Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Delfin_promocja
2019_BASF_Sercadis

Profil użytkownika: Demix

user name
Imię i nazwisko:
Jan Nowak
Login:
Demix
Kiedy dołączył do portalu:
13.10.2014 14:01
Liczba wpisów na forum:
283
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
104
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
4893

Ostatnie posty użytkownika

Cena wiśni 2019 15.06.2019 22:17

Patrzyłem u siebie że mróz uszkodził podstawe kwiatostanu. Puki owoce mialy mniejsze zapotrzebowanie odżywcze wystarczało dla wszystkich. Z czasem te uszkodzone  wiązki nie nadążaly wyżywić owoców, nie przewodziły substancji odżywczych, być może produktów fotosyntezy, i te słabsze przegrały konkurencje i opadły. 

Jaka piła tarczowa krajzegi. 29.05.2019 09:26

Zamówilem GLOBUSA.  Dowiedziałem się że można sobie kupić piłę jaką się chce, a jeśli ośka walka jest za mała do większego otworu piły, to można dokupić pierścień redukcyjny i dopasować prawie każdą średnice otworu do wałka krajzegi. Świetnie pomyślane, bo wolę większą średnicę piły, z jaknajwiększą liczbą zębów, a te z kolei mają większy otwór na walek : np. 40 mm. 

Jaka piła tarczowa krajzegi. 27.05.2019 17:50

Witam.  Zastanawiam się nad kupnem nowej piły do krajzegi bo ta stara popękała mimo ponawiercania w niej dziurek. Kiedyś kupiłem na targu widjową ale nie brała wcale, można było się zapchać, umordować, nie wiem co to za przyczyna, prawdopodobnie widjowe muszą mieć bardzo wysokie obroty, a mój silnik tylko 1000 obr, min. Wywaliłem wruciłem do starej. Ale ta teraz się też popękała.  Znacie jakąs dobrą firmę markę ktora produkuje porządne pily ? Szukam takiej żeby miała średnicę na wałek 30 mm. i  taką co potnie i grubsze twarde drewno jablonkowe z 84 zęby. Taką do tej pory mialem była w sam raz. 

Parch jabłoni 2019 21.05.2019 17:09

Mam takie kwatery gdzie w zeszlym roku łamaly się gałęzie, czuby z bambusami, a w tym wszystko bylo zmęczone a mimo to nawet dobrze kwitło, ale mróz zniszczył kwiaty i trzeba szukać, nie tylko zawiązków jablewk, ale i drzew gdzie są jakiekolwiek zawiązki. Mam taką kwatere gdzie z 40 arów bedzie ze 3 palety. Żeby nie topić pieniędzy w wygląd drzew, bo i tak nie ma jablek, zastanawiam się czy nie zrezygnować w tym roku calkowicie z ochrony oprócz herbicydow oczywiście. Ochrona jest kosztowna i trzeba by dolożyć do produkcji i samemu sobie zaszkodzić finansowo. 

A co wy o tym myślicie ? Pryskacie puste kwatery??

Jak zamieścić ogłoszenie ? 19.05.2019 10:41

Ale jaja. Ogłoszenie dane na przeglądarce Chrome ,  nie jest widoczne dla osób korzystających z niekturych  przeglądarek, np. Opera. Jest wszystko z tytułem oprócz treści ogloszenia. A  z kolei Opera jest moim zdaniem szybszą przeglądarką od innych, ale nie otwiera w pelni ogłoszen z innych przeglądarek..

A może to tylko u mnie na moim komputerze i Operze ????

Ostatnie komentarze użytkownika

Zaczyna brakować wody ! 15.06.2019 22:03
To że w miastach brakuje wody to też przyczyna tandety z Chin z jakiej są wszystkie baterie od wody. Ja u siebie nie mogę kupić dobrej główki od baterii bo nowe kapią. Im mocniej przykręcam, bo kapią, to jeszcze szybciej się zużywają te gumki. I tak w kółko bo nie ma trwałych takich jak kiedyś. Buble do potęgi. A jak całe miasto tak ma to nie ma co się dziwić że brakuje wody.
Trwa walka sadowników ze szpakami… 12.06.2019 13:41
Jest zagrożenie, że w tym roku jest mało wszystkiego, to kwiczoły wezmą się za jabłka. Są kwatery co jest po parę jabłek na drzewie, jabłka eksportowe mogą być po 3 złote kg. Niech udziobie po jednym jabłku dziureczkę i zostawi. Można policzyć straty.
Trwa walka sadowników ze szpakami… 11.06.2019 21:01
Te odgłosy drapieżnych ptaków u mnie nic nie dały, na kwiczoły. Zrobiłem próbę i umieściłem głośnik na czereśni połączyłem przez blutuf telefon z głośnikiem i włączałem odgłosy dzikich drapieżnych ptaków z jutuba . Są tam różne płyty kilkunastominutowe. Tak na próbę. Przeleciał jeden " zwiadowca" pod czereśnią pofrunoł coś zaśpiewał a za chwilę było ich coraz więcej. Burlata opiepszyły prawie na zielono. Trzeba się zmobilizować i ZWALAĆ WSZYSTKIE GNIAZDA z młodymi w jabłoniach, wiśniach, inaczej się tego nie opanuje, jak są tego setki sztuk kwiczołów. Tego jest nadmiar i nigdy nie braknie, a robią takie szkody że bilans ich rzekomej pożyteczności można o dupę potłuc.
Handel nielegalnymi środkami ochrony roślin kwitnie! 06.06.2019 12:14
W legalnych rzeczach też są rozcieńczone substancje niedozwolone żeby było więcej kilo, czy litrów, za mniej.. Zobaczcie sobie szufladkę pralki automatycznej co się sypie proszek. Bedzie w niej biały cement, każdemu sie wydaje że to kamień. Są zasklepione nie równomiernie, a kamień nie jest taki wybiórczy. Ten syf jest mieszany żeby było niby "więcej " za taniej. U mnie z rodziny to zbadali że to cement, i kupują tylko proszki kupione w Niemczech, drożej ale bez syfu, i pralka wytrzymuje dłużej. To samo jest w kostkach do zmywarek. Są w Polskich sklepach niby Niemieckie proszki , ale to tylko torebka jest z Niemiec, a w środku taki sam syf. Różnica w cenie jest takiego samego w Polsce, a takiego samego w Niemczech, ale ten drugi jest bez tego syfu. Każdy może to zbadać, ale nikt tego nie robi, i pralka czy zmywarka siada wcześniej.
Zbiory jabłek nie przekroczą 2,5 mln ton 22.05.2019 16:22
Nie ma sensu pryskać kwater gdzie prawie nie ma jabłek. Tak policzyć zawiązki w rządku, bo w tym roku się da, i obliczyć ile jeszcze spadnie, ile bedzie korka, bo poprzerastają jabłka z braku owocowania , wziąć pod uwagę wysoką cenę przemysłu, czy nawet średnią ( 60gr.) To trzeba do tego interesu dołożyć i to dużo . A mszyce czy parch i tak trzeba za rok pryskać. Ja nie mam zamiaru niektórych kwater pryskać. Może to dla niektórych ludzi jest nie po gospodarsku ale jest jeden plus : Odbuduje Śię Fauna Pożyteczna. Biedronki, skorki, żłotooki, które są przez wiele lat podtruwane opryskami. Widziałem bardzo stare sady kilkudziesięcioletnie przemysłowe. Jakież było moje zdziwienie kiedy tam nie było wcale mszycy, a ja czasem w niektóre lata nie mogłem sobie z nią poradzić. Tam była zasługa niewytrucia pożytecznej fauny.
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram