Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nowa stawka zwrotu podatku akcyzowego

Nowa stawka zwrotu podatku akcyzowego

Rada Ministrów, na posiedzeniu które odbyło się 1 grudnia 2015r. zdecydowała o zwiększeniu stawki zwrotu w 2016 r. producentom rolnym podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego z 0,95 zł/l do 1,00 zł/l.

Podwyższenie stawki umożliwi zwrot w 2016 roku producentom rolnym 86,00 zł na każdy hektar użytków rolnych.

Nie ulegają zmianie terminy składania wniosków:

  • od 1 lutego 2016 r. do 2 marca 2016 r. producenci rolni powinni złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.,
  • od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. producenci rolni powinni złożyć wniosek wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2016 r.


Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2016 r. wynosi: 86,00 zł* ilość ha użytków rolnych

Dotacje wypłacane będą w 2016 r. w terminach:

  • 1 - 30 kwietnia 2016 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie,
  • 1 - 31 października 2016 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

źródło: minrol.gov.pl

komentarze (17):

dodaj komentarz
cielmus
cielmus 02.12.2015 12:42 No zawsze to coś ale du.y nie urywa....
jerzy45
jerzy45 02.12.2015 19:13 Coś mi śmierdzi...Wniosek ? Akcyza na paliwa pójdzie do góry... Zresztą i paliwa pójdą do góry, bo złotówka zaczyna słabnąć, dolar i euro się umacniają... Przyjdzie czas na podsumowanie obietnic i niebieskiej teczki na 100 dni. Czarno to widzę.
Arek
Arek 03.12.2015 19:01 Chyba dawno na stacji nie byłeś. Już od jakiegoś czasu paliwo jest coraz tańsze o 2 - 3 grosze na 2 - 3 tygodnie, choć obce waluty się wzmacniają. Nie panikujmy, jeżeli wzrośnie to max 20 - 30 groszy. Na pewno nie powtórzy się sytuacja bodajże z 2012 roku, gdzie ceny paliw pobijały rekordy.
jerzy45
jerzy45 03.12.2015 21:08 Pewnie nie wiesz o czym piszesz... Moje gospodarstwo zużywa, potrzebuje dużej ilości paliw... Na pewno te 86 pln daje trochę ulgę w zakupie, ale to tylko niewielka część tego, co zużywam. Pewnie nie rozumiesz, co to jest akcyza. Akcyza, to sztuczny podatek na rzecz państwa i można go dowolnie regulować... Co innego natomiast ceny światowe i giełdowe na paliwa... Sądzisz, że nowa władza nie sięgnie po łatwe pieniądze na spełnianie swych obietnic...? Przy okazji...Jeśli ktoś w obecnym czasie ma zamiar pokusić się o zarobienie łatwej kasy w postaci 500 złotych, to niechaj na razie wstrzyma swe chucie lub używa gumek .Dlaczego. To wcale nie jest oczywiste, czy w najbliższej przyszłości coś takiego zafunkcjonuje. Jednak jeśli chcecie "to" robić wyłącznie w celach prokreacyjnych, czy wyłącznie z miłości, to zachęcam !! Nie ma nic gorszego w normalnej rodzinie, jak mieć tylko jedno dziecko ! I wcale nie chodzi o demografie, ani o dodatkowe ręce do pracy w gospodarstwie, ale jedynak, to nieszczęście dla dzieciaka !!!
Arek
Arek 04.12.2015 16:02 I znów zaczyna się rozmowa z cyklu "PiS vs. PO" czy odwrotnie. Nie miałem na myśli nikogo obrażać a jeśli Cię obraziłem to przepraszam, każdy ma swoje odmienne zdanie a Ja to szanuje. Ja jedynie odpowiedziałem na Twoje słowa: "... Zresztą i paliwa pójdą do góry, bo złotówka zaczyna słabnąć, dolar i euro się umacniają... " że nie zawsze cena walut wpływa na to co się dzieje w kraju. Głównie to zależy od samych stacji, jaką wystawiają cenę, bo jest duża różnica między paliwem do nich dostarczanych a jaką sprzedają. Jeżeli chodzi o Akcyzę to wiem co to jest.
jerzy45
jerzy45 04.12.2015 21:47 Gdybym ja miał się obrażać na to, co Ty Arku napisałeś, to musiałbym z mostu skoczyć...Załamałbym się :) Czy zauważyłeś błąd w tym, co napisałeś wyżej ? Ktoś, kto nie ma zacięcia do śledzenia ruchów na tym rynku uznałby Twoją tezę o tym, że paliwa drożeją, bo pompiarze są pazerni...! Niestety tak nie jest, bo konkurencja jest zażarta ! No chyba, że gdzieś na tzw "pipidówce" jest monopol jednej stacji.... Pompiarze niestety muszą patrzeć na ceny hurtowe, które zostają ustalone czy to w Lotosie, czy Orlenie. No i do tego dochodzi cena paliwa, którą trzeba wyłożyć za transport tego paliwa...Cała polska filozofia przerobu ropy naftowej, której gro mamy ze Wschodu jest rozliczana na innych zasadach niż się powszechnie wydaje...Zapomniałem szczegół, ale przez takie działania i porozumienia mamy niby nie skokowe podwyżki w określonym czasie. Trzymaj się ciepło Arku...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 02.12.2015 20:08 a mnie zastanawia czemu u nas nie morze być normalnie jak na zachodzie europy paliwo rolnicze innego koloru i po sprawie a tak to trzeba łazić po urzędach trzymać faktury to jest bezsensu ja osobiście od początku nie korzystam z tej cudownej dotacji bo to jest śmieszne
jerzy45
jerzy45 02.12.2015 20:19 To, że tak jest, to wina przeszłości. Czy uważasz, że każda stacja miałaby interes w tym, by takie paliwo rolnicze mieć w ofercie ? Co do tego Twego "niekorzystania" z tej formy zwrotu akcyzy... Odpowiedź jest prosta...To po co chcesz by było tak, jak na Zachodzie ... ?? Tutaj niestety jest tak, że władza uważa, że wielu nie skorzysta z tej usługi państwa wobec rolników i zaoszczędzone pieniądze mogą wydać na podwyżki dla urzędasów. Widzisz więc darku, że tym Twoim aktem napychasz kieszenie innym... To błąd !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cielmus
cielmus 02.12.2015 20:25 Mnie np. dodatkowy 1000 zł nie śmieszy i chętnie korzystam......co do tego jak jest na zachodzie to jest to troszkę na innej zasadzie bo to paliwo z innym kolorem to tylko w cysterkach na miejsce przywożą a na stacjach nie ma.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 02.12.2015 20:33 morze i masz rajcie jerzy45 że napycham komuś kieszonkę ale to jest dobre dla gospodarstw co mają w jednej gminie pola po drugie ktoś z góry zakłada ile ja na ten 1 h mogę wydać paliwa to się nic niema do sadownictwa i dlatego nie zazdroszczę tych pieniążków nikomu i twierdze że to niepoważne
co do stacji jedne by tego nie chciały a inne pewnością bo marża by była stała no jedynie by w takim przypadku nie mogły by oszukać paliwa takiego bo ono by było bardziej kontrolowane czy przez urząd skarbowy czy przez urząd celny
kamczat
kamczat 02.12.2015 20:46 Mam pole w trzech gminach i złożenie wniosku nie stanowi dla mnie problemu. A za zwrot akcyzy mogę zatankować ciągnik sadowniczy 14 razy lub rolniczy 6 razy do pełna. Ewentualnie przejechać kilka tysięcy km samochodem. Więc uważam, że warto.
jerzy45
jerzy45 03.12.2015 20:57 Nie rozumiem Twego rozumowania darku. Chociaż wcześniej napisałem, że dajesz zarobić urzędasom, to doprawdy nie mogę uwierzyć, że tak można... Jak wiesz, to każdy rok budżetowy musi się zakończyć wynikiem 0... (teoretycznie...) Powszechnie wiadomo, że pieniędzy nie można przenieść na następny budżet, dlatego te pieniądze przepadają... Co robi władza, by nie przepadły ?? Napisałem wyżej. Ja oprócz tego, że dostanę zwrot akcyzy, to jeszcze w dalszym ciągu mam zwrot VAT-u z paliwa... Powiem krótko... Cyfra, którą Państwo mi zwraca jest pięciocyfrowa... z jedynką z przodu...Jeśli nie masz cierpliwości, by zbierać faktury, to daj komuś znajomemu, który ma duży przerób paliw... On na Ciebie będzie brał faktury, a Ty tylko zwrócisz mu VAT, a zachowasz akcyzę... Możesz się i do mnie w tym wypadku zgłosić. Jednak może masz rację, że nie występujesz o zwrot akcyzy... Czyżbyś miał tyle ziemi, co w doniczkach na parapecie :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Pawel1
Pawel1 03.12.2015 20:47 a ja uwazem ze aby zwiekszyc tę "pomoc" o 4,9 % to szkoda było marnowac czasu w rzadzie na procedowanie tej zmiany i szkoda tuszu na trzcionki w urzedowych pismach i aktach normatywnych.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Pawel1
Pawel1 03.12.2015 20:52 przepraszam została zwiekszona o 5,3 procenta. Inna sprawa to to że tą iloscią ropy jaką można uwzględnic do jednego ha to można obrobic ale góra 40 arów w sadownictwie.
jerzy45
jerzy45 03.12.2015 20:59 A skąd u Ciebie Pawle wzięło się to - 5,3 %. Wszak 5 groszy, to 5 %... czyżbym źle rozumował... 100 groszy = 1 złoty. 5 groszy, to 5%.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Pawel1
Pawel1 03.12.2015 21:03 bylo 95 jest 1 zł to zwiekszylo sie o 5,3 %. gdyby spadlo ze zlotówki na 95 to by spadło o 5 %
jerzy45
jerzy45 03.12.2015 21:17 No tak. Masz pewnie rację... Sprawdzałem tym samym Twoją czujność :) :) Musiałeś to dobrze obliczyć. Moja culpa... Jednak poczekam na inne werdykty :) Czy obserwujesz może bieżącą politykę ? Wśród wielu wypowiedzianych głupot w Sejmie, jedna pozostanie w mej pamięci na długo. Chodzi mi o Kornela Morawieckiego. Razem obalaliśmy komunę, a On w taki sposób przekreślił swój dorobek życia. Dlaczego to piszę ? Dlatego, że po każdym człowieku, po każdym z nas na Ziemi pozostanie to, co zrobiliśmy. Morawiecki upadł - upadła legenda, która stanęła, a nawet namawia do łamania prawa w imię rzekomej pomocy narodowi... Wstyd. Jednak to, co nazywamy zwrotem akcyzy, to pamiątka, którą pozostawił po sobie śp. Andrzej Lepper. Takich właśnie dokonań chcielibyśmy więcej. Niejednokrotnie o Nim myślę i mam wrażenie, że kiedyś prawda ujrzy światło dzienne...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Przyszłość europejskiej uprawy winorośli: Co zrobić, by dalej odnosiła sukcesy?

Przykład branży wina pokazuje potencjał możliwości integracji europejskiej: cały sektor...

W przyszłym roku jabłka mogą być jeszcze droższe ?

Zbiory jabłek są w tym roku niższe o 25 proc. od ubiegłorocznych, co przełożyło się na...

Przedstawiciele Unii Owocowej i ZSRP na targach WOP w Dubaju

Reprezentacja Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” oraz...

Popyt na ukraińskie jabłka nadal wysoki

Miniony sezon jabłkowy na Ukrainie był bardzo udany, podobnie jak w wielu innych krajach...

Ardanowski: Polska opowiada się za wyrównaniem płatności bezpośrednich

Minister Jan Krzysztof Ardanowski uczestniczył wczoraj w posiedzeniu Rady Ministrów...

Wracają przymrozki

Jak informuje twojapogoda.pl mamy jeden z najcieplejszych listopadów w historii polskiej...

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Sadkowice: Dwóch...
Gdzie jest jakiś sens w tym co piszesz?...
Sadkowice: Dwóch...
To tak jak ludzie w mieście są karmieni...
Czy w tym roku zostanie...
Skup intrerwencyjny w roku z przymrozkami???...
Sadkowice: Dwóch...
"Mężczyźni usłyszeli od właściciela...
Sadkowice: Dwóch...
Ale kolego oni maja racje, piszesz jakieś...
Czy w tym roku zostanie...
Zadziwił mnie fragment z odpowiedzi...
Sadkowice: Dwóch...
"Zmien delera" jakie to inteligentne i...
Sadkowice: Dwóch...
Inteligencja na pewno nie jest twoja mocna...
Sadkowice: Dwóch...
Z moja wyobraźnią jest dobrze gorzej chyba...
Sadkowice: Dwóch...
Twoja wyobraznia plata ci figle..delikanie...
Sadkowice: Dwóch...
Przeraża mnie twoja agresja
Sadkowice: Dwóch...
A ty kto? jedyny sprawiedliwy, cofnij 80lat...
Sadkowice: Dwóch...
A kto ich tam zwabil? Gospodarz? Idz sie...
Sadkowice: Dwóch...
Panowie trochę szacunku, zginęli ludzie,a...
Sadkowice: Dwóch...
A może sami nie weszli tylko zostali...
Sadkowice: Dwóch...
ale Amstaff nie był zamknięty tylko był...
Sadkowice: Dwóch...
Nie widzisz, że nie ma żadnej analogii w...
Sadkowice: Dwóch...
Tytuł : " Amstaf pogryzł dwójkę dzieci...
Sadkowice: Dwóch...
Ja już używasz metafory, to rób to...
Sadkowice: Dwóch...
Był taki przypadek że pies zagryzł na...
Sadkowice: Dwóch...
mutemute - Spec od prawa się znalazł......
Sadkowice: Dwóch...
Jeśli to prawda,że ci panowie się włamali...
Sadkowice: Dwóch...
Przez głupotę właściciela zginęło...
Sadkowice: Dwóch...
Znajomy ma Ukraińców i mówi im co nie...
Sadkowice: Dwóch...
Pewnie bez wiedzy gospodarza poszli zajebac...
Sadkowice: Dwóch...
Babka powiedziała do kamery że " oni tam...
Środki na wsparcie grup...
Jakież to piękne słowo zdefraudowane ........
Drzewka ze szkółki Jana...
To nie ciułacze co kupują tanie drzewka...
Drzewka ze szkółki Jana...
Optymista... 5-6 lat? Takie ceny będą już...
Drzewka ze szkółki Jana...
tak jest niech drzewka będą po 2 złote i...
Drzewka ze szkółki Jana...
Lepiej zamiast tych reklam szkółek drogich,...
Nabór wniosków na...
Czym więcej ludzi będzie miał nawodnienie...
Nabór wniosków na...
Akurat punktacja będzie miała najmniejsze...
NIK: Jak państwo wspiera...
Jak powstanie taki system wsparcia jak...
Nabór wniosków na...
Dużo hałasu a tak na prawdę niewielu...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Jerzy, może to typowy handel w prywatnym...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Szkoda, że w takich przypadkach nie...
Sadownicy stawiają na nowe...
Ileż to już razy polscy sadownicy stawiali...
Nabór wniosków na...
Może ktoś ma namiary na taniego studniarza?...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Marcinie79... Sprawa może wydawać się...
Jabłka bez folii
Wiem, co piszę, bo mój kuzyn w Poznaniu...
Jabłka bez folii
Każde dotarcie do klienta, który poprzez...
W MRiRW o wsparciu...
Ja ubezpieczyłem pola obsiane zbożem...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu jeden z kierowców, który...
Przeładowana ciężarówka...
Obniżą to nikt tam nie zawiezie.
Przeładowana ciężarówka...
Odbiją sobie, producent za to...
Kupie maszt do ciągnika
Zadzwoń pod 692 787 491.
W MRiRW o wsparciu...
A kto się będzie wychylał /i po jaką...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu, kolega jechał przeładowaną...
Belgia: 12 migrantów...
Afgańczycy pewnie chcieli poznać wspaniały...
W MRiRW o wsparciu...
Ale tu jest zajebiste forum :( moderator już...
W MRiRW o wsparciu...
Co się stanie, jeżeli wszyscy ludzie...
W MRiRW o wsparciu...
ps czy tylko u mnie nie można kopiować...
W MRiRW o wsparciu...
A my się tu o grosze skamlemy "Czy naprawdę...
Jabłka bez folii
Pomysł sam w sobie bardzo dobry ekologiczny...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Odjechało sadownictwo takim jak ja i to...
Jabłka bez folii
A mnie interesuje napis na etykiecie:...
W MRiRW o wsparciu...
Nie koniecznie obowiązkowe, ale tanie, a...
W MRiRW o wsparciu...
Abukk,widzę że marzą Ci się powszechne(a...
W MRiRW o wsparciu...
Ooo, w takim przypadku, to ja bym zaczął...
W MRiRW o wsparciu...
A ja bym klaskal gdyby ubezpieczenia były za...
W MRiRW o wsparciu...
Przyklasnąć to by można było, gdyby...
W MRiRW o wsparciu...
i brawo, trzeba się ubezpieczać, a nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jeszcze w tym kraju nikt mi nie nakaże jak...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
co niektórzy widzę że ciągłe myślą...
Czy cydr ma szansę zostać...
Wracam z San Escobar, miłe wspomnienia.......
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Takich bzdur jak powyżej to już dawno nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Zapomnij o kontrolach w szkółkach CAC....
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Witam a są szkółki nie kwalifikowane to...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Są szkółkarze co wożą w cenie drzewek, i...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jak Pan Bijak nie może sprzedać swoich...
Dramat ponad setki...
no i co jak znajdą ? a gość pewnie będzie...
Dramat ponad setki...
Pierwsze co, to lampka powinna się...
Dramat ponad setki...
Znajdą drania. Wszędzie są kamery, na...
Dramat ponad setki...
Ale nazwiska tego oszusta to nie podacie,...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
jak to co sie musi stac ? Muszą wstać o...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
PS DLACZEGO na "Sadownictwie " jest...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Nie wiem jaki efekt chcą wywołać takie...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
To ja publicznie zadam pytanie.Kiedy na...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Takie subiektywne przedstawianie faktów...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
Towar jest tani bo koszty transportu...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
proszę, proszę... To już nawet...
Sadowniku oddaj opakowania...
Znam kogoś kto podpalił trawę na polu , i...
ŚIR ws. zbyt niskich cen...
Świętokrzyska Izba Rolnicza to jedyna Izba...
Sadownicy zapłacą więcej...
"Dobra zmiana" w natarciu! Ciekawie o ile...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Tegoroczne ceny pomimo słabych zbiorów są...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Bardzo ciekawe dlaczego tak duży wzrost cen...
Sadowniku oddaj opakowania...
Ja mam swój worek taki duży, bo takie...
Jabłka bez folii
@Abukk - masz racje, tytuł poprawiony....
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kraj nigdy nie upadnie bo to obywatele...
Jabłka bez folii
SWOJĄ DROGĄ ADMINIE NIE POWINNO BYĆ...
Jabłka bez folii
Ciekawy jestem ile średnio uniwersalka...
Jabłka bez folii
Podoba dla mnie się :-) Ciekawe tylko jaką...
Przetwórnie przechytrzyły,...
to ty powtarzasz ciągłe slogany że kraj...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
Spłonęła grupa...
To żadna sensacja. Kiedyś w czasie zaborów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Gdy wczoraj napisałem trzem "tenorom"...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kto wygra wybory, to drugorzędna sprawa....
Spłonęła grupa...
Jabłka w chłodni tez spłonęły?
Spłonęła grupa...
Szkoda obiektu.
Spłonęła grupa...
Ta co nie płaci już skrzynie wysprzedawali,...
Spłonęła grupa...
To była normalna firma czy kolejna co...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy różnica ze Atkinsonem jest taka ,,,on...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja Alfredzie40 jestem bardzo ukontentowany i...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Partyjnym fanatykiem nie nazwałem Ciebie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
przypomniało ci sie o problemach sadownictwa...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Zaplątałeś się SławkuS. Nie jesteś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Alfredzie40... Gdybyś tylko chciał, a może...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Minusy? Mam się przejmować jakimś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy ,,weź chłopie się opanuj ,dzieckiem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Chciałbym jeszcze napisać o śp. Andrzeju...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Możesz SlawkuS opisywać rzeczywistość,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Pewnie Chrabąszcz ma się dobrze, ale...
Cenę jabłek wyregulował...
Coś o sukcesie...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przychodzi taki czas, że zaczyna cię to...
Cenę jabłek wyregulował...
Mam wrażenie, że osoba redagująca ten...
Noc w alejce z jabłkami w...
Witam. Ja obawiam się że chrabąszcza już...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przepraszam za błędy, ale mam dysleksje,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Jerzy45. Gdzie byłeś jak Cie nie było?...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Raczej Ciebie drażni wyprostowanie faktów,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Powoli odchodzę od sadownictwa w liczbie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ty SławkuS zawsze masz wytłumaczenie na...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Jako, że temat suszy jest istotny dla mojego...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O proszę, Jerzy jak zawsze trzymasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Sam sobie odpowiem na swój komentarz, bo...
Przetwórnie przechytrzyły,...
...decosta... Zanim nadejdzie ten wiekopomny...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Miałem kiedyś kupca ,który na temat...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja się tak koledzy spytam - co zrobiła...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Co do ścinania drzew leśnych : nie wiem czy...
Pomoc suszowa: To nie jest...
To, co napisałem o opadach podtrzymuję i...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Ja jestem w sumie dobrym obserwatorem pogody...
Noc w alejce z jabłkami w...
W tekście jest taka teza, że sadownik,...
Pomoc suszowa: To nie jest...
w gminie Błędów też jeszcze nie ma...
Pomoc suszowa: To nie jest...
W Lubelskiej gminie wWilków nie na...
Maszt do ciągnika mcsm inne...
Witam a może maszt od Bułgarka EV 602 3,30...
Goszczyn: Informacja dla...
Gdzie taki huragan był, gdzie taki sad na...
Polska nadal największym...
Czemu służy tego typu artykuł ,a raczej...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Zgadza się, ale jeśli po wsadzeniu odrazu...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Sadowniq - a ja z tobą się nie zgodze. Jak...
instagram