Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-t_jasieniec

Zakaz handlu nie dla rolno-spożywczych rynków hurtowych !

Zakaz handlu nie dla rolno-spożywczych rynków hurtowych !

Sejm uchwalił w piątek (24.11) ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu - pierwsza i ostatnia; w 2019 r. handlowa będzie ostatnia niedziela każdego miesiąca, od 2020 r. ma obowiązywać zakaz handlu w niedziele.

Zakaz nie będzie obowiązywać na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych – informuje PAP.
  • źródło: PAP


Nawet w niedziele niehandlowe zakaz nie będzie obowiązywał m.in.

piekarni, cukierni i lodziarni, rolno-spożywczych rynków hurtowych oraz m.in. skupów warzyw, owoców, surowego mleka.

Zakupy będzie też można zrobić na stacjach benzynowych i dworcach oraz lotniskach. Wprowadzono jednak pewne ograniczenia, by zapobiec praktyce przerabiania marketów na stacje, czy budowaniu nowych sklepów przy dworcach.REKLAMA

komentarze (24):

dodaj komentarz
Mateusz29
Mateusz29 24.11.2017 19:46 Brawo, bardzo dobra decyzja. Wreszcie ludzie nie będą pracować w niedzielę w supermarketach zagranicznych i robić na obcą krew i europejskich oszustów zamiast taki czas spędzać z rodziną i pogłębianie więzi rodzinnych

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Blackprince
Blackprince 24.11.2017 20:42 Kiedyś uważałem że to źle że w niedziele bedzie zakaz handlu, ale sluchalem różnych opinii ludzi pracyjących w niedziele jak i ludzi odpoczywających. Sam pracuje od poniedzialku do piątku oraz czesto w soboty i uwazalem ze zakupy w niedziele to super sprawa bo dla mnie to wygodne. Ale przeciez te zakupy mozna zrobic w kazdy dzien tygodnia wieczorem a w tą niedziele odpocząć i spotkać sie z rodziną z ktorą tez w tygodniu nie mamy czasu się spotkać. Więc moze lepiej idzmy w tym kierunku.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 25.11.2017 16:54 Ale głupoty wypisujecie przecież to chodzi tylko o wykoszenie konkurencji dla kościołów. Nie ma gdzie pójść w niedziele pójdzie do kościoła a klecha kase bedzie liczyć.
decosta
decosta 25.11.2017 23:01 Myślałem, że jesteś bardziej inteligentny, ale się pomyliłem!!!
janflaster
janflaster 25.11.2017 23:10 Ojciec Rydzyk ma dla Cb przesłanie
https://www.youtube.com/watch?v=Dg3OJLpatxQ

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jancyk
Jancyk 25.11.2017 19:09 Praca w niedziele jest grzechem. 1000 lat nikt tego nie podważał, i nikomu nie było potrzeba robić w niedziele i było dobrze. A kto chodzi do kościoła to i po robocie w markecie poszedł. To nie przynosi nikomu szkód. Nawet jak leje deszcz też ludzie chodzą. A to są ludzie, którzy wiedzą że pieniadze i mamona, powodują że ludzie są zaślepieni, i dla tych ludzi Bogiem jest pieniądż. I że nie ma Boga. A 100 lat temu cud w Fatimie widziało 70 tys. ludzi ale tylko wierzących. Wielu jest takich że zamiast do kościoła poszło by do sex szopu, ale zawsze trzeba być tolerancyjnym. A jak da księdzu blaszaka, to zawsze coś kiedyś wyremontuje, a nikt nie zubożeje. Nawet na zarcie dla psa wydaje więcej.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

janflaster
janflaster 25.11.2017 20:45 Ktoś pomyśli pewnie że wreszcie PiS dop...dolił zachodnim marketom.A jest zupełnie odwrotnie ,z ogłoszeń można zorientować się że sklepy mają braki kadrowe. Całkowity zakaz handlu w niedziele pozwoliłby zredukować etaty o 1/7.Jeżeli praca w handlu jest taka zła to po co ludzie stawiają się w punktualnie placówakach. Skoro się stawiają to znaczy że godzą się na te warunki.Wielu studentów dorabia w weekendy. Za komuny w 1981 roku Solidarność domagała się wolnych wszystkich sobót, a rząd J.Pińkowskiego nie zgodził się na to co doprawadziło do upadku tegoż rządu. gdzie. Pare lat później gdy zaczeli pojawiać się pierwsi prywatni sklepikarze i sami chcieli handlować w soboty,niedziele,w nocy. A teraz znowu solidarność chce uszczęsliwiać lud pracujący i zakazywać im działać we własnym interesie. Gdyby Piotrowi D chodziło o dobro pracownika wynegocjowaliby stawkę niedzielną np.150% z dnia powszedniego i tylko na takich warunkach mógłby zatrudniać w niedziele.W przypadku niedostosowania się do ww warunków jego sklep byłby zamknięty w niedziele i tyle.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marki
Marki 25.11.2017 21:19 Jak to od zawsze mówi mój ojciec "w niedzielę to się na diabła pracuje i nikt nigdy się w niedzielę nie dorobił"
Blackprince
Blackprince 25.11.2017 21:38 Dokładnie, mój tata również tak mówi, dlatego nawet w sezonie rwania jabłek w niedziele nie pracujemy! Nawet jeżeli jest to jedyny sloneczny dzień z całego tygodnia.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Blackprince
Blackprince 25.11.2017 21:35 Jestem ciekawy czy ludzie dający łapki w dół pracują w niedziele i czy ich znajomi pracują i chcą pracować. Rozumiem że sporo ludzi z tego formum woli iść do markeru niż do kościola, na tace szkoda 2zl wrzucic. Nie mnie to oceniac choc ja do kosciola lubie chodzic. Ale to nie o kosciół chodzi, bo kto nie chodzil to i tak chodzic nie bedzie tylko o pracujące niedziele. Na zachodzie nigdzie nie pracują w ten siódmy dzień tygodnia to niby czemu w Polsce tak ma być? Wątpie tez że zaczną się zwolnienia na poziomie 1/7 jak to ktos napisał, ludzie moze jedynie mniej ewentualnie zarobią bo nie przyjdą w niedziele do pracy. Ale zaoszczędzą później na lekach i się wyrówna.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Mateusz29
Mateusz29 25.11.2017 22:58 Walduś z całym szacunkiem Do Twojej osoby ale większych głupot nie mogłeś już chyba napisać sugerujesz że ludzie nie pracując będą siedzieć w kościele cały dzień?? Co do pracy w gospodarstwie w niedzielę nikt nie broni nieraz są takie przypadki np grad i wykonać zabieg czy inne zabiegi ochrony których nie da się wykonac w inne dni że względu na pogodę ale to się zdarza zadko mi przez 5 lat zdarzyło się tylko raz.... Wtedy to uważam grzechem jest tego nie zrobić bi z czego rodzinę utrzymać jak się utraci cześć plonu przez opóźniony zabieg

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 25.11.2017 23:33 Ale macie ograniczoną percepcje. To nie chodzi o tych co pracują bo oni i tak będą pracować tylko o tych co nie pracują!!! Jeżeli nie będą mogli iść na zakupy to jedyną możliwościa pokazania nowego samochodu czy ciucha bedzie wybranie się do koscioła. Ludzie przeliczcie niech zacznie chodzić jedynie 10% wiecej ludzi razy 30mil. razy 1zł to w skali roku.......

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 26.11.2017 08:50 Szekspir to przewidział pisząc "Wiele hałasu o nic". No może nie o "nic" ale "niewiele". Rozłożenie operacji na trzy lata spowoduje że wszystko będzie przebiegało spokojnie. Ani kościoły się nie zapełnią, ani galerie nie stracą /gdzieś trzeba wydać pieniądze, internet pomoże.../. Bezrobocie? Jakie bezrobocie jak na polskiej robocie jest milion innostranników /w tym tysiące wyznawców Allaha/. Uważam, że należy skończyć z /partyjnymi/ przepychankami w tym temacie.
Tym razem, pierwszy raz jestem ZA. Nie za "dobrą zmianą" ale za wdrażanym rozwiązaniem, za tym co wymusiła na rządzących i opozycji Solidarność.
SlawekS
SlawekS 26.11.2017 10:38 Tylko nadal nikt nie wyjaśnił, dlaczego pracownicy handlu zasługują na specjalne traktowanie i niedziele wolne ustawowo, a cała reszta "roboli" może pomykać w systemie czterobrygadowym w prawie wszystkie niedziele (kodeks pracy gwarantuje im jedną wolną niedzielę w miesiącu). To jest Solidarność? Niech lepiej zajmą się przestrzeganiem prawa pracy w handlu, a nie w sztuczny sposób próbują ulżyć pracownikom sklepów za umowy na 3/4 etatu, przekraczanie czasu pracy, brak 200% nadgodzin itp.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wania1234
wania1234 26.11.2017 09:38 Nie rozumiem jednej rzeczy, jak zdrowo myślący człowiek może popierać to ze ktoś mu czegoś zakazuje, wiadomo, ze sadownicy bardzo często nie pracuje w niedziele, ale to jest ich wybór, a tu prezes z nowogrodzkiej i paru innych kolegów ma decydować będzie robił cały naród w niedziele, dlaczego nie zostawić tego moralności i światopoglądowi każdego człowieka?
waldus
waldus 26.11.2017 10:15 W 100% się zgadzam wolny człowiek tym sie rózni od niewolnika że ma wolną wole. Dlaczego ktokolwiek uzurpuje sobie prawo do decydowania co jest dobre dla innego wolnego człowieka!! Jak mi pasuje pracuje jak nie to zwalniam się idę do pracy gdzie są wolne soboty i niedziele. A dlaczego nikt nie bierze pod uwagę hut , kopalni , czy lotnisk . Przecież tam też ludzie pracuja pozamykać w niedziele też się da przecież. Ale własnie to potwierdza moje wcześniejsze wypowiedzi w tym temacie.
artemida
artemida 26.11.2017 10:39 Ależ Wania, NIKT Ci niczego nie ZAKAZUJE, po prostu nie będziesz MÓGŁ... a to zasadnicza różnica. Cały naród??? Jaki cały naród??? A może będziesz miał więcej możliwości coś sprzedać, właściciel szynku Cię pochwalił za to że przyszedłeś na halbę. W niedzielę pooglądasz wystawy, przemyślisz a w sobotę kupisz. Zbytnia nerwowość prowadzi do wrzodów żołądka... Pisząc o pracownikach pracujących w ruchu ciągłym /Waldus/ to przeginasz... TAM SIĘ NIE DA INACZEJ!!!
decosta
decosta 26.11.2017 10:44 Jedź do Niemiec ,Austrii, Szwajcarii to będziesz wolnym człowiekiem, bo pocalujesz klamkę.
wania1234
wania1234 26.11.2017 14:01 mamy się na takich socjalistycznych krajach socjalistycznych krajach wzorować i wszystko co najgłupsze kopiować z zachodu?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 26.11.2017 11:09 Weź chłopie się nie ośmieszaj w eurokołchoźie to już dawno nie ma wolności!! Tam jest komunizm i to w najczystrzej formie. Pod pretekstem demokracji i tolerancji zabierają prawa jednostce od dawna. Co niektórzy maja tak wyprane mózgi że żadne choć najbardziej racjonalne argumenty do nich nie są w stanie dotrzeć. artemida DA SIĘ zapewniam Cie TYLKO musi mieć ktoś z tego ZYSK.
artemida
artemida 26.11.2017 12:37 Tam gdzie się da ta zmienić, właśnie w handlu mała reorganizacja. Ci co zechcą pracować, pracę znajdą... Ci co mają chęć wydać pieniądze - wydadzą...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jurol
jurol 26.11.2017 16:48 Wolny nieprzymuszony wybór czy pracować w dni ustawowe dla wszystkich pracujących tylko tyle i aż tyle.Zamiast tego mamy
wielka wojnę wyzyskiwaczy i inkwizytorów.
artemida
artemida 26.11.2017 17:49 Co to znaczy w dni ustawowe??? Są jeszcze inne??? Siedem dni w tygodniu i chyba wszystkie jakoś ustawione...
A kto w wolnej, demokratycznej /jak podkreślają zawiadujący Rzeczpospolita/ jest wyzyskiwaczem a kto inkwizytorem /kto to jest inkwizytor - wiesz?/.
jurol
jurol 26.11.2017 18:43 W dni ustawowo wolne od pracy jaśniej już chyba się nie da Panie Inkwizytorze

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Wykorzystają teledetekcję satelitarną do monitorowania szkód w rolnictwie

W czwartek, 23 stycznia br. w siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, odbyło się...

Szansa na opady śniegu. Gdzie sady mogą się zabielić ?

Jak informuje twojapogoda.pl temperatura zaczęła spadać, a to oznacza, że nie wieje już...

Czy Brexit wpłynie na polskich sadowników?

31 stycznia br., po prawie czterech latach od referendum w sprawie brexitu, Wielka Brytania...

Aby pestycyd tanio kupić? – sadowniku pamiętaj, możesz stracić wiele razy!

Trwa właśnie czas intensywnych przygotowań do prac polowych oraz sezon zakupów środków...

Ardanowski: Przyszłością jest rolnictwo, które nie niszczy przyrody

Nasz kraj jest przekonany, że przyszłością jest rolnictwo, które nie niszczy przyrody....

Afgańczycy ukryci w transporcie owoców z Macedonii

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięciu...

Najnowsze ogłoszenia

Kupię drzewka PRINCA na m7 lub p60

23.01.2020 17:43 autor: kkkkkk9

Sprzedam Siedlisko w Przybyszewie

21.01.2020 15:30 autor: kkkkkk9

Sadzarka do drzewek malin

20.01.2020 20:20 autor: OM4x4

Szukam ekipy do cięcia sadu.

19.01.2020 17:02 autor: pielu12345

KUPIĘ CK 1000l

19.01.2020 15:53 autor: Bolo

Sprzedam sad z zabudowaniami

18.01.2020 16:11 autor: henryk

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

W 2020 r. trzynasta...
Jaki ty zaślepiony. A jak Niemcy mają...
W 2020 r. trzynasta...
Niestety nie mogę powiedzieć, że głosuję...
W 2020 r. trzynasta...
Baracuda powiedz w takim razie na kogo...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz drogi wyborco pis-fu, w przypadku...
W 2020 r. trzynasta...
PiS popełnia błędy mniejsze lub większe...
W 2020 r. trzynasta...
cichon40 a ja wolę być grubasem niż...
KUPS: Opłata cukrowa –...
czyli jak nie ma następców i dla nie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
W moim przypadku staram się wyłącznie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Ja podałem tylko na zimno prawdziwą...
KUPS: Opłata cukrowa –...
jaceo,"pewny zbyt w jakiejś perspektywie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Czemu tu się dziwić? Oni zwyczajnie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Minister powinien przygotować także akty...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Niech sobie KUPS fałszywie gęby sadownikami...
Robot do zbioru malin –...
Jeszcze jak byłem 10 kg młodszy już były...
Robot do zbioru malin –...
Jak maszyna dziala przyspieszycja 100x...
Robot do zbioru malin –...
Wiecie co jest w tym najlepsze? Są kraje...
Robot do zbioru malin –...
Aby się opłacało te maliny musiałyby być...
Robot do zbioru malin –...
Wow. Nagranie ma 27sekund a robot w w tym...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak się siedzi wysoko to można podziwiać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W tej Uni to tak jak na tym forum i...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak może być wielo milionowe...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Sam na siebie mówił ,to on odpowiada za...
Wyższa płaca minimalna nie...
Ja to bym się spodziewał raczej takiego...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Cytując klasyka "mądrego to miło...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister, który odważył się powiedzieć...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Te duże gospodarstwa są jak duże fermy,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ja uważam że tych dużych ferm nie powinno...
Organizacje sadowników –...
Indolencja działaczy w branży sadowniczej...
Ile w Polsce potrzebne jest...
a wszystko po to by Ukraina rosła w siłę a...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Zapomniałem o wiodącej tezie - ile Polsce...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ardanowskiego nie cenię. Dużo gada, bredzi,...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Widać że dla niektórych na pierwszym...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Tak porównać zapotrzebowanie na moc i te...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jaki Minister, taki poziom.
Ile w Polsce potrzebne jest...
"Piękny" żarcik o ministrze.Masz poczucie...
Ile w Polsce potrzebne jest...
jaceo,pan minister nie jest z mojej bajki,ale...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ale co ,że niby jabłek deserowych...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister jest tak mądry i wszechwiedzący,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Oj jaceo, jaceo... jeszcze świętujesz?...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Wrecie jest minister który powiedział...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W dokumentach źródłowych dotyczących...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Odnosząc sie do wystapienia trzeba przyznać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Tak, tak, pochwaliłem sukces 7 organizacji...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Dwa światy, w Polsce konferencje , pokazy...
Udany sezon polskich superowoców
Wiatr histErii wieje wszędzie nawet na...
MRiRW: Budżet na rolnictwo...
A na wypłatę środków za klęski za...
Udany sezon polskich superowoców
Pogratulować inicjatywy, pogratulować...
W 2020 r. trzynasta...
*, no bez przesady psiajucha!
W 2020 r. trzynasta...
Draństwo straszne szanowny Panie...
W 2020 r. trzynasta...
Już wysłane do samego zorro
W 2020 r. trzynasta...
,,Ja nie siądę do Twojej łodzi i nie...
W 2020 r. trzynasta...
No to załóż sobie konto anonimowe,a nie...
W 2020 r. trzynasta...
Nie zamierzam zakładać żadnego konta na...
W 2020 r. trzynasta...
to sam wyślij, w czym masz problem, w necie...
W 2020 r. trzynasta...
Wiesz kolego wyżej cokolwiek o wymiarze...
W 2020 r. trzynasta...
przecież to samo napisałem wyżej.....o...
W 2020 r. trzynasta...
Ona jako sędzina TK, tak samo zresztą jak...
W 2020 r. trzynasta...
Co mnie obchodzi jakaś lista stworzona przez...
W 2020 r. trzynasta...
to Jerzy ma chyba jakąś awersje do żydów,...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz Espuma, Twoja awersja do ŻYDÓW jest...
W 2020 r. trzynasta...
piszesz jakieś banialuki o worku cementu w...
W 2020 r. trzynasta...
Jurku w mojej rodzinie żydów nie ma. Na...
W 2020 r. trzynasta...
Jeden z popularniejszych aktorów p.J....
W 2020 r. trzynasta...
Proponuję tym co mają FB czy w inny sposub...
W 2020 r. trzynasta...
Kto pił wódkę ? Pewnie wszyscy...I Lech...
W 2020 r. trzynasta...
Ktoś powie, że za komuny to kradli. Jeśli...
W 2020 r. trzynasta...
Ale dyskusja mnie ominęła. Wszystkiego...
Odpowiedź Ministra...
embargo zostało nałozone za rządów PO...
Odpowiedź Ministra...
Na merytorykę raczej nie masz co liczyć "my...
Odpowiedź Ministra...
To forum jest i zawsze było bardziej...
Odpowiedź Ministra...
Skoro jesteśmy tacy tępi i beznadziejni to...
Odpowiedź Ministra...
Może skończmy o Owsiaku ... Mam pytanie czy...
Odpowiedź Ministra...
Barakuda - to że tyle zebrali to nie znacy...
Odpowiedź Ministra...
Dlatego wyżej napisałem, 27 finał, zebrano...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żaden telewizyjny...
Odpowiedź Ministra...
Bedę miał chwile to poczytam, ale ten art...
Odpowiedź Ministra...
co ty masz z tymi gumowcami? masz jakiś...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żadne koszty...
Odpowiedź Ministra...
Czy ktoś kto ma mozg, może myśleć ze...
Odpowiedź Ministra...
o Piotrowicza ci chodzi czy o kogo?
Odpowiedź Ministra...
Espuma daj spokój to tak jakbyś gadał z...
Odpowiedź Ministra...
wrzuciłeś jeden z drugim 5 zl do puszki i...
Odpowiedź Ministra...
Każdy, logicznie myślący, po dłuższej...
Odpowiedź Ministra...
Napiszę tak odpierdol się od Jurka pisowski...
Odpowiedź Ministra...
Owsiak ma przecież obrany cel zbiórki, wiec...
Odpowiedź Ministra...
Sądzę, że ma, bo jeżeli Minister Zdrowia...
Odpowiedź Ministra...
Prawda jest taka że Owsiak i jego rodzina...
Odpowiedź Ministra...
chłopie ja nic nie pisałem ani o...
Odpowiedź Ministra...
Dziś jest dziwna sytuacja, ,kto nie płaci...
Odpowiedź Ministra...
Rząd winien zajmować się całokształtem...
Odpowiedź Ministra...
a co ma WOSP do jablek ? nudzi ci sie chyba i...
Zbiornik 10.000 i 27.000 litrów
Jaka cena i w jakim stanie są?
Odpowiedź Ministra...
Skoro odpowiedź Ministra to ciekawy jestem...
Zakupię używany kombajn...
Witam Mam do sprzedania kombajn Joanna 3 z...
Odpowiedź Ministra...
Sprawdź s97 ile Ukraina exportuje pszenicy,...
Odpowiedź Ministra...
Oprócz tych czynników wcześniej...
W 2020 r. trzynasta...
Nie pamiętam aby mi ktoś dupę ściskał....
W 2020 r. trzynasta...
Artemida,w kluczowym momencie trzeba bylo...
W 2020 r. trzynasta...
takie były czasy. Jak ktoś miał kontakty,...
Australia: Spłonęły sady
Niech podziękują pseudo ekologom ... i...
W 2020 r. trzynasta...
Może kontrowersyjnie ale trochę w temacie....
Australia: Spłonęły sady
...i misie koala też :(:( Hetmanie widać...
Australia: Spłonęły sady
Za to co napisałeś powinieneś się......
Australia: Spłonęły sady
Szkoda że tak mało się sadów spaliło
W 2020 r. trzynasta...
A co mieli zrobić Niemcy po zakończeniu...
W 2020 r. trzynasta...
Nie było mnie chyba rok i dalej to samo ....
W 2020 r. trzynasta...
ZAP S.A. od czasów "dobrej zmiany" są...
W 2020 r. trzynasta...
skad znasz przypadki 30 losowań ? skąd masz...
W 2020 r. trzynasta...
Jak można mieć inne zdanie na temat...
W 2020 r. trzynasta...
Marnie kolego wytłumaczyłeś, kopiujesz...
W 2020 r. trzynasta...
ale ludzie widzą tylko TVPis, jak była...
W 2020 r. trzynasta...
Espuma- prawdziwe fakty napisałeś. A co do...
W 2020 r. trzynasta...
nikt nie siedzi bo posłowie PO razem z...
W 2020 r. trzynasta...
wkradł się błąd *Pis przez lata zrobił...
W 2020 r. trzynasta...
Kogo z PO skazali za ta afery? ja wypisałem...
W 2020 r. trzynasta...
głosujesz na konfederacje i co to daje jak...
W 2020 r. trzynasta...
Jesteś kolego trochę zabawny, tzn ja tak to...
W 2020 r. trzynasta...
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu...
W 2020 r. trzynasta...
To głosuj na poprzedników, jak lepiej...
W 2020 r. trzynasta...
Większa część społeczeństwa jest innego...
W 2020 r. trzynasta...
Większość tego rzad zrobił przed wyborami...
W 2020 r. trzynasta...
Jak bym miał obstawiać ,to jesteś chyba...
W 2020 r. trzynasta...
20. Ograniczył możliwość zaliczania do...
W 2020 r. trzynasta...
Kazdy widzi i pisze ze Pis przynajmniej coś...
W 2020 r. trzynasta...
Dokładnie nawet mając inne poglądy można...
W 2020 r. trzynasta...
Muszę pogratulować wszystkim stroną dość...
W 2020 r. trzynasta...
Co kogo interesuje właściciel w roku 2016,...
W 2020 r. trzynasta...
CO SIE Z WAMI DZIEJE!!! Plujecie na siebie....
W 2020 r. trzynasta...
To Ty szukasz jadu i dalej go podsycasz , bo...
W 2020 r. trzynasta...
Rozumiem, że qmaty życzył aby to co...
W 2020 r. trzynasta...
Najpierw : ,,Poco tyle jadu", a potem...
W 2020 r. trzynasta...
Koledzy , jako sadownicy mamy wspólne...
W 2020 r. trzynasta...
Wystarczyło zabrać mafiom vatowskim, a nie...
W 2020 r. trzynasta...
Żadna władza nic nie daje jedynie dzieli to...
W 2020 r. trzynasta...
Artemida, jak można cofnąć przywilej,...
W 2020 r. trzynasta...
proszę. Walczyć nie zamierzam z moim...
Budowa zbiorników wodnych...
Klasyczna informacja w stylu "wiem że dalej...
W 2020 r. trzynasta...
Trzecia wojna światowa wisi na włosku to i...
W 2020 r. trzynasta...
A czemu nie komentujesz tego co się dziś...
W 2020 r. trzynasta...
aaa dziwi cie. Ale sprzedanie po 89r kilku...
W 2020 r. trzynasta...
Dziwi mnie ta chęć do rozliczania...
W 2020 r. trzynasta...
16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+...
W 2020 r. trzynasta...
Miłość do Pisu, jest taka sama jak...
W 2020 r. trzynasta...
Bo miłość do PiSu jest ślepa
W 2020 r. trzynasta...
Gdzie ty żyjesz jak nie widzisz dodatkowych...
W 2020 r. trzynasta...
aha jako ciekawostka odnośnie mediów, skoro...
W 2020 r. trzynasta...
opłaty to podnoszą samorządy tam gdzie PO...
W 2020 r. trzynasta...
Absolutnie nie popieram żadnej z poprzednich...
instagram