Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew
Stacja meteo w Twojej okolicy

Od rana dym… protesty w Warszawie

Od rana dym… protesty w Warszawie

Serio, tak chcemy pomóc jabłku ?

Od rana dym… protesty w Warszawie, media huczą, a w portalu sadownictwo.com.pl cisza. Nic o Agrounii. A tam w stolicy „walczą” o dobro polskiego jabłka. Tylko czy sadownicy chcą takiej promocji jabłek ? OK, część na pewno tak, ponieważ pojawiła się w Warszawie.

Wystrzelili na placu Zawiszy pedardy, płonęły opony, rozrzucano jabłka (ale chyba nie jędrną Gale, paskowaną za którą grupy w tym okresie zapłacą grubo powyżej złotówki). Więc dla kogo był ten protest ? Czy pomógł jabłku ?

Jest jedność (przynajmniej grupy sadowników) aby pojechać na protest do Warszawy, ale już nie ma jedności aby jabłka przemysłowego poniżej np.: 0,25 PLN nie sprzedawać ?

Początek 2019 roku. Kilkadziesiąt spotkań dla sadowników. Kilkaset wykładów. Jak produkować bez pozostałości. Jak podnieść jeszcze bardziej jakość jabłka. Jakie jabłko na eksport. Jakie odmiany. Jak organizować handel. Jakie są aktualne problemy w grupach producentów. Jak produkować jabłka ekologicznie. Wszystko ładnie przedstawione, omówione, tylko produkować.

I co… Jakie wnioski dla niektórych. Jedziemy do Warszawy protestować. Łatwiej, taniej, szybciej…

Były konferencje, na których pojawili się handlowcy z propozycją kupna kilkudziesięciu – a nawet kilkuset kontenerów jabłka z Polski. Ale nie kupili, bo nie ma jakości – dokładniej odpowiedniej jędrności ! Czyli to jest plan i działanie na sezon 2019 ! Poradziliśmy sobie z pozostałościami w owocach, teraz w sezonie dajmy radę z jędrnością jabłka i utrzymujmy wcześniej wypracowaną jakość.

  • Czy na dzisiejszym proteście byli sadownicy, którzy produkują jabłka np.: w programie min. pozostałości (i takie jabłka mają) ?
  • Czy rozsypywano jabłka dobrej jakości ?
  • Czy protest dotyczył może TYLKO cen za jabłko przemysłowe ?
  • Medialnie Agrounia pokazała się kolejny raz, przyjdzie czas (na ceny za) kapustę, ziemniaki lub żywiec i wówczas problemy jabłka przejdą na dalszy plan lub zostaną zapomniane.


Zastanówmy się !

Marcin Zachwieja


Ręce opadają a ja tak stawiałem na młodych rozsądnych sadowników a oni dają sobą manipulować.
Ja bym chciał aby do tych porannych zdarzeń w Warszawie ustosunkował się ZSRP bo dla mnie Agro Unia nie jest reprezentantem sadowników. Sytuacja sadowników jest dramatyczna ale nie upoważnia to nikogo do palenia opon w Warszawie.

Wojtek Kot


Osobiście jestem mocno zniesmaczony, delikatnie mówiąc, tym protestem. Nie rozumiem dlaczego Agrounia wysypuje akurat jabłka? Czy my nie mamy swoich reprezentantów? Czy w naszym imieniu musi występować jakiś krzykacz, który nie rozumie naszych problemów a chce ubić sobie naszym kosztem polityczny kapitał? Sadownicy, opamietajcie się! Tą drogą nic nie osiągniemy. Nie wystawiamy się na pośmiewisko całego kraju przez takie protesty. Sami narobilismy sobie bałaganu i sami musimy posprzątać. W odpowiedzi na rosyjskie embargo pkwiekszylismy produkcję dwukrotnie w ciągu 5 lat, to mamy efekty. Nie osmieszajmy się takimi protestami, bo nikt nas nie żałuję i nie będzie żałował. Wstydzę się takich działań. Poprostu...

Zbyszek Chołyk  


To co się wydarzyło dziś w Warszawie pokazuje jednoznacznie, że AgroUnii nie zależy na rozwiązaniu sadowniczych kłopotów. Zależy natomiast na odbiciu z rąk PSL kolejnej grupy rolników. To jest bezwzględna walka o rząd dusz. Tu nie bierze się jeńców. Czy tylko to? Czy jest tu jeszcze coś więcej? Trudno uwierzyć, że tak dobrze przemyślana i sprawnie zrealizowana akcja została wymyślona jedynie przez grupkę rolników z sieradzkiego, którzy o sadownictwie nie mają zielonego pojęcia. Boję się, że komuś bardzo zależy by iskrzyło u nas jeszcze bardziej. Nie dajmy się sprowokować! Tonujmy nastroje i komentarze.

Robert Sas  


Niezaprzeczalnym faktem jest to, że jest bardzo źle. Można powiedzieć, że jeszcze nigdy tak źle nie było (ja przynajmniej nie pamiętam). Na pierwszy rzut oka nie dziwi więc sytuacja, że sadownicy wyszli na ulice bo niektórzy nie byli przygotowaniu do tego roku , oszczędności się pokończyły a żyć jakoś trzeba. Czy dobrze robią wychodząc na ulice? Trudno powiedzieć. Zależy w imię czego? Zależy jakie są postulaty? Czy są przede wszystkim realne do zrealizowania przez Rząd.

1. Postulat "Jest mi źle, nie mam z czego żyć. Chcę aby Rząd sprawił żeby było lepiej". Ale jak ma sprawić? Dać? I co dalej? Dać = przedłużyć agonię branży. Czy o to nam chodzi? Zmiany systemowe... ładnie brzmi ale jakie? Każdy przedsiębiorca chce aby było mu lepiej. W innych branżach bankructwa to rzecz naturalna. Czy nie cieszyliśmy się, że przez nas produkcja na zachodzie (Holandia, Francja) malała? Jak kryzys za naszą granicą to dobrze ale jak u nas to już źle?
2. Postulat "przywróćcie handel z Rosją". Zapewne bardzo dobry postulat ale czy realny? Przecież każdy zdroworozsądkowy człowiek wie że to się nie stanie. Nawet gdyby, jakimś cudem, tak się stało to i tak w tamtych krajach są już takie nasadzenia że nie ma co się łudzić że wrócimy pełną parą na tamte rynki. Produkujemy 5 mln ton!!! Czy zdajemy sobie sprawę jaka to ilość?
3. Postulat "Zablokujmy handel węglem rosyjskim". W sumie najlepszy postulat i najbardziej realny w realizacji ale czy nam coś to da oprócz tego, że pokażemy naszą "moc sprzeciwu"? Czy czasem nie odbije się nam to czkawką bo jak wiadomo energię w naszym kraju pozyskuje się głównie z węgla i jak jego ilość będzie ograniczona to i tak już wysokie ceny energii jeszcze bardziej wzrosną?
4. Postulat " Wprowadzić ustawę o tym aby na półkach było co najmniej 50% polskich owoców i warzyw". Też dobry postulat o ile nie kłóci się z innymi nadrzędnymi aktami prawnymi. Z tym, że czy nas (sadowników) ten problem dotyka? Czy wolumen sprzedaży owoców zagranicznych (jabłek) jest większy niż wolumen sprzedaży owoców pochodzących z Polski? Szczerze mówiąc wątpię. Ustawa taka nie zakaże przecież aby te produkty były na półce a jedynie ograniczy ich ilość. Nie wypowiadam się na temat innych owoców i warzyw bo nie mam o tym bladego pojęcia ale być może tam jest taki problem. W jabłkach nie wydaje mi się aby tak było.
5. Postulat "kontrolować to co jest do nas importowane z UA". Popieram całym sercem. Niech wszystko co do nas wjeżdża będzie kontrolowane na jakość zewnętrzną i wewnętrzną. Niech w końcu nasze służby, urzędy, instytucje do tego powołane zaczną wywiązywać się ze swoich statutowych lub ustawowych obowiązków!!! No i najważniejsze. Niech zaczną również kontrolować to co od nas wyjeżdża!!! Przez to co od nas wyjeżdża straciliśmy reputację już na wielu rynkach. Kto jest za to odpowiedzialny i kto powinien ponieść karę za wykrycie pozostałości? zaraz pewnie ktoś napisze, że grupy ale niestety nie. To producent przycwaniaczył i dopuścił się tego grzechu.

Ponadto widzę też tu pewną manipulację ludźmi gdzie puszczane są filmy porównujące ceny jabłek na półce w sklepie z tymi na targu. Perfidna manipulacja. Obiektem porównań były jabłka Val Venosta, które są najwyższej jakości jabłkami markowymi z Włoch i faktycznie kosztują na półce 7,99 zł. Dlaczego nie było porównania z ceną jabłek polskich które kosztują w sklepach zazwyczaj około 2 - 2,5 zł/kg. To chyba byłoby rzetelne porównanie. No ale dalej ktoś może się bulwersować, że oddaje jabłka po 50 groszy a w sklepie po 2 zł. Kto jest winny takiej różnicy w cenie? Wychodzi na to że grupy i sieci zmówiły się przeciwko producentom. Prawda niestety jest inna. To my sami przecież tworzyliśmy grupy i chyba dobrze wiedzieliśmy jakie będą konsekwencje bycia w grupie. Zaraz ktoś napisze, że nie ma wpływu na to co robi grupa... no ale przecież na siłę go nikt do niej nie wciągał. mógł założyć swoją własną ze swoimi kolegami i mieć nad nią kontrolę a nie przyłączać się do takiej w której z góry było wiadomo że rządzić będzie tylko jeden. Przecież nie wszystkie grupy musiały być Sp. z o.o. Mogły być spółdzielniami gdzie nawet najmniejszy udział ma równy głos. Ale wtedy o tym nikt nie myślał. Najważniejszy był sprzęt! Wracając do meritum grupa ma koszty, opakowanie kosztuje, dystrybucja kosztuje a sklep też nie będzie tego za darmo sprzedawał. Handel to biznes.

Myślę, że sytuacja jest dla wszystkich frustrująca. Każdemu jest ciężko. Całość jeszcze potęguje brak wiedzy na temat przyszłości. Czy taka forma protestów jest dobra - raczej nie. Czy politycy chcą zrobić coś dla nas dobrego czy tylko ugrać głosy? Czy Rząd ma instrumenty, które mogą wpłynąć na naszą sytuację - trzeba rozmawiać, mieć plan, pomysły... Czy je mamy? Ale takie dobre pomysły - nie populistyczne!!!

Marcin Lis


Warszawa dzisiaj - jak rozumiem ludzie organizujący to wydarzenie nie mieli na tyle dobrej jakości by wykonać oficjalny marketing promujący polskie jabłko i wysypali go na drogi? Jak takie działanie ma zwiększyć spożycie jabłek w kraju? Jestem oburzony, ale co ja mogę? Powiedzieć tylko tyle: Wstyd, nie tędy droga! gdzie jest ZSRP? Jak można żądać zmian nie zmieniając siebie ?I

Szymon Kamiński


Po 1. Widać ciągle narzekanie na konferencjach i na grupach na fb na to ze za te mniejsze pozostałości, czy brak pozostałości nikt nie chce dorzucić nawet 10gr, po 2. Za red deliciousa kokosow nie ma, a jakby wszyscy mieli te 3 odmiany to by były tak jak reszta po 50gr, po 3. zejscie jest tak małe że większość sypie na przemysł bo nie ma wyjscia, powodow jest wiele m.in. brak pieniędzy...

Maciej Cybulak 


Osoba ktora pisała ten artykuł jest myśle troszke oderwana od rzeczywistości.

Grzegorz Wieczorek 


Niech ten protest doprowadzi do poważnych rozmów z Ministrem Rolnictwa i prezydentem a zwykłym sadownikiem, który przedstawi problem wszystkich plantatorów. Bo jak do tej pory zasiadały do rozmów osoby które są tam dla własnej korzyści a nie dla korzyści wszystkich.

Patryk Wiśniewski 


Piszecie że dziś dajecie za galę grubo powyżej złotówki a jak nasadzimy jej więcej to na złotówce się cena zatrzyma albo i 90 groszy wy napchacie pełne kontenery i zarobicie a nam ochlap rzucicie bo podaż wzrośnie

Wojtek Kaziu Vel Ciesielski


A To Maliszewski ma pogłos? adminie litosci nie te czasy jestes oderwany tak od rzeczywistosci kierowanie zwiazkiem i bycie politykiem to jak bycie sadownikiem i kupowanie jablka w hipermarkecie.

Dominik Kołodziejczyk


Jeszcze lepiej , jak by wszyscy rolnicy, sadownicy wyszli i pomogli , a nie komentowali że ten chce coś ugrać lub tamten.

Michał Szumilas


Pieprzenie tak jak o malinach. Jakość Jakość i Jakość. A z duże brixy na Laszce płcicie 20 gr wiecej smiech na sali.

Jakub Plota


No niestety takim postępowaniem nie poprawimy naszej sytuacji na rynku krajowym. Naszych krajanów takim postępowaniem nie zachęcimy do większego spożycia jabłek. Okrutna prawda jest taka, że wielu ludzi oczekuje zmian zakrojonych na szeroką skalę ale nie dostrzegają tego, że zmiany należy zacząć od własnych gospodarstw. Od postępowania jeden wobec drugiego, od jakiejkolwiek solidarności...nawoływał ZSRP na jesieni aby choć na 1-2 tygodnie wstrzymać się od sypania przemysłu? Nawoływał ale ludzie i tak sypali, stali w kolejkach na skupy i postępowali wbrew jakiejkolwiek logice. Nie tylko Ci mali ale i Ci duzi gospodarze. No bo jak to? Zostawić? Nie zebrać? Także zmiany niech ludzie zaczną od własnego postępowania i myślenia. Tak gospodarze jak i prezesi grup producenckich. Wszyscy...chciał nie chciał jest to system naczyń połączonych.

Mateusz Winiarek


 

a może to nowa odsłona programu "darmowa dystrybucja" ?

 

?REKLAMA

komentarze (33):

dodaj komentarz
Alfred40
Alfred40 13.03.2019 17:36 Panie Marcinie Zachwieja ...Tak ,już jutro przestawiam maszynę i będę produkował Gala paskowana ,,a co wychwalanym tu jabłkiem odmiany Red Jonaprince bo jeszcze rok, dwa lata temu tu na portalu był tak zachwyt tą odmianą a dziś kontrola 60/70 groszy ,Bo u (nas) czyli w kraju nad Wisłą za czystego jak łza, Goldena z kontroli o jędrności 100 razy większej nisz niegdyś cycki Pameli Anderson dostajemy max 1 zł no powiem panu no rewelacja !! i to jak pan mówi bez pozostałości !!no k...a jestem przeszczęśliwy! Ale obiecuje panu by dorównać jakością pańskiej ukochanej Ukrainie od wiosny zaczniemy produkować jabłka kwadratowe do tego niebieskie i ekologiczne ! bo założę się paskowana gala będzie już be..A tak na serio dobrze pan wie że jabłko to nie zboże tylko owoc od zamówienia ,zasadzenia i jakiegoś godziwego plonu mija minimum 3/4 lata nikt z nas nie jest Harrym Potterem i nie umie czarować by to przyspieszyć ,są też inne czynniki takie jak (ekonomia) koszty produkcji ,zbiór, prąd do chłodni czy zagazowanie ...to generuje koszty .Nam sadownikom trudno konkurować jak np. eksportując jabłko na Ukrainę mamy nakładane cło ale już oni do nas mogą bez cła ..Czy miliony ton węgla jadą z Rosji do Polski ale jabłko do nich ,,niet ! jak pan mógłby w takiej sytuacji zorganizować handel ??Krytykować tych ludzi strajkujących w Warszawie jest łatwo jak samemu nic się nie robi !! Bo nie wysypali gali paskowanej tylko pięknego jonagoreda ..Ci ludzie może pojechali za ostatnie pieniądze ! pewnie dostaną wezwania sądu tylko dla tego że chcą powalczyć o mnie o kolegę z Grójeckiego czy Opola Lubelskiego stawianie ich w negatywnym świetle jest żałosne .Pozdrawiam
Legionista12345
Legionista12345 13.03.2019 20:16 Zachwiany pyknoł Ci 72 minusy.
LaakiLuk
LaakiLuk 15.03.2019 15:03 Podaje do wiadomości dla wszystkich uczestników tego rasistowskiego anty Polskiego portalu !!Ze Alfred40 za wpis umieszczony wyżej w którym neguje jaśnie pana Marcina i nie zgadza się z jego poglądem został dziś zablokowany i tylko o to !! Jeśli tak ma wyglądać Wasza prawda i uczciwość to ja pier....e waszą propagandę stwierdzam tylko ze dyskryminując osoby które nie klepią Was po ramieniu jesteście gorsi niż Wyborcza ,Ryzyk , Pedałen czy tvpis wole wchodzić na portal... Nie pozdrawiam .
borowik90
borowik90 16.03.2019 09:41 Pieprzyć ich. Ocenami tutaj to się ktoś bawi wedle widzi mi się. Najlepiej to być pokornym, zgiąć kark i posłusznie się dawać dymać. Dobrze, że jeszcze jest internet i pomaga otwierać oczy na świat. Same sprzedawczyki nami rządzą, sługusy USA, Izraela, Unii, Polin sobie u nas szykują i ziemia im potrzebna i pewno jakaś wojenka z Rosją naszym kosztem. Jak można być taki ślepym na poniżanie nas. Na każdym kroku afera goni aferę, każda ekipa dawno powinna gnić w więzieniu, sądy, prokuratura to mafia, służby każdego załatwią, macki sięgają wszędzie, aneks do raportu o WSI zamknięty w komnacie. Już odczuwamy globalne ocipienie, któremu wiele osób na tym portalu wtóruje. Prąd przemysłowy poszedł w górę bo jakieś wymyślone limity CO2 trzeba płacić, po wyborach zapewne i gosp domowe dostana w dupę. Ludzie już teraz każdy z nas płaci haracz i to nie mały, prąd napędza ceny wszystkiego. Skąd na forum sadowniczym takie oburzenie, powinniśmy murem stać za strajkującymi. Chyba, że też pełno tutaj sprzedawczyków. Ja rozumiem barany, białe kołnierzyki, służby, pomioty komusze, lewactwo wszelakiej maści popiera naszą zagładę ale zwykli ludzie, wstydźcie się!
jaceo1
jaceo1 16.03.2019 10:28 Pretensje do wszystkich. to można zrozumieć, bo faktycznie dobrze to w branży nie jest. Ale może oprócz krzyku i steku wyzwisk na wszystkich dookoła, jakieś konkretne propozycje? Czy może tylko: ,,Teraz k...wa my". Pokazać się jest bardzo łatwo, pokrzykiwać też, wyzywać jeszcze łatwiej ale zaproponować coś przy tym warto by było.
pilsner13
pilsner13 16.03.2019 11:15 A Ty Jacek chcesz sterroryzować wszystkie przetwórnie i sadowników swoimi obowiązkowymi umowami kontrktacyjnymi,bo masz za dużo przemysłu
... A nie lepiej by było gdyby każdy zmniejszył areał owoców?
.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 13.03.2019 18:18 No i po co te zadymy,a wystarczyło by przecież wprowadzić obowiazkowe,wieloletnie umowy kontraktacyjnych z cena minimalna wyliczona przez odpowiedni instytut i sprawa oplacalnosci produkcji sadowniczej byłaby na lata rozwiązana,jak radzi pan Maliszewski i jego Zsrp

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 13.03.2019 18:27 pilzner13 ,,,no właśnie wystarczyło by ..wiele rzeczy wprowadzić, ale nikt nic nie wprowadza.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 13.03.2019 18:50 Ta cała agrounia to nie jest jakas organizacja zeby skłócic rolnikow z rzadem itd narobic zadymy pokrzyczec itp.. bo tak to troche wyglada. .a działania ich nasilaja sie przed wyborami...
Hetmanpolny
Hetmanpolny 14.03.2019 08:06 Zamknij Ryj PiSowska gnido
Marcin8787
Marcin8787 14.03.2019 12:55 o bardzo ładny przykład eowskiej swini. kultury jezyka coz sie dziwic, jacy przywodcy taki elektorat
Marcin8787
Marcin8787 14.03.2019 12:56 peowskiej miało byc.
sadownyk
sadownyk 24.03.2019 19:53 No lepiej w tvp sluchac jak na wsi jest dobrze i kazdy sie rozwija, cos strasznego jabłka po 8 gr a wieśniacy bija brawo, ze jest dobrze 120% normy-teksty jak w PRL

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 13.03.2019 19:39 Tak jest, i dajemy jasny sygnał i zielone światło dla miłościwie nam panującym do nazywania i przedstawiania opinii publicznej sadowników nie tylko, jak do tej pory zdarzało się przy każdej możliwej okazji, jako bandy oszustów i złodziei pasionych latami przez fundusze unijne i PSL, ale również chuliganów sprowadzających zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Tym samym młody pan Kołodziejczak, świadomie lub może co gorsza nie, wydatnie przysłużył się do ,,spacyfikowania" do końca najbardziej zorganizowanej i potrąfiacej lobbować grupy polskich rolników. Nie dorośliśmy jednak by to zrozumieć i po takiej ,,akcji" będzie nas można zgnieść do końca ,,jak pluskwy" i pies z kulawą nogą w obronę nas nie weźmie. No może z wyjątkiem jakiś niedobitków i psudoreprezentantów wsi, o których z litości pisał nie będę bo ich opozycyjne piski protestu spod buta władzy i tak nam w niczym nie pomogą.
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 14.03.2019 08:27 Miejmy nadzieję ,że bliskość wyborów nie przeszkodzi odpowiednim służbom zastosowania obowiązującego wszystkich prawa.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 13.03.2019 20:20 Co do protestów pytanie czy Zachwieja Sas Chołyk Kot żyja tylko z produkcji jablek????
Jakub3GS
Jakub3GS 13.03.2019 20:45 Akurat pan Sas mówi logicznie i rzeczowo
Maurycy11
Maurycy11 14.03.2019 06:47 Oni poprostu spóźnili się na obrady porozumienia rolniczego czy tam okrągłego stołu i pierwsze danie wystygło

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 13.03.2019 20:37 Minister Rolnictwa nas poniza, Rzad kosztem nas prowadzi politykę historyczną, doradcy i pisamacy sadownicy pouczaja produkuj gale nie red chifa wurywaj idareda sadz goldena nie glostera moze empaira a nalepiej wybarwiona alwe. ...znawcy z za biurka tylko jak w tym roku beda przymrozki to jablko ms byc tylko okragle...temat rynku Rosyjskiego czy on nie wroci tez dla Włoch, Niemiec ,Hollandi,Belgi, Francj?????
piotrek197704
piotrek197704 23.03.2019 21:30 Przecież większość z Was głosowała za tym rządem,to dlaczego teraz plujecie??? Dali 500+, likwidują patologię w płacach i zatrudnieniu, powinniście się cieszyć. Wcześniej, za rządów PO każdy narzekał, jak to jest źle. Te prawie 50% dla PiS-u nie wzięło się znikąd, a nawet napiszę więcej, duża część poparcia to wieś, która teraz narzeka. Trzeba było myśleć wcześniej, a nie teraz płakać.
SlawekS
SlawekS 24.03.2019 09:56 No to czekaj z tymi odmianami na przymrozki wiosenne, ale nie miej pretensji w lata urodzaju, że możesz co najwyżej wysypać je na soki. Jasnowidzem nie trzeba było być, że jeżeli handel ze wschodem siądzie, to na Idareda i Glostera nie będzie klienta. Tym bardziej dziwne jest zachowanie tych, którzy po 2014 roku nadal sadzili te odmiany. Zamiast obserwować co sadzi się w Europie i na świecie, to wielu nadal idzie pod prąd i myśli, że rynek się do nich dostosuje. Możemy jeszcze próbować zająć rynek handlu odmianami standardowymi (nie Idaredem i Glosterem, a właśnie Galą, Goldenem, Red Deliciousem), ale gdy zachód bardziej wypromuje jabłka klubowe, to wtedy dojdziemy do prawdziwej ściany.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 13.03.2019 23:34 Związek sadowników RP protestował latem zeszłego roku to nawet w telewizji go nie było widać i co im dał ten strajk.Ostatni w Francji strajki były podobne do nasze Agro Uni i one odniosły skutek. Jak będziemy strajkować a nikt nie będzie nas widział to co nam darzą te strajki..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

orzech
orzech 14.03.2019 00:01 Więcej pochlebnych opinii widziałem dziś na YouTube niż na forum sadowniczym... Nie wiem czy to dobrze świadczy o sadownikach. Czy tylko potraficie narzekać i jabłko sprzedawać po 7-8 złotych za skrzynkę na Broniszach. Nie mamy nic do stracenia sytuacja i tak jest tragiczna. Popieram ten protest i pozdrawiam wszystkich Japkarzy :) 4:48 min
https://www.youtube.com/watch?v=33FRtKzEWu0&t=332s
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 14.03.2019 10:45 Na zimno patrząc ,duuuuża część sympatii komentujących na youtubie wynika z ich politycznych sympatii. I tyle.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Hetmanpolny
Hetmanpolny 14.03.2019 08:05 Ten artykuł pisał jakiś PiSowski trol. Gala a ile ludzie tej gali mają jak to marznie i raczeje. Wstrętni PiSowcy
szampion97
szampion97 14.03.2019 12:23 Jak ktoś ma sad na madzie rzecznej czy na lessie to i Gala wyjdzie, a w moich najbliższych okolicach nie wychodzi, za bardzo drobnieje ze względu na słabe, piaszczyste gleby.
Marcin8787
Marcin8787 14.03.2019 12:57 Mam nadzieje ze jak sie zmieni rzad to ci sie dobiaora do dziury
Hetmanpolny
Hetmanpolny 14.03.2019 22:03 Szczekaj PiSowski piesku

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pinoczet
pinoczet 16.03.2019 17:42 tak a tutaj to demokracja,nie chuliganeria?https://wiadomosci.wp.pl/chaos-we-francji-masowo-okradaja-ekskluzywne-sklepy-6360047933196417a

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wlodek267
wlodek267 16.03.2019 20:40 "Początek 2019 roku. Kilkadziesiąt spotkań dla sadowników. Kilkaset wykładów. Jak produkować bez pozostałości...."
Co mi z takich porad, jeśli nie mam możliwości technicznych zastosować ich w praktyce? Każda rozmowa z doradcą kończyła się wnioskiem, że powinienem zlikwidować gospodarstwo. Nie mówił tylko, co dalej.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jurol
jurol 17.03.2019 10:31 Dobrze zrobili z tym wywalaniem jablek szkoda że jeszcze nie sypli importowanej gruszki,cebuli a może i duńskiej świniny wywalić pod urmem pasuje niech naocznie naród widzi co zajada i kogo to wszystko rujnuje.A co do tych nie kończących się narad i kongresow to wystarczy podać jeden prosty
przykład żądania z którym Kołodziejczak idzie od samego początku żeby znakować dokladnie pochodzenie produktow żywnościowych sprzedawanych
w kraju ,nawet nikt się o tym nie zająknie bo co bo wszyscy decydenci i prominenci chodzą na pasku importerow żywnosci?
cichon40
cichon40 17.03.2019 13:05 Dobrze zrobili,ale teraz poniosą konsekwencje za zagrożenie życia i zniszczenia nawierzchni Tylko jak oni rozbijają limuzyny za grube miliony jeżdżą jak wariaci narażając życie innych uczestników ruchu to konsekwencji nie ponoszą.Tak się teraz odwdzięczają wsi za to jak ich poparła w wyborach
piotrek197704
piotrek197704 26.03.2019 16:14 A z czym dobrze zrobili? Ludzie się do pracy spóźnili. Zadowolony byś był, jakby Ci ktoś drogę do Twojego sadu zablokował, jakbyś musiał opryskać, albo rwać? I tak ludzie z miasta mają takie zdanie jakie mają, to na pewno takie akcje nie pomogą, żeby to zdanie zmienili. Druga rzecz, myślisz, ze Kołodziejczak to robi dla Ciebie, dla mnie czy dla innego rolnika/sadownika. On to robi, żeby się wylansować i wejść do polityki, później będzie miał gdzieś, po ile jest jabłko. Takich oszołomów to przez ostatnie kilka lat w polityce było sporo i raczej takimi akcjami nic nie osiągnęli. Wg mnie to są inne, bardziej cywilizowane formy protesty, wystarczyło nie wstawiać tych jabłek po 7- 8 groszy, a nie teraz mieć do wszystkich pretensje, jak wcześniej staliście od 2-ej w nocy w kolejce i mało się nie pobiliście o miejsce na BDF-ie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Kolejna rewolucja jagodowa - dr Janusz Andziak

Co zrobić, aby dla plantatorów produkcja owoców jagodowych nie była drogim hobby, tak jak...

Wpływy z "ustawy cukrowej" wyniosą 2,3 mld zł w 2020 r.

Jak czytamy na tvn24bis.pl organizacje zrzeszające przedsiębiorców protestują przeciwko...

Produkcja winogron na świecie od 1961 do 2017 roku

Poniżej prezentujemy film przedstawiający jak kształtowała się produkcja winogron na...

Czy mobilna aplikacja ARiMR ułatwi życie sadownikom ?

Za pomocą aplikacji, rolnik będzie miał możliwość wysyłania do ARiMR zdjęć swoich...

Ardanowski: Polska jest krajem nadwyżkowym, jeżeli chodzi o produkcję żywności

Polska jest krajem nadwyżkowym, jeżeli chodzi o produkcję żywności. Musimy eksportować...

Wykorzystają teledetekcję satelitarną do monitorowania szkód w rolnictwie

W czwartek, 23 stycznia br. w siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, odbyło się...

Najnowsze ogłoszenia

Agrola turbo, przystawka.

26.01.2020 16:09 autor: pinoczet

Kupię ślęze

26.01.2020 13:54 autor: Sadpol123

Agrola Optimum 1500L Sprzedam

26.01.2020 11:51 autor: Brooklyn

Sprzedam Siedlisko w Przybyszewie

21.01.2020 15:30 autor: kkkkkk9

Sadzarka do drzewek malin

20.01.2020 20:20 autor: OM4x4

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Kolejna rewolucja jagodowa -...
A co ze wzrostem produkcji na ukrainie i...
Stanowisko Instytutu...
A ja jestem ciekaw, czy ten Instytut Staszica...
W 2020 r. trzynasta...
Ps Odnośnie powyższego te czyny nie mają...
W 2020 r. trzynasta...
Drodzy panowie. W izbie dyscyplinarnej...
W 2020 r. trzynasta...
Nie trzeba być ekspertem żeby swoją opinie...
W 2020 r. trzynasta...
Condor to dość duży przewoznik, w...
W 2020 r. trzynasta...
Ci co wykupili akcje Getbeku już...
W 2020 r. trzynasta...
Pożyjemy zobaczymy ,mam nadziej że Admin...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Świat według KUPS - po wprowadzeniu opłaty...
W 2020 r. trzynasta...
"Po co nam ten miś? NIK nie wie i dlatego...
W 2020 r. trzynasta...
Coś jak z przekopem półwyspu......
W 2020 r. trzynasta...
ja wiem czy Niemieckie linie? właścicielem...
W 2020 r. trzynasta...
Uwielbiam takie piekiełko ,,,psy szczekają...
W 2020 r. trzynasta...
Coraz bardziej jestem przeświadczony że...
W 2020 r. trzynasta...
Może zacznę od końca, przemysłu poniżej...
Nie każdy chce się...
,,Nie każdy chce się przyznać" W takim...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Osobiście bardzo nie lubię kiedy sadownicy...
W 2020 r. trzynasta...
Jaki ty zaślepiony. A jak Niemcy mają...
W 2020 r. trzynasta...
Niestety nie mogę powiedzieć, że głosuję...
W 2020 r. trzynasta...
Baracuda powiedz w takim razie na kogo...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz drogi wyborco pis-fu, w przypadku...
W 2020 r. trzynasta...
PiS popełnia błędy mniejsze lub większe...
W 2020 r. trzynasta...
cichon40 a ja wolę być grubasem niż...
KUPS: Opłata cukrowa –...
czyli jak nie ma następców i dla nie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
W moim przypadku staram się wyłącznie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Ja podałem tylko na zimno prawdziwą...
KUPS: Opłata cukrowa –...
jaceo,"pewny zbyt w jakiejś perspektywie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Czemu tu się dziwić? Oni zwyczajnie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Minister powinien przygotować także akty...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Niech sobie KUPS fałszywie gęby sadownikami...
Robot do zbioru malin –...
Jeszcze jak byłem 10 kg młodszy już były...
Robot do zbioru malin –...
Jak maszyna dziala przyspieszycja 100x...
Robot do zbioru malin –...
Wiecie co jest w tym najlepsze? Są kraje...
Robot do zbioru malin –...
Aby się opłacało te maliny musiałyby być...
Robot do zbioru malin –...
Wow. Nagranie ma 27sekund a robot w w tym...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak się siedzi wysoko to można podziwiać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W tej Uni to tak jak na tym forum i...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak może być wielo milionowe...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Sam na siebie mówił ,to on odpowiada za...
Wyższa płaca minimalna nie...
Ja to bym się spodziewał raczej takiego...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Cytując klasyka "mądrego to miło...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister, który odważył się powiedzieć...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Te duże gospodarstwa są jak duże fermy,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ja uważam że tych dużych ferm nie powinno...
Organizacje sadowników –...
Indolencja działaczy w branży sadowniczej...
Ile w Polsce potrzebne jest...
a wszystko po to by Ukraina rosła w siłę a...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Zapomniałem o wiodącej tezie - ile Polsce...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ardanowskiego nie cenię. Dużo gada, bredzi,...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Widać że dla niektórych na pierwszym...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Tak porównać zapotrzebowanie na moc i te...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jaki Minister, taki poziom.
Ile w Polsce potrzebne jest...
"Piękny" żarcik o ministrze.Masz poczucie...
Ile w Polsce potrzebne jest...
jaceo,pan minister nie jest z mojej bajki,ale...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ale co ,że niby jabłek deserowych...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister jest tak mądry i wszechwiedzący,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Oj jaceo, jaceo... jeszcze świętujesz?...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Wrecie jest minister który powiedział...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W dokumentach źródłowych dotyczących...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Odnosząc sie do wystapienia trzeba przyznać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Tak, tak, pochwaliłem sukces 7 organizacji...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Dwa światy, w Polsce konferencje , pokazy...
Udany sezon polskich superowoców
Wiatr histErii wieje wszędzie nawet na...
MRiRW: Budżet na rolnictwo...
A na wypłatę środków za klęski za...
Udany sezon polskich superowoców
Pogratulować inicjatywy, pogratulować...
W 2020 r. trzynasta...
*, no bez przesady psiajucha!
W 2020 r. trzynasta...
Draństwo straszne szanowny Panie...
W 2020 r. trzynasta...
Już wysłane do samego zorro
W 2020 r. trzynasta...
,,Ja nie siądę do Twojej łodzi i nie...
W 2020 r. trzynasta...
No to załóż sobie konto anonimowe,a nie...
W 2020 r. trzynasta...
Nie zamierzam zakładać żadnego konta na...
W 2020 r. trzynasta...
to sam wyślij, w czym masz problem, w necie...
W 2020 r. trzynasta...
Wiesz kolego wyżej cokolwiek o wymiarze...
W 2020 r. trzynasta...
przecież to samo napisałem wyżej.....o...
W 2020 r. trzynasta...
Ona jako sędzina TK, tak samo zresztą jak...
W 2020 r. trzynasta...
Co mnie obchodzi jakaś lista stworzona przez...
W 2020 r. trzynasta...
to Jerzy ma chyba jakąś awersje do żydów,...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz Espuma, Twoja awersja do ŻYDÓW jest...
W 2020 r. trzynasta...
piszesz jakieś banialuki o worku cementu w...
W 2020 r. trzynasta...
Jurku w mojej rodzinie żydów nie ma. Na...
W 2020 r. trzynasta...
Jeden z popularniejszych aktorów p.J....
W 2020 r. trzynasta...
Proponuję tym co mają FB czy w inny sposub...
W 2020 r. trzynasta...
Kto pił wódkę ? Pewnie wszyscy...I Lech...
W 2020 r. trzynasta...
Ktoś powie, że za komuny to kradli. Jeśli...
W 2020 r. trzynasta...
Ale dyskusja mnie ominęła. Wszystkiego...
Odpowiedź Ministra...
embargo zostało nałozone za rządów PO...
Odpowiedź Ministra...
Na merytorykę raczej nie masz co liczyć "my...
Odpowiedź Ministra...
To forum jest i zawsze było bardziej...
Odpowiedź Ministra...
Skoro jesteśmy tacy tępi i beznadziejni to...
Odpowiedź Ministra...
Może skończmy o Owsiaku ... Mam pytanie czy...
Odpowiedź Ministra...
Barakuda - to że tyle zebrali to nie znacy...
Odpowiedź Ministra...
Dlatego wyżej napisałem, 27 finał, zebrano...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żaden telewizyjny...
Odpowiedź Ministra...
Bedę miał chwile to poczytam, ale ten art...
Odpowiedź Ministra...
co ty masz z tymi gumowcami? masz jakiś...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żadne koszty...
Odpowiedź Ministra...
Czy ktoś kto ma mozg, może myśleć ze...
Odpowiedź Ministra...
o Piotrowicza ci chodzi czy o kogo?
Odpowiedź Ministra...
Espuma daj spokój to tak jakbyś gadał z...
Odpowiedź Ministra...
wrzuciłeś jeden z drugim 5 zl do puszki i...
Odpowiedź Ministra...
Każdy, logicznie myślący, po dłuższej...
Odpowiedź Ministra...
Napiszę tak odpierdol się od Jurka pisowski...
Odpowiedź Ministra...
Owsiak ma przecież obrany cel zbiórki, wiec...
Odpowiedź Ministra...
Sądzę, że ma, bo jeżeli Minister Zdrowia...
Odpowiedź Ministra...
Prawda jest taka że Owsiak i jego rodzina...
Odpowiedź Ministra...
chłopie ja nic nie pisałem ani o...
Odpowiedź Ministra...
Dziś jest dziwna sytuacja, ,kto nie płaci...
Odpowiedź Ministra...
Rząd winien zajmować się całokształtem...
Odpowiedź Ministra...
a co ma WOSP do jablek ? nudzi ci sie chyba i...
Zbiornik 10.000 i 27.000 litrów
Jaka cena i w jakim stanie są?
Odpowiedź Ministra...
Skoro odpowiedź Ministra to ciekawy jestem...
Zakupię używany kombajn...
Witam Mam do sprzedania kombajn Joanna 3 z...
Odpowiedź Ministra...
Sprawdź s97 ile Ukraina exportuje pszenicy,...
Odpowiedź Ministra...
Oprócz tych czynników wcześniej...
W 2020 r. trzynasta...
Nie pamiętam aby mi ktoś dupę ściskał....
W 2020 r. trzynasta...
Artemida,w kluczowym momencie trzeba bylo...
W 2020 r. trzynasta...
takie były czasy. Jak ktoś miał kontakty,...
Australia: Spłonęły sady
Niech podziękują pseudo ekologom ... i...
W 2020 r. trzynasta...
Może kontrowersyjnie ale trochę w temacie....
Australia: Spłonęły sady
...i misie koala też :(:( Hetmanie widać...
Australia: Spłonęły sady
Za to co napisałeś powinieneś się......
Australia: Spłonęły sady
Szkoda że tak mało się sadów spaliło
W 2020 r. trzynasta...
A co mieli zrobić Niemcy po zakończeniu...
W 2020 r. trzynasta...
Nie było mnie chyba rok i dalej to samo ....
W 2020 r. trzynasta...
ZAP S.A. od czasów "dobrej zmiany" są...
W 2020 r. trzynasta...
skad znasz przypadki 30 losowań ? skąd masz...
W 2020 r. trzynasta...
Jak można mieć inne zdanie na temat...
W 2020 r. trzynasta...
Marnie kolego wytłumaczyłeś, kopiujesz...
W 2020 r. trzynasta...
ale ludzie widzą tylko TVPis, jak była...
W 2020 r. trzynasta...
Espuma- prawdziwe fakty napisałeś. A co do...
W 2020 r. trzynasta...
nikt nie siedzi bo posłowie PO razem z...
W 2020 r. trzynasta...
wkradł się błąd *Pis przez lata zrobił...
W 2020 r. trzynasta...
Kogo z PO skazali za ta afery? ja wypisałem...
W 2020 r. trzynasta...
głosujesz na konfederacje i co to daje jak...
W 2020 r. trzynasta...
Jesteś kolego trochę zabawny, tzn ja tak to...
W 2020 r. trzynasta...
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu...
W 2020 r. trzynasta...
To głosuj na poprzedników, jak lepiej...
W 2020 r. trzynasta...
Większa część społeczeństwa jest innego...
W 2020 r. trzynasta...
Większość tego rzad zrobił przed wyborami...
W 2020 r. trzynasta...
Jak bym miał obstawiać ,to jesteś chyba...
W 2020 r. trzynasta...
20. Ograniczył możliwość zaliczania do...
W 2020 r. trzynasta...
Kazdy widzi i pisze ze Pis przynajmniej coś...
W 2020 r. trzynasta...
Dokładnie nawet mając inne poglądy można...
W 2020 r. trzynasta...
Muszę pogratulować wszystkim stroną dość...
W 2020 r. trzynasta...
Co kogo interesuje właściciel w roku 2016,...
W 2020 r. trzynasta...
CO SIE Z WAMI DZIEJE!!! Plujecie na siebie....
W 2020 r. trzynasta...
To Ty szukasz jadu i dalej go podsycasz , bo...
W 2020 r. trzynasta...
Rozumiem, że qmaty życzył aby to co...
W 2020 r. trzynasta...
Najpierw : ,,Poco tyle jadu", a potem...
instagram