Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW2019_naglowek

Ruszył państwowy skup owoców

Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka już na dobre rozpoczął skup owoców w dwóch chłodniach. - Obiecuję, że cena skupu będzie wyższa od obowiązującej na rynku prywatnym - mówi prezes państwowej spółki Artur Niczyporuk.

Jak informuje kurierlubelski.pl teraz na dobre ruszył w nich skup malin.

Jako spółka skarbu państwa musimy obracać się w realiach rynkowych, ale jednocześnie mamy do spełnienia zadania społeczne - tłumaczy prezes Elizówki tłumacząc, że nie może rolnikom w skupach zaproponować bardzo wysokich stawek. - Ale obiecuję, że cena będzie wyższa niż obowiązująca na rynku prywatnym - zapowiada.

W czwartek (2.08) było to ok. 3 zł za kilogram malin. Inne skupy oferują z reguły ok. 2,5 zł.Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka uruchomił skup owoców w Poniatowej. Na razie zakład przyjmuje w ograniczonej ilości maliny jesienne i wiśnie. Trwają przygotowania by uruchomić drugi zakład w Motyczu, mają do niego trafiać jabłka - informuje 7 sierpnia br. Agrobiznes 


Przejęcie zakładu w Poniatowej ma być sposobem na poprawę katastrofalnej sytuacji w produkcji i sprzedaży owoców miękkich. Nadzieje sadowników są ogromne. Zakład docelowo ma przyjmować do 100 ton maliny jesiennej dziennie. Aby tak się stało trzeba zatrudnić kolejnych 14 osób.

W tej chwili organizujemy drugą zmianę, gdyż w tej chwili ograniczeniem skupu i produkcji jest praca na jedną zmianę. Mamy kłopot z pracownikami, ale myślę, że za kilka dni zakład będzie pracował na maksymalnych obrotach. – informuje Artur Niczyporuk prezes Lubelskiego Rynku Hurtowego Elizówka.
W tej chwili od 3 do 4 złotych oferujemy za malinę jedynkę i ekstra do mrożenia – dodaje Artur Niczyporuk.

Ta cena jest zdaniem skupujących jak i producentów owoców wyższa niż w innych skupach.

To nie kwestia tego, że to są tylko regulacje przepisu, to nie jest kwestia tylko tego, że tworzymy pewien mechanizm oddziaływania. Ale również angażuje się państwo finansowo w stabilizacje, stworzenie przeciwwagi na totalnie komercyjnym rynku, który dzisiaj rządzi się własnymi prawami, na który zupełnie nie ma wpływu – tłumaczy Tomasz Solis, wiceprezes ZSRP.

Jak informuje Agrobiznes zamrożone maliny Elizówka chce sprzedawać. Gdzie ? Tego przedstawiciele spółki jeszcze nie zdradzają. Wiadomo, że gdy ruszy drugi zakład w Motyczu trafią tam jabłka, z których soki kupimy na polskich stacjach benzynowych.

 

ORLEN będzie sprzedawał polskie soki [czytaj wpis] >>>


Właściciele zakładu jednocześnie apelują alby sadownicy nie szturmowali poniatowskiej chłodni.

Należy kontaktować się z zakładem. Udostępniamy telefony. W umowie między syndykiem a nami członkowie grupy Lubsad mieli prawo pierwszeństwa sprzedaży. Chcemy uruchomić drugą zmianę żeby nie było rozgraniczenia na członków Lubsadu i na normalnych producentów – informuje Artur Niczyporuk.


REKLAMA
2018_Plantpress_prenumerta_art

komentarze (30):

dodaj komentarz
josu20
josu20 07.08.2018 18:36 A może skarb państwa kupi OWOC SANDOMIERSKI jest tłocznia soków i chłodnie wszystko nowe i na sprzedaż
josu20
josu20 07.08.2018 18:41 Panstwo zarobi syndyk zarobi i sadownicy odzyskają cześć pieniedzy... posad państwowych by przybyło

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wandalin
wandalin 07.08.2018 21:38 propaganda Jerzego Urbana przy tym wymięka
artemida
artemida 08.08.2018 09:19 NACJONALIZACJA SKUPU OWOCÓW - tego nie było nawet za tzw komuny. Większość różnego rodzaju SPÓŁDZIELNI rozpadła się jako podmioty niewydolne organizacyjnie, o państwowych - szkoda gadać. Teraz nacjonalizacja...
Alfred40
Alfred40 08.08.2018 10:59 josu20 poddał naprawdę dobry pomysł ,takich jak Owoc Sandomierski grup jest kilka z ogromnymi mocami przerobowymi ,jest Polski cukier byłyby Polskie soki ! no ale cóż od razu ktoś wyskakuje z nacjonalizmem ..Chłopie kim ty naprawdę artemida jesteś ???siejesz tu zamęt ! nie mając nic wspólnego z sadownictwem !! kto CI płaci by pod każdym artykułem głupoty wypisywać .. Powiedz co ma rząd zrobić ???? daj jakieś pomysł !!!Ja wiem co Ci chodzi po głowie by sadownicy poszli i rozwalili rząd a takie gnidy z Psl znów będą swobodnie kraść !!!Apeluje też do admina by zrobił porządek z plus minus !!
Bandolet
Bandolet 08.08.2018 11:06 Widzę już że PSL- owskie d.upy żal ściska ...
Bandolet
Bandolet 08.08.2018 11:08 Alfred40 zaraz otrzymasz odpowiedź kim jest artemida, jak zobaczysz pod swoimi wpisami dziesiątki minusów... :) pod moimi zresztą też...
Alfred40
Alfred40 08.08.2018 11:32 Wiem że był sędzią piłkarskim jak laguna z filmu piłkarski poker i że jest działaczem pslu był dworskim agronomem, mieszka gdzieś koło Wrocławia wiec tam gdzie admin stąd przyzwolenie by artemida hurtowo pykał plusy/minusy ..Wrocław raczej mi się źle kojarzy ( kilku oszustów miało tam swoje biuro a sortownie w miejscowości Święcica ,,,Świętokrzyskie .PO ogołoceniu chłodni z okolic wypieli się nie płacąc za jabłko było to koło 15 lat temu .Artemida może to Twoi ziomale ?jak będziesz z nimi chlał to przypomnij im że mają tu parę milionów do oddania .
artemida
artemida 08.08.2018 13:36 Odpowiem Ci Alfredzie 40, mniej emocjonalnie bo i czym się tu podniecać... Ot przykład "dobrej zmiany" ... W ciągu dwóch lat jest już SIÓDMY DYREKTOR w jednej z największych firm w kraju czyli KGHM. Każdy który odpłynął dostał odprawę, nowym zagrała Górnicza Orkiestra na przywitanie. Ostatnio, po dwóch tygodniach ciężkiej pracy jeden z dyrektorów przejeżdżając przez torowisko tramwajowe zasnął na torowisku i... sam odpłynął /honorowo!/. Firma też płynie, jak donosi prasa, ku dołowi... Widzę, że w/g Ciebie nie odpowiadam tylko za gradobicia... przynajmniej mi TEGO nie zarzuciłeś. Co do inicjatyw "dobrej zmiany" - miłościwie nam panujący premier "postawił stępkę" pod wielki prom pasażerski w NIEISTNIEJĄCEJ OD LAT STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ. Byłby to "ubaw po pachy" gdyby to nie była prawda i nie zrobił tego premier rządu Najjaśniejszej.
Marcin79
Marcin79 08.08.2018 14:32 artemida , gwoli wyjaśnienia , uściślenia - to był prezes spólki KGHM a ni samego KGHM
*Dwa promile alkoholu w organizmie miał Jacek A., prezes spółki należącej do KGHM *

ale spółki SP doili rowno , ci i tamci
z tym ze ci troche mniej i taka ich przewaga

https://dorzeczy.pl/kraj/73032/Fortuna-Sienkiewicza-Byly-minister-zarobil-miliony-na-panstwowym.html
artemida
artemida 08.08.2018 15:04 Alfredzie - czy jesteś za wstrzymaniem zmian czasu w Polsce? Aby czasu nie zmieniać wystąpił PSL... No to jak?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 10:11 Tak źle, a tak nie dobrze. Więc co !!? Nic nie robić będzie lepiej? Balcerowicz głosił że " wszelką ingerencja w wolny rynek, szkodzi , prowadząc do jeszcze większej nadprodukcji". Nikt nie ma pomysłu, a mądrzyć się umie !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 10:27 Ja bym ograniczył lub podniósł drastycznie oprocentowanie kredytów dla sadowników i po paru latach nie była by stabilizacja w ilości towaru

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 10:58 Skłócenie sadowników ze skupującymi,to najgorsza rzecz jaka się może nam rolnikom przytrafić. Jacy by przetwórcy nie byli,ale są.Jeśli w Polsce zniknie przemysł spożywczy i przetwórcy zginiemy i my.
Green25
Green25 08.08.2018 12:55 Przy obecnym podejściu przetwórstwa do swych "chlebodawców" czyli producentów i tak większość z nas prędzej czy później zwyczajnie zbankrutuje... albo to "towarzystwo" trochę zacznie szanować swego dostawcę,albo będę ze wszech sił kibicował aby zawinęli mandżur i wypieprzali stąd do swych rodzimych stron i nie wkurwiali ludzi.
Green25
Green25 08.08.2018 13:24 @pilsner13
Odnoszę wrażenie że ty to nawet darzysz "ich" wielką sympatią .Faktycznie jest za co...jak dotąd za odbiór surowca nie trzeba na razie dopłacać im ,to w sumie wypadało by z całego serca dziękować. JA ICH ODBIERAM JAKO ZWYKŁYCH SZKODNIKÓW W TEJ FORMIE WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY JAKA OBECNIE OBOWIĄZYJE! Skąd Ty przybyłeś bo jakoś od niedawna jesteś bardzo aktywny na forum :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 13:38 Do Green25:Dziecko drogie,mam 58 lat i 33-letnie doświadczenie w kontaktach z przetwórcami(aktualnie 250 ha pola,w tym 50 ha truskawek)
Green25
Green25 08.08.2018 14:00 Mam 40 lat i rodzinne gospodarstwo sadownicze prowadzę od 20 lat ( tylko 10 ha)...Może Wam obszarnikom świetnie się współpracuje z przetwórstwem , ale małe i średnie gospodarstwa poprzez coraz to bardziej zuchwałe traktowanie producenta zwyczajnie znikną .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 16:03 No to tym bardziej możesz olać przetwórcę i zająć się produkcją deseru.Ja produkuje tylko przemysł i dlatego szanuje przetwórców mimo że nieraz było bardzo ciężko.I teraz martwię się że jednych napuszcza się na drugich(jakieś głupie pomysły z obowiązkowymi umowami kontraktacyjnymi które jeszcze bardziej zwiększą przewagę przetwórców),tak jak napuszcza się miastowych na rolników(dopłaty,krus)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 17:09 Pilsner po tym co produkujesz widać że jesteś przetwórczą. Kolejnym wcieleniem "koncentracika", itp . Na przemyśle nikt się niczego nie dorobił . Każdy się broni żeby tego jabłka było jak najmniej . Tobie wszystko się podoba .
pilsner13
pilsner13 08.08.2018 18:17 A Ty z czego robisz problem? nie chcesz handlować z przetwórcami,to rób deser! Mi się nie podoba ta nagonka na przetwórców bez których polskie rolnictwo całkiem by się załamało. Wielkie sieci handlowe są takie cacy?
Green25
Green25 08.08.2018 19:25 To mniej więcej jest ta sama liga ,tylko z tą różnicą że handlując z siecią w sumie wiesz mniej więcej na jakie warunki się godzisz ,lub nie...Natomiast przemysł robi takie "cuda na kiju" że nawet pisać się o tym nie chce...To jest ta subtelna różnica drogi pilsnerze trzynasty

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 19:56 Ja z niektórymi przetwórniami handluje już 20-25 lat i zawsze dogadywaliśmy się na 1-2 dni przed dostawą ,bo wtedy ja wiedziałem jakim towarem dysponuje i czy mam ludzi do zrywania, a odbiorca wiedział jaką cenę może mi dać. A pan Maliszewski wymyślił jakieś obowiązkowe umowy kontraktacyjne podpisywane w marcu. W marcu można handlować tylko marzeniami.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 19:59 Drogi panie Green25,a więc chcesz zlikwidować w Polsce przetwórnie by nie było niczego....?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 08.08.2018 21:07 Jeśli mamy handlować na zasadzie że o cenie którą ktoś ma mi zapłacić za mój towar dowiaduję się następnego dnia , za jabłko przemysłowe płaci 15 groszy( a wiemy znakomicie że mógłby w tym roku zapłacić o wiele więcej :) , za porzeczkę czarną 25 groszy(na Ukrainie tuż za miedzą o wiele więcej) , za czerwoną porzeczkę w ciągu 2 dni w całym kraju niezależnie od firmy cena spada o 50% ,wiśnia ,malina...długo by gadać i wiesz o tym znakomicie jak to wszystko funkcjonuje...Zacytowałeś klasyka "by nie było niczego" :) Otóż tak , jeśli mamy być non stop wykorzystywani z uwagi na to że mają nad nami przewagę której nie da się zrównoważyć, to jak napisałem wcześniej...niech zawijają mandżur i wypad ,z jakiej niby racji mamy być murzynami Europy? Wbrew pozorom taki zimny prysznic był by lepszy niż ciągłe poniżanie i wykorzystywanie .
pilsner13
pilsner13 08.08.2018 21:30 A o cenie deseru to niby kiedy wiesz? Już w marcu? Już w marcu wiesz ile,kiedy i jakiego towaru będziesz miał? Tak ,zgadza się mają przewagę,ale to nie znaczy,że mam likwidować swoją plantację,bo komu wtedy zrobię krzywdę? Tylko sobie. A z tym "wypad" drogie dziecko ,to możesz do swoich kolegów na podobnym poziomie.....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zordi
zordi 08.08.2018 23:03 Po 1. Jest nadprodukcja i tyle. Po 2. Dlaczego nikt nie protestował 3 lata temu jak malina była po 10zl? Kazdy wiedzial ze to za duzo i ze kiedys to pierd.... po 3. Dlaczego ARIMR dawała lekka ręka dotacje na maszyny, na nasadzenia bez jakiejkolwiek analizy wielkości produkcji w Polsce? Po 4. Dlaczego co chwile jakaś przetwórnia bankrutuje skoro to czysty zysk. Pewna kasa jest na tym co się sprzeda na bieżąco. Sami wiecie ze jak otwieracie przechowalnie na wiosnę to raz się zarobi raz się straci. To samo jest w przetworniach przy czym tam ten towar trzeba kupic.
artemida
artemida 09.08.2018 08:25 W tej wyliczance kluczowy jest pkt 3. Tu jest możliwość praktycznego /a jednocześnie społecznego(?)/ oddziaływania na producentów /a przede wszystkim/ potencjalnych producentów. Oczywiście nikt nikomu nie zabroni sadzić /szczególnie bogatemu/ ale RYZYKANTOWI może dać do myślenia. Czyli jest jakaś /pośrednia / możliwość ingerencji w kierunki produkcji.
qmaty
qmaty 11.08.2018 11:32 Zordi czasy ,, chłop śpi , a jemu rośnie " dawno mineły , żeby na wiosnę otworzyć komorę jabłek to jest inwestycja kilku lat ( nie jednego roku ) Pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 09.08.2018 09:47 zordi ... jakie te przetwórnie zbankrutowały ?? one tylko zmieniają nazwę i niby właściciela co 5 lat by nie płacić podatków .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Jabłka: Polityka odmianowa oraz odmiany klubowe

Czy nowe decydują o wielkości produkcji jabłek na Świecie ? Czy dalej dominuje odmiana...

Skandal ze skupem interwencyjnym jabłek

Ponad miesięczny poślizg w realizacji założeń programu stabilizacji cen jabłek,...

Sortownica do jabłek - GREENSort

Film z pokazu sortownicy do jabłek firmy GREENSort pracujące w Rolno-Sadowniczym...

Nowy system klamry pirymetanilowej

3 grudnia 2018 roku w nowej siedzibie firmy BASF Agricultural Solutions w Warszawie odbyła...

Przelano pierwszą transzę wypłaty za interwencyjny skup jabłek

Jak informuje PAP pierwsza transza wypłaty za skup jabłek przez firmę Eskimos wczoraj...

MRiRW ws. niemożności dostarczenia produktów rolno-spożywczych

W odpowiedzi na wniosek zgłoszony podczas XIII posiedzenia KRIR w sprawie analizy prawnej...

Najnowsze ogłoszenia

Rozsiewacz nawozów

09.12.2018 15:11 autor: Rumcajsik

Kupię konny opryskiwacz Huragan

06.12.2018 20:33 autor: SadownikGrojecki

Maszt do ciągnika kupno.

05.12.2018 22:15 autor: dorotazy

Gruszka konferencja

04.12.2018 14:32 autor: lukasz470

Sprzedam przyczepę do do gospodarstwa

04.12.2018 10:19 autor: Darek578

Rozsiewacz do wapna

02.12.2018 20:25 autor: OM4x4

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Kongres sadowniczy - DEBATA
Warto zapoznać się też z analizą Klausa...
Kongres sadowniczy - DEBATA
Jerzy i tu zgadzam się z Tobą brawo Ty !!...
Kongres sadowniczy - DEBATA
Z ostatnich oficjalnych dokumentów...
Kongres sadowniczy - DEBATA
Instytuty nie pracują? A co mają robić?...
Kongres sadowniczy - DEBATA
I na dzisiaj ostatni komentarz, po obejrzeniu...
Rozsiewacz nawozów
Coś drogo :(
Kongres sadowniczy - DEBATA
Pisząc o słowach p. Kota w sprawie tzw....
Kongres sadowniczy - DEBATA
Nie jestem w stanie ( i nawet nie mam...
Maszt do ciągnika kupno.
Zadzwoń pod ten nr. 692 787 491.
Eskimos: to tylko chwilowe...
Zadając pytanie na temat "Eskimosa" znałem...
Kongres sadowniczy - DEBATA
Czyżby jedynym efektem obrad Kongresu był...
Kupię konny opryskiwacz Huragan
...mam taki sprzet prosze kolegi ,jest to...
Kupię konny opryskiwacz Huragan
mam ale sam silnik.
Kongres sadowniczy - DEBATA
Sadźcie, sadźcie, pszczelarze będą się...
Kongres sadowniczy - DEBATA
Przeważnie lepiej jest jak rząd nic nie...
Kongres sadowniczy - DEBATA
Czekałem kilka dni na to że ukażą się...
Kongres sadowniczy - DEBATA
Najlepsza opcja , to zwiększanie hektarów o...
Kongres sadowniczy - DEBATA
aby coś zmienić to trzeba dyskutować...
Eskimos: to tylko chwilowe...
jerzy45. Wiem że kontraktacja działa w dwie...
Przelano pierwszą transzę...
Jest takie powiedzenie: "zrobić kogoś w...
MRiRW ws. niemożności...
Ktoś jest w stanie przetłumaczyć to z...
Kongres sadowniczy - DEBATA
Dziś największą marże z handlu jabłkami...
Eskimos: to tylko chwilowe...
i niech to będzie przestrogą dla...
Polska może stać się...
Teorii na temat przyczyn łysienia jest kilka...
Kongres sadowniczy - DEBATA
Fachowcy mieli dwa dni na przedstawienie...
Eskimos: to tylko chwilowe...
Przetwórnie/Zakłady nie są zainteresowane...
Powstanie Państwowa Grupa...
Polecam !!!!!!!...
Powstanie Państwowa Grupa...
Tak to Zbigniew i Jerzy uknuli historyczną...
Powstanie Państwowa Grupa...
Porządek z bandyckim quasi-państwem jakim...
Eskimos: to tylko chwilowe...
ot i cały Eskimos...
Eskimos: to tylko chwilowe...
U mnie w regionie wczoraj pojechał pierwszy...
Eskimos: to tylko chwilowe...
Wielu pisze o "Eskimosie", jako o tym...
Polska może stać się...
Po przeczytaniu tytułu musiałem zmienić...
Eskimos: to tylko chwilowe...
Cichon zakontraktowano 450 tys ton i dalej...
Powstanie Państwowa Grupa...
Ujawnił się kolejny sympatyk putinowskiej...
Polska może stać się...
W temacie tak powiało optymizmem że mi...
Eskimos: to tylko chwilowe...
Panie Ministrze oczekujemy oficjalnych...
Eskimos: to tylko chwilowe...
Z tego co wiem to z Małopolski nie poszło w...
Powstanie Państwowa Grupa...
jerzy45 przestań bajdurzyć,...
Zapasy jabłek w UE -...
To fakt, dał rekordowe zbiory. Ale...
Powstanie Państwowa Grupa...
Ale od budowy płotu wzdłuż Bugu...
Zapasy jabłek w UE -...
Myślę ze w Polsce idareda jest znaczenie...
Powstanie Państwowa Grupa...
Oj Jerzy,a ja naprawdę myślałem,że Ty...
Zapasy jabłek w UE -...
Kompletna bzdura, kłamstwo! Popatrzcie ile...
Powstanie Państwowa Grupa...
Mieliśmy w czasie transformacji ustrojowej i...
Powstanie Państwowa Grupa...
Z tego co napisał @wania1234 wynika jasno -...
Powstanie Państwowa Grupa...
Rosja to 7mln ton rynek jabłek, jeszcze...
MAKRO ceny jabłek 2017 vs 2018
dziękuje, faktycznie. Poprawione.
MAKRO ceny jabłek 2017 vs 2018
Napiszę kilka ciepłych słów dla tych, co...
Powstanie Państwowa Grupa...
...bobo3333 ... Powoli zacznij się...
MAKRO ceny jabłek 2017 vs 2018
Proszę Admina o poprawienie literówki w...
Podwyżki cen energii...
Marcin79 ...Wiesz, że wyjaśniłeś...
Podwyżki cen energii...
Najlepszym żartem usłyszanym na...
Powstanie Państwowa Grupa...
Niech nam oddadzą ten rynek Rosyjski i...
Eskimos: to tylko chwilowe...
byl przemysl i nie ma przemyslu -15 zalatwilo...
Eskimos: to tylko chwilowe...
Będziesz musiał dostarczyć te jabłka...
Jem polskie jabłka!
Warto zerknąć ;( Już dawno...
Eskimos: to tylko chwilowe...
Jeżeli odbiorą w grudniu to 0.28 Ale jak...
Eskimos: to tylko chwilowe...
Spokojnie ,,lada moment przemysł pójdzie w...
Eskimos: to tylko chwilowe...
no i listopad minął a jabłek eskimos mi...
KUPS wprowadza System...
KUPS - niech sie zastanowi nad tym że...
Jem polskie jabłka!
Ja wspomogę kolegów w niedoli (a efekt...
Jem polskie jabłka!
Przed godziną usłyszałem w radiu że...
Jem polskie jabłka!
Jest temat o Orlenie to coś na temat: Raduje...
To był rekordowy rok dla...
Już miesiąc temu pisałem że to najlepszy...
Powstanie Państwowa Grupa...
kolejny program "dobrej zmiany " KORYTO +
VAT od wycofywania na...
Moje pytanie do ZSRP : czy pani minister...
Rębak samozbierający
Jeśli nie będzie to klopotem, to poproszę...
Dolnośląski sposób na...
z 8 kg jabłek uzyskuje się litr koncentratu...
Powstanie Państwowa Grupa...
Jeżeli ta Grupa będzie tak działała jak...
Powstanie Państwowa Grupa...
Powstanie Polska Grupa Spożywcza... i...
Podwyżki cen energii...
GOP ma 2 mln wyborców, po tym jak prezes...
Podwyżki cen energii...
Minister d/s energetyki potwierdził wczoraj...
Dolnośląski sposób na...
Z 8 kg jabłek uzyskuje się litr soku -...
Podwyżki cen energii...
Jarkoski - dobrze się czujesz? Posądzasz...
Podwyżki cen energii...
Wczoraj w PR I była ciekawa dyskusja na...
Podwyżki cen energii...
jacenty82 wstawiłeś mi wczoraj 10 i dzisiaj...
Podwyżki cen energii...
Trochę pitolisz Jacenty jesli mowisz ze nikt...
Podwyżki cen energii...
Przecież nikt nikogo nie zmusza do...
Wsparcie zakładania nowych...
Każde wsparcie na drzewka obruci się...
Podwyżki cen energii...
Pytanie inne ,,kto w wyborach samorządowych...
Podwyżki cen energii...
Trochę nie ta bajka.Co mają ceny jabłek...
Podwyżki cen energii...
Z San Escobar....
Podwyżki cen energii...
Nie ma co tu szukać obcej winy, bo sami nie...
Podwyżki cen energii...
to jeszcze taka uwaga spostrzeżenie w...
Rębak samozbierający
Zdjęcia i filmik z pracy maszyny mogę na...
Jak działa "klątwa jabola" ?
Upodobań nie ale ustawą można zmienić...
Podwyżki cen energii...
telewizja publiczna jest tylko jedna, ma...
Podwyżki cen energii...
Ten portal to dziala chyba jak pewna...
Podwyżki cen energii...
Panowie wzzystkie te plusy kosztuja,ciekawe...
Podwyżki cen energii...
co sie śmiejesz Radex ? Przecież spady...
Podwyżki cen energii...
"Podwyżki cen energii przełożą się na...
Jak działa "klątwa jabola" ?
Ustawą nie spowodujesz zmiany upodobań...
Jak działa "klątwa jabola" ?
Przykład cydru mówi , że ustawy i przepisy...
Podwyżki cen energii...
Wiatraki nie dobre, energia słoneczna też,...
Podwyżki cen energii...
@piotrek197704 Powiem w ten sposób...nigdy...
Podwyżki cen energii...
Masz rację jurol. Ważne jest by tematem, na...
Podwyżki cen energii...
Każdy w miarę gramotny człowiek zauwazy...
Podwyżki cen energii...
Pierwsze czego nie widać to ogromne koszty...
Drewno owocowe Jabłoń.
Takie coś to lepiej liczyć za tonę. Bo...
Podwyżki cen energii...
To nie zmienia faktu, że wiatraki mają sens...
Podwyżki cen energii...
Jak ktoś mnie zna to wie, że do tego rządu...
Rębak samozbierający
Pokaż zdjęcie
Podwyżki cen energii...
jaceo - link dla Ciebie...
Jak działa "klątwa jabola" ?
Czy przykład cydru nic nie mówi? Długo...
Podwyżki cen energii...
Latem gdy jest duże zapotrzebowanie na...
Podwyżki cen energii...
Coś mi się nie zgadzało więc zajrzałem...
Odstąpie zrazy jabłoni...
Czy to jakaś nowa odmiana, czy poczciwe...
Odstąpie zrazy jabłoni...
2zł za cały przyrost jedno roczny z...
Podwyżki cen energii...
Kolego GREEN Twoja wypowiedź zalatuje...
Podwyżki cen energii...
Co robić w tej sytuacji?Poddać się...
Podwyżki cen energii...
Bodaj na początku roku była tutaj cytowana...
Podwyżki cen energii...
Tak na marginesie. Niektórzy ekscytują się...
Podwyżki cen energii...
W Chinach ok.30% energii pochodzi z OZE,...
Podwyżki cen energii...
Nie patrz miejska czy wiejska patrz czy...
Podwyżki cen energii...
Z tego co wczoraj słyszałem w TVP to do...
Podwyżki cen energii...
Wszystkimi nowymi opłatami obarczony jest...
Podwyżki cen energii...
WSZYSCY POLITYCY SĄ SOBIE WARCI, NIKT NIE...
Podwyżki cen energii...
Szampion97 - ile zapłaciłeś za wodę z...
Podwyżki cen energii...
To akurat zbieg okoliczności. W zeszłym...
Podwyżki cen energii...
Ocieplenie klimatu -> więcej ciepłych i...
Podwyżki cen energii...
Jest problem z ocieplaniem się klimatu i...
Podwyżki cen energii...
Tylko ze droższego jabłka może nikt nie...
Podwyżki cen energii...
Za to obecna ekipa powiedziała, że nigdy...
Podwyżki cen energii...
Ale nie ma się czym przejmować,przecież...
Podwyżki cen energii...
Pakiet klimatyczny podpisała tamta ekipa, a...
Podwyżki cen energii...
Już dwa lata temu jak mieli znieść wizy...
Podwyżki cen energii...
szampion97,zapomniałeś,że jeszcze jest w...
Podwyżki cen energii...
Plan dla wsi wg PiS-u 1. Dowalić rolnikom...
Podwyżki cen energii...
Nie podpisując osiągnęli byśmy tyle samo...
Podwyżki cen energii...
podpisujmy jeszcze więcej pakietów...
Podwyżki cen energii...
Co ci PiS-owcy z Polską robią
Ukraina rozszerza eksport...
Kiedyś zdecydowaliśmy się wejść do UE i...
Ukraina rozszerza eksport...
" nie podlegała konsultacjom społecznym i...
Kongres sadowniczy: czekają...
Przykro mi że Cię zawiodłem p. Green ale -...
Sprzedaż przedsiębiorstwa...
kibicowałem Robertowi juz rok temu zeby...
Kongres sadowniczy: czekają...
W Polsce jest coś takie go jak przywracanie...
Kongres sadowniczy: czekają...
Też szczerze powiem że nie...
Ukraina rozszerza eksport...
cena 10 groszy za spady i 30 groszy za...
Kongres sadowniczy: czekają...
jabłka nie mają ceny to i nie ma o czym...
Sprzedaż przedsiębiorstwa...
Tak państwowe najlepsze. Banki, grupy, może...
Ukraina rozszerza eksport...
wiem, że nie ma zakazu. Ja pytam czy są...
Kongres sadowniczy: czekają...
Wyrwijcie 20% sadu i nadwyżki nie będzie ,...
Ukraina rozszerza eksport...
Nie ma ograniczeń ani kontyngentów w...
Ukraina rozszerza eksport...
chodzi o import z ukrainy oczywiscie bo inne...
Ukraina rozszerza eksport...
jesli jest mozliwosc prosimy o podanie ile...
Sprzedaż przedsiębiorstwa...
I wania ma rację, Była nadzieja w Mateuszu...
Sprzedaż przedsiębiorstwa...
Sugerujesz ze jakaś upadla grupa i setki...
Sprzedaż przedsiębiorstwa...
Appol przegapil.mielu odkupiwac polskie...
Sprzedaż przedsiębiorstwa...
Proponuję aby Owoc Sandomierski wykupiło...
instagram