Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Info_karta

Profil użytkownika: Demix

user name
Imię i nazwisko:
Jan Nowak
Login:
Demix
Kiedy dołączył do portalu:
13.10.2014 14:01
Liczba wpisów na forum:
192
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
81
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
3581

Ostatnie posty użytkownika

Sekator dwuręczny - jaki wybrać ? 06.03.2018 17:58

Ten sekator Shark, jest ok.   Kolega kupił i jest z niego jak na razie bardzo zadowolony. Jest łudząco podobny do dawnych Sandvików. Jeśli to Japońska stal, to być może wyprze z rynku Bahco. Ta jego nie duża cena to tylko promocja, do wejścia na rynek. Jak sie ludzie zwiedzą to pewnie podrożeje na równi z Bachco. 

Ceny jabłek eksportowych 2017 03.03.2018 19:03

Ligol, Szampion od 7+ ,,   1,6 zł. + vat.  Idared 1,5.    Ja już sprzedałem wszystko, a nie ma tu wiadomości bo nikt nie sprzedaje, każdy czeka do wiosny. Bo mają być drogie bo nie ma jablek nawet za granicą. smile

Miodobranie 2015 02.03.2018 09:11

Witam.  Moi sprawdzeni pszczelaże już nie mają miodu. Kupiłem miód w sklepie spożywczym i o tej porze roku jest on płynny . Jest adres pszczelaża mikroskopijnym drukiem. Czy forumowi pszczelarze możecie mi wyjaśnić : czy to jest naturalny miód, czy naszpikowany jakąś chemją. Mam takie obawy że chyba już takiego nie kupię. 

Stacje benzynowe / dobre paliwo - opinie 18.02.2018 12:46

Witam. Chyba każdy z nas zauważył to że na niektórych stacjach jest taki olej napędowy że siadają nowoczesne systemy wtrysków, albo odczuwają to ciągniki co mało palą ropy. Sam kiedyś kupiłem legalnie rope na stacji i po jakimś czasie we Władimircu zaczoł przerywać, w przewodach wyciągałem jakieś gluty. Jak lałem nic nie zostało na sitku. Myślę że czym mniej żółty olej napędowy tym lepszy. Mam jeden ciągnik na pompo wtryskach i przydało by się wiedzieć gdzie w okolicy np Białej Rawskiej jest dobre paliwo. Czy nawet z cysterny. Brał ktoś z Was paliwo do droższych ciągników z dowozu cysterną z miejscowości, Jaktorów koło Grodziska ( fir. Bartex) i leje do tych nowszych systemów wtrysku? Lub z jakiej stacji jest naprawde pierwszy gatunek ?

Platforma MCMS czy Wodziński 26.01.2018 17:33

Wodzińskiego platformy mają nowe, ale cienkie Hińskie opony, potrafi się przebić kilka razy w tygodniu. Platworma ok. tylko lepiej ze starymi oponami ze szrotu, na pewno będą mieć więcej plucien.Najlepiej z wlasnymi.

Ostatnie komentarze użytkownika

Sadownik o sadownictwie 19.03.2018 18:30
Macie słuszną racje, ale to, co chcieli byście obliczyć diabli wezmą. Bo wystarczy że jednego dnia będzie wiatr 1 m/s. a innego 5 m./s. Ktoś powie że w taki wiatr się nie pryska, ale bywa że tak a nawet bardziej wieje cały tydzień, nawet w nocy, albo pada potem wieje. A przy takiej pogodzie i bocznym wietrze jest zachwiana książkowa dawka cieczy roboczej na liściu, jest wywiana w pola, pokrycie jest częściowo przewiane w rozmaity sposób. Nie sposób co chwile zmieniać rozpylaczy, bo te na wiatr nie nadają się na bezwietrzną pogode. I tak każdy wypośrodkowuje metody, jest to trudne i skomplikowane ale mimo to z parchem nie ma problemu. Cały czas pisze że nie da się opracować definicji dawki cieczy roboczej , i ścisłej dawki stężenia substancji bo realnie wyliczona nie oznacza że tyle będzie jej na liściu.
Sadownik o sadownictwie 17.03.2018 20:52
W czerwcu można pryskać substancją czynną Mankozeb. Kilka fungicydów ma tą substancję. I dużo ludzi jest skołowanych tymi dawkami NIŻSZYMI O POŁOWĘ , względem tych dawek w starszych programach ochrony. Więc stosując coś, co kiedyś było 4,5 kg / h a teraz jest chyba 2,5 kg /h to prosta droga do powstania odporności , i wpuszczenia Parcha. Co wy o tym sądzicie, czy oni biorą odpowiedzialność za takie skutki obniżonej dawki ?
Sadownik o sadownictwie 11.03.2018 12:17
Duże gospodarstwo Piotra Korczaka zawsze spełni wszystkie certyfikaty, bo od lat korzysta z drogiego doradztwa Holenderskiego, Niemieckiego, a nawet Polskie firmy mają tam swoje kwatery doświadczalne. Ale wiem że dużo małych gospodarstw powie że: " szkoda na to kasy, na razie daje sobie rade ". Ja myślę że każdy technolog żywienia, wie ile rakotwórczych substancji dodaje się do wędlin, i wszelkich innych pokarmów, a nawet pieczywa i jakoś NIKT O TYM NIE MÓWI .! Nie wiem dlaczego się tak uwzieli na te jabłka, kiedy zjem jabłko nic mi nie jest, a kupie nowalijki, np. ogórki, i pomidory, to są tak wyazotowane, że po zjedzeniu muszę już za godzinę iść do toalety, i to zawsze. I po prostu ich nie jem, a ze swojego małego tunelu nic mi nie jest.
Cortland, Paulared, 12-letni RedJonaprince 02.03.2018 09:32
Ja takie instruktażowe filmy podczas oglądania klikam tą gwiazdkę na dole i ustawiam 720 p. W rozdzielczości HD dużo lepiej widać, ale do tego najlepiej jak jest silny zasięg, albo internet stacjonarny, bo inaczej będzie przerywać na silnej rozdzielczości.
Szymony: uszkodzenia pomrozowe jabłoni 25.02.2018 12:16
Nie wiem czy ten film dotyczy 2018 r. czy to archiwalny film z 2015 / 2016 r. ?? Do obecnych mrozów sprawdzałem pąki u siebie i u innych klijentów i podstawa pąka była dobra , jasnego koloru.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram