Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Info_karta

Profil użytkownika: SlawekS

user name
Imię i nazwisko:
Sławomir XYZ
Login:
SlawekS
Kiedy dołączył do portalu:
30.12.2006 12:22
Liczba wpisów na forum:
329
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
110
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3649

Ostatnie posty użytkownika

Badanie techniczne opryskiwacza 04.03.2018 15:09
patrykf6, 2018-03-04 12:32, napisał:

kolego robie badania opryskiwaczy od 2011r i nie bylo nigdy zadnego dofinansowania ktos ma wejscia do piorinu i wie kiedy tobie sie konczy atestacja opryskiwacza w mojej okolicy pojawila sie firma z okolic gniewkowa robili przeglady opryskiwaczy na calej gminie tez po 50zl jak sie pozniej okazalo to byla falszywa firma ktora miala falszywe znaki o jednym numerze ci ktorym arimr zrobila kontrole to zabrali po 20 procent doplat tak im wyszlo

ARiMR zrobiła kontrolę? Od kiedy ta agencja sprawdza atesty opryskiwaczy.... 

Badania u mnie na wsi przeprowadzał wtedy Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, rok po tym badaniu PIORiN wpadł do mnie na kontrolę i nie miał zastrzeżeń do atestu opryskiwacza. Fakt, że robione są badania taniej, niż Ty za nie bierzesz, nie oznacza od razu, że to przekręt.

Być może ODR dostał dofinansowanie unijne na uruchomienie stacji kontroli opryskiwaczy i stąd taka promocja w tamtym okresie. Aktualnie robią badania za 100zł brutto.

Btw. na stronie PIORiN jest lista firm i innych podmoiotów posiadających zezwolenie na atestację opryskiwaczy.

Badanie techniczne opryskiwacza 04.03.2018 08:07

Zadzwoń do PIORiN Taarnobrzeg i zapytaj czy nie są planowane jakieś terenowe badania w tym roku w Twojej okolicy.

Dwa lata temu dostałem wczesną wiosną telefon od nich z informacją, że wyszedł termin badania mojego opryskiwacza i żebym się przygotował, bo będą organizowane terenowe badania w mojej wsi przez firmę X w dniu Y (akcja dotowana ze środków unijnych, cena badania wynosiła coś w okolicach 50zł). 

R 404a czy R 134a - czynnik chłodniczy 03.03.2018 08:30

W planach? Nabór trwa jeszcze 2 tygodnie, a kolejnego prawdopodobnie nie będzie...

Jako przejściowy czynnik proponuje się np. R449A.

R 404a czy R 134a - czynnik chłodniczy 03.03.2018 07:41

Zakup na PROW?

Przechowalnia 25.02.2018 16:37

Marcin,

Tak to teraz jest, co ekipa to inne podejście. Część nawet nie chce podjąć się wyceny bo mają już robotę na przyszły rok. Inne wykorzystują sytuację i próbują wyciągnąć od zdesperowanego klienta 150% stawki. Trzeba szukać długo lub cierpliwie czekać na normalną ekipę.

Sam widzisz, jaki rozstrzał jest na moim przypadku.

Aktualnie wolne terminy zaczynają sie w listopadzie, większośc to wiosna 2019 rok.

Stan surowy zamknięty może uda się osiągnąć za 200tys netto (bez dachu wychodzi coś około 120 tys netto).

Na wykończenie z chłodnictwem, ale bez zewnętrznej elewacji, pójdzie kolejne 250 tys netto.

Tomasz - bez przesady z tym wzrostem cen materiałów. Jak pozwolisz się doić firmie budowlanej, to mogą Ci tak policzyć. Patrząc na ceny w składach - to maks kilkanaście procent, a beton np. bez wielkich zmian. Bardziej wzrosły koszty pomocników budowalnych niż te materiały.

Ostatnie komentarze użytkownika

Sadownik o sadownictwie 18.03.2018 07:49
Teraz jest 2 kg/ha, kiedyś było chyba 3 do 4.5 kg/ha w zależności od skali zagrożenia. Historia chyba jeszcze nie zna przypadku uodpornienia się parcha na środek o takim mechanizmie działania i jest mało prawdopodobne czy kiedykolwiek pozna. Obawy skierowałbym w stronę wciąż prymitywnego sposobu dawkowania na etykietach, gdzie nie jest brany pod uwagę model prowadzenia sadu. Nadal każdy typ wrzucony jest do jednego worka. Aż się prosi, by podać dawki kubatury korony w sadzie, lub chociaż powierzchni ściany owoconośnej. A dziś każdy ma pryskać tak samo - ten co prowadzi drzewa maks na 2.5m ma się stosować do tych samych zaleceń co ten, który ciągnie je na 3.5m. To daje około 35% różnicy w rzeczywistej dawce na liściu - 2 kg/ha u pierwszego, odpowiada dawce 1.3 kg/ha u tego drugiego. I jak to przełoży się na poziom pozostałości niech każdy odpowie sobie sam...
Pozostałości środków ochrony roślin wykrywane w owocach pochodzących z polskich sadów 11.03.2018 07:43
Jeżeli już, to pisze od maja do grudnia i dotyczy różnych gatunków, dopiero później artykuł skupia się na jabłkach. Wątpię czy PIORiN pobiera te próbki w sadzie, prawdopodobnie większość jest pobierana z chłodni w czasie kontroli "papierów" w gospodarstwie. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie po listopadowej kontroli u mnie. Pech chciał, że limit próbek na ten rok już był wykorzystany i ominęło mnie darmowe badanie :/
Owoce i soki z polskich sadów na stacjach PKN Orlen 25.02.2018 18:15
Jerzy, kodeks pracy już ma zapisy, które stają w obronie pracownika w tym przypadku. Mimo, że wyrokami sądów (często z okresów PRL) zrobiono z niego kodeks pracy niewolniczej, bo wiele przepisów interpretowanych jest na korzyść pracodawcy. Zamiast robić naloty po sadach, inspekcja pracy powinna zająć się respektowaniem aktualnego kodeksu przez pracodawców. Przy pracy w dni świąteczne, pracownik powinien mieć przynajmniej jedną niedziele wolną raz na 4 tygodnie. A jeżeli ma pracować do północy w sobotę, to do pracy będzie mógł iść dopiero w poniedziałek o 11, bo obowiązuje 35-godzinny okres nieprzerwanego wypoczynku raz w tygodniu. Zmuszą go do przyjścia w poniedziałek rano, to powinni oddać kolejny dzień wolny w tygodniu na ten odpoczynek. Wystarczyłoby respektować obecne przepisy i walczyć z nadużyciami, przede wszystkim z lewą dokumentacją czasu pracy, gdzie inspektor dostaje do wglądu "odpicowaną" wersję, wyczyszczoną z wszelakich nadużyć.
Opryskiwacz sadowniczy Agrola 19.02.2018 18:47
Nie widzisz zdjęć?
Zagrożenia w polskim sadownictwie i sposoby ich łagodzenia 18.02.2018 19:24
A mnie w ciągu ostatnich 5 lat pytali dwukrotnie....I to dość szczegółowo.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram