Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosiemx_Imidan
2018_BASF_Sercadis

Profil użytkownika: Demix

user name
Imię i nazwisko:
Jan Nowak
Login:
Demix
Kiedy dołączył do portalu:
13.10.2014 14:01
Liczba wpisów na forum:
196
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
86
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
3705

Ostatnie posty użytkownika

Czy to będzie klęska urodzaju ? 14.04.2018 17:55

Witam. Oglądałem wiele sadów w centrum, i widać ogromne zapąkowanie jabłoni, wiśni , brzoskwiń, nie ma najmniejszych uszkodzeń pąków, a tu długoterminowe prognozy nie wskazują na brak przymrozków. Do tego drzewa są wypoczęte słabym zeszłorocznym owocowaniem, co zanosi się na duże zawiązanie. Znajomy kolega który pracuje we Włoszech w sadach, też mówi że tam zanosi sie na duży urodzaj. W Niemczech nie wiem ale chyba też w zeszłym roku nie było tam jablek to obrodzą.  Czyżby szykowała się klęska urodzaju? I niskich cen?   A jak jest w innych rejonach kraju ? 

Belarus 422.1 czy foton 404 31.03.2018 14:03

Jeśli  chodzi o serwis firmy bielarus to ON  PRAKTYCZNIE NIE  ISTNIEJE ..     Zepsuł się silniczek od spryskiwacza szyby, i wieszak belki podnośnikowej ma wadliwy gwint, to reklamacja trwa ok. 3 miesięcy. I do dziś nie dostałem części na wymiane. Ani sami mi nie wymienili. Diler nie ma żadnej władzy, jest skazany na to czy na Białorusi to rozpatrzą.  A oni tam rozpatrują czasem bez końca. Strach pomyśleć co by było jak by walneło coś poważnego, to prędzej za swoje pieniądze się kupi jak doczeka na ich reklamacje.  Cały nowy Bielarus 320,4 kosztuje na Białorusi podobno ok. 27 tys. zł. na nasze. Po policzeniu wszystkich oplat i tak nie jest drogo, lepiej tam pojechać i kupić bez gwarancji, bo wtedy jest nie możliwa, zostanie dużo kasy a u DILERA  I TAK JEST TO SAMO CO BY KUPIŁ W FABRYCE. Kolega też miał poważniejszą naprawe i też czekał bardzo długo na rozpatrzenie, i też nie wiem czy zrobili. Jak  już ktoś kupi Bielarusa to oni olewają potrzebe reklamacji części. Ale przed zakupem pięknie obiecują serwis.

Delan - nowe odpowiedniki 28.03.2018 18:53

Co wy... Przecież nie nazwa jest ważna a składnik. Jeśli pisze jak byk, że Dithanon 700 g. w kilogramie to go tam tyle musi być. Jeśli by tak nie było firma ponosi wielomiljonowe kary za oszustwo. Przed wypuszczeniem jest kontrolowane, etykieta , hologram itd. Vwagen zafałszowywał metode emisji spalin to pomimo najlepszych prawników dowalili kare że ta firma ciężko będzie się pozbierać. A jeśli chodzi o opryski to chyba bezpłatnie można wysłać próbkę do labolatorjum i tam są tacy specjaliści że zbadają i dadzą dokument jak jest naprawdę. W przypadku uchybień jest zwrot pieniędzy, a nawet można dostać odszkodowanie jeśli się udowodni. Czytałem o tym już dawno w numerze sadu n. 

Parch jabłoni 2017 25.03.2018 12:15

Witam.  Miał ktoś z was całoroczne doradztwo z IPSAD u, cena jest duża jak dla niektórych, ale czy zwruci się w bardziej ekonomicznych zaleceniach?? Mam na myśli parch i szkodniki. Jak to sie odbywa,  jeśli lokalnie w jednej wsi popada, a w sąsiedniej nie, to skąd oni znają siłę infekcji, jeśli do tego celu potrzebna jest  stacja meteorologiczna? 

Sekator dwuręczny - jaki wybrać ? 06.03.2018 17:58

Ten sekator Shark, jest ok.   Kolega kupił i jest z niego jak na razie bardzo zadowolony. Jest łudząco podobny do dawnych Sandvików. Jeśli to Japońska stal, to być może wyprze z rynku Bahco. Ta jego nie duża cena to tylko promocja, do wejścia na rynek. Jak sie ludzie zwiedzą to pewnie podrożeje na równi z Bachco. 

Ostatnie komentarze użytkownika

Zapowiadają się wysokie zbiory owoców 06.05.2018 17:21
Ci co mają sortownie czekają na niską cene. Co roku kupują wszystkie gospodarstwa w pobliżu, i tylko duże kawałki. Cena nie gra roli.
Zapowiadają się wysokie zbiory owoców 02.05.2018 15:38
Czekając aż rynek sam się wyreguluje , to czasem prędzej rynek zlikwiduje. Tyle lat mieliśmy Ursusa, a teraz nie mamy żadnej Polskiej marki ciągników. Bo nas wyparli z zachodu, i teraz zacierają ręce ile płacimy za traktory, tzn drogo. I to jest też w innych branżach.
Spłonął obiekt grupy La-Sad w Borzęcinie ! 26.04.2018 19:10
Jest to nieszczęście ale ja tam nie wierze że samo sie zapaliło. Jak się nie mylę to nie tak dawno palił sie Rajpol. A podobno gdzieś tam w jakiejś grupie zapaliły się NOWE tiry stojące na poboczu. Wnioski można sie tylko domyślać. A zabezpieczenia przeciwpożarowe na pewno są z najwyższej półki.
U jerzy45 -ego w sadzie 26.03.2018 17:31
Wydaje mi się że jest tak dużo emocji, że lepiej było by ZAMKNĄĆ ten temat, i zaoczczędzi się wzroku od czytania .
U jerzy45 -ego w sadzie 21.03.2018 21:29
Widze różnice w prowadzeniu Wielkopolskich sadów. Widać dużo starych gałęzi na górze, ja bym od początku zmusił drzewo do rotacji pędów, dzięki temu góra była by węższa niż dól. Wtedy wszystkie gałęzie mają ładne wyrównane jabłka i nie zawsze konieczne jest letnie cięcie. Wszystkie to znaczy i cienkie młode wiszące i te grubsze. A tak to jest dużo drobnych jabłek. A jak się zbyt długo czeka..... i jest dużo starych grubych lub pogrubionych przez cięcie gałęzi , to rzeczywiście te grubasy OBJADAJĄ te młode cienkie gałązki, one słabną I JAKO MŁODE się starzeją i dają drobny towar, i nie mają szansy rozwoju, PRZEGRYWAJĄ KONKURENCJĘ Z GRUBYMI. Więc ja uważam że nie można patrzeć na gałęzie tylko w to ile dziś będzie towaru, bo np jest drogie jabłko, ale jakie będą tego konsekwencje w innych latach. Kiedy wszystkie gałęzie będą podstarzałe, i jak się weźmiemy za odmładzanie będzie to bardziej bolesne dla plonu, a skutek takiego odmładzania spowoduje że z czopów zamiast ładnych jednorocznych gałązek zawsze będą BATY. Silne które będzie trzeba wyciąć lub z nimi walczyć do końca. Dobrze prowadzone cięcie nie wymaga stosowania regalisu , zostaje kasa w kieszeni. To jest dużo, więcej niż dopłaty do hektara.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram