Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Bellis_BASF

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
48
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
177
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
2738

Ostatnie posty użytkownika

Cena jabłek przemysłowych 2017 13.08.2017 10:43

UWAGA !!!

W okolicach Zaborowia, Wilczego Targu, Kuss, Bartodziej działa ekipa, która zrywa nocą jabłka z naszych sadów. U mnie przetrzebili kwaterę Idareda. Bardzo proszę by zwracać uwagę na pojazdy i osoby przebywające w godzinach nocnych w pobliżu sadów i powiadamianie o tym policji. Jednocześnie warto zwracać uwagę na podejrzane osoby dostarczające jabłka na punkty skupu. Kupowanie towaru od złodziei to również przestępstwo!

Ciągnik bez rejestracji 08.08.2017 19:31

Prawowity właściciel zawsze jakiś dokument posiada. Czy to faktura zakupu czy umowa kupna -sprzedazy. Czasem jest jakiś ciągnik po rodzinie czy zmarłym dziadku ale warto o dokument zakupu poprosić. Z reguły są trzymane w domu. Ja mam nie rejestrowane trzy stare ciagniki ale na dwa mam faktury zakupu, na jeden zaświadczenie o zwolnieniu z płacenia podatku ( oświadczenie o nie sprzedawaniu przez 5 lat)z Urzędu Skarbowego . Dokumenty te mają ponad 25 lat ale urzędowo są ważne i posiadaja numery identyfikacyjne. Jak takich dokumentów nie ma to istnieje duże podejrzenie że ciągnik pochodzi z kradzieży.

Cena jabłek przemysłowych 2017 04.08.2017 08:40

Pewnie zrobia jeszcze większa cenę niz 1zł, a to dlatego, że czas drogiego surowca to idealny czas na zawłaszczanie rynku przez najsilniejsze podmioty. Mozna juz przed sezonem powiedzieć, że ten rok zakończy działalność małych przetwórni,

Wybór platformy samojezdnej. 28.07.2017 14:36

Dla porządku, nie komentując wywodów i oceny poprzedników, napisze, że miałem okazje testować wiekszośc dostepnych na rynku platform, Również dla porządku dodam, że uzytkuje 2 sztuki platform Orsi z przyczepami przeładunkowymi. Jeśli chcecie dowiedzieć sie coś bliższego napiszcie na priv, bo tu na portalu niestety ,,każda sroczka swój ogonek chwali".

Wybór platformy samojezdnej. 27.07.2017 19:54

Jak ten,, ukuty u kowala klamor" z pękającymi krzyżakami wałków napędowych, systemem załadunku i rozładunku, gdzie trzeba rozwozić skrzynie po sadzie a potem zbierać je z ziemi, rzrący dodatkowo paliwo jak smok, z  ukuta kanciastą ramą przelotową do skrzyń, z która ciężko wjechać w nawet lekko pochylone rzędy to jest ,,s" klasa, to gratuluję. Znam ten sprzęt aż za dobrze i nie polecam. Może ostatecznie do  czereśni ale raczej  na budowę. Ukuli go jakby miał słuzyc do wożenia 20 ton pustaków. Jeśli już mówimy o czymś porządnym za takie pieniądze to dużo lepszym wyborem będzie elektryczny Knecht, lub ostatecznie spalinowa Orsi, może mniej zaawansowana technicznie od Knechta ale z niezniszczalnym hydraulicznym napędem,przyczepą przeładunkową i maleńkim , prawie nic nie palącym silnikiem Kuboty.

Ostatnie komentarze użytkownika

Ceny jabłek przemysłowych znów ruszyły w górę 15.09.2017 06:26
Przyszło mi gospodarować przez kilka lat komuny w sadzie i powiem tak: Obok było kombinat ogrodniczy złozony z kilku PGR, gdzie produkowano jabłka. Nie będę rozpisywał się o sposobie gospodarowania i samej gospodarności bo było jak było, ale nie miało to nic wspólnego z gospodarką rynkową. A co do indywidualnego gospodarowania to tak: wszystkiego brakowało, od paliwa po środki ochrony, wszechobecne problemy ze sprzedażą na tzw. eksoprt ( były wagony kolejowe, nie było, standaryzacja i kontrola według własnego widzimisię). a przede wszystkim ,, załatwianie wszystkiego" pod stołem za pieniądze i np. kiełbasę. W miarę komfortowo mieli ci, którzy nastawieni byli na rynek krajowy , czyli tzw zieleniaki. Ale i tak byliśmy, ci którzy tam jeździli, całe dni i nieraz tygodnie poza domem, w zimnie, okropnych warunkach higienicznych, często oszukiwani i okradani. Nie mówiąc o tym jak jechało się po ,,drogach" do Wrocławia, Gdańska czy Szczecina, czy czekało w kilometrowych kolejkach pod zieleniakami by tam w ogóle wjechać.
Tanie jabłka przemysłowe 23.08.2017 22:41
To akurat idealnie obok mojego małowiejskiego sadu! To może by tak, zamiast tak bez pożytku prać się po gębach, zorganizować u mnie w sadzie jakieś współzawodnictwo w zrywaniu jabłek albo cięciu ,,wilków". Albo jeszcze lepiej, przyniosę ze dwie piły spalinowe i zrobimy współzawodnictwo drwali w moim leżącym poziomo po wichurze lesie. Propozycja jak najbardziej poważna i aktualna, na której zyskali by wszyscy uczestnicy sporu, no i ja przy okazji. Wyluzujcie koledzy!
Tanie jabłka przemysłowe 18.08.2017 17:33
Przestańcie ekscytować się polityką, będziecie dużo zdrowsi. Po co pluć na siebie nawzajem w imię jakichś tam wyimaginowanych racji tej czy innej grupy, która pasożytuje na tym sporze i tylko dzięki niemu istnieje. Ja, stary ludowiec, od wielu miesięcy wypiąłem tyłek na politykę i tych wszystkich komediantów, którym wydaję się , że bez nich świat przestanie istnieć. Teraz takie czasy , że kiepscy politycy, by zaistnieć muszą być dobrymi aktorami, a dobrzy aktorzy by zaistnieć stają się kiepskimi politykami. Wszystko stanęło na głowie, więc dla zdrowotności lepiej wypiąć na to tylną część ciała.
Prognosfruit: prognozowane zbiory jabłek w 2017 r. 14.08.2017 13:29
A jest ta waldusu, że Idareda mam na 4 kwaterach w 3 róznych miejscowościach odległych nawet do 25 km. W jednej miejscowości na pierwszej kwaterze 10% plonu, na drugiej 100%. W innej miejscowości 80%, a w jeszcze innej 50%. Wszystko zależy od miejsca
Prognosfruit: prognozowane zbiory jabłek w 2017 r. 13.08.2017 09:53
No i już się zaczęło! W nocy wizyta w moim sadzie amatorów kwaśnych jabłek na kwaterze Idareda. Gałęzie połamane, jabłek ubyło sporo a rwanie Idareda dopiero za dwa miesiące. Gratuluję zarobku nie tylko złodziejowi ale i ,,Panu skupowemu", który zakupił ten towar
B1_Yara
B2_Msort
2017_Soldrip
B3
B7_King_Roat
B4

OStatnio na forum