Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Delfin_promocja
2019_BASF_Sercadis

Cięcie drzew z platformy sadowniczej

Platformy sadownicze zarówno te zaczepiane za ciągnik jak i samojezdne na dobre zagościły w gospodarstwach sadowniczych. Używamy je przede wszystkim do zbioru owoców z wyższych partii drzew, ale również innych zabiegów sadzie. Przerzedzanie zawiązków, montaż i demontaż sieci przecie gradowych ale również do cięcia drzew.
Dziś przedstawiamy film nadesłany przez Waldemara Czaple który dotyczy cięcia drzew w sadzie i wykorzystania do tego zabiegu samojezdnej platformy.

Zapraszamy do komentowania i Waszych opinii na temat wykonywanego cięcia drzew i jak i samych platform w sadzie…

komentarze (23):

dodaj komentarz
olenciusz22
olenciusz22 14.02.2016 19:54 Pierwszy raz widzę żeby ktoś ciął dwoma na raz, no chyba że to tak specjalnie zrobione dla filmu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zlosliwiec
zlosliwiec 14.02.2016 20:02 Proponuje tytuł lans na platformie sadowniczej

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

krzysztof44
krzysztof44 14.02.2016 20:39 Po to się kupuje drogi sprzęt żeby skrócić czas pracy.A na tym filmiku dokładnie widać że jest za dużo pracy w czubkach.
W czubkach powinno być ciecie łatwe i szybkie a kolega tnie jakby to były winogrona. Nawet cortlanda tak się nie tnie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 14.02.2016 21:19 Próbowałem kiedyś nauczyć się grać na harmonii... Ale kiepsko mi to szło, bo kazali mi jedną ręka grać a drugą basować... Pewnie dlatego zostałem sadownikiem i przez cale lata doskonaliłem się w cięciu sekatorem jedną ręką... Druga / np. w szkółce przy wycinaniu czopów / tylko pomagała... Ale wprowadzić drugą rękę do cięcia w pełni udało mi się dopiero gdy weszły sekatory dwuręczne... Trochę się boję o pana Czaplę... Że się w końcu skaleczy, albo przetnie jeden z przewodów... Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.02.2016 21:28 Pogięło gościa. Niech sobie trzeci jeszcze w zęby wsadzi to nie będzie ryzykował ucięcia języka.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 14.02.2016 22:02 platforma bardzo ładna
a co do tego mana -przepraszam nindży to trzeba to barć pół żartem pół serio ,mnie to na prawdę rozbawiło i sobie pomyślałem żeby w takim tępię cycka sobie nie uciął

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ventura94
ventura94 15.02.2016 07:08 Czyżby uczen tego Pana?http://www.rmf.fm/magazyn/news,1722,niekonwencjonalny-fryzjer.html

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Ronnie
Ronnie 16.02.2016 14:43 Edward Nożycoręki ;-)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 16.02.2016 21:18 Cóż ja mogę na temat tego filmu powiedzieć... Zła organizacja pracy - nikt bogatemu nie zabroni. Jedna platforma, jeden gość. Cięcie... On ciął na tzw. mucka ? A wiecie, co to mucek ? Melolonta odpowie. Ktoś wspomniał o winoroślach. Tak wygląda ich cięcie. Na trzy oczka. Ale reasumując - to zwykła propaganda nastawiona na tanią reklamę. Niby wszystko widać, ale nie widać nic oprócz koloru, typu, czy marki... Jednak jest i jeden rodzynek - wycinanie zgorzeli piłą łańcuchową. Powiem krótko. Mógł wyciąć owy wierzchołek i po sprawie, ale nie, ale nie - musiał się popisać. Z którymś razem pewnie sobie tą piłą i jaja utnie... To nie zabawka. I tu porównanie. Co ma wspólnego papier toaletowy i wspomniana piła łańcuchowa ? Moment nieuwagi i palec uj*****.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

robert12
robert12 17.02.2016 11:13 czy platforma zwykła lub samojezdna nada się do pracy pracując na 2 strony w rozstawie 4 m między rzędami czy będzie ciężko sięgnąć?
waldekcz
waldekcz 17.02.2016 16:35 W mojej platformie podesty rozsuwają się na 3 m szerokości i nie mam problemu obcinać na dwie strony w rozstawie 4/5m między rzędami. Ale są też platformy których podesty rozsuwają się do 1,40m i wtedy może być problem obcinać sad na dwie strony w rozstawie na 4m.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 17.02.2016 17:27 Pewnie taka platforma, to fajna sprawa, ale bez przesady. To, co pokazał ten "komboj" na tej scenie, to delikatnie ujmując żenujący występ. Jeśli ktoś przesadzi i będzie chciał mieć taką maszynę, to powinien się zastanowić, czy forma i treść tej inwestycji idzie w parze. Jeśli ktoś będzie tak szarżował, jak ten "komboj", to może skończyć się na dłuższą metę wypadkiem, bo nasz mózg, który zawiaduje obydwiema rękami nie jest nastawiony na takie wygibasy. To nie oczy... albo uszy. Co do tego przykładu z papierem toaletowym i piłą łańcuchową, to muszę jednak dołożyć i piłę tarczową... Jakąś godzine temu rozharatała mi prawy kciuk - opuszek. Była ostra, bo właśnie ją naostrzyłem. Na razie nie wiem, czy będzie szycie. Ale pewnie przez kilka dni ból będzie. Ech... Tysiące razy takie same ruchy, a tu jeden nieuważny i proszę... Nie wiem, czy to silny wiatr i nadciągające opady spowodowały ten wypadek. Żona miast spytać się, czy palec w ogóle jest, to stwierdziła, że będzie świeża kasa z tytułu wypadku przy pracy... he, he. Ja gdy tłumaczę pracownikom na początku sezonu cięcia drzew przypominam zawsze podstawową zasadę. Jeśli stoisz na drabinie, a drabina czasami może się przewrócić, to zawsze puść sekator - odrzuć go i wówczas dopiero łap się czegoś tam...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cezrion
cezrion 18.02.2016 10:03 Ciśnie sie na usta jedno.
Edward Nożycoręki .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.02.2016 12:57 To nie tak, jak myślisz cezrion...Naoglądaliście się jakichś bzdurnych filmów s-f i chcecie wmówić innym, że to "nożycoręki". Nie. Gdy ja sięgam do swej młodości, to raczej jest to kowboj, któremu wydaje się, że świetnie operuje rewolwerami. Niestety rewolwery ówczesne miały i zalety i wady. Te rewolwery bębenkiem sześciokomorowym miały po 6 naboi i dwa colty, to raptem 12 strzałów. Tak więc Taki kowboj szalał, ale bardzo krótko. Dla potrzeb filmu nie takie sceny nagrywano...Choćby taki film pod tytułem "Emanuelle" Justa Jaeckina...

U mnie w szopie stoi zestaw sekatorów pneumatycznych, ale postanowiłem, że nie będzie on używany z powodów tzw. BHP i z powodu tzw. małej wydajności pracy. Ręczne sekatory są tańsze i bezpieczniejsze. Można powiedzieć, jaka płaca, taka praca...I słusznie. Jednak dlaczego pracownikom, którzy sobie rękawów nie wyrywają, to mam sobie jeszcze dodatkowo generować koszty...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

endo
endo 18.02.2016 19:58 Czytając powyższe wpisy dochodzę do wniosku, że jedyną słuszną metodą cięcia sadu jest bieganie z drabiną i używanie wyłącznie ręcznych sekatorów. Wszelkie udogodnienia powodujące to, że zrobisz więcej i się mniej narobisz powodują zaraz falę krytyki.
Jerzy, przypuszczam, że gdybyś ciął sam to byś odkurzył sekatory pneumatyczne .A jeśli chodzi o BHP to się zgadzam , ale przy każdej pracy trzeba myśleć. Nożem kuchennym też można cię skaleczyć a nikt nie przestanie go używać.
zlosliwiec
zlosliwiec 18.02.2016 20:07 Sam tne z platformy nie takiej wypasionej jak na filmie ....mój wyższy komentarz odniósł się do tytułu poniewaz ja tam nie widze ciecia tylko goscia co pokazał platforme i 2 sekatory :P.Chcecie zobaczyc ciecie z platformy obejrzyjcie sobie np filmiki SadSzwedo
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:01 ...endo. Wiesz ile do tej pory ciąłem w sadzie ? Gdyby zsumować wszystkie godziny, to wyszły może i z dwa- trzy dni. Niestety takie są fakty. Ja nie mieszkam w mieście i nie pracuje 8 godzin. Mam jeszcze starą Matkę, która musi mieć ciepło, muszę zadbać o całe gospodarstwo włącznie z bycie kierowcą, spawaczem, mechanikiem itp. W tym momencie tnie u mnie 7 osób. Dwaj panowie - reszta to panie. Jednego wygoniłem z sadu. Czy ja się interesuje tym, jak tną ? Mnie już dawno przestało zależeć, bo nikt nie zrobi idealnie, tak, jak bym chciał. Mogę robić samemu, albo zgodzić się na ludzką pracę - samodzielną. Owszem - wytłumaczyłem pierwszego dnia, drugiego sprawdziłem, trochę pokrzyczałem, uśmiechnąłem się i pojechałem. Typowe k****, c***** dopiero poletą, gdy wyjadę z pierwszymi opryskami :) Jednak czas leczy rany i gdy puszczą pierwsze listki, to złość mi przechodzi. Pewnie w waszych sadach jest idealnie, jak w książce. Jednak, gdy już pojechałem gdzieś w Polskę, to ten idealny sad okazywał się tylko iluzorycznym mitem...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Demix
Demix 18.02.2016 20:28 A ja myśle że Jerzy ma racje. Przecież jak by to było takie dobre to już dawno wszyscy byśmy tym cieli. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo. Widzialem kiedyś jak pewien gospodarz cioł pneumatycznym ale i tak musiał używać piłki. I miał ten sekator na takim wysięgniku, przez jego długość nie trafiał galęzi tak jak powinien, tylko czasem chaotycznie , tak że zostawały (niewiem jak to nazwać ) takie zemple z których za rok może wybić tylko szczotka wilków. Chodzi o to że w starych drzewach nie miał odpowiedniego podejścia sprzętu. Z 15 lat temu moi koledzy próbowali robić letnie cięcie tymi krótkimi. Plątały się szlałfy w gąszczu gałązek i jabłek szczególnie w starszych drzewach.
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:11 Widzisz Demixie, że gdy odezwiesz się w mojej "obronie", albo przyznasz mi rację, to zaraz Cię zaszczekają :) A niech sobie krzyczą... Jeden chłopak uciął sobie wskazujący palec u prawej ręki sekatorem pneumatycznym na pierwszym stawie. Teraz już punktu G nie znajdzie !! Faktem jest, że węże się plączą, ale gdy po cięciu jest dużo gałązek, jak drzewiej bywało w sadach. Jednak w dzisiejszej dobie mógłbym odkurzyć tą aparaturę, ale mam obawę, że nie ufam swym pracownikom, że się nie oszpecą...
Tak waldkucz...byłoby o wiele łatwiej, jednak wówczas musiałbym posiadać i platformę, bo trudno sobie wyobrazić, by wskakiwać na drabinę, by skubnąć pneumatykiem z wierzchołka z 4-5 wilków. Jednym słowem są takie sytuacje, gdy praca ręczna jest lepszym rozwiązaniem. Co jest najgorsze w pneumatykach ? Nikt specjalnie nie kwapił się, by wskoczyć na ciągnik i podjechać te kilka metrów...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 18.02.2016 21:08 Panowie , jak czytam wasze posty to się zastanawiam czy wy naprawdę macie styczność z sadownictwem czy nie wiecie w którym wieku żyjecie. 15 lat ciąłem z drabiną i ręcznym sekatorem a teraz tnąc pneumatem wiem że żyję ,chociaż początki były ciężkie. Platforma to nie wszystko , widzicie co się dzieje na rynku z jabłkami - jak tak dalej będzie to platforma może stać w pokrzywach. Pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

edeede
edeede 19.02.2016 17:53 waldekcz masz racje my też tniemy ekipą pneumatycznymi tylko z przedłużkami i nie świrujemy jak ten Pan 4sekatory i piła paterlini i w życiu nikt nie wytnie i nie nastarczy za nami ręcznymi no dzień może jak by sie za wściekli a na drugi my byśmy dalej cieli a oni rąk by nie czuli i wiem co pisze pare lat juz tne
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:17 ...edeede. Ja napisałem, że tnie u mnie pięć pań. Część z nich jest odrywana od cięcia i musi sortować i owoce. Jednak wyobraź sobie wówczas taką panią, która tnie tylko jedną ręką. Jej ciało ulega deformacji, ponieważ mięśnia rąk i klatki piersiowej, a także tułowia nie pracują harmonijnie. W cięciu sekatorami ręcznymi panie mają harmonijny rozwój mięśni i każdy mięsień jest pozbawiony tkanki tłuszczowej. Oczywiście, że pewne elementy ciała stają się twardsze i sprężystsze ...czyli ku uciesze pracownicy. I w tym momencie gdybym mógł wkleiłbym ten język z Twego awatara...:)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 20.02.2016 20:02 Panie Jerzy to właśnie dlatego ja tnę dwoma pneumatami naraz żeby mi się ciało nie deformowało,i żeby mi mięśnie równo pracowały.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Robocop w malinach

Robot kierując się czujnikami i kamerami 3D, umieszczonymi na ramieniu o wysokości 1,8...

Używane ciągniki sadownicze i ładowarki teleskopowe

"AGROTOP" Sp. z o. o. ul. Grójecka 27C, 05-530 Góra Kalwaria

Opryskiwacz Husar vel opryskiwacz Agrola

A w dzisiejszym filmie: 0:17 - długość zestwów opryskiwacz Husar i opryskiwacz Agrola z...

Pierwsze roboty zbierają jabłka

Nowozelandzka firma T&G Global przeprowadziła jak to określa pierwsze na świecie...

Massey Ferguson - AgroTech Kielce

Prezentacja ciągnika Massey Ferguson 1747 oraz Massey Ferguson S 3707 przedstawia Pan Artur...

John Deere 5075GV - AgroTech Kielce

Prezentacja ciągnika John Deere serii 5075GV przedstawia Pan Karol Zgierski - John Deere...

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Polska chce dłuższych...
Instytuty mogłyby się zająć choćby...
Polska chce dłuższych...
To może jest jednak jakieś pole do...
Polska chce dłuższych...
Za to sadownicy sami sobie też wybitnie...
Polska chce dłuższych...
Koło się zamyka i wychodzi w czym jest...
Polska chce dłuższych...
No właśnie, bo dziś ludzie kupują rzeczy...
Polska chce dłuższych...
były grupy ludzi którym wtedy było dobrze...
Polska chce dłuższych...
a jaki był zbiór jablek wtedy a jaki jest...
Polska chce dłuższych...
Sądząc po Twoim nicku zapewne i Ty (jak i...
Polska chce dłuższych...
Mnie też zastanawia, czemu po wpisie Marcina...
Polska chce dłuższych...
Zastanawia mnie jedno...tyle minusów...
Polska chce dłuższych...
Polityka idzie dlatego ze poprzez nie...
5 lat więzienia za...
5 lat więzienia za sprowadzenie Rosyjskiego...
Polska chce dłuższych...
Espuma z jednym co napisałeś mogę się z...
Polska chce dłuższych...
Decosta, czy znasz kraj gdzie poprzednicy...
Polska chce dłuższych...
Patrząc jak sprawnie Rosja i Amerykanie...
Polska chce dłuższych...
kolego Espuma, masz poczytaj bo ewidentnie...
Polska chce dłuższych...
nawet na forum ta pieprzona propaganda...
Polska chce dłuższych...
Ja też nie wierze ,że do tej pory nie jest...
Polska chce dłuższych...
Czytam i... oczom nie wierze...hmm
Polska chce dłuższych...
bo to jedna mafia. Pochanke z TVNu to córka...
Polska chce dłuższych...
Właśnie. Mnie też to dziwi że TVN nigdy...
Polska chce dłuższych...
Masz niżej linki do zatrzymań. I jeszcze ci...
Polska chce dłuższych...
Gdzie ci złodzieje co mnie okradali z mojej...
Polska chce dłuższych...
Grecja zbankrutowala bo właśnie nie radzila...
Polska chce dłuższych...
Rasputinowi / nie raz Putinowi/ zamachowcy...
Polska chce dłuższych...
jakoś za czasów Tuska nie było 500+ (ten...
Polska chce dłuższych...
Które statystyki :D GUSu, NBP, agencji...
Polska chce dłuższych...
Między nami jest jedna różnica - Sławku -...
Polska chce dłuższych...
Artemida, sam to wywnioskowałeś czy mówili...
Polska chce dłuższych...
Czyli - michu - popierasz scenariusz który...
Polska chce dłuższych...
Mamy najwyższe w historii spożycie alkoholu...
Polska chce dłuższych...
Ja sugeruję się tym co widzę i słyszę od...
Polska chce dłuższych...
Na to jest bardzo AKTUALNA odpowiedź równie...
Polska chce dłuższych...
Na takie wywody byłego premiera pasuje...
Niebotycznie wysokie ceny...
w tym roku po tych przymrozkach to i w Polsce...
Polska chce dłuższych...
Ależ jak nie skazali :: ! Wpiszcie sobie "...
Polska chce dłuższych...
nie skazano bo kasta sędziów ich broni. Ale...
Polska chce dłuższych...
Nie wiem czy oglądałeś przesłuchanie...
Polska chce dłuższych...
Widać że na tym portalu to jedna lewica,...
Polska chce dłuższych...
Co toza sankcje .... ze my im nie sprzedajemy...
Polska chce dłuższych...
j82 - to co piszesz, czyli budować na...
Polska chce dłuższych...
no to jest taka rozmowa.....Vat vat nikt nie...
Polska chce dłuższych...
Espuma - może ten biznesmen siedzi niewinny?...
Polska chce dłuższych...
chodziło mi o mafie co wyprowadzały po 100...
Polska chce dłuższych...
Espuma - przypomnij sobie kto rozgrzewał do...
Polska chce dłuższych...
a co ma Vat do Rosji bo przechodzisz z...
KSPOiW odpowiada na zarzuty...
Nie ma i nie było może za wyjątkiem, lat...
Polska chce dłuższych...
Ty piłeś coś może na tym słońcu, że Ci...
Polska chce dłuższych...
@Espuma Wszystko OK. tylko co stoi na...
Polska chce dłuższych...
Ekhm. Najsilniejszym?;). Miltarnie ,moze.......
Polska chce dłuższych...
Widzisz..... ? Jak ci nasi są tacy źli, to...
Rosja: Polskie jabłka...
nie ma w tym nic dziwnego. To efekt polityki...
Polska chce dłuższych...
Nie sądzę...wydarzenie w Smoleńsku...
Polska chce dłuższych...
artemida masa ludzi siedzi w aresztach za Vat...
Polska chce dłuższych...
Patologiczna sytuacja. Lud ociemniały, taka...
KUPS: Ceny referencyjne...
Powoli, po cichu, jeszcze kilka lat i zmiana...
Polska chce dłuższych...
Kolejne dwa wpisy Artemidy nic nie wnoszące...
Polska chce dłuższych...
jaceo - smutne jest to że ideologia...
Polska chce dłuższych...
No i ta młocka vatem... Władza trzyma...
Polska chce dłuższych...
Takie zagrywki sa antypolskie, z rosja...
Polska chce dłuższych...
Jaceo, widzę że jesteś pesymistą,...
Polska chce dłuższych...
Może nasze służby specjalne donoszą o...
Polska chce dłuższych...
Dwa tygodnie temu w Budapeszcie na spotkaniu...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ja jednak widzę tu symbiozę, przetwórni z...
Polska chce dłuższych...
To nie Polska chce tylko Jacek...
KSPOiW odpowiada na zarzuty...
relacje partnerskie,,,,hahahaha.trzeba by...
KUPS: Ceny referencyjne...
KUPS strasznie troszczy się o nasze...
KUPS: Ceny referencyjne...
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się...
KSPOiW odpowiada na zarzuty...
hahaha, rynek konkurencyjny, uśmiałem...
KUPS: Ceny referencyjne...
Jest tylko jeden problem, szanujący się...
KUPS: Ceny referencyjne...
Zdrowy słowiański organizm radzi sobie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Toż to nie jest nawet protokooperacja......
KUPS: Ceny referencyjne...
Pewien człowiek ostatnio wysłał zapytanie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Tą symbiozę odczuwają niemal wszyscy...
KUPS: Ceny referencyjne...
A ja nie wierzę w dobrą wole ministra,...
KUPS: Ceny referencyjne...
Stawiam , ale mogę się mylić, że...
KUPS: Ceny referencyjne...
Obawiam się że słowo symbioza pomyliła im...
KUPS: Ceny referencyjne...
To jest kwik rozpaczy "aby było tak jak...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ścisła symbioza przetwórców z...
KUPS: Ceny referencyjne...
wzajemna współpraca..........życie w...
KUPS: Ceny referencyjne...
Mafijna korporacja kups zaczyna panikować...
Kombajn do porzeczek
Jakbyś jeszcze jakieś zdjęcie wstawił i...
Trwa walka sadowników ze...
Dzięki tym hektarom zalanych łąk woda po...
Zaczyna brakować wody !
Przez jeden dzień podlewania piachu na kilku...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Ja mam na myśli rynek w kraju nad Wisłą!...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Za przeproszeniem myślicie tylko o swojej...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Wybór to jest między próbą ucywilizowania...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Przed Rosją możemy leżeć na kolanach i...
Maliszewski: Nie chcemy być...
No bo widzisz,ja mogę sobie pozwolić na...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Mas rację p.Pilsner co do mojego życiorysu....
Maliszewski: Nie chcemy być...
Artemida,nie wiem co robiłeś w swoim...
Zaczyna brakować wody !
To że w miastach brakuje wody to też...
Zaczyna brakować wody !
W dzisiejszych czasach to zmierzenie...
Kary za kupno owoców...
Nie chodzi by kogoś ZMUSIĆ do zakupu...
Zaczyna brakować wody !
Ludzie nie wiedzą jak wspaniała jest woda...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Panie Maliszewski, jak widzę to ma Pan...
Kary za kupno owoców...
Przy płatnościach za faktury jest podobnie...
Maliszewski odpowiada...
jabłek w tym roku będzie bardzo mało , na...
Zaczyna brakować wody !
Przy budowie lub oczyszczaniu stawu koszty...
Zaczyna brakować wody !
Zmiany klimatu widać gołym okiem....
Zaczyna brakować wody !
Bardzo dobrze, jak zwykle wszyscy obudzą...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Ciągle odwołujesz się do "komuny"... Jaka...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Artemida,a może jest tak,że co niektórzy...
Zaczyna brakować wody !
A nie tak dawno był nadmiar opadów i akcja...
Zaczyna brakować wody !
To że zmianę klimatu widać gołym okiem...
Zaczyna brakować wody !
Zmianę klimatu widać już gołym okiem,a...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Po takiej wypowiedzi klawiatury winne się...
Zaczyna brakować wody !
Najbardziej spada poziom wody głębinowej...
Zaczyna brakować wody !
Ja jestem z tego rejonu. Dziś troche...
Trwa walka sadowników ze...
Gdzie ja napisałem tępić co popadnie?...
Trwa walka sadowników ze...
Podziwiam was za te troskę o przyrodę. Czy...
Trwa walka sadowników ze...
No i kolejna przyczyna i skutek; wyniszczone...
Trwa walka sadowników ze...
artemida - w linku zdjęcie sadu jednego z...
Sadownicy zakładnikami...
Wszystkie powyższe wywody oparte są na...
Sadownicy zakładnikami...
Guzik,tym wpisem dowiodles,ze prawie cama...
Sadownicy zakładnikami...
Drogie Krajowe Stowarzyszenie.... chyba...
Trwa walka sadowników ze...
U mnie jakos kwiczoły i szpaki uciekają...
Trwa walka sadowników ze...
Jacenty, gdzie Ty mieszkasz??? Mam trochę...
Trwa walka sadowników ze...
Masz rację trzeba tępić co popadnie. W...
Trwa walka sadowników ze...
Jacenty, dlaczego od razu durny człowiek???...
Trwa walka sadowników ze...
Uwierz mi że jak krogulec wpadnie w...
Sadownicy zakładnikami...
Handluje truskawkami z przetwórniami od 1986...
CBA: Nieprawidłowości w...
Sławek to były rzetelne informacje nie...
Trwa walka sadowników ze...
jacenty co Ty bredzisz ? Kwiczoła żaden...
Sadownicy zakładnikami...
Przyznam, niezły kabaret, dawno się tak nie...
CBA: Nieprawidłowości w...
W każdej plotce jest ziarno prawdy, a takich...
Minister rolnictwa zapowiada...
Wały są za blisko wody, w tym problem, w...
Trwa walka sadowników ze...
Kwiczoł rozwinął się nadmiernie bo ludzie...
Trwa walka sadowników ze...
Przedstawiciele przemysłu przetwórczego są...
Trwa walka sadowników ze...
Widzisz jacenty ,kwiczoły chcesz tępić a...
Trwa walka sadowników ze...
Jest zagrożenie, że w tym roku jest mało...
Minister rolnictwa zapowiada...
Tak jacenty, jestem rolnikiem mam nadzieje...
Kary za kupno owoców...
Tylko k... nie malkontentow. Jestem...
Minister rolnictwa zapowiada...
Nie to żebym się czepiał ale chyba źle...
Kary za kupno owoców...
Co najmniej dwie furtki pozostawione dla...
Kary za kupno owoców...
Spartan300 Bardzo trafny komentarz jest to...
Minister rolnictwa zapowiada...
Jakoś nie zdarzyło mi się żeby bobry...
Minister rolnictwa zapowiada...
jacenty82 Powiedz to właścicielom stawów...
Trwa walka sadowników ze...
Każde środowisko ma swoich kwiczołów...
Trwa walka sadowników ze...
Kwiczoły były ptakami łownymi i bardzo...
Trwa walka sadowników ze...
advocatusdiaboli - uwierz mi że sikorki czy...
Kary za kupno owoców...
Fragment nowelizacji, pozwalający na...
Trwa walka sadowników ze...
Ale fajna dyskusja +17 === -17 . A gdzie...
Minister rolnictwa zapowiada...
Działalność bobrów zapobiega powodziom to...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Nie jestem za tym aby administracja...
Trwa walka sadowników ze...
Admin też powinien się zmobilizować i...
Minister rolnictwa zapowiada...
Wydaje mi się ,że za często słuchamy co...
Trwa walka sadowników ze...
Te odgłosy drapieżnych ptaków u mnie nic...
Trwa walka sadowników ze...
Szpaki są bardzo inteligentne i tą bronią...
instagram