Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
W1_BASF_Faban
W2_2017_Info_karta

Profil użytkownika: Demix

user name
Imię i nazwisko:
Jan Nowak
Login:
Demix
Kiedy dołączył do portalu:
13.10.2014 14:01
Liczba wpisów na forum:
140
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
57
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
2575

Ostatnie posty użytkownika

Przymrozki 2017 18.04.2017 15:03

Zdziwicie się ale u mnie ( okolica Białej Rawskiej)    zmrożone wszystkie kwiaty królewskie ale    w  czasie  styczniowych  mrozów  -26 C.    Najgorzej  Szampion  i Jonagoldy. Na dziś ocalały te boczne kwiaty obok królewskiego. Jak myślicie czy te boczne zawiążą ? Zawsze jak był królewski, to te opadały, zaraz po kwitnieniu lub na opadzie świętojańskim.

Likwidacja górki na polu 07.04.2017 20:17

Witam.  Mam wąską dlugą dzialkę a po środku jest stroma górka i po obu jej stronach są dołki w których jest ciagle mokro i grzęzne z opryskiwaczem. Prawdopodobnie woda spływa z tego wzniesienia i podtapia dołki. Stoi w nieckach i nie ma możliwości zrobić meljoracje bo nie ma gdzie spuścić tej wody . W sąsiednich działkach sąsiadów jest to samo. Chciałbym rozepchnąć lub rozkopać tą piaszczystą górkę i wwalić całe wzniesienie w dolki żeby  wyrównać teren i podnieść poziom na dołkach.   Mam pewne obawy że jak odkryje głęboko piaszczyste podglebie oslabi się mocno żyznośc tego miejsca.   Czy  robił ktoś z Was  podobne zadanie?  Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Tzn. jak to zrobić Katapilerem? 

Parch jabłoni 2017 02.04.2017 15:26

Żona była w sklepie z opryskami i przyszedł  jakiś człowiek i zadał pytanie: " Chciałem kupić coś na sad, czym tu teraz opryskać." smile Ze sprzedawcą doszli do wniosku że potrzebuje Miedzian. smile W końcu nie kupił tego miedzianu bo stwierdził że lepiej nie pryskać bo to drogawo wychodzi. Żona już na końcu języka miała zaproponować temu człowiekowi żeby-- opryskał samą wodą z kranu,smile ale obawiała się że uwierzy.  Pisze to bo tak naprawde są ludzie co mają zerową wiedze i nie wiedzą czym się zająć.

Parch jabłoni 2017 30.03.2017 17:14

Dziś dzwoniłem do instytucji monitorujacej zwalczanie Parcha.   Nie sprzedają oprysków.     Na dzień dzisiejszy jest tylko 10% zarodników zdolnych do wysiewu. A  w książce " Parch jabłoni"  znanych profesorów zabiegi należy rozpoczynać gdy jest gotowych ok. 30% zarodników. Pani Profesor zaleciła zabieg w przyszłym  tygodniu. Bo jak będzie ciepło to dojrzeją szybciej. Po niedzieli trzeba jechać Miedzianem. Kto ma za dużo kasy to niech ją wypryska.smile

Bałagan na forum 24.03.2017 19:20

JA   POPIERAM    TO  CO  ROBI  ADMIN,   a bardzo bym chciał żeby skończyl z tym balaganem na tym forum,  i   łączył   tematy  jak tylko się  da .  Mnie drażni, i jest to nie zrozumiałe :  zobaczcie po lewej stronie tematy jeden po drugim idjotycznie zakładane : " Firmy zakładające nawodnienie"--- dalej następny temat: "Nawodnienie  taśma kroplująca"--- następny -- " Taśma kroplująca czy przewod". 

Czy nie można zrobić to w jednym temacie ??????.   Jak będzie tysiące tematów to nic sie nie znajdzie bo wszystko bedzie rozproszone. 

Ostatnie komentarze użytkownika

Szansa na opłacalną produkcję jabłek 15.04.2017 13:27
Dla sprzedających sadownictwo może się kończy, a prezesi sortowni tylko czekają aż ktoś sprzedaje ziemie. Znam takich co przez ostatnie kilka lat kupili po 50 a nawet 100 H. I wszystko pakują jabłonie i ciągle szukają ziemi. Może to celowo zmawiają się, żeby jak najmniej zaplacić za towar żeby ktoś upadł to go kupią. Za mało ludzi zajmuje się handlem, a z tego jest lepszy zysk niż z produkcji.
Szansa na opłacalną produkcję jabłek 12.04.2017 20:14
To może jakieś kalkulacje, bo mnie jakoś nie przekonuje ponoszenie jeszcze większych kosztów dla jeszcze wyższej jakości . Przyjmijmy najpopularniejsze odmiany Szampion, Jonagored. Dziś można za wysoką klase dostać 90gr. 25 gr/kg - przechowywanie. 3% średnio się wysusza w kontroli. 5 gr./ kg. potrącają za sortowanie. 10-do 20% jest przemysłu, nie da się tego uniknąć. Można ograniczyć ale to by trzeba przejrzeć każde jabłko z każdej strony, co jest nie realne. Cena przemysłu jest ok. 40gr. więc zostaje jakieś maks. 20gr. różnicy za jabłka wysokiej jakości, wiadomo że są i stare drzewa i młode co jeszcze na siebie nie zarabiają, więc średnio jest 50 t. jablek rozmaitej jakości. To nie warto ponosić jeszcze większe koszty na jeszcze wyższą jakość /bo się nie zwróci/ a i ta jakość jest okupiona nie tylko większymi nakładami na opryski, i przerzedzanie i silniejsze cięcie co z kolei może obniżyć tonaż który jest konieczny dla wyższej jakości. W moim przypadku to jest jeszcze problem ze słabej klasy glebą co nie pozwoli zastosować samych karłowych podkladek. Ja myśle że sortownie mają wyśrubowane normy jakości i to zniechęca do ponoszenia dodatkowych nakladów.
KE: większe wsparcie sadownikom 07.03.2017 18:51
Jakie to dobrodziejstwo. Jak za darmo bedzie jabłko, to kto je kupi w marketach?
Glifosat - będzie raport o skutkach wycofania 02.03.2017 19:59
Wszędzie na zachodzie i u nas w dużych gospodarstwach pryska się zboża Randapem tuż przed zbiorem żeby zboże szybko i równo dojrzewało do kombajnowania. A to potem jest w ziarnie i w chlebie i wszyscy to rakotwórcze gówno zjadamy. A potem mówią że po 2020 r. co czwarty Polak umrze na raka. Ten "postęp techniczny" wymknoł się z pod kontroli i nie da się tego sprawdzić. Pewnie dla tego chcą to wycofać.
Uwaga złodzieje!!! 02.03.2017 19:36
W mojej okolicy znam kogoś kto zatrudniał cyganów do rwania jabłek. A podobno nie tak dawno ukradziono mu drogi opryskiwacz z masztem. Można się tylko domyślać czyja to robota.Ale cóż żadnych dowodów nie ma.
B1_Yara
B2_Bayer
B3_SAP_N
B3_SAP
B6_SadBox_kwitnienie
B4
Sękowski-Dereń

OStatnio na forum