Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Ruszył państwowy skup owoców

Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka już na dobre rozpoczął skup owoców w dwóch chłodniach. - Obiecuję, że cena skupu będzie wyższa od obowiązującej na rynku prywatnym - mówi prezes państwowej spółki Artur Niczyporuk.

Jak informuje kurierlubelski.pl teraz na dobre ruszył w nich skup malin.

Jako spółka skarbu państwa musimy obracać się w realiach rynkowych, ale jednocześnie mamy do spełnienia zadania społeczne - tłumaczy prezes Elizówki tłumacząc, że nie może rolnikom w skupach zaproponować bardzo wysokich stawek. - Ale obiecuję, że cena będzie wyższa niż obowiązująca na rynku prywatnym - zapowiada.

W czwartek (2.08) było to ok. 3 zł za kilogram malin. Inne skupy oferują z reguły ok. 2,5 zł.Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka uruchomił skup owoców w Poniatowej. Na razie zakład przyjmuje w ograniczonej ilości maliny jesienne i wiśnie. Trwają przygotowania by uruchomić drugi zakład w Motyczu, mają do niego trafiać jabłka - informuje 7 sierpnia br. Agrobiznes 


Przejęcie zakładu w Poniatowej ma być sposobem na poprawę katastrofalnej sytuacji w produkcji i sprzedaży owoców miękkich. Nadzieje sadowników są ogromne. Zakład docelowo ma przyjmować do 100 ton maliny jesiennej dziennie. Aby tak się stało trzeba zatrudnić kolejnych 14 osób.

W tej chwili organizujemy drugą zmianę, gdyż w tej chwili ograniczeniem skupu i produkcji jest praca na jedną zmianę. Mamy kłopot z pracownikami, ale myślę, że za kilka dni zakład będzie pracował na maksymalnych obrotach. – informuje Artur Niczyporuk prezes Lubelskiego Rynku Hurtowego Elizówka.
W tej chwili od 3 do 4 złotych oferujemy za malinę jedynkę i ekstra do mrożenia – dodaje Artur Niczyporuk.

Ta cena jest zdaniem skupujących jak i producentów owoców wyższa niż w innych skupach.

To nie kwestia tego, że to są tylko regulacje przepisu, to nie jest kwestia tylko tego, że tworzymy pewien mechanizm oddziaływania. Ale również angażuje się państwo finansowo w stabilizacje, stworzenie przeciwwagi na totalnie komercyjnym rynku, który dzisiaj rządzi się własnymi prawami, na który zupełnie nie ma wpływu – tłumaczy Tomasz Solis, wiceprezes ZSRP.

Jak informuje Agrobiznes zamrożone maliny Elizówka chce sprzedawać. Gdzie ? Tego przedstawiciele spółki jeszcze nie zdradzają. Wiadomo, że gdy ruszy drugi zakład w Motyczu trafią tam jabłka, z których soki kupimy na polskich stacjach benzynowych.

 

ORLEN będzie sprzedawał polskie soki [czytaj wpis] >>>


Właściciele zakładu jednocześnie apelują alby sadownicy nie szturmowali poniatowskiej chłodni.

Należy kontaktować się z zakładem. Udostępniamy telefony. W umowie między syndykiem a nami członkowie grupy Lubsad mieli prawo pierwszeństwa sprzedaży. Chcemy uruchomić drugą zmianę żeby nie było rozgraniczenia na członków Lubsadu i na normalnych producentów – informuje Artur Niczyporuk.


REKLAMA

komentarze (30):

dodaj komentarz
josu20
josu20 07.08.2018 18:36 A może skarb państwa kupi OWOC SANDOMIERSKI jest tłocznia soków i chłodnie wszystko nowe i na sprzedaż
josu20
josu20 07.08.2018 18:41 Panstwo zarobi syndyk zarobi i sadownicy odzyskają cześć pieniedzy... posad państwowych by przybyło

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wandalin
wandalin 07.08.2018 21:38 propaganda Jerzego Urbana przy tym wymięka
artemida
artemida 08.08.2018 09:19 NACJONALIZACJA SKUPU OWOCÓW - tego nie było nawet za tzw komuny. Większość różnego rodzaju SPÓŁDZIELNI rozpadła się jako podmioty niewydolne organizacyjnie, o państwowych - szkoda gadać. Teraz nacjonalizacja...
Alfred40
Alfred40 08.08.2018 10:59 josu20 poddał naprawdę dobry pomysł ,takich jak Owoc Sandomierski grup jest kilka z ogromnymi mocami przerobowymi ,jest Polski cukier byłyby Polskie soki ! no ale cóż od razu ktoś wyskakuje z nacjonalizmem ..Chłopie kim ty naprawdę artemida jesteś ???siejesz tu zamęt ! nie mając nic wspólnego z sadownictwem !! kto CI płaci by pod każdym artykułem głupoty wypisywać .. Powiedz co ma rząd zrobić ???? daj jakieś pomysł !!!Ja wiem co Ci chodzi po głowie by sadownicy poszli i rozwalili rząd a takie gnidy z Psl znów będą swobodnie kraść !!!Apeluje też do admina by zrobił porządek z plus minus !!
Bandolet
Bandolet 08.08.2018 11:06 Widzę już że PSL- owskie d.upy żal ściska ...
Bandolet
Bandolet 08.08.2018 11:08 Alfred40 zaraz otrzymasz odpowiedź kim jest artemida, jak zobaczysz pod swoimi wpisami dziesiątki minusów... :) pod moimi zresztą też...
Alfred40
Alfred40 08.08.2018 11:32 Wiem że był sędzią piłkarskim jak laguna z filmu piłkarski poker i że jest działaczem pslu był dworskim agronomem, mieszka gdzieś koło Wrocławia wiec tam gdzie admin stąd przyzwolenie by artemida hurtowo pykał plusy/minusy ..Wrocław raczej mi się źle kojarzy ( kilku oszustów miało tam swoje biuro a sortownie w miejscowości Święcica ,,,Świętokrzyskie .PO ogołoceniu chłodni z okolic wypieli się nie płacąc za jabłko było to koło 15 lat temu .Artemida może to Twoi ziomale ?jak będziesz z nimi chlał to przypomnij im że mają tu parę milionów do oddania .
artemida
artemida 08.08.2018 13:36 Odpowiem Ci Alfredzie 40, mniej emocjonalnie bo i czym się tu podniecać... Ot przykład "dobrej zmiany" ... W ciągu dwóch lat jest już SIÓDMY DYREKTOR w jednej z największych firm w kraju czyli KGHM. Każdy który odpłynął dostał odprawę, nowym zagrała Górnicza Orkiestra na przywitanie. Ostatnio, po dwóch tygodniach ciężkiej pracy jeden z dyrektorów przejeżdżając przez torowisko tramwajowe zasnął na torowisku i... sam odpłynął /honorowo!/. Firma też płynie, jak donosi prasa, ku dołowi... Widzę, że w/g Ciebie nie odpowiadam tylko za gradobicia... przynajmniej mi TEGO nie zarzuciłeś. Co do inicjatyw "dobrej zmiany" - miłościwie nam panujący premier "postawił stępkę" pod wielki prom pasażerski w NIEISTNIEJĄCEJ OD LAT STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ. Byłby to "ubaw po pachy" gdyby to nie była prawda i nie zrobił tego premier rządu Najjaśniejszej.
Marcin79
Marcin79 08.08.2018 14:32 artemida , gwoli wyjaśnienia , uściślenia - to był prezes spólki KGHM a ni samego KGHM
*Dwa promile alkoholu w organizmie miał Jacek A., prezes spółki należącej do KGHM *

ale spółki SP doili rowno , ci i tamci
z tym ze ci troche mniej i taka ich przewaga

https://dorzeczy.pl/kraj/73032/Fortuna-Sienkiewicza-Byly-minister-zarobil-miliony-na-panstwowym.html
artemida
artemida 08.08.2018 15:04 Alfredzie - czy jesteś za wstrzymaniem zmian czasu w Polsce? Aby czasu nie zmieniać wystąpił PSL... No to jak?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 10:11 Tak źle, a tak nie dobrze. Więc co !!? Nic nie robić będzie lepiej? Balcerowicz głosił że " wszelką ingerencja w wolny rynek, szkodzi , prowadząc do jeszcze większej nadprodukcji". Nikt nie ma pomysłu, a mądrzyć się umie !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 10:27 Ja bym ograniczył lub podniósł drastycznie oprocentowanie kredytów dla sadowników i po paru latach nie była by stabilizacja w ilości towaru

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 10:58 Skłócenie sadowników ze skupującymi,to najgorsza rzecz jaka się może nam rolnikom przytrafić. Jacy by przetwórcy nie byli,ale są.Jeśli w Polsce zniknie przemysł spożywczy i przetwórcy zginiemy i my.
Green25
Green25 08.08.2018 12:55 Przy obecnym podejściu przetwórstwa do swych "chlebodawców" czyli producentów i tak większość z nas prędzej czy później zwyczajnie zbankrutuje... albo to "towarzystwo" trochę zacznie szanować swego dostawcę,albo będę ze wszech sił kibicował aby zawinęli mandżur i wypieprzali stąd do swych rodzimych stron i nie wkurwiali ludzi.
Green25
Green25 08.08.2018 13:24 @pilsner13
Odnoszę wrażenie że ty to nawet darzysz "ich" wielką sympatią .Faktycznie jest za co...jak dotąd za odbiór surowca nie trzeba na razie dopłacać im ,to w sumie wypadało by z całego serca dziękować. JA ICH ODBIERAM JAKO ZWYKŁYCH SZKODNIKÓW W TEJ FORMIE WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY JAKA OBECNIE OBOWIĄZYJE! Skąd Ty przybyłeś bo jakoś od niedawna jesteś bardzo aktywny na forum :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 13:38 Do Green25:Dziecko drogie,mam 58 lat i 33-letnie doświadczenie w kontaktach z przetwórcami(aktualnie 250 ha pola,w tym 50 ha truskawek)
Green25
Green25 08.08.2018 14:00 Mam 40 lat i rodzinne gospodarstwo sadownicze prowadzę od 20 lat ( tylko 10 ha)...Może Wam obszarnikom świetnie się współpracuje z przetwórstwem , ale małe i średnie gospodarstwa poprzez coraz to bardziej zuchwałe traktowanie producenta zwyczajnie znikną .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 16:03 No to tym bardziej możesz olać przetwórcę i zająć się produkcją deseru.Ja produkuje tylko przemysł i dlatego szanuje przetwórców mimo że nieraz było bardzo ciężko.I teraz martwię się że jednych napuszcza się na drugich(jakieś głupie pomysły z obowiązkowymi umowami kontraktacyjnymi które jeszcze bardziej zwiększą przewagę przetwórców),tak jak napuszcza się miastowych na rolników(dopłaty,krus)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 17:09 Pilsner po tym co produkujesz widać że jesteś przetwórczą. Kolejnym wcieleniem "koncentracika", itp . Na przemyśle nikt się niczego nie dorobił . Każdy się broni żeby tego jabłka było jak najmniej . Tobie wszystko się podoba .
pilsner13
pilsner13 08.08.2018 18:17 A Ty z czego robisz problem? nie chcesz handlować z przetwórcami,to rób deser! Mi się nie podoba ta nagonka na przetwórców bez których polskie rolnictwo całkiem by się załamało. Wielkie sieci handlowe są takie cacy?
Green25
Green25 08.08.2018 19:25 To mniej więcej jest ta sama liga ,tylko z tą różnicą że handlując z siecią w sumie wiesz mniej więcej na jakie warunki się godzisz ,lub nie...Natomiast przemysł robi takie "cuda na kiju" że nawet pisać się o tym nie chce...To jest ta subtelna różnica drogi pilsnerze trzynasty

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 19:56 Ja z niektórymi przetwórniami handluje już 20-25 lat i zawsze dogadywaliśmy się na 1-2 dni przed dostawą ,bo wtedy ja wiedziałem jakim towarem dysponuje i czy mam ludzi do zrywania, a odbiorca wiedział jaką cenę może mi dać. A pan Maliszewski wymyślił jakieś obowiązkowe umowy kontraktacyjne podpisywane w marcu. W marcu można handlować tylko marzeniami.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 19:59 Drogi panie Green25,a więc chcesz zlikwidować w Polsce przetwórnie by nie było niczego....?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 08.08.2018 21:07 Jeśli mamy handlować na zasadzie że o cenie którą ktoś ma mi zapłacić za mój towar dowiaduję się następnego dnia , za jabłko przemysłowe płaci 15 groszy( a wiemy znakomicie że mógłby w tym roku zapłacić o wiele więcej :) , za porzeczkę czarną 25 groszy(na Ukrainie tuż za miedzą o wiele więcej) , za czerwoną porzeczkę w ciągu 2 dni w całym kraju niezależnie od firmy cena spada o 50% ,wiśnia ,malina...długo by gadać i wiesz o tym znakomicie jak to wszystko funkcjonuje...Zacytowałeś klasyka "by nie było niczego" :) Otóż tak , jeśli mamy być non stop wykorzystywani z uwagi na to że mają nad nami przewagę której nie da się zrównoważyć, to jak napisałem wcześniej...niech zawijają mandżur i wypad ,z jakiej niby racji mamy być murzynami Europy? Wbrew pozorom taki zimny prysznic był by lepszy niż ciągłe poniżanie i wykorzystywanie .
pilsner13
pilsner13 08.08.2018 21:30 A o cenie deseru to niby kiedy wiesz? Już w marcu? Już w marcu wiesz ile,kiedy i jakiego towaru będziesz miał? Tak ,zgadza się mają przewagę,ale to nie znaczy,że mam likwidować swoją plantację,bo komu wtedy zrobię krzywdę? Tylko sobie. A z tym "wypad" drogie dziecko ,to możesz do swoich kolegów na podobnym poziomie.....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zordi
zordi 08.08.2018 23:03 Po 1. Jest nadprodukcja i tyle. Po 2. Dlaczego nikt nie protestował 3 lata temu jak malina była po 10zl? Kazdy wiedzial ze to za duzo i ze kiedys to pierd.... po 3. Dlaczego ARIMR dawała lekka ręka dotacje na maszyny, na nasadzenia bez jakiejkolwiek analizy wielkości produkcji w Polsce? Po 4. Dlaczego co chwile jakaś przetwórnia bankrutuje skoro to czysty zysk. Pewna kasa jest na tym co się sprzeda na bieżąco. Sami wiecie ze jak otwieracie przechowalnie na wiosnę to raz się zarobi raz się straci. To samo jest w przetworniach przy czym tam ten towar trzeba kupic.
artemida
artemida 09.08.2018 08:25 W tej wyliczance kluczowy jest pkt 3. Tu jest możliwość praktycznego /a jednocześnie społecznego(?)/ oddziaływania na producentów /a przede wszystkim/ potencjalnych producentów. Oczywiście nikt nikomu nie zabroni sadzić /szczególnie bogatemu/ ale RYZYKANTOWI może dać do myślenia. Czyli jest jakaś /pośrednia / możliwość ingerencji w kierunki produkcji.
qmaty
qmaty 11.08.2018 11:32 Zordi czasy ,, chłop śpi , a jemu rośnie " dawno mineły , żeby na wiosnę otworzyć komorę jabłek to jest inwestycja kilku lat ( nie jednego roku ) Pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 09.08.2018 09:47 zordi ... jakie te przetwórnie zbankrutowały ?? one tylko zmieniają nazwę i niby właściciela co 5 lat by nie płacić podatków .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Jabłka przemysłowe przy obecnych cenach

Maciej C na swoim kanale YouTuba pokazuje jego rozwiązanie na problem jabłek przemysłowych,...

Eskimos: rozpoczęcie akcji zagospodarowania jabłek

Informujemy że Eskimos S.A. zakończył wszystkie przygotowania do rozpoczęcia akcji...

Historia Jabłek Grójeckich dla najmłodszych !

Nie każdy wie, że historia jabłek grójeckich rozpoczęła się już przeszło 500 lat...

Drugi duży wysyp długo owocujących truskawek

Ciepły i słoneczny październik sprzyja plantatorom długo owocujących odmian truskawek i...

Wielki chaos w punktach skupu !

W samych punktach skupu, które mają podpisać umowę z firmą, panuje chaos. Osoby, które...

Na rynkach hurtowych królują jabłka – w jakiej cenie ?

Na rynkach hurtowych jesień w pełni. Wśród owoców królują teraz jabłka. Jak informuje...

Najnowsze ogłoszenia

Zbiór jabłek

15.10.2018 21:37 autor: Robert123qwe

beczkowóz 7000 l FTS z pompą śrubową typ 150

15.10.2018 17:28 autor: booxa

Nowe wysuszone skrzyniopalety SPRZEDAM

14.10.2018 10:05 autor: ALEXOZI

Sprzedam skrzyniopalety

13.10.2018 20:26 autor: waldus

Sprzedam Ślęza 1000

13.10.2018 16:13 autor: kamillo1982

sprzedam palety

12.10.2018 19:46 autor: Rafal20

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Skup interwencyjny jabłek -...
Też coś dodam do tej trafnej refleksji:...
Jabłka przemysłowe przy...
Mam nadzieję tylko, że to nie kryptoreklama...
Jabłka przemysłowe przy...
Mnie nie stać na taki wypas (glebogryzarki...
Jabłka przemysłowe przy...
Sadownicy by się posluchali... Dobre,...
Jabłka przemysłowe przy...
Skończ Waść, wstydu oszczędź, nie wiesz...
Skup interwencyjny jabłek -...
a ja z innej beczki jest jesień -piękna...
Jabłka przemysłowe przy...
wszyscy sadownicy powinni tak zrobić ,może...
Wielki chaos w punktach skupu !
Tak sie robi porządki panie Ministrze...
Jabłka przemysłowe przy...
Tak trzymać .. Honor jest najważniejszy! ja...
Historia Jabłek Grójeckich...
A o prof. Pieniążku coś będzie w tym...
Skup interwencyjny jabłek -...
oprocentowanie od euro/dolarów w tym roku...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ile lat trwa WYGASZANIE produkcji...
Jabłka przemysłowe przy...
Ja kosiarka zrobiłem od razu koszenie na...
Jabłka przemysłowe przy...
Ładnie to wyszło, tak równo. Ja...
Jabłka przemysłowe przy...
Sporo paliwka pójdzie... :o
Jabłka przemysłowe przy...
Ja dziś zrobilem to samo. Dobrze ze są...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ja, smakosz pilsnera urquella,wiem jedno,że...
Skup interwencyjny jabłek -...
Przy jednym tyskim czy pilsnerze problemu...
Sprzedam skrzyniopalety
Sadownicy to teraz taka elita jak ten pan z...
Wielki chaos w punktach skupu !
Żeby przemyśleć to trzeba mieć...
Sprzedam skrzyniopalety
bierz i nie pier...l jak takie tanie......
Wielki chaos w punktach skupu !
Chyba ktoś miał pomysł nie przemyślał i...
Skup interwencyjny jabłek -...
No tak.Ci co mieli wykarczować po tym...
Sprzedam skrzyniopalety
Kogoś chyba popierdlilo za jabłka 300 kg...
Sprzedam skrzyniopalety
Ja też sprzedam skrzyniopalety nowe...
Nowe wysuszone...
Ja też sprzedam skrzyniopalety nowe...
Skup interwencyjny jabłek -...
Chyba czas na wnioski z tego co się dzieje w...
Skup interwencyjny jabłek -...
ciekawe ile za utylizacje sobie Eskimos jak...
Skup interwencyjny jabłek -...
Rząd chciał zabezpieczyć tych co w...
Skup interwencyjny jabłek -...
iI później rząd będzie gadał jaki to...
Skup interwencyjny jabłek -...
Do Jerzego45 który przykładów szuka chodź...
Sprzedam skrzyniopalety
pomysłowy żart pokazuje ile jest warta...
Sprzedam skrzyniopalety
Ktoś sprzedaje skrzynie z...
Sprzedam skrzyniopalety
Dobrze czytaj ze zrozumieniem !!!
Sprzedam skrzyniopalety
250 zł? dobry zart
Polska powinna być...
Abukk - na "tłumacza" w minrolu... albo...
Polska powinna być...
Gdy pracę dobiegną końca, to się okaże...
Polska powinna być...
No niby rząd chciał, ale wyszło jak...
Polska powinna być...
*prorozwojowym? To nie tak się robi, że...
Polska powinna być...
Szanowny Panie Ministrze nazwa calvados...
Polska powinna być...
To kto ma rację? adwokat czy minister...
Polska powinna być...
Poza tym za wielu jabłek odpowiednich do...
Interwencyjny skup jabłek
Czytam wasze komentarze i widzę ze nic nie...
Wzrost eksportu tureckich...
naturalna selekcja
Wzrost eksportu tureckich...
Masz rację, wschód to przyszłość -...
Wzrost eksportu tureckich...
PiS jak krowa, im więcej ryczy, tym mniej...
Skup interwencyjny jabłek -...
Już chyba każdy widzi, że zrobiono z nas...
Skup interwencyjny jabłek -...
powiedz to głośno. Jabłko przemysłowe to...
Skup interwencyjny jabłek -...
Eskimos może olać odbiór i nie płacić...
Skup interwencyjny jabłek -...
jakie to polskie :) wymog stosowania sor...
Skup interwencyjny jabłek -...
Kolego wszystko będzie weryfikowane z danymi...
Ardanowski: Przetwórnie...
Czyżby chwile refleksji...po okresie euforii?
Skup interwencyjny jabłek -...
A swoją drogą to te umowy są nogami...
Skup interwencyjny jabłek -...
6. Załączniki do niniejszej Umowy...
Skup interwencyjny jabłek -...
Jakiego skupu? Żadnego skupu nie będzie, bo...
Skup interwencyjny jabłek -...
Pewnie się zdenerwowali po opublikowaniu...
Skup interwencyjny jabłek -...
No, na białym koniu. Dobrze że nie na...
Skup interwencyjny jabłek -...
Z tego co widać na liście to już kilka...
Ardanowski: Przetwórnie...
,,Broda mędrcem nie czyni".
Skup interwencyjny jabłek -...
Oczywiście zgadzam się z Tobą! Rządzącym...
Skup interwencyjny jabłek -...
Pszemku słuchałeś "pszemówienia" premiera...
Skup interwencyjny jabłek -...
Kara umowna plus odszkodowanie na zasadach...
Skup interwencyjny jabłek -...
tutaj zgadzam się z kaktusem... przetwórcy...
Skup interwencyjny jabłek -...
Należało uruchomić program utylizacji 0,5...
Skup interwencyjny jabłek -...
Żyjemy w tak dziwnym kraju, że cenami...
Skup interwencyjny jabłek -...
pitu pitu! Cała Polska się zgadała, żeby...
Ardanowski: Przetwórnie...
PARTIE POLITYCZNE BĘDĄ ZAWSZE.... To co one...
Skup interwencyjny jabłek -...
Jerzy45 tak szczerze to mi to wszystko lata i...
Ardanowski: Przetwórnie...
mógłbym tak odpisać ---dopóki będziemy...
Ardanowski: Przetwórnie...
Jan Krzysztof Ardanowski W lutym 2018...
Ardanowski: Przetwórnie...
Winnym podziękowaliście w wyborach...
Ardanowski: Przetwórnie...
Dopóty będziemy mieli takich ,,mundrych"...
Ardanowski: Przetwórnie...
W rozumieniu potocznym anarchia to pojęcie...
Wzrost eksportu tureckich...
"W polityce zagranicznej nasze pole...
Wzrost eksportu tureckich...
Pis fanatycy biedy......
Skup interwencyjny jabłek -...
Zdajesz sobie sprawę @Lukas23 i zapewne...
Skup interwencyjny jabłek -...
Masz rację @Marcin79 ... Półprawda też...
Skup interwencyjny jabłek -...
Jerzy podajesz półprawdy firma Attpol byla...
Skup interwencyjny jabłek -...
ludzie nie rozumiecie tego calego...
Ardanowski: Przetwórnie...
Jerzy nie pitol :) oczekujesz od ministra co...
Ardanowski: Przetwórnie...
"Gdyby wybory miały coś zmienić, to dawno...
Wzrost eksportu tureckich...
Można? Można! Tylko Ardanowskiemu się nie...
Ardanowski: Przetwórnie...
Problem jest tylko taki, że wszyscy oni...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ja nie rzucam żadnymi faktami, cytuję...
Skup interwencyjny jabłek -...
jeśli rzucasz pewnymi "faktami", które to...
Ardanowski: Przetwórnie...
Ja lubię prowadzić dysputę bez owijania w...
Skup interwencyjny jabłek -...
Nie ma ceny bo PSL zakłady posprzedawało -...
Skup interwencyjny jabłek -...
Wielu ma pogląd,. że wszyscy sadownicy, bez...
Komunikat sadowniczy -...
kazdy powinien mocno przeanaliziwac zasadnosc...
Skup interwencyjny jabłek -...
Juz nie bierze ? CZY JESZCZE NIE BIERZE ? bo...
Skup interwencyjny jabłek -...
Czyżby pierwszy sadownik PiS, Pan radny...
Komunikat sadowniczy -...
'Musimy pamiętać, że jeszcze kilka bardzo...
Skup interwencyjny jabłek -...
Elizówka (Lubsad) już nie bierze, do...
Skup interwencyjny jabłek -...
W sandomierskim są obecnie 3, a nie 4...
Polska powinna być...
Pić nikt nie chce, bo nikt nie produkuje...
Polska powinna być...
Temat wraca co roku, jesienią, od lat......
Skup interwencyjny jabłek -...
Jedno jest pewne, 25 gr nie uratuje naszych...
Ardanowski: Przetwórnie...
No jak by się rząd zgodził to by nie było...
Ardanowski: Przetwórnie...
czy firma Eskimos jest w KUPS ? nie jest i...
Ardanowski: Przetwórnie...
Firma ESKIMOS S.A dotychczas zajmowała się...
Ardanowski: Przetwórnie...
Z informacji internetowych wynika, że nie...
Skup interwencyjny jabłek -...
– Jabłka przemysłowe przyjmujemy na...
Skup interwencyjny jabłek -...
"W umowie rolnik znajdzie cenę - 25 groszy...
Skup interwencyjny jabłek -...
W zakładach grupy producenckiej Lubsad w...
Ardanowski: Przetwórnie...
Mam pytanie-po ile firma Eskimos płaciła za...
Sadownicy rozdają jabłka...
A ja jestem takiego zdania, że taka osoba...
Ardanowski: Rozpoczyna się...
Jeżeli nic się nie zmieni, to silne lobby...
Skup interwencyjny jabłek -...
Przedwyborczy bełkok osiągnął już takie...
Skup interwencyjny jabłek -...
Tona jabłek zajmuje jakieś 2m3, 80 tys. ton...
Sadownicy rozdają jabłka...
Może takie działania uświadomią...
Skup interwencyjny jabłek -...
Brawo Adminie za wspaniałą ilustracje...
Skup interwencyjny jabłek -...
Spokojnie...sami doskonale wiecie że jest to...
Sadownicy rozdają jabłka...
Nie popieram. Koszty poniesione. Rozdawanie...
Skup interwencyjny jabłek -...
Cytując klasyka: Ot i nastał koniec na...
Skup interwencyjny jabłek -...
widzisz jaceo1 , Twoją wadą jest ze za...
Skup interwencyjny jabłek -...
A ja bez Kozery powiem, że dwa skupy...
Pół miliona ton jabłek...
Ja zajmuje sie rwaniem przemysl lezy sobie...
Skup interwencyjny jabłek -...
sezon na jabłka przemysłowe trwa na dobre...
Skup interwencyjny jabłek -...
chodzi o 80 ton dziennie ale dla redachtorow...
Skup interwencyjny jabłek -...
'' Oba skupy w ciągu doby są w stanie...
Pół miliona ton jabłek...
kojocina, a kto Ci kaze podpisywać umowę...
Skup interwencyjny jabłek -...
80tys ton a limit 500tys. Więc będą...
Skup interwencyjny jabłek -...
80 tyś ton na dobe tydzień i po jabłkach ...
Pół miliona ton jabłek...
Podpiszesz umowę i dostaniesz termin 20...
Pół miliona ton jabłek...
Od dziś wybranych punktach skupu rolnicy...
Pół miliona ton jabłek...
Eskimosie (akcje od piątku z 30 gr na 41...
Pół miliona ton jabłek...
Tak ale już biorą nie podam szczegółów...
Pół miliona ton jabłek...
Uprzejmie informujemy, iż z przyczyn...
Pół miliona ton jabłek...
Przecież to oficjalne info, że w pn już...
Pół miliona ton jabłek...
Najgorsze jest jak ktoś jest niewiarygodny....
Pół miliona ton jabłek...
Jest po 13 , listy nie ma. Już na wstępie...
Pół miliona ton jabłek...
Jak oceniacie cały ten skup? plus: dobra...
Sadownicy rozdają jabłka...
Brawo! Świetny pomysł na akcje...
Pół miliona ton jabłek...
A te przepisy to żywcem przepisane z...
Pół miliona ton jabłek...
Wlasnie dla tego ze jest nadprodukcja... i...
Pół miliona ton jabłek...
i pogrążaniem polskiego sadownictwa, a w...
W Lidlu jabłka z Chile i...
Mi wydaje się dziwne co politycy mają do...
Pół miliona ton jabłek...
A co do powiedzenia ma prezes Zwiazku...
Pół miliona ton jabłek...
Poprzednia pula PROW była w czasach przed...
Pół miliona ton jabłek...
Chodziło mi o nabory z poprzedniego okresu....
Pół miliona ton jabłek...
Ja twierdzę, że na dopłaty do karczowania...
Pół miliona ton jabłek...
Trochę się mylisz. Cóż z tego, że można...
Pół miliona ton jabłek...
Wyraziłem swojego czasu opinie,że potrzeba...
Pół miliona ton jabłek...
Nie głupia polityka tylko jak zwykle głupia...
Pół miliona ton jabłek...
No widzisz Zielony, wszystko szło rozpędem,...
Pół miliona ton jabłek...
@piotrek197704 Widzisz to właśnie głupia...
Pół miliona ton jabłek...
piotrek197704 , chcialem tylko zauwazyc ze...
Ardanowski: Rozpoczynamy...
....Nie ma potrzeby aby podzielić... i...
instagram

Advertisement