Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Profil użytkownika: 17misiek

user name
Imię i nazwisko:
Marcin M
Login:
17misiek
Kiedy dołączył do portalu:
06.12.2010 23:06
Liczba wpisów na forum:
35
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
16
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1767

Ostatnie posty użytkownika

Suchadniów 2019 - wózek widłowy - opinie 05.11.2019 17:02

Przyłączam się do postu - też jestem zainteresowany tym wóżkiem. Jak z awaryjnością, serwisem, etc? Rafus poszła wiadomość prv...

Cena jabłek przemysłowych 2019 27.10.2019 16:06

A ja sobie sprawdziłem ceny z przed dwóch lat (każdy chyba pamięta że przymrozki wiosenne narobiły niezłego bałaganu). 26.10 - cena netto 95 gr, 28.10 cena netto 80 gr, a w listpadzie cena poleciała do 75 gr. 

Okolice Siedlec w piątek przemysł poszedł po 61 gr netto, od jutra taniej ale ile nie wiadomo - najprawdopodobniej 55 gr netto. 

Antyreklama Jabłek w mediach 02.08.2019 23:46

Olisz większość nie wie o co chodzi z Expresem Wieczornym, a i ci co wiedzą to twierdzą że dawno i nie prawda.... Aha co do jabłek to chyba związki, różne organizacje oraz co najważniejsze ARR powinni promować jabłko z funduszy promocji jabłek. Kiedyś na fundusz promocji owoców odprowadzał podmiot kupujący, teraz sadownicy (generalnie rolnicy) sami odprowadzają 0,1% - ciekawe ilu z nas wysyła deklarację do ARR co kwartał? Ja to robie i wkurzam się bo czasami znaczki pocztowe są droższe niż suma wpisana w deklaracji.

Faktura czy umowa 28.06.2019 16:12

Teoretycznie skoro wystawiłeś fakturę i ją przyjeli to znaczy że ją zaakceptowali. Tylko że zniknął wymóg podpisywania faktur, ale może jak im ją dałeś lub zawiołeś to może Ci podpisali kopię. Jeżeli nie masz podpisanej kopii to może w jakiś sposób da się sprawdzić czy złożyli fakturę celem odzyskania VAT-u. Najpierw wyślij im listem poleconym wezwanie do zapłaty - uregulowania faktury - o ile jest już przeterminowana. No i skonsultuj się z prawnikiem.

Faktura czy umowa 28.06.2019 07:40

Przepis jest taki że maksymalny czas płatności to... 60 dni. Ale... jest też adnotacja że "termin płatności może być dłuższy jeżeli rolnik wyrazi zgodę". Także jeżeli firma płaci "uczciwie" to zapłaci Ci w terminie, a jeżeli nie to obróci Twoimi pieniążkami kilka razy. A z tego co piszesz w umowie jest dłuższy termin płatności. Przepisy zmieniono kilka lat temu- coś ok 2014 czy 2015, i w jakiś dziwny sposób znalazł się tam ten głupi zapis ktory nic nie zmienił a nawet wydłużył "legalnie" długie terminy płatności. Ja osobiści myślę na faktoringiem, ale nie wiem czy przez ten durny przepis to takie firmy podpisują z rolnikami umowy. Koszt faktoringu to od 0,3% do 1,5-2% wartości faktury.

Ostatnie komentarze użytkownika

Ile kosztuje przygotowanie jabłka do sprzedaży? 18.09.2019 16:43
Przepraszam że post pod postem ale... Z czego wynika spadek wydajności w porównaniu Włochy-Polska. Maszyny sortujące i całe zaplecze logistyczne jest takie same a wręcz w Polsce jest o wiele lepiej ponieważ Polskie grupy powstawały później niż Włoskie więc sprzęt prawdopodobnie jest nowocześniejszy czyli wydajniejszy... No bo przecież nikt by nie kupował gorszego sprzętu no chyba że... ale to już inny temat. W takim razie ta wydajność spada ponieważ za dużo jest odrzutu, no ale to też można przecież rozwiązać w ten sposób że trzeba poprawić wydajność na początkowym etapie sortowania a dalej już powinno być lepiej. Osoby tworzące grupy chyba wiedziały że u nas jakość jabłek jest "gorsza" więc powinni tak zaplanować sortownię więc ta wydajność nie powinna być niższa o 10-20% a w artykule jest podane że w Polsce wydajność jest niższa o 50%, no proszę Was... kto w to uwierzy?!
Ile kosztuje przygotowanie jabłka do sprzedaży? 18.09.2019 16:35
Moim zdaniem pokazane wyliczenia są próbą zbicia ceny w takim sezonie jak ten. A może nawet nie próbą zbicia ceny a "zamaskowaniem" realnych marż i próbą (nieudolną) wytłumaczenia sadownikom dlaczego tak mało dostają za jabłka a one są tak drogie w sklepach czy na eksport. Że niby pośrednikom czy grupom "też mało zostaje". Ok, z niektórymi wyliczeniami się zgadzam ale widzę tutaj 2 błędy które moim zdaniem rozwalają te wyliczenia. 1. Czy ktoś zna kogoś kto oddał jabłka do grupy i jeżeli było coś odsortowane to za to mu zapłacili po ustalonej cenie? Chyba raczej nie bo jak jest odsort to płacimy jak za spad - no chyba że ktoś kupuje za wagę w skrzyni. 2. Autor sugeruje że jak odrzucimy ten odsort bo to jest jabłko niesprzedawalne to to jest naturalnie fikcja. Przy cenie 1 zł przemysł oscyluje w granicach 30-40 gr. Czyli koszt takiego jabłka to 1,5 tylko ok 1,3. Idźmy dalej, raczej ten odrzut po sortowaniu to nie jest bezczelny przemysł tylko taki towar trafia jako jabłko na soki czy też prażenie/mrożenie a to dodatkowe 10-20 gr czyli licząc metodą z artykułu ze 1,30 robi nam się 1,20-1,25. A jeżeli grupa sama taki towar przerabia to też ma dodatkowe 20-50 gr (grupa działa w imieniu rolników czyli to powinno być wkalkulowane w cenę jabłek). Czyli już w pierwszych krokach mamy przekłamanie na ok 25 gr. Jeżeli dalsze wyliczenia są podobne to mamy te Zbyszka124 10gr dla prezesa tylko to nie jest 10 gr a od 30 w górę...
Gala Dark Baron - Gala Must 29.08.2019 15:05
Wydaje mi się że Gala dark Ann (u mnie drugi rok) jest nawet ciemniejsza, pasek na Ann jest bardzo delikatny. Z tym że na filmie widać że są to nasadzenia tegoroczne więc za rok lub dwa będzie to jeszcze ciemniejsze, szczególnie w latach w których będą zimne noce bo w tym roku są ciepłe i wybarwianie jest słabsze.
Maliszewski: Branża sadownicza jest w trudnej sytuacji 22.07.2019 23:17
Obowiązkowe umowy kontraktacyjne - ja mam tylko jedno pytanie - Czy dla wszystkich wystarczy miejsca???? Bo obowiązek to pewna ilość, więc jak za dużo to nie kontraktujemy... Na jakiej odstawie będą eliminować - jakość, ilość, jednorodność... No bo jak będą brać wszystko to dalej tylko SADZIĆ SADZIĆ SADZIĆ!!!!
Zakłady przetwórcze coraz więcej płacą za wiśnie, maliny i porzeczki !? 21.07.2019 08:20
No i gdzie te magiczne zapasy o których była mowa jeszcze kilka tygodni temu, że powyżej pewnych cen już się nie opłaca np. 2,50 za wiśnie, gdzie ta nadprodukcja? Przecież przy tych wszystkich elementach to można by było przetrwać do następnego sezonu.... Przecież to będą straty dla firm, a za to jest kryminał... No chyba że jednak się opłaca!
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram