Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: SlawekS

user name
Imię i nazwisko:
Sławomir XYZ
Login:
SlawekS
Kiedy dołączył do portalu:
30.12.2006 12:22
Liczba wpisów na forum:
454
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
263
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
5677

Ostatnie posty użytkownika

Tarcznik niszczyciel 23.09.2019 19:25

Envidor to nie Movento, nie ma żadnych dowodów, aby ograniczał tarcznika...

Tarcznik niszczyciel 22.09.2019 16:23

Wpisz "san jose scale", będziesz miał więcej fotek.

Tarcznik niszczyciel 20.09.2019 19:29
SPIKE, 2019-09-20 19:08, napisał:

Kolego SlawekS cóż to za rada pryskać sad w czerwcu chloropiryfosem,a na jesieni kupisz jabłka od pytającego.Pozdrowienia.

Znawca się znalazł....

Przeczytaj dokładnie o jakim środku i substancji czynnej napisałem. Zerknij do etykiety w jakich terminach jest dozwolone jego stosowanie.

Tutaj nie ma taryfy ulgowej, to szkodnik przy którym wszystkie inne u nas występujące to pryszcz... Wytrujesz dużo pożytecznych owadów, ale cóż. Po opanowaniu tarcznika będzie można wrócić do środków selektywnych.

Tarcznik niszczyciel 20.09.2019 15:15

Uwaga! Trzymać się z daleka od Siltacu. Ten srodek ma zerową skuteczność, choć reklamowany jest przez niektórych doradców. Jak ma wyeliminowac tarcznika poprzez unieruchomienie go, skoro wiosną ten szkodnik żyje pod tarczką i trzeba mu odciąć dostęp tlenu!!!

Stosowałem Siltac wiosną 3 sezony z rzędu, efekt - rozbudowana kolonia tarcznika i olbrzymi problem z przedziorkiem. Przedziorka udało się praktycznie opanować w pierwszym sezonie powrotu do oleju, z tarcznikiem przyjdzie walczyć przez lata.

Z uwagi na łatwą migrację z wiatrem, ptakami itp, walczyć muszą wszyscy, bo inaczej go nie opanujemy.

Tarcznik niszczyciel 20.09.2019 15:15

Walka z nim to droga przez mękę, jest cięzki do wyeliminowania. W zasadzie walczymy po to, żeby ograniczyć szkody na jabłkach.

Podstawa to późny zabieg olejem w mieszaninie z chloropiryfosem, praktycznie zaraz przed zielonym pąkiem. Obowiązkowo jazda w dwóch kierunkach.

U nas nie ma restracji chloropiryfos, więc pozostaje próbować Reldan (chloropiryfos metylowy).

Z własnego doświadczenia powiem, że ten zabieg nie wystarczy.

Na przełomie maja i czerwca wyjdą larwy, wtedy najlepiej zastosować Movento i poprawić po 2 tygodniach Reldanem (niestety niezgodnie z etykietą, bo to drugi zabieg w sezonie). 

Można zwiększyć stosowanie środków systemicznych na mszycę. choc ich skutecznośc jest nikła w stosunku do oleju, movento czy reldanu.

Za granicą zalecają np. Calypso w dawce 0.4l/ha.

Problem robi się koncem sierpnia, gdy wychodzi drugie pokolenie larw. Praktycznie nie ma szans na zastosowanie żadnych środków.

Z własnego doświadczenia wiem, że nawet komplet wymienionych powyżej zabiegów nie daje gwarancji, a jedynie ogranicza nasilenie. Mam nadzieję, że po 2-3 latach systematycznej walki uda się go wytępić.

Sam zabieg wiosną olejem nie ograniczył presji, wręcz zauważyłem na tych kwaterach nasilenie presji względem zeszłego sezonu. Przeciwnie do najbardziej zasiedlonej kwatery, gdzie dwa zabiegi zredukowały znacznie presję.

Ostatnie komentarze użytkownika

Przetwórnie przechytrzyły, 50gr nie jest ceną adekwatną do ilości jabłka! 15.10.2019 06:33
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie w radzie powiatu PiS też miał dwóch radnych mniej od szerokiej koalicji i dziś rządzi powiatem. Jak do tego doszło? Otóż przykładowo radny bezpartyjny, który był po słowie przed wyborami z koalicją, dostał ofertę objęcia stanowiska starosty i przewaga koalicji nagle wyparowała... Senat w zasadzie niewiele może, największym orężem jest możliwość czasowego opóźnienia w procedowaniu ustawy o którym TVN nawijał wczoraj w kółko. Mnie w tym kontekście interesuje, jaki może mieć to wpływ na nasze życie, czy miał by być to senat w totalnej opozycji, który będzie opóźniał wszystko tak dla zasady. Co jeśli zajdzie potrzeba uchwalenia pilnych poprawek w ustawach dotyczących rolnictwa, jak wtedy zachowa się opozycyjny senat?
Przetwórnie przechytrzyły, 50gr nie jest ceną adekwatną do ilości jabłka! 14.10.2019 07:04
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć do Ciebie pomocną dłoń i uświadomić Ci, że się mylisz i rzeczywistość wygląda inaczej niż ją przedstawiasz. Otóż nie prawdą jest, że cytując Ciebie "Każdy tu ma tylko jeden głos, który może li tylko postawić na +, bądź -." Istnieją sposoby, które pozwalają oddać nieskończoną liczbę głosów przez tego samego osobnika. Jako dowód, postanowiłem nabić 115 minusów do Twojego wczorajszego posta z 19:16. Kto jest tym osobnikiem nie wiem. Analizując jednak co postanawia hurtowo "minusować", można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że szaleniec ten, lub też dosadniej świr, jest sympatykiem KO lub też PSL. Insynuowanie, że podejrzewam Admina o nabijanie minusów, miałem pozostawić bez komentarza. Zapytam jednak tylko, pisałeś to na poważnie i nie po spożyciu???? Braku merytorycznego przygotowania do zawodu Ci nie zarzucałem, tylko stwierdziłem, że i tak go nie użyjesz do napisania komentarza. W zasadzie miałem rację - na 12 komentarzy pod tym postem, tylko w dwóch napisałeś coś związanego z sadownictwem. Na dodatek był to tylko krótkie wstawki otoczone polityczną popeliną.... Na koniec - głowa do góry, głosy się jeszcze liczą, ale z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że przez kolejne 4 lata będziesz mógł nadal wylewać na prawo i lewo te swoje polityczne żale...
Przetwórnie przechytrzyły, 50gr nie jest ceną adekwatną do ilości jabłka! 12.10.2019 17:44
Partyjnym fanatykiem nie nazwałem Ciebie Jerzy, tylko osobnika, który lubuje się w hurtowym nabijaniu minusów. O takie szaleństwo Cię nie posądzam ;) Trochę rozczarowujące, że nabił tych minusów tak mało, liczyłem na co najmniej 100 ;)
Przetwórnie przechytrzyły, 50gr nie jest ceną adekwatną do ilości jabłka! 12.10.2019 07:09
Minusy? Mam się przejmować jakimś partyjnym fanatykiem? :D Poza tym, nie pisze tego dla poklasku ani agitacji... Kończąc, bo jak zawsze dyskusja z Tobą nie ma większego sensu. Przypominasz mi coraz bardziej Wałęsę z jego "za, a nawet przeciw". Jesteś za "komorniczą windykacją", a jednocześnie przeciw, bo "nikt nie odważy się pójść do sądu". Nie przeszkadza Ci to zanegować także działań UOKiK, chyba tylko tak dla zasady... Nie odpisuj, bo nic merytorycznego w temacie sadownictwa nie napiszesz, a Twoje polityczne wstawki mogą złamać ciszę wyborczą.
Przetwórnie przechytrzyły, 50gr nie jest ceną adekwatną do ilości jabłka! 10.10.2019 20:20
Raczej Ciebie drażni wyprostowanie faktów, które próbujesz wciskać na tym forum. Przeczytaj jeszcze raz swoje wpisy i zastanów się jaką wersję wydarzeń chcesz usilnie forsować. Teraz chcesz dowodów, że problem został rozwiązany, a dwa posty wyżej przedstawiasz to jako sukces "pisowskiej władzy".... I na koniec, kolejny raz zburzę Twój światopogląd - nie potrzebujesz nowych ustaw, żeby domagać się swoich należności w ten sam sposób co np. Polsat. Składasz przed sądowne wezwanie do zapłaty, a następnie przy braku reakcji kierujesz sprawę do sądu o wypłatę należności wraz z karnymi odsetkami. Teraz wszystko zależy od tych wspaniałych wolnych sądów, czy Twoja sprawa zostanie potraktowana równie szybko, jak ta "Polsatu". Btw. UOKiK kontrolował przetwórnie też pod kątem tych odsetek i niektóre z nich zobowiązały się uregulować zaległe należności włącznie z odsetkami.
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram