Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2017_Regalis_Plus_1
W2_Agrosimex_ASX
2017_LPC

Profil użytkownika: Demix

user name
Imię i nazwisko:
Jan Nowak
Login:
Demix
Kiedy dołączył do portalu:
13.10.2014 14:01
Liczba wpisów na forum:
146
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
60
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
2751

Ostatnie posty użytkownika

T-25 sadownik 23.06.2017 20:08

Witam. Wie ktoś z Was jak wyregulować nowe taśmy hamulcowe. Jak ustawie na jazde do przodu jest dobrze to cofając zaciskają się samoczynnie hamulce. No to poluzowałem to do przodu jadąc pedał wpada cały i hamowania brak. Regulowałem tylko tą śrubą na której wisi taśma. Co to może być ?

Parch jabłoni 2017 14.06.2017 07:12

To nigdzie jeszcze jeszcze nie ogłosili końca wysiewów pierwotnych ???.

Opłaty za usuniecie drzew i krzewów (w tym jabłonie i grusze) 09.06.2017 21:53

Sławek S - dobrze to ujołeś. Ja od siebie dodam że wyciołem legalnie dużo drzew tylko z tego powodu że jak fiknie nie wolno go ruszać tylko prosić miesiąc gmine żeby pozwoliła go sprzątnąć. To jest chore !  A  i  mając drzewa można z tego być z różnych przyczyn nieszczęście, jak za ścięcie kilku drzew nielegalnie bo czasem legalnie się nie da, komornik może zabrać całą gospodarke bo taka kara że przekracza wartość. Człowiek nie może być zakladnikiem swojego drzewa. I właśnie dla tego bezpieczniej jest  NIE  mieć drzew. Obecna władza popuściła w styczniu, lutym prawo to zaraz byla wrzawa opozycji że to źle, jak teraz wprowadzają zaostrzone prawo to pewnie z powodu tych stękań mieszczuchów że za dużo wycięte. A niech kupią sobie pola i nasadzą topoli.  

Wymarznięte drzewa 06.06.2017 21:22

A  w  wiadomościach  Interi piszą  tytuł " Nowe stawki opłat za usunięcie drzew " Biznes" .  25 zł za centymetr obwodu pnia.  Co ciekawe na tej liście są też jablonie i dzikie grusze .  Chyba się w tym ministerstwie coś pomyliło albo ja czegoś nie rozumiem.undecided.  Nie wchodzi mi tu link,-- bo bym pokazał.

Parch jabłoni 2017 06.06.2017 20:43

Mam kwaterke Jonagoreta którą miesiąc nie pryskalem, bo nie mogłem wjechać, bo mokro,,  i zdziwicie się : na jabłkach nie ma parcha. Na liściach troche jest gdzieś niegdzieś plama, jest mączniak, jest mszyca. Ale już wszystko TERAZ opryskane. Między 15 kwietnia a 15 maja żadnej ochrony. A były chyba 2 silne infekcje. Wniosek jaki mi się nasuwa to że było wtedy bardzo zimno i nie doszło do infekcji pomimo że komunikaty ostrzegały o silnych zagrożeniach. A może chodziło o sprzedaż oprysków? Myśle że w te zimna opryski co 5 dni to była strata kasy. Oczywiście można było rzadziej pryskać. Wiem że teraz może za jakiś czas pokazać się wtórniak z jakiejś plamy na liściu ale i tak trzeba teraz pryskać więc nie powinien. To taka ciekawostka. 

Ostatnie komentarze użytkownika

Jakie straty wyrządziły wiosenne przymrozki w sadach UE ? 24.06.2017 18:14
Ja też znam 2 sadowników z okolicy Mszczonowa, też mają 100% plonu, ale ci mają zraszacze nad koronowe. To normalne że taki plon. A Ty Turysto piszesz o takim co nie ma nadkoronowego?
W Europie mniej owoców wiśni 18.06.2017 09:00
W okolicy Białej Rawskiej jest chyba największa klęska. Większość Łutówki ma po kilkanaście wisienek na drzewie. Jak żyje nie pamiętam żeby kiedy było tak mało. Jest nawet mniej niż w 2007r. Nawet 7 zł. za kilogram nie zrekompensuje strat.
Szacowanie strat po wiosennych przymrozkach nadal trwa 21.05.2017 15:43
Z szacowaniem szkód lepiej poczekać jeszcze. U mnie Ligol na M9 przemarzła podkładka. Wiem że są wsie gdzie całe kwatery na M9 zamierają bez względu co na niej jest zaszczepione. Ale to jest spowodowane mrozem w styczniu tego roku.
Szansa na opłacalną produkcję jabłek 15.04.2017 13:27
Dla sprzedających sadownictwo może się kończy, a prezesi sortowni tylko czekają aż ktoś sprzedaje ziemie. Znam takich co przez ostatnie kilka lat kupili po 50 a nawet 100 H. I wszystko pakują jabłonie i ciągle szukają ziemi. Może to celowo zmawiają się, żeby jak najmniej zaplacić za towar żeby ktoś upadł to go kupią. Za mało ludzi zajmuje się handlem, a z tego jest lepszy zysk niż z produkcji.
Szansa na opłacalną produkcję jabłek 12.04.2017 20:14
To może jakieś kalkulacje, bo mnie jakoś nie przekonuje ponoszenie jeszcze większych kosztów dla jeszcze wyższej jakości . Przyjmijmy najpopularniejsze odmiany Szampion, Jonagored. Dziś można za wysoką klase dostać 90gr. 25 gr/kg - przechowywanie. 3% średnio się wysusza w kontroli. 5 gr./ kg. potrącają za sortowanie. 10-do 20% jest przemysłu, nie da się tego uniknąć. Można ograniczyć ale to by trzeba przejrzeć każde jabłko z każdej strony, co jest nie realne. Cena przemysłu jest ok. 40gr. więc zostaje jakieś maks. 20gr. różnicy za jabłka wysokiej jakości, wiadomo że są i stare drzewa i młode co jeszcze na siebie nie zarabiają, więc średnio jest 50 t. jablek rozmaitej jakości. To nie warto ponosić jeszcze większe koszty na jeszcze wyższą jakość /bo się nie zwróci/ a i ta jakość jest okupiona nie tylko większymi nakładami na opryski, i przerzedzanie i silniejsze cięcie co z kolei może obniżyć tonaż który jest konieczny dla wyższej jakości. W moim przypadku to jest jeszcze problem ze słabej klasy glebą co nie pozwoli zastosować samych karłowych podkladek. Ja myśle że sortownie mają wyśrubowane normy jakości i to zniechęca do ponoszenia dodatkowych nakladów.
B1_Yara
B2_erg_system
B3_Topas_Syngenta
Herbicyd Kileo 400 SL
2017_Soldrip
2017_Frusto_Cros250ec
B3
B4
Sękowski-Dereń

OStatnio na forum