Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_nextpro
2019_Faban_po_kw

Cięcie drzew z platformy sadowniczej

Platformy sadownicze zarówno te zaczepiane za ciągnik jak i samojezdne na dobre zagościły w gospodarstwach sadowniczych. Używamy je przede wszystkim do zbioru owoców z wyższych partii drzew, ale również innych zabiegów sadzie. Przerzedzanie zawiązków, montaż i demontaż sieci przecie gradowych ale również do cięcia drzew.
Dziś przedstawiamy film nadesłany przez Waldemara Czaple który dotyczy cięcia drzew w sadzie i wykorzystania do tego zabiegu samojezdnej platformy.

Zapraszamy do komentowania i Waszych opinii na temat wykonywanego cięcia drzew i jak i samych platform w sadzie…

komentarze (23):

dodaj komentarz
olenciusz22
olenciusz22 14.02.2016 19:54 Pierwszy raz widzę żeby ktoś ciął dwoma na raz, no chyba że to tak specjalnie zrobione dla filmu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zlosliwiec
zlosliwiec 14.02.2016 20:02 Proponuje tytuł lans na platformie sadowniczej

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

krzysztof44
krzysztof44 14.02.2016 20:39 Po to się kupuje drogi sprzęt żeby skrócić czas pracy.A na tym filmiku dokładnie widać że jest za dużo pracy w czubkach.
W czubkach powinno być ciecie łatwe i szybkie a kolega tnie jakby to były winogrona. Nawet cortlanda tak się nie tnie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 14.02.2016 21:19 Próbowałem kiedyś nauczyć się grać na harmonii... Ale kiepsko mi to szło, bo kazali mi jedną ręka grać a drugą basować... Pewnie dlatego zostałem sadownikiem i przez cale lata doskonaliłem się w cięciu sekatorem jedną ręką... Druga / np. w szkółce przy wycinaniu czopów / tylko pomagała... Ale wprowadzić drugą rękę do cięcia w pełni udało mi się dopiero gdy weszły sekatory dwuręczne... Trochę się boję o pana Czaplę... Że się w końcu skaleczy, albo przetnie jeden z przewodów... Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.02.2016 21:28 Pogięło gościa. Niech sobie trzeci jeszcze w zęby wsadzi to nie będzie ryzykował ucięcia języka.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 14.02.2016 22:02 platforma bardzo ładna
a co do tego mana -przepraszam nindży to trzeba to barć pół żartem pół serio ,mnie to na prawdę rozbawiło i sobie pomyślałem żeby w takim tępię cycka sobie nie uciął

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ventura94
ventura94 15.02.2016 07:08 Czyżby uczen tego Pana?http://www.rmf.fm/magazyn/news,1722,niekonwencjonalny-fryzjer.html

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Ronnie
Ronnie 16.02.2016 14:43 Edward Nożycoręki ;-)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 16.02.2016 21:18 Cóż ja mogę na temat tego filmu powiedzieć... Zła organizacja pracy - nikt bogatemu nie zabroni. Jedna platforma, jeden gość. Cięcie... On ciął na tzw. mucka ? A wiecie, co to mucek ? Melolonta odpowie. Ktoś wspomniał o winoroślach. Tak wygląda ich cięcie. Na trzy oczka. Ale reasumując - to zwykła propaganda nastawiona na tanią reklamę. Niby wszystko widać, ale nie widać nic oprócz koloru, typu, czy marki... Jednak jest i jeden rodzynek - wycinanie zgorzeli piłą łańcuchową. Powiem krótko. Mógł wyciąć owy wierzchołek i po sprawie, ale nie, ale nie - musiał się popisać. Z którymś razem pewnie sobie tą piłą i jaja utnie... To nie zabawka. I tu porównanie. Co ma wspólnego papier toaletowy i wspomniana piła łańcuchowa ? Moment nieuwagi i palec uj*****.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

robert12
robert12 17.02.2016 11:13 czy platforma zwykła lub samojezdna nada się do pracy pracując na 2 strony w rozstawie 4 m między rzędami czy będzie ciężko sięgnąć?
waldekcz
waldekcz 17.02.2016 16:35 W mojej platformie podesty rozsuwają się na 3 m szerokości i nie mam problemu obcinać na dwie strony w rozstawie 4/5m między rzędami. Ale są też platformy których podesty rozsuwają się do 1,40m i wtedy może być problem obcinać sad na dwie strony w rozstawie na 4m.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 17.02.2016 17:27 Pewnie taka platforma, to fajna sprawa, ale bez przesady. To, co pokazał ten "komboj" na tej scenie, to delikatnie ujmując żenujący występ. Jeśli ktoś przesadzi i będzie chciał mieć taką maszynę, to powinien się zastanowić, czy forma i treść tej inwestycji idzie w parze. Jeśli ktoś będzie tak szarżował, jak ten "komboj", to może skończyć się na dłuższą metę wypadkiem, bo nasz mózg, który zawiaduje obydwiema rękami nie jest nastawiony na takie wygibasy. To nie oczy... albo uszy. Co do tego przykładu z papierem toaletowym i piłą łańcuchową, to muszę jednak dołożyć i piłę tarczową... Jakąś godzine temu rozharatała mi prawy kciuk - opuszek. Była ostra, bo właśnie ją naostrzyłem. Na razie nie wiem, czy będzie szycie. Ale pewnie przez kilka dni ból będzie. Ech... Tysiące razy takie same ruchy, a tu jeden nieuważny i proszę... Nie wiem, czy to silny wiatr i nadciągające opady spowodowały ten wypadek. Żona miast spytać się, czy palec w ogóle jest, to stwierdziła, że będzie świeża kasa z tytułu wypadku przy pracy... he, he. Ja gdy tłumaczę pracownikom na początku sezonu cięcia drzew przypominam zawsze podstawową zasadę. Jeśli stoisz na drabinie, a drabina czasami może się przewrócić, to zawsze puść sekator - odrzuć go i wówczas dopiero łap się czegoś tam...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cezrion
cezrion 18.02.2016 10:03 Ciśnie sie na usta jedno.
Edward Nożycoręki .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.02.2016 12:57 To nie tak, jak myślisz cezrion...Naoglądaliście się jakichś bzdurnych filmów s-f i chcecie wmówić innym, że to "nożycoręki". Nie. Gdy ja sięgam do swej młodości, to raczej jest to kowboj, któremu wydaje się, że świetnie operuje rewolwerami. Niestety rewolwery ówczesne miały i zalety i wady. Te rewolwery bębenkiem sześciokomorowym miały po 6 naboi i dwa colty, to raptem 12 strzałów. Tak więc Taki kowboj szalał, ale bardzo krótko. Dla potrzeb filmu nie takie sceny nagrywano...Choćby taki film pod tytułem "Emanuelle" Justa Jaeckina...

U mnie w szopie stoi zestaw sekatorów pneumatycznych, ale postanowiłem, że nie będzie on używany z powodów tzw. BHP i z powodu tzw. małej wydajności pracy. Ręczne sekatory są tańsze i bezpieczniejsze. Można powiedzieć, jaka płaca, taka praca...I słusznie. Jednak dlaczego pracownikom, którzy sobie rękawów nie wyrywają, to mam sobie jeszcze dodatkowo generować koszty...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

endo
endo 18.02.2016 19:58 Czytając powyższe wpisy dochodzę do wniosku, że jedyną słuszną metodą cięcia sadu jest bieganie z drabiną i używanie wyłącznie ręcznych sekatorów. Wszelkie udogodnienia powodujące to, że zrobisz więcej i się mniej narobisz powodują zaraz falę krytyki.
Jerzy, przypuszczam, że gdybyś ciął sam to byś odkurzył sekatory pneumatyczne .A jeśli chodzi o BHP to się zgadzam , ale przy każdej pracy trzeba myśleć. Nożem kuchennym też można cię skaleczyć a nikt nie przestanie go używać.
zlosliwiec
zlosliwiec 18.02.2016 20:07 Sam tne z platformy nie takiej wypasionej jak na filmie ....mój wyższy komentarz odniósł się do tytułu poniewaz ja tam nie widze ciecia tylko goscia co pokazał platforme i 2 sekatory :P.Chcecie zobaczyc ciecie z platformy obejrzyjcie sobie np filmiki SadSzwedo
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:01 ...endo. Wiesz ile do tej pory ciąłem w sadzie ? Gdyby zsumować wszystkie godziny, to wyszły może i z dwa- trzy dni. Niestety takie są fakty. Ja nie mieszkam w mieście i nie pracuje 8 godzin. Mam jeszcze starą Matkę, która musi mieć ciepło, muszę zadbać o całe gospodarstwo włącznie z bycie kierowcą, spawaczem, mechanikiem itp. W tym momencie tnie u mnie 7 osób. Dwaj panowie - reszta to panie. Jednego wygoniłem z sadu. Czy ja się interesuje tym, jak tną ? Mnie już dawno przestało zależeć, bo nikt nie zrobi idealnie, tak, jak bym chciał. Mogę robić samemu, albo zgodzić się na ludzką pracę - samodzielną. Owszem - wytłumaczyłem pierwszego dnia, drugiego sprawdziłem, trochę pokrzyczałem, uśmiechnąłem się i pojechałem. Typowe k****, c***** dopiero poletą, gdy wyjadę z pierwszymi opryskami :) Jednak czas leczy rany i gdy puszczą pierwsze listki, to złość mi przechodzi. Pewnie w waszych sadach jest idealnie, jak w książce. Jednak, gdy już pojechałem gdzieś w Polskę, to ten idealny sad okazywał się tylko iluzorycznym mitem...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Demix
Demix 18.02.2016 20:28 A ja myśle że Jerzy ma racje. Przecież jak by to było takie dobre to już dawno wszyscy byśmy tym cieli. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo. Widzialem kiedyś jak pewien gospodarz cioł pneumatycznym ale i tak musiał używać piłki. I miał ten sekator na takim wysięgniku, przez jego długość nie trafiał galęzi tak jak powinien, tylko czasem chaotycznie , tak że zostawały (niewiem jak to nazwać ) takie zemple z których za rok może wybić tylko szczotka wilków. Chodzi o to że w starych drzewach nie miał odpowiedniego podejścia sprzętu. Z 15 lat temu moi koledzy próbowali robić letnie cięcie tymi krótkimi. Plątały się szlałfy w gąszczu gałązek i jabłek szczególnie w starszych drzewach.
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:11 Widzisz Demixie, że gdy odezwiesz się w mojej "obronie", albo przyznasz mi rację, to zaraz Cię zaszczekają :) A niech sobie krzyczą... Jeden chłopak uciął sobie wskazujący palec u prawej ręki sekatorem pneumatycznym na pierwszym stawie. Teraz już punktu G nie znajdzie !! Faktem jest, że węże się plączą, ale gdy po cięciu jest dużo gałązek, jak drzewiej bywało w sadach. Jednak w dzisiejszej dobie mógłbym odkurzyć tą aparaturę, ale mam obawę, że nie ufam swym pracownikom, że się nie oszpecą...
Tak waldkucz...byłoby o wiele łatwiej, jednak wówczas musiałbym posiadać i platformę, bo trudno sobie wyobrazić, by wskakiwać na drabinę, by skubnąć pneumatykiem z wierzchołka z 4-5 wilków. Jednym słowem są takie sytuacje, gdy praca ręczna jest lepszym rozwiązaniem. Co jest najgorsze w pneumatykach ? Nikt specjalnie nie kwapił się, by wskoczyć na ciągnik i podjechać te kilka metrów...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 18.02.2016 21:08 Panowie , jak czytam wasze posty to się zastanawiam czy wy naprawdę macie styczność z sadownictwem czy nie wiecie w którym wieku żyjecie. 15 lat ciąłem z drabiną i ręcznym sekatorem a teraz tnąc pneumatem wiem że żyję ,chociaż początki były ciężkie. Platforma to nie wszystko , widzicie co się dzieje na rynku z jabłkami - jak tak dalej będzie to platforma może stać w pokrzywach. Pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

edeede
edeede 19.02.2016 17:53 waldekcz masz racje my też tniemy ekipą pneumatycznymi tylko z przedłużkami i nie świrujemy jak ten Pan 4sekatory i piła paterlini i w życiu nikt nie wytnie i nie nastarczy za nami ręcznymi no dzień może jak by sie za wściekli a na drugi my byśmy dalej cieli a oni rąk by nie czuli i wiem co pisze pare lat juz tne
jerzy45
jerzy45 19.02.2016 21:17 ...edeede. Ja napisałem, że tnie u mnie pięć pań. Część z nich jest odrywana od cięcia i musi sortować i owoce. Jednak wyobraź sobie wówczas taką panią, która tnie tylko jedną ręką. Jej ciało ulega deformacji, ponieważ mięśnia rąk i klatki piersiowej, a także tułowia nie pracują harmonijnie. W cięciu sekatorami ręcznymi panie mają harmonijny rozwój mięśni i każdy mięsień jest pozbawiony tkanki tłuszczowej. Oczywiście, że pewne elementy ciała stają się twardsze i sprężystsze ...czyli ku uciesze pracownicy. I w tym momencie gdybym mógł wkleiłbym ten język z Twego awatara...:)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldekcz
waldekcz 20.02.2016 20:02 Panie Jerzy to właśnie dlatego ja tnę dwoma pneumatami naraz żeby mi się ciało nie deformowało,i żeby mi mięśnie równo pracowały.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Używane ciągniki sadownicze i ładowarki teleskopowe

"AGROTOP" Sp. z o. o. ul. Grójecka 27C, 05-530 Góra Kalwaria

Opryskiwacz Husar vel opryskiwacz Agrola

A w dzisiejszym filmie: 0:17 - długość zestwów opryskiwacz Husar i opryskiwacz Agrola z...

Pierwsze roboty zbierają jabłka

Nowozelandzka firma T&G Global przeprowadziła jak to określa pierwsze na świecie...

Massey Ferguson - AgroTech Kielce

Prezentacja ciągnika Massey Ferguson 1747 oraz Massey Ferguson S 3707 przedstawia Pan Artur...

John Deere 5075GV - AgroTech Kielce

Prezentacja ciągnika John Deere serii 5075GV przedstawia Pan Karol Zgierski - John Deere...

Nowelizacja ustawy ws. paliwa rolniczego z podpisem Prezydenta

1 marca 2019 r. Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie...

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Po pracowników sięgniemy...
A weź się dogadaj!
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Za chciało nam się cen minimalnych to...
Bezradność tego...
Po spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w...
Zmowy cenowe to już...
...cenzura...cenzura...cenzura...im w...
Umowy kontraktacyjne i ceny...
Ja tylko ironizowałem z pomysłu ZSRP który...
Umowy kontraktacyjne i ceny...
Bardzo trudno przewidzieć jak się ma duże...
Zbiory jabłek nie...
W mojej okolicy kiedyś sady nie marzły, gdy...
Zmowy cenowe to już...
To są koncerny bez żadnej empatii, czy...
Zmowy cenowe to już...
Moim zdaniem to takie KROKODYLE ŁZY. Wiedzą...
Zbiory jabłek nie...
Sądzę, że nie można przyjmować...
Zbiory jabłek nie...
Nie zamartwiajmy się o to co będzie za 100...
Zbiory jabłek nie...
Kolego Artemida, nie ma sensu analizować...
Zbiory jabłek nie...
I to jest sedno Artemido. W Polsce olbrzymia...
Zbiory jabłek nie...
A może by tak przeanalizować całokształt...
Zbiory jabłek nie...
Jest rok nieurodzaju pogoda od początku...
Zbiory jabłek nie...
Tej pani się nie dziwie ale temu panu tak ,...
Zbiory jabłek nie...
Nie ma sensu pryskać kwater gdzie prawie nie...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
"Ceny na skupach będą zależały o zbiorów...
Zbiory jabłek nie...
Nie tylko u Pana Marka Czarnockiego mróz...
Eskimos wypłacił zaległe...
Wszystkie skupy dostały kasę? Bo u nas nie...
Zbiory jabłek nie...
Jaka "klęska urodzaju" ??? W ub. roku był...
Zbiory jabłek nie...
Trzeba wyjść poza swoje podwórko, bo ani...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Czereśnie, śliwy, wiśnia ładnie kwitły,...
Zbiory jabłek nie...
Straty są gorsze niż 2017r, obecnie wahania...
Umowy kontraktacyjne i ceny...
Ten punkt 5 to jakieś nieporozumienie! Co to...
Ceny truskawek spadają !
Dzięki. Kiedyś szukałem to nie mogłem...
Ceny truskawek spadają !
"Zjazdowa ceny" w google i masz na tacy.
Ceny truskawek spadają !
Wiecie może jak bezpłatnie można zobaczyć...
Bezradność tego...
Dawać mogą i po kilka mln tylko niech...
Czereśnie już są po...
Zapytam co z tego ma sadownik że jest wysoka...
Bezradność tego...
W jednej kwestii masz racje. ten rząd na...
Bezradność tego...
Erko- a jak innym dawali po 500 tys. na...
Bezradność tego...
Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W...
Bezradność tego...
Minister mówił żeby wstrzymać chociaż na...
Bezradność tego...
A mnie, widząc jak działa nasza władza,...
Bezradność tego...
Znam dużo sadowników co nie widzieli morza,...
Bezradność tego...
minusują ci co stali w kolejce po 8...
Bezradność tego...
Nie tylko oczekuj, wnoś coś od siebie, inni...
Bezradność tego...
Odpowiedź jest krótka - nie sztuka...
Bezradność tego...
sadownikom proponuje DUZO SADZIC !!!! gdzie...
Bezradność tego...
to forum jest POlityczne, zdecydowanie....
Bezradność tego...
A co miał PSL zrobić? Po pierwszym embargu...
Bezradność tego...
Embargo to jest nalozone na cala unie i ani...
Bezradność tego...
Przepraszam bardzo, nie mieszając związku,...
Bezradność tego...
Spytałem przedstawiciela Dolnośląskiej...
Bezradność tego...
Minister załatwił, minister winien...
Bezradność tego...
Jak można wstawić jabłka do firmy która...
Bezradność tego...
Takiego ćwoka jak Ardanowski to dawno nie...
Bezradność tego...
Ja się pytam, JAKI PROCENT SADOWNIKÓW JEST...
Bezradność tego...
Co do Sz.P. Maliszewskiego to się zgodze,...
Chaos w skupach i brak...
Jak ja się cieszę, że mam taką...
Chaos w skupach i brak...
jak to było....."Robie interesy z...
Chaos w skupach i brak...
Espumie w odpowiedzi, bez pośrednika; Po...
Eskimos wypłacił zaległe...
Wybory tuż tuż, więc trzeba sypnąć...
Chaos w skupach i brak...
Ten "cholding" to tylko został stworzony, po...
Chaos w skupach i brak...
spytaj artemidy dlaczego go PSL nie...
Chaos w skupach i brak...
No cóż p Alfredzie który po raz chyba...
Chaos w skupach i brak...
Jest "czarne na białym" że PIS obiecał....
Chaos w skupach i brak...
Odbiegliśmy Drodzy Panowie od tematu...
Będą nas prosić o jabłka!
Powiem tak: tego kwiatu jest pól swiatu....
Chaos w skupach i brak...
dla artemidy budowa CPK to kosmos jak pisze...
Chaos w skupach i brak...
Sen Artemidy ,,, Obym w następnych wyborach...
Chaos w skupach i brak...
Być może polecą, zapytaj tych nauczycieli,...
Chaos w skupach i brak...
Masz rację; trzeba mieć marzenia, Żeromski...
Chaos w skupach i brak...
Artemida, miałem nie wdawać się z Tobą w...
Chaos w skupach i brak...
Chyba ma... Mami się lud pracujący wizjami...
Chaos w skupach i brak...
spełnil sie, za dużo sie napatrzyłem...
Chaos w skupach i brak...
Z przykrością podpisuje się pod tym iż...
Chaos w skupach i brak...
**po 8 gr rzecz jasna miało być
Chaos w skupach i brak...
a kolejka traktorów z trzema paletami...
Chaos w skupach i brak...
trzeba było nie wozić po 8 gr i nie spać...
Chaos w skupach i brak...
Sen sadownika; Oby nie wymarzło,...
Chaos w skupach i brak...
Czy ktoś coś wie o Holdingu Spożywczym?...
Chaos w skupach i brak...
Szanowny panie Piwnik a co z grupą Owoc...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Zgadza sie porzeczka ładnie kwitła kwiatu...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Coś jak w anegdocie o Napoleonie w Moskwie;...
Chaos w skupach i brak...
Panie Marcinie Piwniku jest to polityka...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
K----e to w oczy plujesz a ona mówi, że...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Poniżej mail do p. Groele....
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
U mnie w okolicy będzie klęska...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
A może tę wypowiedź skwitować...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Nie bardzo jest sens dyskutować. Jeśli...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Wypowiedzi całego kupsu należy z...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Po pierwsze przymrozki to...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Pani Groele jesteś kłamczuchą... Pierwsze...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Myślę że pieniądze się jednak znajdą,...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Tak, tak... jak co roku zakłady przetwórcze...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
aż sie nie chce komentowac....zbiory...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Co to za Gorele i kto jej płaci?
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Gdyby PiS naprawdę chciało, to wiek by...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ty ciągle z tymi minusami- plusami ,,ta...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Chciałem kupić obiecany POLSKI samochód...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Artemida chcesz elektryczne samochód to...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ciekawy jestem jak się liczy bezrobocie...
ZSRP: uruchomienie...
Weź Ty sie zastanów co piszesz kolego....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Do Jerzego 45. Kto podniosł rolnikom wiek...
ZSRP: uruchomienie...
Jak w większości lat dusimy się od...
ZSRP: uruchomienie...
Żebyście się nie zdziwili . Każdy...
ZSRP: uruchomienie...
Poczekajmy...bez nerwów.
ZSRP: uruchomienie...
Pani Barbara próbuje zaklinać...
ZSRP: uruchomienie...
Dlaczego ktoś ma wam dobrze robić ? Niech...
ZSRP: uruchomienie...
Proste p. simpson, proste p.G25, Nawiążę...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Dobrze, że w tym roku mamy wybory ......
ZSRP: uruchomienie...
Nie ma co kruszyć kopii w kwestii...
ZSRP: uruchomienie...
zgadza sie.rolnictwo zapewnia żywnosc w...
ZSRP: uruchomienie...
Ponadto nie zapominajmy że sady jabłoniowe...
ZSRP: uruchomienie...
Żeby była jasność nigdy nie brałem...
ZSRP: uruchomienie...
przede wszystkim nie kozacze bo i po co? mnie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Zapomniałem o jabłkach można podpisywać...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Dlaczego nie mówi się w mediach że w...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Są tajne przedsięwzięcia, takie jak...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Witam patrząc na ten przymrozek i na...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
patrze na radar a tu w poniedziałek od nowa...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Moda definicja według PWN "sposób ubierania...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Kto nie dostał jeszcze pieniędzy? Ja.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Z natury jestem przekorny dlatego powtarzam...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jancyk - Bardzo inteligentnie prawisz, nawet...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Zobaczył byś jak spada bezrobocie jakby...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Wiadomo, że "nikt ale to absolutnie nikt nie...
ZSRP: uruchomienie...
Problemem nie jest wsparcie jakiekolwiek w...
Coraz mniej Ukraińców...
Podpisywać,podpisywać i jeszcze raz...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Naoglądaliście się tego TVN i tak...
ZSRP: uruchomienie...
Troche masz racje ale jesli zmniejszymy...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jerzy 45 piszesz, że poradzisz sobie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Chcieliśmy mrozu to maamy. Szkoda że on nie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Powiat Łosice, Mazowieckie.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Witam. Na początek wyrazu współczucia dla...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
@Jancyk - Masz rację opozycja skręca na...
ZSRP: uruchomienie...
moze własnie dobrze zeby rozwoj sadownictwa...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
To jak tak ci przeszkadza to zrób sobie...
Czesi przegrywają z...
My sami ze sobą przegrywamy...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ale problem polega na tym, że większość...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ale prawdą jest , że najbardziej zwalczaną...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
nie znasz mnie i nie wiesz co robię aby...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
U mnie 2 ostatnie noce dopełniły dzieła....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
ma kolegę wykładowcę politologii, który...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
A ja już pracuje w swoim wyuczonym zawodzie...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
jak przyjada teczowe peadały ze srilanki to...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
aha i pisząc komentarze na forum świat...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
a wierzysz pani Pochanke z TVNu córce...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
ale wy jako sadownicy to skamlecie żeby...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Z natury jestem przekorny i nie mogę...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Szkoda zdrowia -daj spokój.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
po prostu krew mnie zalewa, że wśród...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Biblisto a czy instytucjonalny kk ma coś...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Że też wam się tak chce ujadać jedni na...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
a kim jest towarzysz Staszek Piotrowicz?...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Niestety z powodu dualizmu politycznego pod...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
W jakim rejonie kolego tak wymroziło Ci te...
instagram