Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Embargo na TAK czy na NIE?

Embargo na TAK czy na NIE?

Większość właścicieli sadów uważa, że z rosyjskim embargiem zdołano sobie w Polsce poradzić pisze polskieradio.pl

W rozmowie dla polskiegoradia.pl Ryszard Ciźla prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej mówi, że- Embargo ma nawet pewien pozytywny skutek. Wyjaśnia, iż - W efekcie w dalszej pespektywie, może ono zadziałać korzystnie dla naszego rolnictwa.

Jeśli embarga nie byłoby nadal wierzylibyśmy, że rynek rosyjski zawsze wszystko od nas wchłonie. Teraz wiemy, że tak się nie stanie m.in. ze względów politycznych. Dlatego poszukujemy innych możliwości sprzedaży i je znajdujemy. To jest dobre, bo w pewnym momencie w Rosji embargo może się skończyć i wtedy to my będziemy dyktować Rosji warunki: za ile i czy w ogóle im sprzedamy - przekonuje Ryszard Ciźla.
źródło: polskieradio.pl

Czy z wprowadzonym embargiem poradzono sobie w Polsce? Czy nowe rynki sprzedaży zastąpiły rynek rosyjski?

Jak informuje Agrobiznes po unijne miliony są tłumy chętnych. W związku z rosyjskim embargiem, rolnicy oddają na cele charytatywne owoce i warzywa. Pytanie - czy rekompensaty są pewne... jak w banku?

Do ARR w Kielcach ponad 650 rolników złożyło powiadomienia o stratach spowodowanych rosyjskim embargiem. Później rolnicy zaczęli szukać miejsc gdzie mogą oddać owoce.

Wielkie oblężenie przeżywa ostrowiecki bank żywności. To miejsce najczęściej wybierają sadownicy. W biurze Marii Adamczyk szefowej Świętokrzyskiego Banku Żywności telefon nie milknie. Na listopad i grudzień lista przyjęć jest już zamknięta, a niedługo ruszą zapisy na styczeń. W ubiegłym roku trafiło tu prawie 35 tys. ton owoców. To najwięcej w kraju. Do Świętokrzyskiego Banku Żywności przyjeżdżali także sadownicy z innych części Polski - Mazowsza czy Lubelszczyzny.

W tym roku bank wprowadził limity przyjęć. Dziennie rozładowanych zostaje tu tylko pięć 20 tonowych tirów. Czyli aż o 10 razy mniej niż przed rokiem.

Rolnicy niesprzedane owoce i warzywa mogą oddawać do ponad 120 innych organizacji w całym kraju. Czas na to rolnicy mają do czerwca. Później ruszy wypłata unijnych rekompensat.
źródło: tvp.pl

Obecnie zbiory jabłek praktycznie są już zakończone. Na drzewach pozostały jedynie minimalne ilości Idaredów. Większość towaru trafia teraz do chłodni a owoce, które nie spełniają norm do przetwórstwa.

Jak podaje Agrobiznes ceny jabłek przemysłowych obecnie są jeszcze stabilne, choć przetwórcy zapowiadają obniżki. Problemem jest jakość dostarczonego towaru, bo wraz z owocami trafiają też liście.

Na razie za jabłka przemysłowe zakłady płacą nadal ponad 50 gr./kg. Czyli dwa razy więcej niż w roku ubiegłym – informuje Agrobiznes.
źródło: tvp.pl

Czy sytuacja na rynku jabłek przemysłowych rzeczywiście tak wygląda?
Przedstawiamy aktualne ceny jabłek przemysłowych udostępniane na forum przez użytkowników portalu sadownictwo.com.pl w dniach od 8 do 13 listopada:

8 listopada:
okolice Piły 40 gr, Nowa Wieś 52 gr, Wysiadłów ( ok. Sandomierza) 50 gr/kg.
9 listopada: Nowe Szwejki 50 gr, Wilga 53 gr, Zakrzów (Lubelskie) 52 gr, Braciejowice 52 gr, Powiat Opole Lubelskie 54 gr, gm. Chynów 52 gr, okolice Samborca 54 -55 gr, Okolice Warki 52 gr, Sobienie Jeziory 50 gr, Nowe Podole 53 g, okolice Samborca 52 gr/kg.
10 listopada: Lubelskie gm. Urzędów 52 gr, Przysucha Hortex 51 gr, Wilhelmów koło Huty Błędowskiej 55 gr, Sandomierskie gm. Samborzec 55-56 gr, Mogielnica 51-52 gr/kg.
11 listopada: gm. Dwikozy 55 gr, gm. Chynów 52 gr/kg
12 listopada: okolice Sandomierza 54 gr, okolice Opola 55-56 gr, Wilga 53 gr, gm. Chynów 51 gr, Ćwiętalka 55 gr, Szwejki Wielkie 52 gr, okolice Mogielnicy 52 gr/kg.
13 listopada: gm. Chynów 47 gr, gm. Belsk 50 gr, lubelskie 47-50 gr, okolice Warki 47 gr, okolice Magnuszewa 47 gr, Braciejowice 46-47 gr, pod Sandomierzem 48 gr, okolice Grójca poniżej 50 gr, Nowe Szwejki 45 gr/kg.

Jak w najbliższych dniach będą kształtować się ceny za owoce przemysłowe? Ulegną jeszcze większym obniżkom? A może wzrosną w najbliższym czasie?

komentarze (30):

dodaj komentarz
Melolontha
Melolontha 14.11.2015 12:28 Sprawdza się porzekadło , że co nas nie zabije, to nas wzmocni ?...Pozdrawiam !
prince
prince 14.11.2015 17:46 Zawsze pierwszy, byle co aby tylko coś napisać... żenada!!!
Melolontha
Melolontha 14.11.2015 18:05 prince... Bywa że odczekuję jakiś czas i obserwuję...A kiedy widzę że chętnych do komentowania nie ma, to piszę co mi do głowy przyjdzie... I mam przeważnie satysfakcję, że po moim wpisie znajduje się też ktoś inny, który zachęcony / taką mam nadzieję / moim wpisem, decyduje się podzielić swoimi przemyśleniami... Tak było np. przy zamieszczonych ostatnio filmikach...Tylko że te przemyślenia trzeba mieć, co jak widzę mutantom / prince / zbyt często się nie zdarza a szkoda...A poza tym pod każdym newsem jest zamieszczona ta sentencja, że " jeszcze nikt nie komentował " i zachęta " bądż pierwszy i wpisz komentarz "... To zaproszenie dla wszystkich... I sprawa ostatnia... U góry z lewej zawsze zamieszczony jest nick dzięki któremu wiadomo kto pisze a jak ktoś kogoś nie lubi , to nie musi czytać... I zawsze może sobie przecież kupić swoją ulubieną gazetę / "Gościa Niedzielnego " albo "Nie "/ a w niej będzie mógł przeczytać to co wie od dawna i z czym się zgadza...Pozdrawiam !
Melolontha
Melolontha 14.11.2015 18:24 P.S. I zrozum kolego że co innego dyskusja na tematy fachowe w której wskazane jest mieć wiedzę a co innego komentarze... Bo weżmy np. konkurs chopinowski... Tu oczywiście największą wartość mają komentarze znawców ale przecież na temat swoich wrażeń mogę również wypowiedzieć się ja a nawet gość spod sklepu, choćby tylko umiał zanucić " wlazł kotek "... Pod warunkiem że zaznaczy, że to jest jego komentarz...
jerzy45
jerzy45 14.11.2015 21:09 Wiesz prince, że się wygłupiłeś, że zarzucasz Majowemu, że pisze jako pierwszy...Błąd ! To zawsze mnie zarzucano, że jestem pierwszy...lider :) Spójrz na przedział czasowy ( w godzinach i w latach...) Gdy dożyjesz emerytury, to też będziesz mógł siedzieć przy kompie i czekać, by być pierwszym...Nie Melolontho ?
Patrzę na cene przemysłu z okolicy Piły i widzę, że ich tam cyckają.... U mnie jest - było 47 groszy. Patrząc na różnicę w cenie, to można by rzec, że tak działa konkurencja. Jednak mam wątpliwości, czy tak jest. Ciekawe, jakim językiem będzie gaworzył nowy minister rolnictwa...Znany jest z tęgiej głowy, ale nie mam pojęcia, co to ma znaczyć. Proponowałbym sadownikom by wysłali mu beczkę cydru...tak na dobry początek... Blado widzę jego aktywność w kierunku polskich owoców i warzyw...Co on potrafi ??
Melolontha
Melolontha 14.11.2015 21:39 jerzy45... Bo weżmy na ten przykład te filmiki... Tagi / cholera wie co to te tagi / mówią że filmiki były zamieszczone 12.11 a mój komentarz / pierwszy komentarz / wyświetlił się 13.11, na dodatek ok. wpół do dziesiątej wieczorem... To dowód na to, że nie jest prawdą że nic nie robię tylko siedzę jak myśliwy na ambonie i czatuję żeby być pierwszym... Ale w końcu zacząłem, bo pomyślałem że to tak trochę głupio kiedy admin się wysila i zamieszcza a tu nic...A że nie wszystkie moje komentarze są mądre ?...Toż nawet admin zgodził się kiedyś ze mną że nigdzie nie jest powiedziane że to co się pisze w internecie musi być zawsze mądre...Ale sprawę przemyślę i spróbuję się postarać żeby Melolonthty było w komentarzach mniej...A za wsparcie, dziękuję !
Fantazja
Fantazja 16.11.2015 14:18 Kolega "księciunio" ewidentnie nie content że się nie wyrobił jako pierwszy :D Jak w gimnazjum :)
Melolontha
Melolontha 16.11.2015 16:47 A tu naprawdę nie jest tak jak w szkole, gdzie uczeń bywa zmuszany do przeczytania lektur obowiązkowych albo ich streszczeń... Gdy przechodzę obok księgarni i pomyślę, ile ludzie napisali rzeczy, których ja nigdy nie przeczytam... Ale cieszmy się, że...pisać każdy może...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KORTEZO
KORTEZO 14.11.2015 12:30 Za jabłko przemysłowe nie było aż tak źle, przykładowo jeśli na skupie mamy 0,52 gr +vat to wyjdzie jakieś 0,55...Jeśli spojrzymy dalej ominiemy pośrednika i zawieziemy większe ilości na przetwórnie za przemysł wyjdzychodził nam, nawet i 0,60gr...Gorzej jest z jabłkiem deserowym, gdzie ceny rozpoczynają sie 70gr od 65+ średnicy i to przy większości odmian, gdzie jabłko musi byc idealne bez żadnej skazy, rwane delikatnie niczym jajko...To moim zdaniem jest tragedia, bo takie jabłko trzeba cały rok pielęgnować a cena 10gr-20gr wyższa niż za przemysł, tak to tylko w POLSCE jest.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kargul
kargul 14.11.2015 17:09 Za popularne czerwoniaki jest teraz 65-70 mm 80 gr netto za jabłko 70 mm + 1,1zl za normalne jabłko 30% wybarwienia no wiadomo bez robaka parcha i jakiś wgniecen no może dla niektórych to sa jakies kosmiczne wymagania jak sie przyzwyczaili pakowac w karton wszystko co było na drzewie
KORTEZO
KORTEZO 18.11.2015 06:16 Teraz za czerwonki 65-70mm jest 80gr bo podrożało, a z 70 mm + 95gr i te 95gr lepiej ci wyjdzie niż 1,1zł bo musisz odliczyć koszty sortowania i transportu gdzie w tej cenie sa ukryte...Co się
kargul
kargul 18.11.2015 18:05 No ja wiem ze niektórym krasnoludki sortuja jak w domu na gotowo sortuja i pewnie przyjezdzaja na miejsce po te jabłka naszykowanie i nie odliczaja transportu bo szykujecie odrazu po kilkaset kartonow.
Po odliczeniu kosztow sortowania zostaje mi 1 zł to wiecej niz 95 gr a czy mam to wozic w kartonach czy w skrzyniach to te same koszty transportu,co do sortowania to princ<wyzsza cena> na 20 ton niecala tona przemyslu gloster na 35 skrzyn cos kolo 400 kg przemyslu itd
ligol20
ligol20 18.11.2015 18:50 Ja tam popularne czerwonki od tygodnia robie po 1.2zł od 7cm.
decosta
decosta 18.11.2015 19:34 Ligol ma zawsze szczeście ,omija pośredników i kasę trzepie .
ligol20
ligol20 19.11.2015 09:24 Na początku szło bez pośredników a pośrednicy dzwonili i chcieli żeby im sprzedać po niższej cenie, minął tydzień i już pośrednikom też sprzedaje i po takiej cenie jaką chciałem dostać. Trzeba sie cenić koledzy...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

transporter
transporter 15.11.2015 08:11 embargo tak naprawde tylko ograniczyło nasz export do Rosji ,realnie około 70% tego co trafiało normalną drogą i tak wiedzie do tego kraju po przez reexport z innych zaprzyjażnionych z Rosją sąsiadów czy nawet odległych krajów nie obiętych embargiem .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 15.11.2015 12:41 http://www.sadyogrody.pl/owoce/101/rosnie_wielkosc_zbiorow_jablek_w_rosji,3536.html 5,5 mln produkowane przez WNP to już konkretna ilość, szkoda, że nie napisali ile w tym deseru, embargo i na produkcję u nich mocno wpłynie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 15.11.2015 15:10 Mnie też serce boli Melolontho, gdy @admin główkuje i stara się zachęcać do dyskusji. A wolna dyskusja idzie nie zawsze zgodnie z zamysłem tegoż admina. Jednak w wielu przypadkach wchodzisz na portal i chciałbyś coś przeczytać...coś. A tu, jak makiem zasiał. Codziennie wchodzisz i co ? I nic. Wówczas szkoda mi @admina i staram się wytężyć swe szare komórki do najwyższego z możliwych impulsów, by coś wymuśliły. I wówczas wystarczy ten impuls, ta iskra, by z tematu który nie interesuje nikogo, przerodził się w tzw. gorący temat. Jest wiele sposobów by to osiągnąć. Takim sztandarowym tematem od zawsze jest polityka. Wystarczy jedno słowo i rusza lawina...
jerzy45
jerzy45 15.11.2015 15:16 Co do embarga. Jest taka możliwość, że poprzez takie działania wiele gospodarstw zaniecha produkcji - szczególnie przemysłu. Powiedzmy sobie krótko. Jeśli nie rynek wschodni, to nie ma takiego pojęcia - to, co urosło do kartona...jak napisał @kargul. Czas zniweluje różnice pomiędzy złymi, a dobrymi producentami...Nie. Stworzy się przepaść, która będzie poszerzać się coraz bardziej, bo badziewie już nie przejdzie. Tym samym na rynku pozostaną tylko najlepsi !! Nie jest powiedziane - najwięksi...najlepsi, co produkują najwyższej jakości towar,... Tylko to wszystko psuje to wycofywanie jabłek z rynku !!! Jeśli będzie się to powtarzało co rocznie, to cały ten misterny plan zaprezentowany przeze mnie zejdzie na psy. Pozostanie mizeria...Ale czy pewnym politykom na tym nie zależy, by sterować masami ??
Melolontha
Melolontha 15.11.2015 16:34 Embargo...Polityka... Wielkie Słowa... I jeszcze takie COŚ, co nawet nie wiem jak nazwać...COŚ z czym spotkałem się dziś w sklepie którego nazwa nawiązuje do dino-zaura a czego nawet nie bardzo umiem nazwać... Jabłka...Jedna cena...A w pudłach wymieszany duży Cortland z małym Jonagoldem i jeszcze mniejszym Glosterem plus ...Lobo...A przy stoisku pani, która porządkuje leżące tam inne owoce i warzywa... Pytam, dlaczego tak ?... I czy można by tak było np. z mięsem, żeby przemieszać schab z szynką i drób z wieprzowiną i puszczać w jednej cenie... W odpowiedzi wzruszenie ramion i argument, że " ja tu muszę posprzątać to, co klienci nabałaganili "...A potem argument drugi, że " klientowi który kupuje jabłko, jest obojętne jaką odmianę kupuje "... Ripostuję, że to bałagan i że tak nie powinno być a następnie pytam, kto za to odpowiada... W odpowiedzi słyszę, że " odpowiadają po części nasi dostawcy a po części my, czyli personel "... I co z tym zrobić ?... Miało być tak / i chyba jest / że przy każdym produkcie miała być informacja o kraju pochodzenia... To może potrzebna by też była ustawa zmuszająca sklepy by informowały jaka odmiana jabłka leży na sklepowej półce ?...Bo na razie pisze tam tylko to, że to co widzimy, to jabłko, co jest zresztą zgodne z prawdą...Pozdrawiam !
jerzy45
jerzy45 16.11.2015 18:53 Tu chyba palce maczali ci "Anonimowi", bądź ci z ISIS... Albo ci, co Tobie Melolontho stawiali minusy za Twój post mająś, jak się kiedyś mawiało ...coś tam pod sufitem... Pewnie ci, co minusowali ciągle są w epoce gazety, klatki, dyszla, woza i byle na pół literka i zagrychę starczyło...Człowieka - Polaka nie zrozumiesz...
Melolontha
Melolontha 16.11.2015 19:21 jerzy45... Ja te plusy i minusy traktuję jako plusy dodatnie i plusy ujemne... A najgorsze są te zera...Bo to świadczy o tym, że albo nikt nie przeczytał albo przeczytał i go nie rusza... Dlatego stawiam Ci plusa a to z pewnością przyspieszy pojawienie się minusa... I będziesz miał 2 : 0 ...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jurol
jurol 15.11.2015 16:00 Tak to jest jak na wybory do Izb Rolniczych nikt nie chodzi a żeby stać się jej członkiem wystarczy kilka
głosów.Mamy tutaj klasyczny przykład Ryszarda C który związek branżowy producentów rolnych traktuje jako tubę dla polityków wygłaszając dyrdymały!.Wstyd mi za was Scyzoryki.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 15.11.2015 17:51 Wielokrotnie pisałem, że polskie jabłko jest traktowane gorzej niż polska pyra. Tak. b To jest przejaw arogancji i poniżania nie samego towaru, ale Nas - polskich producentów owoców i warzyw... Jest to nie brak szacunku do tego, co dała nam Matka Natura, czy sama Bozia, ale jest to danie Nam w mordę prosto z liścia... Wielokrotnie pisałem, że w Naszym polskim interesie, w naszej polskiej racji stanu producentów marchewki, szczypiorku, malin czy jabłek jest tak zapakowanie towaru, by nie było możliwości grzebania w towarze - do samego dna !! Jeśli już zapakujemy towar w opakowania zbiorcze, to kolejnym krokiem powinno być zoobligowanie służb sanitarnych do tego, by i polskie jabłko było traktowane na równi z boczkiem, czy salcesonem... Jeśli nikt nie posłucha mego apelu, to ciągle będziemy mieli ten sam problem - niszczenie świetnego towaru przez tzw. klientów, którzy pracę Naszych polskich rąk mają serdecznie w dupie... !!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Nicram96
Nicram96 16.11.2015 19:39 dla tych co bronili złodziei - i takie menelstwo miało cos dla nas zrobic ???

http://m.se.pl/wiadomosci/polityka/spladrowano-prezydencka-wille-1-5-mln-strat_729157.html

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 17.11.2015 14:06 O co tu chodzi ??????????? Z artykułu wyciąłem fragment po ile na węgrzech sprzedają jabłka:
"W ubiegłym miesiącu odmianę Idared sadownicy sprzedawali w cenie 0,57 euro/kg, czyli o 55 proc. drożej niż w 2014 r. Jabłka odmiany Golden Delcious uzyskiwały cenę 0,61 euro/kg, czyli o 48 proc. drożej niż przed rokiem."
O co ku..a chodzi w Polsce???????????

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Sobek
Sobek 17.11.2015 17:39 Jeżeli można kupić hurtowo jabłka za 1/4 ceny starej UE lub 1/2 ceny dawnych demoludów to hurtownie, grupy, sklepy tak płacą za jabłka. I chyba trzeba się z tym pogodzić dopuki rynek nie wymusi jakości . Ale patrząc na Tesco gdzie jabłka były eksponowane w chłodniach ułożone w rządkach , a obecnie wygląda jak szmalc. mydło i powidło byle taniej. Handel schodzi na psy.
Zbyszek124
Zbyszek124 17.11.2015 17:42 Poprostu mamy nad produkcję. Jak byśmy produkowali 2mln ton. tez by jabłko juz było 2 zł.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KORTEZO
KORTEZO 18.11.2015 06:32 Embargo to zagranie polityczne, które miało na celu osłabienie Polskiej gospodarki, a najbardziej ucierpieli ci co produkują...Nadprodukcja jest co się dziwić jak patrząc w przeszłość, kilkanaście lat wstecz w mojej okolicy mało kto miał sad, a teraz nakupili ziemie, a na tych kawałkach sad, jak tak popatrzeć każdy ma mniej bądź więcej sadu

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Nicram96
Nicram96 20.11.2015 08:58 artykuł i forum :) - taki jest świat

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/ortodoksyjny-zyd-w-worku-foliowym-na-pokladzie-samolotu/0bts4

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Podsumowanie sezonu 2019 - Kamil Jeziorek

Kilka pytań do Kamila Jeziorka z firmy Syngenta m.in.: 0:11 O ocenę tegorocznego sezon pod...

Polskie jabłka na równi z włoskimi ?

Jak czytamy na freshplaza.com konkurencja między polskimi i włoskimi eksporterami jabłek...

Coraz więcej Ukraińców ma zamiar wyjechać z Polski

Perspektywa otwarcia na początku przyszłego roku niemieckiego rynku pracy na osoby spoza...

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Przetwórnie przechytrzyły,...
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
Spłonęła grupa...
To żadna sensacja. Kiedyś w czasie zaborów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Gdy wczoraj napisałem trzem "tenorom"...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kto wygra wybory, to drugorzędna sprawa....
Spłonęła grupa...
Jabłka w chłodni tez spłonęły?
Spłonęła grupa...
Szkoda obiektu.
Spłonęła grupa...
Ta co nie płaci już skrzynie wysprzedawali,...
Spłonęła grupa...
To była normalna firma czy kolejna co...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy różnica ze Atkinsonem jest taka ,,,on...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja Alfredzie40 jestem bardzo ukontentowany i...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Partyjnym fanatykiem nie nazwałem Ciebie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
przypomniało ci sie o problemach sadownictwa...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Zaplątałeś się SławkuS. Nie jesteś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Alfredzie40... Gdybyś tylko chciał, a może...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Minusy? Mam się przejmować jakimś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy ,,weź chłopie się opanuj ,dzieckiem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Chciałbym jeszcze napisać o śp. Andrzeju...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Możesz SlawkuS opisywać rzeczywistość,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Pewnie Chrabąszcz ma się dobrze, ale...
Cenę jabłek wyregulował...
Coś o sukcesie...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przychodzi taki czas, że zaczyna cię to...
Cenę jabłek wyregulował...
Mam wrażenie, że osoba redagująca ten...
Noc w alejce z jabłkami w...
Witam. Ja obawiam się że chrabąszcza już...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przepraszam za błędy, ale mam dysleksje,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Jerzy45. Gdzie byłeś jak Cie nie było?...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Raczej Ciebie drażni wyprostowanie faktów,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Powoli odchodzę od sadownictwa w liczbie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ty SławkuS zawsze masz wytłumaczenie na...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Jako, że temat suszy jest istotny dla mojego...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O proszę, Jerzy jak zawsze trzymasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Sam sobie odpowiem na swój komentarz, bo...
Przetwórnie przechytrzyły,...
...decosta... Zanim nadejdzie ten wiekopomny...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Miałem kiedyś kupca ,który na temat...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja się tak koledzy spytam - co zrobiła...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Co do ścinania drzew leśnych : nie wiem czy...
Pomoc suszowa: To nie jest...
To, co napisałem o opadach podtrzymuję i...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Ja jestem w sumie dobrym obserwatorem pogody...
Noc w alejce z jabłkami w...
W tekście jest taka teza, że sadownik,...
Pomoc suszowa: To nie jest...
w gminie Błędów też jeszcze nie ma...
Pomoc suszowa: To nie jest...
W Lubelskiej gminie wWilków nie na...
Maszt do ciągnika mcsm inne...
Witam a może maszt od Bułgarka EV 602 3,30...
Goszczyn: Informacja dla...
Gdzie taki huragan był, gdzie taki sad na...
Polska nadal największym...
Czemu służy tego typu artykuł ,a raczej...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Zgadza się, ale jeśli po wsadzeniu odrazu...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Sadowniq - a ja z tobą się nie zgodze. Jak...
Wapno z KA
Witam posiadam do wynajęcia młynek -...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Z tą odpowiednią agrotechniką cięcia to...
Noce i poranki przyniosą...
Jeśli to powietrze jest z północy to... w...
Polska nadal największym...
Embargo miało pozbawić nas sadowników...
Polska nadal największym...
Takie informacje o drogach nie powinny być...
Polska nadal największym...
Brawo , Guzik na posła ...
Są środki na kredyty...
Co to za odmiana na zdjęciu ??? i jak...
kopie suchy przemysl
Tutaj nie ogłoszeniami a ceną trzeba...
Polska nadal największym...
Zamieszczam mój wpis z 2017r. - ja prosty...
Polska nadal największym...
Nie ma ceny nie ma wysokiej jakości proste...
Isomate CLS czy warto było ?
Kortezo ma racje ja tez pryskalem na zwojki...
Isomate CLS czy warto było ?
OK, i życzmy sobie cen podobnych w...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje już drugi raz dziś :) No ale jak...
Isomate CLS czy warto było ?
Ja chętnie bym inwestował w nowe nowinki...
Isomate CLS czy warto było ?
Super, no to tylko życzyć abyś kolejny rok...
Isomate CLS czy warto było ?
Nie wiedziałem, przyszły rok może być...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje, ale czy wiedziałeś już pod...
Isomate CLS czy warto było ?
U mnie w kwaterze 6ha nie było objawów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja zeszłym roku pozbierałem, niestety,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Święte słowa w mojej okolicy też...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja również nie zbierałem w ubiegłym roku,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Takich ludzi brakuje w tej branży za dużo...
Czas na MiniKiwi!
@Marcin79, ile sekund na to ZATWIERDZENIE...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Przetwórnie przechytrzyły w tym roku a w...
Czas na MiniKiwi!
Tak jest ALE ...... nie od razu - MUSIAŁ...
Czas na MiniKiwi!
Twój komentarz jest również pod news-em o...
Kupię skrzyniopalety
Zależy nowa czy używana. Proszę o zdjęcie...
Czas na MiniKiwi!
ps tutaj przynajmniej można pisać to co sie...
Odmiana Muna w opinii sadownika
każdy kupi raz , spróbuje i koniec ... po...
Czas na MiniKiwi!
Juz na jagodzie kamczackiej ludzie zrobili...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Mnie ta odmiana nie smakuje, a raczej jest...
Kupię skrzyniopalety
Jaką cene oferujesz?
25 września rusza nabór...
W wodach polskich nie musisz nic zgłaszać,...
25 września rusza nabór...
Ps. Odnośnie powyższego. Mam na myśli...
25 września rusza nabór...
A ci co mają poniżej 30 m. to czy grożą...
25 września rusza nabór...
Oczywiście studnie powyżej 30m
25 września rusza nabór...
Zbyszek czy te kary i "samowole" dotyczyły...
25 września rusza nabór...
Pobieranie wody bez zezwolenie wodo prawnego...
25 września rusza nabór...
Koszt wszystkich pozwoleń kosztuje ok 10 tys...
11 mln długu spółki...
Agencja wstrzymala 600 tys. a dlug 11mln...
Złodzieje okradający...
kajdanki mordercy policja założyła to był...
Złodzieje okradający...
sa tacy co nie mają nic i wolą posiedzieć...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Lepiej bedzie-rozmowa hieny z prawie...
Złodzieje okradający...
Jak ktoś nie ma ubezpieczenia OC , a...
Złodzieje okradający...
a skąd on ci weźmie 100 tys. Lekarstwem...
Złodzieje okradający...
A co to jest 5 lat ? Powinna być mara...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Rozmowa z nimi ,to tak jak prosić złodzieja...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
W ubiegłym roku zarobili na kilka lat i...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Rozmowa Polikarpa ze śmiercią ...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Przecież zartowalem
Deutz-Fahr TTV 5090 -...
Dwie rzeczy w tych ciągnikach mi się nie...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Przy cenie 60 gry przemysłu to za 3-4 lata...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
I dlatego trzeba wprowadzić cenę minimalną...
25 września rusza nabór...
W pewnych warunkach da się to ugryźć bez...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Bo cena przemysłu od zawsze ustawiala cenę...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
bo 30 % produkuje przemysł a nie deser....
25 września rusza nabór...
No tak a ile go to pozwolenie kosztowało? W...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Czemu dbamy o cene jabłka przemysłowego...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Legalne zatrudnienie nie jest przecież...
Ukraińcy zbierali na czarno...
i znów "dobro" zwyciężyło!
25 września rusza nabór...
-nie można na dzierżawionym -trzeba...
Ile kosztuje przygotowanie...
Przepraszam że post pod postem ale... Z...
Ile kosztuje przygotowanie...
Moim zdaniem pokazane wyliczenia są próbą...
Ile kosztuje przygotowanie...
Jeszcze do tych kosztów trzeba dodać 10gr...
Ile kosztuje przygotowanie...
Tytuł artykułu powinien brzmieć: Ile...
Ile kosztuje przygotowanie...
Prezesi rozgrzeszają siebie jeszcze przed...
Ile kosztuje przygotowanie...
Sadownik też ponosi koszty,( podatki,...
Ile kosztuje przygotowanie...
To oczywiste,że w deserze,tak samo jak w...
Ile kosztuje przygotowanie...
Znam miejsca gdzie grupa prawie upada,...
Ile kosztuje przygotowanie...
Pytanie; do kogo skierowany jest powyższy...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Jaka odmiana tych czarnych malin?
Maliszewski: Ceny...
Konsument płaci, ale oni wtedy tyle nie...
Maliszewski: Ceny...
Że są ludzie w tym kraju co uważają,że...
Maliszewski: Ceny...
To że przetwórcy tak chcą długoterminowo...
Maliszewski: Ceny...
baracuda,dlatego żeby przetwórcy mieli w...
Maliszewski: Ceny...
Zastanawiające jest dlaczego pan Maliszewski...
Zbiór jabłek
W zeszłym roku prawie wszyscy płacili...
Maliszewski: Ceny...
Ja już się boję otworzyć lodówkę,bo...
Konfrontacja sportów Gali !
Te podobnie odmiany mają i zalety przy...
Ceny jabłek szokują...
Forest jesteście geniuszem! jak szybko...
Ceny jabłek szokują...
"szew" heheh coś pisałeś chyba o...
Ceny jabłek szokują...
za to twoje tryskają czystą merytoryką! Ja...
Ceny jabłek szokują...
Co chcesz od Białorusi przecież wybitny...
Ceny jabłek szokują...
Panowie może na temat !Czy 3 złote jest...
Ceny jabłek szokują...
wolałeś pewnie TVLis i śpiewanie Tuskowi...
Ceny jabłek szokują...
twoje wpisy nie mają nic wspólnego z...
Ceny jabłek szokują...
ale ważna jest prawda jak w podkomisji...
Ceny jabłek szokują...
Espuma pisowki "piękny umyśle" populizm to...
Ceny jabłek szokują...
tak tak kraj upadnie bla bla bla populizm...
Ceny jabłek szokują...
To może to było w innym roku. Ale nie...
Ceny jabłek szokują...
ale 10 lat temu ministrem był Sawicki!
Ceny jabłek szokują...
Brawo ON! Generalnie to holenderscy sadownicy...
Ceny jabłek szokują...
Słyszałeś o takim zjawisku nazywanym w...
Maliszewski: BREXIT a...
Ja tam nie widzę żadnego...
Ceny jabłek szokują...
Olisz- przypomnij sobie jak 10 lat temu...
Ceny jabłek szokują...
obiecać można wszystko, zwłaszcza jak z...
instagram