Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: Drupi

user name
Imię i nazwisko:
sebastjan barec
Login:
Drupi
Kiedy dołączył do portalu:
31.05.2015 15:03
Liczba wpisów na forum:
67
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
33
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2036

Ostatnie posty użytkownika

Wydajność przy zbiorach jabłek 03.09.2018 14:35

Witam. Jak w temacie. Ile podczas rwania przypada skrzyń na łebka, przez 10 godzin? Powiedzmy starsze drzewa, bo na młodych to wiadomo że dużo.. Na takich na które trzeba wejść na stojaczek. 3 m. wysokości?

Ceny jabłek eksportowych 2018/ 2019. 19.08.2018 21:12

Jak dadzą zbyt niską cene jesienią to spowoduje że każdy bedzie trzymał do wiosny.  Wtedy przemysł bedzie po tyle co teraz exsport, zobaczycie. Chiny mają mało przemysłu, a koncentrat jest nie wspólmiernie drogi względem ceny jabłek na skupie. Bez problemu wyprzedadzą zapasy. Cena przemysłu podniesie cene exsportu. Oczywiście propaganda bedzie na to żeby jaknajwięcej przesortować jesienią, normalne. Ale szykuje sie powtórka roku jak było embargo, panika wyprzedała duży urodzaj jesienią za bezcen, a kto ryzykował wzioł kase. 

Ceny jabłek eksportowych 2018/ 2019. 11.08.2018 09:04

Witam.  Jak w temacie czy sortownie biorą i po ile,   na sortowanie , jak na razie wczesne odmiany?

Melioracja w sadzie 29.04.2018 09:15

A może sie ktoś wypowiedzieć czy takie puszczenie wody z meljoracji do studni głębinowej popsuło wode pitną u sąsiadów ? I czy prawo rzeczywiście zabrania takiego procederu , lub zezwala pod warunkami ? Nie chodzi mi o pozwolenia , a o praktyczny punkt widzenia. Lub jak odprowadzić wode jak nie ma spadku terenu? 

Melioracja - wykonawcy 22.04.2018 15:48

Witam.  Mam na polu taki kawałek i chciałem sam zmeljorować odcinek, ale nie ma gdzie odprowadzić wody. Nie ma prądu żeby wypompować, nie ma żadnego spadku żeby samoczynnie puścić wode. Daleko od zabudowań gospodarskich. Doradzicie co tu zrobić żeby poszła woda? 

Ostatnie komentarze użytkownika

Sanepid kontroluje łubianki ! 26.05.2018 20:16
Ps. Mniejsze sady jabłoniowe to powiedzmy takie do 8 hektarów. Ale może gdzieś są i większe. Jest dużo też innych przekrętów z żywnością. A urzędnicy czy kogoś złapią czy nie, to i tak im się nie chce, bo tyle samo zarobią co by siedzieli. A może nikt nie donosi.
Sanepid kontroluje łubianki ! 26.05.2018 19:49
Mateusz. Kłaniam się tobie za ten wpis. Są ludzie którzy nie mają sumienia. Sprzedają sumienie za kase myśląc że dogonią tych bogatszych swoją chciwością. Jest masa takich sadów nie bede pisał gdzie, ani donosił . To są sady drobnych sadowników NIKT TEGO NIE SPRAWDZA .
Sanepid kontroluje łubianki ! 23.05.2018 12:25
Jak zaczną sprawdzać tych co mają truskawki w jabłoniach, i pryskają pestycydami jabłonie i leci na truskawki czerwone, potem idą na rynek to dopiero bedą jaja.
Mieszaniny zbiornikowe środków ochrony roślin [Jos de Wit] 08.05.2018 20:59
200-300 litrów na h ? To na pewno nie dla opryskiwaczy bez kolumny. Nie skorzystam z takich rad, bo myślę że jest to główna przyczyna powstawania odporności, bo takie małe cząsteczki wody musiały by cały sezon mieć bezwietrzną pogode żeby nie były zabrane w świat z wiatrem. A co dopiero przykleić sie do liscia. Po drugie to u mnie opryski poniżej 550 L. h ( 3 metrowe drzewa ) nie zwalczają mszycy, juz to przerabiałem, i dużo mnie to kosztowalo. Pryskam jak na szkodniki 700 L, a wiem że najnowsze Polskie doświadczenia mówią że w upał powinno być nawet 800 L h.
Maliszewski: Ustawa dot. pracowników sezonowych ma szereg wad ! 25.03.2018 20:21
Nasze państwo płaci składki do UE. Przez unijne ręce wpompowało ogromne pieniądze na rozwój sadownictwa , z których prawie nie skorzystały małe gospodarstwa bo miały bardzo niski dochód i wydolność ekonomiczną. Te większe gospodarstwa się bardzo pobogaciły. Przykład : kupują ciągniki z połową dofinansowania, po 5 latach sprzedają za cene niewiele niższą niż u dilera, w rzeczywistości 5 lat jeździli i po sprzedaży był ZA DARMO. I teraz Państwo przyłoży podatki bo miało udział w bogaceniu, tylko że te podatki powinni płacić CI CO NAJWIĘCEJ WZIELI a nie wszyscy. A najwięcej wzieli ci co mają powyżej 10 h. To taki przykład dla zobrazowania, zrozumienia, bo były inne dotacje. Ale wcześniej czy później będzie podatek katastralny. Znam przykład jednej gminy gdzie wprowadzono podatek od metra utwardzonego podwórka, kostki brukowej, betonu, i państwo tego nie nakazało tylko rada gminy.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram

Advertisement