Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: XmeN2007

user name
Imię i nazwisko:
Jan Kowalski
Login:
XmeN2007
Kiedy dołączył do portalu:
24.05.2007 21:01
Liczba wpisów na forum:
92
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
7
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1880

Wszystkie komentarze użytkownika

ZSRP: Wycofywanie jabłek na biogaz 06.11.2018 16:39
Mam na mysli jablko zarówno deserowe jak i przemysłowe, ale bez przechowywania , czyli prosto z drzewa .
ZSRP: Wycofywanie jabłek na biogaz 06.11.2018 15:35
Skoro koszt produkcji oscyluje wokół 1 zł to znaczy że co roku większość dokłada ? Myślę że realny koszt produkcji to jakieś 30-40gr
Straty spowodowane przez przymrozki, grad – wnioski 30.08.2017 09:34
@cielmus, używasz słów, których znaczenia nie znasz i robisz to nieprawidłowo. Sprawdź proszę w słowniku języka polskiego co oznacza słowo "bynajmniej"
Przymrozki 9/10 maj 2017r. 12.05.2017 13:15
tak, już widzę jak ubywa nam setek tysięcy hektarów sadów bo w jednym roku wymarzło. Nie wiem czy sami w to wierzycie czy piszecie głupoty żeby pisać. Zrezygnujesz jeden z drugim z sadu bo w tym roku zbierzesz kilka % normalnego zbioru lub wcale ? po prostu będzie to ciężki rok dla wielu ale napewno nie ubędzie sadowników. Chyba że sytuacja powtórzy się przez kolejne 5 lat
KSPCP: Szanowny Panie Ministrze 01.08.2015 16:41
Żaden biznes nie daje 100% gwarancji sukcesu, tym bardziej rolnictwo (za dużo tu zmiennych) i nawet jeśli masz głowę na karku to możesz umoczyć tyłek. Moim skromnym zdaniem gdyby chociaż 1/3 plantatorów porzeczki postąpiła w zeszłym roku z owocem tak jak ja, tzn pozostawiła go na krzaku, to w tym roku mielibyście inną sytuację ( wiem, wiem...łatwo mi mówić bo mam tej porzeczki całe 4 czy 5 ...krzaków :) Pozdrawiam !
KSPCP: Szanowny Panie Ministrze 01.08.2015 16:41
specjalnie zalogowałem się, żeby odpisać aktywnemu tu w temacie porzeczki forumowiczowi Fragii : Kolego (jeśli mogę się do Ciebie tak zwrócić), apeluję, opamiętaj się i zdecyduj (sprecyzuj o co Ci właściwie chodzi), do kogo masz właściwie pretensje ? Prawidłowo zwrócili Ci inni tutaj uwagę, że jesteś hipokrytą. Jesteś Hipokrytą przez duże "H" Sam sprzedawałeś sadzonki porzeczki, a bełkoczesz teraz, że mówiłeś ludziom żeby nie sadzili. To po co im sprzedawałeś skoro wolałeś żeby nie sadzili ? odpowiem za Ciebie: byłeś zaślepiony zyskiem, tak samo jak ci, którzy kupowali tą sadzonkę. Myślisz, że jesteś krok przed wszystkimi....niestety nie, muszę Cię zmartwić. Wiedziałeś, że cena spadnie a mimo to inwestowałeś ? myślałeś że ludzie po roku czy 2 czy nawet 3 latach niskich cen zaczną masowo karczować plantacje ? a Ty wtedy zarobisz miliony ? w ten sposób myślą tysiące, więc nie jesteś przed nimi o nawet kroczek. Rolnictwo to niepewny biznes i zyski tu trzeba przeliczać na dekady. Zwykle po kilku słabych lub beznadziejnych latach przychodzi sezon lub dwa dobrych cen i zabawa rozpoczyna się od nowa. Zwykle mają tu wpływ dwa czynniki : popyt i podaż, ale ogromne znaczenie mają długoterminowe plany dużych graczy na rynku (przemysł przetwórczy w ten sposób zapewnia sobie bazę surowca.) Chłop się cieszy z dużej kasy ale licząc średnią z 10 lat wyjdzie co ma wyjść... czyli mizerna średnia. Fajnie by było trafiać ze wszystkimi uprawami w ten "złoty rok", ale niestety tak się nie da. najbardziej rozbawiło mnie w Twojej wypowiedzi to zdanie : "Ja handlując porzeczkę w roku 2011 po 5 zł, już wtedy wiedziałem że porzeczka spadnie z ceny..." . Jestem pełen podziwu dla Ciebie. fascynujące... Ja, gdy w 1991 r gdy podrzuciłem kamień do góry, już wtedy wiedziałem, że on spadnie na dół (ziemię).
1 2
2019_Yara_domyslny
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram