Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Plukobag
2019_BASF_Bellis

Podsumowanie TSW 2019

W dniach 9 i 10 stycznia 2019 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się XI edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019. TSW jest jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Miejscem spotkań producentów owoców i warzyw z producentami i dystrybutorami maszyn ogrodniczych, środków produkcji, chemii, nawozów oraz dostawcami usług dla branży ogrodniczej. 

Podczas minionej edycji TSW swoją ofertę zaprezentowało 386 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 23 000 m² powierzchni wystawienniczej. Warto nadmienić, że w tym roku obecne były firmy z takich krajów, jak: Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Słowenia, Belgia, Luksemburg, Dania, Francja, Austria, Niemcy, Portugalia, Turcja, USA czy Korea Południowa. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyło aż 112 nowych firm.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 14 735 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2019 po raz szósty przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Kapituła konkursu uhonorowała najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu decyzją kapituły nagrodzone zostały: Bio Killer - urządzenie do zwalczania szkodników w uprawach polowych - zgłoszony przez  Agro Smart Lab Sp. z o.o., DryGair - zgłoszoną przez Brinkman Polska Sp. z o.o. oraz Lampa LED COB PLATALUX – zgłoszona przez  Plantalux Sp. z o.o.

Wszyscy członkowie Kapituły byli zgodni co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla: Sortownicy Green Sort Vision – zgłoszonej przez Green Sort Sp. z o.o. oraz dla Kendal Root biostymulator do stosowania doglebowego  – zgłoszonego przez Valagro S.p.A.

 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019
 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019
 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019


Jak co roku bardzo ważną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: V Sadownicze Forum Ekonomiczne, VI Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób oglądało bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet.

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – serdecznie zaprasza na X jubileuszową edycję targów TSW 2020, w dniach 9-10 stycznia 2020.REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Geoxe

2019_Arysta_Plantivax_news_lato

2019_Osadkowski

Tagi:

targi, tsw

komentarze (31):

dodaj komentarz
Zbyszek124
Zbyszek124 13.01.2019 23:26 Co raz gorsze te targi..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 14.01.2019 08:12 Kto pokusi się o komentarz tematu; PERSPEKTYWICZNE GATUNKI W SADOWNICTWIE.
Legionista12345
Legionista12345 14.01.2019 14:03 Gala oprócz MUst sadzić wszędzie i ile się da.musimy być liderem w nasadzeniach(drzewka najlepiej z WŁOCH LUB HOLANDII)....Tak jak z borówką...a zapomniałem dodać czy mamy obecny rząd ma coś na egipt? bo chyba jedyny kraj który legalnie jabłka od nas kupuje.
artemida
artemida 15.01.2019 18:04 Nie wiem jak mój wpis można ocenić plusem lub minusem? Ja, chyba nie jestem odosobniony, czekam na komentarz...
Abukk
Abukk 15.01.2019 22:57 Jak to jak? Kwestia przyzwyczajenia! Zobaczą małe "a" na początku nicka i od razu Jeep (takie auto terenowe) minus, bez czytania treści ;-) Czy plus i minus to jedyne czym żyjesz?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.01.2019 09:08 Ludzi przyjechało faktycznie dużo, ale na większości wykładów pustki. Wszyscy przede wszystkim ,,podziwiali" maszyny i urządzenia. Dodatkowo można było spotkać sporo znajomych i wychylić darmowego kielicha, oczywiście soku (najczęściej z gumijagód). Co do maszyn. Przede wszystkim ciągniki coraz bardziej kolorowe (szczególnie te chińskie) a opryskiwacze coraz większe i coraz bardziej obwieszone lampkami (szczególnie te polskie). O jakości stanowi teraz liczba wentylatorów, podwójne osie, kolumna ,,pod niebiosa" i wszystko to co nie tyle potrzebne do opryskiwania ile do irytowania sąsiada. Chciałem usadowić się za kierownicą błyszczącego farbą i chromem obleganego produktu dalekowschodniej myśli technicznej ale przegonił mnie wystawiający, chyba w obawie bym za bardzo nie pogiął tego bollida, albo czegoś nie ułamał. Niemieckich ciągników za to nikt nie pilnował i było luźno tak samo jak luźno jest w kieszeni po zakupie niemieckiego produktu. Do stoiska z japońskimi czerwonymi ciągnikami za to dopchać się nie było można, ale pooglądałem sobie z daleka, gdyż wiem że produktów z kraju kwitnącej wiśni się i tak sie nie ogląda tylko się po prostu kupuje. Na obiad nie szedłem bo najadłem się wystarczająco dużo jabłek na stoiskach szkółkarzy. W sumie to dobry pomysł bo na targach sadownicy sami zjedli sporą ilość naszej nadprodukcji. Ogólnie fajnie i wesoło , zupełnie jak na Titanicu. Kryzys widać było dopiero w domu po wysypaniu z torby gadżetów reklamowych. Bida straszna, ogólnie wszystko na podpałkę i o grozo, nawet ani jednego długopisu.
mwiecz1
mwiecz1 14.01.2019 21:13 Jeszcze jakby sadownicy długopis dostali to by mogli się nauczyć liczenia pod kreską

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 14.01.2019 09:48 Na sali sadowniczej tsw było może w porywach max 100 osób.. A w dawnej gromadzie lub nawet expo na Mtas na sali bywało na pewno min. 1000 osób więc o czym to świadczy.. M

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 14.01.2019 18:01 To co ten bydlak ,zrkbił w Gdańsku to się żadnemu pisowcowi nie mieści w głowie. Bedzie Siedział jak świnia w kojcu i nic nie zmieni. Kaczora też chcieli zabic i tak jet kaczor.


Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 15.01.2019 00:22 Co miał ten wpis wspolnego z targami?ulzyłes sobie czy jak

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

borowik90
borowik90 15.01.2019 14:31 Byłem na TSW kilka lat z rzędu. Co prawda nie odniosę do ostatnich targów ale w zeszłym roku w ogóle mi się nie podobało. Uczestniczyłem w konferencji truskawkowej, nie porwała mnie, nic co nie byłoby dostępne w prasie, czy internecie. Byłem "na kupnie" rozdrabniacza wirnikowego i glebogryzarki do truskawek. Ceny na targach nie skłoniły mnie do tego, ostatecznie zdecydowałem się na używkę z Włoch i nowy rozdrabniacz, który ku mojemu zdziwieniu sprowadził mi gość z okolic w cenie sporo niższej niż oferowana na TSW. Większość ulotek jak ktoś wspomniał na podpałkę. Multum odmian, same w nich zalety, wiadome osobiście trzeba testować, ulepszacze, polepszacze, stymulatory, cudawianki itp itd. Połowa osób na stoiskach potrafiła coś wytłumaczyć, omówić, połowa urwana z choinki, bez pojęcia, nie wliczając hostess które miały przyciągać oko. Jedyne co mi się przydało to rozmowa z kimś kto rzeczywiście uprawiał dane odmiany i rzeczowo, bez ogródek potrafił się na ich temat wypowiedzieć, akurat chodziło mi o maliny uprawiane w gruncie. W tym roku organizowany był wyjazd ode mnie ale odmówiłem.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 15.01.2019 23:08 Teraz tak na poważniej i postaram się możliwie krótko. Kilkanaście lat wstecz zdarzało mi się organizować, czy współorganizować wiele spotkań i konferencji sadowniczych, czy to na poziomie gminy, czy trochę szerzej. Odbywało się to zawsze w ścisłej współpracy z jednostkami naukowymi, szczególnie z ISK, no i oczywiście z ODRami. Wtedy spotkania organizowali sami sadownicy we współpracy z samorządowcami na miarę swoich potrzeb no i oczywiście możliwości. Wtedy były pełne sale słuchaczy. Ludzie przychodzili dla samych nazwisk Makosz, Mika, Sobiczewski, Bielenin, Basak , Olszak i jeszcze wielu, wielu innych. Dla zapewnienia obiadów, czy opłacenia sprzątania sali pozwalaliśmy pomiędzy wykładami.wystąpić sponsorom, jak wtedy mawialiśmy ,,wciskaczom kitu", na których wystąpieniach wychodziło się z reguły na tzw .papieroska. Wtedy spotkania organizowali przede wszystkim sami sadownicy a ich tematyka była ściśle dostosowana do chwili i potrzeb. I nagle po latach role się odwróciły. Spotkania stały się przede wszystkim festiwalem ,,wciskaczy kitu", znane nazwiska odeszły w niebyt, ciągle pojawiają się coraz to nowi instruktorzy i specjaliści z zagranicy, którzy już nauczyli wszystkich wszystkiego na Zachodzie, teraz uczą u nas, jutro pojada na Ukrainę, Białoruś i do Mołdawii. Sadownicy pasą się już dobrych parę lat tą wszechobecna komerchą jak krowa koniczyną obficie laną wodą przez wszechobecnych polityków, wszelkiej maści zbawców narodu i naprawiaczy rodzimego sadownictwa. Właśnie chyba dostaliśmy wzdęcia od tej koniczyny i znowu zdaje się potrzeba nam naszych mądrych, niezależnych naukowców, specjalistów,autorytetów którzy będą potrafili nas z tego wzdęcia wyleczyć. Pytanie tylko czy jest to jeszcze możliwe, bo zdaje się , że prawdziwych lekarzy ostało się niewielu, pacjentów coraz więcej i do tego prawie wszyscy,,na wykończeniu".
artemida
artemida 16.01.2019 07:05 Widzę, ze masz nieco wiedzy z dziedziny weterynarii - zapewne wiesz do czego służy troker? Chyba należałoby go użyć w sadownictwie? Tylko umiejętnie...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 16.01.2019 07:42 Jak już coś to trokar ,może na sobie używasz trokera z przejedzenia darmowych jabłek ....tylko umiejętnie nie w czoło !
artemida
artemida 16.01.2019 09:04 Bezinteresowna nienawiść, którą tu o dłuższego czasu demonstrujesz, doprowadziła do śmierci prezydenta.
artemida
artemida 16.01.2019 09:43 Dodam, że jabłka kupuję, niestety część sadowników zbiera je w nieodpowiednim terminie i są o smaku krzyżówki jabłka z ziemniakiem. Nie zachęca to do kolejnych zakupów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 16.01.2019 09:26 Młodszym adeptom sztuki sadowniczej chce powiedzieć, że dobrze pamiętam czasy kiedy w przypadku chęci kupna ciągnika, sadownik musiał wyhodować kilkanaście czy nawet więcej sztuk bydła, by odstawiając je do GS, nabyć prawo do kupna ciągnika czy opryskiwacza. I wtedy trzeba było dobrze opanować władanie trokerem, tak samo trzeba było się nauczyć panowania nad młodymi , nadpobudliwymi bykami, które ujarzmiało się umiejętnym, acz nieco zdradzieckim ciosem trzonka od wideł w wiszącą ,,dolną część ciała".

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 16.01.2019 13:38 Jaką w moim poście widzisz nienawiść ?i jeszcze wyskakujesz z porównaniem ( bandyckim napadem na prezydenta )??Ja mówiłem o dożynaniu watahy czy biciu sztachetą ? to tak jak Ty i tobie podobni rozsiewacie nienawiść .Wyskakujesz pod każdym postem każdego prostujesz !już pod tym artykułem ze zmienionym nickiem(kostek7) szukałeś zaczepki by jątrzyć !Jesteś starym zgryźliwym człowiekiem którego nikt w twoim otoczeniu nie lubi !! nie masz przyjaciół rodzina rzyga Tobą !W wieku 70paru lat niczego się nie dorobiłeś prócz laptopa ,,Widzisz pewien kres przychodzi a Ty patrząc w lustro co widzisz ??Nic!!wielkie nic .Terroryzujesz ten portal od paru lat ,wymyślasz bzdury jak ostatnio ze (opracowałeś glebogryzarkę pod koronową już w latach 70 )pewnie prawo ciążenia też wymyśliłeś nie newton..Dla mnie jesteś pustym nie dowartościowanym człowiekiem którego z racji lat czas się kończy ...
artemida
artemida 17.01.2019 08:05 Oczywiście nie ma nienawiści jeżeli uznam twój wpis "łysy cham zza Wrocławia" zamieszczony na portalu z dnia 11.01.2019 19.08;08 jako przejaw sympatii i dobrych intencji skierowanych do mojej osoby.
Co prawda skoro bzdurą jest glebogryzarka / wzór użytkowy/ to może przekona cię /i innych/ patent Nr 206938 wydany 30.09.1983 udzielony mi a nie Newtonowi.
Do innych dyrdymałów nie będę się odnosił - spójrz na oceny twoich i moich wpisów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 17.01.2019 10:16 Carlos Ruiz Zafón Fermín

[Ludzie] Są głupi, a nie źli [...]. Głupi. To nie to samo. Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl. A głupiec nie pomyśli ani się nie zastanowi. Działa instynktownie, jak zwierzę, przekonany, że robi dobrze, że zawsze ma rację; dumny, że przypierdala, za przeproszeniem, każdemu, kto widzi mu się inny od niego samego [...].

Miasto cieni, 1954, Rozdział 19

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 18.01.2019 08:19 U nas się tylko gada i narzeka. Za naprawianie sadownictwa biorą się różnego typu polityczni ignoranci , karierowicze i szamani zaklinający rzeczywistość. Druga grupa ,,naprawiaczy" to firmy z otoczenia sadownictwa, które nic nie proponują oprócz dalszej kontynuacji ,,wciskania kitu" a np taki mały kraj jak Łotwa robi swoje swoje i tam Dārzkopības Institūts uruchomił środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w łotewskim programie rozwoju obszarów wiejskich ,,Wsparcie dla europejskiego partnerstwa na rzecz innowacji na rzecz wydajności rolnej i zrównoważonego rozwoju".. Projekt grupy jest nakierowany w celu realizacji projektów Innowacyjnych i ekonomicznych w zakresie efektywności produkcji jabłek i malin oraz promocji jakości owoców "

W wyniku realizacji projektu, pierwszy raz na Łotwie będzie się premiować rozwiązania technologiczne w zakresie zmechanizowane zbioru jabłek i malin, zmniejszenia kosztów i zwiększenia wydajności produkcji.
U nas ,,naprawiacze " potrafią mówić tylko o zmniejszeniu produkcji, najlepiej poprzez bankructwa gospodarstw, natomiast wszelkie działania strukturalne uważają za głupotę i stratę pieniędzy.
artemida
artemida 19.01.2019 07:00 Czy Łotysze nie chcą "wyważać otwartych drzwi". "Zmechanizowanie zbioru jabłek i malin"??? Iluż to doczekało emerytury rozwiązując ten problem? Promując jednocześnie jakość... No, można próbować nauczyć konia mówić...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 21.01.2019 23:10 W tym roku wystawiałem się po raz pierwszy na TSW - z sadzonkami derenia. Można było spróbować soków oraz dżemów z samego derenia oraz mixów z jabłkiem, truskawką i jagodą kamczacką. I z żółtego derenia też. Był też dereń na ostro do mięs, kandyzowany i przetwory ze sklepów: herbatki, soki. Zapraszam ponownie za rok tych, którzy nie znają przetworów z tego owocu. Za rok postaram się zrobić derenia kiszonego a'la oliwki. Zdjęcie wkleję w temacie z dereniem. Wszytkim smakowały przetwory a zwłaszcza połaćzenie derenia z jagodą i truskawką. Ze względu na dużą zawartość kwasów przetwory z dereniem zachowują żywą barwę.
artemida
artemida 22.01.2019 07:10 Pierwsza jaskółka, czyli nawiązanie do mojej sugestii aby dać komentarz w temacie; perspektywiczne gatunki w sadownictwie... może będą następne. Na pewno zainteresują...
artemida
artemida 22.01.2019 16:05 Ciekawy jestem jak oceniane były szanse na zainteresowanie się uprawą pigwy i pigwowca jako owoców które mogłyby stanowić komponenty w przetwórstwie owoców uprawianych na dużą skalę.
artemida
artemida 24.01.2019 07:08 Po tym co widzę, niezależnie czy ktoś aprobuje moje wpisy czy nie nikt się nie chce w y p o w i e d z i e ć ... Może uczestnik p, zaorla ma jakieś przemyślenia, a może wnioski. Może chodzić o dużą sprawę dla wielu małych producentów...
artemida
artemida 29.01.2019 16:00 Widzę, że zdecydowanie wzrosła ilość zwolenników iż nie ma se co głowy zawracać innymi gatunkami roślin sadowniczych - "jabłuszko /wciąż/ pełne snów" - jak śpiewał popularny piosenkarz...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 28.01.2019 22:55 Bardzo smakowały zwiedzającym dżemy mieszane derenia z jagodą kamczacką najbardziej, potem z jabłkiem a dzieciom derenia z truskawką. Dużo osób było zainteresowanych zakupem produktów z derenia ale miałem tylko do degustacji. Generalnie dereń jest raczej kwaskowy i jak się go przełamie innym słodszym owocem to smakuje bardziej i tak też było w przypadku soku. No i oczywiście łącząc go z jabłkiem za 20 gr cena przetworu wydchodzi bardziej przystępna. Kandyzowany dereń smakował bardziej niż żurawina. Oczywiście chyba nikt się jeszcze nie podjął drylowania derenia na masową skałę :) Podsumowując większość sadowników jeszcze woli posadzić nowszą odmianę jabłoni niż wejść w jakieś nowe/niszowe gatunki. Obowiązuje mentalność- lepiej sprzedać 100 ton jabłek po 20 gr w skupie niż 1 tonę np. derenia po 20 zł. Bo przy dereniu trzeba poszukać klienta czy jechać samemu na giełdę. No i przy jabłku jak się przerzuci 100 ton to już nie trzeba iść na siłownię:) Ale są już pierwsze firmy kupujące owoce derenia i tak np. jedna z nich płaciła przeszło 20 zł za kg za owoce w pojemniczkach po 125/250 g. I szukała towaru, bo nie ma za dużo owocujących plantacji. Oczywiście z czasem cena owoców też spadnie.
jacenty82
jacenty82 28.01.2019 23:47 Większość ludzi to wzrokowcy. Wartość towaru oceniają wzrokiem, a że masa 100 ton jest z daleka widoczna, daje wzrokowe poczucie czegoś wielkiego, wartościowego to jest bardziej lepiej oceniana niż 1 tona derenia.
artemida
artemida 29.01.2019 07:49 Niewątpliwie ciekawy kolejny wpis odnośnie derenia, mogę dodać że roślina bardzo ceniona przez pszczelarzy a jednocześnie "bezpieczna" jako że nic mi nie wiadomo o konieczności chemicznej ochrony.
Liczyłem na jakiś komentarz i wciąż liczę...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 29.01.2019 23:11 No niestety ale dereń trochę może łapać choroby grzybowe- w maju/czerwcu przy deszczowej pogodzie. Podobnie sądzono o jagodzie kamczackiej, że będzie eko ale w monokulturze zawsze coś się przyplącze. Ale pomimo tego dobrze plonuje i owoce są czyste. A w pełni owocowania można spokojnie zebrać 30 ton z 1 ha. Czyli też jest czym oko nacieszyć. W odróżnieniu od j. kamczackiej, która owocuje na końcówkach pędów to dereń owocuje na całej objętości krzewu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Ligol, Szampion prosto z drzewa po 1,80 zł/kg

Jabłkobranie trwa! Po Gali nadszedł czas na kolejne odmiany. Świeże, aromatyczne,...

Aronia... Na zdrowie! - najkrótsza droga z krzewu na stół

Krajowe Zrzeszenie Plantatorów Aronii ARONIA POLSKA realizujące w ramach Krajowej Sieci...

Polskie jabłko Gala nie jedną ma cenę

(…) Zbyś znalazł to, dokładnie czego szukasz Polskie jabłka Gala, słodkie soczyste z...

Nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ?!

Jaki kraj jest najbardziej obiecujący jako nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ? Na to...

Czy cena jest wyznacznikiem zakupu jabłek ?

W Polsce konsumenci idąc do sklepu czy supermarketu szukają przede wszystkim jabłek...

Kto zna polskie jabłka w Świecie?

Debaty, panele dyskusyjne to przeważnie te punkty każdego spotkania, które budzi...

Najnowsze ogłoszenia

ZATRUDNIĘ DO SORTOWANIE JABŁEK - UKRAINA

16.09.2019 10:33 autor: kolczyk24

otrzasarke wynajme do jablko spad

16.09.2019 06:56 autor: dario12345

Sprzedam jabłka .

15.09.2019 19:47 autor: Alfred40

Golden Red Cap sprzedam

15.09.2019 13:13 autor: waldus

Wynajmę chłodnie KA ULO

13.09.2019 20:16 autor: Gabrek

Wozek widlowy rak

11.09.2019 21:51 autor: kasiakowalska72

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Ile kosztuje przygotowanie...
Tytuł artykułu powinien brzmieć: Ile...
Ile kosztuje przygotowanie...
Prezesi rozgrzeszają siebie jeszcze przed...
Ile kosztuje przygotowanie...
Sadownik też ponosi koszty,( podatki,...
Ile kosztuje przygotowanie...
To oczywiste,że w deserze,tak samo jak w...
Ile kosztuje przygotowanie...
Znam miejsca gdzie grupa prawie upada,...
Ile kosztuje przygotowanie...
Pytanie; do kogo skierowany jest powyższy...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Jaka odmiana tych czarnych malin?
Maliszewski: Ceny...
Konsument płaci, ale oni wtedy tyle nie...
Maliszewski: Ceny...
Że są ludzie w tym kraju co uważają,że...
Maliszewski: Ceny...
To że przetwórcy tak chcą długoterminowo...
Maliszewski: Ceny...
baracuda,dlatego żeby przetwórcy mieli w...
Maliszewski: Ceny...
Zastanawiające jest dlaczego pan Maliszewski...
Zbiór jabłek
W zeszłym roku prawie wszyscy płacili...
Maliszewski: Ceny...
Ja już się boję otworzyć lodówkę,bo...
Konfrontacja sportów Gali !
Te podobnie odmiany mają i zalety przy...
Ceny jabłek szokują...
Forest jesteście geniuszem! jak szybko...
Ceny jabłek szokują...
"szew" heheh coś pisałeś chyba o...
Ceny jabłek szokują...
za to twoje tryskają czystą merytoryką! Ja...
Ceny jabłek szokują...
Co chcesz od Białorusi przecież wybitny...
Ceny jabłek szokują...
Panowie może na temat !Czy 3 złote jest...
Ceny jabłek szokują...
wolałeś pewnie TVLis i śpiewanie Tuskowi...
Ceny jabłek szokują...
twoje wpisy nie mają nic wspólnego z...
Ceny jabłek szokują...
ale ważna jest prawda jak w podkomisji...
Ceny jabłek szokują...
Espuma pisowki "piękny umyśle" populizm to...
Ceny jabłek szokują...
tak tak kraj upadnie bla bla bla populizm...
Ceny jabłek szokują...
To może to było w innym roku. Ale nie...
Ceny jabłek szokują...
ale 10 lat temu ministrem był Sawicki!
Ceny jabłek szokują...
Brawo ON! Generalnie to holenderscy sadownicy...
Ceny jabłek szokują...
Słyszałeś o takim zjawisku nazywanym w...
Maliszewski: BREXIT a...
Ja tam nie widzę żadnego...
Ceny jabłek szokują...
Olisz- przypomnij sobie jak 10 lat temu...
Ceny jabłek szokują...
obiecać można wszystko, zwłaszcza jak z...
Ceny jabłek szokują...
Program dla Rolnictwa SLD 1. Odblokowanie...
Ceny jabłek szokują...
Więcej wyobraźni ?
Ceny jabłek szokują...
Baracuda, może sam pojedź do tej pracy. Jak...
Ceny jabłek szokują...
Baracuda- piszesz głupoty. Jak jakby coś...
Ceny jabłek szokują...
Naucz sie pisać to pogadamy. Menel sie nigdy...
Ceny jabłek szokują...
A pioswki trollu znów z tym kupowanie...
Ceny jabłek szokują...
nie bardzo rozumiem co mam ci wytłumaczyć....
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
Captan do końca bez dodatkowych...
Ceny jabłek szokują...
Espuma , wytłumacz dlaczego w każdej dużej...
Ceny jabłek szokują...
Co wy przeżywacie, ja mogę płacić i...
Ceny jabłek szokują...
czyli ludzie w całym kraju mają gó*wno...
Ceny jabłek szokują...
To nie stawka 12zł za pracę jest mała...
Ceny jabłek szokują...
Będziesz miał z czego płacić lub nie, to...
Ceny jabłek szokują...
Oczekiwania pracowników mają prawo być...
Ceny jabłek szokują...
bo na ciągniku siedzić to trza umić
Ceny jabłek szokują...
żadania płacowe czyli jakie ? 12 zł na...
Ceny jabłek szokują...
Nas szokują żądania płacowe pracowników...
Przekaż gospodarstwo, weź...
Ty jak zwykle wszystko wiesz lepiej
Ukraińskie jabłka wracają...
Zbyszku,czy Ty wiesz,że Ukraina najwięcej...
Przekaż gospodarstwo, weź...
Dzieciaki myślą,że pieniądze biorą się...
Ukraińskie jabłka wracają...
I jak to jest UE znosi embargo Ukrainie po...
Przekaż gospodarstwo, weź...
Jednak Unia dopłaca nie tylko do zakładania...
Maliszewski: Import owoców...
To tak jak budowa w Polsce sieci 5 G. Kiedy w...
Maliszewski: Import owoców...
Zwykły sadownik nie jest w stanie nikogo...
Maliszewski: Import owoców...
Nie często zgadzam się z p.Maliszewskim,ale...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Trolle z Inowrocławia nadają za 500 zł bez +
Premier: 1000 zł dopłaty...
Nie martwcie się. Przy urnie można oddać...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Espuma chyba nie rozumiesz,andrzej251...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Się sypią minusy.........czyżby to szło...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Rozumiem że liczysz aby ci państwo...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Mam 4 ha sadu , w tym roku 95% strat po...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Za to PO przezywa ze warzywa i owoce...
Premier: 1000 zł dopłaty...
sa ludzie którzy za tamtej władzy utuczyli...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Zupełnie nie rozumiem tych minusów dla...
Gala Dark Baron - Gala Must
Wydaje mi się że Gala dark Ann (u mnie...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Jak tamci rządzili całe setki hektarów...
Gala Dark Baron - Gala Must
Czy najciemniejszy? W sadzie doświadczalnym...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Mateuszek wcześnie się skapnął ......
Sadownictwo z grupami...
Za całkiem nie duże pieniądze moza kupić...
Sadownictwo z grupami...
Tak, sortowanie w stodole, ale mają zdanie o...
Sadownictwo z grupami...
Tak prezesi ,w tym roku nie będzie tak tanio...
Brak rąk do pracy w...
Spoko. Przy tym urodzaju w tym roku, to...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
jakby nie było,to nie można wprowadzać...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Pilsner , w sądownictwie jest huj....o a...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
A dlaczego nie masz pretensji do eksporterów...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
W komunizmie który chce budować pan...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Może być kiedyś taka sytuacja z...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
W moim przypadku nawet tygodniowy strajk,to...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Raczej to była forma pokazania innym że bez...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Klucz to będziesz miał gdy będą(nie daj...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Może możesz sobie na to pozwolić,bo masz...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
A co do gnojenia przemysłu to...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Pilsner czy ja pisałem żeby w tym roku...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Nie wiem czemu rząd próbuje na się...
ZSRP: Postulaty do Ministra...
I w taki piękny sposob pan Maliszeeski i...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
To jeszcze zaproponuj klucz przydziału tych...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Po co narobić się i połowę...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Skoro zdecydowaliśmy się na produkcję...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Pilsner - przecież można połowę...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Roman,jesteś (chyba) z 1970 rocznika,a...
Słońce zniszczyło jabłka...
W Polsce też gdzie niegdzieś są takie...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Trzeba zacząć rozmowy w tym roku bo w...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Ardamowski chce wprowadzić ustawę z...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Strategicznie planować na kilka lat do...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Gwarancja ceny TAK, umowy nie!!! Wysyłałem...
Polacy nie chcą pracować w...
nie będe sie bawil w obrońce ukraińców bo...
Pomoc suszowa: O co mogą...
Bardzo mocno rozbuchany jest ostatnio temat...
Polacy nie chcą pracować w...
Jeszcze kilka lat jak Ukraina się wzbogaci...
ZSRP wystąpił do Premiera...
tak piotrek,sadzić,sadzić i jeszcze raz...
ZSRP wystąpił do Premiera...
nic dodać, nic ująć. Jeszcze kilka lat...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Dedykuję wszystkim ,,wyznawcom":...
ZSRP wystąpił do Premiera...
idą z Kukizem pod pache to może dojdą :) z...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Espuma,będą brali,bo jak w nowym rozdaniu...
ZSRP wystąpił do Premiera...
nie pisałem że rząd ma na wszystko to raz,...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Wszystkie pomoce ale te unijne kończą się...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Espuma,ale co ty za problem robisz skoro...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Poddziałanie 5.2 Inwestycje odtwarzające...
ZSRP wystąpił do Premiera...
to ty zrozum że takie pomoce w długoletnim...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Najpierw postaraj się zrozumieć co ktoś...
ZSRP wystąpił do Premiera...
i co za pieniążki od państwa nakupisz...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Zawsze byłem przeciwnikiem takich doraźnych...
ZSRP wystąpił do Premiera...
A kto kazał sądzić w za stoiskach...
ZSRP wystąpił do Premiera...
30 ha to położyły wiatry w 100 % a do tego...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Czy 30ha to tak dużo Abu prosić premiera.....
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Zboczeńcy chcą żeby było ich więcej, ale...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Teraz to jakis zmasowany atak tych z lgbt, co...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
i tu sie zgadzamy, niech każdy sobie zyje...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
To dobrze ze skonczył technikum chociaz bo...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Czyli jednak miałem rację, jesteś...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
@sadjabłkowy. Pytanie nr 1 i nr 2. Tylko...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
Bez sensu że można zaznaczyć tylko jeden...
Dziś (13.08) ostatni dzień...
A od nowego roku ceny za prąd wzrosną o...
ME ws. konieczności...
Co stoi na przeszkodzie żeby założyć...
ME ws. konieczności...
Ten rok zapłacimy za energię jeszcze...
Embargo powinno zostać...
Embargo. każdy polski sadownik psioczy i...
Burmistrz Szydłowa...
A wszyscy mieli pretensje do pana...
Burmistrz Szydłowa...
Gdy napisałem tutaj na portalu, że mi...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Błąd... Chodziło o Marka Kuchcińskiego.
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
jaceo1. "Teraz ku*** my ! " Pewnie wielu nie...
Polska nie jest konkurentem...
Zastanawiam się w jakim celu kopiuje się tu...
Embargo powinno zostać...
Wcześniej czy później powrócimy do...
Embargo powinno zostać...
Zbyszek po 0.4 zł to Ameryka z drzewa , a po...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
To coś w rodzaju ,możesz kupić dowolnego...
Embargo powinno zostać...
Ciekawa analiza sytuacji w rolnictwie:...
Embargo powinno zostać...
A tu będziesz im sprzedawał Idareda po...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
@michu, tak tylko jedną odpowiedź można...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
W ankiecie można wybrać tylko jeden...
Burmistrz Szydłowa...
Taa,ubezpieczenie od wszelkich ryzyk......
Burmistrz Szydłowa...
Sławku,ależ ZSRP na to by odbiorca nie...
Burmistrz Szydłowa...
Jaceo1, tylko co po tym ubezpieczeniu? W...
Burmistrz Szydłowa...
Co do szacowania, to z doświadczenia tych...
Burmistrz Szydłowa...
Brawo za trafną ocenę. Proszę podziel się...
Burmistrz Szydłowa...
Akurat ubezpieczenie od gradu w porównaniu...
Embargo powinno zostać...
To kto kupuje jabłko w tirach z ruskimi...
Burmistrz Szydłowa...
Pytanie- Dlaczego nikt nie walczy o...
Embargo powinno zostać...
Rosja zdejmie embargo a założy ograniczenia...
Embargo powinno zostać...
Embargo to tylko rolnicy mają ma owoce i...
instagram