Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-t_jasieniec

Profil użytkownika: ekro2

user name
Imię i nazwisko:
Edward Kroścień
Login:
ekro2
Kiedy dołączył do portalu:
03.06.2018 13:11
Liczba wpisów na forum:
25
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
10
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
807

Ostatnie posty użytkownika

Modernizacja małych gospodarstw 07.01.2020 14:48

To nie jest modernizacja tylko restrukturyzacja, czyli wdrożenie zmian w gospodarstwie przyczyniających się do podniesienia dochodów przynajmniej na papierze. Garaż blaszany dochodów nie podniesie natomiast niewielka wiata która będzie pełniła rolę pakowalni lub sortowni już może podnieść dochód. Wszystko zależy jak się to opisze. Jest jeszcze jedno ale wszystkie inwestycje związane z robotami budowlanymi muszą być prowadzone zgodnie z prawem budowlanym a to tworzy dużo papierologii i na pewno podraża wykonastwo. Trzeba przygotować kosztorys, wszelkie zgody i uzgodnienia i wszystko musi być rozliczane fakturami co w przypadku firm budowlanych jest nie koniecznie "mile widziane" i zwykle przy negocjacjach cenowych wychodzi że za gotówkę do ręki tyle a z fakturą to min. razy półtora albo dwa. 

Karbendazym- pozostałości 17.09.2019 23:48

Środki z tiofatem są zarejestrowane ale z wieloletniej praktyki wiem że nadają się do stosowania przed kwitnieniem i po zbiorach. Stosowanie po kwitnieniu to pewne wykrycie pozostałości. Norma jest norma ma nie być w owocach ani tiofatu ani karbendyzamu a jak kto zrobi to jego sprawa. Jeśli sprzedaje do tłoczenia to przejdzie na mrożenie raczej może być problem (w najlepszym przypadku zwrot towaru).

Karbendazym- pozostałości 17.09.2019 08:30

Karbendazym i tiofat metylu w porzeczce nie ma normy każde przekroczenie po za tzw. granicę oznaczalności jest przekroczeniem. Granicą oznaczalności jest zwykle 0,01 mg/kg. Karbendazym jako substacja samoistna w ŚOR jest na terenie Polski zabroniona i w żadnym środku od kilku lat nie występuje. Kiedyś była rzeczywiście w Siarkolu K ale tego Siarkolu z literą K od lat już nie ma a pozostałe siarkowe karbendyzamu nie zawierają. Ostatnio z bardzo popularnych środków zbożowych zawierał go Alert 375 SC ale też od kilku lat niedostępny. Jest jednak duże prawdopodobiestwo że ten karbendazym pojawił się jako wynik procesu rozkładu tiofatu metylowego. Kiedy był stosowany ten HelmTop 500 SC jak po ukazaniu się pąków kwiatowych to na 99% masz przyczynę przekroczeń a zarazem 100 zł mandatu i badań PIORIN za rok  Kilka lat temu były podobne sytuacje z jabłkami na wschód i szeroko ten proces rozkładu omawiano.

Dotacja pozarolnicza działalność gospodarcza 18.08.2019 21:52

Biznes za 250 tys rozwinie się za to jak się patrzy. Pracownicy minimum 3 tys x 3 x 24 tylko 216 tys. plus swój ZUS 1,5 tys x 60 czyli 90 tys. Razem mamy ponad 300 tys. Nic tylko ustawiać się w kolejkę z wnioskiem. 

Cena czarnej porzeczki 2019 23.06.2019 19:25

Są minimalne któryś rok z rzędu i raczej nie widać zmiany.

Ostatnie komentarze użytkownika

W 2020 r. trzynasta emerytura także dla sadowników 07.01.2020 15:17
ZAP S.A. od czasów "dobrej zmiany" są pozbawione przedstawiciela w zarządzie Azotów i drenowane finansowo zarówno przez Tarnów jak i Police. Ideologii w tym wątku masa a ja wiem swoje prowadzę kilka działalności zarówno w ogrodnictwie jak i na zasadach ogólnych. W ciągu ostatnich 5 lat tylko jedna związana bardziej z konsumpcją przynosi wzrost. Reszta przy tym samym zaangażowaniu notuje wyraźne spadki przychodu. Koszty systematycznie rosną, obowiązków i papierologii przybywa, a najgorsze jest traktowanie człowieka który chce coś robić żeby zarobić jako potencjalnego złodzieja i przestępcę. Prosty przykład z końca roku wpis do rejestru BDO ,nie bardzo kto wie kogo faktycznie dotyczy, ale kara za brak od 5 tys. do 1 mln no i profilaktycznie trzeba się wpisać, czyli kolejne zmarnowane kilka godzin. Na drugim biegunie "rozbuchana" pomoc socjalna, dotowanie młodych cwaniaczków którzy oficjalnie nie pracują, nauka nic nie robienia, życia na koszt innych. W życiu nie korzystałem z pomocy socjalnej państwa bo mam dwie ręce i głowę i mogę pracować aby utrzymać rodzinę. Obecna władza rozdając na prawo i lewo łapówki wyborcze uczy nic nie robienia i cwniactwa. Ludziom trzeba dawać wędkę a nie gotowe rybki.
Bezradność tego (sadowników) środowiska ! 20.05.2019 21:00
Dawać mogą i po kilka mln tylko niech przestaną promować powstawanie nowych nasadeń. Czy naprawdę trudno zrozumieć, że zwiększanie dochodowości gospodarstw nie jest i nie musi być związane ze wzrostem areałów upraw. Tak ciężko zrozumieć co poeta ma na myśli tylko od razu bo innym dali pincet to ja muszę mieć, miej i pięć milionów ale bez nowych nasadzeń a jak chcesz się pogrążać to rób to za swoje.
Bezradność tego (sadowników) środowiska ! 19.05.2019 21:35
Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W rozporządzeniu do restrukturyzacji które podpisał w kwietniu można było dodać że za nowe nasadzenia nie przyznaje się punktów. Pozostawiono dotychczasową treść i dalej będą kolejne hektary nowych uraw sadowniczych "bo dają 60 tys." Wolny rynek to taka sama utopia jak komunizm naukowy. Gdzie można znaleźć taką dziedzinę że nie ma podmiotów dominujących bądź instytucji mających decydujący wpływ na funkcjonowanie danego segmentu rynku. Tylko przy nieskończonej liczbie dostawców i odbiorców można mówić o prawie popytu i podaży.
Umowy Kontraktacyjne - 12 zł za malinę, 5 zł za porzeczkę! 30.01.2019 19:26
Obawiam się że cały krzyk z tymi umowami będzie tylko propagandowy. Wprowadzą ustawowo umowy wszystcy będą zobowiązani je podpisać, a i tak będą martwymi papierami. Przemysł tak jak dotyczczas będzie płacił ile uważa za słuszne, najwyżej każdy dostawca będzie miał towar przekwalifikowany na PW. Co najwyżej dojdą kary umowne. Zawsze można znaleźć w parii owoc zielony, uszkodzony, czy też zanieczyszczenia organiczne typu liść kawałek patyka itp. Od wielu lat ci co dostarczają do przetwórni podpisują umowy kontraktacyjne z regóły w chwili dostawy ale podpisują bo ARiMR ściga za ich brak przetwórców. W każdej tej umowie są określone wymagania jakościowe, a odbiór jakościowy prowadzi przecież kupujący i może sobie interpretować te wymagania dowolnie wg. tzw. normy zakładowej. Jeśli cena w umowach narzuconych przez rząd będzie w mniemaniu przetwórni za wysoka poprostu zadbają o to by nikt nie miał towaru spełniającego wymagania jakościowe. Będą tylko kupować towar PW i za cenę jaka im odpowiada.
Interwencyjny skup jabłek wielkim rozczarowaniem ! 18.12.2018 20:49
A co innego może napisać polonista tylko to że nie ma żadnych wiadomości na ten temat. Kiedyś było "mój mąż jest z zawodu dyrektorem" teraz ostatnie zmieniono na "politykiem" i znów TKM i BMW jak zwykle na topie. Grunt to "fachowcy u władzy"
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram