Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Info_karta

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
59
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
215
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
3289

Ostatnie posty użytkownika

opryskiwacze sadownicze z BIG-POL 27.02.2018 09:22

Użytkuję lochmanny od wielu lat. Teraz tylko z odwróconym ciągiem. Sprzęt uważam za dobry i solidny.  Opryskiwacze o których piszesz widziałem na zywo i moje zdanie jest takie. Kolumna to dokładna kopia tej z Lochmanna, z tą róznicą, że łopaty wirnika maja inny kształt i na pierwszy rzut oka widać, że bez tych charakterystycznych dla Lochmanna zaokragleń będą potrzebowały większej mocy ciągnika. Druga rzecz widoczna na pierwszy rzut oka to inna pompa. W lochmanie jest Comet IDS 1401 a tu jakiś inny typ Cometa, dokładnie nie mogę rozpoznać jaki. Tak że opryskiwacz niby ten sam, ale nie ten sam.

Ukraina 2018 ZATRUDNIENIE 22.02.2018 06:09

Jeśli dokumenty wyrobione w ubiegłym roku na starych zasadach to umowa o dzieło powinna przejść , jeśli dokumenty wyrobione według nowych zasad nietety nie.

Ukraina 2018 ZATRUDNIENIE 21.02.2018 17:49

Póki nie wejdzie umowa o pomocnictwie, niestety konieczne. Dziś byłem na spotkaniu w sprawie umowy o pomocnictwie. Zresztą, co ciekawe, zmiany dotyczące zezwolen koordynuje resort pracy, natomiast umowa o pomocnictwie to ,,produkt " koordynowany przez Ministerstwo Rolnictwa. Dziś poszedł do Sejmu i przedstawiciel resortu twierdził, że wejdzie możliwie szybko ale terminu nie podał.  Co ciekawe, projekt faktycznie jest prosty i w zasadzie dla producentów korzystny, ale nie wiadomo czy ktoś w Sejmie przy nim jeszcze nie pomajstruje. Niby chcą go zatwierdzić jak najszybciej ale najwcześniej to będzie zdaje się maj. Z kolei przedstawicielka ministerstwa Pracy wspomniała  o lipcu.  Próbowaliśmy ich z przedstawicielami producentów z okolic Czerwinska  przycisnąć by podali konkretny termin , jednak nic więcej się nie dowiedzieliśmy.

Ukraina 2018 ZATRUDNIENIE 21.02.2018 16:19

W tej chwili tylko umowa zlecenie, co ważne na minimalną stawkę ,by w razie jakichś perturbacji np pogodowych w czasie zbioru i wynikających z tego kilkudniowych przerw w pracy nie płacić pracownikom za godziny ozusowane a nieprzepracowane.

Wczesna wiosna? 21.02.2018 07:23

Ja miałem już zacząć ale wstrzymałem cięcie. Zrobię dopiero po mrozach.

Ostatnie komentarze użytkownika

Sadownicy są w dobrej sytuacji i ... 16.03.2018 06:31
Jakoś tak wszyscy zapomnieli, że zakładanie plantacji trwałych to przede wszystkim, ze względu na koszty, planowanie w skali wieloletniej. Dotyczy to tak nasadzeń jak i wyposażenia i infrastruktury gospodarstwa. Również potrzebne jest długofalowe planowanie rynków zbytu a co najważniejsze, zapotrzebowania na siłę roboczą. A u nas sadzi się albo to co płaci w danym roku albo to co ,,sumsiad" posadził. Budynki przechowalnicze buduje się nie pod potrzeby ale większe niż ,,sumsiad", bo liczy się , że w razie czego ,,sumsiad" zapłaci za wynajem powierzchni przechowalniczej. Ciągniki i maszyny również kupuje się, by nie mieć gorszych od ,,sumsiada". Borówkę sadzą teraz wszyscy, bo ,,sumsiad" zrobił na tym dobry interes a owoce zbiorą zawsze ,,sumsiady" z Ukrainy Potem ma się pretensje do wszystkich, bo stało się , że ,, sumsiady Ruskie jabłek nie chcum i jakieś tam embarga porobiły" , a ,,tym lenium Ukraińcom nie chce się już robić za copkę śliwek". Nie patrzmy na ,,sumsiadów" tylko patrzmy do przodu i planujmy mądrze.
W Lublinie o nowych problemach w polskim sadownictwie 10.03.2018 18:57
Teraz już praktycznie niewiele, trochę tylko w Izbach Rolniczych, bo całkowicie brak czasu.
W Lublinie o nowych problemach w polskim sadownictwie 10.03.2018 14:49
To zdaję się ja jestem jednym z pierwszych kandydatów do uduszenie przez jerzego 45. Jednak polecam jerzemu 45 odświeżenie informacji na temat, genezy powstania tych działań oraz ówczesnej sytuacji rynkowej. Zamieszczam link: https://www.polskiesadownictwo.pl/images/informator/informator_1_2015.pdf
Sadownicy będą płacić składki od pracowników sezonowych ? 06.03.2018 07:08
Niestety w naszym kraju zatrudnianie nieletnich jest zabronione a nawet karane. Można po spełnieniu wielu warunków zatrudniać nieletnich w wieku od 16 do 18 lat tzw . młodocianych. Głupotą jest zatrudniać dzieci, ale jeszcze większą głupota jest... o tym pisać.
Sadownicy będą płacić składki od pracowników sezonowych ? 05.03.2018 19:43
Na resztę okresu pozostaje umowa zlecenie, czy nam się to podoba czy nie. A w tym momencie, kiedy nowa ustawa o pomocnictwie jeszcze nie obowiązuje, natomiast zaczęła już obowiązywać nowa ustawa o zezwoleniach na pracę dla cudzoziemców, została tylko umowa zlecenie. Wyjątek stanowią zezwolenia na pracę wydane jeszcze w ubiegłym roku według starej ustawy. I tu większość urzędów pracy rejestruje jeszcze umowy o dzieło. Niestety to jednak schyłek tej formy zatrudnienia.
2018_Yara_Agrotech

Ostatnio na forum

instagram