Tak szybko licząc, to koszt prądu przy przechowaniu kilograma jabłek do kwietnia wyniesie okolo 15gr netto. Do czerwca pewnie pod 20gr netto....
Tak szybko licząc, to koszt prądu przy przechowaniu kilograma jabłek do kwietnia wyniesie okolo 15gr netto. Do czerwca pewnie pod 20gr netto....
Daj sobie spokój, w wiarygodnych testach polowych mrówczan wypadł bardzo słabo. Zacznij po opadzie od saletry wapniowej solo, póxniej mix z chlorkiem wapnia, a przed samym zbiorem sam chlorek.
Stefek, 2022-05-11 18:48, napisał:
U mnie przyjęty standart to 7 km/h i 500 l cieczy /ha. Stężenie, ciśnienie należy obliczyć do tych danych. Typ ciągnika i opryskiwacza w tym przypadku nie ma znaczenia. Nie odliczam uwroci, 1 ha to po prostu działka o powierchni 1 ha.
Na uwrociach i w jednej granicy nie ma z reguły drzew, więc po co dawkować środki? A co gdy na uwrocie wykorzystywana jest droga publiczna i faktycznie na działce zajmuje 1-2m, dawkujesz tak samo jak przy 8m uwrocia na własnej działce? A co z osobami sadzącymi rzedy po granicy?
Jedyne słuszne podejście to obliczenie powierzchi netto [ha] kwatery = ilość drzew na kwaterze x rozstawa rzedów [m] x odległość drzew w rzędzie [m] / 10 000.
Z mojego doświadczenia powierzchnia netto kwatery jest mniejsza od 10 do nawet 20% niż powierzchnia całej działki. Zależy od sytuacji.
O dawce cieczy na hektar można poczytać poniżej, polecam metodę TRV.
https://www.ho.haslo.pl/article.php?id=358&rok=2000&numer=03
kowalll, 2022-01-04 10:09, napisał:
panowie AgaMar robi sobie tylko reklame ;)
I w trochę mało inteligentny sposób dobierając nazwę swojego użytkownika do takiej akcji..
jurek5551, 2021-12-16 10:24, napisał:
Tylko że to nie ma wpływu na ceny jabłek przemysłowych u nas. Część zakładów się już pozamykało z braku towaru, pozostałe będą spiętrzać dostawy i dyktować ceny. Moim zdaniem stopniowa obniżka jest nieuchronna, czy po 50gr czy po 30gr i tak zawiozą a przetwórcy dobrze o tym wiedzą. Okienko z lepszą ceną się zamyka.
Tym razem tak to nie działa, to nie jesień - w przypadku obniżki spadnie im ilośc towaru, bo ludzie zaczną pakować za 60gr w karton i oni o tym wiedzą, w innym wypadku nie podnieśli by tej ceny tak wysoko.
Portal sadownictwo.com.pl powstał i działa jako niezależny serwis internetowy przeznaczony dla producentów owoców.
Data założenia: 10 czerwca 2001 r.
Pomysłodawca i twórca: Marcin Zachwieja
Portal sadownictwo.com.pl
e-mail: kontakt@sadownictwo.com.pl