Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosiemx_Imidan

Profil użytkownika: SlawekS

user name
Imię i nazwisko:
Sławomir XYZ
Login:
SlawekS
Kiedy dołączył do portalu:
30.12.2006 12:22
Liczba wpisów na forum:
345
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
128
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3949

Ostatnie posty użytkownika

drzewka po glifosacie ze szkółki 13.07.2018 06:32

Na wiosnę sadziłeś?

A Ty czym chwasty wypaliłeś?

Szkółkarz wyparł się stosowania glifosatu?

Cena jabłek przemysłowych 2018 12.07.2018 11:36

Taaaa, a po zrobieniu fotki wszystko wyzbierane. Pokaż fotkę po kosiarce. ;P

W tym pięknym kraju pewnie byli i tacy, co wytłoki z przetwórni rozsypywali w 2014 roku w ramach "wycofania" ;)

drzewka po glifosacie ze szkółki 07.07.2018 16:15

Jakim cudem po glifosacie? 

Cena jabłek przemysłowych 2018 05.07.2018 06:27
spynio, 2018-07-04 13:36, napisał:

20 gr obecnie.Cena zachęcająca do przerywki.

W sumie to przetwórnie nie mają interesu zachęcać do przerywki. Jeżeli przemysł pozostanie na drzewach to na jesieni osiągnie tonaż większy 2-3 krotnie, chyba dbają o podaż surowca w tym sezonie. W obliczu prawdopodobnej dziury na rynku po chińskich przymrozkach, kwasowość koncentratu też chyba zeszła na dalszy plan.

Należy im jednak podziękować, bo wybitnie przyczyniają się swoim poczynaniem do propagowania chemicznego przerzedzania i dbania o jakość towaru.

Przy okazji ostudzą głowy szaleńców, którzy po zeszłym sezonie porywali sie na sady przemysłowe.

A zbierać ludzie na pewno będą - własnymi siłami, bo przecież to nie koszt jak pracownik najemny, który zresztą będzie mógł sobie wybrać gdzie chce rwać jabłka i sięganiem po te na ziemi może być nie zainteresowany.

Od czego takie owoce? 18.06.2018 21:24

Farmer, naczytałeś się książek i tu dla Ciebie plus, ale najwidoczniej niewiele widziałeś jednak na własne oczy, skoro efektów gradu nie rozpoznajesz. Uświadomie Cię, że grad potrafi uszkodzić owoce, pozostawiając liście w stanie nienaruszonym. Gdy na drzewie są dziurawe liście, to grad jest wtedy na tyle ostry a wiatr silny, że i na korze możemy znaleźć uszkodzenia.

Fotka nie oddaje wszystkiego, ale widać, że większość uszkodzeń jest po tej samej stronie owocu, pewnie z tej strony zawiewał wiatr w czasie gradobicia. Drzewa małe, to je ustrzeliło na wylot. Owoc już dość uwodniony, to i uszkodzić go miał łatwiej.

Trzeba poszukać innych drzew owocowych w okolicy, najlepiej w każdym kierunku świata, i sprawdzić czy tam też owoce są pobite, najlepiej w promieniu maks 100-150 metrów, bo grad potrafi padać bardzo lokalnie, że czasem trudno uwierzyć jakkiego miało się pecha, bo obok mogło go już nie być wcale.

Ostatnie komentarze użytkownika

Polacy pomogą w rozwoju sadownictwa na Ukrainie 07.07.2018 18:40
Abstrahując kto i z kim robi biznes na sadzeniu malin na Wołyniu, również gdzie te pieniądze "wyparują" po drodze, chciałem przytoczyć jeden ciekawy punkt ze szczegółowej analizy polskiego wsparcia dla Ukrainy dostępnej w sieci. "Projekt został objęty patronatem przez Wołyńską Obwodową Administrację Państwową oraz patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa i Marszałka Województwa Lubelskiego - Sławomira Sosnowskiego" Przynależność partyjna patronów każdemu znana. Można niestety parafrazować, że chłopi chłopom zgotowali ten los...Jacy przedstawiciele rolników w sejmie, taka sytuacja polskiego rolnika...
Stanowisko ZSRP w sprawie niskich cen skupu owoców miękkich 18.06.2018 12:37
Jerzy, swój komentarz oparłem o własny wywiad i obserwacje - byłem w Niemczech niejednokrotnie, rozmawiałem z ludźmi, którzy żyją po sąsiedzku z tymi "uchodźcami". Jesteś idealnym przykładem, jak media potrafią manipulować ludem i wyrabiać w nim "właściwy" światopogląd. Miałem nie wdawać się w te bezsensowne dyskusje, bo przyjmujesz do wiadomości jedynie "fakty" ogłaszane przez właściwą telewizję. Ale nie zgadzam się, abyś powtarzał te kłamstwa, której starają się przylepić Polakom niektóre media. Na jakiej podstawie przypinasz nam łatkę niechęci do imigrantów? Szczególnie w sytuacji, gdy tyle rodaków żyje na emigracji.
Stanowisko ZSRP w sprawie niskich cen skupu owoców miękkich 18.06.2018 06:48
Jerzy, nie powtarzaj tych głupot, które chcą nam wmówić niektóre media. Nie chcemy przyjąć imigrantów socjalnych, którzy nie chcą pracować, tylko brać zasiłki. Nikt nie odrzuca pomocy dla matek z dziećmi z Syrii, tylko ich w tej grupie prawie nie ma!!!. Merkel wywołała problem, to niech teraz go sama rozwiąże. Próbowała załatwić dopływ siły roboczej do niemieckiej gospodarki, a gdy okazało się, że ten tabun młodych mężczyzn nie nadaje się lub nie ma ochoty pracować, to takie zgniłe jajko próbuje się nam podrzucić ubierając je w ideały pomocy "uchodźcom". Żeby poznać ten problem, trzeba porozmawiać ze zwykłymi Niemcami, którzy mierzą się z nim codziennie. Oni wystawiają im wspaniałą "laurkę". Przyjęliśmy setki tysięcy ukraińców, w mojej miejscowości jest cała klasa zawodowa ukraińskiej młodzieży, która szkoli się grzecznie do pracy. Mimo, że co roku wiszą flagi w stylu "Wołyń - Pamiętamy", nikt ich nie atakuje. Ot taki przykład tej szeroko głoszonej przez niemieckie media polskiej nietolerancji, ksenofobii i rasizmu.
Tarcznik niszczyciel w sadach jabłoniowych 11.06.2018 12:22
Uwaga na ogniska w rejonie Sandomierza. Presja tego szkodnika jest w tym roku ogromna, prawdopodobnie gorąca wiosna ujawniła problem, który narastał przez ostatnie ciepłe lata, bo larwy już na tym etapie wegetacji mocno zaatakowały owoce, a przez wakacje problem tylko się nasili.
Wynajmę głębosz 1 ząb 20.05.2018 11:55
W poprawnych warunkach agrotechnicznych uciąg jest sprawą drugorzędną, nawet przy napędzie tylko jednej osi. Głębosz bardzo dobrze dociąża tylną oś napędową i nie ma problemów z trakcją. Opory ciężkiej gleby gliniastej są natomiast tak duże, że nawet silnik 30kW spada z obrotów i ostatecznie gaśnie.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram