Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Synthos
W2_2017_Info_karta

Profil użytkownika: Demix

user name
Imię i nazwisko:
Jan Nowak
Login:
Demix
Kiedy dołączył do portalu:
13.10.2014 14:01
Liczba wpisów na forum:
136
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
55
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
2484

Ostatnie posty użytkownika

Bałagan na forum 24.03.2017 19:20

JA   POPIERAM    TO  CO  ROBI  ADMIN,   a bardzo bym chciał żeby skończyl z tym balaganem na tym forum,  i   łączył   tematy  jak tylko się  da .  Mnie drażni, i jest to nie zrozumiałe :  zobaczcie po lewej stronie tematy jeden po drugim idjotycznie zakładane : " Firmy zakładające nawodnienie"--- dalej następny temat: "Nawodnienie  taśma kroplująca"--- następny -- " Taśma kroplująca czy przewod". 

Czy nie można zrobić to w jednym temacie ??????.   Jak będzie tysiące tematów to nic sie nie znajdzie bo wszystko bedzie rozproszone. 

Ceny jabłek na eksport 2016r. 23.03.2017 20:44

Robią sztuczki z ceną żeby "pognać" ludzi do przywożenia jabłek.  Dużo ludzi miało jabłko po gradzie i nie mieli co do chłodni włożyć, a z zagranicy jest drogie. A kontrakty muszą być spełnione. Każdy mówi że już więcej sprzedał niż w zeszlym roku o tej porze. Myśle że cena wzrośnie, wystarczy popatrzeć na ilości tirów pod sortowniami. Nawet w niedziele stoją.

opryskiwacz sadowniczy - TAD-LEN 13.03.2017 19:12

Tak jak pisze kolega wyżej. Można też całe ciśnienie regulować : większym lub mniejszym puszczaniem ciśnienia w mieszadło.  Zakładam że jest badziewiasty rozdzielacz. 

1. Rozwiercasz odrobinke większą dziurke w dyszy mieszadla. Wtedy nigdy ci się nie zapcha.

2. Zakładasz mocny zawór kulowy na szlałfie mieszadła.

3. Przykręcasz ciśnienie (zwiększasz) na zaworze sterującym plastikowym pokretłem na maksymalne ciśnienie- a całe ciśnienie pójdzie ci na mieszadlo    i tym zaworem kulowym na mieszadle regulujesz .  Jak puścisz więcej na mieszadło ciśnienie w ukladzie ci spada. Jak przykręcisz to mniej idzie ci na mieszadło a więcej na rozdzielacz i ciśnienie ci rośnie. 

4. Tylko pamietaj że nigdy nie zamykaj CAŁKIEM  zaworu mieszadła bo rozerwie ci szlałfy.

Cena za cięcie [zimowe] sadów 2016/17 25.02.2017 11:54

A ja nie dochodze do sadów ciętych wcześniej cięciem mechanicznym. Każdy kto mnie zna dobrze o tym wie. Znam też innych co mają gdzieś takie sady. 

Kary za zakup produktów rolnych bez umowy 06.02.2017 20:14

Przynajmniej w regjonie Biala Rawska  pąki  jabłoni prawie wszystkie są CZARNE. Przemarzły.   Więc zanosi się na wysoką cene przemyslu. Podpisywaniem umów można się wkopać. Tu nie chodzi o cene ale i o ilość przemysłu, bo niby skąd go wziąć.

Ostatnie komentarze użytkownika

KE: większe wsparcie sadownikom 07.03.2017 18:51
Jakie to dobrodziejstwo. Jak za darmo bedzie jabłko, to kto je kupi w marketach?
Glifosat - będzie raport o skutkach wycofania 02.03.2017 19:59
Wszędzie na zachodzie i u nas w dużych gospodarstwach pryska się zboża Randapem tuż przed zbiorem żeby zboże szybko i równo dojrzewało do kombajnowania. A to potem jest w ziarnie i w chlebie i wszyscy to rakotwórcze gówno zjadamy. A potem mówią że po 2020 r. co czwarty Polak umrze na raka. Ten "postęp techniczny" wymknoł się z pod kontroli i nie da się tego sprawdzić. Pewnie dla tego chcą to wycofać.
Uwaga złodzieje!!! 02.03.2017 19:36
W mojej okolicy znam kogoś kto zatrudniał cyganów do rwania jabłek. A podobno nie tak dawno ukradziono mu drogi opryskiwacz z masztem. Można się tylko domyślać czyja to robota.Ale cóż żadnych dowodów nie ma.
Czy polski cydr ma szanse podbić rynek ? 23.12.2016 19:32
Na sąsiednim forum " C2H5OH " jeden pisze że, już od Mikołaja dostał nowy destylator, i nie wie od czego zacząć.
Czy polski cydr ma szanse podbić rynek ? 23.12.2016 16:49
No to ja coś napisze. Szczerze to tylko raz spróbowałem cydru, i jak dla mnie to nie przepadam za tym, bo to jest taki mocno winny żeby nie powiedzieć kwaśny smak. Podobnie jak Szampan " Igristoj " też nie lubie i nie próbuje nawet w Sylwestra bo po tym jak się tylko troszkę " przecholuje" to następnego dnia można " karmić bociany" he, he. A to przez to że mają w sobie coś co nazywa się -- produktami ubocznymi fermentacji. Wniosek jest taki że najlepsze, najzdrowsze, są nawet bezsmakowe, czyste alkohole. A dowodem jest to że nawet jak wypije się nieco więcej, nawet za dużo czystego rozcieńczonego alkoholu zrobionego nawet domowym sposobem , 2 krotnie destylowanego, z cięciem frakcji, nie ma mdłości. Dlatego są całe fabryki co produkują te najlepsze sprzęty: OLM , Aabratek, itp. Po prostu po tym jak się czegoś wypije więcej, i nie zaszkodzi wiemy co jest dobre i zdrowe. I z tego co się domyślam jest tego na wsiach coraz więcej, na potrzeby wlasne, bo to w sklepie bywa różne i drogie.
B1_Yara
B2_Bayer
B3_SAP
B4
Sękowski-Dereń

OStatnio na forum