Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Ceny jabłek szokują konsumentów !

3 zł za jabłka w sezonie, ta cena szokuje mieszkańców Radomia – informuje radioradom.pl

Wysokie cen są skutkiem przede wszystkim letniej suszy, która dotknęła w tym roku rolników i sadowników.

Wiosenne przymrozki i letnia susza dały się w tym roku rolnikom i sadownikom we znaki. Uprawa w gorszych warunkach glebowych i tym samym mniejszy urodzaj spowodowały wzrost cen warzyw i owoców – mówi Mirosław Maliszewski, prezes Polskiego Związku Sadowników.


Jak informuje finanse.wp.pl oprócz warzyw drogie są też jabłka.

W ubiegłym roku ceny jabłek kosztowały się często poniżej złotówki z kilogram. Za kilogram tegorocznych jabłek, w zależności od odmiany, trzeba zapłacić nawet 3 złote.

Tegoroczne lato było bardzo suche. Sadom zaszkodziły też wiosenne przymrozki. Jak szacują sadownicy, w niektórych gospodarstwach straty mogły sięgnąć nawet 40%.Poniżej prezentujemy notowania cen jabłek na giełdach / targowiskach 5 września 2019 r.:REKLAMA

komentarze (32):

dodaj komentarz
pit2015
pit2015 07.09.2019 08:16 Nas szokują żądania płacowe pracowników ,ceny ciągników i maszyn ,koszty ochrony,pogoda et cetera ...!
Espuma
Espuma 07.09.2019 10:43 żadania płacowe czyli jakie ? 12 zł na godzine za cały dzień na stojaka cie szokuje ? to sam rwij zamiast siedzieć na dupie w ciągniku i poganiać ludzi. Paczka fajek kosztuje 15 zł..........
cichon40
cichon40 07.09.2019 19:53 To nie stawka 12zł za pracę jest mała tylko fajki za drogie Cenę papierosów łatwiej obniżyć bo to prawie same podatku

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pit2015
pit2015 07.09.2019 12:52 bo na ciągniku siedzić to trza umić

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Guzik
Guzik 07.09.2019 19:32 Oczekiwania pracowników mają prawo być wysokie, za ciężką pracę należy się odpowiednia stawka....ale żeby płacić trzeba mieć z czego.
Będą odpowiednie ceny za owoce to i płace pracowników będą odpowiednie....
SlawekS
SlawekS 07.09.2019 19:41 Będziesz miał z czego płacić lub nie, to Twój problem, zawsze możesz zlikwidować produkcję. Trzeba się przygotowywać na 15zł/h netto w 2021 i 19 zł/h netto w 2024, bo małe szanse, że "Hattrick Kaczyńskiego" się nie spełni....
Espuma
Espuma 07.09.2019 20:59 czyli ludzie w całym kraju mają gó*wno zarabiać tylko dlatego że chcecie mieć parobków pracujących za gó*wniane stawki tak jak dotychczas ? Idz ty popracuj rok czasu za 2 tyś zł cały rok i zobaczymy co za to zrobisz w życiu. Może cie pociesze może nie bo widze że wizja większych płac cie podłamała - jak ludzie mają więcej w kieszeni to kupią wiecej owoców. Jabłko to nie jest towar pierwszej potrzeby. Jak ktoś nie ma kasy to kupuje podstawowe artykuły.
Baracuda
Baracuda 08.09.2019 15:13 A pioswki trollu znów z tym kupowanie jabłek jako towaru pierwszej potrzeby! Ci ubodzy intelektualnie ludzie co zarobili więcej dzięki rozdawnictwo pili wino a teraz piją wódkę ot i na tym polega dobra zmiana! Są jednostki , które niezależnie od proponowanych stawek nie zhańbią się pracą. Przykład z zeszłego sezony mówił holenderski doradca, że mieli problem ze zbiorem owoców w terminie, gdyż kwiat polskiego narodu nie dojechał do pracy za 8EUR za godzinę!
Espuma
Espuma 08.09.2019 17:26 Naucz sie pisać to pogadamy. Menel sie nigdy nie zhańbi pracą. Nie zależnie czy dostaje 500+ czy nie. Więc o czym my rozmawiamy ? o ludziach co wolą grzebać w koszach niż iść do jakiejkolwiek roboty ? zmień towarzystwo w jakim sie obracasz bo z chytrości próbujesz sobie załatwić tanią siłe roboczą i dać jakiś ochłap pijaczkowi zamiast mieć normalnego pracownika a nie Henia z pod sklepu. I boli cie że ten pijaczek ma cie w nosie. Jak Polacy przestają jezdzić za granice tyrać w polu to znaczy że parobkowanie dobiega końca i bardzo dobrze. Holender nie może swoich zatrudniać ? może sami nie chcą pracować skoro szukają Polaków ? Niemcy też placzą że szparagów nie ma kto zbierać........skandal. To jest właśnie chłopskie podejście, pensje rosną to nie dobrze, ale jabłko w sklepie to kupują ci co są na etacie. To oni placą końcową cenę
lukasz7604
lukasz7604 08.09.2019 20:15 Baracuda, może sam pojedź do tej pracy. Jak będziesz dobrze zap..... to holender poklepie Cię w nagrodę po plecach. Po co ludzie mają wyjeżdżać za granicę, jeśli mój 22-letni sąsiad poszedł do pracy i dostał 22 zł/godz. A w weekendy stawka 100% czyli 44 zł.
Baracuda
Baracuda 09.09.2019 13:45 Brawo ON! Generalnie to holenderscy sadownicy mi zwisają jeśli ich działanie nie wpływa na mnie. Niestety cała nasza przewaga na globalnym rynku owoców wynikała z niskiej ceny, nie uważam aby był to powód do dumy ale tak było. Wszyscy co się zajmują sadownictwem widzą, że dużą część całkowitych kosztów pokrywa siła robocza i do tej pory mieliśmy względnie łatwy do niej dostęp. Wczoraj znalazłem filmik na youtube. ze zbioru gruszki w Holandii, gdzie Polak tam pracujący opowiadał o ciekawym procederze tzn. Ukraińcach na Rumuńskich paszportach! https://www.youtube.com/watch?v=NNsbbWvKKus. Na polskich budowach 3/4 fizycznych to Ukraińcy. Do zbioru jabłek zostaną tylko sami "spryciarze" co w innym miejscu się nie zadomowili! Do tego dołóżmy problemy z wizami i jak to któryś z szanownych przedmówców napisał "trzeba się zwijać" Dlatego jako sadownicy powinniśmy zadać sobie pytanie czy jesteśmy jako grupa zawodowa beneficjentami tzw. "dobrej zmiany"?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Guzik
Guzik 07.09.2019 21:22 Co wy przeżywacie, ja mogę płacić i 20zł/h, pod warunkiem, że zarobię :)
Natomiast nie bawi mnie płacenie mało i szarpanina z pracownikami symulującymi pracę, których trzeba prowadzić za rękę i nie potrafią zrozumieć podstawowych wymagań.
Nie bawi mnie codzienne szkolenie i uczenie czego oczekuje jak by po nocy im się dyski resetowały :).
Nie bawi mnie poniedziałkowa wydajność po weekendzie....
Nie bawi picie w pracy.... i jeszcze wiele innych spraw ;)
Niech będzie jaka płaca taka praca....ja to akceptuję.
decosta
decosta 07.09.2019 21:45 Espuma , wytłumacz dlaczego w każdej dużej firmie jest monitoring i ochrona i alkomaty skoro jest tak dobrze . Natomiast praca u sadownika jest często do pierwszej wypłaty lub do odłożenia na ratę i dlatego często jest tak ,że nie warto w chodzić komuś w ....bo nie warto .
Espuma
Espuma 08.09.2019 12:51 nie bardzo rozumiem co mam ci wytłumaczyć. Co ma monitoring w dużych firmach do płac ? nawet w malych sklepikach są kamery teraz
decosta
decosta 08.09.2019 20:47 Więcej wyobraźni ?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.09.2019 20:12 Baracuda- piszesz głupoty. Jak jakby coś rozdawali to zaraz byłaby inflacja wysoka, a tymczasem puścili więcej pieniędzy w obieg, i teraz pieniądze pracują na zysk. Wilk syty i owca cała. Rozwinęli gospodarkę. A tamci tylko zwijali i sprzedawali i umożliwiali ineresy zachodowi, i na nic nie było.
Baracuda
Baracuda 09.09.2019 13:09 Słyszałeś o takim zjawisku nazywanym w ekonomii spiralą inflacyjną? Właśnie ci dobrodzieje sztucznie ustalając minimalna stawkę nakręcili ten proces! Znów niestety w Polsce mamy do czynienia z neokomunizmem! Natomiast jeśli nie widzisz galopującego wzrostu cen towarów i usług to brawo ty! Zobaczymy co przyniesie przyszłość ale dla sadowników to nie będzie jak maluje to tvp info kraina szczęśliwości!
Espuma
Espuma 09.09.2019 20:51 tak tak kraj upadnie bla bla bla populizm rodem z TVNu. Wybij sobie z głowy ze ludzie w tym kraju w nieskończoność będą tyrać aby starczało na przeżycie. Jak kogoś nie stać dać komuś 2 zł wiecej na godzine to jest dziadem i tyle. Zawsze można iść do roboty skoro pracownik ma takie kokosy
Baracuda
Baracuda 10.09.2019 09:36 Espuma pisowki "piękny umyśle" populizm to w TVPpis a w tvn to zdecydowanie nihilizm!
"populizm - przywódcami populistycznych partii i ruchów społecznych często są osoby charyzmatyczne, które przedstawiają się jako „głos ludu”. Sprawując urzędy publiczne w demokracjach liberalnych, populiści często są odpowiedzialni za odstępstwa od funkcjonujących w nich modelów politycznych i społecznych. Wynika to z faktu podważania przez populistów niezależnych instytucji, takich jak media lub sądownictwo, które uważają za wrogie wobec „woli ludu”. Wypisz wymaluj konus i jego banda klakierów!
Espuma
Espuma 10.09.2019 10:20 wolałeś pewnie TVLis i śpiewanie Tuskowi 100 lat przez Lisa (który jest z pochodzenia Białorusinem), ale skąd masz biedaku wiedzieć, jak twoja wiedza jest oparta tylko na telewizorze
Baracuda
Baracuda 10.09.2019 12:15 Co chcesz od Białorusi przecież wybitny marszałek senatu powiedział, że "Baćka" to klawy, bardzo ciepły chłop!

Jak sam bystrzaku zauważyłeś jestem dziadem i nie stać mnie na telewizor a wiedze o współczesnym świecie czerpię z wysublimowanych kazań dyrektora z Torunia co w zeszłym roku zarobił 44 bańki!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Olisz
Olisz 09.09.2019 07:30 Program dla Rolnictwa SLD

1. Odblokowanie rynków wschodnich ( Rosja ) dla produktów polskiego rolnictwa.

2. Wprowadzenie gwarantowanej przez Państwo minimalnej ceny podstawowych produktów rolnych.

3. Uproszczenie zasad zatrudniania obcokrajowców w gospodarstwach rolnych do prac sezonowych.

4. Usprawnienie funkcjonowania państwowych Agencji Rolnych.
Espuma
Espuma 09.09.2019 09:11 obiecać można wszystko, zwłaszcza jak z góry wiadomo że sie nie będzie rządzić.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 09.09.2019 09:23 Olisz- przypomnij sobie jak 10 lat temu ministrem rolnictwa był Wojciech Olejniczak, wiśnie były po 50 gr kg. Jakie były protesty pod ministerstwem. Jak to obiecywał że zrobi wszystko żeby dopomóc sadownikom, że jest urodzony na wsi, i wie co to znaczy. I nic nie zrobił. A ludzie nie głosują na obietnice, tylko na to czym się kto wykazał jak miał swój czas. Tak jak dobry pracownik zarabia więcej a słaby jest usuwany z firmy.
Baracuda
Baracuda 09.09.2019 14:35 ale 10 lat temu ministrem był Sawicki!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 09.09.2019 16:13 To może to było w innym roku. Ale nie wnikając w daty wiecie kiedy to było.
Baracuda
Baracuda 10.09.2019 09:37 ale ważna jest prawda jak w podkomisji smoleńskiej!
Espuma
Espuma 10.09.2019 10:18 twoje wpisy nie mają nic wspólnego z tematem. Z Inowrocławia nadajesz ? dobrze Brejza płaci ?
Baracuda
Baracuda 10.09.2019 12:18 za to twoje tryskają czystą merytoryką! Ja nadaje dla przyjemności a u ciebie pewnie szew się ucieszy!
Espuma
Espuma 10.09.2019 12:24 "szew" heheh coś pisałeś chyba o inteligencji wyżej ale nie ważne........tak tryskają merytoryką bardziej niż twoje. Pisze w temacie a nie pis pis pis pis..........
Baracuda
Baracuda 10.09.2019 13:34 Forest jesteście geniuszem! jak szybko rozszyfrowałeś mój zabieg, szew jest na du..e tak samo jak i wrzód takie mam z nim skojarzenie ! Merytoryka godna z pod sklepu klasyka!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 10.09.2019 12:13 Panowie może na temat !Czy 3 złote jest dużo dla przeciętnego kowalskiego . Myślę że, Nie ! choć był tu pewien psl owski działacz który już dwa lata temu twierdził że jabłko za drogie, woli banany ..Gdy w tamtym roku były za niemal darmo ,,śmiał się z nas .Tak zawsze było że jednemu pasuje drugiemu nie ..Ja wystawiłem w ofercie ,,cud Ukraińskiego sadownika czyli renet Simirenko i co i dupa !!! pies z kulawą nogą się nie zgłosił ..a tak niedawno (https://www.sadownictwo.com.pl/renet-simirenko-bedzie-hitem-eks ..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Minister rolnictwa: Potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań

Dobre wykorzystanie wiedzy bardzo może pomóc polskiemu rolnictwu. Oczekujemy na propozycje....

Włochy: Truskawki i gaje oliwne po wodą

Południowe Włochy zostały dotknięte falą złej pogody, która zagraża produkcji owoców...

Środki na wsparcie grup zostały zdefraudowane

Jak poinformował 6 listopada br. magazyn śledczy „W celowniku” - niektóre grupy...

Bronisze: Ceny jabłek trzymają wysoki poziom

Jabłka krajowe - nadal wysokie ceny zaczynające się od 1,33 zł/kg i potrafiące...

Ceny jabłek przemysłowych spadły do 50 groszy

Jak informują użytkownicy naszego portalu ceny jabłek przemysłowych spadły do 50...

Ceny jabłek przemysłowych mogą być jeszcze niższe ?

W ubiegłym tygodniu ceny jabłek przemysłowych spadły nagle z poziomu 61-63 groszy do 55...

Najnowsze ogłoszenia

Kosiarka Perfect 230cm na przedni TUZ jak nowa

13.11.2019 23:12 autor: vitoma

Kompresor sadownicza

12.11.2019 19:55 autor: kosztel100

Młynek do wapna z chłodni

11.11.2019 20:49 autor: OM4x4

New holland TN65N

11.11.2019 17:50 autor: kortys

Opryskiwacz sadowniczy

11.11.2019 17:37 autor: kortys

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Sadkowice: Dwóch...
Pewnie bez wiedzy gospodarza poszli zajebac...
Sadkowice: Dwóch...
Babka powiedziała do kamery że " oni tam...
Środki na wsparcie grup...
Jakież to piękne słowo zdefraudowane ........
Drzewka ze szkółki Jana...
To nie ciułacze co kupują tanie drzewka...
Drzewka ze szkółki Jana...
Optymista... 5-6 lat? Takie ceny będą już...
Drzewka ze szkółki Jana...
tak jest niech drzewka będą po 2 złote i...
Drzewka ze szkółki Jana...
Lepiej zamiast tych reklam szkółek drogich,...
Nabór wniosków na...
Czym więcej ludzi będzie miał nawodnienie...
Nabór wniosków na...
Akurat punktacja będzie miała najmniejsze...
NIK: Jak państwo wspiera...
Jak powstanie taki system wsparcia jak...
Nabór wniosków na...
Dużo hałasu a tak na prawdę niewielu...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Jerzy, może to typowy handel w prywatnym...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Szkoda, że w takich przypadkach nie...
Sadownicy stawiają na nowe...
Ileż to już razy polscy sadownicy stawiali...
Nabór wniosków na...
Może ktoś ma namiary na taniego studniarza?...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Marcinie79... Sprawa może wydawać się...
Jabłka bez folii
Wiem, co piszę, bo mój kuzyn w Poznaniu...
Jabłka bez folii
Każde dotarcie do klienta, który poprzez...
W MRiRW o wsparciu...
Ja ubezpieczyłem pola obsiane zbożem...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu jeden z kierowców, który...
Przeładowana ciężarówka...
Obniżą to nikt tam nie zawiezie.
Przeładowana ciężarówka...
Odbiją sobie, producent za to...
Kupie maszt do ciągnika
Zadzwoń pod 692 787 491.
W MRiRW o wsparciu...
A kto się będzie wychylał /i po jaką...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu, kolega jechał przeładowaną...
Belgia: 12 migrantów...
Afgańczycy pewnie chcieli poznać wspaniały...
W MRiRW o wsparciu...
Ale tu jest zajebiste forum :( moderator już...
W MRiRW o wsparciu...
Co się stanie, jeżeli wszyscy ludzie...
W MRiRW o wsparciu...
ps czy tylko u mnie nie można kopiować...
W MRiRW o wsparciu...
A my się tu o grosze skamlemy "Czy naprawdę...
Jabłka bez folii
Pomysł sam w sobie bardzo dobry ekologiczny...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Odjechało sadownictwo takim jak ja i to...
Jabłka bez folii
A mnie interesuje napis na etykiecie:...
W MRiRW o wsparciu...
Nie koniecznie obowiązkowe, ale tanie, a...
W MRiRW o wsparciu...
Abukk,widzę że marzą Ci się powszechne(a...
W MRiRW o wsparciu...
Ooo, w takim przypadku, to ja bym zaczął...
W MRiRW o wsparciu...
A ja bym klaskal gdyby ubezpieczenia były za...
W MRiRW o wsparciu...
Przyklasnąć to by można było, gdyby...
W MRiRW o wsparciu...
i brawo, trzeba się ubezpieczać, a nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jeszcze w tym kraju nikt mi nie nakaże jak...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
co niektórzy widzę że ciągłe myślą...
Czy cydr ma szansę zostać...
Wracam z San Escobar, miłe wspomnienia.......
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Takich bzdur jak powyżej to już dawno nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Zapomnij o kontrolach w szkółkach CAC....
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Witam a są szkółki nie kwalifikowane to...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Są szkółkarze co wożą w cenie drzewek, i...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jak Pan Bijak nie może sprzedać swoich...
Dramat ponad setki...
no i co jak znajdą ? a gość pewnie będzie...
Dramat ponad setki...
Pierwsze co, to lampka powinna się...
Dramat ponad setki...
Znajdą drania. Wszędzie są kamery, na...
Dramat ponad setki...
Ale nazwiska tego oszusta to nie podacie,...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
jak to co sie musi stac ? Muszą wstać o...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
PS DLACZEGO na "Sadownictwie " jest...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Nie wiem jaki efekt chcą wywołać takie...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
To ja publicznie zadam pytanie.Kiedy na...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Takie subiektywne przedstawianie faktów...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
Towar jest tani bo koszty transportu...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
proszę, proszę... To już nawet...
Sadowniku oddaj opakowania...
Znam kogoś kto podpalił trawę na polu , i...
ŚIR ws. zbyt niskich cen...
Świętokrzyska Izba Rolnicza to jedyna Izba...
Sadownicy zapłacą więcej...
"Dobra zmiana" w natarciu! Ciekawie o ile...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Tegoroczne ceny pomimo słabych zbiorów są...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Bardzo ciekawe dlaczego tak duży wzrost cen...
Sadowniku oddaj opakowania...
Ja mam swój worek taki duży, bo takie...
Jabłka bez folii
@Abukk - masz racje, tytuł poprawiony....
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kraj nigdy nie upadnie bo to obywatele...
Jabłka bez folii
SWOJĄ DROGĄ ADMINIE NIE POWINNO BYĆ...
Jabłka bez folii
Ciekawy jestem ile średnio uniwersalka...
Jabłka bez folii
Podoba dla mnie się :-) Ciekawe tylko jaką...
Przetwórnie przechytrzyły,...
to ty powtarzasz ciągłe slogany że kraj...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
Spłonęła grupa...
To żadna sensacja. Kiedyś w czasie zaborów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Gdy wczoraj napisałem trzem "tenorom"...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kto wygra wybory, to drugorzędna sprawa....
Spłonęła grupa...
Jabłka w chłodni tez spłonęły?
Spłonęła grupa...
Szkoda obiektu.
Spłonęła grupa...
Ta co nie płaci już skrzynie wysprzedawali,...
Spłonęła grupa...
To była normalna firma czy kolejna co...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy różnica ze Atkinsonem jest taka ,,,on...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja Alfredzie40 jestem bardzo ukontentowany i...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Partyjnym fanatykiem nie nazwałem Ciebie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
przypomniało ci sie o problemach sadownictwa...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Zaplątałeś się SławkuS. Nie jesteś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Alfredzie40... Gdybyś tylko chciał, a może...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Minusy? Mam się przejmować jakimś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy ,,weź chłopie się opanuj ,dzieckiem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Chciałbym jeszcze napisać o śp. Andrzeju...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Możesz SlawkuS opisywać rzeczywistość,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Pewnie Chrabąszcz ma się dobrze, ale...
Cenę jabłek wyregulował...
Coś o sukcesie...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przychodzi taki czas, że zaczyna cię to...
Cenę jabłek wyregulował...
Mam wrażenie, że osoba redagująca ten...
Noc w alejce z jabłkami w...
Witam. Ja obawiam się że chrabąszcza już...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przepraszam za błędy, ale mam dysleksje,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Jerzy45. Gdzie byłeś jak Cie nie było?...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Raczej Ciebie drażni wyprostowanie faktów,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Powoli odchodzę od sadownictwa w liczbie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ty SławkuS zawsze masz wytłumaczenie na...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Jako, że temat suszy jest istotny dla mojego...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O proszę, Jerzy jak zawsze trzymasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Sam sobie odpowiem na swój komentarz, bo...
Przetwórnie przechytrzyły,...
...decosta... Zanim nadejdzie ten wiekopomny...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Miałem kiedyś kupca ,który na temat...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja się tak koledzy spytam - co zrobiła...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Co do ścinania drzew leśnych : nie wiem czy...
Pomoc suszowa: To nie jest...
To, co napisałem o opadach podtrzymuję i...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Ja jestem w sumie dobrym obserwatorem pogody...
Noc w alejce z jabłkami w...
W tekście jest taka teza, że sadownik,...
Pomoc suszowa: To nie jest...
w gminie Błędów też jeszcze nie ma...
Pomoc suszowa: To nie jest...
W Lubelskiej gminie wWilków nie na...
Maszt do ciągnika mcsm inne...
Witam a może maszt od Bułgarka EV 602 3,30...
Goszczyn: Informacja dla...
Gdzie taki huragan był, gdzie taki sad na...
Polska nadal największym...
Czemu służy tego typu artykuł ,a raczej...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Zgadza się, ale jeśli po wsadzeniu odrazu...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Sadowniq - a ja z tobą się nie zgodze. Jak...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Z tą odpowiednią agrotechniką cięcia to...
Noce i poranki przyniosą...
Jeśli to powietrze jest z północy to... w...
Polska nadal największym...
Embargo miało pozbawić nas sadowników...
Polska nadal największym...
Takie informacje o drogach nie powinny być...
Polska nadal największym...
Brawo , Guzik na posła ...
Są środki na kredyty...
Co to za odmiana na zdjęciu ??? i jak...
kopie suchy przemysl
Tutaj nie ogłoszeniami a ceną trzeba...
Polska nadal największym...
Zamieszczam mój wpis z 2017r. - ja prosty...
Polska nadal największym...
Nie ma ceny nie ma wysokiej jakości proste...
Isomate CLS czy warto było ?
Kortezo ma racje ja tez pryskalem na zwojki...
Isomate CLS czy warto było ?
OK, i życzmy sobie cen podobnych w...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje już drugi raz dziś :) No ale jak...
Isomate CLS czy warto było ?
Ja chętnie bym inwestował w nowe nowinki...
Isomate CLS czy warto było ?
Super, no to tylko życzyć abyś kolejny rok...
Isomate CLS czy warto było ?
Nie wiedziałem, przyszły rok może być...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje, ale czy wiedziałeś już pod...
Isomate CLS czy warto było ?
U mnie w kwaterze 6ha nie było objawów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja zeszłym roku pozbierałem, niestety,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Święte słowa w mojej okolicy też...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja również nie zbierałem w ubiegłym roku,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Takich ludzi brakuje w tej branży za dużo...
Czas na MiniKiwi!
@Marcin79, ile sekund na to ZATWIERDZENIE...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Przetwórnie przechytrzyły w tym roku a w...
Czas na MiniKiwi!
Tak jest ALE ...... nie od razu - MUSIAŁ...
Czas na MiniKiwi!
Twój komentarz jest również pod news-em o...
instagram