Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Delfin_promocja
2019_BASF_Sercadis

Podsumowanie TSW 2019

W dniach 9 i 10 stycznia 2019 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się XI edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019. TSW jest jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Miejscem spotkań producentów owoców i warzyw z producentami i dystrybutorami maszyn ogrodniczych, środków produkcji, chemii, nawozów oraz dostawcami usług dla branży ogrodniczej. 

Podczas minionej edycji TSW swoją ofertę zaprezentowało 386 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 23 000 m² powierzchni wystawienniczej. Warto nadmienić, że w tym roku obecne były firmy z takich krajów, jak: Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Słowenia, Belgia, Luksemburg, Dania, Francja, Austria, Niemcy, Portugalia, Turcja, USA czy Korea Południowa. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyło aż 112 nowych firm.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 14 735 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2019 po raz szósty przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Kapituła konkursu uhonorowała najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu decyzją kapituły nagrodzone zostały: Bio Killer - urządzenie do zwalczania szkodników w uprawach polowych - zgłoszony przez  Agro Smart Lab Sp. z o.o., DryGair - zgłoszoną przez Brinkman Polska Sp. z o.o. oraz Lampa LED COB PLATALUX – zgłoszona przez  Plantalux Sp. z o.o.

Wszyscy członkowie Kapituły byli zgodni co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla: Sortownicy Green Sort Vision – zgłoszonej przez Green Sort Sp. z o.o. oraz dla Kendal Root biostymulator do stosowania doglebowego  – zgłoszonego przez Valagro S.p.A.

 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019
 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019
 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019


Jak co roku bardzo ważną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: V Sadownicze Forum Ekonomiczne, VI Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób oglądało bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet.

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – serdecznie zaprasza na X jubileuszową edycję targów TSW 2020, w dniach 9-10 stycznia 2020.REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Topas

2019_Syngeta_Scorpion

Tagi:

targi, tsw

komentarze (31):

dodaj komentarz
Zbyszek124
Zbyszek124 13.01.2019 23:26 Co raz gorsze te targi..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 14.01.2019 08:12 Kto pokusi się o komentarz tematu; PERSPEKTYWICZNE GATUNKI W SADOWNICTWIE.
Legionista12345
Legionista12345 14.01.2019 14:03 Gala oprócz MUst sadzić wszędzie i ile się da.musimy być liderem w nasadzeniach(drzewka najlepiej z WŁOCH LUB HOLANDII)....Tak jak z borówką...a zapomniałem dodać czy mamy obecny rząd ma coś na egipt? bo chyba jedyny kraj który legalnie jabłka od nas kupuje.
artemida
artemida 15.01.2019 18:04 Nie wiem jak mój wpis można ocenić plusem lub minusem? Ja, chyba nie jestem odosobniony, czekam na komentarz...
Abukk
Abukk 15.01.2019 22:57 Jak to jak? Kwestia przyzwyczajenia! Zobaczą małe "a" na początku nicka i od razu Jeep (takie auto terenowe) minus, bez czytania treści ;-) Czy plus i minus to jedyne czym żyjesz?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.01.2019 09:08 Ludzi przyjechało faktycznie dużo, ale na większości wykładów pustki. Wszyscy przede wszystkim ,,podziwiali" maszyny i urządzenia. Dodatkowo można było spotkać sporo znajomych i wychylić darmowego kielicha, oczywiście soku (najczęściej z gumijagód). Co do maszyn. Przede wszystkim ciągniki coraz bardziej kolorowe (szczególnie te chińskie) a opryskiwacze coraz większe i coraz bardziej obwieszone lampkami (szczególnie te polskie). O jakości stanowi teraz liczba wentylatorów, podwójne osie, kolumna ,,pod niebiosa" i wszystko to co nie tyle potrzebne do opryskiwania ile do irytowania sąsiada. Chciałem usadowić się za kierownicą błyszczącego farbą i chromem obleganego produktu dalekowschodniej myśli technicznej ale przegonił mnie wystawiający, chyba w obawie bym za bardzo nie pogiął tego bollida, albo czegoś nie ułamał. Niemieckich ciągników za to nikt nie pilnował i było luźno tak samo jak luźno jest w kieszeni po zakupie niemieckiego produktu. Do stoiska z japońskimi czerwonymi ciągnikami za to dopchać się nie było można, ale pooglądałem sobie z daleka, gdyż wiem że produktów z kraju kwitnącej wiśni się i tak sie nie ogląda tylko się po prostu kupuje. Na obiad nie szedłem bo najadłem się wystarczająco dużo jabłek na stoiskach szkółkarzy. W sumie to dobry pomysł bo na targach sadownicy sami zjedli sporą ilość naszej nadprodukcji. Ogólnie fajnie i wesoło , zupełnie jak na Titanicu. Kryzys widać było dopiero w domu po wysypaniu z torby gadżetów reklamowych. Bida straszna, ogólnie wszystko na podpałkę i o grozo, nawet ani jednego długopisu.
mwiecz1
mwiecz1 14.01.2019 21:13 Jeszcze jakby sadownicy długopis dostali to by mogli się nauczyć liczenia pod kreską

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 14.01.2019 09:48 Na sali sadowniczej tsw było może w porywach max 100 osób.. A w dawnej gromadzie lub nawet expo na Mtas na sali bywało na pewno min. 1000 osób więc o czym to świadczy.. M

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 14.01.2019 18:01 To co ten bydlak ,zrkbił w Gdańsku to się żadnemu pisowcowi nie mieści w głowie. Bedzie Siedział jak świnia w kojcu i nic nie zmieni. Kaczora też chcieli zabic i tak jet kaczor.


Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 15.01.2019 00:22 Co miał ten wpis wspolnego z targami?ulzyłes sobie czy jak

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

borowik90
borowik90 15.01.2019 14:31 Byłem na TSW kilka lat z rzędu. Co prawda nie odniosę do ostatnich targów ale w zeszłym roku w ogóle mi się nie podobało. Uczestniczyłem w konferencji truskawkowej, nie porwała mnie, nic co nie byłoby dostępne w prasie, czy internecie. Byłem "na kupnie" rozdrabniacza wirnikowego i glebogryzarki do truskawek. Ceny na targach nie skłoniły mnie do tego, ostatecznie zdecydowałem się na używkę z Włoch i nowy rozdrabniacz, który ku mojemu zdziwieniu sprowadził mi gość z okolic w cenie sporo niższej niż oferowana na TSW. Większość ulotek jak ktoś wspomniał na podpałkę. Multum odmian, same w nich zalety, wiadome osobiście trzeba testować, ulepszacze, polepszacze, stymulatory, cudawianki itp itd. Połowa osób na stoiskach potrafiła coś wytłumaczyć, omówić, połowa urwana z choinki, bez pojęcia, nie wliczając hostess które miały przyciągać oko. Jedyne co mi się przydało to rozmowa z kimś kto rzeczywiście uprawiał dane odmiany i rzeczowo, bez ogródek potrafił się na ich temat wypowiedzieć, akurat chodziło mi o maliny uprawiane w gruncie. W tym roku organizowany był wyjazd ode mnie ale odmówiłem.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 15.01.2019 23:08 Teraz tak na poważniej i postaram się możliwie krótko. Kilkanaście lat wstecz zdarzało mi się organizować, czy współorganizować wiele spotkań i konferencji sadowniczych, czy to na poziomie gminy, czy trochę szerzej. Odbywało się to zawsze w ścisłej współpracy z jednostkami naukowymi, szczególnie z ISK, no i oczywiście z ODRami. Wtedy spotkania organizowali sami sadownicy we współpracy z samorządowcami na miarę swoich potrzeb no i oczywiście możliwości. Wtedy były pełne sale słuchaczy. Ludzie przychodzili dla samych nazwisk Makosz, Mika, Sobiczewski, Bielenin, Basak , Olszak i jeszcze wielu, wielu innych. Dla zapewnienia obiadów, czy opłacenia sprzątania sali pozwalaliśmy pomiędzy wykładami.wystąpić sponsorom, jak wtedy mawialiśmy ,,wciskaczom kitu", na których wystąpieniach wychodziło się z reguły na tzw .papieroska. Wtedy spotkania organizowali przede wszystkim sami sadownicy a ich tematyka była ściśle dostosowana do chwili i potrzeb. I nagle po latach role się odwróciły. Spotkania stały się przede wszystkim festiwalem ,,wciskaczy kitu", znane nazwiska odeszły w niebyt, ciągle pojawiają się coraz to nowi instruktorzy i specjaliści z zagranicy, którzy już nauczyli wszystkich wszystkiego na Zachodzie, teraz uczą u nas, jutro pojada na Ukrainę, Białoruś i do Mołdawii. Sadownicy pasą się już dobrych parę lat tą wszechobecna komerchą jak krowa koniczyną obficie laną wodą przez wszechobecnych polityków, wszelkiej maści zbawców narodu i naprawiaczy rodzimego sadownictwa. Właśnie chyba dostaliśmy wzdęcia od tej koniczyny i znowu zdaje się potrzeba nam naszych mądrych, niezależnych naukowców, specjalistów,autorytetów którzy będą potrafili nas z tego wzdęcia wyleczyć. Pytanie tylko czy jest to jeszcze możliwe, bo zdaje się , że prawdziwych lekarzy ostało się niewielu, pacjentów coraz więcej i do tego prawie wszyscy,,na wykończeniu".
artemida
artemida 16.01.2019 07:05 Widzę, ze masz nieco wiedzy z dziedziny weterynarii - zapewne wiesz do czego służy troker? Chyba należałoby go użyć w sadownictwie? Tylko umiejętnie...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 16.01.2019 07:42 Jak już coś to trokar ,może na sobie używasz trokera z przejedzenia darmowych jabłek ....tylko umiejętnie nie w czoło !
artemida
artemida 16.01.2019 09:04 Bezinteresowna nienawiść, którą tu o dłuższego czasu demonstrujesz, doprowadziła do śmierci prezydenta.
artemida
artemida 16.01.2019 09:43 Dodam, że jabłka kupuję, niestety część sadowników zbiera je w nieodpowiednim terminie i są o smaku krzyżówki jabłka z ziemniakiem. Nie zachęca to do kolejnych zakupów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 16.01.2019 09:26 Młodszym adeptom sztuki sadowniczej chce powiedzieć, że dobrze pamiętam czasy kiedy w przypadku chęci kupna ciągnika, sadownik musiał wyhodować kilkanaście czy nawet więcej sztuk bydła, by odstawiając je do GS, nabyć prawo do kupna ciągnika czy opryskiwacza. I wtedy trzeba było dobrze opanować władanie trokerem, tak samo trzeba było się nauczyć panowania nad młodymi , nadpobudliwymi bykami, które ujarzmiało się umiejętnym, acz nieco zdradzieckim ciosem trzonka od wideł w wiszącą ,,dolną część ciała".

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 16.01.2019 13:38 Jaką w moim poście widzisz nienawiść ?i jeszcze wyskakujesz z porównaniem ( bandyckim napadem na prezydenta )??Ja mówiłem o dożynaniu watahy czy biciu sztachetą ? to tak jak Ty i tobie podobni rozsiewacie nienawiść .Wyskakujesz pod każdym postem każdego prostujesz !już pod tym artykułem ze zmienionym nickiem(kostek7) szukałeś zaczepki by jątrzyć !Jesteś starym zgryźliwym człowiekiem którego nikt w twoim otoczeniu nie lubi !! nie masz przyjaciół rodzina rzyga Tobą !W wieku 70paru lat niczego się nie dorobiłeś prócz laptopa ,,Widzisz pewien kres przychodzi a Ty patrząc w lustro co widzisz ??Nic!!wielkie nic .Terroryzujesz ten portal od paru lat ,wymyślasz bzdury jak ostatnio ze (opracowałeś glebogryzarkę pod koronową już w latach 70 )pewnie prawo ciążenia też wymyśliłeś nie newton..Dla mnie jesteś pustym nie dowartościowanym człowiekiem którego z racji lat czas się kończy ...
artemida
artemida 17.01.2019 08:05 Oczywiście nie ma nienawiści jeżeli uznam twój wpis "łysy cham zza Wrocławia" zamieszczony na portalu z dnia 11.01.2019 19.08;08 jako przejaw sympatii i dobrych intencji skierowanych do mojej osoby.
Co prawda skoro bzdurą jest glebogryzarka / wzór użytkowy/ to może przekona cię /i innych/ patent Nr 206938 wydany 30.09.1983 udzielony mi a nie Newtonowi.
Do innych dyrdymałów nie będę się odnosił - spójrz na oceny twoich i moich wpisów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 17.01.2019 10:16 Carlos Ruiz Zafón Fermín

[Ludzie] Są głupi, a nie źli [...]. Głupi. To nie to samo. Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl. A głupiec nie pomyśli ani się nie zastanowi. Działa instynktownie, jak zwierzę, przekonany, że robi dobrze, że zawsze ma rację; dumny, że przypierdala, za przeproszeniem, każdemu, kto widzi mu się inny od niego samego [...].

Miasto cieni, 1954, Rozdział 19

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 18.01.2019 08:19 U nas się tylko gada i narzeka. Za naprawianie sadownictwa biorą się różnego typu polityczni ignoranci , karierowicze i szamani zaklinający rzeczywistość. Druga grupa ,,naprawiaczy" to firmy z otoczenia sadownictwa, które nic nie proponują oprócz dalszej kontynuacji ,,wciskania kitu" a np taki mały kraj jak Łotwa robi swoje swoje i tam Dārzkopības Institūts uruchomił środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w łotewskim programie rozwoju obszarów wiejskich ,,Wsparcie dla europejskiego partnerstwa na rzecz innowacji na rzecz wydajności rolnej i zrównoważonego rozwoju".. Projekt grupy jest nakierowany w celu realizacji projektów Innowacyjnych i ekonomicznych w zakresie efektywności produkcji jabłek i malin oraz promocji jakości owoców "

W wyniku realizacji projektu, pierwszy raz na Łotwie będzie się premiować rozwiązania technologiczne w zakresie zmechanizowane zbioru jabłek i malin, zmniejszenia kosztów i zwiększenia wydajności produkcji.
U nas ,,naprawiacze " potrafią mówić tylko o zmniejszeniu produkcji, najlepiej poprzez bankructwa gospodarstw, natomiast wszelkie działania strukturalne uważają za głupotę i stratę pieniędzy.
artemida
artemida 19.01.2019 07:00 Czy Łotysze nie chcą "wyważać otwartych drzwi". "Zmechanizowanie zbioru jabłek i malin"??? Iluż to doczekało emerytury rozwiązując ten problem? Promując jednocześnie jakość... No, można próbować nauczyć konia mówić...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 21.01.2019 23:10 W tym roku wystawiałem się po raz pierwszy na TSW - z sadzonkami derenia. Można było spróbować soków oraz dżemów z samego derenia oraz mixów z jabłkiem, truskawką i jagodą kamczacką. I z żółtego derenia też. Był też dereń na ostro do mięs, kandyzowany i przetwory ze sklepów: herbatki, soki. Zapraszam ponownie za rok tych, którzy nie znają przetworów z tego owocu. Za rok postaram się zrobić derenia kiszonego a'la oliwki. Zdjęcie wkleję w temacie z dereniem. Wszytkim smakowały przetwory a zwłaszcza połaćzenie derenia z jagodą i truskawką. Ze względu na dużą zawartość kwasów przetwory z dereniem zachowują żywą barwę.
artemida
artemida 22.01.2019 07:10 Pierwsza jaskółka, czyli nawiązanie do mojej sugestii aby dać komentarz w temacie; perspektywiczne gatunki w sadownictwie... może będą następne. Na pewno zainteresują...
artemida
artemida 22.01.2019 16:05 Ciekawy jestem jak oceniane były szanse na zainteresowanie się uprawą pigwy i pigwowca jako owoców które mogłyby stanowić komponenty w przetwórstwie owoców uprawianych na dużą skalę.
artemida
artemida 24.01.2019 07:08 Po tym co widzę, niezależnie czy ktoś aprobuje moje wpisy czy nie nikt się nie chce w y p o w i e d z i e ć ... Może uczestnik p, zaorla ma jakieś przemyślenia, a może wnioski. Może chodzić o dużą sprawę dla wielu małych producentów...
artemida
artemida 29.01.2019 16:00 Widzę, że zdecydowanie wzrosła ilość zwolenników iż nie ma se co głowy zawracać innymi gatunkami roślin sadowniczych - "jabłuszko /wciąż/ pełne snów" - jak śpiewał popularny piosenkarz...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 28.01.2019 22:55 Bardzo smakowały zwiedzającym dżemy mieszane derenia z jagodą kamczacką najbardziej, potem z jabłkiem a dzieciom derenia z truskawką. Dużo osób było zainteresowanych zakupem produktów z derenia ale miałem tylko do degustacji. Generalnie dereń jest raczej kwaskowy i jak się go przełamie innym słodszym owocem to smakuje bardziej i tak też było w przypadku soku. No i oczywiście łącząc go z jabłkiem za 20 gr cena przetworu wydchodzi bardziej przystępna. Kandyzowany dereń smakował bardziej niż żurawina. Oczywiście chyba nikt się jeszcze nie podjął drylowania derenia na masową skałę :) Podsumowując większość sadowników jeszcze woli posadzić nowszą odmianę jabłoni niż wejść w jakieś nowe/niszowe gatunki. Obowiązuje mentalność- lepiej sprzedać 100 ton jabłek po 20 gr w skupie niż 1 tonę np. derenia po 20 zł. Bo przy dereniu trzeba poszukać klienta czy jechać samemu na giełdę. No i przy jabłku jak się przerzuci 100 ton to już nie trzeba iść na siłownię:) Ale są już pierwsze firmy kupujące owoce derenia i tak np. jedna z nich płaciła przeszło 20 zł za kg za owoce w pojemniczkach po 125/250 g. I szukała towaru, bo nie ma za dużo owocujących plantacji. Oczywiście z czasem cena owoców też spadnie.
jacenty82
jacenty82 28.01.2019 23:47 Większość ludzi to wzrokowcy. Wartość towaru oceniają wzrokiem, a że masa 100 ton jest z daleka widoczna, daje wzrokowe poczucie czegoś wielkiego, wartościowego to jest bardziej lepiej oceniana niż 1 tona derenia.
artemida
artemida 29.01.2019 07:49 Niewątpliwie ciekawy kolejny wpis odnośnie derenia, mogę dodać że roślina bardzo ceniona przez pszczelarzy a jednocześnie "bezpieczna" jako że nic mi nie wiadomo o konieczności chemicznej ochrony.
Liczyłem na jakiś komentarz i wciąż liczę...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 29.01.2019 23:11 No niestety ale dereń trochę może łapać choroby grzybowe- w maju/czerwcu przy deszczowej pogodzie. Podobnie sądzono o jagodzie kamczackiej, że będzie eko ale w monokulturze zawsze coś się przyplącze. Ale pomimo tego dobrze plonuje i owoce są czyste. A w pełni owocowania można spokojnie zebrać 30 ton z 1 ha. Czyli też jest czym oko nacieszyć. W odróżnieniu od j. kamczackiej, która owocuje na końcówkach pędów to dereń owocuje na całej objętości krzewu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Minister rolnictwa podsumował rok swojej pracy

Jesteśmy w wyjątkowym momencie rozwoju. Rozwija się polska gospodarka. Polskie rolnictwo...

Przetwórcy narzekają na jakość truskawek...a ceny spadają

Sezon na truskawki zaczął się dużo później niż rok temu, bo około 10 czerwca i potrwa...

250 tys. Ukraińców wyjedzie z Polski !

250 tys. Ukraińców chce wyjechać z Polski w tym roku. Większość mówi: to przez...

Nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ?!

Jaki kraj jest najbardziej obiecujący jako nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ? Na to...

Czy cena jest wyznacznikiem zakupu jabłek ?

W Polsce konsumenci idąc do sklepu czy supermarketu szukają przede wszystkim jabłek...

Kto zna polskie jabłka w Świecie?

Debaty, panele dyskusyjne to przeważnie te punkty każdego spotkania, które budzi...

Najnowsze ogłoszenia

Kombajn otrząsarka do wiśni

17.06.2019 07:53 autor: adriann

Kombajn do porzeczek

17.06.2019 07:49 autor: adriann

Wózek sadowniczy na 4 skrzyniopalety

14.06.2019 21:15 autor: jacek850

Kosiarko rozdrabniacz węgierski

13.06.2019 16:16 autor: Marcinzidan

Belka Herbicydowa Dwustronna Hydrauliczna

13.06.2019 13:33 autor: mario363

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Polska chce dłuższych...
Espuma - przypomnij sobie kto rozgrzewał do...
Polska chce dłuższych...
a co ma Vat do Rosji bo przechodzisz z...
KSPOiW odpowiada na zarzuty...
Nie ma i nie było może za wyjątkiem, lat...
Polska chce dłuższych...
Ty piłeś coś może na tym słońcu, że Ci...
Polska chce dłuższych...
@Espuma Wszystko OK. tylko co stoi na...
Polska chce dłuższych...
Ekhm. Najsilniejszym?;). Miltarnie ,moze.......
Polska chce dłuższych...
Widzisz..... ? Jak ci nasi są tacy źli, to...
Rosja: Polskie jabłka...
nie ma w tym nic dziwnego. To efekt polityki...
Polska chce dłuższych...
Nie sądzę...wydarzenie w Smoleńsku...
Polska chce dłuższych...
artemida masa ludzi siedzi w aresztach za Vat...
Polska chce dłuższych...
Patologiczna sytuacja. Lud ociemniały, taka...
KUPS: Ceny referencyjne...
Powoli, po cichu, jeszcze kilka lat i zmiana...
Polska chce dłuższych...
Kolejne dwa wpisy Artemidy nic nie wnoszące...
Polska chce dłuższych...
jaceo - smutne jest to że ideologia...
Polska chce dłuższych...
No i ta młocka vatem... Władza trzyma...
Polska chce dłuższych...
Takie zagrywki sa antypolskie, z rosja...
Polska chce dłuższych...
Jaceo, widzę że jesteś pesymistą,...
Polska chce dłuższych...
Może nasze służby specjalne donoszą o...
Polska chce dłuższych...
Dwa tygodnie temu w Budapeszcie na spotkaniu...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ja jednak widzę tu symbiozę, przetwórni z...
Polska chce dłuższych...
To nie Polska chce tylko Jacek...
KSPOiW odpowiada na zarzuty...
relacje partnerskie,,,,hahahaha.trzeba by...
KUPS: Ceny referencyjne...
KUPS strasznie troszczy się o nasze...
KUPS: Ceny referencyjne...
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się...
KSPOiW odpowiada na zarzuty...
hahaha, rynek konkurencyjny, uśmiałem...
KUPS: Ceny referencyjne...
Jest tylko jeden problem, szanujący się...
KUPS: Ceny referencyjne...
Zdrowy słowiański organizm radzi sobie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Toż to nie jest nawet protokooperacja......
KUPS: Ceny referencyjne...
Pewien człowiek ostatnio wysłał zapytanie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Tą symbiozę odczuwają niemal wszyscy...
KUPS: Ceny referencyjne...
A ja nie wierzę w dobrą wole ministra,...
KUPS: Ceny referencyjne...
Stawiam , ale mogę się mylić, że...
KUPS: Ceny referencyjne...
Obawiam się że słowo symbioza pomyliła im...
KUPS: Ceny referencyjne...
To jest kwik rozpaczy "aby było tak jak...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ścisła symbioza przetwórców z...
KUPS: Ceny referencyjne...
wzajemna współpraca..........życie w...
KUPS: Ceny referencyjne...
Mafijna korporacja kups zaczyna panikować...
Kombajn do porzeczek
Jakbyś jeszcze jakieś zdjęcie wstawił i...
Trwa walka sadowników ze...
Dzięki tym hektarom zalanych łąk woda po...
Zaczyna brakować wody !
Przez jeden dzień podlewania piachu na kilku...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Ja mam na myśli rynek w kraju nad Wisłą!...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Za przeproszeniem myślicie tylko o swojej...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Wybór to jest między próbą ucywilizowania...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Przed Rosją możemy leżeć na kolanach i...
Maliszewski: Nie chcemy być...
No bo widzisz,ja mogę sobie pozwolić na...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Mas rację p.Pilsner co do mojego życiorysu....
Maliszewski: Nie chcemy być...
Artemida,nie wiem co robiłeś w swoim...
Zaczyna brakować wody !
To że w miastach brakuje wody to też...
Zaczyna brakować wody !
W dzisiejszych czasach to zmierzenie...
Kary za kupno owoców...
Nie chodzi by kogoś ZMUSIĆ do zakupu...
Zaczyna brakować wody !
Ludzie nie wiedzą jak wspaniała jest woda...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Panie Maliszewski, jak widzę to ma Pan...
Kary za kupno owoców...
Przy płatnościach za faktury jest podobnie...
Maliszewski odpowiada...
jabłek w tym roku będzie bardzo mało , na...
Zaczyna brakować wody !
Przy budowie lub oczyszczaniu stawu koszty...
Zaczyna brakować wody !
Zmiany klimatu widać gołym okiem....
Zaczyna brakować wody !
Bardzo dobrze, jak zwykle wszyscy obudzą...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Ciągle odwołujesz się do "komuny"... Jaka...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Artemida,a może jest tak,że co niektórzy...
Zaczyna brakować wody !
A nie tak dawno był nadmiar opadów i akcja...
Zaczyna brakować wody !
To że zmianę klimatu widać gołym okiem...
Zaczyna brakować wody !
Zmianę klimatu widać już gołym okiem,a...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Po takiej wypowiedzi klawiatury winne się...
Zaczyna brakować wody !
Najbardziej spada poziom wody głębinowej...
Zaczyna brakować wody !
Ja jestem z tego rejonu. Dziś troche...
Trwa walka sadowników ze...
Gdzie ja napisałem tępić co popadnie?...
Trwa walka sadowników ze...
Podziwiam was za te troskę o przyrodę. Czy...
Trwa walka sadowników ze...
No i kolejna przyczyna i skutek; wyniszczone...
Trwa walka sadowników ze...
artemida - w linku zdjęcie sadu jednego z...
Sadownicy zakładnikami...
Wszystkie powyższe wywody oparte są na...
Sadownicy zakładnikami...
Guzik,tym wpisem dowiodles,ze prawie cama...
Sadownicy zakładnikami...
Drogie Krajowe Stowarzyszenie.... chyba...
Trwa walka sadowników ze...
U mnie jakos kwiczoły i szpaki uciekają...
Trwa walka sadowników ze...
Jacenty, gdzie Ty mieszkasz??? Mam trochę...
Trwa walka sadowników ze...
Masz rację trzeba tępić co popadnie. W...
Trwa walka sadowników ze...
Jacenty, dlaczego od razu durny człowiek???...
Trwa walka sadowników ze...
Uwierz mi że jak krogulec wpadnie w...
Sadownicy zakładnikami...
Handluje truskawkami z przetwórniami od 1986...
CBA: Nieprawidłowości w...
Sławek to były rzetelne informacje nie...
Trwa walka sadowników ze...
jacenty co Ty bredzisz ? Kwiczoła żaden...
Sadownicy zakładnikami...
Przyznam, niezły kabaret, dawno się tak nie...
CBA: Nieprawidłowości w...
W każdej plotce jest ziarno prawdy, a takich...
Minister rolnictwa zapowiada...
Wały są za blisko wody, w tym problem, w...
Trwa walka sadowników ze...
Kwiczoł rozwinął się nadmiernie bo ludzie...
Trwa walka sadowników ze...
Przedstawiciele przemysłu przetwórczego są...
Trwa walka sadowników ze...
Widzisz jacenty ,kwiczoły chcesz tępić a...
Trwa walka sadowników ze...
Jest zagrożenie, że w tym roku jest mało...
Minister rolnictwa zapowiada...
Tak jacenty, jestem rolnikiem mam nadzieje...
Kary za kupno owoców...
Tylko k... nie malkontentow. Jestem...
Minister rolnictwa zapowiada...
Nie to żebym się czepiał ale chyba źle...
Kary za kupno owoców...
Co najmniej dwie furtki pozostawione dla...
Kary za kupno owoców...
Spartan300 Bardzo trafny komentarz jest to...
Minister rolnictwa zapowiada...
Jakoś nie zdarzyło mi się żeby bobry...
Minister rolnictwa zapowiada...
jacenty82 Powiedz to właścicielom stawów...
Trwa walka sadowników ze...
Każde środowisko ma swoich kwiczołów...
Trwa walka sadowników ze...
Kwiczoły były ptakami łownymi i bardzo...
Trwa walka sadowników ze...
advocatusdiaboli - uwierz mi że sikorki czy...
Kary za kupno owoców...
Fragment nowelizacji, pozwalający na...
Trwa walka sadowników ze...
Ale fajna dyskusja +17 === -17 . A gdzie...
Minister rolnictwa zapowiada...
Działalność bobrów zapobiega powodziom to...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Nie jestem za tym aby administracja...
Trwa walka sadowników ze...
Admin też powinien się zmobilizować i...
Minister rolnictwa zapowiada...
Wydaje mi się ,że za często słuchamy co...
Trwa walka sadowników ze...
Te odgłosy drapieżnych ptaków u mnie nic...
Trwa walka sadowników ze...
Szpaki są bardzo inteligentne i tą bronią...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Jeśli Sandomierz tak "mocno stoi" w tym roku...
Minister rolnictwa zapowiada...
Szczaw i mirabelki chyba lepiej działają...
Minister rolnictwa zapowiada...
Minister najpierw chce wystrzelać bobry a...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Gdyby o tej porze administracja rządowa...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Myślę że cenną wskazówką do oceny strat...
Sezon 2019 będzie gorszy...
W starej/pierwszej Polskiej encyklopedii...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Służby i administracja rządowa ma oceniać...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Widzę że ocena przewidywanych plonów jest...
Sezon 2019 będzie gorszy...
po przymrozkach wydawało się ze jabłek...
Wstrzymano prace nad nową...
Ale te napoje które mają w sobie więcej...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Właściwie to tak zjada się to co...
Wstrzymano prace nad nową...
W dniu Święta Ludowego życzę, wszystkim...
MRiRW: Rozmowy...
Wliczając niemowlęta i bezzębnych...
MRiRW: Rozmowy...
Kiedyś liczyłem, wyszło prawie 100 kg na...
MRiRW: Rozmowy...
Dobrze że bracia Biało-Rusini polubili...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Wegetować po takim sezonie jak ostatni...
Ukraińska przetwórnia...
Minusującym radzę zapoznać się ze...
Ukraińska przetwórnia...
Chyba masz rację wania... Niemcy będą...
Handel nielegalnymi...
W legalnych rzeczach też są rozcieńczone...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Kortezo...bez urazy, ale właśnie...
Handel nielegalnymi...
Dzisiaj dostałem maila z Chin w sprawie...
Handel nielegalnymi...
Robaki też przychodzą do sadu nie legalnie....
Owoce w tym roku będą...
zdecydowanie beda wysokie ceny owocow, widac...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Ja osobiście nie zbierałem genevy bo było...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Mam świadomość że koszty rosną, pracy,...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Problem w tym, że wynagrodzenia za pracę...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
nie wozili tylko tacy którzy mieli grad i...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Mysle że dalsza dysksja nie ma sensu bo...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Witam Korteo i to jest właśnie to te...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Inaczej jest w praktyce i w teorii jeśli...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Jedną kwestią się nie zgodzę - z tym że...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Witam ja już pracuje ale mam szwagra który...
Ukraińska przetwórnia...
po to żeby z Ukrainskich jabłek uzyskać...
Mafia truskawkowa w Warszawie ?
Jedna z sieci handlowych (w ramach budowania...
Mafia truskawkowa w Warszawie ?
Pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych...
Ukraińska przetwórnia...
Na zdrowy rozum. Komu się by opłaciło...
Ukraińska przetwórnia...
Rynek Bronisze i Elizówka , za duże...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
A czemu nie zainwestujesz w siebie np tyle...
Ukraińska przetwórnia...
Może ja w tych sprawach międzynarodowych...
Handel nielegalnymi...
nielegalny biznes kwitnie bo jest bezkarnosc....
Ukraińska przetwórnia...
Ano. To pomysł ichniego rządu na wspieranie...
Ukraińska przetwórnia...
tak dostawiają te przetwórnie bo im jabłka...
Ukraińska przetwórnia...
Nie będą tylko już to robią
Ukraińska przetwórnia...
cichon40Będą wozić towar z UA tirami i...
instagram