Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
W1_BASF_Faban
W2_2017_Info_karta

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
39
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
161
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
2273

Ostatnie posty użytkownika

Zające - odszkodowanie za pogryzione drzewka 03.03.2017 06:48

Nie należy się żadne odszkodowanie i trudno żeby się należało. Nawet w najstarszych podstawowych podręcznikach opisane jest zagrożenie i sposoby zapobiegania. Ja mam sad przy duzym kilkusethektarowym kompleksie leśnym i oprócz porządnego ogrodzenia maluję pnie corocznie jesienią by drzewka były zabezpieczone. Trzeba o tym pamiętać i tyle. Niestety zdarzają się lata z bardzo wysoką pokrywą śnieżną no i wtedy zdarzaja się pogryzienia powyżęj nawet pnia. By zarobic na sadownictwie, trzeba niestety włożyć dużo pracy. Unia i Panstwo czy ktokolwiek inny za wszystko nie zapłacą.

Ceny środków ochrony roślin - 2017r. 24.02.2017 13:32

Jesli są środki jakieś trudno osiągalne, to rozumiem ich kupowanie na zapas. Ale od kilku lat nie zauwazyłem by opłacało się kupować zimą i było znacząco taniej. Ja kupują wtedy kiedy są potrzebne. A kupowanie na zapas? Środki trzeba gdzięś trzymać w plusowej temperaturze, często zadarzaja sie kradzieże ( co mnie spotkało dwukrotnie),.Do sklepu, a właściwie wielu sklepów, jest najdalej kilka kilometrów, a w sezonie i tak można kupić środki w tej samej cenie i taniej, więc kupuje na bieżąco. Takie wcześniejsze promocyjne zakupy to tylko zabieg marketingowy i bardzo dziwne , że tyle osób daje się na to łapać. No ale to ich problem.

Słabsze drzewka - Szampion/P14 27.01.2017 17:55

Żeby cokolwiek radzić trzeba najpierw zrobić badanie gleby, najważniejszy odczyn. 

spawanie bloku silnika 14.01.2017 09:28

Stary fachowiec pegeerowski nauczył mnie spawać bloki przy użyciu spawarki transformatorowej i elektrod do stali szlachetnej (nierdzewki).  Eletrody do spawania tego typu stali te ,,nie ściągają" i dobrze wtapiająsię w żeliwo.

Mrozy styczeń 2017r. 10.01.2017 21:56

A  zdziwisz  się kolego, oj zdziwisz!

Ostatnie komentarze użytkownika

Szansa na opłacalną produkcję jabłek 13.04.2017 08:04
Niestety prawda jest taka , że zdolniejsze i cwańsze dzieciaki uciekają od pracy w sadzie. Mieszkam we wsi, w której towarowe sadownictwo w Polsce się zaczynało już na początku 20 wieku. Teraz widać jak się kończy. Gospodarstwa zasobne i doinwestowane, niestety pewnie nawet więcej w 80% bez następców. Zdolniejsi młodzi wykształcili się i żyją daleko od domu, czasem zaglądając w celach towarzyskich. Zostały na wsi, poza nielicznymi wyjątkami i oczywiście starszym pokoleniem, same niezguły i miernoty, które tylko czekają , że tata i mama da, albo Państwo da. Między innymi stąd ta nasza bylejakość i ciągłe marudzenie. Widać , że kończy się jakaś epoka bo wieś, która w zasadzie wszystko zaczynała i przez dziesięciolecia była wzorem , teraz niestety pierwsza umiera.
Pracownicy sezonowi - zmiana interpretacji 07.04.2017 13:45
Może byście wreszcie skomentowali coś rzeczowo i merytorycznie a nie do wszystkiego wplatali politykę i wasze chore, dziecinne wyobrażenia o niej.
ARR: Dodatkowe limity na wycofanie owoców 04.04.2017 13:12
Nie ma jeszcze rozporządzenia Rady Ministrów i póki co ,,nawet muchy się nie ganiają" w tym temacie. Jak zrobią rozporządzenie to będziemy wiedzieć. Na ile śledziłem temat, Hogan sugerował by w państwach o słabym zorganizowaniu pomocą objeto również niezorganizowanych.
ARR: Dodatkowe limity na wycofanie owoców 04.04.2017 10:43
Oczywiście, że tylko 340 ton, bo to resztka niewykorzystana z wrześniowego rozporządzenia. Te 7 tysięcy ton będzie po wejściu w życie nowego rozporządzenia Rady Ministrów.
Opakowania po środkach ochrony roślin - UWAGA ! 01.04.2017 07:57
Ja tak robię już od kilku lat. Kupuję w dwóch sklepach różnych dystrybutorów. Czasem oddaję do jednego , czasem do drugiego i nigdy nie usłyszałem od nikogo złego słowa. Worki leżą na ladzie i samemu sobie można wziąć. Trzeba tylko chcieć a nie marudzić i narzekać , że wszystko źle.
B1_Yara
B2_Bayer
B3_SAP_N
B3_SAP
B4
Sękowski-Dereń

OStatnio na forum