Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Synthos
Captan_80_WG_2017_sadownictwo

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
38
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
148
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
2067

Ostatnie posty użytkownika

Słabsze drzewka - Szampion/P14 27.01.2017 17:55

Żeby cokolwiek radzić trzeba najpierw zrobić badanie gleby, najważniejszy odczyn. 

spawanie bloku silnika 14.01.2017 09:28

Stary fachowiec pegeerowski nauczył mnie spawać bloki przy użyciu spawarki transformatorowej i elektrod do stali szlachetnej (nierdzewki).  Eletrody do spawania tego typu stali te ,,nie ściągają" i dobrze wtapiająsię w żeliwo.

Mrozy styczeń 2017r. 10.01.2017 21:56

A  zdziwisz  się kolego, oj zdziwisz!

Mrozy styczeń 2017r. 07.01.2017 14:52

Mała Wieś  gm Belsk Duzy na 1,5m minimalna nocna temperatura -24 

Jaki opryskiwacz wybrać ? 16.12.2016 12:39

Trochę takich chłopskich wywodów praktyka. Kolumna dwa wentylatory, czy jeden? Raczej jeden, z dobrym wyrównanym ukierunkowaniem strumienia , a takie są. Dwa wentylatory, a nawet bywało trzy, montują firmy, które nie mogą poradzić sobie z równomiernym roszłożeniem strumienia powietrza, no chyba że chcemy pryskać drzewa o wysokości 7 czy 8 m. I stąd się wzięła podwójna oś, bo w innym przypadku pękałaby rama, tak jak to się zdarzało i zdarza w kilku modelach z odwróconym ciągiem. No i oczywiście nikt   przy zdrowych zmysłach nie uwierzy, że opryskiwacz dwuwentylatorowy ma mniejsze zapotrzebowanie na moc od jednowentylatorowego. No chyba tylko ci , którzy takie opryskiwacze mają. Pomijając , że druga oś rwie glebę na nawrotach, ale to już dla niektórych drobny szczegół. Ważne by budził zazdrość  sąsiadów bo to i widać z daleka i wygląda ,,fachowo". Ale to niestety jest tak, jak z samochodami: jedni kupują takie by się w oczy nie rzucały inni takie by było na co popatrzeć pod kościołem. A uwzględniając to, że z opryskiwaczem do kościoła raczej nie pojedziemy, lepiej kupić to co dobre a nie to co widać z daleka.

Ostatnie komentarze użytkownika

Dodatkowe limity na wycofanie jabłek 15.02.2017 13:18
Minister nic nie załatwił, bo ta ilość wynikała z podziału niewykorzystanego limitu według klucza wolumenu eksportu z lat poprzedzających embargo ( ta informacja jest dla zwolenników rządu.) Minister nie mógł załatwić więcej, bo ilość wynikała z podziału niewykorzystanego limitu według klucza wolumenu eksportu z lat poprzedzających embargo ( to dla zwolenników opozycji). Wynika z tego jasno że jedna i druga strona plecie bzdury mając w głębokim poważaniu samych zainteresowanych. Potem dziwią się że normalni ludzie masowo rezygnują z działalności społecznej a tym bardziej politycznej, Żałosne to jest niestety i chyba nawet nie wymaga dłuższego komentowania.
Za mało darmowych jabłek 09.02.2017 20:54
Z góry mówię, że ta ilość znacząco się nie zwiększy, ponieważ Komisja Europejska zdecydowała już ,że pomoc w tej formie nie będzie kontynuowana a to co jest pochodzi z relokacji niewykorzystanych w innych krajach limitów. Więc każdy kto powie , że można jakieś zwiększenie załatwić, po prostu plecie bzdury. Jednocześnie Komisja poprosiła by kraje zainteresowane wskazały konieczne działania strukturalne. Oprócz mojej propozycji działania rekultywacji gruntów intensywnie użytkowanych sadowniczo, z Polski od nikogo nie padła żadna propozycja działań strukturalnych, więc wydaje się, że żadna interwencja w naszym kraju na rynku owoców nie jest już, według strony rządowej jak również społecznej, potrzebna.
Za mało darmowych jabłek 09.02.2017 18:05
W ramach relokacji KE przedstawiła propozycje podziału podziału niewykorzystanych przez państwa UE limitów wycofania w związku z embargiem. Podzielono 17678 ton. Polsce wstępnie przyznano 7720 ton. Te wartości mogą ulec zmianie po konsultacjach. Ostateczna decyzja o przyznanych limitach zapadnie w marcu.
Tyczki bambusowe czy metalowe ? 02.02.2017 08:17
Może napisałby kolega kto przeprowadził tego typu badania. Chętnie poznałbym ich treść, wyniki i autora, Stosuje kreozol od 29 lat a badanie jabłek mam przeprowadzane systematycznie od 7 lat. Nigdy w pozostałościach nie oznaczał się kreozol (kreozot tym bardziej).
New Golden Delicious made in USA 25.01.2017 21:06
Żenujące! Przepraszam za tych młodych ludzi, bo to niestety nasze środowisko i jakby przez nas wychowani ludzie. Kiedyś miałem żal do osoby , która powiedziała , że żyć z sadownictwa potrafi każdy idiota. Czytając komentarze niektórych kolegów sadowników, niestety muszę przyznać mu rację.
B1_Yara
B4_Soldrip
Agro_Trus - sadzonki truskawek
Sękowski-Dereń
B3

OStatnio na forum