Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Delfin_promocja
2019_BASF_Sercadis

MAKRO Jabłka Grójeckie

MAKRO Jabłka Grójeckie

Dużo już pisaliśmy i podawaliśmy przykładów cen jabłek z najróżniejszych supermarketów w naszym kraju. Dziś kolejny przykład, tym razem w pozytywnym aspekcie samej prezentacji jabłek jak również ceny, choć to zapewne cena dla supermarketu, a nie do ręki dla sadownika. Tym niemniej należy pochwalić Jabłka Grójeckiej, które bardzo ładnie prezentowane są wśród innych owoców naszej strefy klimatycznej i innych 'nie grójeckich' jabłek. Szczegóły na zdjęciach poniżej.

Przypomnijmy:
Jabłka Grójeckie to gwarancja najwyższej jakości produktów potwierdzonych certyfikatem Chronione Oznaczenia Geograficzne przyznawanym przez Komisje Europejską. Za każdym razem kiedy sięgasz po nasze jabłka, sięgasz po coś wyjątkowego. Jabłka Grójeckie to ogromny fragment historii, która dzięki Tobie trwa nadal. Pochodzenie marki nie jest przypadkowe, w końcu nie bez powodu Grójeszczyzna nazywana jest "największym sadem Europy", a tradycja uprawy jabłek sięga XVI wieku.

Przede wszystkim kolorystyka kartonu, który już na pierwszy rzut oka wyróżnia się z tłumu innych zielonych i czarnych najbardziej popularnych papierowych kartonów na jabłka w sklepie. Po drugie osobny stojak na Jabłka Grójeckie, ułożenie i zaetykietowanie jabłek naprawdę zachęca do kupna. A cena ?

Sprzedawane były 4 odmiany Jabłek Grójeckich tj. Rubin, Red Jonaprince, Gala, Golden Delicious. Wszystkie wymienione odmiany w tej samej cenie tj. 2,86 zł netto / kg tj. 3,00 zł brutto za / kg czyli 19,99 zł netto za opakowanie/karton 7 kg tj. 20,99 zł brutto za karton 7 kg.

Różnica w wielkości jabłek. Rubin kaliber 80-85 mm; Red Jonaprince kaliber 75-80 mm; Gala kaliber 75-80 mm; Golden Delicious kaliber 75-80 mm.

Na uwagę zasługuje jednak kilka spraw.
Jabłko Grójeckie i odmiana Red Jonaprince. Wiemy dobrze że Red Jonaprince to odmiana która od kilku lat masowo produkowana jest przez sadowników ze względu na fakt plenności w sadzie i koloru samego jabłka. Przytaczaliśmy, iż Jabłka Grójeckie to ogromny fragment historii, ale chyba dotyczy ta regułka tylko gatunku uprawianego w rejonie, a nie konkretnej odmiany. Chronione oznaczenie geograficzne nie precyzuje odmian, a jedynie produkt wytwarzany w konkretnym regionie. Tylko czy Red Jonaprince z Grójca jest inny niż z Nowego Sącza czy Poznania ? Dla mnie jednak zestawienie idei Jabłka Grójeckiego z Red Jonaprince trochę razi, ale marketingowo pewnie OK.
Cena jednak jest różna. Gala z Kujaw jest tańsza niż ta z Grójca ! Przykłady jabłek ‘nie’ grójeckich: Szampion - kaliber 70-75 mm - 2,10 zł/kg; Jonagored- kaliber 70-75 mm - 2,10 zł/kg; Gala - kaliber 75-80 mm - 2,73 zł/kg; Ligol - kaliber 70-75 mm - 2,10 zł/kg. Oczywiście te jabłka oferowane były w innych opakowaniach, inaczej się prezentowały i pewnie ‘diabeł’ tkwi w szczegółach, ale tak jak na giełdzie spotyka się konkurencje Polsko-Polską wśród sadowników, tak samo w sklepach jabłka krajowe konkurują między sobą. Grunt aby były to jabłka z naszych krajowych sadów !

Kolejny aspekt to fakt dojrzałości zbiorczej i dojrzałości konsumpcyjnej. Dojrzałość konsumpcyjna może pokrywać się w czasie z dojrzałością zbiorczą, lecz na ogół ma ona miejsce kilka dni, a czasem nawet kilka miesięcy później. Pytanie czy sprzedaż Goldena na początku listopada jest dobra dla samego jabłka w sensie czy jest on już smaczny o tej porze roku ? Jedni zebrali Golden kilka dni wcześniej, inni kilka tygodni i od razu trafia na sklepowe półki ? Z drugiej strony klient kupuje wzrokiem, chce żółtego jabłka, to otrzymuje Goldena.

Dużo pisano o promowaniu jabłek według Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Mamy przecież jeszcze Truskawkę Kaszubską, Wiśnie Nadwiślankę, Śliwkę Szydłowską oraz poza Jabłkami Grójeckimi również Jabłka Łąckie. Teraz zaczynają te owoce pojawiać się wśród kupujących...

A czy w Waszych rejonach również można kupić owoce z Chronionego Oznaczenia Geograficznego ? Kto z Was dostarcza/produkuje takie owoce ? Zapraszamy do dyskusji !

Galeria zdjęć:

Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie Jabłka Grójeckie
Jabłka Grójeckie - Rubin Jabłka Grójeckie - Rubin
Jabłka Grójeckie - Golden Delicious Jabłka Grójeckie - Golden Delicious
Jabłka Grójeckie - Red Jonaprince Jabłka Grójeckie - Red Jonaprince
Jabłka Grójeckie - Gala Jabłka Grójeckie - Gala
Jabłka, Ligol, Jonagored, Szampion, Gala Jabłka, Ligol, Jonagored, Szampion, Gala
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie
Jabłka w supermarkecie Jabłka w supermarkecie

komentarze (8):

dodaj komentarz
jurol
jurol 04.11.2016 16:41 Jak to ma być jabłko JWJ to trochę jeszcze mu brakuje.Rubin blady i nie wyrośnięty,Gala też niewybarwiona i do tego to co nie wybarwione jest żółte a powinno być zielone,Golden byłby super gdyby oddzielić żółte od zielonych,Ale może niech wypowie się autorytet w sprawach certyfikacji tych
owoców bo to jest tylko punkt widzenia drobnego producenta który musi się zmagać z polsko-polską
konkurencją.
josu20
josu20 05.11.2016 18:24 Taki towar powinien być w naszych marketach tak wyeksponowany.. cieszę się że zaczyna coś się dziać, może choć trochę towaru pójdzie za cenę która zadowoli sadownika..Niema co się czepiać takiej drobnostki jak golden 2 kolorowy, przecież u 99% sadowników tak wygląda....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janekr
janekr 05.11.2016 16:49 tez tak to widze ale to i tak duzo lepiej wyglada niz to co podaja inne markety. ja tylko mam nadzieje ze doczekam gdy polskie jablko najwyzszej klasy bedzie na polkach obok tego wloskiego i dodatkowo bedzie podane na ladzie chlodniczej. dlaczego markety nie sa zaintetesowane najwyzszej jakosci jablkiem? przeciez mozna sprzedawac towar zarowno II klasy jak i I klasy. dlaczego polski dostawca nie chce wstawic takiego towaru?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

rewers
rewers 05.11.2016 20:24 Ja jako klient wybrałbym zdecydowanie Goldena żółtego, jak również tą Galę z dodatkiem żółci - nie zieleni. Towar w sklepie ma nadawać się do jedzenia a nie długiego leżenia. A jeżeli ktoś jest innego zdania to na tej wystawce ma w czym wybierać.
Mi się podoba!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

robert12
robert12 07.11.2016 11:29 Tak podsumowując, tak już zupełnie serio - na poważnie, trzeba powiedzieć i to podkreślić że jabłka grójeckie nie są wcale w niczym lepsze od tych jabłek z różnych innych regionów polski - czy to wschodnia polska czy środkowa czy południowa czy zachodnia. Po drugie warto też powiedzieć i podkreślić że te odmiany jabłek które dotąd szły na wschód lub idą różnym drogami na wschód i które w dalszym ciągu są preferowane na wschodzie muszą być w dalszym ciągu produkowane i brane pod uwagę.To tyle ścisłości - pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 07.11.2016 13:22 Amerykanie mówią że można o czymś mówić iż jest najlepsze jeżeli nie jest gorsze od przeciętnego. Chyba ta zasada odnosi się również do grójeckich jabłek...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janekr
janekr 07.11.2016 13:53 hmm, akurat tutaj komentujemy artykuł opisujący ofertę z jednej polskiej sieci także nie rozumiem co ma wschód do tego.
Zrozumcie tu nie chodzi o to z którego regionu jabłko jest lepsze czy gorsze. Ale jasne jest jedno zgodnie z prawami marketingowymi trzeba podejmować takie działania aby być bardziej konkurencyjnym. Więc według was czym na tym rynku trzeba walczyć? ceną? bo jeśli tak to widzicie to powodzenia! dlatego chwała tym którzy rejestrują swoje marki, nazwy, loga i pakują towar w ładne pudelka. Jezeli sprzedają się jabłka po 6-7zł z włoch to dlaczego ma nie być miejsca dla naszego jabłka w tej klasie? trzeba tylko umieć wprowadzić to jabłko na rynek i zadbac o jego jakość. TAKZĘ LICZĘ NA JABŁKO GRÓJECKIE, WARCKIE, LUBELSKIE, SANDOMIERSKIE... ale właśnie podawane z należytym szacunkiem i super jakością. A ci co nie rozumieją niech wstawiają do sklepów jabłka w skrzyniopaletach (tak tez robią) i niech obnizają cenę do 50gr, ale uwieżcie mi dla nich miejsca na tym rynku nie będzie bo sami się wykończą.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 07.11.2016 19:08 Za te jabłka pewnie sadownik otrzymał 50gr , sprzedajac je prosto z sadu. Teraz odsortowano same extra to jest 3-5% s sprzedaja a reszta poszła na rozdawanie. Ja nie widze zadnej relacji miedzy jakościa a popytem . Na potwierdzenie moich obserwacji niech bedą sceny z rozdawania jabłek nieraz tu prezentowane. Dlaczego banany nawet nadgnite ludzie kupuja całymi pudłami jak jest obniżka ceny. Tu chodzi o mentalność polaczków a nie o jakość owoców.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

KUPS: Ceny referencyjne pogłębią problem braku rynków zbytu na owoce

KUPS wystosowało list otwarty do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa oraz do Posłów...

Minister rolnictwa: To koniec dzikiego rynku

Koniec dzikiego rynku, na którym kupujący określa wszystkie warunki i zmusza tego...

Grad zniszczył sady !

Ten sezon nie jest łaskawy dla sadowników, najpierw mieliśmy wiosenne przymrozki, potem...

Niebotycznie wysokie ceny jabłek w Chinach

Gwałtowny wzrost cen dotknął głównie owoce dostępne na rynku przez cały rok. Cena...

Satelity w sadownictwie

Współczesne rolnictwo wymaga wsparcia nowoczesnymi technologiami, w tym teledetekcją....

IUNG: Susza w uprawach truskawek i krzewów owocowych

W trzecim okresie raportowania tj. od 11 kwietnia do 10 czerwca 2019 roku, stwierdzamy...

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

KUPS: Ceny referencyjne...
Mafijna korporacja kups zaczyna panikować...
kombajn do porzeczek
Jakbyś jeszcze jakieś zdjęcie wstawił i...
Trwa walka sadowników ze...
Dzięki tym hektarom zalanych łąk woda po...
Zaczyna brakować wody !
Przez jeden dzień podlewania piachu na kilku...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Ja mam na myśli rynek w kraju nad Wisłą!...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Za przeproszeniem myślicie tylko o swojej...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Wybór to jest między próbą ucywilizowania...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Przed Rosją możemy leżeć na kolanach i...
Maliszewski: Nie chcemy być...
No bo widzisz,ja mogę sobie pozwolić na...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Mas rację p.Pilsner co do mojego życiorysu....
Maliszewski: Nie chcemy być...
Artemida,nie wiem co robiłeś w swoim...
Zaczyna brakować wody !
To że w miastach brakuje wody to też...
Zaczyna brakować wody !
W dzisiejszych czasach to zmierzenie...
Kary za kupno owoców...
Nie chodzi by kogoś ZMUSIĆ do zakupu...
Zaczyna brakować wody !
Ludzie nie wiedzą jak wspaniała jest woda...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Panie Maliszewski, jak widzę to ma Pan...
Kary za kupno owoców...
Przy płatnościach za faktury jest podobnie...
Maliszewski odpowiada...
jabłek w tym roku będzie bardzo mało , na...
Zaczyna brakować wody !
Przy budowie lub oczyszczaniu stawu koszty...
Zaczyna brakować wody !
Zmiany klimatu widać gołym okiem....
Zaczyna brakować wody !
Bardzo dobrze, jak zwykle wszyscy obudzą...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Ciągle odwołujesz się do "komuny"... Jaka...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Artemida,a może jest tak,że co niektórzy...
Zaczyna brakować wody !
A nie tak dawno był nadmiar opadów i akcja...
Zaczyna brakować wody !
To że zmianę klimatu widać gołym okiem...
Zaczyna brakować wody !
Zmianę klimatu widać już gołym okiem,a...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Po takiej wypowiedzi klawiatury winne się...
Zaczyna brakować wody !
Najbardziej spada poziom wody głębinowej...
Zaczyna brakować wody !
Ja jestem z tego rejonu. Dziś troche...
Trwa walka sadowników ze...
Gdzie ja napisałem tępić co popadnie?...
Trwa walka sadowników ze...
Podziwiam was za te troskę o przyrodę. Czy...
Trwa walka sadowników ze...
No i kolejna przyczyna i skutek; wyniszczone...
Trwa walka sadowników ze...
artemida - w linku zdjęcie sadu jednego z...
Sadownicy zakładnikami...
Wszystkie powyższe wywody oparte są na...
Sadownicy zakładnikami...
Guzik,tym wpisem dowiodles,ze prawie cama...
Sadownicy zakładnikami...
Drogie Krajowe Stowarzyszenie.... chyba...
Trwa walka sadowników ze...
U mnie jakos kwiczoły i szpaki uciekają...
Trwa walka sadowników ze...
Jacenty, gdzie Ty mieszkasz??? Mam trochę...
Trwa walka sadowników ze...
Masz rację trzeba tępić co popadnie. W...
Trwa walka sadowników ze...
Jacenty, dlaczego od razu durny człowiek???...
Trwa walka sadowników ze...
Uwierz mi że jak krogulec wpadnie w...
Sadownicy zakładnikami...
Handluje truskawkami z przetwórniami od 1986...
CBA: Nieprawidłowości w...
Sławek to były rzetelne informacje nie...
Trwa walka sadowników ze...
jacenty co Ty bredzisz ? Kwiczoła żaden...
Sadownicy zakładnikami...
Przyznam, niezły kabaret, dawno się tak nie...
CBA: Nieprawidłowości w...
W każdej plotce jest ziarno prawdy, a takich...
Minister rolnictwa zapowiada...
Wały są za blisko wody, w tym problem, w...
Trwa walka sadowników ze...
Kwiczoł rozwinął się nadmiernie bo ludzie...
Trwa walka sadowników ze...
Przedstawiciele przemysłu przetwórczego są...
Trwa walka sadowników ze...
Widzisz jacenty ,kwiczoły chcesz tępić a...
Trwa walka sadowników ze...
Jest zagrożenie, że w tym roku jest mało...
Minister rolnictwa zapowiada...
Tak jacenty, jestem rolnikiem mam nadzieje...
Kary za kupno owoców...
Tylko k... nie malkontentow. Jestem...
Minister rolnictwa zapowiada...
Nie to żebym się czepiał ale chyba źle...
Kary za kupno owoców...
Co najmniej dwie furtki pozostawione dla...
Kary za kupno owoców...
Spartan300 Bardzo trafny komentarz jest to...
Minister rolnictwa zapowiada...
Jakoś nie zdarzyło mi się żeby bobry...
Minister rolnictwa zapowiada...
jacenty82 Powiedz to właścicielom stawów...
Trwa walka sadowników ze...
Każde środowisko ma swoich kwiczołów...
Trwa walka sadowników ze...
Kwiczoły były ptakami łownymi i bardzo...
Trwa walka sadowników ze...
advocatusdiaboli - uwierz mi że sikorki czy...
Kary za kupno owoców...
Fragment nowelizacji, pozwalający na...
Trwa walka sadowników ze...
Ale fajna dyskusja +17 === -17 . A gdzie...
Minister rolnictwa zapowiada...
Działalność bobrów zapobiega powodziom to...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Nie jestem za tym aby administracja...
Trwa walka sadowników ze...
Admin też powinien się zmobilizować i...
Minister rolnictwa zapowiada...
Wydaje mi się ,że za często słuchamy co...
Trwa walka sadowników ze...
Te odgłosy drapieżnych ptaków u mnie nic...
Trwa walka sadowników ze...
Szpaki są bardzo inteligentne i tą bronią...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Jeśli Sandomierz tak "mocno stoi" w tym roku...
Minister rolnictwa zapowiada...
Szczaw i mirabelki chyba lepiej działają...
Minister rolnictwa zapowiada...
Minister najpierw chce wystrzelać bobry a...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Gdyby o tej porze administracja rządowa...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Myślę że cenną wskazówką do oceny strat...
Sezon 2019 będzie gorszy...
W starej/pierwszej Polskiej encyklopedii...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Służby i administracja rządowa ma oceniać...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Widzę że ocena przewidywanych plonów jest...
Sezon 2019 będzie gorszy...
po przymrozkach wydawało się ze jabłek...
Wstrzymano prace nad nową...
Ale te napoje które mają w sobie więcej...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Właściwie to tak zjada się to co...
Wstrzymano prace nad nową...
W dniu Święta Ludowego życzę, wszystkim...
MRiRW: Rozmowy...
Wliczając niemowlęta i bezzębnych...
MRiRW: Rozmowy...
Kiedyś liczyłem, wyszło prawie 100 kg na...
MRiRW: Rozmowy...
Dobrze że bracia Biało-Rusini polubili...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Wegetować po takim sezonie jak ostatni...
Ukraińska przetwórnia...
Minusującym radzę zapoznać się ze...
Ukraińska przetwórnia...
Chyba masz rację wania... Niemcy będą...
Handel nielegalnymi...
W legalnych rzeczach też są rozcieńczone...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Kortezo...bez urazy, ale właśnie...
Handel nielegalnymi...
Dzisiaj dostałem maila z Chin w sprawie...
Handel nielegalnymi...
Robaki też przychodzą do sadu nie legalnie....
Owoce w tym roku będą...
zdecydowanie beda wysokie ceny owocow, widac...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Ja osobiście nie zbierałem genevy bo było...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Mam świadomość że koszty rosną, pracy,...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Problem w tym, że wynagrodzenia za pracę...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
nie wozili tylko tacy którzy mieli grad i...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Mysle że dalsza dysksja nie ma sensu bo...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Witam Korteo i to jest właśnie to te...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Inaczej jest w praktyce i w teorii jeśli...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Jedną kwestią się nie zgodzę - z tym że...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Witam ja już pracuje ale mam szwagra który...
Ukraińska przetwórnia...
po to żeby z Ukrainskich jabłek uzyskać...
Mafia truskawkowa w Warszawie ?
Jedna z sieci handlowych (w ramach budowania...
Mafia truskawkowa w Warszawie ?
Pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych...
Ukraińska przetwórnia...
Na zdrowy rozum. Komu się by opłaciło...
Ukraińska przetwórnia...
Rynek Bronisze i Elizówka , za duże...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
A czemu nie zainwestujesz w siebie np tyle...
Ukraińska przetwórnia...
Może ja w tych sprawach międzynarodowych...
Handel nielegalnymi...
nielegalny biznes kwitnie bo jest bezkarnosc....
Ukraińska przetwórnia...
Ano. To pomysł ichniego rządu na wspieranie...
Ukraińska przetwórnia...
tak dostawiają te przetwórnie bo im jabłka...
Ukraińska przetwórnia...
Nie będą tylko już to robią
Ukraińska przetwórnia...
cichon40Będą wozić towar z UA tirami i...
Ukraińska przetwórnia...
Właśnie ?????????.....
Ukraińska przetwórnia...
Nie ciesz się tak bo żeby ze szwabskiego...
Ukraińska przetwórnia...
A co z Polskim Holdingiem?
Ukraińska przetwórnia...
Brawo !! Wreszcie ktoś odważył się...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Witam Waldus jeżeli myślisz że to hobby to...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Waldus, ja widziałem całkiem niedawno sady...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Dokładnie, jak się kot trzymał jednej...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Mario 1404 że masz takie hobby które wymaga...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Witam krew mnie zalewa jak czytam o tych dwu...
Zbiory jabłek od 30 do 90%...
Na tym filmie to widać normalnie owocujący...
Brak pracowników do...
Do truskawek nie trzeba Azjatów. Znajomi...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Z tym glifosatem będzie podobnie jak z PVC...
Zmiany klimatu psują smak wina !
U nas jeszcze nie ma czego psuć... Ok. 30...
Straty w sadach...
zaczęłam się zastanawiać, co za sinice...
GUS: Wiosenna ocena stanu...
Co z tych plusów które mi tu kleicie, niech...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Skoro już temat zszedł na mleko, to...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
W dzisiejszych zwariowanych czasach niestety...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Cyt. " 30 lat temu o randapie mówiono/pisano...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
@pit2015 Hehe...zwłaszcza ta z rzędów w...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Adwokat a nie zrozumiał... 30 lat temu o...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Artemido zlituj sie? Ocena szkodliwości...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Zapytam przewrotnie; co nie truje? Co nie...
Straty w sadach...
Moja ocena strat w czereśniach ,tonażu...
Straty w sadach...
No ba. Koszty zbioru przy taaakich drzewach...
Komunikat sadowniczy -...
proponuję spojrzeć na zapis w IP i...
GUS: Wiosenna ocena stanu...
Są regiony gdzie jest dużo sadów i...
GUS: Wiosenna ocena stanu...
Można by napisać rozprawę naukową i nikt...
GUS: Wiosenna ocena stanu...
..." dodatkowym problemem jest malejąca...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Z glifosadem miałem do czynienia od ok....
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
To dlaczego jest wykrywalny w owocach nawet...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Kolego Cichon40 okres połowicznego rozpadu...
Przetwórcy są ostrożni z...
A kto bedzie skubał truskawkę na skup....
Przetwórcy są ostrożni z...
Wiosną był taki Pan,który na filmiku...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
A co to za tajemnica w glebie łączy się z...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Jest coś takiego jak SORBCJA. Czy jest...
Bez glifosatu jeszcze nie teraz
Nie jest biodegradalny tylko traci swoją...
instagram