Dostosowanie technologii uprawy do zmieniającego się klimatu to konieczność - mówią eksperci. Jedną z podstawowych inwestycji jest nawadnianie, zacząć jednak trzeba od czegoś innego - przede wszystkim od badania i odkwaszania gleby – informuje Agrobiznes.
Na podstawie nowych przepisów na rynek Unii Europejskiej będą mogły być wprowadzane tylko te nawozy i produkty nawozowe, które spełniają unijne wymogi w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Przepisy te mają wpłynąć na zwiększenie asortymentu produkowanych nawozów i produktów nawozowych zapewniając rolnikom dostęp do większej liczby produktów.
Mariusz Byliniak opisuje metody podawania nawozów wraz z nawanianiem upraw. Chcesz dowiedzieć się czy wybrać inżektor, pompę wraz z inżektorem, pompę nawozową? Zobacz cechy każdego rozwiązania.
Film jest nagraniem Internetowej Konferencji Sadowniczej z dnia 7.02.2019. Tematem wykładu doradcy sadowniczego jest nawożenie sadów w okresach anomalii klimatycznych. Czego dowiesz się podczas konferencji?
Wnioski z przeprowadzonych analiz gleby oraz liści w aspekcie wysokiego plonowania drzew w 2018 roku. Czy tylko brak magnezu w glebie, a może proporcje potasu i magnezu? Co zrobić gdy proporcje składników są nieprawidłowe ? Próchnica i jej wpływ na składniki pokarmowe...
Fertygacja to technika nawożenia umożliwiająca jednoczesne wprowadzenie wody i składników pokarmowych za pomocą taśm, linii kroplujących czy innych systemów nawodnieniowych, spotykanych w uprawie. Z pozoru łatwa do wykonania, dostarcza jednak wielu problemów i pytań. Wychodząc naprzeciwko zapotrzebowaniu, Yara Poland organizuje konferencję, na której podzieli się własnymi...
Grupa Azoty nabyła 25.000 udziałów stanowiących 100% kapitału zakładowego w spółce Goat TopCo GmbH z siedzibą w Münster, w Niemczech – właściciela COMPO EXPERT. Wykonanie umowy oraz zamknięcie transakcji jest konsekwencją spełnienia się wszystkich warunków zawieszających zawartych w umowie sprzedaży.
Nawożenie po kwitnieniu w sadach powinno opierać się między innymi na dostarczeniu łatwo przyswajalnego wapnia. Dlaczego? Ponieważ niedobór wapnia w owocach negatywnie wpływa na ich wartość handlową i przechowalniczą. Prowadzi do zwiększonej podatności na gnicie oraz utraty jędrności podczas przechowywania. Owoce są drobne, podatne na pękanie i korkowacenie, wykazują...
Michał Malicki - doradca sadowniczy opisuje kompleksowy program nawożenia wapniem upraw sadowniczych. Zobacz jak prawidłowo podawać wapń roślinom, aby wyprodukować owoce wysokiej jakości.
W Polsce dość późno wysiewacie nawozy azotowe, a 90% azotu jakiego rośliny potrzebują przypada na okres kwitnienia. Jeśli stosujecie nawożenie organiczne np.: obornik to zawarty w nim azot nie powinien być wliczany do dawki startowego nawożenie azotowego gdyż będzie on dostępny dla rośliny w późniejszym terminie. Na start najlepiej wysiewać saletrę amonową lub saletrzak....
O roli wapnia w roślinach, szczególnie tych sadowniczych oraz jego zasobności w glebie i roślinie opowiada Dominik Poszywała.
Ciekawy wykład jaki przeprowadził Andrzej Grenda, YARA Poland Sp. z o.o. podczas 27 Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu.
Dość nieoczekiwane tempo wegetacji w tym roku, związane z wysokimi temperaturami wpływa na szybkie wchodzenie w kolejne fazy rozwojowe. Szczególnie ważnymi składnikami pokarmowymi wpływającymi na zwiększenie odporności na niskie temperatury oraz przygotowującymi roślinę do nieuchronnie zbliżającej się fazy kwitnienia są cynk, bor oraz fosfor.
Co możemy zrobić po zimie, z punktu widzenia nawożenia gleby i odżywiania roślin, ażeby pomóc zregenerować się drzewom w sadzie i zapewnić dobry start?. Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a wszystko zależy od kondycji sadu, która była kształtowana w poprzednich sezonach, poziomu agrotechniki, plonu oraz warunków, które doświadczyliśmy podczas zimy.
Należy mieć świadomość, że aby przetrwać tzw. trudne czasy, musimy produkować owoce wysokiej jakości. I to tanio. Jakość jest niezbędna dla utrzymania i zdobywania nowych, wymagających rynków zbytu.
Eric van der Hoeff, holenderski doradca sadowniczy z firmy FruitConsult prezentuje zalecenia nawożeniowe dla polskich sadów na podstawie próbek gleby w nich pobranych i analizowanych w holenderskim laboratorium. Wykład z 6. Konferencji Nawożeniowej w Warce.
Nawozy specjalistyczne to szansa na dalszy rozwój polskiego przemysłu chemicznego. Wbrew pesymistycznym prognozom i mimo konkurencji ze strony mających dostęp do tańszego gazu krajów dawnego ZSRR polska branża już teraz jest liderem regionalnym w produkcji nawozów.
Najnowsze komentarze