Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_sobienie_jeziory

Profil użytkownika: RafalSTW

user name
Imię i nazwisko:
Rafal Maziarski
Login:
RafalSTW
Kiedy dołączył do portalu:
12.08.2007 20:09
Liczba wpisów na forum:
23
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
10
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1864

Ostatnie posty użytkownika

Cena wiśni 2019 13.06.2019 10:54

<Swiętokrzyskie, gm. Bałtów. Odroslowa zmarzła w 80%. Łutówka sypneła pod drzewa,  młode kwatery wygladają gorzej niż w 2017, starsze z 20% zostanie, może... Z jabłkiem też szału nie ma.

Dochód z hektara w gospodarstwie rolnym. 06.10.2018 21:17

W zeszłym tygodniu byłem w Urzędzie Gminy po zaswiadczenie o dochodzie z gospodarstwa. Gdy już je otrzymałem, spytałem urzednika czy mu się przypadkiem przecinek nie "przesunął". W tym roku 3999 zł z hektara. Piszcie jak to wyglada u Was.

Cena jabłek przemysłowych 2018 01.10.2018 07:57

Ja byłem w zeszłym tygodniu w Urzedzie Gminy po zaswiadczenie o dochodach z gosp. rolnego. Gdy zobaczyłem kwotę dochodu to aż oczy przecierałem z zdziwienia!! To co naliczono mi na miesiąc, mi wyszło na rok. O co tu chodzi?

Kontraktacje ... pod rozwagę. 11.07.2018 16:58

Ja już jestem w takiej grupo-spółdzielni i jakoś miło nie jest. Same machloje, towar oddaje ten co ma skup, następni w kolejce są ludzie którzy zatrudnią go do zbioru ( tak jest w przypadku wisni ). Skup skupowi też nie równy..... Jeżeli ktoś ma ochotę dołączyć to info na priv :)

Nie zebrane wiśnie. 10.07.2018 12:35

W zeszłym tygodniu trzepnąłem kilka drzew groniastej na ziemie i faktycznie dzisiaj już prawie śladu nie ma po owocach. Na sokówce też duża część leży pod drzewem, i dosłownie ginie w oczach. Mogę spać spokojnie.

Ostatnie komentarze użytkownika

Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] 13.07.2018 22:39
Na onecie przez jakiś czas był artykuł o naszym protescie. Najciekawsze były komentarze , grom ludzi z miasta postrzega nas jako wsiowych bogaczy mających wiecznie pretensje. Sam pracuje z ludźmi z miasta ( zeszły sezon zmusił mnie do podjęcia pracy w fabryce) i to co media nabijają ludziom w głowę to szok, czasem podczas posiłku regeneracyjnego mam ubaw po pachy, a z drugiej strony to mi żal tych ludzi karmionych paszami z promocji z marketów. Piszcie gdzie możecie jak naprawdę wygląda Polska wieś, ludziska naoglądają się wypasniętych gospodarstw w Rolnik Szuka Zony itd., taki wizerunek zafundowały nam media. Faktem jest że wśród rolników jest rozwarstwienie, są bardzo bogaci i bardzo biedni, ale kazdy uczciwie pracuje cały rok. Głupie tłumaczenia że jest nadprodukcja, jeżeli ktoś nie chce nadwyżki kupuje tyle surowca ile potrzebuje za uczciwą cenę, a nie gra na czasie żeby kupić jak najwięcej po jak najniższej cenie. Rząd nie ma narzędzi żeby zmusić przetwórnie do zapłacenia wyższych cen, a do tego większośc przetwórni jest w rękach zagranicznych, a pod zarządem Polaków, a nie ma większego bydlęcia jak Polak szef w zagranicznej firmie.
Wstępna prognoza zbiorów [2017] owoców pestkowych 29.05.2017 10:49
Również nie wierzę w 25%. Co prawda trafiają się drzewa z takim owocowaniem, ale to są białe kruki w kwaterach odmian wcześniejszych. W przypadku łutówki może jest jakiś odsetek zawiązków utrzymanych, tylko kogo będzie stać dołożyć do zbioru?? Czy jest jakikolwiek sens dalszej ochrony owocu?? Ja pryskam cokolwiek na liść nic więcej ( pamiętam rok 2007 i nie robię sobie nadziei na jakieś szalenie wysokie ceny ).
Propozycja rekompensat za redukcję sadów ! 21.10.2016 09:39
Wszystko sprowadzi się do kręcenia wałów przez cwaniaków. Przykładowo wykarczuje sad i co będę dalej robił będąc sadownikiem od x lat?? Może Szanowni Koledzy wskażą mi jakąś intratną branżę rolnictwa, którą mógł bym się zajmować po zlikwidowaniu drzew owocowych? Zboże? Warzywa? Pewnie nasadzę nowe uprawy sadownicze na " czyjejś" ziemi....
Sadownicy chcą większych limitów na wycofanie jabłek 05.10.2016 14:10
Ja mam troszkę inne zdanie niż Szanowni Koledzy, tzn. wydaje mi się że ograniczając produkcję zrobilibyśmy dziurę sadownikom z innych krajów, zalewamy rynek tanim produktem jak Chińczycy :) co czyni nasze owoce atrakcyjnymi. Myślę że jedynym rozwiązaniem jest ciągłe poszukiwanie nowych rynków zbytu do czasu opanowania rynków ( wtedy można myśleć o jakimkolwiek dyktowaniu cen). To całe rozdawnictwo może przynieść tylko jedną korzyść, że konsument mając w domu nadmiar jabłuszek nie poleci do marketu po pomarańcze i inne cuda.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram