Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Ameryka takie ceny jabłek

Często w Internecie pojawiają się fotorelacje na temat cen jabłek z różnych rejonów Europy. Porównujemy za ile u nas, za ile w Niemczech, Serbii czy Włoszech płacą klienci za jabłka odmian które produkujemy we własnych sadach. Druga sprawa to sama prezentacja owoców na pułkach sklepowych lub w supermarketach. Tutaj również w sieci i mediach społecznościowych pojawiają się dziesiątki przykładów głownie z naszych rodzimych dyskontów spożywczych, jak również Europy Zachodniej.

Warto również zobaczyć jak ta sprawa wygląda za wielką wodą np: w USA gdzie również chcemy wysyłać w przyszłości naszej jabłka [Polskie jabłka w USA jeszcze w tym roku ? >>>]

Dla pełnego zobrazowania sytuacji:

  • Lokalizacja Warwick w stanie Nowy Jork oraz Pennings Farm www.penningsfarmmarket.com
  • Ceny i prezentacja odmian z tego samego dnia 12/12/2017r.

 Na zdjęciach jabłka i owoce z supermarketu w stanie Nowy Jork

 

 

  • 1 dolar (USA) – 3,56 PLN z dnia 20.12.2017roku.
  • Jednostka wagi w USA 1 lb = 0,453 592 37 kg czyli około 0,5 kg

 

odmiana $      
Red Delicious 1,79 lb 6,37 lb 12,74 kg
Golden Delicious 1,99 lb 7,08 lb 14,17 kg
Gala 1,69 lb 6,02 lb 12,03 kg
McIntosh 1,69 lb 6,02 lb 12,03 kg
Empire 1,49 lb 5,30 lb 10,61 kg
Braeburn 1,99 lb 7,08 lb 14,17 kg
Granny Smith 2,49 lb 8,86 lb 17,73 kg
Fuji 2,49 lb 8,86 lb 17,73 kg

  Na zdjęciach jabłka i owoce ze sklepu przy farmie Pennings Farm www.penningsfarmmarket.com

 

A samo prowadzenie drzew do intensywnych nie należy... ale to już temat na inny wpis...REKLAMA
2018_SSS_pod_art


MPS-SAD_TMJ_prenumerata

komentarze (22):

dodaj komentarz
pre777
pre777 21.12.2017 19:22 Myślę,że sposób ułożenia jabłek na wystawie i sposób obchodzenia się z nimi przez obsługę sklepu ma także wpływ na zachęcenie potencjalnego klienta do zakupów.A zapewne Amerykanie wyznają także zasadę : "towar macany należy do macanta".

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zbig63
zbig63 21.12.2017 19:48 Gala i McIntosch po 12zl a Fuji 17zł /kg w detalu, ciekawe ile dostaje sadownik amerykański ?.Export z Polski frachtem pewnie opłacalny do USA

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 21.12.2017 21:12 Wielu pewnie zgrzyta zębami na ceny...i pyta, dlaczego takich nie ma u nas. Odpowiedź jest równie prosta. Inne koszty utrzymania. Co ciekawi najbardziej ? To, to, że ich drzewa, to istna dżungla...bez drutów, bez przewodnika, bez podpór. I to ma być jakaś tam potęga ? Tak, to jest potęga w różnych dziedzinach.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janflaster
janflaster 21.12.2017 22:12 ceny wysokie ,w naszym kraju byłyby wręcz nieprzyzwoicie wysokie,Polacy pewnie chwaliliby się zdjęciami jabłek na portalach społecznościowych. Można by pomyśleć że przeszły długi łańcuch pośredników ,ale szyld wskazuje że owoce są z gospodarstwa które sprzedaje w detalu ,klienci być może kierują się patriotyzmem gospodarczym.Sad owszem wygląda archaicznie, jestem pewien że wydajnosc z ha marna,w Polsce załóżmy ostrożnie że jest 40 t/ha, ale koszt założenia horrendalny. Meksykanie raczej nie robią po 2$ za godz jak ukraincy do niedawna w Polsce. Myśle że czynnik taniej siły roboczej sprawia że polskie jabłka to taniocha.
artemida
artemida 22.12.2017 07:52 Ludzieeeeee....czy Wy chcecie sprzedać dużo jabłek czy drogo? O cenie decyduje RYNEK !!!! Na rynku ZAWSZE stabilizuje się jakaś równowaga!!! Polski klient kupuje owoce aby je zjeść a nie oglądać, stąd małe wzięcie mają drogie, woskowane, polerowane... Niektóre wpisy są jakby ze sztuki Moliera gdzie mieszczanin dowiaduje się że "mówi prozą".

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bozii
bozii 21.12.2017 22:29 Pracownicy ? Sam obrobisz sad eko na przemysł tym: https://phys.org/news/2014-12-machine-harvesting-apple-hard-cider.html
a ładne jabłka tymm : ( pierwsza fotka) http://littauharvester.com
A te ceny w sklepie wynikają z ceny woskowania przed włożeniem do chłodni i zmycia wosku przed ułożeniem na półkach . W Polsce taki zabieg by kosztował 200% ceny jabłek , sadownik by nie zarobił ale pośrednicy , sprzedawcy sprzętu i wosku już tak.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sandomir
sandomir 22.12.2017 08:11 A mnie zastanawia ten traktorek na foto nr 7-stary jakiś,i jeszcze gdzieś przy drodze stoi..I mam takie podejrzenia,że nim pracują na tej farmie,koszty utrzymania tego,i podobnych maszyn-mają niskie,postawią gdzie im pasuje,i nikt paliwa,rozrusznika,akumulatora,alternatora i innych podzespołów nie ukradnie.. Bo jak spróbowałby,to by go zastrzelili,podobnie jak i potencjalnych złodziei jabłek.I jeszcze na tej swojej pracy dobrze zarabiają..eh,Ameryka..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 22.12.2017 08:43 Najpierw zastanówcie się kogo przodkiem jest przeciętny Amerykanin. W większości przypadków jego przodek był człowiekiem odważnym, bo wybrał się w podróż na drugi koniec świata, myślącym, ambitnym bo nie chciał być parobkiem w swojej ojczyźnie , chciał coś mieć.
Ci co pozostali w europie to ludzi bez ambicji bez kręgosłupa moralnego, wystarczyło im sie najeść owsianki i wyspać na gnojowisku. I niestety w większości przypadków sadownicy polscy sa potomkami tych drugich którzy nauczeni są ciężkiej pracy bez żadnych zysków dla siebie.Podejrzewam że to im odpowiadało kiedyś i odpowiada dalej dlatego taka a nie inna sytuacja jest na rynku polskim.
artemida
artemida 22.12.2017 08:50 No i wszystko jasne... Całe pokolenia rodaków czekało na tę diagnozę i na święta mamy! Tylko się upić...
waldus
waldus 22.12.2017 09:03 Prawda w oczy kole ale najtrudniej ją zrozumieć i się pogodzić z faktami.
artemida
artemida 22.12.2017 13:36 Twoje przywiązanie do faktów pozwala mniemać iż jesteś związany z jakimś regionem świata /nie sądzę że Polski/ gdzie ludzie sypiali " na gnojowisku" - jak piszesz. A może to tylko Twoja wybujała fantazja p. Waldus?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 22.12.2017 14:45 Nie żadna fantazja tylko realistyczne spojrzenie na przeszłość poparte udokumentowanymi faktami. Całkowicie godzicie się z tym że możliwość zachorowania na raka jest dziedziczne a nie możecie pogodzić się z tym że głupota jest dziedziczna?? Przecież już kiedyś wysoko urodzenie żenili się miedzy sobą aby nie płodzić idiotów. Polska jest ciekawym krajem który w XIII w. przestał istnieć a sąsiedzi stali się wówczas mocarstwami. Ciekawe dlaczego i czy ten nie zaprzeczany fakt nie ma następstw do dnia dzisiejszego.
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 22.12.2017 15:39 O czym Ty piszesz?! Pierwsi wybierali się tam złodzieje, gwalciciele, mordercy i inna patologia która musiała uciekać albo szukali nowych wrażeń. Z ludzi uczciwych plyneli tam biedni którzy nie mogli sobie dac rady w ojczyźnie. Z Afryki pozyskiwali ludzi których wódz sprzedawał za fraszkę bimbru. Amerykanie to w większości ludzie mało rozgarnieci bo jest to mieszanka rasowa patologii.
jacenty82
jacenty82 22.12.2017 16:26 Nie można całego kraju wrzucić do jednego worka. Do Australii wywożono przestępców i teraz jest tam wysoka przestępczość? Pewnie niższa niż w Polsce. Na człowieka największy wpływ ma wychowanie i otoczenie w jakim przybywa - "z kim się zadajesz takim się stajesz".
waldus
waldus 22.12.2017 16:53 sadownikasdfqwert weź Ty wyślij dzisiejsza patologie do jakiej kol wiek pracy a myślisz że wtedy było łątwiej ??
Chyba pomyliłeś kontynenty bo bilet na statek to kosztował dość sporo.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bozii
bozii 22.12.2017 16:29 Polacy tam jeździli i jeżdżą za chlebem . A dorobili się ci którzy się dostosowują ( albo kombinują ) . Ameryka miała swoje własne dotacje z ARiMR w latach 30 chyba ale szybko to skończyli i już nie wracali do tej porażki .
Ojciec majora Majora był trzeźwo myślącym, bogobojnym człowiekiem (...). Jego specjalnością była lucerna i żył z tego, że jej nie uprawiał. Rząd płacił mu dobrze za każdy korzec lucerny, którego nie zebrał. Im więcej lucerny nie uprawiał, tym więcej pieniędzy dostawał od rządu i za każdy nie zarobiony grosz kupował ziemię, aby zwiększyć ilość nie uprawianej lucerny. Ojciec majora Majora pracował bez wytchnienia nad nieuprawianiem lucerny. Długie zimowe wieczory spędzał w domu nie naprawiając uprzęży i codziennie skoro południe zrywał się z łóżka, aby dopilnować, czy nic nie zostało zrobione. Mądrze inwestując stał się wkrótce najpoważniejszym nieproducentem lucerny w okolicy. Sąsiedzi przychodzili do niego po radę w najróżniejszych sprawach, gdyż dorobił się sporej fortuny, co było dowodem mądrości.
– Jako posiejecie, tako będziecie zbierać – radził niezmiennie, na co sąsiedzi niezmiennie odpowiadali „Amen”.
Joseph Heller (z książki Paragraf 22)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kacprzak
kacprzak 25.12.2017 22:35 Patrząc na te sady można odnieść wrażenie że to jakieś zacofane sadownictwo jednak Ameryka intensywne sady miała wiele lat przed nami.Wysokie koszty i brak rąk do pracy spowodował że sadownicy zrobili zwrot i z tego modelu zrezygnowali. Pewien znany ekonomista twierdzi że USA wyznacza trendy którymi inne kraje podążają z kilkunasto a czasami kilkudziesięcioletnim opóżnieniem.Czy więc takie sady zobaczymy i u nas.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sew1979
sew1979 26.12.2017 08:13 No sady widać bardzo tradycyjne . Czyżby intensywne sady trzeba było zbyt często wymieniać i przez to stały się mało opłacalne ?
waldus
waldus 26.12.2017 10:21 Nie dlatego że trzeba wmiać a tylko dlatego że robiąc sad intensywny robisz wszystkim w koło dobrze( producent drzewek, producent słupów itd..) tylko nie sobie!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 26.12.2017 12:19 Czepianie się Jankesów, że mają takie sady, jakie mają dowodzi tylko tego, że innych nie chcą. Sad na zdjęciu, to przykład tego, że by produkcja była opłacalna nie trzeba mieć super gęstych nasadzeń, słupów, drutów, bambusów, czy tyczek. Generowanie kosztów, jakie sobie sami fundujemy doprowadza do tego, że im tradycyjne sadownictwo się opłaca, a u nas intensywne już nie, bo to ekstensywne niszczy to intensywne ( nadprodukcja...) Taki Jankes ma ziemi, jak okiem sięgnąć... Posadzi na np. A 2 i nie martwi się, że mu się przewróci, złamie, czy susza ... Czy ktoś w Polsce uprawia jabłonie i ich nie przycina, nie niszczy tego, co roślina ma zapisane w swym DNA ? Gdyby nie ingerować sekatorami w wzrost drzewa, to i mielibyśmy i mniej roboty, i drzewo samo by się uformowało ...itd. Czy jabłka ze starych sadów nie ciętych to busz ? Nie. Tylko zaniedbane sady, które były prowadzone sekatorem z biegiem czasu zdziczały. USA, to olbrzymie przestrzenie, olbrzymie obszary ...
artemida
artemida 28.12.2017 10:22 A czy to nie jest jakieś stare zdjęcie jakiegoś sadu z kraju nad Wisłą? Może ktoś rozpozna??? Można wywołać w ten sposób dyskusję na skalę ogólnonarodową ku czyjejś uciesze ...
artemida
artemida 28.12.2017 14:56 Trochę dziwią mnie argumenty zawarte w powyższej dyskusji, jakieś takie niepewne "za a nawet przeciw". Ciekawy jestem czy przejście z A2 na karlusy to była tylko moda czy wymusiła to ekonomia? Nikt tego kroku nie analizował, w ciemno sadził "po nowemu"... Uważam, że jest w tym jakaś ściema... Kto i czym ściemnia nie jestem pewien. Jestem jednak przekonany że nikt, w sadach jabłoniowych nie wróci do modelu sadu jaki jest na zdjęciach.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Pokaz cięcia jabłoni, sad Pana Wiesława Mazura

Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych zorganizowało pokaz sposobów cięcia sadów...

Polagra PREMIERY 2018

Ciągniki ARBOS   Deutz-Fahr Seria 5DS Zetor UTILX HT45 Class - Crop Sensor ISARIA Krukowiak...

Kongres Borówkowy już 24 stycznia br.

Zapisałeś się już na Kongres Borówkowy?  Spotkanie plantatorów borówki odbędzie się...

Czechy: po raz trzeci !!!

Czeska Państwowa Inspekcja Rolna i Żywnościowa (SZPI) poinformowała dziś o wykryciu...

Czechy: chlorpyrifos w jabłkach przekroczony

W Republice Czeskiej nie ma jednego zatwierdzonego preparatu z jabłoni, który również...

WAPA: Zapasy jabłek w UE – grudzień 2017 r.

Jak wynika z danych udostępnionych przez WAPA zapasy jabłek w Unii Europejskiej na dzień 1...

Najnowsze ogłoszenia

Camspura na m9

17.01.2018 23:18 autor: zychu26

Rama ochronna sadownik 3502

17.01.2018 19:41 autor: dominik97

Przekładnia kierownicza MF 255

17.01.2018 19:35 autor: dominik97

Rozsiewacz Pom Augustow compact

17.01.2018 19:05 autor: zielony851

Agrola Turbo 1500 Sprzedam

17.01.2018 19:01 autor: zielony851

Wapno palone nawozowe Mocne 90% CaO

17.01.2018 14:45 autor: Motosad13

Yara_TSW2018
2017_Soldrip

Najnowsze komentarze

Odmiany jabłoni - co sadzić ?
jerzy45 - mam wrażenie że nie zdajesz sobie...
Wycofanie owoców z rynku
@Jerzy .... U nas w okolicy dwie firmy...
Odmiany jabłoni - co sadzić ?
Ja się nie zarejestruję, bo dojazd...
Wycofanie owoców z rynku
@decosta ... Ciągle słyszę z tej "lepszej"...
Wycofanie owoców z rynku
Powinno być @SławekS, a jest tylko @. Wielu...
Wycofanie owoców z rynku
...cyt..."Tak więc zgadzamy się że układy...
Czechy: po raz trzeci !!!
A ktoś pisał na innym portalu. Jak ludzie...
Czechy: po raz trzeci !!!
A ktoś pisał na innym portalu. Jak ludzie...
Wycofanie owoców z rynku
Tak więc zgadzamy się że układy i...
Wycofanie owoców z rynku
Jacenty - otóż wierz lub nie, ale układów...
Wycofanie owoców z rynku
Ja podlegam po łódzki oddział i dosyć...
Wycofanie owoców z rynku
SlawekS - fakt że do Ciebie ktoś dzwonił z...
Wycofanie owoców z rynku
Bardzo delikatnie osiołek!!!
Wycofanie owoców z rynku
Jerzy, masz wszystko na stronie internetowej....
Czechy: po raz trzeci !!!
Czesi od dawna mają niechęć do polskich...
Potrzebna jest definicja...
Zabrania Ci ktoś produkować? Spełnisz...
Czechy: po raz trzeci !!!
Coś o Ukraińskich jabłkach:...
Wycofanie owoców z rynku
Widzisz to co Ci pasuje , masz wąskie pole...
Czechy: po raz trzeci !!!
Oświeć mnie co z tym Runnerem jest nie tak???
Wycofanie owoców z rynku
Okazuje się ze miałem rację
Wycofanie owoców z rynku
Aha... Co do partii. Nie mam zamiaru jej...
Wycofanie owoców z rynku
W tym momencie odwracasz @Decosto kota ogonem...
Wycofanie owoców z rynku
Jerzy załóż partię będziemy na Ciebie...
Potrzebna jest definicja...
Dobrze, że na zdjęciu widać Suskiego... W...
Wycofanie owoców z rynku
To, że ktoś coś mówił nie jest faktem....
Czechy: po raz trzeci !!!
Małą wiedze na temat oprysków masz
Potrzebna jest definicja...
"Zwłaszcza, że produkujemy w Polsce dobry...
Potrzebna jest definicja...
Niestety, ku mojemu rozczarowaniu, ma tu...
Wycofanie owoców z rynku
Pieniądze wzięte po przymrozkach trzeba...
Wycofanie owoców z rynku
dziś w agrobiznesie mówili ze 19 stycznia...
Wycofanie owoców z rynku
tu prawdopodobnie nie chodzi o grad tylko...
Wycofanie owoców z rynku
Czyli jak wziąłem cały tysiak do ha na...
Wycofanie owoców z rynku
Nie przysługuje wycofanie producentom...
Wycofanie owoców z rynku
Jak to w końcu jest będzie można samemu...
Wycofanie owoców z rynku
Można plus odsetki!!!
Wycofanie owoców z rynku
Jeżeli przydział kg na bezpłatną wyjdzie...
Wycofanie owoców z rynku
No bez przesady... To w końcu przemarzło,...
Czechy: po raz trzeci !!!
Ciekawe czy to polskie jabłko czy Polska...
Czechy: po raz trzeci !!!
I taka jest niestety wiedza niektórych...
Czechy: po raz trzeci !!!
A coś z runnerem jest nie tak ????????? Nie...
Czechy: po raz trzeci !!!
W lato w sklepach sami wciskali Runner i...
Czechy: po raz trzeci !!!
Sami sobie walimy w kolano ,ale i tak będą...
Co dalej w produkcji jabłek ?
A może by tak, na portalu, zrobić ranking...
Co dalej w produkcji jabłek ?
Krajowy dumping? Kto dopłaci??? Aby wzrosło...
Co dalej w produkcji jabłek ?
...cyt..."Grupa niszowa: Lobo, Ligol,...
Co dalej w produkcji jabłek ?
Problemem większości polskich gospodarstw...
Wycofanie owoców z rynku
Po tych wpisach i punktach pod nimi...
Ceny jabłek dorównują...
Eksperci językowi uspokajają , takie wpadki...
Wycofanie owoców z rynku
A czy można oddać agencji pieniądze...
Ceny jabłek dorównują...
Czemu dorównują????!!!
Owoce bez przekroczeń...
Bozii no i co z tego że mają jak nie ma...
Maliszewski: Zatrudnienie...
Też mi się wydaje , że to słuszna droga ....
Maliszewski: Zatrudnienie...
W 2017r. z mojego 10 ha sadu zebrałem o...
Owoce bez przekroczeń...
I tak kolega ( ? ) @bozii podpadł zapewne...
Wycofanie owoców z rynku
Nic Ci nie zostało na wycofanie ,dlatego ze...
Owoce bez przekroczeń...
a może zacznijmy kontrolować "cytruski" do...
Owoce bez przekroczeń...
Inną kwestią, na którą zwrócono uwagę,...
Owoce bez przekroczeń...
Wzbogacenie etykiet środków ochrony o...
Owoce bez przekroczeń...
Konieczność wprowadzenia obowiązkowych...
Kosiarko rozdrabniacz
proszę zdjęcia adriaann@wp.pl
Wycofanie owoców z rynku
Widzisz Jerzy, serce rośnie kiedy się widzi...
Owoce bez przekroczeń...
...cyt...."Wzbogacenie etykiet środków...
Wycofanie owoców z rynku
Tak. Masz słuszność @artemido. Widać, to...
TSW 2018
chciałem poruszyć temat landiniego.......
Wycofanie owoców z rynku
5196 euro to jakieś 11 ton i znowu...
Wycofanie owoców z rynku
Oglądając transmisję widzę w wielu...
Wycofanie owoców z rynku
Pomoc deminimis dostali ci u których...
Wycofanie owoców z rynku
witam .czytajac rozporzadzenie wynika ze jak...
Wycofanie owoców z rynku
Widzę, że znacznej części sadowników nie...
Co dalej w produkcji jabłek ?
Niektórzy wychodzą z założenia, że praca...
TSW2018 - Przyszłość...
za dziesięć lat pozostanie Nas tylko...
Wycofanie owoców z rynku
a czy w tym roku też będzie tylko 10 ton na...
Wycofanie owoców z rynku
a cena zostaje taka sama ? chyba kwestia...
Wycofanie owoców z rynku
Z matematyki wynika że zgłoszenia powinny...
USA: popyt na ekologiczne...
Każda roślina ma swój system...
Co dalej w produkcji jabłek ?
Koszty produkcji to nie tylko opryski i...
Wycofanie owoców z rynku
Ależ jest wspaniała okazja na wycofanie z...
Co dalej w produkcji jabłek ?
43 000zł/ha lub 50 000zł/ha: koszty...
Wycofanie owoców z rynku
zawsze wiedziałem że wykształcenie nie...
TSW2018 – nowe odmiany jabłoni
Jerzy, a ceny za te nowe odmiany też są...
Maliszewski: Zatrudnienie...
W policji na jedno miejsce pracy zgłasza...
TSW2018 – nowe odmiany jabłoni
Wszystkich nazw przy odmianach jabłek nie...
TSW2018 – nowe odmiany jabłoni
Patrząc na te pięknie wypucowane jabłka,...
Wycofanie owoców z rynku
Zgoda. Rozporządzenie wchodzi... Jednak...
Wycofanie owoców z rynku
Rozporzadzenie wchodzi w zycie 7 dni od...
Wycofanie owoców z rynku
Witam, czy podany jest gdzieś termin...
Coraz mniej cudzoziemców...
kolego u mnie już teraz przy okazji kontroli...
Coraz mniej cudzoziemców...
Wania1234 masz racie bo za każdy wniosek...
Coraz mniej cudzoziemców...
Piszczalka a jakoś uchodźców nie...
Konieczne jest przywrócenie...
juz wiadomo,za tydzien
Coraz mniej cudzoziemców...
Ale te niewygodne dla siebie ustawy to szybko...
Coraz mniej cudzoziemców...
A to nie Pis wdrożył tą dyrektywe. W 2014...
Wiosna zamiast zimy –...
Może być szczególnie dla odmian...
Coraz mniej cudzoziemców...
A wielu sadowników nadal popiera PiS,...
TSW2018 – nowe odmiany jabłoni
Nawet się załapałem na jednej fotce ,...
Konieczne jest przywrócenie...
miały potwierdzić to co napisał jurol.
Wiosna zamiast zimy –...
Modele pogodowe potwierdzają prognozy z tego...
Konieczne jest przywrócenie...
Janflaster - czy informacja którą...
Konieczne jest przywrócenie...
świeżutkie ogłoszenie z Igritu:"Zatrudnimy...
Konieczne jest przywrócenie...
świeżutkie ogłoszenie z Igritu:"Zatrudnimy...
Konieczne jest przywrócenie...
To powiedz teraz jurol jakie działania...
Czechy: chlorpyrifos w...
Są firmy które kupują i konfekcjonują...
Czechy: chlorpyrifos w...
Na Zachodzie market dominuje w handlu,...
Konieczne jest przywrócenie...
Tak trochę ironicznie napiszę .Handel z...
Czechy: chlorpyrifos w...
Nie wiem jak jest w jabłkach, ale w owocach...
Konieczne jest przywrócenie...
staje się nie staje,najważniejsze że...
Konieczne jest przywrócenie...
"Rosja staje się potęgą gospodarczą ". To...
Czechy: chlorpyrifos w...
Jestem producentem ale też eksportuję swój...
Czechy: chlorpyrifos w...
Jarkoski- Darmowych komunikatów jest cała...
Czechy: chlorpyrifos w...
Koszty badań przez eksportera, to oczywiste...
Czechy: chlorpyrifos w...
To nie jest tak że ci co pryskają dursbanem...
Konieczne jest przywrócenie...
Rosja staje się potęgą gospodarczą a my...
Coraz mniej cudzoziemców...
Witam. Spotkanie było poświęcone wnioską...
Konieczne jest przywrócenie...
czy już wiadomo kiedy zostanie uruchomiony...
Czechy: chlorpyrifos w...
Napisałem jako pierwszy bo byłem ciekawy...
Czechy: chlorpyrifos w...
Napisałem jako pierwszy bo byłem ciekawy...
Czechy: chlorpyrifos w...
Napisałem jako pierwszy bo byłem ciekawy...
Konieczne jest przywrócenie...
a może i w Polsce trzeba przeprowadzić...
Czechy: chlorpyrifos w...
To jest główna substancja Dursbanu. Często...
Czechy: chlorpyrifos w...
Niestety musi dojść do tego, że jeden czy...
Coraz mniej cudzoziemców...
To czego się dowiedziałeś? Ja wiem na...
Konieczne jest przywrócenie...
Wszyscy se dają siana tylko konie głodują....
Czechy: chlorpyrifos w...
Tak , jest wśród nas spora grupa...
Czechy: chlorpyrifos w...
Jest u wśród nas spora grupa kolegów,...
Coraz mniej cudzoziemców...
Witam Ja jestem świerzo po spotkaniu z...
Coraz mniej cudzoziemców...
Jak zasiłku nie będzie miał to albo niech...
Wózki sadownicze wózek 3...
witam mozna prosic o foto krystianm56@o2.pl
Coraz mniej cudzoziemców...
Powodzenia życzę, jeśli myslisz ze...
Coraz mniej cudzoziemców...
Hetmanie, nie ważne "co by było gdyby"...
Coraz mniej cudzoziemców...
Wystarczyło by żeby na zachodzie odebrali...
Wiosna zamiast zimy –...
jerzy45 to nie forum o wypadkach drogowych...
Coraz mniej cudzoziemców...
Drogi kolego @artemido...Zauważyłeś...
Wiosna zamiast zimy –...
Może będę się powtarzał, ale nic... To...
Wiosna zamiast zimy –...
jerzy45 czytaj ze zrozumieniem, potem...
Wiosna zamiast zimy –...
jerzy45 czytaj ze zrozumieniem, potem...
Coraz mniej cudzoziemców...
Kto kogo wygoni i dokąd?
Coraz mniej cudzoziemców...
wygonią tych co nie nadają się do...
Coraz mniej cudzoziemców...
Śmieszą mnie ludzie którzy uparcie...
Wiosna zamiast zimy –...
Boskop schodzi w sklepach 2x wiecej kupiec...
Wiosna zamiast zimy –...
Wolni wyjaśnienia pani premier szydło...
Wiosna zamiast zimy –...
Wolni wyjaśnienia pani premier szydło...
Wiosna zamiast zimy –...
Nie mam precyzyjnej statystyki ale, ale...
Wiosna zamiast zimy –...
Mam takie pytanie do Was, ale i do @admina....
Wiosna zamiast zimy –...
@walduś...@Jarkoski. Podajcie rok urodzenia,...
Wiosna zamiast zimy –...
@Jarkoski ...Masz dużo racji...Jednak z tym,...
Wiosna zamiast zimy –...
Bardzo trafna uwaga @waldusiu. Mówiłem, że...
Wiosna zamiast zimy –...
Rozmawialiśmy o wymarznięciach drzew.Ty...
instagram