Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Toper
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: ekro2

user name
Imię i nazwisko:
Edward Kroścień
Login:
ekro2
Kiedy dołączył do portalu:
03.06.2018 13:11
Liczba wpisów na forum:
22
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
9
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
685

Ostatnie posty użytkownika

Dotacja pozarolnicza działalność gospodarcza 18.08.2019 21:52

Biznes za 250 tys rozwinie się za to jak się patrzy. Pracownicy minimum 3 tys x 3 x 24 tylko 216 tys. plus swój ZUS 1,5 tys x 60 czyli 90 tys. Razem mamy ponad 300 tys. Nic tylko ustawiać się w kolejkę z wnioskiem. 

Cena czarnej porzeczki 2019 23.06.2019 19:25

Są minimalne któryś rok z rzędu i raczej nie widać zmiany.

Cena jagody kamczackiej 2019 20.06.2019 12:35

Ok. 3 zł to w tej chwili cena za owoc przemysłowy zbierany mechanicznie do mrożenia oferowana przez zakłady. W pojemnikach za deserowy można to samo uzyskać za 250 g ale sprzedaż nie jest jakaś nadzwyczajna, chyba że ma się dobrą odmianę a nie Wojtki Zojki. Jak mógł być hit jak nie było sprawdzonych odmian tylko wszyscy sadzili to co szkółkarze chcieli sprzedać. W wielu przypadkach trzeba ostrzyć noże do rozdrabniaczy i ciąć bo z tego co posadzone to jedynie tłocznia na sok może ewentualnie kupi ale pewnie znając życie po 1 zł. 

Dochód z hektara w gospodarstwie rolnym. 07.10.2018 11:20

Kolego mylisz pojęcia to o czym mówimy to 

ObwieszczeniePrezesa Głównego Urzędu Statystycznegoz dnia   21  września 2018 r. 

w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych  gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2017 r.           

 Na podstawie art. 18 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1892 oraz z 2018 r. poz. 1588 i 1669) ogłasza się, że przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wyniósł w 2017 r.  3399 zł.

Dochód z hektara w gospodarstwie rolnym. 06.10.2018 22:10

Chłopie to nie jest dochód dotyczący sadowników tylko ogółu rolników i czym wyjaśnić taki nagły wzrost. Ten dochód na papierze to nie tylko te patologie "500+" rolnicy stracą wiele innych uprawnień np. dziecko nie będzie mogło zaqmieszkać w akademiku bo rodzice mają za wysoki dochód. W skali kraju rząd tym posunięciem "zaoszczędzi" na 10 takich skupów interwencyjnych jabłek przemysłowych. Ja bym chciał się dowiedzieć na jakiej podstawie wyliczyli aż taki wzrost przez 2 lata chyba nie tym że w ubiegłym roku owoce trochę droższe przy bardzo niskich zbiorach bo równocześnie warzywa, zboże i mięso były tańsze. 

Ostatnie komentarze użytkownika

Bezradność tego (sadowników) środowiska ! 20.05.2019 21:00
Dawać mogą i po kilka mln tylko niech przestaną promować powstawanie nowych nasadeń. Czy naprawdę trudno zrozumieć, że zwiększanie dochodowości gospodarstw nie jest i nie musi być związane ze wzrostem areałów upraw. Tak ciężko zrozumieć co poeta ma na myśli tylko od razu bo innym dali pincet to ja muszę mieć, miej i pięć milionów ale bez nowych nasadzeń a jak chcesz się pogrążać to rób to za swoje.
Bezradność tego (sadowników) środowiska ! 19.05.2019 21:35
Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W rozporządzeniu do restrukturyzacji które podpisał w kwietniu można było dodać że za nowe nasadzenia nie przyznaje się punktów. Pozostawiono dotychczasową treść i dalej będą kolejne hektary nowych uraw sadowniczych "bo dają 60 tys." Wolny rynek to taka sama utopia jak komunizm naukowy. Gdzie można znaleźć taką dziedzinę że nie ma podmiotów dominujących bądź instytucji mających decydujący wpływ na funkcjonowanie danego segmentu rynku. Tylko przy nieskończonej liczbie dostawców i odbiorców można mówić o prawie popytu i podaży.
Umowy Kontraktacyjne - 12 zł za malinę, 5 zł za porzeczkę! 30.01.2019 19:26
Obawiam się że cały krzyk z tymi umowami będzie tylko propagandowy. Wprowadzą ustawowo umowy wszystcy będą zobowiązani je podpisać, a i tak będą martwymi papierami. Przemysł tak jak dotyczczas będzie płacił ile uważa za słuszne, najwyżej każdy dostawca będzie miał towar przekwalifikowany na PW. Co najwyżej dojdą kary umowne. Zawsze można znaleźć w parii owoc zielony, uszkodzony, czy też zanieczyszczenia organiczne typu liść kawałek patyka itp. Od wielu lat ci co dostarczają do przetwórni podpisują umowy kontraktacyjne z regóły w chwili dostawy ale podpisują bo ARiMR ściga za ich brak przetwórców. W każdej tej umowie są określone wymagania jakościowe, a odbiór jakościowy prowadzi przecież kupujący i może sobie interpretować te wymagania dowolnie wg. tzw. normy zakładowej. Jeśli cena w umowach narzuconych przez rząd będzie w mniemaniu przetwórni za wysoka poprostu zadbają o to by nikt nie miał towaru spełniającego wymagania jakościowe. Będą tylko kupować towar PW i za cenę jaka im odpowiada.
Interwencyjny skup jabłek wielkim rozczarowaniem ! 18.12.2018 20:49
A co innego może napisać polonista tylko to że nie ma żadnych wiadomości na ten temat. Kiedyś było "mój mąż jest z zawodu dyrektorem" teraz ostatnie zmieniono na "politykiem" i znów TKM i BMW jak zwykle na topie. Grunt to "fachowcy u władzy"
KUPS: Zmiany w VAT pogorszą sytuację sadowników 18.12.2018 09:13
100 % sok z owoców jagodowych nie nadaje do konsupcji przez przeciętnego osobnika "homo sapiens". Z tym poziomem kwasowości soku się nie da konsumować. Oczywiście można mieszać z innymi rodzajami owoców jako wieloowocowy ale to już nie ten smak. Trochę szkoda bo w ostatnich latach pojawiło się dużo napoi z zawartością soków naturalnych. Po tych zmianach podatkowych znów napoje smak truskawkowy będą zawdzięczać trocinom jak było dawniej, a porzeczkowe wyciągom z liści. Może na produkcji jabłek to się tak nie odbije ale dla owoców jagodowych gdzie ponad połowa owoców kierowanych do przemysłu szła na koncentrat a na soki NFC tak śladowe ilości, że prawie bez znaczenia dla zbytu, to ta zmiana podatkowa oznacza totalną klapę. Czyżby znów zakamuflowane wspieranie przez rządzących sadownictwa za wschodnią granicą? Zamiast wspierać krajową konsumcję, ktoś chce zlikwidować zbyt koncentratów z owoców jagodowych w Polsce. Chyba lepiej pić wodę z sokiem niż wodę z chemią, ale widocznie niektórzy wiedzą lepiej co dla szarego obywatela jest dobre. Jak żyć - krótko oto ich motto i nie dotyczy ono elit.
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram