Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Cięcie drzew z platformy sadowniczej

Platformy sadownicze zarówno te zaczepiane za ciągnik jak i samojezdne na dobre zagościły w gospodarstwach sadowniczych. Używamy je przede wszystkim do zbioru owoców z wyższych partii drzew, ale również innych zabiegów sadzie. Przerzedzanie zawiązków, montaż i demontaż sieci przecie gradowych ale również do cięcia drzew.
Dziś przedstawiamy film nadesłany przez Waldemara Czaple który dotyczy cięcia drzew w sadzie i wykorzystania do tego zabiegu samojezdnej platformy.

Zapraszamy do komentowania i Waszych opinii na temat wykonywanego cięcia drzew i jak i samych platform w sadzie…

komentarze (23):

dodaj komentarz
olenciusz22
olenciusz22 14.02.2016 19:54 Pierwszy raz widzę żeby ktoś ciął dwoma na raz, no chyba że to tak specjalnie zrobione dla filmu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zlosliwiec
zlosliwiec 14.02.2016 20:02 Proponuje tytuł lans na platformie sadowniczej

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

krzysztof44
krzysztof44 14.02.2016 20:39 Po to się kupuje drogi sprzęt żeby skrócić czas pracy.A na tym filmiku dokładnie widać że jest za dużo pracy w czubkach.
W czubkach powinno być ciecie łatwe i szybkie a kolega tnie jakby to były winogrona. Nawet cortlanda tak się nie tnie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 14.02.2016 21:19 Próbowałem kiedyś nauczyć się grać na harmonii... Ale kiepsko mi to szło, bo kazali mi jedną ręka grać a drugą basować... Pewnie dlatego zostałem sadownikiem i przez cale lata doskonaliłem się w cięciu sekatorem jedną ręką... Druga / np. w szkółce przy wycinaniu czopów / tylko pomagała... Ale wprowadzić drugą rękę do cięcia w pełni udało mi się dopiero gdy weszły sekatory dwuręczne... Trochę się boję o pana Czaplę... Że się w końcu skaleczy, albo przetnie jeden z przewodów... Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.02.2016 21:28 Pogięło gościa. Niech sobie trzeci jeszcze w zęby wsadzi to nie będzie ryzykował ucięcia języka.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 14.02.2016 22:02 platforma bardzo ładna
a co do tego mana -przepraszam nindży to trzeba to barć pół żartem pół serio ,mnie to na prawdę rozbawiło i sobie pomyślałem żeby w takim tępię cycka sobie nie uciął

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ventura94
ventura94 15.02.2016 07:08 Czyżby uczen tego Pana?http://www.rmf.fm/magazyn/news,1722,niekonwencjonalny-fryzjer.html

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Ronnie
Ronnie 16.02.2016 14:43 Edward Nożycoręki ;-)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 16.02.2016 21:18 Cóż ja mogę na temat tego filmu powiedzieć... Zła organizacja pracy - nikt bogatemu nie zabroni. Jedna platforma, jeden gość. Cięcie... On ciął na tzw. mucka ? A wiecie, co to mucek ? Melolonta odpowie. Ktoś wspomniał o winoroślach. Tak wygląda ich cięcie. Na trzy oczka. Ale reasumując - to zwykła propaganda nastawiona na tanią reklamę. Niby wszystko widać, ale nie widać nic oprócz koloru, typu, czy marki... Jednak jest i jeden rodzynek - wycinanie zgorzeli piłą łańcuchową. Powiem krótko. Mógł wyciąć owy wierzchołek i po sprawie, ale nie, ale nie - musiał się popisać. Z którymś razem pewnie sobie tą piłą i jaja utnie... To nie zabawka. I tu porównanie. Co ma wspólnego papier toaletowy i wspomniana piła łańcuchowa ? Moment nieuwagi i palec uj*****.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

robert12
robert12 17.02.2016 11:13 czy platforma zwykła lub samojezdna nada się do pracy pracując na 2 strony w rozstawie 4 m między rzędami czy będzie ciężko sięgnąć?
waldekcz
waldekcz 17.02.2016 16:35 W mojej platformie podesty rozsuwają się na 3 m szerokości i nie mam problemu obcinać na dwie strony w rozstawie 4/5m między rzędami. Ale są też platformy których podesty rozsuwają się do 1,40m i wtedy może być problem obcinać sad na dwie strony w rozstawie na 4m.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 17.02.2016 17:27 Pewnie taka platforma, to fajna sprawa, ale bez przesady. To, co pokazał ten "komboj" na tej scenie, to delikatnie ujmując żenujący występ. Jeśli ktoś przesadzi i będzie chciał mieć taką maszynę, to powinien się zastanowić, czy forma i treść tej inwestycji idzie w parze. Jeśli ktoś będzie tak szarżował, jak ten "komboj", to może skończyć się na dłuższą metę wypadkiem, bo nasz mózg, który zawiaduje obydwiema rękami nie jest nastawiony na takie wygibasy. To nie oczy... albo uszy. Co do tego przykładu z papierem toaletowym i piłą łańcuchową, to muszę jednak dołożyć i piłę tarczową... Jakąś godzine temu rozharatała mi prawy kciuk - opuszek. Była ostra, bo właśnie ją naostrzyłem. Na razie nie wiem, czy będzie szycie. Ale pewnie przez kilka dni ból będzie. Ech... Tysiące razy takie same ruchy, a tu jeden nieuważny i proszę... Nie wiem, czy to silny wiatr i nadciągające opady spowodowały ten wypadek. Żona miast spytać się, czy palec w ogóle jest, to stwierdziła, że będzie świeża kasa z tytułu wypadku przy pracy... he, he. Ja gdy tłumaczę pracownikom na początku sezonu cięcia drzew przypominam zawsze podstawową zasadę. Jeśli stoisz na drabinie, a drabina czasami może się przewrócić, to zawsze puść sekator - odrzuć go i wówczas dopiero łap się czegoś tam...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cezrion
cezrion 18.02.2016 10:03 Ciśnie sie na usta jedno.
Edward Nożycoręki .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.02.2016 12:57 To nie tak, jak myślisz cezrion...Naoglądaliście się jakichś bzdurnych filmów s-f i chcecie wmówić innym, że to "nożycoręki". Nie. Gdy ja sięgam do swej młodości, to raczej jest to kowboj, któremu wydaje się, że świetnie operuje rewolwerami. Niestety rewolwery ówczesne miały i zalety i wady. Te rewolwery bębenkiem sześciokomorowym miały po 6 naboi i dwa colty, to raptem 12 strzałów. Tak więc Taki kowboj szalał, ale bardzo krótko. Dla potrzeb filmu nie takie sceny nagrywano...Choćby taki film pod tytułem "Emanuelle" Justa Jaeckina...

U mnie w szopie stoi zestaw sekatorów pneumatycznych, ale postanowiłem, że nie będzie on używany z powodów tzw. BHP i z powodu tzw. małej wydajności pracy. Ręczne sekatory są tańsze i bezpieczniejsze. Można powiedzieć, jaka płaca, taka praca...I słusznie. Jednak dlaczego pracownikom, którzy sobie rękawów nie wyrywają, to mam sobie jeszcze dodatkowo generować koszty...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

endo
endo 18.02.2016 19:58 Czytając powyższe wpisy dochodzę do wniosku, że jedyną słuszną metodą cięcia sadu jest bieganie z drabiną i używanie wyłącznie ręcznych sekatorów. Wszelkie udogodnienia powodujące to, że zrobisz więcej i się mniej narobisz powodują zaraz falę krytyki.
Jerzy, przypuszczam, że gdybyś ciął sam to byś odkurzył sekatory pneumatyczne .A jeśli chodzi o BHP to się zgadzam , ale przy każdej pracy trzeba myśleć. Nożem kuchennym też można cię skaleczyć a nikt nie przestanie go używać.
zlosliwiec
zlosliwiec 18.02.2016 20:07 Sam tne z platformy nie takiej wypasionej jak na filmie ....mój wyższy komentarz odniósł się do tytułu poniewaz ja tam nie widze ciecia tylko goscia co pokazał platforme i 2 sekatory :P.Chcecie zobaczyc ciecie z platformy obejrzyjcie sobie np filmiki SadSzwedo
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:01 ...endo. Wiesz ile do tej pory ciąłem w sadzie ? Gdyby zsumować wszystkie godziny, to wyszły może i z dwa- trzy dni. Niestety takie są fakty. Ja nie mieszkam w mieście i nie pracuje 8 godzin. Mam jeszcze starą Matkę, która musi mieć ciepło, muszę zadbać o całe gospodarstwo włącznie z bycie kierowcą, spawaczem, mechanikiem itp. W tym momencie tnie u mnie 7 osób. Dwaj panowie - reszta to panie. Jednego wygoniłem z sadu. Czy ja się interesuje tym, jak tną ? Mnie już dawno przestało zależeć, bo nikt nie zrobi idealnie, tak, jak bym chciał. Mogę robić samemu, albo zgodzić się na ludzką pracę - samodzielną. Owszem - wytłumaczyłem pierwszego dnia, drugiego sprawdziłem, trochę pokrzyczałem, uśmiechnąłem się i pojechałem. Typowe k****, c***** dopiero poletą, gdy wyjadę z pierwszymi opryskami :) Jednak czas leczy rany i gdy puszczą pierwsze listki, to złość mi przechodzi. Pewnie w waszych sadach jest idealnie, jak w książce. Jednak, gdy już pojechałem gdzieś w Polskę, to ten idealny sad okazywał się tylko iluzorycznym mitem...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Demix
Demix 18.02.2016 20:28 A ja myśle że Jerzy ma racje. Przecież jak by to było takie dobre to już dawno wszyscy byśmy tym cieli. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo. Widzialem kiedyś jak pewien gospodarz cioł pneumatycznym ale i tak musiał używać piłki. I miał ten sekator na takim wysięgniku, przez jego długość nie trafiał galęzi tak jak powinien, tylko czasem chaotycznie , tak że zostawały (niewiem jak to nazwać ) takie zemple z których za rok może wybić tylko szczotka wilków. Chodzi o to że w starych drzewach nie miał odpowiedniego podejścia sprzętu. Z 15 lat temu moi koledzy próbowali robić letnie cięcie tymi krótkimi. Plątały się szlałfy w gąszczu gałązek i jabłek szczególnie w starszych drzewach.
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:11 Widzisz Demixie, że gdy odezwiesz się w mojej "obronie", albo przyznasz mi rację, to zaraz Cię zaszczekają :) A niech sobie krzyczą... Jeden chłopak uciął sobie wskazujący palec u prawej ręki sekatorem pneumatycznym na pierwszym stawie. Teraz już punktu G nie znajdzie !! Faktem jest, że węże się plączą, ale gdy po cięciu jest dużo gałązek, jak drzewiej bywało w sadach. Jednak w dzisiejszej dobie mógłbym odkurzyć tą aparaturę, ale mam obawę, że nie ufam swym pracownikom, że się nie oszpecą...
Tak waldkucz...byłoby o wiele łatwiej, jednak wówczas musiałbym posiadać i platformę, bo trudno sobie wyobrazić, by wskakiwać na drabinę, by skubnąć pneumatykiem z wierzchołka z 4-5 wilków. Jednym słowem są takie sytuacje, gdy praca ręczna jest lepszym rozwiązaniem. Co jest najgorsze w pneumatykach ? Nikt specjalnie nie kwapił się, by wskoczyć na ciągnik i podjechać te kilka metrów...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 18.02.2016 21:08 Panowie , jak czytam wasze posty to się zastanawiam czy wy naprawdę macie styczność z sadownictwem czy nie wiecie w którym wieku żyjecie. 15 lat ciąłem z drabiną i ręcznym sekatorem a teraz tnąc pneumatem wiem że żyję ,chociaż początki były ciężkie. Platforma to nie wszystko , widzicie co się dzieje na rynku z jabłkami - jak tak dalej będzie to platforma może stać w pokrzywach. Pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

edeede
edeede 19.02.2016 17:53 waldekcz masz racje my też tniemy ekipą pneumatycznymi tylko z przedłużkami i nie świrujemy jak ten Pan 4sekatory i piła paterlini i w życiu nikt nie wytnie i nie nastarczy za nami ręcznymi no dzień może jak by sie za wściekli a na drugi my byśmy dalej cieli a oni rąk by nie czuli i wiem co pisze pare lat juz tne
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:17 ...edeede. Ja napisałem, że tnie u mnie pięć pań. Część z nich jest odrywana od cięcia i musi sortować i owoce. Jednak wyobraź sobie wówczas taką panią, która tnie tylko jedną ręką. Jej ciało ulega deformacji, ponieważ mięśnia rąk i klatki piersiowej, a także tułowia nie pracują harmonijnie. W cięciu sekatorami ręcznymi panie mają harmonijny rozwój mięśni i każdy mięsień jest pozbawiony tkanki tłuszczowej. Oczywiście, że pewne elementy ciała stają się twardsze i sprężystsze ...czyli ku uciesze pracownicy. I w tym momencie gdybym mógł wkleiłbym ten język z Twego awatara...:)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 20.02.2016 20:02 Panie Jerzy to właśnie dlatego ja tnę dwoma pneumatami naraz żeby mi się ciało nie deformowało,i żeby mi mięśnie równo pracowały.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Wózek do skrzyniopalet / zbióru jabłek

Ciekawe rozwiązanie szczególnie gdy nie ma potrzeby użycia dużej ilości skrzyniopalet do...

Deutz-Fahr TTV 5090 - AgroShow 2019

Prezentacja modelu ciągnika sadowniczego Deutz-Fahr TTV 5090.4 DS podczas AgroShow 2019....

John Deere 5075GN - AgroShow 2019

Prezentacja modelu ciągnika sadowniczego John Deere 5075GN podczas AgroShow 2019. Przedstawia...

AgroShow 2019 – ciągniki sadownicze

Dziś prezentujemy film, jaki udało nam się przygotować z prezentacji kilku modeli...

Ruszył nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Od 1 sierpnia do 2 wrześnie 2019 roku w urzędach gmin można składać wnioski o zwrot...

Roboty zbiorą jabłka w USA

Abundant Robotics, amerykański start-up uruchomiony przez Instytut Badawczy w Kalifornii,...

2019_Yara_domyslny
2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Tegoroczne ceny pomimo słabych zbiorów są...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Bardzo ciekawe dlaczego tak duży wzrost cen...
Sadowniku oddaj opakowania...
Ja mam swój worek taki duży, bo takie...
Jabłka bez folii
@Abukk - masz racje, tytuł poprawiony....
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kraj nigdy nie upadnie bo to obywatele...
Jabłka bez folii
SWOJĄ DROGĄ ADMINIE NIE POWINNO BYĆ...
Jabłka bez folii
Ciekawy jestem ile średnio uniwersalka...
Jabłka bez folii
Podoba dla mnie się :-) Ciekawe tylko jaką...
Przetwórnie przechytrzyły,...
to ty powtarzasz ciągłe slogany że kraj...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
Spłonęła grupa...
To żadna sensacja. Kiedyś w czasie zaborów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Gdy wczoraj napisałem trzem "tenorom"...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kto wygra wybory, to drugorzędna sprawa....
Spłonęła grupa...
Jabłka w chłodni tez spłonęły?
Spłonęła grupa...
Szkoda obiektu.
Spłonęła grupa...
Ta co nie płaci już skrzynie wysprzedawali,...
Spłonęła grupa...
To była normalna firma czy kolejna co...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy różnica ze Atkinsonem jest taka ,,,on...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja Alfredzie40 jestem bardzo ukontentowany i...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Partyjnym fanatykiem nie nazwałem Ciebie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
przypomniało ci sie o problemach sadownictwa...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Zaplątałeś się SławkuS. Nie jesteś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Alfredzie40... Gdybyś tylko chciał, a może...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Minusy? Mam się przejmować jakimś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy ,,weź chłopie się opanuj ,dzieckiem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Chciałbym jeszcze napisać o śp. Andrzeju...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Możesz SlawkuS opisywać rzeczywistość,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Pewnie Chrabąszcz ma się dobrze, ale...
Cenę jabłek wyregulował...
Coś o sukcesie...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przychodzi taki czas, że zaczyna cię to...
Cenę jabłek wyregulował...
Mam wrażenie, że osoba redagująca ten...
Noc w alejce z jabłkami w...
Witam. Ja obawiam się że chrabąszcza już...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przepraszam za błędy, ale mam dysleksje,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Jerzy45. Gdzie byłeś jak Cie nie było?...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Raczej Ciebie drażni wyprostowanie faktów,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Powoli odchodzę od sadownictwa w liczbie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ty SławkuS zawsze masz wytłumaczenie na...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Jako, że temat suszy jest istotny dla mojego...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O proszę, Jerzy jak zawsze trzymasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Sam sobie odpowiem na swój komentarz, bo...
Przetwórnie przechytrzyły,...
...decosta... Zanim nadejdzie ten wiekopomny...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Miałem kiedyś kupca ,który na temat...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja się tak koledzy spytam - co zrobiła...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Co do ścinania drzew leśnych : nie wiem czy...
Pomoc suszowa: To nie jest...
To, co napisałem o opadach podtrzymuję i...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Ja jestem w sumie dobrym obserwatorem pogody...
Noc w alejce z jabłkami w...
W tekście jest taka teza, że sadownik,...
Pomoc suszowa: To nie jest...
w gminie Błędów też jeszcze nie ma...
Pomoc suszowa: To nie jest...
W Lubelskiej gminie wWilków nie na...
Maszt do ciągnika mcsm inne...
Witam a może maszt od Bułgarka EV 602 3,30...
Goszczyn: Informacja dla...
Gdzie taki huragan był, gdzie taki sad na...
Polska nadal największym...
Czemu służy tego typu artykuł ,a raczej...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Zgadza się, ale jeśli po wsadzeniu odrazu...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Sadowniq - a ja z tobą się nie zgodze. Jak...
Wapno z KA
Witam posiadam do wynajęcia młynek -...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Z tą odpowiednią agrotechniką cięcia to...
Noce i poranki przyniosą...
Jeśli to powietrze jest z północy to... w...
Polska nadal największym...
Embargo miało pozbawić nas sadowników...
Polska nadal największym...
Takie informacje o drogach nie powinny być...
Polska nadal największym...
Brawo , Guzik na posła ...
Są środki na kredyty...
Co to za odmiana na zdjęciu ??? i jak...
kopie suchy przemysl
Tutaj nie ogłoszeniami a ceną trzeba...
Polska nadal największym...
Zamieszczam mój wpis z 2017r. - ja prosty...
Polska nadal największym...
Nie ma ceny nie ma wysokiej jakości proste...
Isomate CLS czy warto było ?
Kortezo ma racje ja tez pryskalem na zwojki...
Isomate CLS czy warto było ?
OK, i życzmy sobie cen podobnych w...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje już drugi raz dziś :) No ale jak...
Isomate CLS czy warto było ?
Ja chętnie bym inwestował w nowe nowinki...
Isomate CLS czy warto było ?
Super, no to tylko życzyć abyś kolejny rok...
Isomate CLS czy warto było ?
Nie wiedziałem, przyszły rok może być...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje, ale czy wiedziałeś już pod...
Isomate CLS czy warto było ?
U mnie w kwaterze 6ha nie było objawów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja zeszłym roku pozbierałem, niestety,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Święte słowa w mojej okolicy też...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja również nie zbierałem w ubiegłym roku,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Takich ludzi brakuje w tej branży za dużo...
Czas na MiniKiwi!
@Marcin79, ile sekund na to ZATWIERDZENIE...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Przetwórnie przechytrzyły w tym roku a w...
Czas na MiniKiwi!
Tak jest ALE ...... nie od razu - MUSIAŁ...
Czas na MiniKiwi!
Twój komentarz jest również pod news-em o...
Kupię skrzyniopalety
Zależy nowa czy używana. Proszę o zdjęcie...
Czas na MiniKiwi!
ps tutaj przynajmniej można pisać to co sie...
Odmiana Muna w opinii sadownika
każdy kupi raz , spróbuje i koniec ... po...
Czas na MiniKiwi!
Juz na jagodzie kamczackiej ludzie zrobili...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Mnie ta odmiana nie smakuje, a raczej jest...
Kupię skrzyniopalety
Jaką cene oferujesz?
25 września rusza nabór...
W wodach polskich nie musisz nic zgłaszać,...
25 września rusza nabór...
Ps. Odnośnie powyższego. Mam na myśli...
25 września rusza nabór...
A ci co mają poniżej 30 m. to czy grożą...
25 września rusza nabór...
Oczywiście studnie powyżej 30m
25 września rusza nabór...
Zbyszek czy te kary i "samowole" dotyczyły...
25 września rusza nabór...
Pobieranie wody bez zezwolenie wodo prawnego...
25 września rusza nabór...
Koszt wszystkich pozwoleń kosztuje ok 10 tys...
11 mln długu spółki...
Agencja wstrzymala 600 tys. a dlug 11mln...
Złodzieje okradający...
kajdanki mordercy policja założyła to był...
Złodzieje okradający...
sa tacy co nie mają nic i wolą posiedzieć...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Lepiej bedzie-rozmowa hieny z prawie...
Złodzieje okradający...
Jak ktoś nie ma ubezpieczenia OC , a...
Złodzieje okradający...
a skąd on ci weźmie 100 tys. Lekarstwem...
Złodzieje okradający...
A co to jest 5 lat ? Powinna być mara...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Rozmowa z nimi ,to tak jak prosić złodzieja...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
W ubiegłym roku zarobili na kilka lat i...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Rozmowa Polikarpa ze śmiercią ...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Przecież zartowalem
Deutz-Fahr TTV 5090 -...
Dwie rzeczy w tych ciągnikach mi się nie...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Przy cenie 60 gry przemysłu to za 3-4 lata...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
I dlatego trzeba wprowadzić cenę minimalną...
25 września rusza nabór...
W pewnych warunkach da się to ugryźć bez...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Bo cena przemysłu od zawsze ustawiala cenę...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
bo 30 % produkuje przemysł a nie deser....
25 września rusza nabór...
No tak a ile go to pozwolenie kosztowało? W...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Czemu dbamy o cene jabłka przemysłowego...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Legalne zatrudnienie nie jest przecież...
Ukraińcy zbierali na czarno...
i znów "dobro" zwyciężyło!
25 września rusza nabór...
-nie można na dzierżawionym -trzeba...
Ile kosztuje przygotowanie...
Przepraszam że post pod postem ale... Z...
Ile kosztuje przygotowanie...
Moim zdaniem pokazane wyliczenia są próbą...
Ile kosztuje przygotowanie...
Jeszcze do tych kosztów trzeba dodać 10gr...
Ile kosztuje przygotowanie...
Tytuł artykułu powinien brzmieć: Ile...
Ile kosztuje przygotowanie...
Prezesi rozgrzeszają siebie jeszcze przed...
Ile kosztuje przygotowanie...
Sadownik też ponosi koszty,( podatki,...
Ile kosztuje przygotowanie...
To oczywiste,że w deserze,tak samo jak w...
Ile kosztuje przygotowanie...
Znam miejsca gdzie grupa prawie upada,...
Ile kosztuje przygotowanie...
Pytanie; do kogo skierowany jest powyższy...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Jaka odmiana tych czarnych malin?
Maliszewski: Ceny...
Konsument płaci, ale oni wtedy tyle nie...
Maliszewski: Ceny...
Że są ludzie w tym kraju co uważają,że...
Maliszewski: Ceny...
To że przetwórcy tak chcą długoterminowo...
Maliszewski: Ceny...
baracuda,dlatego żeby przetwórcy mieli w...
Maliszewski: Ceny...
Zastanawiające jest dlaczego pan Maliszewski...
Zbiór jabłek
W zeszłym roku prawie wszyscy płacili...
Maliszewski: Ceny...
Ja już się boję otworzyć lodówkę,bo...
Konfrontacja sportów Gali !
Te podobnie odmiany mają i zalety przy...
Ceny jabłek szokują...
Forest jesteście geniuszem! jak szybko...
Ceny jabłek szokują...
"szew" heheh coś pisałeś chyba o...
Ceny jabłek szokują...
za to twoje tryskają czystą merytoryką! Ja...
Ceny jabłek szokują...
Co chcesz od Białorusi przecież wybitny...
Ceny jabłek szokują...
Panowie może na temat !Czy 3 złote jest...
Ceny jabłek szokują...
wolałeś pewnie TVLis i śpiewanie Tuskowi...
Ceny jabłek szokują...
twoje wpisy nie mają nic wspólnego z...
Ceny jabłek szokują...
ale ważna jest prawda jak w podkomisji...
instagram