Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Regalis_Plus_1
W2_Agrosimex_ASX

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
42
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
164
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
2401

Ostatnie posty użytkownika

Krio-Flor 15.05.2017 10:53

Tym bardziej krioprotektory, które trzeba by chyba było lać tysiącami litrów na ha by uzyskać efekt. Już chyba ponad 15 lat wstecz wiadomo było , że to nie działa skutecznie.

Wybór opryskiwacza sadowniczego - tematy połączone 15.05.2017 06:41

Kto chce by opryskiwacz ładnie i dostojnie wyglądał musi kupić koniecznie Dominiaka lub inny dwu a nawet trzywentylatorowy sprzęt, ten natomiast kto chce by opryskać dobrze , równomiernie i bez dużego zapotrzebowania na moc niech kupi Wannera lub Lochmanna. Miterrer jest jednak mimo wizualnego podobieństwa technologicznie dość daleko w tyle.

Przymrozki 2017 11.05.2017 07:39

Ja mam najwiekszą część sadu w praktycznie najwyższym punkcie w powiecie grójeckim (do 198 m.n.p.m.) do tego przy kilkusethektarowym kompleksie leśnym.  Po raz pierwszy od 1987r  pąki na jabłoniach przemarznięte są w całości.

Zające - odszkodowanie za pogryzione drzewka 03.03.2017 06:48

Nie należy się żadne odszkodowanie i trudno żeby się należało. Nawet w najstarszych podstawowych podręcznikach opisane jest zagrożenie i sposoby zapobiegania. Ja mam sad przy duzym kilkusethektarowym kompleksie leśnym i oprócz porządnego ogrodzenia maluję pnie corocznie jesienią by drzewka były zabezpieczone. Trzeba o tym pamiętać i tyle. Niestety zdarzają się lata z bardzo wysoką pokrywą śnieżną no i wtedy zdarzaja się pogryzienia powyżęj nawet pnia. By zarobic na sadownictwie, trzeba niestety włożyć dużo pracy. Unia i Panstwo czy ktokolwiek inny za wszystko nie zapłacą.

Ceny środków ochrony roślin - 2017r. 24.02.2017 13:32

Jesli są środki jakieś trudno osiągalne, to rozumiem ich kupowanie na zapas. Ale od kilku lat nie zauwazyłem by opłacało się kupować zimą i było znacząco taniej. Ja kupują wtedy kiedy są potrzebne. A kupowanie na zapas? Środki trzeba gdzięś trzymać w plusowej temperaturze, często zadarzaja sie kradzieże ( co mnie spotkało dwukrotnie),.Do sklepu, a właściwie wielu sklepów, jest najdalej kilka kilometrów, a w sezonie i tak można kupić środki w tej samej cenie i taniej, więc kupuje na bieżąco. Takie wcześniejsze promocyjne zakupy to tylko zabieg marketingowy i bardzo dziwne , że tyle osób daje się na to łapać. No ale to ich problem.

Ostatnie komentarze użytkownika

Trwa szacowanie strat po przymrozkach, ale to jeszcze nie ich koniec ! 09.05.2017 16:44
Niby przesłałem pisma do wszystkich Wójtów w rejonie grójeckim W imieniu Izby Rolniczej, by komisje wstrzymały się z szacowaniem do choćby do zakończenia kwitnienia. Ale czy wszyscy zrozumieją, że szacowanie już teraz to to samo co wróżenie z fusów? Wszak wybory na horyzoncie i dobroczyńców i zbawców sadownictwa coraz więcej. A i rządzący i opozycja będą ścigać się, kto nam zrobi lepiej. A potem, gdy z pomocy będą nici, zacznie się wzajemna pyskówka, kto zawinił. A ja mam radę by specjalnie nie liczyć na nikogo, tylko martwić się samemu o siebie pamiętając o refrenie starej piosenki z czasów minionych, który brzmiał mniej więcej tak: ,, Obywatelu, zrób sobie dobrze sam, przecież dokładnie wiesz o co w tym życiu chodzi. Obywatelu zrób sobie dobrze sam, bo ze szczęścia jednostek ogólny dobrobyt się rodzi..."
Wnioski o szacowanie szkód 28.04.2017 01:46
Byłem na spotkaniu, ludu kupa. Minister owszem opowiadał ale prawie wyłącznie bajki. Udało mi się zadać dwa pytania. Niestety Minister nie odpowiedział. Nie mówię, że nie wiedział co odpowiedzieć, pewnie zapomniał. Po bajkach dobrze się śpi.
Wiosenna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych 26.04.2017 13:54
Komsje powinny rozpocząć szacowanie juz po kwitnieniu kiedy będzie widac realne skutki, przecież strata nawet 50% kwiatów przy w miare normalnym kwitnieniu wcale nie musi skutkować utratą plonu. Teraz wszyscy będa się ścigać kto szybciej pomoże lub by pomógł, a wyjdzie jak zwykle , bo oprócz kredytów preferencyjnych i dopuszczalnego wsparcia krajowego nie dostaniemy nic. Komisja Europejska wczoraj ogłosiła nowe rozporządzenie w sprawie wsparcia w związku z embargiem. W związku ze zmniejszeniem ogólnego plonu w Europie nie da zgody na nic więcej. Trzeba stać na realnym gruncie.
Szansa na opłacalną produkcję jabłek 13.04.2017 08:04
Niestety prawda jest taka , że zdolniejsze i cwańsze dzieciaki uciekają od pracy w sadzie. Mieszkam we wsi, w której towarowe sadownictwo w Polsce się zaczynało już na początku 20 wieku. Teraz widać jak się kończy. Gospodarstwa zasobne i doinwestowane, niestety pewnie nawet więcej w 80% bez następców. Zdolniejsi młodzi wykształcili się i żyją daleko od domu, czasem zaglądając w celach towarzyskich. Zostały na wsi, poza nielicznymi wyjątkami i oczywiście starszym pokoleniem, same niezguły i miernoty, które tylko czekają , że tata i mama da, albo Państwo da. Między innymi stąd ta nasza bylejakość i ciągłe marudzenie. Widać , że kończy się jakaś epoka bo wieś, która w zasadzie wszystko zaczynała i przez dziesięciolecia była wzorem , teraz niestety pierwsza umiera.
Pracownicy sezonowi - zmiana interpretacji 07.04.2017 13:45
Może byście wreszcie skomentowali coś rzeczowo i merytorycznie a nie do wszystkiego wplatali politykę i wasze chore, dziecinne wyobrażenia o niej.
B1_Yara
B2_Bayer
B3_Topas_Syngenta
2017_Soldrip
2017_Frusto_Cros250ec
B3
B4
Sękowski-Dereń

OStatnio na forum

2017_Regalis_Plus