Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Merpan_Promocja
2019_Delany

Porozumienie Rolnicze – podsumowanie inauguracji

20.02.2019 odbyła się konferencja "Porozumienie dla rolnictwa" pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Ministra Rolnictwa. Z ramienia Związku Sadowników RP w spotkaniu uczestniczył Leszek Przybytniak Prezes Oddziału Grójec, Członek Zarządu Głównego ZSRP, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich. Spotkanie było poświęcone realizacji postulatów rolniczych protestów które się odbyły w 2018 roku. W szerokim reprezentowanym środowisku wiejskim uczestniczyło około 180 organizacji.

Były to związki branżowe, przedstawiciele spółdzielni oraz przedstawiciele organizacji konsumenckich. Po wystąpieniach Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Ministra Rolnictwa została przeprowadzona dyskusja dotycząca problematyki rolnictwa i jej sytuacji, zagrożeń, które spowodowały niepokój wśród wielu branż produkcji rolnej.

Przedstawiona była sytuacja trzody chlewnej, bydła, produkcji zbóż oraz sadownictwa i ogrodnictwa. Tą inauguracyjną konferencją rozpoczynającą debatę o sytuacji polskiej wsi zapoczątkowano cykliczne spotkania, jak również zorganizowanie grup problematycznych, które mają wypracować rozwiązania dla polskiej wsi. Mam nadzieję, że praca nad rozwiązaniami dotyczącymi problemów sadownictwa da wymierne korzyści naszej branży i zachęcam do uczestniczenia i dyskusji nad trudną sytuacją, która dotyka obecnie branżę sadowniczą.

Leszek Przybytniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego


 

Bardzo się cieszę, że tak duża liczba związków i organizacji rolniczych odpowiedziała na zaproszenie i przybyła na inauguracyjne posiedzenie Porozumienia Rolniczego – stwierdził 20 lutego br. minister Jan Krzysztof Ardanowski podsumowując dzisiejsze spotkanie.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że uczestnicy poruszali bardzo różne tematy, najbardziej interesujące daną grupę zawodową.

Musimy nauczyć się zwracać uwagę na fakt, że rolnictwo to naczynia połączone i tak je należy rozpatrywać – powiedział szef resortu rolnictwa.

W ocenie ministra była to bardzo dobra dyskusja, podczas której padało wiele interesujących propozycji. Przedstawiciele rolników mówili o różnych aspektach dotyczących możliwości wykorzystania produkcji rolnej. Zwracano np. uwagę na potencjalne korzyści zwiększenia produkcji konopi na cele energetyczne.

Rolnicy mają świadomość tego, że nowoczesne rolnictwo to jest rolnictwo zrównoważone – podkreślił minister rolnictwa.

Szef resortu przestrzegał przed nieustannym zwiększaniem produkcji bez analizy kosztów, bez zbadania możliwości zbytu.

Jednocześnie zwrócił uwagę na to, że w ostatnim czasie polska żywność została bardzo mocno napiętnowana podczas, gdy w podobnych sytuacjach, które mają miejsce w innych krajach reakcje były bardzo łagodne.

Jeżeli takie ataki będą się dalej powtarzać, to równie skrupulatnie będziemy badali napływającą do nas żywność – zapewnił szef resortu rolnictwa.

Organizacje rolnicze zadeklarowały wsparcie w przebudowie rolniczych struktur, w przygotowywaniu nowych rozwiązań, organizacji międzynarodowej promocji polskiej żywności.

Z dzisiejszej dyskusji wynika, że możemy w polskim rolnictwie wszystko poukładać, przerwać te złe rzeczy, które nastąpiły w latach 90-tych – ocenił minister rolnictwa.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski wyraził również zadowolenie, że uczestniczące w rozmowach organizacje zadeklarowały gotowość do ścisłej współpracy.

Wszyscy, którzy chcieli wyrazili dzisiaj swoje zdanie. Było to raczej sygnalizowanie problemów, ale jednocześnie dyskutanci deklarowali chęć szybkiego podjęcia technicznych rozmów w ramach zespołów – poinformował szef resortu rolnictwa.

To jest wyzwanie organizacyjne, logistyczne, ale na pewno nie będzie problemów ze znalezieniem odpowiednich pomieszczeń, żeby zespoły mogły szybko rozpocząć swoje prace – zapewnił minister Ardanowski.REKLAMA
2019_Faban_Promocja
2019_Captan_2019_news
2019_A_InfoKarta

komentarze (13):

dodaj komentarz
artemida
artemida 22.02.2019 07:22 Minister z CZYMŚ wyszedł... I CO ŻADNEGO KOMENTARZA?
artemida
artemida 22.02.2019 09:33 Przyznam, że obecny minister nie jest z mojej bajki ale doceniam, że po poprzedniku wychodzi z jakimiś inicjatywami, doceniam to... Dziwić może że to iż wywołuję "do tablicy" jest tak negatywnie odbierane. Wszyscy się obrazili na ministra?
jaceo1
jaceo1 22.02.2019 20:48 A co tu komentować? Tylko propaganda i nic więcej. W ciągu kilku dni musiałem pofatygować się do Ministerstwa parę razy( pierwszy raz od trzech lat po zmianie ekipy rządzącej), no bo okrągły stół, no bo przygotowania itd. Wybrałem się a jakże. Jak zwykle,,pro publico bono" bo Izba nie zwraca kosztów takich eskapad. Pierwsze spotkanie w sprawie rynków Rolnych (12 luty). Razem dobrana grupa ; rynek drobiu i owoców.Czemu tak? Ponoć to rynek i to rynek. Najpierw kurczaki , tak jakieś 2 i pół godziny. Około 20 producentów i ponad 20 osób z różnych departamentów do pomocy. Potem owoce.( zostało nas jakiś 4 osoby z producentów plus ponad 20 osób z Ministerstwa). Dyskusja ponad 2 godziny. Moje trzy propozycje: renegocjacja stawek i kontyngentów celnych z Ukrainą ( bo akurat KE je renegocjuje i warto by to wykorzystać, bo na owoce z Ukrainy do UE nie ma ograniczeń), działanie strukturalne powiązane z karczowaniem i rekultywacją terenów użytkowanych sadowniczo, oraz finansowanie przetwórstwa w GP uzależnione od konsolidowania i pozyskiwania nowych członków, niestety nie znalazły się nawet w protokole uzgodnień. Mija kilka dni
i nowe spotkanie w sprawie szacowania strat (18 luty). Uczestniczyli przedstawiciele Urzędów Wojewódzkich, pracownicy Ministerstwa z Wiceministrem, dyrektorzy Ośrodków Doradztwa i dosłownie kilku rolników. Zmiany przedstawione są na wstępie już gotowe, przygotowane przez Ministerstwo. Potem dyskusja ale Minister wtedy akurat sobie poszedł. Obiecali, że uważnie rozpatrzą
nasze propozycje, a jakże. Za godzinę ukazał się komunikat o uzgodnieniach, ale tylko z propozycjami przedstawionymi przez Ministerstwo. Dwa dni pracy na marne. Na trzecie spotkanie nie pojechałem, bo wolę jednak chyba ciąć sad, przynajmniej jakiś pożytek z tego jest. Dla ciekawych, mogę podesłać dokumentację ze spotkań i protokoły uzgodnień.
artemida
artemida 23.02.2019 07:03 Na taki wpis czekałem p. jaceo1. Sądzę, że nie tylko ja. Jest jakieś sprawozdanie z tego CO SIĘ DZIEJE... Mając prawdziwy obraz można się do niego odnosić! Mówiąc szczerze ale "czarno to widzę"... "Dobra zmiana" idzie w kierunku "NA PRZETRWANIE". Tak jak to przewidywałem i o czym pisałem.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 22.02.2019 11:06 Z czym wyszedl??? Produkujac 4 mln ton jablek to on powiniem siedziec w Indiach, ktajach blisko wschodnich portugali hiszpanii grecjii puscic oko do Wladimira a tak co mamy to zjesc???
artemida
artemida 22.02.2019 14:45 Z wywiadów słyszę, że czeka na konstruktywne propozycje producentów... Kilkadziesiąt tysięcy luda może coś wymyśli aby przedłożyć... wtedy będzie DEMOKRATYCZNIE!
jacenty82
jacenty82 22.02.2019 17:30 A ja już od 2 miesięcy mam problem z zakupem dobrych jabłek w sklepach, konsumuje tak 2-5 kg tygodniowo i teraz ograniczyłem konsumpcję bo jakość, zapakowanie towaru nie odpowiada mi. Dzisiaj żona chciała kupić jabłuszka w Grójcu w Lewiatanie, ale były tłuste, poobijane, wymieszane odmiany. Ostatnio z warzywniaka na 5 jonagoredów 1 był Ligol, 2 z czekoladą, jedno spróchniałe tylko jedno zjadłem. Cena niby niska bo 1,5 zł/kg, ale wyszło mnie to 7,5zł/kg. Może lepiej podwyższyć cenę do 3-4 zł/kg dać ludziom dobry towar i nie odstraszać konsumentów.
artemida
artemida 27.02.2019 08:13 A jak wygląda handel przygraniczny z obwodem kaliningradzkim? O ile wiem to i ten kranik zakręcony? Czy ktoś ma rozeznanie?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

rentier
rentier 22.02.2019 20:10 ale Ty jacenty chyba nie masz pretensji do producenta że nie możesz kupić dobrej jakości jabłek? bo... szanujący się producent potrafi liczyć i jabłka zostawił pod drzewem, bo czyż trudno było przewidzieć że cena hurtowa nie przekroczy w sezonie jesień-zima 0,30-0,40 gr?, wliczając w ten biznes 0,10 gr zbiór, ok.0,20-0,25 gr. chłodzenie i jest to co jest, jabłko nie chłodzone na rynku, ale... jest też jabłko dobrej jakości zamknięte w komorach i podejrzewam że właściciele takich jabłek nie będą zawracać sobie głowy handlem z jakimś tam drobnym handlarzykiem czy nawet Lewiatanem dla którego cena ma większe znaczenie niż jakość.
jacenty82
jacenty82 22.02.2019 20:56 Ja tylko próbowałem pomóc, zasugerować w czym tkwi problem, który sam się nie rozwiąże. W każdym sklepie jest "kiełbasa" za 12zł/kg i kiełbasa za 36zł/kg, schodzi jedna i druga, pomimo że cena 3 razy wyższa. Ale masz rację, odpowiedzialne są za to podmioty które handlują jabłkiem, sadownicy są tylko ofiarami, zbyt słabymi pomiotami by wymusić na handlujących by nie zniszczyli towaru, by pod koniec lutego nie obracali przemysłem.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

orzech
orzech 24.02.2019 02:02 widzicie i nie wierzycie...juz jestem szczesliwy ze dostane 500+ na pierwsze dziecko od lipca (prawdopodobnie) ale za energie elektryczna zapłace z 10 tys więcej, Szczęsliwy ten co nic nie ma...wiele gospodarstw sadowniczych klepie biede i tak będzie jak będziemy za darmo oddawać swoje plony....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Mazur
Mazur 26.02.2019 18:58 A ja byłem bardzo zaskoczony że tyle grup dba 170 dba o rolnika i mam wątpliwości czy nie było tam kuł gospodyń wiejskich ,,,im więcej dba o nas tym nam gorzej
artemida
artemida 27.02.2019 07:04 Już wielki wieszcz Adaś pisał- "wśród wielu przyjaciół psy zająca zjadły" ... czy był tam ktoś kUł Gospoś Wiejskich?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Wczesnowiosenne zabiegi fungicydami w sadach – najważniejsza jest profilaktyka

Wiele chorób drzew owocowych należy zwalczać wczesną wiosną, zanim jeszcze rozwiną się...

Ruszyła wiosenna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych

Wystartowała wiosenna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych w PZU i w Concordia...

Maliszewski: Szanse przywrócenia eksportu do Rosji

Embargo dla Rosji jest „rewelacyjne”. Putin wprowadził embargo w te kraje które...

Ocena sytuacji na europejskim rynku jabłek i gruszek

Poziom produkcji, rynek jabłek z potencjałem produkcji osiągnął punkt „nadpodaży” o...

Ardanowski: W drugiej części roku mogą wzrosnąć ceny jabłek i ...

W drugiej części roku mogą wzrosnąć ceny jabłek, gruszek i śliwek, ale mogą obniżyć...

Wniosek o zmianę zasad zatrudniania pracownika jako pomocnika

Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o rozważenie...

Najnowsze ogłoszenia

Wapno z chłodni KA

22.03.2019 18:46 autor: maksu83

Sekator pneumatyczny AIRPRESS

22.03.2019 08:35 autor: transpit

Kontener mieszkalny biurowy lub socjalny

22.03.2019 08:18 autor: transpit

Kupię Kosiarko-rozdrabniacz sadowniczy

21.03.2019 21:15 autor: Sadpol123

2019_Yara_seminarium_czeresniowe

Najnowsze komentarze

Od rana dym… protesty w...
No to czekaj z tymi odmianami na przymrozki...
Od rana dym… protesty w...
Przecież większość z Was głosowała za...
Kanada zainteresowana...
Skoro wyczytałeś to napisz a nie zadawaj...
Kanada zainteresowana...
artemida wpisz sobie w google, export jabłek...
Kanada zainteresowana...
A kto komu coś obiecał? Czy to sprawa...
Kanada zainteresowana...
A może rodacy Julii Timoszenko...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
Kto to pisze ? TVN cytuje " ile zarabia...
Kanada zainteresowana...
A czym się pryska na tej całej Ukrainie......
Kanada zainteresowana...
Zaraz zaraz przecież my mięliśmy z Kanadą...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
Za dwa jabłka sadownik dostaje 17 groszy i...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
A kto teraz będzie kupował w sklepie jak na...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
Zapomniałem dodać, brawo agro unia
"2 jabłka za 17 groszy" –...
Cholerne świnie zawsze przypiszą sobie...
"2 jabłka za 17 groszy" –...
ardanku ciesz się póki możesz bo tylko...
Skup interwencyjny: Są...
Niedługo będą wybory więc za ten dobrobyt...
Rosja jest gotowa...
Nie zapominajmy, że Polska ma podwójne...
Rosja jest gotowa...
Nie zapominajmy co było przyczyną...
Rosja jest gotowa...
Nie zapominajmy ze to EU nałożyła pierwsza...
Komunikat jagodowy -...
a dzisiaj już mrozik ma być w nocy a gdzie...
Skup interwencyjny: Są...
Panie Ministrze tym skupem interwencyjnym...
Sprzedam sad
Dobry interes. Sprzedać hektar za 300 a...
Nowa Zelandia chce olśnić...
Wielkie mecyje, czerwonego idareda kto nie...
Sprzedam sad
Tyle, że działka pewnie na nie byle jakiej...
Sprzedam sad
300tys/ha a myślałem ze u mnie jest droga...
ZSRP w sprawie umów...
Problem że tu nie da się edytować....
ZSRP w sprawie umów...
Co do cepa to pewnie prawda. Co do Pizy to...
ZSRP w sprawie umów...
Jaceo.. Każdy z twoich przodków pracował...
ZSRP w sprawie umów...
Ostatnie zdanie pokazuje na jaki rodzaj...
ZSRP w sprawie umów...
Widać przy tym pozostał tylko na wyższym...
ZSRP w sprawie umów...
Normalny Cyrk !!!!! Trochę nie na temat ale...
Komunikat jagodowy -...
u mnie nawet liście wszystkie nie spadły
ZSRP w sprawie umów...
To przecież można zostawić pod drzewami,...
ZSRP: Opłaciło się...
NIKT VAT-u NIE PODWYŻSZA NA SOKI (i na...
Od rana dym… protesty w...
Dobrze zrobili,ale teraz poniosą...
Od rana dym… protesty w...
Dobrze zrobili z tym wywalaniem jablek szkoda...
ZSRP w sprawie umów...
Drupi jak ty chcesz z pracownikami agencji...
ZSRP w sprawie umów...
Ok.Cena minimalna na owoce przemysłowe,ale...
ZSRP w sprawie umów...
Drupi,aleś Ty.....
ZSRP w sprawie umów...
Powinno być wymuszone prawo limitów z...
ZSRP w sprawie umów...
P. S. Skoro wszyscy wiedzą je kosztuje...
ZSRP w sprawie umów...
To żem napisoł to co wiedzioł. Powinno...
ZSRP w sprawie umów...
To nie jest takie proste, w przypadku płacy...
ZSRP w sprawie umów...
Oczywiście ja wszystko rozumiem ale...
Od rana dym… protesty w...
"Początek 2019 roku. Kilkadziesiąt spotkań...
Interwencja w sprawie Eskimosa
jak to nic... firma wykazała zysk za 4...
Od rana dym… protesty w...
tak a tutaj to demokracja,nie...
Od rana dym… protesty w...
A Ty Jacek chcesz sterroryzować wszystkie...
Od rana dym… protesty w...
Pretensje do wszystkich. to można...
Od rana dym… protesty w...
Pieprzyć ich. Ocenami tutaj to się ktoś...
ZSRP: Opłaciło się...
Sprawdziłem klasyfikacje GUS - aktualnie...
ZSRP: Opłaciło się...
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Chcieli...
ZSRP: Opłaciło się...
Nie przypominam sobie, aby na którymkolwiek...
Zrezygnowano z ustawy...
Czy wy naprawdę nie widzicie jak wami można...
ZSRP: Opłaciło się...
Panie Maliszewski dobrze by było żeby Pan...
Zrezygnowano z ustawy...
A poza tym uważam, że embargo powinno...
Zrezygnowano z ustawy...
A może to zasługa ostatnich strajków w...
Zrezygnowano z ustawy...
Brawo! Naciski jednak pomagają! Wreszcie...
ZSRP: Opłaciło się...
Gratuluje !! Macie sukces w obronie KUPS nie...
ZSRP w sprawie umów...
No i ciągu 10 sekund 17 minusów...
ZSRP w sprawie umów...
W dwudziestym pierwszym wieku,w Polsce,UE i w...
Od rana dym… protesty w...
Podaje do wiadomości dla wszystkich...
Od rana dym… protesty w...
Szczekaj PiSowski piesku
Ardanowski: Te jabłka...
Liże dupe kaczce i tyle i ma dzięki temu...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Też tak mówiłem 15 lat temu. Śmieli się...
Ardanowski: Te jabłka...
Nie dać, a sprze-dać to z chęcią, ot taka...
Od rana dym… protesty w...
Mam nadzieje ze jak sie zmieni rzad to ci sie...
Od rana dym… protesty w...
peowskiej miało byc.
Od rana dym… protesty w...
o bardzo ładny przykład eowskiej swini....
Od rana dym… protesty w...
Jak ktoś ma sad na madzie rzecznej czy na...
KUPS: Rząd chce nałożyć...
"Podnosząc podatek z 5 proc. do 23 proc. (a...
Od rana dym… protesty w...
Na zimno patrząc ,duuuuża część sympatii...
Od rana dym… protesty w...
Miejmy nadzieję ,że bliskość wyborów nie...
Od rana dym… protesty w...
Zamknij Ryj PiSowska gnido
Od rana dym… protesty w...
Ten artykuł pisał jakiś PiSowski trol....
Ardanowski: Te jabłka...
Tak że, ten tego, hmm. Wyszło na to że...
Ardanowski: Te jabłka...
sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie,...
Od rana dym… protesty w...
Oni poprostu spóźnili się na obrady...
Ardanowski: Te jabłka...
I co dobrego wniosła bezpłatna dystrybucja?...
Od rana dym… protesty w...
Więcej pochlebnych opinii widziałem dziś...
Ardanowski: Te jabłka...
można krytykować bezpłatna dystrybucje ale...
Od rana dym… protesty w...
Związek sadowników RP protestował latem...
Ardanowski: Te jabłka...
I co wysiedział? Złote jajko?
Ardanowski: Te jabłka...
Takie wlasnie macie argumenty mowa nienawisci...
Ardanowski: Te jabłka...
Końcówka linku:...
Ardanowski: Te jabłka...
Marcin, polecam ten artykuł:...
Od rana dym… protesty w...
Akurat pan Sas mówi logicznie i rzeczowo
Ardanowski: Te jabłka...
A co do energetyki to akurat dzieki pisowi...
Ardanowski: Te jabłka...
Tak dla PO i nowoczesnej. Chcemy...
Od rana dym… protesty w...
Minister Rolnictwa nas poniza, Rzad kosztem...
Od rana dym… protesty w...
Co do protestów pytanie czy Zachwieja Sas...
Od rana dym… protesty w...
Zachwiany pyknoł Ci 72 minusy.
Ardanowski: Te jabłka...
PIS won!!!!!!!krotko i na temat.
Ardanowski: Te jabłka...
Piątka (a nawet siódemka) "dla sadownictwa"...
Od rana dym… protesty w...
Tak jest, i dajemy jasny sygnał i zielone...
Od rana dym… protesty w...
Ta cała agrounia to nie jest jakas...
Od rana dym… protesty w...
pilzner13 ,,,no właśnie wystarczyło by...
Od rana dym… protesty w...
No i po co te zadymy,a wystarczyło by...
Od rana dym… protesty w...
Panie Marcinie Zachwieja ...Tak ,już jutro...
Ułatwienia w obrocie ziemią
Chaotyczne troche te nagranie ale jest dużo...
Ułatwienia w obrocie ziemią
Odnoszę wrażenie, że za ułatwienie...
Ułatwienia w obrocie ziemią
Też mi ułatwienia.... najpierw zablokowali...
Mirosław Maliszewski: Jaki...
No i najważniejsze:skoro obowiązkowe...
Mirosław Maliszewski: Jaki...
Czy pan Maliszewski tylko udaje czy nie zdaje...
Czy powinniśmy żądać...
Węgiel jedzie ropa płynie... Było kiedyś...
Czy powinniśmy żądać...
Boginią mądrości jest Atena... Jak to bywa...
Czy powinniśmy żądać...
Przepraszam, ale czy nikt jeszcze nie...
Czy powinniśmy żądać...
Zmusić prezesów grup nie zmusimy i tak...
Czy powinniśmy żądać...
musimy wiecej sadzic ! proponuje zawody w...
Czy powinniśmy żądać...
Od kogo żądać? Kto jest adresatem tych...
Jabłka „Amela”...
Taką sytuację przewidział już Molier w...
Czy powinniśmy żądać...
Moim zdaniem, ten cały wywód powinien się...
Jabłka „Amela”...
Normalne odmiany w których nie ma...
Jabłka „Amela”...
Może jaśniej; czy to jest nowa odmiana czy...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Przyjdzie maj jabłko będzie po 1zl i każdy...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Nie mamy już czasu na nic bo decyzje już...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Jeszcze 10 lat temu, niektórzy spierali się...
Eksport ukraińskich jabłek...
Coś mi się wydaje, że pisząc o Dubaju...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Widać,że facet ma bardziej poukładane w...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Problemem były i są programy...
Mamy nie więcej niż 5 lat...
Dziwne? Nikt nie komentuje...
Brona aktywna z wałem pakera
Witam ! chętnie wypożyczyłbym bronę ale...
Ardanowski: Rusza kolejna...
pszemek - czytać ze zrozumieniem w szkole...
Ardanowski: Rusza kolejna...
Co się dziwić, od początku to...
Ardanowski: Rusza kolejna...
Komuś, w ramach rozwiązywania problemów...
Komunikat sadowniczy -...
Dzień przed zabiegiem,do ropownicy wlać...
Komunikat sadowniczy -...
Siara. I jeszcze raz siara. Jest super na...
Komunikat sadowniczy -...
Prawidłowo nie dajmy się zwariować.
Komunikat sadowniczy -...
Zabaweczka z lochmanikiem zakonserwowano...
Komunikat sadowniczy -...
Oj przelicza sie w tym roku....bo ze...
KUPS: Podwyżka VAT na...
a jeszcze jedno, pytanie czy KUPS to...
KUPS: Podwyżka VAT na...
poprosimy KUPS o np. badania rynkowe...
KUPS: Podwyżka VAT na...
Prosze o uzupełnienie artykułu o stawki...
KUPS: Podwyżka VAT na...
Znowu jakieś bzdury o podwyżce vat-u na...
Ardanowski: Rusza kolejna...
A tak pomagał i rozwiązywał problemy...
Związkowcy i pracodawcy...
Artykuł wprowadza w błąd.Nie chodzi o...
Ardanowski: Rusza kolejna...
No zobaczymy co teraz będzie ,pozostawiam to...
Ardanowski: Rusza kolejna...
No zobaczymy co teraz będzie ,pozostawiam to...
Komunikat sadowniczy -...
Już się zaczyna...Ciekawe kto dalej da się...
Związkowcy i pracodawcy...
Nie ma większego syfu od tych napoi...
Związkowcy i pracodawcy...
Bardzo dobrze! w końcu nie będzie się im...
Jabłka przemysłowe - 0,30...
Kol. nigdy nie mów nigdy
ORLEN: Razem napędzamy...
A skąd wiesz jaką przebitkę ma ORLEN?...
Soki i nektary będą...
Ciekawe jaka będzie reakcja KUPS... Czy...
ORLEN: Razem napędzamy...
Powodzenia... jeżeli ktoś wierzy... Wójt...
ORLEN: Razem napędzamy...
Orlen będzie napędzał polskie rolnictwo...
Soki i nektary będą...
warto sprawdzić...
Soki i nektary będą...
Moim zdaniem raczej jest to sprawiedliwe,...
instagram