Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Synthos
W2_2017_Info_karta

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
39
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
155
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
2172

Ostatnie posty użytkownika

Zające - odszkodowanie za pogryzione drzewka 03.03.2017 06:48

Nie należy się żadne odszkodowanie i trudno żeby się należało. Nawet w najstarszych podstawowych podręcznikach opisane jest zagrożenie i sposoby zapobiegania. Ja mam sad przy duzym kilkusethektarowym kompleksie leśnym i oprócz porządnego ogrodzenia maluję pnie corocznie jesienią by drzewka były zabezpieczone. Trzeba o tym pamiętać i tyle. Niestety zdarzają się lata z bardzo wysoką pokrywą śnieżną no i wtedy zdarzaja się pogryzienia powyżęj nawet pnia. By zarobic na sadownictwie, trzeba niestety włożyć dużo pracy. Unia i Panstwo czy ktokolwiek inny za wszystko nie zapłacą.

Ceny środków ochrony roślin - 2017r. 24.02.2017 13:32

Jesli są środki jakieś trudno osiągalne, to rozumiem ich kupowanie na zapas. Ale od kilku lat nie zauwazyłem by opłacało się kupować zimą i było znacząco taniej. Ja kupują wtedy kiedy są potrzebne. A kupowanie na zapas? Środki trzeba gdzięś trzymać w plusowej temperaturze, często zadarzaja sie kradzieże ( co mnie spotkało dwukrotnie),.Do sklepu, a właściwie wielu sklepów, jest najdalej kilka kilometrów, a w sezonie i tak można kupić środki w tej samej cenie i taniej, więc kupuje na bieżąco. Takie wcześniejsze promocyjne zakupy to tylko zabieg marketingowy i bardzo dziwne , że tyle osób daje się na to łapać. No ale to ich problem.

Słabsze drzewka - Szampion/P14 27.01.2017 17:55

Żeby cokolwiek radzić trzeba najpierw zrobić badanie gleby, najważniejszy odczyn. 

spawanie bloku silnika 14.01.2017 09:28

Stary fachowiec pegeerowski nauczył mnie spawać bloki przy użyciu spawarki transformatorowej i elektrod do stali szlachetnej (nierdzewki).  Eletrody do spawania tego typu stali te ,,nie ściągają" i dobrze wtapiająsię w żeliwo.

Mrozy styczeń 2017r. 10.01.2017 21:56

A  zdziwisz  się kolego, oj zdziwisz!

Ostatnie komentarze użytkownika

Pierwsze soki NFC już z tegorocznych jabłek 21.03.2017 07:51
To chyba niezbyt dobra, a właściwie katastrofalna wiadomość dla naszych rodzimych małych wytwórni soków NFC.
Jabłka wróciły... sadownicy nic nie robią... 19.03.2017 12:24
Nie oceniaj kolego, gdy nie znasz ani osoby ani jej poglądów. A tak dla radykałów i jednej i drugiej strony, którym zdaje się że świat obraca się wyłącznie wokół nich i wszyscy tyko ich słuchają taka może mało znacząca dla nich informacja: Oprócz grupy idiotów , którzy ku uciesze i codziennym aplauzie jeszcze bardziej ogłupionej gawiedzi, okłada się coraz bardziej po pustych łbach, istnieje grupa ludzi o różnych poglądach która jednak współpracuje ze sobą, również na forum unijnym i która w głębokim poważaniu ma to polityczne rykowisko.
Jabłka wróciły... sadownicy nic nie robią... 15.03.2017 11:12
Okazuje się, że źródłem tak ,,wiarygodnej informacji". jest Polska Agencja Prasowa. Tego typu ,,wrzutki " pojawiają się tam nieprzypadkowo i przede wszystkim wtedy, gdy komuś zależy by mocno nagłośnić, szczególnie w mediach innych krajów, daną informację. Moim zdaniem wiąże się to z ogłoszeniem i dyskusją o kształcie nowego rozdania pomocy unijnej w związku z embargiem. W tym momencie najwięcej zależy od władz krajowych, które aktualnie odnoszą się do zaproponowanych przez Komisję Europejską rozwiązań w projektach rozporządzeń. Komuś bardzo zależy na tym by pomoc ta została ograniczona lub zupełnie jej nie było. Ja stawiam na lobby przetwórcze, ponieważ propozycje zawierają między innymi dość znaczne zwiększenie stawki na utylizację w biogazowniach czy niezbieranie. Nasi dobroczyńcy niestety poczuli smród we własnych gaciach.
Podniesienia limitów wycofania owoców z rynku 06.03.2017 20:39
Natomiast w dniu dzisiejszym na posiedzeniu Komitetu Rolnictwa i Rybołówstwa KE, delegatura Polska złożyła propozycję ponowienia rozporządzenia Komisji 2016/921 i do zwiększenia limitu dla naszego kraju do wysokości proporcjonalnej do ubiegłorocznej czyli 296.2 tys ton.
Podniesienia limitów wycofania owoców z rynku 06.03.2017 20:21
Póki co nikt dodatkowych limitów Polsce nie przyznał , gdyż te nieco ponad 7 tys ton powstało z niewykorzystanych limitów innych krajów rozdzielonych według ilości eksportu do Rosji. Dziś dostałem ROZPORZĄDZENIE DELEGOWANE KOMISJI (UE) 2017/376 z dnia 3 marca 2017 r. zmieniające rozporządzenie delegowane (UE) 2016/921 w odniesieniu do ponownego przydziału niewykorzystanych ilości zgłoszonych zgodnie z art. 2 ust. 4 tego rozporządzenia.Zgodnie z pkt. 7, niewykorzystane ilości powinny być zatem przydzielone ponownie. Ponowny przydział powinien opierać się na przejrzystych, obiektywnych i sprawiedliwych kryteriach. Najlepiej należałoby to zapewnić poprzez zastosowanie udziału każdego państwa członkowskiego w całkowitej wielkości, jak wynika z obecnego przydziału opisanego w załączniku I do rozporządzenia delegowanego (UE) 2016/921, jako podstawy ponownego przydziału. W celu zapewnienia, że przydział na każde państwo członkowskie wyniesie co najmniej 300 t, przydziały dla Cypru, Chorwacji i Portugalii należy odpowiednio zwiększyć z 85 do 300 t. Zastosowanie tego środka jest niezbędne, ponieważ ponowny przydział ilości mniejszych niż 85 t doprowadziłby do nadmiernego obciążenia administracyjnego organów krajowych, szczególnie w odniesieniu do kontroli, a jednocześnie nie miałby istotnego wpływu na sytuację producentów ani sytuację na rynku. (Stąd ta ilość ton). Pkt 8 tego rozporządzenia mówi ;W celu wywarcia natychmiastowego wpływu na rynek oraz przyczynienia się do stabilizacji cen w zainteresowanych państwach członkowskich niniejsze rozporządzenie powinno wejść w życie w dniu jego opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i obowiązywać od tego dnia do 30 czerwca 2017 r.,
B1_Yara
B2_Bayer
B3_SAP
B4
Sękowski-Dereń

OStatnio na forum