Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2020_INFO_KARTA
2020_Captan_80_WG

Profil użytkownika: Dominiqe

user name
Imię i nazwisko:
Marcin Dudka
Login:
Dominiqe
Kiedy dołączył do portalu:
03.09.2012 16:21
Liczba wpisów na forum:
176
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
2
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
3
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2345

Ostatnie posty użytkownika

Choroba czeresni 03.06.2019 19:19

No na 1 zdjęciu widać ewidentne objawy dziurkowatosci, do tego większe dziury w liściach to przez naliściaki czyli szkodnik. Na drugim zdjęciu to według mnie tam była mszyca. Na 3 widać brunatna zgnilizne ;) myślę ze jak bys wstawił zdjęcie pnia to jeszcze bym napisał rak bakteryjny. 

opryskiwacz sadowniczy zawieszany 400l 16.12.2018 20:57

Kolega dobrze opisał tadlena :) W moim przekonaniu jednak lakier jest bardzo słaby. Widać to szczególnie po opryskiwacza które nie są myte po zabiegach. No farba odhcodzi płatami. A to co kolega pisze to jest wina sprzęgła kłowego. Niestety w pilmetach nie było tego problemu. Przy tadlenie tak się dzieje i zazwyczaj bardzo szybko wyciera obejme sprzegła przez co poźniej wentylator się rozłącza. Do tego uwazam że połączenie między pompa a wentylatorem powinno być za pomocą krzyżaka :) Co do zasysania cieczy to również przy kolumnie warto popatrzeć za taką która ma odwrócony ciąg wtedy nie ma takiego problemu. 

opryskiwacz sadowniczy zawieszany 400l 16.12.2018 11:01

Tu nie chodzi o żadną wiedzę. Ja używam okrąglej przystawki, ale uważam że kolumna jest lepsza. Ja nie stosuje bo mam mały areał. Według mnie latwiej jest dopryskac dobrze górne partie krzaków. W tej i tej przystawce trzeba nisko miec podniesiony opryskiwacz. W przystace okrągłej do jagodników jest 5 koncówek na strone i gdy chcemy pryskac np na 4 to ustawiając ją w strone krzaka ciecz obija się o tą która wylatuje z 3 koncówki (od dolu licząc). Więc zmniejsza sie przedkośc kropel cieczy i jest gorsza penetracja krzaka. To jest moje zdanie. Jaki opryskiwacz? Każdy z kolumna, ale polecam jednak na przykladni bo wtedy wetylator jest niżej usadzony. Nie polece wogóle tadlena bo to jest poprostu syf ;) to moje zdanie. Jednak znam osoby które są zadowolone z niego

opryskiwacz sadowniczy zawieszany 400l 15.12.2018 14:18

Losin napisalem do Ciebie na priv 

malina Delniwa - wszystko o tej odmianie 12.09.2018 00:15

Tak jak kolega wyżej powiedział rozdwajanie jest spodowowane nierównomierną ilością dostępnej wody. Jak dla mnie kolce w tej odmianie w ogóle nie przeszkadzają gdyż owoce nie są schowane jak np u odmiany Polana. Owoc piękny i twardy. Pierwsze owoce na pędzie nawet 7,5g. Owoce drobnieją podczas zbioru. Widać że odmiana ma raczej skompensowany zbiór czyli dużo i szybko :) Z obserwacji(uprawa w gruncie) potrzebuje rusztowanie dla utrzymania jakości owocu. Jest raczej odporna na szarą pleśń. W pierwszym roku po posadzeniu pędy nie wybijają bardzo wysoko ale w drugim roku jest już całkiem nie źle. 

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram