Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Toper

MAKRO Jabłka Grójeckie

MAKRO Jabłka Grójeckie

Dużo już pisaliśmy i podawaliśmy przykładów cen jabłek z najróżniejszych supermarketów w naszym kraju. Dziś kolejny przykład, tym razem w pozytywnym aspekcie samej prezentacji jabłek jak również ceny, choć to zapewne cena dla supermarketu, a nie do ręki dla sadownika. Tym niemniej należy pochwalić Jabłka Grójeckiej, które bardzo ładnie prezentowane są wśród innych owoców naszej strefy klimatycznej i innych 'nie grójeckich' jabłek. Szczegóły na zdjęciach poniżej.

Przypomnijmy:
Jabłka Grójeckie to gwarancja najwyższej jakości produktów potwierdzonych certyfikatem Chronione Oznaczenia Geograficzne przyznawanym przez Komisje Europejską. Za każdym razem kiedy sięgasz po nasze jabłka, sięgasz po coś wyjątkowego. Jabłka Grójeckie to ogromny fragment historii, która dzięki Tobie trwa nadal. Pochodzenie marki nie jest przypadkowe, w końcu nie bez powodu Grójeszczyzna nazywana jest "największym sadem Europy", a tradycja uprawy jabłek sięga XVI wieku.

Przede wszystkim kolorystyka kartonu, który już na pierwszy rzut oka wyróżnia się z tłumu innych zielonych i czarnych najbardziej popularnych papierowych kartonów na jabłka w sklepie. Po drugie osobny stojak na Jabłka Grójeckie, ułożenie i zaetykietowanie jabłek naprawdę zachęca do kupna. A cena ?

Sprzedawane były 4 odmiany Jabłek Grójeckich tj. Rubin, Red Jonaprince, Gala, Golden Delicious. Wszystkie wymienione odmiany w tej samej cenie tj. 2,86 zł netto / kg tj. 3,00 zł brutto za / kg czyli 19,99 zł netto za opakowanie/karton 7 kg tj. 20,99 zł brutto za karton 7 kg.

Różnica w wielkości jabłek. Rubin kaliber 80-85 mm; Red Jonaprince kaliber 75-80 mm; Gala kaliber 75-80 mm; Golden Delicious kaliber 75-80 mm.

Na uwagę zasługuje jednak kilka spraw.
Jabłko Grójeckie i odmiana Red Jonaprince. Wiemy dobrze że Red Jonaprince to odmiana która od kilku lat masowo produkowana jest przez sadowników ze względu na fakt plenności w sadzie i koloru samego jabłka. Przytaczaliśmy, iż Jabłka Grójeckie to ogromny fragment historii, ale chyba dotyczy ta regułka tylko gatunku uprawianego w rejonie, a nie konkretnej odmiany. Chronione oznaczenie geograficzne nie precyzuje odmian, a jedynie produkt wytwarzany w konkretnym regionie. Tylko czy Red Jonaprince z Grójca jest inny niż z Nowego Sącza czy Poznania ? Dla mnie jednak zestawienie idei Jabłka Grójeckiego z Red Jonaprince trochę razi, ale marketingowo pewnie OK.
Cena jednak jest różna. Gala z Kujaw jest tańsza niż ta z Grójca ! Przykłady jabłek ‘nie’ grójeckich: Szampion - kaliber 70-75 mm - 2,10 zł/kg; Jonagored- kaliber 70-75 mm - 2,10 zł/kg; Gala - kaliber 75-80 mm - 2,73 zł/kg; Ligol - kaliber 70-75 mm - 2,10 zł/kg. Oczywiście te jabłka oferowane były w innych opakowaniach, inaczej się prezentowały i pewnie ‘diabeł’ tkwi w szczegółach, ale tak jak na giełdzie spotyka się konkurencje Polsko-Polską wśród sadowników, tak samo w sklepach jabłka krajowe konkurują między sobą. Grunt aby były to jabłka z naszych krajowych sadów !

Kolejny aspekt to fakt dojrzałości zbiorczej i dojrzałości konsumpcyjnej. Dojrzałość konsumpcyjna może pokrywać się w czasie z dojrzałością zbiorczą, lecz na ogół ma ona miejsce kilka dni, a czasem nawet kilka miesięcy później. Pytanie czy sprzedaż Goldena na początku listopada jest dobra dla samego jabłka w sensie czy jest on już smaczny o tej porze roku ? Jedni zebrali Golden kilka dni wcześniej, inni kilka tygodni i od razu trafia na sklepowe półki ? Z drugiej strony klient kupuje wzrokiem, chce żółtego jabłka, to otrzymuje Goldena.

Dużo pisano o promowaniu jabłek według Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Mamy przecież jeszcze Truskawkę Kaszubską, Wiśnie Nadwiślankę, Śliwkę Szydłowską oraz poza Jabłkami Grójeckimi również Jabłka Łąckie. Teraz zaczynają te owoce pojawiać się wśród kupujących...

A czy w Waszych rejonach również można kupić owoce z Chronionego Oznaczenia Geograficznego ? Kto z Was dostarcza/produkuje takie owoce ? Zapraszamy do dyskusji !

Galeria zdjęć:

Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie - Rubin Jabłka Grójeckie - Rubin
Jabłka Grójeckie - Golden Delicious Jabłka Grójeckie - Golden Delicious
Jabłka Grójeckie - Red Jonaprince Jabłka Grójeckie - Red Jonaprince
Jabłka Grójeckie - Gala Jabłka Grójeckie - Gala
Jabłka, Ligol, Jonagored, Szampion, Gala Jabłka, Ligol, Jonagored, Szampion, Gala
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie

komentarze (8):

dodaj komentarz
jurol
jurol 04.11.2016 16:41 Jak to ma być jabłko JWJ to trochę jeszcze mu brakuje.Rubin blady i nie wyrośnięty,Gala też niewybarwiona i do tego to co nie wybarwione jest żółte a powinno być zielone,Golden byłby super gdyby oddzielić żółte od zielonych,Ale może niech wypowie się autorytet w sprawach certyfikacji tych
owoców bo to jest tylko punkt widzenia drobnego producenta który musi się zmagać z polsko-polską
konkurencją.
josu20
josu20 05.11.2016 18:24 Taki towar powinien być w naszych marketach tak wyeksponowany.. cieszę się że zaczyna coś się dziać, może choć trochę towaru pójdzie za cenę która zadowoli sadownika..Niema co się czepiać takiej drobnostki jak golden 2 kolorowy, przecież u 99% sadowników tak wygląda....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janekr
janekr 05.11.2016 16:49 tez tak to widze ale to i tak duzo lepiej wyglada niz to co podaja inne markety. ja tylko mam nadzieje ze doczekam gdy polskie jablko najwyzszej klasy bedzie na polkach obok tego wloskiego i dodatkowo bedzie podane na ladzie chlodniczej. dlaczego markety nie sa zaintetesowane najwyzszej jakosci jablkiem? przeciez mozna sprzedawac towar zarowno II klasy jak i I klasy. dlaczego polski dostawca nie chce wstawic takiego towaru?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

rewers
rewers 05.11.2016 20:24 Ja jako klient wybrałbym zdecydowanie Goldena żółtego, jak również tą Galę z dodatkiem żółci - nie zieleni. Towar w sklepie ma nadawać się do jedzenia a nie długiego leżenia. A jeżeli ktoś jest innego zdania to na tej wystawce ma w czym wybierać.
Mi się podoba!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

robert12
robert12 07.11.2016 11:29 Tak podsumowując, tak już zupełnie serio - na poważnie, trzeba powiedzieć i to podkreślić że jabłka grójeckie nie są wcale w niczym lepsze od tych jabłek z różnych innych regionów polski - czy to wschodnia polska czy środkowa czy południowa czy zachodnia. Po drugie warto też powiedzieć i podkreślić że te odmiany jabłek które dotąd szły na wschód lub idą różnym drogami na wschód i które w dalszym ciągu są preferowane na wschodzie muszą być w dalszym ciągu produkowane i brane pod uwagę.To tyle ścisłości - pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 07.11.2016 13:22 Amerykanie mówią że można o czymś mówić iż jest najlepsze jeżeli nie jest gorsze od przeciętnego. Chyba ta zasada odnosi się również do grójeckich jabłek...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janekr
janekr 07.11.2016 13:53 hmm, akurat tutaj komentujemy artykuł opisujący ofertę z jednej polskiej sieci także nie rozumiem co ma wschód do tego.
Zrozumcie tu nie chodzi o to z którego regionu jabłko jest lepsze czy gorsze. Ale jasne jest jedno zgodnie z prawami marketingowymi trzeba podejmować takie działania aby być bardziej konkurencyjnym. Więc według was czym na tym rynku trzeba walczyć? ceną? bo jeśli tak to widzicie to powodzenia! dlatego chwała tym którzy rejestrują swoje marki, nazwy, loga i pakują towar w ładne pudelka. Jezeli sprzedają się jabłka po 6-7zł z włoch to dlaczego ma nie być miejsca dla naszego jabłka w tej klasie? trzeba tylko umieć wprowadzić to jabłko na rynek i zadbac o jego jakość. TAKZĘ LICZĘ NA JABŁKO GRÓJECKIE, WARCKIE, LUBELSKIE, SANDOMIERSKIE... ale właśnie podawane z należytym szacunkiem i super jakością. A ci co nie rozumieją niech wstawiają do sklepów jabłka w skrzyniopaletach (tak tez robią) i niech obnizają cenę do 50gr, ale uwieżcie mi dla nich miejsca na tym rynku nie będzie bo sami się wykończą.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 07.11.2016 19:08 Za te jabłka pewnie sadownik otrzymał 50gr , sprzedajac je prosto z sadu. Teraz odsortowano same extra to jest 3-5% s sprzedaja a reszta poszła na rozdawanie. Ja nie widze zadnej relacji miedzy jakościa a popytem . Na potwierdzenie moich obserwacji niech bedą sceny z rozdawania jabłek nieraz tu prezentowane. Dlaczego banany nawet nadgnite ludzie kupuja całymi pudłami jak jest obniżka ceny. Tu chodzi o mentalność polaczków a nie o jakość owoców.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

„Zero pozostałości” – czy warto stawiać na tego typu produkcję ?

W ochronie sadów ten sezon był bardzo trudny, szczególnie dla tych, którzy zdecydowali...

Zatrudnienie młodocianych pracowników tylko pod pewnymi warunkami

Handel, usługi, reklama i sektor rolno-spożywczy, to te branże najczęściej korzystają ze...

Eskimos zakończył II kwartał 2019 r. ze stratą w wysokości -1,55 mln zł

Spółka zakończyła II kwartał 2019 r. stratą netto w wysokości -1,55 mln zł, wobec...

NIK: Nadzór jest, ale koncepcji brak

Ministerialny nadzór nad spółkami z branży rolno-spożywczej w większości prowadzony...

Gradobicia – ostrzeżenia pogodowe (16.08) !

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie burz i burz z gradem....

KRIR wnioskuje o refundację podatku od czynności cywilno-prawnych

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 12 sierpnia 2019 r. do Ministra Rolnictwa i...

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

ZSRP wystąpił do Premiera...
Dedykuję wszystkim ,,wyznawcom":...
ZSRP wystąpił do Premiera...
idą z Kukizem pod pache to może dojdą :) z...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Espuma,będą brali,bo jak w nowym rozdaniu...
ZSRP wystąpił do Premiera...
nie pisałem że rząd ma na wszystko to raz,...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Wszystkie pomoce ale te unijne kończą się...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Espuma,ale co ty za problem robisz skoro...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Poddziałanie 5.2 Inwestycje odtwarzające...
ZSRP wystąpił do Premiera...
to ty zrozum że takie pomoce w długoletnim...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Najpierw postaraj się zrozumieć co ktoś...
ZSRP wystąpił do Premiera...
i co za pieniążki od państwa nakupisz...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Zawsze byłem przeciwnikiem takich doraźnych...
ZSRP wystąpił do Premiera...
A kto kazał sądzić w za stoiskach...
ZSRP wystąpił do Premiera...
30 ha to położyły wiatry w 100 % a do tego...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Czy 30ha to tak dużo Abu prosić premiera.....
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Zboczeńcy chcą żeby było ich więcej, ale...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Teraz to jakis zmasowany atak tych z lgbt, co...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
i tu sie zgadzamy, niech każdy sobie zyje...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
To dobrze ze skonczył technikum chociaz bo...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Czyli jednak miałem rację, jesteś...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
@sadjabłkowy. Pytanie nr 1 i nr 2. Tylko...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
Bez sensu że można zaznaczyć tylko jeden...
Dziś (13.08) ostatni dzień...
A od nowego roku ceny za prąd wzrosną o...
ME ws. konieczności...
Co stoi na przeszkodzie żeby założyć...
ME ws. konieczności...
Ten rok zapłacimy za energię jeszcze...
Embargo powinno zostać...
Embargo. każdy polski sadownik psioczy i...
Burmistrz Szydłowa...
A wszyscy mieli pretensje do pana...
Burmistrz Szydłowa...
Gdy napisałem tutaj na portalu, że mi...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Błąd... Chodziło o Marka Kuchcińskiego.
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
jaceo1. "Teraz ku*** my ! " Pewnie wielu nie...
Polska nie jest konkurentem...
Zastanawiam się w jakim celu kopiuje się tu...
Embargo powinno zostać...
Wcześniej czy później powrócimy do...
Embargo powinno zostać...
Zbyszek po 0.4 zł to Ameryka z drzewa , a po...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
To coś w rodzaju ,możesz kupić dowolnego...
Embargo powinno zostać...
Ciekawa analiza sytuacji w rolnictwie:...
Embargo powinno zostać...
A tu będziesz im sprzedawał Idareda po...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
@michu, tak tylko jedną odpowiedź można...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
W ankiecie można wybrać tylko jeden...
Burmistrz Szydłowa...
Taa,ubezpieczenie od wszelkich ryzyk......
Burmistrz Szydłowa...
Sławku,ależ ZSRP na to by odbiorca nie...
Burmistrz Szydłowa...
Jaceo1, tylko co po tym ubezpieczeniu? W...
Burmistrz Szydłowa...
Co do szacowania, to z doświadczenia tych...
Burmistrz Szydłowa...
Brawo za trafną ocenę. Proszę podziel się...
Burmistrz Szydłowa...
Akurat ubezpieczenie od gradu w porównaniu...
Embargo powinno zostać...
To kto kupuje jabłko w tirach z ruskimi...
Burmistrz Szydłowa...
Pytanie- Dlaczego nikt nie walczy o...
Embargo powinno zostać...
Rosja zdejmie embargo a założy ograniczenia...
Embargo powinno zostać...
Embargo to tylko rolnicy mają ma owoce i...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Wosp dobra inicjatywa ale nie to wykonanie....
Embargo powinno zostać...
Czyżby po całorocznym p.... o...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Kto, wstawia minusy? ,,ten który nie...
Embargo powinno zostać...
Jestem i byłem na tak ,embargo przyniosło...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jurku założe sie o flaszkę że tej...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
A gdzie na świecie jest inaczej? Tak...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jeździł może i pociągiem, zamienił BMW...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Gdzie te czasy, kiedy Premier Mazowiecki z...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
ENEA - "Do grup taryfowych, o których mowa w...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jerzy ..po czym stwierdziłeś że wszystko...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Wytłumacz mi szanowny SławkuS, dlaczego nie...
Satelity w służbie...
Arimr wezwał mnie bym wyjaśnił dlaczego...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
baracuda pewnie trzymasz kciuki żeby kasa...
Słodkie ceny kwaśnych...
I co... opłaca się kupić nawet za tyle....
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Baracuda, marnie wygląda ta metafora, nic...
Sadownicy muszą złożyć...
Kontrola kontrola kontrola, co za kraj, ż......
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
słyszałeś hasło dobra zmiana, skromność...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
A czy ja napisałem, że się jemu nie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jak mamy sie czepiac to były marszałek...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
zanim cokolwiek zaczniesz tłumaczyć to sie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Marcinku chyba niestety tej afery to Ty nie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Klasyka socjotechniki: wywołaj problem,niech...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Odpowiedź jest banalna, gdyż bez przerwy...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jakby nie patrzeć, przysługuje im...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Przypuszczam, że wszystko da się...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jerzy, jeżeli już rozliczasz ludzkie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Ciekawi mnie kto tak minusuje na tym portalu,...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jak Marszałek latał by nie z rodzina a...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
,,Mozliwe ze były naduzycia władzy...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
a czemu nie spytasz Jerzego i innych "gwiazd"...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Usprawiedliwiać obecną władzę tym,że...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Ze smutkiem czytam, gdy fakty, którym nie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Espuma ile dostajesz kasy od fermy trolli za...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
bo ludzie żyją dniem dzisiejszym i nie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jerzy wpisz sobie " Klimatyczny szczyt...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Wątku samolotowego miałem nie komentować,...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
A skąd zakład energetyczny w czasach RODO...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
do pażdziernika wytrzymaj. Schetyna zostanie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Robienie społeczeństwa w przysłowiowego...
GUS: Wstępny szacunek...
sarkastycznie -ja miałem połowę więcej- 2...
GUS: Wstępny szacunek...
nie wszystkie, ale część pewnie tak
GUS: Wstępny szacunek...
To nie sa zaniedbane sady tylko sady...
GUS: Wstępny szacunek...
Z tymi zaniedbanymi sadami to masz rację....
GUS: Wstępny szacunek...
Niech sie wypowie ten kto w rejonie grojecko...
GUS: Wstępny szacunek...
Wisni jak sie jezdziło po okolicy wydawało...
GUS: Wstępny szacunek...
A co ma owocówka do prognoz zbiorów?...
Eskimos nie spłacił...
100 baniek podatników utopione ale...
GUS: Wstępny szacunek...
Orzech,, dodam jeszcze problemy z owocówką...
Eskimos nie spłacił...
Myślisz o Biedroniu ?? No! on to może co...
GUS: Wstępny szacunek...
Widzimy po ilości wiśni jak te szacunki...
Eskimos nie spłacił...
Oj się następca Prezydenta Dudy za takich...
Sadownicy są objęci...
Dlaczego jest ta informacja podawana po...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
która ustawa uchwalona w nocy jest dobra ,a...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
A w cenie kapusty i pietruszki wliczone jest...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Brawo PIS, dalej dawać górnikom, kopać...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Jeden wielki błąd za , który Psl może...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Cale szczęście, że Ty jesteś za Psl to...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
propaganda jak zawsze. robią z ludzi...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Stara zasada cyników politycznych; stwórz...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Akurat w temacie cen prądu mało trafny...
GUS: Wstępny szacunek...
U mnie maliny letniej będzie 30% tego co...
GUS: Wstępny szacunek...
Jeżeli chodzi o jabłka to też ten GUS nie...
GUS: Wstępny szacunek...
No żarty urzędasów z GUSu się trzymają....
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Nie rozumiem ludzi stojących w takich...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
I tak jakieś 60 % sadowników z grójeckiego...
50 mln euro dla rolników -...
Biznesmeni dostaną kaskę żebyśmy my nie...
Czy sadownicy doczekają...
A może łatwiej wyliczyć co się udało...
50 mln euro dla rolników -...
Eskimos to dopiero zarobił !!!!! Zarząd...
Czy sadownicy zapłacą...
Kostek poczytaj to naprawdę nie boli. A...
Rosja nadal wątpi w...
Bo Rosja ma swoich ludzi co czytają co w...
Czy sadownicy zapłacą...
Bzdura. Nie podpisywali zgody na płacenie...
Czy sadownicy zapłacą...
To chyba Lech Kaczyński zaczął z tym...
Czy sadownicy zapłacą...
Gdyby Kopaczowa nie podpisała pakietu...
Czy sadownicy zapłacą...
Jeżeli mamy prąd z PGE, to na ich stronie...
Czy sadownicy zapłacą...
Nie zapomnij że to jest będzie pomoc de...
Czy sadownicy zapłacą...
Jednak kupując prąd w taryfie C już...
Czy sadownicy zapłacą...
Sadownik nie jest przedsiębiorcą ,co wynika...
Sadownicy zwolnieni z opłat...
Tak. Dopóki nie zmieni się rząd i uzna że...
Sadownicy zwolnieni z opłat...
czyli jak rozumiem mogę w roku za free...
Ceny jabłek wzrosną o 40% ?
Jak Ci tak źle to idź na etat. Zabiorą Ci...
Czy sadownicy zapłacą...
A dlaczego Pan z PSL-U nie wystosuje pisma w...
Sadownicy zwolnieni z opłat...
Mistrzowskie wyjaśnienie, teraz potrzebne...
Walka o jak najniższe ceny...
To teraz mogę spokojnie sprzedawać swoje...
Ceny jabłek wzrosną o 40% ?
Tak piszą te " x procent" , jak w...
Sadownik nie może...
Czy mam rozumieć że przetwórcy maja u nas...
Ceny jabłek wzrosną o 40% ?
Komu i czemu mają służyć takie idiotyczne...
Maliszewski: Straty...
Musk przepity zawsze swieższy niż nie dopity
Maliszewski: Branża...
Prawda objawiona wyszła już teraz..Gdyby...
Maliszewski: Straty...
''rolników" miało być. 3 pilsnery urquell...
Maliszewski: Straty...
obowiązkowa wieloletnia umowa...
Maliszewski: Branża...
Obowiązkowe umowy kontraktacyjne - ja mam...
Maliszewski: Branża...
Jedno muszę Ci przyznać, podziwiam Cię za...
Maliszewski: Branża...
I ani słowa o obowiązkowych umowach...
Zakłady przetwórcze coraz...
A teraz wyobraźcie sobie co by było gdyby...
Zakłady przetwórcze coraz...
No i gdzie te magiczne zapasy o których...
Czy sadownicy w tym roku...
Mam tę świadomość :) Ale mam też...
Czy sadownicy w tym roku...
Kol.Michu narażasz się syndykatowi...
Czy sadownicy w tym roku...
Kordia na G5 niekoniecznie musi byś śrutem....
Maszt do ciągnika lekki kupię
Zadzwoń pod ten numer ma ładne maszty 509...
Czy sadownicy w tym roku...
Od 2012 roku nie pryskam w kwitnienie,...
Czy sadownicy w tym roku...
Kol. Jacenty a spróbuj nie popryskać w...
instagram