Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Corto
2019_BASF

Podsumowanie TSW 2019

W dniach 9 i 10 stycznia 2019 roku w Ptak Warsaw Center odbyła się XI edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2019. TSW jest jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Miejscem spotkań producentów owoców i warzyw z producentami i dystrybutorami maszyn ogrodniczych, środków produkcji, chemii, nawozów oraz dostawcami usług dla branży ogrodniczej. 

Podczas minionej edycji TSW swoją ofertę zaprezentowało 386 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 23 000 m² powierzchni wystawienniczej. Warto nadmienić, że w tym roku obecne były firmy z takich krajów, jak: Holandia, Wielka Brytania, Włochy, Słowenia, Belgia, Luksemburg, Dania, Francja, Austria, Niemcy, Portugalia, Turcja, USA czy Korea Południowa. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyło aż 112 nowych firm.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 14 735 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Podczas uroczystego otwarcia TSW 2019 po raz szósty przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. Kapituła konkursu uhonorowała najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców. W tegorocznej edycji konkursu decyzją kapituły nagrodzone zostały: Bio Killer - urządzenie do zwalczania szkodników w uprawach polowych - zgłoszony przez  Agro Smart Lab Sp. z o.o., DryGair - zgłoszoną przez Brinkman Polska Sp. z o.o. oraz Lampa LED COB PLATALUX – zgłoszona przez  Plantalux Sp. z o.o.

Wszyscy członkowie Kapituły byli zgodni co do tego, że ta edycja konkursu obfitowała w ciekawe i godne uhonorowania produkty, dlatego postanowiła przyznać dwa wyróżnienia dla: Sortownicy Green Sort Vision – zgłoszonej przez Green Sort Sp. z o.o. oraz dla Kendal Root biostymulator do stosowania doglebowego  – zgłoszonego przez Valagro S.p.A.

 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019
 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019
 Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka TSW 2019


Jak co roku bardzo ważną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: V Sadownicze Forum Ekonomiczne, VI Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób oglądało bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet.

Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – serdecznie zaprasza na X jubileuszową edycję targów TSW 2020, w dniach 9-10 stycznia 2020.REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Topas

2019_Kubota_serwis

Tagi:

targi, tsw

komentarze (31):

dodaj komentarz
Zbyszek124
Zbyszek124 13.01.2019 23:26 Co raz gorsze te targi..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 14.01.2019 08:12 Kto pokusi się o komentarz tematu; PERSPEKTYWICZNE GATUNKI W SADOWNICTWIE.
Legionista12345
Legionista12345 14.01.2019 14:03 Gala oprócz MUst sadzić wszędzie i ile się da.musimy być liderem w nasadzeniach(drzewka najlepiej z WŁOCH LUB HOLANDII)....Tak jak z borówką...a zapomniałem dodać czy mamy obecny rząd ma coś na egipt? bo chyba jedyny kraj który legalnie jabłka od nas kupuje.
artemida
artemida 15.01.2019 18:04 Nie wiem jak mój wpis można ocenić plusem lub minusem? Ja, chyba nie jestem odosobniony, czekam na komentarz...
Abukk
Abukk 15.01.2019 22:57 Jak to jak? Kwestia przyzwyczajenia! Zobaczą małe "a" na początku nicka i od razu Jeep (takie auto terenowe) minus, bez czytania treści ;-) Czy plus i minus to jedyne czym żyjesz?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 14.01.2019 09:08 Ludzi przyjechało faktycznie dużo, ale na większości wykładów pustki. Wszyscy przede wszystkim ,,podziwiali" maszyny i urządzenia. Dodatkowo można było spotkać sporo znajomych i wychylić darmowego kielicha, oczywiście soku (najczęściej z gumijagód). Co do maszyn. Przede wszystkim ciągniki coraz bardziej kolorowe (szczególnie te chińskie) a opryskiwacze coraz większe i coraz bardziej obwieszone lampkami (szczególnie te polskie). O jakości stanowi teraz liczba wentylatorów, podwójne osie, kolumna ,,pod niebiosa" i wszystko to co nie tyle potrzebne do opryskiwania ile do irytowania sąsiada. Chciałem usadowić się za kierownicą błyszczącego farbą i chromem obleganego produktu dalekowschodniej myśli technicznej ale przegonił mnie wystawiający, chyba w obawie bym za bardzo nie pogiął tego bollida, albo czegoś nie ułamał. Niemieckich ciągników za to nikt nie pilnował i było luźno tak samo jak luźno jest w kieszeni po zakupie niemieckiego produktu. Do stoiska z japońskimi czerwonymi ciągnikami za to dopchać się nie było można, ale pooglądałem sobie z daleka, gdyż wiem że produktów z kraju kwitnącej wiśni się i tak sie nie ogląda tylko się po prostu kupuje. Na obiad nie szedłem bo najadłem się wystarczająco dużo jabłek na stoiskach szkółkarzy. W sumie to dobry pomysł bo na targach sadownicy sami zjedli sporą ilość naszej nadprodukcji. Ogólnie fajnie i wesoło , zupełnie jak na Titanicu. Kryzys widać było dopiero w domu po wysypaniu z torby gadżetów reklamowych. Bida straszna, ogólnie wszystko na podpałkę i o grozo, nawet ani jednego długopisu.
mwiecz1
mwiecz1 14.01.2019 21:13 Jeszcze jakby sadownicy długopis dostali to by mogli się nauczyć liczenia pod kreską

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 14.01.2019 09:48 Na sali sadowniczej tsw było może w porywach max 100 osób.. A w dawnej gromadzie lub nawet expo na Mtas na sali bywało na pewno min. 1000 osób więc o czym to świadczy.. M

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 14.01.2019 18:01 To co ten bydlak ,zrkbił w Gdańsku to się żadnemu pisowcowi nie mieści w głowie. Bedzie Siedział jak świnia w kojcu i nic nie zmieni. Kaczora też chcieli zabic i tak jet kaczor.


Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 15.01.2019 00:22 Co miał ten wpis wspolnego z targami?ulzyłes sobie czy jak

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

borowik90
borowik90 15.01.2019 14:31 Byłem na TSW kilka lat z rzędu. Co prawda nie odniosę do ostatnich targów ale w zeszłym roku w ogóle mi się nie podobało. Uczestniczyłem w konferencji truskawkowej, nie porwała mnie, nic co nie byłoby dostępne w prasie, czy internecie. Byłem "na kupnie" rozdrabniacza wirnikowego i glebogryzarki do truskawek. Ceny na targach nie skłoniły mnie do tego, ostatecznie zdecydowałem się na używkę z Włoch i nowy rozdrabniacz, który ku mojemu zdziwieniu sprowadził mi gość z okolic w cenie sporo niższej niż oferowana na TSW. Większość ulotek jak ktoś wspomniał na podpałkę. Multum odmian, same w nich zalety, wiadome osobiście trzeba testować, ulepszacze, polepszacze, stymulatory, cudawianki itp itd. Połowa osób na stoiskach potrafiła coś wytłumaczyć, omówić, połowa urwana z choinki, bez pojęcia, nie wliczając hostess które miały przyciągać oko. Jedyne co mi się przydało to rozmowa z kimś kto rzeczywiście uprawiał dane odmiany i rzeczowo, bez ogródek potrafił się na ich temat wypowiedzieć, akurat chodziło mi o maliny uprawiane w gruncie. W tym roku organizowany był wyjazd ode mnie ale odmówiłem.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 15.01.2019 23:08 Teraz tak na poważniej i postaram się możliwie krótko. Kilkanaście lat wstecz zdarzało mi się organizować, czy współorganizować wiele spotkań i konferencji sadowniczych, czy to na poziomie gminy, czy trochę szerzej. Odbywało się to zawsze w ścisłej współpracy z jednostkami naukowymi, szczególnie z ISK, no i oczywiście z ODRami. Wtedy spotkania organizowali sami sadownicy we współpracy z samorządowcami na miarę swoich potrzeb no i oczywiście możliwości. Wtedy były pełne sale słuchaczy. Ludzie przychodzili dla samych nazwisk Makosz, Mika, Sobiczewski, Bielenin, Basak , Olszak i jeszcze wielu, wielu innych. Dla zapewnienia obiadów, czy opłacenia sprzątania sali pozwalaliśmy pomiędzy wykładami.wystąpić sponsorom, jak wtedy mawialiśmy ,,wciskaczom kitu", na których wystąpieniach wychodziło się z reguły na tzw .papieroska. Wtedy spotkania organizowali przede wszystkim sami sadownicy a ich tematyka była ściśle dostosowana do chwili i potrzeb. I nagle po latach role się odwróciły. Spotkania stały się przede wszystkim festiwalem ,,wciskaczy kitu", znane nazwiska odeszły w niebyt, ciągle pojawiają się coraz to nowi instruktorzy i specjaliści z zagranicy, którzy już nauczyli wszystkich wszystkiego na Zachodzie, teraz uczą u nas, jutro pojada na Ukrainę, Białoruś i do Mołdawii. Sadownicy pasą się już dobrych parę lat tą wszechobecna komerchą jak krowa koniczyną obficie laną wodą przez wszechobecnych polityków, wszelkiej maści zbawców narodu i naprawiaczy rodzimego sadownictwa. Właśnie chyba dostaliśmy wzdęcia od tej koniczyny i znowu zdaje się potrzeba nam naszych mądrych, niezależnych naukowców, specjalistów,autorytetów którzy będą potrafili nas z tego wzdęcia wyleczyć. Pytanie tylko czy jest to jeszcze możliwe, bo zdaje się , że prawdziwych lekarzy ostało się niewielu, pacjentów coraz więcej i do tego prawie wszyscy,,na wykończeniu".
artemida
artemida 16.01.2019 07:05 Widzę, ze masz nieco wiedzy z dziedziny weterynarii - zapewne wiesz do czego służy troker? Chyba należałoby go użyć w sadownictwie? Tylko umiejętnie...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 16.01.2019 07:42 Jak już coś to trokar ,może na sobie używasz trokera z przejedzenia darmowych jabłek ....tylko umiejętnie nie w czoło !
artemida
artemida 16.01.2019 09:04 Bezinteresowna nienawiść, którą tu o dłuższego czasu demonstrujesz, doprowadziła do śmierci prezydenta.
artemida
artemida 16.01.2019 09:43 Dodam, że jabłka kupuję, niestety część sadowników zbiera je w nieodpowiednim terminie i są o smaku krzyżówki jabłka z ziemniakiem. Nie zachęca to do kolejnych zakupów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 16.01.2019 09:26 Młodszym adeptom sztuki sadowniczej chce powiedzieć, że dobrze pamiętam czasy kiedy w przypadku chęci kupna ciągnika, sadownik musiał wyhodować kilkanaście czy nawet więcej sztuk bydła, by odstawiając je do GS, nabyć prawo do kupna ciągnika czy opryskiwacza. I wtedy trzeba było dobrze opanować władanie trokerem, tak samo trzeba było się nauczyć panowania nad młodymi , nadpobudliwymi bykami, które ujarzmiało się umiejętnym, acz nieco zdradzieckim ciosem trzonka od wideł w wiszącą ,,dolną część ciała".

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 16.01.2019 13:38 Jaką w moim poście widzisz nienawiść ?i jeszcze wyskakujesz z porównaniem ( bandyckim napadem na prezydenta )??Ja mówiłem o dożynaniu watahy czy biciu sztachetą ? to tak jak Ty i tobie podobni rozsiewacie nienawiść .Wyskakujesz pod każdym postem każdego prostujesz !już pod tym artykułem ze zmienionym nickiem(kostek7) szukałeś zaczepki by jątrzyć !Jesteś starym zgryźliwym człowiekiem którego nikt w twoim otoczeniu nie lubi !! nie masz przyjaciół rodzina rzyga Tobą !W wieku 70paru lat niczego się nie dorobiłeś prócz laptopa ,,Widzisz pewien kres przychodzi a Ty patrząc w lustro co widzisz ??Nic!!wielkie nic .Terroryzujesz ten portal od paru lat ,wymyślasz bzdury jak ostatnio ze (opracowałeś glebogryzarkę pod koronową już w latach 70 )pewnie prawo ciążenia też wymyśliłeś nie newton..Dla mnie jesteś pustym nie dowartościowanym człowiekiem którego z racji lat czas się kończy ...
artemida
artemida 17.01.2019 08:05 Oczywiście nie ma nienawiści jeżeli uznam twój wpis "łysy cham zza Wrocławia" zamieszczony na portalu z dnia 11.01.2019 19.08;08 jako przejaw sympatii i dobrych intencji skierowanych do mojej osoby.
Co prawda skoro bzdurą jest glebogryzarka / wzór użytkowy/ to może przekona cię /i innych/ patent Nr 206938 wydany 30.09.1983 udzielony mi a nie Newtonowi.
Do innych dyrdymałów nie będę się odnosił - spójrz na oceny twoich i moich wpisów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 17.01.2019 10:16 Carlos Ruiz Zafón Fermín

[Ludzie] Są głupi, a nie źli [...]. Głupi. To nie to samo. Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl. A głupiec nie pomyśli ani się nie zastanowi. Działa instynktownie, jak zwierzę, przekonany, że robi dobrze, że zawsze ma rację; dumny, że przypierdala, za przeproszeniem, każdemu, kto widzi mu się inny od niego samego [...].

Miasto cieni, 1954, Rozdział 19

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 18.01.2019 08:19 U nas się tylko gada i narzeka. Za naprawianie sadownictwa biorą się różnego typu polityczni ignoranci , karierowicze i szamani zaklinający rzeczywistość. Druga grupa ,,naprawiaczy" to firmy z otoczenia sadownictwa, które nic nie proponują oprócz dalszej kontynuacji ,,wciskania kitu" a np taki mały kraj jak Łotwa robi swoje swoje i tam Dārzkopības Institūts uruchomił środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w łotewskim programie rozwoju obszarów wiejskich ,,Wsparcie dla europejskiego partnerstwa na rzecz innowacji na rzecz wydajności rolnej i zrównoważonego rozwoju".. Projekt grupy jest nakierowany w celu realizacji projektów Innowacyjnych i ekonomicznych w zakresie efektywności produkcji jabłek i malin oraz promocji jakości owoców "

W wyniku realizacji projektu, pierwszy raz na Łotwie będzie się premiować rozwiązania technologiczne w zakresie zmechanizowane zbioru jabłek i malin, zmniejszenia kosztów i zwiększenia wydajności produkcji.
U nas ,,naprawiacze " potrafią mówić tylko o zmniejszeniu produkcji, najlepiej poprzez bankructwa gospodarstw, natomiast wszelkie działania strukturalne uważają za głupotę i stratę pieniędzy.
artemida
artemida 19.01.2019 07:00 Czy Łotysze nie chcą "wyważać otwartych drzwi". "Zmechanizowanie zbioru jabłek i malin"??? Iluż to doczekało emerytury rozwiązując ten problem? Promując jednocześnie jakość... No, można próbować nauczyć konia mówić...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 21.01.2019 23:10 W tym roku wystawiałem się po raz pierwszy na TSW - z sadzonkami derenia. Można było spróbować soków oraz dżemów z samego derenia oraz mixów z jabłkiem, truskawką i jagodą kamczacką. I z żółtego derenia też. Był też dereń na ostro do mięs, kandyzowany i przetwory ze sklepów: herbatki, soki. Zapraszam ponownie za rok tych, którzy nie znają przetworów z tego owocu. Za rok postaram się zrobić derenia kiszonego a'la oliwki. Zdjęcie wkleję w temacie z dereniem. Wszytkim smakowały przetwory a zwłaszcza połaćzenie derenia z jagodą i truskawką. Ze względu na dużą zawartość kwasów przetwory z dereniem zachowują żywą barwę.
artemida
artemida 22.01.2019 07:10 Pierwsza jaskółka, czyli nawiązanie do mojej sugestii aby dać komentarz w temacie; perspektywiczne gatunki w sadownictwie... może będą następne. Na pewno zainteresują...
artemida
artemida 22.01.2019 16:05 Ciekawy jestem jak oceniane były szanse na zainteresowanie się uprawą pigwy i pigwowca jako owoców które mogłyby stanowić komponenty w przetwórstwie owoców uprawianych na dużą skalę.
artemida
artemida 24.01.2019 07:08 Po tym co widzę, niezależnie czy ktoś aprobuje moje wpisy czy nie nikt się nie chce w y p o w i e d z i e ć ... Może uczestnik p, zaorla ma jakieś przemyślenia, a może wnioski. Może chodzić o dużą sprawę dla wielu małych producentów...
artemida
artemida 29.01.2019 16:00 Widzę, że zdecydowanie wzrosła ilość zwolenników iż nie ma se co głowy zawracać innymi gatunkami roślin sadowniczych - "jabłuszko /wciąż/ pełne snów" - jak śpiewał popularny piosenkarz...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 28.01.2019 22:55 Bardzo smakowały zwiedzającym dżemy mieszane derenia z jagodą kamczacką najbardziej, potem z jabłkiem a dzieciom derenia z truskawką. Dużo osób było zainteresowanych zakupem produktów z derenia ale miałem tylko do degustacji. Generalnie dereń jest raczej kwaskowy i jak się go przełamie innym słodszym owocem to smakuje bardziej i tak też było w przypadku soku. No i oczywiście łącząc go z jabłkiem za 20 gr cena przetworu wydchodzi bardziej przystępna. Kandyzowany dereń smakował bardziej niż żurawina. Oczywiście chyba nikt się jeszcze nie podjął drylowania derenia na masową skałę :) Podsumowując większość sadowników jeszcze woli posadzić nowszą odmianę jabłoni niż wejść w jakieś nowe/niszowe gatunki. Obowiązuje mentalność- lepiej sprzedać 100 ton jabłek po 20 gr w skupie niż 1 tonę np. derenia po 20 zł. Bo przy dereniu trzeba poszukać klienta czy jechać samemu na giełdę. No i przy jabłku jak się przerzuci 100 ton to już nie trzeba iść na siłownię:) Ale są już pierwsze firmy kupujące owoce derenia i tak np. jedna z nich płaciła przeszło 20 zł za kg za owoce w pojemniczkach po 125/250 g. I szukała towaru, bo nie ma za dużo owocujących plantacji. Oczywiście z czasem cena owoców też spadnie.
jacenty82
jacenty82 28.01.2019 23:47 Większość ludzi to wzrokowcy. Wartość towaru oceniają wzrokiem, a że masa 100 ton jest z daleka widoczna, daje wzrokowe poczucie czegoś wielkiego, wartościowego to jest bardziej lepiej oceniana niż 1 tona derenia.
artemida
artemida 29.01.2019 07:49 Niewątpliwie ciekawy kolejny wpis odnośnie derenia, mogę dodać że roślina bardzo ceniona przez pszczelarzy a jednocześnie "bezpieczna" jako że nic mi nie wiadomo o konieczności chemicznej ochrony.
Liczyłem na jakiś komentarz i wciąż liczę...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zaorla
zaorla 29.01.2019 23:11 No niestety ale dereń trochę może łapać choroby grzybowe- w maju/czerwcu przy deszczowej pogodzie. Podobnie sądzono o jagodzie kamczackiej, że będzie eko ale w monokulturze zawsze coś się przyplącze. Ale pomimo tego dobrze plonuje i owoce są czyste. A w pełni owocowania można spokojnie zebrać 30 ton z 1 ha. Czyli też jest czym oko nacieszyć. W odróżnieniu od j. kamczackiej, która owocuje na końcówkach pędów to dereń owocuje na całej objętości krzewu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Systemy nawadniające Agrosimex - Tensjometr - Mariusz Byliniak

W ofercie systemów nawadniających Agrosimex znajdują się tensjometry - mierniki...

Spodziewany jest bardzo duży wysiew parcha!!!

W najbliższy weekend zapowiadane są opady deszczu, które mogą potrwać kilka dni. W...

Polskie drzewka jadą do Rosji

Jak informuje pl.sputniknews.com Zarząd Rosselkhoznadzor (Państwowej Inspekcji Sanitarnej)...

Nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ?!

Jaki kraj jest najbardziej obiecujący jako nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ? Na to...

Czy cena jest wyznacznikiem zakupu jabłek ?

W Polsce konsumenci idąc do sklepu czy supermarketu szukają przede wszystkim jabłek...

Kto zna polskie jabłka w Świecie?

Debaty, panele dyskusyjne to przeważnie te punkty każdego spotkania, które budzi...

Najnowsze ogłoszenia

SPRZEDAM MF255

25.04.2019 23:42 autor: zbig63

Wynajme otrzasarke do wiśni

25.04.2019 10:58 autor: dario12345

maszt widlak do ciągnika kupie.

25.04.2019 08:05 autor: Karol100

duży wentylator

24.04.2019 10:25 autor: Nikar

skrzynie

24.04.2019 10:18 autor: Nikar

2019_Yara_wiosna

Najnowsze komentarze

Proponowane przedziały...
Nad czym wy tu się rozpisujecie? Przecież...
Proponowane przedziały...
Znów rząd wchodzi z butami do czyjego...
Proponowane przedziały...
Mam i to i to. Wiem jakie są koszta i zyski....
Proponowane przedziały...
80t.jabłka to trzeba mieć SAD a nie sad.
Proponowane przedziały...
U mnie jak patrze to niektórych odmian NIE...
Proponowane przedziały...
Patrz na ceny minimalne - 30 gr za jabłko,...
Proponowane przedziały...
Ty normalny? Porzeczka 8 ton z ha? Dasz radę...
Proponowane przedziały...
Przy takich cenach, to wyrywamy jabłonki i...
Polskie drzewka jadą do Rosji
Widzę, że nasi fachowcy od handlu...
Polskie drzewka jadą do Rosji
Pan Nowakowski nie jest specjalnie solidarny...
Podkarpackie winnice...
Dla gospodarstw agroturystycznych wystarczą,...
Podkarpackie winnice...
Te winnice to nie specjalnie wielkie 20-40...
Co z tym deszczem ?
Ty się ciesz chłopie,że jeszcze nie masz...
Co z tym deszczem ?
mogę zatrzymać kilkanaście lub...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
A co mają zrobić rządzący jak niektóre...
Podkarpackie winnice...
Nie wiem dlaczego mój wpis jest oceniony...
Rosja: Kolejne owoce...
A my w ramach reperkusji spalamy ich...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
Nagadali ci bzdur. Policz ile masz...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
Tylko należy filtrowaną wodę ponownie...
Podkarpackie winnice...
Wreszcie właściwa ocena szans i...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
Mogą nie chwalić szybkości filtrowania...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
Nie rozumiem. Jak takie coś potrafi zwalić...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
Z tego co pamiętam to akurat wody z...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
Akurat to polska interpretacja przepisów....
Aktualnie na rynku owoców...
Przepraszam ale podam całość...
Aktualnie na rynku owoców...
Wierzyć jest dobrze ale skontrolować...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
Czy nie lepiej samemu sobie czerpać i...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
Udał się przewał z opodatkowaniem CO2 ,to...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
robią sobie wody polskie po to by opylić...
Czas na polskie SUPEROWOCE -...
Coś mi się wydaje że jabłko jest u nas...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
Witam wszystkich. A czy przy okazji może...
Czas na polskie SUPEROWOCE -...
Wygląda na to że superowocami są jabłka,...
ZSRP: Prawo Wodne - Co dalej...
To jak to w końcu jest z tą wodą do celów...
Aktualnie na rynku owoców...
Coś jak w tym dowcipie; Chłopak pyta...
Aktualnie na rynku owoców...
Ostatnio przez przypadek wpadł mi w oko...
Aktualnie na rynku owoców...
Nie powiem że obecny minister jest z mojej...
Po przymrozku, po czereśniach...
To chyba dobrze? Nawet bardzo dobrze.
ZSRP: O umowach...
Tadeusz1,napisałem jakie plany ma ZSRP w...
ZSRP: O umowach...
Witam. Czegoś tu nie rozumiem.Piszesz...
ZSRP: O umowach...
Susza jak h...,mrozy ,przymrozki, coraz...
Po przymrozku, po czereśniach...
Faktycznie "banany z kopca" w tym roku w...
Po przymrozku, po czereśniach...
To co pisze to nie w temacie przymrozków ale...
Po przymrozku, po czereśniach...
Agenci ubezpieczeniowi otrzymali wytyczne aby...
Rosja: Zniszczono 150 ton jabłek
Zgadza się...na tego rodzaju sprawy car...
Rosja: Zniszczono 150 ton jabłek
Nie wpłynął Siedow, nie wjechały...
Po przymrozku, po czereśniach...
Dokładnie ,okres karencji to jedno ,data od...
Po przymrozku, po czereśniach...
polisy to jest przekręt roku, w tym roku są...
Po przymrozku, po czereśniach...
Obawiam się, że z naszymi możliwościami...
Zarudzki: Trwają prace nad...
I masz rację G25. Lekarstwo nie zawsze...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Tu się akurat mylisz ,bo w Ewro Sajuzie...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Ja napisałem, że już w "zamierzchłych"...
Zarudzki: Trwają prace nad...
no......już widze ten krzyk jak to sie...
Zarudzki: Trwają prace nad...
W latach 70-tych /przy produkcji ok. 1mln...
Zarudzki: Trwają prace nad...
to co ? zabronić dosadzać ? toż to dopiero...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Prowadź krucjatę aby nie było 6 mln ton....
Zarudzki: Trwają prace nad...
no właśnie, pis pis pis a o PSLu ani...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Osobiście to nic nie mam przedstawiłem...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Masz rację Zielony, nie ja rozpocząłem ......
Zarudzki: Trwają prace nad...
"Kobiety ,które rozkładały nogi". Gdybym...
Zarudzki: Trwają prace nad...
...a ja się tylko zapytam , gdzie jest...
Po przymrozku, po czereśniach...
Mam polisę leży obok komputera i mogę...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Nie pisz bzdur, dwa lata trwa przygotowanie...
Zarudzki: Trwają prace nad...
praca kontrolera lotów jest relaksem bo to...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Espuma jakbyś miał coś wspólnego z...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Jeden drobiazg, płaciłem ZUS... Tak się...
Po przymrozku, po czereśniach...
Cieszmy się. Należało ubezpieczyć. A poza...
Po przymrozku, po czereśniach...
Z 15 na 16 kwi kolejne przymrozki...
Zarudzki: Trwają prace nad...
bo krytykujesz tylko jednych. Jak pytałem co...
Po przymrozku, po czereśniach...
jeszcze zimna Zoska 13-15 maj
Zarudzki: Trwają prace nad...
Co ja chcę? Wyższej emerytury! Reszta to...
Rosyjsko-Polski biznes sadowniczy
Tak tak .... lepiej niech sie z nimi nie...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Co ma strajk (polityczny rzecz jasna, kolejny...
Rosyjsko-Polski biznes sadowniczy
jablka rosna w kazdym rejonie kontynentu ,...
Instytut Ogrodnictwa w...
Smutną prawdą jest że nikt z nas nie...
Instytut Ogrodnictwa w...
Tak, on chce byś został niewolnikiem...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Nauczycielska mocna organizacja zmienia...
Instytut Ogrodnictwa w...
I ludzie idą do pracy,żeby mieli z czego do...
Instytut Ogrodnictwa w...
Tak by już dawno każdy zrobił,gdyby w...
Instytut Ogrodnictwa w...
Ale na premie w ministerstwie rolnictwa i...
Zarudzki: Trwają prace nad...
i co ta organizacja zmieni oprócz brania...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Jak widać advokat wiele potrafi i to w stylu...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Dość długo byś czytał to co tu...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Artemido i co z tego trwania twojego wynikło...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Czy się dodało plus czy minus zapisywane...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Espuma daj sobie spokój tu z pslowską...
Zarudzki: Trwają prace nad...
To nie tak Espumo... Ja na tym portalu od...
Zarudzki: Trwają prace nad...
chłopie badz powazny.......15 min po wpisach...
Zarudzki: Trwają prace nad...
przepraszam , 56 plusów...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Podliczyłem Twoje plusy czyli poparcie dla...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Ale Schetyna który twierdzi że to co jest...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Dla mnie wiarygodnym jest ten który...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Czyli skoro PO robiło walki i doiło...
Zarudzki: Trwają prace nad...
no Pis tak ma że raz na kwartał walnie coś...
Po przymrozku, po czereśniach...
Niskie temperatury i ryzyko jest do 16...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Jak senator Bierecki oczyści kraj z tych......
Zarudzki: Trwają prace nad...
Putin to nie wezmie od nas jabłek żeby go...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Z tą wiedzą "co i jak było" to przypomnę...
Po przymrozku, po czereśniach...
Na mazowszu straty w czereśniach są po...
Zarudzki: Trwają prace nad...
@Espuma zbliżasz się niebezpiecznie do...
Zarudzki: Trwają prace nad...
aha - Po i PSL rządziło 8 lat, ile...
Zarudzki: Trwają prace nad...
widzowie TVNu Komuna24 całą dobe sie...
Po przymrozku, po czereśniach...
@star001 - w tym roku bez palenia ognisk.
Zarudzki: Trwają prace nad...
Bez sensu dyskusja z nim, kopiuje tylko...
Zarudzki: Trwają prace nad...
To Ty czegoś nie pojmujesz
Zarudzki: Trwają prace nad...
tylko przez to że są zagraniczne mogą ci...
Po przymrozku, po czereśniach...
Czereśnie próbowaliście chronić jakoś-...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Zakłady,które teraz funkcjonują to one...
Zarudzki: Trwają prace nad...
akurat jak czytam to wszystkie posty są anty...
Zarudzki: Trwają prace nad...
widzę pisowskie trolle i na nasz portal...
Rosja wprowadza embargo na...
Espuma: 1. Ile płacą na Nowogrodzkiej za...
Rosja wprowadza embargo na...
Wystarczy posłuchać czołowych polityków...
Rosja wprowadza embargo na...
heh anty rządowy portal nabija minusy hurtem...
Rosja wprowadza embargo na...
W jaki sposób rząd dziala aby "utrzymać...
Rosja wprowadza embargo na...
W zeszłym roku były silne przymrozki w...
Rosja wprowadza embargo na...
W tamtym roku też było embargo i przemysł...
Rosja wprowadza embargo na...
Ale po co piszesz oczywiste rzeczy, faktem...
Rosja wprowadza embargo na...
Pisz fakty a nie co by było gdyby. . A fakty...
Rosja wprowadza embargo na...
A PiS to siedział cicho w sprawie Ukrainy?...
Rosja wprowadza embargo na...
Widzę, że zdecydowana większość docenia...
Zarudzki: Trwają prace nad...
tak zle i tak nie dobrze. Nie robią nic zle...
Rosja wprowadza embargo na...
Po pierwsze to embargo wprowadzili za czasów...
Rosja wprowadza embargo na...
Tylko ze za PO handel jabłkiem był bardzo...
Zarudzki: Trwają prace nad...
Miał być "cholding", teraz jest "grópa" a...
W ciągu 6 tygodni...
Żeby prowadzić równą rozmowę z ministrem...
Rosja wprowadza embargo na...
Ja uważam że druga w kolejności po Pisie,...
W ciągu 6 tygodni...
Ja tam usłyszałem od ministra, że mam...
Rosja wprowadza embargo na...
szampion97 nie żebym był za PiS ale teraz...
W ciągu 6 tygodni...
W sobotę usłyszeliśmy od ministra...
Rosja wprowadza embargo na...
Wiele razy pisałem że sadownictwo w Polsce...
Rosja wprowadza embargo na...
Obecnie najlepiej się opłaca w ogóle nie...
Rosja wprowadza embargo na...
Pozostaje podstawowe pytanie które, być...
Rosja wprowadza embargo na...
Z Instytutem miałem kontakty od lat 60...
Rosja wprowadza embargo na...
W dzisiejszych czasach wybierać szkołę...
Rosja wprowadza embargo na...
Potrzebny to jest. Tylko ,że jakieś zmiany...
Rosja wprowadza embargo na...
Mnie jest potrzebny, bo nie miałem kiedy do...
Rosja wprowadza embargo na...
A po co są uniwersytety, politechniki,...
Rosja wprowadza embargo na...
No a po co ten instytut jak nie ma gdzie juz...
Rosja wprowadza embargo na...
Mam coś jeszcze "ciekawszego"! Pieniążek...
Porównanie produktów...
Czy pryskasz takim czy siakim,główną...
Porównanie produktów...
Kilkanaście lat temu był taki zamienik...
Rosyjsko-Polski biznes sadowniczy
Sam widzisz, że wyrażający swoją ocenę...
Rosyjsko-Polski biznes sadowniczy
Przeczytałem twoją odpowiedź dwa razy i...
Rosyjsko-Polski biznes sadowniczy
Wracając do biznesu pana Zygmunta Wajdlejta....
Pozew w sprawie skupu...
Eskimos kupił, wystawił fakturę ale nie...
Pozew w sprawie skupu...
Nie wiem dlaczego ale link do artykułu nie...
Pozew w sprawie skupu...
Nie mogę czytać tych bredni ministra...
Posiedzenie Zespołu ds....
Ale popatrzec obiektywnie sytuacja polityczna...
Posiedzenie Zespołu ds....
No LOL, a który z postulatów agrouni jest...
instagram
2019_04_01_Dj_stopka