Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Delfin_promocja
2019_BASF_Sercadis

Zarudzki: Trwają prace nad utworzeniem Krajowej Grupy Spożywczej

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego, która odbyła się 9 kwietnia br. w Sulmierzycach.

Obrady miały charakter debaty rolnej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciela rządu, samorządu, parlamentu i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa. W sesji brali także udział rolnicy, którzy pytali o działania podejmowane przez resort rolnictwa.

Wiceminister Zarudzki odpowiadał na ich liczne pytania. Poinformował, że trwają prace dotyczące utworzenia Krajowej Grupy Spożywczej, która będzie strukturą efektywną ekonomicznie, działającą w zgodzie z mechanizmami unijnymi i podejmującą działania w przypadku drastycznych spadków cen, stabilizującą rynki, w tym owoców miękkich.

Apelował także o składanie wniosków na dopłaty bezpośrednie oraz zachęcał do skorzystania z możliwości pozyskania środków w działaniach PROW 2014 - 2020, które będą wkrótce uruchamiane. Podsekretarz stanu podkreślił również znaczenie oddolnie podejmowanych inicjatyw przez przedstawicieli samorządów wskazując przy tym na dobre doświadczenia łódzkie.

– Te inicjatywy były bardzo pomocne m.in. w kwestii dofinansowania rekultywacji gleb poprzez wapnowanie czy regulacji odnoszących się do rolnictwa ekologicznego – podkreślił minister dziękując za to zaangażowanie marszałkowi Grzegorzowi Schreiberowi.

– Już podczas pierwszych sesji, jako marszałek województwa łódzkiego, wskazałem trzy obszary, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę. Jednym z nich jest rolnictwo – podkreślił marszałek zwracając uwagę na to, że zwiększono środki na rolnictwo, m.in. o 100 procent podnosząc kwotę przeznaczoną na granty sołeckie oraz dofinansowując spółki wodne.

Samorządowcy podnosili także konieczność prowadzenia promocji produktów lokalnych oraz wsparcia małej retencji.

Uczestniczący w sesji rolnicy poruszali kwestie dotyczące konieczności dalszej walki z afrykańskim pomorem świń (ASF), możliwości zwiększenia bezpośredniego wsparcia dla rolników czy dofinansowania budowy targowisk w małych miejscowościach.REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Topas

2019_Syngeta_Scorpion

komentarze (48):

dodaj komentarz
szampion97
szampion97 11.04.2019 17:52 Miał być "cholding", teraz jest "grópa" a będzie "c#uj i kamieni kupa".
Ciekawe ile Misiewiczów i Janningerów wsadzą do tej grupy? Będzie kolejna okazja by się nachapać w korytku!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 12.04.2019 13:20 tak zle i tak nie dobrze. Nie robią nic zle coś planują zle bo sie nachapią. Wam to sie w życiu nie dogodzi. Tak sie skłąda że ten oklepany już Misiewicz siedzi w pierdlu. Wiec zmień płyte i wymyśl coś oryginalniejszego niż oklepane teksty powtarzane od trzech lat w TVNie. Rok temu jak sie brało po 1,80 za wage w skrzyni to dobrze było. Tyle tylko ze było 30 % mniej towaru. W mojej okolicy są już przygotowane 3 miejsca o pow 10 hektarów pod nasadzenia jabłek. Sadzcie wiecej. czego wy oczekujecie właściwie od rzadu to ja nie rozumiem. Zapłac jeden z drugim podatek dochodowy i ZUS jak każdy przedsiębiorca a potem miej roszczenia.
wania1234
wania1234 12.04.2019 17:35 widzę pisowskie trolle i na nasz portal trafili, sadownicy wasz rozlicza przy najbliższych wyborach

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 12.04.2019 19:02 akurat jak czytam to wszystkie posty są anty rządowe wiec jakich trolli jest tu najwiecej - chyba tęczowego PSLu :) kogo i za co chcesz rozliczać ? człowieku jak czytam takie posty to mi sie nie chce śmiać tylko płakać. Ale wylewaj swój jad na wszystkich wokól do woli może ci ulży. Zaklady które skupują jablko nie są państwowe tylko zagraniczne. Kto rządzil prze pisem tyle lat od 89 r ? dlaczego nie mamy żadnych polskich porządnych firm tylko wszystko jest sprywatyzowane ? rozliczyć to sie możesz ze skupowym przy traktorze. Zagłosujesz myślisz na PO żeby na złość zrobi8ć komuś ? to sobie głosuj. 250 MLD ukradzione z Vatu, 150 mld z OFE aby łatać dziure bo brakowało pieniedzy. O wywalaniu ludzi w wawie z kamienic nie wspomne. Ktoś kiedyś powiedział że lud nie gosuje za kimś tylko przeciw komuś i to święte słowa.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cichon40
cichon40 12.04.2019 20:16 Zakłady,które teraz funkcjonują to one nigdy nie były polskie tylko zostały wybudowane od podstaw i dzięki temu ludzie mają gdzie teraz sprzedać jabłka po 0.30gr te sprzed 89r to też zawdzięczamy ZSRR ,a gdy zostały spolszczone po 89r to tylko popadały w ruinę Tak naprawdę to nikogo z rządzących nie interesują zakłady szczególnie te przetwórstwa spożywczego tylko wyciągać od nich podatki, bo gdyby było inaczej to by budowali zakłady,a nie wieże

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 12.04.2019 20:53 tylko przez to że są zagraniczne mogą ci dyktować cene jaka im pasuje a Ty możesz jedynie grzecznie przywiezć i poczekać w kolejce. A państwo nie może im nakazać płacic więcej. Dodatkowo cały zysk idzie za granice a nie do naszego budżetu. Pojąłeś ?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cichon40
cichon40 12.04.2019 21:02 To Ty czegoś nie pojmujesz
wania1234
wania1234 12.04.2019 21:04 Bez sensu dyskusja z nim, kopiuje tylko propagandę dla ciemnoty wprost z TVP

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 12.04.2019 21:49 widzowie TVNu Komuna24 całą dobe sie odezwali :) ja chetnie wysłucham jakie macie postulaty i czego oczekujecie KONKRETNIE od rządu w sprawie cen jabłek. Ps nie oglądam telewizji, na pis też nie głosowalem. To wy swój światopogląd czerpiecie z mediów nie polskich rzecz jasna. Może wam UE pomoże ? skoro chcecie głosowac na koalicje europejską (tak mniemam) Czemu nie pojedziecie do Brukseli ? traktorki sie brało za pól darmo a teraz im dajecie za darmo owoc. Pomogła wam ta Unia teraz ? w d**e was mają. Spłacacie kredyty w niemieckich bankach zaciągnięte na niemiecki sprzęt/ciągniki i jeszcze im wieziecie towar prawie za darmo. Smiech na sali. Przyjdzie czas że i ziemie im oddacie jak ne bedze z czego żyć

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 12.04.2019 22:21 aha - Po i PSL rządziło 8 lat, ile zakładów zbudowali ? jeszcze was Sawicki zwyzywał od frajerów na koniec, taki miał szacunek do polskiego chłopa który na niego głosował. ZSRR coś zawdzięczamy ? hmm a to ciekawe. Szkoda że teraz pan Putin już nie jest zainteresowany współpracą. Odnosze wrażenie niektórzy to mają albo nie polskie korzenie albo mają jakis anty polski jad, wszystko co narodowe jest złe, za to to co zagranicznie wspaniale. Może czas sie osiedlić za granicą zamiast ciągle kwiczeć. Skoro ta Polska taka zła rząd też to roszczenia miejcie do zakładów skupujacych a nie wyciągać wiecznie łape po pieniadze do państwa.
szampion97
szampion97 12.04.2019 22:45 @Espuma zbliżasz się niebezpiecznie do niedawnej wypowiedzi pewnego senatora PiS , chyba Biereckiego, który powiedział: "Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej"
(czytaj wyborcy PiS)
artemida
artemida 13.04.2019 07:04 Z tą wiedzą "co i jak było" to przypomnę że ostatni zakład przetwórstwa, chyba APPEL to sprzedał Morawiecki Chińczykom a z tego co ukazywało się na tym forum to ostatni prywatny polski zakład p. dr Ozimka padł... Sawicki nazwał frajerami tych którzy nie chcieli przyjąć rekompensat z przyczyn "patriotycznych" a jak nazwał nowy minister tych którzy ostatnio protestowali. Jeżeli pamiętasz to napisz DUŻYMI LITERAMI. Dobry jest ukraiński węgiel od Putina wykopany na Ukrainie, ale nikt nie potrafi przekonać tychże prawosławnych że dobre są jabłka spod Grójca.
Nikt z rządzących nie ustrzeże się błędów, /patrz na tysiącletnią demokrację na Wyspach/. Co innego kiedy z rozbrajającym obliczem słyszymy z trybuny sejmowej że nienależne /nie wynikające z ustaw/ "im się należały". A pół miliarda za "Damę z bliżej nie określonym zwierzęciem"...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 13.04.2019 07:52 Putin to nie wezmie od nas jabłek żeby go na kolanach błagano. Dla nich Polska powinna dawno nie istnieć. A ty mówisz o "przekonywaniu" .......ale spokojnie zostanie Schetyna premierem to go na pewno przekona, a jak nie to wyśle na rozmowy kolegów Putina byłych TW jak Cimoszewicz Belka Buzek Rosati i inne gwiazdy europejskiej koalicji. Trzeba było tak rządzić aby w 2014 nie wprowadzono embarga. Jakoś nie słysze krytycznych glosów pod adresem poprzedniej partii rządzącej. Ale wtedy sie dobrze żyło, było kolesiostwo, CBA nie wpadało nigdzie a jeszcze na Vacie możne było loda ukręcić (jak to mawiał Graś - wyłudzanie Vatu lepszy biznes niż narkotyki) a teraz sie eldorado skończyło. PSl było tyle u władzy i wiele mogło, ludzie wtedy też strajkowali, producenci trzody i mleka, płakali nad porzeczką i co ? i NIC ale oni wtedy mieli g***o do gadki mieli głosowac tak jak PO i sie cieszyć że 'rządzą"
artemida
artemida 13.04.2019 08:21 Jak senator Bierecki oczyści kraj z tych... no nieprawomyślnych... to pozostała część będzie żyła w szczęściu, zdrowiu, pomyślności... Koguty będą piały na pobudkę, do snu utuli urocza dziewczyna z Filipin... aż żal będzie umierać... Być może wszyscy TW założą wspólny klub wzajemnego wsparcia którego prezesem zostanie- no kto??? No napisz Espuma...
wania1234
wania1234 13.04.2019 09:25 Czyli skoro PO robiło walki i doiło państwo to Pis powinno robić to , a my jako obywatele powinniśmy klaskać, są media inne jak TV, ja osobiście nie oglądam go wcale, nie lubię dziennikarstwa dla debili, trafnie w wielu rzeczy oceniasz PO, tylko ze Pis robi dokładnie to samo albo nawet mocniej, plus masę innych idiotycznych reform i idiotyczna polityka zagraniczna, dlaczego nie odpowiedziałeś nic na temat zasłużonego komunistycznego prokuratora Piotrowicza, aktualnie przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwość i praw człowieka, taka osoba ma reformować wymiar sprawiedliwości? Widze Vatem tez się mocno interesujesz, polecam profil na facebooku Slaowmira Mentzena https://www.facebook.com/slawomirmentzen/ dowiesz się trochę na temat Vatu, ekonomi, co wyprawiają aktualnie służby skarbowe za rządów Pis, pytałeś co oglądam, na kogo glosuje? Wiec masz odpowiedz, sledze niezależne portale i osoby podobne jemu i na podobna jemu osobę ze spokojem oddal bym mój głos, niestety nie wszyscy w partii Korwin sa tacy, ale Korwin obok PSL to jedyne partie które otwarcie mówią o konieczności zniesienia embarga

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 13.04.2019 09:11 no Pis tak ma że raz na kwartał walnie coś dziwnego. Potem media to tłumaczą po swojemu i wychodzi że Pis chce ludzi z Polski deportować. Co on miał na myśli nie wiem. Jeśli mu chodziło o wyłapywanie oszustów i geszefciarzy to ok. Aczkolwiek dla mnie bardziej dobitne były słowa i pisowskiej szarańczy, dożynaniu watahy i waleniu dechą w łeb i pałowaniu i wyskakiwaniu z okien jak to wałęsa twierdził..........jak również podpalanie biur poselskich Ale na tym bym poprzestał bo to nic nie wnosi do tematu nadprodukcji owoców. Nie myślałeś nad karierą polityczną ? może został byś ministrem, obnizył byś ludziom podatki, zlikwidował ubóstwo, dogadał sie z Putinem, i pare innych rzeczy. Może byś zaprowadzil ład skłąd miód i mleko z kranu, skoro inni nie potrafią :) (podejrzewam że jakby dać każdemu taczke pieniedzy to by połowa skamlala że kolor taczki mu sie nie podoba) Pisanie w kapciach na forum jest akurat banalne.
artemida
artemida 13.04.2019 09:48 Dla mnie wiarygodnym jest ten który zadeklaruje że zrobi wszystko aby nie było gorzej, aby było uczciwiej, sprawiedliwiej... Obiecywanie bzdur typu wszystkim dam a nikomu nie wezmę /złodziejom też nic nie uda się odebrać/. Obiecywanie że się kogoś rozliczy za sprawy dawno przedawnione. Tak, dla własnej ciekawości popatrz i posłuchaj co inni mówią; ilu przyszło na rocznicę smoleńską, demolka szkoły, sądów, polityki zagranicznej, armia z paroma radzieckimi helikopterami... i kamieni kupa!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 13.04.2019 10:18 Ale Schetyna który twierdzi że to co jest dane utrzyma i jeszcze rozda nauczycielom po tysiaku jest ok ? i to nie jest rozdawnictwo ? demolka szkoły ? mówisz o tum cyrku który robi Broniarz ? znajdz liste Kramka która była instrukcją obalenia rządu, jest tam punkt aby wyprowadzić nauczycieli na ulice i zaprowadzić niepokój społeczny. Demolka sądów ? mówisz o tych co kradli 50 zł na stacji a SN uznał ze byl roztargniony ? o pendrivach itp nie wspomne szkoda czasu. To jest układ który trwa 25 lat, jedni kradl a drudzy ich nie skazywali, jak posłanke Po Sawicką gdzie jest nagrana jak bierze w łape a sędzia ją uniewinnia.Ale jednym wolno wiecej w tym kraju. Armia ? System Patriot, Wyrzutnie Himars, Black Hawki, wozy bojowe, plany zakupy F35, podwyżki dla wojskowych to jest wg ciebie nic ? ja iwem że to nie jest uzbrojenie jak w USA ale robią ile mogą. Zmodernizowali wiecje przez 3 lata jak tamci w 8 . Jak to sie mawiało za czasów PO ? "Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie".......................
artemida
artemida 13.04.2019 13:55 Podliczyłem Twoje plusy czyli poparcie dla Twoich racji i minusy czyli oceny negatywne Twoich argumentów; 256 minusów i 26 plusów!
Ktoś powiedział; jeżeli trzech mówi że jesteś pijany - połóż się spać. Posłuchaj dobrej rady sprzed lat - nie męcz się na przegranej pozycji, odpocznij.
artemida
artemida 13.04.2019 13:56 przepraszam , 56 plusów...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 13.04.2019 14:22 chłopie badz powazny.......15 min po wpisach miałem już 15 minusów. Ja też ci moge naklikać i 50 minusów. Co to zmienia ? ja pisze konkrety a ty mi sie każesz położyć bo mi ktoś kliknął 250 minusów. Jakoś dziwnym trafem ogromna liczba czytajacych a mala liczba piszących. Jak sie nie ma argumentów to sie nabija minusy. Fakt na anty rządowym portalu nie za bardzo jest z kim pisać. Ide w takim razie odpocząć, tobie też polecam. Ps Walesa coś mówił o UFO że zwinie ziemie i nowy Adam i Ewa sie zjawią i sie świat zacznie od nowa więc chyba na prózno sie kłocimy o jakieś tam jabłka :)
artemida
artemida 13.04.2019 15:02 To nie tak Espumo... Ja na tym portalu od wielu lat piszę o jabłkach, wielu odżegnywało mnie TU od czci i wiary ale ja TRWAM. Twoje wpisy pojawiły się niedawno i są o wyjątkowo politycznym zabarwieniu /jakby po jakimś kursie ideologicznym/. Przypadek???
Alfred40
Alfred40 13.04.2019 15:35 Espuma daj sobie spokój tu z pslowską mafią nie wygrasz ,,,Nie patrz w plusy |minusy bo to gówno warte opiniowanie czyich wypowiedzi !!Jeden fałsz i obłuda ! Admin mnie zablokował na kilka tygodni tylko dal tego że wyraziłem się negatywnie o jego wypowiedziom na temat Agrouni . więc uważaj .. Gdyby ten portal był uczciwy to już dawno plusy i minusy stawiane byłyby uczciwie !
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 13.04.2019 16:23 Czy się dodało plus czy minus zapisywane jest w ciasteczkach. Napisanie skryptu ,który doda kilkaset w parę minut jest dziecinnie proste.
artemida
artemida 13.04.2019 17:48 Jak widać advokat wiele potrafi i to w stylu na najwyższym poziomie...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 13.04.2019 16:51 Artemido i co z tego trwania twojego wynikło ? znalazłeś jakiś patent na poprawe sytuacjj w sadownictwie ? czy tylko przekomarzasz sie tak jak ze mną ? :) bo wiesz, pisac a pisać to jest różnica. Czytałem kiedyś o redukcji nasadzeń o kilkanaście czy 20 procent - zero zainteresowania tematem. Oczywiście zawsze można sobie podetrzeć du*e rządem ale nie wiele to pomaga chyba. Było mniej o 30 % - cena przemysłu była 10 krotnie większa niż jesienią....Wychodzi Kosiniak Kamysz i zamiast przedstawić swoją wizje na rolnictwo to słysze pis pis pis pis.........dojdą do władzy i co ? dalej beda mówić pis pis pis ? taką gadką sie ludzie nie najedzą. Wiec zamiast tracić czas na liczenie ile minusów zdobylem pogadajmy na pomysły. A być może pisałeś kiedyś o konkretach - ja nie siedze tu często więc nie wiem
artemida
artemida 13.04.2019 17:46 Dość długo byś czytał to co tu napisałem. Napisałem na temat... Pisałem że aby były jakieś efekty sadownicy winni mieć silną organizację a nie mają. Pisałem, że rządzący nie wykazują inicjatywy w sprawach eksportu, gdzie Ukraina nas wyprzedza... Jednego jestem pewny; do wyborów NIKT NIE PODEJMIE KONKRETNYCH DZIAŁAŃ a to niestety jeszcze cały sezon. Dziś rządzący w ciągu swoich rządów NIC nie rozwiązali a ci którzy chcą przejąć władzę nie śpieszą się z wykładaniem kart. Bo i po co? Albo rządzący przejmą rozwiązanie albo tyle się zmieni że będzie warte funta kłaków... Dla sadowników pozostaje czekać... Czekając można się do czegoś mobilizować albo ... narzekać w samotności. Ten wybór mnie nie obejmuje, na kilo jabłek tygodniowo będzie mnie stać...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 13.04.2019 18:01 i co ta organizacja zmieni oprócz brania kasy ? bo wątpie aby sie ktos za darmo tym zajmował.jest przecież związek sadowników i to chyba zwiazany z PSLem i co zły jest ? to wątpie aby powstal lepszy za ich rządów. Czekać ? chyba na mróz i najpierw ubezpieczyć. To żeś za wiele nie wymyslił oprócz tego że rząd nie podejmuje dzialań i że zwiazek sadowników jest do bani. Liczyłem że napiszesz własnie jakich tych działań oczekujesz. Zabronisz Ukraińcom sadzić ? . Agrounia powstala. Jakieś pomysły oprócz przyjechania do stolicy ze zdechłą świnią i oponami ? nie słyszałem nic konkretnego. Najlepszym wyjściem było nie wozić po 8 groszy i stać w kolejce o 4 rano. A cena by musiala wzrosnąć. Likwidacja 20 % nasadzeń z zakazem sadzenia prez najbliższe 5 lat danej uprawy też. Ale widze już przygotowane miejsca pod nasadzenia wiec cóż........zawsze można uniwersalnie sobie ulżyć zwyzywac ministra itp a nazajutrz pojechać busem po drzewka.
artemida
artemida 13.04.2019 21:02 Nauczycielska mocna organizacja zmienia...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 13.04.2019 22:03 Co ma strajk (polityczny rzecz jasna, kolejny po lekarzach i niepełnosprawnych) nauczycieli do niskich cen jabłek ? Nauczyciele są opłacani z budżetu więc strajkują. Co ma do tego nie płącący podatku rolnik to nie wiem......Coraz bardziej mnie utwierdzasz w przekonaniu że sam nie wiesz czego chcesz i o co ci chodzi tak na prawde.Cały czas sie kręcisz wokół tego nie dobrego rządu, ale konkretnie nie masz żadnego zamysłu z czym iść do ministra i powiedzieć panie trzeba zrobić tak i tak. Nauczycielska organizacja na razie to nic nie zmieniła oprócz szargania dobrego imienia nauczyciela przebierając sie za krowy i chodząc na czworaka. Oni podobno tam sie nie zle bawią pijąc kawke, mam znajomego w szkole......Niedługo cieplo to leżaki wezmą i sie zaczną opalać przed szkołą. Gdzie w tym wszystkim uczniowie ? w du*ie
artemida
artemida 14.04.2019 08:55 Co ja chcę? Wyższej emerytury! Reszta to takie spisywane moje uwagi do tego co się dzieje w sadownictwie i nie tylko. Ja krytykuję rząd a Ty mnie że ja krytykuję tych co dla Ciebie i innych sadowników w ostatnim czasie nic nie zrobili... Gratuluję!
Masz znajomego w szkole, chyba woźnego którego to bawi. Ja mam rodzinę która pracuje stojąc przy tablicy... i mam odmienne oceny...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 14.04.2019 11:11 bo krytykujesz tylko jednych. Jak pytałem co zrobił PSL - partia ludzi ze wsi przez 8 lat to zmieniasz temat. Emerytury chcesz wiecej ? płaciłeś śmieszny krus to masz śmieszną emeryture. Rozumiem że jak Po dojdzie do władzy do ci sie pomnoży ta emerytura tak ? Na pocieszenie dostaniesz w maju 888 zł i 50 groszy. Rząd nie jest od tego aby cały czas coś robić dla sadowników bo to nie jest pępek świata. Jedz na wschód Polski zobacz jaka tam jest bieda. Strajkowała ta twoja rodzina za czasów PO ? żyjąc bez podwyżek, bez 500+ itp ? czy nagle teraz im bieda w oczy zajrzała ? każdy w tym kraju mało zarabia, i każdy by chciał mieć 1000 zł wiecej. Chcieli im dać na poczatku 500 zł to nie pasowało, Z tego co wiem to są szykowane pozwy do sądu, niektóre dzieci przed egzaminami inie radziły sobie z nerwami. Kluzik Rostkowska z Po mawialą że nie ma pieniędzy dla nauczycieli. I wtedy szkół nie zamykano. ferie 2 tyg wolne, święta wolne, majówka wolne, egzaminy wolne, matury wolne, wakacje, grudzień 2 tyg wolne.......oni więcej mają wolnego niż pracują. Belfer to był 30 la temu. Teraz to jest żenada a nie wychowawcy (nie wszyscy ale większość). Po za tym idąc na nauczyciela wiedzieli jakie są pensje. Sami wybrali taki zawód a nie inny. 15 % podwyżki już dostali.
artemida
artemida 14.04.2019 12:13 Jeden drobiazg, płaciłem ZUS... Tak się złożyło że, dość krótko, również uczyłem dzieci, i wiem jak to jest z autopsji... Praca kontrolerów lotów to przy pracy nauczyciela w szkole /gdzie część dzieci ma ważnych(!) rodziców/ to relaks bo tam pilnuje 1 samolotu a tu 25 uczniów którzy są nieobliczalni... Pytasz co zrobił PSL? W internecie znajdziesz wszystko... poczytaj.
cichon40
cichon40 14.04.2019 13:06 Espuma jakbyś miał coś wspólnego z rolnictwem to byś takich rzeczy nie wypisywał KRUS nie jest duży ale mimo tego sporym obciążeniem często się zdarza,że opłacany ponad 40lat czasami też za domowników i świadczenia 10zł chorobowego płatne po 30 dniach,a kobiety które rozkładały nogi większa emeryturka od rolnika bez opłacania żadnych składek i to według ciebie jest pewnie normalne bo uchwalił to PIS A za te 500 + to sobie możesz wiele nakupić już teraz nawet niecałe 100 l paliwa w cenie którego ponad połowa to podatki
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 14.04.2019 14:55 "Kobiety ,które rozkładały nogi". Gdybym napisał coś takiego po pijaku ,na trzeźwo wstydziłbym się w lustro spojrzeć! Co ty chcesz od ludzi,którzy mają dużo dzieci?
cichon40
cichon40 14.04.2019 15:20 Osobiście to nic nie mam przedstawiłem porównanie jak jest traktowany przez PiS lud pracujący wsi i miast ,a jak inni Takie rozdawnictwo to jeszcze pogłębia patologie a nie pomaga z niej wyjść.Wszystkie porządne kobiety które poczuły się urażone przepraszam.A co do ceny paliwa to 5.6 było przy cenie surowca 120$ teraz jest 5.3 przy cenie 70$

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 14.04.2019 13:21 praca kontrolera lotów jest relaksem bo to jeden samolot........w którym siedzi 250 osób............i jak spadnie przez ciebie to pójdziesz siedziećo sumieniu nie wspomne. Akurat oglądalem kiedyś program o kontrolerach i rzadko kto tam wytrzymuje dłużej niż miesiąc. Zostają sami silnie zahartowani psychicznie. I porównywanie tego do odpowiedzialności nauczycleia jest śmieszne. Krus obciążeniem -? pewnie jakimś tam jest, a jakbyś musiał płacić 1300 zł na miesiąc zusu jak przedsiębiorcy to co wtedy ? Kobiety co nogi rozkłądały jak nie płaciły sklądek i nie mają 4 dzieci to nie bedą miały prawa do emerytury, wiec to też jakaś fanaberia. Chyba że sobie zus płaciły :) Dla biednego 500+ to dużo. a jak ktoś ma dwoje dzieci to bardzo dużo. Widocznie nie jest tak zle w sadownictwie jak sie gardzi 6000 zł rocznie. Na szczęście można nie brać, nie ma przymusu z tego co wiem. Paliwo akurat pare lat temu było po 5,60, 500+ nie było i ludzie żyli. Teraz nagle wszystkim zle. Skasować wszystko stawka godzinowa 6 zł jak była, emerytura po 67 roku życia i wtedy bedzie lepiej;. Miłej niedzieli
artemida
artemida 14.04.2019 13:48 Nie pisz bzdur, dwa lata trwa przygotowanie zawodowe kontrolera lotów... Nauczyciel, studiuje 4-5 lat, plus ciągłe kursy dokształcające... Oczywiście tych zawodów nie da się porównać ale nie można nie doceniać tych którzy uczą i wychowują nasze dzieci, wnuki... Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie - cytat z XVII wieku ale wciąż aktualny. Poziom kształcenia zależy od poziomu płacenia - czy to dziwne? Może marszałek Karczewski mówić że pracuje "dla idei" pobierając miesięcznie 20 000. A może p. marszałek myśli, że "ciemny lud to kupi"... Nie kupi...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 14.04.2019 14:15 ...a ja się tylko zapytam , gdzie jest administrator? Faktem jest że Panowie dobrze się dobrali i są w swoim żywiole a debata polityczna PSLvsPiS calkiem zgrabnie im wychodzi ale odnoszę wrażenie że chyba troszkę Szanowni odbiegliście od tematu :) Jak chcecie Panowie wymienić swoje zdania na temat obsługi naziemnej lotniska oraz fatalnych warunków pracy i głodowych wynagrodzeń pracowników oświaty to proponuję założyć odrębny temat :)
artemida
artemida 14.04.2019 14:59 Masz rację Zielony, nie ja rozpocząłem ... jakoś tak wyszło skoro na tematy które winne TU dominować niewielu ma ochotę coś pisać - flauta, jak mówią żeglarze. Z drugiej strony jak można nie odnieść się do wciskanego kitu, bronię sadowników i ich poczucie prawa i sprawiedliwości jakie w naszej Najjaśniejszej winno być wysoko cenione. Nie pamiętam czy gdzieś napisałem skrót - PSL- być może...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 14.04.2019 15:36 no właśnie, pis pis pis a o PSLu ani słowa. Prowadz dalej tą swoją anty rządową krucjate, na pewno to sadownictwu pomoże. Wróce tu jak bedzie produkcja 6 mln ton a przemysł po 5 groszy w urodzajnym roku. Pozdro
artemida
artemida 14.04.2019 16:01 Prowadź krucjatę aby nie było 6 mln ton. Masz możliwość, Twoi rządzą, może posłuchają swojaka który chce dobrze i wie jak to zrobić... Obiecuję, że będę walczył z głupotą rządzących niezależnie kto będzie u steru. Ktoś bierze pieniądze /i nagrody które się należą/ a efektów nie widać...przynajmniej dla sadowników.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 14.04.2019 16:13 to co ? zabronić dosadzać ? toż to dopiero by była dyktatura.....żadni moi. Ja nie bylem wogóle na wyborach. Ale teraz sie chyba wybiore. Wiesz jak to zrobić ale nie piszesz jak. To chyba ja napisałem o redukcji nasadzeń o 20 %. Powtórze ostatni raz - przemarzlo - byla dobra cena mimo embarga i pisu. Tylko co rok nie bedzie przemarzać. Może sadownicy powinni zaczac od siebie a nie liczyć że ktoś za nich bedzie ich problemy rozwiązywał. Komuś jak sie firma nie kręci tu mu nikt nie pomaga. bankrut i tyle.
artemida
artemida 14.04.2019 16:30 W latach 70-tych /przy produkcji ok. 1mln ton/ eksport był prawie zerowy a import cytrusów niewielki/ nasze prawitielstwo ustanowiło podatek od nasadzeń jabłoni aby wstrzymać nadmierne nasadzenia. Na ile to zadziałało - nie wiem ale stworzono mechanizm stabilizujący. Po to są rządzący aby rozwiązywali problemy, tego się podejmują obejmując jakąś tekę a nie pierś wypinać pod ordery...
Na razie wciąż g o ł o s ł o w i e...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 14.04.2019 16:39 no......już widze ten krzyk jak to sie ściaga kase od bidnego sadownika bo na 500+ rząd musi kase znalezć..........mamy 2019 a nie 1970. Po za tym bogatego bedzie stać ten podarek zapłacić i i tak dosadzi, a ten co ma 2 ha będzie uwiązany chcąc sie jakoś powiększyć.
artemida
artemida 14.04.2019 17:33 Ja napisałem, że już w "zamierzchłych" czasach, na problem znaleziono rozwiązanie. Nie mój cyrk, nie moje małpy... niech się martwi zawiadujący cyrkiem, ja do niego biletów nie kupię...
Green25
Green25 14.04.2019 17:51 Tu się akurat mylisz ,bo w Ewro Sajuzie stosowane były jeszcze całkiem niedawno sprawdzone socjalistyczne techniki regulacji rynku :) Jak niby można było nazwać tzw. kwoty mleczne? Fakt faktem że podziałało , mleko było drogie w owych czasach.Kiedyś pod NEWS-em dotyczącym programu likwidacji sadów nektarynowych w Hiszpanii i rekompensat jakie mają uzyskać tamtejsi sadownicy zabrałem głos :) W bardzo dużym skrócie wyraziłem swą opinię że może i u nas warto by pomyśleć o tym i prowadzić na ten temat rozmowy gdzieś na szczeblu europejskim. Nie che już mówić jak zostałem złajany przez samych sadowników za to że popieram taką inicjatywę.Czy taki mechanizm by pomógł ? Na dwoje babka wróżyła...ale warto by było spróbować ,zawsze to lepsze niż stać z założonymi rękoma i oczekiwać na cud. Ciągle się słyszy że trzeba szukać "nowych rynków zbytu" ale nic się nie robi w tym kierunku aby zmniejszyć produkcję. Niedługo będziemy robić kampanie promocyjne na kole podbiegunowym , bo rynki zarówno bliższe jak i dalsze są wystarczająco nasycone jabłkiem.
artemida
artemida 14.04.2019 18:05 I masz rację G25. Lekarstwo nie zawsze smakuje ale tak zmniejszano areał winorośli we Francji, powierzchni buraków w Polsce. Do tego potrzeba odwagi rządzących. Tego żaden związek nie załatwi, może taką operację ukierunkować, monitorować, przekonywać...
Tego nikt nie podejmie do wyborów aby nie tracić elektoratu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Aktualna produkcja borówki wysokiej

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wielkość produkcji borówki w...

Produkcja malin, eksport i import za 2018 rok

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wielkość produkcji malin (łącznie z...

Produkcja porzeczek, eksport, import za 2018 rok

Polska znajduje się na 2 miejscu na świecie, po Federacji Rosyjskiej w produkcji porzeczek....

Pogoda nie oszczędziła sadowników

Nie ma sprawiedliwości w przyrodzie. Według wstępnych prognoz tegoroczne zbiory owoców...

KRUS: Wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie w III kwartale 2019 r.

Kasa informuje, że Uchwałą Nr 6 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 4 czerwca...

Minister rolnictwa podsumował rok swojej pracy

Jesteśmy w wyjątkowym momencie rozwoju. Rozwija się polska gospodarka. Polskie rolnictwo...

Najnowsze ogłoszenia

Maszt do ciągnika

25.06.2019 08:52 autor: Kris11

Zatrudnię przy zbieraniiu truskawek

22.06.2019 12:47 autor: lisamelisa

Sekator elektryczny Electrocoup F3010 do 40mm

22.06.2019 00:39 autor: vitoma

Kosiarka Perfect TKF 230 na przedni TUZ

22.06.2019 00:32 autor: vitoma

Kombajn otrząsarka do wiśni

17.06.2019 07:53 autor: adriann

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Polska chce dłuższych...
Za to sadownicy sami sobie też wybitnie...
Polska chce dłuższych...
Koło się zamyka i wychodzi w czym jest...
Polska chce dłuższych...
No właśnie, bo dziś ludzie kupują rzeczy...
Polska chce dłuższych...
były grupy ludzi którym wtedy było dobrze...
Polska chce dłuższych...
a jaki był zbiór jablek wtedy a jaki jest...
Polska chce dłuższych...
Sądząc po Twoim nicku zapewne i Ty (jak i...
Polska chce dłuższych...
Mnie też zastanawia, czemu po wpisie Marcina...
Polska chce dłuższych...
Zastanawia mnie jedno...tyle minusów...
Polska chce dłuższych...
Polityka idzie dlatego ze poprzez nie...
5 lat więzienia za...
5 lat więzienia za sprowadzenie Rosyjskiego...
Polska chce dłuższych...
Espuma z jednym co napisałeś mogę się z...
Polska chce dłuższych...
Decosta, czy znasz kraj gdzie poprzednicy...
Polska chce dłuższych...
Patrząc jak sprawnie Rosja i Amerykanie...
Polska chce dłuższych...
kolego Espuma, masz poczytaj bo ewidentnie...
Polska chce dłuższych...
nawet na forum ta pieprzona propaganda...
Polska chce dłuższych...
Ja też nie wierze ,że do tej pory nie jest...
Polska chce dłuższych...
Czytam i... oczom nie wierze...hmm
Polska chce dłuższych...
bo to jedna mafia. Pochanke z TVNu to córka...
Polska chce dłuższych...
Właśnie. Mnie też to dziwi że TVN nigdy...
Polska chce dłuższych...
Masz niżej linki do zatrzymań. I jeszcze ci...
Polska chce dłuższych...
Gdzie ci złodzieje co mnie okradali z mojej...
Polska chce dłuższych...
Grecja zbankrutowala bo właśnie nie radzila...
Polska chce dłuższych...
Rasputinowi / nie raz Putinowi/ zamachowcy...
Polska chce dłuższych...
jakoś za czasów Tuska nie było 500+ (ten...
Polska chce dłuższych...
Które statystyki :D GUSu, NBP, agencji...
Polska chce dłuższych...
Między nami jest jedna różnica - Sławku -...
Polska chce dłuższych...
Artemida, sam to wywnioskowałeś czy mówili...
Polska chce dłuższych...
Czyli - michu - popierasz scenariusz który...
Polska chce dłuższych...
Mamy najwyższe w historii spożycie alkoholu...
Polska chce dłuższych...
Ja sugeruję się tym co widzę i słyszę od...
Polska chce dłuższych...
Na to jest bardzo AKTUALNA odpowiedź równie...
Polska chce dłuższych...
Na takie wywody byłego premiera pasuje...
Niebotycznie wysokie ceny...
w tym roku po tych przymrozkach to i w Polsce...
Polska chce dłuższych...
Ależ jak nie skazali :: ! Wpiszcie sobie "...
Polska chce dłuższych...
nie skazano bo kasta sędziów ich broni. Ale...
Polska chce dłuższych...
Nie wiem czy oglądałeś przesłuchanie...
Polska chce dłuższych...
Widać że na tym portalu to jedna lewica,...
Polska chce dłuższych...
Co toza sankcje .... ze my im nie sprzedajemy...
Polska chce dłuższych...
j82 - to co piszesz, czyli budować na...
Polska chce dłuższych...
no to jest taka rozmowa.....Vat vat nikt nie...
Polska chce dłuższych...
Espuma - może ten biznesmen siedzi niewinny?...
Polska chce dłuższych...
chodziło mi o mafie co wyprowadzały po 100...
Polska chce dłuższych...
Espuma - przypomnij sobie kto rozgrzewał do...
Polska chce dłuższych...
a co ma Vat do Rosji bo przechodzisz z...
KSPOiW odpowiada na zarzuty...
Nie ma i nie było może za wyjątkiem, lat...
Polska chce dłuższych...
Ty piłeś coś może na tym słońcu, że Ci...
Polska chce dłuższych...
@Espuma Wszystko OK. tylko co stoi na...
Polska chce dłuższych...
Ekhm. Najsilniejszym?;). Miltarnie ,moze.......
Polska chce dłuższych...
Widzisz..... ? Jak ci nasi są tacy źli, to...
Rosja: Polskie jabłka...
nie ma w tym nic dziwnego. To efekt polityki...
Polska chce dłuższych...
Nie sądzę...wydarzenie w Smoleńsku...
Polska chce dłuższych...
artemida masa ludzi siedzi w aresztach za Vat...
Polska chce dłuższych...
Patologiczna sytuacja. Lud ociemniały, taka...
KUPS: Ceny referencyjne...
Powoli, po cichu, jeszcze kilka lat i zmiana...
Polska chce dłuższych...
Kolejne dwa wpisy Artemidy nic nie wnoszące...
Polska chce dłuższych...
jaceo - smutne jest to że ideologia...
Polska chce dłuższych...
No i ta młocka vatem... Władza trzyma...
Polska chce dłuższych...
Takie zagrywki sa antypolskie, z rosja...
Polska chce dłuższych...
Jaceo, widzę że jesteś pesymistą,...
Polska chce dłuższych...
Może nasze służby specjalne donoszą o...
Polska chce dłuższych...
Dwa tygodnie temu w Budapeszcie na spotkaniu...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ja jednak widzę tu symbiozę, przetwórni z...
Polska chce dłuższych...
To nie Polska chce tylko Jacek...
KSPOiW odpowiada na zarzuty...
relacje partnerskie,,,,hahahaha.trzeba by...
KUPS: Ceny referencyjne...
KUPS strasznie troszczy się o nasze...
KUPS: Ceny referencyjne...
Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się...
KSPOiW odpowiada na zarzuty...
hahaha, rynek konkurencyjny, uśmiałem...
KUPS: Ceny referencyjne...
Jest tylko jeden problem, szanujący się...
KUPS: Ceny referencyjne...
Zdrowy słowiański organizm radzi sobie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Toż to nie jest nawet protokooperacja......
KUPS: Ceny referencyjne...
Pewien człowiek ostatnio wysłał zapytanie...
KUPS: Ceny referencyjne...
Tą symbiozę odczuwają niemal wszyscy...
KUPS: Ceny referencyjne...
A ja nie wierzę w dobrą wole ministra,...
KUPS: Ceny referencyjne...
Stawiam , ale mogę się mylić, że...
KUPS: Ceny referencyjne...
Obawiam się że słowo symbioza pomyliła im...
KUPS: Ceny referencyjne...
To jest kwik rozpaczy "aby było tak jak...
KUPS: Ceny referencyjne...
Ścisła symbioza przetwórców z...
KUPS: Ceny referencyjne...
wzajemna współpraca..........życie w...
KUPS: Ceny referencyjne...
Mafijna korporacja kups zaczyna panikować...
Kombajn do porzeczek
Jakbyś jeszcze jakieś zdjęcie wstawił i...
Trwa walka sadowników ze...
Dzięki tym hektarom zalanych łąk woda po...
Zaczyna brakować wody !
Przez jeden dzień podlewania piachu na kilku...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Ja mam na myśli rynek w kraju nad Wisłą!...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Za przeproszeniem myślicie tylko o swojej...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Wybór to jest między próbą ucywilizowania...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Przed Rosją możemy leżeć na kolanach i...
Maliszewski: Nie chcemy być...
No bo widzisz,ja mogę sobie pozwolić na...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Mas rację p.Pilsner co do mojego życiorysu....
Maliszewski: Nie chcemy być...
Artemida,nie wiem co robiłeś w swoim...
Zaczyna brakować wody !
To że w miastach brakuje wody to też...
Zaczyna brakować wody !
W dzisiejszych czasach to zmierzenie...
Kary za kupno owoców...
Nie chodzi by kogoś ZMUSIĆ do zakupu...
Zaczyna brakować wody !
Ludzie nie wiedzą jak wspaniała jest woda...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Panie Maliszewski, jak widzę to ma Pan...
Kary za kupno owoców...
Przy płatnościach za faktury jest podobnie...
Maliszewski odpowiada...
jabłek w tym roku będzie bardzo mało , na...
Zaczyna brakować wody !
Przy budowie lub oczyszczaniu stawu koszty...
Zaczyna brakować wody !
Zmiany klimatu widać gołym okiem....
Zaczyna brakować wody !
Bardzo dobrze, jak zwykle wszyscy obudzą...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Ciągle odwołujesz się do "komuny"... Jaka...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Artemida,a może jest tak,że co niektórzy...
Zaczyna brakować wody !
A nie tak dawno był nadmiar opadów i akcja...
Zaczyna brakować wody !
To że zmianę klimatu widać gołym okiem...
Zaczyna brakować wody !
Zmianę klimatu widać już gołym okiem,a...
Maliszewski: Nie chcemy być...
Po takiej wypowiedzi klawiatury winne się...
Zaczyna brakować wody !
Najbardziej spada poziom wody głębinowej...
Zaczyna brakować wody !
Ja jestem z tego rejonu. Dziś troche...
Trwa walka sadowników ze...
Gdzie ja napisałem tępić co popadnie?...
Trwa walka sadowników ze...
Podziwiam was za te troskę o przyrodę. Czy...
Trwa walka sadowników ze...
No i kolejna przyczyna i skutek; wyniszczone...
Trwa walka sadowników ze...
artemida - w linku zdjęcie sadu jednego z...
Sadownicy zakładnikami...
Wszystkie powyższe wywody oparte są na...
Sadownicy zakładnikami...
Guzik,tym wpisem dowiodles,ze prawie cama...
Sadownicy zakładnikami...
Drogie Krajowe Stowarzyszenie.... chyba...
Trwa walka sadowników ze...
U mnie jakos kwiczoły i szpaki uciekają...
Trwa walka sadowników ze...
Jacenty, gdzie Ty mieszkasz??? Mam trochę...
Trwa walka sadowników ze...
Masz rację trzeba tępić co popadnie. W...
Trwa walka sadowników ze...
Jacenty, dlaczego od razu durny człowiek???...
Trwa walka sadowników ze...
Uwierz mi że jak krogulec wpadnie w...
Sadownicy zakładnikami...
Handluje truskawkami z przetwórniami od 1986...
CBA: Nieprawidłowości w...
Sławek to były rzetelne informacje nie...
Trwa walka sadowników ze...
jacenty co Ty bredzisz ? Kwiczoła żaden...
Sadownicy zakładnikami...
Przyznam, niezły kabaret, dawno się tak nie...
CBA: Nieprawidłowości w...
W każdej plotce jest ziarno prawdy, a takich...
Minister rolnictwa zapowiada...
Wały są za blisko wody, w tym problem, w...
Trwa walka sadowników ze...
Kwiczoł rozwinął się nadmiernie bo ludzie...
Trwa walka sadowników ze...
Przedstawiciele przemysłu przetwórczego są...
Trwa walka sadowników ze...
Widzisz jacenty ,kwiczoły chcesz tępić a...
Trwa walka sadowników ze...
Jest zagrożenie, że w tym roku jest mało...
Minister rolnictwa zapowiada...
Tak jacenty, jestem rolnikiem mam nadzieje...
Kary za kupno owoców...
Tylko k... nie malkontentow. Jestem...
Minister rolnictwa zapowiada...
Nie to żebym się czepiał ale chyba źle...
Kary za kupno owoców...
Co najmniej dwie furtki pozostawione dla...
Kary za kupno owoców...
Spartan300 Bardzo trafny komentarz jest to...
Minister rolnictwa zapowiada...
Jakoś nie zdarzyło mi się żeby bobry...
Minister rolnictwa zapowiada...
jacenty82 Powiedz to właścicielom stawów...
Trwa walka sadowników ze...
Każde środowisko ma swoich kwiczołów...
Trwa walka sadowników ze...
Kwiczoły były ptakami łownymi i bardzo...
Trwa walka sadowników ze...
advocatusdiaboli - uwierz mi że sikorki czy...
Kary za kupno owoców...
Fragment nowelizacji, pozwalający na...
Trwa walka sadowników ze...
Ale fajna dyskusja +17 === -17 . A gdzie...
Minister rolnictwa zapowiada...
Działalność bobrów zapobiega powodziom to...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Nie jestem za tym aby administracja...
Trwa walka sadowników ze...
Admin też powinien się zmobilizować i...
Minister rolnictwa zapowiada...
Wydaje mi się ,że za często słuchamy co...
Trwa walka sadowników ze...
Te odgłosy drapieżnych ptaków u mnie nic...
Trwa walka sadowników ze...
Szpaki są bardzo inteligentne i tą bronią...
Sezon 2019 będzie gorszy...
Jeśli Sandomierz tak "mocno stoi" w tym roku...
Minister rolnictwa zapowiada...
Szczaw i mirabelki chyba lepiej działają...
instagram