Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Metalosate
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: ekro2

user name
Imię i nazwisko:
Edward Kroścień
Login:
ekro2
Kiedy dołączył do portalu:
03.06.2018 13:11
Liczba wpisów na forum:
24
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
9
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
719

Wszystkie komentarze użytkownika

Bezradność tego (sadowników) środowiska ! 20.05.2019 21:00
Dawać mogą i po kilka mln tylko niech przestaną promować powstawanie nowych nasadeń. Czy naprawdę trudno zrozumieć, że zwiększanie dochodowości gospodarstw nie jest i nie musi być związane ze wzrostem areałów upraw. Tak ciężko zrozumieć co poeta ma na myśli tylko od razu bo innym dali pincet to ja muszę mieć, miej i pięć milionów ale bez nowych nasadzeń a jak chcesz się pogrążać to rób to za swoje.
Bezradność tego (sadowników) środowiska ! 19.05.2019 21:35
Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W rozporządzeniu do restrukturyzacji które podpisał w kwietniu można było dodać że za nowe nasadzenia nie przyznaje się punktów. Pozostawiono dotychczasową treść i dalej będą kolejne hektary nowych uraw sadowniczych "bo dają 60 tys." Wolny rynek to taka sama utopia jak komunizm naukowy. Gdzie można znaleźć taką dziedzinę że nie ma podmiotów dominujących bądź instytucji mających decydujący wpływ na funkcjonowanie danego segmentu rynku. Tylko przy nieskończonej liczbie dostawców i odbiorców można mówić o prawie popytu i podaży.
Umowy Kontraktacyjne - 12 zł za malinę, 5 zł za porzeczkę! 30.01.2019 19:26
Obawiam się że cały krzyk z tymi umowami będzie tylko propagandowy. Wprowadzą ustawowo umowy wszystcy będą zobowiązani je podpisać, a i tak będą martwymi papierami. Przemysł tak jak dotyczczas będzie płacił ile uważa za słuszne, najwyżej każdy dostawca będzie miał towar przekwalifikowany na PW. Co najwyżej dojdą kary umowne. Zawsze można znaleźć w parii owoc zielony, uszkodzony, czy też zanieczyszczenia organiczne typu liść kawałek patyka itp. Od wielu lat ci co dostarczają do przetwórni podpisują umowy kontraktacyjne z regóły w chwili dostawy ale podpisują bo ARiMR ściga za ich brak przetwórców. W każdej tej umowie są określone wymagania jakościowe, a odbiór jakościowy prowadzi przecież kupujący i może sobie interpretować te wymagania dowolnie wg. tzw. normy zakładowej. Jeśli cena w umowach narzuconych przez rząd będzie w mniemaniu przetwórni za wysoka poprostu zadbają o to by nikt nie miał towaru spełniającego wymagania jakościowe. Będą tylko kupować towar PW i za cenę jaka im odpowiada.
Interwencyjny skup jabłek wielkim rozczarowaniem ! 18.12.2018 20:49
A co innego może napisać polonista tylko to że nie ma żadnych wiadomości na ten temat. Kiedyś było "mój mąż jest z zawodu dyrektorem" teraz ostatnie zmieniono na "politykiem" i znów TKM i BMW jak zwykle na topie. Grunt to "fachowcy u władzy"
KUPS: Zmiany w VAT pogorszą sytuację sadowników 18.12.2018 09:13
100 % sok z owoców jagodowych nie nadaje do konsupcji przez przeciętnego osobnika "homo sapiens". Z tym poziomem kwasowości soku się nie da konsumować. Oczywiście można mieszać z innymi rodzajami owoców jako wieloowocowy ale to już nie ten smak. Trochę szkoda bo w ostatnich latach pojawiło się dużo napoi z zawartością soków naturalnych. Po tych zmianach podatkowych znów napoje smak truskawkowy będą zawdzięczać trocinom jak było dawniej, a porzeczkowe wyciągom z liści. Może na produkcji jabłek to się tak nie odbije ale dla owoców jagodowych gdzie ponad połowa owoców kierowanych do przemysłu szła na koncentrat a na soki NFC tak śladowe ilości, że prawie bez znaczenia dla zbytu, to ta zmiana podatkowa oznacza totalną klapę. Czyżby znów zakamuflowane wspieranie przez rządzących sadownictwa za wschodnią granicą? Zamiast wspierać krajową konsumcję, ktoś chce zlikwidować zbyt koncentratów z owoców jagodowych w Polsce. Chyba lepiej pić wodę z sokiem niż wodę z chemią, ale widocznie niektórzy wiedzą lepiej co dla szarego obywatela jest dobre. Jak żyć - krótko oto ich motto i nie dotyczy ono elit.
Skup interwencyjny jabłek - lista punktów odbioru 10.10.2018 14:27
Czyżby pierwszy sadownik PiS, Pan radny Solis już wywiózł, że zamknęli skup?
Pół miliona ton jabłek przemysłowych po 0,25 zł / kg ! 07.10.2018 14:45
Chodziło mi o nabory z poprzedniego okresu. Te z tej perspektywy to raczej nie mają jeszcze wpływu na destabilizację rynku bo zwyczajnie są dopiero w okresie realizacji i ich efekt będzie widoczny za dwa trzy lata gdy osiągną pełnię zbioru. Jak jeszcze to zacznie owocować to lepiej nie myśleć co się stanie.
Pół miliona ton jabłek przemysłowych po 0,25 zł / kg ! 07.10.2018 14:04
Nie głupia polityka tylko jak zwykle głupia interpretacja przepisów. W założeniach biznesplanów był wzrost dochodu. Jak go uzyskać - najprościej zwiększyć skalę produkcji, a to w perspektywie makro spowodowało wręcz katastrofalny spadek. Winnymi są zarówno naiwni rolnicy, cwani sporządzający wnioski bo tak najłatwiej było wykazać wzrost a na końcu nie do końca kompetentni pracownicy ARiMR bo to zatwierdzali. Wzrost dochodu bez zwiększania skali produkcji też dało się wykazać tylko wymagało to trochę chęci i czasu od sporządzających wnioski. No ale po co jak do gotowca na zasadzie kopiuj wklej wystarczyło powklejać dane, a naiwni chłopi i tak łykali te wnioski na potęgę bo zwiększy produkcje o 20% to se kupi nowe maszyny. Jeden wniosek dwadzieścia drugi dwadzieścia i już 44 % powierzchni danej uprawy więcej. W skali makro nadprodukcja i lament, a na papierze tak ładnie te cyferki wyglądały.
Koniec dopłat Unii do jabłek ? 23.09.2018 13:58
W pierwszej mierze firmy lub osoby sporządzające wnioski. Sadownicy zostali złapani na haczyk niby darmowych pieniędzy. Zaraz po nich cała masa dostawców tzw. środków do produkcji. Chłopi mają w zamian w większości przeinwestowane gospodarstwa, które będą im jeszcze ciążyć przez parę lat. Spowodował to brak odpowiedniej wiedzy ekonomicznej. Zakup środków trwałych to koszt rozłożony na szereg lat a nie przychód. Koszt cokolwiek zmniejszony dotacją pod warunkiem że nie było po drodze kredytów bo jak były to dotację wziął bank. Teraz w okresie nadprodukcji większość tych inwestujących będzie "zjadać" amortyzację, a za parę lat jak się wszystko zamortyzuje - lepiej nie mówić.
1
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram