Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew

Profil użytkownika: Drupi

user name
Imię i nazwisko:
sebastjan barec
Login:
Drupi
Kiedy dołączył do portalu:
31.05.2015 15:03
Liczba wpisów na forum:
74
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
40
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2822

Ostatnie posty użytkownika

Rejestracja ŚOR. 28.10.2019 15:39

Wiecie jak wcześniej sprawdzić kiedy dany środek ochrony roślin, czy substancja aktywna, bedzie wycofanya ? Gdzie to znaleźc? Jedni mówią w sklepach że Dursban bedzie wycofany ( nie stosowałem jak byly owoce ) , inni że nie. To taki przykład. Ale wiecie co bedzie wycofane i od kiedy ?  Może admin coś napisze w aktualnościach? Wiecie o co chodzi.sealed

Parch jabłoni 2019 11.04.2019 18:49

Kto ma informacje z firm nie handlującymi opryskami wie że obecny układ pogody sucho i zimno powoduje że zarodniki są " upośledzone " niezdolne do wysiewu. Jak tak dalej to bedą " zagłodzone ". Częściowo.

Ranking smacznych odmian. 31.03.2019 19:12

Ciekaw jestem jakie są najsmaczniejsze stare i nowe odmiany jabłek z gustu smakowego sadowników. Pomijając czy one są sadzone masowo czy stare odmiany.  Zróbmy taki ranking 3 najsmaczniejszych w kolejności od 1- najsmaczniejszej, 2 - bardzo smacznej, 3- smacznej. Według mnie to :

1- Kosztel.     2.- Beni Shogun.  3 - Starkimson. Niestety tego ostatniego nie mam bo nie ma gdzie kupić drzewka, nawet dla siebie, ani zrazów żeby sobie zaszczepić. Mam Starkinga ale Starkimson z dzieciństwa był taki " perfumowany " w smaku i to chyba nie było to samo co Starking czyli smaczniejszy jest Starkimson.

Parch jabłoni 2019 24.03.2019 12:43

Piszcie bez przymusowych " byków " , chyba każdy wie że zdanie a szczególnie tytuł wątku zaczyna się dużą literą. Na wypaczone zdania dużo ludzi zniechęca do odpowiedzi. W komputerze jest funkcja co podkreśla na czerwono zdania z błędami, aż się napisze dobrze kto nie umie, to niech poprosi dzieci żeby włączyły.

Wydajność przy zbiorach jabłek 03.09.2018 14:35

Witam. Jak w temacie. Ile podczas rwania przypada skrzyń na łebka, przez 10 godzin? Powiedzmy starsze drzewa, bo na młodych to wiadomo że dużo.. Na takich na które trzeba wejść na stojaczek. 3 m. wysokości?

Ostatnie komentarze użytkownika

ZSRP w sprawie umów kontraktacyjnych 17.03.2019 19:38
To przecież można zostawić pod drzewami, co za bzdury ktoś rozpowiadał że to trochę zakwasza glebę. Jak takie ilości gorczycy ludzie przyorują gdzie gorczyca ma w swoim składzie wielokrotnie większe ilości,- takiego samego kwaśnego azotu jak w jabłkach i sady są jeszcze lepsze niż sad po sadzie.
ZSRP w sprawie umów kontraktacyjnych 16.03.2019 21:50
Powinno być wymuszone prawo limitów z hektara, tak jak w cukrowniach. Obliczyć ile potrzeba z każdego hektara , wyznaczyć każdemu gospodarstwu limit, resztę komisyjnie z pracownikami agencji zmarnować.Za przekręty wyznaczyć tak surową karę jak za nielegalne ścięcie drzewa, byłby porządek i cena. Znikły by przemysłowe sady które zatruwają rynek. To trzeba powiedzieć posłom. A ten podatek vat, co rząd obniżył przetwórcom to tylko im narobi kasy, a sadownik i tak gówno z tego będzie miał. Bo Niemiec rządzi.
Ten rok pokazał, niezależnie od plonu sadownicy przywiozą jabłko zawsze! 16.02.2019 17:31
pilsner-- to ty piszesz bzdury. Nie trzeba być Koreą żeby choć część przemysłu uwiązać umowami, i zmusić przetwórnie do normalnej ceny. Te umowy SĄ KONSEKWENCJĄ TEGO CO PRZETWÓRNIE ROBIŁY Z CENĄ w tym roku, a nie żeby KOMUKOLWIEK STAŁA SIĘ KRZYWDA. Ty jak nie chcesz umów to nic nie podpisuj, po co się tu mądrzysz. Wygląda to jak byś był trolem przetwórców, po wpisach cen jabłek przemysłowych to widać.Może ci płacą za pisanie .
Adam Paradowski: jakie są szanse na lepsze ceny jabłek - SCENARIUSZE 10.02.2019 20:56
Jakiej wy jeszcze chcecie jakości. Na tyle pieniędzy wpieprzonych jeszcze mało!! Może te jablka mają być z domieszką złota ? Na sortowniach piszą przemysł a z tego przemysłu jeszcze odbierają na handel. Robią kase ale dla siebie.
Kongres sadowniczy - DEBATA 06.12.2018 18:57
Dziś największą marże z handlu jabłkami mają pośrednicy. Nic ta dyskusja nie pomoże jak nie zlikwiduje się dofinansowania na nasadzenia, a skieruje pieniądze na chłodnie. Dziwie się że uczestnicy spotkania o tym nie mówią, bo to naruszy interesy niektórych pośredników. Może zobaczymy kiedyś kogoś z obecnych uczestników w lawach poselskich, tak przypuszczam.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram