Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_InfoKarta

Polskie jabłka trafią na śmietnik ?

Jak informuje wyborcza.pl polskie sady w tym roku rekordowo obrodziły. I od razu problem: ceny jabłek w skupach są niskie. Nie wiadomo też, czy nie zmarnuje się 0,5 mln ton owoców.

Tegoroczna produkcja jabłek, a jesteśmy w niej jednym ze światowych liderów, może wynieść nawet 4,5-5 mln ton - to ok. 20 proc. więcej niż średnia z ostatnich trzech lat i prawie dwa razy więcej niż w 2017 r.

Urodzaj przekłada się na niższą cenę owoców w skupie: kilogram jabłek na przemysł kosztuje tylko 20-35 groszy. Lepsze ceny sadownicy mają na jabłkach deserowych - 0,93 zł/kg.

Ale popyt na nie jest ograniczony i już nie rośnie. Od lat zjadamy w Polsce tylko ok. 0,5 mln tony (11,5 kg na osobę), a za granicę wysyłamy 1 mln ton.

Siłą rzeczy reszta owoców idzie na przetwórstwo. W tym roku będzie to co najmniej 3 mln ton.

Zwykle tak się dzieje z 60 proc. owoców, ale w tym roku może o być nawet 75 proc. zbiorów – szacuje Barbara Groele, sekretarz generalny KUPS. Jej zdaniem jabłek może być tak dużo, ze nie uda się ich wykorzystać w przetwórstwie. Może się zmarnować nawet do 0,5 mln ton jabłek.


REKLAMA
2019_A_InfoKarta

Tagi:

jabłka, zbiory

komentarze (39):

dodaj komentarz
cielmus
cielmus 31.08.2018 21:35 Już się zmarnowało że 200 tyś ton tylko powód jest inny a konkretnie dotyczy siły roboczej. A Pani z KUPS niech uważa po na końcu powie UPS !!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zbig63
zbig63 31.08.2018 21:53 Około 1 miliona już przerobiły zakłady zostało około 2,5 miliona ton .Do końca roku zakłady przerobią z 1,5 miliona zostanie 1 milion ton na export ,kraj i na obieranie a może z kilkadziesiąt ton z tego miliona zostanie przeznaczone na embargo.Wszystkie jabłka zostaną sprzedane tylko za jaką cenę>?
artemida
artemida 01.09.2018 08:01 Skąd te, tak precyzyjne dane? Kto ma takie prognozy? A może z sufitu p. zbig63?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin79
Marcin79 01.09.2018 09:22
tylko 500tys trafi na śmietnik ??
a sprzedając po 18 groszy marnujemy " smietniskujemy " 2/3 swojego towaru -czyli znacznie wiecej
BO SPRZEDAJĄC ZA PÓL CENY MARNUJEMY POŁOWĘ SWOJEGO TOWARU
marnujemy w możliwie najgłupszy ,najbardziej pracochłonny sposób

powinno milion ton jabłek zgnić pod drzewami " trafic na smietnik " a za pozostale bysmy dostali prawdziwe pieniądze
-niszczenie nadmiaru towaru , to jedyna rozsądna alternatywa w nadprodukcji - szkoda ze u nas niewykonalna i tylko "dziadek mróz "czasem tego dokonuje , dla naszej korzyści

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin79
Marcin79 01.09.2018 09:31 aha i jeszcze zapomniałem dopisać
ze marnowanie części produkcji jakie "dała natura " jest jak najbardziej ECO -czyli zgodne z prawami natury

wystarczy pomyslec co by sie stało gdyby zaden z luudzkich plemników sie nie zmarnował ?
nadpodaz jabłek toby był mały pikus wobec tego armagedonu :)


wszędzie w przyrodzie większość lub prawie wszystko sie marnuje i tak powinno byc z nadmiarem jabłek
artemida
artemida 01.09.2018 10:43 Idąc tym tokiem rozumowania to niech jajcarze ograniczą produkcje jaj o połowę i sprzedają jaja po 1zł, świniarze dobrą kiełbasę po 100zł, mleczarze - mleko po 10zł/l. Na stacjach benzynowych paliwo - po dysze. No co? Nikt się nie napracuje, każdy zarobi i będzie git!
artemida
artemida 01.09.2018 20:04 Jajcarze, mleczarze, świniarze nie podniosą cen bo w tych produktach jest równowaga na rynku! Rynek, może z pewnymi perturbacjami się ustabilizował i jest święty spokój. Co do owoców - jak jest każdy widzi... Jak TAMCI OGRANICZALI PRODUKCJĘ TO SADOWNICY DOSADZALI... Może nieprawda?
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 03.09.2018 11:05 Rynek owoców znacząco różni się od rynku jajek czy mleka. Nie da się tego porównać. W sadownictwie Ci którym to wychodzi mogą rozwijać produkcję, reszta(70%?) zbankrutuje. Są sady i sady...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin79
Marcin79 02.09.2018 08:29 moje "złote rady " dotycza nadprodukcji i OBRONY przed zbyt niskimi cenami , ponizej kosztow produkcji
i tylko takiej sytuacji dotyczą - tzn. przywrócenia równowagi na rynku
bo nie moze byc windowania cen bez konca i umiaru bo napotka to bariere popytu
i w rezultacie spadnie popyt i windujacy wiecej straci niz zarobi ..
w jablqkch -sadownictwie TA RÓWNOWAGA RYNKOWA JEST WYRAŹNIE ZACHWIANA
PRZEZ NADWYŻKĘ PODAŻY i z tym cos trzeba zrobic
sam pisales o sposobie w dluzszym terminie -likwidacji czesci nasadzen
a ja napisalem a dzialaniu na teraz "na dzisiaj "
artemida
artemida 02.09.2018 09:11 Na ten rok/sezon to wg mojego rozeznania to tylko "ratuj się kto może".
Wrócę do problemu bardziej całościowo. Nie trzeba było proroka Izechiela aby przewidzieć to co się dziś dzieje. Przez poprzednie dwa lata NIC NIE ROBIONO ABY ZAPOBIEC DZISIEJSZEJ SYTUACJI. Ostatnią inicjatywą w tym względzie była kolęda ministra Piechocińskiego aby znaleźć chętnych na zakup jabłek za granicą. Efekty był raczej mizerne , bo rynek światowy jest dość stabilnie ukształtowany. Nie można przewidzieć powodzi czy przymrozków ale to że jeżeli przybywa sadów to również wzrośnie plon to PROSTE JAK ŚWIŃSKI RYJ. Przeżyli sadownicy ubiegłoroczne przymrozki, jakoś przeżyją tegoroczną klęskę ale NIE MOŻNA CHOWAĆ GŁOWY W PIASEK /rzekomo to nie prawda że strusie tak robią/. Sytuacja światowa w TYM handlu stała się stabilna /Putin nie odpuści/ więc sadownicy winni ZOBOWIĄZAĆ NASZE PRAWITIELSTWO do podjęcia KONKRETNYCH DZIAŁAŃ!
jurol
jurol 02.09.2018 20:33 Nie dwa lata tylko coś kolo trzydziestu już będzie szanowny Artemido jak rządzący robią nas w wala i nie ma w tym żadnej agitacji politycznej tylko szara rzeczywistość.
artemida
artemida 03.09.2018 12:24 A ja agituję POLITYCZNIE do polityków wszelkich kolorów; ZAJMIJCIE SIĘ SADOWNICTWEM bo to nie tylko sprawa sadowników ale całego rolnictwa.
artemida
artemida 04.09.2018 13:42 Jeżeli nie POLITYCY TO KTO? KTO decyduje o tym co się dzieje w Kraju nad Wisłą???

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 02.09.2018 20:48 Patrząc na to co się dzieje nasze jabłka trafią pewnie niebawem na śmietnik historii.
artemida
artemida 03.09.2018 07:12 Nie przesadzaj jurol, kto przez wiele lat był ELYTĄ w rolnictwie? Nawet nie 30 a 50 lat!!! Pieniążek dał sadownikom pieniążki jak nikt inny. Nie narzekaj na starsze czasy, wszyscy Wam zazdrościli... Rozpieszczeni, zapomnieliście że wszystko może się skończyć..' i tak się dzieje. No może jeszcze nie KONIEC ŚWIATA ale wielu musi zacząć zjadać swój ogon. Ekonomia nie zna litości, a pomoc? To mit...
artemida
artemida 04.09.2018 07:06 Po komentarzach i minusach, mi wklejonych, zaczynam żyć z przeświadczeniem że to ja jestem winien sytuacji w Polskim sadownictwie, jestem załamany...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin79
Marcin79 04.09.2018 11:38 Jest szybka pomoc rządu dla rolnictwa

https://agronews.com.pl/artykul/mandaty-dla-protestujacych-rolnikow-jest-komentarz-ministra/
artemida
artemida 05.09.2018 07:10 Chyba kluczową była wypowiedź premiera Morawieckiego w Sandomierzu, była ona w stylu senatora Katona; PRZEDE WSZYSTKIM NALEŻY ZNISZCZYĆ PSL. A później ? A później coś się obieca... jakiś holding czy coś...
Green25
Green25 05.09.2018 07:43 Po co niszczyć...Niektóre partie ulegną auto destrukcji tzw.samo zaoraniu bez niczyjej pomocy .Módlcie sie do wszechmogącego aby Kołodziejczak z UWZ stracił apetyt na politykę bo z tego co mówił ma zamiar stworzyć stowarzyszenie .Ten chłopak wydaje się mieć charyzmę i chyba nawet chce coś zrobić pozytywnego dla Polskiej wsi.Tak więc leśne dziadki miejcie się na baczności:)
artemida
artemida 05.09.2018 08:03 A cóż to takiego UWZ? Kim jest ów Kołodziejczak, jaki ma program i ile "szabel" do walki? O tym jak się partie "zaorują" widać na lewicy...
artemida
artemida 05.09.2018 11:30 No właśnie dwóch leśnych ludków odeszło, jeden aby móc się spokojnie wyspać, drugi szyszki zbierać w Puszczy Niepolewickiej z dala od dzików z ASF...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 05.09.2018 20:36 Kto to jest Kołodziejczak? Młody człowiek któremu w skrócie nie podoba się to co się dzieje obecnie w rolnictwie ...Kiedyś z Leppera się wyśmiewano i choć wiało trochę populizmem w jego formacji to z perspektywy czasu miał sporo racji . Nie wiem co się z tego "wylęgnie" ale na tą chwilę nie ma reprezentantów Polskiej wsi ,więc daje nu warunkowy kredyt zaufania.
Green25
Green25 05.09.2018 20:56 Artemida ,zadam Ci pytanie na pytanie...a jaki ma program PSL ? Ta partia od wielu lat ma taki program aby doczłapać się po plecach rolników do ław poselskich i przykleić się tam gdzie cieplej .Jeszcze raz podkreślam nie ma obecnie formacji w PL która reprezentowała by "biznes" rolniczy...co jest bardzo smutne.
artemida
artemida 06.09.2018 07:20 No to czas na odpowiedzi
P. Green- P. Kołodziejczak KOGOŚ reprezentuje jakąś ORGANIZACJĘ, jak się nazywa, jaki ma program? Mogę powiedzieć że nic nie wiedząc o niej nie mogę jej popierać a już na pewno nie mam powodu by krytykować. Prześledź MOJE WPISY - zawsze znajdziesz Moje poparcie dla organizacji które mają na celu konsolidację środowiska sadowniczego/rolniczego zabiegającego o swoje rolnicze/ogrodnicze/wiejskie interesy.
Co do PSL- zadałeś pytanie na które próbujesz sam sobie odpowiedzieć. Jak widzisz PSL - nie przykleił się do PIS- u choć tu były konfitury. Może przeanalizujesz to z jaką determinacją premier atakuje PSL /vide pełne kłamstw i przeinaczeń wystąpienie w Sandomierzu/ oraz ten festiwal obietnic to... aż trudno uwierzyć iż finansista ma aż tak wybujałą fantazję. Dominuje jeden motyw; ZA WSZYSTKO ODPOWIADA PSL. Zadawałem, parę dni temu pytanie co PIS zrobił dla sadowników w ciągu ostatnich trzech lat, choć dla nikogo nie było tajemnicą jakie będą plony, ilu ludzi jest do ich zbioru i jakie są kanały zagospodarowania. Odpowiedź była jedna, PSL sprzedał zakłady przetwórcze!!! Zakłady sprzedawał AWS a ostatnie APPEL sam Morawiecki sprzedał Chińczykom parę miesięcy temu. Inna sprawa ZAKŁADÓW TYCH Z KRAJU NIE WYWIÓZŁ, ON SĄ I PRZERABIAJĄ.
Alfredowi odpowiem że po raz kolejny odpowiem iż /jak to sam określa/ że łże. Miałem czarne włosy a jestem ganc łysy....
artemida
artemida 06.09.2018 08:23 Może małe uzupełnienie... Chcesz znać program PSL-u ??? Konwencja programowa odbędzie się 9 września - na pewno znajdziesz odpowiedzi na większość wątpliwości.
Druga sprawa -dostęp do środków przekazu czyli, przede wszystkim programów informacyjnych TVP. W programach /bezpośrednio po Wiadomościach przedstawiciele /Prawa i Sprawiedliwości / przedstawiali swe racje lub ich bronili w ciągu ostatniego roku przez 184 godziny, przedstawiciele PSL mieli na to jedynie 4 /słownie CZTERY/ godziny. Komentarz do tego pozostawiam rozsądnie myślącym.
jerzy45
jerzy45 06.09.2018 21:56 Green25... A jakie programy dla Wsi mają inne partie ? Czym nas uraczą podczas kolejnej kampanii wyborczej ? Czegóż to znowu nie naobiecują ?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 05.09.2018 20:37 artemida weź już przestań agitować psl zakodziały rudy przygłupie ...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 06.09.2018 06:48 Ktoś nieraz dziwi się , że niektórzy dosyć rzadko piszą komentarze. Kiedyś można było z portalu wylecieć za byle co. Teraz można pluć na każdego ile się chce. Z tego też powodu nie wszyscy chcą dostosowywać się do tego ,,poziomu". Portal schodzi na psy, tak jak i całe sadownictwo.
artemida
artemida 06.09.2018 14:26 Parafrazując stare arabskie przysłowie które mówi; "Psy szczekają a karawana idzie dalej", uważam, że "sadownictwo pójdzie dalej" ale potrzebna mu restrukturyzacja...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 06.09.2018 09:12 Dziwisz się jaceo ? .. jak po ciężkiej prawie darmowej pracy wchodzę na ten portal ,,widzę artemida ,24 godziny na dobę (artemida) ,,człowieka który niczym nie jest związany z sadownictwem ..i jego pslowskie mądrości !i czasami puszczają nerwy . Byli różni użytkownicy portali ,,był Melanhota ,Pomolog oni mimo że mieli inny punkt widzenia na świat, niż ja ,nie narzucali swoich dywagacji !! nawet przetwórcacudotwórca był lepszy ..Jeśli za mój niewyparzony jęzor wylecę z tego portalu ,,mam to w d...e i tak będę nadal sadownikiem a nie byle h ...m

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin79
Marcin79 06.09.2018 10:41 Z tego też powodu nie wszyscy chcą dostosowywać się do tego ,,poziomu". Portal schodzi na psy, tak jak i całe sadownictwo.

to widac nawet po mozliwosci dowolnego manipulowania ocenami - niby innych użytkowników
Alfred40 06. napisal komentarz przed godziną i "ma juz ponad 40 minusów "
a tzn. ze wszyscy użytkownicy portalu rzucili prace w polu u przybiegli ocenić - skrytykować Alfreda

:) :)
jerzy45
jerzy45 06.09.2018 22:00 Jesteś Marcinie79 zdziwiony ? Ja może tak. Jednak młodzi mają wszystko w komórkach. Każdy ruch w sieci jest im zakomunikowany i nie muszą siedzieć przed pcetem, czy laptopem, jak np ja.
Alfred40, to prostak, zwykły cham i zapewne jest tylko trollem, który nic więcej zaproponować nie może.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 07.09.2018 17:28 jerzy ciebie prostak i niemiecki cham zrobił i jakoś żyjesz !! wąsaty pajacu !
jerzy45
jerzy45 08.09.2018 21:39 Każdy daje świadectwo kim jest poprzez swoje czyny, komentarze, itd. Ja osobiście z Tob tzw. brudzia nie piłem i proszę zwracać się do mnie zgodnie z zasadami polskiej pisowni. Tu już wychodzi z Ciebie brak oczytania, brak dobrego posługiwania się językiem ojczystym. moje imię pisze się tak - Jerzy... Nie wiem dlaczego miałby mnie zrobić jakiś niemiaszek, skoro moje korzenie, korzenie mych przodków sięgają jeszcze grubo przed rokiem 1500. Z mojej miejscowości został namaszczony na biskupa Ryskoniusz, który ufundował mój parafialny kościół. Dokumenty z tamtych czasów się nie zachowały, ale to, co widnieje na grobach mych przodków, na cmentarzu przy kościele, dobitnie świadczą o tym, że byli tu od wieków. A tu gdzie mieszkam zawsze była Polska. Jeśli ja zostałem "zrobiony" niemieckim dydkiem, to Ty zapewne musiałeś być
zrobiony" ruskim dydkiem, a to już jest obciach...
Adminie...Nie waż się usuwać Alfreda40 !! Plankton i taki lokalny folklor zawsze dodaje kolorytu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 07.09.2018 17:38 Marcin daj spokój .. szkoda Twoich nerwów ..Admin gdzie jesteś ??? dlaczego mnie i jerzego nie usuniesz ???za nasze inwektywy ?? Może niech ruszy też tyłek i zrobi właśnie porządek i z tymi minu/plus ...Bo zakodziały artemida jest obecny tu 24 godziny na dobą i pyka hurtowo plus /minus ...I tak że nie drze ryja konstytucja ...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 07.09.2018 17:57 Szkoda że nie można cofnąć się do komentarzy jerzego z przed 6/8/10 lat jak dostało się Po i psl do władzy ! jedno zapamiętałem szczególnie początek embarga( co ma rząd zrobić kupić twoje wisnie ,jabłka było nie trzymać się rosyjskiego niestabilnego rynku ,ja sprzedaje na lokalne rynki i mam stałych odbiorców ...i takie tam,, w obronie debili z PO .. Adminie udostępnij stare wypociny jerzego i artemidy z przed zmianą wizerunkową i nie tylko portalu ...A może gdzieś tu jest !tylko nie mogę znaleźć archiwum x
jerzy45
jerzy45 08.09.2018 21:44 Gdybyś używał tzw. łyżki do wkładania butów, to wepchnąłbyś słomę głębiej w swe obuwie...A tak, co mamy ? Człowieka, który poprzez swoje komentarze daje upust swym emocjom, albo Jego Komentarze świadczą o tym, że ma problemy ze zdrowiem psychicznym. W Polsce jest 6 mln. obywateli, którzy takie problemy mają. Dlatego sądzę, że i tu takowi są. Dlaczego nie Alfred40 ?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KARHU1
KARHU1 07.09.2018 20:49 Dodawanie ocen na tym portalu jest bezsensowne .Sadownicy po jednym + - ,a trole i innej maści przyszywańcy dziesiątkami .Nie ma kogoś kto dba tutaj o jakiś porządek ,jakieś reguły ?Burdel jak w całym sadownictwie -ciekawe komu to w interesie leży?Rozumie sady w Polsce to konkurencja dla innych krajów to mieszają jak mogą by nas niszczyć .Ale na portalu s......pl ?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 08.09.2018 21:49 Ktoś skrupulatnie liczył i policzył, że 0,5 mln. ton jabłek się zmarnuje. Nie wiem, jakiego klucza użył, ale mu wyszło.Jednak tym bym się nie przejmował, że te jabłka zgniją pod drzewem, bo przecież są tacy sadownicy, którzy zarzekali się, że zbierać nie będą ( !! ) i dlatego nie ma zagrożenia, że ci, co zbierają nie będą mogli za te nędzne grosze sprzedać swego towaru. I tutaj i na FB tacy sadownicy deklarowali , że schylać się nie będą...Cena żadna, ale z czegoś żyć trzeba...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Prognozy zbiorów jabłek na półkuli południowej w 2019 r.

Jak wynika z najnowszych danych udostępnionych przez WAPA (World Apple and Pear Association)...

Ukraińskie jabłka w 18 krajach – wśród nich Polska !

Jak informuje east-fruit.com w grudniu i styczniu 2019 r. ukraińscy eksporterzy wysłali...

Stanowisko KUPS i KZGPOiW po posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa

Producenci soków oraz owoców i warzyw, zrzeszeni wokół Krajowej Unii Producentów Soków...

Pierwszy pozew w sprawie skupu interwencyjnego !

Składam doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez ministra Ardanowskiego...

Interwencyjny skup jabłek: Ministerstwo rolnictwa umywa ręce

Jak informuje echodnia.eu: Masakra. Katastrofa. Nikt nic nie wie, poza tym, że trzeba czekać...

Spółka Eskimos odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży w IV kw. 2018 r.

W czwartym kwartale 2018 Spółka odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do...

Najnowsze ogłoszenia

Kupię opryskiwacz z nadmuchem

20.02.2019 20:22 autor: karol1987

Grunt orny - sprzedaż

20.02.2019 19:41 autor: karol1987

Pszczoły do zapylania

20.02.2019 08:53 autor: skryba91

ślęza z małym koszem okazja!!!

19.02.2019 22:29 autor: profesor

Sprzedam działkę rolną o pow. 5,20 ha

19.02.2019 18:48 autor: MarcinS06

Kierownik gospodarstwa sadowniczego

19.02.2019 13:18 autor: sady

2019_Yara_wiosna

Najnowsze komentarze

Pierwszy pozew w sprawie...
Wygląda na to że Eskimos znalazł sposób...
Maliszewski: Sytuacja...
Odstaw to co bierzesz, bo nie jest dobrze i...
Maliszewski: Sytuacja...
podumowanie rzadów od 2015 - likwidacja...
Maliszewski: Sytuacja...
Zobacznie kto kandyduje z pis do EU . euro...
Pierwszy pozew w sprawie...
Wybacz, ale źródłem tych problemów są...
Ten rok pokazał,...
No cóż, ja nie tylko o pogodzie /...
Pierwszy pozew w sprawie...
jacenty82 19.02.2019 21:57 "Nowoczesna...
Ten rok pokazał,...
Kolego artemido... Wcale nie jest pewne, czy...
Interwencyjny skup jabłek:...
Napiszę krótko i bez ogródek... Ten...
Pierwszy pozew w sprawie...
Nowoczesna akurat nie jest zwolennikiem...
Pierwszy pozew w sprawie...
to jest właśnie 30 lat podstawianych ludzi...
Pierwszy pozew w sprawie...
szampion97,jak PSL dojdzie do władzy razem z...
Pierwszy pozew w sprawie...
Ten film na tej stronie pokazuje towarzystwo...
Pierwszy pozew w sprawie...
I tylko szkoda, że w dodaniu komentarza nie...
Pierwszy pozew w sprawie...
Panie ministrze przypominamy że w internecie...
Pierwszy pozew w sprawie...
Hmm... Min. rolnictwa w tej chwili umywa...
Ten rok pokazał,...
Szampion97 przetwornia juz działa od tego...
Maliszewski: Sytuacja...
Nie ma obawy, do wyborów NIKT NIC...
Maliszewski: Sytuacja...
Widzę, że to co napisałem zaczęło się...
Ten rok pokazał,...
Piotrek, w mojej okolicy były plany...
Maliszewski: Sytuacja...
Tu nie potrzeba szyldu partyjnego - tu...
Maliszewski: Sytuacja...
Proszę Cię pilsner, wszystko tylko nie PiS....
Maliszewski: Sytuacja...
Jakoś nie wierzę,że Platforma Obywatelska...
Ten rok pokazał,...
Nie wiem kto ma rację - może pilzner?...
Ten rok pokazał,...
wydaje się że coś jest nie tak z tym...
Ten rok pokazał,...
To nie jest tak, że sadownicy sprzedadzą...
Ten rok pokazał,...
Po latach dotacji unijnych rynku nie da się...
Ten rok pokazał,...
Gdyby ZSRP dążył do ustalenia ceny...
Ten rok pokazał,...
Jaceo1, zatwardziałymi przeciwnikami zmian...
Ten rok pokazał,...
Pachnie mi to bankami żywności. Będą...
Ten rok pokazał,...
Nie chcecie umów kontraktacyjnych? To...
Ten rok pokazał,...
Jeśli część przemysłu i nieobowiązkowo,...
Ten rok pokazał,...
pilsner-- to ty piszesz bzdury. Nie trzeba...
Ten rok pokazał,...
A tak poważnie,to dziwi mnie,że tak wielu...
Ten rok pokazał,...
decento,no bo zawsze mnie inspirował Joseph...
Ten rok pokazał,...
Tyle razy się powtarzasz , że szkoda...
Ten rok pokazał,...
Pomyślałeś przez chwilę o tych wszystkich...
Ten rok pokazał,...
Tyle ludzi zginęło w walce z komuną,a Ty...
Ten rok pokazał,...
Ludzie!!!! zastanówcie się co piszecie....
Ten rok pokazał,...
Rozmawiałem ze swoimi kolegami, którzy...
Ten rok pokazał,...
Tylko że ja nie myślę o jabłkach które...
Ten rok pokazał,...
Pilsner13...Straszysz na wyrost. Tak...
Ten rok pokazał,...
I w takie kłopoty wpadli rolnicy, mimo że...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Gdyby ukraińcy nie pracowali w Polsce to...
Ten rok pokazał,...
Tydzień temu był Minister w Lublinie...
Ten rok pokazał,...
Stefek pisz tylko prawdę Akcje masz tu...
Spadek liczby ubezpieczonych...
"Spadek liczby ubezpieczonych w ZUS...
Ten rok pokazał,...
"Ten rok pokazał, niezależnie od plonu...
Szukam drzew wiśni groniasta
Może i moja jest tą setną plantacją... bo...
Ten rok pokazał,...
,,Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
Eskimos pokazał dobitnie co daje umowa....
Ten rok pokazał,...
Następny mówi, że przez eskimosa się...
ZSRP: Ciąg dalszy...
Dobrze że ZSRP upomniał się o sadowników...
Ten rok pokazał,...
Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
A dlaczego pan Cybulak nie chce obciążyć...
Ten rok pokazał,...
Za te 8 gr co bylo na jesieni nikt teraz nie...
Ten rok pokazał,...
Przez kredyty. I Ukrainę. Dopuki to będzie...
Ten rok pokazał,...
Jak dla mnie merytorycznie i z sensem...
K.Cybulak o działaniach...
Czy jest nadzieja na poprawę cen przemysłu,...
K.Cybulak o działaniach...
Panowie ja bym sie tak nie podniecal, super...
Działania Związku...
Dlatego że ludzie godzą się na takie...
Działania Związku...
Pieniążki z funduszu poszły na promocję...
Działania Związku...
dlaczego sadownicy po sprzedaży jabłek do...
Działania Związku...
może trzeba przeprowadzić promocje jabłek...
K.Cybulak o działaniach...
jacenty82,tak się składa,że nawet w...
K.Cybulak o działaniach...
180 dni to 6 miesięcy, czyli już w styczniu...
K.Cybulak o działaniach...
Wyglada na to ze jest nadzieja ze będziemy...
Ardanowski: Wszyscy...
U mnie na fakturze nie ma żadnego kodu, jest...
K.Cybulak o działaniach...
Jest to świetny(choć dla mnie "świetny)...
K.Cybulak o działaniach...
To dotyczy tylko towaru przemysłowego, czy...
Dopłaty do paliwa...
Szkolenie z kodów CN Cena: 850 zł + 23%vat...
Dopłaty do paliwa...
Potwierdza się strata prawda, że jeśli...
Dopłaty do paliwa...
O kur. Ja. Pier. kod szósty, paragraf ósmy,...
Dopłaty do paliwa...
Ja mam faktury z orlenu z kodami które się...
K.Cybulak o działaniach...
Dlaczego odrazu będzie licytować, po drugie...
K.Cybulak o działaniach...
Dla mnie całkowitym upodleniem będzie...
Dopłaty do paliwa...
Ja wczoraj składałem i jedna faktura...
Jabłko Lubelskie podbija...
Niekoniecznie, bo może się zdarzyć tak,...
Jabłko Lubelskie podbija...
Jedno jabłko wypiera drugie jabłko... A...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jacenty masz racje powinno być .ua jednak...
Szukam drzew wiśni groniasta
Jest to bardzo dobra wiśnia tylko nie...
Szukam drzew wiśni groniasta
Ty chyba nie wiesz czego szukasz. Groniasta,...
Dopłaty do paliwa...
ja dziś złożyłem wniosek. Na fakturach...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jeżeli już to com.ua Nic na to nie...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Ja nie odczuwam jakiejkolwiek niechęci do...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Moim zdaniem portal sadownictwo.com,pl...
Eskimos: Program...
Jak dać spokój Eskimosom jak Firma nie...
Adam Paradowski: jakie są...
Jakiej wy jeszcze chcecie jakości. Na tyle...
Podnośnik widlak do...
Zadzwoń pod 692 787 491.
Rekordowa promocja jabłek....
Te ceny to chyba z zeszłego sezonu.W mojej...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Jak patrzę na zdjęcie to wszyscy starsi ode...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
A nie widać na tych zdjęciach których...
Agropowstanie – sadownicy...
Ale się nagadał a do wyborów jeszcze daleko
Rośnie eksport jabłek do Egiptu
A nie można by wprowadzić obowiązkowych...
Rośnie eksport jabłek do Egiptu
Super, jabłko się sprzedaje pospolite...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Miałem przyjemność przez jakiś czas być...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Patrzą na to z perspektywy rolnika, który...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Życzyć powodzenia, może na fali entuzjazmu...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
piotrek333,tak naprawdę,to złoty interes...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Pan Cybulak płacze że przemysł za tani, i...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
A ja tak samo o tym myślę:...
Adam Paradowski: jakie są...
Raczej nie, (zmiana kadru/ujęcia).
Adam Paradowski: jakie są...
Mam na myśli powyższy materiał i czas...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Fundusz na promocję (z kieszeni rolnika) na...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
w polsce spożycie jabłek jest bardzo...
Adam Paradowski: jakie są...
Zapraszam na nasz kanał...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
jeżeli będą umowy z zakładami...
Adam Paradowski: jakie są...
Panie amin. Czemu traktuje nas pan jak jakiś...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Fragii,dzię ki za odpowiedż,bo teraz...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Przez 30 lat uprawiasz truskawkę i nie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Niech to będzie nawet 100 ha gorczycy.Nikt...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Dlaczego piszesz" hektara czy kilku" Skoro...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Tylko,że w uprawa gorczycy(hektara czy...
Pomoc przyznaje się .... do...
Unia też kazała zbierać, stać w kolejkach...
W Rosji kolejny raz...
Przyjrzyjcie się na te jabłka. Przecież to...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Juz pisałem tu na forum o moich umowach. Ja...
Resort rolnictwa chce...
Według mnie to zagwarantuje nam cenę...
Pomoc przyznaje się .... do...
Co za bajki opowiadasz.. Od 2004 roku karmią...
Pomoc przyznaje się .... do...
Ja chciałbym zauważyć, że zablokowanie...
Pomoc przyznaje się .... do...
Na sąsiednim portalu ktoś napisał że "...
Renet Simirenko będzie...
Ekarta; zamiast Grafsztynek powinno być...
Opłacalność produkcji...
Masz wiele do powiedzenia i wysnuwasz wiele...
Opłacalność produkcji...
Nie doczekałem się odpowiedzi, czy Pan...
Opłacalność produkcji...
Prof. Klimek ładnie piszę ale piszę o...
Opłacalność produkcji...
O proszę... Kolejny, który w kolejce na...
Opłacalność produkcji...
"Przyzwoite ceny mamy tylko wtedy, kiedy...
Renet Simirenko będzie...
Szkoda, że ci "nasi marketingowcy" nie...
Renet Simirenko będzie...
Pompowanie ukraińskiego balonika, z tego co...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Dziecko,uprawiam truskawki...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Czy zdajesz sobie sprawę co w handlu oznacza...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
pilsner13 - Ty jesteś chory. Nie chcę...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
O, to ciekawe. Ma kolega dostęp fo panelu...
Ruszył nabór wniosków na...
Jakoś nikt, na razie, nie dostrzegł...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Po co takie bzdurne pisanie jak z 70-80%...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Mam prośbę do moich adwersarzy.Proszę o...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Owoce to nie tylko Twój hektar (czy kilka)...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Demix, więc popierasz ZSRP,który metodami...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
to może wysłać obserwatora do Niemiec...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Nic się nie zmieni bo większość rolników...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Małe gospodarstwa i tak nie żyją z...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Na przykładzie np porzeczki. Lepiej wd Pana...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Przecież każdy może przez nadmiar ilości...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
miało być-pierwszy krok do likwidacji...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
ekro2,wyjąłeś mi to z ust. Rolnik zawiezie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
I najważniejsze -z jakim małym rolnikiem...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Obawiam się że cały krzyk z tymi umowami...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Do Korei Północnej coraz bliżej. Nie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
I tak tez moze być.wezmą limit z ha a...
instagram