Najnowsze informacje sadownicze, dotyczące rynku jabłek i innych owoców, oraz rozwiązania w uprawie drzew i krzewów owocowych u naszych sąsiadów. Zapraszamy !
Najnowsze informacje sadownicze, dotyczące rynku jabłek i innych owoców, oraz rozwiązania w uprawie drzew i krzewów owocowych u naszych sąsiadów. Zapraszamy !
Jak informuje polskieradio.pl planowane zniesienie wiz dla Ukraińców do Unii Europejskiej, może odbić się na rynku pracy w Polsce. Zdaniem osób zaangażowanych w ich zatrudnianie, część obywateli Ukrainy może wybrać pracę na Zachodzie. A to zła wiadomość dla polskiego rynku pracy, na którym szacuje się, że pracuje ok. miliona Ukraińców.
W gospodarstwach rolnych kradzione są nie tylko worki z magazynów, przygotowane do sprzedaży lub wysyłki do fabryk cukierniczych, ale i sadzonki leszczyn - podkreślają włoskie media. Cena „brązowego piemonckiego złota", jak nazywane są hodowane tam orzechy, ostatnio wzrosła. Kwintal kosztuje od 300 do 630 euro.
Jak wynika z raportu United States Departament of Agriculture (USDA) zbiory jabłek w Chinach w sezonie 2016/2017 wyniosą ok. 43,5 mln ton czyli o 2 % więcej niż w roku ubiegłym (2015/2016).
Jak informuje rmf24.pl Rosjanie polskimi jabłoniami chcą obsadzić 1200 hektarów, a jak ujawnił pełniący obowiązki gubernatora Anton Alichanow, to polscy sadownicy uczą obecnie Rosjan.
Włosi idą w ślady Polski i starają się o dopuszczenie swoich jabłek na rynek chiński....Zainteresowanie włoskich producentów rynkiem Chińskim wynika przede wszytki z faktu utraty ważnych rynków zbytu takich jak Liban, Egipt czy Algieria.
Grono krajów, których przedstawiciele odwiedzają targi WOP w Dubaju, z każdym rokiem jest coraz większe. Dlatego też udział w tym wydarzeniu to dla sadowników nie tylko szansa na nawiązanie kontaktów z lokalnymi dystrybutorami, ale także możliwość podjęcia współpracy z przedstawicielami branży owocowo-warzywnej z całego świata.
Jak informuje ARR 18 listopada 2016 roku Komisja Europejska zaakceptowała polski program, złożony przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej który dotyczy promocji polskich jabłek objętych Chronionym Oznaczeniem Geograficznym „Jabłka grójeckie” i europejskich jabłek pt. „Czas na jabłka z Europy”. Program skierowany jest na rynek Algierii i Egiptu.
Jak czytamy w raporcie amerykanów UE jest drugim po Chinach największym producentem gruszek. Z raportu wynika, że komercyjna produkcja gruszek w Europie w sezonie 2016/2017 wyniesie 2,3 mln ton – oznacza to 8% spadek produkcji w porównaniu do minionego sezonu (2015/2016).
Jak podkreślają Amerykanie Europa jest jednym z wiodących producentów jabłek na świecie. Zauważają, że aż 77 % całej produkcji jabłek europejskich produkowanych jest przez pięć krajów członkowskich: Polskę (30 %), Włochy (20 %), Francje (13 %), Niemcy (9 %) i Hiszpanie (5 %).
Polska słynie z produktów żywnościowych bardzo dobrej jakości. Wielowiekowe tradycje, stare receptury i najnowsze technologie, w połączeniu z jedną z najnowocześniejszych w Europie baz przetwórczych, dają gwarancję wysokiej jakości i dobrego smaku.
Niektóre kraje Unii Europejskiej w tym Niemcy stosują obostrzenia wobec polskich jabłek, walcząc z bardziej konkurencyjną ofertą handlową z Polski.
Jeśli obywatele krajów UE nie będą mogli pracować w Wielkiej Brytanii to tutejsi sadownicy będą musieli zredukować zbiory mówi Laurence Olins przewodniczący Związku Sadowników Wielkiej Brytanii.
Szwedzka sieć marketów Ica wstrzymuje sprzedaż 19 ton jabłek. Mają zawyżony poziom środków opryskowych, które mogą szkodzić systemowy nerwowemu. Telewizja SVT twierdzi, że jabłka pochodzą z Polski.
Niemal cztery tony jabłek pochodzących z Polski zostały zatrzymane przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa. Owoce nie zostały przepuszczone na granicy. Następnie zostały zniszczone w zakładzie utylizacji we Władywostoku.
Polscy sadownicy liczą, że rynek drugiej gospodarki świata wchłonie sporą część zbiorów, na które embargo nałożyła Rosja. Podczas wizyty prezydenta Chin w Polsce może zostać ogłoszone zniesienie embarga na import polskich jabłek
Kwietniowy powrót zimy, płace minimalne i tanie jabłka z Polski – sadownicy znad Jeziora Bodeńskiego mają aż nadto powodów do obaw, pisze „Sueddeutsche Zeitung”.
Resztę musimy wyeksportować. W ostatnich latach naszym najlepszym odbiorcom była Federacja Rosyjska, niestety po wprowadzaniu embarga na żywność nie jesteśmy już w stanie tam wysyłać owoców. Szukamy zatem nowych rynków. Niebawem zaczniemy eksportować pierwsze partie jabłek do Chin
Rosyjskie służby zniszczyły dziś 19,5 tony jabłek pochodzących z Polski. Utylizacji dokonano na jednym z wysypisk w obwodzie smoleńskim. W ciągu ostatnich 10 miesięcy, zniszczono w Rosji kilka tysięcy ton żywności, przywożonej z krajów objętych embargiem – informuje tvp.info Z komunikatu Federalnej Agencji Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego wynika, że ciężarówka z...
Zgodnie z programem rozwoju rejonów na lata 2016-2020, do roku 2020 Kazachstan planuje zwiększyć areał wysokowydajnych sadów jabłoniowych do 1.600 hektarów. Tylko w tym roku w obwodzie Żambylskim Republiki Kazachstanu planowane jest utworzenie nowych sadów jabłoniowych na terenie 172 hektarów.
Notowania mamy dobre. Chińscy konsumenci uznają europejską żywność za bezpieczną o wysokiej jakości. Polska, jako jeden z największych unijnych producentów, zaczyna na tym korzystać. W zeszłym roku nasze obroty z Chińską Republiką Ludową wyniosły około 25 miliardów dolarów. Z czego 10% stanowił eksport. Coraz częściej, to wysyłka żywności.
Portal sadownictwo.com.pl powstał i działa jako niezależny serwis internetowy przeznaczony dla producentów owoców.
Data założenia: 10 czerwca 2001 r.
Pomysłodawca i twórca: Marcin Zachwieja
Portal sadownictwo.com.pl
e-mail: kontakt@sadownictwo.com.pl
Najnowsze komentarze