Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

ZSRP: Apelujemy o wstrzymanie dostaw jabłek przemysłowych !

ZSRP: Apelujemy o wstrzymanie dostaw jabłek przemysłowych !
APEL ZWIĄZKU SADOWNIKÓW RP W SPRAWIE WSTRZYMANIA DOSTAW JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH


Związek Sadowników RP apeluje do wszystkich sadowników o niedostarczanie owoców do punktów skupu. Zakłady przetwórcze od początku tego sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. Argumenty od lat są takie same - nadprodukcja i niskie ceny koncentratu na świecie. To kłamstwo i perfidna gra marketingowa! Zagraniczne koncerny żerując na polskich sadownikach i kupując surowiec za bezcen świadomie zaniża cenę koncentratu na światowych rynkach. Oni zarabiają na naszej ciężkiej pracy i kosztem naszych rodzin!

Związek Sadowników RP od wielu lat prowadzi działania mające na celu wprowadzenie ceny minimalnej i umów kontraktacyjnych. Niestety bezskutecznie! Dlaczego? Nie jesteśmy zorganizowani! Nie ma wśród nas jedności i bez skrupułów wykorzystują to przetwórcy!

Sadowniku odpowiedz sobie na pytania:
► Czy cena 0,15 zł za jabłka przemysłowe pokrywa koszty produkcji?
► Czy ta cena pozwoli Ci zapewnić ciągłość produkcji w przyszłym roku?
► Czy będziesz w stanie uregulować zobowiązania wynikające z kredytów i bieżących opłat?
► Czy będziesz w stanie w tym roku zapewnić godziwy byt swojej rodzinie?

Nie możemy kolejny rok dać się rozegrać przetwórcom! To ostatni moment na reakcję i podjęcie konkretnych działań! Jedyną skuteczną metodą jest zablokowanie im możliwości zarabiania pieniędzy poprzez brak dostaw surowca!

Z dniem 1 września 2016r. zaprzestajemy sprzedaży jabłek przemysłowych aż do odwołania!

Zarząd Główny Związku Sadowników RP

 

12 września poniedziałek o godz.10.00 – pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie – ZSRP organizuje akcję protestacyjną-walczymy o przetrwanie !!

Trasa poniedziałkowego protestu ma przebiegać następująco:
przemarsz spod pomnika Józefa Piłsudskiego (ul. Belwederska) alejami Ujazdowskimi z zajęciem pasa ruchu pod kancelarię Premiera Rady Ministrów dalej Alejami Ujazdowskim skręt w aleje Szucha pod Ministerstwo Spraw Zagranicznych powrót do al.ujazdowskich przemarsz na Plac trzech krzyży pod Ministerstwo Rozwoju następnie przejście Nowym Światem skręt w lewo w Świętokrzyską przemarsz pod Ministerstwo Finansów przejście pod Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej przemarsz Świętokrzyska do Marszałkowskiej skręt w lewo w Marszałkowską przemarsz skręt w lewo we Wspólną przemarsz pod Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  

źródło: polskiesadownictwo.pl

komentarze (236):

dodaj komentarz
darek
darek 30.08.2016 13:42 Przetwórcy chcieliby płacić więcej, ale po prostu nie mogą - podaje polityka.pl. Co to dokładnie oznacza?

Zakończył się sezon wiśniowy, jednak wciąż odbija się on szerokim echem wśród sadowników. Nie ma się co dziwić, ceny w ostatnich dniach skupu wiśni były skandalicznie niskie, a i cały sezon nie należał do udanych.

Jak twierdzą przetwórcy, ceny owoców były tak niskie, gdyż nie mieli oni rynku zbytu i pomimo, że chcieli płacić więcej, nadwyżka owoców w magazynach z początku roku, wysokie zbiory wiśni w Serbii spowodowały nadpodaż wiśni na rynku.

Poza tym, jak mówią przetwórcy, winę ponoszą sami sadownicy, w szczególności ci, którzy bez opamiętania brali unijne pieniądze na rozwój mało rentownych przedsięwzięć. Ponadto owoców jest za dużo, przetwórnie muszą sprzedawać swoje produkty w absurdalnie niskich cenach i upadają jedna po drugiej. W Polsce zmowy cenowej nigdy nie było i nie będzie. Będzie za to katastrofa gospodarcza, za co winne są zarówno dwa poprzednie rządy, jak i ten obecny.

A co na to Ministerstwo Rolnictwa? Ministerstwo zapewnia, że sprawę traktuje priorytetowo. Po pierwsze, jest autorem drugiej wystosowanej skargi do UOKiK. Po drugie, właśnie opracowuje spójny program rozwoju głównych rynków rolnych w Polsce.
Czemu tak tanio?
Konkretów jednak brak. Jedyną nadzieją na rozwiązanie konfliktu pozostaje UOKiK. Sadownicy liczą, że urząd ustosunkuje się do sprawy przed zbiorami jabłek, które zaczynają się na początku października. Tymczasem urząd ma 30 dni na przeczytanie korespondencji, zanim podejmie (lub nie) decyzję o wszczęciu postępowania. Zegar bije, a z każdym dniem nadzieja na spokojną jesień na polskiej wsi staje się coraz mniejsza.

żródło
http://www.fresh-market.pl/owoce_i_warzywa/owoce/wisnie/czemu_tak_tanio,p577634720
kris67
kris67 30.08.2016 14:38 Ten cały artykuł na polityce to stek bzdur i jeszcze portale ogrodnicze to kopiują, szkoda gadać.
cycek
cycek 30.08.2016 18:44 Jezeli przetwornie tak upadaja to prosimy o liste tych ktore upadly, chetnie sie ktos znajdzie by je kupic i postawic na nogi. Chyba ze takich zakladow nie ma...
maniek36
maniek36 30.08.2016 20:26 Jedne przetwórnie upadają a kolejne chcą się otwierać.
Niemcy budują najnowocześniejszą w Europie fabrykę soków:
żródło
http://www.echodnia.eu/strefa-biznesu/wiadomosci/a/niemcy-buduja-w-koprzywnicy-najnowoczesniejsza-w-europie-fabryke-sokow,10570672/
piter00100
piter00100 30.08.2016 22:22 Ktoś mi powie jaki zakład ostatnio upadł? Wszystkie niby upadające przetwórnie przejmuje zagraniczny kapitał Niemcy/Ukraina im się opłaca nam nie. Zresztą tak jest nie tylko w naszej branży. Nasze kopalnie zadłużone po uszy, a Niemcy budują u nas nowe kopalnie. Im się opłaca a nam nie. (jak ktoś nie wieży niech sobie sprawdzi w googlach) Ktoś mi wyjaśni jak to możliwe???

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

maniek36
maniek36 30.08.2016 13:58 Przecież spad to tylko dodatek/bonus do produkcji. Każdy szanujący się sadownik produkuje jak najwięcej jabłek wartości handlowej/deserowej a nie spady...
zlosliwiec
zlosliwiec 30.08.2016 21:56 Pewnie maz układy tam na górze i lodem Ci nie sypnoł.Niektórzy nie mieli tyle sczęścia....Nie wszyscy posiadaja siatki przeciwgradowe

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 30.08.2016 14:28 ciekaw jestem skutków apelu, dla mnie to nie problem się wstrzymać bo i tak nie zbieram, ale ciekawe jak inni, chyba istotna częścią tego będzie próba rozmów z osobami którzy dalej będą wozić jabłko po tej psiej cenie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

swaczunio
swaczunio 30.08.2016 14:32 Spad jest faktycznie dodatkiem do produkcji ale nie dla dla wszystkich sadownikow jeszcze w kraju i puki nie zmieni sie jakosc owocow to dlugo bedziemy sie borykac z tanim spadem-to po pierwsze a po drugie w tym roku takie obszary sadow sa dotkniete gradem ze tym gospodarza pozostalo tylko jablko przemyslowe i teraz sam jadac samochodem widze jak ludzie robia te sady na czysto-jak zbieraja to i zrywaja co reszte zostalo.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 30.08.2016 15:16 Ten artykuł celowo wkleiłem a wynika z niego ze konceny przetwrcze maja nas za debili a żądy sprawujace władze też to pytanie do kazego sadownika czy pozwoli zeby zachodni inteligentny kapitał celowo zaniżał ceny a my i nasze rodziny w tym pomagali im bedziemy pomagali

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 30.08.2016 15:22 Apel, który został ogłoszony jest dedykowany właśnie dla sadowników,których w tym roku grad nie oszczędził! Przecież nie dla działkowiczów,czy pseudo rolników! Powinniśmy być z Nimi solidarni,bo nigdy nie wiadomo kogo to spotka!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 30.08.2016 15:39 w sumie Goja ma rację, poszkodowani przez grad najwięcej zyskają na wzroście cen przemysłu

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 30.08.2016 16:12 Szanowni Państwo proponuję wziąć telefon w łapkę i wysłać krótki komunikat o apelu do znajomych! Sąsiadowi też można o tym napomnieć! Żeby nie było później,że ja nie wiedziałem,bo w necie nie siedziałem!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 30.08.2016 17:52 Ludzie!! A dlaczego nikt nie apeluje do podmiotów skupowych o wstrzymanie kupna?? Ja znam takich " sadowników" którzy nie korzystają z internetu, są zapatrzeni tylko w swój czubek nosa, i tylko jego widzą, być może nie wiedzą o jakimkolwiek apelu.
Trzeba wymyślić coś żeby to skupy zaprzestały skupu, a jeśli nie zaprzestaną to ich do tego zmusić. Sprawa będzie rozwiązana.
Wymyślić pisemne oświadczenia z podpisem tych skupów że zaprzestaną skupu,choć na jakiś czas, inni co nie podpiszą się udławią sami. Jeśli sadownicy będą wiedzieli kto się nie zgodził w przyszłości będą wiedzieli kto jest solidarny i tam do tych solidarnych będą wozić.
kris67
kris67 31.08.2016 11:57 Większość skupowych wypnie sie na nas jak zawsze, oni swoje zarobią czy będzie 10gr czy 50gr, niestety.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 30.08.2016 18:23 W każdej miejscowości są tablice informacyjne,tam też można zamieścić info o apelu! ,,Poczta pantoflowa" szybko działa :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ashero1900
ashero1900 30.08.2016 22:25 Nie każdy sadownik ma dostęp do takich informacji.
Gdyby każdy kto jest za wstrzymaniem wożenia jabłek za psie pieniądze by wywiesił coś w rodzaju baneru na bramę że nie wiezie jabłek za tę cene to innych obok sąsiad też by się wstrzymał.
Dzisiaj każdy myśli że ten obok czyli sąsiad wozi to ja tez zawioze.. Taka jest prawda.
Trzeba się zastanowić nad takim pomysłem, gdyby ktoś na tym forum koordynował taką akcję a reszta by wywieszala oznaczenia protestu to moim zdaniem można by było coś wywalczyć.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ashero1900
ashero1900 30.08.2016 22:43 Teraz jest jedyny właściwy moment na protest. Cena przemysłu jest na tyle niska że praktycznie nie zbierając jabłek nic się nie traci przeliczając koszt zebrania jabłka i transport. Jak ktoś chce mieć dnoiwkę 100 zł to zapraszam do mnie do pielenia malin a jabłka niech zostawi na lepsze czasy, można je magazynować w skrzyniopaletach, jak kilka zgnije to nic to przemysł!!!
Należy przyjąć jakiś symbol protestu aby każdy wywiesił info na bramie że nie oddaję jabłek aż do zmiany ceny. Ktoś na forum może określić minimalną stawkę przemysłu zgodną z minimum oczekiwanym wg. obecnej sytuacji rynkowej.
UWAŻAM ŻE TAKIE ROZWIĄZANIE może przynieść efekty, może nie w pierwszym tygodniu wywieszania banera czy flagi na bramie ale zainteresuje to innych i możliwe że coraz więcej z nas zacznie coś realnie robić bo tylko zgrany zespół może coś zdziałać. Nie będzie efektów gdy 100 z nas bedzie protestować w w/w sposób ale 5000 sadowników to już jest siła. A to będzie pierwszy krok do tego by szacunek nam zwrócona za naszą ciężką pracę
kris67
kris67 31.08.2016 11:56 Przecież to forum czyta garstka ludzi, z czego wnioskując po corocznych tematach: "cena jabłek deserowych" i " cena jabłek przemysłowych" gdzie przy przemyśle jest 10 razy tyle stron co przy deserowych czy eksportowych, to w większości to działkowcy produkujący przemysł. I oni mają ustalać ceny?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 30.08.2016 22:58 Napisałam dziś na forum,ale napiszę też tu:dziś rozesłałam do znajomych komunikat o apelu i co?! Nikt pojęcia nie miał,że cokolwiek będzie organizowane! Może się powtarzam,ale TAKIE INFORMACJE POWINNY BYĆ WSZĘDZIE!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ashero1900
ashero1900 30.08.2016 23:06 A co ten związek robi by zjednoczyć nas w działaniu??????
Nawet prawdziwej strony www nie mają, znalazłem ich taką stronkę gdzie można wykupić ogłoszenie lub reklamę na całą stronę za 1300 zł oraz inne stawki itd... Czy związek nie ma funduszy na stworzenie strony i jej prowadzenie w myśl pomocy sadownikom?? Czy właściciel strony nastawiony jest na zarabianie kasy na reklamach??? Czy związek ma ten tysiąc złotych rocznie na stronkę czy nie?? A gdzie są ulotki w skrzynkach sadowników które uczyły by nas jak postępować w tych trudnych czasach?? 1000 ulotek kolorowych to kasa 100-150 zł. Kolportaż powinien być zrobiony siłami członków związku jako wolontariat. Sam się zgłaszam do takiej pracy- w mojej okolicy w promieniu 5 km jest 60 sadowników to żaden problem w przekazaniu im takiej ulotki. Wiemy że większość sadowników często mieszka w zagłębiach sadowniczych Sandomierz, Grójec, Wandalin, Józefów itd i że tam ponad połowa gospodarstw do sady. nie widze problemy z dotarciem do nich z informacją co robić. To tylko moje prywatne gdybanie, możliwe że nie mam pojęcia co piszę ale coś trzeba robić i od czegoś trzeba zacząć. Czekam na propozycję innych. Pozdrawiam.
artemida
artemida 31.08.2016 07:32 Może by przedstawiciel Związku zabrał głos aby rozwiać wątpliwości ASHERO 1900???
kris67
kris67 31.08.2016 11:53 NIE MA PIENIĘDZY. Do związku należy ok. 3 tys ludzi którzy płacą składke ROCZNĄ w wysokości 40zł, za to trzeba opłacić siedzibe, sekretarke, wszystkie działania i wyjazdy przedstawicieli do copa cogeca czy ministerstw itp.wszystkie ulotki, informatory, plakaty, stoiska na wszystkich konferencjach. I wiele wiele innych, jak możesz opłacić wszystko z tej śmiesznie niskiej składki? Jakby do związku należało te 200tys sadowników którzy sie utrzymują z sadów( nie mówie tu o działkowcach czy o tych co pracują i mają troche sadu) to możnaby było coś organizować, a tak siedzi taki czlowiek jak ty i wiecznie narzeka a szkoda mu zapłacić 40zł składki rocznie.
artemida
artemida 31.08.2016 12:16 No widzisz kris, 197 000 SADOWNIKÓW zaoszczędza rocznie po 40zł czyli na pół litra. Po obaleniu flaszki świat wygląda całkiem inaczej....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ashero1900
ashero1900 30.08.2016 23:08 Ja jabłek nie zbieram do ceny 38-40 groszy. A mam 2,5 hektara.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ashero1900
ashero1900 30.08.2016 23:12 Strona Związku
http://www.poprzednia.zsrp.pl/index.php/nasz-zwiazek/druki-do-pobrania

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 30.08.2016 23:28 ZSRP https://www.polskiesadownictwo.pl/

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ashero1900
ashero1900 30.08.2016 23:49 a myślałem ze to o polskich sądach jest... ale podobnie działają z prędkością błyskawicy

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Spartan300
Spartan300 31.08.2016 00:08 Sadownicy, przedstawiciele KUPS-u twierdzą że mają kłopoty ze zbytem koncentratów, nie pogłębiajmy trudnej sytuacji branży przetwórczej w ramach jakże potrzebnego zrozumienia, nie dostarczajmy surowca przetwórniom by nie obarczać zakładów dodatkowymi kosztami i nie narażać na dalsze straty. Sadownicy okażcie serce branży przetwórczej.
kris67
kris67 31.08.2016 11:48 I takie posty sie ceni. Cała prawda i tylko prawda!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

karolkarolkarol
karolkarolkarol 31.08.2016 08:27 8 lat pan prezes ZSRP był Posłem i co zrobił dla nas sadowników?????
Teraz przez kilka lat będziemy mieli to co wypracowali dla nas Posłowie PSL
28_08_2016 w Jasieńcu święcili sztandar i wychwalali się jak to dobrze rządzili a ludzie stali i gdyby nie deszcz (dobrze że padało bo nie lubię przemocy ) to co niektórzy wyjechali by ale na sygnale pogotowia
karolkarolkarol
karolkarolkarol 31.08.2016 08:31 Nie jestem za pis-em widzę ile błędów robią ale PO-PSL nie przebiją
artemida
artemida 31.08.2016 08:42 Poprzednicy próbowali robić to czego oczekiwali nieliczni sadownicy - członkowie związku. Nowi nie popełniają błędów bo...nic nie robią...
kris67
kris67 31.08.2016 11:47 Wejdź sobie na strone związku i poczytaj wiadomości z ostatnich 8 lat i skończ sie wypowiadać.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 31.08.2016 08:29 dobrze by było porozklejać plakaty informujące o proteście ,najlepiej na punktach skupu ,związek powinien też namówić właścicieli skupów którzy też są sadownikami żeby przyłączyli się do protestu i przestali kupować spady ,przez tyle lat przetwórnie nas wykorzystywały ,trzeba w tym roku wreście przeprowadzić skuteczną akcje protestacyjną ,albo niech płacą nam a spady tak jak w tamtym roku ,albo nie kupią ani kila jabłek ,niech te 2 miliony ton przemysłu zgnije pod drzewami ,a za mniejszą cena jak50 gr nikt nie powinien zbierać
kris67
kris67 31.08.2016 11:46 A więc drukuj i jedź na najbliższe skupy powiesić, czy będziesz woził i czekał aż prezes Maliszewski przywiezie ci kartke a4 wydrukowaną?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 31.08.2016 09:31 Zadzwoniłam do Agrobiznesu i też nic nie wiedzieli... Kurcze jak ten APEL ma być skuteczny,skoro nikt nic o tym nie wie?!
kris67
kris67 31.08.2016 11:46 Przecież jak już gdzieś tu pisałem, w agrobiznesie nastąpiła dobra zmiana, szefem redakcji został czlowiek z ministerstwa rolnictwa który kontroluje co może być pokazane a co nie. W apelu jest wezwanie rządu do interwencji a w agrobiznesie usłyszymy niedługo że ceny są na zadowalającym poziomie i sadownicy popierają działania ministerstwa. Chcieliście komuny to macie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

chojec7
chojec7 31.08.2016 11:22 Agrobiznes nawet nie chce słyszeć o naszych problemach. Było kilka wywiadow no ten temat ale nie pozwolili tego puścić. Chyba wraca propaganda czasów komuny.
Goja
Goja 31.08.2016 13:04 Jak widać po dzisiejszym Agrobiznesie warto próbować!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Monika33
Monika33 31.08.2016 15:31 Do tych którzy mieszkają blisko skupów: sypią czy nie?Akcja jak najbardziej słuszna i jeżeli przetwórcy tłumaczą,że jest tak niska cena ,bo nie mają zbytu na koncentrat niech zwyczajnie nie kupują jabłka,niech się przerzucą na coś innego i oni nie będą mieli problemu ,a i my jasną sprawę,jabłko spadowe zostaje pod drzewami,do chłodni idzie tylko ładny deser ,wszystko gra i nagle nie ma nadprodukcji:))

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Fragii
Fragii 31.08.2016 18:51 Hmmm ten apel powinien dotyczyć 10% likwidacji swoich nasadzeń. Czy naprawdę nie prościej zmniejszyć swoją produkcję niż zostawiać jabłko pod drzewkiem? Po co pryskać, po co siać nawóz skoro towar zostaje na ziemi?
W moich okolicach nikt nie chce słyszeć o takich apelach i oddają cały czas... mówią jak ma się zmarnować pod drzewkiem to lepiej oddać...
sandm
sandm 31.08.2016 19:34 Sprawa jest prosta przestańćie sadzić nowe sady w mojej okolicy co trzeći sadownik w ostatnich 4 latach zwiekszył powieszchnie gospodarstwa o ok 2ha.Prawda jest bolesna dadzą teraz cene lepszą to sadów znowu przybędzie,już chyba wszystkie ugory i łąki zaorali i wsadzili jabłońie.Ta droga prowadzi wiećie do czego.Sadownictwo niedługo trafi pod respirator!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Prosad
Prosad 31.08.2016 20:20 Jakie apele?? Po co i dla kogo?? Właśnie wróciłem z przejażdżki Sandomierz - Warka - Grójec, bo chciałem zobaczyć co słychać w "temacie". Przejechałem po okolicach tu i tam, porozglądałem się trochę i co ... ?? To co zwykle - robota wre :) Pozdrowienia dla Pana z Ursusa 3502 z okolic Mogielnicy, który dzielnie ciągnął 2 platformy upchane po brzegi jabłuszkiem ....
Green25
Green25 31.08.2016 21:00 Należało strzelić fotkę i wrzucić na forum .Pokazać jak to w "największym sadzie Europy " sadownicy dorabiają się na jabłkach . ZSRP organizujcie protesty,strajki , blokady teraz już!!! Na co czekacie? Za miesiąc wyskoczycie na ulice kiedy już będzie po ptokach? Niskie ceny przemysłu niszczą cenę jabłka deserowego !!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

spynio
spynio 31.08.2016 21:03 Rozmawiłem ze skupowym jutro zamknięte na kolejnym skupie zamknięte więc coś zaczyna się dziać.A jak będzie zobaczymy oby w dobrą strone.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Maniek35
Maniek35 31.08.2016 21:25 Nie wiem na ile jest to prawdą ale słyszałem od skupowego iż zakłady w najbliższym tygodniu/dwóch też chcą pokazać jedność/siłę i mają albo ograniczyć do minimum przerób albo w ogóle zaniechać przyjmowania. I co wy na to? ile w tym może być prawdy??

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 31.08.2016 21:52 Dla wtajemniczonych : zapewne ,,trzecia prawda"!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

dicz
dicz 31.08.2016 22:11 Wszyscy piszą na forum a nie wszyscy starci siedzą na internecie . proponuję aby każdy wydrukował powyższy apel i powiesił na siatkach sąsiadów , tablicach ogłoszeniowych drzewach przydrożnych niech wszyscy wiedzą że taki apel w ogóle istnieje

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Spartan300
Spartan300 31.08.2016 23:22 Znaczy ta góralska, rozreklamowana przez księdza Józefa Tischnera ?
Goja
Goja 31.08.2016 23:32 Jak najbardziej :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Fragii
Fragii 01.09.2016 02:38 Monika33 - czyli jak ja kupuje trociny w tej chwili za 0 zł bo zakłady po prostu chcą się ich pozbyć, powinienem przestać i poczekać aż zażyczą sobie 40 zł od metra? Tego też oczekujesz od firm? Że skoro mogą mieć surowiec za 10 gr, mają przestać skupować aż w końcu będą musiały zapłacić 50 gr? Bo sadownikom wiatr w oczy wieje? Ludzie jabłek jest za dużo, po co prowadzić puste dysputy. Nie sprzedacie ich za 10 gr, zgniją pod drzewkiem. Ot cała filozofia. Trzeba było nie sadzić tyle to byście mniej się narobili a więcej zarobili. PS. NIe wiem jak u Was ale w moim regionie prace wrą a i tirów pod zakładami nie brakuje.
grhist
grhist 01.09.2016 06:44 sadowników o nadprodukcji próbuje pouczać Fragi, co właśnie sadzi borówkę
kris67
kris67 01.09.2016 16:01 Jak zwykle pisze bajki o tych trocinach. A co do jabłek, jeśli byłoby ich faktycznie za dużo to zakłady by ich nie kupowały, a tak przerobiły wszystko co wozili z kontorli i teraz biorą non stop każdą ilość, nie ma zapasów a cysterny odchodzą na bieżąco. Jakbyś miał możliwość sprzedania lub zmagazynowania 100 tys ton jabłka to kupiłbyś 200 tys? No nie, więc to co oni mówią to jedna wielka fikcja.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janekr
janekr 01.09.2016 07:39 sorki że inny temat. Fragii gdzie odbierasz te trociny? w moim regionie dzwoniłem do 6 tartaków. I jakoś nie są za darmo bo to nie jest odpad do utylizacji tylko do dalszego przerobu! w tym zakładach na trocinki odbiera się na zapisy. Czas oczekiwania ok.2 m-cy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janekr
janekr 01.09.2016 07:44 co do tematu to niestety będzie to następny bezowocny protest. Skupy są załadowane przemysłem. Jak człowieka zapytasz o protest to on odpowiada że pierwsze słyszy. Chcecie nagłaśniać sprawę do iddzcie do plebana i wykupcie spot reklamowy w radiu maryja. Swoją drogą pewnie i to nie wiele da. Ja się mogę założyć, że jak będzie po 5 groszy to i tak będą sypać. Polski rolnik ciągle uważa że nic nie może się zmarnować dlatego zawsze będzie niewolnikiem

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

transporter
transporter 01.09.2016 11:00 Czyli co ?..naturalna selekcja ? kto wytrzyma i dorobi gdzieś na boku do gospodarstwa dołoży przez najbliższe 5 lat może przetrwa.Pozostali plajta to pewne ..chyba że cud się jakiś zdarzy lub coś gorszego wydarzy np . mróz -40 przymrozek w maju -10 lub wojna.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bozii
bozii 01.09.2016 11:56 5 lat to możę być zbyt optymistyczne , stabilizacja cen może nastąpić po 7-10 latach . Jeśli zwrócic uwagę na kierunek rozwoju sadownictwa to głownie idzie w masę , ilość . Nawet jak mówią sadownicy o jakości to kupują opryskiwacz z wentylatorem jak kombajn... raczej w drugą stronę teraz trzeba się zwróćic , oszczędności . Na opryskach , paliwie, energii , pracownikach . Oraz produkcja jabłek pod konkretne potrzeby. Tak było już 20 lat temu na zachodzie . A nie jak u nas , rwiesz i zamykasz w chłodni co popadnie . Poprzedni sezon pokazał ,że łądne jabłko zawsze się sprzeda.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 01.09.2016 13:25 dziś na skupach pusto ,a dwa skupy w okolicy zamknięte i nie kupują ,może tym razem strajk się uda
Goja
Goja 01.09.2016 14:05 okolica Mogielnicy i Białobrzeg nikt nie sypie :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 01.09.2016 13:33 Przydałby się jakiś TVP ROLNICTWO i wtedy nie byłoby problemu z informacją typu;apel,strajk itd. Dłuższy czas zastanawiam się,czemu nikt nie wpadnie na pomysł stworzenia takiej opcji... Przecież rolnictwo to ,,temat rzeka"
kris67
kris67 01.09.2016 16:00 Tylko nie tvp, którym rządzi dobrazmiana i tak o strajku by nie powiedzieli więcej niż we wczorajszym agrobiznesie.
Goja
Goja 01.09.2016 16:11 tvp,tvn,polsat czy inne to wsio ryba, oby o rolnictwie było :)
artemida
artemida 01.09.2016 17:20 Tematyka rolnicza nie ma oglądalności, nie ma reklam - nie ma kasy... A może ojciec z Torunia? Sponsorowany przez mieszkańców wsi...
Goja
Goja 01.09.2016 20:01 Nie ma reklamy?! Myślę, że firmy produkujące opryski mają z Nas tyyyyle kasy, że stać ich na opłacenie wszystkich reklam, ze wszystkich stacji!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 01.09.2016 14:05 Zacna Pani, pomysł przedni ale już przećwiczony i parę lat temu taka stacja była i ...upadła. Sądzę, że niestety ale nikt się reanimacji nieboszczyka nie podejmie.
artemida
artemida 01.09.2016 15:36 Uważam, że ci, co mi tak szybko wkleili minusy, działając wespół winni się podjąć utworzenia takiej stacji TV.
Goja
Goja 01.09.2016 20:06 Mnie minusy nie interesują :) Różni są ludzie i każdy ma prawo mieć swoje zdanie!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 01.09.2016 14:12 Obrazów i okolice strajk nikt nie sypie każdy zaczoł liczyć widzicie da sie da
Pawel1
Pawel1 01.09.2016 20:50 uwieże że się da jak zobaczę to 1 pazdziernika a nie 1 wrzesnia, jesli bedzie taka potrzeba, potrzeby wolę aby nie było
Pawel1
Pawel1 01.09.2016 20:52 uwierzę

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

spynio
spynio 01.09.2016 14:24 Pusto nikt nie sypie po skupie tylko pies spaceruje.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kris67
kris67 01.09.2016 16:02 Lubelskie też pusto, chociaż rano jakiegoś emeryta widziałem który wiózł 2 skrzynie, takim to i tak nie przegadasz.
wjola
wjola 01.09.2016 19:04 Mazowieckie . Sypią nieliczni, przecież nie będą,, frajerami"

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KORTEZO
KORTEZO 01.09.2016 19:35 W tym roku gdy tylko cena spadła z 32gr na 22gr wstrzymałem się z sypaniem, teraz też mogę, a po zbiorach jak co roku, kasuję około 1000 starych drzew, aby produkować jak najmniej przemysłu...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

swaczunio
swaczunio 01.09.2016 20:10 Mazowieckie czesc skupow miala towar na autach "okreg Grojecki",czesc strajkuje-w Błedowie wieczorem widzialem dwoch panow z czubatymi furmanami ze spadem to samo w Wilkowie. Wychodzi na to ze strajk wyszedł z okregu Grojeckiego i u nas tu panuje totalna paranoja-ludzie zachowuja sie tu jak swinie-bo inaczej tego chyba nazwac nie mozna jak sie jedzie przez centrum Bledowa fergusonem 3 czubate skrzynie-o strajku napewno wiedzial. Pokonujac pewna droge na 10 skupow z 5 bylo calkiem nieczynne tak to wygladalo bo calkiem pustka byla-brak aut do sypania nawet miejscami.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cycek
cycek 01.09.2016 20:27 okolice warki na skupach pusto tylko 2-3 osoby sypało ale oni zaczynają w sierpniu kończą listopad i codziennie bez wzgledu na wszystko po 2 skrzynie zawiozą

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

spynio
spynio 01.09.2016 20:36 Mazowieckie 1 grosz wiecej z 19 na 20 ale pustki.Na innych skupach troche było sypane ale bardzo mało.Widzialem jednego workowca miał z 10 worków jabłek ,widocznie gość miał kaca a koń ciągnący furanke był w opłakanym stanie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 01.09.2016 20:59 Ci co dzisiaj przywieźli to zwykle ku..Y bo inaczej nie można ich nazwać proponuję porobić zdjęcia tym deb...M to może się im wstyd trochę zrobi. to są złodzieje bo wozić po takiej cenie to jest okradanie nas i co się ku..A dziwić ze przetwornie nas okradają jak my sami to robimy nawzajem. niech mi Bóg wybaczy , nikomu źle nie życzę ale żeby mu ku..A ten sąd usechl. amen

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

delikatess
delikatess 01.09.2016 21:03 to dopiero pierwszy dzień strajku ,na razie jest dobrze we wsi tylko jeden skup zamknięty dwa kolejne kupują ,ale nakupili śladowe ilości ,być może ci sadownicy nie wiedzieli ze jest protest , jak nie będziemy sypać to przetwórnie podniosą cenę ,poniżej 50 gr nikt nie powinien zbierać ,jak przemysł będzie po50 to export będzie przynajmniej po 80-90gr ,a jak przemysł tak jak teraz po 20 gr to export tylko 50 gr nie więcej

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 01.09.2016 22:03 Z moich obserwacji wynika,że teraz to ludzie,ludzi pilnują! Wieczorem pewien pan przejeżdżał przez wieś z trzema skrzyniami jabłek i z daleka było słychać gwizdy i krzyki...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Piotr300
Piotr300 01.09.2016 22:24 Witam. Niestety,ale na skupie,miedzy Skurowem a Jasieńcem sypali jak szaleni,zespół odjechał zasypany, już następny podstawiony.Jakby to byli mali działkowicze co 500kg zawiezie to niech tam sobie sprzedaje,ale poważny sadownik KUBOTĄ 6 skrzyń ciągnie,brak słów. A SKUPOWY RĘCE ZACIERA.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janek1986
janek1986 01.09.2016 23:23 Wszyscy ubolewaniem nad niskimi cenami jabłek przemysłowych dziwi mnie to ze nikt nie wspomni o cenach jabłek eksportowych które oscylują w granicach 0.50 - 0.70 gr czy ta cena jest zadowalająca czy ona pokrywa koszty zbioru prądu i środków ochrony czy za ta cenę utrzymacie swoje rodziny? Morze ten strajk powinien dotyczyć i być skierowane przeciwko grupom i pośrednikom którzy nas łojom jak chcom jeszcze dwa tygodnie temu mogli zapłacić 1zł. Pod koniec września jak dobrze pójdzie bedom oferować 0.40 gr

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

transporter
transporter 02.09.2016 08:15 Jak na razie to eksportu niema prawie w ogóle ,więc cena 50gr czy 70 za galę jest po prostu tego wynikiem. Słyszałem od człowieka który skupował będzie jabłka do chłodni ,że nie zapłaci więcej niż dwukrotną cenę przemysłu .Wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję może po prostu fizycznie nie być wcale, bo współczynnik przydziału będzie 0,00 przy takiej ilości chętnych i małej puli . Jeśli Rząd nie podejmie działań to nawet przemysł przetwórczy za darmo nie wchłonie tej ilości jabłek jaką mamy w sadach . Do tego nasi psudo biznesmeni sadownicy jeżdżą do Belgii i Holandii po Gruszki by jeszcze bardziej skomplikować sytuacje na rynku owoców .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

josu20
josu20 02.09.2016 08:18 W okolicy Sandomierza prawdopodobnie grupy będą kupować jabłka w okolicach 50gr jak tu żyć ? Mam wrażenie że ci co kupują jabłko chcą aby ta cena była regułą a nie chwilowym spadkiem.... Przemysł powinien być skoszony przez nas, każdy by stracił po parę stówek.. Ale w dalszej perspektywie to by nam się opłaciło... Popyt by wzrósł na jabłko np sok itp itd.... Przecież wiemy że przetwórnie potrafią zapłacić godziwe pieniądze ale po co jak mogą się okupić za bezcen.... Czas to zmienić !!! BO NIE TYLKO MNIE KUR....CA ZALEWA!!!! Pozdrawiam
sady321
sady321 02.09.2016 08:54 A jakie wymagania na to jabłko?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 02.09.2016 09:59 Wchodzę dziś na stronę giełdy rolnej, a tam ogłoszenie >> Kupimy jabłka RWANE w cenie 25gr!!! No łaskawcy w mordę !!! Co może jeszcze w rączkę pocałować i podziękować !!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sadownik999
sadownik999 02.09.2016 12:19 w większości sadownicy zastosowali się do apelu i nie zbierają spadów ,ale niektórzy sadownicy co mają punkty skupu nadal chcą kupują spady ,ale za to ze nie zaprzestali kupować stracą na tym ,bo jak strajk się zakończy to nikt nie powinien do nich wozić spadów , tylko zawozić do tych skupów co protestują razem z sadownikami ,w okolicy jest 6 skupów , 4 nie kupuje a 2 próbuj kupować ,sadownicy im tego nie zapomną jak się zachowywali podczas protestu ,nawet kila nikt im po proteście nie powinien zawieść .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

antos
antos 02.09.2016 12:24 Ludzie opamietajcie się i nie sypcie przemysłu!!! Nie mozecie zaczekać chociaż 1 tydzień!!!! Dzisiaj jechałem i okolice Białej Rawskiej sypią!!!!! Widziałem pana w Chodnowie i pana w Zurawii jadącego z przemysłem.
Goja
Goja 02.09.2016 13:13 Ja widząc osoby (było ich trzy) wiozące przemysł, napominam im o APELU!!! Dwie nie wiedziały,że jest jakiś strajk,a jedna powiedziała,że z pola zabiera,bo drzewka kasuje! Trzeba nadal ludzi uświadamiać!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

josu20
josu20 02.09.2016 13:03 Drogi do przetwórni powinny być blokowane może w tedy by nas dostrzegli z Warszawy!!!! Jak przetwórnie mogą się z krzyknąć to my zróbmy to samo!!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

josu20
josu20 02.09.2016 13:12 Górnik za górnikiem pielęgniarka za pielęgniarką a sadownik 15 wrzesień głowa w duł i do sadu.... Oberwijmy jabłka schowajmy do chłodni, przechowalni a przemysł pod drzewa, brony do wozu i do warszawy !!!! Poprawi się to pozbieramy a jak się nie poprawi to my na tym mniej stracimy!!!! cena sama wróci.... Oni umieją liczyć trzeba im pokazać że nie damy się dymać co roku!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piter00100
piter00100 02.09.2016 14:32 W okolicach Sandomierza na skupach raczej pusto, dziś widziałem tylko 1 starszego pana wiozącego skrzynie (stare myślenie, przecież nic nie może się zmarnować...). Jadąc przez obwodnicę Sandomierza w tą i spowrotem mijałem 3 transporty z przyczepami (rejestracje na WSZ, WGR i WBR) Nie wiem, gdzie jechali do Dwikóz czy Samborca ale chodzi o sam fakt. U Nas ludzie nieco zmądrzeli, to zaczyna się ten sam cyrk co przed rokiem, ściąganie jabłek z dalszych rejonów... (ręce opadają... ) Panowie z Mazowsza, trochę solidarności! Jak nie sprzedacie jabłek przez 2 tygodnie to nic się nie stanie!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 02.09.2016 18:04 ja dziś jechałem 7 koło Grójca to widziałem 2 zespoły pełne jabłek jak jechały lokalną

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

antos
antos 02.09.2016 18:08 Ręce dosłownie opadają! Gmina Błędów też sypie. Sypią tak jakby jutro mieli przestać brać. Nawet sołtys z jednej wsi wysypał cała przyczepę. Wójt gminy apeluje do przetwórców, a mieszkańcy jego gminy sypią. Gdzie tu sens? Widziałem na skupie w Wilkowie i w Chodnowie zasypane samochody.
Goja
Goja 02.09.2016 18:32 W takim razie jestem w szoku !!! Przecież to tam grad poczynił największe szkody !!! Dziś z czystej ciekawości zrobię rundę po tamtej okolicy!
Demix
Demix 02.09.2016 19:57 Ja nie sype, ale jak by solidarność sadowników pękła, (przez grad) może dojść do potężnej kumulacji zgromadzonych jabłek przemysłowych, i wtedy to będzie bardzo bolesne bo jak wszyscy będą chcieli wysypać. To są moje obawy, oby się nie sprawdzily. Ja jak na razie nie rwe i nie mam przemysłu.
Goja
Goja 02.09.2016 20:13 Po rozmowie telefonicznej z mieszkańcem okolic Błędowa, muszę zdementować nieprawdziwe informacje,że sypią na potęgę !!! Sporadycznie ktoś przywiezie... Trochę się zbulwersowałam po jednym wpisie,bo przecież o Tych poszkodowanych po gradzie głównie wszyscy walczymy!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 02.09.2016 19:40 prawda jest taka jak na Sandomierszczyźnie nie sypaliśmy bo cena spadła to pod zakładem w Dwikozach tak się gniotły samochody na grójeckich numerach że aż wstyd i pisałem to tamtym roku że niby blisko stolicy ludzie mieszkają a wiochą i nieludzkim rozumowaniem niestety zajeżdża

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylit100
sylit100 02.09.2016 20:59 na skupach pusto tylko nieliczni sadownicy troch wożą ,jeden skup nie kupuje ale reszta skupów w okolicy kupuje ,strajk wcześniej czy później się skączy i wtedy sadownicy powinni omijać szerokim łukiem te skupy które nie chcą przyłączyć się do protestu

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

karolkarolkarol
karolkarolkarol 02.09.2016 21:35 Proponuje sprawdzić kolegów ze Związku dzisiaj poszedł od jednego samochód na przetwórnie. Sad ma okolice Rembertowa
kris67
kris67 03.09.2016 14:52 Za każdym razem takie bzdury piszecie? W 2014 jak byłem pod sejmem na proteście też wszyscy w okolicy twierdzili że ode mnie 2 samochody odjechały z przemysłem, a prawie wszystkie zawiązki wtedy zgniły pod drzewami...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 02.09.2016 21:52 opinia umnie kolegów 50 +że jak był starajk to działacze na ziemi sandomierskiej niektórzy w dzień strajkowali a w nocy sypali spady podobnież jednemu to aż wpierdzieli
ja mówię tak stare pokolenie swoje zrobiło lecz teraz słowo ma młodzież
pytanie jest proste zeszmacimy się czy nie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

spynio
spynio 02.09.2016 21:58 Dziś na jednym skupie 2 tony sypneli ale na drugiej wsi ze 20 ton poszło ale jest sporo mniej.W ramach strajku trzeba rozdawać nerwosol tym slabszym.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

antos
antos 03.09.2016 06:13 do Goja- Nie wiem z kim rozmawiałeś i z jakiej wsi, ale trzeba było wsiąść w samochód i przejechać się tam, gdzie pisałem, zobaczyłbyś na własne oczy. Jechałem rano koło tych skupów i przyczepy były puściutkie, a wieczorem już pełne. Rwących ludzi można zobaczyć w sadach, obecnie zrywają ligola. Piszę o tych, którzy mieli grad oczywiście.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

antos
antos 03.09.2016 06:16 Zapomniałem dodać Błogosław też nieźle sypie, z daleka widać skrzynie w górze i jabłka lądujące na naczepie i nie są to pojedyncze osoby.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 03.09.2016 13:27 Będzie PROTEST 12.09.2016r Informacja jest na stronie ZSRP

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

karolkarolkarol
karolkarolkarol 03.09.2016 13:45 Chyba coś się szykuje bo w mojej okolicy zaciekły działacz PSL i ZSRP wysypał wczoraj samochód przemysłu i dzisiaj w sadzie niema u niego ani jednego jabłuszka
Goja
Goja 03.09.2016 13:54 No w mordę! To tak się teraz solidarność sadowników nazywa?!
kris67
kris67 03.09.2016 14:54 To sie nazywa idiotyczne pisanie na złość innym i skłócanie ludzi... Nie zauważyliście jeszcze że ten typ ciągle pisze takie posty? A to że związek łapówki dostaje od przetwórni, a to że przetwórnie finansują PSL, a to że tylko działacze wożą. Nie wiem kim on jest? Skupowy, przetwórniarz, czy działacz obecnego rzadu?
karolkarolkarol
karolkarolkarol 03.09.2016 15:34 Kris67 chceś nie wierz ale tak jest najpierw jeździł i krzyczał żeby nie sypać a dzisiaj patrze czysto pod drzewami ma i to nie jeden a wiadomo kris że będziesz bronił swojej partii i członków ja też bym tak robił
Goja
Goja 03.09.2016 15:39 To,że ma czysto pod drzewami, nie oznacza jeszcze,że wysypał! Może do chłodni wstawił!
artemida
artemida 03.09.2016 17:03 No to Karolu Wielki, bądź wiarygodny i napisz dużymi literami o kogo Ci chodzi. Jeżeli to prawda niech się wstydzi, jeżeli nieprawda to...też napisz.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 03.09.2016 14:41 Prawie wszyscy sadownicy wstrzymali się ze sprzedażą jabłek ,sprzedają tylko nieliczni na te skupy co nie są pozamykane ,bo nie wszystkie skupy są pozamykane ,ale te skupy co teraz skupują to po strajku będą świecić pustkami bo nikt im nie zawiezie za to z teraz nie chcą się przyłączyć do protestu . Protest powinien trwać do skutku bo jak w tym roku się nie uda ,to już zawsze zakłady będą nas wykorzystywać , my sadownicy ciężko pracujemy po kilkanaście godzin dzienni a zakłady za przemysł płacą nam grosze ,firmy exportowe i grupy producenckie wcale nie są lepsze i cene za export dopasowują do ceny przemysłu ze 20 gr więcej .Sadownicy nie powinni sypać dopóki cena nie wzrośnie do 50gr i dopiero wtedy zacząć sypać ,a jak by zakłady obniżyły cene to znowu się wstrzymywać i zacząć sypać jak będzie cena 50 ,oczywiście sypać na te skupy co teraz razem z sadownikami strajkują

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kris67
kris67 03.09.2016 14:55 Widzimy sie 12 w warszawie, jeśli ktokolwiek z tu piszących sie nie pojawi, nie powinien więcej mieć prawa do wypowiadania sie na portalu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

josu20
josu20 03.09.2016 15:22 W Malicach w ciągu 3 godz zasypali pół zestawu... odnoszę wrażenie że kto miał zbierać to zbiera i go nie obchodzi czy wysypie po 5gr czy po 1gr i tak będzie taki zjeb zbierał..
Goja
Goja 03.09.2016 15:35 Mamy weekend, więc dziś pracują pseudo rolnicy i działkowicze! Przyjechali nadrobić tygodniowe zaległości!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sadownik999
sadownik999 03.09.2016 17:34 skupczyki się jeszcze śmieją ze po strajkujemy jeszcze ze 2 tygodnie i tak będziemy sypać i za 8gr , w we wsi już ze trzy lata się między sobą dogadują i jaką mają płacić cene i jeszcze ceny nie piszą na tablicy ,ale jak strajk się skończy to do sąsiedniej wsi 4 kilometry będzie się wozić jabłka

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

spynio
spynio 03.09.2016 17:59 Powoli zaczynają sypać ale to małe ilości.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kris67
kris67 03.09.2016 19:57 U mnie na mojej i sąsiedniej wsi prawie wszyscy są w związku, jak są niskie ceny to płacz tak jak karol, ze czemu sie nic nie robi, niech związek coś zrobi, teraz po ogłoszeniu strajku jeden dzień nie wozili a dziś wożą i to najwięksi krzykacze. Powiedzcie mi jak na takich ludzi można wpłynąć? Podejrzewam że karol sam woził jak był każdy strajk i teraz też wozi a tu wypisuje takie bzdury żeby sie dowartościować.
ps. dlaczego na stronie głównej nie ma dodatkowego artykułu wyróżnionego o tym kiedy jest protest i gdzie, większość jak raz weszła do tego tematu to wiecej tu nie wejdzie.
kris67
kris67 03.09.2016 19:58 A jednak jest info, tylko troche mało widoczne, można by pogrubić albo jakoś to wyróżnić, skoro tu wszyscy chętni na protesty są.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cronaldo61
cronaldo61 03.09.2016 20:45 Nie jeden dzisiaj woził, aż się jabłka ze skrzyń wysypywały. Jak dla mnie to cena powinna zejść do 1 gr. Ciekawe czy Ci co dzisiaj wozili również i za 1 gr by zawieźli.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 03.09.2016 20:51 kris67 wiem jak na takich ludzi można wpłynąć, wpie...l na skupie im sprawić:)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sandomir
sandomir 03.09.2016 22:04 brak jedności wśród sadowniczej braci-to jest glowny powód że jedni zbierają,inni nie..Kiedy doczekamy jedności rolników takiej,jak,np.z Francji?-tam patelnie jablek poszłyby na autostrady,i firmowane bylyby przez Copa Cogeca..ehhh,brak Leppera,bo prosty chłop był,ale instynktownie czuł,gdzie śmierdzi-takich dziś brak...


Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Malvin
Malvin 04.09.2016 01:42 Jeśli niektórym co się dzieje nie przeszkadza to niech nie strajkują nic nie robią.... Zobaczymy ile pociągnięcie... Fakt skoro część ludzi nie myśli o niczym innym tylko żeby wysypać i oberwać to proszę bardzo zobaczymy do czego to doprowadzi. Niestety w mojej okolicy jest dużo idiotów którzy mówią że dobrzę będzie itd

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

delikatess
delikatess 04.09.2016 09:43 nawet dziś w niedziele już niektórzy zbierają ,związek musi przekonać właścicieli skupów żeby dołączyli się do protestu, i nie kupowali spadów , bo inaczej to chyba ten strajk się nie uda ,na otwartych skupach zdecydowanie mniej przemysłu ,ale jednak trochę nakupili
kris67
kris67 04.09.2016 11:20 Skupowi mają to gdzieś, moze 1/100 z nich sie z nami solidaryzuje a reszta przyjmuje i wozi.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

micho355
micho355 04.09.2016 10:13 Skupiarze mają nas gdzieś oni zawsze swoje wezmą czy jabłko bedzię po 8 czy 50 gr .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kris67
kris67 04.09.2016 11:18 Polecam włączyć na tvp relacje z dożynek w częstochowie, minister właśnie czyta z kartki jaki to mamy dobrobyt po objęciu ich władzy, jak ceny wszystkiego poszły w góre, jakie umowy popodpisywali na wszystkie rynki zagraniczne, jakie załatwił dopłaty do mleka, jakie ubezpieczenia mamy dobre itd. Czemu tam ludzie go nie wygwizdali? Czy może pojechali tam tylko przyjaciele i rodzina pewnego biznesmena z torunia?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 04.09.2016 11:31 nie wygwizdali bo by poszli siedziec do pudła, komuna wraca, pokaż człoweka a znajedę na niego paragraf, dobra zmiana, może dla babć w pierwszych rzedach w Kościele napewno nie dla przedsiębiorców

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 04.09.2016 11:34 a tak wogóle to trzeba było być idiotą aby uwierzyć w dobrą zmianę, skąd niby na to pieniądze, dodrukują czy co, śmieszne.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 04.09.2016 12:20 a propo naszego ministra czy na to stanowisko człowiek nie powinien mieć trochę wiedzy i prezencji, jak my mamy kogoś takiego wysłać na rozmowy z przedstawicielami z Unii żenada, nadchodzą czasy gdzie ten co nic nie mówi i sie nie przeciwstawia do jego nie bedą ruszać, dlatego wiekszość elektoratu dzisiejszej wladzy to babcie i dziadki bo oni juz wszystko mają w dupie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Spartan300
Spartan300 04.09.2016 16:07 Władzy nie zależy, ba !!!, nie może zależeć na poprawie losu producenta rolnego z bardzo prostego powodu im tańsza żywność tym łatwiej się rządzi, a wzrost cen żywności zawsze generuje niepokój społeczny. Sumując tylko 10 % elektoratu utrzymuje się z produkcji płodów rolnych a pozostałe 90 % elektoratu chce zawsze tańszej żywności. Dlatego władza nie jest zainteresowana pomaganiem rolnikom.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 04.09.2016 16:18 Skoro tak,to powinni zająć się kosmicznymi cenami jabłek w dużych sklepach !!!
Goja
Goja 04.09.2016 16:28 Dokładniej pisząc powinni zlustrować system pośredniczenia! Prościej pisząc drogę jaką jabłko przebywa od sadownika, do sklepu!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylit100
sylit100 04.09.2016 17:40 związek powinien apelować do ministra żeby zwiększyć ilość owoców na bezpłatną dystrybucje w tamtym roku było 300tysięcy a w tym ma być tylko 80tysięcy ,a powinno być tyle samo albo i więcej ,bo przed wprowadzeniem embarga do rosji exportowaliśmy 1 milion ton ,a nowych rynków zbytu nie da się zdobyć w ciągu 2 lat ,dobrze by było żeby te owoce zamiast do banków trafiły do biogazowni
artemida
artemida 04.09.2016 19:58 A gdzie masz te biogazownie?
kris67
kris67 05.09.2016 17:29 Przecież cały czas o to apeluje, ale minister nawet dzień dobry już nie mówi nikomu ze związku.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jurol
jurol 04.09.2016 17:42 A kiedy sadowniczy guru Maliszewski wyjdzie i powie ludziska dopóki nie zmniejszymy produkcji jabłek o dwie trzecie nikt nie zagwarantuje wam godziwej ceny?W kapitalizmie można tylko wywalczyć cenę podażą towaru a nie namawianiem jednych dostawców żeby ustąpili miejsca innym.
Spartan300
Spartan300 04.09.2016 18:19 Bardzo słusznie, z jednym ale, w UE nie mamy czystego kapitalizmu, w kapitaliżmie nie ma dotacji, w szczególności do nasadzeń !!!
kris67
kris67 05.09.2016 17:30 A kto wam zagwartantuje że jak zmniejszymy produkcje to będą ceny? Pytam po raz 1000, nikt z was nie potrafi odpowiedzieć. My zmniejszymy to zwiększą włosi, ukraińcy, chińczycy a my dalej będziemy sprzedawać po 10gr. Skoro jest nadprodukcja to po co kupują?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jabolek121
jabolek121 04.09.2016 18:36 no ja mam wszystko po gradzie i mam już sporo przemysłu w skrzyniach i ile mam tego nie sypać ?? tydzień dwa? czy coś to da?? jak już kiedyś pisałem żeby coś dało trzeba poświecić cały sezon nie zbierać .....i jeśli nie dostaną towaru cały sezon wtedy potraktują temat inaczej .... tydzień czy dwa nic nie da ,,,,,, tylko teraz pytanie co z sadownikami co mają zbite jabłko ??będe miał 400 ton coś tam zawsze wycofam .... wiem ze to nic w porównaniu do poniesionych kosztów ale co zrobić .....i sytuacja jest podbramkowa bo taki przemysł po gradzie długo nie postoi a na drzewach też gnije ... i duża część sadów jest zgradowana i przetwórnie o tym wiedzą
kris67
kris67 05.09.2016 17:31 Jakby była solidarność i wszyscy by nie zawieźli to gwarantuje ci że 5 dni by wystarczyło żeby przetwórnie straciły kilkadziesiąt milionów złotych i cena poszłaby w góre od razu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Runner11
Runner11 04.09.2016 20:21 Prawda jest taka ze sadownictwo przestaje się opłaca, prawda że jeszcze jakieś tam pieniądze ze z ARR wpadną ale ten rok już wiadomo ze będzie prawdo podobnie ostatnim i minimalne ilość każdy wycofa może 5%tego co się zgłosi.... Niestety musimy zmniejszyć produkcję do 3,5mln ton aby dostać chociaż 1zł za kg jabłek np idareda..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 04.09.2016 20:25 w tym roku są bardzo korzystne warunki do wzrostu ,ciepły wrzesień i dlatego prognozy zbioru jabłek na pewno się zwiększą i może nawet już w tym roku zbierzemy 5 milionów ton ,a takiej ilości na pewno nie da się sprzedać w korzystnej cenie i dlatego związek powinien apelować do ministra żeby zwrócił się do komisji europejskiej o rekompensaty za wykarczowanie części sadów ,głównie sadów starszych w których produkuje się dużo przemysłu
kris67
kris67 05.09.2016 17:32 Tak najlepiej, dać emerytom, pseudosadownikom i miastowym którzy mają stare sady po dziadkach dopłaty żeby usunęli sady, a ci porządni będą i tak sprzedawać po 50gr eksport. Ty to masz takie pomysły, że nic tylko na ministra w obecnym rządzie sie nadajesz.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 04.09.2016 22:47 w łeb się walnij, jakie rekompensaty za wykarczowanie, i nowe nasadzenia zamiast tego moze jeszcze. i kolejne tysiące ton dodatkowo. każdy krzyczy że tanio , wyciąga łapy po dotacje a jak jest strajk to wożą jabłka przemysłowe na skup, co to ku..a jest za burdel

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

traktorek
traktorek 04.09.2016 23:09 ...czy panom sadownikom to juz w głowach sie pier....rekompensaty za wyrwanie potem dotacje do nowych nasadzeń no i nowy 4 traktorek z osprzetem tez w ramach rekompensat !!!!!!!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marki
Marki 04.09.2016 23:16 A dlaczego dopłaty do wykarczowania to zły pomysł ? Skoro mleczarze mają mieć coś do 60 gr do litra za zmniejszenie produkcji mleka ..... Lepszym pomysłem będzie zatrzymanie/ zawieszenie wszystkich programów modernizacyjnych a kasę przeznaczyć na budowę Polskich przetwórni, holdingów ; jak to powiedzłaby Morawiecki polskich championów..... Skoro następuje nacjonalizacja banków vide PZU zamierza odkupić PKO S.A. To może warto zrobić to samo z przetwórstwem owocowo-warzywnym. Po za tym w mojej ocenie przemysłowe jabłko może jeszcze zapłacić tym bardziej , że sezon zaczął się w tym roku dużo wcześniej ze względu na grad . Ja osobiście tak pokaleczonych jabłek jeszcze nie miałem nigdy; gniją na potęgę a część sadowników całkowicie ma już oberwane sady
Runner11
Runner11 05.09.2016 08:29 Problem jest to ze przetwornie kupiły dużo surowca wiosna z chłodni.. I dlatego maja dużo zapasy..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 05.09.2016 06:39 Sady BĘDĄ KARCZOWANE niezależnie z dopłatami czy bez. Przypomina mi się słowo "frajer" bywszego ministra do tych co nie chcieli jakichś dopłat... Może echem odbite słowo zabrzmi nieco inaczej?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Runner11
Runner11 05.09.2016 08:27 Co do frajerów to Sawicki miał rację.. Nawet w tym sezonie kto nie oddał na banki żywności był poprostu frajerem..
karolkarolkarol
karolkarolkarol 05.09.2016 09:44 PSL-ZSRP nie są frajerami reszta sadowników tak i ja do tych frajerów się pewnie też zaliczam bo mam jeszcze trochę honoru i mnie kupić się nie da a teraz trochę historii kto sprywatyzował polskie przetwórnie i zostawił rolników nie partyjnych samych sobie???
Czyżby nie Kalinowski? Ja pamiętam ciekawe czy inni sadownicy pamiętają
kris67
kris67 05.09.2016 17:37 Frajerami są ci którzy siedzą i piszą tu takie komentarze jak ty i opierają swoją wiedze na bzdurach wypisywanych przez ciebie. Szkoda że jestem w związku i na banki żywności nie dałem nic, skoro ty twierdzisz że każdy ze związku miał przydział.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

rentier
rentier 05.09.2016 09:01 a ty frajerze nie rozumiesz że wszyscy wszystkiego nie mogli oddać?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 05.09.2016 10:41 Jak to jest, pytanie do Karola Potrójnego, kto jest właścicielem przetwórstwa; kapitał zachodni czy PSL/ZSRP? Z tego co wiem to ten pierwszy za wyjątkami np. dr Ozimka. Co Kalinowski wykupił?
A może to Twoja pamięć jest aż tak wybiórcza że wszędzie widzi strachy w postaci ludzi PSL? O ile wiem nie odpowiedziałeś KTO z PSL sypał? Sam sypiesz oskarżeniami, a może i jabłka. Najpierw odpowiedz, uwiarygodnij to co piszesz bo stajesz się śmieszny. O honorze to porozmawiaj z tym w lustrze jak się będziesz golił.
karolkarolkarol
karolkarolkarol 05.09.2016 12:47 drogi artemida za komuny sędziowie byli którzy tamtemu systemu służyli system się zmienił na demokracje sędzia ten pozostał i dalej sądzi komuno-demokratycznie.
Kalinowski był za prywatyzacją przetwórni ale tylko w zagraniczne ręce.
artemida
artemida 05.09.2016 17:21 A w Ameryce biją Murzynów... Tylko co to ma wspólnego z wyłamywaniem się z ustaleń w/s sypania?
kris67
kris67 05.09.2016 17:38 Pokaż jeden dowód, wypowiedź, artykuł, czy materiał że kalinowski mówi że przetwórnie trzeba sprzedać w obce ręce. A co do sędziów to masz racje, wcześniej skazywali w PZPRze a teraz są w obecnym rządzie. Dobrazmiana!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pepe
pepe 05.09.2016 11:18 Dzisiaj przejechalem sie po wsi i co widzę? Bardzo aktywny czlonek ZSRP,który namawiał na protesty i strajki ma zasypany cały,kontener przemyslem.Po co jest ten apel!! Chyba zeby ludzie ze zwiazku mogli wysypac przemysl puki jest drozszy.Od tej pory mam w d.... ZSRP i strajk 12 ,wlasnie w ten dzien bede sypal przemysl.Do tej pory nie wozilem przemyslu.
Caly Błędów i okolice wożą przemysł oporowo. Takie akcje nie w tym kraju.Porażka
kris67
kris67 05.09.2016 17:40 I przez takich ludzi to nie wychodzi. Daj zdjęcia że członek związku ma zasypany samochód i że zawiózł go do przetwórni. Bo jeśli nie to usuń sie z tego portalu. Też mam 2 skrzynie przemysłu i stoją od paru dni na chłodni, więc też jestem łamistrajkiem? Ty będziesz tu jedynym łamistrajkiem, bo u mnie też wożą ale miastowi i emeryci, jakbym patrzył na to że oni wożą i też zawiózł byłbym idiotom, bo oni mają sad jako dodatkowe pieniądze, a ty za rok 2 będziesz licytowany przez komornika za swoje myślenie i patrzenie co robią inni.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 05.09.2016 13:06 Mój znajomy też ma zasypany kontener, bo skrzynie na galę były potrzebne!!! Wcale to jednak nie oznacza, że ma zamiar wysypki przed końcem strajku!!! Przecież strajk dotyczy sprzedaży, a nie zbierania!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pepe
pepe 05.09.2016 13:25 o 11h kontener zostal zabrany raczej nie do chlodni tylko do przetworni
Goja
Goja 05.09.2016 14:06 To w takiej sytuacji dzwoni się do Związku i podaje imię i nazwisko takiego delikwenta !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jabolek121
jabolek121 05.09.2016 20:08 strajki i protesty przerabialiśmy już nie raz i nic to nie dało więc nie gwarantuj
kris67
kris67 05.09.2016 21:06 A jak miało dać skoro jest taka ignorancja jak tu na tym forum na przykładzie twoim? Jak miały dać skoro na protest pojechało niecały 1% sadowników? Z jednej kopalni ze śląska przyjeżdża 10 razy więcej ludzi niż was z grójca gdzie macie pół godziny jazdy do warszawy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jabolek121
jabolek121 06.09.2016 07:09 no to Ci tłumacze człowieku !!!! co mają zrobic sadownicy co mają zbite jabłko ?? jak nie miałem zbitego jabłka to przemysł był u mnie zbierany na samym końcu ....i dwa tygodnie nic nie da towar się spiętrzy a oni po dwóch tygodniach zrobia 10 gr i tyle .... kiedys myslałem jak ty ale wtedy byłem głupi i naiwny na kazdy jeden strajk i protest jezdziłem ....
kris67
kris67 06.09.2016 11:58 Ostatnie grady przechodziły miesiąc temu prawie, więc myśle że od tamtej pory większość zebrała to co miała zebrać bo do tej pory by zgniło, więc co teraz chcesz wozić? Ja mam gale po gradzie pod koniec czerwca, 1/4 jest przecięta a 1/4 moze sie zbierze, reszta jest stłuczona, ale nie przecięta i wisi do tej pory.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Goja
Goja 06.09.2016 16:40 Wczoraj spotykam starszego pana w sadzie zbierającego przemysł do wózka. Pytam grzecznie (ze względu na wiek pana)czy o strajku słyszał. Pan odpowiada ,, słyszałem, ale co ja dziecko mam zrobić? Zostałem sam, emeryturę mam tak niską,że ledwo na leki i opłaty starcza, a żyć z czegoś muszę i opał na zimę trzeba kupić,ale na to już raczej zabraknie" Po tej odpowiedzi łza zakręciła mi się w oku! Szanowne Grono pytam więc, kto tu zawinił?! Starszy pan, czy państwo?
Goja
Goja 06.09.2016 16:42 Pytam oczywiście o państwo polskie...
artemida
artemida 06.09.2016 18:32 Tacy, jak opisałaś wyżej, chyba nie zachwieją branżą sadowniczą...
kris67
kris67 07.09.2016 12:03 Jakby starszy pan poczekał tak jak inni ten tydzień czy dwa to by potem miał na leki i na jedzenie dodatkowo, a tak jak był biedny tak będzie dalej biedny.
Goja
Goja 07.09.2016 15:22 To też w pierwszym momencie to samo powiedziałam, na co starszy Pan odpowiedział ,,oj dziecko jak będę do końca strajku czekał, to już całkiem po mnie, bo kto mi to później pomoże pozbierać? Przecież nikt za darmo nie przyjdzie, a jak zapłacę to nic mi nie zostanie"...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jabolek121
jabolek121 06.09.2016 17:37 Goja .... dokładnie my sami sadownicy nic nie zrobimy bez poparcia rządu ..... nas umieją kontrolować niech skontrolują przetwórnie po ile kupują sprzedają jakie są koszty to jest śmieszne że nikt w państwie nie umie tego ogarnąć ... ale od przyszłego roku za wodę chce się kasę brać za chłodnie już się bierzę to to umieją robić ,,,dopuki nie otrzymamy pomocy z panstwa nic sami nie zwojujemy .... a znając życie panstwo nam nie pomoże
artemida
artemida 06.09.2016 18:29 Jabolku, PAN MINISTER pokazał wczoraj gdzie ma rolników/sadowników, olał debatę sejmową w/s rolnictwa i ...poszedł do kina. A może już nie wróci???

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kacprzak
kacprzak 06.09.2016 22:36 Jabłko przemysłowe powinno być czymś w rodzaju polisy ubezpieczeniowej na wypadek gradu.Pozwalającej gospodarstwom poszkodowanym przynajmniej odzyskać część zainwestowanych środków .Dlatego osoby które nie zostały dotknięte tym nieszczęściem na znak solidarności w przypadku tak niskiej ceny powinny zrezygnować ze sprzedaży przemysłu i nie pogarszać tej nie ciekawej sytuacji.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 07.09.2016 07:00 przedmówco, my się solidaryzujemy to ty co zbiło sypią jak wściekli

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

delikatess
delikatess 07.09.2016 08:39 sadownicy nie zapomną tym skupczyką jak się zachowali podczas protestu i zamiast strajkować razem z sadownikami to kupują przemysł , po strajku nie będą już tak kupować bo sadownicy im nie zawiozą ,jedni mogli pozamykać skupy ,a inni kupują jak by nie wiedzieli ze jest strajk .Sadownicy wstrzymując się ze sprzedaż jabłek przemysłowych walczą nie tylko o wzrost ceny przemysłu ,ale i o wzrost ceny exportu ,bo jak przemysł droższy to i export droższy i jabłko na giełdzie droższe ,a jak będzie taka cena jak teraz to na giełdzie w Sandomierzu to extra jabłko będzie 7-8zł za klatke

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kris67
kris67 07.09.2016 12:05 W lubelskim w większości na skupach pusto od tygodnia, raz na pare dni jakiś dziadek przywiezie pół skrzyni i tyle. A jak w grójeckim? I najważniejsze pytanie. CZY WSZYSCY Z PORTALU JUŻ SĄ NASZYKOWANI NA STRAJK?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waga22
waga22 07.09.2016 12:49 Walczymy o scene 50 gr za kilogram przemyslu

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wjola
wjola 07.09.2016 13:28 Mazowieckie powiat piaseczyński . Skupy otwarte, co najgorsze prowadzone przez sadowników. Wielu sypie, aż mi wstyd za ten region.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

karolkarolkarol
karolkarolkarol 07.09.2016 13:55 Ja na razie nie sypie choć jabłko samrajs zaczyna płynąć. Widzę że dużo samochodami jeżdżą i na podwórkach sypią ruch na skupach mały cena 20-21gr. Rejon Grójca

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

swaczunio
swaczunio 07.09.2016 19:14 Okolice Wilkowa gm. Błędow tu sypia caly czasz, codziennie przejezdzam przez ten rejon rankiem i wieczorem-cale samochody stoja zasypane tak mocno strajkuja okoliczni sadownicy Grojca.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 07.09.2016 21:28 widocznie cena im odpowiada, albo może nawet jest za wysoka

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sad111
sad111 07.09.2016 21:57 Wcześniej padło pytanie jak w okolicach Grójca. Moi mili ,, Apel " działa nikt prawie nie sypie bo dwuzawodowców nie liczę ...tylko Prezes Związku Oddziału Grójec dziś wysypał kilka dwukółek jabłek. Już sam nie wiem śmiać się czy płakać!!!!
karolkarolkarol
karolkarolkarol 08.09.2016 06:21 Kolego sad111 współczuje zaraz będziesz miał na forum przerąbane :)
Już wcześniej pisałem o ludziach ze związku że sypią ale niestety nie pomyślałem i zdjęć nie porobiłem
kris67
kris67 08.09.2016 09:56 Imie nazwisko i dowód że ktoś sypał. Bo takie kółko wzajemnej adoracji, karol ty i jeszcze któryś jeden którzy non stop piszą że wszystkiemu winny jest związek jest żałosne.
karolkarolkarol
karolkarolkarol 08.09.2016 13:04 Imię i nazwisko może konkretny adres a potem z więzienia nie wyjdę.
Już jeden napisał dane to przeprasza i jego wpisy z forum zostały usunięte.
Po prostu pilnuj swoich kolegów i nie będzie problemów z sypaniem przemysłu
grhist
grhist 08.09.2016 14:00 chociaż w przeprosinach są dane naszego kolegi sadownika i skupiarza który taki piękny przykład daje, dalej tak mocno wali przemysł?
sad111
sad111 08.09.2016 15:52 Nie wiecie kto jest Prezesem Oddziału Grójec? Wystarczy wejść na stronę Związku ale on zgodnie z zaleceniami postępuje....apel mówi wstrzymywać dostawy a nie zaprzestać sypania
karolkarolkarol
karolkarolkarol 08.09.2016 19:54 Dziś sytuacja się wyjaśniła Kolega pytał się związkowca dlaczego sypie a on na to że sypać nie wolno późnych odmian i przerywek letnie można to jak tak to ja spady samrajsa i loba jutro wywoże.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 08.09.2016 07:18 Apel jest WSTRZYMANIE a nie ZAPRZESTANIE! Wstrzymać a później wszyscy ruszą z tym co wstrzymano?
Moja wyobraźnia tego nie ogarnia. Może część nie będzie zbierała w ogóle w obawie o "armagedon" na punktach skupu.
Jaka będzie jakość TEGO co będzie przywiezione po dwóch tygodniach od zbierania ?
kris67
kris67 08.09.2016 09:55 Kto powiedział że strajk ma trwać 2 tygodnie? I co wy teraz chcecie wozic na te skupy? Przerywka sie skończyła rwanie jeszcze się nie zaczęło bo słaby kolor. Więc co chcecie wozić? Chyba ze jesteście producentami przemysłu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kris67
kris67 08.09.2016 09:57 A zainteresowanie protestem w warszawie widze jest zerowe. Nikt nawet nie pyta czy ktoś jedzie, nikt sie nie zainteresuje. Znaczy cena wam odpowiada, po proteście jak zobaczą garstke sadowników która zawsze coś działa obniżą do 10gr i wtedy sobie sypcie. Powodzenia.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waga22
waga22 08.09.2016 11:20 Wlasciwy protest - strajk odbywa sie w ten chili na skupach. Jezeli nie bedzie dostaw przez tydzieñ, dwa cena wzrosnie, przetwórnie zeby funkcjonowac muszá placicpodatki, pensje, sprzedawac sok. Problemem jest aby przekonac naszych kolegów zeby wstrzymali side the dwa tygodnie.
kris67
kris67 08.09.2016 11:50 To idz i przekonaj, u nas pusto na skupach w lubelskim wożą dwuzawodowcy i emeryci, ich nie przekonasz w żaden sposób bo to nie jest ich główne źródło utrzymania. A co do sadowników powtarzam po raz kolejny co wy teraz chcecie wozić jak obecnie nie ma przemysłu? Przerywka sie skończyła a do zbiorów jeszcze troche, przemysł zbiera sie pod koniec października po zbiorach. Chyba ze na tym portalu są sami producenci przemysłu, to wam nic nie poradze. A protest w warszawie to obowiązek, górnicy z jednej kopalni potrafią przyjechać w 10 tys osób i wywalczyć wszystko co chcą, a sadowników przyjeżdża niecały 1% i wszyscy mają nas gdzieś.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

karolkarolkarol
karolkarolkarol 08.09.2016 19:54 Dziś sytuacja się wyjaśniła Kolega pytał się związkowca dlaczego sypie a on na to że sypać nie wolno późnych odmian i przerywek letnie można to jak tak to ja spady samrajsa i loba jutro wywoże.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sadownik999
sadownik999 08.09.2016 21:09 związek apelował o wstrzymanie dostaw jabłek przemysłowych ,w apelu nic nie pisze o jabłkach letnich ,późnych ,czy z przerywki ,także dzisiaj nic się nie wyjaśniło , bo wszystko było jasne od samego początku ,a jeżeli to prawda ze ten pan ze związku sypał jabłka ,to jak najszybciej powinien zrezygnować z pełnionej funkcji ,w tym tygodniu na skupach mało jabłek ,ale nie którzy sadownicy sypią małe ilości ,a na pewno wiedzą ze jest strajk ,a najgorsze jest to ze niektórzy sadownicy co maja punkty skupu kupują jabłka ,jak oni nie dołączą się do protest to chyba z tego strajku nic nie wyjdzie ,sadownicy w tym roku wszystkie spady powinni pozostawić pod drzewami i lepiej by na tym wyszli niż zbierani tych jabłek po 20 gr ,bo jeżeli nie wzrośnie cena przemysłu to jabłka exportowe będziemy sprzedawać po 45gr przed sortowaniem ,a po przesortowaniu to wyjdzie po 35gr ,a w tym roku zapowiadają się rekordowe zbiory jabłek i na pewno będzie więcej jabłek niż wcześniej prognozowano ,bo we wrześniu są bardzo korzystne warunki dla wzrostu jabłek ,wysoka temperatura w dzień i w nocy także w tym roku zbiory jabłek mogą już przekroczyć 5 milionów ton.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waga22
waga22 08.09.2016 21:48 Nie jestem wrogiem Zwiazku ani przeciwnikiem warszawskiego protestu, kazdy pomysl czy dzialanie zmierzajáce do poprawy naszej sytuacji jest OK. Mysle rowniez ze wszyscy sadownicy powinni wyslac pisma do UOKiK, kilka tysiecy interwencji pokazaloby naszá sile I zmusilo Urzád do innego spojrzenia na sprawe.
Jesli chodzi o ilosc spadów to oczywiscie jest ich mniej z uwagi na poczatek sezonu ale sa.
Na marginesie zastanawiam sie czy niektóre "wátpiáce" wpisy pomimo formalnej poprawnosci nie wprowadzajá zlej atmosfery.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

maroni
maroni 08.09.2016 21:53 Od kilkunastu lat przeżywamy potężną rozbudowę potencjału zakładów przemysłowych. Przed akcesją i uruchomieniem środków pomocowych UE (które są do tej pory) na „rozwój” przetwórni, produkowaliśmy w Polsce ponad 200 tys. ton zagęszczonego soku jabłkowego z prawie 2 mln ton jabłek. Dlaczego nikt nie podaje obecnie mocy produkcyjnych zakładów przetwórczych, które mogły przez ostanie 15 lat kilkukrotnie wzrosnąć, a na pewno moim zdaniem mogą spokojnie przerobić 4 mln jabłek. Moce produkcyjne często dofinansowane z udziałem publicznych pieniędzy. Dlaczego „eksperci” mówią wyłącznie o wzroście produkcji przez sadowników, która po części zostały spowodowane takim wzrostem mocy produkcyjnych zakładów???? Dodatkowo powstają obecnie nowe zakłady.
Dlaczego ceny płacone przez te same przetwórnie na Zachodzie Europy są stabilne i b. opłacalne dla tamtych sadowników. Być może obawa przez różnymi rodzaju kontrolami tamtejszych urzędów skarbowych, inspekcji pracy, służb celnych, ochrony środowiska etc. wywiera na nich presję do powstrzymania się przed zwiększaniem zysków kosztem sadowników?
W ostatnich latach, ceny uzyskiwane przez sadowników za owoce drastycznie spadają (nawet kilkakrotnie), a wartość eksportu owoców i warzyw oraz przetworów owocowych i warzywnych znacząco wzrosła, więc jak to jest z tą opłacalnością w handlu i przetwórstwie owoców i warzyw? To, że mamy najniższe ceny owoców uzyskiwane przez sadowników w Europie, a może i na świecie to nie jest powód do chwalenia się takimi danymi, przez wszystkich przedstawicieli establishmentu, „denerwując” przy okazji zwykłych sadowników.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

maroni
maroni 08.09.2016 21:55 Sytuacja, że sadownik ponosi ciężar kosztów funkcjonowania i inwestowania przez grupy i zakłady przetwórcze, z którymi w żaden sposób nie jest powiązany oraz nie jest ich udziałowcem, kategorycznie nie powinna mieć miejsca. Sadownik inwestując w swoim gospodarstwie sam bierze na siebie ryzyko finansowe gospodarstwa i całej rodziny, a nie obciąża tymi kosztami inne podmioty. Gdyby przyjąć, że cena przemysłu lub jabłka deserowego była większa tylko o 30 groszy to delikatnie licząc, przy przeznaczeniu 3 mln ton jabłek do przetwórstwa i na handel, w kieszeni sadowników zostałby prawie miliard zł (3mln ton x 300zł/tonę), potężna kwota, która nie trafia do sadowników. Opłacalność produkcji owoców nie może wynikać wyłącznie z opłacalności odbiorcy owoców (grupy, przetwórni, etc.).
Czy służby zajmujące się prognozowaniem prognozy zbiorów owoców w Polsce, uwzględniają również ilości jabłek, wiśni, porzeczek i innych owoców, jeśli zostaną zakupione przez firmy handlowe oraz zakłady przetwórcze z krajów z poza UE, a także z innych krajów UE i przywiezione do Polski, bez ich ewidencji na granicy (która jest wewnątrz UE całkowicie otwarta)?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

josu20
josu20 09.09.2016 06:53 Ciekawe co rzad w naszej sprawie zrobi.... pewnie nic bo tak na prawdę nikogo to nie obchodzi, tylko my pochylamy się nad problemem.. a gdzie są grupy ? Przecież jest tam zrzeszonych kilka osób, pokarzcie nam że zależy wam na dobrej cenie a nie na tym żeby obkupić się za darmo a potem sprzedać z olbrzymimi zyskami... Wystarczy żeby prezesi powiedzieli że jedziemy do Warszawy na 1 lub 2 dni każdy by pewnie pojechał.. ale tak nie będzie bo po co jak się ma pensje 20.000-50.000tys zl to problem pewnie nie dotyczy..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

karolkarolkarol
karolkarolkarol 09.09.2016 06:59 Koledzy 2 lata temu w Programie Agrobiznes(nie pamiętam dokładnie w którym) wypowiadał się prezes Przetwórni że mogli by przerobić 4mln ton jabłek przemysłowych w cenie 0,15gr.
artemida
artemida 10.09.2016 08:54 I Ty mu uwierzyłeś? O święta naiwności... I chyba zacząłeś dosadzać...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylit100
sylit100 09.09.2016 12:51 dziś w agrobiznesie były informacje ze unia będzie dopłacała rybakom do złomowania kutrów ,sadownicy też powinni się domagać rekompensat za dobrowolne usuniecie sadu ,bo nie ma innego sposobu zmniejszenia produkcji jak karczowanie sadów ,żeby produkcja była opłacalna to trzeba zmniejszyć produkcje do 3 milionów ton , jak będą takie ceny jak teraz to i tak sadownicy zaczną usuwać najstarsze kwatery sadów ,tylko to może potrwać kilka lat ,a jak by była rekompensata za wykarczowanie to ten proces nastąpił by zdecydowanie szybciej ,związek sadowników powinien się domagać od ministra żeby ten wystąpił do komisji europejskiej o rekompensaty za karczowanie i to jak najszybciej
artemida
artemida 09.09.2016 14:58 No i widzisz -syllit- jakie masz wsparcie, tylko u mnie, reszta chce dosadzać. Można lądować miękko, można twardo - bankrutując.
piter00100
piter00100 09.09.2016 17:32 Takim sposobem pozbędziesz się 30 letnich sadów, w miejsce których powstaną nowe, z intensywniejszymi nasadzeniami. W perspektywie 1-3 lat produkcja spadnie, a potem będzie jeszcze większa. I nie piszcie, że można wpisać w umowie zakaz sadzenia jabłoni przez x lat, wszystko się da obejść. Ludzie po przepisują na innego członka rodziny i po problemie.
artemida
artemida 09.09.2016 20:09 Oj Pietrze, sadzić ZE ŚWIADOMOŚCIĄ /nowe nasadzenia/ że będzie więcej i więcej i nie będzie komu sprzedać, tak jak jest dzisiaj... Nie tylko ręce opadają nad taką filozofią, znaną od lat; mamie na złość odmrożę sobie uszy.
piter00100
piter00100 09.09.2016 20:33 Jestem przeciwnikiem wszelkich dopłat w rolnictwie. Rybołówstwo to nie sadownictwo. Jestem pewny że to o czym piszesz przyniosło by odwrotny skutek. Twoim myśleniem pozbyli byśmy się części starych przemysłowych sadów, a za pare lat eksport będziemy sprzedawać w cenie przemysłu. Jakoś wątpię że ktoś się skusi na zlikwidowanie ładnego, nowoczesnego sadu za 10-20tys? (nie licz na więcej).
sylit100
sylit100 09.09.2016 21:09 zbiory jabłek co roku będą wzrasta bo jest bardzo dużo nowych nasadzeń i w kolejnych latach ceny za jabłka będą bardzo niskie ,bo rosja nie zniesie embarga ,na nowe rynki zbytu to będziemy exportować śladowe ilości ,dlatego nie ma innego wyjścia tylko trzeba wykarczować cześć sadów ,sadownicy maja nasadzenia w różnym wieku i na pewno nikt nie wykarczuje młodego sadu ,ale sad starszy na przykład 15 letni to może wykarczować i na pewno lepiej na tym wyjdzie niż zbieranie jabłek po 20 gr ,może jeden sadownik na dziesięciu zacznie kombinować i sadzić na innych działkach ,ale większość może nie będzie kombinować ,sadownicy sami musza zrozumieć ze nie warto kombinować bo jak jeszcze będziemy zwiększać produkcje to jabłka będą jeszcze tańsze

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Pawel1
Pawel1 09.09.2016 14:28 Ja jestem ciekawy jak wyglądał proces, jeśli takowy istniał, dopłacania przez UE rybakom do zakupu kutrów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 09.09.2016 16:23 apel związku żeby nie zbiera został ogłoszony w końcu sierpnia i teraz to już wszyscy sadownicy wiedzą ze jest strajk ,a jednak niektórzy zbierają nie widomo po co ,przecież sadownicy zostawiając jabłko pod drzewami nic nie tracą ,a mogą tylko zyskać ,20 gr to żadna cena ,poniżej 50 gr to nikt nie powinien zbierać ,jak spady będziemy zbierać po 20 gr to export na pewno nie przekroczy 50 gr ,sadownicy opamiętajcie się i zostawcie jabłko pod drzewami bo inaczej to nie tylko w tym roku ,ale i w kolejnych latach przetwórnie będą nas wykorzystywać ,w poniedziałek jest w warszawie protest chociaż w tym dniu się uspokójcie i nie zbierajcie spadów ,a sadownicy co maja pootwierane punkty skupu to chociaż w poniedziałek je pozamykajcie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

marasp
marasp 10.09.2016 11:28 Józefów nad Wisłą, było kilka dni bezruchu na skupach ale wczoraj i przedwczoraj już wozili na skupy, ja dziś zbiorę może 2 skrzynie i będzie sobie stało na podwórku.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

delikatess
delikatess 10.09.2016 14:29 sadownicy co wy robicie po co zbieracie jabłka przecież Pan Maliszewski z zarządem związku zaapelowali do sadowników aby wstrzymać dostawy jabłek ,jak byśmy się wstrzymali na kilka dni to może cena by wzrosła ,a tak to po co zakłady mają podnosić cene jak i tak kupują jabłka ,cena za przemysł powinna być wyższa bo jest bardzo duże zapotrzebowanie na koncentrat ,zakłady się rozbudowały ,zwiększyły moce przerobowe ,a nam płacą 20 gr ,jeżeli nie zareagujemy na apel związku i nie zaprzestaniemy sprzedawać spady ,to cena ani w tym roku ,ani w kolejnych latach nie wzrośnie ,a export nie przekroczy 50 gr

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

polisz34
polisz34 10.09.2016 20:10 tutaj apelujecie żeby wstrzymać jabłka przemysłowe.... a ludzie dzisiaj jakby się wściekli z wożeniem w okolicy Samborca i pewnie nie tylko tu .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 10.09.2016 21:04 porzeczka była w niskiej cenie związek nie reagował ,wiśnie była w niskiej cenie związek ogłosił apel może trochę za późno ,ale teraz prezes Maliszewski i cały zarząd apelują w odpowiednim czasie od pierwszego września apelują żeby wstrzymać się z dostawą jabłek i bardzo dobrze ,a co robią sadownicy zamiast strajkować to zbierają i sprzedają spady ,sadownicy co wy robicie jak będziecie sprzedawać spady po 20 groszy to po ile będzie export ,wstrzymując się ze zbieraniem jabłek my sadownicy nic nie tracimy bo cena jest bardzo niska ,sadownicy opamiętajcie się i posłuchajcie apelu związku i wstrzymajcie dostawy
demeter
demeter 10.09.2016 21:43 na wisnie ogłosili apel jak Maliszewski sprzedał juz swoje.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artso
artso 10.09.2016 22:26 Wszyscy rozpaczają nad niską cena przemysłu a czy problemem nie jest to, ze godzimy się sprzedawać deserowe jabłko po zbyt niskich cenach? Jeśli ktoś decyduje się produkować jabłko przemysłowe to proszę bardzo (pomijam klęski gradu) ale pozostali producenci zamiast się dogadać konkurują między sobą. Nadprodukcja nie powinna być powodem do obniżania cen poniżej kosztów ponieważ jest to droga do upadku. Wiem, łatwiej powiedzieć trudniej zrobić ale może chociaż spróbujmy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 11.09.2016 09:07 recepta jest prosta i nie potrzeba żadnych strajków do tego, wystarczy przez tydzień nie dostarczać przemyslu, nie wiem jak można tego nie rozumieć. problemem są ludzie którzy nie oszukujmy się ogromne pieniądze zrobili na s adownictwie . I Ci ludzie mają to w D..ie po ile sprzedadzą przemysł i jabłko konsumpcyjne bo mają kasę z lat poprzednich. jak by taki delikwent miał założyć sad teraz to by to sobie wszystko przeliczył i przemyslu nie wystawiał. I nie ma się co oszukiwać Ci najbogatsi sypia jak wściekli. U mnie okolice Sochaczewa , b rzozowa sypia Ci najbogatsi i to całe samochody, większość spadow sypia z wioski zwanej zalesiem nie znam jeszcze nazwisk ale się dowiem i je tu zamieszczę. co za problem porobić tym kozakom zdjęcia i tu zamieścić może choć trochę im by się głupio zrobiło, choć nie do końca to ludzie którzy za 5zl w kościele by pierdnol. ludzie ku..A pamiętajcie się. I Wy macie pretensje do rządu i przetwórni Wy miejcie pretensje do samych siebie i sąsiadów którzy oddają spadły za bezcen to oni nas okradają bo tak to trzeba nazwać, a k olesiowi który okrada zawsze można wp...do L spuścić, pozdrawiam

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jurol
jurol 11.09.2016 10:17 Miało być że ten protest ma pomóc tym co mają jabłka po gradzie a faktycznie kto uwierzył i czeka z tymi zgniłkami to dostanie po
d .. najbardziej.Ten sezon jest już stracony ale na nowy można się przygotować.
Od pierwszego czerwca przyszlego roku jeśli cena za spady będzie niższa niż 30 groszy prawo do odstawiania jabłek na przemysl
ograniczyć tylko dla tych co maja plon poniżej 30 ton z hektara albo owoce uszkodzone przez grad i susze,pozostali maja wszystkie jablka co nie maja 6 centymetrów zostawić w sadzie.Co miesiąc korekta w zależności od cen proponowanych przez przetwornie.Panie Maliszewski do roboty przygotować stosowne rozporządzenie i przedlożyć rządowi a ci co się nie zastosują to
karać odebraniem dotacji powiedzmy na 5 lat.
delikatess
delikatess 11.09.2016 11:15 ten sezon wcale nie jest stracony ,wystarczy tylko żeby sadownicy posłuchali apelu związku i wstrzymali się z dostawą jabłek ,szkoda ze do strajku nie chcą się przyłączyć sadownicy co mają punkty skupów i nie chcą ich pozamykać ,jak by przetwórnie zostały odcięte od taniego surowca to na pewno cena by wzrosła

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 11.09.2016 10:26 Idzie ku normalności, wszyscy na wszystkich wk....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kryska0990
kryska0990 11.09.2016 11:37 Weźcie się ludzie zastanówcie nad tym kto siedzi w tym związku i kto was reprezentuje. Zwłaszcza, że było już kilka strajków na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat i jeszcze nikomu nie udało się dogadać z zakładami. Dla mnie to trochę dziwne. Aż tacy nieudacznicy tam siedzą - wątpię.

Nie jestem producentem jabłek, ale moi rodzice są i akurat w moje ręce trafiła ulotka informacyjna dot. strajku i informacja, że będzie strajk do odwołania. Kto organizuje strajk "do odwołania"??? Zobaczcie sobie jak zorganizowały strajk pielęgniarki. Wyszły i powiedziały, że chcą 500 zł podwyżki - konkret. A co powiedziały władze związku dyrektorom zakładów?? Nie wiadomo.

Nie organizuje się strajków do odwołania. Zanim zorganizuje się strajk to się siada i się ustala czego żąda się od strony przeciwnej - w tym wypadku jakiejś minimalnej ceny za przemysł. Potem idzie się do zakładów i mówi się że chce się tyle i tyle za jabłko, a jeśli nie dadzą to ogłaszamy strajk. I niech się teraz zakłady zastanawiają czy dają ile chcemy czy wolą zaryzykować brakiem dostaw jabłek, a nie, że strajk do odwołania. A może jest jakiś zakład, któremu strajk jest wyjątkowo nie na rękę i z chęcią przystałby na warunki strajkujących aby, żeby nie wstrzymywać dostaw jabłek??? I sprawa mogłaby być rozwiązana w ciągu 1 dnia. A jak nie to trudno, ale przynajmniej nikt nie miałby do nikogo pretensji.

kryska0990
kryska0990 11.09.2016 11:50 Na moje oko we władzach związku siedzą albo debile, któzy nie umieją zorganizować strajku, albo sabotażyści, którzy możliwe że są nawet dogadani z zakładami i zakłady po cichu zapłacą im więcej za jabłka bo to by opłacało się zakładom zapłacić kilku rolnikom więcej a reszta dostanie 20 groszy, a strajk zorganizowany jest tak, żeby cena drastycznie nie wzrosła, ale żeby pokazać sadownikom, że coś tam robimy. Zastanówcie się bo dla mnie, osoby z zewnątrz, niezaangażowanej emocjonalnie w sytuację coś tu śmierdzi.
artemida
artemida 11.09.2016 13:57 Nie wiem, 0990 czy znasz takie przysłowie; "ty mi możesz mówić święte słowa a ja powiem; moja krowa" czyli Związek sobie a ja zrobię po swojemu i co mi kto zrobi....
A tak wg mnie to grhist ma rację, ale to wg mnie...
kryska0990
kryska0990 11.09.2016 14:14 Tak, ma grhist rację. Jeśli ogłasza się strajk, to jeśli ktoś jest w porządku to nie pojedzie i nie zawiezie bo wie, że wyłamuje się ze wspólnej sprawy i oddala pomyślne rozwiązanie problemu. Fakt, jest też taki, że zawsze znajdzie się kilka odmieńców co zawiozą. Są też tzw. weekendowcy, którzy na co dzień mieszkają w mieście i jedynym dniem kiedy mogą zebrać te swoje całe 3 tony jabłek to sobota i przyjadą i je zbiorą i nie ma się czemu tu dziwić - strajk to nie jest ich biznes, oni z tego nie żyją, im na cenie tak bardzo nie zależy. Fajnie jak się przyłączą, ale nie mają takiego obowiązku i nie można tego od nich wymagać. Poza tym to co oni przywiozą to nie są ilości decydujące i roztrzygające o powodzeniu strajku. Nie jest tak że 70% wozi, a 30% nie wozi. U nas (Wilków, lubelskie) po ogłoszeniu strajku 1 września faktycznie ludzie przestali wozić jabłka. Czyli jednak w sadownikach jest wola strajku, są gotowi i skłonni zastrajkować kilka dni, ale problem jest to że ktoś tą dobrą wolą rolników oraz to, że zakładom strajk nie jest na rękę - ktoś tym nie umie zarządzić. Ktoś nie chce albo nie wie co z tym zrobić, jak zarządzić takimi zasobami więc zaczyna obwiniać 5 rolników, którzy może na chleb dla dzieci nie mieli i zawieźli, i zwalać na nich winę, że cen nie podnieśli.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 11.09.2016 11:45 nie można patrzeć na innych, dziwi mnie to przekonanie ludzi że jak ktoś sypie to i ja mogę, ja nie sypię i pewnie jeszcze długo nie będę nic sypał, zajmę się przemysłem po zerwaniu odmian zimowych o ile będzie cena odpowiednia, jak nie to jabłko zostanie w sadzie, zarobek praktycznie żaden, wole ten czas poświęcić rodzinie, u mnie w okolicy też raczej nie sypie, a jak się coś trafi to raczej wyjątki, świat zmieniamy zaczynając od siebie panowie, co do ludzi ze związku co podobno sypią, to w dzisiejszych czasach kiedy każdy ma telefon z dobrą kamerą to nie problem to upublicznić, są to osoby publiczne które nawołują i odpowiadają za strajk i od nich trzeba więcej wymagać

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sadownik999
sadownik999 11.09.2016 13:03 bardzo dobrze ze związek wystosował apel do sadowników żeby wstrzymać się ze sprzedażą ,prezes Maliszewski i zarząd związku podjeli bardzo dobrą decyzje ,ale niestety sadownicy pomimo ze wiedzą ze jest strajk zbierają i sprzedają spady ,te 20 gr na pewno nie pokryje wszystkich kosztów produkcji ,sadownicy muszą zrozumieć ze jak dołączą do strajku to mogą na tym tylko zyskać a na pewno nic nie stracą ,sadownicy powinny wspierać Maliszewskiego i cały zarząd i jutro masowo przyjechać do warszawy na protest ,a nie zbierać spady ,chyba związek powinien się domagać od ministra rekompensat za karczowanie bo jak nie zmniejszymy produkcji to na pewno w kolejnych latach nie będziemy sprzedawać jabłek powyżej kosztów produkcji, już w tym roku zbiory jabłek mogą wynosić 5milionów ton bo są bardzo sprzyjające warunki do wzrostu jabłek ,także jak sadownicy by pozostawili ze 2 miliony ton pod drzewami to na pewno by na tym lepiej wyszli niż zbierając je po 20gr bo wrosła by cena przemysłu a za nią cena exportu

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kryska0990
kryska0990 11.09.2016 13:38 Też jestem za strajkiem, ale w sytuacji gdy nie da dogadać się z zakładami. A nie da się dogadać bo ktoś albo nie chce albo nie umie. Rolnicy też nie będą strajkować "w nieskończoność", "do odowołania" a kiedy to odwołanie będzie?? za tydzień za miesiąc?? Jakie są warunki odwołania??? Niektórzy mają taką sytuację, że nie stać ich na taki strajk w nieskończoność, bo ktoś tak sobie zażyczył. U nas było kilka dni przerwy w dostawach (Wilków, lubelskie) i o ile cena wzrosła? o grosz, 2 buhaha? Jeśli o taką podwyżkę chodziło Malszewskiemu to sorry, ale śmiech na sali.
kryska0990
kryska0990 11.09.2016 13:43 Zakładom też nie jest na rękę strajk. I można to wykorzystać. Ale trzeba umieć i chcieć. A nie lecieć od razu do Warszawy i żalić się, jak dziecko 5 lat, że Kuba w przedszkolu nie chce mi dać samochodzik. Wyśmieją was tam tylko. Wrócicie z niczym, zobaczycie. I nie dlatego, że ktoś źle wam życzy i jest wam nieprzychylny, tylko dlatego, że albo tak na prawdę nie chcecie podwyższenia ceny, albo po prostu nie umiecie normalnie rozmawiać z ludźmi.
ultracyd
ultracyd 11.09.2016 20:02 Mam nieodparte wrażenie, graniczące niemal z pewnością że nasza nowa koleżanka kryska0990 ma większe kohones niż wasz Prezes z całym Zarządem razem wzięci. Gratuluję.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylit100
sylit100 11.09.2016 15:50 jeżeli jedni sadownicy wstrzymają się ze sprzedażą ,a inni będą zbierać to na pewno ten strajk się nie uda ,wszyscy muszą się wstrzymać z dostawą jabłek ,poniżej 50gr nikt nie powinien zbierać ,skoro pan Maliszewski zaapelował do sadowników o zaprzestanie dostaw ,to wszyscy sadownicy powinni tak zrobić ,łączne z sadownikami którzy są właścicielami punktów skupów ,wtedy może by cena wzrosła ,a tak to na pewno nie wzrośnie ,a jak nie wzrośnie cena spadów to export będzie bardzo tani ,sadownicy zrozumcie ze tylko wspólne działanie może przynieść sukces ,pan Maliszewski zaapelował żeby nie sprzedawać jabłek do odwołania ,a odwołania apelu jeszcze nie było ,także sadownicy powinni posłuchać pana Maliszewskiego i zaprzestać zbioru jabłek przemysłowych , chociaż jurto jak będzie protest w warszawie to nie zbierajcie
kryska0990
kryska0990 11.09.2016 21:55 Żeby strajk się udał to trzeba przedstawić zakładom i sadownikom normalne zasady i warunki strajku, a ja takowych na ulotce informacyjnej odnośnie do strajku nie znalazłam.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sandm
sandm 11.09.2016 15:51 Płaczecie że przemysł tani a ludzie juz masowo sprzedają gale po 60gr a mutsu po 50gr.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylit100
sylit100 11.09.2016 17:18 walcząc o wyższą cene przemysłu jednocześnie walczymy o wyższą cene jabłek deserowych ,jak spady by były po 50 gr to nikt gali by nie sprzedał po 60gr ,firmy exportowe i grupy producenckie wcale nie są leprze od zakładów przetwórczych i też wykorzystują sadowników jak tylko mogą, 60 gr to żadna cena za gale ,sadownicy posłuchajcie apelu prezesa Maliszewskiego i zarządu związku i zaprzestańcie sprzedawać spady to może cena wzrośnie ,bo jak teraz gala jest po 60gr to inne odmiany ,sazmpion ,jonagored , jdared będą po 35gr na export

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

krynio
krynio 11.09.2016 21:13 mam busa jade z POTWOROWA ZABIORE 20 OSOB DZWONCIE 605648668 05 RANO

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Cena wywoławcza za "Owoc Sandomierski" spadła do 29 mln zł

Syndyk Masy Upadłości Grupy Sadowniczej „OWOC SANDOMIERSKI” Sp. z o.o. z siedzibą w...

Argentyna: Zbiory jabłek w 2019 roku

Jak wynika z danych udostępnionych przez USDA (United States Departament of Agriculture)...

Bronisze: Stabilna, wysoka cena jabłek

Komentarz do sytuacji rynkowej w dniach 14-21 listopada 2019 r. Podaż, popyt, ceny na Rynku...

Chile: Zbiory jabłek w 2019 roku

Jak informuje USDA (United States Departament of Agriculture) zbiory jabłek w Chile wyniosą...

Rolniczy handel detaliczny ze wsparciem ARiMR – wnioski od 21 listopada

Rolnicy i ich małżonkowie, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w ramach...

Zmiany klimatu zagrażają czerwonym jabłkom

Ludzie od pokoleń faworyzują czerwone jabłka, ale wzrost temperatury - zmiany klimatu mogą...

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Bronisze: Stabilna, wysoka...
Jak sam ważyłeś, to trzeba było ten...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
25 zl to nie za 15 kg tylko za 14 a w...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Za taką cene to są sprzedawane odmiany...
Sadkowice: Dwóch...
Gdzie jest jakiś sens w tym co piszesz?...
Sadkowice: Dwóch...
To tak jak ludzie w mieście są karmieni...
Czy w tym roku zostanie...
Skup intrerwencyjny w roku z przymrozkami???...
Sadkowice: Dwóch...
"Mężczyźni usłyszeli od właściciela...
Sadkowice: Dwóch...
Ale kolego oni maja racje, piszesz jakieś...
Czy w tym roku zostanie...
Zadziwił mnie fragment z odpowiedzi...
Sadkowice: Dwóch...
"Zmien delera" jakie to inteligentne i...
Sadkowice: Dwóch...
Inteligencja na pewno nie jest twoja mocna...
Sadkowice: Dwóch...
Z moja wyobraźnią jest dobrze gorzej chyba...
Sadkowice: Dwóch...
Twoja wyobraznia plata ci figle..delikanie...
Sadkowice: Dwóch...
Przeraża mnie twoja agresja
Sadkowice: Dwóch...
A ty kto? jedyny sprawiedliwy, cofnij 80lat...
Sadkowice: Dwóch...
A kto ich tam zwabil? Gospodarz? Idz sie...
Sadkowice: Dwóch...
Panowie trochę szacunku, zginęli ludzie,a...
Sadkowice: Dwóch...
A może sami nie weszli tylko zostali...
Sadkowice: Dwóch...
ale Amstaff nie był zamknięty tylko był...
Sadkowice: Dwóch...
Nie widzisz, że nie ma żadnej analogii w...
Sadkowice: Dwóch...
Tytuł : " Amstaf pogryzł dwójkę dzieci...
Sadkowice: Dwóch...
Ja już używasz metafory, to rób to...
Sadkowice: Dwóch...
Był taki przypadek że pies zagryzł na...
Sadkowice: Dwóch...
mutemute - Spec od prawa się znalazł......
Sadkowice: Dwóch...
Jeśli to prawda,że ci panowie się włamali...
Sadkowice: Dwóch...
Przez głupotę właściciela zginęło...
Sadkowice: Dwóch...
Znajomy ma Ukraińców i mówi im co nie...
Sadkowice: Dwóch...
Pewnie bez wiedzy gospodarza poszli zajebac...
Sadkowice: Dwóch...
Babka powiedziała do kamery że " oni tam...
Środki na wsparcie grup...
Jakież to piękne słowo zdefraudowane ........
Drzewka ze szkółki Jana...
To nie ciułacze co kupują tanie drzewka...
Drzewka ze szkółki Jana...
Optymista... 5-6 lat? Takie ceny będą już...
Drzewka ze szkółki Jana...
tak jest niech drzewka będą po 2 złote i...
Drzewka ze szkółki Jana...
Lepiej zamiast tych reklam szkółek drogich,...
Nabór wniosków na...
Czym więcej ludzi będzie miał nawodnienie...
Nabór wniosków na...
Akurat punktacja będzie miała najmniejsze...
NIK: Jak państwo wspiera...
Jak powstanie taki system wsparcia jak...
Nabór wniosków na...
Dużo hałasu a tak na prawdę niewielu...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Jerzy, może to typowy handel w prywatnym...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Szkoda, że w takich przypadkach nie...
Sadownicy stawiają na nowe...
Ileż to już razy polscy sadownicy stawiali...
Nabór wniosków na...
Może ktoś ma namiary na taniego studniarza?...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Marcinie79... Sprawa może wydawać się...
Jabłka bez folii
Wiem, co piszę, bo mój kuzyn w Poznaniu...
Jabłka bez folii
Każde dotarcie do klienta, który poprzez...
W MRiRW o wsparciu...
Ja ubezpieczyłem pola obsiane zbożem...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu jeden z kierowców, który...
Przeładowana ciężarówka...
Obniżą to nikt tam nie zawiezie.
Przeładowana ciężarówka...
Odbiją sobie, producent za to...
Kupie maszt do ciągnika
Zadzwoń pod 692 787 491.
W MRiRW o wsparciu...
A kto się będzie wychylał /i po jaką...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu, kolega jechał przeładowaną...
Belgia: 12 migrantów...
Afgańczycy pewnie chcieli poznać wspaniały...
W MRiRW o wsparciu...
Ale tu jest zajebiste forum :( moderator już...
W MRiRW o wsparciu...
Co się stanie, jeżeli wszyscy ludzie...
W MRiRW o wsparciu...
ps czy tylko u mnie nie można kopiować...
W MRiRW o wsparciu...
A my się tu o grosze skamlemy "Czy naprawdę...
Jabłka bez folii
Pomysł sam w sobie bardzo dobry ekologiczny...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Odjechało sadownictwo takim jak ja i to...
Jabłka bez folii
A mnie interesuje napis na etykiecie:...
W MRiRW o wsparciu...
Nie koniecznie obowiązkowe, ale tanie, a...
W MRiRW o wsparciu...
Abukk,widzę że marzą Ci się powszechne(a...
W MRiRW o wsparciu...
Ooo, w takim przypadku, to ja bym zaczął...
W MRiRW o wsparciu...
A ja bym klaskal gdyby ubezpieczenia były za...
W MRiRW o wsparciu...
Przyklasnąć to by można było, gdyby...
W MRiRW o wsparciu...
i brawo, trzeba się ubezpieczać, a nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jeszcze w tym kraju nikt mi nie nakaże jak...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
co niektórzy widzę że ciągłe myślą...
Czy cydr ma szansę zostać...
Wracam z San Escobar, miłe wspomnienia.......
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Takich bzdur jak powyżej to już dawno nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Zapomnij o kontrolach w szkółkach CAC....
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Witam a są szkółki nie kwalifikowane to...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Są szkółkarze co wożą w cenie drzewek, i...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jak Pan Bijak nie może sprzedać swoich...
Dramat ponad setki...
no i co jak znajdą ? a gość pewnie będzie...
Dramat ponad setki...
Pierwsze co, to lampka powinna się...
Dramat ponad setki...
Znajdą drania. Wszędzie są kamery, na...
Dramat ponad setki...
Ale nazwiska tego oszusta to nie podacie,...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
jak to co sie musi stac ? Muszą wstać o...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
PS DLACZEGO na "Sadownictwie " jest...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Nie wiem jaki efekt chcą wywołać takie...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
To ja publicznie zadam pytanie.Kiedy na...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Takie subiektywne przedstawianie faktów...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
Towar jest tani bo koszty transportu...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
proszę, proszę... To już nawet...
Sadowniku oddaj opakowania...
Znam kogoś kto podpalił trawę na polu , i...
ŚIR ws. zbyt niskich cen...
Świętokrzyska Izba Rolnicza to jedyna Izba...
Sadownicy zapłacą więcej...
"Dobra zmiana" w natarciu! Ciekawie o ile...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Tegoroczne ceny pomimo słabych zbiorów są...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Bardzo ciekawe dlaczego tak duży wzrost cen...
Sadowniku oddaj opakowania...
Ja mam swój worek taki duży, bo takie...
Jabłka bez folii
@Abukk - masz racje, tytuł poprawiony....
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kraj nigdy nie upadnie bo to obywatele...
Jabłka bez folii
SWOJĄ DROGĄ ADMINIE NIE POWINNO BYĆ...
Jabłka bez folii
Ciekawy jestem ile średnio uniwersalka...
Jabłka bez folii
Podoba dla mnie się :-) Ciekawe tylko jaką...
Przetwórnie przechytrzyły,...
to ty powtarzasz ciągłe slogany że kraj...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
Spłonęła grupa...
To żadna sensacja. Kiedyś w czasie zaborów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Gdy wczoraj napisałem trzem "tenorom"...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kto wygra wybory, to drugorzędna sprawa....
Spłonęła grupa...
Jabłka w chłodni tez spłonęły?
Spłonęła grupa...
Szkoda obiektu.
Spłonęła grupa...
Ta co nie płaci już skrzynie wysprzedawali,...
Spłonęła grupa...
To była normalna firma czy kolejna co...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy różnica ze Atkinsonem jest taka ,,,on...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja Alfredzie40 jestem bardzo ukontentowany i...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Partyjnym fanatykiem nie nazwałem Ciebie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
przypomniało ci sie o problemach sadownictwa...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Zaplątałeś się SławkuS. Nie jesteś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Alfredzie40... Gdybyś tylko chciał, a może...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Minusy? Mam się przejmować jakimś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy ,,weź chłopie się opanuj ,dzieckiem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Chciałbym jeszcze napisać o śp. Andrzeju...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Możesz SlawkuS opisywać rzeczywistość,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Pewnie Chrabąszcz ma się dobrze, ale...
Cenę jabłek wyregulował...
Coś o sukcesie...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przychodzi taki czas, że zaczyna cię to...
Cenę jabłek wyregulował...
Mam wrażenie, że osoba redagująca ten...
Noc w alejce z jabłkami w...
Witam. Ja obawiam się że chrabąszcza już...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przepraszam za błędy, ale mam dysleksje,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Jerzy45. Gdzie byłeś jak Cie nie było?...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Raczej Ciebie drażni wyprostowanie faktów,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Powoli odchodzę od sadownictwa w liczbie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ty SławkuS zawsze masz wytłumaczenie na...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Jako, że temat suszy jest istotny dla mojego...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O proszę, Jerzy jak zawsze trzymasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Sam sobie odpowiem na swój komentarz, bo...
Przetwórnie przechytrzyły,...
...decosta... Zanim nadejdzie ten wiekopomny...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Miałem kiedyś kupca ,który na temat...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja się tak koledzy spytam - co zrobiła...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Co do ścinania drzew leśnych : nie wiem czy...
Pomoc suszowa: To nie jest...
To, co napisałem o opadach podtrzymuję i...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Ja jestem w sumie dobrym obserwatorem pogody...
Noc w alejce z jabłkami w...
W tekście jest taka teza, że sadownik,...
Pomoc suszowa: To nie jest...
w gminie Błędów też jeszcze nie ma...
Pomoc suszowa: To nie jest...
W Lubelskiej gminie wWilków nie na...
Maszt do ciągnika mcsm inne...
Witam a może maszt od Bułgarka EV 602 3,30...
Goszczyn: Informacja dla...
Gdzie taki huragan był, gdzie taki sad na...
instagram