Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_Imidian
2019_BASF_Sercadis

Lidl i (nie)polskie jabłka

W ostatnich dniach w mediach coraz głośniej robi się o polskich jabłkach dostępnych w sieciach handlowych. W tym tygoniu 10 września Biedronka wypuściła swój spot reklamowy promujący polskie jabłka - „Nasze jabłka smakują jak jabłka” – Biedronka promuje polskie jabłka [czyta wpis] >>>

Czy pozostałe sieci handlowe również wspierają polskich sadowników ?

Jak poinformował na swoim Twitterze Janusz Piechociński:

„Piaseczno Lidl Jabłka z Nowej Zelandii. Pytanie do M. Braniecki Lidl Polska, prezes. Ile tysięcy ton pozaeuropejskiego jabłka sprowadziliście do UE w II połowie 2018? Kto podjął decyzję o tych zakupach. Czy wie Pan, że w Europie jest na drzewach 17 milionów ton (w Polsce 5 )”


Czy Lidl nie wspiera polskich sadowników ? Czy w Lidlu nie znajdziemy polskich jabłek, polskich owoców ?

Jak czytamy na stronie Lidla od 10 września w sklepach Lildla możemy znaleźć m.in. polskie jabłka BIO po 4,99 zł/kg:

Ponadto od 13 września w ofercie Lidla dostępne będą polskie gruszki (2,79 zł/kg) i śliwki (1,49 zł/kg):

W sklepach Lidla dostępne są również Jabłka Grójeckie:

 REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Topas

2019_Kubota_serwis

2019_Syngeta_Scorpion

Tagi:

jabłka, lidl

komentarze (10):

dodaj komentarz
Guzik
Guzik 12.09.2018 20:01 Śliwki po 1.49zł/kg w sklepie to nie jest wspieranie producentów tylko rzeź baranów. Tyle albo blisko tego to powinien otrzymywać sadownik, a z tej ceny dostaje.... 0,50-0.60zł i ma to wyprodukować, zebrać i dostarczyć.
Marzenia o legalnych studniach,chłodniach, pracownikach i stawce 15zł/h, braku pozostałości itd....niech się ktoś w czerep stuknie bo jeszcze długo nie będzie normalnie, bo normalność musi się opłacać, a patologia musi kosztować- dziś jest odwrotnie.
Wabienie klientów tak niską ceną polskich owoców i wyzyskiem sadowników powinno wywoływać falę czarnego PR-u, a tu ktoś liczy na wdzięcznośc??

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zbig63
zbig63 16.09.2018 15:10 Niemiecki lidl może sprzedawac jabłka nawet z Marsa !!.jakby tam rosły!.,nasi premierzy którzy rządzili krajem w poprzednich latach sprzedali cały handel detaliczny wiekoobszarowy markety supermarkety kapitałowi zachodniemu!.i dzisiaj ciemny Polak dlaczego ciemny no bo wybrał takich ludzi którzy tak rządzili musi chodzic nie do polskich sklepow! .PS nic nie robi żeby odzyskac handel który Polacy utracili 20 la temu?
artemida
artemida 16.09.2018 16:56 Dwóch takich co mieli supermarkety czyli Piotr i Paweł /obaj Polacy/ przenieśli się do ... nie pamiętam do kogo z zagranicy. Pytanie na serio; brak patriotyzmu czy plajta?
Guzik
Guzik 16.09.2018 19:35 Niemiecki lidl czy inny market może sprzedawać co mu się podoba- zgadzam się w pełni!! ...ale nasze rolnicze lobby powinno tak wpływać na opinię społeczną--- >by Niemiecki lidl CHCIAŁ sprzedawać polskie produkty rolne i BAŁ się podejrzenia o wykorzystywanie polskich rolników, tak jak na zachodzie boją się by nie podpaść w oczach opinii społecznej.
Jeśli do tego dojdzie dopiero zobaczysz jak można ładnie eksponować polskie owoce na półkach, jak można dbać by zamiast straszyć zachęcały do zakupu itd.... Dziś ich polityka to wydoić klienta ściągając do sklepu dojeniem sadownika i mają dwie pieczenie na jednym ogniu, ba jak się trafi wymagający klient to kupi ładnie eksponowane i odpowiednio kosztujące jabłka z Francji/Włoch/Niemiec i wtedy już mają trzy pieczenie....a jak klientom utkwi w pamięci widok ich pięknych owoców i naszych straszących to mają cztery...wymieniać dalej???
To co skomentowałem wcześniej to rzucanie przysłowiowych srebrników, które mam niby mają robić przysługę, a niszczą nas w najbardziej perfidny sposób i takiej pomocy dziękuję!
artemida
artemida 17.09.2018 06:56 Polski BIZNES(?) to klepy owocowo-warzywne. Ten biznes szybko się ZWIJA - w ciągu czterech lat 2015- 18 swoje podwoje ZAMKNĘŁO 40% tych placówek handlowych, czyli prawie połowa. KTO MA SPRZEDAWAĆ POLSKIE OWOCE???
Bez komentarza...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

mateuszwaj
mateuszwaj 17.09.2018 12:25 Popyt na jabłka w Polsce to kropla w morzu produkcji jabłka w Polsce. Entliczek ,pętliczek,czerwony stoliczek.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 19.09.2018 22:30 Dawno temu, ale nie za górami, czy lasami pewna grupa polskich tzw. działaczy gospodarczych wpajali polskim handlarzom ze składanych stołów, szczęk, straganów, samochodów ...taką radę na przyszły czas, na dobry interes... Ta rada brzmiała tak - weźcie się zjednoczcie w grupy i postawcie sobie wielkopowierzchniowe sklepy, markety, tak, jak to jest na Zachodzie...Wszyscy ci "przedsiębiorcy" z nich się śmiali !!! Krzyczeli im prosto w oczy - mam swoje łóżko składane, swoje szczęki i mam kasę. po co mi to !! Dużo wody w Wiśle nie upłynęło i sieci wkroczyły do Polski. A czy mogły nie wkroczyć ? Tak. Dlaczego ? Bo Polska też coś produkuje i chce sprzedawać swe towary na Zachodzie...
Dużo wzniosłych apeli do patriotycznych wartości...I po cholerę one komu ? Ja miałem dwa sklepy na początku wyłącznie z moimi jabłkami... Przez kilka lat było Eldorado ! Co się stało ? Wkroczyły markety i nie wiem, co się stało...Przecież to nie możliwe, by "wszyscy", co kupowali u mnie jabłka poumierali ! Nie, oni nie poumierali...Oni w dupie mają patriotyczne hasła, polskie jabłka i wzniosłe apele...
Gdzie podział się ten klient ? Siedzą, łażą po marketach i sprawdzają ceny... Sprzedałem oba sklepy ...Też mam ich w dupie !
jerzy45
jerzy45 19.09.2018 22:39 Niestety otwarcie granic, otwarcie gospodarki na świat ma i dobre i złe strony. Mnie spotkały obie te niedogodności. Jednak by zrozumieć to, co się stało z polskim handlem należy spojrzeć na przedsiębiorczość Polaków. Kto im miał powiedzieć, co po 1989 r. stanie się, gdy się otworzymy ?? Wszyscy niestety się uczyliśmy. Polak nie jest przedsiębiorczym obywatelem świata, bo zamiast dostrzec interes, siedzi i czeka. Teraz już jest za późno... Teraz tylko trzeba będzie czekać, aż "sito" rynku zacznie działać i przesiewać...
Uważam, że sieci handlowe walczą o niskie ceny dla konsumenta - i dobrze, jednak my sadownicy, jesteśmy w pułapce... Czy taki banan, mandarynka, kiwi, czy nawet granat, pomarańcze musi, a nawet jest tańsze od jabłka ? Ja tego też do końca nie rozumiem z czego taki farmer np. hiszpański żyje, skoro cena w sieciach mandarynki jest poniżej pół euro... A transport, a ubytki, a...., a..., a...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Guzik
Guzik 20.09.2018 07:43 Jerzy45
"Sieci walczą o niskie ceny dla klientów".
Masz rację tylko w wyniku tego mają przemysł na półce, a spożycie jabłek spadło w ciągu 20 lat z 25 na 12kg/os.
Może lepiej zamiast walczyć o cenę powalczyć o klienta jakością, smakiem i zarobić więcej??
Jabłka pakowane w worki itd.. niby mają niską cenę dla klienta, jednak ta cena i tak nie jest adekwatna do jakości. Traci klient bo nie ma smacznego jabłka, traci market bo klient kupuje raz, traci sadownik bo sprzeda trochę chłamu za grosze zamiast dużo towaru w lepszej cenie.

Polska się zmienia, ludzi zaczyna być stać na zakupy rzeczy smacznych.... nie straćmy okazji by pokazać im, że takie produkty mamy.

Druga sprawa to np:jabłka po -chyba 1,2zł w orlenie :)
Taka firma powinna dokładać te jabłka klientom gratis do każdej wydanej dychy, by zachęcać do smaku ;)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 20.09.2018 22:25 Guzik ...całkowicie się z Tobą zgadzam. Jednak nie tylko sadowników bije się po tyłku. Dostaje się innym branżą...Jednak dla ogółu społeczeństwa markety, to dobrodziejstwo. Czy byłbyś w stanie płacić np. za cukier 10 - 12 złotych ? Za masło 20, a za jabłka np. 6-7 złotych ? Tak by było, gdyby ( a może i drożej...) gdyby takich sieci nie było. Markety, to gwarant stabilnych cen. Wiem, że bije to w sadowników, ale polityka marketów ma inne priorytety...Nie jakość, nie cena, ale liczba klientów. Mąż mojej chrześnicy pracuje w Oszołomie. On jadą na 2-3 % prowizji !! To, że klienci w tym markecie nakradną towaru za 1,5 mln złotych...? Wliczone w ryzyko handlowe. Rocznie za prąd płacą 3 mln. złotych. Mają własną stołówkę dla ponad 400 ( !! ...) pracowników. Priorytetem jest liczba klientów i skuszenie ich do odwiedzania sklepu, najlepiej po wypłacie i kupowanie ile się da. A to może zagwarantować tylko niska cena. Niestety nam z nimi jest nie po drodze... Byłoby nam po drodze ze straganiarzami, którzy w ofercie mają po kilka odmian jabłek. Marketom wsio ryba...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

System ostrzegał sadowników, a teraz nie działa

Internetowy system, który ostrzegał sadowników przed inwazją szkodników upraw, został...

Jak pomóc jabłoniom w utrzymaniu zawiązków?

Właśnie teraz nadszedł czas na trzeci zabieg preparatem Regalis® Plus 10 WG, mówi Tomasz...

Szara pleśń zbiera żniwo !

Po suszy i przymrozkach od razu przyszły deszcze i ocieplenie, a wraz z nimi atak szarej...

Rośnie liczba wydawanych zezwoleń na pracę cudzoziemców

Jak informuje GUS w ostatnich latach obserwuje się w Polsce systematyczny wzrost liczby...

Gradobicie w gminie Bychawa – w kilka minut zrobiło się biało !

Jak informuje lublin112.pl burza, jaka przechodzi nad naszym regionem przyniosła ze sobą...

Ubezpieczenie pomocnika rolnika - KRUS przypomina

Pakowanie truskawek, sortowanie warzyw, czy zbiór tytoniu - z pewnością takie czynności...

Najnowsze ogłoszenia

Kołki paliki

25.05.2019 15:36 autor: Karol100

Sprzedaż gospodarstwa sadowniczego

24.05.2019 09:24 autor: Gospsadownicze

tuz przedni do c 360

23.05.2019 21:40 autor: kliw60

Belka herbicydowa BHz 4-duszowa dwustronna

22.05.2019 10:47 autor: Jacek1070

Kosiarka sadownicza Maschio-gaspardo Jolly 180

22.05.2019 10:42 autor: Jacek1070

Kosiarka sadownicza Perfect T-155

22.05.2019 10:34 autor: Jacek1070

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Bezradność tego...
A ty pilzner cały czas swoje. Mnie tez do...
Bezradność tego...
Ale jaceo1 i inni podobni -mam wrażenie-są...
Bezradność tego...
No i może być taka sytuacja,że w danym...
Bezradność tego...
Marszczerano,nikt Ci kontraktować nie...
Zmowy cenowe to już...
Fragii poniżej 20 t/ha nawet w roku...
Bezradność tego...
"Wymiana poglądów" Pewien bęcwalski...
Bezradność tego...
Nawiedzony to jesteś ty pilsner, bo jeszcze...
Kołki paliki
Może jakieś zdjęcia co to jest?
Zmowy cenowe to już...
Może Fragii nie będzie tak źle i sprzedasz...
Bezradność tego...
jaceo1,wyjąłeś mi to z ust.Dla mnie,Ty i...
Bezradność tego...
Jeśli działania ministerstwa rolnictwa...
Bezradność tego...
Z tą merytoryczna dyskusją , w debacie...
Bezradność tego...
Jaka debata publiczna??? Debatować, NA DANY...
Bezradność tego...
Wracając do tematu. Brałem udział w...
Bezradność tego...
Sadownikow-internautow Jacek to potrafi...
Bezradność tego...
Skoro, jaceo jesteś na takim świeczniku że...
Bezradność tego...
Nie odnosząc się do meritum ,fraza"...
Bezradność tego...
jaceo i tak powinna wyglądać merytoryczna...
Prognoza zbiorów owoców...
CO za glupi luj dal Ci tyle minusów ? :(
Zmowy cenowe to już...
a ja słyszałem że przymierzają się do 15...
ARiMR: Ruszają kolejne...
Rolnictwo wraz z zmieniającymi się...
Prognoza zbiorów owoców...
"szacowanie zbiorów jest co chwila...
Prognoza zbiorów owoców...
Porzeczka czerwona traci zawiązki na...
Zmowy cenowe to już...
Tak jak pisał Kortezo oni nadal nas mają...
Zmowy cenowe to już...
Nareszcie jakaś zmiana. Tyle lat...
Po pracowników sięgniemy...
A weź się dogadaj!
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Za chciało nam się cen minimalnych to...
Bezradność tego...
Po spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w...
Zmowy cenowe to już...
...cenzura...cenzura...cenzura...im w...
Umowy kontraktacyjne i ceny...
Ja tylko ironizowałem z pomysłu ZSRP który...
Umowy kontraktacyjne i ceny...
Bardzo trudno przewidzieć jak się ma duże...
Zbiory jabłek nie...
W mojej okolicy kiedyś sady nie marzły, gdy...
Zmowy cenowe to już...
To są koncerny bez żadnej empatii, czy...
Zmowy cenowe to już...
Moim zdaniem to takie KROKODYLE ŁZY. Wiedzą...
Zbiory jabłek nie...
Sądzę, że nie można przyjmować...
Zbiory jabłek nie...
Nie zamartwiajmy się o to co będzie za 100...
Zbiory jabłek nie...
Kolego Artemida, nie ma sensu analizować...
Zbiory jabłek nie...
I to jest sedno Artemido. W Polsce olbrzymia...
Zbiory jabłek nie...
A może by tak przeanalizować całokształt...
Zbiory jabłek nie...
Jest rok nieurodzaju pogoda od początku...
Zbiory jabłek nie...
Tej pani się nie dziwie ale temu panu tak ,...
Zbiory jabłek nie...
Nie ma sensu pryskać kwater gdzie prawie nie...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
"Ceny na skupach będą zależały o zbiorów...
Zbiory jabłek nie...
Nie tylko u Pana Marka Czarnockiego mróz...
Eskimos wypłacił zaległe...
Wszystkie skupy dostały kasę? Bo u nas nie...
Zbiory jabłek nie...
Jaka "klęska urodzaju" ??? W ub. roku był...
Zbiory jabłek nie...
Trzeba wyjść poza swoje podwórko, bo ani...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Czereśnie, śliwy, wiśnia ładnie kwitły,...
Zbiory jabłek nie...
Straty są gorsze niż 2017r, obecnie wahania...
Umowy kontraktacyjne i ceny...
Ten punkt 5 to jakieś nieporozumienie! Co to...
Ceny truskawek spadają !
Dzięki. Kiedyś szukałem to nie mogłem...
Ceny truskawek spadają !
"Zjazdowa ceny" w google i masz na tacy.
Ceny truskawek spadają !
Wiecie może jak bezpłatnie można zobaczyć...
Bezradność tego...
Dawać mogą i po kilka mln tylko niech...
Czereśnie już są po...
Zapytam co z tego ma sadownik że jest wysoka...
Bezradność tego...
W jednej kwestii masz racje. ten rząd na...
Bezradność tego...
Erko- a jak innym dawali po 500 tys. na...
Bezradność tego...
Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W...
Bezradność tego...
Minister mówił żeby wstrzymać chociaż na...
Bezradność tego...
A mnie, widząc jak działa nasza władza,...
Bezradność tego...
Znam dużo sadowników co nie widzieli morza,...
Bezradność tego...
minusują ci co stali w kolejce po 8...
Bezradność tego...
Nie tylko oczekuj, wnoś coś od siebie, inni...
Bezradność tego...
Odpowiedź jest krótka - nie sztuka...
Bezradność tego...
sadownikom proponuje DUZO SADZIC !!!! gdzie...
Bezradność tego...
to forum jest POlityczne, zdecydowanie....
Bezradność tego...
A co miał PSL zrobić? Po pierwszym embargu...
Bezradność tego...
Embargo to jest nalozone na cala unie i ani...
Bezradność tego...
Przepraszam bardzo, nie mieszając związku,...
Bezradność tego...
Spytałem przedstawiciela Dolnośląskiej...
Bezradność tego...
Minister załatwił, minister winien...
Bezradność tego...
Jak można wstawić jabłka do firmy która...
Bezradność tego...
Takiego ćwoka jak Ardanowski to dawno nie...
Bezradność tego...
Ja się pytam, JAKI PROCENT SADOWNIKÓW JEST...
Bezradność tego...
Co do Sz.P. Maliszewskiego to się zgodze,...
Chaos w skupach i brak...
Jak ja się cieszę, że mam taką...
Chaos w skupach i brak...
jak to było....."Robie interesy z...
Chaos w skupach i brak...
Espumie w odpowiedzi, bez pośrednika; Po...
Eskimos wypłacił zaległe...
Wybory tuż tuż, więc trzeba sypnąć...
Chaos w skupach i brak...
Ten "cholding" to tylko został stworzony, po...
Chaos w skupach i brak...
spytaj artemidy dlaczego go PSL nie...
Chaos w skupach i brak...
No cóż p Alfredzie który po raz chyba...
Chaos w skupach i brak...
Jest "czarne na białym" że PIS obiecał....
Chaos w skupach i brak...
Odbiegliśmy Drodzy Panowie od tematu...
Będą nas prosić o jabłka!
Powiem tak: tego kwiatu jest pól swiatu....
Chaos w skupach i brak...
dla artemidy budowa CPK to kosmos jak pisze...
Chaos w skupach i brak...
Sen Artemidy ,,, Obym w następnych wyborach...
Chaos w skupach i brak...
Być może polecą, zapytaj tych nauczycieli,...
Chaos w skupach i brak...
Masz rację; trzeba mieć marzenia, Żeromski...
Chaos w skupach i brak...
Artemida, miałem nie wdawać się z Tobą w...
Chaos w skupach i brak...
Chyba ma... Mami się lud pracujący wizjami...
Chaos w skupach i brak...
spełnil sie, za dużo sie napatrzyłem...
Chaos w skupach i brak...
Z przykrością podpisuje się pod tym iż...
Chaos w skupach i brak...
**po 8 gr rzecz jasna miało być
Chaos w skupach i brak...
a kolejka traktorów z trzema paletami...
Chaos w skupach i brak...
trzeba było nie wozić po 8 gr i nie spać...
Chaos w skupach i brak...
Sen sadownika; Oby nie wymarzło,...
Chaos w skupach i brak...
Czy ktoś coś wie o Holdingu Spożywczym?...
Chaos w skupach i brak...
Szanowny panie Piwnik a co z grupą Owoc...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Zgadza sie porzeczka ładnie kwitła kwiatu...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Coś jak w anegdocie o Napoleonie w Moskwie;...
Chaos w skupach i brak...
Panie Marcinie Piwniku jest to polityka...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
K----e to w oczy plujesz a ona mówi, że...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Poniżej mail do p. Groele....
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
U mnie w okolicy będzie klęska...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
A może tę wypowiedź skwitować...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Nie bardzo jest sens dyskutować. Jeśli...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Wypowiedzi całego kupsu należy z...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Po pierwsze przymrozki to...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Pani Groele jesteś kłamczuchą... Pierwsze...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Myślę że pieniądze się jednak znajdą,...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Tak, tak... jak co roku zakłady przetwórcze...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
aż sie nie chce komentowac....zbiory...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Co to za Gorele i kto jej płaci?
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Gdyby PiS naprawdę chciało, to wiek by...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ty ciągle z tymi minusami- plusami ,,ta...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Chciałem kupić obiecany POLSKI samochód...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Artemida chcesz elektryczne samochód to...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ciekawy jestem jak się liczy bezrobocie...
ZSRP: uruchomienie...
Weź Ty sie zastanów co piszesz kolego....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Do Jerzego 45. Kto podniosł rolnikom wiek...
ZSRP: uruchomienie...
Jak w większości lat dusimy się od...
ZSRP: uruchomienie...
Żebyście się nie zdziwili . Każdy...
ZSRP: uruchomienie...
Poczekajmy...bez nerwów.
ZSRP: uruchomienie...
Pani Barbara próbuje zaklinać...
ZSRP: uruchomienie...
Dlaczego ktoś ma wam dobrze robić ? Niech...
ZSRP: uruchomienie...
Proste p. simpson, proste p.G25, Nawiążę...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Dobrze, że w tym roku mamy wybory ......
ZSRP: uruchomienie...
Nie ma co kruszyć kopii w kwestii...
ZSRP: uruchomienie...
zgadza sie.rolnictwo zapewnia żywnosc w...
ZSRP: uruchomienie...
Ponadto nie zapominajmy że sady jabłoniowe...
ZSRP: uruchomienie...
Żeby była jasność nigdy nie brałem...
ZSRP: uruchomienie...
przede wszystkim nie kozacze bo i po co? mnie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Zapomniałem o jabłkach można podpisywać...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Dlaczego nie mówi się w mediach że w...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Są tajne przedsięwzięcia, takie jak...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Witam patrząc na ten przymrozek i na...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
patrze na radar a tu w poniedziałek od nowa...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Moda definicja według PWN "sposób ubierania...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Kto nie dostał jeszcze pieniędzy? Ja.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Z natury jestem przekorny dlatego powtarzam...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jancyk - Bardzo inteligentnie prawisz, nawet...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Zobaczył byś jak spada bezrobocie jakby...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Wiadomo, że "nikt ale to absolutnie nikt nie...
ZSRP: uruchomienie...
Problemem nie jest wsparcie jakiekolwiek w...
Coraz mniej Ukraińców...
Podpisywać,podpisywać i jeszcze raz...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Naoglądaliście się tego TVN i tak...
ZSRP: uruchomienie...
Troche masz racje ale jesli zmniejszymy...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jerzy 45 piszesz, że poradzisz sobie...
instagram