Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Cięcie drzew z platformy sadowniczej

Platformy sadownicze zarówno te zaczepiane za ciągnik jak i samojezdne na dobre zagościły w gospodarstwach sadowniczych. Używamy je przede wszystkim do zbioru owoców z wyższych partii drzew, ale również innych zabiegów sadzie. Przerzedzanie zawiązków, montaż i demontaż sieci przecie gradowych ale również do cięcia drzew.
Dziś przedstawiamy film nadesłany przez Waldemara Czaple który dotyczy cięcia drzew w sadzie i wykorzystania do tego zabiegu samojezdnej platformy.

Zapraszamy do komentowania i Waszych opinii na temat wykonywanego cięcia drzew i jak i samych platform w sadzie…

komentarze (23):

dodaj komentarz
olenciusz22
olenciusz22 14.02.2016 19:54 Pierwszy raz widzę żeby ktoś ciął dwoma na raz, no chyba że to tak specjalnie zrobione dla filmu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zlosliwiec
zlosliwiec 14.02.2016 20:02 Proponuje tytuł lans na platformie sadowniczej

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

krzysztof44
krzysztof44 14.02.2016 20:39 Po to się kupuje drogi sprzęt żeby skrócić czas pracy.A na tym filmiku dokładnie widać że jest za dużo pracy w czubkach.
W czubkach powinno być ciecie łatwe i szybkie a kolega tnie jakby to były winogrona. Nawet cortlanda tak się nie tnie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 14.02.2016 21:19 Próbowałem kiedyś nauczyć się grać na harmonii... Ale kiepsko mi to szło, bo kazali mi jedną ręka grać a drugą basować... Pewnie dlatego zostałem sadownikiem i przez cale lata doskonaliłem się w cięciu sekatorem jedną ręką... Druga / np. w szkółce przy wycinaniu czopów / tylko pomagała... Ale wprowadzić drugą rękę do cięcia w pełni udało mi się dopiero gdy weszły sekatory dwuręczne... Trochę się boję o pana Czaplę... Że się w końcu skaleczy, albo przetnie jeden z przewodów... Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.02.2016 21:28 Pogięło gościa. Niech sobie trzeci jeszcze w zęby wsadzi to nie będzie ryzykował ucięcia języka.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 14.02.2016 22:02 platforma bardzo ładna
a co do tego mana -przepraszam nindży to trzeba to barć pół żartem pół serio ,mnie to na prawdę rozbawiło i sobie pomyślałem żeby w takim tępię cycka sobie nie uciął

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ventura94
ventura94 15.02.2016 07:08 Czyżby uczen tego Pana?http://www.rmf.fm/magazyn/news,1722,niekonwencjonalny-fryzjer.html

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Ronnie
Ronnie 16.02.2016 14:43 Edward Nożycoręki ;-)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 16.02.2016 21:18 Cóż ja mogę na temat tego filmu powiedzieć... Zła organizacja pracy - nikt bogatemu nie zabroni. Jedna platforma, jeden gość. Cięcie... On ciął na tzw. mucka ? A wiecie, co to mucek ? Melolonta odpowie. Ktoś wspomniał o winoroślach. Tak wygląda ich cięcie. Na trzy oczka. Ale reasumując - to zwykła propaganda nastawiona na tanią reklamę. Niby wszystko widać, ale nie widać nic oprócz koloru, typu, czy marki... Jednak jest i jeden rodzynek - wycinanie zgorzeli piłą łańcuchową. Powiem krótko. Mógł wyciąć owy wierzchołek i po sprawie, ale nie, ale nie - musiał się popisać. Z którymś razem pewnie sobie tą piłą i jaja utnie... To nie zabawka. I tu porównanie. Co ma wspólnego papier toaletowy i wspomniana piła łańcuchowa ? Moment nieuwagi i palec uj*****.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

robert12
robert12 17.02.2016 11:13 czy platforma zwykła lub samojezdna nada się do pracy pracując na 2 strony w rozstawie 4 m między rzędami czy będzie ciężko sięgnąć?
waldekcz
waldekcz 17.02.2016 16:35 W mojej platformie podesty rozsuwają się na 3 m szerokości i nie mam problemu obcinać na dwie strony w rozstawie 4/5m między rzędami. Ale są też platformy których podesty rozsuwają się do 1,40m i wtedy może być problem obcinać sad na dwie strony w rozstawie na 4m.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 17.02.2016 17:27 Pewnie taka platforma, to fajna sprawa, ale bez przesady. To, co pokazał ten "komboj" na tej scenie, to delikatnie ujmując żenujący występ. Jeśli ktoś przesadzi i będzie chciał mieć taką maszynę, to powinien się zastanowić, czy forma i treść tej inwestycji idzie w parze. Jeśli ktoś będzie tak szarżował, jak ten "komboj", to może skończyć się na dłuższą metę wypadkiem, bo nasz mózg, który zawiaduje obydwiema rękami nie jest nastawiony na takie wygibasy. To nie oczy... albo uszy. Co do tego przykładu z papierem toaletowym i piłą łańcuchową, to muszę jednak dołożyć i piłę tarczową... Jakąś godzine temu rozharatała mi prawy kciuk - opuszek. Była ostra, bo właśnie ją naostrzyłem. Na razie nie wiem, czy będzie szycie. Ale pewnie przez kilka dni ból będzie. Ech... Tysiące razy takie same ruchy, a tu jeden nieuważny i proszę... Nie wiem, czy to silny wiatr i nadciągające opady spowodowały ten wypadek. Żona miast spytać się, czy palec w ogóle jest, to stwierdziła, że będzie świeża kasa z tytułu wypadku przy pracy... he, he. Ja gdy tłumaczę pracownikom na początku sezonu cięcia drzew przypominam zawsze podstawową zasadę. Jeśli stoisz na drabinie, a drabina czasami może się przewrócić, to zawsze puść sekator - odrzuć go i wówczas dopiero łap się czegoś tam...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cezrion
cezrion 18.02.2016 10:03 Ciśnie sie na usta jedno.
Edward Nożycoręki .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.02.2016 12:57 To nie tak, jak myślisz cezrion...Naoglądaliście się jakichś bzdurnych filmów s-f i chcecie wmówić innym, że to "nożycoręki". Nie. Gdy ja sięgam do swej młodości, to raczej jest to kowboj, któremu wydaje się, że świetnie operuje rewolwerami. Niestety rewolwery ówczesne miały i zalety i wady. Te rewolwery bębenkiem sześciokomorowym miały po 6 naboi i dwa colty, to raptem 12 strzałów. Tak więc Taki kowboj szalał, ale bardzo krótko. Dla potrzeb filmu nie takie sceny nagrywano...Choćby taki film pod tytułem "Emanuelle" Justa Jaeckina...

U mnie w szopie stoi zestaw sekatorów pneumatycznych, ale postanowiłem, że nie będzie on używany z powodów tzw. BHP i z powodu tzw. małej wydajności pracy. Ręczne sekatory są tańsze i bezpieczniejsze. Można powiedzieć, jaka płaca, taka praca...I słusznie. Jednak dlaczego pracownikom, którzy sobie rękawów nie wyrywają, to mam sobie jeszcze dodatkowo generować koszty...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

endo
endo 18.02.2016 19:58 Czytając powyższe wpisy dochodzę do wniosku, że jedyną słuszną metodą cięcia sadu jest bieganie z drabiną i używanie wyłącznie ręcznych sekatorów. Wszelkie udogodnienia powodujące to, że zrobisz więcej i się mniej narobisz powodują zaraz falę krytyki.
Jerzy, przypuszczam, że gdybyś ciął sam to byś odkurzył sekatory pneumatyczne .A jeśli chodzi o BHP to się zgadzam , ale przy każdej pracy trzeba myśleć. Nożem kuchennym też można cię skaleczyć a nikt nie przestanie go używać.
zlosliwiec
zlosliwiec 18.02.2016 20:07 Sam tne z platformy nie takiej wypasionej jak na filmie ....mój wyższy komentarz odniósł się do tytułu poniewaz ja tam nie widze ciecia tylko goscia co pokazał platforme i 2 sekatory :P.Chcecie zobaczyc ciecie z platformy obejrzyjcie sobie np filmiki SadSzwedo
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:01 ...endo. Wiesz ile do tej pory ciąłem w sadzie ? Gdyby zsumować wszystkie godziny, to wyszły może i z dwa- trzy dni. Niestety takie są fakty. Ja nie mieszkam w mieście i nie pracuje 8 godzin. Mam jeszcze starą Matkę, która musi mieć ciepło, muszę zadbać o całe gospodarstwo włącznie z bycie kierowcą, spawaczem, mechanikiem itp. W tym momencie tnie u mnie 7 osób. Dwaj panowie - reszta to panie. Jednego wygoniłem z sadu. Czy ja się interesuje tym, jak tną ? Mnie już dawno przestało zależeć, bo nikt nie zrobi idealnie, tak, jak bym chciał. Mogę robić samemu, albo zgodzić się na ludzką pracę - samodzielną. Owszem - wytłumaczyłem pierwszego dnia, drugiego sprawdziłem, trochę pokrzyczałem, uśmiechnąłem się i pojechałem. Typowe k****, c***** dopiero poletą, gdy wyjadę z pierwszymi opryskami :) Jednak czas leczy rany i gdy puszczą pierwsze listki, to złość mi przechodzi. Pewnie w waszych sadach jest idealnie, jak w książce. Jednak, gdy już pojechałem gdzieś w Polskę, to ten idealny sad okazywał się tylko iluzorycznym mitem...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Demix
Demix 18.02.2016 20:28 A ja myśle że Jerzy ma racje. Przecież jak by to było takie dobre to już dawno wszyscy byśmy tym cieli. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo. Widzialem kiedyś jak pewien gospodarz cioł pneumatycznym ale i tak musiał używać piłki. I miał ten sekator na takim wysięgniku, przez jego długość nie trafiał galęzi tak jak powinien, tylko czasem chaotycznie , tak że zostawały (niewiem jak to nazwać ) takie zemple z których za rok może wybić tylko szczotka wilków. Chodzi o to że w starych drzewach nie miał odpowiedniego podejścia sprzętu. Z 15 lat temu moi koledzy próbowali robić letnie cięcie tymi krótkimi. Plątały się szlałfy w gąszczu gałązek i jabłek szczególnie w starszych drzewach.
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:11 Widzisz Demixie, że gdy odezwiesz się w mojej "obronie", albo przyznasz mi rację, to zaraz Cię zaszczekają :) A niech sobie krzyczą... Jeden chłopak uciął sobie wskazujący palec u prawej ręki sekatorem pneumatycznym na pierwszym stawie. Teraz już punktu G nie znajdzie !! Faktem jest, że węże się plączą, ale gdy po cięciu jest dużo gałązek, jak drzewiej bywało w sadach. Jednak w dzisiejszej dobie mógłbym odkurzyć tą aparaturę, ale mam obawę, że nie ufam swym pracownikom, że się nie oszpecą...
Tak waldkucz...byłoby o wiele łatwiej, jednak wówczas musiałbym posiadać i platformę, bo trudno sobie wyobrazić, by wskakiwać na drabinę, by skubnąć pneumatykiem z wierzchołka z 4-5 wilków. Jednym słowem są takie sytuacje, gdy praca ręczna jest lepszym rozwiązaniem. Co jest najgorsze w pneumatykach ? Nikt specjalnie nie kwapił się, by wskoczyć na ciągnik i podjechać te kilka metrów...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 18.02.2016 21:08 Panowie , jak czytam wasze posty to się zastanawiam czy wy naprawdę macie styczność z sadownictwem czy nie wiecie w którym wieku żyjecie. 15 lat ciąłem z drabiną i ręcznym sekatorem a teraz tnąc pneumatem wiem że żyję ,chociaż początki były ciężkie. Platforma to nie wszystko , widzicie co się dzieje na rynku z jabłkami - jak tak dalej będzie to platforma może stać w pokrzywach. Pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

edeede
edeede 19.02.2016 17:53 waldekcz masz racje my też tniemy ekipą pneumatycznymi tylko z przedłużkami i nie świrujemy jak ten Pan 4sekatory i piła paterlini i w życiu nikt nie wytnie i nie nastarczy za nami ręcznymi no dzień może jak by sie za wściekli a na drugi my byśmy dalej cieli a oni rąk by nie czuli i wiem co pisze pare lat juz tne
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:17 ...edeede. Ja napisałem, że tnie u mnie pięć pań. Część z nich jest odrywana od cięcia i musi sortować i owoce. Jednak wyobraź sobie wówczas taką panią, która tnie tylko jedną ręką. Jej ciało ulega deformacji, ponieważ mięśnia rąk i klatki piersiowej, a także tułowia nie pracują harmonijnie. W cięciu sekatorami ręcznymi panie mają harmonijny rozwój mięśni i każdy mięsień jest pozbawiony tkanki tłuszczowej. Oczywiście, że pewne elementy ciała stają się twardsze i sprężystsze ...czyli ku uciesze pracownicy. I w tym momencie gdybym mógł wkleiłbym ten język z Twego awatara...:)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 20.02.2016 20:02 Panie Jerzy to właśnie dlatego ja tnę dwoma pneumatami naraz żeby mi się ciało nie deformowało,i żeby mi mięśnie równo pracowały.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Ursus Opalenica sprzedany. Fabryka ma trafić do Trioliet

Ursus ze względu na swoje problemy finansowy postanowił sprzedać dwa swoje zakłady....

Robot do zbioru truskawek zastępuje 30 pracowników

Z roku na rok coraz trudniej znaleźć pracowników do zbioru truskawek, dlatego firma Harvest...

KRIR: Stawka zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze za niska

18 listopada 2019 r. Zarząd KRIR przekazał stanowisko samorządu rolniczego do projektu...

New Holland wprowadza amortyzowaną oś przednią w ciągnikach T4 V, N, F

„Po raz kolejny ukoronowaniem długiej tradycji marki New Holland jako wiodącego producenta...

Nowa Valtra F Series: 75-105HP

Valtra serii F to doskonały ciągnik do pracy przy uprawach specjalistycznych w...

Drony, rolnictwo 5.0. i cyfrowe uprawy – innowacje przyszłością sadownictwa

Coraz większe wyzwania związane z brakiem rąk do pracy oraz rosnącymi kosztami...

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Sprzedam pug dwuskibowy grudziąc
Skuteczne działania kilku mocno...
Sprzedam pug dwuskibowy grudziąc
podobnie "grudziąc"
Sprzedam pug dwuskibowy grudziąc
sorry że się czepiam, pług to bym kupił...
Rynek indyjski otwarty dla...
Podobno Ukraińcy nie dostali zezwolenia na...
Nabór wniosków na...
Czytałem ,że rolnicy w całej Polsce...
Zakupię używany kombajn...
Witam mam do sprzedania kombajn Joanna3...
ZSRP popiera protest...
Spokojnie...myślę że wielkiej rewolucji...
ZSRP popiera protest...
Piszesz "niech szukają w takim razie...
ZSRP popiera protest...
Wierzę w roztropność niezawisłych...
ZSRP popiera protest...
Drogi Panie Green...no i dlatego nie można...
ZSRP popiera protest...
Drogi Panie pilsner...umowa ma to do siebie...
ZSRP popiera protest...
Zanim zacząłem czytać artykuł,to już...
Zaapelują do premiera o...
nie w sadownictwo tylko to ma być zwrot tego...
Zaapelują do premiera o...
Przeciętny podatnik niezwykle korzysta na...
Zaapelują do premiera o...
W sadownictwo to raczej Państwo nie...
Zaapelują do premiera o...
Dopóki ludzie nie zrozumieją że KAŻDE...
Zaapelują do premiera o...
Piwnik Ty to idź do swojego kolegi z Bilczy...
W przyszłym roku jabłka...
Większość dostrzega "dyrdymały" wypisane...
W przyszłym roku jabłka...
Typowe polskie cwaniactwo.... podobnie rzecz...
W przyszłym roku jabłka...
Sławek mój znajomy "specjalizuje" się w...
W przyszłym roku jabłka...
Niestety zeszły rok nie był wystarczającą...
W przyszłym roku jabłka...
super... produkujmy i liczmy,ze...
W przyszłym roku jabłka...
Masz rację Jerzy,jeśli chodzi o odmiany...
Sadownicy stawiają na nowe...
Czasami możemy nie nadążyć za tzw. modą...
Sadkowice: Dwóch...
A ja poprę komentarz @pilsnera13. Jeśli to...
W przyszłym roku jabłka...
A co Pani Małgorzata powie na to, co jest...
W przyszłym roku jabłka...
Ja mam takie zdanie na temat tych...
W przyszłym roku jabłka...
Zbyszek124 5mln ton jabłek to się urodziło...
Ardanowski: Powszechne...
Panie ministrze, jeśli firmy ubezpieczeniowe...
Ardanowski: Powszechne...
to chyba wstęp do podatku dochodowego w...
Ardanowski: Powszechne...
Powszechne ubezpieczenia,to ukryty nowy...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Abbuk,zle zrozumialeś. Z koniecznosci...
W przyszłym roku jabłka...
Juz widzę za rok lepsze ceny.. Min. 5mln....
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Jak sam ważyłeś, to trzeba było ten...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
25 zl to nie za 15 kg tylko za 14 a w...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Za taką cene to są sprzedawane odmiany...
Sadkowice: Dwóch...
Gdzie jest jakiś sens w tym co piszesz?...
Sadkowice: Dwóch...
To tak jak ludzie w mieście są karmieni...
Czy w tym roku zostanie...
Skup intrerwencyjny w roku z przymrozkami???...
Sadkowice: Dwóch...
"Mężczyźni usłyszeli od właściciela...
Sadkowice: Dwóch...
Ale kolego oni maja racje, piszesz jakieś...
Czy w tym roku zostanie...
Zadziwił mnie fragment z odpowiedzi...
Sadkowice: Dwóch...
"Zmien delera" jakie to inteligentne i...
Sadkowice: Dwóch...
Inteligencja na pewno nie jest twoja mocna...
Sadkowice: Dwóch...
Z moja wyobraźnią jest dobrze gorzej chyba...
Sadkowice: Dwóch...
Twoja wyobraznia plata ci figle..delikanie...
Sadkowice: Dwóch...
Przeraża mnie twoja agresja
Sadkowice: Dwóch...
A ty kto? jedyny sprawiedliwy, cofnij 80lat...
Sadkowice: Dwóch...
A kto ich tam zwabil? Gospodarz? Idz sie...
Sadkowice: Dwóch...
Panowie trochę szacunku, zginęli ludzie,a...
Sadkowice: Dwóch...
A może sami nie weszli tylko zostali...
Sadkowice: Dwóch...
ale Amstaff nie był zamknięty tylko był...
Sadkowice: Dwóch...
Nie widzisz, że nie ma żadnej analogii w...
Sadkowice: Dwóch...
Tytuł : " Amstaf pogryzł dwójkę dzieci...
Sadkowice: Dwóch...
Ja już używasz metafory, to rób to...
Sadkowice: Dwóch...
Był taki przypadek że pies zagryzł na...
Sadkowice: Dwóch...
mutemute - Spec od prawa się znalazł......
Sadkowice: Dwóch...
Jeśli to prawda,że ci panowie się włamali...
Sadkowice: Dwóch...
Przez głupotę właściciela zginęło...
Sadkowice: Dwóch...
Znajomy ma Ukraińców i mówi im co nie...
Sadkowice: Dwóch...
Pewnie bez wiedzy gospodarza poszli zajebac...
Sadkowice: Dwóch...
Babka powiedziała do kamery że " oni tam...
Środki na wsparcie grup...
Jakież to piękne słowo zdefraudowane ........
Drzewka ze szkółki Jana...
To nie ciułacze co kupują tanie drzewka...
Drzewka ze szkółki Jana...
Optymista... 5-6 lat? Takie ceny będą już...
Drzewka ze szkółki Jana...
tak jest niech drzewka będą po 2 złote i...
Drzewka ze szkółki Jana...
Lepiej zamiast tych reklam szkółek drogich,...
Nabór wniosków na...
Czym więcej ludzi będzie miał nawodnienie...
Nabór wniosków na...
Akurat punktacja będzie miała najmniejsze...
NIK: Jak państwo wspiera...
Jak powstanie taki system wsparcia jak...
Nabór wniosków na...
Dużo hałasu a tak na prawdę niewielu...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Jerzy, może to typowy handel w prywatnym...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Szkoda, że w takich przypadkach nie...
Sadownicy stawiają na nowe...
Ileż to już razy polscy sadownicy stawiali...
Nabór wniosków na...
Może ktoś ma namiary na taniego studniarza?...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Marcinie79... Sprawa może wydawać się...
Jabłka bez folii
Wiem, co piszę, bo mój kuzyn w Poznaniu...
Jabłka bez folii
Każde dotarcie do klienta, który poprzez...
W MRiRW o wsparciu...
Ja ubezpieczyłem pola obsiane zbożem...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu jeden z kierowców, który...
Przeładowana ciężarówka...
Obniżą to nikt tam nie zawiezie.
Przeładowana ciężarówka...
Odbiją sobie, producent za to...
Kupie maszt do ciągnika
Zadzwoń pod 692 787 491.
W MRiRW o wsparciu...
A kto się będzie wychylał /i po jaką...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu, kolega jechał przeładowaną...
Belgia: 12 migrantów...
Afgańczycy pewnie chcieli poznać wspaniały...
W MRiRW o wsparciu...
Ale tu jest zajebiste forum :( moderator już...
W MRiRW o wsparciu...
Co się stanie, jeżeli wszyscy ludzie...
W MRiRW o wsparciu...
ps czy tylko u mnie nie można kopiować...
W MRiRW o wsparciu...
A my się tu o grosze skamlemy "Czy naprawdę...
Jabłka bez folii
Pomysł sam w sobie bardzo dobry ekologiczny...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Odjechało sadownictwo takim jak ja i to...
Jabłka bez folii
A mnie interesuje napis na etykiecie:...
W MRiRW o wsparciu...
Nie koniecznie obowiązkowe, ale tanie, a...
W MRiRW o wsparciu...
Abukk,widzę że marzą Ci się powszechne(a...
W MRiRW o wsparciu...
Ooo, w takim przypadku, to ja bym zaczął...
W MRiRW o wsparciu...
A ja bym klaskal gdyby ubezpieczenia były za...
W MRiRW o wsparciu...
Przyklasnąć to by można było, gdyby...
W MRiRW o wsparciu...
i brawo, trzeba się ubezpieczać, a nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jeszcze w tym kraju nikt mi nie nakaże jak...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
co niektórzy widzę że ciągłe myślą...
Czy cydr ma szansę zostać...
Wracam z San Escobar, miłe wspomnienia.......
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Takich bzdur jak powyżej to już dawno nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Zapomnij o kontrolach w szkółkach CAC....
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Witam a są szkółki nie kwalifikowane to...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Są szkółkarze co wożą w cenie drzewek, i...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jak Pan Bijak nie może sprzedać swoich...
Dramat ponad setki...
no i co jak znajdą ? a gość pewnie będzie...
Dramat ponad setki...
Pierwsze co, to lampka powinna się...
Dramat ponad setki...
Znajdą drania. Wszędzie są kamery, na...
Dramat ponad setki...
Ale nazwiska tego oszusta to nie podacie,...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
jak to co sie musi stac ? Muszą wstać o...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
PS DLACZEGO na "Sadownictwie " jest...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Nie wiem jaki efekt chcą wywołać takie...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
To ja publicznie zadam pytanie.Kiedy na...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Takie subiektywne przedstawianie faktów...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
Towar jest tani bo koszty transportu...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
proszę, proszę... To już nawet...
Sadowniku oddaj opakowania...
Znam kogoś kto podpalił trawę na polu , i...
ŚIR ws. zbyt niskich cen...
Świętokrzyska Izba Rolnicza to jedyna Izba...
Sadownicy zapłacą więcej...
"Dobra zmiana" w natarciu! Ciekawie o ile...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Tegoroczne ceny pomimo słabych zbiorów są...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Bardzo ciekawe dlaczego tak duży wzrost cen...
Sadowniku oddaj opakowania...
Ja mam swój worek taki duży, bo takie...
Jabłka bez folii
@Abukk - masz racje, tytuł poprawiony....
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kraj nigdy nie upadnie bo to obywatele...
Jabłka bez folii
SWOJĄ DROGĄ ADMINIE NIE POWINNO BYĆ...
Jabłka bez folii
Ciekawy jestem ile średnio uniwersalka...
Jabłka bez folii
Podoba dla mnie się :-) Ciekawe tylko jaką...
Przetwórnie przechytrzyły,...
to ty powtarzasz ciągłe slogany że kraj...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
Spłonęła grupa...
To żadna sensacja. Kiedyś w czasie zaborów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Gdy wczoraj napisałem trzem "tenorom"...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kto wygra wybory, to drugorzędna sprawa....
Spłonęła grupa...
Jabłka w chłodni tez spłonęły?
Spłonęła grupa...
Szkoda obiektu.
Spłonęła grupa...
Ta co nie płaci już skrzynie wysprzedawali,...
Spłonęła grupa...
To była normalna firma czy kolejna co...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy różnica ze Atkinsonem jest taka ,,,on...
instagram