Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Metalosate
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: 17misiek

user name
Imię i nazwisko:
Marcin M
Login:
17misiek
Kiedy dołączył do portalu:
06.12.2010 23:06
Liczba wpisów na forum:
33
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
14
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1640

Ostatnie posty użytkownika

Antyreklama Jabłek w mediach 02.08.2019 23:46

Olisz większość nie wie o co chodzi z Expresem Wieczornym, a i ci co wiedzą to twierdzą że dawno i nie prawda.... Aha co do jabłek to chyba związki, różne organizacje oraz co najważniejsze ARR powinni promować jabłko z funduszy promocji jabłek. Kiedyś na fundusz promocji owoców odprowadzał podmiot kupujący, teraz sadownicy (generalnie rolnicy) sami odprowadzają 0,1% - ciekawe ilu z nas wysyła deklarację do ARR co kwartał? Ja to robie i wkurzam się bo czasami znaczki pocztowe są droższe niż suma wpisana w deklaracji.

Faktura czy umowa 28.06.2019 16:12

Teoretycznie skoro wystawiłeś fakturę i ją przyjeli to znaczy że ją zaakceptowali. Tylko że zniknął wymóg podpisywania faktur, ale może jak im ją dałeś lub zawiołeś to może Ci podpisali kopię. Jeżeli nie masz podpisanej kopii to może w jakiś sposób da się sprawdzić czy złożyli fakturę celem odzyskania VAT-u. Najpierw wyślij im listem poleconym wezwanie do zapłaty - uregulowania faktury - o ile jest już przeterminowana. No i skonsultuj się z prawnikiem.

Faktura czy umowa 28.06.2019 07:40

Przepis jest taki że maksymalny czas płatności to... 60 dni. Ale... jest też adnotacja że "termin płatności może być dłuższy jeżeli rolnik wyrazi zgodę". Także jeżeli firma płaci "uczciwie" to zapłaci Ci w terminie, a jeżeli nie to obróci Twoimi pieniążkami kilka razy. A z tego co piszesz w umowie jest dłuższy termin płatności. Przepisy zmieniono kilka lat temu- coś ok 2014 czy 2015, i w jakiś dziwny sposób znalazł się tam ten głupi zapis ktory nic nie zmienił a nawet wydłużył "legalnie" długie terminy płatności. Ja osobiści myślę na faktoringiem, ale nie wiem czy przez ten durny przepis to takie firmy podpisują z rolnikami umowy. Koszt faktoringu to od 0,3% do 1,5-2% wartości faktury.

ubezpieczenia przymrozkowe 2019 29.03.2019 23:12

Napiszę tak - składka na ubezpiecznie od gradu w jabłoniach płacona przez sadownika to ok 2,2% wartości ubezpiecznia (w zależności od regionu może to być wyższa kwoata). Trzeba pamiętać że maksymalnie dostaniemy chyba 80%, możena dopłacić dodatkowe 10% od składki (to się chyba nazywa klauzula wykupuienia udziału własnego) i tym samym w razie skody dostaniemy też dodatkowe 10% ubezpiecznia (czyli teoretycznie zamiast 80% dostaniemy 90%). Np. szacujemy że z 1 ha mamy 50 ton w cenie 1 zł/kg co daje nam 50 tyś/ha. składka wynosi w takim wypadku ok 1 100 zł (wykup udziału własnego to dodatkowe 110 zł). W przypadku całkowitej straty plonu dostaniemy 40 tyś/ha (z wykupem własnym 45 tyś/ha). To tak na szybko policzone. Wiadomo też jak firmy szacują straty...

Co do ochrony przed wiosennymi przymrozkami to nie interesowałem się bo składki są strasznie wysokie (bodajrze ponad 10% wartości ubezpieczenia) a żeby cokolwiek dostać to trzeba mieć stwierdzone 85 lub 90% straty a jak wiadomo te 10% zostanie na szczytach drzew i na ogół jest za mała strata więc brak odszkodowania.

Cena jabłek przemysłowych 2018 09.02.2019 16:42

Okolice Siedlec 28 gr netto przemysł zwykły 

Ostatnie komentarze użytkownika

Gala Dark Baron - Gala Must 29.08.2019 15:05
Wydaje mi się że Gala dark Ann (u mnie drugi rok) jest nawet ciemniejsza, pasek na Ann jest bardzo delikatny. Z tym że na filmie widać że są to nasadzenia tegoroczne więc za rok lub dwa będzie to jeszcze ciemniejsze, szczególnie w latach w których będą zimne noce bo w tym roku są ciepłe i wybarwianie jest słabsze.
Maliszewski: Branża sadownicza jest w trudnej sytuacji 22.07.2019 23:17
Obowiązkowe umowy kontraktacyjne - ja mam tylko jedno pytanie - Czy dla wszystkich wystarczy miejsca???? Bo obowiązek to pewna ilość, więc jak za dużo to nie kontraktujemy... Na jakiej odstawie będą eliminować - jakość, ilość, jednorodność... No bo jak będą brać wszystko to dalej tylko SADZIĆ SADZIĆ SADZIĆ!!!!
Zakłady przetwórcze coraz więcej płacą za wiśnie, maliny i porzeczki !? 21.07.2019 08:20
No i gdzie te magiczne zapasy o których była mowa jeszcze kilka tygodni temu, że powyżej pewnych cen już się nie opłaca np. 2,50 za wiśnie, gdzie ta nadprodukcja? Przecież przy tych wszystkich elementach to można by było przetrwać do następnego sezonu.... Przecież to będą straty dla firm, a za to jest kryminał... No chyba że jednak się opłaca!
MRiRW: Będą ceny referencyjne dla owoców ! 03.07.2019 17:20
Sam się boję tych właśnie "konsekwencji". Oczywiście powody takie jak anomalie pogodowe etc pewnie będą wzięte pod uwagę. Ale np. chichot losu i coś się stanie że nie zdążysz ze zbiorem - poważna awaria, zima zaatakuje w połowie października kiedy jabłka będą jeszcze na drzewie, brak ludzi do zbioru, wypadek że musisz przerwać zbiór i dużo, dużo innych. Nadzieja że trochę "ucywilizują" rynek chociaż to raczej marzenie. A przecież wystarczyło by wprowadzić ceny minimalne. I narzędzie już są a dokładniej przepisy dotyczące cen dumpingowych tj. zakaz sprzedaży poniżej kosztów. I tutaj wystarczy ustawa dająca prawa np. GUS-owi żeby oszacował koszty produkcji i ustalił cenę minimalną. Tylko tyle i aż tyle. Co zrobili by przetwórcy - a no sami by zaczęli zabiegać o kontrakty stawiając na jakość, a ci co nie dali by rady spełnić tych wymagań to wypadli by z rynku. Wtedy my rolnicy bylibyśmy zmuszeni do podniesienia jakości a tym samym byli byśmy bardziej konkurencyjni. Konsekwencją jakości było by mniej odpadu (np. przy produkcji jabłek).
Kary za kupno owoców poniżej cen referencyjnych ! 14.06.2019 20:13
Przy płatnościach za faktury jest podobnie to znaczy według ustawy termin płatności to 30 dni chyba że rolnik wyrazi zgodę na dłuższy termin płatności. i jak jest - a tak że po prostu jest dodatkowy dokument do podpisania w handlu....
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram