Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-poniatowa
2020_Captan_80_WG

Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono !

Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono !

Jak informuje jablonka.info bez jabłek, bez faktur i bez pieniędzy. Poprzedniej zimy sadownik sprzedał jabłka, ale do tej pory nie otrzymał za nie pieniędzy. Firma handlująca owocami jest winna sadownikowi z gminy Błędów 126 tys. zł.

Pan Zbigniew nawiązał kontakt ze spółką Fruitlead w 2017 roku. Handel przebiegał dobrze. Sadownik za tamten okres otrzymał wszystkie należne pieniądze, więc kontynuował z nią współpracę także w 2019 roku.

Sortowaliśmy jabłka „na gotowo”, w wytłoczkę, rozkalibrowane co pół centymetra

– wspomina pan Karol, syn pana Zbigniewa, i podkreśla, że dostawy przygotowywał typowo pod wymagania jednej z polskich sieci marketów.


Ceny proponowane przez Fruitlead nie wzbudziły podejrzeń, choć – jak przyznaje sadownik – były one dobre jak na ówczesne warunki. Firma płaciła nieco lepiej niż w przypadku owoców szykowanych w kartony. Miejmy jednak na uwadze, że jabłka zostały posortowane w wytłoczkę i rozkalibrowane, co wymaga większej uwagi od osób przygotowujących dostawę.

Najwyraźniej firma Fruitlead była zadowolona z towaru dostarczanego przez sadownika, ponieważ zamówienia spływały bardzo często. Pan Zbigniew oraz jego synowie niemal codziennie dowozili jabłka do magazynu, który spółka wynajmowała w Zalesiu (gm. Błędów). Dostawy przechodziły standardową procedurę – na miejscu pracownik kontrolował jakość dostarczanych owoców, potem sadownik szedł do biura, gdzie otrzymywał dokument przyjęcia zewnętrznego (tzw. PZ-tkę). Po jakimś czasie na podstawie PZ-tek firma wystawiała fakturę zazwyczaj z terminem płatności 60 dni (tylko jedna z faktur ma termin płatności 120-dniowy).

Ostatnią fakturę panu Zbigniewowi firma wystawiła 8 lutego 2019 roku. Kolejnych już nie otrzymał mimo wielokrotnych upomnień. Na dowód, że dostarczył owoce, posiada jednak PZ-tki - podaje jablonka.info

Zdesperowany producent postanowił wynająć firmę windykacyjną w nadziei, że uda się jej w jego imieniu odzyskać należne pieniądze. Nie przyniosło to jednak spodziewanego rezultatu. Zawiadomił więc policję. Zeznania na komisariacie w Błędowie złożył zarówno poszkodowany sadownik, jego syn oraz prezes firmy Fruitlead.

W październiku ubiegłego roku pan Zbigniew otrzymał pismo, że prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, uznając, że „nie zostały wypełnione znamiona przestępstwa stypizowanego w art. 286 § 1 k.k.”- czytamy na jablonka.info


REKLAMA
2020_Pronutiva

komentarze (110):

dodaj komentarz
Rybak94
Rybak94 29.01.2020 14:22 Materiał na kolejny odcinek filmu " Kasta". To co jest w sądach to przechodzi ludzkie pojęcie.
wania1234
wania1234 29.01.2020 15:32 Przecież w tej sprawie sad nic nie robił, widzę kolejny co sobie dal głowę wyprać przez Pis bo sobie nie mogą poradzić z uzależnieniem od siebie sądów

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 29.01.2020 15:54 Ciekawe jak tobie przepadną pieniadze, i sąd ci powie że to nie przestępstwo, czy bedziesz winił PIS czy sądy.
wania1234
wania1234 29.01.2020 16:13 Jak mam dyskutować z człowiekiem który rozróżnia sądu od prokuratury?
wania1234
wania1234 29.01.2020 16:13 *nie rozróżnia, oczywiście
Marki
Marki 29.01.2020 22:34 Widać, że TVP PIS na prawdę "pierze" mózgi. Za "bajzel" co najwyżej odpowiada prokuratura, która przecież jest pod bezpośrednim nadzorem "najlepszego" ministra sprawiedliwości - prokuratora generalnego Ziobry !!!!. To właśnie ten niedobry "kastowy" Sąd po złożeniu do niego zażalenia na decyzję prokuratury uznał, że prokuratura w tej sprawie bezpodstawnie odmówiła wszczęcia śledztwa . I nakazał jej przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego - wskazując zapewne co ma prokurator zrobić.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 29.01.2020 16:50 A można i tak Prokuratura – urząd państwowy powołany do stania na straży praworządności. Zazwyczaj swój cel prokuratura realizuje poprzez zaskarżanie do sądów decyzji niezgodnych z prawem, ściganie przestępstw, pomoc prawną społeczeństwu oraz branie udziału w procesie legislacyjnym jako czynnik opiniodawczy.

W niektórych państwach (zwłaszcza w tych, w których panuje system common law), prokuratura jest instytucją niezależną, niezawisłą i samorządną (tak jak sądownictwo). W większości państw prokuratura jest podległa rządowi lub określonemu ministrowi. Powszechny jest też podział na pion cywilny i wojskowy (tak jak w sądownictwie).

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 29.01.2020 23:57 przyczepiliscie sie tego tvp niczym platforma, ogladajcie tvn jak wam nie pasuje, tam jest wiele programow na poziomie, np big brother, ukryta prawda albo swego czasu program hipnoza, lansowanie homoseksualistow i hary poter co piatek. Ogolnie tvp za kurskiego stoi na duzo lepszym poziome, sa transmisje meczow reprezentacji, liga mistrzow, siatkowka mistrzostwa swiata wszystko transmitowane a nie jak za tamtych płatne i na nic nie było. Sylwester tez dobry z zakopanego, Jak potrzeba to i eurowizje zrobia, latem jakis serial a nie tylko powtorki. i wrescie jakis kanał ktory jedzie na ta unie eu z ktorej jako sadownicy poza zabawkami trakturami (jak sie zepsuja to nikt nie zrobi) nie mamy. Lepiej bysmy stali bez uni. Moze ursus by był, moze inaczej ze wschodem by sie potoczył handel..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marki
Marki 30.01.2020 00:20 Nie wiem o jakich programach w TVN mówisz bo nie oglądam . Ale skoro wymieniasz ich tytuły to zapewne je widziałeś..... TVP też nie oglądam od trzech lat ( jedynie właśnie czasem sport) . Już trzy lata temu był tam taka propaganda gomułkowska , że teraz aż się bałbym obejrzeć cokolwiek. Czasem dochodzi do mnie jednak ja się manipuluje widzami , bo mój ojciec ogląda i mi co nie co niestety opowiada ... Nie jestem ani za PIS , ani z PO czy innym lewactwem. Jestem za Polską . A za wejściem do Unii głosowali zarówno Kaczyński jak i Tusk . Wypowiedziałem się wyżej co do artykułu i analizy kolegi Rybaka , który jak wynika z jego wypowiedzi oglądał program "Kasta" w TVP .. A skąd wiem , że w TVP - bo mi ojciec o tym właśnie powiedział , że coś takiego emitują. Trudno przy tym milczeć gdy "zawinił cygan a kowala powiesili ' . Bo tak było w tym przypadku sadownika , który nie otrzymał pieniędzy od nieuczciwej spółki. Zawiniła PIS-owska Prokuratora a kolega Rybak złożył na Kastę - Sąd. Który w tym wypadku właśnie zachował się prawidłowo.
Marcin8787
Marcin8787 30.01.2020 19:55 Wystarczy mignac i juz widac ja nie big brother to ukryta prawda w wiekszosci kazdy to zna bo to stare programy, i co piatek hary potter prawie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 30.01.2020 06:24 Wniosek jest prosty. Jak teraz sądy są podporządkowane Platformie bo sędziowie są na wiecach platformy, to prawo jest interpretowane bardziej na korzyść tego co ma więcej kasy, i to też przestępcy na tym korzystają. A nie sprawiedliwość.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cichon40
cichon40 30.01.2020 07:42 Ja mam taką radę dla tych co szukają sprawiedliwości żeby ją poszukali w słowniku na literę S

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Baracuda
Baracuda 30.01.2020 08:31 Ponoć to nie pierwszy przypadek braku działań przez tę prokuraturę w kwestii nie uczciwych pośredników. Jak by powiedział Macierewicz "czy to na pewno przypadek?" Może jeśli pokrzywdzeni bardziej nagłośnia tę sprawę szeryf "Zerro" będzie interweniował w ogródku swoich poddanych wiernych sług!
To teraz wyobraźcie sobie sytuację, że macie konflikt ze skarbem państwa i prokurator jest pod wpływem rządzących jak również sędzia, jaki będzie wyrok?
artemida
artemida 30.01.2020 12:19 Ja sobie wyobrażam że i adwokat by nie pomógł...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zbig63
zbig63 30.01.2020 09:56 masz babko placek chlop dał towar jabłka i nie dostał zaplaty !!.wczoraj był program w TVP ze chłopi nie dostali zaplaty za zboże i skupujący jest niewinny zboze sprzedał dalej kase dostal tylko rolnikom nie zapłacił!!.otwieram skup plodow rolnych a co tam skupie za kilka milionow złotych i rolnikom nie zaplace!!!.prokuratom mnie uniewinni bo nie było przestępstwa stywizyoliwanego czy tam h uj wie jakiego!!!kraść karsciami nie produkować jabłek za 40gr
artemida
artemida 30.01.2020 11:57 A skąd wiesz, że Ciebie prokurator potraktuje tak samo...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

delikatess
delikatess 30.01.2020 17:52 to nie pierwszy oszukany sadownik , firm co oszukują sadowników nie brakuje , zeby nie dochodziło do takich sytuacji ,to powinno wprowadzić się ustawe ze sadownik otrzymuje pieniądze za jabłka w dniu sprzedaż ,ten sadownik niemal codziennie dowoził jabłka do magazynu , i jak by był ustawa ze piniądze za jabłka sadownik otrzymuje w dniu sprzedaży to ta firma oszukała by go tylko na niewielką sume ,bo jak jednego dnia ta firma nie zapłaciła by za jabłka ,to na drugi dzień sadownik by im nie zawiózł , a tak jak jest teraz ,to nieuczciwa firma która chce oszukać sadowników , to powie ze zapłaci za jabłka za 60 , 90 dni albo i dłużej , a po tym okresie firma się rozpadnie ,a sadownik pozostanie bez pieniędzy ,moze w tej sprawie powinien pomóc związek sadowników , moze prezes związku powinien wystosować taki postulat do ministra rolnictwa zeby wprowadzić takie rozwiązania , bo inaczej to oszuści będą nas oszukiwać na duże sumy pieniędzy

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 30.01.2020 18:31 Dobry pomysł ale nie możliwy. Bo firmy nie dysponują takimi pieniędzmi zanim nie sprzedadzą towaru. Ale powinien być system jak za alimenty, nie zapłacisz to resztę życia z przerwami odwiedzisz w więzieniu. I zakaz rozporządzania swoim majątkiem ( przepisania na krewnych ) dopóki nie będzie uregulowanych należności wobec osób trzecich. Oświadczenie u notariusza pod groźbą unieważnienia aktu darowizny lub inną bardziej dotkliwą karą. Taki dłużnik jak kiedy trafi na myśliwego, to nie chciałbym być w jego skórze. W desperacji wszystko jest możliwe. I takie wymierzanie kary.
Mateusz29
Mateusz29 31.01.2020 07:21 Jest przysłowie jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi. Nie ma kasy jabłka nie kupuje. Mówią z ebie mają bo im tła wygodnie jak by był przepis że zaplata musi być od razu to by zapłacili a że nie muszą to nie płacą i czasami przy okazji komuś "zapomną" zapłacić. Ja kasuje piniazki od razu za jabłka a zostawiam bez kasy odbiorcom których bardzo dobrze znam i wiem gdzie mieszkają to bezpieczne rozwiązanie
delikatess
delikatess 31.01.2020 09:33 firmy exportowe nie sprzedają jabłek bez pieniędzy ,zanim sprzedadzą jabłka to muszą dostać pieniądze ,bez pieniędzy nie sprzedają , tylko potem zamiast od razu zapłacić sadownikowi ,to wymyślają termin płatności 90 dni ,Firmy exportowe mają pieniądze i jak by chciały to by od razu płaciły sadownikom

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marki
Marki 30.01.2020 20:32 Panowie w gospodarce tzw. "wolnorynkowej" te pomysły raczej nie przejdą. Ja to widzę trochę inaczej. Złodziej gdzie złodziejstwo nie budzi wątpliwości powinien spotkać się z natychmiastową reakcją odpowiednich organów Państwa Polskiego tj. Policja- Prokurator- Sąd - Kara ( na szybko) . Nie wiem czy pamiętacie sprawę tego amerykańskiego finansisty Madoffa, który oszukał amerykanów na wiele , wiele milionów dolarów ; 11 grudnia 2008 r. go aresztowano a już 29.06.2009 r. skazano na 150 lat odsiadki. U nas niestety Państwo jest ciągle teoretyczne.
artemida
artemida 31.01.2020 06:58 Może to co napiszę będzie B A R D Z O kontrowersyjne ale czy / w kontekście powyższych wypowiedzi / firma(?) Kukiza nie ma racji z SĘDZIAMI POKOJU? . Z tego co się dziś dzieje w SPRAWIEDLIWOŚCI i PRAWORZĄDNOŚCI to kojarzą mi się dwa powiedzenia; jedno z bardzo długą brodą - "czekaj tatka latka" i bardzie z naszych czasów - "spieprzaj dziadu". Proponuję się wypowiedzieć ale "bez nerw" i po przemyśleniach, a nawet dyskusjach bo sprawa nie jest błaha i każdy może się znaleźć "po drugiej stronie... No może nie każdy...
Baracuda
Baracuda 31.01.2020 09:01 Marki podałeś bardzo dobry przykład na rozwiązanie tego problemu ale niestety w naszym kraju jest to nie realne! Ponieważ ustawodawca zamiast zabrać się za zmiany procedur w sądownictwie chce sobie owo podporządkować w myśl starej stalinowskiej doktryny, że cała władza w jednych rękach! Pytanie zadają sobie wszyscy po co ta wojna a odpowiedzieć jest zawsze ta sama dla kasy! Przykład z dnia dzisiejszego, panienka od kawy z biura pis została członkiem zarządu CPK, który to ma powstać za 7 lat(termin z kosmosu) z uposażeniem w wysokości 44 tys. miesięcznie! Czy to nie jest złodziejstwo w biały dzień! Mnożą się instytucie, ministerstwa w które niczego nie wnoszą do gospodarki i przestrzeni publicznej ale kolesie, żony i dzieci towarzyszy mają cieplutkie posadki! Te niemieckie linie lotnicze zakupili zapewne aby wytłumaczyć konieczność budowy mega lotniska w Sochaczewie imienia prezydenta tysiąclecia, który poległ w Smoleńsku!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 31.01.2020 08:27 Ja proponuję obejrzenie filmu "" Dług " jak się może skończyć los dłużnika. Ten co to zrobił przez głupotę został wykryty.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 31.01.2020 10:12 Barakuda- naoglądałeś się TVN u, który nigdy nie pokazał zdjęć ludzi oskarżonych jak Gawłowski, spacerujących z Rzeplińskim, Gersdorf. Ciągle zgłaszają się świadkowie łapownictwa marszałka Grodzkiego, ryzykując przy tym proces, co nie każdy się by odważył. To rzekome " podporządkowanie sędziów PIS " to dążenie by w Polsce przestępcy mieli się dobrze. To ludziom się nie podoba, i glosowali na kogoś kto zrobi porządek,. Nawet podporządkowanie komu kolwiek nie zwalnia z przestrzegania prawa. A to podporządkowanie to prosta wymówka.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 31.01.2020 10:20 Taśmy Nojmana słyszałem mówił " dopóki bedziesz w Platformie sąd wezmie sprawe bedzie ją ciągnoł , no i h...j, i tak nic z tego nie wyniknie". To wiadomo że bezprawie się pojawia.
Baracuda
Baracuda 31.01.2020 11:03 Wiem dla ciebie i tobie podobnych merytoryczne argumenty są zbędne! "Nikt ale to absolutnie nikt nie będzie nam mówił, że białe jest białe a czarne jest czarne" Towarzysze mają "gęby" pełne frazesów o pokorze, skromności a dyktatorek zasuwa na kotlecika do mgr z TK nazywając ją okryciem kulinarnym roku, wiadomo nasi to mogą! Stary marszałek senatu biedactwo nie wiedział, że praca lekarza to misja, poświęcenie i przytulił ze szpitala 400 tys na tak zwanej umowie śmieciowej będąc jednocześnie w tym szpitalu na bezpłatnym urlopie ! Telewizji nie oglądam bo to szmira, opium dla mas internet jest dla mnie zdecydowanie bardziej interesujący polecam można poszerzyć horyzonty a nie tylko TVPPIS i KK!
artemida
artemida 31.01.2020 11:03 Jest drobna różnica, Neuman gadał, a jakie miał przełożenie. Piebiak miał większe pole do poPISu w zapleczu ministra który o niczym nie wiedział(?).

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 31.01.2020 17:33 Każdą władze wybierają ludzie.. Twoje argumenty uznali za niepotrzebne, pomimo propagandy kilkunastu telewizji przeciwnych tej władzy. Ludzie wiedzą że ci dobrze gospodarują, bo starcza na socjal, i jeszcze spada deficyt. I wtedy nie byliśmy zieloną wyspą, teraz też nie, ale prawda zawsze wyjdzie na jaw. Pogadajcie z sadownikami z zagranicy czy mniej czegokolwiek płacą, żeby funkcjonować, ale UE dała kase też żeby tym co dała miała z czego ciągnąć. Tak naprawdę to nic nie możemy sami rządzić tylko ze wszystkim latać do komisarzy, i to unia jest winna że u nas jest tak jak jest, bez względu kto bedzie u władzy.
artemida
artemida 31.01.2020 17:57 Dawno, dawno temu Mussoliniego wybrali ludzie... Dlaczego? Bo obiecywał... Dlaczego ci sami go powiesili? Bo ich zawiódł...
cichon40
cichon40 31.01.2020 19:49 Z jednej strony piszesz że jest dobrze deficyt spada i jest na social,a z drugiej że to przez UE jest tak jak jest.Czyli w końcu jak to jest ?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Baracuda
Baracuda 31.01.2020 18:34 Ostatnie wybory pis wygrał dzięki wsi, a w tej lokalizacji to propagandę sieją tvp pis, oraz panowie w czarnych sukienkach.
To skoro spada deficyt przez bardzo kreatywną księgowość to dlaczego są co chwilę wprowadzane nowe podatki a stare są podnoszone? Trochę ta propaganda sukcesu kupy się nie trzyma!
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ja doceniam otwarte granice oraz swobodny przepływ towarów i usług, dzięki temu mogę zarabiać i podróżować na dużym obszarze. Doceniam pieniądze z funduszy strukturalnych na budowę infrastruktury w Polsce. Zobacz przy większości dróg, oczyszczalni, SUW-ów, stoją tablice informujące o wysokości wsparcia z UE czy to jest takie złe?. Przez tę silną polaryzację sceny politycznej nie może przebić się do głównego nurtu żadna nowa siła polityczna niestety:(
Espuma
Espuma 31.01.2020 19:32 chłopie ty masz jakąś fobie na punkcie telewizora ? . Moze ci na glowe spadł w dzieciństwie ? w co drugim zdaniu Tv Pis NIKT nikomu nie każe ogladać danej stacji. Masz pilota, masz wybór. Jak TVN nadaje anty rządowy przekaz to ci pasuje ? wczesniej mieliśmy TV LIs który dostawal 80 tys zł za odcinek aby gościć Jaruzelskiego i Tuska, Tak po za tym to ja słysze ciągle że TVP nikt nie oglada....wiec w czym problem ? włącz sobie fakty TVN, komuna24 całą dobę i oglądaj. Jakie ty podatki płacisz jako rolnik ? ciebie boli że kiedyś miałeś parobków za 8 zł na godzine a teraz masz za 12 zł kłopot znalezc. Wreszcie sie kończą czasy harowania za grosze i dorabiania pseudo biznesmenów. Wyjesz jakby nie wiadomo jaka ci sie krzywda działa, to nawet nie jest śmieszne tylko żałosne. "Państwo Polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje" - tak mówił Sienkiewicz z PO jak rządzili. Innych genialnych cytatów nawet sie nie chce pisać co mówili o Polakach
Baracuda
Baracuda 31.01.2020 21:28 Jak to przecież jesteś taki prawy i sprawiedliwy i płaciłeś pracownikom swoim "parobkom" sezonowym 12PLN? Przecież to przestępstwo zaraz znajdzie się jakiś sygnalista i na ciebie doniesie do właściwych służb! W zeszłym sezonie stawka minimalna wynosiła 14.70PLN nie ładnie! Dzięki mądrości, światłości i nie przeciętnej błyskotliwości KC PIS w tym sezonie stawka jest 17PLN, pamiętaj rewolucja pożera swoje dzieci! Już to pisałem nie mam telewizora nie stać mnie wydałem wszystko na pracowników sezonowych, możesz do mnie śmiało pisać "spieprzaj dziadu"
artemida
artemida 01.02.2020 06:37 Oj z tymi cytatami, nie zacytuję dokładnie jak powiedział nagrany nielegalnie, panujący nam z woli taty i partii premier; "Polaków można cyganić a będą zapierdalać za miskę ryżu."
Między Polską a Zjednoczonym K...wem jest taka że Brytyjczycy dopłacali do Unii a Polacy korzystają. Coś jak z pytaniem; ukradł czy jemu ukradli. W obydwu sprawach chodzi o kradzież.
Espuma
Espuma 01.02.2020 07:56 14,70 to jest BRUTTO a nie na ręke to raz, dwa nic nikomu nie płacilem bo nie jestem już sadownikiem, z czego sie ciesze widząc załadowane po dach busy drzewkami. A ty artemida nie pisz kłamstw bo Morawiecki nie powiedzial tego tak jak ,po swojemu dodając coś od siebie. Manipulujesz jak zwykle.
artemida
artemida 01.02.2020 08:07 Skoro "jak zwykle manipuluję" to kto mi daje tyyyyyyyle plusów? A to że panujący nam Pan Premier został dwukrotnie skazany za, no powiedzmy dyplomatycznie, mijanie się z prawdą to też manipulacja? Mam nadzieję, że TEN CYTAT odnajdę i... co napiszesz?
Espuma
Espuma 01.02.2020 08:12 h*j mnie obchodzą twoje plusy. Może sobie sam stawiasz. Tak - poprosze o ten cytat o ryżu, tylko dokładny. Bez przekręcania slów.
Baracuda TV nie masz ? dopiero pisałeś że ci TV Pis nie pasuje, to sie zdecyduj, czy masz telewizor i oglądasz czy nie. A co do stawek i tak zatrudniacie ukraińców za 10 zł....czyli trafiłem w punkt, problem bo trzeba wiecej zaplacić Polakom za prace
Espuma
Espuma 01.02.2020 08:27 masz nie męcz sie i nie szukaj, porównaj z tym co ty piszesz

"To co robi Merkelowa… Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa, czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier…. za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała"
Espuma
Espuma 01.02.2020 10:28 taki byłeś pewny siebie i cos sie zaciąłeś :)
artemida
artemida 01.02.2020 15:19 Nie wiem czy to do mnie... Ale jak Ci tylu pokazuje jak ceni Twoje wpisy to powinieneś wyciągnąć wnioski. Jest taki stary dowcip; jak ci po kolei trzech mówi żeś pijany to idź się wyspać. Rzucanie, np powiedzmy "mięsem" nie przydaje Ci splendoru tylko świadczy o bezsilności...
Espuma
Espuma 01.02.2020 17:54 tak do ciebie. Bezsilność to ty pokazałeś pisząc jakieś nie prawdziwe cytaty. Mam gdzieś twoje plusy którymi sie podniecasz w każdym wpisie, nie wiem moze to dobrze działa na potencje u niektórych :) niech ci plusują te twoje głupoty do woli :) Ps w pazdzierniku przy urnie mialeś obiektywne "plusy i minusy", i jak widać większość ma chyba podobne zdanie do mojego wiec moze sam sie połóż
Baracuda
Baracuda 02.02.2020 14:15 Powielając twój tok rozumowania to Sienkiewicz miał wiele racji mówiąc o teoretycznym Państwie. Skoro tyle razy tu czytałem, że afera amber gold to taki wielki przekręt państwo nie zabezpieczyło interesów Polaków to jak nazwać 3 x większy przekręt w getback-u! Mimo że w 2106 sygnalista dał znać ale kolejna kryształowa firma była sponsorem imprezy GP hiena roku! Jak ktoś mi nie wierzy to niech zadzwoni do Banasia! Kolejny kwiatek tyle wydanych pieniędzy na programy szpiegujące (notabene "żydowskie") i służby nie wychwyciły, że kryształowy Marian ma spółkę z gościem o wątpliwej reputacji a biznes też trochę sprzeczny z nauką kościoła! Jak to nazwać? Jak nazwać, że z biura powołanego do walki z patologią giną grube miliony? Przecież bez wiedzy przełożonych takiej kasy w reklamówce nie da się wynieść! Jak nazwać to, że będąc etatowym senatorem a nawet królem senatu pobiera się 400 tys. na umowy śmieciowe a w stosunku pracy wykazuje się bezpłatny urlop!
Nie jestem małym mściwym gnomem i skoro przestałeś być sadownikiem to szczerze życzę samych sukcesów zawodowych na nowej drodze życia! Ale tu pojawia się pytanie skoro nie interesuje cię już sadownictwo a nawet masz jakiś uraz, to po co udzielasz się na forum dla sadowników? Nie lepiej przekazywać prawdy objawione na forum dla nowych kolegów po fachu a nie wypalać i krytykować ludzi, że próbują ciąć wysokie koszty robocizny (cięcie, zbiór) wywalając stare sady?
Espuma
Espuma 02.02.2020 15:15 przecież Getback powstał w 2012r, kto wtedy rzadził ?

"Dnia 26.06.2018 w sprawie GetBack Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby – dyrektora firmy oraz prezesa Polskiego Domu Maklerskiego. Wcześniej CBA na lotnisku Okęcie po powrocie z Izraela zatrzymała prezesa GetBack Konrada K. Zatrzymano też współpracującego z nim Piotra B. Prokuratura wystąpiła dla nich o trzymiesięczny areszt, a sąd zaakceptował te wnioski"
Baracuda
Baracuda 03.02.2020 10:06 Powstał za złej, obrzydliwej władzy, ale na jesieni 2015 przyszła dojna zmiana, obsadziła wybitnie kryształowymi "członkami" państwowe instytucje takie jak dajmy na KNF. W jak wszyscy wiemy głównodowodzącym został tam niejaki Chrzanowski bardzo krystaliczny towarzysz co dał się nagrać na analogowy dyktafon bo "szumidła" na taki nie zadziały! W 2017 getback wszedł na giełdę ciekawe dlaczego wtedy też to teoretyczne państwo nie wyłapało tego wałka! Odpowiedź jak zawsze banalna w takim przypadku, bo ktoś czerpał znaczne korzyści z tego procederu! Kolejny przypadek doskonałego działania w ukręcaniu sprawy to płyta z nagraniem wypadku brochy, nośnik został mechanicznie uszkodzony a prokuratura nie widzi nic strasznego w zniszczeniu prawdopodobnie kluczowego dowodu i umarza sprawę!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 31.01.2020 19:27 Podatek gruntowy nie jest jakiś dotkliwy, podatek od domu też, vat w towarach taki sam, KRUS troche wyższy, jedynie śmieci od osoby drogo bo unia narzuciła nawet jak mało to opłata taka sama. Większość rolników ma takie podatki jak ja.
Baracuda
Baracuda 31.01.2020 21:01 nie odczuwasz wzrostu cen prądu, paliw, usług? Skoro tak to sorry!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 31.01.2020 20:24 Anglia dzis wychodzi z ue, nawet w rmfemie cytaty ludzi i eurodeputowanych angielskich ze wrescie odzyskali niepodleglosc, ze pieniadze ktore wplacali teraz wpompuja we wlasna gospodarke,ze wrescie ustawy beda sobie robic bez wiedzy brukseli i powiedzcie sami nie glupio tym komisarzom ze anglia ma takie zdanie o nich ze jak tam byli w ue to nie byli niepodległym panstwem? My tez stracilismy niepodleglosc w 2004 niestety.
Espuma
Espuma 31.01.2020 20:34 przecież o to chodziło aby sterować zdalnie połową świata. A półgłówki sie cieszą bo im chodnik zrobili i postawili tabliczke że to za unijne pieniądze. Połowa tych komisarzy jest oplacana przez rosyjskich oligarchów albo ma powiązania z rosyjskimi spółkami. Oficjalnie kierownice trzymają Niemcy
artemida
artemida 01.02.2020 08:51 Coś nie słychać aby Zjednoczone K. chciało opuścić NATO. To że Anglicy dopłacali do Unii to był argument ale jakoś z bezpieczeństwa dla "niepodległości" rezygnować nie chcą. Jak na tym wyjdą? Nikt dziś nie wie... Niejaki Zabłocki mydłem handlował...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 01.02.2020 00:08 Korki od szampana w wielkiej brytani wystrzeliły własnie. Maja drugiego sylwestra po miesiacu. Kto nastepny France? Poland?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 01.02.2020 21:23 Na Interii jest niżej ciekawy artykuł " Czy Polska wyjdzie z unii ". Oficjalnie 2/3 jest za a 1/3 przeciw. Ale w komentarzach jeden zachęcał do klikania poparcia i klikania sprzeciwu. 155 osób było za a 550 przeciw UE. Wymienił że Unia to nie ta z 2004 r. Na którą głosowaliśmy. Ciągłe naciski na własne sprawy. Puszcze mają zjeść korniki, mierzei nie wolno przekopać, uchodźców tysiącami przyjąć, gdzie jak im się coś nie spodoba to spalą samochody, i całą listę przymusów wymienił . Że te żądania doprowadzą do jej zguby.
To rzeczywiście prawdę powiedział.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 01.02.2020 21:47 Odnośnie powyższego : po wyjściu z unii innych państw zawiąże się nowa Unia choćby Polska, i będzie dużo bardziej liberalna na wewnętrzne sprawy członków, a te pieniądze które dziś są będą z takich samych składek jak ze starej.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 01.02.2020 22:03 Tez widziałem ten sondaz co ludzie sami na interi robia w komentarzach to jest zdecydowana wiekszosc za wyjsciem z ue..sam nie spodziewałem sie tak
artemida
artemida 02.02.2020 09:03 Kantar Group /największy w Polsce badacz opinii publicznej/ podał że 89% Polaków nie ma ochoty wyrabiać paszportów aby pojechać do Pragi czy Berlina. 6% jest za! Rozumiem że jeżeli jakiś organista czy sołtys zrobi "badania opinii publicznej na wsi czy w parafii to wyniki mogą być takie jak podaje Winiarek. Ekro 2 dość dokładnie wyłuszcza jak to jest....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ekro2
ekro2 01.02.2020 23:27 Już mówię co by było po wyjściu z UE z sadownictwem znając podejście nam panujących do polityki makro. Wschód be, oczywiście poza Ukr. naszym nowym dostawcą tanich owoców. Na zachód nic nie idzie bo cła i przepisy nie do spełnienia. Jedyny kraj który jest przez naszych rządzących uważany znajduje się za wielką wodą i ma nas daleko i głęboko w poważaniu. I co mamy sami zjeść te 4 mln ton jabłek i mln ton innych owoców. Obyśmy nie dostali narodowej obstrukcji. Zarówno UE kilkanaście lat temu jak i obecna zmiana rządząca kupili gro osób łapówkami z puli która została zabrana innym. Tylko że tych pieniędzy z reguły nie starcza na długo bo "Problem z socjalistami jest taki, że w końcu zawsze kończą im się cudze pieniądze". Dlaczego tak sądze: bo ciemny lud kupuje wszystko a kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Przykład z ostatnich dni - teściowa namiętna słuchaczka i widz mediów z Kujaw i tych abonamentowych odnośnie nagrody premiera dla bodajże Kubackiego "no bo wita rząd ma taką specjalną pulę i z tej swojej puli daje", Ręce opadają i odechciewa się robić na te podatki i abonament RTV.
Jancyk
Jancyk 02.02.2020 11:10 erko - tak wszystko ten " ciemny lud kupuje? Ci co teraz rządzą są lepiej wykształceni jak tamci . Mogą gadać godzinę bez kartki, w różnych językach, tamci bez kartki nic nie wydukali. Nie rządzili a byli rządzeni. A czy to jest ciemny lud świadczą wyniki ekonomiczne. Jest przysłowie :" Lepiej jak stado baranów jest rządzonych przez lwa, jak stado lwów jest rządzonych przez BARANA ", co czyta to co mu napisali lepiej wykształceni. Mam na myśli Komorowskiego i innych PO. Tak gospodarowali że już musieli sięgać po pieniądze Polaków z funduszy emerytalnych i likwidować LOT itd. :
Druga sprawa to Niemcy nawet jak jesteśmy w UE prawie nie dopuszczają naszych jabłek na 80 milionów ich ludzi. Bo byśmy w zeszlym roku ich zasypali naszymi tanimi, i czy jesteśmy w unii czy nie to i tak mają metody w marketach żebyśmy tam tylko symbolicznie sprzedali. Wolny rynek jest fikcją jeśli chodzi o jablka.
Baracuda
Baracuda 02.02.2020 12:54 https://www.youtube.com/watch?v=bSiMKiaulNQ tak wypowiada się mąż stanu poliglota bez kartki w kilku językach! Zdecydowanie w Internecie więcej się dzieje niż piłka nożna i Zenek Martyniuk!
ekro2
ekro2 02.02.2020 13:03 Jakbyś kolego trochę "liznął" angielskiego to byś wiedział jaki jest poziom umiejętności tych twoich lwów. Mniej więcej jak poziom znajomości polskiego przez przyjeżdżających do pracy Ukraińców. Fakt - wyjątek stanowi obecny premier od tej reguły ale ogólnie to dramat i już lepiej niech mówią po polsku bo inne narody pomyślą że u nas to nawet nie potrafią nauczać języków obcych. Akurat OFE piramida finansowa od początku i tak bez wpompowania w ten system gigantycznych pieniędzy skazane było na upadek. Założenia że pracujący oszczędza na swoją emeryturę skond inąd słuszne nie da się pogodzić z płaceniem z tych pieniędzy świadczeń dla bieżących emerytów bo niestety pieniądz nie rozmnaża się przez podział jak co niektórzy powyżej sądzą. Jest żle bo w szkołach zamiast ekonomii uczy się religii i efekty widać wszystcy czekają na sprawczość siły wyższej. Ma się stać cud bo logicznie pewnych kwestii nie da się wytłumaczyć. Jeżeli planujesz biznes to oprócz produkcji planuj zbyt. Jak to ma robić ktoś za ciebie nier oczekuj że będzie filantropem i zrobi to za darmo. Kwestia zarządzania państwem powinna być sprowdzana tylko do wprowadzenia mechanizmów umożliwiających obywatelom rozwijanie własnych umiejętności zgodnie z sensownym przejrzystym prawem, a nie jak się nam proponuje ręcznym odgórnym sterowaniem. Problem płatności za towar jest do rozwiązania od ręki wprowadzenie metody kasowej zamiast memoriałowej w księgowości: "nie zapłaciłeś nie masz kosztów a sprzedający nie płaci podatków" ale rządzący wolą obecny stan bo wystawiając kwit sprzedający płaci podatek od transakcji która jest wadliwa bo dając towar nie otrzymał zapłaty. Gdyby stosować metodę kasową rządzący musieli by bardziej rozważnie gospodarować środkami z podatków i tworzyć mechanizmy wspierające uczciwość a tak jeden złodziej karze drugiego bo robi mu konkurencję.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 02.02.2020 10:24 A bedac w uni w normalnym roku urodzajnym mamy wspaniały handel z ue. Zaczne od przemysłu zachodni sasiedzi skupuja po 8 gr, i jeszcze łaske robia jednego bdfa na dzien daja na skup. eksporcik idzie po 20 gr po przesortowaniu na czysto w porywach do 30. Nowy ciagnik Teraz prawie 200 tysi przed ue za 60 był 3502, taka dobroc. tona nawozu po wejsciu do ue od razu 200 proc do gory. zakaz stosowania srodkow nidługo moczem bedziemy pryskac, nazucanie przeroznych norm np w spalaniu, a Niemcy buduja sobie elektrownie weglowe miedzyczasie. odstrzelic dzika trzeba sie pytac, jak te pola wygladaja poorane całe, A jeszcze budowa north stream poza plecami naszymi tacy przyjaciele. od wojny nie mielismy przyjacioł od 39 i nie mamy nadal taka prawda.
artemida
artemida 02.02.2020 10:33 Pomimo to 89% nie chce wyjścia z Unii...
artemida
artemida 02.02.2020 12:35 W świetle powyższych cyfr nasuwa się pytanie czy lepiej próbować zawracać Wisłę kijem, czyli próbować walczyć z wiatrakami, jak to robił niejaki don Kichot czy patrzeć gdzie jest NASZ INTERES. Starożytni Słowianie mówili że; pokorne cielę dwie krowy ssie". To jak?
Całą energię organizacyjną/polityczną/intelektualną wkładać wojowanie w imię czegoś tam / np. że inni to chcą Nord Strimu a my jak Rejtan zasłonimy przepływ gazu własną piersią/ a może położyć się na tory którymi jedzie rosyjski węgiel na Śląsk o czym przypominali wczoraj górnicy na Śląsku. I jeszcze jedna mądrość ludowa; "bliższa koszula ciału".
Espuma
Espuma 02.02.2020 13:15 Nikt nie mówi o źadnym wychodzeniu z UE, pieprzycie o propagandzie a sami powielacie propagande z TVNu. Po drugie nawet jakby Polacy nagle zechcieli z niej wyjść to UE nas będą trzymać za nogę. Dla nich jesteśmy tanią siłą roboczą i to nie jest dla nich zaden biznes abyśmy z niej wychodzili. Tak na marginesie chętnie bym posłuchał Pani Kidawy jak włada angielskim, bo jak mówili Kopacz Tusk i Komorowski bo angielsku "elita" narodu to już zdążyłem usłyszeć...........mam nadzieje że w debacie prezydenckiej ostatnie pytanie będzie w języku obcym, wtedy zobaczylibyśmy kto sie skompromituje a kto nie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ekro2
ekro2 02.02.2020 13:46 Jeśli się uważa że podpisane wcześniej zobowiązania nas nie dotyczą to logiczne że nie chcemy tych zobowiązań dotrzymywać, a tym samym znajdować się w tym gremium. Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko. Co ma powiedzieć mieszkaniec kraju uni będącej płatnikiem netto. Nie jesteśmy pępkiem Europy musimy to zrozumieć. Polityka to jest również gra ustępstw aby w rezultacie coś zyskać. Opcja stawania okoniem jakoś nie wychodzi najlepiej a przy okazji dorabianie martylologi narodu i cierpiętnictwa staje się żałosne.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 02.02.2020 15:22 Niedlugo byly juz o tym artykuly w gazetach bodajrze rzeczpospospolitej bedziemy platnikiem netto w nastepnym budzecie oni co 7 lat uchwalaja chyba

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ekro2
ekro2 02.02.2020 15:28 Popatrzcie na kolegę waszego guru co trzesie wszystkimi jako szeregowy. Węgier stawia się unii, jednocześnie próbuje się dogadać z Rosją a cały czas jego ugrupowanie w RE pozostaje w największej frakcji. Jakoś nie przepisał się do eurosceptyków i nie głosuje 27:1. Wiem że to jest wyrachowane cwaniactwo ale na tym polega właśnie polityka mniejszych narodowości być siskim jak piskosz i ugrać dla siebie jak naj więcej. Nasi natomiast mocarstwowcy poobrażali się na wszystkich w okolicy a sojuszników szukają za wielką wodą i wśród Eskimosów z Wzgórz Golan. Wyjdziemy na tym nie powiem jak. Ile z kosztów tych F35 zostanie przelane na just 447. Po co nam sprzęt wojskowy który z założenia przeznaczony jest do ataku uprzedzającego?
Espuma
Espuma 02.02.2020 16:18 taaa i trzymać wiecznie morde w kuble i sie nie wychylać. Tak ugrali że rolnicy dostają mniejsze dotacje niż w innych krajach albo głosują za rezolucją dla Polski i sankcjami finansowymi, i jeszcze brawo biją na stojaco na koniec jak Biedroń. Interes dla Polski jak h*j..........po co nam sprzęt ? a jak nas ktoś zaatakuje to czym sie obronisz ? z procy będziesz strzelał ? powiem szczerze że ignoranctwo co niektórych mnie przeraża. Moze wogóle wojsko zlikwidować, po co wojsko bez sprzętu ? zakup samolotów nie oznacza że będziemy kogokolwiek atakować jako pierwsi..........
Marcin8787
Marcin8787 02.02.2020 17:39 Wojsko swego czasu Pan Tusk juz zlikwidował .Pobor skasował.
ekro2
ekro2 02.02.2020 18:04 Jak trzeba mierć zryte lub ile dostawać wsparcia od jedynej słusznej partii aby sądzić że te samoloty nas od czegoś obronią. Ten samolot ma koordynować pole waliki, ale z czym się będzie łączyć jak na wyposażaniu ta armia ma skansen. cztedziestoletnie BWP i czołgi T-72 po modernizacji na początku lat dziewięćdziesiątych, trzydziestoletnie Tarpany opkładane przez żołnieży na misjach kamizelkami Przepraszam jeszcze złomowane Leopardy które nawiedzony poprzedni minister alokował do Wesołej gdy logistyka została w Żaganiu. Takich zakupów jak obecnie dokonują albo dyletancji albo gościowie którzy coś chcą ukryć Zamiast robić coś systemowo robi się na pokaz. To tak jakby sadownik mający kilka kilkanaście hektarów upraw bez parku maszynowego i zaplecza logistycznego kupił sobie Sortexa za kilkanaście milionów do sortowania owoców gdzie go postawi pod płotem?
Espuma
Espuma 02.02.2020 18:37 A system Patriot ? wyrzutnie rakietowe Himars ? zapomniałeś czy nie chcesz pamietać ? skansen mamy ? to teraz widac jak poprzednie rządy modernizowały armie. Bo chyba nie wymagasz aby w 4 lata zrobić wojsko jak w USA. Co poprzednicy zrobili dla uzbrojenia ? słucham KONKRETNEJ odpowiedzi.
ekro2
ekro2 02.02.2020 19:16 Tylko że te zakupy mają tylko i wyłącznie wydźwięk medialny bo te dwie baterie Patriotów to chyba na defilady gdyż jest to za mała ilość na zapewnienie jakiej obrony przeciwrakietowej. Prosta rzecz zakup pojazdów samochodowych tak niezbędnych a kolejny przetarg unieważniony bo albo za drogo albo coś nie tak, a z drugiej strony bez przetargu parafuje się umowę z Locheed Martin na bagatela 17 mld gdzie nie wiadomo czy będą to same skorupy czy dorzucą awionikę a może w gratisie jakoś rakietę. To jest korupcjogenne a nie przetargi na wioskach i miasteczkach dotyczące wywozu śmieci. Jeśli nie ma sensownego programu tylko takie szastanie pieniędmi społeczeństwa to jest przykre bo za te wizerunkowe i polityczne decyzje my zapłacimy w przyszłości z własnych kieszeni tak jak płacimy politykom, urzędnikom i całej swerze budżetowej. No ale u kolegi Espuma pieniądze rozmnażają się przez podział ewentualnie zwiększenie mocy produkcyjnych Mennicy Polskiej. Nas po prostu nie stać na głupie szastanie pieniędzmi. Musimy robić pewne rzeczy z głową a nie Turcja nie chciała to się znalazło polskich frajerów i niech bulą. Czego ten nawiedzony nie odkupił tych mistrali po 2 dolary od Egiptu pewnie by odsprzedali i tak mieli by 100 % marży.
Espuma
Espuma 02.02.2020 21:23 ku*wa chłopie raz piszesz że mamy skansen, raz piszesz że nas na nic nie stać, to czego ty wógóle chcesz.....jakby nic nie robili dla wojska zle, jak malymi krokami coś kupują tez zle. Wojsko bez sprzętu jest nic nie warte. Zlikwidowac w takim razie obronność bo nas "nie stać". Jesteśmy frajerami bo kupujemy najnowocześniejsze myśliwce ? wez sekator idz w pole, bo dyskusja z tobą to strata czasu
ekro2
ekro2 03.02.2020 12:40 Piszę że tego kraju nie stać na głupie i nie przemyślane wydatki, które w żaden sposób nie wpływają na bezpieczeństwo. No cóż jak większości sympatyków obecnie zarządzających rozwój intelktualny zatrzymał się na poziomie ameby a IQ nie wiela więcej przekracza wartość przewidzianą dla taboretu postaram się wyłożyć to z ich poziomu. Po co nam zakup dwóch baterii gdy wszystcy specjaliści tłumaczą że dla zapewnienia obrony potrzeba nam tych baterii osiem. Mniejsza ilość nie zapewnia nic poza celem propagandowym. Czyli albo marnuję kasę i kupuję koła do ciągnika bo mnie nie stać na cały albo staram się uzbierać na zakup całego. To samo się tyczy się owych F35 po co nam sprzęt bardzo drogi i bardzo zaawansowany technologicznie jak on nie będzie nawet w kilku procentach wykorzystany, bo niestety nie zaczeliśmy przebudowy uzbrojenia od fundamentów tylko odrazu zabrano się za dach który widać. Tego jednak nie pokazują na paskach Kur-wizji a taki inbecyl jak ty nie jest w stanie sam ogarnąć.
Jancyk
Jancyk 03.02.2020 18:36 Erko - jak by ludzie w rozwoju, unowocześnianiu gospodarstwa tak myśleli jak ty o najnowocześniejszych samolotach, to do dziś by koniem i wozem jeździli i nigdy tych pieniędzy nie uzbierali żeby było światowo. Im więcej tego TVN -u tym bardziej ślepniesz na umyśle.Nie dziwie się że ludzie nie chcą na głupoty patrzeć.
ekro2
ekro2 03.02.2020 20:16 Widzę że następny intelekt objawiony. Więc po raz ostatni tłumaczę żeby było z twojego poziomu czyli miedzy. Ma sadownik ciągnik i leciwą ślęze i postanawia coś zmodernizować w swojm gospodarsatwie kupuje więc bardzo zaawansowany technologicznie sprzęd elektroniczny który ma mapować pola ustalać dawki oprysku i sterować zdalnie dawką cieczy z opryskiwacza na wybranym kawałku pola. Wydał masę kasy na nowoczesny sprzęt i co i nic dalej pryska tak jak pryskał to swoją starą ślęzą bo niestety nie da się nią sterować przy pomocy tego urządzenia ale zakupu nowoczesnej technologi dokonał. Tak samo wygląda z tymi zakupami dla wojska. Myślę że tow. zrozumiał co poeta ma na myśli bo już ptościej nie można. I jak tu nie wierzyć w uwstecznianie ewolucji pod wpływem rewolucji był homo sapiens ewaluował na homo sovieticus.
Baracuda
Baracuda 03.02.2020 21:06 Ale w Twojej wysoce merytorycznej wykładni pojawiło się znów jakieś niezrozumiałe stwierdzenie "mapowanie pola" obawiam się, że to może być ciężkie do przyswojenia:) Podziały mentalne w naszym ogródku najlepiej widać po stosunku gawiedzi do oprysków w bliskim okresie kwitnienia dajmy na to chloropilifosem lub zamiennikiem "mospilanu" z cyrylicą na etykiecie o bliżej nieznanym składzie chemicznym! A później w sklepie z opryskami słychać, "jakie te środki słabe to znów wina Tuska!"
ekro2
ekro2 03.02.2020 23:16 Myślę że już dwuwyrazowe hasła to da się w wpisać w wyszukiwarkę i po chwili samo wyskoczy co to jest rolnictwo precyzyjne. Np wpisujemy w wyszukiwarkę (może być google lub wikipedia) hasło "homo savietikus" i wyskakuje nam:
"człowiek podporządkowany kolektywowi (organizacji partyjnej),dla jego postawy charakterystyczna jest ucieczka od wolności i odpowiedzialności, koniunkturalizm, oportunizm, agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych,brak samodzielnego myślenia oraz działania, oczekiwanie że „ktoś coś załatwi”, zniewolony intelektualnie, pozbawiony osobowości i godności, całkowicie podporządkowany władzy, w izolacji od światowej kultury (obowiązkowa ścisła cenzurą informacji w mediach a także wszechobecność propagandy), przejawia brak respektowania wspólnej własności i ma skłonność do drobnych kradzieży w miejscu pracy, zarówno dla użytku osobistego jak i dla zysku, zgodnie ze słowami popularnej piosenki „Wszystko należy do kołchozu, wszystko należy do mnie”
ekro2
ekro2 03.02.2020 23:21 A i na koniec Homo sapiens to po polskiemu człowiek myślący. Żegnam szkoda czasu i klawiatury.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

rentier
rentier 02.02.2020 17:17 taki chętny do słuchania jesteś Espuma to posłuchaj swojego idola... żenujący gość

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-w-klipie-po-konsekwentnie-walczy-z-obcymi-jezykami/9qy754f
Espuma
Espuma 02.02.2020 17:41 żenujący to był Komorowski pisząc bul zamiast ból w księdze kondolencyjnej. Czego wymagać żeby znał angielski jak nie znał nawet polskiego......pooglądaj jak mówi cesarz Europy Donald po angielsku
Marcin8787
Marcin8787 02.02.2020 17:53 A Obamie o zonie co gadał zeby sprawdzac wiernosc. obejrzyjcie na yt reakcje Obamy A jego zona juz nie przyjechała z nim potem do Polski bo nie chciała bula ogladac.
artemida
artemida 02.02.2020 17:55 A składanie wieńców dla BRYGADY ŚWIĘTOKRZYSKIEJ to dopiero bul/ból. Kto nią dowodził i co robiła? Kto nie wie niech poczyta. A wiedza Pani Marszałek Witek /nauczycielki/ która chwaliła się wiedzą z przedwojennych wydawnictw na temat Katynia. Pan minister Waszczykowski / minister spraw zagranicznych!!!/ wymyślił nowe państwo z przedstawicielem (!) którego rozmawiał, to dopiero bul/ból dla tych którzy na takiego fachowca głosowali.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 02.02.2020 17:35 Przeciez jak by nie Po nie bylo by tej awantury w brukseli, roznica miedzy nasza a np wegierska opozycja jest taka ze wegierska nie biega na skargi jak nasi i nie prosza sie o rezolucje jak Sikorski ( i jego cytaty ZE NATO i ue to h d i kamieni kupa albo ze panstwo polskie istnieje teoretycznie. CO za idiota glosuje na takiego czlowieka to jest nie do pojecia.
ekro2
ekro2 02.02.2020 18:26 Czy ten twój idol z Żoliborza nie współpracował z Sikorskim 2005-2007, co nagle się im coś odwidziało czy może opinia wygłoszona po wyborze L. Kaczyńskiego na prezydenta Warszawy przez ich ojca że "Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi" ma głębsze dno. Ślędzę od lat politykę i w Pis pierwsze skrzypce gra tzw. zakon PC grupa wiernych poddanych guru. Czy określenia Telegraf, FOZ, prywatyzacją RSW nie przylgneły do tego ugrupowania, czy to nie kolega działacz Jasiński ostatniego dnia urzędowania jako minister umożył długi PC. Dość mam tej waszej hipokryzji o tych waszych kryształach którzy szybko są usuwani na boczny tor w celu wyciszenia problemu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 02.02.2020 17:37 A co do dudy to przynajmniej zna jezyk obcy a z Po to wogole ktos umie mowic po angielsku? BO ani komorowski ani kopacz ani Blonska raczej nie. i przynajmniej nie wlazi na kszesła i nie gada glupich anegdot prezydentowi usa.
artemida
artemida 02.02.2020 18:00 Z ostatniego dowcipu Pana Prezydenta Dudy o Murzynach to dopiero boki zrywali na całym świecie. Chyba nie słyszałeś - odszukaj...
robal75
robal75 02.02.2020 22:06 Nie wiem, czy znają angielski, ale tobie proponuję lepiej poznać polski
SlawekS
SlawekS 03.02.2020 06:27 Artemida - ja, jako absolwent wydziału "elektrycznego" AGH, akurat uśmiechnąłem się od ucha do ucha, zresztą podobnie jak cała sala, do której był kierowany ten żart. Nie spinaj się tak, bo o Murzynach nie było tam ani słowa a plemię było tłem żartu, a nie jego obiektem. Idąc tym tokiem rozumowania, trzeba ocenzurować wszystkie filmy o kanibalach z dżungli...
artemida
artemida 03.02.2020 06:34 Ależ to całkiem normalne że jak szef mówi dowcip to "cała sala" się śmieje. Niechby ktoś spróbował się nie śmiać...
SlawekS
SlawekS 03.02.2020 08:12 Szef...
Baracuda
Baracuda 03.02.2020 10:13 Adrian to bardzo zdolny kabareciarz, Górski może się wiele od niego nauczyć anegdota o Mariusz to jest majstersztyk!
https://www.youtube.com/watch?v=ScAt9ZuQm9g

A zresztą Mariusz nie jest gorszy te skecze w stylu Monty Phytona mistrz świata a teraz coś z innej beczki....

https://www.youtube.com/watch?v=Knvq0bw9MqE

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 02.02.2020 18:09 A o kim angielskie tabloidy pisały ze pacan? Podpowiem ze na imie Donek. Po wypowiedzi o breksicie.
cichon40
cichon40 02.02.2020 19:01 Breksicie = bul

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 02.02.2020 18:12 Wypominac wpadki slowne itd to mozemy sobie bez konca ale to glosowanie naszych europosłów przeciw Polsce to nic nie pobije.
Baracuda
Baracuda 03.02.2020 10:09 Może rozważ taką ewentualność, że Polska to nie jest interes pis-fu czyli jak w dwie kadencje ustawić wszystkich miernych, biernych ale wiernych towarzyszy!
Marcin8787
Marcin8787 04.02.2020 10:47 A widziałes wegierskich posłów glosujacych w ue przeciw Wegrom? Albo angielskich przeciw Angli? Nie a u nas radziwiłowie byli sa i beda, poczytaj potom Sienkiewicza.
Marcin8787
Marcin8787 04.02.2020 10:51 Potop
artemida
artemida 04.02.2020 13:30 A WIDZIAŁEŚ nie głosujących?
Baracuda
Baracuda 04.02.2020 18:44 Czy należy zawsze popierać bezkrytycznie działanie osób, które są z twojej wsi, miasta, kraju nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz a ich działanie odbierasz wręcz jako szkodliwe to jest dziecinada! Nie chcę cię pouczać, ale tu mam taką koleżeńską radę, może te długie wieczory poświęć zamiast na oglądanie TV (nieważne czy PIS czy TVN) na poszerzenie horyzontów. W sieci jest wiele ciekawych miejsc na początek np. kanał historycznych "Historia bez cenzury" a jak się przełamiesz to może jeszcze zaczniesz czytać książki! Poprawisz sobie percepcję oraz zasób słownictwa i będziesz bardziej odporny na propagandę!
qmaty
qmaty 05.02.2020 15:25 Też oglądam, kogo widzisz w roli magnatów z Targowicy? Grodzki , Sikorski , Tusk ?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 04.02.2020 10:44 Ja moge sobie pisac bul czy ból czy brexit i breksit , moje wypowiedzi nie ida w swiat, w mediach, a jak wiem ze mam problem z wypowiedzia, ze znajomoscia histori jezyka polskiego i obcego w dzisiejszych czasach to nie startuje sie na urzad Prezydenta. Jednego elektryka juz mielismy w historii i to nam wystarczy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 04.02.2020 13:56 Nie ma jak wysłuchać mądrego wystąpienia prezydenta... prezydenta Francji!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 04.02.2020 18:35 Ja cieszę się że z Francją się poprawiły nasze stosunki. Bo wcześniejsze wypowiedzi Makrona na Polskę były bardzo agresywne, my i oni są dużymi krajami mamy wspólne interesy gospodarcze, powinniśmy się pogodzić, bez względu kto jest u władzy. Putin jest dyktatorem jeszcze gorzej kłamie, a i tak kupujemy ropę wbrew logice.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 04.02.2020 22:14 To dlaczego we Francji ma poparcie tak małe chyba cos koło 20 proc juz. Madry jest faktycznie , woda pałami w protestujachych, poogladaj na yt jak traktuje zandarmeria ludzi moze faktycznie Duda i pis powinny brac przykład z Macrona??i jak kod wychodził na ulice to spałowac..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 05.02.2020 01:10 Wlasnie wziolem przyklad i poogladalem na yt nie w tvp i nie w tvnie youtuberow z Polski i nie tylko przebywajacych w Paryzu dzis i np 5 lat temu. I zobacz sobie jak zyli 5 lat temu a jak dzis, wojsko na ulicy, pelno imigrantow, telefonu nie wyjmuja bo zaraz ktos ukradnie czy boja sie pojsc nawet do restauracji bo zwina torebke droga. Pisze o tym bo Macron jest w Pl i pewnie zazdrosci ze tu lepiej...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Baracuda
Baracuda 05.02.2020 08:42 Brawo ty! Wytrzymaj miesiąc bez kur-wizji a będzie już tylko lepiej! :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 05.02.2020 12:15 Po obejrzeniu róznych materiałów na yt bedac zalogowanym nie wszystkie sa dostepne z powodu drastycznosci stwierdzam ze tvp i Kurski faktycznie cenzuruje co np dzieje sie we Francji, tam jest gorzej niz pokazuja, (nie mowie o tvn bo tam nic sie nie pokazuje) wiec takiej Europy nie chcemy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylit100
sylit100 05.02.2020 18:42 jak nie wprowadzone zostaną przepisy ze sadownik sprzedając jabłka otrzymuje pieniądze w dniu sprzedaży ,to takich sadowników co zostali oszukani przez nieuczciwe firmy będzie coraz więcej , sadownik jak kupuje olej napędowy , środki ochrony roślin , robi zakupy w supermarkecie to płaci od razu ,to i nam jak sprzedajemy jabłka firm powinny płacić od razu ,a nie jak im pasuje po 60 albo po 120 dniach
waldus
waldus 05.02.2020 22:28 Jakie przepisy znowu chcecie wprowadzać ? Może nastę[ne ministerstwo z 5000 pracownikami którzy bedą pilnować terminów?
Przecie z wystrczy zdrowy rozsadek, którego brakuje sadownikom. W supermarkecie czy stacji paliw płacisz od razu bo nie sa tak zachłanni jak sadownicy... Nie bedą mieli zysków to zamkną a sadownik dosadzi jak mu nie starcza, da za darmo byle tylko nie zmarnować. W roku urodzaju powinni wproadzić opłate od sadownika ze oddaje jabłko bo i tak by zapłacili.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylit100
sylit100 06.02.2020 10:39 sadownik powinien otrzymywać pieniądze za jabłka w dniu sprzedaży , i do pilnowania terminów nie będzie potrzebne wcale 5000 pracowników , to sadownik będzie sam pilnował terminu płatności , jeżeli jednego dnia nieuczciwa firma mu nie zapłaci , to kolejnego dnia nie sprzeda tej firmie jabłek .W supermarketach i na stacjach paliw płacisz od razu nie dlatego ze nie są tak zachłanni jak sadownicy ,tylko dlatego ze żaden supermarket i stacja paliw nic by ci nie sprzedała, jak byś nie zapłacił od razu przy zakupie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Jak koronawirus może wpłynąć na ceny jabłek ?

Światowe ceny koncentratu i jabłka przemysłowego będą wręcz przeciwnie pod presją....

UOKiK: Walka z nieprawidłowościami na rynku rolno-spożywczym

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów regularnie przygląda się rynkowi...

Spłonął salon maszyn rolniczych Massey Ferguson w Kazimierzówce

Kilkudziesięciu strażaków przez wiele godzin walczyło z pożarem hali ze sprzętem...

Włochy: Przedwczesne kwitnienie drzew owocowych

We Włoszech wczesne odmiany owoców pestkowych (brzoskwie, śliwy, morele, migdały i...

Nieprzewidywalna pogoda utrudnia produkcję owoców

Rosnące wymagania środowiskowe a do tego nieprzewidywalna pogoda. Produkcja z roku na rok...

MRiRW: Nowe terminy na sprzedaż i stosownie środków ochrony roślin

Jakie substancje czynne zoZgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2019/1100 z dnia...

Najnowsze ogłoszenia

Sekator sadownicz pneumatyczny

18.02.2020 18:30 autor: kadzia27

Sortownica do Jabłek firmy Sipma

18.02.2020 18:09 autor: kadzia27

Kosiarka sadownicza

18.02.2020 18:04 autor: kadzia27

Sprzedam sadzarkę do drzewek i krzewów

18.02.2020 08:32 autor: Krono

Zatrudnię pomocnika do gospodarstwa sadowniczego

17.02.2020 22:31 autor: kolczyk24

Naciag drutu sadowniczego (korba sadownicza)

17.02.2020 20:45 autor: burza1987

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Maliszewski: Opłata cukrowa...
Czy decyzja o wzroście sen wpłynie na...
KRIR: Problemy rolników z...
Ale brednie. Śpiewke o kredytach i o...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Ta wielka akcja eurokratów rzekomej walki o...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Trochę masz rację, że często w napoju...
ZSRP: Sadownicy muszą mieć...
Może gdybyśmy operowali na wolnym rynku a...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Cenę kształtuje świat, popyt, oraz podaż....
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Witam. No cóż, podatek jest podatkiem i...
Robot do cięcia drzew w sadzie
A ja po staropolsku, /do cięcia/ "najlepsza...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Z tego co wiem ,to projekt zakłada,że z...
Podłączone do internetu...
Większość podziwia Einsteina za jego...
Kupię opryskiwacz...
Kupić za grosze byś kupił a później...
ZSRP: Sadownicy muszą mieć...
Albo wolny rynek i wolne ceny jak były od...
ZSRP: Sadownicy muszą mieć...
A jakby tak wprowadzić obowiązkowe umowy...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Co mnie dziwi... Tego artykułu jeszcze nikt...
EPA: Glifosat nie stwarza...
No i po klopocie GLIFOSAT W MIARĘ BEZPIECZNY...
Robot do cięcia drzew w sadzie
Akcja jak w horrorze ...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Podejrzewam że deweloper szukał działki....
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Jak sądzę, będzie ciekawie... Spór się...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
W Agrobiznesie pokazywali jak jakiegoś...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Odbiegając od tematu, dziękuję za minusy...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Najgorzej jak przyjedzie taki z Pan z miasta...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Szkoda popadać w panikę sam mam kwatery...
Zmieniające się...
"Zielony dobrostan" na hektarowej działce...
Jabłko YELLO® rusza na...
Wychodowali w Japoni (chyba) a kasę robią...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Plan to może i miał sens gdyby powstał...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Każda gmina powinna mieć uzgodniony i...
KOWR przejął produkty i...
Kogoś to dziwi? Tak miało być.
KOWR przejął produkty i...
Dziwne ,w TVP INFO nic nie mówili.Pewnie w...
Współpraca na rzecz...
Pierwszych dwanaście instytucji, wspartych...
Pada, ale…aby nie było...
W wiosce jest staw około 0.7ha. Niemcy...
Ministerialna opłata...
Na San Escobar Latynosi/Metysi/Kreole/Murzyni...
Pada, ale…aby nie było...
Pamiętam takie zastawki na cieku...
Rosja: Zniszczono polskie jabłka
O co chodzi? Czyż, w ramach reperkusji nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
sadownik powinien otrzymywać pieniądze za...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jakie przepisy znowu chcecie wprowadzać ?...
Pada, ale…aby nie było...
A wystarczy co 100m postawić małą...
Pada, ale…aby nie było...
Pamiętacie rok 2017? Wyjątkowo mokry. W...
Sadownik bez jabłek, bez...
jak nie wprowadzone zostaną przepisy ze...
Sadownik bez jabłek, bez...
Też oglądam, kogo widzisz w roli magnatów...
Sadownik bez jabłek, bez...
Po obejrzeniu róznych materiałów na yt...
Sadownik bez jabłek, bez...
Brawo ty! Wytrzymaj miesiąc bez kur-wizji a...
Współpraca na rzecz...
Przyklasnąć inicjatywie... długo bić...
Nie na każdy sprzęt...
Za poprzedniego ustroju to urzędnik...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wlasnie wziolem przyklad i poogladalem na yt...
Sadownik bez jabłek, bez...
To dlaczego we Francji ma poparcie tak małe...
Sadownik bez jabłek, bez...
Czy należy zawsze popierać bezkrytycznie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja cieszę się że z Francją się...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie ma jak wysłuchać mądrego wystąpienia...
Sadownik bez jabłek, bez...
A WIDZIAŁEŚ nie głosujących?
Sadownik bez jabłek, bez...
A widziałes wegierskich posłów glosujacych...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja moge sobie pisac bul czy ból czy brexit i...
Sadownik bez jabłek, bez...
A i na koniec Homo sapiens to po polskiemu...
Sadownik bez jabłek, bez...
Myślę że już dwuwyrazowe hasła to da...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ale w Twojej wysoce merytorycznej wykładni...
Sadownik bez jabłek, bez...
Widzę że następny intelekt objawiony....
Sadownik bez jabłek, bez...
Erko - jak by ludzie w rozwoju,...
Instytut Staszica: Nowy...
Mi się marzy,że wszystkie restauracje...
Instytut Staszica: Nowy...
I znowu topórna propaganda instytutu...
Sadownik bez jabłek, bez...
Piszę że tego kraju nie stać na głupie i...
Sadownik bez jabłek, bez...
Adrian to bardzo zdolny kabareciarz, Górski...
Sadownik bez jabłek, bez...
Może rozważ taką ewentualność, że...
Sadownik bez jabłek, bez...
Powstał za złej, obrzydliwej władzy, ale...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ależ to całkiem normalne że jak szef mówi...
Sadownik bez jabłek, bez...
Artemida - ja, jako absolwent wydziału...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie wiem, czy znają angielski, ale tobie...
Sadownik bez jabłek, bez...
ku*wa chłopie raz piszesz że mamy skansen,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Tylko że te zakupy mają tylko i wyłącznie...
Sadownik bez jabłek, bez...
A system Patriot ? wyrzutnie rakietowe Himars...
Sadownik bez jabłek, bez...
Czy ten twój idol z Żoliborza nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wypominac wpadki slowne itd to mozemy sobie...
Sadownik bez jabłek, bez...
A o kim angielskie tabloidy pisały ze pacan?...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jak trzeba mierć zryte lub ile dostawać...
Sadownik bez jabłek, bez...
Z ostatniego dowcipu Pana Prezydenta Dudy o...
Sadownik bez jabłek, bez...
A składanie wieńców dla BRYGADY...
Sadownik bez jabłek, bez...
A Obamie o zonie co gadał zeby sprawdzac...
Sadownik bez jabłek, bez...
żenujący to był Komorowski pisząc bul...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wojsko swego czasu Pan Tusk juz zlikwidował...
Sadownik bez jabłek, bez...
A co do dudy to przynajmniej zna jezyk obcy a...
Sadownik bez jabłek, bez...
Przeciez jak by nie Po nie bylo by tej...
Sadownik bez jabłek, bez...
taki chętny do słuchania jesteś Espuma to...
Sadownik bez jabłek, bez...
taaa i trzymać wiecznie morde w kuble i sie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Popatrzcie na kolegę waszego guru co trzesie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Niedlugo byly juz o tym artykuly w gazetach...
Sadownik bez jabłek, bez...
przecież Getback powstał w 2012r, kto wtedy...
Sadownik bez jabłek, bez...
Powielając twój tok rozumowania to...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jeśli się uważa że podpisane wcześniej...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nikt nie mówi o źadnym wychodzeniu z UE,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jakbyś kolego trochę "liznął"...
Sadownik bez jabłek, bez...
https://www.youtube.com/watch?v=bSiMKiaulNQ...
Sadownik bez jabłek, bez...
W świetle powyższych cyfr nasuwa się...
Sadownik bez jabłek, bez...
erko - tak wszystko ten " ciemny lud kupuje?...
Sadownik bez jabłek, bez...
Pomimo to 89% nie chce wyjścia z Unii...
Sadownik bez jabłek, bez...
A bedac w uni w normalnym roku urodzajnym...
Sadownik bez jabłek, bez...
Kantar Group /największy w Polsce badacz...
Sadownik bez jabłek, bez...
Już mówię co by było po wyjściu z UE z...
Sadownik bez jabłek, bez...
Tez widziałem ten sondaz co ludzie sami na...
Sadownik bez jabłek, bez...
Odnośnie powyższego : po wyjściu z unii...
Sadownik bez jabłek, bez...
Na Interii jest niżej ciekawy artykuł " Czy...
Sadownik bez jabłek, bez...
tak do ciebie. Bezsilność to ty pokazałeś...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie wiem czy to do mnie... Ale jak Ci tylu...
Sadownik bez jabłek, bez...
taki byłeś pewny siebie i cos sie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Coś nie słychać aby Zjednoczone K....
Sadownik bez jabłek, bez...
masz nie męcz sie i nie szukaj, porównaj z...
Sadownik bez jabłek, bez...
h*j mnie obchodzą twoje plusy. Może sobie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Skoro "jak zwykle manipuluję" to kto mi daje...
Sadownik bez jabłek, bez...
14,70 to jest BRUTTO a nie na ręke to raz,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Oj z tymi cytatami, nie zacytuję dokładnie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Korki od szampana w wielkiej brytani...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jak to przecież jesteś taki prawy i...
Sadownik bez jabłek, bez...
nie odczuwasz wzrostu cen prądu, paliw,...
Sadownik bez jabłek, bez...
przecież o to chodziło aby sterować...
Sadownik bez jabłek, bez...
Anglia dzis wychodzi z ue, nawet w rmfemie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Z jednej strony piszesz że jest dobrze...
Sadownik bez jabłek, bez...
chłopie ty masz jakąś fobie na punkcie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Podatek gruntowy nie jest jakiś dotkliwy,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ostatnie wybory pis wygrał dzięki wsi, a w...
Rezygnacja z pestycydów...
Mało prawdopodobne a właściwie niemożliwe...
Sadownik bez jabłek, bez...
Dawno, dawno temu Mussoliniego wybrali...
Sadownik bez jabłek, bez...
Każdą władze wybierają ludzie.. Twoje...
Rezygnacja z pestycydów...
Jest udowodnione,że statystycznie procentowa...
Rezygnacja z pestycydów...
... rezygnacja z pestycydów zwiększy szanse...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jest drobna różnica, Neuman gadał, a jakie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wiem dla ciebie i tobie podobnych...
Sadownik bez jabłek, bez...
Taśmy Nojmana słyszałem mówił " dopóki...
Sadownik bez jabłek, bez...
Barakuda- naoglądałeś się TVN u, który...
Sadownik bez jabłek, bez...
firmy exportowe nie sprzedają jabłek bez...
Sadownik bez jabłek, bez...
Marki podałeś bardzo dobry przykład na...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja proponuję obejrzenie filmu "" Dług " jak...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jest przysłowie jak się nie ma miedzi to...
Sadownik bez jabłek, bez...
Może to co napiszę będzie B A R D Z O...
Sadownik bez jabłek, bez...
Panowie w gospodarce tzw. "wolnorynkowej" te...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wystarczy mignac i juz widac ja nie big...
Sadownik bez jabłek, bez...
Dobry pomysł ale nie możliwy. Bo firmy nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
to nie pierwszy oszukany sadownik , firm co...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja sobie wyobrażam że i adwokat by nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
A skąd wiesz, że Ciebie prokurator...
Sadownik bez jabłek, bez...
masz babko placek chlop dał towar jabłka i...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ponoć to nie pierwszy przypadek braku...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja mam taką radę dla tych co szukają...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wniosek jest prosty. Jak teraz sądy są...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie wiem o jakich programach w TVN mówisz bo...
Sadownik bez jabłek, bez...
przyczepiliscie sie tego tvp niczym...
Sadownik bez jabłek, bez...
Widać, że TVP PIS na prawdę "pierze"...
Sadownik bez jabłek, bez...
A można i tak Prokuratura – urząd...
Sadownik bez jabłek, bez...
*nie rozróżnia, oczywiście
Sadownik bez jabłek, bez...
Jak mam dyskutować z człowiekiem który...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ciekawe jak tobie przepadną pieniadze, i...
instagram