Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_07_Arysta

Cięcie drzew z platformy sadowniczej

Platformy sadownicze zarówno te zaczepiane za ciągnik jak i samojezdne na dobre zagościły w gospodarstwach sadowniczych. Używamy je przede wszystkim do zbioru owoców z wyższych partii drzew, ale również innych zabiegów sadzie. Przerzedzanie zawiązków, montaż i demontaż sieci przecie gradowych ale również do cięcia drzew.
Dziś przedstawiamy film nadesłany przez Waldemara Czaple który dotyczy cięcia drzew w sadzie i wykorzystania do tego zabiegu samojezdnej platformy.

Zapraszamy do komentowania i Waszych opinii na temat wykonywanego cięcia drzew i jak i samych platform w sadzie…

komentarze (23):

dodaj komentarz
olenciusz22
olenciusz22 14.02.2016 19:54 Pierwszy raz widzę żeby ktoś ciął dwoma na raz, no chyba że to tak specjalnie zrobione dla filmu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zlosliwiec
zlosliwiec 14.02.2016 20:02 Proponuje tytuł lans na platformie sadowniczej

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

krzysztof44
krzysztof44 14.02.2016 20:39 Po to się kupuje drogi sprzęt żeby skrócić czas pracy.A na tym filmiku dokładnie widać że jest za dużo pracy w czubkach.
W czubkach powinno być ciecie łatwe i szybkie a kolega tnie jakby to były winogrona. Nawet cortlanda tak się nie tnie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 14.02.2016 21:19 Próbowałem kiedyś nauczyć się grać na harmonii... Ale kiepsko mi to szło, bo kazali mi jedną ręka grać a drugą basować... Pewnie dlatego zostałem sadownikiem i przez cale lata doskonaliłem się w cięciu sekatorem jedną ręką... Druga / np. w szkółce przy wycinaniu czopów / tylko pomagała... Ale wprowadzić drugą rękę do cięcia w pełni udało mi się dopiero gdy weszły sekatory dwuręczne... Trochę się boję o pana Czaplę... Że się w końcu skaleczy, albo przetnie jeden z przewodów... Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.02.2016 21:28 Pogięło gościa. Niech sobie trzeci jeszcze w zęby wsadzi to nie będzie ryzykował ucięcia języka.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 14.02.2016 22:02 platforma bardzo ładna
a co do tego mana -przepraszam nindży to trzeba to barć pół żartem pół serio ,mnie to na prawdę rozbawiło i sobie pomyślałem żeby w takim tępię cycka sobie nie uciął

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ventura94
ventura94 15.02.2016 07:08 Czyżby uczen tego Pana?http://www.rmf.fm/magazyn/news,1722,niekonwencjonalny-fryzjer.html

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Ronnie
Ronnie 16.02.2016 14:43 Edward Nożycoręki ;-)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 16.02.2016 21:18 Cóż ja mogę na temat tego filmu powiedzieć... Zła organizacja pracy - nikt bogatemu nie zabroni. Jedna platforma, jeden gość. Cięcie... On ciął na tzw. mucka ? A wiecie, co to mucek ? Melolonta odpowie. Ktoś wspomniał o winoroślach. Tak wygląda ich cięcie. Na trzy oczka. Ale reasumując - to zwykła propaganda nastawiona na tanią reklamę. Niby wszystko widać, ale nie widać nic oprócz koloru, typu, czy marki... Jednak jest i jeden rodzynek - wycinanie zgorzeli piłą łańcuchową. Powiem krótko. Mógł wyciąć owy wierzchołek i po sprawie, ale nie, ale nie - musiał się popisać. Z którymś razem pewnie sobie tą piłą i jaja utnie... To nie zabawka. I tu porównanie. Co ma wspólnego papier toaletowy i wspomniana piła łańcuchowa ? Moment nieuwagi i palec uj*****.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

robert12
robert12 17.02.2016 11:13 czy platforma zwykła lub samojezdna nada się do pracy pracując na 2 strony w rozstawie 4 m między rzędami czy będzie ciężko sięgnąć?
waldekcz
waldekcz 17.02.2016 16:35 W mojej platformie podesty rozsuwają się na 3 m szerokości i nie mam problemu obcinać na dwie strony w rozstawie 4/5m między rzędami. Ale są też platformy których podesty rozsuwają się do 1,40m i wtedy może być problem obcinać sad na dwie strony w rozstawie na 4m.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 17.02.2016 17:27 Pewnie taka platforma, to fajna sprawa, ale bez przesady. To, co pokazał ten "komboj" na tej scenie, to delikatnie ujmując żenujący występ. Jeśli ktoś przesadzi i będzie chciał mieć taką maszynę, to powinien się zastanowić, czy forma i treść tej inwestycji idzie w parze. Jeśli ktoś będzie tak szarżował, jak ten "komboj", to może skończyć się na dłuższą metę wypadkiem, bo nasz mózg, który zawiaduje obydwiema rękami nie jest nastawiony na takie wygibasy. To nie oczy... albo uszy. Co do tego przykładu z papierem toaletowym i piłą łańcuchową, to muszę jednak dołożyć i piłę tarczową... Jakąś godzine temu rozharatała mi prawy kciuk - opuszek. Była ostra, bo właśnie ją naostrzyłem. Na razie nie wiem, czy będzie szycie. Ale pewnie przez kilka dni ból będzie. Ech... Tysiące razy takie same ruchy, a tu jeden nieuważny i proszę... Nie wiem, czy to silny wiatr i nadciągające opady spowodowały ten wypadek. Żona miast spytać się, czy palec w ogóle jest, to stwierdziła, że będzie świeża kasa z tytułu wypadku przy pracy... he, he. Ja gdy tłumaczę pracownikom na początku sezonu cięcia drzew przypominam zawsze podstawową zasadę. Jeśli stoisz na drabinie, a drabina czasami może się przewrócić, to zawsze puść sekator - odrzuć go i wówczas dopiero łap się czegoś tam...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cezrion
cezrion 18.02.2016 10:03 Ciśnie sie na usta jedno.
Edward Nożycoręki .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.02.2016 12:57 To nie tak, jak myślisz cezrion...Naoglądaliście się jakichś bzdurnych filmów s-f i chcecie wmówić innym, że to "nożycoręki". Nie. Gdy ja sięgam do swej młodości, to raczej jest to kowboj, któremu wydaje się, że świetnie operuje rewolwerami. Niestety rewolwery ówczesne miały i zalety i wady. Te rewolwery bębenkiem sześciokomorowym miały po 6 naboi i dwa colty, to raptem 12 strzałów. Tak więc Taki kowboj szalał, ale bardzo krótko. Dla potrzeb filmu nie takie sceny nagrywano...Choćby taki film pod tytułem "Emanuelle" Justa Jaeckina...

U mnie w szopie stoi zestaw sekatorów pneumatycznych, ale postanowiłem, że nie będzie on używany z powodów tzw. BHP i z powodu tzw. małej wydajności pracy. Ręczne sekatory są tańsze i bezpieczniejsze. Można powiedzieć, jaka płaca, taka praca...I słusznie. Jednak dlaczego pracownikom, którzy sobie rękawów nie wyrywają, to mam sobie jeszcze dodatkowo generować koszty...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

endo
endo 18.02.2016 19:58 Czytając powyższe wpisy dochodzę do wniosku, że jedyną słuszną metodą cięcia sadu jest bieganie z drabiną i używanie wyłącznie ręcznych sekatorów. Wszelkie udogodnienia powodujące to, że zrobisz więcej i się mniej narobisz powodują zaraz falę krytyki.
Jerzy, przypuszczam, że gdybyś ciął sam to byś odkurzył sekatory pneumatyczne .A jeśli chodzi o BHP to się zgadzam , ale przy każdej pracy trzeba myśleć. Nożem kuchennym też można cię skaleczyć a nikt nie przestanie go używać.
zlosliwiec
zlosliwiec 18.02.2016 20:07 Sam tne z platformy nie takiej wypasionej jak na filmie ....mój wyższy komentarz odniósł się do tytułu poniewaz ja tam nie widze ciecia tylko goscia co pokazał platforme i 2 sekatory :P.Chcecie zobaczyc ciecie z platformy obejrzyjcie sobie np filmiki SadSzwedo
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:01 ...endo. Wiesz ile do tej pory ciąłem w sadzie ? Gdyby zsumować wszystkie godziny, to wyszły może i z dwa- trzy dni. Niestety takie są fakty. Ja nie mieszkam w mieście i nie pracuje 8 godzin. Mam jeszcze starą Matkę, która musi mieć ciepło, muszę zadbać o całe gospodarstwo włącznie z bycie kierowcą, spawaczem, mechanikiem itp. W tym momencie tnie u mnie 7 osób. Dwaj panowie - reszta to panie. Jednego wygoniłem z sadu. Czy ja się interesuje tym, jak tną ? Mnie już dawno przestało zależeć, bo nikt nie zrobi idealnie, tak, jak bym chciał. Mogę robić samemu, albo zgodzić się na ludzką pracę - samodzielną. Owszem - wytłumaczyłem pierwszego dnia, drugiego sprawdziłem, trochę pokrzyczałem, uśmiechnąłem się i pojechałem. Typowe k****, c***** dopiero poletą, gdy wyjadę z pierwszymi opryskami :) Jednak czas leczy rany i gdy puszczą pierwsze listki, to złość mi przechodzi. Pewnie w waszych sadach jest idealnie, jak w książce. Jednak, gdy już pojechałem gdzieś w Polskę, to ten idealny sad okazywał się tylko iluzorycznym mitem...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Demix
Demix 18.02.2016 20:28 A ja myśle że Jerzy ma racje. Przecież jak by to było takie dobre to już dawno wszyscy byśmy tym cieli. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo. Widzialem kiedyś jak pewien gospodarz cioł pneumatycznym ale i tak musiał używać piłki. I miał ten sekator na takim wysięgniku, przez jego długość nie trafiał galęzi tak jak powinien, tylko czasem chaotycznie , tak że zostawały (niewiem jak to nazwać ) takie zemple z których za rok może wybić tylko szczotka wilków. Chodzi o to że w starych drzewach nie miał odpowiedniego podejścia sprzętu. Z 15 lat temu moi koledzy próbowali robić letnie cięcie tymi krótkimi. Plątały się szlałfy w gąszczu gałązek i jabłek szczególnie w starszych drzewach.
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:11 Widzisz Demixie, że gdy odezwiesz się w mojej "obronie", albo przyznasz mi rację, to zaraz Cię zaszczekają :) A niech sobie krzyczą... Jeden chłopak uciął sobie wskazujący palec u prawej ręki sekatorem pneumatycznym na pierwszym stawie. Teraz już punktu G nie znajdzie !! Faktem jest, że węże się plączą, ale gdy po cięciu jest dużo gałązek, jak drzewiej bywało w sadach. Jednak w dzisiejszej dobie mógłbym odkurzyć tą aparaturę, ale mam obawę, że nie ufam swym pracownikom, że się nie oszpecą...
Tak waldkucz...byłoby o wiele łatwiej, jednak wówczas musiałbym posiadać i platformę, bo trudno sobie wyobrazić, by wskakiwać na drabinę, by skubnąć pneumatykiem z wierzchołka z 4-5 wilków. Jednym słowem są takie sytuacje, gdy praca ręczna jest lepszym rozwiązaniem. Co jest najgorsze w pneumatykach ? Nikt specjalnie nie kwapił się, by wskoczyć na ciągnik i podjechać te kilka metrów...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 18.02.2016 21:08 Panowie , jak czytam wasze posty to się zastanawiam czy wy naprawdę macie styczność z sadownictwem czy nie wiecie w którym wieku żyjecie. 15 lat ciąłem z drabiną i ręcznym sekatorem a teraz tnąc pneumatem wiem że żyję ,chociaż początki były ciężkie. Platforma to nie wszystko , widzicie co się dzieje na rynku z jabłkami - jak tak dalej będzie to platforma może stać w pokrzywach. Pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

edeede
edeede 19.02.2016 17:53 waldekcz masz racje my też tniemy ekipą pneumatycznymi tylko z przedłużkami i nie świrujemy jak ten Pan 4sekatory i piła paterlini i w życiu nikt nie wytnie i nie nastarczy za nami ręcznymi no dzień może jak by sie za wściekli a na drugi my byśmy dalej cieli a oni rąk by nie czuli i wiem co pisze pare lat juz tne
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:17 ...edeede. Ja napisałem, że tnie u mnie pięć pań. Część z nich jest odrywana od cięcia i musi sortować i owoce. Jednak wyobraź sobie wówczas taką panią, która tnie tylko jedną ręką. Jej ciało ulega deformacji, ponieważ mięśnia rąk i klatki piersiowej, a także tułowia nie pracują harmonijnie. W cięciu sekatorami ręcznymi panie mają harmonijny rozwój mięśni i każdy mięsień jest pozbawiony tkanki tłuszczowej. Oczywiście, że pewne elementy ciała stają się twardsze i sprężystsze ...czyli ku uciesze pracownicy. I w tym momencie gdybym mógł wkleiłbym ten język z Twego awatara...:)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 20.02.2016 20:02 Panie Jerzy to właśnie dlatego ja tnę dwoma pneumatami naraz żeby mi się ciało nie deformowało,i żeby mi mięśnie równo pracowały.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Współpraca ORLEN i KOWR – Projekt „Razem napędzamy polskie rolnictwo”

ORLEN Paliwa, z Grupy ORLEN i Green Lab Sp. z o.o. zawarły porozumienie o współpracy,...

Zbiorniki na paliwo nie podlegają przepisom ustawy – prawo budowlane

W związku z wnioskiem Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w kwestii uznania za...

Robocop w malinach

Robot kierując się czujnikami i kamerami 3D, umieszczonymi na ramieniu o wysokości 1,8...

Używane ciągniki sadownicze i ładowarki teleskopowe

"AGROTOP" Sp. z o. o. ul. Grójecka 27C, 05-530 Góra Kalwaria

Opryskiwacz Husar vel opryskiwacz Agrola

A w dzisiejszym filmie: 0:17 - długość zestwów opryskiwacz Husar i opryskiwacz Agrola z...

Pierwsze roboty zbierają jabłka

Nowozelandzka firma T&G Global przeprowadziła jak to określa pierwsze na świecie...

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Czy sadownicy w tym roku...
Jak to ? Ja sprzedaję Reginę drożej niż...
Przed nami dni z...
kto pisze brednie o tym deszczu u mnie...
Czy sadownicy w tym roku...
Ja tam nie jestem zadowolony, już któryś...
Czy sadownicy w tym roku...
Dzisiaj zacząłem rwać Reginę taka...
Czy sadownicy w tym roku...
Zarabia to się kolejny sezon ale na...
Przetwórnie nie kupią...
a potem soczek Herbapolu czy innego...
Sprzedam jabłka
Po tej cenie widać że masz przemysł na...
Przetwórnie nie kupią...
Przetwórcy trzęsą portkami bo w Serbii...
Przetwórnie nie kupią...
Przetwórcy trzęsą portkami bo w Serbii...
Japonia: Kiść winogron za...
Tylko czekać aż nasi sadownicy "ruszą" do...
Przetwórnie nie kupią...
Ale oni powtarzaja w tvp to co im przetworcy...
Przetwórnie nie kupią...
A za ile opłaci się nam to to nikt nie pyta...
Przetwórnie nie kupią...
wczoraj już była na skupie 2,5zl, nie...
Przetwórnie nie kupią...
Przedstawiciele PO juz na twiterze przezywaja...
Przetwórnie nie kupią...
Witam dadzą nawet i 3 zeta tylko jeszcze...
Przetwórnie nie kupią...
cena rynkowa wiśni to 4zł więc widełki...
Przetwórnie nie kupią...
w 2017r placili za wisnie 5.5pln i im sie...
Przetwórnie nie kupią...
Coś widzę, że propaganda, manipulacja i...
Grad sieje spustoszenie we...
Ciarki człowieka przechodzą i włosy się...
Przetwórnie nie kupią...
Ja widziałem (jeśli mnie wzrok nie myli)....
Przetwórnie nie kupią...
Może po prostu niech nie biorą w tym roku...
Przetwórnie nie kupią...
W tym roku mają zapasy.za rok pewnie będzie...
MRiRW: Będą ceny...
pilsner nie traktuj tego tak negatywnie,...
Ardanowski: Od sierpnia...
jaceo1,i tu się różnimy.Bo ja raczej...
Ardanowski: Od sierpnia...
No i zapanuje IDYLLA na portalu;...
Ardanowski: Od sierpnia...
Ależ pilsnerze, ja jestem z wykształcenia...
Ardanowski: Od sierpnia...
Jaceo1 i artemida,większych filozofów nie...
Ardanowski: Od sierpnia...
Z głupotą trzeba walczyć, niezależnie od...
Ardanowski: Od sierpnia...
Zważ jaceo co piszesz... Spójrz dwa wpisy...
Ardanowski: Od sierpnia...
Wczoraj z Brukseli dotarła do mnie taka oto...
Ardanowski: Od sierpnia...
Jeszcze program nie ruszył a usługi...
Ardanowski: Od sierpnia...
artemida uaktywnił się ,bardziej...
Ardanowski: Od sierpnia...
Czas na konfrontację obietnic z realizacją...
Ardanowski: Od sierpnia...
wziął się za robotę ale szczegółów brak
KUPS: Ceny referencyjne...
parole, parole, parole
KUPS: Ceny referencyjne...
Uzupełniając poprzedni wpis "Daj..."...
KUPS: Ceny referencyjne...
"Daj nam Boże rządy mądrych ludzi" /czy...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ależ Pilsnerze, ja wszystko co wiem...
KUPS: Ceny referencyjne...
Artemida,cos taki tajemniczy,podziel sie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Kto chce niech TRWA w przekonaniu że jest...
KUPS: Ceny referencyjne...
Tylko, że zorganizowanie producentów nie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Nie ważne jakimi metodami ale przyznasz że...
MRiRW: Będą ceny...
ukrainiec buduje u nas, po to aby mogl...
KUPS: Ceny referencyjne...
Akurat z tym mlekiem to trochę odleciałeś,...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Wiem, że Ty jako fanatyk PO, nie przyjmujesz...
KUPS: Ceny referencyjne...
"Przeleciałem po łebkach" komentarze i...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Jestem bardzo podekscytowany @SlawkuS Twoją...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Abstrahując od genezy pochodzenia, to jednak...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Nastroje społeczne są antyrosyjskie.....ale...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Artykuł dotyczy relacji na linii Rosja -...
Maliszewski: Paniczny strach...
A czy teraz załoga/pracownicy nie mogli by...
Maliszewski: Paniczny strach...
"załoga była ekonomicznie zainteresowana...
Maliszewski: Paniczny strach...
Kiedyś kształtowano model ciągu...
Maliszewski: Paniczny strach...
Nie ma nic bardziej głupiego niż podcinanie...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Wyrazem dobrej woli naszego naczalstwa /nie...
Czy Rosja zniesie zakaz...
proponuje sledzic teraz ruch naszego...
MRiRW: Będą ceny...
Espuma,ja nie chcę by mi państwo coś...
MRiRW: Będą ceny...
Dario, zasiej 100 ha cykorii, niech pan...
MRiRW: Będą ceny...
pilsner i co ci ma jeszcze państwo...
MRiRW: Będą ceny...
Wydaje mi się że po pilsnerze nie wszystko...
MRiRW: Będą ceny...
artemida,mam wrażenie,że przed zupełną...
MRiRW: Będą ceny...
Pilsner ma dużo racji ... ale czy szukając...
MRiRW: Będą ceny...
Jabłko przemysłowe ma kosztować od 30gr do...
MRiRW: Będą ceny...
Sławku,jak Ty to pięknie widzisz...Tak...
Maliszewski: Historia umów...
"na rynku produkt gorszy kształtuje i...
Lidl promuje polskie superowoce
napiszcie komu trzeba posmarować i ile żeby...
MRiRW: Będą ceny...
to od tego jest panstwo ze nadprodukcje...
MRiRW: Będą ceny...
Tylko że ceny gwarantowane nie są do końca...
MRiRW: Będą ceny...
Ten "chichot losu" jak to ująłeś, w...
Maliszewski: Paniczny strach...
Ten sezon na owce miękkie już chyba...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Do mnie twoja gadka wogóle nie dociera bo...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Jest takie powiedzenie; jak ci trzech mówi...
MRiRW: Będą ceny...
Sam się boję tych właśnie "konsekwencji"....
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
jakby podliczył twoje plusy i minusy to...
MRiRW: Będą ceny...
Jakie to mogą być powody? Tak konkretnie.
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Nie wszystkie media o tym mówią, w...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
A dlaczego nie? Rozumiem, że wyniki są...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Do artemidy Plusami i minusami się nie...
MRiRW: Będą ceny...
Witam jak sobie znajdą tańszy produkt a...
MRiRW: Będą ceny...
Slawku,martw sie o siebie,jesli...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Jakoś ten odznaczony Timmermanss u nas...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
pisze się wymaRZony, inteligentny wyborco PSLu
KUPS: Ceny referencyjne...
A kto wstrzymał handel z Obwodem...
MRiRW: Będą ceny...
Co z tego że są ceny referencyjne na...
MRiRW: Będą ceny...
Skończ już z tymi żalami, bo to staje się...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Czyli z deszczu pod rynnę... Było...
MRiRW: Będą ceny...
"kara za brak dotrzymania zawartych w umowie...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Tak samo stoją plecami do Polskiego rolnika...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Nie masz ważniejszych problemów w życiu...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Co ty z tą nieprzyzwoitością posłów ....
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
A Ty, widząc mój wpis od razu śpieszysz...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Co to ma wspólnego z Dniem Owoców ? lepsi...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Widzę, że się komuś nawet życzenia nie...
Zatrzymano 9 nielegalnie...
Jak kierowca przyjeżdża bierze zaproszenia...
KUPS: Ceny referencyjne...
Oczywiście, że tak ! Podobnie jak w 2005.
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
W Dniu Owoców wszystkim spożywającym owoce...
KUPS: Ceny referencyjne...
tradycyjne wartości to im sie przypomniały...
KUPS: Ceny referencyjne...
Fakt faktem że seryjni samobójcy się...
KUPS: Ceny referencyjne...
Widzisz Espuma; PSL dbając o tradycyjne...
KUPS: Ceny referencyjne...
Nie jestem z bajki pod nazwą PSL a już tym...
Jabłek będzie zdecydowanie...
W tym roku nie dostaniecie jakiejś...
KUPS: Ceny referencyjne...
dalej siedzisz i liczysz minusy ? :) ktoś ci...
KUPS: Ceny referencyjne...
W Polsce czy w Rosji? Przecież to nie...
Jabłek będzie zdecydowanie...
Przepraszam bardzo, ale minęło kilka...
KUPS: Ceny referencyjne...
"Choćbyś się darł ile wlezie" - Twoje...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ale jestesmy juz uratowani, szefem komisju...
KUPS: Ceny referencyjne...
czyli to PO PSL jest winien temu ze w tym...
KUPS: Ceny referencyjne...
wg ciebie ludzie płaczący nad porzeczką...
KUPS: Ceny referencyjne...
tylko jakoś nie piszesz o embargu z 2014....
KUPS: Ceny referencyjne...
Odpowiem krótko; jak jest dobrze/przyzwoicie...
KUPS: Ceny referencyjne...
A tak naprawdę jakie to ma znaczenie ?...
KUPS: Ceny referencyjne...
A tak naprawdę jakie to ma znaczenie ?...
KUPS: Ceny referencyjne...
Powtórnie wprowadzono 7 sierpnia 2014,kto...
KUPS: Ceny referencyjne...
Możliwe . Najbogatsza rodzina w Niemczech...
KUPS: Ceny referencyjne...
Do Espuma Nie gorączkuj się człowieku i za...
KUPS: Ceny referencyjne...
tak przywrócił handel z Rosją. Koń by sie...
KUPS: Ceny referencyjne...
PSL po pierwszym embargu przywrócił handel...
Święto owoców na Targu...
Jestem zbudowany tym że kilku mnie wsparło...
KUPS: Ceny referencyjne...
PSLu sie zapytaj to oni współrządzili...
KUPS: Ceny referencyjne...
Czyli idąc tokiem rozumowania niejakiego...
ZSRP: Odpowiedź...
co na to min rolnictwa?
KUPS: Ceny referencyjne...
masz wizje ? jaką ? bo ja mam wizje jak...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ludzie prawdopodobnie jeszcze mają na razie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Nie mam podstaw nie wierzyć że jesteś...
KUPS: Ceny referencyjne...
Tak, jestem na emeryturze... Ja nie piszę...
KUPS: Ceny referencyjne...
jestem byłym sadownikiem. Zdrowie nie...
Porzeczki, aronia,...
co na te ceny mowi nasz minister Ardanowski??
KUPS: Ceny referencyjne...
WASZ los? To Espuma nie jesteś sadownikiem....
KUPS: Ceny referencyjne...
@ artemida Trudno się nie zgodzić z tym co...
KUPS: Ceny referencyjne...
wasz los jest w waszych rekach a nie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Masz rację Spartan... Tylko czy wszyscy...
Porzeczki, aronia,...
Jak mają zapasy to niech wcale nie biorą i...
KUPS: Ceny referencyjne...
Drenują ile wlezie dokąd można , ale...
Bezradność tego...
Chyba jest małe zwycięstwo z twojej strony...
Bezradność tego...
Gówno mnie interesuje ta twoja...
Święto owoców na Targu...
Takich imprez potrzeba by było więcej...
ZSRP: Odpowiedź...
Streszczenie : radźcie sobie sami?
Restrukturyzacja małych...
Najlepiej by wytłumaczyli, taksówkarze z...
Restrukturyzacja małych...
Niby jak brak ubezpieczenia w KRUS ma...
PIORiN: Chloropiryfos -...
szanowna inspekcjo! kilka uwag ktore warto...
Restrukturyzacja małych...
Jeszcze z jeden rok i będą resrukturyzowali...
Polska smakuje – Czas na...
Obrady KOMISJI -możesz nie znać trybu...
Polska smakuje – Czas na...
Odnośnie tego co napisałem wyżej, być...
Restrukturyzacja małych...
Pytanie , po co ustanawiać przepisy które...
Rosja przedłuża embargo
waldus jacy nasi? usa wpakowało 5mld na...
Polska smakuje – Czas na...
Jak czytamy na konkurencyjnym portalu, na...
Polska smakuje – Czas na...
Poseł Robert Telus stanoł w obronie firm...
Ceny owoców szokują...
Więcej kosztuje - lepiej smakuje.
Restrukturyzacja małych...
Tak. To pole do szeregu przekrętów. Tylko...
Restrukturyzacja małych...
Rewelacyjny pomysł ! Brawo! Poszerzy się...
instagram