Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosiemx_Imidan
2018_BASF_Sercadis

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
61
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
223
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
3369

Ostatnie posty użytkownika

Kupno ziemi poza gminą ościenną 05.05.2018 21:27

Niestety pierwszenstwo mają ci, którzy posiadają ziemię w tej gminie.

Pozostałości w jabłkach a biedronka 31.03.2018 20:18

A w Ameryce Murzynów gnębią.

opryskiwacze sadownicze z BIG-POL 27.02.2018 09:22

Użytkuję lochmanny od wielu lat. Teraz tylko z odwróconym ciągiem. Sprzęt uważam za dobry i solidny.  Opryskiwacze o których piszesz widziałem na zywo i moje zdanie jest takie. Kolumna to dokładna kopia tej z Lochmanna, z tą róznicą, że łopaty wirnika maja inny kształt i na pierwszy rzut oka widać, że bez tych charakterystycznych dla Lochmanna zaokragleń będą potrzebowały większej mocy ciągnika. Druga rzecz widoczna na pierwszy rzut oka to inna pompa. W lochmanie jest Comet IDS 1401 a tu jakiś inny typ Cometa, dokładnie nie mogę rozpoznać jaki. Tak że opryskiwacz niby ten sam, ale nie ten sam.

Ukraina 2018 ZATRUDNIENIE 22.02.2018 06:09

Jeśli dokumenty wyrobione w ubiegłym roku na starych zasadach to umowa o dzieło powinna przejść , jeśli dokumenty wyrobione według nowych zasad nietety nie.

Ukraina 2018 ZATRUDNIENIE 21.02.2018 17:49

Póki nie wejdzie umowa o pomocnictwie, niestety konieczne. Dziś byłem na spotkaniu w sprawie umowy o pomocnictwie. Zresztą, co ciekawe, zmiany dotyczące zezwolen koordynuje resort pracy, natomiast umowa o pomocnictwie to ,,produkt " koordynowany przez Ministerstwo Rolnictwa. Dziś poszedł do Sejmu i przedstawiciel resortu twierdził, że wejdzie możliwie szybko ale terminu nie podał.  Co ciekawe, projekt faktycznie jest prosty i w zasadzie dla producentów korzystny, ale nie wiadomo czy ktoś w Sejmie przy nim jeszcze nie pomajstruje. Niby chcą go zatwierdzić jak najszybciej ale najwcześniej to będzie zdaje się maj. Z kolei przedstawicielka ministerstwa Pracy wspomniała  o lipcu.  Próbowaliśmy ich z przedstawicielami producentów z okolic Czerwinska  przycisnąć by podali konkretny termin , jednak nic więcej się nie dowiedzieliśmy.

Ostatnie komentarze użytkownika

Spłonął obiekt grupy La-Sad w Borzęcinie ! 26.04.2018 13:40
Porządna, solidna firma, pracowici ludzie...żal... A te komentarze... świadczą, że nasza mentalność nie zmienia się. Największym naszym marzeniem nie jest by mieć tyle samo krów co sąsiad, ale by jemu wszystkie wyzdychały. A przecież w obliczu takiego nieszczęścia, zamiast snuć dyrdymały, powinniśmy zastanowić się jak tym ludziom pomóc, bo to nasi bracia sadownicy.
U jerzy45 -ego w sadzie 31.03.2018 20:16
Kolego kochany! Widzę , że jesteś zwolennikiem teorii, że jak ktoś coś ma to pewnie ukradł lub w najlepszym wypadku dostał za darmo. Otóż oświadczam Ci, iż istnieją takie gospodarstwa sadownicze, które powstały jeszcze grubo przed drugą wojną i wiele pokoleń na nie pracowało. A, że potrafili sobie dobrze radzić w różnych czasach to chyba plus dla nich. Fakt, że czasem pieniądze leżały na ulicy i wystarczyło się tylko schylić by po nie sięgnąć był zawsze dyżurnym problemem tych, którzy tego nie zrobili.
U jerzy45 -ego w sadzie 30.03.2018 07:47
W sadownictwie trzeba myśleć na kilka lat do przodu. Pamiętam komentarze na tym portalu, kiedy to powstawała inicjatywa ,,JABŁKA GRÓJECKIEGO", To było dobrych kilka lat wstecz. Wtedy wielu, również z naszego regionu, było zdania , że to niepotrzebna fanaberia. Wtedy był na oścież otwarty rynek rosyjski i chłonął wszystko, Jak się zamknął , wszystkim marzyły się Chiny, Indie itd., a może ponownie otwarte wrota do rosyjskiego raju. Nikt nie myślał o rodzimym rynku, nikt nie zastanawiał się jak choćby w niewielkim stopniu, zastąpić wszechobecne w sieciach jabłka włoskie z ,,wyższej półki". W grójeckim kilka osób o tym myślało o chwała im za to. Teraz ta inicjatywa znajduje naśladowców, ale to jest tak jak z sadzeniem Prince i Gali czy nawet borówki, Dla jednych to nowoczesność i przyszłość, dla innych teraźniejszość i chleb powszedni, który też bywa czasem kwaśny. Teraz gdy mówimy o ograniczeniu pozostałości i nawet ekologicznej produkcji towarowej, wielu puka się w czoło i szuka ,, drugiego dna", mówiąc nawet czasem że,, krzyk" o te pozostałości to zmowa grup i ,,prezesów' by mieć powód do ,,zbijania" czy utrzymania cen. Niektórzy, nawet miejscowi ,,bossowie" branży, mówią , że to nierealne, że nie da się tego zrobić. A to właściwie już ,,się dzieje". Z tym, że tak naprawdę, znając życie, trafi to do świadomości większości dopiero za kilka lat. Zupełnie tak samo było z ,,JABŁKIEM GRÓJECKIM".
U jerzy45 -ego w sadzie 23.03.2018 17:35
Punkt widzenia zależy od puntu siedzenia. Dla jednego będzie ładny, dla drugiego... do dupy. Ale takie mamy sadownictwo, i to tradycyjne i to supernowoczesne. Póki co dla wszystkich na rynku miejsca wystarczało, a widać opłacała się i taka, i taka produkcja. Co będzie dalej? Tego nie wie nikt.
U jerzy45 -ego w sadzie 23.03.2018 12:59
,,Ale cóż czasem wolałbym żeby więcej było państwowych firm jak za komuny. Tam było tak jak powinno być.". Pamiętam jak było w państwowych firmach za komuny, dlatego napiszę:,,Boże chroń nas od powrotu tego bezhołowia , bałaganu, złodziejstwa i pijaństwa".
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram