Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Apel do producentów czarnej porzeczki

Apel do producentów czarnej porzeczki
APEL DO PRODUCENTÓW OWOCÓW


Wobec zaistniałej niezwykle dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się producenci owoców czarnej porzeczki w naszym kraju, powstały Komitet Protestacyjny zwraca się z apelem do wszystkich producentów tych owoców o wstrzymanie zbiorów i zaprzestanie dostaw surowca do przemysłu przetwórczego do czasu podwyższenia cen skupu do wartości zbliżonych do kosztów produkcji tych owoców.

Obecne proponowane przez ten przemysł ceny dla producentów w kolejnym już roku pokrywają koszty poniesione na produkcję tych owoców zaledwie w 20-25%. Są to ceny już nie tylko uwłaczające godności ludzkiej, ale są wyrazem pogardy dla naszej i naszych rodzin ciężkiej pracy. Trzeba mieć w sobie niezwykle duży ładunek złej woli, by tysiącom umęczonych trwającą trzeci rok z rzędu trudną sytuacją oferować dalej jałmużnę, zamiast zapłaty nie urągającej ich godności. Ludzie decydujący o naszym losie są wyzuci z wszelkich zasad moralnych, a ich niczym nieposkromiona chciwość doprowadziła już i doprowadzi do bankructwa wielu producentów, jeżeli nie zorganizujemy masowego sprzeciwu wobec tych metod.

Ciągle wymyślane przez przedstawicieli przetwórstwa powody, według których ceny płacone producentom muszą być tak niskie, są tylko dowodem na traktowanie nas, jak łatwowiernych nieuków, a wręcz współczesnych niewolników.

Gdyby powtarzane corocznie przez przemysł argumenty o masowych nasadzeniach i zapasach koncentratu były prawdziwe, to po pierwsze na polskiej ziemi brak byłoby już miejsca na inne uprawy, a po drugie narastające lawionowo ilości zapasu koncentratu uniemożliwiłyby skup i przerób innych gatunków owoców. Rozpowszechniane również informacje o spadku spożycia soków i innych przetworów z owoców czarnej porzeczki są o tyle nieprawdziwe, ze brak w nich jest zasadniczego elementu czyli ceny, której wysokość jest dla nas producentów wręcz szokująca. Po sezonie 2011 roku gdzie za surowiec czyli owoce czarnej porzeczki płacono nam producentom powyżej 4,50 zł za 1kg, wówczas jednolitrowe opakowanie soku na półkach sklepowych kosztowało niewiele ponad 4 zł. Obecnie po sezonie 2014 roku gdzie cena skupowanych owoców spadła poniżej 0,50 zł za 1 kg, to samo opakowanie już nie soku a nektaru kosztuje ponad 5,00zł. Jak można też w sposób poważny podchodzić do wypowiedzi przedstawicieli przemysłu, że właściciele zakładów przetwórczych mają doskonałe rozeznanie o stanie plantacji, o przewidywanych plonach we wszystkich rejonach kraju i za ile mogą kupić owoce w Polsce, co automatycznie rzutuje na ceny oferowane również producentom w pozostałych krajach europejskich. Pytamy więc skąd i od kogo takie informacje właściciele przetwórni posiadają i na ile prawdziwe są przez tych „ktosiów” przekazywane. Przecież nawet przy tak rozwijającym się postępie technicznym, produkowane i używane do różnych celów DRONY, wyposażone w nowoczesną, szpiegowską aparaturę, nie są w stanie przelecieć do Polski z Niemiec, Austrii, Holandii czy innego kraju, sfilmować plantację, zajrzeć do środka krzewu i pod jego gałęzie, przeliczyć wielkość plonu i przekazać to wszystko do obróbki technicznej w analitycznym ośrodku danego kraju.

Nie miejmy złudzeń, te czynności mogą wykonywać i wykonują póki co wyłącznie ludzie i to znający się na rzeczy.

Nie widzimy i chyba nie ma innego sposobu, by zmienić mentalność właścicieli przemysłu przetwórczego niż odcięcie ich od surowca.

Niech chociaż raz staną bezradni przy nieczynnych o wielomilionowej wartości urządzeniach, to być może dopiero wówczas przyjdzie im do głowy chwila refleksji i opamiętanie. Przyszedł czas by wobec braku pozytywnych reakcji na dotychczasowe nasze działania nazywać rzeczy po imieniu. Producenci oczekują na odpowiedź z kancelarii Premiera RP na wystosowane do Pani Premier pismo z apelem o interwencję w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji (treść pisma na stronie internetowej Krajowego Stowarzyszenia Plantatorów Czarnych Porzeczek) . Zwracamy się również z apelem do Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z żądaniem spotkania się z przedstawicielami producentów i wytłumaczenia się ze składanych w ubiegłym roku obietnic.

Te wszystkie wykonane i przygotowywane przez nas działania nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli nie będziemy się w tym wszyscy wzajemnie wspierać i solidaryzować.

Nie dajmy się dalej omamiać, miejmy swój polski, producencki honor i trzymajmy się razem.

Komitet Protestacyjny
Wiesław Rypina
tel. kom 603 967 139

Hołowczyce, 8.07.2015

komentarze (87):

dodaj komentarz
przedziorek76
przedziorek76 09.07.2015 18:46 Brawo, tak trzymać wszyscy którzy to czytają powinni się przyłączyć. Co myślicie o wrzucaniu zdjęć samochodów z porzeczką pod bramami przetwórni z widocznymi numerami rejestracyjnymi?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Pawel1
Pawel1 09.07.2015 18:53 ze moze to spowodowac problemy z prawem dla autora takowych zdjec i tego kto opublikowal, ale nie jestem pewny. czerwonymi literami napisane jest wszystko w temacie, popieram

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jacekk
Jacekk 09.07.2015 19:03 Proszę przetwórców - obniżcie cenę bo ludzie biją się o opakowania.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

irving
irving 09.07.2015 19:10 Duże brawa, a śladem plantatorów porzeczki powinny iść wszyscy od których pracy zależy, być albo nie być przetwórców.
Pawel1
Pawel1 09.07.2015 20:01 dbry tekst:-) czemu zdajemy sobie sprawe ze my zalezymy od nich, zamiast postrzegac to tak jak piszesz, ze oni zaleza od nas, ja zawsze uwazalem ze wspolzalezymy od siebie i dlatego warto w calej masie sie postawic, kiedy trzeba! nie ogladajac sie na apale na zwiazki i na polityke, poprostu kazdy indywidualnie sam podejmuje jedynie sluszna dla siebie decyzje. nie rwie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

przedziorek76
przedziorek76 09.07.2015 19:27 Inaczej to może ludzie którzy mieszkają blisko przetwórni niech wydrukują pismo informujące o strajku i przejdą sie wdłuż kolejki do przetwórni i wręczą pisma stojącym w kolejce - ja mieszkam blisko i mogę to zrobić u siebie. Możliwie że kierowca wywali pismo do kosza ale niech ma świadomość ze akcja jest, nie każdy czyta internet niektórzy mogą nie wiedzieć o akcji

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Daron
Daron 09.07.2015 20:15 Niechaj sąsiad pilnuje sąsiada.To nie jest tak że każdy może robic jak sobie życzy .W takiej tragicznej sytuacji, osoba która oddaje towar, działa jawnie na szkodę innych plantatorów.Zrozumiałe więc ,że musimy pilnowac się nawzajem.Łamistrajkow trzeba pacyfikowac koniecznie wszelkimi możliwymi sposobami, oczywiście w ramach prawa.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

dido1974
dido1974 09.07.2015 20:42 Teraz trzeba przemówić do rozsądku tym co cały czas zbierają porzeczkę za bezcen i sprzedają ludzie opamiętajcie się jest szansa to zmienić w tym roku i w przyszłych latach. Popieram Protest ja nie zbieram jestem z Wami.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

maly377
maly377 09.07.2015 20:46 no brawo brawo panowie!!! nareznie ktos zaczyna cos ropbic ja proponowalbum blokady pod przetworniami mozektos w koncu sie obudzi.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

09.07.2015 21:38 Jeśli będziecie czekać na odszkodowania z tytułu niskich cen do produkcji, to pamiętajcie że pieniądze nie rosną na drzewach (dosłownie) i jeśli taka pomoc miałaby wynosić np 400zł do hektara, to polityk aby dać te 400zł, zabierze 500 w innej formie(podatkach itp), a różnice w sumach pochłonie biurokracja. Za wszystko płacimy my-podatnicy, na UE również łożymy nie małe składki, także zastanówcie się dwa razy :)
Melolontha
Melolontha 09.07.2015 22:44 Przecież tu nie chodzi o odszkodowania tylko o uczciwą zapłatę przez tych, którzy kupują i wykorzystują swoją monopolistyczną pozycję do tego, żeby nie zapłacić...A skoro jesteśmy już przy tej zapłacie, to trochę dziwi mnie to, co zawarte jest w pierwszym zdaniu... To żądanie podwyższenia cen skupu do wartości zbliżonych do kosztów produkcji... Bo ja uważam, że aby praca i życie plantatora miały sens, to po sezonie powinno go być stać nie tylko na zakup środków produkcji / nawozy, paliwo, środki chemiczne /, ale również na zakup flaszki i zakąski... O butach i zeszytach dla dziecka oraz węglu na zimę już nie wspomnę...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 10.07.2015 07:26 A może Komitet Protestacyjny to jakiś zalążek tego co wielu postuluje - organizacji która będzie reprezentowała INTERESY SADOWNIKÓW również w innych sprawach?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kazimierz
Kazimierz 10.07.2015 07:50 To są ceny porzeczek? To jest K.... ..ć

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

przedziorek76
przedziorek76 10.07.2015 08:32 Do tych co dziś zamierzają rwać/rwą:
1. zastanówcie się czy nie oddajecie za bezcen, jeśli strajk się powiedzie to po niedzieli może być drożej...
2. sprubójcie jeden dzień się postawić, zobaczcie jakie to uczucie poczuć się znowu dumnym, może się wam spodoba...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jacekk
Jacekk 10.07.2015 12:44 Oddając towar przez pośrednika, który wysyła dziennie kilka samochodów dosypujmy śmieci, obornika, wrzućmy opakowania po środkach. Odpowiedzialność żadna. Trochę będą musieli się napracować żeby zarobić na naszym towarze. Mieliby przestoje na produkcji. Część musieliby utylizować. Wtedy sami przyjdą do producenta żeby mieć pewność skąd i co to za towar. Na*rać w skrzynie bezcenne;-) ale to dopiero po protestach. Teraz relaks przed sezonem.
Pawel1
Pawel1 10.07.2015 23:25 odpowiedzialnosc zadna??? a szkoda. Mamy nie sprzedawac a nie brzydko sie zachowywac.
Jacekk
Jacekk 11.07.2015 09:40 Chciałem poruszyć temat braku kontroli towaru na linii producent-odbiorca. Idzie wszystko. Cena wymusza stosowanie niedozwolonych środków celem obniżenia kosztów produkcji. Duża część towaru nie powinna być przetworzona. Czas się tym zająć. Przetwórcy nie są fair dlaczego ja mam być. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich przetwórni. W chłodniach jest trochę lepiej w tym temacie. Ci chętniej współpracują z producentem bezpośrednio, zależy im na jakości. Nie da się produkować zdrowo i tanio. P.S. z tym obornikiem przesadziłem, jest droższy od porzeczki więc byłoby to nieuzasadnione ekonomicznie. Priorytet na dzisiaj- nie zbierać popieram

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zguba
Zguba 10.07.2015 13:26 Jeżeli się zjednoczymy wszystko jest możliwe pamietajcie o tym.
Nie walczcie między sobą, wstrzymajcie zbiory organizujcie się w całej poslce i to szybko mamy dobry czas żeby coś ugrać bo w nastepnym roku czeka nas wizyta w MOPS. Pozdrawiam Michał Zagubień

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Guzik
Guzik 10.07.2015 15:47 Piekne uczucie odstawić kombajn na parking i poczuć się godnie..... Dzięki chłopaki i trzymam kciuki za nas.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

mymmym
mymmym 10.07.2015 15:55 Panowie rozumiem że emocje sięgają zenitu jak towar na który ciężko pracujemy nie płaci , ale takie są prawa rynku. Protesty nic nie dadzą. Im więcej osób będzie protestować tym więcej będzie osób które sprzedadzą przetwórnią towar, taniej czy drożej. Zrozumcie póki ktoś chce dostać aktualną cene za pożeczke to nikt za nią ceny nie podniesie... Takie są prawa rynku , a każde próby regulacji nic nie przyniosą, jedyne co mogą przynieść to komunizm ... a My producenci jako drobni kapitaliści powinniśmy wspierać kapitalizm ...
Guzik
Guzik 10.07.2015 16:01 Przez pomyłkę dostałem ci plusa- nieuwaga i klawiatura dotykowa :(

Nie pisz bzdur!!! Nikt nie chce sprzedawać za takie ceny ( choć wielu musi ). Ale do tej pory czuliśmy się bezradni i rozdrobnieni , a często z góry przegrani. Dziś podnosimy się z kolan....
Pawel1
Pawel1 10.07.2015 23:26 Kolego Mymmym prawa rynku to sa takie ze im wiecej ludzi bedzie protestowac tym wyzsza cena bedzie
mymmym
mymmym 18.07.2015 09:07 Guzik jak nikt nie chce sprzedawać za takie ceny to dlaczego sprzedają ? Co Ty jesteś z jakichś związków PSLowskich i ludziom wode z mózgu robisz ? Jak ktoś sprzedaje tzn że się mu opłaca. A jak nie to musi zmienić pożeczke na coś innego prosta zasada rynkowa.
Pawe1 Prawa rynku mają sie nijak do protestów, podaj mi jeden protest który coś zmienił. Wyższa cena może być w 2 przypadkach : po pierwsze znajdzie się bardzo dużo odbiorców którzy będą konkurować ze sobą o producenta. Po drugie będzie mniejsza produkcja pożeczki - to są prawa rynku. Niestety większość ludzi nie wie jak działą gospodarka i myślą że coś można załatwić omijając niewidzialną ręke rynku.
Pawel1
Pawel1 18.07.2015 16:07 protest rowna sie mniejsza podaz wiec wieksza cena. nie chodzi o protest sam dla siebie ale o mniejsza podaz, bo cena Kolego Mymmym nie zalezy od produkcji a od podazy, a duzo odbiorcow to juz nie bedzie bo branza przetworcza jest dosc silnie skonsolidowana (Twoja branza?) i czas na wlasnie odpowiednia konsolidacje towaru po stronie podazy co mozna by osiagnac nieformalnie poprzez wstrzymywanie dostaw ponizej kosztow produkcji (mówie to jako liberal, bo nie lubie regulacji odgórnych) A zdanie "jak ktos sprzedaje to sie mu oplaca" to ogromne uproszczenie i bzdura sezonu:-)
mymmym
mymmym 19.07.2015 22:03 Pawel1 jakby się nie będzie opłacało to zlikwidują porzeczki i przejdą na coś innego, w czym problem ? Ceny pójdą w góre i zaczną zarabiać najwytrwalsi. Protest nic nie zmienia bo 10 % protestujących zaprotestuje i nie sprzeda a reszta szybko pojedzie z porzeczką na skupy bo cena skoczy o 10 % taki finał będzie. Dajcie działać rynkowi. Rząd z tym nic nie zrobi. O a najlepiej załóżcie swoją partję polityczną :). Ustalicie cene na poziomie 1 zł za kg lub 10 zł za KG i odbiorcy zaczną odbierać porzeczke z innych rejonów Europy. Taki finał tego będzie . Żeby rynek działał ktoś musi zbankrutować lub zmienić produkcję od tego jest cena... Moja branża jest taka że moja porzeczka wciąż wisi na krzakach chcesz przyjechać ją zebarać - proszę bardzo :) Pozdrawiam filozofów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 10.07.2015 18:17 owszem komitet protestacyjny jest potrzebny żeby się komunikował z mediami
ale najważniejsza sprawa jest tak nie zbierać ale ludzie są barany to starsze pokolenie bezmózgie wychowane w wierze katolickiej w której nie morze się nic zmarnować a przetwórnie o tym wiedzą i robią robotę a barany po odliczeniu kombajnu będą mieli 10 gr i będą szczęśliwi
jak młody powie nie zbieramy to stary powie że ni huja bo dobre 10gr
towar czasami tzreba wyrzucić żeby ten następca miał potem z czego żyć pomycie o tym barany

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 10.07.2015 20:04 Tak pisze "przyszłość narodu"... No coment!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

decosta
decosta 10.07.2015 21:53 Prawda jest taka, że kombajny dziś widziałem po drodze czyli coś robią i tu jest problem, bo nie ma jedności.
mymmym
mymmym 18.07.2015 09:09 Jedność to była w PGRach a teraz rolnicy działają jak kapitaliści , więc prosze was skonczcie z tymi bzdurami o protestach
Pawel1
Pawel1 18.07.2015 16:01 jeszcze bywa ze jest wsrod odbiorcow naszego towaru

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 11.07.2015 11:05 Darek, czy Ty masz rodziców?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

WALDI566
WALDI566 11.07.2015 16:28 Darek ma rację a to czy ma czy nie ma rodziców to inna bajka!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 11.07.2015 17:24 witam wszystkich owszem mam rodziców i mają się dobrze
w tym co napisałem nie chciałem nikogo urazić jest to potoczne słownictwo
ale
artemida ty jesteś taki zawsze mądry wiec coś powiedz od siebie żeby zaradzić temu problemowi pokaż swoją klasę każdy z chęcią posłucha CZEKAMY
artemida
artemida 11.07.2015 21:19 Cenię, że zrozumiałeś popełniony nietakt w stosunku do osób starszych. Nie każdego na to stać by się do tego przyznać. Daron udzielił Ci wsparcia? Prześledź jego wpisy co on wniósł na portal.
Proponowałbym prześledzić moje wpisy i przeanalizować czy jest TAM propaganda partyjna czy szczera troska o sprawy i los sadowników którym i ja przez parę dziesięcioleci byłem.
artemida
artemida 12.07.2015 08:42 I jeszcze raz. Czeka ktoś na moje wnioski? Od wielu miesięcy postuluję wzmocnienie wewnętrznej organizacj producentów tak aby była autentyczną rerezentacją w kontaktach z władzą i przetwórcami. I co - a no tylko zatrzęsienie minusów. Oczywiście popieram niezbieranie ale te działania to tylko chaotyczne gaszenie pożaru a gdzie byli zainteresowani kiedy był czas na rozmowy i to już z wiedzą jaki będzie plon. Wygląda na to że to JA zawiniłem, że ceny są tak niskie. A teraz niech, kto chce wyżywa się w lepieniu minusów. Ja to traktuję jako wyraz wyładowania złości, tylko pod złym adresem. Pozdrawiam.
Daron
Daron 12.07.2015 10:01 Artemido "ciężko zapracowałeś" swoimi pogardliwymi komentarzami wobec innych użytkowników i teraz dają Ci te minusy niejako "z automatu" bez względu nawet co piszesz.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Daron
Daron 11.07.2015 18:32 Darek -mój imienniku ,wiedz ,ze artemida jest tu agitatorem pewnej zielonej ladacznicy i juz ten fakt dyskwalifkuje go jako POważnego dyskutanta.
Zawsze wymaga od innych a jeszcze sam niczym ciekawym nie błysnął , więc nie wymagaj by cos twórczego spłodził ten dziadzuś poza nachalną PSL-owską propagandą.Ot, taki mały troll ,co się nudzi na emeryturze...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 11.07.2015 20:49 Zgadza się...Pan Artemida od zawsze nie krył swej krytyki na forum w niemalże każdym temacie...Ma swoisty monopol na to, więc szkoda czasu na polemikę. Ludzie są na maksa zdesperowani i nawet jak ktoś napisał prawdę używając przy tym nie do końca kulturalnych słów to jestem mu w stanie to wybaczyć ,bo sytuacja jest na tyle tragiczna że ludziom puszczają już nerwy.
artemida
artemida 12.07.2015 16:54 Green'ie - ja nie mam monopolu ja mam SWOJE ZDANIE! Ty także możesz mieć swoje i przy nim TRWAĆ...i monopolu miał nie będziesz. Wszyscy starają się ustawić pod jedną ścianą i...a kto myśli inaczej ten WRÓG!!! No i co z tego skoro efektów tej "jednomyślności" z krytyką wszystkich i wszystkiego NIE MA. A może trzeba zmienić TOK MYŚLENIA O PRZYSZŁOŚCI??? To są minusy pod moimi wpisami, TO DOWODY ŻE JA MAM RACJĘ MAJĄC ODMIENNE ZDANIE. Chyba warto nad tym pomyśleć lub nie myśleć i wpisywać inwektywy pod moim adresem.
Daron
Daron 12.07.2015 17:29 A co niby wynika Artemido z Twojego odmiennego zdania poza tym że jest tylko "odmienne" ?
Minusy dowodem na to ze to Ty masz rację ? Większej bzdury nie mogłes juz chyba wymyślec ? Przednio sie ubawiłem ! Jaki jest powód minusowania Twoich wypowiedzi to juz Ci to napisałem.Przyjmij to wreszcie do wiadomości.
Powiem historyjkę. Pod chwilową nieobecnośc moich psów ,przybiega do ogrodu cichaczem piesek sąsiadów i zawzięcie w pośpiechu obsikuje rózne miejsca by zrobic moim psom na złośc.Ty na forum robisz podobnie.
artemida
artemida 12.07.2015 17:50 To dlaczego nie macie pozytywnych rezultatów działając na zasadzie; każdy robi co chce a na rządzących będziemy narzekali razem. Tyle potraficie...i czekacie aż znienawidzony minister za Was załatwi!!! ŻYCZĘ POWODZENIA W KONTYNUOWANIU TEJ LINII POSTĘPOWANIA. Ile minusów wart ten wpis?
Daron
Daron 12.07.2015 18:08 Trochę mi Cię szkoda artemido...Ciągle tylko wspominasz o tych minusach....Widac na oko że cierpisz, bo czujesz się strasznie niedowartościowany i zakompleksiony jednocześnie.
Oto upadły trybun forumowy...przykre...
Z litości daję Ci plusa .A co tam...znaj moje dobre serce.
artemida
artemida 12.07.2015 18:41 No cóż przyznałeś rację, to nie dobre serce, bo co mi po nim, to klęska Twojej koncepcji. Jak tyle dokonasz w sadownictwie co ja to napisz, choćby zastrzeżesz 4 rozwiązania w UP bo ja mam 3. Liczy się efektywność a Ty na razie bazujesz na pustosłowiu które NIE przynosi nic poza próbą dowartościowania kopiąc drugiego. ŻENADA! I kończę "wymianę poglądów". Po co młócić słomę? Ziarna z tego nie będzie. "Róbta co chceta" ,

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Daron
Daron 11.07.2015 21:00 http://www.lublin112.pl/rolnicy-znow-wyjda-drogi-razem-poszlo-cene-porzeczki/
ligol20
ligol20 12.07.2015 11:27 Polecam poczytać komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 12.07.2015 09:11 cena porzeczki w tym roku już nie wzrośnie ,nawet dziś w niedziele sadownicy zbierają i w następnych latach pewnie będzie tak samo, ze zakłady dadzą nam bardzo niską cene ,a i tak każdy będzie zbierał
ligol20
ligol20 12.07.2015 20:00 Moge sie założyć, że ci co mieli ładną i zamrożą to sprzedadzą jak w tamtym roku po 4zł za 2-3 miesiace...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jacekk
Jacekk 12.07.2015 09:33 Prawie każdy. Niektórzy solidarnie nie zbierają. Tylko jest ich za mało.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Daron
Daron 12.07.2015 09:49 W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest znacząco ograniczyc areał plantacji poprzez likwidację.W innym przypadku NIE MA ŻADNYCH SZANS na poprawę sytuacji ani za rok ,ani za 2 lata czy za 5.Tylko pewnie będzie tak ,że kazdy będzie wyczekiwał że zrobi to sasiad i będzie myślal jaki to on sprytny i cwany że zostawił swoje porzeczki....
ligol20
ligol20 12.07.2015 11:27 Ja uważam że likwidowanie za wiele nie da... chyba że zliwkidujemy ponad połowe plantacji, wtedy cena wzrośnie ale znowu zaczną sadzić. Jakbyśmy mieli nadprodukcje to by nie skupowali każdego kilograma po te 30gr...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

12.07.2015 10:41 Na jesieni jest referendum i po nim wybory, chcecie sadownicy lepszych cen to nie glosujcie na tych co nazywają nas frajerami
ligol20
ligol20 12.07.2015 11:28 Określenie frajerzy było jak najbardziej trafne i do aktualnej sytuacji jest jak znalazł... Frajerzy wiozą porzeczke, dlatego jest taka niska cena.
mymmym
mymmym 18.07.2015 09:24 Jak was czytam to widzę że nie rozumiecie zupełnie jak działą gospodarka , zaczynacie się zachowywać jak ludność GRECJI a mianowicie : " NAM SIĘ NALEŻY" mamy pożeczke i chcemy ceny 100 zł za KG, ale powiedzcie mi kto ma za tą cene zapłacić ? Babcia z emeryturą 800 zł z miasta kupująca sok pożeczkowy czy 18 latek który właśnie pakuje walizki i wyjeżdza do angli ?
Dopóki nie zrozumiecie podstawowych zasad jakimi kieruje się rynek to nie zrozumiecie tego. Problemem są regulacje rządowe w najdrobniejszych aspektach naszego życie... Trzeba zmienić system. Nie potrzebne nam są agencje rolne ze składami jednej parti które mówią nam co mamy robić na swoich polach. Panowie chcecie powrotu PGRów ? Chcecie oddać swoją ziemie rządowi żeby przepili ją najdroższym winem w restauracji ? Co do referendum to radze wam nie idzcie na nie bo ono nic nie zmieni - dlaczego ? Bo pytania są tak skonstruowane że zostanie odrzucone. Wybory w październiku ? - jak się nie znacie na gospodarce to tym bardziej zostańcie w domu i nie głosujcie... a jak już musicie iść to nie głosujcie za tymi co mówią że wam coś dadzą tylko za tymi co mówią że wam nie zabiorą. Pozdrawiam.
ligol20
ligol20 18.07.2015 11:44 Widze następny nie znam sie ale sie wypowiem... tu nikt nie pisze o jakichś dużych cenach... soku porzeczkowego 100% nie kupisz w normalnym sklepie ani markecie... możesz kupić coś o smaku porzeczki gdzie porzeczki jest 1-10% i koszt porzeczki w tym soku to pare groszy..
mymmym
mymmym 19.07.2015 21:53 ligol20 no i ewidentnie nie znasz się na gospodarce , makro gospodarce. Ja podaje przykład. W makro ekonomi rozmawiamy o dużych liczbach... dużych zależnościach, to był przykład drobny. Chodzi o skalę. Moja ocena jest taka że widzocznie jest za dużo porzeczki i tyle.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzyk
jerzyk 12.07.2015 15:50 Komuś się coś p.........o w główce.Cena jest taka jaką ustalą przetwórnie a nie frajerzy.A jedynym wyjściem jest tylko zaprzestanie dostaw?To po co mam produkować skoro potem mam nie sprzedawać?Od cen i marketingu ponoć mamy przedstawicieli partii w Sejmie i jeszcze masz słynny ZWIĄZEK.
ligol20
ligol20 12.07.2015 17:48 Po co przetwórnie miały dawać wyższą cene skoro w zeszłym roku za 30gr wszyscy wiezli porzeczki aż kolejki były? Kto wam każe teraz wieźć? Od kiedy to w rządzie są ludzie od cen i marketingu? A co do związku to gdzie ten wasz związek który mieliście zakładać w lutym kiedy były protesty na drogach i pod sejmem? Pisałeś wtedy ty i kilku innych że trzeba założyć związek którzy będzie niezależny od partii i będzie coś robił, minęło pół roku i gdzie ten wasz związek?
Pawel1
Pawel1 18.07.2015 16:22 Kolego Jerzyk, po to produkujemy by zarabiac, a nie po to zeby sprzedawac. Czasem żeby zarabiac trzeba nie sprzedwac, tak to juz jest i nalezy to w koncu zrozumiec. Od cen i marketingu są strony w handlu. Uczmy sie w tych dziedzinach od tych do ktorych docelowo trafia nasz towar i moze... moze powoli zaczniemy zarabiac, a nie tylko sprzedawc. PS zostawmy już ten rząd i Sejm...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Pawel1
Pawel1 12.07.2015 17:01 a ja czekam i czekam az do wladzy dojedzie partia ktora sie absolutnie rolnictwem interesowac nie bedzie i ktora dla nas rolnikow nic robic nie bedzie i nic nam obiecywac nie bedzie i tak sobie dalej bede czekal i czekal :-)
mymmym
mymmym 19.07.2015 22:09 Czyli Korwin - ale ludzie nie rozumieją jego banalnie prostego i skutecznego programy , jak nie rozumieją jak działa gospodarka :). Jak coś się nie opłaca to się tego nie produkuje i nie sprzedaje proste.
Melolontha
Melolontha 20.07.2015 02:28 mymmym... Chyba duże uproszczenie wzięte z obserwacji kolorowych jarmarków i dotyczące raczej blaszanych zegarków, cukrowej waty i z piernika chaty... Naprawdę uważasz że europejskie państwo średniej wielkości mogło by funkcjonować bez / choćby częściowo / swojego zboża, swojego mięsa czy odrobiny swojego węgla których produkcja i wydobycie są nieopłacalne ?... Bo chyba o tym że Niemcy oficjalnie i po cichu wspierali swoje stocznie to chyba wiesz...Pozdrawiam !
mymmym
mymmym 20.07.2015 13:31 Melolontha - jakie uproszeczenie ? - kapitalizm jaki spowodował że USA jest najpotężniejszym krajem na świecie to fakt. Tam nikt nie narzeka że coś się nie opłaca po prostu się przebranżawia, no chyba że teraz jak w USA program parti komunistycznej z początku 1900 roku został już zrealizowany w pełni. Czy ja powiedziałem że Polska ma funkcjomować bez swojej produkcji ? Ja mówie że jak komuś się nie opłaca to niech zmieni produkcję a nie protestuje żeby rząd interweniował i co ma niby rząd zrobić ? Podnieść składkę na ZUS czy zwiększyć akcyze na paliwo żeby dofinansować porzeczkę o 10-20 gr ? Jak mówisz że produkcja węgla w Polsce się nie opłaca to ja się pytam skąd bierzesz takie IDIOTYCZNE informację ? Chyba stąd że państwowe kopalnie rozkradają zyski na potęgę. Jakoś funkcjonują prywatne kopalnie i prywatne stocznie w Polsce i mają spore dochody , polecam sobie to sprawdzić. Wszędzie tam gdzie rząd się czegoś dotknie tam pojawia się korupcja bo łatwo jest wydawać cudze pieniądze a nie swoje. To tak jakby zabrać nam ziemie i stworzyć PGRy z prezesami którzy by byli partyjni i zarabiali krocie a my jako rolnicy dostawalibyśmy 13, 14 i wczasy pod gruszą. Troche brakuje Ci wiedzy na temat rzeczywistości, a to bardzo przykre bo widać że w Polsce szybo nie będzie lepiej jak ludzie nie wiedzą co się koło nich dziej.
ultracyd
ultracyd 20.07.2015 20:42 mymmym - przez pomyłkę postawiłem ci plusa. Miał być oczywiście minus i to spory. A ten plus należy się Majowmu. Życie zweryfikuje twoje liberalne podejście
endriu1
endriu1 20.07.2015 22:35 do mymmym Zanim zaczniesz się wymądrzać na tematy, o których nie masz pojęcia radzę trochę poczytać. O jakim kapitalizmie piszesz? Pokaż kraj, który nie wspiera swojego rolnictwa. Polecam lektur: http://www.portalhodowcy.pl/hodowca-bydla/131-numer-122009/1307-dotacje-rolnicze-w-stanach-zjednoczonych Gdybyś miał problem z czytaniem to zacytuję zakończenie: " System dotacji w USA jest o wiele bardziej rozbudowany i skomplikowany niż w Unii Europejskiej. Nastawiony jest przede wszystkim na zabezpieczenie dochodu rolników i ograniczenie ryzyka (stabilność cen, kontraktacja produkcji). Jednocześnie koszt pomocy państwowej jest zbliżony do tej stosowanej w Europie. Bardziej efektywne jej wykorzystanie sprzyja jednak temu, że w Stanach Zjednoczonych rolnictwo jest bardziej wydajne i przewidywalne." Pozdrawiam
mymmym
mymmym 21.07.2015 09:46 To teraz wiem dlaczego USA mają 15 Trylionów długu publicznego i dlatego chcą wojny z Rosją :)
mymmym
mymmym 21.07.2015 09:52 endriu1 - To tylko potwierdza to co już napisałem, program parti komunstycznej w USA już działa... dlatego Chiny przeganiają USA rozwojem gospodarczym.
endriu1
endriu1 21.07.2015 14:42 Tak przeganiają, że każdy Amerykanin chce już wyjechać do Chin, a żaden Chińczyk nie chce "za Chiny ludowe" do Ameryki. I nie mieszaj prawa do obrony godnego życia własnych obywateli z komunizmem. I nie myl bilionów (bo tyle chciałeś chyba napisać) z trylionami. I jeszcze jedno: Stany tak chcą wojny z Rosją jak my z Niemcami w 1939. Przecież to my wywołaliśmy tamta wojnę. Słyszałeś? Jeśli nie to jeszcze poczytaj. Dużo poczytaj - nie tylko Korwina.
mymmym
mymmym 22.07.2015 12:08 A niby dlaczego ma Amerykanin wyjeżdzać do Chin i vice versa ? Tam poziom życia jest o niebo wyższy niż w Polsce. Prawo do obrony godnego życia ? Godne życie według Ciebie to emerytura, jedzenie, serial w TV i ubezpieczenie pod kontrolą państwa ? Trylionów nie pomyliłem z Bilionami bo po amerykańsku Trylion to po polsku Bilion, a wyrażałem się w dolarach ;). Stany może niechcą wojny z Rosją ale są siły w USA które chcą takiej wojny, a to dlatego że Rosja i Chiny rozwijają się w zawrotnym tępie w porównaniu do cofającej się do tyłu Unii i USA z Trylionami długów... No widać że sie naczytałeś komunistyczno socjalistycznej propagandy. Ciekawe ile dostajesz rocznie z tego systemu kasy że tak go bronisz. Żyjesz za kase innych ludzi ? Przyznaj się ;)
mymmym
mymmym 22.07.2015 13:49 http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-planuja-supermiasto-Wielkosci-410-Warszaw-7271010.html
endriu1
endriu1 22.07.2015 20:32 Po pierwsze. Jeśli sprzedając porzeczki po cenie, którą zaproponowały mi przetwórnie ( sprzedane między innymi przez naszych "chłopskich reprezentantów" obcemu kapitałowi) żyję "za kasę innych". To tak. Żyję. A Ty młodzieńcze, kiedy oddasz kasę za poród w państwowym szpitalu, naukę w państwowej szkole, leczenie w państwowym szpitalu itd.. Bo pewnie chcesz oddać? Przecież nie będziesz żyć za kasę innych? :)
Po drugie. Nie pisałeś nic o dolarach, A chyba piszemy po polsku a nie "amerykansku". :)
Po trzecie. Jeśli ktoś uważa, że Rosja "rozwija się w zawrotnym tępie" . To sorry, po naszemu wybacz, ale kończę dyskusję. A miało być o porzeczkach.
ligol20
ligol20 23.07.2015 10:57 Ale o czym wy tu dyskutujecie? to nie temat o ameryce i chinach tylko o sytuacji u nas na rynku... endriu zakłady mógł kupić każdy tylko wtedy sadowników nie było stać żeby kupować cokolwiek akcji tych spółek...
mymmym
mymmym 24.07.2015 22:47 endriu1 młodzieńcze-? obawiam się że jestem starszy od Ciebie. Ja Ci nie każe sprzedawać porzeczki do przetwórni. Moje nie zostały zebrane i gniją już pod krzakiem, tylko takie protesty mnie rozśmieszają a już wiara w nasz system opiekuńczego państwa mnie rozbraja. Pieniądz nie śmierdzi i nie ważne czyi był. Ważne żeby były niskie podatki , wolność gospodarcza i wolność osobista. Reszta wyjdzie sama. Jestem przeciwny żeby urzędasy za nas myślały i decydował - PROSTE. Jestem za prywatną służbą zdrowia i za prywatnymi szkołami.. Niechce płacić za benzynę dwa razy drożej bo rząd nie ma na szpitale , nie mówiąc o ZUSIE... Dopóki tego nie zrozumiecie i będziecie trwać w tej socjalistycznej propagandzie i filozofii to Polska żawsze będziemy chłopcami do bicia...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sebastianjanek08
sebastianjanek08 12.07.2015 21:44 Popieram was i porzeczce powiedzmy STOP NIE ZBIERAMY!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sebastianjanek08
sebastianjanek08 12.07.2015 21:47 Może niech ktoś utworzy grupę na fb i niech ludzie dołączają co o tym sadzicie.A link do strony umieść na portalu sadowniczym.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

mariush2012
mariush2012 12.07.2015 22:18 i tak kilka osób nie rwie a resza wozi, od zbioru brałem przeważnie 50gr/kg, więc w tej chwili musiałbym odstawić poniżej kosztów zbioru, a jak to powiedziała p.B poniżej 6000zł/mc to tylko frajer w Polsce pracuje więc drodzy koledzy z branży możę nie bierzcie jałmużny, rok się jakoś przeżyje w większości domów chyba na chleb jest, a panowie z przetwórni niech szukają czarnego złota po świecie, nie róbcie się żebrakami i niewolnikami

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sebastianjanek08
sebastianjanek08 12.07.2015 22:23 Zgadzam się z przedmówcą .
jabolek121
jabolek121 13.07.2015 16:30 ja nie mam miękkich owoców ale mam jabłka i podejrzewam że z przemysłem zrobią to samo co z porzeczką bo ich sami tego nauczyliśmy ......ja też jestem za tym ze po niżej 25 gr za jabłko przemysłowe zostawić pod drzewem.....tylko co mnie dziwi sadownicy którzy mają kasę i napewno mogli by sobie na to pozwolic i nie oddawać za te smieszne pieniądze oddają ten towar....dla nas jedyny ratunek to albo dobra współpraca z Rosją albo bardzo mrozna zima ......i na stepni po przeczce bedzie tak samo z wisnią

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 18.07.2015 09:22 Przecież jabolku121 wiśnie już kupują... i wcale aż takiej tragedii na razie niema,oczywiście mogłoby być lepiej ,ale 1.20 zł za PW i 1,8-1,9 zł na chłodnie jest ceną nieporównywalnie wyższą od 0,30 zł którą z wielka łaską otrzymuje producent porzeczki.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Pawel1
Pawel1 18.07.2015 16:13 green 25 widzialem na tablicy u posrednika 0.45 za porzeczke to juz 50 procent wiecej jak 0,30
Green25
Green25 19.07.2015 00:38 Pawel1 ,całkiem fajnie sobie porobić jaja ,ale skoro tak skomentowałeś mój wpis to życzę Ci abyś w biznesie którym się zajmujesz zbilansował ten rok podobnie jak producenci czarnej porzeczki.
POZDRAWIAM.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jabolek121
jabolek121 19.07.2015 14:34 Green25 i bardzo dobrze ze jest tyle ale jak będzie wysyp wiśni u na gdzies za około tydzien to skupczyki pokarzą ile mogą zapłacic oni rozpanoszyli się już mocno .....obym się mylił ....bo nie po to pracujemy najciężej żebyśmy najmniej dostawali

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 19.07.2015 14:47 dlaczego rolnicy nie blokują skupów tylko drogi???????????
I jeszcze jedno, nie można sadzić bez opamiętania i puźniej oczekiwać że ktoś to kupi za rozsądną cenę. To tak jak by budowlaniec miał jedną koparkę, kupił sobie drugą, trzecią itd i oczekiwał od państwa że za jego usługi da mu takie pieniądze jakie chce, przecież to się kupy nie trzyma.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kargul
kargul 19.07.2015 16:12 Kupy to się nie trzyma ze sok w sklepie pewnie ze 4żł a porzeczka 30 gr

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Pawel1
Pawel1 19.07.2015 17:11 Green25 gdzie te jaja ja sobie robie? Widzialem taka cene to napisalem, nie za bardzo woza towar za 30 to dali 45 jak nie dostana to bedzie 60 i 80 proste. Jak ktos daje za towar z wielką łaska jak napisałes 30 gr to powinien spotkac sie z wypowiedziana z wilelką dumą odmową dostarczenia tego towaru. Grenn25 jesli produkujesz porzeczke zycie Ci aby biznes Twoj przynosil Ci jak najwyzsze zyski, aby udalo sie nam sadownikom wypracowac jakas wspolna strategie postepowania na okolicznosc tak duzych zalaman rynku jakie obecnie mamy coraz czesciej (od lat propaguje solidarne nieodstawianie towaru, by nie musiec narzekac ze ktos nam z laska 30 gr daje i zazdroscic tym ktorzy maja wisnie skadinąd tez kiepskiej ceny 1,20) Jesli dzis im nie damy towaru za 30 grnawet za 45 gr to moze i nie sprzedamy w tym roku, ale to nic bo za rok juz nam takiej ceny nie zaproponują, przeciez powietrza przerabiac nie beda a za 30 gr znikad nie sprowadza bo sie nie da.
sylit100
sylit100 19.07.2015 18:24 pewnie zaproponują nam taką samą cene jak w tym roku , skoro w tym roku nakupili ile chcieli to dlaczego za rok maja nam płacić więcej ,jak pewnie i po 15gr mogli by kupować

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 19.07.2015 22:56 kargul to przerabiaj porzeczkę na sok wtedy będziesz miał tyle pieniędzy ze ohohoh:)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 25.07.2015 09:36 mymmym... Co prawda to nie było do mnie, ale uznałem że mam zaległość, którą wypełnię... Prawie się z Tobą zgadzam... Jednak będę się upierał w tym, że polskim rolnikom należy się wsparcie, bo w sytuacji gdy wszyscy dookoła wspIerają swoich, my stoimy na z góry straconej pozycji...Zgadzam się że nie wiem wszystkiego, ale rolnicy z Europy zachodniej, którzy wolnorynkowe zagrania znają lepiej, też tą gnojówę i mleko wylewają i pomidory na ulice wywalają ...Dlaczego ?... Tak łatwo przychodzi Ci sugestia żeby jak się coś nie opłaca to likwidować i uprawiać co innego... Zakładając że jesteś również praktykiem a nie tylko wybitnym teoretykiem pytam... Co ?... A sytuacja kiedy skupujący monopolista płaci 35 groszy za coś, w co rolnik włożył 1,85 złotego ma u mnie na wsi swoją nazwę... I nie jest to ani KAPITALIZM ani WOLNY RYNEK... To Zło... i Ku... Obydwa słowa kończ się na... stwo... I nie wmawiaj mi, że dla Polaków zawsze najważniejsza była / i jest / niczym nie ograniczona wolność, aż do opuszczenia swojej ziemi i wyjazdu tam, gdzie pieprz rośnie...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Czy grupy to największy...
Oczywiście to sarkazm
Czy grupy to największy...
Mądrze mówi tylko ja produkując odmiany...
Grupy producentów owoców -...
Przesadziłeś trochę - jakby po odrzuceniu...
Grupy producentów owoców -...
Czy Pan Boguta nie wie, że ludzie kierują...
Czy grupy to największy...
Fakt, jakość owoców w supermarketach jest...
Sprzedam pug dwuskibowy grudziąc
Skuteczne działania kilku mocno...
Sprzedam pug dwuskibowy grudziąc
podobnie "grudziąc"
Sprzedam pug dwuskibowy grudziąc
sorry że się czepiam, pług to bym kupił...
Rynek indyjski otwarty dla...
Podobno Ukraińcy nie dostali zezwolenia na...
Nabór wniosków na...
Czytałem ,że rolnicy w całej Polsce...
Zakupię używany kombajn...
Witam mam do sprzedania kombajn Joanna3...
ZSRP popiera protest...
Spokojnie...myślę że wielkiej rewolucji...
ZSRP popiera protest...
Piszesz "niech szukają w takim razie...
ZSRP popiera protest...
Wierzę w roztropność niezawisłych...
ZSRP popiera protest...
Drogi Panie Green...no i dlatego nie można...
ZSRP popiera protest...
Drogi Panie pilsner...umowa ma to do siebie...
ZSRP popiera protest...
Zanim zacząłem czytać artykuł,to już...
Zaapelują do premiera o...
nie w sadownictwo tylko to ma być zwrot tego...
Zaapelują do premiera o...
Przeciętny podatnik niezwykle korzysta na...
Zaapelują do premiera o...
W sadownictwo to raczej Państwo nie...
Zaapelują do premiera o...
Dopóki ludzie nie zrozumieją że KAŻDE...
Zaapelują do premiera o...
Piwnik Ty to idź do swojego kolegi z Bilczy...
W przyszłym roku jabłka...
Większość dostrzega "dyrdymały" wypisane...
W przyszłym roku jabłka...
Typowe polskie cwaniactwo.... podobnie rzecz...
W przyszłym roku jabłka...
Sławek mój znajomy "specjalizuje" się w...
W przyszłym roku jabłka...
Niestety zeszły rok nie był wystarczającą...
W przyszłym roku jabłka...
super... produkujmy i liczmy,ze...
W przyszłym roku jabłka...
Masz rację Jerzy,jeśli chodzi o odmiany...
Sadownicy stawiają na nowe...
Czasami możemy nie nadążyć za tzw. modą...
Sadkowice: Dwóch...
A ja poprę komentarz @pilsnera13. Jeśli to...
W przyszłym roku jabłka...
A co Pani Małgorzata powie na to, co jest...
W przyszłym roku jabłka...
Ja mam takie zdanie na temat tych...
W przyszłym roku jabłka...
Zbyszek124 5mln ton jabłek to się urodziło...
Ardanowski: Powszechne...
Panie ministrze, jeśli firmy ubezpieczeniowe...
Ardanowski: Powszechne...
to chyba wstęp do podatku dochodowego w...
Ardanowski: Powszechne...
Powszechne ubezpieczenia,to ukryty nowy...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Abbuk,zle zrozumialeś. Z koniecznosci...
W przyszłym roku jabłka...
Juz widzę za rok lepsze ceny.. Min. 5mln....
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Jak sam ważyłeś, to trzeba było ten...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
25 zl to nie za 15 kg tylko za 14 a w...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Za taką cene to są sprzedawane odmiany...
Sadkowice: Dwóch...
Gdzie jest jakiś sens w tym co piszesz?...
Sadkowice: Dwóch...
To tak jak ludzie w mieście są karmieni...
Czy w tym roku zostanie...
Skup intrerwencyjny w roku z przymrozkami???...
Sadkowice: Dwóch...
"Mężczyźni usłyszeli od właściciela...
Sadkowice: Dwóch...
Ale kolego oni maja racje, piszesz jakieś...
Czy w tym roku zostanie...
Zadziwił mnie fragment z odpowiedzi...
Sadkowice: Dwóch...
"Zmien delera" jakie to inteligentne i...
Sadkowice: Dwóch...
Inteligencja na pewno nie jest twoja mocna...
Sadkowice: Dwóch...
Z moja wyobraźnią jest dobrze gorzej chyba...
Sadkowice: Dwóch...
Twoja wyobraznia plata ci figle..delikanie...
Sadkowice: Dwóch...
Przeraża mnie twoja agresja
Sadkowice: Dwóch...
A ty kto? jedyny sprawiedliwy, cofnij 80lat...
Sadkowice: Dwóch...
A kto ich tam zwabil? Gospodarz? Idz sie...
Sadkowice: Dwóch...
Panowie trochę szacunku, zginęli ludzie,a...
Sadkowice: Dwóch...
A może sami nie weszli tylko zostali...
Sadkowice: Dwóch...
ale Amstaff nie był zamknięty tylko był...
Sadkowice: Dwóch...
Nie widzisz, że nie ma żadnej analogii w...
Sadkowice: Dwóch...
Tytuł : " Amstaf pogryzł dwójkę dzieci...
Sadkowice: Dwóch...
Ja już używasz metafory, to rób to...
Sadkowice: Dwóch...
Był taki przypadek że pies zagryzł na...
Sadkowice: Dwóch...
mutemute - Spec od prawa się znalazł......
Sadkowice: Dwóch...
Jeśli to prawda,że ci panowie się włamali...
Sadkowice: Dwóch...
Przez głupotę właściciela zginęło...
Sadkowice: Dwóch...
Znajomy ma Ukraińców i mówi im co nie...
Sadkowice: Dwóch...
Pewnie bez wiedzy gospodarza poszli zajebac...
Sadkowice: Dwóch...
Babka powiedziała do kamery że " oni tam...
Środki na wsparcie grup...
Jakież to piękne słowo zdefraudowane ........
Drzewka ze szkółki Jana...
To nie ciułacze co kupują tanie drzewka...
Drzewka ze szkółki Jana...
Optymista... 5-6 lat? Takie ceny będą już...
Drzewka ze szkółki Jana...
tak jest niech drzewka będą po 2 złote i...
Drzewka ze szkółki Jana...
Lepiej zamiast tych reklam szkółek drogich,...
Nabór wniosków na...
Czym więcej ludzi będzie miał nawodnienie...
Nabór wniosków na...
Akurat punktacja będzie miała najmniejsze...
NIK: Jak państwo wspiera...
Jak powstanie taki system wsparcia jak...
Nabór wniosków na...
Dużo hałasu a tak na prawdę niewielu...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Jerzy, może to typowy handel w prywatnym...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Szkoda, że w takich przypadkach nie...
Sadownicy stawiają na nowe...
Ileż to już razy polscy sadownicy stawiali...
Nabór wniosków na...
Może ktoś ma namiary na taniego studniarza?...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Marcinie79... Sprawa może wydawać się...
Jabłka bez folii
Wiem, co piszę, bo mój kuzyn w Poznaniu...
Jabłka bez folii
Każde dotarcie do klienta, który poprzez...
W MRiRW o wsparciu...
Ja ubezpieczyłem pola obsiane zbożem...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu jeden z kierowców, który...
Przeładowana ciężarówka...
Obniżą to nikt tam nie zawiezie.
Przeładowana ciężarówka...
Odbiją sobie, producent za to...
Kupie maszt do ciągnika
Zadzwoń pod 692 787 491.
W MRiRW o wsparciu...
A kto się będzie wychylał /i po jaką...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu, kolega jechał przeładowaną...
Belgia: 12 migrantów...
Afgańczycy pewnie chcieli poznać wspaniały...
W MRiRW o wsparciu...
Ale tu jest zajebiste forum :( moderator już...
W MRiRW o wsparciu...
Co się stanie, jeżeli wszyscy ludzie...
W MRiRW o wsparciu...
ps czy tylko u mnie nie można kopiować...
W MRiRW o wsparciu...
A my się tu o grosze skamlemy "Czy naprawdę...
Jabłka bez folii
Pomysł sam w sobie bardzo dobry ekologiczny...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Odjechało sadownictwo takim jak ja i to...
Jabłka bez folii
A mnie interesuje napis na etykiecie:...
W MRiRW o wsparciu...
Nie koniecznie obowiązkowe, ale tanie, a...
W MRiRW o wsparciu...
Abukk,widzę że marzą Ci się powszechne(a...
W MRiRW o wsparciu...
Ooo, w takim przypadku, to ja bym zaczął...
W MRiRW o wsparciu...
A ja bym klaskal gdyby ubezpieczenia były za...
W MRiRW o wsparciu...
Przyklasnąć to by można było, gdyby...
W MRiRW o wsparciu...
i brawo, trzeba się ubezpieczać, a nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jeszcze w tym kraju nikt mi nie nakaże jak...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
co niektórzy widzę że ciągłe myślą...
Czy cydr ma szansę zostać...
Wracam z San Escobar, miłe wspomnienia.......
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Takich bzdur jak powyżej to już dawno nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Zapomnij o kontrolach w szkółkach CAC....
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Witam a są szkółki nie kwalifikowane to...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Są szkółkarze co wożą w cenie drzewek, i...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jak Pan Bijak nie może sprzedać swoich...
Dramat ponad setki...
no i co jak znajdą ? a gość pewnie będzie...
Dramat ponad setki...
Pierwsze co, to lampka powinna się...
Dramat ponad setki...
Znajdą drania. Wszędzie są kamery, na...
Dramat ponad setki...
Ale nazwiska tego oszusta to nie podacie,...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
jak to co sie musi stac ? Muszą wstać o...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
PS DLACZEGO na "Sadownictwie " jest...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Nie wiem jaki efekt chcą wywołać takie...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
To ja publicznie zadam pytanie.Kiedy na...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Takie subiektywne przedstawianie faktów...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
Towar jest tani bo koszty transportu...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
proszę, proszę... To już nawet...
Sadowniku oddaj opakowania...
Znam kogoś kto podpalił trawę na polu , i...
ŚIR ws. zbyt niskich cen...
Świętokrzyska Izba Rolnicza to jedyna Izba...
Sadownicy zapłacą więcej...
"Dobra zmiana" w natarciu! Ciekawie o ile...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Tegoroczne ceny pomimo słabych zbiorów są...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Bardzo ciekawe dlaczego tak duży wzrost cen...
Sadowniku oddaj opakowania...
Ja mam swój worek taki duży, bo takie...
Jabłka bez folii
@Abukk - masz racje, tytuł poprawiony....
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kraj nigdy nie upadnie bo to obywatele...
Jabłka bez folii
SWOJĄ DROGĄ ADMINIE NIE POWINNO BYĆ...
Jabłka bez folii
Ciekawy jestem ile średnio uniwersalka...
Jabłka bez folii
Podoba dla mnie się :-) Ciekawe tylko jaką...
Przetwórnie przechytrzyły,...
to ty powtarzasz ciągłe slogany że kraj...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
Spłonęła grupa...
To żadna sensacja. Kiedyś w czasie zaborów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Gdy wczoraj napisałem trzem "tenorom"...
instagram