Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosimex_Metalosate
2018_Agrofesh

Ruszył państwowy skup owoców

Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka już na dobre rozpoczął skup owoców w dwóch chłodniach. - Obiecuję, że cena skupu będzie wyższa od obowiązującej na rynku prywatnym - mówi prezes państwowej spółki Artur Niczyporuk.

Jak informuje kurierlubelski.pl teraz na dobre ruszył w nich skup malin.

Jako spółka skarbu państwa musimy obracać się w realiach rynkowych, ale jednocześnie mamy do spełnienia zadania społeczne - tłumaczy prezes Elizówki tłumacząc, że nie może rolnikom w skupach zaproponować bardzo wysokich stawek. - Ale obiecuję, że cena będzie wyższa niż obowiązująca na rynku prywatnym - zapowiada.

W czwartek (2.08) było to ok. 3 zł za kilogram malin. Inne skupy oferują z reguły ok. 2,5 zł.Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka uruchomił skup owoców w Poniatowej. Na razie zakład przyjmuje w ograniczonej ilości maliny jesienne i wiśnie. Trwają przygotowania by uruchomić drugi zakład w Motyczu, mają do niego trafiać jabłka - informuje 7 sierpnia br. Agrobiznes 


Przejęcie zakładu w Poniatowej ma być sposobem na poprawę katastrofalnej sytuacji w produkcji i sprzedaży owoców miękkich. Nadzieje sadowników są ogromne. Zakład docelowo ma przyjmować do 100 ton maliny jesiennej dziennie. Aby tak się stało trzeba zatrudnić kolejnych 14 osób.

W tej chwili organizujemy drugą zmianę, gdyż w tej chwili ograniczeniem skupu i produkcji jest praca na jedną zmianę. Mamy kłopot z pracownikami, ale myślę, że za kilka dni zakład będzie pracował na maksymalnych obrotach. – informuje Artur Niczyporuk prezes Lubelskiego Rynku Hurtowego Elizówka.
W tej chwili od 3 do 4 złotych oferujemy za malinę jedynkę i ekstra do mrożenia – dodaje Artur Niczyporuk.

Ta cena jest zdaniem skupujących jak i producentów owoców wyższa niż w innych skupach.

To nie kwestia tego, że to są tylko regulacje przepisu, to nie jest kwestia tylko tego, że tworzymy pewien mechanizm oddziaływania. Ale również angażuje się państwo finansowo w stabilizacje, stworzenie przeciwwagi na totalnie komercyjnym rynku, który dzisiaj rządzi się własnymi prawami, na który zupełnie nie ma wpływu – tłumaczy Tomasz Solis, wiceprezes ZSRP.

Jak informuje Agrobiznes zamrożone maliny Elizówka chce sprzedawać. Gdzie ? Tego przedstawiciele spółki jeszcze nie zdradzają. Wiadomo, że gdy ruszy drugi zakład w Motyczu trafią tam jabłka, z których soki kupimy na polskich stacjach benzynowych.

 

ORLEN będzie sprzedawał polskie soki [czytaj wpis] >>>


Właściciele zakładu jednocześnie apelują alby sadownicy nie szturmowali poniatowskiej chłodni.

Należy kontaktować się z zakładem. Udostępniamy telefony. W umowie między syndykiem a nami członkowie grupy Lubsad mieli prawo pierwszeństwa sprzedaży. Chcemy uruchomić drugą zmianę żeby nie było rozgraniczenia na członków Lubsadu i na normalnych producentów – informuje Artur Niczyporuk.


REKLAMA
2018_Syngenta_Geoxe_1
2018_Agrosimex_Imidian/Pomax
2018_Syngenta_Affirm_1

komentarze (30):

dodaj komentarz
josu20
josu20 07.08.2018 18:36 A może skarb państwa kupi OWOC SANDOMIERSKI jest tłocznia soków i chłodnie wszystko nowe i na sprzedaż
josu20
josu20 07.08.2018 18:41 Panstwo zarobi syndyk zarobi i sadownicy odzyskają cześć pieniedzy... posad państwowych by przybyło

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wandalin
wandalin 07.08.2018 21:38 propaganda Jerzego Urbana przy tym wymięka
artemida
artemida 08.08.2018 09:19 NACJONALIZACJA SKUPU OWOCÓW - tego nie było nawet za tzw komuny. Większość różnego rodzaju SPÓŁDZIELNI rozpadła się jako podmioty niewydolne organizacyjnie, o państwowych - szkoda gadać. Teraz nacjonalizacja...
Alfred40
Alfred40 08.08.2018 10:59 josu20 poddał naprawdę dobry pomysł ,takich jak Owoc Sandomierski grup jest kilka z ogromnymi mocami przerobowymi ,jest Polski cukier byłyby Polskie soki ! no ale cóż od razu ktoś wyskakuje z nacjonalizmem ..Chłopie kim ty naprawdę artemida jesteś ???siejesz tu zamęt ! nie mając nic wspólnego z sadownictwem !! kto CI płaci by pod każdym artykułem głupoty wypisywać .. Powiedz co ma rząd zrobić ???? daj jakieś pomysł !!!Ja wiem co Ci chodzi po głowie by sadownicy poszli i rozwalili rząd a takie gnidy z Psl znów będą swobodnie kraść !!!Apeluje też do admina by zrobił porządek z plus minus !!
Bandolet
Bandolet 08.08.2018 11:06 Widzę już że PSL- owskie d.upy żal ściska ...
Bandolet
Bandolet 08.08.2018 11:08 Alfred40 zaraz otrzymasz odpowiedź kim jest artemida, jak zobaczysz pod swoimi wpisami dziesiątki minusów... :) pod moimi zresztą też...
Alfred40
Alfred40 08.08.2018 11:32 Wiem że był sędzią piłkarskim jak laguna z filmu piłkarski poker i że jest działaczem pslu był dworskim agronomem, mieszka gdzieś koło Wrocławia wiec tam gdzie admin stąd przyzwolenie by artemida hurtowo pykał plusy/minusy ..Wrocław raczej mi się źle kojarzy ( kilku oszustów miało tam swoje biuro a sortownie w miejscowości Święcica ,,,Świętokrzyskie .PO ogołoceniu chłodni z okolic wypieli się nie płacąc za jabłko było to koło 15 lat temu .Artemida może to Twoi ziomale ?jak będziesz z nimi chlał to przypomnij im że mają tu parę milionów do oddania .
artemida
artemida 08.08.2018 13:36 Odpowiem Ci Alfredzie 40, mniej emocjonalnie bo i czym się tu podniecać... Ot przykład "dobrej zmiany" ... W ciągu dwóch lat jest już SIÓDMY DYREKTOR w jednej z największych firm w kraju czyli KGHM. Każdy który odpłynął dostał odprawę, nowym zagrała Górnicza Orkiestra na przywitanie. Ostatnio, po dwóch tygodniach ciężkiej pracy jeden z dyrektorów przejeżdżając przez torowisko tramwajowe zasnął na torowisku i... sam odpłynął /honorowo!/. Firma też płynie, jak donosi prasa, ku dołowi... Widzę, że w/g Ciebie nie odpowiadam tylko za gradobicia... przynajmniej mi TEGO nie zarzuciłeś. Co do inicjatyw "dobrej zmiany" - miłościwie nam panujący premier "postawił stępkę" pod wielki prom pasażerski w NIEISTNIEJĄCEJ OD LAT STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ. Byłby to "ubaw po pachy" gdyby to nie była prawda i nie zrobił tego premier rządu Najjaśniejszej.
Marcin79
Marcin79 08.08.2018 14:32 artemida , gwoli wyjaśnienia , uściślenia - to był prezes spólki KGHM a ni samego KGHM
*Dwa promile alkoholu w organizmie miał Jacek A., prezes spółki należącej do KGHM *

ale spółki SP doili rowno , ci i tamci
z tym ze ci troche mniej i taka ich przewaga

https://dorzeczy.pl/kraj/73032/Fortuna-Sienkiewicza-Byly-minister-zarobil-miliony-na-panstwowym.html
artemida
artemida 08.08.2018 15:04 Alfredzie - czy jesteś za wstrzymaniem zmian czasu w Polsce? Aby czasu nie zmieniać wystąpił PSL... No to jak?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 10:11 Tak źle, a tak nie dobrze. Więc co !!? Nic nie robić będzie lepiej? Balcerowicz głosił że " wszelką ingerencja w wolny rynek, szkodzi , prowadząc do jeszcze większej nadprodukcji". Nikt nie ma pomysłu, a mądrzyć się umie !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 10:27 Ja bym ograniczył lub podniósł drastycznie oprocentowanie kredytów dla sadowników i po paru latach nie była by stabilizacja w ilości towaru

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 10:58 Skłócenie sadowników ze skupującymi,to najgorsza rzecz jaka się może nam rolnikom przytrafić. Jacy by przetwórcy nie byli,ale są.Jeśli w Polsce zniknie przemysł spożywczy i przetwórcy zginiemy i my.
Green25
Green25 08.08.2018 12:55 Przy obecnym podejściu przetwórstwa do swych "chlebodawców" czyli producentów i tak większość z nas prędzej czy później zwyczajnie zbankrutuje... albo to "towarzystwo" trochę zacznie szanować swego dostawcę,albo będę ze wszech sił kibicował aby zawinęli mandżur i wypieprzali stąd do swych rodzimych stron i nie wkurwiali ludzi.
Green25
Green25 08.08.2018 13:24 @pilsner13
Odnoszę wrażenie że ty to nawet darzysz "ich" wielką sympatią .Faktycznie jest za co...jak dotąd za odbiór surowca nie trzeba na razie dopłacać im ,to w sumie wypadało by z całego serca dziękować. JA ICH ODBIERAM JAKO ZWYKŁYCH SZKODNIKÓW W TEJ FORMIE WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY JAKA OBECNIE OBOWIĄZYJE! Skąd Ty przybyłeś bo jakoś od niedawna jesteś bardzo aktywny na forum :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 13:38 Do Green25:Dziecko drogie,mam 58 lat i 33-letnie doświadczenie w kontaktach z przetwórcami(aktualnie 250 ha pola,w tym 50 ha truskawek)
Green25
Green25 08.08.2018 14:00 Mam 40 lat i rodzinne gospodarstwo sadownicze prowadzę od 20 lat ( tylko 10 ha)...Może Wam obszarnikom świetnie się współpracuje z przetwórstwem , ale małe i średnie gospodarstwa poprzez coraz to bardziej zuchwałe traktowanie producenta zwyczajnie znikną .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 16:03 No to tym bardziej możesz olać przetwórcę i zająć się produkcją deseru.Ja produkuje tylko przemysł i dlatego szanuje przetwórców mimo że nieraz było bardzo ciężko.I teraz martwię się że jednych napuszcza się na drugich(jakieś głupie pomysły z obowiązkowymi umowami kontraktacyjnymi które jeszcze bardziej zwiększą przewagę przetwórców),tak jak napuszcza się miastowych na rolników(dopłaty,krus)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 17:09 Pilsner po tym co produkujesz widać że jesteś przetwórczą. Kolejnym wcieleniem "koncentracika", itp . Na przemyśle nikt się niczego nie dorobił . Każdy się broni żeby tego jabłka było jak najmniej . Tobie wszystko się podoba .
pilsner13
pilsner13 08.08.2018 18:17 A Ty z czego robisz problem? nie chcesz handlować z przetwórcami,to rób deser! Mi się nie podoba ta nagonka na przetwórców bez których polskie rolnictwo całkiem by się załamało. Wielkie sieci handlowe są takie cacy?
Green25
Green25 08.08.2018 19:25 To mniej więcej jest ta sama liga ,tylko z tą różnicą że handlując z siecią w sumie wiesz mniej więcej na jakie warunki się godzisz ,lub nie...Natomiast przemysł robi takie "cuda na kiju" że nawet pisać się o tym nie chce...To jest ta subtelna różnica drogi pilsnerze trzynasty

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 19:56 Ja z niektórymi przetwórniami handluje już 20-25 lat i zawsze dogadywaliśmy się na 1-2 dni przed dostawą ,bo wtedy ja wiedziałem jakim towarem dysponuje i czy mam ludzi do zrywania, a odbiorca wiedział jaką cenę może mi dać. A pan Maliszewski wymyślił jakieś obowiązkowe umowy kontraktacyjne podpisywane w marcu. W marcu można handlować tylko marzeniami.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 19:59 Drogi panie Green25,a więc chcesz zlikwidować w Polsce przetwórnie by nie było niczego....?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 08.08.2018 21:07 Jeśli mamy handlować na zasadzie że o cenie którą ktoś ma mi zapłacić za mój towar dowiaduję się następnego dnia , za jabłko przemysłowe płaci 15 groszy( a wiemy znakomicie że mógłby w tym roku zapłacić o wiele więcej :) , za porzeczkę czarną 25 groszy(na Ukrainie tuż za miedzą o wiele więcej) , za czerwoną porzeczkę w ciągu 2 dni w całym kraju niezależnie od firmy cena spada o 50% ,wiśnia ,malina...długo by gadać i wiesz o tym znakomicie jak to wszystko funkcjonuje...Zacytowałeś klasyka "by nie było niczego" :) Otóż tak , jeśli mamy być non stop wykorzystywani z uwagi na to że mają nad nami przewagę której nie da się zrównoważyć, to jak napisałem wcześniej...niech zawijają mandżur i wypad ,z jakiej niby racji mamy być murzynami Europy? Wbrew pozorom taki zimny prysznic był by lepszy niż ciągłe poniżanie i wykorzystywanie .
pilsner13
pilsner13 08.08.2018 21:30 A o cenie deseru to niby kiedy wiesz? Już w marcu? Już w marcu wiesz ile,kiedy i jakiego towaru będziesz miał? Tak ,zgadza się mają przewagę,ale to nie znaczy,że mam likwidować swoją plantację,bo komu wtedy zrobię krzywdę? Tylko sobie. A z tym "wypad" drogie dziecko ,to możesz do swoich kolegów na podobnym poziomie.....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zordi
zordi 08.08.2018 23:03 Po 1. Jest nadprodukcja i tyle. Po 2. Dlaczego nikt nie protestował 3 lata temu jak malina była po 10zl? Kazdy wiedzial ze to za duzo i ze kiedys to pierd.... po 3. Dlaczego ARIMR dawała lekka ręka dotacje na maszyny, na nasadzenia bez jakiejkolwiek analizy wielkości produkcji w Polsce? Po 4. Dlaczego co chwile jakaś przetwórnia bankrutuje skoro to czysty zysk. Pewna kasa jest na tym co się sprzeda na bieżąco. Sami wiecie ze jak otwieracie przechowalnie na wiosnę to raz się zarobi raz się straci. To samo jest w przetworniach przy czym tam ten towar trzeba kupic.
artemida
artemida 09.08.2018 08:25 W tej wyliczance kluczowy jest pkt 3. Tu jest możliwość praktycznego /a jednocześnie społecznego(?)/ oddziaływania na producentów /a przede wszystkim/ potencjalnych producentów. Oczywiście nikt nikomu nie zabroni sadzić /szczególnie bogatemu/ ale RYZYKANTOWI może dać do myślenia. Czyli jest jakaś /pośrednia / możliwość ingerencji w kierunki produkcji.
qmaty
qmaty 11.08.2018 11:32 Zordi czasy ,, chłop śpi , a jemu rośnie " dawno mineły , żeby na wiosnę otworzyć komorę jabłek to jest inwestycja kilku lat ( nie jednego roku ) Pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 09.08.2018 09:47 zordi ... jakie te przetwórnie zbankrutowały ?? one tylko zmieniają nazwę i niby właściciela co 5 lat by nie płacić podatków .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Bellis® 38 WG - najlepszy sposób na gorzkie problemy przechowalnicze

Bellis® 38 WG to nowoczesny preparat grzybobójczy w formie granul o działaniu systemicznym...

MSZ wycofuje się z dotowania zakładania plantacji malin na Ukrainie

W wyniku interwencji m.in. NSZZ RI „Solidarność” Ministerstwo Spraw Zagranicznych...

ZSRP: Spotkanie w Ministerstwie - umowa kontraktacyjna

Minister Ardanowski, publicznie spytał się sadowników: „co my chcemy kiedy przemysł...

Komunikat: Warunki suszy w Polsce (11.VI - 10.VIII)

W dziewiątym okresie raportowania tj. od 11 czerwca do 10 sierpnia 2018 roku, stwierdzamy...

Embargo już niestraszne sadownikom ?

Szykuje się wyjątkowo dobry rok dla polskich sadowników. Eksperci przewidują obfite zbiory...

Ministerstwo rolnictwa zaproponowało wzór umowy kontraktacyjnej

W poniedziałek (13.08) odbyło się kolejne spotkanie między producentami owoców i warzyw,...

Najnowsze ogłoszenia

Sprzedam Kompletny Zestaw Chłodniczy

21.08.2018 21:52 autor: damian115

Baterie trakcyjne 24, 48 80 V

21.08.2018 18:11 autor: gosiak500

wypożyczę skrzyniopalety

21.08.2018 10:18 autor: dudus

Sprzedam 2ha jabłek. 0.50 gr

20.08.2018 13:17 autor: kolczyk24

Sprzedam Lobo,Mutsu

20.08.2018 11:21 autor: Andrzej18

Adams Apple

19.08.2018 16:10 autor: pgorzynski40

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Embargo już niestraszne...
Baca wraca z Afryki i dziennikarz pyta go: -...
Embargo już niestraszne...
i juz mam wyzej 2 minusy :) po reakcji na moj...
Sprzedam 2ha jabłek. 0.50 gr
To skupiarze juz swoj towar sprzedaja ,...
Embargo już niestraszne...
Rany Boskie! Dobrze że portalu sadowniczego...
Embargo już niestraszne...
no jak to kto ? Gierek budował a Artemida...
Embargo już niestraszne...
Cholercia! Jeszcze wypada napisać kto...
Embargo już niestraszne...
Artemido tak to właśnie tacy jak Ty i inni...
ZSRP: Spotkanie w...
Ale ja Ciebie rozumiem. Żeby wszyscy razem,...
Embargo już niestraszne...
powinieneś chodzić w ręczniku na łubie...
Embargo już niestraszne...
artemido brak mi słów na twoją głupotę ...
Embargo już niestraszne...
OK. No cóż może jestem staroświecki ale...
Embargo już niestraszne...
masz racje zgubiłem d i p ale w necie i...
Embargo już niestraszne...
Nie wiem czy szczerze, z tyloma błędami to...
Embargo już niestraszne...
Duzo Zrowia Ci Artemido Zyczę.pozdrawiam
Embargo już niestraszne...
W mieszaniu prawd, półprawd i głupot...
Embargo już niestraszne...
Nie ma na co czekać trzeba działać !. Mój...
ZSRP: Spotkanie w...
Łukasz napisał dramatycznie brzmiące...
Embargo już niestraszne...
Jak widzę, wszyscy się z Tobą zgadzają...
ZSRP: Spotkanie w...
chodzi o to żeby wszyscy sadownicy w kraju...
ZSRP: Spotkanie w...
Piszecie firmy eksportowe bedą zanizac ceny...
ZSRP: Spotkanie w...
Piszecie firmy eksportowe ale tych firm...
ZSRP: Spotkanie w...
popieram Lukasa23 ZAMIAST APELOWAĆ O...
ZSRP: Spotkanie w...
O co tobie chodzi? Ja protestowałem przez 4...
ZSRP: Spotkanie w...
cena spadów nie dość ze niska 20gr , to...
Embargo już niestraszne...
Widzę, że poparcie jakieś takie bez...
Embargo już niestraszne...
kolejny artykuł który nie poprawi i tak...
Embargo już niestraszne...
Ciągle pojawia się sprawa utylizacji,...
Embargo już niestraszne...
Rozumiem, że się zgłaszasz... Brawo......
Embargo już niestraszne...
Popieram pod warunkiem że Ty artemido...
ZSRP: Spotkanie w...
>natomiast firma z Nieledwi płaciła 35 gr...
Embargo już niestraszne...
uprawiam 50 truskawki przemysłowej.Chcę dla...
Embargo już niestraszne...
Dla mnie to krótka piłka. Dlaczego...
Embargo już niestraszne...
No nie wiem czy tak może wszystko napisać ?...
Embargo już niestraszne...
Jeżeli jako rolnicy chcemy coś osiągnąć...
Maliszewski: W tym sezonie...
Tak, będzie dla wszystkich, po równo...
Maliszewski: W tym sezonie...
Nie będzie bo niema takiej możliwości...
Embargo już niestraszne...
Przyznam, że jak zostałem bezrobotnym to...
Embargo już niestraszne...
Mam pomysł który zapewne zaakceptują...
Embargo już niestraszne...
Bo widzisz artemida propaganda tak otumaniła...
Embargo już niestraszne...
To dla sadowników dobrze czy źle że było...
Embargo już niestraszne...
Oj Jacenty, ja widzę zasadnicze różnice...
Embargo już niestraszne...
Musisz wiedzieć że taki rejon jak rejon...
Embargo już niestraszne...
Wpiszcie sobie w jutubie " Spotkanie w...
Embargo już niestraszne...
Ale chyba wiek zgonów do wieku emerytalnego...
ZSRP: Spotkanie w...
na proteście w warszawie były przekazane...
W tym roku zbiory jabłek...
i po to będą obowiązkowe umowy...
W tym roku zbiory jabłek...
Przed żniwami prognozowali rekordowe zbiory...
Embargo już niestraszne...
Święte słowa p. J82. ale dominuje...
Maliszewski: Embargo w...
Jeśli kochana unia płaci za wycofanie...
Embargo już niestraszne...
Co ma wiek zgonów do partii politycznej?...
Embargo już niestraszne...
Jak pisze Alfred 40 Wielki "Pomysłów jest w...
Embargo już niestraszne...
Dokładnie tak jest jaceo niektórzy fachowcy...
Embargo już niestraszne...
nie on wie z pedałenu
Embargo już niestraszne...
jacenty przejdź się po cmentarzach .....
Embargo już niestraszne...
Wiek emerytalny musi być podwyższony, z...
Embargo już niestraszne...
Każdy kij ma dwa końce, dla pracodawców...
Embargo już niestraszne...
Jak czytam tych naszych portalowych...
Embargo już niestraszne...
A skąd wiesz? Z TVP?
Embargo już niestraszne...
Artemida. Wiem kto do tej pory rządził 3...
Embargo już niestraszne...
Rafale skąd się wziąłeś w kraju nad...
Embargo już niestraszne...
Jak PSL z PO dojdzie do władzy to nie ma -...
Embargo już niestraszne...
Sam jesteś pacholkiem ZSL. Podobał ci się...
Embargo już niestraszne...
Stawki za pracę godzinowa dyktuje ekonomia....
Embargo już niestraszne...
Sympatyczny 18.08.2018 07:38 Na onecie też...
Embargo już niestraszne...
Na onecie też był, nie broń PiS bo za...
Maliszewski: Embargo w...
A takie embargo mają Niemcy i Austria bawią...
Embargo już niestraszne...
zanim cos napiszesz zadaj troche trudu sobie...
Embargo już niestraszne...
To są auta czekające na legalizację w...
Ministerstwo rolnictwa...
Bo nic innego nie masz do powiedzenia i tylko...
Ministerstwo rolnictwa...
Odpowiem Ci -decosta- równie durnowato -...
ZSRP: Spotkanie w...
I tak będzie gdy (nie daj boże) wejdą w...
Ministerstwo rolnictwa...
Podaj konkretnie przyklad w jaki sposób...
Maliszewski: W tym sezonie...
czy w tym roku będzie bezpłatna dystrybucja...
Ministerstwo rolnictwa...
Jeden już zginął, nazywał się Didiuszko....
Embargo już niestraszne...
panowie , moze by tak skonczyc z jabłkiem i...
Ministerstwo rolnictwa...
Może nie na temat ale napiszę.... W...
Ministerstwo rolnictwa...
jesli juz tak bardzo sie boicie polityków i...
Ministerstwo rolnictwa...
handel w biznesie ma być dozwolony(tak...
Ministerstwo rolnictwa...
nie przejmuj sie .. politycy nam krzywdy nie...
Ministerstwo rolnictwa...
Jak to sobie wyobrażacie że giełdy...
Embargo już niestraszne...
Propaganda PiS nie zna granic, jak to...
Embargo już niestraszne...
To wszystko piszą pachołki PiS którzy...
Embargo już niestraszne...
nie czytałem tych bredni ale tytuł...
Embargo już niestraszne...
Portal może napisać WSZYSTKO ZA CO MU...
Zakład przetwórczy z...
Adwokacie - do dzieła... szukaj wśród 100...
Embargo już niestraszne...
Wątpię czy tam zadziała powiedzenie...
Embargo już niestraszne...
To jest tekst dla ludzi z miasta żeby...
Embargo już niestraszne...
To po co tam wchodzisz? Przecież te portale...
Embargo już niestraszne...
Powyzszy artykuł ukazał sie w głównym...
Zakład przetwórczy z...
Przez kilka miesięcy w grójeckim Urzędzie...
Zakład przetwórczy z...
Wszystko pomieszałeś.Od początku roku przy...
Zakład przetwórczy z...
Nawet najcięższe argumenty TU przedstawione...
Ciągnik sadowniczy John...
Nie za wysoka cena za 130 kupi netto kupi...
Zakład przetwórczy z...
"Ogólnie wszystkie koncepcje, począwszy od...
Ministerstwo rolnictwa...
Puki co gdybamy. Może pojawią się zapisy...
Embargo już niestraszne...
Piechociński zrobił dość długą kurendę...
Zakład przetwórczy z...
Przykład kolejny z dnia dzisiejszego:...
Zakład przetwórczy z...
Ja nie neguje władzy, tylko głupotę. Podam...
Zakład przetwórczy z...
A nie przyszło Ci do głowy że; KTOŚ MUSI...
Zakład przetwórczy z...
Jaceo na prezydenta! Albo prezesa.
Embargo już niestraszne...
takie bzdety propagandowo-polityczne to mozna...
Ministerstwo rolnictwa...
ale wychodzi na to ,że jak nie podpiszę,to...
Ministerstwo rolnictwa...
pilsner13 -taka umowe -z wylacznoscia to raz...
Embargo już niestraszne...
Powyższy artykuł oprawić w złote ramki i...
Ministerstwo rolnictwa...
Ty i kupujący podpisaliście umowę...
Ministerstwo rolnictwa...
Kontrakty mają plusy i minusy. Duzo zależy...
Zakład przetwórczy z...
podbiłem swój post tutaj - bo tam na cene...
Zakład przetwórczy z...
Jedyna metoda to ograniczenie podaży...
Zakład przetwórczy z...
DO KONCA WRZESNIA NIE SPRZEDAWAC PRZEMYSLU...
Ministerstwo rolnictwa...
Jeszcze raz powtarzam że nikogo do niczego...
Ministerstwo rolnictwa...
Jeśli za stabilność uważasz to że w...
Ministerstwo rolnictwa...
Ale pan Ardanowski zapowiedział wprowadzenie...
Ministerstwo rolnictwa...
umowy pomogą uporządkować rynek zerknijcie...
Ministerstwo rolnictwa...
Jeśli sądzisz ,że zmusisz przetwórców do...
Ministerstwo rolnictwa...
Chyba jednak nie są aż tak bardzo w ich...
Ministerstwo rolnictwa...
W umowach kontraktacyjnych kiedyś był taki...
Ministerstwo rolnictwa...
Co to za gdybanie gdy nikt nie widział tej...
Ministerstwo rolnictwa...
No bo rząd i związkowcy widząc ,że w...
Ministerstwo rolnictwa...
Ale przetwórnia będzie miała kary umowne i...
Ministerstwo rolnictwa...
Czyli optujecie panowie za takim...
Ministerstwo rolnictwa...
Zawieram w marcu umowę kontraktacyjną na...
Maliszewski: Embargo w...
zgadza się.Jedyna droga ,to jak najwięcej...
Maliszewski: Embargo w...
informacja była i jest tylko trzeba...
Maliszewski: Embargo w...
a co do przekazywania na banki to najglupsza...
Maliszewski: Embargo w...
Unia co roku zmniejszała ilosc bezplatnej...
Maliszewski: Embargo w...
co z postulatami przekazanymi ministrowi na...
Maliszewski: Embargo w...
czyli jednak rząd -państwo coś tam może...
Niech minister wskaże...
Teraz w sadownictwie nie będzie się...
Maliszewski: Embargo w...
Jak to nie będzie? Wycofanie z rynku to...
Maliszewski: Embargo w...
Alfred40, gdybyś miał choć miejsce na...
Maliszewski: Embargo w...
Kilka dni temu było info. że juz nie...
Maliszewski: Embargo w...
Marcin pozwól historykom ocenić kim był...
Maliszewski: Embargo w...
czy w tym roku będzie można utylizować...
Niech minister wskaże...
Zebrało Ci się na sentymenty KORTEZO? Jest...
Niech minister wskaże...
I tak sobie myślę, gdzie były lata, gdzie...
Niech minister wskaże...
I najwyraźniej z każdym rokiem może być...
Maliszewski: Embargo w...
Rozczaruję Cię p. Zielony25... Nic nie wiem...
Maliszewski: Embargo w...
Tak późno doszedłeś do wniosku że się z...
Maliszewski: Embargo w...
Nie będę się z Tobą kopał bo z koniem...
Maliszewski: Embargo w...
Mówisz o tych którzy zarządzili...
Maliszewski: Embargo w...
No cóż niektórzy są na tyle mali i...
Maliszewski: Embargo w...
Marcin 79 ma racje, przeciez L W to byl...
Maliszewski: Embargo w...
Historia pisze o Wałęsie i pisać nadal...
Maliszewski: Embargo w...
Ze Smoleńska nie rób sobie "podśmiechujek"...
Maliszewski: Embargo w...
Jeszcze historia pisze o Wałęsie ale, jak...
Ministerstwo rolnictwa...
U nas do tej pory mogłeś [ podpisać umowę...
Ministerstwo rolnictwa...
Dlaczrg "moich Ukraińców"? Nie ja jeden ich...
Maliszewski: Embargo w...
Znowu przeinaczasz fakty :( :( :) Wałęsa...
Ministerstwo rolnictwa...
Problem w tym,że u nas mają być...
Maliszewski: Embargo w...
Wszystkiemu winien Lech Wałęsa, po cholerę...
instagram

Advertisement