Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Lidl i (nie)polskie jabłka

W ostatnich dniach w mediach coraz głośniej robi się o polskich jabłkach dostępnych w sieciach handlowych. W tym tygoniu 10 września Biedronka wypuściła swój spot reklamowy promujący polskie jabłka - „Nasze jabłka smakują jak jabłka” – Biedronka promuje polskie jabłka [czyta wpis] >>>

Czy pozostałe sieci handlowe również wspierają polskich sadowników ?

Jak poinformował na swoim Twitterze Janusz Piechociński:

„Piaseczno Lidl Jabłka z Nowej Zelandii. Pytanie do M. Braniecki Lidl Polska, prezes. Ile tysięcy ton pozaeuropejskiego jabłka sprowadziliście do UE w II połowie 2018? Kto podjął decyzję o tych zakupach. Czy wie Pan, że w Europie jest na drzewach 17 milionów ton (w Polsce 5 )”


Czy Lidl nie wspiera polskich sadowników ? Czy w Lidlu nie znajdziemy polskich jabłek, polskich owoców ?

Jak czytamy na stronie Lidla od 10 września w sklepach Lildla możemy znaleźć m.in. polskie jabłka BIO po 4,99 zł/kg:

Ponadto od 13 września w ofercie Lidla dostępne będą polskie gruszki (2,79 zł/kg) i śliwki (1,49 zł/kg):

W sklepach Lidla dostępne są również Jabłka Grójeckie:

 REKLAMA
2018_10_22_Kubota_news

Tagi:

jabłka, lidl

komentarze (10):

dodaj komentarz
Guzik
Guzik 12.09.2018 20:01 Śliwki po 1.49zł/kg w sklepie to nie jest wspieranie producentów tylko rzeź baranów. Tyle albo blisko tego to powinien otrzymywać sadownik, a z tej ceny dostaje.... 0,50-0.60zł i ma to wyprodukować, zebrać i dostarczyć.
Marzenia o legalnych studniach,chłodniach, pracownikach i stawce 15zł/h, braku pozostałości itd....niech się ktoś w czerep stuknie bo jeszcze długo nie będzie normalnie, bo normalność musi się opłacać, a patologia musi kosztować- dziś jest odwrotnie.
Wabienie klientów tak niską ceną polskich owoców i wyzyskiem sadowników powinno wywoływać falę czarnego PR-u, a tu ktoś liczy na wdzięcznośc??

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zbig63
zbig63 16.09.2018 15:10 Niemiecki lidl może sprzedawac jabłka nawet z Marsa !!.jakby tam rosły!.,nasi premierzy którzy rządzili krajem w poprzednich latach sprzedali cały handel detaliczny wiekoobszarowy markety supermarkety kapitałowi zachodniemu!.i dzisiaj ciemny Polak dlaczego ciemny no bo wybrał takich ludzi którzy tak rządzili musi chodzic nie do polskich sklepow! .PS nic nie robi żeby odzyskac handel który Polacy utracili 20 la temu?
artemida
artemida 16.09.2018 16:56 Dwóch takich co mieli supermarkety czyli Piotr i Paweł /obaj Polacy/ przenieśli się do ... nie pamiętam do kogo z zagranicy. Pytanie na serio; brak patriotyzmu czy plajta?
Guzik
Guzik 16.09.2018 19:35 Niemiecki lidl czy inny market może sprzedawać co mu się podoba- zgadzam się w pełni!! ...ale nasze rolnicze lobby powinno tak wpływać na opinię społeczną--- >by Niemiecki lidl CHCIAŁ sprzedawać polskie produkty rolne i BAŁ się podejrzenia o wykorzystywanie polskich rolników, tak jak na zachodzie boją się by nie podpaść w oczach opinii społecznej.
Jeśli do tego dojdzie dopiero zobaczysz jak można ładnie eksponować polskie owoce na półkach, jak można dbać by zamiast straszyć zachęcały do zakupu itd.... Dziś ich polityka to wydoić klienta ściągając do sklepu dojeniem sadownika i mają dwie pieczenie na jednym ogniu, ba jak się trafi wymagający klient to kupi ładnie eksponowane i odpowiednio kosztujące jabłka z Francji/Włoch/Niemiec i wtedy już mają trzy pieczenie....a jak klientom utkwi w pamięci widok ich pięknych owoców i naszych straszących to mają cztery...wymieniać dalej???
To co skomentowałem wcześniej to rzucanie przysłowiowych srebrników, które mam niby mają robić przysługę, a niszczą nas w najbardziej perfidny sposób i takiej pomocy dziękuję!
artemida
artemida 17.09.2018 06:56 Polski BIZNES(?) to klepy owocowo-warzywne. Ten biznes szybko się ZWIJA - w ciągu czterech lat 2015- 18 swoje podwoje ZAMKNĘŁO 40% tych placówek handlowych, czyli prawie połowa. KTO MA SPRZEDAWAĆ POLSKIE OWOCE???
Bez komentarza...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

mateuszwaj
mateuszwaj 17.09.2018 12:25 Popyt na jabłka w Polsce to kropla w morzu produkcji jabłka w Polsce. Entliczek ,pętliczek,czerwony stoliczek.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 19.09.2018 22:30 Dawno temu, ale nie za górami, czy lasami pewna grupa polskich tzw. działaczy gospodarczych wpajali polskim handlarzom ze składanych stołów, szczęk, straganów, samochodów ...taką radę na przyszły czas, na dobry interes... Ta rada brzmiała tak - weźcie się zjednoczcie w grupy i postawcie sobie wielkopowierzchniowe sklepy, markety, tak, jak to jest na Zachodzie...Wszyscy ci "przedsiębiorcy" z nich się śmiali !!! Krzyczeli im prosto w oczy - mam swoje łóżko składane, swoje szczęki i mam kasę. po co mi to !! Dużo wody w Wiśle nie upłynęło i sieci wkroczyły do Polski. A czy mogły nie wkroczyć ? Tak. Dlaczego ? Bo Polska też coś produkuje i chce sprzedawać swe towary na Zachodzie...
Dużo wzniosłych apeli do patriotycznych wartości...I po cholerę one komu ? Ja miałem dwa sklepy na początku wyłącznie z moimi jabłkami... Przez kilka lat było Eldorado ! Co się stało ? Wkroczyły markety i nie wiem, co się stało...Przecież to nie możliwe, by "wszyscy", co kupowali u mnie jabłka poumierali ! Nie, oni nie poumierali...Oni w dupie mają patriotyczne hasła, polskie jabłka i wzniosłe apele...
Gdzie podział się ten klient ? Siedzą, łażą po marketach i sprawdzają ceny... Sprzedałem oba sklepy ...Też mam ich w dupie !
jerzy45
jerzy45 19.09.2018 22:39 Niestety otwarcie granic, otwarcie gospodarki na świat ma i dobre i złe strony. Mnie spotkały obie te niedogodności. Jednak by zrozumieć to, co się stało z polskim handlem należy spojrzeć na przedsiębiorczość Polaków. Kto im miał powiedzieć, co po 1989 r. stanie się, gdy się otworzymy ?? Wszyscy niestety się uczyliśmy. Polak nie jest przedsiębiorczym obywatelem świata, bo zamiast dostrzec interes, siedzi i czeka. Teraz już jest za późno... Teraz tylko trzeba będzie czekać, aż "sito" rynku zacznie działać i przesiewać...
Uważam, że sieci handlowe walczą o niskie ceny dla konsumenta - i dobrze, jednak my sadownicy, jesteśmy w pułapce... Czy taki banan, mandarynka, kiwi, czy nawet granat, pomarańcze musi, a nawet jest tańsze od jabłka ? Ja tego też do końca nie rozumiem z czego taki farmer np. hiszpański żyje, skoro cena w sieciach mandarynki jest poniżej pół euro... A transport, a ubytki, a...., a..., a...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Guzik
Guzik 20.09.2018 07:43 Jerzy45
"Sieci walczą o niskie ceny dla klientów".
Masz rację tylko w wyniku tego mają przemysł na półce, a spożycie jabłek spadło w ciągu 20 lat z 25 na 12kg/os.
Może lepiej zamiast walczyć o cenę powalczyć o klienta jakością, smakiem i zarobić więcej??
Jabłka pakowane w worki itd.. niby mają niską cenę dla klienta, jednak ta cena i tak nie jest adekwatna do jakości. Traci klient bo nie ma smacznego jabłka, traci market bo klient kupuje raz, traci sadownik bo sprzeda trochę chłamu za grosze zamiast dużo towaru w lepszej cenie.

Polska się zmienia, ludzi zaczyna być stać na zakupy rzeczy smacznych.... nie straćmy okazji by pokazać im, że takie produkty mamy.

Druga sprawa to np:jabłka po -chyba 1,2zł w orlenie :)
Taka firma powinna dokładać te jabłka klientom gratis do każdej wydanej dychy, by zachęcać do smaku ;)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 20.09.2018 22:25 Guzik ...całkowicie się z Tobą zgadzam. Jednak nie tylko sadowników bije się po tyłku. Dostaje się innym branżą...Jednak dla ogółu społeczeństwa markety, to dobrodziejstwo. Czy byłbyś w stanie płacić np. za cukier 10 - 12 złotych ? Za masło 20, a za jabłka np. 6-7 złotych ? Tak by było, gdyby ( a może i drożej...) gdyby takich sieci nie było. Markety, to gwarant stabilnych cen. Wiem, że bije to w sadowników, ale polityka marketów ma inne priorytety...Nie jakość, nie cena, ale liczba klientów. Mąż mojej chrześnicy pracuje w Oszołomie. On jadą na 2-3 % prowizji !! To, że klienci w tym markecie nakradną towaru za 1,5 mln złotych...? Wliczone w ryzyko handlowe. Rocznie za prąd płacą 3 mln. złotych. Mają własną stołówkę dla ponad 400 ( !! ...) pracowników. Priorytetem jest liczba klientów i skuszenie ich do odwiedzania sklepu, najlepiej po wypłacie i kupowanie ile się da. A to może zagwarantować tylko niska cena. Niestety nam z nimi jest nie po drodze... Byłoby nam po drodze ze straganiarzami, którzy w ofercie mają po kilka odmian jabłek. Marketom wsio ryba...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Tracimy pracowników z Ukrainy !

Jak informuje rp.pl to ostatni dzwonek, by zawalczyć o pracowników z Ukrainy, których...

Jabłko Lubelskie dostępne w Biedronce

Od listopada w ponad 600 sklepach sieci Biedronka na terenie woj. lubelskiego, śląskiego i...

Interpoma 2018 - Jabłko na świecie

W dniach od 15 do 17 listopada w Bolzano (region Trentino-Alto Adige) odbywa się kolejna...

Eskimos: Przychód z interwencyjnego skupu może przekroczyć 200 mln zł

Realizacja tego Programu będzie miała bezpośredni wpływ na osiągane przez Spółkę...

Odpowiedź MRiRW odnośnie działań w związku z domniemaną zmową cenową

Jak informuje Związek Sadowników RP na początku września po raz kolejny zwróciliśmy się...

„Gęste Jabłko” od Braci Sadowników

Gęste, owocowe, naturalnie słodkie – i przede wszystkim mocno jabłkowe – jak wszystko,...

Najnowsze ogłoszenia

Sprzedam big bag

19.11.2018 12:47 autor: piotrekkolacz

sprzedam BIG BAG.

18.11.2018 09:18 autor: adam8500

Transport owoców

14.11.2018 21:18 autor: malinasaska

Sprzedam WYWROTNICA Greefa

14.11.2018 13:22 autor: kolczyk24

Podcinacz korzeni

13.11.2018 20:22 autor: OM4x4

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Kongres sadowniczy: czekają...
Mi nie chodzi o ekonomię.Mi chodzi o...
Kongres sadowniczy: czekają...
Ostatnio widziałem jakieś porównanie, za...
Kongres sadowniczy: czekają...
Widzę, pilsner, że masz ugruntowaną...
Kongres sadowniczy: czekają...
Jeżeli nie Kongres to KTO? Jeżeli nie TERAZ...
Kongres sadowniczy: czekają...
znowu post "sam mi sie wysłał " i nie ma...
Kongres sadowniczy: czekają...
Jerzy ,zgrabnie przeszedłeś od "afery KNF "...
Kongres sadowniczy: czekają...
No właśnie ,co niektórym marzą się...
Kongres sadowniczy: czekają...
"Ponieważ brak jest obecnie innych...
Odpowiedź MRiRW odnośnie...
...cdn - dokończenie. Jeśli ktokolwiek...
Odpowiedź MRiRW odnośnie...
Posłużę się cytatem ( zresztą bardzo...
Kongres sadowniczy: czekają...
Największy problem ,to polityka grup i firm...
Kongres sadowniczy: czekają...
Wydaje mi się że kluczowym jest ostatnie...
Kongres sadowniczy: czekają...
No to czekamy co uradzą.Oczywiście rzecz...
Sprzedaż cydru spada drugi...
Produkcja cydru rośnie. Spada produkcja i...
Punkty skupu jabłek...
Jabłka przemysłowe-to czegoś nie rozumiem,...
Punkty skupu jabłek...
Oczywiście spotkanie nie jest 28 lecz w...
Punkty skupu jabłek...
To jeden wielki przedwyborczy pic. Minister...
Sprzedaż cydru spada drugi...
Produkcja cydru to była gwiazdka którą...
Punkty skupu jabłek...
Ja tu widzę, że tylko wąska grupa ludzi z...
Sprzedaż cydru spada drugi...
Była szansa na wypromowanie cydru, została...
Rosja zwiększyła import...
To ciekawe i w temacie forum (no możne nie...
Rosja zwiększyła import...
Jak wieść gminna niesie rysuje się szansa...
Rosja zwiększyła import...
Politycy potrafią dobrze namieszać U nas...
Eskimos: Przychód z...
Nawet inwestorzy na giełdzie nie wierzą w...
Eskimos: Przychód z...
i dlatego wartość spółki spadła...
Eskimos: Przychód z...
Moze kazał im zatrudnić u siebie znajomego...
Eskimos: Przychód z...
Moze kazał im zatrudnić u siebie znajomego...
Eskimos: Przychód z...
nie związane z tematem ale ciekawe :)...
Eskimos: Przychód z...
nie co a kogo ?? :) a ta opinia mnie...
Eskimos: Przychód z...
Odpowiem prosto, po chłopsku. Oni...
Eskimos: Przychód z...
Zapytam tak prosto po chłopsku: Co oni...
Eskimos: Przychód z...
ciekawe co ma wspólnego minister rolnictwa z...
Eskimos: Przychód z...
przychód to nie dochód
Kongres sadowniczy: czekają...
... a za ciągłe zawirowanie w niektórych...
Ciężarówki przeładowane...
każdy jeden skupiarz wie czym grozi...
Eskimos: Przychód z...
Spółka Eskimos może zwiększyć dochody z...
Kongres sadowniczy: czekają...
Za kryzys w sadownictwie jest winien...
Punkty skupu jabłek...
Dzień Dobry, w moim rejonie mam jeden punkt...
Punkty skupu jabłek...
U mnie w regionie to nic się nie dzieje....
Punkty skupu jabłek...
Jeden z niewielu skupów w mojej okolicy jest...
Punkty skupu jabłek...
Pytanie zasadnicze ile z wyżej wymienionych...
Kongres sadowniczy: czekają...
Ja się nie przejmuję, ja minusy odczytuję...
Kongres sadowniczy: czekają...
Święte słowa, święte słowa, jaceo1. Ot,...
Kongres sadowniczy: czekają...
Otóż to. Perfekcyjne podsumowanie stanów...
Mamy 12 ha i idziemy pod...
a teraz coś nie w temacie , bo tematyka...
Mamy 12 ha i idziemy pod...
Nie przesadzaj ze w sadzie leży tyle kamieni...
Kongres sadowniczy: czekają...
Teraz recepta na poprawnie opłacalności...
Ciężarówki przeładowane...
Żeby coś wyjąć, trzeba najpierw wsadzić....
Kongres sadowniczy: czekają...
Recepta większości ekspertów i sadowników...
Mamy 12 ha i idziemy pod...
I tu mamy wyjaśnienie zagadki skąd w...
Kongres sadowniczy: czekają...
Czy Twoja "modlitwa" aby wymarzło /komu-...
Kongres sadowniczy: czekają...
Choć uważasz się za osobę bezbłędną...
Mamy 12 ha i idziemy pod...
WOW! Trochę zaskoczony, że znalazłem się...
Kongres sadowniczy: czekają...
Oj, jaka by była PIĘKNA KATASTROFA...
Kongres sadowniczy: czekają...
nie muszą nic ubezpieczać bo przez kilka...
Ciężarówki przeładowane...
Fajne te burty- takie nie za niskie, nie za...
Kongres sadowniczy: czekają...
Wygląda mi na to że wysoko ubezpieczyłeś...
Kongres sadowniczy: czekają...
Zaskakujące jest to skąd tyle minusów...?...
Kongres sadowniczy: czekają...
Ja bym się tymi minusami tak nie zajmował i...
Kongres sadowniczy: czekają...
Nie polemika - zaskoczenie iż to co mogłoby...
Kongres sadowniczy: czekają...
Ostra zima, taka jak byla w 1986/87 bardzo...
Kongres sadowniczy: czekają...
Marcinie na ostrej zimie na pewno nie...
Kongres sadowniczy: czekają...
Czyli po cholerę do lekarza skoro, i tak,...
Ciężarówki przeładowane...
no to za przeładowanie samochodu ja bym...
Kongres sadowniczy: czekają...
bo ja jestem( pesymista)realista i wiem ze to...
Kongres sadowniczy: czekają...
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to "co???"...
Kongres sadowniczy: czekają...
Polemika z samym sobą? Wszystko dobrze?
Ciężarówki przeładowane...
Nie to że bronię rządu ale doszukiwać...
Kongres sadowniczy: czekają...
Patrzę i oczom nie wierzę.... Po cholerę...
Ciężarówki przeładowane...
Z której wsi te auta? Przyznawać się? Po...
Ciężarówki przeładowane...
Rylex przy tej ilości skupów szybko...
Ciężarówki przeładowane...
a teraz nie zazdrościcie "skupiarzom" ? ile...
Interwencyjny skup nie...
Proponuję nie komentować tego artykułu bo...
Kongres sadowniczy: czekają...
NARESZCIE COŚ WE WŁAŚCIWYM KIERUNKU!!!
Eskimos: Zakontraktowano 310...
Polskie jabłka są tanie więc ich się nie...
Sprzedaż cydru spada drugi...
Przestają ludzie palić papierosy to spada...
Sprzedaż cydru spada drugi...
Jeżeli władza mówi że weźmie - to...
Ciężarówki przeładowane...
Teraz to dopiero będzie obniżka na skupie.
Eskimos: Zakontraktowano 310...
mylisz się bo jeśli chodzi o produkcję to...
Eskimos: Zakontraktowano 310...
trafne. wymagan nie spelnia polakie jablko...
Eskimos: Zakontraktowano 310...
w umowach nie ma wyszczególnionych odmian,...
Eskimos: Zakontraktowano 310...
To jest oficjalna informacja czy taką plotę...
Eskimos: Zakontraktowano 310...
Skoro jabłka przemysłowe to dlaczego tylko...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
dyskusja dotyczy raczej jabłka nie truskawki...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Na pewno przy całkowicie wolnym rynku do...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Marcinie 79 co Ty opowiadasz o Wolnym...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
No i, chyba para poszła w gwizdek...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
..z drogi! Hiszpanie: Tu mówi Juan Manuel...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
nie w temacie ale ciekawe -nasi sojusznicy :)...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
hezek,ja o niebie ,a Ty o chlebie.Masz...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Jak są warunki odpowiednie to i po wodzie...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
przeanalizuj dokładnie to co napisałeś. ja...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Drogi hezek,nie do końca masz rację.Ja...
Wysyłam ok. 500 ton jabłek...
Echo Dnia - i wszystko jasne...Wiele osób...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
oczywiście że doraźne tak jak już...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Zastosowałeś rozwiązanie raczej...
Ceny jabłek w Niemczech i w...
Kolego a kto ci zabrania jechać na bazarek...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
myślę że niema rozwiązania długofalowego...
Wysyłam ok. 500 ton jabłek...
Wysyłam średnio 500 ton jabłek dziennie....
Wysyłam ok. 500 ton jabłek...
A co to za różnica? Jak ja nie mogę im ani...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Państwo /rząd/ są po to by prowadzić...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Artemido , jesli mam byc szczery to ja bym...
Wysyłam ok. 500 ton jabłek...
No właśnie.Te 230tyś.ton jest...
Coraz więcej winnic w Polsce
Tak dobrego roku dla właścicieli winnic...
Wysyłam ok. 500 ton jabłek...
Ja pier...... kupuje 17 aut dziennie...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Widzę, że są dwie koncepcje, choć dość...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Zapisz się do ZSRP i doradzaj im,bo oni...
Coraz więcej winnic w Polsce
To się nazywa OPTYMIZM, 400 ha winnic......
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
jurol, ja jeszcze bym sprawdzał czy każdy...
ZSRP: Akcja „Poczuj Smak...
... 0,1% procent od kwoty faktury jeśli się...
ZSRP: Akcja „Poczuj Smak...
... na który składają się niemal wszyscy...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Jak się narobiło bajzlu to trzeba to...
ZSRP: Akcja „Poczuj Smak...
Jak to kto? Fundusz Promocji Owoców i Warzyw...
ZSRP: Akcja „Poczuj Smak...
Reklamę na suchość... KTOŚ UMIESZCZA,...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
wszystko zależy od gospodarstwa czy i ile...
ZSRP: Akcja „Poczuj Smak...
Czasami sobie oglądam reklamy w TV i mam...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
wszystko zależy od gospodarstwa czy i ile...
ZSRP: Akcja „Poczuj Smak...
Patriotyczny apel o jedzenie jabłek?...
Eskimos: Zakontraktowano 230...
czyli za maksymalnie 50 dni wszyscy się...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
"Bez inwestycji" - kolejna złota myśl. Nie...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
XmeN ma trochę racji, bo inaczej skąd...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Przyjmując czas trwania jednego nasadzenia...
Ceny jabłek w Niemczech i w...
Jedz spytaj sie sadownika na koncu...
Eskimos: Zakontraktowano 230...
Ładnie im to idzie, pewnie lada dzień i...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
10% najstarszych o najsłabszym potencjale...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Ale jest jeszcze starsze pokolenie dla...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Popieram. Choć ułamek starych nierentownych...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Mam na mysli jablko zarówno deserowe jak i...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Realny koszt, ale czego? Jabłka deserowego...
ZSRP: Wycofywanie jabłek na...
Skoro koszt produkcji oscyluje wokół 1 zł...
Ceny jabłek w Niemczech i w...
Byłem tydzień temu w Berlinie jabłko od...
Ceny jabłek w Niemczech i w...
Czyli w detalu nie ma znaczenia cena. Jak...
Minister o sytuacji na rynku...
Ja bym się cieszył już z nastaniem epoki...
Minister o sytuacji na rynku...
Widzę że po czasie walk plemiennych na...
Minister o sytuacji na rynku...
O Pani lekkich obyczajów! Zapomniałem, że...
Minister o sytuacji na rynku...
Nie za fajno nas oglądać i nie za fajno...
Minister o sytuacji na rynku...
A ty od koryta nie oderwiesz gada Spadamy...
Minister o sytuacji na rynku...
Z parlamentu tu się wylęga staej hunty...
Minister o sytuacji na rynku...
Szampiona97 dawno miałem prosić o to o co...
To działania ratunkowe nie...
Mi w tym roku udało się pominąć...
Minister o sytuacji na rynku...
No i tak życie weryfikuje powiedzenia....
To działania ratunkowe nie...
Zabiorę głos tylko dla przypomnienia. Św....
To działania ratunkowe nie...
witam RADEK 30 bo nikomu nie chce się stać...
To działania ratunkowe nie...
A dlaczego nie odstawiacie do przetwórni...
To działania ratunkowe nie...
Ceny jabłek przemysłowych w Polsce wahają...
To działania ratunkowe nie...
Przepraszam, ale ja niczego nie będę...
To działania ratunkowe nie...
piszecie o Ukrainie to może też coś z...
instagram

Advertisement