Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Bezradność tego (sadowników) środowiska !

My jesteśmy przekonania że sadownicy stanowią elitę rolniczą / intelektualną, finansową, są ludźmi nowoczesnymi, znającymi Świat i reguły rynkowe.
(…) okazuje się ze ta rolnicza elita jest absolutnie nie przygotowana do konkurencji rynkowej, nie radzi sobie w sytuacji zbilansowania, jest bardzo słabo zorganizowana…
Zła struktura odmianowa polskich sadów, oraz bezradność tego (sadowników) środowiska
Alę chcę przy okazji zaapelować do części sadowników tych, którzy wzięli pieniądze od Eskimosa i do tej pory swoich jabłek nie dostarczyli. Około 4 mln złotych zostało wypłacone sadownikom, którzy nie wywiązali się z umowy dostarczenia jabłek. Umowy obowiązują w obie strony. Ci, którzy nie dostarczyli jabłek – bardzo proszę żeby się ze swoich zobowiązań wywiązali. Bo to jest wstyd przynoszony polskim rolnikom i polskim sadownikom.
Jestem gotowy na rozmowy ze środowiskiem sadowników jak ustabilizować produkcję sadowniczą w Polsce. Zarówno tę związaną z owocami deserowymi, ale również tę związaną z owocami przemysłowymi. Tu trzeba znaleźć takie rozwiązania (nie tylko wyciąganie ręki po pieniądze), które z tego wielkiego potencjału, jakim dysponuje polskie rolnictwo zrobią naszą siłę, siłę międzynarodową. Pozwolą zwiększać eksport, pozwolą w sposób bardziej dopasowany do potrzeb konsumentów również lokować ofertę handlową zarówno owoców świeżych jak i owoców do przetwórstwa
Jedną osobę wymienię osobę, która bardzo mocno atakowała mnie, dezawuując całe to przedsięwzięcie a nic przez lata nie uczyniła - to jest poseł Maliszewski. Przewodniczący organizacji reprezentującej sadowników. Ja chcę zapytać, co ta organizacja przez lata uczyniła żeby takie sytuacje jak w zeszłym roku nie miały miejsca. Żeby w sposób skuteczny i zorganizowany przeciwdziałać zmową i dominacji podmiotów skupowych w większości zagranicznych. Najpierw się trzeba uderzyć w piersi, a potem atakować innych.

reszta opisu sytuacji przez Ministera Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego w materiale poniżej:

 

  • źródło: youtube.com


REKLAMA

2019_Syngenta_Geoxe

komentarze (47):

dodaj komentarz
Jakub3GS
Jakub3GS 17.05.2019 21:27 Co do Sz.P. Maliszewskiego to się zgodze, tyle czasu psl był przy korycie, pan poseł nie jest posłem od tej kadencji i co? Jedynie blokowaliśmy ronda drogi czy przetwórnie. Teraz do obu panów posłów, po co wyważać otwarte drzwi?! Zachód ma gotowe i sprawdzone rozwiązania (m.in. karczowanie sadów) wystarczy zrobić takie same działania i viola. Wiadomo potrzeba czasu, ale im szybciej to wprowadzimy, tym szybciej zobaczymy efekt. W tym roku owocow jest jak na lekarstwo, cena będzie i wszyscy zapomną jak było w ubiegłym sezonie. Przyjdzie następny taki rok i bez tych działań obudzimy się z ręką w nocniku.
artemida
artemida 18.05.2019 06:38 Ja się pytam, JAKI PROCENT SADOWNIKÓW JEST W ZWIĄZKU??? Z tego co się orientuję to 2, słownie DWA!!! Tyle co elektoratu Korwin-Mikke... To se może... Jak wygląda sprawa w SADOWNICTWIE wiadomo od 2015 roku /embargo/ Cztery lata władzy i ... winni poprzednicy. Organizacje mogą wnioskować, proponować, deklarować,przedkładać,zgłaszać... ale decyzje należą do tych którzy rządzą!!! Ustawy można przeprowadzać przez Sejm /jak wskazuje praktyka/ w ciągu jednej doby! W związku z embargiem które może trwać, i trwać... stworzyła się nowa sytuacja i nic nie wskazuje na to że "stare wróci" więc TRZEBA DZIAŁAĆ a nie szukać winnych w historii Rzeczypospolitej.
Jakub3GS
Jakub3GS 18.05.2019 22:45 Przepraszam bardzo, nie mieszając związku, Pan Maliszewski jako wierny długoletni działacz PSL, nie ugrał nic przez cale 8 lat, kiedy PSL było przyssane do PO? Naprawde? Nie bronie Pana Ardanowskiego, bo też nie podoba mi się jak poza kamerami traktuje rolników, ale Pan Maliszewski po ośmiu latach odzyskał głos i nagle wytyka wszystko swoim konkurentom?! Może kiedyś był jednym z nas związkowcow, teraz przesiąknął wielką politykom. Pozdrawiam, miłego wieczoru panowie :)
artemida
artemida 19.05.2019 08:26 A co miał PSL zrobić? Po pierwszym embargu przyczynił się do jego zawieszenia/ cofnięcia, po drugim Piechociński zrobił kwerendę do różnych krajów w sprawie sprzedaży jabłek i ... oddał stołek.
Kiedyś zadałem TU pytanie; czego nie zrobił PSL po podobnych zarzutach, nikt nic nie odpowiedział. Napisz konkretnie jakie były Twoje oczekiwania, pamiętając o tym że w tym eurokołchozie jest jednak gospodarka rynkowa.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Aga100
Aga100 18.05.2019 07:18 Takiego ćwoka jak Ardanowski to dawno nie było, działaj chłopie jakeś minister. Co może rządzący a co produkujący, minister od szukania 'debili intelektualnych' tfu!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Aga100
Aga100 18.05.2019 07:25 Jak można wstawić jabłka do firmy która nie płaci. Eskimos. E, panie ministrze wstawił byś???
artemida
artemida 18.05.2019 08:33 Minister załatwił, minister winien poręczyć własną wypłatą.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 18.05.2019 08:51 Spytałem przedstawiciela Dolnośląskiej Izby Rolniczej - jak widzi ten problem. Odpowiedź była krótka - na Dolnym Śląsku nie ma problemu. Święta prawda! Po co są Izby? Minister się z nich wywodzi.... A jakby zebrał starych podwładnych, postawił pieczonego dzika /bez ASF/ i ... coś uradzili. Polska jest jedna, rolnictwo jest jedno... tylko dla władzy lepiej szukać wrogów/winnych /choćby byli w hospicjum/ niż rozwiązań.
artemida
artemida 28.05.2019 18:21 O ile wiem zbliżają się wybory do izb rolniczych, może wśród hreczkosiejów, i kozobasów mogliby się znaleźć sadownicy, we własnym interesie...
artemida
artemida 29.05.2019 06:45 Nie widzę entuzjazmu w tym aby przedstawiciele sadowników byli w Izbach Rolniczych. Co najmniej dziwne, wciąż narzekanie że nikt nie reprezentuje sadowników, nikt nie reprezentuje ich interesów a jak się nadarza okazja to... No właśnie, pozostaje już tylko liczyć na siły niebieskie... Ot, coś jak mówił Jan III Sobieski; Polacy chcieliby podatków nie płacić, do wojska się nie zaciągać i żeby Pan Bóg za nich wojował.
bobo3333
bobo3333 29.05.2019 13:58 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24839587,krzysztof-jurgiel-juz-jak-europejczyk-wszyscy-w-krawatach.html#s=BoxOpImg2
A tacy ludzie będą rozdawać karty.
bobo3333
bobo3333 29.05.2019 14:03 ach zapomniałem , komentarze bardzo ciekawe!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 18.05.2019 23:41 Embargo to jest nalozone na cala unie i ani ten rzad ani rzad po nie doprowadzi do jego zdjecia, chyba ze by tak wyjsc z unii, ale nierealne, a szkoda.
wania1234
wania1234 20.05.2019 06:59 W jednej kwestii masz racje. ten rząd na pewno do tego nie doprowadzi, bo tego nie chce, raczej jest mocno za utrzymaniem sankcji, jak to powiedział minister Ardanowski "my z bandytami nie będziemy handlować" ale każdy inny dlaczego nie, większość krajów UE jest przeciw sankcjom, Rosja tez, Polska jest jedynym znaczącym krajem UE który popiera sankcje, Niemcy i Zachód nie robią nic w tej kwestii bo sankcje tylko minimalnie uderzają w ich gospodarki a dorzniecie naszego rolnictwa jest im na rękę

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lutek76
lutek76 19.05.2019 10:45 to forum jest POlityczne, zdecydowanie.
p.s.naiwny myslalem , ze dowiem sie czegos ciekawego o sadownictwie...
artemida
artemida 19.05.2019 11:27 Odpowiedź jest krótka - nie sztuka wyprodukować /każdy potrafi/ sztuka sprzedać a to już, niestety, polityka....
artemida
artemida 19.05.2019 11:31 Nie tylko oczekuj, wnoś coś od siebie, inni będą wdzięczni. Na forum możesz pytać o wszystko, często jest dużo odpowiedzi...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lutek76
lutek76 19.05.2019 10:56 sadownikom proponuje DUZO SADZIC !!!! gdzie sie da !!! sprzedawca drzew owocowych proponuje zwiekszyc eksport na Ukraine , niechaj kazdy "gruby gospodarz" wisnie wozi po 0,05 gr ,jablko 0,07 gr SZANOWNI PANSTWO wszyscy bedziemy bogaci i szczesliwi .....
p.s.JAKI BY MINISTER nie byl z DEBILAMI sie nie dogada ....kogo boli niech da minusa.
Espuma
Espuma 19.05.2019 16:11 minusują ci co stali w kolejce po 8 gr......Był już taki jeden chłopek roztropek co darł jape na proteście w "czopce" i wyrywał po chamsku mikrofon ministrowi a potem w Polsacie w garniturze twierdził ze jest "politykiem" także cóż.....jakby miał takich partnerów do rozmowy to bym sobie też darował. Wsiadać chłopy jutro w busa i rura do szkólkarza po drzewka. Mało nasadzone jest a inni wejdą na nasze miejsce........

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 19.05.2019 18:04 Znam dużo sadowników co nie widzieli morza, ani gór, jezior, bo myśleli że wtedy się wzbogacą. A okazuje się że i tak nigdy nie osiągnęli swojego celu, być bogatszym od sąsiada , i kostucha zabrała ich z tego pola. Mieszczuchom też się nie przelewa, też mają kredyty, ale mają więcej rozumu, wiedząc że życie może się nagle skończyć, i znajdują pieniądze na odpoczynek.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 19.05.2019 18:25 A mnie, widząc jak działa nasza władza, słuchając takich ,,mądrych zdań" jakie padają z ust tego ,,ministranta", nieodparcie przychodzi na myśl bajka Krasickiego ,,Lew i zwierzęta", którą dla przestrogi przypominam:

,,Lew, ażeby dał dowód, jak wielce łaskawy,

Przypuszczał konfidentów do swojej zabawy.

Polowali z nim razem, a na znak miłości

On jadł mięso, kompanom ustępował kości.

Gdy się więc dobroć taka rozgłosiła wszędy,

Chcąc im jawnie pokazać większe jeszcze względy,

Ażeby się na jego łasce nie zawiedli,

Pozwolił, by jednego spośród siebie zjedli.

Po pierwszym poszedł drugi i trzeci, i czwarty.

Widząc, że się podpaśli, lew, choć nieobżarty,

Żeby ująć drapieży, a sobie zakału,

Dla kary, dla przykładu, zjadł wszystkich pomału".

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 19.05.2019 19:19 Minister mówił żeby wstrzymać chociaż na kilka dni dostawy przemysłu, myslisz że ktoś go posłuchał ? ma zabronić ludziom sadzić do oporu ? taki rok jest potrzebny inaczej nasadzeń by przybywało jeszcze szybciej a tak przynajmniej ludzie nie mają kasy na dokupowanie kolejnych hektarów. Ja iem że by tu każdy chciał sprzedac 600 czy 700 ton po 2 złote i sie stać milionerem ale rządzi prawo podazy i popytu i tyle, jest czegoś dużo to jest tanie i na odwrót.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ekro2
ekro2 19.05.2019 21:35 Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W rozporządzeniu do restrukturyzacji które podpisał w kwietniu można było dodać że za nowe nasadzenia nie przyznaje się punktów. Pozostawiono dotychczasową treść i dalej będą kolejne hektary nowych uraw sadowniczych "bo dają 60 tys." Wolny rynek to taka sama utopia jak komunizm naukowy. Gdzie można znaleźć taką dziedzinę że nie ma podmiotów dominujących bądź instytucji mających decydujący wpływ na funkcjonowanie danego segmentu rynku. Tylko przy nieskończonej liczbie dostawców i odbiorców można mówić o prawie popytu i podaży.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 20.05.2019 06:18 Erko- a jak innym dawali po 500 tys. na drzewka, to było dobrze .
ekro2
ekro2 20.05.2019 21:00 Dawać mogą i po kilka mln tylko niech przestaną promować powstawanie nowych nasadeń. Czy naprawdę trudno zrozumieć, że zwiększanie dochodowości gospodarstw nie jest i nie musi być związane ze wzrostem areałów upraw. Tak ciężko zrozumieć co poeta ma na myśli tylko od razu bo innym dali pincet to ja muszę mieć, miej i pięć milionów ale bez nowych nasadzeń a jak chcesz się pogrążać to rób to za swoje.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 23.05.2019 15:57 Po spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie, w którym uczestniczyłem, nasuwa mi się kilka pytań jakie powinno zadać się rządzącym. Pierwsze to, czemu akurat Polska, która najbardziej ucierpiała w wyniku embarga rosyjskiego, składała w Radzie Europy wniosek o przedłużenie sankcji wobec Rosji? Mówił o tym, mając o to duży żal do Polaków, Przewodniczący Parlamentu Węgier. Warto by było również zapytać, czemu do tej pory nie wpłynął od rządu największego kraju tej Grupy wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie taryf i stawek celnych dla owoców z Ukrainy, o czym juz od dawna mówią Węgrzy, Czesi i Słowacy. Zasadne również będzie zapytać, czemu współpraca w ramach tej grupy, choćby w promocji i marketingu owoców zupełnie nie istnieje ze strony Polski. Wspólne projekty państwa te realizują we współpracy np z Francją a my o tym zapomnieliśmy albo zwyczajnie tego nie chcemy.
artemida
artemida 25.05.2019 16:10 Skoro, jaceo jesteś na takim świeczniku że uczestniczysz w tak zacnym gremium międzynarodowym to... KTO MA ZADAWAĆ PYTANIA MINISTROWI??? Sądzę, że sadownicy-internauci pomogą sformułować pytania...
pilsner13
pilsner13 25.05.2019 18:03 Sadownikow-internautow Jacek to potrafi wyzwać od (cytuje) "gównianych gospodarzy" tylko dlatego,że nie potrafią już na koniec marca danego roku przewidziec swoich plonów zbieranych w lecie i nie życzą sobie wprowadzenia obowiązkowych umów kontraktacyjnych ,które chciałby wprowadzić ZSRP.Nie dziwię się ministrowi,że nie chce wysłuchiwać pytań od takiego....pana
kaktus
kaktus 25.05.2019 21:40 Jeśli działania ministerstwa rolnictwa nigdzie w kraju nie widać, to na co my liczymy, że będą brać udział w jakiś abstrakcyjnych działaniach typu promocja, czy ustalanie stawek celnych?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janekr
janekr 25.05.2019 14:14 jaceo i tak powinna wyglądać merytoryczna dyskusja w debacie publicznej a nie o dupie marynie. Jako naród jesteśmy cały czas rozgrywani i tyle. Ja się pytam na czyje polecenie działa rząd? warto pamiętać o tym podczas wyborów
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 25.05.2019 15:00 Nie odnosząc się do meritum ,fraza" merytoryczna dyskusja w debacie publicznej " to oksymoron. Mamy demokrację a wiekszość zawsze będzie ,eufemistycznie ujmując niezbyt rozgarnięta.
artemida
artemida 25.05.2019 19:56 Jaka debata publiczna??? Debatować, NA DANY TEMAT powinni ci co mają POJĘCIE O CZYM DEBATUJĄ!!! Demokracja jest idealnym ustrojem kiedy DAJĄ ale jak braknie,/ jak w Grecji/ to aby wybrnąć Z KŁOPOTÓW to już nikomu się nie podoba. Nie wiem czy to polska cecha ale matką najbardziej rozdającego Greka była Polka!
jaceo1
jaceo1 25.05.2019 20:26 Z tą merytoryczna dyskusją , w debacie publicznej, w obecnych czasach jest spory problem, bo priorytetami są sprawy tak naprawdę mało ważne ale za to umiejętnie podawane i dozowane, stanowią jej trzon . Jako społeczeństwo daliśmy sobie narzucić abstrakcyjna narrację polityczną, która z realnymi problemami ma niewiele wspólnego. Teraz niestety nastały czasy, nawet może nie tyle głupich idealistów, ile raczej ,,nawiedzonych ignorantów, z którymi dyskusja jest bezcelowa". Dla realistów miejsca póki co nie widać i jeszcze długo go pewnie nie będzie,
pilsner13
pilsner13 25.05.2019 21:57 jaceo1,wyjąłeś mi to z ust.Dla mnie,Ty i całe towarzystwo z ZSRP, jesteście nawiedzonymi ignorantami.
Marszczerano
Marszczerano 26.05.2019 08:26 Nawiedzony to jesteś ty pilsner, bo jeszcze nie widziałem byś w swoim poście napisał co innego niż to, jakie to kontraktacje są niedobre. PS burak, ziemniak skrobiowy i pomidor są tylko na kontraktacje i nie słyszałem z ust producentów, że ta forma sprzedaży jest zła. A tobie jeszcze nie wprowadzili kontraktacje, a ty juz wiesz, że jest niedobra.
jaceo1
jaceo1 26.05.2019 09:15 "Wymiana poglądów"

Pewien bęcwalski blondyn

chciał ze mną wymienić poglądy,

to znaczy wziąć moje, Słonimskie,

A dać mi w zamian kretyńskie.

Odrzekłem: "Nie idę na to,

nawet za grubą dopłatą".

Antoni Słonimski
pilsner13
pilsner13 26.05.2019 10:11 Marszczerano,nikt Ci kontraktować nie zabrania.Problem w tym żeby żaden nawiedzony lewak nie zmuszał do kontraktacji te firmy i tych rolników którzy tego nie chcą robic. Ja jestem 2 tygodnie przed zbiorami truskawki przemysłowej i jeszcze nie wiem jaki plon sprzedam,no nie jestem cudotwórca żeby przewidziec przebieg pogody .no i ile w końcu dojedzie pracowników z Ukrainy. A poza tym wyobraź sobie taką sytuację ,że jakaś firma zakontraktowała wyłącznie na terenie gdzie była jakaś klęska żywiołowa.Zdodnie z projektem ZSRP w sezonie nie będzie miała możliwości kupna surowca w innym rejonie,bo handel poza umowami ma być zabroniony.Przeciez to jest nonsens.I to nie jeden w projekcie ZSRP.
pilsner13
pilsner13 26.05.2019 10:52 No i może być taka sytuacja,że w danym rejonie wszyscy rolnicy podpisali kontraktację z jedna firma i właśnie ta firma zbankrutowała I rolnicy też automatycznie są bankrutami,a przecież mogli by sprzedać swoje plony przetwórni która będzie potrzebowała na gwałt surowca z powodu klęski żywiołowej w swoim rejonie.Ale prawo -gdyby weszła ustawa o obowiązkowych umowach kontraktacyjnych- takiego handlu zabroni.Ale jaceo1
pilsner13
pilsner13 26.05.2019 15:15 Ale jaceo1 i inni podobni -mam wrażenie-są zdolni do sabotażu gospodarczego Polski, by tylko sprzedać swoją nadwyżkę jabłek.Nie rozumieją ,że trzeba mniej sadzić,a czasami nie zbierać jesli nie ma odpowiedniej ceny.
Marszczerano
Marszczerano 26.05.2019 17:24 A ty pilzner cały czas swoje. Mnie tez do konca nie podobają się wszystkie wytyczne tej kontraktacji, ale uważam że sama koncepcja jest słuszna. Porozmawiaj z jakimś producentem wyżej wymienionych przezemnie płodów. Oni mają 100% kotraktacji (w owocach o ile się nie mylę ma być ileś % na wolny rynek). Dowiesz się wtedy jak to wygląda w realu, a z tego co ja wiem to nie jest tak strasznie jak piszesz.
pilsner13
pilsner13 26.05.2019 19:23 Zrozum,że zbiór buraków,tonie to samo co zbiór dużego areału np.truskawek .Czasami zamiast przewidywanych 4 tygodni ma się na to tylko 2,bo jest taki,a nie inny przebieg pogody.Mam wrażenie,że nie uprawiasz ani jednego ani drugiego.

pilsner13
pilsner13 26.05.2019 19:23 Zrozum,że zbiór buraków,tonie to samo co zbiór dużego areału np.truskawek .Czasami zamiast przewidywanych 4 tygodni ma się na to tylko 2,bo jest taki,a nie inny przebieg pogody.Mam wrażenie,że nie uprawiasz ani jednego ani drugiego.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Stefek
Stefek 25.05.2019 18:27 Wracając do tematu. Brałem udział w sprzedaży dla Eskimosa. Miałem podpisaną umowę na dostawę w listopadzie i grudniu. Pierwszą partię oddałem około 10 grudnia, drugą z początkiem stycznia. Jabłek zgniło ze 20 %, trzeba było to wybrać. Pieniądze 14 dni po dostawie dostałem.
Z końcem listopada albo początkiem grudnia napisałem do Ministerstwa że Eskimos olewa podpisane umowy i nie odbiera jabłek, napisałem ministrowi że moim zdaniem został wykorzystany przez Eskimosa dla poprawienia jego wizerunku a także że Eskimos dostał pomoc publiczną w postaci gwarancji kredytowych co jak się wydaje utrzymało firmę przy życiu.
Dostałem i MAM NA PIŚMIE odpowiedź że Ministerstwo nie ma z akcją nic wspólnego, że łączenie Ministra z Eskimosem jest niestosowne i umowa wiąże zawierające ją podmioty a nie zadowolona strona może iść do sądu.
Dziś widzę że Minister upomina się o jak myślę zaliczki które Eskimos wypłacił.
Mam pytania:
1 Czy Minister Ardanowski ma coś z akcją wspólnego, czy nie?
2 Czy Minister Ardanowski jest pracownikiem Eskimosa czy został przez tę firmę wykorzystany i dlaczego?
rentier
rentier 26.05.2019 21:46 pilzner ... zmienń w końcu tą obsraną płytę na temat której nikt nie zna o co tam chodzi ... zamknij wię s wój świń ryj nowicjuszu truskawkowy [podobny do pastucha zwanym MR

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 28.05.2019 02:01 "na temat której nikt nie zna o co tam chodzi..." wychodzi na to że jesteś tzw, wtórnym analfabetą. To znaczy zapierdalać w polu potrafisz ,a prostego tekstu na polskiesadownictwo.pl nie potrafisz zrozumieć.
Green25
Green25 29.06.2019 17:12 Gówno mnie interesuje ta twoja truskawka...bo już te Twoje lobbowanie na rzecz przetwórni zaczyna być nudne. Jak tak okropnie martwisz się o los truskawek to walcz o to żeby producenci truskawek byli z tego systemu wyłączeni. Poza producentami truskawek są jeszcze inni którzy chcieli by namiastkę normalności. Wystarczy aby 50% produkcji podlegało przymusowej kontraktacji a z resztą możesz sobie zrobić "skolko godna"
Green25
Green25 29.06.2019 18:42 Chyba jest małe zwycięstwo z twojej strony pilsner13:) Sejmowa Komisja Rolnictwa pieprznęła w kąt prace nad ustawą...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Podsumowanie sezonu 2019 - Kamil Jeziorek

Kilka pytań do Kamila Jeziorka z firmy Syngenta m.in.: 0:11 O ocenę tegorocznego sezon pod...

Polskie jabłka na równi z włoskimi ?

Jak czytamy na freshplaza.com konkurencja między polskimi i włoskimi eksporterami jabłek...

Coraz więcej Ukraińców ma zamiar wyjechać z Polski

Perspektywa otwarcia na początku przyszłego roku niemieckiego rynku pracy na osoby spoza...

Przymrozek, grad, susza – pomoc KRUS

Kasa udziela pomocy rolnikom poszkodowanym w wyniku wystąpienia anomalii pogodowych w ramach...

Spłonęła grupa producencka Top-Sad z Koźla

W nocy (12/13.10) wybuchł pożar na terenie grupy producenckiej Top-Sad z Koźla (gm. Belsk...

Wizyta zagranicznych importerów z Singapuru, Wietnamu i Indonezji

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizował misję przyjazdową 15 importerów z...

Najnowsze ogłoszenia

Wynajmę chłodnie KA ULO

07.10.2019 20:33 autor: Gabrek

Sprzedam Ursus 3502 sadownik

07.10.2019 16:57 autor: darek76

Maszt do ciągnika mcsm inne modele kupie

06.10.2019 09:52 autor: dorotazy

KUPIE perfect TKF 230

04.10.2019 13:25 autor: zielony851

Wynajmę komorę chłodniczą

04.10.2019 13:04 autor: adam2013

kopie suchy przemysl

01.10.2019 06:34 autor: daro1970

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
Spłonęła grupa...
To żadna sensacja. Kiedyś w czasie zaborów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Gdy wczoraj napisałem trzem "tenorom"...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kto wygra wybory, to drugorzędna sprawa....
Spłonęła grupa...
Jabłka w chłodni tez spłonęły?
Spłonęła grupa...
Szkoda obiektu.
Spłonęła grupa...
Ta co nie płaci już skrzynie wysprzedawali,...
Spłonęła grupa...
To była normalna firma czy kolejna co...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy różnica ze Atkinsonem jest taka ,,,on...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja Alfredzie40 jestem bardzo ukontentowany i...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Partyjnym fanatykiem nie nazwałem Ciebie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
przypomniało ci sie o problemach sadownictwa...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Zaplątałeś się SławkuS. Nie jesteś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Alfredzie40... Gdybyś tylko chciał, a może...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Minusy? Mam się przejmować jakimś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy ,,weź chłopie się opanuj ,dzieckiem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Chciałbym jeszcze napisać o śp. Andrzeju...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Możesz SlawkuS opisywać rzeczywistość,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Pewnie Chrabąszcz ma się dobrze, ale...
Cenę jabłek wyregulował...
Coś o sukcesie...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przychodzi taki czas, że zaczyna cię to...
Cenę jabłek wyregulował...
Mam wrażenie, że osoba redagująca ten...
Noc w alejce z jabłkami w...
Witam. Ja obawiam się że chrabąszcza już...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przepraszam za błędy, ale mam dysleksje,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Jerzy45. Gdzie byłeś jak Cie nie było?...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Raczej Ciebie drażni wyprostowanie faktów,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Powoli odchodzę od sadownictwa w liczbie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ty SławkuS zawsze masz wytłumaczenie na...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Jako, że temat suszy jest istotny dla mojego...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O proszę, Jerzy jak zawsze trzymasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Sam sobie odpowiem na swój komentarz, bo...
Przetwórnie przechytrzyły,...
...decosta... Zanim nadejdzie ten wiekopomny...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Miałem kiedyś kupca ,który na temat...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja się tak koledzy spytam - co zrobiła...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Co do ścinania drzew leśnych : nie wiem czy...
Pomoc suszowa: To nie jest...
To, co napisałem o opadach podtrzymuję i...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Ja jestem w sumie dobrym obserwatorem pogody...
Noc w alejce z jabłkami w...
W tekście jest taka teza, że sadownik,...
Pomoc suszowa: To nie jest...
w gminie Błędów też jeszcze nie ma...
Pomoc suszowa: To nie jest...
W Lubelskiej gminie wWilków nie na...
Maszt do ciągnika mcsm inne...
Witam a może maszt od Bułgarka EV 602 3,30...
Goszczyn: Informacja dla...
Gdzie taki huragan był, gdzie taki sad na...
Polska nadal największym...
Czemu służy tego typu artykuł ,a raczej...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Zgadza się, ale jeśli po wsadzeniu odrazu...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Sadowniq - a ja z tobą się nie zgodze. Jak...
Wapno z KA
Witam posiadam do wynajęcia młynek -...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Z tą odpowiednią agrotechniką cięcia to...
Noce i poranki przyniosą...
Jeśli to powietrze jest z północy to... w...
Polska nadal największym...
Embargo miało pozbawić nas sadowników...
Polska nadal największym...
Takie informacje o drogach nie powinny być...
Polska nadal największym...
Brawo , Guzik na posła ...
Są środki na kredyty...
Co to za odmiana na zdjęciu ??? i jak...
kopie suchy przemysl
Tutaj nie ogłoszeniami a ceną trzeba...
Polska nadal największym...
Zamieszczam mój wpis z 2017r. - ja prosty...
Polska nadal największym...
Nie ma ceny nie ma wysokiej jakości proste...
Isomate CLS czy warto było ?
Kortezo ma racje ja tez pryskalem na zwojki...
Isomate CLS czy warto było ?
OK, i życzmy sobie cen podobnych w...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje już drugi raz dziś :) No ale jak...
Isomate CLS czy warto było ?
Ja chętnie bym inwestował w nowe nowinki...
Isomate CLS czy warto było ?
Super, no to tylko życzyć abyś kolejny rok...
Isomate CLS czy warto było ?
Nie wiedziałem, przyszły rok może być...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje, ale czy wiedziałeś już pod...
Isomate CLS czy warto było ?
U mnie w kwaterze 6ha nie było objawów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja zeszłym roku pozbierałem, niestety,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Święte słowa w mojej okolicy też...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja również nie zbierałem w ubiegłym roku,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Takich ludzi brakuje w tej branży za dużo...
Czas na MiniKiwi!
@Marcin79, ile sekund na to ZATWIERDZENIE...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Przetwórnie przechytrzyły w tym roku a w...
Czas na MiniKiwi!
Tak jest ALE ...... nie od razu - MUSIAŁ...
Czas na MiniKiwi!
Twój komentarz jest również pod news-em o...
Kupię skrzyniopalety
Zależy nowa czy używana. Proszę o zdjęcie...
Czas na MiniKiwi!
ps tutaj przynajmniej można pisać to co sie...
Odmiana Muna w opinii sadownika
każdy kupi raz , spróbuje i koniec ... po...
Czas na MiniKiwi!
Juz na jagodzie kamczackiej ludzie zrobili...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Mnie ta odmiana nie smakuje, a raczej jest...
Kupię skrzyniopalety
Jaką cene oferujesz?
25 września rusza nabór...
W wodach polskich nie musisz nic zgłaszać,...
25 września rusza nabór...
Ps. Odnośnie powyższego. Mam na myśli...
25 września rusza nabór...
A ci co mają poniżej 30 m. to czy grożą...
25 września rusza nabór...
Oczywiście studnie powyżej 30m
25 września rusza nabór...
Zbyszek czy te kary i "samowole" dotyczyły...
25 września rusza nabór...
Pobieranie wody bez zezwolenie wodo prawnego...
25 września rusza nabór...
Koszt wszystkich pozwoleń kosztuje ok 10 tys...
11 mln długu spółki...
Agencja wstrzymala 600 tys. a dlug 11mln...
Złodzieje okradający...
kajdanki mordercy policja założyła to był...
Złodzieje okradający...
sa tacy co nie mają nic i wolą posiedzieć...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Lepiej bedzie-rozmowa hieny z prawie...
Złodzieje okradający...
Jak ktoś nie ma ubezpieczenia OC , a...
Złodzieje okradający...
a skąd on ci weźmie 100 tys. Lekarstwem...
Złodzieje okradający...
A co to jest 5 lat ? Powinna być mara...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Rozmowa z nimi ,to tak jak prosić złodzieja...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
W ubiegłym roku zarobili na kilka lat i...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Rozmowa Polikarpa ze śmiercią ...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Przecież zartowalem
Deutz-Fahr TTV 5090 -...
Dwie rzeczy w tych ciągnikach mi się nie...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Przy cenie 60 gry przemysłu to za 3-4 lata...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
I dlatego trzeba wprowadzić cenę minimalną...
25 września rusza nabór...
W pewnych warunkach da się to ugryźć bez...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Bo cena przemysłu od zawsze ustawiala cenę...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
bo 30 % produkuje przemysł a nie deser....
25 września rusza nabór...
No tak a ile go to pozwolenie kosztowało? W...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Czemu dbamy o cene jabłka przemysłowego...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Legalne zatrudnienie nie jest przecież...
Ukraińcy zbierali na czarno...
i znów "dobro" zwyciężyło!
25 września rusza nabór...
-nie można na dzierżawionym -trzeba...
Ile kosztuje przygotowanie...
Przepraszam że post pod postem ale... Z...
Ile kosztuje przygotowanie...
Moim zdaniem pokazane wyliczenia są próbą...
Ile kosztuje przygotowanie...
Jeszcze do tych kosztów trzeba dodać 10gr...
Ile kosztuje przygotowanie...
Tytuł artykułu powinien brzmieć: Ile...
Ile kosztuje przygotowanie...
Prezesi rozgrzeszają siebie jeszcze przed...
Ile kosztuje przygotowanie...
Sadownik też ponosi koszty,( podatki,...
Ile kosztuje przygotowanie...
To oczywiste,że w deserze,tak samo jak w...
Ile kosztuje przygotowanie...
Znam miejsca gdzie grupa prawie upada,...
Ile kosztuje przygotowanie...
Pytanie; do kogo skierowany jest powyższy...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Jaka odmiana tych czarnych malin?
Maliszewski: Ceny...
Konsument płaci, ale oni wtedy tyle nie...
Maliszewski: Ceny...
Że są ludzie w tym kraju co uważają,że...
Maliszewski: Ceny...
To że przetwórcy tak chcą długoterminowo...
Maliszewski: Ceny...
baracuda,dlatego żeby przetwórcy mieli w...
Maliszewski: Ceny...
Zastanawiające jest dlaczego pan Maliszewski...
Zbiór jabłek
W zeszłym roku prawie wszyscy płacili...
Maliszewski: Ceny...
Ja już się boję otworzyć lodówkę,bo...
Konfrontacja sportów Gali !
Te podobnie odmiany mają i zalety przy...
Ceny jabłek szokują...
Forest jesteście geniuszem! jak szybko...
Ceny jabłek szokują...
"szew" heheh coś pisałeś chyba o...
Ceny jabłek szokują...
za to twoje tryskają czystą merytoryką! Ja...
Ceny jabłek szokują...
Co chcesz od Białorusi przecież wybitny...
Ceny jabłek szokują...
Panowie może na temat !Czy 3 złote jest...
Ceny jabłek szokują...
wolałeś pewnie TVLis i śpiewanie Tuskowi...
Ceny jabłek szokują...
twoje wpisy nie mają nic wspólnego z...
Ceny jabłek szokują...
ale ważna jest prawda jak w podkomisji...
Ceny jabłek szokują...
Espuma pisowki "piękny umyśle" populizm to...
Ceny jabłek szokują...
tak tak kraj upadnie bla bla bla populizm...
Ceny jabłek szokują...
To może to było w innym roku. Ale nie...
Ceny jabłek szokują...
ale 10 lat temu ministrem był Sawicki!
Ceny jabłek szokują...
Brawo ON! Generalnie to holenderscy sadownicy...
Ceny jabłek szokują...
Słyszałeś o takim zjawisku nazywanym w...
Maliszewski: BREXIT a...
Ja tam nie widzę żadnego...
Ceny jabłek szokują...
Olisz- przypomnij sobie jak 10 lat temu...
Ceny jabłek szokują...
obiecać można wszystko, zwłaszcza jak z...
Ceny jabłek szokują...
Program dla Rolnictwa SLD 1. Odblokowanie...
instagram