Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Plukobag
2019_BASF_Bellis

Zakaz handlu nie dla rolno-spożywczych rynków hurtowych !

Zakaz handlu nie dla rolno-spożywczych rynków hurtowych !

Sejm uchwalił w piątek (24.11) ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu - pierwsza i ostatnia; w 2019 r. handlowa będzie ostatnia niedziela każdego miesiąca, od 2020 r. ma obowiązywać zakaz handlu w niedziele.

Zakaz nie będzie obowiązywać na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych – informuje PAP.
  • źródło: PAP


Nawet w niedziele niehandlowe zakaz nie będzie obowiązywał m.in.

piekarni, cukierni i lodziarni, rolno-spożywczych rynków hurtowych oraz m.in. skupów warzyw, owoców, surowego mleka.

Zakupy będzie też można zrobić na stacjach benzynowych i dworcach oraz lotniskach. Wprowadzono jednak pewne ograniczenia, by zapobiec praktyce przerabiania marketów na stacje, czy budowaniu nowych sklepów przy dworcach.REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Geoxe

2019_Arysta_Plantivax_news_lato

2019_Osadkowski

komentarze (24):

dodaj komentarz
Mateusz29
Mateusz29 24.11.2017 19:46 Brawo, bardzo dobra decyzja. Wreszcie ludzie nie będą pracować w niedzielę w supermarketach zagranicznych i robić na obcą krew i europejskich oszustów zamiast taki czas spędzać z rodziną i pogłębianie więzi rodzinnych

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Blackprince
Blackprince 24.11.2017 20:42 Kiedyś uważałem że to źle że w niedziele bedzie zakaz handlu, ale sluchalem różnych opinii ludzi pracyjących w niedziele jak i ludzi odpoczywających. Sam pracuje od poniedzialku do piątku oraz czesto w soboty i uwazalem ze zakupy w niedziele to super sprawa bo dla mnie to wygodne. Ale przeciez te zakupy mozna zrobic w kazdy dzien tygodnia wieczorem a w tą niedziele odpocząć i spotkać sie z rodziną z ktorą tez w tygodniu nie mamy czasu się spotkać. Więc moze lepiej idzmy w tym kierunku.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 25.11.2017 16:54 Ale głupoty wypisujecie przecież to chodzi tylko o wykoszenie konkurencji dla kościołów. Nie ma gdzie pójść w niedziele pójdzie do kościoła a klecha kase bedzie liczyć.
decosta
decosta 25.11.2017 23:01 Myślałem, że jesteś bardziej inteligentny, ale się pomyliłem!!!
janflaster
janflaster 25.11.2017 23:10 Ojciec Rydzyk ma dla Cb przesłanie
https://www.youtube.com/watch?v=Dg3OJLpatxQ

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jancyk
Jancyk 25.11.2017 19:09 Praca w niedziele jest grzechem. 1000 lat nikt tego nie podważał, i nikomu nie było potrzeba robić w niedziele i było dobrze. A kto chodzi do kościoła to i po robocie w markecie poszedł. To nie przynosi nikomu szkód. Nawet jak leje deszcz też ludzie chodzą. A to są ludzie, którzy wiedzą że pieniadze i mamona, powodują że ludzie są zaślepieni, i dla tych ludzi Bogiem jest pieniądż. I że nie ma Boga. A 100 lat temu cud w Fatimie widziało 70 tys. ludzi ale tylko wierzących. Wielu jest takich że zamiast do kościoła poszło by do sex szopu, ale zawsze trzeba być tolerancyjnym. A jak da księdzu blaszaka, to zawsze coś kiedyś wyremontuje, a nikt nie zubożeje. Nawet na zarcie dla psa wydaje więcej.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janflaster
janflaster 25.11.2017 20:45 Ktoś pomyśli pewnie że wreszcie PiS dop...dolił zachodnim marketom.A jest zupełnie odwrotnie ,z ogłoszeń można zorientować się że sklepy mają braki kadrowe. Całkowity zakaz handlu w niedziele pozwoliłby zredukować etaty o 1/7.Jeżeli praca w handlu jest taka zła to po co ludzie stawiają się w punktualnie placówakach. Skoro się stawiają to znaczy że godzą się na te warunki.Wielu studentów dorabia w weekendy. Za komuny w 1981 roku Solidarność domagała się wolnych wszystkich sobót, a rząd J.Pińkowskiego nie zgodził się na to co doprawadziło do upadku tegoż rządu. gdzie. Pare lat później gdy zaczeli pojawiać się pierwsi prywatni sklepikarze i sami chcieli handlować w soboty,niedziele,w nocy. A teraz znowu solidarność chce uszczęsliwiać lud pracujący i zakazywać im działać we własnym interesie. Gdyby Piotrowi D chodziło o dobro pracownika wynegocjowaliby stawkę niedzielną np.150% z dnia powszedniego i tylko na takich warunkach mógłby zatrudniać w niedziele.W przypadku niedostosowania się do ww warunków jego sklep byłby zamknięty w niedziele i tyle.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marki
Marki 25.11.2017 21:19 Jak to od zawsze mówi mój ojciec "w niedzielę to się na diabła pracuje i nikt nigdy się w niedzielę nie dorobił"
Blackprince
Blackprince 25.11.2017 21:38 Dokładnie, mój tata również tak mówi, dlatego nawet w sezonie rwania jabłek w niedziele nie pracujemy! Nawet jeżeli jest to jedyny sloneczny dzień z całego tygodnia.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Blackprince
Blackprince 25.11.2017 21:35 Jestem ciekawy czy ludzie dający łapki w dół pracują w niedziele i czy ich znajomi pracują i chcą pracować. Rozumiem że sporo ludzi z tego formum woli iść do markeru niż do kościola, na tace szkoda 2zl wrzucic. Nie mnie to oceniac choc ja do kosciola lubie chodzic. Ale to nie o kosciół chodzi, bo kto nie chodzil to i tak chodzic nie bedzie tylko o pracujące niedziele. Na zachodzie nigdzie nie pracują w ten siódmy dzień tygodnia to niby czemu w Polsce tak ma być? Wątpie tez że zaczną się zwolnienia na poziomie 1/7 jak to ktos napisał, ludzie moze jedynie mniej ewentualnie zarobią bo nie przyjdą w niedziele do pracy. Ale zaoszczędzą później na lekach i się wyrówna.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Mateusz29
Mateusz29 25.11.2017 22:58 Walduś z całym szacunkiem Do Twojej osoby ale większych głupot nie mogłeś już chyba napisać sugerujesz że ludzie nie pracując będą siedzieć w kościele cały dzień?? Co do pracy w gospodarstwie w niedzielę nikt nie broni nieraz są takie przypadki np grad i wykonać zabieg czy inne zabiegi ochrony których nie da się wykonac w inne dni że względu na pogodę ale to się zdarza zadko mi przez 5 lat zdarzyło się tylko raz.... Wtedy to uważam grzechem jest tego nie zrobić bi z czego rodzinę utrzymać jak się utraci cześć plonu przez opóźniony zabieg

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 25.11.2017 23:33 Ale macie ograniczoną percepcje. To nie chodzi o tych co pracują bo oni i tak będą pracować tylko o tych co nie pracują!!! Jeżeli nie będą mogli iść na zakupy to jedyną możliwościa pokazania nowego samochodu czy ciucha bedzie wybranie się do koscioła. Ludzie przeliczcie niech zacznie chodzić jedynie 10% wiecej ludzi razy 30mil. razy 1zł to w skali roku.......

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 26.11.2017 08:50 Szekspir to przewidział pisząc "Wiele hałasu o nic". No może nie o "nic" ale "niewiele". Rozłożenie operacji na trzy lata spowoduje że wszystko będzie przebiegało spokojnie. Ani kościoły się nie zapełnią, ani galerie nie stracą /gdzieś trzeba wydać pieniądze, internet pomoże.../. Bezrobocie? Jakie bezrobocie jak na polskiej robocie jest milion innostranników /w tym tysiące wyznawców Allaha/. Uważam, że należy skończyć z /partyjnymi/ przepychankami w tym temacie.
Tym razem, pierwszy raz jestem ZA. Nie za "dobrą zmianą" ale za wdrażanym rozwiązaniem, za tym co wymusiła na rządzących i opozycji Solidarność.
SlawekS
SlawekS 26.11.2017 10:38 Tylko nadal nikt nie wyjaśnił, dlaczego pracownicy handlu zasługują na specjalne traktowanie i niedziele wolne ustawowo, a cała reszta "roboli" może pomykać w systemie czterobrygadowym w prawie wszystkie niedziele (kodeks pracy gwarantuje im jedną wolną niedzielę w miesiącu). To jest Solidarność? Niech lepiej zajmą się przestrzeganiem prawa pracy w handlu, a nie w sztuczny sposób próbują ulżyć pracownikom sklepów za umowy na 3/4 etatu, przekraczanie czasu pracy, brak 200% nadgodzin itp.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wania1234
wania1234 26.11.2017 09:38 Nie rozumiem jednej rzeczy, jak zdrowo myślący człowiek może popierać to ze ktoś mu czegoś zakazuje, wiadomo, ze sadownicy bardzo często nie pracuje w niedziele, ale to jest ich wybór, a tu prezes z nowogrodzkiej i paru innych kolegów ma decydować będzie robił cały naród w niedziele, dlaczego nie zostawić tego moralności i światopoglądowi każdego człowieka?
waldus
waldus 26.11.2017 10:15 W 100% się zgadzam wolny człowiek tym sie rózni od niewolnika że ma wolną wole. Dlaczego ktokolwiek uzurpuje sobie prawo do decydowania co jest dobre dla innego wolnego człowieka!! Jak mi pasuje pracuje jak nie to zwalniam się idę do pracy gdzie są wolne soboty i niedziele. A dlaczego nikt nie bierze pod uwagę hut , kopalni , czy lotnisk . Przecież tam też ludzie pracuja pozamykać w niedziele też się da przecież. Ale własnie to potwierdza moje wcześniejsze wypowiedzi w tym temacie.
artemida
artemida 26.11.2017 10:39 Ależ Wania, NIKT Ci niczego nie ZAKAZUJE, po prostu nie będziesz MÓGŁ... a to zasadnicza różnica. Cały naród??? Jaki cały naród??? A może będziesz miał więcej możliwości coś sprzedać, właściciel szynku Cię pochwalił za to że przyszedłeś na halbę. W niedzielę pooglądasz wystawy, przemyślisz a w sobotę kupisz. Zbytnia nerwowość prowadzi do wrzodów żołądka... Pisząc o pracownikach pracujących w ruchu ciągłym /Waldus/ to przeginasz... TAM SIĘ NIE DA INACZEJ!!!
decosta
decosta 26.11.2017 10:44 Jedź do Niemiec ,Austrii, Szwajcarii to będziesz wolnym człowiekiem, bo pocalujesz klamkę.
wania1234
wania1234 26.11.2017 14:01 mamy się na takich socjalistycznych krajach socjalistycznych krajach wzorować i wszystko co najgłupsze kopiować z zachodu?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 26.11.2017 11:09 Weź chłopie się nie ośmieszaj w eurokołchoźie to już dawno nie ma wolności!! Tam jest komunizm i to w najczystrzej formie. Pod pretekstem demokracji i tolerancji zabierają prawa jednostce od dawna. Co niektórzy maja tak wyprane mózgi że żadne choć najbardziej racjonalne argumenty do nich nie są w stanie dotrzeć. artemida DA SIĘ zapewniam Cie TYLKO musi mieć ktoś z tego ZYSK.
artemida
artemida 26.11.2017 12:37 Tam gdzie się da ta zmienić, właśnie w handlu mała reorganizacja. Ci co zechcą pracować, pracę znajdą... Ci co mają chęć wydać pieniądze - wydadzą...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jurol
jurol 26.11.2017 16:48 Wolny nieprzymuszony wybór czy pracować w dni ustawowe dla wszystkich pracujących tylko tyle i aż tyle.Zamiast tego mamy
wielka wojnę wyzyskiwaczy i inkwizytorów.
artemida
artemida 26.11.2017 17:49 Co to znaczy w dni ustawowe??? Są jeszcze inne??? Siedem dni w tygodniu i chyba wszystkie jakoś ustawione...
A kto w wolnej, demokratycznej /jak podkreślają zawiadujący Rzeczpospolita/ jest wyzyskiwaczem a kto inkwizytorem /kto to jest inkwizytor - wiesz?/.
jurol
jurol 26.11.2017 18:43 W dni ustawowo wolne od pracy jaśniej już chyba się nie da Panie Inkwizytorze

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Światowy Dzień Jabłka - 28 września br.

28 września przypada Światowy Dzień Jabłka. Tego dnia spotkajmy się w Warce na pikniku...

Deutz-Fahr TTV 5090.4 DS - AgroShow 2019

Prezentacja modelu ciągnika sadowniczego Deutz-Fahr TTV 5090.4 DS podczas AgroShow 2019....

John Deere 5075GN - AgroShow 2019

Prezentacja modelu ciągnika sadowniczego John Deere 5075GN podczas AgroShow 2019. Przedstawia...

Interwencyjny skup jabłek - CBA wszczęło kontrolę

Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę w sprawie zeszłorocznego interwencyjnego...

Około 460 tys. Ukraińców pracuje w Polsce nielegalnie

Składki na ubezpieczenia społeczne płaci rekordowa liczba cudzoziemców – blisko 680 tys....

Odpowiedź MRiRW ws. kredytów na restrukturyzację zadłużenia

Jak wskazuje w swoim piśmie MRiRW, aktualnie prowadzone są wyjaśnienia z Komisją...

Najnowsze ogłoszenia

Kupię jabłka

19.09.2019 08:13 autor: SPIKE

Maszt tripex linde

18.09.2019 20:37 autor: kasiakowalska72

jaskółka sadownicza

18.09.2019 13:21 autor: jaxajaxa

ZATRUDNIĘ DO SORTOWANIE JABŁEK - UKRAINA

16.09.2019 10:33 autor: kolczyk24

otrzasarke wynajme do jablko spad

16.09.2019 06:56 autor: dario12345

Golden Red Cap sprzedam

15.09.2019 13:13 autor: waldus

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

25 września rusza nabór...
W pewnych warunkach da się to ugryźć bez...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Bo cena przemysłu od zawsze ustawiala cenę...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
bo 30 % produkuje przemysł a nie deser....
25 września rusza nabór...
No tak a ile go to pozwolenie kosztowało? W...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Czemu dbamy o cene jabłka przemysłowego...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Legalne zatrudnienie nie jest przecież...
Ukraińcy zbierali na czarno...
i znów "dobro" zwyciężyło!
25 września rusza nabór...
-nie można na dzierżawionym -trzeba...
Ile kosztuje przygotowanie...
Przepraszam że post pod postem ale... Z...
Ile kosztuje przygotowanie...
Moim zdaniem pokazane wyliczenia są próbą...
jaskółka sadownicza
Miało być "dwukółka" automatyczny...
Ile kosztuje przygotowanie...
Jeszcze do tych kosztów trzeba dodać 10gr...
Ile kosztuje przygotowanie...
Tytuł artykułu powinien brzmieć: Ile...
Ile kosztuje przygotowanie...
Prezesi rozgrzeszają siebie jeszcze przed...
Ile kosztuje przygotowanie...
Sadownik też ponosi koszty,( podatki,...
Ile kosztuje przygotowanie...
To oczywiste,że w deserze,tak samo jak w...
Ile kosztuje przygotowanie...
Znam miejsca gdzie grupa prawie upada,...
Ile kosztuje przygotowanie...
Pytanie; do kogo skierowany jest powyższy...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Jaka odmiana tych czarnych malin?
Maliszewski: Ceny...
Konsument płaci, ale oni wtedy tyle nie...
Maliszewski: Ceny...
Że są ludzie w tym kraju co uważają,że...
Maliszewski: Ceny...
To że przetwórcy tak chcą długoterminowo...
Maliszewski: Ceny...
baracuda,dlatego żeby przetwórcy mieli w...
Maliszewski: Ceny...
Zastanawiające jest dlaczego pan Maliszewski...
Zbiór jabłek
W zeszłym roku prawie wszyscy płacili...
Maliszewski: Ceny...
Ja już się boję otworzyć lodówkę,bo...
Konfrontacja sportów Gali !
Te podobnie odmiany mają i zalety przy...
Ceny jabłek szokują...
Forest jesteście geniuszem! jak szybko...
Ceny jabłek szokują...
"szew" heheh coś pisałeś chyba o...
Ceny jabłek szokują...
za to twoje tryskają czystą merytoryką! Ja...
Ceny jabłek szokują...
Co chcesz od Białorusi przecież wybitny...
Ceny jabłek szokują...
Panowie może na temat !Czy 3 złote jest...
Ceny jabłek szokują...
wolałeś pewnie TVLis i śpiewanie Tuskowi...
Ceny jabłek szokują...
twoje wpisy nie mają nic wspólnego z...
Ceny jabłek szokują...
ale ważna jest prawda jak w podkomisji...
Ceny jabłek szokują...
Espuma pisowki "piękny umyśle" populizm to...
Ceny jabłek szokują...
tak tak kraj upadnie bla bla bla populizm...
Ceny jabłek szokują...
To może to było w innym roku. Ale nie...
Ceny jabłek szokują...
ale 10 lat temu ministrem był Sawicki!
Ceny jabłek szokują...
Brawo ON! Generalnie to holenderscy sadownicy...
Ceny jabłek szokują...
Słyszałeś o takim zjawisku nazywanym w...
Maliszewski: BREXIT a...
Ja tam nie widzę żadnego...
Ceny jabłek szokują...
Olisz- przypomnij sobie jak 10 lat temu...
Ceny jabłek szokują...
obiecać można wszystko, zwłaszcza jak z...
Ceny jabłek szokują...
Program dla Rolnictwa SLD 1. Odblokowanie...
Ceny jabłek szokują...
Więcej wyobraźni ?
Ceny jabłek szokują...
Baracuda, może sam pojedź do tej pracy. Jak...
Ceny jabłek szokują...
Baracuda- piszesz głupoty. Jak jakby coś...
Ceny jabłek szokują...
Naucz sie pisać to pogadamy. Menel sie nigdy...
Ceny jabłek szokują...
A pioswki trollu znów z tym kupowanie...
Ceny jabłek szokują...
nie bardzo rozumiem co mam ci wytłumaczyć....
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
Captan do końca bez dodatkowych...
Ceny jabłek szokują...
Espuma , wytłumacz dlaczego w każdej dużej...
Ceny jabłek szokują...
Co wy przeżywacie, ja mogę płacić i...
Ceny jabłek szokują...
czyli ludzie w całym kraju mają gó*wno...
Ceny jabłek szokują...
To nie stawka 12zł za pracę jest mała...
Ceny jabłek szokują...
Będziesz miał z czego płacić lub nie, to...
Ceny jabłek szokują...
Oczekiwania pracowników mają prawo być...
Ceny jabłek szokują...
bo na ciągniku siedzić to trza umić
Ceny jabłek szokują...
żadania płacowe czyli jakie ? 12 zł na...
Ceny jabłek szokują...
Nas szokują żądania płacowe pracowników...
Przekaż gospodarstwo, weź...
Ty jak zwykle wszystko wiesz lepiej
Ukraińskie jabłka wracają...
Zbyszku,czy Ty wiesz,że Ukraina najwięcej...
Przekaż gospodarstwo, weź...
Dzieciaki myślą,że pieniądze biorą się...
Ukraińskie jabłka wracają...
I jak to jest UE znosi embargo Ukrainie po...
Przekaż gospodarstwo, weź...
Jednak Unia dopłaca nie tylko do zakładania...
Maliszewski: Import owoców...
To tak jak budowa w Polsce sieci 5 G. Kiedy w...
Maliszewski: Import owoców...
Zwykły sadownik nie jest w stanie nikogo...
Maliszewski: Import owoców...
Nie często zgadzam się z p.Maliszewskim,ale...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Trolle z Inowrocławia nadają za 500 zł bez +
Premier: 1000 zł dopłaty...
Nie martwcie się. Przy urnie można oddać...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Espuma chyba nie rozumiesz,andrzej251...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Się sypią minusy.........czyżby to szło...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Rozumiem że liczysz aby ci państwo...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Mam 4 ha sadu , w tym roku 95% strat po...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Za to PO przezywa ze warzywa i owoce...
Premier: 1000 zł dopłaty...
sa ludzie którzy za tamtej władzy utuczyli...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Zupełnie nie rozumiem tych minusów dla...
Gala Dark Baron - Gala Must
Wydaje mi się że Gala dark Ann (u mnie...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Jak tamci rządzili całe setki hektarów...
Gala Dark Baron - Gala Must
Czy najciemniejszy? W sadzie doświadczalnym...
Premier: 1000 zł dopłaty...
Mateuszek wcześnie się skapnął ......
Sadownictwo z grupami...
Za całkiem nie duże pieniądze moza kupić...
Sadownictwo z grupami...
Tak, sortowanie w stodole, ale mają zdanie o...
Sadownictwo z grupami...
Tak prezesi ,w tym roku nie będzie tak tanio...
Brak rąk do pracy w...
Spoko. Przy tym urodzaju w tym roku, to...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
jakby nie było,to nie można wprowadzać...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Pilsner , w sądownictwie jest huj....o a...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
A dlaczego nie masz pretensji do eksporterów...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
W komunizmie który chce budować pan...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Może być kiedyś taka sytuacja z...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
W moim przypadku nawet tygodniowy strajk,to...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Raczej to była forma pokazania innym że bez...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Klucz to będziesz miał gdy będą(nie daj...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Może możesz sobie na to pozwolić,bo masz...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
A co do gnojenia przemysłu to...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Pilsner czy ja pisałem żeby w tym roku...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Nie wiem czemu rząd próbuje na się...
ZSRP: Postulaty do Ministra...
I w taki piękny sposob pan Maliszeeski i...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
To jeszcze zaproponuj klucz przydziału tych...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Po co narobić się i połowę...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Skoro zdecydowaliśmy się na produkcję...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Pilsner - przecież można połowę...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Roman,jesteś (chyba) z 1970 rocznika,a...
Słońce zniszczyło jabłka...
W Polsce też gdzie niegdzieś są takie...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Trzeba zacząć rozmowy w tym roku bo w...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Ardamowski chce wprowadzić ustawę z...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Strategicznie planować na kilka lat do...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Gwarancja ceny TAK, umowy nie!!! Wysyłałem...
Polacy nie chcą pracować w...
nie będe sie bawil w obrońce ukraińców bo...
Pomoc suszowa: O co mogą...
Bardzo mocno rozbuchany jest ostatnio temat...
Polacy nie chcą pracować w...
Jeszcze kilka lat jak Ukraina się wzbogaci...
ZSRP wystąpił do Premiera...
tak piotrek,sadzić,sadzić i jeszcze raz...
ZSRP wystąpił do Premiera...
nic dodać, nic ująć. Jeszcze kilka lat...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Dedykuję wszystkim ,,wyznawcom":...
ZSRP wystąpił do Premiera...
idą z Kukizem pod pache to może dojdą :) z...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Espuma,będą brali,bo jak w nowym rozdaniu...
ZSRP wystąpił do Premiera...
nie pisałem że rząd ma na wszystko to raz,...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Wszystkie pomoce ale te unijne kończą się...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Espuma,ale co ty za problem robisz skoro...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Poddziałanie 5.2 Inwestycje odtwarzające...
ZSRP wystąpił do Premiera...
to ty zrozum że takie pomoce w długoletnim...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Najpierw postaraj się zrozumieć co ktoś...
ZSRP wystąpił do Premiera...
i co za pieniążki od państwa nakupisz...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Zawsze byłem przeciwnikiem takich doraźnych...
ZSRP wystąpił do Premiera...
A kto kazał sądzić w za stoiskach...
ZSRP wystąpił do Premiera...
30 ha to położyły wiatry w 100 % a do tego...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Czy 30ha to tak dużo Abu prosić premiera.....
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Zboczeńcy chcą żeby było ich więcej, ale...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Teraz to jakis zmasowany atak tych z lgbt, co...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
i tu sie zgadzamy, niech każdy sobie zyje...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
To dobrze ze skonczył technikum chociaz bo...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Czyli jednak miałem rację, jesteś...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
@sadjabłkowy. Pytanie nr 1 i nr 2. Tylko...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
Bez sensu że można zaznaczyć tylko jeden...
Dziś (13.08) ostatni dzień...
A od nowego roku ceny za prąd wzrosną o...
ME ws. konieczności...
Co stoi na przeszkodzie żeby założyć...
ME ws. konieczności...
Ten rok zapłacimy za energię jeszcze...
Embargo powinno zostać...
Embargo. każdy polski sadownik psioczy i...
Burmistrz Szydłowa...
A wszyscy mieli pretensje do pana...
Burmistrz Szydłowa...
Gdy napisałem tutaj na portalu, że mi...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Błąd... Chodziło o Marka Kuchcińskiego.
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
jaceo1. "Teraz ku*** my ! " Pewnie wielu nie...
Polska nie jest konkurentem...
Zastanawiam się w jakim celu kopiuje się tu...
Embargo powinno zostać...
Wcześniej czy później powrócimy do...
Embargo powinno zostać...
Zbyszek po 0.4 zł to Ameryka z drzewa , a po...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
To coś w rodzaju ,możesz kupić dowolnego...
Embargo powinno zostać...
Ciekawa analiza sytuacji w rolnictwie:...
Embargo powinno zostać...
A tu będziesz im sprzedawał Idareda po...
instagram