Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2020_INFO_KARTA
2020_Captan_80_WG

Profil użytkownika: ekro2

user name
Imię i nazwisko:
Edward Kroścień
Login:
ekro2
Kiedy dołączył do portalu:
03.06.2018 13:11
Liczba wpisów na forum:
25
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
21
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
841

Wszystkie komentarze użytkownika

Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 03.02.2020 23:21
A i na koniec Homo sapiens to po polskiemu człowiek myślący. Żegnam szkoda czasu i klawiatury.
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 03.02.2020 23:16
Myślę że już dwuwyrazowe hasła to da się w wpisać w wyszukiwarkę i po chwili samo wyskoczy co to jest rolnictwo precyzyjne. Np wpisujemy w wyszukiwarkę (może być google lub wikipedia) hasło "homo savietikus" i wyskakuje nam: "człowiek podporządkowany kolektywowi (organizacji partyjnej),dla jego postawy charakterystyczna jest ucieczka od wolności i odpowiedzialności, koniunkturalizm, oportunizm, agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych,brak samodzielnego myślenia oraz działania, oczekiwanie że „ktoś coś załatwi”, zniewolony intelektualnie, pozbawiony osobowości i godności, całkowicie podporządkowany władzy, w izolacji od światowej kultury (obowiązkowa ścisła cenzurą informacji w mediach a także wszechobecność propagandy), przejawia brak respektowania wspólnej własności i ma skłonność do drobnych kradzieży w miejscu pracy, zarówno dla użytku osobistego jak i dla zysku, zgodnie ze słowami popularnej piosenki „Wszystko należy do kołchozu, wszystko należy do mnie”
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 03.02.2020 20:16
Widzę że następny intelekt objawiony. Więc po raz ostatni tłumaczę żeby było z twojego poziomu czyli miedzy. Ma sadownik ciągnik i leciwą ślęze i postanawia coś zmodernizować w swojm gospodarsatwie kupuje więc bardzo zaawansowany technologicznie sprzęd elektroniczny który ma mapować pola ustalać dawki oprysku i sterować zdalnie dawką cieczy z opryskiwacza na wybranym kawałku pola. Wydał masę kasy na nowoczesny sprzęt i co i nic dalej pryska tak jak pryskał to swoją starą ślęzą bo niestety nie da się nią sterować przy pomocy tego urządzenia ale zakupu nowoczesnej technologi dokonał. Tak samo wygląda z tymi zakupami dla wojska. Myślę że tow. zrozumiał co poeta ma na myśli bo już ptościej nie można. I jak tu nie wierzyć w uwstecznianie ewolucji pod wpływem rewolucji był homo sapiens ewaluował na homo sovieticus.
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 03.02.2020 12:40
Piszę że tego kraju nie stać na głupie i nie przemyślane wydatki, które w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo. No cóż jak większości sympatyków obecnie zarządzających rozwój intelktualny zatrzymał się na poziomie ameby a IQ nie wiela więcej przekracza wartość przewidzianą dla taboretu postaram się wyłożyć to z ich poziomu. Po co nam zakup dwóch baterii gdy wszystcy specjaliści tłumaczą że dla zapewnienia obrony potrzeba nam tych baterii osiem. Mniejsza ilość nie zapewnia nic poza celem propagandowym. Czyli albo marnuję kasę i kupuję koła do ciągnika bo mnie nie stać na cały albo staram się uzbierać na zakup całego. To samo się tyczy się owych F35 po co nam sprzęt bardzo drogi i bardzo zaawansowany technologicznie jak on nie będzie nawet w kilku procentach wykorzystany, bo niestety nie zaczeliśmy przebudowy uzbrojenia od fundamentów tylko odrazu zabrano się za dach który widać. Tego jednak nie pokazują na paskach Kur-wizji a taki inbecyl jak ty nie jest w stanie sam ogarnąć.
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 02.02.2020 19:16
Tylko że te zakupy mają tylko i wyłącznie wydźwięk medialny bo te dwie baterie Patriotów to chyba na defilady gdyż jest to za mała ilość na zapewnienie jakiej obrony przeciwrakietowej. Prosta rzecz zakup pojazdów samochodowych tak niezbędnych a kolejny przetarg unieważniony bo albo za drogo albo coś nie tak, a z drugiej strony bez przetargu parafuje się umowę z Locheed Martin na bagatela 17 mld gdzie nie wiadomo czy będą to same skorupy czy dorzucą awionikę a może w gratisie jakoś rakietę. To jest korupcjogenne a nie przetargi na wioskach i miasteczkach dotyczące wywozu śmieci. Jeśli nie ma sensownego programu tylko takie szastanie pieniędmi społeczeństwa to jest przykre bo za te wizerunkowe i polityczne decyzje my zapłacimy w przyszłości z własnych kieszeni tak jak płacimy politykom, urzędnikom i całej swerze budżetowej. No ale u kolegi Espuma pieniądze rozmnażają się przez podział ewentualnie zwiększenie mocy produkcyjnych Mennicy Polskiej. Nas po prostu nie stać na głupie szastanie pieniędzmi. Musimy robić pewne rzeczy z głową a nie Turcja nie chciała to się znalazło polskich frajerów i niech bulą. Czego ten nawiedzony nie odkupił tych mistrali po 2 dolary od Egiptu pewnie by odsprzedali i tak mieli by 100 % marży.
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 02.02.2020 18:26
Czy ten twój idol z Żoliborza nie współpracował z Sikorskim 2005-2007, co nagle się im coś odwidziało czy może opinia wygłoszona po wyborze L. Kaczyńskiego na prezydenta Warszawy przez ich ojca że "Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi" ma głębsze dno. Ślędzę od lat politykę i w Pis pierwsze skrzypce gra tzw. zakon PC grupa wiernych poddanych guru. Czy określenia Telegraf, FOZ, prywatyzacją RSW nie przylgneły do tego ugrupowania, czy to nie kolega działacz Jasiński ostatniego dnia urzędowania jako minister umożył długi PC. Dość mam tej waszej hipokryzji o tych waszych kryształach którzy szybko są usuwani na boczny tor w celu wyciszenia problemu.
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 02.02.2020 18:04
Jak trzeba mierć zryte lub ile dostawać wsparcia od jedynej słusznej partii aby sądzić że te samoloty nas od czegoś obronią. Ten samolot ma koordynować pole waliki, ale z czym się będzie łączyć jak na wyposażaniu ta armia ma skansen. cztedziestoletnie BWP i czołgi T-72 po modernizacji na początku lat dziewięćdziesiątych, trzydziestoletnie Tarpany opkładane przez żołnieży na misjach kamizelkami Przepraszam jeszcze złomowane Leopardy które nawiedzony poprzedni minister alokował do Wesołej gdy logistyka została w Żaganiu. Takich zakupów jak obecnie dokonują albo dyletancji albo gościowie którzy coś chcą ukryć Zamiast robić coś systemowo robi się na pokaz. To tak jakby sadownik mający kilka kilkanaście hektarów upraw bez parku maszynowego i zaplecza logistycznego kupił sobie Sortexa za kilkanaście milionów do sortowania owoców gdzie go postawi pod płotem?
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 02.02.2020 15:28
Popatrzcie na kolegę waszego guru co trzesie wszystkimi jako szeregowy. Węgier stawia się unii, jednocześnie próbuje się dogadać z Rosją a cały czas jego ugrupowanie w RE pozostaje w największej frakcji. Jakoś nie przepisał się do eurosceptyków i nie głosuje 27:1. Wiem że to jest wyrachowane cwaniactwo ale na tym polega właśnie polityka mniejszych narodowości być siskim jak piskosz i ugrać dla siebie jak naj więcej. Nasi natomiast mocarstwowcy poobrażali się na wszystkich w okolicy a sojuszników szukają za wielką wodą i wśród Eskimosów z Wzgórz Golan. Wyjdziemy na tym nie powiem jak. Ile z kosztów tych F35 zostanie przelane na just 447. Po co nam sprzęt wojskowy który z założenia przeznaczony jest do ataku uprzedzającego?
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 02.02.2020 13:46
Jeśli się uważa że podpisane wcześniej zobowiązania nas nie dotyczą to logiczne że nie chcemy tych zobowiązań dotrzymywać, a tym samym znajdować się w tym gremium. Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko. Co ma powiedzieć mieszkaniec kraju uni będącej płatnikiem netto. Nie jesteśmy pępkiem Europy musimy to zrozumieć. Polityka to jest również gra ustępstw aby w rezultacie coś zyskać. Opcja stawania okoniem jakoś nie wychodzi najlepiej a przy okazji dorabianie martylologi narodu i cierpiętnictwa staje się żałosne.
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 02.02.2020 13:03
Jakbyś kolego trochę "liznął" angielskiego to byś wiedział jaki jest poziom umiejętności tych twoich lwów. Mniej więcej jak poziom znajomości polskiego przez przyjeżdżających do pracy Ukraińców. Fakt - wyjątek stanowi obecny premier od tej reguły ale ogólnie to dramat i już lepiej niech mówią po polsku bo inne narody pomyślą że u nas to nawet nie potrafią nauczać języków obcych. Akurat OFE piramida finansowa od początku i tak bez wpompowania w ten system gigantycznych pieniędzy skazane było na upadek. Założenia że pracujący oszczędza na swoją emeryturę skond inąd słuszne nie da się pogodzić z płaceniem z tych pieniędzy świadczeń dla bieżących emerytów bo niestety pieniądz nie rozmnaża się przez podział jak co niektórzy powyżej sądzą. Jest żle bo w szkołach zamiast ekonomii uczy się religii i efekty widać wszystcy czekają na sprawczość siły wyższej. Ma się stać cud bo logicznie pewnych kwestii nie da się wytłumaczyć. Jeżeli planujesz biznes to oprócz produkcji planuj zbyt. Jak to ma robić ktoś za ciebie nier oczekuj że będzie filantropem i zrobi to za darmo. Kwestia zarządzania państwem powinna być sprowdzana tylko do wprowadzenia mechanizmów umożliwiających obywatelom rozwijanie własnych umiejętności zgodnie z sensownym przejrzystym prawem, a nie jak się nam proponuje ręcznym odgórnym sterowaniem. Problem płatności za towar jest do rozwiązania od ręki wprowadzenie metody kasowej zamiast memoriałowej w księgowości: "nie zapłaciłeś nie masz kosztów a sprzedający nie płaci podatków" ale rządzący wolą obecny stan bo wystawiając kwit sprzedający płaci podatek od transakcji która jest wadliwa bo dając towar nie otrzymał zapłaty. Gdyby stosować metodę kasową rządzący musieli by bardziej rozważnie gospodarować środkami z podatków i tworzyć mechanizmy wspierające uczciwość a tak jeden złodziej karze drugiego bo robi mu konkurencję.
Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono ! 01.02.2020 23:27
Już mówię co by było po wyjściu z UE z sadownictwem znając podejście nam panujących do polityki makro. Wschód be, oczywiście poza Ukr. naszym nowym dostawcą tanich owoców. Na zachód nic nie idzie bo cła i przepisy nie do spełnienia. Jedyny kraj który jest przez naszych rządzących uważany znajduje się za wielką wodą i ma nas daleko i głęboko w poważaniu. I co mamy sami zjeść te 4 mln ton jabłek i mln ton innych owoców. Obyśmy nie dostali narodowej obstrukcji. Zarówno UE kilkanaście lat temu jak i obecna zmiana rządząca kupili gro osób łapówkami z puli która została zabrana innym. Tylko że tych pieniędzy z reguły nie starcza na długo bo "Problem z socjalistami jest taki, że w końcu zawsze kończą im się cudze pieniądze". Dlaczego tak sądze: bo ciemny lud kupuje wszystko a kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Przykład z ostatnich dni - teściowa namiętna słuchaczka i widz mediów z Kujaw i tych abonamentowych odnośnie nagrody premiera dla bodajże Kubackiego "no bo wita rząd ma taką specjalną pulę i z tej swojej puli daje", Ręce opadają i odechciewa się robić na te podatki i abonament RTV.
W 2020 r. trzynasta emerytura także dla sadowników 07.01.2020 15:17
ZAP S.A. od czasów "dobrej zmiany" są pozbawione przedstawiciela w zarządzie Azotów i drenowane finansowo zarówno przez Tarnów jak i Police. Ideologii w tym wątku masa a ja wiem swoje prowadzę kilka działalności zarówno w ogrodnictwie jak i na zasadach ogólnych. W ciągu ostatnich 5 lat tylko jedna związana bardziej z konsumpcją przynosi wzrost. Reszta przy tym samym zaangażowaniu notuje wyraźne spadki przychodu. Koszty systematycznie rosną, obowiązków i papierologii przybywa, a najgorsze jest traktowanie człowieka który chce coś robić żeby zarobić jako potencjalnego złodzieja i przestępcę. Prosty przykład z końca roku wpis do rejestru BDO ,nie bardzo kto wie kogo faktycznie dotyczy, ale kara za brak od 5 tys. do 1 mln no i profilaktycznie trzeba się wpisać, czyli kolejne zmarnowane kilka godzin. Na drugim biegunie "rozbuchana" pomoc socjalna, dotowanie młodych cwaniaczków którzy oficjalnie nie pracują, nauka nic nie robienia, życia na koszt innych. W życiu nie korzystałem z pomocy socjalnej państwa bo mam dwie ręce i głowę i mogę pracować aby utrzymać rodzinę. Obecna władza rozdając na prawo i lewo łapówki wyborcze uczy nic nie robienia i cwniactwa. Ludziom trzeba dawać wędkę a nie gotowe rybki.
Bezradność tego (sadowników) środowiska ! 20.05.2019 21:00
Dawać mogą i po kilka mln tylko niech przestaną promować powstawanie nowych nasadeń. Czy naprawdę trudno zrozumieć, że zwiększanie dochodowości gospodarstw nie jest i nie musi być związane ze wzrostem areałów upraw. Tak ciężko zrozumieć co poeta ma na myśli tylko od razu bo innym dali pincet to ja muszę mieć, miej i pięć milionów ale bez nowych nasadzeń a jak chcesz się pogrążać to rób to za swoje.
Bezradność tego (sadowników) środowiska ! 19.05.2019 21:35
Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W rozporządzeniu do restrukturyzacji które podpisał w kwietniu można było dodać że za nowe nasadzenia nie przyznaje się punktów. Pozostawiono dotychczasową treść i dalej będą kolejne hektary nowych uraw sadowniczych "bo dają 60 tys." Wolny rynek to taka sama utopia jak komunizm naukowy. Gdzie można znaleźć taką dziedzinę że nie ma podmiotów dominujących bądź instytucji mających decydujący wpływ na funkcjonowanie danego segmentu rynku. Tylko przy nieskończonej liczbie dostawców i odbiorców można mówić o prawie popytu i podaży.
Umowy Kontraktacyjne - 12 zł za malinę, 5 zł za porzeczkę! 30.01.2019 19:26
Obawiam się że cały krzyk z tymi umowami będzie tylko propagandowy. Wprowadzą ustawowo umowy wszystcy będą zobowiązani je podpisać, a i tak będą martwymi papierami. Przemysł tak jak dotyczczas będzie płacił ile uważa za słuszne, najwyżej każdy dostawca będzie miał towar przekwalifikowany na PW. Co najwyżej dojdą kary umowne. Zawsze można znaleźć w parii owoc zielony, uszkodzony, czy też zanieczyszczenia organiczne typu liść kawałek patyka itp. Od wielu lat ci co dostarczają do przetwórni podpisują umowy kontraktacyjne z regóły w chwili dostawy ale podpisują bo ARiMR ściga za ich brak przetwórców. W każdej tej umowie są określone wymagania jakościowe, a odbiór jakościowy prowadzi przecież kupujący i może sobie interpretować te wymagania dowolnie wg. tzw. normy zakładowej. Jeśli cena w umowach narzuconych przez rząd będzie w mniemaniu przetwórni za wysoka poprostu zadbają o to by nikt nie miał towaru spełniającego wymagania jakościowe. Będą tylko kupować towar PW i za cenę jaka im odpowiada.
Interwencyjny skup jabłek wielkim rozczarowaniem ! 18.12.2018 20:49
A co innego może napisać polonista tylko to że nie ma żadnych wiadomości na ten temat. Kiedyś było "mój mąż jest z zawodu dyrektorem" teraz ostatnie zmieniono na "politykiem" i znów TKM i BMW jak zwykle na topie. Grunt to "fachowcy u władzy"
KUPS: Zmiany w VAT pogorszą sytuację sadowników 18.12.2018 09:13
100 % sok z owoców jagodowych nie nadaje do konsupcji przez przeciętnego osobnika "homo sapiens". Z tym poziomem kwasowości soku się nie da konsumować. Oczywiście można mieszać z innymi rodzajami owoców jako wieloowocowy ale to już nie ten smak. Trochę szkoda bo w ostatnich latach pojawiło się dużo napoi z zawartością soków naturalnych. Po tych zmianach podatkowych znów napoje smak truskawkowy będą zawdzięczać trocinom jak było dawniej, a porzeczkowe wyciągom z liści. Może na produkcji jabłek to się tak nie odbije ale dla owoców jagodowych gdzie ponad połowa owoców kierowanych do przemysłu szła na koncentrat a na soki NFC tak śladowe ilości, że prawie bez znaczenia dla zbytu, to ta zmiana podatkowa oznacza totalną klapę. Czyżby znów zakamuflowane wspieranie przez rządzących sadownictwa za wschodnią granicą? Zamiast wspierać krajową konsumcję, ktoś chce zlikwidować zbyt koncentratów z owoców jagodowych w Polsce. Chyba lepiej pić wodę z sokiem niż wodę z chemią, ale widocznie niektórzy wiedzą lepiej co dla szarego obywatela jest dobre. Jak żyć - krótko oto ich motto i nie dotyczy ono elit.
Skup interwencyjny jabłek - lista punktów odbioru 10.10.2018 14:27
Czyżby pierwszy sadownik PiS, Pan radny Solis już wywiózł, że zamknęli skup?
Pół miliona ton jabłek przemysłowych po 0,25 zł / kg ! 07.10.2018 14:45
Chodziło mi o nabory z poprzedniego okresu. Te z tej perspektywy to raczej nie mają jeszcze wpływu na destabilizację rynku bo zwyczajnie są dopiero w okresie realizacji i ich efekt będzie widoczny za dwa trzy lata gdy osiągną pełnię zbioru. Jak jeszcze to zacznie owocować to lepiej nie myśleć co się stanie.
Pół miliona ton jabłek przemysłowych po 0,25 zł / kg ! 07.10.2018 14:04
Nie głupia polityka tylko jak zwykle głupia interpretacja przepisów. W założeniach biznesplanów był wzrost dochodu. Jak go uzyskać - najprościej zwiększyć skalę produkcji, a to w perspektywie makro spowodowało wręcz katastrofalny spadek. Winnymi są zarówno naiwni rolnicy, cwani sporządzający wnioski bo tak najłatwiej było wykazać wzrost a na końcu nie do końca kompetentni pracownicy ARiMR bo to zatwierdzali. Wzrost dochodu bez zwiększania skali produkcji też dało się wykazać tylko wymagało to trochę chęci i czasu od sporządzających wnioski. No ale po co jak do gotowca na zasadzie kopiuj wklej wystarczyło powklejać dane, a naiwni chłopi i tak łykali te wnioski na potęgę bo zwiększy produkcje o 20% to se kupi nowe maszyny. Jeden wniosek dwadzieścia drugi dwadzieścia i już 44 % powierzchni danej uprawy więcej. W skali makro nadprodukcja i lament, a na papierze tak ładnie te cyferki wyglądały.
Koniec dopłat Unii do jabłek ? 23.09.2018 13:58
W pierwszej mierze firmy lub osoby sporządzające wnioski. Sadownicy zostali złapani na haczyk niby darmowych pieniędzy. Zaraz po nich cała masa dostawców tzw. środków do produkcji. Chłopi mają w zamian w większości przeinwestowane gospodarstwa, które będą im jeszcze ciążyć przez parę lat. Spowodował to brak odpowiedniej wiedzy ekonomicznej. Zakup środków trwałych to koszt rozłożony na szereg lat a nie przychód. Koszt cokolwiek zmniejszony dotacją pod warunkiem że nie było po drodze kredytów bo jak były to dotację wziął bank. Teraz w okresie nadprodukcji większość tych inwestujących będzie "zjadać" amortyzację, a za parę lat jak się wszystko zamortyzuje - lepiej nie mówić.
1
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram