Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_InfoKarta

Profil użytkownika: SlawekS

user name
Imię i nazwisko:
Sławomir XYZ
Login:
SlawekS
Kiedy dołączył do portalu:
30.12.2006 12:22
Liczba wpisów na forum:
406
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
186
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
4636

Ostatnie posty użytkownika

Nawadnianie i odżywianie maliny 19.02.2019 17:52

Zwróć uwagę na wydatek pojedynczego emitera. Im większy, tym mniej podatny na zapychanie. Taśmy nie różnią się tylko rozstawem emiterów, ale też ich wydajnością.

Polecam T-Tape 508-10-1350, potrafi wytrzymać kilka sezonów na zażelazionej wodzie, oczywiście w zależności od intensywności nawadniania.

wózek spalinowy do chłodni 13.02.2019 19:05

W spalinach są też węglowodory, a wśród nich etylen...

Protest 06.02.2019 bez sadowników 08.02.2019 06:50
Marcin8787, 2019-02-07 19:34, napisał:

Pod koniec listopada nie było juz ladnych drzewek w szkołkach kwalifikowanych. nawet szampiona wykupili nie wspominajac i red delicious i galach. takze sytuacja jest taka ze zmierzamy do 5 6 mln ton

No i o czym to świadczy? A może takie sady jak ten poniżej idą w zapomnienie?

https://www.sadownictwo.com.pl/sprzedam-sad-54-ha-wraz-maszynam

To nie modernizacja sadów była błędem, a nieprzemyślane dotacje dla grup pruducenckich i przetwórstwa. Wystarczyło prawnie wymusić udział własnościowy sadowników w dotowanych biznesach. Skoro była dotacja w wysokości 75%, to firma/grupa mogła mieć zobowiązanie wyprzedania 75% udziałów wśród sadowników, w trakcie dochodzenia do uznania. 5 głównych założycieli zostawia po 5%, pozostałe 75% ma być wyprzedane sadownikom, maksymalnie 1% na gospodarstwo. Oczywiście wartość udziałów liczona od 25% wkładu własnego, a nie włącznie z otrzymaną dotacją.

Wydano miliardy na firmy, na które sadownicy nie mają żadnego wpływu, bo mają w nich śmieciowe udziały potrzebne do nabicia liczby sztuk udziałowców. A po okresie uznania są w zasadzie zbędni.

Jaki nowy ciągnik do sadu za około 100 tys ? 24.01.2019 06:39
wania1234, 2019-01-23 22:17, napisał:

powoli kredyty czy inne finansowanie przejmuje role dotacji

Taką decyzję ułatwia bardzo korzystna stopa oprocentowania, są na rynku oferty finansowania przy RRSO 1-2%. To już niżej niż kredyty preferencyjne na inwestycje w rolnictwie....

Doradca sadowniczy 21.01.2019 16:05

Na początek polecam lekturę: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020.html.

Później wyeliminujesz te programy, do których się nie kwalifikujesz.

Jeżeli chcesz inwestować w działalność rolniczą, to możliwości się mocno surczyły. Modernizacja Gospodarstw Rolnych się wyczerpała, pozostaje Młody Rolnik, Wsparcie dla Małych Gospodarstw lub program ograniczony tylko do instalacji nawodnień.

Dodatkowo jest działalnośc pozarolnicza i przetwórstwo.

Wszystko zależy od gospodarstwa i rodzaju inwestycji.

Ostatnie komentarze użytkownika

CBA sprawdzi interwencyjny skup jabłek ? 21.02.2019 18:07
Dziękuję, ale śmiem odmówić. Wystarczy mi wiedza, którą zdobyłem na studiach, podczas zajęć z ekonomii. Ponadto obawiam się, czy uniósł bym poziom tych zajęć. Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na prywatne dochodzenie w sprawie zblokowanych pieniędzy i nowych kredytów...
CBA sprawdzi interwencyjny skup jabłek ? 21.02.2019 17:57
Ręce mi już do Ciebie opadają. Oczekujesz szybkiej wypłaty zaległości czy wykrycia przekrętów o których piszesz? Jedno negatywnie wpływa na realizację drugiego... Wychodzisz trochę na hipokrytę. Oskarżasz wszystkich o oszustwa a sam mając tak szeroką o nich wiedzę nie składasz zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.... Nie wiem, czy bardziej pijesz do Eskimosa, czy punktów skupowych. W sumie po analizie Twoich pytań, mogę przypuszczać, że nawet nie znasz zasad współpracy pomiędzy nimi. Nie będę nic prostował, gdyż moje wypowiedzi przedstawiają jedynie analizę ogólnie dostępnych danych i informacji. Nie jestem ich autorem i nie ponoszę odpowiedzialności jeżeli mijają się z prawdą.
CBA sprawdzi interwencyjny skup jabłek ? 21.02.2019 16:06
Brednie? Człowieku przeczytaj lepiej jeszcze raz pytania, które sam zadałeś... Na drugą serię pytań nie mam zamiaru odpowiadać, bo masz wiele do powiedzenia, ale czytać ze zrozumieniem chyba nie potrafisz. W ramach treningu poczytaj może o obowiązkach spółek notowanych na giełdzie. Kończąc takie małe prasowe spostrzeżenie ze świętokrzyskiego, gdzie głośno o jednej firmie. Eskimos zalega jej z płatnościami od połowy grudnia na kwotę 550 tys zł. Firma ponoć zrealizowała zakup 6 tysięcy ton z zakontraktowanych 8 tysięcy. Na placu ich raczej nie trzyma, tylko dokonała dostawy we wskazane miejsce. Łatwo policzyć, że wartość tych dostaw przekracza 2 mln złotych, czyli znacznie poniżej zaległości. Te 1.5 mln zł musiał uregulować nikt inny, jak sam Eskimos....
CBA sprawdzi interwencyjny skup jabłek ? 21.02.2019 12:48
Tak na chłodno i matematycznie, w roli obserwatora: 1. Nic nie zablokowano. Po prostu kredyt 100 mln zł został w całości wykorzystany. Przy cenie 28 gr/kg to równowartość 350 tys. ton jabłek samego surowca. A gdzie koszty skupu przez pośredników i koszt przetworzenia na ZSJ? Ta firma przecież nie ma własnych mocy produkcyjnych dla ZSJ. 2. Prywatna firma nie ma obowiązku dzielić się takimi informacjami. Bazując na raporcie finansowym za IV kw 2018, wartość ich stanu zapasów wzrosła o 80 mln zł rdr. Nie wiadomo po jakiej cenie dokonano szacowań. Dla 800 EUR/tona wychodzi około 24 tys ton ZSJ. W tym czasie sprzedaż wzrosła jedynie o kilka mln zł rdr. Czyli wychodziło by, że przetworzyli 175 tys ton jabłek. 3. Idź do banku po spory kredyt i powiedz, czy dostałeś go "od ręki". Ponoć wertują tony papieru i sprawdzają dokładnie wydatkowanie poprzedniej transzy kredytu, żeby ustalić czy firma wywiązuje się ze zobowiązań. 4. Przecież zakontraktowali 500 tys ton. Za część dostaw już nie mają czym płacić, co widać po artykułach w gazetach. Już w październiku pisałem, ze taka akcja organizowana przez tak mała firmę nie ma prawa pójść gładko. "Bezpłatna dystrybucja" też ciągnęła się długo, a ilości przecież byłe mniejsze. Dodatkowo w każdym województwie był sztab urzędników wykonujących papirologię...Co do terminów płatności i lamentów podnoszonych przez niektóre skupy - ja też wystawiam faktury z terminem płatności 30 dni, po czym nawet po 90 dniach muszę się upominać, ale nie robię tego za pomocą gazet.
Maliszewski: Sytuacja polskich sadowników nadal jest fatalna 21.02.2019 06:45
Dziękuję. Otworzyłeś mi oczy. Chyba z tą kontraktacją należy się jednak wstrzymać, bo samooczyszczenie w branży jest jak najbardziej wskazane.
2019_Yara_wiosna

Ostatnio na forum

instagram

Advertisement