Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew

Profil użytkownika: Robert

user name
Imię i nazwisko:
Robert Grzelak
Login:
Robert
Kiedy dołączył do portalu:
18.11.2007 22:03
Liczba wpisów na forum:
23
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
16
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2214

Ostatnie posty użytkownika

Cena jabłek przemysłowych 2018 13.06.2018 18:21

Bardzo chciałbym aby tak było. Jesteśmy jednak zbyt daleko od "Świata". Wisienki na torcie i tak zje kto inny. Nawet jak cena koncetratu wzrośnie, to i tak tego żaden sadownik nie zobaczy, ostrożnie - uzasadniając to globalnym wzrostem zapotrzebowania będą "cykać po dwa trzy grosze na cenie do góry. Sprzedać przemysł musimy, bądź chcemy - żeby było czysto w sadzie. ONI nas "uratują" w kwestii posprzątania sadu. Nie mam osobistych emocji w tym temacie, bo zlikwidowałem jabłonie trzy lata temu - teraz już się tylko przyglądam. Można wtedy realnie spojrzeć na cały rynek, choć nie powiem, że chęć przywalenia "tym złym" pozostaje. Żeby być ważnym graczem w tej "grze", trzebaby posiadać własne zakłady przetwórcze, moce przerobowe i przechowalnicze. To wszystko sprzedaliśmy. Nie chcę mówić kto, bo to nieistotne w tej chwili. W takiej idealnej rzeczywistości to sadownicy mieliby moce i decydowali o losach ceny przemysłu, koncentratu, mądry zarząd odkładałby na jakimś fuduszu środki na trudniejsze lata klęski urodzaju, żeby trochę pomóc producentom. Naprawdę nie potrzeba protestów i strajków. Potrzeba mądrości ... tylko trochę wcześniej. Świat jest niestety inny. Cwaniactwo i chciwość - nie nas sadowników - ale ludzi, którzy wiedzieli jak zagrać z rynkiem, którego jesteśmy uczestnikami - bez względu na sumienie - zrobiła to co mamy. Bóg handlowców i złodziei jest jeden - to cytat z amerykańskiego szkolenia, w którym uczestniczyłem w latach dziewięćdziesiątych. Powoli się z nim zgadzam. Kiedyś to nawet złodziej był bardziej uczciwy.

Choroba czy niedobór ??? 30.05.2018 22:40

Moim skromnym zdaniem trochę to wygląda na brak wapnia, brak pobierania przy obecnej pogodzie ... trochę magnez

Co do szarki to dla mnie nowość na czereśni.

Jak zamieścić ogłoszenie ? 09.06.2017 22:24

Zamieściłem pytanie w formularzu kontaktowym o tej treści ... jednak chyba przy piątku "władza portalu nie bardzo miała czas.

Wydawało mi się, że nie jestem ułomny w tych sprawach, ale znaleźć ni ch..... ery nie mogę .

Jakby ktoś mnie oświecił wszeym i wobec lub na PW .

pozdrawiam

nawadnianie: dobór pompy 20.11.2016 13:48
jacenty82, 2016-08-20 23:53, napisał:
jacek660, 2016-08-18 15:27, napisał:

a moze wie ktos jak wysoko musze ustawić zbiornik 1000l aby po podlaczeniu do niego 2 lini kroplujacych bylo na ich koncu takie samo cisnienie jak na poczatku bez uzycia pompy?

Wysokość umieszczenia beczki nie ma znaczenia, ciśnienie będzie większe jeżeli beczka będzie mała w podstawie, a wysoka, jeżeli dasz beczke szeroką a niską ciśnienie będzie małe.

Jeżeli dasz zwykłe linie to na początku lini zawsze będzie większe ciśnienie i wypływ niż na końcu. Jeżeli chcesz mieć taki sam wypływ na początku i na końcu do linie z kompensacją ciśnienia, ale przy tak małym ciśnieniu nic nie poleci.

chłopie  w szkołę to się kamieniami rzucało ? biegusiem wróć na lekcję fizyki ... wysokość umieszczenia" ma wpływ na ciśnienie - tak dla debili fizycznych - 10 metrów wysokości daje w przybliżeniu 1 atm  /1kG/cm2/

. a to oczym mówisz to jest p .....  - albo sam sobie doczytaj - tylko nie pieprz głupot.

przepraszam czytelników forum, ale nie znoszę głupoty zwłaszcza, jak ktoś chce ją obdarować innych ....

Cena za zbiór czereśni w 2016r. 05.06.2016 19:10

Ja goszczę zbieraczy od dwóch dni u siebie ... są to ludzie z mojej wioski, więc na razie zapisujemy kilogramy i jako zaliczke pobierają po 50 PLN. Czereśni jest u mnie sporo, rwą prawie z parteru, czereśnie mają ciekawy wymiar pomimo, że to jest Rivan. Rwacze wyrabiają prawie podwójną normę względem lat poprzednich.

Myślałem o kwocie 1,50 za kilogram i to byłaby nagroda za to, że rwali po złotówce, złoty dwadzieścia i  złoty pięćdzieisąt w lata naprawdę kiepskie - dlatego, że to prawie ci sami ludzie. . Przeszkadza im trochę wizyta w pobliskim Lidlu i cena czereśni 29.99. Oczywiście nie da się wtłumaczyć, że to import z Turcji bądź Węgier. Z drugiej strony patrząc to chyba dobrze, że taki import pojawia się tuż przed naszą czereśnią.

Ostatnie komentarze użytkownika

Na Dolnym Śląsku jabłka zostały na drzewach 24.10.2018 19:18
Zawsze widziałem jak po tobie jadą ... myślałem nie mają racji. Chłopie ... Ty zaparkowałeś w dziewiętnastym wieku. Nie interesują mnie żadne opcje polityczne, ale RAZEM sprzedaliście zakłady przetwórcze, a teraz skamlesz, że zapaść w sadownictwie ? Paranoja. Ktoś, kto ma cysternę z sokiem owocowym lub paliwem sprzedaje do niej wężyk z nalewakiem obcemu człowiekowi ? A wiesz, kto to jest RAZEM ? Wszystkie sprzedawczyki polityczne PZPR PSL SLD KLD PC SDKPiL SKL i wszystkie inne kurwy, co były przy korycie od lat bardzo wielu. Dziwię się, ,że mając tyle lat tego nie zauważyłeś. Byłeś jakimś tam kierownikiem PGR-u którego byt poruszał się w oparach jakiegoś absurdu ekonomicznego. Wtedy to nawet lód Eskimos by od was kupił. łatwo było ? pewnie ... walczyliście z problemami, który sami sobie stwarzaliście. Poczytaj Parkinsona, może coś doleci. Proszę Cię tylko o jedno, nie zabieraj głosu człeku marny, jak sam brałeś w tym udział. Tobie kurwa nie wolno, pomimo, że znasz się trochę na jabłkach. Przepraszam za atak Ad Personam, ale nie wytrzymałem.
Eksport jabłek do Chin eksperymentem ? 21.08.2016 12:54
tak mi się przypomniał skecz Laskowika z panią Pelagią ... mistrz zmiany ... no to się trochę inaczej pisze powiedział Zenek ,,, sama pisałam odpowiedział B.Smoleń . Co do merytorycznej strony : nie wierzę, że "gruby gracz" wycofał się z powodu tysiąca złotych, być może jest coś, o czym nie wiemy, albo nie wiadomo o co chodzi - czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ......., albo o d.p. Skojarzyło mi się jak kiedyś jakaś kapelka discopolowa zawitała do Chin, ale ich wymóg był taki, że mają to co śpiewają mają zaśpiweać po chińsku ... dało sie zrobić ... jakoś tam fonetycznie, bez znajomości mandaryńskiego, ale się dało. Tym co skłoniło "artystów discopolowych" był fakt, że na próbę wezmą 60 milonów płyt z ich utworami. "Gruby gracz" zrozumie o czym piszę, a mały pożałuje tysiaka. pozdrawiam niedzielnie Robert
Jeszcze nie zacząłem sprzedaży jabłek... 07.04.2016 22:04
Słyszałem historie ludzi z południa polski, którzy produkują na lokalny rynek i mają wielki kłopot ze sprzedażą towaru. Zaznaczam - słyszałem-.Jest mi daleko od południa polski, ale na moim lokalnym rynku jest to samo. Fajni klienci, spore hurtownie biorące spore ilości towaru są w tej chwili nieobecne na tzw.giełdzie. Przyczyna - rozdawnictwo. Koledzy z Sandomierza są oburzeni na kolegów z rejonu grójeckiego i być może odwrotnie za to, że nie mogą sprzedać swoich jabłek na swoim terenie. To nie jest wina tych ludzi. To jest chory system. Widze posty ludzi postępujących uczciwie oddających towar na tzw. Banki Żywności - oburzjących się jednocześnie na innych, zarzucających im nieuczciwość. Pewnie za ciekawe wobec obecnej sytuacji pieniądze. Tylko krew mnie zalewa, jak słyszę, że za "załatwienie" limitu jest 20 groszy i za przyjęcie towaru do punktu kolejne 40 groszy. Najlepsze jest to, że jadą tylko papiery, a jabłka najlepiej jakby nie jechały i nie robiły nikomu kłopotów. Cash -Flow ... taki obcobrzmiący termin obrazujący całą sytuację. Czy na serio dla wszystkich piszących w tym temacie obcy jest to temat ? Czy tylko ja widzę diabła wszędzie. Z moich jabłonek zostawiłem sobie po dwa rzędy z kilku odmian. Dla znajomych i po to żeby pogadać z dawnymi odbiorcami. Patrzę już na to z boku i przyznam, że czasami trochę lepiej widać - bez emocji. Komory stoją puste, jest opcja szybkiego wynajęcia pod banany i cytrusy, ale kontrahenci troszkę muszą urealnić stawki za wynajem.
Jabłka w geście przyjaźni 03.11.2015 03:21
Cudny frachtowiec ... jak ktoś nie widział go na żywo - niech już żałuje. Jest dłuższy niż niejeden rządek w sadzie ;-) Skrzynka jabłek ... no cóż - dobrze, że w ogóle. Tam służy ze stu chłopa, a oficerowie biorą zawsze po dwie sztuki. Empire w skrzynce jest około 93 sztuk zatem trochę mało. Pan Andrzej mógł zgiąć się bardziej - nie umniejszając jego wysiłku. Moje zdanie jest takie - jak coś już robisz, to zrób to porządnie i z klasą. i jeszcze do redaktorka : popraw pisownie nazwy tego PIĘKNEGO ŻAGLOWCA.
Ustalmy cenę za jabłko przemysłowe 21.09.2015 07:46
Wspomnę jeszcze o obostrzeniach zakładanej pomocy : powierzchnia zakładu przetwórczego zgłaszana do pomocy De Minimis nie mogła by być wykorzystywana w trzech ostatnich latach do przetwarzania wiśni ani czarnej porzeczki, a w przypadku przetwarzania w/w gatunków przez dany zakład przetwórczy zostaje zobowiązany - do wpłaty na właśnie utworzony Fundusz Rekompensacyjny kwoty 169 euro od każdej tony przetworzonych owoców, z którego to będą wypłacane uzupełnienia ceny w przypadku niższych cen skupowych i tak odpowiednio dla porzeczki poniżej 1,90 i wiśni poniżej 2,00. Niemieckie zakłady również mogą się starać o kwotę wyższą o 50 %, ale to już pozostawałoby w gestii funuszy austryjackich. / za Adiego/ ;-)
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram