Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Toper
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: Argon

user name
Imię i nazwisko:
Paweł s
Login:
Argon
Kiedy dołączył do portalu:
17.12.2009 22:48
Liczba wpisów na forum:
117
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
32
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3140

Ostatnie posty użytkownika

Cena Boskopa. 08.06.2019 12:23

Boskopa jest mało gdyż ma swoje wady:

przemiennosc, tu można ograniczyć ja

handel , zazwyczaj trzeba jabłka tej odmiany wywieść na rynek i jak jest dobry rok to super,ale jak się trafi na kiepski to slabo.

ja osobiście znam osoby co ja sadza,chociaż bym się obawiał sadzić ja w większym areale ze względu właśnie na handel.

Grusza - identyfikacja chorób i szkodników 27.05.2019 05:31

Pseudomonas na liściach, pytanie czy na owoce weszło. Jaka podkładka? 

Plamy na zawiązkach gruszy konferencji 19.05.2019 14:59

Mangan stosuje co 2-3 tygodnie, już w mijającym tygodniu miałem zastosować ale deszczowa aura przełożyła na nadchodzący tydzień. Mangan i liść poprawia co ma dla mnie znaczenie. 

Plamy na zawiązkach gruszy konferencji 19.05.2019 10:28

To możesz zastsowac bor 3-4x co tydzień w normalnych dawkach (ja daje bor 150g/l) w dawce 0.5l/ha na przemian z mangan em (ja stosuje mantrack  ) też że 2x 0.5l/ha gdzie bor ważniejszy bo przeciwdziała ordzawianiu, a po opadzie nozyczkami pozwalać te bardziej ordzawione gruszki . Do nawozów możesz dodać mocznik 2kg/ha, a do boru siarczan magnezu na poprawę liścia w dawce 5kg/ha, pryska wieczorem żeby liści nie przypalic,, zakładając że wkoncu pojawi się słońce.

Pzdr

Plamy na zawiązkach gruszy konferencji 19.05.2019 09:41

Pomoc???

Ciężko coś pisać nie mając żadnych informacji czym było pryskanie, 

Napewno na gibereline jest za późno, rozmyc ordzawien ie nie wiem czy się da, chyba nie, wszystko co bym zastosował jest przeciw ordzawianiu, a nie po.

Pytanie jak to wygląda procentowo w sadzie czy wszystko tak, czy są lepsze zawiazki?

Po opadzie można z nozyczkami pozwalać maj bardziej ordzawione zawiazki, może zastosować mangan na gladsza zielona skórkę...

Tak ciężko doradzać nie mając większego rozeznania  

Ostatnie komentarze użytkownika

Przyszłość odmiany Red Jonaprince 23.12.2017 23:18
gala jako odmiana jest jedna z kluczowych odmian swiatowych, na nia jest popyt na calym swiecie, jonaprince i jego dalsze muatanty to dalej grupa jonagolda (tylko czerwony), na ta grupe popyt jest w europie zachodniej,ale coraz mniejszy i w europie wschodniej, ale tam wiadomo co sie dzieje, nasza nadzieja na ta odmiane sa kraje afrykanskie, gdzie sie niezle sprzedaje, oraz rynek krajowy, w ktorym jest promowany np jako jablko grojeckie. Moim zdaniem jest to dobra odmiana,byc moze jest mozliwosc sprzedazy jej wiekszej ilosci niz ow idareta, ale trzeba ja miec w ofercie caly rok, w dobrej jakosci.
Pierwsza prognoza zbiorów jabłek i gruszek w 2017 roku 07.07.2017 05:50
Czytam te komentarze o ocza nie wieze. Osobiscie uwazam ze tych jablek jest mniej wiecej jak ów prognozy, w swoim sadzie jablka widze, moze ich nie ma "oporowo", ale jest dobrze, jezdzac tez te jablka widze-oczywiscie nie ma takiego szalu jak po inne lata, ale nie ma czegos takiego jak 10 lat temu. Jablka widac na drzewach odmian: genewa, piros, paulared, gala, golden, gloster, alwa, czampion to jakich odmian nie ma, lub jest mniej? Idareta, ligola, cortlanda, loba, jonagoredow. Jest okolo 1-1,2 mln jablek mniej, to tyle ile musimy wyeksportowac z kraju, wiec nie wiem czego chcecie od tych szacunkow-one sa bardzo dobre. A co do sytuacji w sadach, ja tam jezdzac widze bardzo duzo przemyslu w sadach, rok parchowy (wedlug ostatnich kilku), mszyca pustoszy sady, wiec przemyslu bedzie sporo-a gdzie jeszcze do konca sezonu gradowego... Odnosnie gruszek w wiekszosci sadow konferencjia jest na dobrym poziomie, paten jest ale pomrozie, malo jest lukasowki, dokt.lucjiusza, klapsy, xenia zaleznie jak kwitla. Podsumowujac, uwazam ze prognozy sa trafione w biezacym roku.
Jakie straty wyrządziły wiosenne przymrozki w sadach UE ? 21.06.2017 11:42
ciezko powiedziec jak jest, usredniajac w gminie warka straty sa na poziomie okolo 50%, na dolkach 80-90% strat, na wyzszych stanowiskach 20% strat, sa sady gdzie strat nie widac praktycznie wcale, duzo zalezy jak drzewa byly odżywione i jakie zabiegi zostaly wykonane po przymrozkach. Opad sie juz konczy, wiec wiecej osob moze sie wypowiedziec jak u nich sytuacjia wyglada.
WAPA: Zapasy jabłek w UE – luty 2017 r. 28.03.2017 06:28
dane ktore przedstawil Runner sa od prof. Makosza czyli TRSK.
Dodatkowe limity na wycofanie jabłek 15.02.2017 12:05
przeciez wiadomo ze bedzie przelicznik 0.00 i jakies grupy dostana ta ilosc na wycofanie jablek z rynku jak rok temu...
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram