Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosiemx_Imidan

Cydr bez akcyzy ?

Cydr bez akcyzy ?

Ministerstwo Finansów proponuje zerową stawkę, czyli w zasadzie rezygnację z akcyzy na cydr i dodatkowo zwolnienie z obowiązku banderolowania. Wicepremier Mateusz Morawiecki liczy, że rozwiązanie to będzie dodatkowym impulsem dla rozwoju produkcji tego trunku.

Przystąpiliśmy w Ministerstwie Finansów do prac, które mogą być dodatkowym impulsem do rozwoju hodowli jabłek - a chodzi o cydr, żeby był jeszcze bardziej przystępny. Chcemy zrezygnować z pobierania akcyzy - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

 

Podczas konferencji prasowej z udziałem wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego, PKO Bank Polski zaprezentował raport „Przetwórstwo owoców i warzyw. Znaczenie w przemyśle spożywczym i rozwój sektora w Polsce". Jak oceniają eksperci Banku znaczenie polskiego sektora przetwórstwa owocowo-warzywnego dynamicznie wzrasta.Motorem jego rozwoju jest powiększająca się baza surowcowa oraz rosnąca sprzedaż na eksport. Polska jest największym w UE eksporterem zagęszczonego soku jabłkowego, owoców mrożonych i drugim największym eksporterem przetworzonych grzybów. Rosnąca wiedza o odpowiednim przygotowaniu owoców i warzyw do długotrwałego transportu sprawia, że polskie firmy coraz chętniej eksportują świeże owoce, co pozwala im zdobywać nawet tak odległe rynki jak chiński.

Polska jest największym w UE i drugim na świecie producentem jabłek, liderem w unijnej produkcji malin, wiśni oraz czarnych porzeczek, a także znaczącym producentem truskawek i warzyw gruntowych. W latach 2011-2016 produkcja owoców w Polsce wzrosła o 36%, głównie za sprawą zwiększenia produkcji jabłek aż o 46%.


Rosyjskie embargo zamknęło możliwość eksportu jabłek na wschód. Sadownicy i producenci napojów znaleźli sposób na zagospodarowanie nadwyżki owoców. Zaczęto produkować cydr, który został dobrze przyjęty przez Polaków. Pewne ograniczenia w rozwoju tego rynku związane są z akcyzą, którą cydr także został obłożony. Dziś w zależności od stężenia alkoholu w cydrze stawka akcyzy wynosi 97 lub 158 zł za hektolitr gotowego napoju. Dodatkowo jest też obowiązek banderolowania takich napojów.

Ministerstwo Finansów proponuje zerową stawkę, czyli w zasadzie rezygnację z akcyzy na cydr i dodatkowo zwolnienie z obowiązku banderolowania.


Podobne rozwiązania już teraz obowiązują w wielu krajach UE (Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Hiszpania, Luksemburg, Portugalia, Rumunia, Słowenia i Włochy).

Chociaż w księgowym rozrachunku oznacza to mniejsze wpływy budżetowe z tytułu akcyzy rzędu 11-20 mln zł rocznie, to jednocześnie powoduje obniżenie cen detalicznych o ok. 10%, a przez to ułatwienie nie tylko dla konsumentów, ale też, poprzez obniżenie kosztów, dla rozwoju przedsiębiorczości.

 

foto: mf.gov.pl

Tagi:

cydr, jabłka

komentarze (39):

dodaj komentarz
janflaster
janflaster 04.10.2017 19:12 o nie! Morawiecki chce zwiększąć HODOWLE jabłek.
Green25
Green25 05.10.2017 10:14 Jak słyszę o hodowli jakichkolwiek owoców to mi się włos jeży na głowie .Nawet wielkomiejscy państwo wypadało by aby wiedzieli co się uprawia ,co produkuje,a co hoduje...
Green25
Green25 05.10.2017 15:45 ...tym bardziej pan Morawiecki wybitnie wykształcony.
artemida
artemida 05.10.2017 16:06 Samego sformułowania bym się nie czepiał. Ważne aby wiedział JAK TO SPRZEDAĆ o czym mówi.
Kiedyś, w Maroku próbowano sprzedawać Coca-colę. Interes szedł marnie. Firma handlująca napojem przekupiła Hassana II aby w trakcie wywiadu w telewizji pił Coca- colę. Muzułmanie wzięli przykład z władcy i... interes ruszył.
Green25
Green25 05.10.2017 17:44 Jak to sprzedać? Pozostawmy to przedsiębiorcom .Na poziomie ministerialnym wydeptywane są tylko wąskie dróżki. Szersze drogi a nawet autostrady tworzą firmy handlujące

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 04.10.2017 19:44 Oby. Byłoby normalniej. Chętnie kupiłbym porządny rzemieślniczy cydr.
artemida
artemida 04.10.2017 20:14 Przyznaję, myślałem że napój ten zyska większe uznanie. 50 gramów na słowiańskie oblicze, przy prawie 100 litrach piwa / po paru latach/ nie napawa optymizmem

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

rafal123
rafal123 05.10.2017 06:37 Oczywiscie PSL tego nie zrobilo. Ostatnia kadencja w sejmie tych pasożytów.
artemida
artemida 05.10.2017 06:54 Niezależnie kto podstawi koniowi wodę, jeżeli nie zechce jej pić, to się nie napije. Ukraińcy mówią; tutkaj molytwa ne pomoże... ludzie nie chcą. No chyba jakiś wódz każe, ot choćby ostatnio Gowin, był przeciw /jak publicznie oświadczył/ ale głosował ZA. Taki to nie tylko cydr wypije ale, dla poprawności, każdy zajzajer...
pszemek
pszemek 05.10.2017 07:39 W końcu i koniowi zachce się pić, kwestia czasu! Do cydru wiele osób się przekona, nie ma co marudzić, obniżka pomoże to super! Nie pomoże to i nie zaszkodzi na pewno! Jak cena zejdzie do 2,20 to i konie będą nim poić :)
artemida
artemida 05.10.2017 07:57 Sprawę potraktujcie analogicznie do wielu produktów które nie znajdują konsumentów w kraju nad Wisłą. Jakie jest spożycie szparagów, królików, bakłażanów... Inni się zajadają. Klejenie mi minusów przyzwyczajeń Polaków nie zmieni, no chyba że Morawiecki wystąpi w reklamie cydru w TVN-ie.
Green25
Green25 05.10.2017 10:25 Zapytam wprost @artemida zwolnienie z obowiązku banderolowania cydru to słuszna inicjatywa czy też nie ?
artemida
artemida 05.10.2017 11:37 Spóźniona i słuszna. Sądzę, że tak sadownicy, jak i spece od finansów myśleli że będzie to złoty interes. Niestety, jedni i drudzy się zawiedli. Niewielu będzie cydrem trochę dorabiało...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ultracyd
ultracyd 05.10.2017 07:43 To już dawno powinno być zrobione/ zwolnienie z akcyzy i banderolowania/! Jeśli to przeforsują to myślę,że nie tylko ja spojrzę na władzę łagodniejszym okiem.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Demix
Demix 05.10.2017 08:03 To zdumiewające że tak naprawdę we wszystkim jesteśmy jak nie na pierwszym to na 3 miejscu w produkcji. Pewnie dlatego zachodowi nie podoba się że u nas jest 1,3 mln. gospodarstw. I nie zawsze musimy bogacić banki za nim za coś się weźniemy.
artemida
artemida 05.10.2017 08:55 Demix, jaśniej, o co Ci chodzi? Sądzę, że nie tylko ja nie zrozumiałem...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 05.10.2017 10:41 Cydr jest stosunkowo "młodym" napojem niskoprocentowym na naszych półkach sklepowych więc o wyższą pozycję względem piwa trzeba powalczyć.Miedzy innymi własnie akcyza na 4,5 % napój alkoholowy była kompletnym absurdem.Jest jeszcze jeden problem który należało by rozwiązać...dlaczego cydru nie można reklamować a piwsko po 22.00 w tv to co druga reklama?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pszemek
pszemek 05.10.2017 10:58 Czyli jak by nie liczył - cydr do 5 voltów - po 4 zł pucha średnio chodzi, a będzie 3,60... Szału ni ma! :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 05.10.2017 11:40 Szału może i ni ma ,ale może wreszcie zostaną w miarę zrównane szanse producentów cydru z browarami . Co zrobią z tym fantem producenci cydru ich sprawa,jeśli chcą zwiększyć swą pozycję na rynku to muszą zawalczyć o klienta ceną.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janflaster
janflaster 05.10.2017 21:24 Aby wzrosło spożycie cydru ,smak piwa musi osiągnąć dno a wiele nie brakuje.W poniedziałek przed zasnięciem bolała mnie głowa z tyłu i nie mogłem zasnąć.Przypomniałem sobie że po południu wypiłem jedno tyskie,sięgnąłem po setke śliwowicy i dopiero przeszło.Osoby które bedą się chciały urżnąć jak najmniejszym kosztem bedą wybierały piwo,kto bedzie chciał spozywać alkohol w towarzystwie ,z zamiarem łatwego powrotu do dyspozycyjności możliwe że wybiorą cydr po rozsądnej cenie.
rewers
rewers 05.10.2017 22:28 Słusznie prawisz. Też zauważyłem że po jednym piwie na drugi dzień łeb z tyłu pęka. I też było to tyskie. Zresztą jakie by nie było to dno zupełne. Jeszce do niedawna Perła miała jakiś smak, ale teraz jednakowe komercyjne popłuczyny.
Jestem skłonny potestować cydr.
artemida
artemida 06.10.2017 07:16 Oj, słabe to społeczeństwo i zginienia bliskie
Kiedy dorosłemu chłopu szkodzi jedno "tyskie"
artemida
artemida 07.10.2017 18:12 Sądząc po minusach duch bojowy wstąpił w sadowników i żadne piwo ich nie załamie. Tak trzymać...
artemida
artemida 08.10.2017 16:47 Może to pierwszy taki ranking ale plusy dla tych którzy doznali cierpień okrutnych po spożyciu piwa jest siedem razy więcej niż tych co chwalą ów niebiański trunek. Przyznaję, iż jestem w tej drugiej grupie. Oktober Fest jest fest.
rewers
rewers 08.10.2017 20:09 Jest taka piosenka z tekstem " piwo moje paliwo...", ale dla Ciebie to plusy i minusy są paliwem. W każdym temacie masz żal o te minusy.
Ps. które dane brałeś pod uwagę określając tę siedmiokrotną różnicę oraz co i w jakiej ilości trzeba wypić żeby te dane analizować?
artemida
artemida 09.10.2017 07:47 Po prostu policzyłem plusy i minusy u tych którzy, po wypiciu piwa, straszne katusze przeżyli i tych którzy mieli inne odczucia. /janflaster, rewers/. Czy takie wpisy można traktować poważnie??? Jeżeli komuś szkodzi piwo niech pije mleko! Był taki jeden /na tym portalu/ który /jak pisał/ ledwo przeżył wypicie kartonika mleka które dostała jego córka w szkole. Czy można większe dyrdymały wypisywać???
Dla mnie minusy są "paliwem" bo widzę że krytykując bzdury i niedorzeczności TU wypisywane są tacy którzy chcąc się jakoś zemścić a nie mając merytorycznych argumentów kleją mi minusy. Gdybym chciał dbać o poparcie wiedziałbym co pisać... albo bym PRZESTAŁ PISAĆ poddając się presji krytykantów, filozofów, złośliwców...
Pisało tu parę ciekawych ludzi ale chyba nie wytrzymali presji... i wcale się nie dziwię. Niczyim klakierem nie byłem i nie będę. Na razie admin mnie nie banuje, wyrażam swoje zdanie i nikogo nie obrażam!
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 09.10.2017 19:27 Artemido jak Ci smakuje tanie przemysłowe piwo to jej pij. Te piwa po ogrzaniu po prostu śmierdzą (dlatego w reklamach jest :pij w 4 stopniach celsjusza:)). Dobre piwo ładnie pachnie(kawą,chlebem, śliwką,cytrusami ,słodem i setką innych rzeczy) , jest smaczne i przy racjonalnym spożyciu nie da kaca .To tak jakby ktoś narzekał, że źle się poczuł po niby-kiełbasie ze Stonki za 9.99 ,a Ty byś pisał co z niego za chłop , kiełbasa mu szkodzi.
artemida
artemida 10.10.2017 06:51 Advocatusie, " de gustibus non disputandum est" , ja pijam piwa bez podejrzanych aromatów śliwki, cytrusów, kawy, itp jako że to są jakieś podejrzane aromaty. W prawdziwym piwie nie ma miejsca na nic oprócz słodu i chmielu! Skąd ten wniosek, że pijam te najtańsze dla upicia się, tak nisko mnie klasyfikujesz? Adwokacie, sądzenie zostaw sędziom, pochopnych wniosków nie wypisuj bo to nikomu nie służy.
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 10.10.2017 20:00 Te aromaty w piwach rzemieślniczych biorą się z chmieli i słodów . Tak już jest, że większości ludzi wydaje się piwo=koncernowy lager bez smaku (za to z wadami w postaci niepożądanych zapachów: )).

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Demix
Demix 05.10.2017 22:13 Jak by pozwolili produkować własne mocne trunki bez akcyzy to może ludzie byli by zdrowsi. A tak przy produkcji wódek używa się nadmanganjanu potasu, i sody kaustycznej, " kreta" bo nie ma szybkich możliwości oczyszczania spirytusu w gorzelniach. W innych krajach można małe ilości na własne potrzeby, bez chemii, i budżet nie upadł. Ciekawe czy i kiedy to będzie w Polsce.
rewers
rewers 05.10.2017 22:30 Zapytaj forumowiczów kto nie pędzi lub nie kupuję pędzonego.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 06.10.2017 13:36 Smak piwa nie sięgnął dna. Dna sięgnął smak piwa koncernowego i jest na tym dnie juz ze 20 lat. Ja przestalem piwo pić wlasnie ok 20 lat temu ,piłem wino. Od kilku lat mamy piwną rewolucję i piwo rzemieślnicze, w małym wyborze co prawda i czasem stare(niesmaczne), można kupić nawet w markecie. Kosztuje 8-12 zl ,ale jest smaczne i każdy znajdzie styl, który mu odpowiada. Chyba ,że ktoś przelicza złotówki na "woltaż",ale to już raczej smutne.Wam się wydaje, że sadownik wygra ceną z koncernami ,bo na cydr nie będzie akcyzy?? Tylko jakość.
artemida
artemida 06.10.2017 14:54 Nie chodzi o to by bywalców TEGO portalu zniechęcić do piwa. /przytaczane argumenty są często groteskowe/ Chodzi o to by INNYCH konsumentów zachęcić do cydru. Niestety postęp w tym temacie jest mizerny...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jurol
jurol 12.10.2017 17:38 Cydr jako napój kojarzy się z biedotą.Trudno więc się spodziewać że plebejski naród jakim jestesmy bo przecież arystokrację zlikwidowali komuniści będzie się pysznił publicznie delektowaniem się tym trunkiem toż to zwykły jabcok powie każdy żulik pod sklepem.Produkt naturalny ale nalewka jest tańsza
żeby to się przyjęło to raczej destylaty bardziej się spodobają tylko że tutaj prawo stoi w poprzek .
artemida
artemida 12.10.2017 18:42 Ale Cię fantazja poniosła z tą ideologią na temat cydru.
jurol
jurol 14.10.2017 19:02 Artemido mówisz fantazja.To ja ci odpowiem czym się zaprawia nasza elyta rakija 25 złotych za litr nasi bimbrownicy do tego co oferują na Bałkanach to są w epoce kamienia łupanego.A tak w ogóle to ja piję tylko czysta najlepsza była z Krakowa ale Zydzi zniszczyli destylernię więc pozostala ta z Bielsko Bialej.
artemida
artemida 15.10.2017 08:52 Dobrze, że już wiemy co pijesz, napisz jeszcze z kim i kto stawia...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jurol
jurol 15.10.2017 11:24 Model szwedzki w samotności i jak najbliżej łóżka.Oczywiście jak ktoś stawia to nie wypada odmówic.
artemida
artemida 16.10.2017 06:55 Chyba najgorszy z możliwych... żadnych skutków społecznych, nie licząc podatków z akcyzy... No może na dopłaty...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Stosowanie środków ochrony roślin – krajowy plan działania

„Krajowy plan działania na rzecz ograniczenia ryzyka związanego ze stosowaniem środków...

Wiśnie: Klęska urodzaju...klęska w punktach skupu !

Znowu trudny rok dla plantatorów wiśni. Rok temu nieurodzaj, teraz wręcz przeciwnie. Co z...

Ceny w skupie niskie jak nigdy dotąd !

Ceny owoców na straganach są w tym roku relatywnie wysokie. Nie przekłada się to jednak na...

Cena jabłek przemysłowych będzie w tym roku niska !?

Niestety, zapowiedzi ze strony przemysłu skazują, że cena jabłka przemysłowego będzie w...

ŚIR: Chińczycy kupili firmę APPOL – Repolonizacja to hasło dla naiwnych

W naszym kraju działają firmy niemieckie, austriackie, francuskie, belgijskie, ukraińskie i...

KE: Cydr z niższą akcyzą

Nowe przepisy regulujące podatek akcyzowy od alkoholu ułatwią rozwój małych firm branży...

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Polska straci światowy...
Ty pewnie od poczatku rwales potulnie jak...
Wiśnie: Klęska...
To jest "efekt motyla" działań rządu...
Sadownicy zagłuszyli...
W trakcie spotkania z pszczelarzami prezes...
Sadownicy zagłuszyli...
Rafał - ja jestem za tym żeby zlikwidować...
Sadownicy zagłuszyli...
Mam jeszcze bardziej pesymistyczny...
Sadownicy zagłuszyli...
Działania UE dać na nasadzenia itp. a potem...
Sadownicy zagłuszyli...
Zabrać 500 plus a pieniądze dac rolnikom na...
Sadownicy zagłuszyli...
Mam pytanie dlaczego tyle dislike-ów dostał...
Sadownicy zagłuszyli...
Jestem za...ogólnie to teraz mam to w d....e...
Sadownicy zagłuszyli...
ApPol Sp.z o.o. Niniejszym informujemy, iż z...
Cena jabłek przemysłowych...
To chyba w Grójeckim jest taki wyścig...
Cena jabłek przemysłowych...
Dziś w okolicach Sandomierza cena przemusłu...
Sadownicy zagłuszyli...
Rolnicy trzeba iść na wybory i skończyć...
Cena jabłek przemysłowych...
No .. jeszcze troche i w doniczkach będą...
Cena jabłek przemysłowych...
beda tanie drzewka sadzimy ! nawet na bagnach...
Cena jabłek przemysłowych...
koledzy kolezanki sadzic WIECEJ GDZIE SIE DA...
Cena jabłek przemysłowych...
Do tego dofinansowania do sadów..zakładanie...
Protest sadowników w...
Na dzień dobry podziekujcie Wp Portalowi, co...
Cena jabłek przemysłowych...
Ktoś powie że sieje populizm...Otóż...
Protest sadowników w...
nowych rynków nie udało się zdobyć ,a Pan...
Protest sadowników w...
Kilka lat temu ktoś napisał artykuł o tym,...
Polska straci światowy...
@Guzik Podpisuje się wszystkim czym mogę !...
Cena jabłek przemysłowych...
o tak ,dam link dla opornych i leniwych jakie...
Cena jabłek przemysłowych...
Zaraz zaraz...niby państwo jest bezsilne i...
Protest sadowników w...
zakłady za pare groszy nakupiły ile...
Sadownicy zagłuszyli...
kolego kostek czytaj te ostatnie słowa tego...
Sadownicy zagłuszyli...
Jak by dalej rządziła tamta ekipa to...
Sadownicy zagłuszyli...
"Wskazał, że Lech Kaczyński jako prezes...
Protest sadowników w...
PIS nie pomoże sadownikom uważają nas za...
Cena jabłek przemysłowych...
czy celowo zapomniał pan naważniejsze...
Polska straci światowy...
Ministerstwo: Import to mała kropla w...
Polska straci światowy...
Wczoraj odjebali wioche a dziś każdy zrywa...
Sadownicy zagłuszyli...
Brawo Kraśniczanie!
Cena jabłek przemysłowych...
a szamowne gremium i najwieksi beneficjenci...
Protest sadowników w...
No widzisz Alfred, oprócz tego że Jerzy...
Problemy sadowników -...
PUK PUK PUK!!! - Dzień dobry! Urząd...
Protest sadowników w...
ODbiegajac od tematu, to widzieliscie zadymy...
Protest sadowników w...
O proszę! W Kraśniku strajkujących...
Protest sadowników w...
Możesz zrobić go już jutro, we własnym...
Protest sadowników w...
i co dalej czy będzie jeszcze koleiny...
Protest sadowników w...
jancyk a moze troche wapna ? o ile spadnie bo...
Protest sadowników w...
lutek- ziemia od wiśni się nie zakwasza...
Protest sadowników w...
Olisz. A kto sprzedał najwięcej? Przecież...
Protest sadowników w...
dobra chlopy nie meczyc paluszkow bo jutro z...
Protest sadowników w...
Napiecie między dyskutantami prawie takie...
Maliszewski: Bez protestu...
Jest jeszcze jedno wyjście żeby doszło do...
Protest sadowników w...
Najwiekszym błędem było wchodzenie do UE w...
Protest sadowników w...
Polska po PZPR odziedziczyła majątek który...
Protest sadowników w...
Nikt nam tyle nie da ile PiS obieca ,a gdy...
Protest sadowników w...
Jeży jednak ty jesteś głupszy niż...
Protest sadowników w...
jerzy45-nie interesuje mnie okres "po...
Protest sadowników w...
@sandomir ..To, że piszesz otwartym tekstem,...
Protest sadowników w...
a poza tym wszyscy zdrowi ?
Protest sadowników w...
@Alfred40... Uderz w stół, a zawsze co spod...
Protest sadowników w...
jerzy45....ja wiem,że atak jest najlepszą...
Protest sadowników w...
Typem to jesteś Ty POwski trolu ,,od czasu...
Protest sadowników w...
@Jancyk...Spytam wprost. Z czego się...
Protest sadowników w...
Ale jak teraz uratowali przed upadkiem wiele...
Protest sadowników w...
W czasie zadów Porozumienia Centrum...
Protest sadowników w...
Na zdjęciu z Arendarskim jest cytat z jego...
Protest sadowników w...
@cichon40 ,,, Piłka w sprawie embarga jest...
Protest sadowników w...
I wówczas należy tylko znaleźć sobie...
Protest sadowników w...
A dla tego, że miała być dobra zmiana,...
Protest sadowników w...
@Jancyk ... Wylałeś swe żale, ale...
Protest sadowników w...
@KARHU1 ... Zła diagnoza, co do babci i...
Protest sadowników w...
@zandarski ...Dobrze gadasz. Postawiłbym...
Protest sadowników w...
Widzę, po znakach pod wpisem, że parlament...
Protest sadowników w...
Czemu wy wszystko zwalacie na Pis . A jak...
Protest sadowników w...
Od dawna o tym piszę i mówię gdzie tylko...
Protest sadowników w...
Ja głosowałem na PIS i też liczyłem na...
Protest sadowników w...
Kraśnik Fabryczny - skrzyżowanie ulic ul....
Protest sadowników w...
Kraśnik Fabryczny - skrzyżowanie ulic ul....
Protest sadowników w...
Kraśnik Fabryczny - skrzyżowanie ulic ul....
Protest sadowników w...
Dziś Morawiecki (podobno) po mszy (godz 13)...
Protest sadowników w...
Dziś Morawiecki (podobno) po mszy (godz 13)...
Protest sadowników w...
Dziś Morawiecki (podobno) po mszy (godz 13)...
Protest sadowników w...
Moim zdaniem to Parlament "w ruinie", nie...
Protest sadowników w...
Czy nie mówili nam że Polska jest w ruinie...
Protest sadowników w...
I kto tego Protestu z rządzących...
Protest sadowników w...
Nie brońcie im wozić niech ciagna puki...
Protest sadowników w...
Jacenty82 Jak ktoś nie balował tylko...
Protest sadowników w...
Musisz spojrzeć na sadownictwo tak jak...
Protest sadowników w...
Tu nie jest potrzebny żaden protest! Nie...
Protest sadowników w...
a po proteście ceny za wiśnie i porzeczki...
Protest sadowników w...
Polak nie kupił bo banki jak i przetwórnie...
Protest sadowników w...
Ziemia w Polsce należy w dużym stopniu do...
Protest sadowników w...
Lepper wysypywal kiedys zboze na tory... moze...
Protest sadowników w...
zrobmy miesiecznice protestu,moze wtedy tvPIS...
Protest sadowników w...
M 8787 - PSL- był zawsze w koalicji...
Protest sadowników w...
Więc zalogowałem się by napisać to co Wy....
Protest sadowników w...
No zgadza sie ale psl był przy wladzy od 90...
Protest sadowników w...
Nie używajcie słowa nadprodukcja! Jaka...
Protest sadowników w...
No i masz DOBRĄ ZMIANĘ! Po co pokazywać...
Protest sadowników w...
Na onecie przez jakiś czas był artykuł o...
Protest sadowników w...
W Faktach o 19 był pokazany protest i...
Protest sadowników w...
Żeby pokazali w głównych Wiadomościach to...
Protest sadowników w...
Główne wydanie wiadomości o 19 30 na TVP...
Protest sadowników w...
Dziś na znak protestu rwali wiśnie od...
Protest sadowników w...
Żaden protest, żaden rząd, żadna partia...
Protest sadowników w...
Jestem,bede i zawsze bylem Patriota.Wierzylem...
Protest sadowników w...
Na niemieckiej Wirtualnej Polsce też nic...
Protest sadowników w...
W Teleexpresie nie dodałem.
Protest sadowników w...
W TvPis nawet o naszym proteście nie raczyli...
Maliszewski: Bez protestu...
To dzwoń . Nie mam nic przeciwko temu :)
Maliszewski: Bez protestu...
Widzę, że i taka OPCJA dla wielu jest NIE...
Maliszewski: Nie pozwólmy...
Spokojnie możesz zostawić w 2008...
Maliszewski: Nie pozwólmy...
A jesli pozostawię jablka pod drzewami to...
Wirus zapalenia wątroby...
Może należy zadać pytanie jaki naród na...
Produkcja jabłek bez...
1. produkcja bez pozostalosci to nie eko! 2....
Maliszewski: Bez protestu...
Bardzo cenię Związek Sadowników RP i pana...
Pracownicy sezonowi - Polska...
Kto się z tego cieszy???? Publikacja takich...
Maliszewski: Bez protestu...
Na razie związki branżowe nie są...
Polacy pomogą w rozwoju...
"Dajmy im sznur a oni nas na nim powieszą"...
Maliszewski: Bez protestu...
Gdybyśmy stanowili jednośc i mieli...
Polacy pomogą w rozwoju...
Kraczesz mariuszku... Zobacz jak byli hippisi...
Sadownicy już drżą o ceny...
Gdy kilka lat temu, w reakcji na raptowny...
Polacy pomogą w rozwoju...
Masz rację SlawekS - Już któryś ksiądz w...
Polacy pomogą w rozwoju...
@SławekS to właściwie nie jest ważne spod...
Polacy pomogą w rozwoju...
@jerzy45 zadałeś pytanie...
Maliszewski: Bez protestu...
Ot i nastąpił koniec na samym początku...
Maliszewski: Bez protestu...
Od Nowego Miasta przez Sadkowice do Rawy...
Polacy pomogą w rozwoju...
https://www.youtube.com/watch?v=ivoMENMcXqY
Maliszewski: Bez protestu...
Anieli w niebie już w tamtym roku pomogli...
Maliszewski: Bez protestu...
Dla takich jak Ty pozostaje wierzyć w CUD....
Maliszewski: Bez protestu...
Dla takich jak Ty pozostaje wierzyć w CUD....
Maliszewski: Bez protestu...
Gdy byłem młody właśnie wierzyłem w Tych...
Maliszewski: Bez protestu...
Czy to p.Jarubas sprzedaje sadzonki...
Maliszewski: Bez protestu...
artemida ... Na pewno nie pomogą ludzie z...
Maliszewski: Bez protestu...
Jak widzę ocena tego co zrobili pszczelarze...
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Politycy to są zawodowi kłamcy,łgarze,...
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Tak, masz wybór albo działasz dla swojego...
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Kiedy przed 2014 rokiem była dyskutowana...
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Czyżby szły wybory???????????????
Nowe odmiany czereśni - sad...
Albo Ukraińcy w popirdolili oczka
Nowe odmiany czereśni - sad...
Hi hi hi hi Lewandowski też nie ma problemu...
Protest wiśniowy !
Po co jabłka z przerywki sprzedawać...
Przetwórnie zaniżają ceny...
Nie głupi pomysł. Generalnie jest potrzebna...
Protest wiśniowy !
Sorki za za słownictwo ale nie chce mi się...
Protest wiśniowy !
A zapomniałem hasła Dodaj żeby się nie...
Protest wiśniowy !
Znajdą się debile co zbiorą i zawiozwa...
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Zgadza się wzmożone kontrole towaru poza...
Zmiany w zatrudnianiu Ukraińców
Turysto, a skąd wiesz "że by zrobili"?
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Dodatkowo trzeba jakoś budować silne...
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Przede wszystkim należy jak się tylko da...
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Nikt o zdrowych zmysłach nie wprowadzi...
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Kilka lat temu jak weszło rosyjskie embargo...
Apel ZSRP do Prezesa Rady...
Może skup interwencijny na owoce? Tylko po...
instagram