Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Merpan_Promocja

Lidl i (nie)polskie jabłka

W ostatnich dniach w mediach coraz głośniej robi się o polskich jabłkach dostępnych w sieciach handlowych. W tym tygoniu 10 września Biedronka wypuściła swój spot reklamowy promujący polskie jabłka - „Nasze jabłka smakują jak jabłka” – Biedronka promuje polskie jabłka [czyta wpis] >>>

Czy pozostałe sieci handlowe również wspierają polskich sadowników ?

Jak poinformował na swoim Twitterze Janusz Piechociński:

„Piaseczno Lidl Jabłka z Nowej Zelandii. Pytanie do M. Braniecki Lidl Polska, prezes. Ile tysięcy ton pozaeuropejskiego jabłka sprowadziliście do UE w II połowie 2018? Kto podjął decyzję o tych zakupach. Czy wie Pan, że w Europie jest na drzewach 17 milionów ton (w Polsce 5 )”


Czy Lidl nie wspiera polskich sadowników ? Czy w Lidlu nie znajdziemy polskich jabłek, polskich owoców ?

Jak czytamy na stronie Lidla od 10 września w sklepach Lildla możemy znaleźć m.in. polskie jabłka BIO po 4,99 zł/kg:

Ponadto od 13 września w ofercie Lidla dostępne będą polskie gruszki (2,79 zł/kg) i śliwki (1,49 zł/kg):

W sklepach Lidla dostępne są również Jabłka Grójeckie:

 REKLAMA
2019_A_InfoKarta

Tagi:

jabłka, lidl

komentarze (10):

dodaj komentarz
Guzik
Guzik 12.09.2018 20:01 Śliwki po 1.49zł/kg w sklepie to nie jest wspieranie producentów tylko rzeź baranów. Tyle albo blisko tego to powinien otrzymywać sadownik, a z tej ceny dostaje.... 0,50-0.60zł i ma to wyprodukować, zebrać i dostarczyć.
Marzenia o legalnych studniach,chłodniach, pracownikach i stawce 15zł/h, braku pozostałości itd....niech się ktoś w czerep stuknie bo jeszcze długo nie będzie normalnie, bo normalność musi się opłacać, a patologia musi kosztować- dziś jest odwrotnie.
Wabienie klientów tak niską ceną polskich owoców i wyzyskiem sadowników powinno wywoływać falę czarnego PR-u, a tu ktoś liczy na wdzięcznośc??

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zbig63
zbig63 16.09.2018 15:10 Niemiecki lidl może sprzedawac jabłka nawet z Marsa !!.jakby tam rosły!.,nasi premierzy którzy rządzili krajem w poprzednich latach sprzedali cały handel detaliczny wiekoobszarowy markety supermarkety kapitałowi zachodniemu!.i dzisiaj ciemny Polak dlaczego ciemny no bo wybrał takich ludzi którzy tak rządzili musi chodzic nie do polskich sklepow! .PS nic nie robi żeby odzyskac handel który Polacy utracili 20 la temu?
artemida
artemida 16.09.2018 16:56 Dwóch takich co mieli supermarkety czyli Piotr i Paweł /obaj Polacy/ przenieśli się do ... nie pamiętam do kogo z zagranicy. Pytanie na serio; brak patriotyzmu czy plajta?
Guzik
Guzik 16.09.2018 19:35 Niemiecki lidl czy inny market może sprzedawać co mu się podoba- zgadzam się w pełni!! ...ale nasze rolnicze lobby powinno tak wpływać na opinię społeczną--- >by Niemiecki lidl CHCIAŁ sprzedawać polskie produkty rolne i BAŁ się podejrzenia o wykorzystywanie polskich rolników, tak jak na zachodzie boją się by nie podpaść w oczach opinii społecznej.
Jeśli do tego dojdzie dopiero zobaczysz jak można ładnie eksponować polskie owoce na półkach, jak można dbać by zamiast straszyć zachęcały do zakupu itd.... Dziś ich polityka to wydoić klienta ściągając do sklepu dojeniem sadownika i mają dwie pieczenie na jednym ogniu, ba jak się trafi wymagający klient to kupi ładnie eksponowane i odpowiednio kosztujące jabłka z Francji/Włoch/Niemiec i wtedy już mają trzy pieczenie....a jak klientom utkwi w pamięci widok ich pięknych owoców i naszych straszących to mają cztery...wymieniać dalej???
To co skomentowałem wcześniej to rzucanie przysłowiowych srebrników, które mam niby mają robić przysługę, a niszczą nas w najbardziej perfidny sposób i takiej pomocy dziękuję!
artemida
artemida 17.09.2018 06:56 Polski BIZNES(?) to klepy owocowo-warzywne. Ten biznes szybko się ZWIJA - w ciągu czterech lat 2015- 18 swoje podwoje ZAMKNĘŁO 40% tych placówek handlowych, czyli prawie połowa. KTO MA SPRZEDAWAĆ POLSKIE OWOCE???
Bez komentarza...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

mateuszwaj
mateuszwaj 17.09.2018 12:25 Popyt na jabłka w Polsce to kropla w morzu produkcji jabłka w Polsce. Entliczek ,pętliczek,czerwony stoliczek.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 19.09.2018 22:30 Dawno temu, ale nie za górami, czy lasami pewna grupa polskich tzw. działaczy gospodarczych wpajali polskim handlarzom ze składanych stołów, szczęk, straganów, samochodów ...taką radę na przyszły czas, na dobry interes... Ta rada brzmiała tak - weźcie się zjednoczcie w grupy i postawcie sobie wielkopowierzchniowe sklepy, markety, tak, jak to jest na Zachodzie...Wszyscy ci "przedsiębiorcy" z nich się śmiali !!! Krzyczeli im prosto w oczy - mam swoje łóżko składane, swoje szczęki i mam kasę. po co mi to !! Dużo wody w Wiśle nie upłynęło i sieci wkroczyły do Polski. A czy mogły nie wkroczyć ? Tak. Dlaczego ? Bo Polska też coś produkuje i chce sprzedawać swe towary na Zachodzie...
Dużo wzniosłych apeli do patriotycznych wartości...I po cholerę one komu ? Ja miałem dwa sklepy na początku wyłącznie z moimi jabłkami... Przez kilka lat było Eldorado ! Co się stało ? Wkroczyły markety i nie wiem, co się stało...Przecież to nie możliwe, by "wszyscy", co kupowali u mnie jabłka poumierali ! Nie, oni nie poumierali...Oni w dupie mają patriotyczne hasła, polskie jabłka i wzniosłe apele...
Gdzie podział się ten klient ? Siedzą, łażą po marketach i sprawdzają ceny... Sprzedałem oba sklepy ...Też mam ich w dupie !
jerzy45
jerzy45 19.09.2018 22:39 Niestety otwarcie granic, otwarcie gospodarki na świat ma i dobre i złe strony. Mnie spotkały obie te niedogodności. Jednak by zrozumieć to, co się stało z polskim handlem należy spojrzeć na przedsiębiorczość Polaków. Kto im miał powiedzieć, co po 1989 r. stanie się, gdy się otworzymy ?? Wszyscy niestety się uczyliśmy. Polak nie jest przedsiębiorczym obywatelem świata, bo zamiast dostrzec interes, siedzi i czeka. Teraz już jest za późno... Teraz tylko trzeba będzie czekać, aż "sito" rynku zacznie działać i przesiewać...
Uważam, że sieci handlowe walczą o niskie ceny dla konsumenta - i dobrze, jednak my sadownicy, jesteśmy w pułapce... Czy taki banan, mandarynka, kiwi, czy nawet granat, pomarańcze musi, a nawet jest tańsze od jabłka ? Ja tego też do końca nie rozumiem z czego taki farmer np. hiszpański żyje, skoro cena w sieciach mandarynki jest poniżej pół euro... A transport, a ubytki, a...., a..., a...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Guzik
Guzik 20.09.2018 07:43 Jerzy45
"Sieci walczą o niskie ceny dla klientów".
Masz rację tylko w wyniku tego mają przemysł na półce, a spożycie jabłek spadło w ciągu 20 lat z 25 na 12kg/os.
Może lepiej zamiast walczyć o cenę powalczyć o klienta jakością, smakiem i zarobić więcej??
Jabłka pakowane w worki itd.. niby mają niską cenę dla klienta, jednak ta cena i tak nie jest adekwatna do jakości. Traci klient bo nie ma smacznego jabłka, traci market bo klient kupuje raz, traci sadownik bo sprzeda trochę chłamu za grosze zamiast dużo towaru w lepszej cenie.

Polska się zmienia, ludzi zaczyna być stać na zakupy rzeczy smacznych.... nie straćmy okazji by pokazać im, że takie produkty mamy.

Druga sprawa to np:jabłka po -chyba 1,2zł w orlenie :)
Taka firma powinna dokładać te jabłka klientom gratis do każdej wydanej dychy, by zachęcać do smaku ;)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 20.09.2018 22:25 Guzik ...całkowicie się z Tobą zgadzam. Jednak nie tylko sadowników bije się po tyłku. Dostaje się innym branżą...Jednak dla ogółu społeczeństwa markety, to dobrodziejstwo. Czy byłbyś w stanie płacić np. za cukier 10 - 12 złotych ? Za masło 20, a za jabłka np. 6-7 złotych ? Tak by było, gdyby ( a może i drożej...) gdyby takich sieci nie było. Markety, to gwarant stabilnych cen. Wiem, że bije to w sadowników, ale polityka marketów ma inne priorytety...Nie jakość, nie cena, ale liczba klientów. Mąż mojej chrześnicy pracuje w Oszołomie. On jadą na 2-3 % prowizji !! To, że klienci w tym markecie nakradną towaru za 1,5 mln złotych...? Wliczone w ryzyko handlowe. Rocznie za prąd płacą 3 mln. złotych. Mają własną stołówkę dla ponad 400 ( !! ...) pracowników. Priorytetem jest liczba klientów i skuszenie ich do odwiedzania sklepu, najlepiej po wypłacie i kupowanie ile się da. A to może zagwarantować tylko niska cena. Niestety nam z nimi jest nie po drodze... Byłoby nam po drodze ze straganiarzami, którzy w ofercie mają po kilka odmian jabłek. Marketom wsio ryba...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Spółka Eskimos odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży w IV kw. 2018 r.

W czwartym kwartale 2018 Spółka odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do...

Kubota L2602 - alternatywa dla ciągników sadowniczych?

Jest to ciągnik wyposażony w silnik o mocy 62 koni oraz w przekładnie bezstopniową, która...

Bronisze: Bardzo niskie ceny jabłek

O ile ceny gruszek (Lukas i Konferencja) utrzymują się na akceptowalnym dla producentów...

Kto zna polskie jabłka w Świecie?

Debaty, panele dyskusyjne to przeważnie te punkty każdego spotkania, które budzi...

„Złote Jabłka” rozdano po raz 25

8 lutego br. w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu...

Spadek liczby ubezpieczonych w ZUS Ukraińców

Po raz pierwszy od kilku lat zmniejszyła się liczba obywateli Ukrainy ubezpieczonych w...

Najnowsze ogłoszenia

Transport

15.02.2019 20:38 autor: malinasaska

sprzedam red jonaprince select

15.02.2019 15:53 autor: kryglus

sekatory bahco

14.02.2019 23:43 autor: kliw60

Wózek elektryczny Crown

14.02.2019 12:51 autor: HAHAHA

sekatory elektryczne: Infaco F3010 i F3005

14.02.2019 00:59 autor: vitoma

obieraczka do jabłek

13.02.2019 23:09 autor: DamianK

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Ten rok pokazał,...
Ludzie!!!! zastanówcie się co piszecie....
Ten rok pokazał,...
Rozmawiałem ze swoimi kolegami, którzy...
Ten rok pokazał,...
Tylko że ja nie myślę o jabłkach które...
Ten rok pokazał,...
Pilsner13...Straszysz na wyrost. Tak...
Ten rok pokazał,...
I w takie kłopoty wpadli rolnicy, mimo że...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Gdyby ukraińcy nie pracowali w Polsce to...
Ten rok pokazał,...
Tydzień temu był Minister w Lublinie...
Ten rok pokazał,...
Stefek pisz tylko prawdę Akcje masz tu...
Spadek liczby ubezpieczonych...
"Spadek liczby ubezpieczonych w ZUS...
Ten rok pokazał,...
"Ten rok pokazał, niezależnie od plonu...
Szukam drzew wiśni groniasta
Może i moja jest tą setną plantacją... bo...
Ten rok pokazał,...
,,Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
Eskimos pokazał dobitnie co daje umowa....
Ten rok pokazał,...
Następny mówi, że przez eskimosa się...
ZSRP: Ciąg dalszy...
Dobrze że ZSRP upomniał się o sadowników...
Ten rok pokazał,...
Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
A dlaczego pan Cybulak nie chce obciążyć...
Ten rok pokazał,...
Za te 8 gr co bylo na jesieni nikt teraz nie...
Ten rok pokazał,...
Przez kredyty. I Ukrainę. Dopuki to będzie...
Ten rok pokazał,...
Jak dla mnie merytorycznie i z sensem...
K.Cybulak o działaniach...
Czy jest nadzieja na poprawę cen przemysłu,...
K.Cybulak o działaniach...
Panowie ja bym sie tak nie podniecal, super...
Działania Związku...
Dlatego że ludzie godzą się na takie...
Działania Związku...
Pieniążki z funduszu poszły na promocję...
Działania Związku...
dlaczego sadownicy po sprzedaży jabłek do...
Działania Związku...
może trzeba przeprowadzić promocje jabłek...
K.Cybulak o działaniach...
jacenty82,tak się składa,że nawet w...
K.Cybulak o działaniach...
180 dni to 6 miesięcy, czyli już w styczniu...
K.Cybulak o działaniach...
Wyglada na to ze jest nadzieja ze będziemy...
Ardanowski: Wszyscy...
U mnie na fakturze nie ma żadnego kodu, jest...
K.Cybulak o działaniach...
Jest to świetny(choć dla mnie "świetny)...
K.Cybulak o działaniach...
To dotyczy tylko towaru przemysłowego, czy...
Dopłaty do paliwa...
Szkolenie z kodów CN Cena: 850 zł + 23%vat...
Dopłaty do paliwa...
Potwierdza się strata prawda, że jeśli...
Dopłaty do paliwa...
O kur. Ja. Pier. kod szósty, paragraf ósmy,...
Dopłaty do paliwa...
Ja mam faktury z orlenu z kodami które się...
K.Cybulak o działaniach...
Dlaczego odrazu będzie licytować, po drugie...
K.Cybulak o działaniach...
Dla mnie całkowitym upodleniem będzie...
Dopłaty do paliwa...
Ja wczoraj składałem i jedna faktura...
Jabłko Lubelskie podbija...
Niekoniecznie, bo może się zdarzyć tak,...
Jabłko Lubelskie podbija...
Jedno jabłko wypiera drugie jabłko... A...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jacenty masz racje powinno być .ua jednak...
Szukam drzew wiśni groniasta
Jest to bardzo dobra wiśnia tylko nie...
Szukam drzew wiśni groniasta
Ty chyba nie wiesz czego szukasz. Groniasta,...
Dopłaty do paliwa...
ja dziś złożyłem wniosek. Na fakturach...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jeżeli już to com.ua Nic na to nie...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Ja nie odczuwam jakiejkolwiek niechęci do...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Moim zdaniem portal sadownictwo.com,pl...
Eskimos: Program...
Jak dać spokój Eskimosom jak Firma nie...
Adam Paradowski: jakie są...
Jakiej wy jeszcze chcecie jakości. Na tyle...
Podnośnik widlak do...
Zadzwoń pod 692 787 491.
Rekordowa promocja jabłek....
Te ceny to chyba z zeszłego sezonu.W mojej...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Jak patrzę na zdjęcie to wszyscy starsi ode...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
A nie widać na tych zdjęciach których...
Agropowstanie – sadownicy...
Ale się nagadał a do wyborów jeszcze daleko
Rośnie eksport jabłek do Egiptu
A nie można by wprowadzić obowiązkowych...
Rośnie eksport jabłek do Egiptu
Super, jabłko się sprzedaje pospolite...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Miałem przyjemność przez jakiś czas być...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Patrzą na to z perspektywy rolnika, który...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Życzyć powodzenia, może na fali entuzjazmu...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
piotrek333,tak naprawdę,to złoty interes...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Pan Cybulak płacze że przemysł za tani, i...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
A ja tak samo o tym myślę:...
Adam Paradowski: jakie są...
Raczej nie, (zmiana kadru/ujęcia).
Adam Paradowski: jakie są...
Mam na myśli powyższy materiał i czas...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Fundusz na promocję (z kieszeni rolnika) na...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
w polsce spożycie jabłek jest bardzo...
Adam Paradowski: jakie są...
Zapraszam na nasz kanał...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
jeżeli będą umowy z zakładami...
Adam Paradowski: jakie są...
Panie amin. Czemu traktuje nas pan jak jakiś...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Fragii,dzię ki za odpowiedż,bo teraz...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Przez 30 lat uprawiasz truskawkę i nie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Niech to będzie nawet 100 ha gorczycy.Nikt...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Dlaczego piszesz" hektara czy kilku" Skoro...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Tylko,że w uprawa gorczycy(hektara czy...
Pomoc przyznaje się .... do...
Unia też kazała zbierać, stać w kolejkach...
W Rosji kolejny raz...
Przyjrzyjcie się na te jabłka. Przecież to...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Juz pisałem tu na forum o moich umowach. Ja...
Resort rolnictwa chce...
Według mnie to zagwarantuje nam cenę...
Pomoc przyznaje się .... do...
Co za bajki opowiadasz.. Od 2004 roku karmią...
Pomoc przyznaje się .... do...
Ja chciałbym zauważyć, że zablokowanie...
Pomoc przyznaje się .... do...
Na sąsiednim portalu ktoś napisał że "...
Renet Simirenko będzie...
Ekarta; zamiast Grafsztynek powinno być...
Opłacalność produkcji...
Masz wiele do powiedzenia i wysnuwasz wiele...
Opłacalność produkcji...
Nie doczekałem się odpowiedzi, czy Pan...
Opłacalność produkcji...
Prof. Klimek ładnie piszę ale piszę o...
Opłacalność produkcji...
O proszę... Kolejny, który w kolejce na...
Opłacalność produkcji...
"Przyzwoite ceny mamy tylko wtedy, kiedy...
Renet Simirenko będzie...
Szkoda, że ci "nasi marketingowcy" nie...
Renet Simirenko będzie...
Pompowanie ukraińskiego balonika, z tego co...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Dziecko,uprawiam truskawki...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Czy zdajesz sobie sprawę co w handlu oznacza...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
pilsner13 - Ty jesteś chory. Nie chcę...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
O, to ciekawe. Ma kolega dostęp fo panelu...
Ruszył nabór wniosków na...
Jakoś nikt, na razie, nie dostrzegł...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Po co takie bzdurne pisanie jak z 70-80%...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Mam prośbę do moich adwersarzy.Proszę o...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Owoce to nie tylko Twój hektar (czy kilka)...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Demix, więc popierasz ZSRP,który metodami...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
to może wysłać obserwatora do Niemiec...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Nic się nie zmieni bo większość rolników...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Małe gospodarstwa i tak nie żyją z...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Na przykładzie np porzeczki. Lepiej wd Pana...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Przecież każdy może przez nadmiar ilości...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
miało być-pierwszy krok do likwidacji...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
ekro2,wyjąłeś mi to z ust. Rolnik zawiezie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
I najważniejsze -z jakim małym rolnikiem...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Obawiam się że cały krzyk z tymi umowami...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Do Korei Północnej coraz bliżej. Nie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
I tak tez moze być.wezmą limit z ha a...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Wcale się nie zdziwie jak z umowami będą...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Ciekawe kiedy i czy w ogóle będą jakieś...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
A kto zmusić aby przetwórnia podpisała...
Renet Simirenko będzie...
Sądzę że z wstawianie to następnego...
Podsumowanie TSW 2019
No niestety ale dereń trochę może łapać...
Deutz-Fahr: Nowe ciągniki...
Za rexa golasa mówili w zeszłym roku w...
ZSRP: Co z tym rynkiem, co z...
Chroń Boże nasze gospodarstwa przed...
Deutz-Fahr: Nowe ciągniki...
W Nadarzynie mieli na wystawie, cena nowego...
Podsumowanie TSW 2019
Widzę, że zdecydowanie wzrosła ilość...
Podsumowanie TSW 2019
Niewątpliwie ciekawy kolejny wpis odnośnie...
Podsumowanie TSW 2019
Większość ludzi to wzrokowcy. Wartość...
Podsumowanie TSW 2019
Bardzo smakowały zwiedzającym dżemy...
Eskimos: Program...
Dajcie spokój eskimosom, piszcie państwo...
Zakupię używany kombajn...
Na OLX full. Tylko drogo pewnie, nie?
Polskie borówki...
Mi się wydaje że są inne powody, poprostu...
Orzeźwiający, owocowy...
Co drugi sadownik to abstynent?
Polskie borówki...
jabłka jak jabłka ale raczej przeczytamy...
Polskie borówki...
...poprzez rozporządzenie ministra...
Polskie borówki...
Za 7-10 lat przeczytamy : Wschodnie jabłka...
Eskimos: Program...
Możliwe, że jest tak jak mówisz, nie...
Rubin
Do czego to doszło, taki towar 60gr/kg....
Orzeźwiający, owocowy...
Żeby ruszyć do tańca musiałbym wypić...
Eskimos: Program...
Widzę, że nie odróżniasz importu towarów...
Eskimos: Program...
Próbowali jedynie pomóc sobie przed...
Eskimos: Program...
Widzę, że już mamy braki w podaży...
Fiskus zagraża polskiej...
Tutaj można poczytać i niech każdy oceni...
Orzeźwiający, owocowy...
W moim wariancie rumu lub żubrówki jest...
Eskimos: Program...
Mnie w bambuko zrobił
Eskimos: Program...
Eskimos, nie wiem czy pomógł komuś, ale...
Fiskus zagraża polskiej...
Temat dotyczy vatu od napojów.Jeżeli jest...
Eskimos: Program...
Eskimos może przestać skupować jabłka...
Biolodzy z UW odkryli...
No jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Czy...
Fiskus zagraża polskiej...
A czyja? Przecież UE daje dodatkowe punkty...
Eskimos: Program...
Braci sadownicza, od jakiegoś czasu w naszej...
Krajowe Stowarzyszenie...
Witam mamy już (kspcp) i jakoś cena...
Eskimos: Program...
Mi na szczęście firma która skupowała dla...
Eskimos: Program...
To była ironia w tym komentarzu - dla tych...
Eskimos: Program...
Ja zostałem zrobiony w eskimosa. Podpisana...
Fiskus zagraża polskiej...
Przecież tyle miliardów mamy nadwyżki w...
instagram