Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Topper
2019_07_Arysta

Od rana dym… protesty w Warszawie

Od rana dym… protesty w Warszawie

Serio, tak chcemy pomóc jabłku ?

Od rana dym… protesty w Warszawie, media huczą, a w portalu sadownictwo.com.pl cisza. Nic o Agrounii. A tam w stolicy „walczą” o dobro polskiego jabłka. Tylko czy sadownicy chcą takiej promocji jabłek ? OK, część na pewno tak, ponieważ pojawiła się w Warszawie.

Wystrzelili na placu Zawiszy pedardy, płonęły opony, rozrzucano jabłka (ale chyba nie jędrną Gale, paskowaną za którą grupy w tym okresie zapłacą grubo powyżej złotówki). Więc dla kogo był ten protest ? Czy pomógł jabłku ?

Jest jedność (przynajmniej grupy sadowników) aby pojechać na protest do Warszawy, ale już nie ma jedności aby jabłka przemysłowego poniżej np.: 0,25 PLN nie sprzedawać ?

Początek 2019 roku. Kilkadziesiąt spotkań dla sadowników. Kilkaset wykładów. Jak produkować bez pozostałości. Jak podnieść jeszcze bardziej jakość jabłka. Jakie jabłko na eksport. Jakie odmiany. Jak organizować handel. Jakie są aktualne problemy w grupach producentów. Jak produkować jabłka ekologicznie. Wszystko ładnie przedstawione, omówione, tylko produkować.

I co… Jakie wnioski dla niektórych. Jedziemy do Warszawy protestować. Łatwiej, taniej, szybciej…

Były konferencje, na których pojawili się handlowcy z propozycją kupna kilkudziesięciu – a nawet kilkuset kontenerów jabłka z Polski. Ale nie kupili, bo nie ma jakości – dokładniej odpowiedniej jędrności ! Czyli to jest plan i działanie na sezon 2019 ! Poradziliśmy sobie z pozostałościami w owocach, teraz w sezonie dajmy radę z jędrnością jabłka i utrzymujmy wcześniej wypracowaną jakość.

  • Czy na dzisiejszym proteście byli sadownicy, którzy produkują jabłka np.: w programie min. pozostałości (i takie jabłka mają) ?
  • Czy rozsypywano jabłka dobrej jakości ?
  • Czy protest dotyczył może TYLKO cen za jabłko przemysłowe ?
  • Medialnie Agrounia pokazała się kolejny raz, przyjdzie czas (na ceny za) kapustę, ziemniaki lub żywiec i wówczas problemy jabłka przejdą na dalszy plan lub zostaną zapomniane.


Zastanówmy się !

Marcin Zachwieja


Ręce opadają a ja tak stawiałem na młodych rozsądnych sadowników a oni dają sobą manipulować.
Ja bym chciał aby do tych porannych zdarzeń w Warszawie ustosunkował się ZSRP bo dla mnie Agro Unia nie jest reprezentantem sadowników. Sytuacja sadowników jest dramatyczna ale nie upoważnia to nikogo do palenia opon w Warszawie.

Wojtek Kot


Osobiście jestem mocno zniesmaczony, delikatnie mówiąc, tym protestem. Nie rozumiem dlaczego Agrounia wysypuje akurat jabłka? Czy my nie mamy swoich reprezentantów? Czy w naszym imieniu musi występować jakiś krzykacz, który nie rozumie naszych problemów a chce ubić sobie naszym kosztem polityczny kapitał? Sadownicy, opamietajcie się! Tą drogą nic nie osiągniemy. Nie wystawiamy się na pośmiewisko całego kraju przez takie protesty. Sami narobilismy sobie bałaganu i sami musimy posprzątać. W odpowiedzi na rosyjskie embargo pkwiekszylismy produkcję dwukrotnie w ciągu 5 lat, to mamy efekty. Nie osmieszajmy się takimi protestami, bo nikt nas nie żałuję i nie będzie żałował. Wstydzę się takich działań. Poprostu...

Zbyszek Chołyk  


To co się wydarzyło dziś w Warszawie pokazuje jednoznacznie, że AgroUnii nie zależy na rozwiązaniu sadowniczych kłopotów. Zależy natomiast na odbiciu z rąk PSL kolejnej grupy rolników. To jest bezwzględna walka o rząd dusz. Tu nie bierze się jeńców. Czy tylko to? Czy jest tu jeszcze coś więcej? Trudno uwierzyć, że tak dobrze przemyślana i sprawnie zrealizowana akcja została wymyślona jedynie przez grupkę rolników z sieradzkiego, którzy o sadownictwie nie mają zielonego pojęcia. Boję się, że komuś bardzo zależy by iskrzyło u nas jeszcze bardziej. Nie dajmy się sprowokować! Tonujmy nastroje i komentarze.

Robert Sas  


Niezaprzeczalnym faktem jest to, że jest bardzo źle. Można powiedzieć, że jeszcze nigdy tak źle nie było (ja przynajmniej nie pamiętam). Na pierwszy rzut oka nie dziwi więc sytuacja, że sadownicy wyszli na ulice bo niektórzy nie byli przygotowaniu do tego roku , oszczędności się pokończyły a żyć jakoś trzeba. Czy dobrze robią wychodząc na ulice? Trudno powiedzieć. Zależy w imię czego? Zależy jakie są postulaty? Czy są przede wszystkim realne do zrealizowania przez Rząd.

1. Postulat "Jest mi źle, nie mam z czego żyć. Chcę aby Rząd sprawił żeby było lepiej". Ale jak ma sprawić? Dać? I co dalej? Dać = przedłużyć agonię branży. Czy o to nam chodzi? Zmiany systemowe... ładnie brzmi ale jakie? Każdy przedsiębiorca chce aby było mu lepiej. W innych branżach bankructwa to rzecz naturalna. Czy nie cieszyliśmy się, że przez nas produkcja na zachodzie (Holandia, Francja) malała? Jak kryzys za naszą granicą to dobrze ale jak u nas to już źle?
2. Postulat "przywróćcie handel z Rosją". Zapewne bardzo dobry postulat ale czy realny? Przecież każdy zdroworozsądkowy człowiek wie że to się nie stanie. Nawet gdyby, jakimś cudem, tak się stało to i tak w tamtych krajach są już takie nasadzenia że nie ma co się łudzić że wrócimy pełną parą na tamte rynki. Produkujemy 5 mln ton!!! Czy zdajemy sobie sprawę jaka to ilość?
3. Postulat "Zablokujmy handel węglem rosyjskim". W sumie najlepszy postulat i najbardziej realny w realizacji ale czy nam coś to da oprócz tego, że pokażemy naszą "moc sprzeciwu"? Czy czasem nie odbije się nam to czkawką bo jak wiadomo energię w naszym kraju pozyskuje się głównie z węgla i jak jego ilość będzie ograniczona to i tak już wysokie ceny energii jeszcze bardziej wzrosną?
4. Postulat " Wprowadzić ustawę o tym aby na półkach było co najmniej 50% polskich owoców i warzyw". Też dobry postulat o ile nie kłóci się z innymi nadrzędnymi aktami prawnymi. Z tym, że czy nas (sadowników) ten problem dotyka? Czy wolumen sprzedaży owoców zagranicznych (jabłek) jest większy niż wolumen sprzedaży owoców pochodzących z Polski? Szczerze mówiąc wątpię. Ustawa taka nie zakaże przecież aby te produkty były na półce a jedynie ograniczy ich ilość. Nie wypowiadam się na temat innych owoców i warzyw bo nie mam o tym bladego pojęcia ale być może tam jest taki problem. W jabłkach nie wydaje mi się aby tak było.
5. Postulat "kontrolować to co jest do nas importowane z UA". Popieram całym sercem. Niech wszystko co do nas wjeżdża będzie kontrolowane na jakość zewnętrzną i wewnętrzną. Niech w końcu nasze służby, urzędy, instytucje do tego powołane zaczną wywiązywać się ze swoich statutowych lub ustawowych obowiązków!!! No i najważniejsze. Niech zaczną również kontrolować to co od nas wyjeżdża!!! Przez to co od nas wyjeżdża straciliśmy reputację już na wielu rynkach. Kto jest za to odpowiedzialny i kto powinien ponieść karę za wykrycie pozostałości? zaraz pewnie ktoś napisze, że grupy ale niestety nie. To producent przycwaniaczył i dopuścił się tego grzechu.

Ponadto widzę też tu pewną manipulację ludźmi gdzie puszczane są filmy porównujące ceny jabłek na półce w sklepie z tymi na targu. Perfidna manipulacja. Obiektem porównań były jabłka Val Venosta, które są najwyższej jakości jabłkami markowymi z Włoch i faktycznie kosztują na półce 7,99 zł. Dlaczego nie było porównania z ceną jabłek polskich które kosztują w sklepach zazwyczaj około 2 - 2,5 zł/kg. To chyba byłoby rzetelne porównanie. No ale dalej ktoś może się bulwersować, że oddaje jabłka po 50 groszy a w sklepie po 2 zł. Kto jest winny takiej różnicy w cenie? Wychodzi na to że grupy i sieci zmówiły się przeciwko producentom. Prawda niestety jest inna. To my sami przecież tworzyliśmy grupy i chyba dobrze wiedzieliśmy jakie będą konsekwencje bycia w grupie. Zaraz ktoś napisze, że nie ma wpływu na to co robi grupa... no ale przecież na siłę go nikt do niej nie wciągał. mógł założyć swoją własną ze swoimi kolegami i mieć nad nią kontrolę a nie przyłączać się do takiej w której z góry było wiadomo że rządzić będzie tylko jeden. Przecież nie wszystkie grupy musiały być Sp. z o.o. Mogły być spółdzielniami gdzie nawet najmniejszy udział ma równy głos. Ale wtedy o tym nikt nie myślał. Najważniejszy był sprzęt! Wracając do meritum grupa ma koszty, opakowanie kosztuje, dystrybucja kosztuje a sklep też nie będzie tego za darmo sprzedawał. Handel to biznes.

Myślę, że sytuacja jest dla wszystkich frustrująca. Każdemu jest ciężko. Całość jeszcze potęguje brak wiedzy na temat przyszłości. Czy taka forma protestów jest dobra - raczej nie. Czy politycy chcą zrobić coś dla nas dobrego czy tylko ugrać głosy? Czy Rząd ma instrumenty, które mogą wpłynąć na naszą sytuację - trzeba rozmawiać, mieć plan, pomysły... Czy je mamy? Ale takie dobre pomysły - nie populistyczne!!!

Marcin Lis


Warszawa dzisiaj - jak rozumiem ludzie organizujący to wydarzenie nie mieli na tyle dobrej jakości by wykonać oficjalny marketing promujący polskie jabłko i wysypali go na drogi? Jak takie działanie ma zwiększyć spożycie jabłek w kraju? Jestem oburzony, ale co ja mogę? Powiedzieć tylko tyle: Wstyd, nie tędy droga! gdzie jest ZSRP? Jak można żądać zmian nie zmieniając siebie ?I

Szymon Kamiński


Po 1. Widać ciągle narzekanie na konferencjach i na grupach na fb na to ze za te mniejsze pozostałości, czy brak pozostałości nikt nie chce dorzucić nawet 10gr, po 2. Za red deliciousa kokosow nie ma, a jakby wszyscy mieli te 3 odmiany to by były tak jak reszta po 50gr, po 3. zejscie jest tak małe że większość sypie na przemysł bo nie ma wyjscia, powodow jest wiele m.in. brak pieniędzy...

Maciej Cybulak 


Osoba ktora pisała ten artykuł jest myśle troszke oderwana od rzeczywistości.

Grzegorz Wieczorek 


Niech ten protest doprowadzi do poważnych rozmów z Ministrem Rolnictwa i prezydentem a zwykłym sadownikiem, który przedstawi problem wszystkich plantatorów. Bo jak do tej pory zasiadały do rozmów osoby które są tam dla własnej korzyści a nie dla korzyści wszystkich.

Patryk Wiśniewski 


Piszecie że dziś dajecie za galę grubo powyżej złotówki a jak nasadzimy jej więcej to na złotówce się cena zatrzyma albo i 90 groszy wy napchacie pełne kontenery i zarobicie a nam ochlap rzucicie bo podaż wzrośnie

Wojtek Kaziu Vel Ciesielski


A To Maliszewski ma pogłos? adminie litosci nie te czasy jestes oderwany tak od rzeczywistosci kierowanie zwiazkiem i bycie politykiem to jak bycie sadownikiem i kupowanie jablka w hipermarkecie.

Dominik Kołodziejczyk


Jeszcze lepiej , jak by wszyscy rolnicy, sadownicy wyszli i pomogli , a nie komentowali że ten chce coś ugrać lub tamten.

Michał Szumilas


Pieprzenie tak jak o malinach. Jakość Jakość i Jakość. A z duże brixy na Laszce płcicie 20 gr wiecej smiech na sali.

Jakub Plota


No niestety takim postępowaniem nie poprawimy naszej sytuacji na rynku krajowym. Naszych krajanów takim postępowaniem nie zachęcimy do większego spożycia jabłek. Okrutna prawda jest taka, że wielu ludzi oczekuje zmian zakrojonych na szeroką skalę ale nie dostrzegają tego, że zmiany należy zacząć od własnych gospodarstw. Od postępowania jeden wobec drugiego, od jakiejkolwiek solidarności...nawoływał ZSRP na jesieni aby choć na 1-2 tygodnie wstrzymać się od sypania przemysłu? Nawoływał ale ludzie i tak sypali, stali w kolejkach na skupy i postępowali wbrew jakiejkolwiek logice. Nie tylko Ci mali ale i Ci duzi gospodarze. No bo jak to? Zostawić? Nie zebrać? Także zmiany niech ludzie zaczną od własnego postępowania i myślenia. Tak gospodarze jak i prezesi grup producenckich. Wszyscy...chciał nie chciał jest to system naczyń połączonych.

Mateusz Winiarek


 

a może to nowa odsłona programu "darmowa dystrybucja" ?

 

?REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Topas

2019_Arysta_Plantivax_news_lato

2019_Syngeta_Scorpion

komentarze (33):

dodaj komentarz
Alfred40
Alfred40 13.03.2019 17:36 Panie Marcinie Zachwieja ...Tak ,już jutro przestawiam maszynę i będę produkował Gala paskowana ,,a co wychwalanym tu jabłkiem odmiany Red Jonaprince bo jeszcze rok, dwa lata temu tu na portalu był tak zachwyt tą odmianą a dziś kontrola 60/70 groszy ,Bo u (nas) czyli w kraju nad Wisłą za czystego jak łza, Goldena z kontroli o jędrności 100 razy większej nisz niegdyś cycki Pameli Anderson dostajemy max 1 zł no powiem panu no rewelacja !! i to jak pan mówi bez pozostałości !!no k...a jestem przeszczęśliwy! Ale obiecuje panu by dorównać jakością pańskiej ukochanej Ukrainie od wiosny zaczniemy produkować jabłka kwadratowe do tego niebieskie i ekologiczne ! bo założę się paskowana gala będzie już be..A tak na serio dobrze pan wie że jabłko to nie zboże tylko owoc od zamówienia ,zasadzenia i jakiegoś godziwego plonu mija minimum 3/4 lata nikt z nas nie jest Harrym Potterem i nie umie czarować by to przyspieszyć ,są też inne czynniki takie jak (ekonomia) koszty produkcji ,zbiór, prąd do chłodni czy zagazowanie ...to generuje koszty .Nam sadownikom trudno konkurować jak np. eksportując jabłko na Ukrainę mamy nakładane cło ale już oni do nas mogą bez cła ..Czy miliony ton węgla jadą z Rosji do Polski ale jabłko do nich ,,niet ! jak pan mógłby w takiej sytuacji zorganizować handel ??Krytykować tych ludzi strajkujących w Warszawie jest łatwo jak samemu nic się nie robi !! Bo nie wysypali gali paskowanej tylko pięknego jonagoreda ..Ci ludzie może pojechali za ostatnie pieniądze ! pewnie dostaną wezwania sądu tylko dla tego że chcą powalczyć o mnie o kolegę z Grójeckiego czy Opola Lubelskiego stawianie ich w negatywnym świetle jest żałosne .Pozdrawiam
Legionista12345
Legionista12345 13.03.2019 20:16 Zachwiany pyknoł Ci 72 minusy.
LaakiLuk
LaakiLuk 15.03.2019 15:03 Podaje do wiadomości dla wszystkich uczestników tego rasistowskiego anty Polskiego portalu !!Ze Alfred40 za wpis umieszczony wyżej w którym neguje jaśnie pana Marcina i nie zgadza się z jego poglądem został dziś zablokowany i tylko o to !! Jeśli tak ma wyglądać Wasza prawda i uczciwość to ja pier....e waszą propagandę stwierdzam tylko ze dyskryminując osoby które nie klepią Was po ramieniu jesteście gorsi niż Wyborcza ,Ryzyk , Pedałen czy tvpis wole wchodzić na portal... Nie pozdrawiam .
borowik90
borowik90 16.03.2019 09:41 Pieprzyć ich. Ocenami tutaj to się ktoś bawi wedle widzi mi się. Najlepiej to być pokornym, zgiąć kark i posłusznie się dawać dymać. Dobrze, że jeszcze jest internet i pomaga otwierać oczy na świat. Same sprzedawczyki nami rządzą, sługusy USA, Izraela, Unii, Polin sobie u nas szykują i ziemia im potrzebna i pewno jakaś wojenka z Rosją naszym kosztem. Jak można być taki ślepym na poniżanie nas. Na każdym kroku afera goni aferę, każda ekipa dawno powinna gnić w więzieniu, sądy, prokuratura to mafia, służby każdego załatwią, macki sięgają wszędzie, aneks do raportu o WSI zamknięty w komnacie. Już odczuwamy globalne ocipienie, któremu wiele osób na tym portalu wtóruje. Prąd przemysłowy poszedł w górę bo jakieś wymyślone limity CO2 trzeba płacić, po wyborach zapewne i gosp domowe dostana w dupę. Ludzie już teraz każdy z nas płaci haracz i to nie mały, prąd napędza ceny wszystkiego. Skąd na forum sadowniczym takie oburzenie, powinniśmy murem stać za strajkującymi. Chyba, że też pełno tutaj sprzedawczyków. Ja rozumiem barany, białe kołnierzyki, służby, pomioty komusze, lewactwo wszelakiej maści popiera naszą zagładę ale zwykli ludzie, wstydźcie się!
jaceo1
jaceo1 16.03.2019 10:28 Pretensje do wszystkich. to można zrozumieć, bo faktycznie dobrze to w branży nie jest. Ale może oprócz krzyku i steku wyzwisk na wszystkich dookoła, jakieś konkretne propozycje? Czy może tylko: ,,Teraz k...wa my". Pokazać się jest bardzo łatwo, pokrzykiwać też, wyzywać jeszcze łatwiej ale zaproponować coś przy tym warto by było.
pilsner13
pilsner13 16.03.2019 11:15 A Ty Jacek chcesz sterroryzować wszystkie przetwórnie i sadowników swoimi obowiązkowymi umowami kontrktacyjnymi,bo masz za dużo przemysłu
... A nie lepiej by było gdyby każdy zmniejszył areał owoców?
.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 13.03.2019 18:18 No i po co te zadymy,a wystarczyło by przecież wprowadzić obowiazkowe,wieloletnie umowy kontraktacyjnych z cena minimalna wyliczona przez odpowiedni instytut i sprawa oplacalnosci produkcji sadowniczej byłaby na lata rozwiązana,jak radzi pan Maliszewski i jego Zsrp

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 13.03.2019 18:27 pilzner13 ,,,no właśnie wystarczyło by ..wiele rzeczy wprowadzić, ale nikt nic nie wprowadza.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 13.03.2019 18:50 Ta cała agrounia to nie jest jakas organizacja zeby skłócic rolnikow z rzadem itd narobic zadymy pokrzyczec itp.. bo tak to troche wyglada. .a działania ich nasilaja sie przed wyborami...
Hetmanpolny
Hetmanpolny 14.03.2019 08:06 Zamknij Ryj PiSowska gnido
Marcin8787
Marcin8787 14.03.2019 12:55 o bardzo ładny przykład eowskiej swini. kultury jezyka coz sie dziwic, jacy przywodcy taki elektorat
Marcin8787
Marcin8787 14.03.2019 12:56 peowskiej miało byc.
sadownyk
sadownyk 24.03.2019 19:53 No lepiej w tvp sluchac jak na wsi jest dobrze i kazdy sie rozwija, cos strasznego jabłka po 8 gr a wieśniacy bija brawo, ze jest dobrze 120% normy-teksty jak w PRL

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 13.03.2019 19:39 Tak jest, i dajemy jasny sygnał i zielone światło dla miłościwie nam panującym do nazywania i przedstawiania opinii publicznej sadowników nie tylko, jak do tej pory zdarzało się przy każdej możliwej okazji, jako bandy oszustów i złodziei pasionych latami przez fundusze unijne i PSL, ale również chuliganów sprowadzających zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Tym samym młody pan Kołodziejczak, świadomie lub może co gorsza nie, wydatnie przysłużył się do ,,spacyfikowania" do końca najbardziej zorganizowanej i potrąfiacej lobbować grupy polskich rolników. Nie dorośliśmy jednak by to zrozumieć i po takiej ,,akcji" będzie nas można zgnieść do końca ,,jak pluskwy" i pies z kulawą nogą w obronę nas nie weźmie. No może z wyjątkiem jakiś niedobitków i psudoreprezentantów wsi, o których z litości pisał nie będę bo ich opozycyjne piski protestu spod buta władzy i tak nam w niczym nie pomogą.
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 14.03.2019 08:27 Miejmy nadzieję ,że bliskość wyborów nie przeszkodzi odpowiednim służbom zastosowania obowiązującego wszystkich prawa.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 13.03.2019 20:20 Co do protestów pytanie czy Zachwieja Sas Chołyk Kot żyja tylko z produkcji jablek????
Jakub3GS
Jakub3GS 13.03.2019 20:45 Akurat pan Sas mówi logicznie i rzeczowo
Maurycy11
Maurycy11 14.03.2019 06:47 Oni poprostu spóźnili się na obrady porozumienia rolniczego czy tam okrągłego stołu i pierwsze danie wystygło

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 13.03.2019 20:37 Minister Rolnictwa nas poniza, Rzad kosztem nas prowadzi politykę historyczną, doradcy i pisamacy sadownicy pouczaja produkuj gale nie red chifa wurywaj idareda sadz goldena nie glostera moze empaira a nalepiej wybarwiona alwe. ...znawcy z za biurka tylko jak w tym roku beda przymrozki to jablko ms byc tylko okragle...temat rynku Rosyjskiego czy on nie wroci tez dla Włoch, Niemiec ,Hollandi,Belgi, Francj?????
piotrek197704
piotrek197704 23.03.2019 21:30 Przecież większość z Was głosowała za tym rządem,to dlaczego teraz plujecie??? Dali 500+, likwidują patologię w płacach i zatrudnieniu, powinniście się cieszyć. Wcześniej, za rządów PO każdy narzekał, jak to jest źle. Te prawie 50% dla PiS-u nie wzięło się znikąd, a nawet napiszę więcej, duża część poparcia to wieś, która teraz narzeka. Trzeba było myśleć wcześniej, a nie teraz płakać.
SlawekS
SlawekS 24.03.2019 09:56 No to czekaj z tymi odmianami na przymrozki wiosenne, ale nie miej pretensji w lata urodzaju, że możesz co najwyżej wysypać je na soki. Jasnowidzem nie trzeba było być, że jeżeli handel ze wschodem siądzie, to na Idareda i Glostera nie będzie klienta. Tym bardziej dziwne jest zachowanie tych, którzy po 2014 roku nadal sadzili te odmiany. Zamiast obserwować co sadzi się w Europie i na świecie, to wielu nadal idzie pod prąd i myśli, że rynek się do nich dostosuje. Możemy jeszcze próbować zająć rynek handlu odmianami standardowymi (nie Idaredem i Glosterem, a właśnie Galą, Goldenem, Red Deliciousem), ale gdy zachód bardziej wypromuje jabłka klubowe, to wtedy dojdziemy do prawdziwej ściany.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 13.03.2019 23:34 Związek sadowników RP protestował latem zeszłego roku to nawet w telewizji go nie było widać i co im dał ten strajk.Ostatni w Francji strajki były podobne do nasze Agro Uni i one odniosły skutek. Jak będziemy strajkować a nikt nie będzie nas widział to co nam darzą te strajki..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

orzech
orzech 14.03.2019 00:01 Więcej pochlebnych opinii widziałem dziś na YouTube niż na forum sadowniczym... Nie wiem czy to dobrze świadczy o sadownikach. Czy tylko potraficie narzekać i jabłko sprzedawać po 7-8 złotych za skrzynkę na Broniszach. Nie mamy nic do stracenia sytuacja i tak jest tragiczna. Popieram ten protest i pozdrawiam wszystkich Japkarzy :) 4:48 min
https://www.youtube.com/watch?v=33FRtKzEWu0&t=332s
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 14.03.2019 10:45 Na zimno patrząc ,duuuuża część sympatii komentujących na youtubie wynika z ich politycznych sympatii. I tyle.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Hetmanpolny
Hetmanpolny 14.03.2019 08:05 Ten artykuł pisał jakiś PiSowski trol. Gala a ile ludzie tej gali mają jak to marznie i raczeje. Wstrętni PiSowcy
szampion97
szampion97 14.03.2019 12:23 Jak ktoś ma sad na madzie rzecznej czy na lessie to i Gala wyjdzie, a w moich najbliższych okolicach nie wychodzi, za bardzo drobnieje ze względu na słabe, piaszczyste gleby.
Marcin8787
Marcin8787 14.03.2019 12:57 Mam nadzieje ze jak sie zmieni rzad to ci sie dobiaora do dziury
Hetmanpolny
Hetmanpolny 14.03.2019 22:03 Szczekaj PiSowski piesku

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pinoczet
pinoczet 16.03.2019 17:42 tak a tutaj to demokracja,nie chuliganeria?https://wiadomosci.wp.pl/chaos-we-francji-masowo-okradaja-ekskluzywne-sklepy-6360047933196417a

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wlodek267
wlodek267 16.03.2019 20:40 "Początek 2019 roku. Kilkadziesiąt spotkań dla sadowników. Kilkaset wykładów. Jak produkować bez pozostałości...."
Co mi z takich porad, jeśli nie mam możliwości technicznych zastosować ich w praktyce? Każda rozmowa z doradcą kończyła się wnioskiem, że powinienem zlikwidować gospodarstwo. Nie mówił tylko, co dalej.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jurol
jurol 17.03.2019 10:31 Dobrze zrobili z tym wywalaniem jablek szkoda że jeszcze nie sypli importowanej gruszki,cebuli a może i duńskiej świniny wywalić pod urmem pasuje niech naocznie naród widzi co zajada i kogo to wszystko rujnuje.A co do tych nie kończących się narad i kongresow to wystarczy podać jeden prosty
przykład żądania z którym Kołodziejczak idzie od samego początku żeby znakować dokladnie pochodzenie produktow żywnościowych sprzedawanych
w kraju ,nawet nikt się o tym nie zająknie bo co bo wszyscy decydenci i prominenci chodzą na pasku importerow żywnosci?
cichon40
cichon40 17.03.2019 13:05 Dobrze zrobili,ale teraz poniosą konsekwencje za zagrożenie życia i zniszczenia nawierzchni Tylko jak oni rozbijają limuzyny za grube miliony jeżdżą jak wariaci narażając życie innych uczestników ruchu to konsekwencji nie ponoszą.Tak się teraz odwdzięczają wsi za to jak ich poparła w wyborach
piotrek197704
piotrek197704 26.03.2019 16:14 A z czym dobrze zrobili? Ludzie się do pracy spóźnili. Zadowolony byś był, jakby Ci ktoś drogę do Twojego sadu zablokował, jakbyś musiał opryskać, albo rwać? I tak ludzie z miasta mają takie zdanie jakie mają, to na pewno takie akcje nie pomogą, żeby to zdanie zmienili. Druga rzecz, myślisz, ze Kołodziejczak to robi dla Ciebie, dla mnie czy dla innego rolnika/sadownika. On to robi, żeby się wylansować i wejść do polityki, później będzie miał gdzieś, po ile jest jabłko. Takich oszołomów to przez ostatnie kilka lat w polityce było sporo i raczej takimi akcjami nic nie osiągnęli. Wg mnie to są inne, bardziej cywilizowane formy protesty, wystarczyło nie wstawiać tych jabłek po 7- 8 groszy, a nie teraz mieć do wszystkich pretensje, jak wcześniej staliście od 2-ej w nocy w kolejce i mało się nie pobiliście o miejsce na BDF-ie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Borówka amerykańska coraz bardziej polska

W 2018 r. Polska była drugim, po Hiszpanii, producentem borówki amerykańskiej w Unii...

Grad zniszczył sady w Austrii

Jak informuje hagel.at grad po raz dziesiąty w tym roku zniszczył uprawy w Styrii (Austria)....

Weekend (19-21.07) miejscami przyniósł ulewne deszcze !

Miniony weekend (19-21.07) minął pod znakiem burz, które miejscami przynosiły ulewne...

MRiRW: Cele i założenia „Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego”

Minister wyjaśnił cele i założenia znowelizowanej niedawno Ustawy o kształtowaniu ustroju...

Maliszewski: Branża sadownicza jest w trudnej sytuacji

Rosyjskie embargo i brak możliwości eksportu na tamtejszy rynek, niedobór pracowników...

MRiRW o prowadzeniu monitoringu suszy

W odpowiedzi na wniosek Zarządu KRIR z dnia 25 czerwca 2019 r. Ministerstwo Rolnictwa i...

Najnowsze ogłoszenia

Sprzedam Pirosa, letnie odmiany...

21.07.2019 09:58 autor: golden91

Bury 1500

20.07.2019 21:47 autor: Zguba

Wynajmę rębak

19.07.2019 15:12 autor: robal75

SPRZEDAM Gospodarstwo Sadownicze

16.07.2019 22:57 autor: radar88

Otrząsarka do wiśni

15.07.2019 09:46 autor: lukasz7604

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Maliszewski: Branża...
Obowiązkowe umowy kontraktacyjne - ja mam...
Maliszewski: Branża...
Jedno muszę Ci przyznać, podziwiam Cię za...
Maliszewski: Branża...
I ani słowa o obowiązkowych umowach...
Zakłady przetwórcze coraz...
A teraz wyobraźcie sobie co by było gdyby...
Zakłady przetwórcze coraz...
No i gdzie te magiczne zapasy o których...
Czy sadownicy w tym roku...
Mam tę świadomość :) Ale mam też...
Czy sadownicy w tym roku...
Kol.Michu narażasz się syndykatowi...
Czy sadownicy w tym roku...
Kordia na G5 niekoniecznie musi byś śrutem....
Maszt do ciągnika lekki kupię
Zadzwoń pod ten numer ma ładne maszty 509...
Czy sadownicy w tym roku...
Od 2012 roku nie pryskam w kwitnienie,...
Czy sadownicy w tym roku...
Kol. Jacenty a spróbuj nie popryskać w...
Czy sadownicy w tym roku...
W Reginie podstawa to podkładka Gisela. Tak...
Czy sadownicy w tym roku...
pit2015 - trzeba więcej pryskać w...
Czy sadownicy w tym roku...
Kol. Michu ta odmiana to jak audiencja u...
Czy sadownicy w tym roku...
Jak to ? Ja sprzedaję Reginę drożej niż...
Przed nami dni z...
kto pisze brednie o tym deszczu u mnie...
Czy sadownicy w tym roku...
Ja tam nie jestem zadowolony, już któryś...
Czy sadownicy w tym roku...
Dzisiaj zacząłem rwać Reginę taka...
Czy sadownicy w tym roku...
Zarabia to się kolejny sezon ale na...
Przetwórnie nie kupią...
a potem soczek Herbapolu czy innego...
Sprzedam jabłka
Po tej cenie widać że masz przemysł na...
Przetwórnie nie kupią...
Przetwórcy trzęsą portkami bo w Serbii...
Przetwórnie nie kupią...
Przetwórcy trzęsą portkami bo w Serbii...
Japonia: Kiść winogron za...
Tylko czekać aż nasi sadownicy "ruszą" do...
Przetwórnie nie kupią...
Ale oni powtarzaja w tvp to co im przetworcy...
Przetwórnie nie kupią...
A za ile opłaci się nam to to nikt nie pyta...
Przetwórnie nie kupią...
wczoraj już była na skupie 2,5zl, nie...
Przetwórnie nie kupią...
Przedstawiciele PO juz na twiterze przezywaja...
Przetwórnie nie kupią...
Witam dadzą nawet i 3 zeta tylko jeszcze...
Przetwórnie nie kupią...
cena rynkowa wiśni to 4zł więc widełki...
Przetwórnie nie kupią...
w 2017r placili za wisnie 5.5pln i im sie...
Przetwórnie nie kupią...
Coś widzę, że propaganda, manipulacja i...
Grad sieje spustoszenie we...
Ciarki człowieka przechodzą i włosy się...
Przetwórnie nie kupią...
Ja widziałem (jeśli mnie wzrok nie myli)....
Przetwórnie nie kupią...
Może po prostu niech nie biorą w tym roku...
Przetwórnie nie kupią...
W tym roku mają zapasy.za rok pewnie będzie...
MRiRW: Będą ceny...
pilsner nie traktuj tego tak negatywnie,...
Ardanowski: Od sierpnia...
jaceo1,i tu się różnimy.Bo ja raczej...
Ardanowski: Od sierpnia...
No i zapanuje IDYLLA na portalu;...
Ardanowski: Od sierpnia...
Ależ pilsnerze, ja jestem z wykształcenia...
Ardanowski: Od sierpnia...
Jaceo1 i artemida,większych filozofów nie...
Ardanowski: Od sierpnia...
Z głupotą trzeba walczyć, niezależnie od...
Ardanowski: Od sierpnia...
Zważ jaceo co piszesz... Spójrz dwa wpisy...
Ardanowski: Od sierpnia...
Wczoraj z Brukseli dotarła do mnie taka oto...
Ardanowski: Od sierpnia...
Jeszcze program nie ruszył a usługi...
Ardanowski: Od sierpnia...
artemida uaktywnił się ,bardziej...
Ardanowski: Od sierpnia...
Czas na konfrontację obietnic z realizacją...
Ardanowski: Od sierpnia...
wziął się za robotę ale szczegółów brak
KUPS: Ceny referencyjne...
parole, parole, parole
KUPS: Ceny referencyjne...
Uzupełniając poprzedni wpis "Daj..."...
KUPS: Ceny referencyjne...
"Daj nam Boże rządy mądrych ludzi" /czy...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ależ Pilsnerze, ja wszystko co wiem...
KUPS: Ceny referencyjne...
Artemida,cos taki tajemniczy,podziel sie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Kto chce niech TRWA w przekonaniu że jest...
KUPS: Ceny referencyjne...
Tylko, że zorganizowanie producentów nie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Nie ważne jakimi metodami ale przyznasz że...
MRiRW: Będą ceny...
ukrainiec buduje u nas, po to aby mogl...
KUPS: Ceny referencyjne...
Akurat z tym mlekiem to trochę odleciałeś,...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Wiem, że Ty jako fanatyk PO, nie przyjmujesz...
KUPS: Ceny referencyjne...
"Przeleciałem po łebkach" komentarze i...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Jestem bardzo podekscytowany @SlawkuS Twoją...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Abstrahując od genezy pochodzenia, to jednak...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Nastroje społeczne są antyrosyjskie.....ale...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Artykuł dotyczy relacji na linii Rosja -...
Maliszewski: Paniczny strach...
A czy teraz załoga/pracownicy nie mogli by...
Maliszewski: Paniczny strach...
"załoga była ekonomicznie zainteresowana...
Maliszewski: Paniczny strach...
Kiedyś kształtowano model ciągu...
Maliszewski: Paniczny strach...
Nie ma nic bardziej głupiego niż podcinanie...
Czy Rosja zniesie zakaz...
Wyrazem dobrej woli naszego naczalstwa /nie...
Czy Rosja zniesie zakaz...
proponuje sledzic teraz ruch naszego...
MRiRW: Będą ceny...
Espuma,ja nie chcę by mi państwo coś...
MRiRW: Będą ceny...
Dario, zasiej 100 ha cykorii, niech pan...
MRiRW: Będą ceny...
pilsner i co ci ma jeszcze państwo...
MRiRW: Będą ceny...
Wydaje mi się że po pilsnerze nie wszystko...
MRiRW: Będą ceny...
artemida,mam wrażenie,że przed zupełną...
MRiRW: Będą ceny...
Pilsner ma dużo racji ... ale czy szukając...
MRiRW: Będą ceny...
Jabłko przemysłowe ma kosztować od 30gr do...
MRiRW: Będą ceny...
Sławku,jak Ty to pięknie widzisz...Tak...
Maliszewski: Historia umów...
"na rynku produkt gorszy kształtuje i...
Lidl promuje polskie superowoce
napiszcie komu trzeba posmarować i ile żeby...
MRiRW: Będą ceny...
to od tego jest panstwo ze nadprodukcje...
MRiRW: Będą ceny...
Tylko że ceny gwarantowane nie są do końca...
MRiRW: Będą ceny...
Ten "chichot losu" jak to ująłeś, w...
Maliszewski: Paniczny strach...
Ten sezon na owce miękkie już chyba...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Do mnie twoja gadka wogóle nie dociera bo...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Jest takie powiedzenie; jak ci trzech mówi...
MRiRW: Będą ceny...
Sam się boję tych właśnie "konsekwencji"....
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
jakby podliczył twoje plusy i minusy to...
MRiRW: Będą ceny...
Jakie to mogą być powody? Tak konkretnie.
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Nie wszystkie media o tym mówią, w...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
A dlaczego nie? Rozumiem, że wyniki są...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Do artemidy Plusami i minusami się nie...
MRiRW: Będą ceny...
Witam jak sobie znajdą tańszy produkt a...
MRiRW: Będą ceny...
Slawku,martw sie o siebie,jesli...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Jakoś ten odznaczony Timmermanss u nas...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
pisze się wymaRZony, inteligentny wyborco PSLu
KUPS: Ceny referencyjne...
A kto wstrzymał handel z Obwodem...
MRiRW: Będą ceny...
Co z tego że są ceny referencyjne na...
MRiRW: Będą ceny...
Skończ już z tymi żalami, bo to staje się...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Czyli z deszczu pod rynnę... Było...
MRiRW: Będą ceny...
"kara za brak dotrzymania zawartych w umowie...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Tak samo stoją plecami do Polskiego rolnika...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Nie masz ważniejszych problemów w życiu...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Co ty z tą nieprzyzwoitością posłów ....
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
A Ty, widząc mój wpis od razu śpieszysz...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Co to ma wspólnego z Dniem Owoców ? lepsi...
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
Widzę, że się komuś nawet życzenia nie...
Zatrzymano 9 nielegalnie...
Jak kierowca przyjeżdża bierze zaproszenia...
KUPS: Ceny referencyjne...
Oczywiście, że tak ! Podobnie jak w 2005.
1 LIPCA - Dzień Owoców i...
W Dniu Owoców wszystkim spożywającym owoce...
KUPS: Ceny referencyjne...
tradycyjne wartości to im sie przypomniały...
KUPS: Ceny referencyjne...
Fakt faktem że seryjni samobójcy się...
KUPS: Ceny referencyjne...
Widzisz Espuma; PSL dbając o tradycyjne...
KUPS: Ceny referencyjne...
Nie jestem z bajki pod nazwą PSL a już tym...
Jabłek będzie zdecydowanie...
W tym roku nie dostaniecie jakiejś...
KUPS: Ceny referencyjne...
dalej siedzisz i liczysz minusy ? :) ktoś ci...
KUPS: Ceny referencyjne...
W Polsce czy w Rosji? Przecież to nie...
Jabłek będzie zdecydowanie...
Przepraszam bardzo, ale minęło kilka...
KUPS: Ceny referencyjne...
"Choćbyś się darł ile wlezie" - Twoje...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ale jestesmy juz uratowani, szefem komisju...
KUPS: Ceny referencyjne...
czyli to PO PSL jest winien temu ze w tym...
KUPS: Ceny referencyjne...
wg ciebie ludzie płaczący nad porzeczką...
KUPS: Ceny referencyjne...
tylko jakoś nie piszesz o embargu z 2014....
KUPS: Ceny referencyjne...
Odpowiem krótko; jak jest dobrze/przyzwoicie...
KUPS: Ceny referencyjne...
A tak naprawdę jakie to ma znaczenie ?...
KUPS: Ceny referencyjne...
A tak naprawdę jakie to ma znaczenie ?...
KUPS: Ceny referencyjne...
Powtórnie wprowadzono 7 sierpnia 2014,kto...
KUPS: Ceny referencyjne...
Możliwe . Najbogatsza rodzina w Niemczech...
KUPS: Ceny referencyjne...
Do Espuma Nie gorączkuj się człowieku i za...
KUPS: Ceny referencyjne...
tak przywrócił handel z Rosją. Koń by sie...
KUPS: Ceny referencyjne...
PSL po pierwszym embargu przywrócił handel...
Święto owoców na Targu...
Jestem zbudowany tym że kilku mnie wsparło...
KUPS: Ceny referencyjne...
PSLu sie zapytaj to oni współrządzili...
KUPS: Ceny referencyjne...
Czyli idąc tokiem rozumowania niejakiego...
ZSRP: Odpowiedź...
co na to min rolnictwa?
KUPS: Ceny referencyjne...
masz wizje ? jaką ? bo ja mam wizje jak...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ludzie prawdopodobnie jeszcze mają na razie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Nie mam podstaw nie wierzyć że jesteś...
KUPS: Ceny referencyjne...
Tak, jestem na emeryturze... Ja nie piszę...
KUPS: Ceny referencyjne...
jestem byłym sadownikiem. Zdrowie nie...
Porzeczki, aronia,...
co na te ceny mowi nasz minister Ardanowski??
KUPS: Ceny referencyjne...
WASZ los? To Espuma nie jesteś sadownikiem....
KUPS: Ceny referencyjne...
@ artemida Trudno się nie zgodzić z tym co...
KUPS: Ceny referencyjne...
wasz los jest w waszych rekach a nie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Masz rację Spartan... Tylko czy wszyscy...
Porzeczki, aronia,...
Jak mają zapasy to niech wcale nie biorą i...
KUPS: Ceny referencyjne...
Drenują ile wlezie dokąd można , ale...
Bezradność tego...
Chyba jest małe zwycięstwo z twojej strony...
Bezradność tego...
Gówno mnie interesuje ta twoja...
Święto owoców na Targu...
Takich imprez potrzeba by było więcej...
instagram