Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_InfoKarta

Ruszył państwowy skup owoców

Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka już na dobre rozpoczął skup owoców w dwóch chłodniach. - Obiecuję, że cena skupu będzie wyższa od obowiązującej na rynku prywatnym - mówi prezes państwowej spółki Artur Niczyporuk.

Jak informuje kurierlubelski.pl teraz na dobre ruszył w nich skup malin.

Jako spółka skarbu państwa musimy obracać się w realiach rynkowych, ale jednocześnie mamy do spełnienia zadania społeczne - tłumaczy prezes Elizówki tłumacząc, że nie może rolnikom w skupach zaproponować bardzo wysokich stawek. - Ale obiecuję, że cena będzie wyższa niż obowiązująca na rynku prywatnym - zapowiada.

W czwartek (2.08) było to ok. 3 zł za kilogram malin. Inne skupy oferują z reguły ok. 2,5 zł.Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka uruchomił skup owoców w Poniatowej. Na razie zakład przyjmuje w ograniczonej ilości maliny jesienne i wiśnie. Trwają przygotowania by uruchomić drugi zakład w Motyczu, mają do niego trafiać jabłka - informuje 7 sierpnia br. Agrobiznes 


Przejęcie zakładu w Poniatowej ma być sposobem na poprawę katastrofalnej sytuacji w produkcji i sprzedaży owoców miękkich. Nadzieje sadowników są ogromne. Zakład docelowo ma przyjmować do 100 ton maliny jesiennej dziennie. Aby tak się stało trzeba zatrudnić kolejnych 14 osób.

W tej chwili organizujemy drugą zmianę, gdyż w tej chwili ograniczeniem skupu i produkcji jest praca na jedną zmianę. Mamy kłopot z pracownikami, ale myślę, że za kilka dni zakład będzie pracował na maksymalnych obrotach. – informuje Artur Niczyporuk prezes Lubelskiego Rynku Hurtowego Elizówka.
W tej chwili od 3 do 4 złotych oferujemy za malinę jedynkę i ekstra do mrożenia – dodaje Artur Niczyporuk.

Ta cena jest zdaniem skupujących jak i producentów owoców wyższa niż w innych skupach.

To nie kwestia tego, że to są tylko regulacje przepisu, to nie jest kwestia tylko tego, że tworzymy pewien mechanizm oddziaływania. Ale również angażuje się państwo finansowo w stabilizacje, stworzenie przeciwwagi na totalnie komercyjnym rynku, który dzisiaj rządzi się własnymi prawami, na który zupełnie nie ma wpływu – tłumaczy Tomasz Solis, wiceprezes ZSRP.

Jak informuje Agrobiznes zamrożone maliny Elizówka chce sprzedawać. Gdzie ? Tego przedstawiciele spółki jeszcze nie zdradzają. Wiadomo, że gdy ruszy drugi zakład w Motyczu trafią tam jabłka, z których soki kupimy na polskich stacjach benzynowych.

 

ORLEN będzie sprzedawał polskie soki [czytaj wpis] >>>


Właściciele zakładu jednocześnie apelują alby sadownicy nie szturmowali poniatowskiej chłodni.

Należy kontaktować się z zakładem. Udostępniamy telefony. W umowie między syndykiem a nami członkowie grupy Lubsad mieli prawo pierwszeństwa sprzedaży. Chcemy uruchomić drugą zmianę żeby nie było rozgraniczenia na członków Lubsadu i na normalnych producentów – informuje Artur Niczyporuk.


REKLAMA
2019_A_InfoKarta

komentarze (30):

dodaj komentarz
josu20
josu20 07.08.2018 18:36 A może skarb państwa kupi OWOC SANDOMIERSKI jest tłocznia soków i chłodnie wszystko nowe i na sprzedaż
josu20
josu20 07.08.2018 18:41 Panstwo zarobi syndyk zarobi i sadownicy odzyskają cześć pieniedzy... posad państwowych by przybyło

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wandalin
wandalin 07.08.2018 21:38 propaganda Jerzego Urbana przy tym wymięka
artemida
artemida 08.08.2018 09:19 NACJONALIZACJA SKUPU OWOCÓW - tego nie było nawet za tzw komuny. Większość różnego rodzaju SPÓŁDZIELNI rozpadła się jako podmioty niewydolne organizacyjnie, o państwowych - szkoda gadać. Teraz nacjonalizacja...
Alfred40
Alfred40 08.08.2018 10:59 josu20 poddał naprawdę dobry pomysł ,takich jak Owoc Sandomierski grup jest kilka z ogromnymi mocami przerobowymi ,jest Polski cukier byłyby Polskie soki ! no ale cóż od razu ktoś wyskakuje z nacjonalizmem ..Chłopie kim ty naprawdę artemida jesteś ???siejesz tu zamęt ! nie mając nic wspólnego z sadownictwem !! kto CI płaci by pod każdym artykułem głupoty wypisywać .. Powiedz co ma rząd zrobić ???? daj jakieś pomysł !!!Ja wiem co Ci chodzi po głowie by sadownicy poszli i rozwalili rząd a takie gnidy z Psl znów będą swobodnie kraść !!!Apeluje też do admina by zrobił porządek z plus minus !!
Bandolet
Bandolet 08.08.2018 11:06 Widzę już że PSL- owskie d.upy żal ściska ...
Bandolet
Bandolet 08.08.2018 11:08 Alfred40 zaraz otrzymasz odpowiedź kim jest artemida, jak zobaczysz pod swoimi wpisami dziesiątki minusów... :) pod moimi zresztą też...
Alfred40
Alfred40 08.08.2018 11:32 Wiem że był sędzią piłkarskim jak laguna z filmu piłkarski poker i że jest działaczem pslu był dworskim agronomem, mieszka gdzieś koło Wrocławia wiec tam gdzie admin stąd przyzwolenie by artemida hurtowo pykał plusy/minusy ..Wrocław raczej mi się źle kojarzy ( kilku oszustów miało tam swoje biuro a sortownie w miejscowości Święcica ,,,Świętokrzyskie .PO ogołoceniu chłodni z okolic wypieli się nie płacąc za jabłko było to koło 15 lat temu .Artemida może to Twoi ziomale ?jak będziesz z nimi chlał to przypomnij im że mają tu parę milionów do oddania .
artemida
artemida 08.08.2018 13:36 Odpowiem Ci Alfredzie 40, mniej emocjonalnie bo i czym się tu podniecać... Ot przykład "dobrej zmiany" ... W ciągu dwóch lat jest już SIÓDMY DYREKTOR w jednej z największych firm w kraju czyli KGHM. Każdy który odpłynął dostał odprawę, nowym zagrała Górnicza Orkiestra na przywitanie. Ostatnio, po dwóch tygodniach ciężkiej pracy jeden z dyrektorów przejeżdżając przez torowisko tramwajowe zasnął na torowisku i... sam odpłynął /honorowo!/. Firma też płynie, jak donosi prasa, ku dołowi... Widzę, że w/g Ciebie nie odpowiadam tylko za gradobicia... przynajmniej mi TEGO nie zarzuciłeś. Co do inicjatyw "dobrej zmiany" - miłościwie nam panujący premier "postawił stępkę" pod wielki prom pasażerski w NIEISTNIEJĄCEJ OD LAT STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ. Byłby to "ubaw po pachy" gdyby to nie była prawda i nie zrobił tego premier rządu Najjaśniejszej.
Marcin79
Marcin79 08.08.2018 14:32 artemida , gwoli wyjaśnienia , uściślenia - to był prezes spólki KGHM a ni samego KGHM
*Dwa promile alkoholu w organizmie miał Jacek A., prezes spółki należącej do KGHM *

ale spółki SP doili rowno , ci i tamci
z tym ze ci troche mniej i taka ich przewaga

https://dorzeczy.pl/kraj/73032/Fortuna-Sienkiewicza-Byly-minister-zarobil-miliony-na-panstwowym.html
artemida
artemida 08.08.2018 15:04 Alfredzie - czy jesteś za wstrzymaniem zmian czasu w Polsce? Aby czasu nie zmieniać wystąpił PSL... No to jak?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 10:11 Tak źle, a tak nie dobrze. Więc co !!? Nic nie robić będzie lepiej? Balcerowicz głosił że " wszelką ingerencja w wolny rynek, szkodzi , prowadząc do jeszcze większej nadprodukcji". Nikt nie ma pomysłu, a mądrzyć się umie !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 10:27 Ja bym ograniczył lub podniósł drastycznie oprocentowanie kredytów dla sadowników i po paru latach nie była by stabilizacja w ilości towaru

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 10:58 Skłócenie sadowników ze skupującymi,to najgorsza rzecz jaka się może nam rolnikom przytrafić. Jacy by przetwórcy nie byli,ale są.Jeśli w Polsce zniknie przemysł spożywczy i przetwórcy zginiemy i my.
Green25
Green25 08.08.2018 12:55 Przy obecnym podejściu przetwórstwa do swych "chlebodawców" czyli producentów i tak większość z nas prędzej czy później zwyczajnie zbankrutuje... albo to "towarzystwo" trochę zacznie szanować swego dostawcę,albo będę ze wszech sił kibicował aby zawinęli mandżur i wypieprzali stąd do swych rodzimych stron i nie wkurwiali ludzi.
Green25
Green25 08.08.2018 13:24 @pilsner13
Odnoszę wrażenie że ty to nawet darzysz "ich" wielką sympatią .Faktycznie jest za co...jak dotąd za odbiór surowca nie trzeba na razie dopłacać im ,to w sumie wypadało by z całego serca dziękować. JA ICH ODBIERAM JAKO ZWYKŁYCH SZKODNIKÓW W TEJ FORMIE WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY JAKA OBECNIE OBOWIĄZYJE! Skąd Ty przybyłeś bo jakoś od niedawna jesteś bardzo aktywny na forum :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 13:38 Do Green25:Dziecko drogie,mam 58 lat i 33-letnie doświadczenie w kontaktach z przetwórcami(aktualnie 250 ha pola,w tym 50 ha truskawek)
Green25
Green25 08.08.2018 14:00 Mam 40 lat i rodzinne gospodarstwo sadownicze prowadzę od 20 lat ( tylko 10 ha)...Może Wam obszarnikom świetnie się współpracuje z przetwórstwem , ale małe i średnie gospodarstwa poprzez coraz to bardziej zuchwałe traktowanie producenta zwyczajnie znikną .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 16:03 No to tym bardziej możesz olać przetwórcę i zająć się produkcją deseru.Ja produkuje tylko przemysł i dlatego szanuje przetwórców mimo że nieraz było bardzo ciężko.I teraz martwię się że jednych napuszcza się na drugich(jakieś głupie pomysły z obowiązkowymi umowami kontraktacyjnymi które jeszcze bardziej zwiększą przewagę przetwórców),tak jak napuszcza się miastowych na rolników(dopłaty,krus)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 08.08.2018 17:09 Pilsner po tym co produkujesz widać że jesteś przetwórczą. Kolejnym wcieleniem "koncentracika", itp . Na przemyśle nikt się niczego nie dorobił . Każdy się broni żeby tego jabłka było jak najmniej . Tobie wszystko się podoba .
pilsner13
pilsner13 08.08.2018 18:17 A Ty z czego robisz problem? nie chcesz handlować z przetwórcami,to rób deser! Mi się nie podoba ta nagonka na przetwórców bez których polskie rolnictwo całkiem by się załamało. Wielkie sieci handlowe są takie cacy?
Green25
Green25 08.08.2018 19:25 To mniej więcej jest ta sama liga ,tylko z tą różnicą że handlując z siecią w sumie wiesz mniej więcej na jakie warunki się godzisz ,lub nie...Natomiast przemysł robi takie "cuda na kiju" że nawet pisać się o tym nie chce...To jest ta subtelna różnica drogi pilsnerze trzynasty

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 19:56 Ja z niektórymi przetwórniami handluje już 20-25 lat i zawsze dogadywaliśmy się na 1-2 dni przed dostawą ,bo wtedy ja wiedziałem jakim towarem dysponuje i czy mam ludzi do zrywania, a odbiorca wiedział jaką cenę może mi dać. A pan Maliszewski wymyślił jakieś obowiązkowe umowy kontraktacyjne podpisywane w marcu. W marcu można handlować tylko marzeniami.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 08.08.2018 19:59 Drogi panie Green25,a więc chcesz zlikwidować w Polsce przetwórnie by nie było niczego....?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 08.08.2018 21:07 Jeśli mamy handlować na zasadzie że o cenie którą ktoś ma mi zapłacić za mój towar dowiaduję się następnego dnia , za jabłko przemysłowe płaci 15 groszy( a wiemy znakomicie że mógłby w tym roku zapłacić o wiele więcej :) , za porzeczkę czarną 25 groszy(na Ukrainie tuż za miedzą o wiele więcej) , za czerwoną porzeczkę w ciągu 2 dni w całym kraju niezależnie od firmy cena spada o 50% ,wiśnia ,malina...długo by gadać i wiesz o tym znakomicie jak to wszystko funkcjonuje...Zacytowałeś klasyka "by nie było niczego" :) Otóż tak , jeśli mamy być non stop wykorzystywani z uwagi na to że mają nad nami przewagę której nie da się zrównoważyć, to jak napisałem wcześniej...niech zawijają mandżur i wypad ,z jakiej niby racji mamy być murzynami Europy? Wbrew pozorom taki zimny prysznic był by lepszy niż ciągłe poniżanie i wykorzystywanie .
pilsner13
pilsner13 08.08.2018 21:30 A o cenie deseru to niby kiedy wiesz? Już w marcu? Już w marcu wiesz ile,kiedy i jakiego towaru będziesz miał? Tak ,zgadza się mają przewagę,ale to nie znaczy,że mam likwidować swoją plantację,bo komu wtedy zrobię krzywdę? Tylko sobie. A z tym "wypad" drogie dziecko ,to możesz do swoich kolegów na podobnym poziomie.....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zordi
zordi 08.08.2018 23:03 Po 1. Jest nadprodukcja i tyle. Po 2. Dlaczego nikt nie protestował 3 lata temu jak malina była po 10zl? Kazdy wiedzial ze to za duzo i ze kiedys to pierd.... po 3. Dlaczego ARIMR dawała lekka ręka dotacje na maszyny, na nasadzenia bez jakiejkolwiek analizy wielkości produkcji w Polsce? Po 4. Dlaczego co chwile jakaś przetwórnia bankrutuje skoro to czysty zysk. Pewna kasa jest na tym co się sprzeda na bieżąco. Sami wiecie ze jak otwieracie przechowalnie na wiosnę to raz się zarobi raz się straci. To samo jest w przetworniach przy czym tam ten towar trzeba kupic.
artemida
artemida 09.08.2018 08:25 W tej wyliczance kluczowy jest pkt 3. Tu jest możliwość praktycznego /a jednocześnie społecznego(?)/ oddziaływania na producentów /a przede wszystkim/ potencjalnych producentów. Oczywiście nikt nikomu nie zabroni sadzić /szczególnie bogatemu/ ale RYZYKANTOWI może dać do myślenia. Czyli jest jakaś /pośrednia / możliwość ingerencji w kierunki produkcji.
qmaty
qmaty 11.08.2018 11:32 Zordi czasy ,, chłop śpi , a jemu rośnie " dawno mineły , żeby na wiosnę otworzyć komorę jabłek to jest inwestycja kilku lat ( nie jednego roku ) Pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 09.08.2018 09:47 zordi ... jakie te przetwórnie zbankrutowały ?? one tylko zmieniają nazwę i niby właściciela co 5 lat by nie płacić podatków .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

MRiRW za utrzymaniem dotychczasowej stawki VAT na soki i napoje

Resort rolnictwa poinformował, że w ramach uzgodnień międzyresortowych przedłożonego...

Wyższy VAT na napoje groźny dla polskiego sadownictwa i przemysłu przetwórczego

Wyłączenie, z podwyższenia stawki VAT tylko nektarów, nie zmniejszy negatywnych skutków...

Interwencyjny skup jabłek: Ministerstwo rolnictwa umywa ręce

Jak informuje echodnia.eu: Masakra. Katastrofa. Nikt nic nie wie, poza tym, że trzeba czekać...

Nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ?!

Jaki kraj jest najbardziej obiecujący jako nowy kraj eksportowy dla polskich jabłek ? Na to...

Spółka Eskimos odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży w IV kw. 2018 r.

W czwartym kwartale 2018 Spółka odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do...

„Złote Jabłka” rozdano po raz 25

8 lutego br. w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu...

Najnowsze ogłoszenia

Tifone storm 1500

17.02.2019 18:10 autor: michal1

VW LT 35 2.5TDI. 109KM

17.02.2019 13:37 autor: damian115

Transport

15.02.2019 20:38 autor: malinasaska

Wózek elektryczny Crown

14.02.2019 12:51 autor: HAHAHA

sekatory elektryczne: Infaco F3010 i F3005

14.02.2019 00:59 autor: vitoma

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Ten rok pokazał,...
Nie wiem kto ma rację - może pilzner?...
Ten rok pokazał,...
wydaje się że coś jest nie tak z tym...
Ten rok pokazał,...
To nie jest tak, że sadownicy sprzedadzą...
Ten rok pokazał,...
Po latach dotacji unijnych rynku nie da się...
Ten rok pokazał,...
Gdyby ZSRP dążył do ustalenia ceny...
Ten rok pokazał,...
Jaceo1, zatwardziałymi przeciwnikami zmian...
Ten rok pokazał,...
Pachnie mi to bankami żywności. Będą...
Ten rok pokazał,...
Nie chcecie umów kontraktacyjnych? To...
Ten rok pokazał,...
Jeśli część przemysłu i nieobowiązkowo,...
Ten rok pokazał,...
pilsner-- to ty piszesz bzdury. Nie trzeba...
Ten rok pokazał,...
A tak poważnie,to dziwi mnie,że tak wielu...
Ten rok pokazał,...
decento,no bo zawsze mnie inspirował Joseph...
Ten rok pokazał,...
Tyle razy się powtarzasz , że szkoda...
Ten rok pokazał,...
Pomyślałeś przez chwilę o tych wszystkich...
Ten rok pokazał,...
Tyle ludzi zginęło w walce z komuną,a Ty...
Ten rok pokazał,...
Ludzie!!!! zastanówcie się co piszecie....
Ten rok pokazał,...
Rozmawiałem ze swoimi kolegami, którzy...
Ten rok pokazał,...
Tylko że ja nie myślę o jabłkach które...
Ten rok pokazał,...
Pilsner13...Straszysz na wyrost. Tak...
Ten rok pokazał,...
I w takie kłopoty wpadli rolnicy, mimo że...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Gdyby ukraińcy nie pracowali w Polsce to...
Ten rok pokazał,...
Tydzień temu był Minister w Lublinie...
Ten rok pokazał,...
Stefek pisz tylko prawdę Akcje masz tu...
Spadek liczby ubezpieczonych...
"Spadek liczby ubezpieczonych w ZUS...
Ten rok pokazał,...
"Ten rok pokazał, niezależnie od plonu...
Szukam drzew wiśni groniasta
Może i moja jest tą setną plantacją... bo...
Ten rok pokazał,...
,,Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
Eskimos pokazał dobitnie co daje umowa....
Ten rok pokazał,...
Następny mówi, że przez eskimosa się...
ZSRP: Ciąg dalszy...
Dobrze że ZSRP upomniał się o sadowników...
Ten rok pokazał,...
Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
A dlaczego pan Cybulak nie chce obciążyć...
Ten rok pokazał,...
Za te 8 gr co bylo na jesieni nikt teraz nie...
Ten rok pokazał,...
Przez kredyty. I Ukrainę. Dopuki to będzie...
Ten rok pokazał,...
Jak dla mnie merytorycznie i z sensem...
K.Cybulak o działaniach...
Czy jest nadzieja na poprawę cen przemysłu,...
K.Cybulak o działaniach...
Panowie ja bym sie tak nie podniecal, super...
Działania Związku...
Dlatego że ludzie godzą się na takie...
Działania Związku...
Pieniążki z funduszu poszły na promocję...
Działania Związku...
dlaczego sadownicy po sprzedaży jabłek do...
Działania Związku...
może trzeba przeprowadzić promocje jabłek...
K.Cybulak o działaniach...
jacenty82,tak się składa,że nawet w...
K.Cybulak o działaniach...
180 dni to 6 miesięcy, czyli już w styczniu...
K.Cybulak o działaniach...
Wyglada na to ze jest nadzieja ze będziemy...
Ardanowski: Wszyscy...
U mnie na fakturze nie ma żadnego kodu, jest...
K.Cybulak o działaniach...
Jest to świetny(choć dla mnie "świetny)...
K.Cybulak o działaniach...
To dotyczy tylko towaru przemysłowego, czy...
Dopłaty do paliwa...
Szkolenie z kodów CN Cena: 850 zł + 23%vat...
Dopłaty do paliwa...
Potwierdza się strata prawda, że jeśli...
Dopłaty do paliwa...
O kur. Ja. Pier. kod szósty, paragraf ósmy,...
Dopłaty do paliwa...
Ja mam faktury z orlenu z kodami które się...
K.Cybulak o działaniach...
Dlaczego odrazu będzie licytować, po drugie...
K.Cybulak o działaniach...
Dla mnie całkowitym upodleniem będzie...
Dopłaty do paliwa...
Ja wczoraj składałem i jedna faktura...
Jabłko Lubelskie podbija...
Niekoniecznie, bo może się zdarzyć tak,...
Jabłko Lubelskie podbija...
Jedno jabłko wypiera drugie jabłko... A...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jacenty masz racje powinno być .ua jednak...
Szukam drzew wiśni groniasta
Jest to bardzo dobra wiśnia tylko nie...
Szukam drzew wiśni groniasta
Ty chyba nie wiesz czego szukasz. Groniasta,...
Dopłaty do paliwa...
ja dziś złożyłem wniosek. Na fakturach...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jeżeli już to com.ua Nic na to nie...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Ja nie odczuwam jakiejkolwiek niechęci do...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Moim zdaniem portal sadownictwo.com,pl...
Eskimos: Program...
Jak dać spokój Eskimosom jak Firma nie...
Adam Paradowski: jakie są...
Jakiej wy jeszcze chcecie jakości. Na tyle...
Podnośnik widlak do...
Zadzwoń pod 692 787 491.
Rekordowa promocja jabłek....
Te ceny to chyba z zeszłego sezonu.W mojej...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Jak patrzę na zdjęcie to wszyscy starsi ode...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
A nie widać na tych zdjęciach których...
Agropowstanie – sadownicy...
Ale się nagadał a do wyborów jeszcze daleko
Rośnie eksport jabłek do Egiptu
A nie można by wprowadzić obowiązkowych...
Rośnie eksport jabłek do Egiptu
Super, jabłko się sprzedaje pospolite...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Miałem przyjemność przez jakiś czas być...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Patrzą na to z perspektywy rolnika, który...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Życzyć powodzenia, może na fali entuzjazmu...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
piotrek333,tak naprawdę,to złoty interes...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Pan Cybulak płacze że przemysł za tani, i...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
A ja tak samo o tym myślę:...
Adam Paradowski: jakie są...
Raczej nie, (zmiana kadru/ujęcia).
Adam Paradowski: jakie są...
Mam na myśli powyższy materiał i czas...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Fundusz na promocję (z kieszeni rolnika) na...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
w polsce spożycie jabłek jest bardzo...
Adam Paradowski: jakie są...
Zapraszam na nasz kanał...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
jeżeli będą umowy z zakładami...
Adam Paradowski: jakie są...
Panie amin. Czemu traktuje nas pan jak jakiś...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Fragii,dzię ki za odpowiedż,bo teraz...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Przez 30 lat uprawiasz truskawkę i nie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Niech to będzie nawet 100 ha gorczycy.Nikt...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Dlaczego piszesz" hektara czy kilku" Skoro...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Tylko,że w uprawa gorczycy(hektara czy...
Pomoc przyznaje się .... do...
Unia też kazała zbierać, stać w kolejkach...
W Rosji kolejny raz...
Przyjrzyjcie się na te jabłka. Przecież to...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Juz pisałem tu na forum o moich umowach. Ja...
Resort rolnictwa chce...
Według mnie to zagwarantuje nam cenę...
Pomoc przyznaje się .... do...
Co za bajki opowiadasz.. Od 2004 roku karmią...
Pomoc przyznaje się .... do...
Ja chciałbym zauważyć, że zablokowanie...
Pomoc przyznaje się .... do...
Na sąsiednim portalu ktoś napisał że "...
Renet Simirenko będzie...
Ekarta; zamiast Grafsztynek powinno być...
Opłacalność produkcji...
Masz wiele do powiedzenia i wysnuwasz wiele...
Opłacalność produkcji...
Nie doczekałem się odpowiedzi, czy Pan...
Opłacalność produkcji...
Prof. Klimek ładnie piszę ale piszę o...
Opłacalność produkcji...
O proszę... Kolejny, który w kolejce na...
Opłacalność produkcji...
"Przyzwoite ceny mamy tylko wtedy, kiedy...
Renet Simirenko będzie...
Szkoda, że ci "nasi marketingowcy" nie...
Renet Simirenko będzie...
Pompowanie ukraińskiego balonika, z tego co...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Dziecko,uprawiam truskawki...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Czy zdajesz sobie sprawę co w handlu oznacza...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
pilsner13 - Ty jesteś chory. Nie chcę...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
O, to ciekawe. Ma kolega dostęp fo panelu...
Ruszył nabór wniosków na...
Jakoś nikt, na razie, nie dostrzegł...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Po co takie bzdurne pisanie jak z 70-80%...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Mam prośbę do moich adwersarzy.Proszę o...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Owoce to nie tylko Twój hektar (czy kilka)...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Demix, więc popierasz ZSRP,który metodami...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
to może wysłać obserwatora do Niemiec...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Nic się nie zmieni bo większość rolników...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Małe gospodarstwa i tak nie żyją z...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Na przykładzie np porzeczki. Lepiej wd Pana...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Przecież każdy może przez nadmiar ilości...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
miało być-pierwszy krok do likwidacji...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
ekro2,wyjąłeś mi to z ust. Rolnik zawiezie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
I najważniejsze -z jakim małym rolnikiem...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Obawiam się że cały krzyk z tymi umowami...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Do Korei Północnej coraz bliżej. Nie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
I tak tez moze być.wezmą limit z ha a...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Wcale się nie zdziwie jak z umowami będą...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Ciekawe kiedy i czy w ogóle będą jakieś...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
A kto zmusić aby przetwórnia podpisała...
Renet Simirenko będzie...
Sądzę że z wstawianie to następnego...
Podsumowanie TSW 2019
No niestety ale dereń trochę może łapać...
Deutz-Fahr: Nowe ciągniki...
Za rexa golasa mówili w zeszłym roku w...
ZSRP: Co z tym rynkiem, co z...
Chroń Boże nasze gospodarstwa przed...
Deutz-Fahr: Nowe ciągniki...
W Nadarzynie mieli na wystawie, cena nowego...
Podsumowanie TSW 2019
Widzę, że zdecydowanie wzrosła ilość...
Podsumowanie TSW 2019
Niewątpliwie ciekawy kolejny wpis odnośnie...
Podsumowanie TSW 2019
Większość ludzi to wzrokowcy. Wartość...
Podsumowanie TSW 2019
Bardzo smakowały zwiedzającym dżemy...
Eskimos: Program...
Dajcie spokój eskimosom, piszcie państwo...
Zakupię używany kombajn...
Na OLX full. Tylko drogo pewnie, nie?
Polskie borówki...
Mi się wydaje że są inne powody, poprostu...
Orzeźwiający, owocowy...
Co drugi sadownik to abstynent?
Polskie borówki...
jabłka jak jabłka ale raczej przeczytamy...
Polskie borówki...
...poprzez rozporządzenie ministra...
Polskie borówki...
Za 7-10 lat przeczytamy : Wschodnie jabłka...
Eskimos: Program...
Możliwe, że jest tak jak mówisz, nie...
Rubin
Do czego to doszło, taki towar 60gr/kg....
Orzeźwiający, owocowy...
Żeby ruszyć do tańca musiałbym wypić...
Eskimos: Program...
Widzę, że nie odróżniasz importu towarów...
Eskimos: Program...
Próbowali jedynie pomóc sobie przed...
instagram