Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Merpan_Promocja

Podsumowanie TSW 2019

W dniach 9 i 10 stycznia 2019 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się XI edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019. TSW jest jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Miejscem spotkań producentów owoców i warzyw z producentami i dystrybutorami maszyn ogrodniczych, środków produkcji, chemii, nawozów oraz dostawcami usług dla branży ogrodniczej. 

Podczas minionej edycji TSW swoją ofertę zaprezentowało 386 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 23 000 m² powierzchni wystawienniczej. Warto nadmienić, że w tym roku obecne były firmy z takich krajów, jak: Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Słowenia, Belgia, Luksemburg, Dania, Francja, Austria, Niemcy, Portugalia, Turcja, USA czy Korea Południowa. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyło aż 112 nowych firm.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 14 735 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2019 po raz szósty przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Kapituła konkursu uhonorowała najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu decyzją kapituły nagrodzone zostały: Bio Killer - urządzenie do zwalczania szkodników w uprawach polowych - zgłoszony przez  Agro Smart Lab Sp. z o.o., DryGair - zgłoszoną przez Brinkman Polska Sp. z o.o. oraz Lampa LED COB PLATALUX – zgłoszona przez  Plantalux Sp. z o.o.

Wszyscy członkowie Kapituły byli zgodni co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla: Sortownicy Green Sort Vision – zgłoszonej przez Green Sort Sp. z o.o. oraz dla Kendal Root biostymulator do stosowania doglebowego  – zgłoszonego przez Valagro S.p.A.

 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019
 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019
 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019


Jak co roku bardzo ważną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: V Sadownicze Forum Ekonomiczne, VI Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób oglądało bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet.

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – serdecznie zaprasza na X jubileuszową edycję targów TSW 2020, w dniach 9-10 stycznia 2020.REKLAMA
2019_A_InfoKarta

Tagi:

targi, tsw

komentarze (31):

dodaj komentarz
Zbyszek124
Zbyszek124 13.01.2019 23:26 Co raz gorsze te targi..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 14.01.2019 08:12 Kto pokusi się o komentarz tematu; PERSPEKTYWICZNE GATUNKI W SADOWNICTWIE.
Legionista12345
Legionista12345 14.01.2019 14:03 Gala oprócz MUst sadzić wszędzie i ile się da.musimy być liderem w nasadzeniach(drzewka najlepiej z WŁOCH LUB HOLANDII)....Tak jak z borówką...a zapomniałem dodać czy mamy obecny rząd ma coś na egipt? bo chyba jedyny kraj który legalnie jabłka od nas kupuje.
artemida
artemida 15.01.2019 18:04 Nie wiem jak mój wpis można ocenić plusem lub minusem? Ja, chyba nie jestem odosobniony, czekam na komentarz...
Abukk
Abukk 15.01.2019 22:57 Jak to jak? Kwestia przyzwyczajenia! Zobaczą małe "a" na początku nicka i od razu Jeep (takie auto terenowe) minus, bez czytania treści ;-) Czy plus i minus to jedyne czym żyjesz?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.01.2019 09:08 Ludzi przyjechało faktycznie dużo, ale na większości wykładów pustki. Wszyscy przede wszystkim ,,podziwiali" maszyny i urządzenia. Dodatkowo można było spotkać sporo znajomych i wychylić darmowego kielicha, oczywiście soku (najczęściej z gumijagód). Co do maszyn. Przede wszystkim ciągniki coraz bardziej kolorowe (szczególnie te chińskie) a opryskiwacze coraz większe i coraz bardziej obwieszone lampkami (szczególnie te polskie). O jakości stanowi teraz liczba wentylatorów, podwójne osie, kolumna ,,pod niebiosa" i wszystko to co nie tyle potrzebne do opryskiwania ile do irytowania sąsiada. Chciałem usadowić się za kierownicą błyszczącego farbą i chromem obleganego produktu dalekowschodniej myśli technicznej ale przegonił mnie wystawiający, chyba w obawie bym za bardzo nie pogiął tego bollida, albo czegoś nie ułamał. Niemieckich ciągników za to nikt nie pilnował i było luźno tak samo jak luźno jest w kieszeni po zakupie niemieckiego produktu. Do stoiska z japońskimi czerwonymi ciągnikami za to dopchać się nie było można, ale pooglądałem sobie z daleka, gdyż wiem że produktów z kraju kwitnącej wiśni się i tak sie nie ogląda tylko się po prostu kupuje. Na obiad nie szedłem bo najadłem się wystarczająco dużo jabłek na stoiskach szkółkarzy. W sumie to dobry pomysł bo na targach sadownicy sami zjedli sporą ilość naszej nadprodukcji. Ogólnie fajnie i wesoło , zupełnie jak na Titanicu. Kryzys widać było dopiero w domu po wysypaniu z torby gadżetów reklamowych. Bida straszna, ogólnie wszystko na podpałkę i o grozo, nawet ani jednego długopisu.
mwiecz1
mwiecz1 14.01.2019 21:13 Jeszcze jakby sadownicy długopis dostali to by mogli się nauczyć liczenia pod kreską

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 14.01.2019 09:48 Na sali sadowniczej tsw było może w porywach max 100 osób.. A w dawnej gromadzie lub nawet expo na Mtas na sali bywało na pewno min. 1000 osób więc o czym to świadczy.. M

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 14.01.2019 18:01 To co ten bydlak ,zrkbił w Gdańsku to się żadnemu pisowcowi nie mieści w głowie. Bedzie Siedział jak świnia w kojcu i nic nie zmieni. Kaczora też chcieli zabic i tak jet kaczor.


Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 15.01.2019 00:22 Co miał ten wpis wspolnego z targami?ulzyłes sobie czy jak

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

borowik90
borowik90 15.01.2019 14:31 Byłem na TSW kilka lat z rzędu. Co prawda nie odniosę do ostatnich targów ale w zeszłym roku w ogóle mi się nie podobało. Uczestniczyłem w konferencji truskawkowej, nie porwała mnie, nic co nie byłoby dostępne w prasie, czy internecie. Byłem "na kupnie" rozdrabniacza wirnikowego i glebogryzarki do truskawek. Ceny na targach nie skłoniły mnie do tego, ostatecznie zdecydowałem się na używkę z Włoch i nowy rozdrabniacz, który ku mojemu zdziwieniu sprowadził mi gość z okolic w cenie sporo niższej niż oferowana na TSW. Większość ulotek jak ktoś wspomniał na podpałkę. Multum odmian, same w nich zalety, wiadome osobiście trzeba testować, ulepszacze, polepszacze, stymulatory, cudawianki itp itd. Połowa osób na stoiskach potrafiła coś wytłumaczyć, omówić, połowa urwana z choinki, bez pojęcia, nie wliczając hostess które miały przyciągać oko. Jedyne co mi się przydało to rozmowa z kimś kto rzeczywiście uprawiał dane odmiany i rzeczowo, bez ogródek potrafił się na ich temat wypowiedzieć, akurat chodziło mi o maliny uprawiane w gruncie. W tym roku organizowany był wyjazd ode mnie ale odmówiłem.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 15.01.2019 23:08 Teraz tak na poważniej i postaram się możliwie krótko. Kilkanaście lat wstecz zdarzało mi się organizować, czy współorganizować wiele spotkań i konferencji sadowniczych, czy to na poziomie gminy, czy trochę szerzej. Odbywało się to zawsze w ścisłej współpracy z jednostkami naukowymi, szczególnie z ISK, no i oczywiście z ODRami. Wtedy spotkania organizowali sami sadownicy we współpracy z samorządowcami na miarę swoich potrzeb no i oczywiście możliwości. Wtedy były pełne sale słuchaczy. Ludzie przychodzili dla samych nazwisk Makosz, Mika, Sobiczewski, Bielenin, Basak , Olszak i jeszcze wielu, wielu innych. Dla zapewnienia obiadów, czy opłacenia sprzątania sali pozwalaliśmy pomiędzy wykładami.wystąpić sponsorom, jak wtedy mawialiśmy ,,wciskaczom kitu", na których wystąpieniach wychodziło się z reguły na tzw .papieroska. Wtedy spotkania organizowali przede wszystkim sami sadownicy a ich tematyka była ściśle dostosowana do chwili i potrzeb. I nagle po latach role się odwróciły. Spotkania stały się przede wszystkim festiwalem ,,wciskaczy kitu", znane nazwiska odeszły w niebyt, ciągle pojawiają się coraz to nowi instruktorzy i specjaliści z zagranicy, którzy już nauczyli wszystkich wszystkiego na Zachodzie, teraz uczą u nas, jutro pojada na Ukrainę, Białoruś i do Mołdawii. Sadownicy pasą się już dobrych parę lat tą wszechobecna komerchą jak krowa koniczyną obficie laną wodą przez wszechobecnych polityków, wszelkiej maści zbawców narodu i naprawiaczy rodzimego sadownictwa. Właśnie chyba dostaliśmy wzdęcia od tej koniczyny i znowu zdaje się potrzeba nam naszych mądrych, niezależnych naukowców, specjalistów,autorytetów którzy będą potrafili nas z tego wzdęcia wyleczyć. Pytanie tylko czy jest to jeszcze możliwe, bo zdaje się , że prawdziwych lekarzy ostało się niewielu, pacjentów coraz więcej i do tego prawie wszyscy,,na wykończeniu".
artemida
artemida 16.01.2019 07:05 Widzę, ze masz nieco wiedzy z dziedziny weterynarii - zapewne wiesz do czego służy troker? Chyba należałoby go użyć w sadownictwie? Tylko umiejętnie...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 16.01.2019 07:42 Jak już coś to trokar ,może na sobie używasz trokera z przejedzenia darmowych jabłek ....tylko umiejętnie nie w czoło !
artemida
artemida 16.01.2019 09:04 Bezinteresowna nienawiść, którą tu o dłuższego czasu demonstrujesz, doprowadziła do śmierci prezydenta.
artemida
artemida 16.01.2019 09:43 Dodam, że jabłka kupuję, niestety część sadowników zbiera je w nieodpowiednim terminie i są o smaku krzyżówki jabłka z ziemniakiem. Nie zachęca to do kolejnych zakupów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 16.01.2019 09:26 Młodszym adeptom sztuki sadowniczej chce powiedzieć, że dobrze pamiętam czasy kiedy w przypadku chęci kupna ciągnika, sadownik musiał wyhodować kilkanaście czy nawet więcej sztuk bydła, by odstawiając je do GS, nabyć prawo do kupna ciągnika czy opryskiwacza. I wtedy trzeba było dobrze opanować władanie trokerem, tak samo trzeba było się nauczyć panowania nad młodymi , nadpobudliwymi bykami, które ujarzmiało się umiejętnym, acz nieco zdradzieckim ciosem trzonka od wideł w wiszącą ,,dolną część ciała".

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 16.01.2019 13:38 Jaką w moim poście widzisz nienawiść ?i jeszcze wyskakujesz z porównaniem ( bandyckim napadem na prezydenta )??Ja mówiłem o dożynaniu watahy czy biciu sztachetą ? to tak jak Ty i tobie podobni rozsiewacie nienawiść .Wyskakujesz pod każdym postem każdego prostujesz !już pod tym artykułem ze zmienionym nickiem(kostek7) szukałeś zaczepki by jątrzyć !Jesteś starym zgryźliwym człowiekiem którego nikt w twoim otoczeniu nie lubi !! nie masz przyjaciół rodzina rzyga Tobą !W wieku 70paru lat niczego się nie dorobiłeś prócz laptopa ,,Widzisz pewien kres przychodzi a Ty patrząc w lustro co widzisz ??Nic!!wielkie nic .Terroryzujesz ten portal od paru lat ,wymyślasz bzdury jak ostatnio ze (opracowałeś glebogryzarkę pod koronową już w latach 70 )pewnie prawo ciążenia też wymyśliłeś nie newton..Dla mnie jesteś pustym nie dowartościowanym człowiekiem którego z racji lat czas się kończy ...
artemida
artemida 17.01.2019 08:05 Oczywiście nie ma nienawiści jeżeli uznam twój wpis "łysy cham zza Wrocławia" zamieszczony na portalu z dnia 11.01.2019 19.08;08 jako przejaw sympatii i dobrych intencji skierowanych do mojej osoby.
Co prawda skoro bzdurą jest glebogryzarka / wzór użytkowy/ to może przekona cię /i innych/ patent Nr 206938 wydany 30.09.1983 udzielony mi a nie Newtonowi.
Do innych dyrdymałów nie będę się odnosił - spójrz na oceny twoich i moich wpisów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 17.01.2019 10:16 Carlos Ruiz Zafón Fermín

[Ludzie] Są głupi, a nie źli [...]. Głupi. To nie to samo. Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl. A głupiec nie pomyśli ani się nie zastanowi. Działa instynktownie, jak zwierzę, przekonany, że robi dobrze, że zawsze ma rację; dumny, że przypierdala, za przeproszeniem, każdemu, kto widzi mu się inny od niego samego [...].

Miasto cieni, 1954, Rozdział 19

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 18.01.2019 08:19 U nas się tylko gada i narzeka. Za naprawianie sadownictwa biorą się różnego typu polityczni ignoranci , karierowicze i szamani zaklinający rzeczywistość. Druga grupa ,,naprawiaczy" to firmy z otoczenia sadownictwa, które nic nie proponują oprócz dalszej kontynuacji ,,wciskania kitu" a np taki mały kraj jak Łotwa robi swoje swoje i tam Dārzkopības Institūts uruchomił środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w łotewskim programie rozwoju obszarów wiejskich ,,Wsparcie dla europejskiego partnerstwa na rzecz innowacji na rzecz wydajności rolnej i zrównoważonego rozwoju".. Projekt grupy jest nakierowany w celu realizacji projektów Innowacyjnych i ekonomicznych w zakresie efektywności produkcji jabłek i malin oraz promocji jakości owoców "

W wyniku realizacji projektu, pierwszy raz na Łotwie będzie się premiować rozwiązania technologiczne w zakresie zmechanizowane zbioru jabłek i malin, zmniejszenia kosztów i zwiększenia wydajności produkcji.
U nas ,,naprawiacze " potrafią mówić tylko o zmniejszeniu produkcji, najlepiej poprzez bankructwa gospodarstw, natomiast wszelkie działania strukturalne uważają za głupotę i stratę pieniędzy.
artemida
artemida 19.01.2019 07:00 Czy Łotysze nie chcą "wyważać otwartych drzwi". "Zmechanizowanie zbioru jabłek i malin"??? Iluż to doczekało emerytury rozwiązując ten problem? Promując jednocześnie jakość... No, można próbować nauczyć konia mówić...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 21.01.2019 23:10 W tym roku wystawiałem się po raz pierwszy na TSW - z sadzonkami derenia. Można było spróbować soków oraz dżemów z samego derenia oraz mixów z jabłkiem, truskawką i jagodą kamczacką. I z żółtego derenia też. Był też dereń na ostro do mięs, kandyzowany i przetwory ze sklepów: herbatki, soki. Zapraszam ponownie za rok tych, którzy nie znają przetworów z tego owocu. Za rok postaram się zrobić derenia kiszonego a'la oliwki. Zdjęcie wkleję w temacie z dereniem. Wszytkim smakowały przetwory a zwłaszcza połaćzenie derenia z jagodą i truskawką. Ze względu na dużą zawartość kwasów przetwory z dereniem zachowują żywą barwę.
artemida
artemida 22.01.2019 07:10 Pierwsza jaskółka, czyli nawiązanie do mojej sugestii aby dać komentarz w temacie; perspektywiczne gatunki w sadownictwie... może będą następne. Na pewno zainteresują...
artemida
artemida 22.01.2019 16:05 Ciekawy jestem jak oceniane były szanse na zainteresowanie się uprawą pigwy i pigwowca jako owoców które mogłyby stanowić komponenty w przetwórstwie owoców uprawianych na dużą skalę.
artemida
artemida 24.01.2019 07:08 Po tym co widzę, niezależnie czy ktoś aprobuje moje wpisy czy nie nikt się nie chce w y p o w i e d z i e ć ... Może uczestnik p, zaorla ma jakieś przemyślenia, a może wnioski. Może chodzić o dużą sprawę dla wielu małych producentów...
artemida
artemida 29.01.2019 16:00 Widzę, że zdecydowanie wzrosła ilość zwolenników iż nie ma se co głowy zawracać innymi gatunkami roślin sadowniczych - "jabłuszko /wciąż/ pełne snów" - jak śpiewał popularny piosenkarz...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 28.01.2019 22:55 Bardzo smakowały zwiedzającym dżemy mieszane derenia z jagodą kamczacką najbardziej, potem z jabłkiem a dzieciom derenia z truskawką. Dużo osób było zainteresowanych zakupem produktów z derenia ale miałem tylko do degustacji. Generalnie dereń jest raczej kwaskowy i jak się go przełamie innym słodszym owocem to smakuje bardziej i tak też było w przypadku soku. No i oczywiście łącząc go z jabłkiem za 20 gr cena przetworu wydchodzi bardziej przystępna. Kandyzowany dereń smakował bardziej niż żurawina. Oczywiście chyba nikt się jeszcze nie podjął drylowania derenia na masową skałę :) Podsumowując większość sadowników jeszcze woli posadzić nowszą odmianę jabłoni niż wejść w jakieś nowe/niszowe gatunki. Obowiązuje mentalność- lepiej sprzedać 100 ton jabłek po 20 gr w skupie niż 1 tonę np. derenia po 20 zł. Bo przy dereniu trzeba poszukać klienta czy jechać samemu na giełdę. No i przy jabłku jak się przerzuci 100 ton to już nie trzeba iść na siłownię:) Ale są już pierwsze firmy kupujące owoce derenia i tak np. jedna z nich płaciła przeszło 20 zł za kg za owoce w pojemniczkach po 125/250 g. I szukała towaru, bo nie ma za dużo owocujących plantacji. Oczywiście z czasem cena owoców też spadnie.
jacenty82
jacenty82 28.01.2019 23:47 Większość ludzi to wzrokowcy. Wartość towaru oceniają wzrokiem, a że masa 100 ton jest z daleka widoczna, daje wzrokowe poczucie czegoś wielkiego, wartościowego to jest bardziej lepiej oceniana niż 1 tona derenia.
artemida
artemida 29.01.2019 07:49 Niewątpliwie ciekawy kolejny wpis odnośnie derenia, mogę dodać że roślina bardzo ceniona przez pszczelarzy a jednocześnie "bezpieczna" jako że nic mi nie wiadomo o konieczności chemicznej ochrony.
Liczyłem na jakiś komentarz i wciąż liczę...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 29.01.2019 23:11 No niestety ale dereń trochę może łapać choroby grzybowe- w maju/czerwcu przy deszczowej pogodzie. Podobnie sądzono o jagodzie kamczackiej, że będzie eko ale w monokulturze zawsze coś się przyplącze. Ale pomimo tego dobrze plonuje i owoce są czyste. A w pełni owocowania można spokojnie zebrać 30 ton z 1 ha. Czyli też jest czym oko nacieszyć. W odróżnieniu od j. kamczackiej, która owocuje na końcówkach pędów to dereń owocuje na całej objętości krzewu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Zmiany w programie ochrony truskawek

Kolejna część wykładu przedstawiająca zmiany w programie ochrony na plantacjach truskawek...

Sadownicy na komisji rolnictwa w Sejmie - walka o zapłatę za jabłka

W czwartek (21.02) do Sejmu na posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojechała grupa...

Ceny truskawki w 2019 wg. przetwórcy

Dziś w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się Konferencja Truskawkowa organizowana przez firmę...

Nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ?!

Jaki kraj jest najbardziej obiecujący jako nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ? Na to...

Czy cena jest wyznacznikiem zakupu jabłek ?

W Polsce konsumenci idąc do sklepu czy supermarketu szukają przede wszystkim jabłek...

Kto zna polskie jabłka w Świecie?

Debaty, panele dyskusyjne to przeważnie te punkty każdego spotkania, które budzi...

Najnowsze ogłoszenia

Murarka Ogrodowa Kokony

21.02.2019 15:52 autor: prince

Kupię opryskiwacz z nadmuchem

20.02.2019 20:22 autor: karol1987

Grunt orny - sprzedaż

20.02.2019 19:41 autor: karol1987

Pszczoły do zapylania

20.02.2019 08:53 autor: skryba91

ślęza z małym koszem okazja!!!

19.02.2019 22:29 autor: profesor

2019_Yara_wiosna

Najnowsze komentarze

Ten rok pokazał,...
Kłopoty mieli od kilku lat, nie płacili za...
Ten rok pokazał,...
Gdzieś wyczytałem informacje że miała...
Ten rok pokazał,...
Czy kolego Artemida masz jakieś informacje...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Żadne skupy interwencyjne, żadna bezpłatna...
Ceny truskawki w 2019 wg....
Powyższy artykuł pokazuje że coroczne...
Porozumienie Rolnicze –...
Na taki wpis czekałem p. jaceo1. Sądzę,...
Ceny truskawki w 2019 wg....
Zaczyna się era korporacji, gdzie za...
Porozumienie Rolnicze –...
Ja tylko próbowałem pomóc, zasugerować w...
Porozumienie Rolnicze –...
A co tu komentować? Tylko propaganda i nic...
Ceny truskawki w 2019 wg....
Dobry ten pan życzy nam owocnych plonów...
Ceny truskawki w 2019 wg....
to niech zakłady założą sobie...
Porozumienie Rolnicze –...
ale Ty jacenty chyba nie masz pretensji do...
Porozumienie Rolnicze –...
A ja już od 2 miesięcy mam problem z...
Porozumienie Rolnicze –...
Z wywiadów słyszę, że czeka na...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Dodam cytat Ministra A... ze spotkania z...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Wlasnie emeryci dawali by minusy z wiadomej...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Z innej beczki juz pisalem czemy pozwolili...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Powiem to co pisalem zaden rozsadny...
Porozumienie Rolnicze –...
Z czym wyszedl??? Produkujac 4 mln ton jablek...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Legionista z tymi minusami to nie przesadzaj...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Slaweks koncz wasc minusow nie widzisz?...
Porozumienie Rolnicze –...
Przyznam, że obecny minister nie jest z...
Porozumienie Rolnicze –...
Minister z CZYMŚ wyszedł... I CO ŻADNEGO...
Ten rok pokazał,...
Masz rację, polski kapitał - przykładem...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Brawo, czyli należało ogłosić przetarg...
Ten rok pokazał,...
I naprawdę opłacałoby się Tobie jechać,...
Ten rok pokazał,...
Pocieszę Cię artemido, że nie tylko tu na...
Ceny truskawki w 2019 wg....
I nikt nie rzucał zgniłymi truskawkami w...
CBA sprawdzi interwencyjny...
A propos tej ekonomii... Ja kiedyś tam...
Maliszewski: Sytuacja...
Czemu jeszcze Nas nie ma w Indiach???to rynek...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Dzięki od razu widać ze jesteś gościu z...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Dziękuję, ale śmiem odmówić. Wystarczy...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Ręce mi już do Ciebie opadają. Oczekujesz...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Jeszcze jedno jak będziesz chciał...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Sławek to ty nic nie rozumiesz ta firma...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Brednie? Człowieku przeczytaj lepiej jeszcze...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Sławek ja zadałem pytania a ty wypisujesz...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Bezplatna dystrybucja byla na prostych...
Ten rok pokazał,...
Wszystko zalezy od Don Jarka...
Ten rok pokazał,...
Nie działa to po pierwsze a po drugie to...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Tak na chłodno i matematycznie, w roli...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Szef resortu rolnictwa podkreślił, że...
CBA sprawdzi interwencyjny...
"W tej chwili pracujemy nad rozszerzeniem...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Spawdzalo karme zakupiona dla kota niejakiego...
Maliszewski: Sytuacja...
Pisory sie obudzily jak jest 500 plus pozno...
Maliszewski: Sytuacja...
I takie pytanie poza tematem dlaczego jak...
Maliszewski: Sytuacja...
Co ten rzad zaradzil na embargo?NIC.od 2014...
CBA sprawdzi interwencyjny...
Gdzie było CBA jak owoc sandomierski...
Maliszewski: Sytuacja...
Dziękuję. Otworzyłeś mi oczy. Chyba z tą...
Maliszewski: Sytuacja...
Taka UE zla i ze Tusk tam siedzi sle jak...
Maliszewski: Sytuacja...
Urojenia to ty masz fanatyku Jarka kota...
Pierwszy pozew w sprawie...
Wygląda na to że Eskimos znalazł sposób...
Maliszewski: Sytuacja...
Odstaw to co bierzesz, bo nie jest dobrze i...
Maliszewski: Sytuacja...
podumowanie rzadów od 2015 - likwidacja...
Maliszewski: Sytuacja...
Zobacznie kto kandyduje z pis do EU . euro...
Pierwszy pozew w sprawie...
Wybacz, ale źródłem tych problemów są...
Ten rok pokazał,...
No cóż, ja nie tylko o pogodzie /...
Pierwszy pozew w sprawie...
jacenty82 19.02.2019 21:57 "Nowoczesna...
Ten rok pokazał,...
Kolego artemido... Wcale nie jest pewne, czy...
Interwencyjny skup jabłek:...
Napiszę krótko i bez ogródek... Ten...
Pierwszy pozew w sprawie...
Nowoczesna akurat nie jest zwolennikiem...
Pierwszy pozew w sprawie...
to jest właśnie 30 lat podstawianych ludzi...
Pierwszy pozew w sprawie...
szampion97,jak PSL dojdzie do władzy razem z...
Pierwszy pozew w sprawie...
Ten film na tej stronie pokazuje towarzystwo...
Pierwszy pozew w sprawie...
I tylko szkoda, że w dodaniu komentarza nie...
Pierwszy pozew w sprawie...
Panie ministrze przypominamy że w internecie...
Pierwszy pozew w sprawie...
Hmm... Min. rolnictwa w tej chwili umywa...
Ten rok pokazał,...
Szampion97 przetwornia juz działa od tego...
Maliszewski: Sytuacja...
Nie ma obawy, do wyborów NIKT NIC...
Maliszewski: Sytuacja...
Widzę, że to co napisałem zaczęło się...
Ten rok pokazał,...
Piotrek, w mojej okolicy były plany...
Maliszewski: Sytuacja...
Tu nie potrzeba szyldu partyjnego - tu...
Maliszewski: Sytuacja...
Proszę Cię pilsner, wszystko tylko nie PiS....
Maliszewski: Sytuacja...
Jakoś nie wierzę,że Platforma Obywatelska...
Ten rok pokazał,...
Nie wiem kto ma rację - może pilzner?...
Ten rok pokazał,...
wydaje się że coś jest nie tak z tym...
Ten rok pokazał,...
To nie jest tak, że sadownicy sprzedadzą...
Ten rok pokazał,...
Po latach dotacji unijnych rynku nie da się...
Ten rok pokazał,...
Gdyby ZSRP dążył do ustalenia ceny...
Ten rok pokazał,...
Jaceo1, zatwardziałymi przeciwnikami zmian...
Ten rok pokazał,...
Pachnie mi to bankami żywności. Będą...
Ten rok pokazał,...
Nie chcecie umów kontraktacyjnych? To...
Ten rok pokazał,...
Jeśli część przemysłu i nieobowiązkowo,...
Ten rok pokazał,...
pilsner-- to ty piszesz bzdury. Nie trzeba...
Ten rok pokazał,...
A tak poważnie,to dziwi mnie,że tak wielu...
Ten rok pokazał,...
decento,no bo zawsze mnie inspirował Joseph...
Ten rok pokazał,...
Tyle razy się powtarzasz , że szkoda...
Ten rok pokazał,...
Pomyślałeś przez chwilę o tych wszystkich...
Ten rok pokazał,...
Tyle ludzi zginęło w walce z komuną,a Ty...
Ten rok pokazał,...
Ludzie!!!! zastanówcie się co piszecie....
Ten rok pokazał,...
Rozmawiałem ze swoimi kolegami, którzy...
Ten rok pokazał,...
Tylko że ja nie myślę o jabłkach które...
Ten rok pokazał,...
Pilsner13...Straszysz na wyrost. Tak...
Ten rok pokazał,...
I w takie kłopoty wpadli rolnicy, mimo że...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Gdyby ukraińcy nie pracowali w Polsce to...
Ten rok pokazał,...
Tydzień temu był Minister w Lublinie...
Ten rok pokazał,...
Stefek pisz tylko prawdę Akcje masz tu...
Spadek liczby ubezpieczonych...
"Spadek liczby ubezpieczonych w ZUS...
Ten rok pokazał,...
"Ten rok pokazał, niezależnie od plonu...
Szukam drzew wiśni groniasta
Może i moja jest tą setną plantacją... bo...
Ten rok pokazał,...
,,Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
Eskimos pokazał dobitnie co daje umowa....
Ten rok pokazał,...
Następny mówi, że przez eskimosa się...
ZSRP: Ciąg dalszy...
Dobrze że ZSRP upomniał się o sadowników...
Ten rok pokazał,...
Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
A dlaczego pan Cybulak nie chce obciążyć...
Ten rok pokazał,...
Za te 8 gr co bylo na jesieni nikt teraz nie...
Ten rok pokazał,...
Przez kredyty. I Ukrainę. Dopuki to będzie...
Ten rok pokazał,...
Jak dla mnie merytorycznie i z sensem...
K.Cybulak o działaniach...
Czy jest nadzieja na poprawę cen przemysłu,...
K.Cybulak o działaniach...
Panowie ja bym sie tak nie podniecal, super...
Działania Związku...
Dlatego że ludzie godzą się na takie...
Działania Związku...
Pieniążki z funduszu poszły na promocję...
Działania Związku...
dlaczego sadownicy po sprzedaży jabłek do...
Działania Związku...
może trzeba przeprowadzić promocje jabłek...
K.Cybulak o działaniach...
jacenty82,tak się składa,że nawet w...
K.Cybulak o działaniach...
180 dni to 6 miesięcy, czyli już w styczniu...
K.Cybulak o działaniach...
Wyglada na to ze jest nadzieja ze będziemy...
Ardanowski: Wszyscy...
U mnie na fakturze nie ma żadnego kodu, jest...
K.Cybulak o działaniach...
Jest to świetny(choć dla mnie "świetny)...
K.Cybulak o działaniach...
To dotyczy tylko towaru przemysłowego, czy...
Dopłaty do paliwa...
Szkolenie z kodów CN Cena: 850 zł + 23%vat...
Dopłaty do paliwa...
Potwierdza się strata prawda, że jeśli...
Dopłaty do paliwa...
O kur. Ja. Pier. kod szósty, paragraf ósmy,...
Dopłaty do paliwa...
Ja mam faktury z orlenu z kodami które się...
K.Cybulak o działaniach...
Dlaczego odrazu będzie licytować, po drugie...
K.Cybulak o działaniach...
Dla mnie całkowitym upodleniem będzie...
Dopłaty do paliwa...
Ja wczoraj składałem i jedna faktura...
Jabłko Lubelskie podbija...
Niekoniecznie, bo może się zdarzyć tak,...
Jabłko Lubelskie podbija...
Jedno jabłko wypiera drugie jabłko... A...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jacenty masz racje powinno być .ua jednak...
Szukam drzew wiśni groniasta
Jest to bardzo dobra wiśnia tylko nie...
Szukam drzew wiśni groniasta
Ty chyba nie wiesz czego szukasz. Groniasta,...
Dopłaty do paliwa...
ja dziś złożyłem wniosek. Na fakturach...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jeżeli już to com.ua Nic na to nie...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Ja nie odczuwam jakiejkolwiek niechęci do...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Moim zdaniem portal sadownictwo.com,pl...
Eskimos: Program...
Jak dać spokój Eskimosom jak Firma nie...
Adam Paradowski: jakie są...
Jakiej wy jeszcze chcecie jakości. Na tyle...
Podnośnik widlak do...
Zadzwoń pod 692 787 491.
Rekordowa promocja jabłek....
Te ceny to chyba z zeszłego sezonu.W mojej...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Jak patrzę na zdjęcie to wszyscy starsi ode...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
A nie widać na tych zdjęciach których...
Agropowstanie – sadownicy...
Ale się nagadał a do wyborów jeszcze daleko
Rośnie eksport jabłek do Egiptu
A nie można by wprowadzić obowiązkowych...
instagram