Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_sobienie_jeziory

Wycofanie owoców na bezpłatną dystrybucję

Wycofanie owoców na bezpłatną dystrybucję

Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 października 2015 r. (Dz. U. z 2015 r. poz.1677) została uruchomiona kolejna transza dalszych tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z zakazem ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej.

Producenci zainteresowani wsparciem mogą składać powiadomienia dotyczące operacji wycofania owoców i warzyw z przeznaczeniem na bezpłatną dystrybucję i inne przeznaczenie w dniach i godzinach pracy poszczególnych OT ARR, tj. od dnia 2 listopada 2015 r.

Więcej szczegółów na ten temat w warunkach uczestnictwa w mechanizmie >>>

źródło: arr.gov.pl

komentarze (145):

dodaj komentarz
Melolontha
Melolontha 26.10.2015 16:49 To od tej pomocy sadownicy będą musieli rozliczyć VAT, jak podaje " Gazeta Prawna " ?
prince
prince 26.10.2015 18:25 Tak od tej, ale dotyczy to tylko tychco są na vacie, ryczałtowca to nie dotyczy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Runner11
Runner11 26.10.2015 18:50 I to 23 % ...http://biznes.interia.pl/podatki/news/rolnicy-musza-zaplacic-podatek-od-unijnej-pomocy,2187912,4211
decosta
decosta 26.10.2015 20:15 Ty już zapłaciłeś .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 26.10.2015 19:20 To są ciekawe czasy... Dwóch panów albo dwie panie mogą zawrzeć związek małżeński...Facet który rozdawał biednym chleb / swój chleb / został ukarany...A ten kto dostał zapomogę dzięki której mógł rozdać za darmo część swoich jabłek, musi od tej zapomogi zapłacić podatek...Ciekawe czasy... Pozostało tylko, jak opowiadała o tym kiedyś piosenka... " zwariować...kupić " syrenkę " i hodować w niej króliki "...Zdrowia wszystkim życzę !
Ania194
Ania194 27.10.2015 10:14 Takie czasy ,co zrobić, młodzież 15 letnia może swobodnie kupować "tabletki dzień po" ale nie może kupić pączka w szkole i zjeść solonych ziemniaków w stołówce, a wszystko dlatego że jak powiedział jeden z polityków " ŚWINIE są przy korycie, bo przy urnach są BARANY!"
artemida
artemida 27.10.2015 12:12 Pozwolisz p. Aniu że odniosę się do Twojej wypowiedzi. Może będzie mniej nastolatek rodzących dzieci /teraz mamy najwięcej w Europie/ skoro inne metody nie zdają egzaminu to może ta będzie skuteczna(?). W ciągu 20 lat podwoiła się ilość dzieci z NADWAGĄ i tu też - skoro inaczej nie można to spróbować przez sklepiki(!). Jeden z polityków udowodnił, że można wprać żonie i tym sposobem zapewnić sobie popularność i zostać posłem - i tu sprawdza się Twoje ostatnie zdanie.
Arek
Arek 28.10.2015 14:12 To że dzieci są z nadwagą to wina ich rodziców. Ja jak chodziłem do szkoły to jak z niej wróciłem to miałem obowiązki grabienie liści, sprzątanie w domu, pomoc w sadzie itp. A teraz jak przejdzie albo Ojce przywiozą dzieciaka do domu to tylko telefon, telewizor i komputer. Zero ruchu powoduje nadwagę. Tak w ogóle jak nie kupi w sklepiku szkolnym to kupi w innym sklepie. Jeżeli chodzi o te tabletki to trucie organizmu za młodu. Takie gówniary 15 - letnie nie powinny w ogóle do łóżek wchodzić. Według mnie to jest jeszcze większa zachęta. Potem jak dorośnie jest płacz że nie może mieć dzieci i chce in vitro.
Melolontha
Melolontha 28.10.2015 16:40 Arek...Masz trochę racji ale też dużo spraw uprościłeś... Bo bez trudu można znależć też siedzące przy komputerach chude dzieci... Ale jest prawdą, że jeśli mamusia albo babcia nadmiernie utuczy niemowlaka, to przeważnie spaśluchem zostaje do końca... Co się tyczy dziewczynek, to są badania z których wynika, że to plastik / butelki, również te z których karmi się niemowlęta / powoduje że dziewczynki dostają okres już w wieku... I tu już nie pamiętam, ale zdaje mi się że w wieku 8 lat...I stąd powrót / w Polsce trochę słabo nagłaśniany / do butelek szklanych, ważnych szczególnie w okresie karmienia niemowląt...Pozdrawiam !
Arek
Arek 28.10.2015 16:56 Być może masz rację, ja akurat o niczym takim nie słyszałem. Fakt uprościłem, bo było dużo pisania.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 26.10.2015 20:18 Trochę Melolontho siejesz ferment. Prawie wszyscy obywatele RP płacą podatki. PIT-y, CIT-y, VAT... Akurat tak się składa, że rolnicy mają lżej z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego... Nie jesteśmy objęci podatkiem dochodowym, a to, że VAT płaci każdy, kto cokolwiek kupuje nie powinno być zaskoczeniem. Rolnictwo generalnie jest terenem "po za miastem" i tu mamy niestety wiele nie uporządkowanych tematów i co najgorsze nikt nie zamierza uporządkować tej sfery. Jednak po wczorajszych wyborach zapewne to się zmieni...Będzie się nam po prostu żyło lepiej, lżej, dostatniej ...Zaczną "naprawiać" Polskę pewnie od reperowania dziur wszelakich... Mam nadzieję, że jest to ostatnie takie głupie rozporządzenie Rady Ministrów !! Nie ma nic gorszego, jak rozdawnictwo...!! Zawsze władza powinna dawać "wędkę", a nie "rybę"... Pewnie tym aktem ceny na jabłka będą spadały, tak, jak jesienne liście, bądź nie zerwane do tej pory jabłka...
decosta
decosta 26.10.2015 20:32 Rozporządzenie weszło na podstawie przepisów unijnych, to kochana unia jest taka dobra. Jest to program do przekrętów, tylko utylizacja na biogazownie była by w miarę ok.
Melolontha
Melolontha 26.10.2015 20:47 jerzy45... Nie ukrywam że czasem sieję ferment i prowokuję, bo lubię gdy coś się dzieje i cieszę się gdy udaje mi się kogoś sprowokować do wpisu... A choćby i jerzego czterdziestego piątego...Bo czy to nie jest piękne, że to właśnie emeryci i renciści są tymi, którzy są tymi, którzy są najpewniejszymi płatnikami którzy zasilają budżet?... Pewniejszymi niż duże sklepy, co miejmy nadzieję niedługo się zmieni ? ... Pozdrawiam !
jerzy45
jerzy45 26.10.2015 21:05 A mógłbyś mnie i innych uświadomić, jak to emeryci są najwierniejszymi i pewnymi płatnikami, którzy zasilają budżet ?? Oczom nie wierzę, ale to Ty Majowy napisałeś !! Jest w Twojej wypowiedzi jeden wątek - prawda. Emeryt jest najpewniejszym ogniwem budżetu, gdy po odebraniu jednej emerytury zostaje "dane mu" 4000 pln, jako zasiłek pogrzebowy dla rodziny i emeryt idzie na wieczną wartę ! Tak. Wówczas emeryt jest OK. Obecnie natomiast współczesny emeryt ze swoimi składkami w niskiej wysokości jest tylko pasożytem budżetowym...Żyje ci "to" coraz dłużej i jeszcze mam mało... Oświeć teraz Melolontho innych, jak to się ma względem Twej wypowiedzi...
Melolontha
Melolontha 27.10.2015 06:34 Emeryci są najpewniejsi bo emeryturę otrzymują regularnie i nikt ich nie pyta czy chcą coś do budżetu odpalić, bo kiedy już otrzymują, to wszystko jest odpalone... A otrzymywana regularnie emerytura bywa żródłem utrzymania niejednego darmozjada, który też zasila budżet / Kiepski Ferdynand i emerytura jego teściowej /... Wiedzą też o tym różne firmy oferujące " chwilówki "... Pozdrawiam !
Melolontha
Melolontha 27.10.2015 06:37 P.S. Heniu na widok skacowanego Tadka... Co tak dziś Tadziu słabo wyglądasz?... Tadziu : Wczoraj ze szwagrem zasilaliśmy budżet...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 26.10.2015 20:40 Pewnie tak, ale nikt nikogo nie zmusza do tego by z własnego rynku tzw. wycofać, czyli rozdać !! Dlaczego nie rozdają spirytusu, skoro gorzelnie mają zastoje i przerabiają jeszcze ubiegłoroczną kukurydzę...mokrą, sfermentowaną, spleśniałą, myszka to tu, to tam... To napędziłoby koniunkturę na rynek zbóż, skoro świniaki nie potrafią dać producentom zbóż godziwych dochodów. Niech rozdają po czekoladzie, po musztardzie...itd, itd...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kazimierz
Kazimierz 26.10.2015 23:47 Oprócz pirytusu powinni rozdawać jeszcze:pralki ,telewizory, samochdy, komputry,komórki itp.ponieważ tych towarów też jest za dużo na rynku.Nie rozumiem dlaczego akurat jabłka są wyjątkiem?
jerzy45
jerzy45 27.10.2015 18:51 Bardzo słuszna sugestia Kazimierzu... Czy tylko rolnictwo musi być poniżaną gałęzią gospodarki ??
darek
darek 27.10.2015 19:01 ja wam odpowiem dlaczego jabłka
bo jak sadownik weżnie te pieniądze unijne to potem wpompuje je w firmy działające na terenie polski dające miejsca pracy i przy okazji skorzysta budżet państwa
co najważniejsze utemperuje przetwórnie czego nie mogę się już doczekać po 2 listopada

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

adi111
adi111 27.10.2015 00:39 No wlasnie zgadzam sie kolegami Dlaczego tylko sadownictwo jest objete wszelkiego rodzaju pomocami tego nie rozumie.... bo jezeli niska cena owocow rekompensaty zbije grad rekompensaty przyjdzie mroz rekompensaty itp. a gdzie sa inne uprawy czy chodowle... np tragicznie niskie ceny ziemniakow jakie byly w ubieglym sezonie niskie ceny trzody czy mleka, wtedy nikogo nie ma i nikogo to nie interesuje, a sadownictwo dostaje wszystko bo sadownicy biedni najbardziej poszkodowani a czemu nikt nie zwraca uwagi na innych rolnikow. w dzisiejszych czasach juz nie tylko jedne sady sa drogie w uprawie a w to najwiecej pllynie pieniedzy dlaczego tylko sadownikom sie pomaga a innym nie
ligol20
ligol20 27.10.2015 11:54 ty chyba sie tym nie interesujesz... były dopłaty do szkód spowodowanych przez dziki, dopłaty do zmniejszenia kar za kwoty mleczne, zniesienie kwot mlecznych czego chcieli wszyscy, skupy interewencyjne itd...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 27.10.2015 06:46 Adi - to chyba świadczy jak wielkim lobby są sadownicy... i wciąż narzekają. Było silne wsparcie Sawickiego /pomimo frajerów, ale to powiedzenie było aby zachęcić do brania tego można było wziąść od władz w bardzo trudnej sytuacji/. Moim zdaniem w nowej rzeczywistości będzie ...No właśnie, kto będzie latał po świecie jak zabraknie Piechocińskiego??? No ale może kraczę???

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Daron
Daron 27.10.2015 07:14 Artemido ,nie ma ludzi niezastąpionych...Osobiście uważam że poseł który grzeje ławę niemal od PRL-u jest kompletnie wypalony i siedzi tam jedynie po to by było MU tam dobrze.Bardzo się cieszę że PSL osiągnął najsłabszy wynik w swej historii ,chociaż uważam że ten relikt PRL-u powinien zniknąc całkowicie.Patrząc na takiego Stefaniuka i Żelichowskiego , to co oni mogą wnieśc kreatywnego i świeżego do polityki ? No może świeże pampersy na tyłkach...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 27.10.2015 07:35 Ależ Daronie, ja też byłem i jestem za kadencyjnością we władzach. PSL jest kontynuacją partii założonej 125 lat temu. Najstarsza w Europie!!!. Może uważasz, że starzy na śmietnik, no może na cmentarz - no policz ile lat wódz PIS i jak rządzi wszystkimi??? No cóż, idzie młodsze, Kukiz z Lirojem...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Daron
Daron 27.10.2015 07:47 Bzdura ! PSL skończył się na Mikołajczyku .To co było potem to kolaborancka zgraja żądna stanowisk i kasy.Tak jest do teraz .tzw "PSL" jak tania nierządnica sprzedaje się za stołki każdemu komu popadnie. Tuż przed wyborami kokietowali Kaczyńskiego w wiadomym celu.Na szczęście PIS nie potrzebuje przydupasów ,bo ma większośc w sejmie.Wreszcie jest jasnośc sytuacji ! Nikt już teraz nie będzie miał wymówek że opozycja przeszkadzała i nie dawała czegoś tam przegłosowac.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 27.10.2015 08:34 ciekawe czy wycofanie będzie miało takie wzięcie, tu piszą o 23% podatku, a nie 8% jak od owoców

co do PSLu, to parę nowych rynków nam otworzyli, Pis za starego embarga nie zrobił wtedy nic, teraz mają okazje się wykazać, czeka rynek chiński i USA na nasze jabłka
jerzy45
jerzy45 27.10.2015 18:59 Przeczytajcie sobie o tym, co powiedział A. Duda... Tak twierdzą prorosyjscy separatyści w Donbasie... Podchwyciły to rosyjskie i nawet tureckie media... ten paszkwil żyje sobie swoim życiem...Tylko krótko. Ponoć my obywatele RP mamy być w pogotowiu i mamy odbić Lwów, Galcję, Polesie... W ukraińskich mediach szok, a Rosja zaciera ręce. Pewnie nałożą kolejne sankcje na Polskę, a gdy premierem zostanie Jarosław, to zablokują polskie wyroby całkowicie. Nawet polska myszka się nie prześlizgnie...Może to kłamstwo, a może prawda. Jednak jeszcze zatęsknicie za ludźmi z PSL-u. Oni chociaż pochodzili ze wsi, mieszkają i żyją wśród nas...Znają nasze problemy i bolączki... Zatęsknicie, ...
grhist
grhist 27.10.2015 19:01 wiesz kolego ja uważam podobnie, ale mam nadzieje, że się obaj mylimy

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 27.10.2015 08:53 No widzisz Daronie, łatwo Ci obrażać ludzi, bardzo łatwo. Może Twoje wypociny mają popleczników, bo nie znają faktów a nie pamiętają historii. Nie miejsce tu aby się rozliczać ale parę faktów może nieco zmieni punkt widzenia niektórych bywalców portalu. Za tzw komuny członkowie ZSL- praktycznie nie mogli zajmować żadnych stanowisk z wyjątkiem "pokazowych" a jednak w ZSL-u było 200 tys członków którzy płacili składki, godzili się z tym tylko dlatego by nie być w PZPR-ze. To był, co prawda milczący, opór przeciw tym dla których było wszystko co było w PRL-u. I co się stało? Po '89 większość członków PZPR, przemalowało się, zawłaszczyli stanowiska i... dalej rządzili. Dla członków byłego ZSL miejsc nie było tak jak dla wielu działaczy autentycznej Solidarności. Zanim oplujesz sprawdź z której strony wieje aby własnego oblicza nie wycierać.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Daron
Daron 27.10.2015 13:49 Artemido ,dlaczego zakładasz "z automatu" że ci co mnie popierają nie znają historii? I kto tu obraża? Przemawia przez ciebie bufonada,tak charakterystyczna dla aparatczyków PSL.Nie rób męczenników z PSL-owców bo jak jest ,każdy widzi u siebie.Oni i ich krewni ,opanowali wszystkie instytucje na wsiach i miasteczkach.Znaleśc pracę i nie miec nikogo z PSL-u w rodzinie to graniczy z cudem.Każdy to widzi i przyzna mi rację.
A co do tego "oporu" wobec PZPR to przednio mnie ubawiłes!
Opowiem ci zatem historyjkę z autopsji.W czasach słusznie minionych byłem w wojsku .Pewnego razu zapisywano "dobrowolnie" lecz obowiązkowo do ZSMP (dla młodych wyjaśniam :młodzieżówka PZPR) Na całą kompanię tylko ja i jeden kolega odmówiliśmy.Cóż ,pół roku do domu nie jezdziłem ,ale nie poddaliśmy się.Teraz jestem dumny z tego drobnego faktu.
Można ? Można.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 27.10.2015 15:43 Można było godzić się na bycie człowiekiem drugiej kategorii całe lata będąc w ZSL-u / nie jedną przepustkę/. Można- można. A co do koneksji z racji bycia zielonym, po 89 roku już pracy nie znalazłem. Inżynier był bezrobotny do przejścia na emeryturę. Też prawda, też z atopsji.
jerzy45
jerzy45 27.10.2015 19:17 ...artemido !! Nie idź tą drogą !! Rozmowa z Daronem, to jak kopanie się z koniem !! Z nim nie ma sensu dyskutować o czymkolwiek...Walka z nim na argumenty też nie ma sensu, bo w pewnym momencie zorientujesz się, że przekona Cię do jego argumentacji...To taki ciekawy przypadek. Chińskie przysłowie mówi..." Nigdy nie myl wykształcenia z inteligencją" Tyle Chińczycy.
Jeśli ktoś pisze, że należy płacić VAT, to pewnie ma mgliste pojęcie o tym podatku...Mogę się mylić, ale cena jest albo brutto, albo netto...!!! Jak można zapłacić VAT, skoro nie ma w tym wypadku mowy o jakiejkolwiek cenie... Powtarzam - mogę się mylić, ale co najwyżej po uzyskaniu od Agencji pieniędzy za dostarczone owoce należy ten VAT odprowadzić... A to, już jest kolosalna różnica...
artemida
artemida 30.10.2015 07:26 Koń z czasem zrozumie że kopie w powietrze. U różnych koni okres dochodzenia do właściwych wniosków jest różny

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Sobek
Sobek 27.10.2015 17:52 Wracając do tematu czy trzeba płacić VAT -nie trzeba , nawet z Min. finansów można w razie czego wygrać proces gdyby się uparł ale jego dni są policzone
A ustawa mówi wyrażnie:
Zgodnie z art. 43 ust.1 pkt 16 ustawy o VAT zwalnia się od podatku dostawę towarów, o których mowa w art. 7 ust. 2 pkt 2, której przedmiotem są produkty spożywcze, z wyjątkiem napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2% oraz napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5%, jeżeli są one przekazywane na rzecz organizacji pożytku publicznego w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, z przeznaczeniem na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez te organizacje oraz posiada dokumentację potwierdzającą przekazanie owoców na rzecz organizacji charytatywnych na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez te organizacje.

W związku z powyższym oraz mając na uwadze fakt, iż była to szczególna forma pomocy z uwagi na wyjątkowe okoliczności, 8 października 2015 r. Zarząd KRIR zwrócił się z wnioskiem do Ministra Finansów o jednoznaczną interpretację, która będzie wskazywała, że nie należy naliczać ani odprowadzać podatku od wycofywanych owoców i warzyw z rynku.
Idąc myśleniem ministra to podatek należy się z wszelkiego rodzaju doplat bezpośrednich, odszkodowań itp , a w barach nie wolno solic , pieprzyć i używać przypraw - ten sam minister. Ale na szczęście to chore myślenie się skończyło.
Janiak
Janiak 27.10.2015 18:45 Nie mieszaj ludziom w głowach. Już nie raz pisałem, że trzeba odprowadzić VAT od przekazanych owoców, pokazywałem nawet interpretację izby skarbowej dla jednej z organizacji producentów. Zazwyczaj wtedy wszyscy krzyczeli, że Maliszewski w TV mówił, że nie trzeba. Teraz jest jasno napisane, że trzeba i co? Gdzie Pan Maliszewski jest?
VAT-u nie odprowadzamy w przypadku gdy nie otrzymujemy ŻADNEJ płatności za dostarczone towary, nawet rekompensaty. Idąc Twoim tokiem myślenia firmy dostarczające do BŻ cukier, mleko, konserwy, itp. przed świętami za które mają płacone z budżetu krajowego oraz UE nie muszą odprowadzać VATu od tych dostaw.
Co do procesu z ministerstwem finansów. Skarbówka i tak najpierw ściągnie co swoje i dopiero w razie wygranej można się domagać zwrotu niesłusznie naliczonego podatku, tylko to trwa latami... W tym roku chyba to nie ma sensu, może jeśli ktoś chce próbować szczęścia z przemysłem albo jest na ryczałcie to jako tako wyjdzie na swoje...
jerzy45
jerzy45 27.10.2015 19:22 Bo tak już w tym kraju jest, że mało kto zna się na przepisach, ale każdy interpretuje po swojemu... Szkoda, że nie doczytałem do końca, zanim napisałem kilka słów o VAT w przypadku tego wycofania jabłek. Masz słuszność i gdyby tak miało być. to każdy podmiot wolałby wyrzucić dany towar na śmietnik - byłoby taniej....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jacenty82
jacenty82 27.10.2015 19:00 Ten VAT to tylko 5%. Czasami mam wrażenie że sadownicy to nie wykazują dochodów, tzn. więcej wydają niż zarabiają.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 27.10.2015 19:21 nie 5%, ministerstwo finansów chce 23%, można iśc do sądu z nimi ale koszty sądowe są nie małe, a w razie przegranej koszty sądowe i osetki karne to już może być konkretna suma, a prawnicy reprezentujący rząd z prokuratorii generalnej są bardzo dobrzy

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jancyk
Jancyk 27.10.2015 20:12 Jerzy napisałeś :" Pewnie nałożą kolejne sankcje na Polskę, a gdy premierem zostanie Jarosław, to zablokują polskie wyroby całkowicie. Nawet polska myszka się nie prześlizgnie...Może to kłamstwo, a może prawda. Jednak jeszcze zatęsknicie za ludźmi z PSL-u. Oni chociaż pochodzili ze wsi, mieszkają i żyją wśród nas...Znają nasze problemy i bolączki... Zatęsknicie, ..."
Wiesz przecież że całe to embargo powstało za czasów Platwormy i Komorowskiego. Co chwila jeździli tam na Ukraine, żeby więcej było w medjach i rosło poparcie. To NIC nie dało, ani Polsce ani Platwormie. A tylko zaszkodziło w postaci embarga.
jerzy45
jerzy45 27.10.2015 21:12 Z przykrością musiałem Tobie Jancyku dać minusa. Piszesz, tak, jak karmiono ludzi w czasie kampanii wyborczej - ciemny lud to kupi. Ty idziesz tym samym tropem. I to źle. Dlaczego ? bo w tym,. co napisałeś jest zawarte kłamstwo...kłamstwo sprzeczne z faktami. To nie Polska napadła na Krym i na wschodnie tereny Ukrainy. Nie popieram PiS-u, ale w czasie Majdanu nawet Jarosław K. postępował słusznie pokazując się w Kijowie. Szkoda tylko, że stał obok Kliczki... Mogli Jarosława na taborecie postawić. Jednak wówczas tak trzeba było postępować względem bratniego narodu, z którym mieliśmy wspólną historie przez wieki !! To, że polscy politycy pokazali solidarność z narodem Ukrainy jest chwalebne i godne naśladownictwa. Zresztą na Majdanie przebywała prawie cała Europa solidaryzując się z Ukrainą...Tyle suche fakty. Czy Ty Jancyku nie oglądasz TV i nie wiesz, co w świecie się dzieje ?? Co Tobie przesłania tzw. prawda ? Zawiść ? Wrogość ? Zazdrość ???

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Daron
Daron 27.10.2015 20:47 Jerzy ,po co wpier....się w rozmowę innych ? Zatęskniłes za mną ? Chyba kiedyś bedę cię musiał odwiedzic i przedstawic moje argumenty ,bardzo mocne argumenty ... Znamy się przecież dobrze a raczej ja cię znam .
Pozdrowienia dla Eli .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylit100
sylit100 27.10.2015 20:49 to w końcu jak jest z tym vatem trzeba płacić czy nie trzeba ,ja jabłka do banku oddałem w pażdzierniku ubiegłego roku a vatu jeszcze nie zapłaciłem
jerzy45
jerzy45 27.10.2015 21:33 ...co ma wisieć - nie utonie... Ale teraz, gdy nowy rząd zacznie na gwałt szukać forsy na obietnice wyborcze, to pewnie sobie o Tobie sylit100 przypomną... By jednak cokolwiek skarbówka miała zamiar ściągnąć za jabłka, to musi dojść do transakcji. Na dzień dzisiejszy gdyby tak postąpiono, to pewnie byłoby to niezgodne z prawem, gdyż jeśli jesteś tzw. VAT-owcem, to do ceny musisz doliczyć VAT i w jakimś czasie się z niego rozliczyć I tu wcale nie jest powiedziane, że musisz odprowadzić !! Może zaistnieć taka sytuacja, że to skarbówka musi ten VAT oddać... Nie wiem, czy prawo się zmieniło i może działać wybiórczo ??
kamczat
kamczat 28.10.2015 18:36 Nowy rząd cieszy się z przejęcia władzy jak spadkobierca ze spadku po ciotce. Tylko, ze spadkobierca nie zdaje sobie sprawy ile długu zrobiła ciotka przed śmiercią. A w świetle prawa dziedziczy wszystko. Tu niby rząd wie o zadłużeniu ale czy jest w stanie je oszacować??? Mam dwoje dzieci, ale z pokorą przyjmę wiadomość, że nie otrzymam 1000zł na nie. I mam taką propozycję - ja zrzekam się tego 500zł/dziecko i pewnie wielu było by zgodnych. W Górze Kalwarii stoją opustoszałe koszary - przeznaczam moje obiecane pieniądze na remont tychże - tj. wstawienie krat, zrobienia dziury w posadzce z odprowadzeniem kanalizacji, ogrodzenie i zabezpieczenie terenu. Co dwa tygodnie transport ciężarówkami granitu na teren byłych koszar, do tego zapas kilofów i szpadli. Kuchnie polowe z Agencji Mienia Wojskowego. Zobowiązuję się również do produkcji grochu dla mieszkańców tych pensjonatów. Tylko czy ktoś w nowym rządzie będzie miał cywilną odwagę rozliczyć poprzedników? - pewnie nie, bo z czasem sami zaczną robić podobnie. Choć poprzednikom pewnie nie dorównają

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 27.10.2015 21:03 Daron...Czy Ty mnie grozisz ? Nie mieszaj mojej Żony w swe brudne sprawy. Może Cię znam, może nie. Ja tu na portalu występuje pod swoim imieniem i nazwiskiem. Każdy może sprawdzić, czy piszę prawdę, czy kłamię, gdzie mieszkam, co mam...Niestety Ty, jak i wielu tu przebywających woli być anonimowymi uczestnikami. Widać masz i mają wiele do ukrycia. Może się wstydzą, wstydzisz swych dokonań ?? W gębie to każdy jest mocny, a szczególnie w necie... Mógłbym namierzyć Twoje dane poprzez znajomości... Ale czy warto ? Lepiej niech Twój mit o wielkości nad innymi trwa...panie Dexter Kanton

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Daron
Daron 27.10.2015 21:13 Jerzy ,ja ci grożę ? No gdzieżbym śmiał ! Nadinterpretacja i tyle .Nadwrażliwy się zrobiłes na starośc.
jerzy45
jerzy45 28.10.2015 21:55 Może mnie z kimś pomyliłeś Daronie...Ja sobie nie przypominam, bym kogokolwiek miał ze znajomych w lubelskim...Owszem moja Matka wraz z rodziną została wysiedlona do powiatu Krasnystaw - wieś Żulin. Ze starych zdjęć z tamtych czasów praktycznie nastąpiły do dnia dzisiejszego niewielkie zmiany... Nie trzeba powoływać się na fakt, że mnie znasz, a ja Ciebie nie... Jesteś niewiarygodnym uczestnikiem i na podstawie Twoich wpisów klauzula sumienia mi nie pozwala na dalszą dyskusję. Chyba, że się ujawnisz. Masz do dyspozycji np. PW, by się zdemaskować...
Daron
Daron 29.10.2015 07:16 He,he,he...wiedziałem że cię będzie to gnębic skąd ja cię znam .A znam cię trochę ,bo nawet kilka lat temu mieliśmy okazję się spotkac i to kilka razy.Swoich danych w sieci nie ujawniam ,bo internet aż roi się od różnej maści czubów i psycholi czego jesteś dobitnym przykładem.
Ze względu na szacunek dla innych forumowiczów jest to mój ostatni wpis w tym temacie.
Jeszcze jedna rada : Przestań mnie jako pierwszy zaczepiac na forum wreszcie, bo nic to ci nie da a wkurzasz tylko innych użytkowników ciągłym pisaniem nie na temat .
grhist
grhist 29.10.2015 09:37 wiesz kolego, ze i bez podawania danych ktoś ogarnięty cię łatwo namierzy
jerzy45
jerzy45 29.10.2015 20:50 Ty Daronie masz bujną wyobraźnię, albo coś białego biega Tobie przed oczyma. Ja sobie takiego typa nie przypominam, bym kiedykolwiek z takim rozmawiał. Ponoć zna imię mojej żony ? W dobie internetu nic trudnego, by zdobyć informacje o kimś, kto istnieje w mediach. To zwykły krętacz. Bardzo lubi odwracać kota ogonem... grist - Daron myśli, że Gm. Rybczewice,lubelskie to gdzieś daleko... Może to tam leży ta legendarna wieś Bździszewo Mi rad nie musisz udzielać, ale dla Ciebie napiszę takie stare przysłowie Afrykańskich pasterzy względem ludzi, którzy prowadzili osiadły tryb życia... Ze względu tzw. dobrego smaku wygwiazdkuję brzydkie słowa ...W ***** byłeś, ***** widziałeś. Dobranoc.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kwiatsad
kwiatsad 27.10.2015 22:14 A to niespodzianka 23% . W lipcu krajowa informacja podatkowa twierdziła ,że 5% od całej sumy a teraz MF twierdzi 23% . Nic już nie kumam . Do tego pan w info twierdził ,że powinno się zapłacić zaraz po przekazaniu ,bo wtedy powstał obowiązek podatkowy . Zapytałem więc czy powinienem być jasnowidzem i przewidzieć w marcu, miesiącu kiedy przekazałem towar jaka będzię kwota rekompensaty w sierpniu tym samym przewidzieć kurs EUR w ostatnim dniu czerwca . Pan twierdził,że zgodnie z ustawą tak powiniem zrobić i nic na to nie poradzi . Ostro napierałem i po konsultacjach Pan stwierdził jest jest możliwość jakiegoś odstępstwa ale najlepiej jak wystąpię o indywidualną interpretację .Chyba trzeba wypić coś z min 40% i zapomnieć choć na chwilę o ustawodawcy i milionach bzdurnych ustaw :)
Melolontha
Melolontha 27.10.2015 22:25 System, w którym kilka milionów rolników informuje się w specjalnie wydanej książeczce że bociana na gnieżdzie nie wolno filmować gdyby miało go to stresować / zasady wzajemnej zgodności /...W którym z dokładnością do jednego centymetra określa się w jakiej odległości od ściany ma stać beczka z wytworzonym w winnicy winem... W którym przepisy z dokładnością do godziny określają ile czasu w ciągu doby pies łańcuchowy powinien biegać bez łańcucha...W którym produkuje się hektary ustaw i różnych przepisów których nikt ani nie czyta, ani nie rozumie ani nie stosuje, musi upaść... Upadnie ale wcześniej pęknie ze śmiechu...Pozdrawiam !
Nicram96
Nicram96 29.10.2015 08:14 Widzisz Melolonta , 2-ch urzedników Cie przeczytało i zaminusowało :) jesli nie bedzie takich ksiazeczek to ktos dojdzie do wniosku ze oni sa niepotrzebni ... i co ??? maja isc jabłka rwac ??
Melolontha
Melolontha 29.10.2015 14:04 2 minusy na pół miliona zatrudnionych w Polsce urzędników, to jeszcze nie tak wiele... Tylko nie wiem czy w tej liczbie / chodzi o te pół miliona / uwzglednieni s też ci, którzy zatrudnieni w gminach, realizują programy przełamywania niemożności czy wręcz braku odwagi w podjęciu decyzji o podjęciu jakiej pracy... To bardzo ważne, bo dzięki corocznym sprawozdaniom zamieszczanym na moim portalu gminnym dowiaduję się, że to nieśmiałość powodowała, że gdy ogłosiłem że mam do oberwania kilka śliwek, nikt się nie zgłosił... A już myślałem, że przyczyna jest zupełnie inna...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

adi111
adi111 27.10.2015 23:32 jezeli macie dochodzic do takiej formy rozmowy to moze lepiej usunac ten watek.. Kolego Ligol20 tak to co mowisz bylo odszkodowania za dziki ale gdzie ? tylko na podlasiu gdzie byl pomor lecz w innych czesciach kraju nic takiego nie bylo a plaga dzikow jest w calym kraju i to coraz potezniejsza ktorej z czasem nie bedzie dalo sie opanowac. W naszym pieknym kraju wszelkiego rodzaju odszkodowania doplaty rekompensaty dostaja tylko nie liczni jednostki ktorzy maja dobre znajomosci i to pocichu zeby sasiad sie nie dowiedzial bo dla mnie braknie...Taka jest pazernosc polakow byle dla siebie
jerzy45
jerzy45 28.10.2015 21:40 ... Eeee adi111 ... Trochę pojechałeś po bandzie z tymi dzikami. Jednak jeśli "u was" jest plaga dzików, to ja z zadowoleniem stwierdzam, że w tym roku ani dzika, anie żadnego rycia jeszcze nie widziałem... może Wisłę pokonały...?! A, co mają znajomości do problemu odszkodowań ? Albo się należy, albo nie. Mi raz wlazły i powaliły około 50 młodych Jonagoredów z jabłkami przy tyczce... Co stwierdziła komisja ? Skoro mam ogrodzenie - stalowa siatka, to ten płot powinien ochronić moje uprawy. Skoro jednak wlazły, to ten płot nie spełniał swego zadania. Konkluzja. Gdybym nie miał płotu, to dostałbym odszkodowanie... Za dziury w płocie myśliwi nie odpowiadają. Kropka.
Jest nadzieja, że "teraz" będzie lepiej, bez podejrzeń, bez pleców, bez kumpli, bez znajomości - normalność, kompetencje i fachowość !! ( he...he...)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 29.10.2015 20:33 Nie wiem dlaczego wstawiacie mi minusy ? Przecież wygrała partia, która obiecała wszystkim, że będzie sam miód i mleko płynęło. Wy natomiast przejmujecie się dzikami !! One były i będą...a odszkodowania będą płynąć szeroką rzeką...Tak. Bo nie da się tych wszelakich złych czynników wyeliminować...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 29.10.2015 21:49 jerzy45...Historia zna chyba tylko jeden przypadek, że wybory wygrał ktoś, kto obiecał swoim wyborcom...krew, pot i łzy... A na wybory które mamy za sobą można / moim zdaniem / patrzeć dwoiście... Jako na wygraną partii, której obietnice bardziej przemawiały do obywateli ale też jako na przegraną partii, która kiedyś obiecała że pod jej rządami będzie się nam żyło lepiej, wszystkim... Ironizując nieco można by chyba napisać, że z tą obietnicą lepszego życia dla wszystkich to była lekka przesada, bo przecież można było przewidzieć, że wszyscy nie wyjadą... A co się tyczy dzików, to najbliższy rozwiązania tego problemu był zdaje się Korwin Mikke, gdy obiecywał, że pod jego rządami, dubeltówkę będzie mógł posiadać każdy...A kiedy piszesz o różnych złych czynnikach których nie da się łatwo z naszego życia wyeliminować, to przypomina mi się powiedzenie Kisiela na temat socjalizmu... Bo był to jego zdaniem system, w którym władza i społeczeństwo, w trudzie i znoju pokonywały trudności nie występujące w innych ustrojach... Ciekawe jak oceniał by Kisiel / gdyby żył / tą współczesną twórczość urzędniczą, unijną i polską, z którą i my się często borykamy...Pozdrawiam !
jerzy45
jerzy45 29.10.2015 22:38 Jak by Kisiel ocenił twórczość urzędniczą ? Pewnie powtarzałby to samo, co za jego czasów... W kółko Macieju to samo... Czy mamy mało głupich pomysłów ? Chcą walczyć z biurokracją z bzdurnymi przepisami, a sami planują powstanie dwóch nowych województw...Zamiast biurokrację zmniejszyć, to chcą ją zwiększyć ! Tu mam swoje zdanie - 6 regionów i tysiące urzędników na bruk, do czyszczenia rowów, które tak ochoczo tworzyli !! Spójrz, jak ludziska gubią się na temat tego VAT-u. Po pierwsze nie wielu wie, o co chodzi, ale wielu spekuluje... Z optymistycznym akcentem - dobranoc...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 29.10.2015 22:24 Jęśli ktoś obiecuje krew, pot i łzy, tak, jak to zrobił Winston Churchill, to w ten sposób zostaje się mężem stanu ! Jednak tzw. obiecanki cacanki nie są dziś w cenie...A jednak... Lep działa. Ja jednak się ciesze, że wygraa partia , na którą nigdy nie zagłosowałem i głosować nie będe. Dlaczego. Bo taki wybór obywateli będzie takim papierkiem lakmusowym, który w pewnym czasie pokaże i oddzieli faktyczne obietnice od tzw. fatamorgany. Pan Kaczyński obiecał, że w 2020 będziemy leżeć na piaskach w Egipcie. Jednak czas zweryfikował owe obietnice i może się okazać, że wilu polskich chłopców może leżeć, ale pod piaskami w tamtej części świata po walkach z terrorystami z tzw. państwa islamskiego. Oby nie zaistniała taka sytuacja. Dopływ świeżej krwi do każdego ośrodka decyzyjnego ma zbawienny wpływ. I tak czas pokaże, jak mają się obietnice do rzeczywistości. Jednak z tych obietnic nie wiele dobrego wyniknie... Dziura budżetowa będzie rosła io rosła... A kto po Piechocińskim i Sawickim będzie jeździł po świecie i szukał nowych rynków zbytu... Jeszcze rząd nie powstał, a już straszy Europę, że będzie klinczował wiele uzgodnionych decyzji, ... Oby Polski z tej Unii nie wyrzucili...i nie nałożyli embarga...
jerzyk
jerzyk 30.10.2015 05:50 szkoda wielka szkoda-piechociński dał nam wedkę a sawicki rybkę-a może było odwrotnie:)
Melolontha
Melolontha 30.10.2015 07:42 Wielka to sensacja u nas / i w Europie / bo po 8 latach zmienił się rząd... A we Włoszech przecież bywało i tak, że rząd zmieniał się co kilka miesięcy a może nawet i częściej... A Włochy się rozwijały... To może życzmy sobie żeby i u nas " chłopcy z piaskownicy " zajmowali się raczej " piaskownicą " a nam pozwolili pracować...Bo z każdej pracy coś pozostaje dla przyszłych pokoleń i o ile się nie mylę, to się nazywa...rozwój...Pozdrawiam !
artemida
artemida 30.10.2015 08:28 Tym razem spodobała mi się wypowiedź jerzyka. Jak tak dalej pójdzie zapisze się do mojej partii. Tylko jedno mnie razi - w naszym Stronnictwie wszyscy nazwiska piszą z dużej litery...
Nicram96
Nicram96 31.10.2015 08:30 trzeba zrewidowac niektóre obiegowe opinie i poglądy - internet teraz jest w tym b. pomocny
np. ten o Churchillu - ktory oszukał nas w 39 roku i nastepnie zdradzil w 45 r + zabil Sikorskiego
a Ty bedziesz piał peany na jego temat :(
Tak samo jak ostatnio pryska mit o uczciwych Niemcach :) a to swiatowi oszusci co widac po przykladzie Volkswagena czy Boscha i Siemensa , do tego kompletne dezinformacje i kłamstwa w ichnich oficjalnych mediach na temat imigrantów

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

transporter
transporter 30.10.2015 17:43 czyli VAT od koszenia jabłek w sadzie 23%????????????
delikatess
delikatess 30.10.2015 20:40 jeżeli od skoszonych jabłek trzeba będzie zapłacić 23%vatu i jeszcze urząd skarbowy doliczy odsetki to może się okazać ze lepiej by się wyszło jeśli by się te jabłka wysypało na spad po 11gr

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 31.10.2015 22:04 jak przyjdzie zapłacić 23% vatu wraz z odsetkami to frajerami będą sadownicy co skorzystali z wycofania owoców na bezpłatną dystrybucje a nie ci co zbierali po 11gr

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

anbol
anbol 01.11.2015 07:43 Coście się uparli na te 23% ? Każdy uczestniczący w tym programie, wystarczy że "odkopie" fakturę. Jeśli jest to RR zapomina o US, jeśli VAT to powinien postąpić jak z każdą fakturą sprzedaży, czyli rozliczyć ją w US. I na żadnej nie będzie widniała stawka 23% . Czy się mylę?
Nicram96
Nicram96 01.11.2015 10:28 az odkopalem i co i nic - jakie faktury ,kto je dawał ??
ja odadałem jako darowizna do Banku Zyw3nosci i za ODDANBY
Janiak
Janiak 01.11.2015 10:34 Strona druga powiadomienia, oświadczenia, punkt szósty.
Darowizna jest wtedy gdy nie otrzymujesz żadnego wynagrodzenia, w tym wypadku za każdy kilogram musisz odprowadzić podatek.
Trzeba się z tym pogodzić i przez noc zastanowić czy warto nadal brać w tym udział.
Nicram96
Nicram96 01.11.2015 10:59 az odkopałem papiery i co tam jest? ano nic - jakie faktury ,kto je dawał ??
ja oddawałem jako darowizna do Banku Żywności i za ODDANY produkt dostałem " Świadectwo potwierdzenia przekazania produktów wycofanych z rynku " i " Protokół kontroli jakości handlowej świeżych owoców i warzyw wycofanych z rynku w celu bezpłatnej dystrybucji nr ..." I OD CZEGO TUTAJ PODATEK ?? moge zapłacic nawet 100% OD UZYSKANEJ ZAPLATY - od 0 ZŁ :)
NASTEPNIE dostalem decyzje dyrektora ODDZIAŁU ARR "O UDZIELENIU WSPARCIA " - " ... na podstawie §6 w zw. z §4 i § 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 wrzesnia 2014 r w sprawie realizacji przez ARR ...... wsparcia producentow .... itd ... ( Dz . U. z 2014r. poz . 1190) oraz art 1, art 7 ,art 11,art 12 ust.2 i art 13 rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) Nr 932/2014 z dnia 29sierpnia 2014 r ." -- kto chce to niech poszuka co tam piszą w tych aktach prawnych - jaka to była forma tego wsparcia .
Ja to traktuje jako dotacje ,wsparcie Unijne dla rolnictwa - coś jak dopłaty bezpośrednie czy wsparcie przy realizacji jakiegoś programu i tylko tutaj mozna by sie zastanowić czy powstaje jakieś zobowiązanie podatkowe? a faktur jak widzicie żadnych nie było tylko poświadczenie ze nic nie dostaliście kasy bo to była darowizna i następnie decyzja ARR i przelew kasy - dotacji/wsparcia na konto .
a zdaje się ze dopłaty i wsparcia Unijne nie sa opodatkowane .
Nicram96
Nicram96 01.11.2015 11:01 Janiak , ale ja nie dostalem zadnej zapłaty za darowany towar - mam poswiadczxenie z BŻ ze oddałem za darmo
co innego za
Nicram96
Nicram96 01.11.2015 11:04
znowu skrot klawiszy i samo poszlo :(
co innego ze nastepnie od ARR dostalem dotacje ,wsparcie powiazane z tamta darowizną
i tutaj wlasnie jest pole do interpretacji a jak wiemy US potrafia wsdzedzie znalzc naleznosci podatkowe
i mozna to rozne traktowac
Nicram96
Nicram96 01.11.2015 12:46 juz jakiś debil minusa dał :) natrudzi sie czlowiek bo chce naswietlic obiektywnie sprawe i pomoc innym a tu cie jakis burak minusuje bo chce zeby konkurencja sie niczego nie dowiedziała bo burak chce zlozyc wniosek na dofinansowanie i najlepiej zeby burak sam był a ARR :( a tak to moze sie sumsiod dowiedzic i zlozyc wniosek przed nim ...
jak ja kocham takich burakow - TEGO POWYZEJ I JEMU PODOBNYCH CO TO wszedzie chca byc samiu a nawet na gieldzie nie dowiesz sie od takiego jaka cena czy np. jaka odmianę ma - wg. mnie powinni takich powystrzelać :(
Janiak
Janiak 01.11.2015 22:23 W takim razie za co z ARR dostałeś te pieniądze? Wysokość wsparcia zależała od ilości przekazanego towaru więc zgodnie z przepisami należy odprowadzić podatek. Wsparcie wyliczane do ilości towaru jest opodatkowane w przeciwieństwie do dopłat bezpośrednich. Rób jak uważasz tylko nie wprowadzaj ludzi w błąd, Twoje tąpanie nóżką nic nie da gdy komornik zablokuje odpowiednią kwotę z konta na zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego. Ministerstwo Finansów jasno określiło swoje stanowisko i Urzędy Skarbowe będą je egzekwować.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Nicram96
Nicram96 01.11.2015 10:31 jak ja qrwa kocham te skróty na klawiaturze - wczesniej sam mi sie wysłał ten powyzszy fragment :)
a ze nie mozna tutaj edytowac to niech admin sie tym zajmie
a ja napisze od nowa

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sadownik999
sadownik999 01.11.2015 11:42 jak wszyscy sadownicy poskładają powiadomienia , to będą limity i będzie można przekazać do banku żywności ze dwie tony z hektara

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

delikatess
delikatess 01.11.2015 17:22 a przez ile dni można składać powiadomienia
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 01.11.2015 17:55 Jutro zaczną przyjmować i jutro skończą ponieważ będzie duzo wniosków. Ale nie trzeba jechać i stać w kolejkach. Wystarczy zeskanować, wysłać mailem i wysłać listem oryginał.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 02.11.2015 07:32 Trzeba jechać osobiście. nic nigdzie nie masz ze można wysyłać.
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 02.11.2015 09:26 http://www.arr.gov.pl/data/00002/warunki_tnwpow.pdf

strona 12
Nicram96
Nicram96 02.11.2015 16:03 gosc z ARR gadał w tv ze zgłoszenie musi wpłynąć w godzinach pracy ARR= w godzinach przyjmowania wniosków
także nie wolno wysylac maila za wczesnie ani za późno

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

szymke
szymke 02.11.2015 08:01 przeczytaj na stronie ARR warunki wycofania że można wysyłać

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 02.11.2015 10:40 Złożył juz ktoś wniosek w agencji jakie kolejki?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

irving
irving 02.11.2015 11:49 W lubelskim oddziale kolejek nie ma , chyba dlatego ,że dużo ludzi składa powiadomienia przez internet.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Runner11
Runner11 02.11.2015 16:03 Warszawa o 14 było już ponad 1000 chętnych..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 02.11.2015 18:39 czy jutro jeszcze można będzie składać powiadomienia

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Oskar17
Oskar17 02.11.2015 18:46 Nie wiem wgl po co Ci którzy nie mają wgl zbytu składają na to wnioski..... blokują tylko..... :/
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 02.11.2015 19:36 Skladaja bo maja do tego prawo. Ci co skladali rok temu tez nie mieli zbytu a znalezli.
Blokuja chlopki biznesmeni ktorzy obstawili banki i teraz trzeba im oddac czesc przydzialu albo zaplacic za pomoc aby wstawic.
Rowniez ludzie pracujacy w banakach nauczyli sie ze jak do nich zadzwonisz to powiedza ze maja juz dostawcow, jedyna opcja jest przyjechac zaplacic i mozesz wstawiac. To jest chora sytuacja.
Dobra opcja sa szkoly. Nawet jesli nie ma jakiejs na liscie arr to moze w kazdej chwili dolaczyc i jesli sie zna jakas szkole albo poprostu odwiedzi z propozycja i dobrze wyjasni o co chodzi to chetnie biora. W miastach jest po kilka szkol obok siebie wiec mozna sie umowic na dostawe co najmniej 10 ton(jedynka na ucznia)
decosta
decosta 02.11.2015 20:47 I bardzo dobrze, że składają, bo każdy chce lepiej sprzedać. Natomiast cały ten program to jeden wielki przekręt i pole do kombinacji, chore.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 02.11.2015 19:49 Teraz może być dopiero sprawiedlie ci co mają teraz miejsc wstawią jabłka i wyczerią swój limit a później następni będą mogli oddawać jabłko..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Oskar17
Oskar17 02.11.2015 20:00 Owszem szkoły dobra opcja ale one biorą tak jak w tamtym roku woziliśmy po 2-5t. Najlepsze Banki żywności kto w tamtym roku złożył i sie wkupił to git ale reszta, w naszym banku tak jest jedna grupa my i cały bank jest zawalony na rok i już nikogo nie przyjmuje. Własnie nie do końca Ci co nie mieli zbytu, go nie znaleźli tylko szli do tych co zbyt mieli załatwiony i za 10 % czy ileś dopiero jabłka szły przez pośrednika.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 02.11.2015 20:53 składałem na koniec dnia w mazowieckim, powiedzieli mi, że wniosków jest bardzo dużo, ze 3 razy tyle co w zeszłym roku, a z maila ogarneli dopiero to co dostali do godziny 9 rano, więc szykuje się za dużo nie oddamy jabłek, aczkolwiek nie wiadomo jak w innych województwach

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 02.11.2015 21:01 no i zapomniałem napisać, kierownik mówił, że na tą chwile kto składał suszowe nie może oddawać na charytatywne, może coś z tym zrobią tak jak w zeszłym roku

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Nicram96
Nicram96 02.11.2015 21:24 a co w zeszłym roku z tym zrobili ??
otóż nic , nikt tego nie sprawdzał i nie pilnował

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 02.11.2015 21:27 to zrobili, że ministerstwo wyłączyło, przy 2 transzy to że można było korzystać z innej pomocy de minimis, jak naprzykład suszowe, a napewno to bardzo łątwo wyjdzie przy kontroli, jak tamo jak wyszły protokoły ze stratami, obniżające plony z hektara

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 02.11.2015 22:03 Widzę, że zaszalał tu nam Nicram96. Chciałem odpowiedzieć Tobie kolego, że jesteś kłamcą i to dużym !! Pewnie się z tym stwierdzeniem nie zgodzisz, ale powolutku wyjaśnię Tobie w czym rzecz. Pamiętaj - kłamstwo ma krótkie nóżki. Nie wiem, jakie Ty masz. Ale po kolei...
Gdy wybuchła II wojny światowej premier Chamberlain zaproponował Churchillowi stanowisko ministra bez teki. Ostatecznie jednak Churchill wszedł w skład gabinetu jako Pierwszy Lord Admiralicji. Wobec braku jakichkolwiek działań wojennych na froncie zachodnim (tzw. dziwna wojna), jedynymi działaniami wojennymi aliantów zachodnich były właśnie operacje morskie, w których Royal Navy odnosiła drobne sukcesy, ale i dotkliwe porażki. Na polecenie Churchilla przystąpiono do montowania na okrętach marynarki stacji radiolokacyjnych, rozpoczęto tworzenie konwojów i uzbrajanie statków handlowych. Churchill był również autorem planu prewencyjnego zajęcia norweskiego portu Narwik, który dawałby aliantom kontrolę nad przewozem rudy żelaza ze Szwecji. Pozostali członkowie gabinetu zablokowali jednak ten pomysł. Innym jego pomysłem było m.in. zaminowanie Renu (operacja „Royal Marine”).

Po ataku Niemiec na Belgię, Holandię, Luksemburg i Francję 10 maja 1940 i niepowodzeniach w Norwegii rząd Chamberlaina stracił zaufanie społeczeństwa. 10 maja Chamberlain podał swój gabinet do dymisji. Funkcję premiera zamierzano powierzyć lordowi Halifaksowi, ale ten odmówił, uważając że nie będzie mógł efektywnie rządzić zasiadając w Izbie Lordów. Po naradzie z kierownictwem partii zasiadających w Izbie Gmin, Chamberlain zdecydował się wskazać na swojego następcę Winstona Churchilla. Jeszcze tego samego dnia król Jerzy VI powierzył mu misję tworzenia rządu.
Teraz wiesz dlaczego kłamiesz ? Jeśli nie, to wróć do Twojego wcześniejszego stwierdzenia "o zdradzie"...
Nicram96
Nicram96 02.11.2015 22:24 zdziwisz sie ale czekalem na ten wpis :)
przynajmniej jeden co uwaznie czyta i mysli
zauważyłem swoja pomyłkę po wyslaniu posta ale powstrzymalem sie od korekty w nastepnym (niemożna edytować juz wyslanej tresci) w nadziei ze ktos to zauwazy i z koryguje
I wlasnie Ty to robisz z całym swoim "wdziękiem " -- " Chciałem odpowiedzieć Tobie kolego, że jesteś kłamcą i to dużym !! "
A wiec dobrze piszesz Kolego ze Churchil nie był Premierem na pocztku wojny co wcale nie zwalnia Go z odpowiedzialności za zdradę Angli wobec swojego sojusznika Polski , tylko co najwyżej troche umniejsza jego role , zreszta sam Churchit tak o tym mówił " Mieliście do wyboru wojnę lub hańbę. Wybraliście hańbę i teraz będziecie mieli i wojnę i hańbę. "
Kolejna sprawa to ze oprócz kłamstwa sa jeszcze pomyłki i brak wiedzy a Ty od razu z grubej rury .. :)
jerzy45
jerzy45 04.11.2015 22:04 Poczułeś się Nicram96 pewnie urażony moim wpisem. No może trochę zbyt surowo napisałem, ale piszę i odpowiadam, z tego, co znajduje się w tekście. Nie mogłem wiedzieć, że się trochę rozjechałeś z prawdą historyczną... I tu do Twojej wypowiedzi - do Twojego cytatu z Churchila ma zastrzeżenia... Sugerujesz, jakoby to Churchil maczał palce w Monachium...Kiedy Churchill widział jak Anglia i Francja ustępuje na rzecz hitlera powiedział: "Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także". Hańba symbolizuję tutaj politykę Appeasementu, która prowadziły państwa Ententy (Bez wiedzy Czech przyznały Niemcom Sudety Czeskie). Jest delikatna różnica w słowach "mieli", a "mieliście" . Jednak nie drąże tego tematu dalej, bo to jest już bardzo szczegółowa historia. Różnica jest tylko taka, że od czasu wypowiedzenia tych znamiennych słów upłynął ponad rok, jak Hitler napadł na Anglię...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 03.11.2015 04:21 przelicznik 0,31 więc nie ma tragedii, spodziewałem się, że bedzie gorzej, teraz tylko to suszowe, bo podejrzewam, że większość sadowników złożyła, kontaktował sią ktoś w tej sprawie z ministerstwem? bo zawsze można oddać, ale potem jak ministerstwo pozwolii oddawać na charytatywne ze stratami suszowymi to można żałować

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Argon
Argon 03.11.2015 05:34 pomoc suszowa ktora mozna bylo brac w tym roku NIE JEST POMOCA DE MINIMIS, jest to pomoc z budzetu krajowego, nie unijnego, wiec nie jest to podwojne "dofinansowanie" w rozumieniu UE. Z tego co mowili to trzeba odjac % strat z protokolu suszowego, czyli pomniejszyc swoj wniosek na wycofanie jablek z rynku.
Mnie osobiscie bardziej interesuje jaki jest VAT w tych celach?-bo przy 23% to nie bardzo sie kalkuluje wysylanie vatowca jablek, RR oczywiscie to nie dotyczy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 03.11.2015 05:41 http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-publikuje-dokumenty-niezbedne-do-ubiegania-sie-o-pomoc-w-zwiazku-z-tegoroczna-susza.html

jak tu ewidentnie jest napisane, że pomoc ma charakter de minimis, co do vatu skoro Szczurek powiedział, że ma być 5% to chyba tyle będzie, aczkolwiek nei wiadomo, jak do tego się nowa władza ustosunkuje

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jacenty82
jacenty82 03.11.2015 05:46 Skąd te 23% ? Przecież na owoce jest 5% VATu, opakowanie w które zapakowane są owoce też ta stawka obejmuje, nie wiem jak z transportem. http://www.ogrodinfo.pl/aktualnosci/rynki-i-prawo/producenci-owocow-zaplaca-podatek-od-rekompensat

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 03.11.2015 06:37 Prawdo podobnie rolniczy VATcy będą płacić 23% a ci co są na ryczałcie tylko 5%raczej to już pewnie i i zapłacić trzeba.. Jak dostajesz spadek tez podatek trzeba płacić..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 03.11.2015 06:47 Agencja juz dzisiaj nie przyjmuje zgłoszeń ciekawe czy będą jeszcze nowe transze w późniejszym terminie, był projekt ze miało być 3 razy. Ale na wniosku pisało ze jabłka można oddawać od 10 listopada do 30 czerwca.. Wiec pewnie cała pula juz jest wyczerpana..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Nicram96
Nicram96 03.11.2015 08:38 no to jak z tym vatem rolniczym jest ?
piszecie 5 % a przeciez jest 7 % ? - tyle dostaje w tym roku do sprzedanych jablek - faktura RR
a niby Szczurek pisze o 5 % ? to sa informacje czy dezinformacje ???
podatki u nas to jedno bagno - tutaj pisza jesazcze inaczej - 8 %
czy to wszsystko to po to zeby nikt nie był pewien - łapie fiskus ryby w mętnej wodzie ????

http://abc-podatki.pl/stawki-vat/

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kalif
Kalif 03.11.2015 09:20 Przelicznik 0,31, Ilość 296 200 ton, więc wygląda na to że jedna transza tylko będzie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 03.11.2015 09:51 będzie kolejna tura, z połowa ludzi nie będzie miałą gdzie oddać jabłek i nie wykorzysta limitu który im przysługuje
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 03.11.2015 15:20 Ale zastanawiajace jest jak beda okreslac ilosc jablek na nastepna ture skoro mozna je oddawac do czerwca. Beda strzelac? losowac?
Chyba ze bedzie w lipcu.
Zbyszek124
Zbyszek124 03.11.2015 15:34 Myślisz.. grhist... Ze jak dałeś łapówkę to już wszytko wstawis inni sadownicy tez juz wiedzą co zrobić aby znaleźć bank
grhist
grhist 03.11.2015 15:51 w teori powini się kontaktować i pytać, czy się zamierza oddawać, w praktyce mało które OR ARR tak robiły
Zbyszek124 nie mierz innych swoją miarą, organizacji jest bardzo dużo i jakiś czas temu można było znaleźć organizacje bez problemu, teraz podejrzewam, ze będzie bardz ciężko, ja nie oddaje do banku bo nie mam zamiaru dawać łapówek, tak jak pewnie ty to zrobiłeś, ja akurat do aresztu, domu opieki społecznej, szkoły, co prawda daleko ale lepsze to niż nic

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Oskar17
Oskar17 03.11.2015 14:43 Jest 5% do owoców i jeszcze żądają za tamten sezon 5% u nas Ci co składali włącznie z nami bedziemy sie procesować. Prawo nie działa wstecz.!
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 03.11.2015 15:18 W tym przypadku prawo nie działa wstecz. W tamtym roku było takie jakie i w tym i z tego prawa wynika teraz i wynikalo wczesniej że trzeba odprowadzić podatek. Chodzi o to ze nikt nie wiedział ze trzeba placic i tu obowiazuje inna zasada ze nieznajomosc prawa szkodzi.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Oskar17
Oskar17 03.11.2015 18:58 Właśnie nie do końca jest tak jak mówisz, nie było mowy o żadnym podatku, teraz wymyślił go sobie nowy minister finansów. Skoro każą oddać podatek tak najpierw nam powinni go dać to byśmy im oddali, a wszystko szło w netto. Po za tym jabłka nie były sprzedawane lecz traktowane jako darowizna z Art. 43 ust. 1 punkt. 16 zwolnienie z VAT.
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 03.11.2015 19:19 Nic sobie nie wymyslil tylko ministerstwo finansow zostalo poproszone o interpretacje przepisow.
A tak wogole oplaca wam sie wynajmowac prawnikow i sadzic? Te 5% to nie jest jakis majatek. I tek bez tego 5% sie opłacało.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Janiak
Janiak 03.11.2015 19:10 Wszystkie płatności są w cenach brutto, dotyczy to każdej (legalnej) transakcji.
Jak kupujesz nawozy czy skrzyniopalety to mówisz sprzedawcy, że ma oddać vat? Nie, bo sam musi o tym wiedzieć lub jego księgowa. Jeśli nie wie to US mu o tym przypomni.
Pokaż mi jeden dokument z ARR lub WIJHARS w którym jest słowo klucz: DAROWIZNA. Gdy otrzymujesz rekompensatę za przekazany towar w zależności od ilości dostarczonych rzeczy jest to równoznaczne z zapłatą. Nie jest to traktowane jako darowizna lecz jako zapłata.
Swoją drogą, jak tak bardzo nie pasuje to nikt nie zmusza do przekazywania, można sprzedać na wolnym rynku i... zwrócić vat.
darek
darek 03.11.2015 21:11 kolego Janiak zwróć uwagę na jedną rzecz
kupujesz nawóz np saletera potasową skład N15,5 K45 jaki masz wat a teraz ten sam nawóz N15,5 P5 K45 i jaki masz wat sprawdź sobie
to się tyczy czy 23 czy 5 %
jak by każdy to wiedział to by się nie oburzał a tak to w mediach trąbią ze sadownik dostał dofinansowanie UE a nikt nie mówi że jeszcze musi utrzymać budżet
i według mnie to jest celowa robota

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Oskar17
Oskar17 03.11.2015 19:49 Ale jak u nas grupa sie zbierze to można sie sądzić ale tylko za tamten rok. Za ten to jak już powiedzieli i tak to chore. Weźmie sie fakturę wyższą na kartony i 5% nadrobione do przodu, ale to chodzi o sam fakt. Tak owszem ale to jak kupujemy lub sprzedajemy, tu sama pieczątka jaka stawiamy ,, bezpłatna dystrybucja ,, mówi nam o tym. Nawet minister rolnictwa broni sadowników o ten 5% ktory wymyślili. Skoro takie dokumenty to powinno być w nich zawarte że pobierają 5 %. Ale jak bedą chcieli to niech dostaną, wedle nas embargo może być z 10 lat. Już dawno nie wyszlliśmy tak dobrze jak w tamtym sezonie i ten zapowiada sie bardzo owocnie, na 20ha przyznane ponad 600t, i najważniejsze ze jest miejsce odbioru, bo bez tego nic.
grhist
grhist 03.11.2015 20:17 jak to możliwe, że 600ton na 20h?
Oskar17
Oskar17 03.11.2015 20:26 Po prostu trzeba wykorzystać tych którzy nie biorą i na nich poskładać.
Nicram96
Nicram96 05.11.2015 16:55 1

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Maurycy11
Maurycy11 03.11.2015 20:00 A ja zwrócę tu uwagę na jedną sprawę podobno produkujemy około 3 mln ton jabłek Można było składać wnioski z maksymalnie 16 ha (500 ton na gosp) z ilością 30 ton z ha (wiele gosp ma realną produkcje średnio 50 ton z ha wliczając w to sady w wymianie itd) zgłoszenie składał może co 10 np z mojej wsi byłem tylko ja a mnożąc ilość jabłek przez przelicznik złożyliśmy chęć wycofania około 950 000 ton jabłek to daje do myślenia jak bardzo wielkość produkcji w Polsce jest nieoszacowana.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kacprzak
kacprzak 03.11.2015 20:18 Gdyby te jabłka były przekazane za darmo, tak jak ten chleb przez pewnego piekarza a urząd skarbowy by zażądał zapłaty podatku VAT można by się oburzać.Ale to była normalna transakcja handlowa .Zawozimy towar np. do szkoły czy więzienia a ARR za niego płaci i podatek musi być odprowadzony. Oczywiście 5% a nie 23 . Przypuszczam że ta wyższa stawka była przez kogoś wymyślona dzień przed naborem wniosków w nadziei na zmniejszenie kolejki przed ARR.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Oskar17
Oskar17 03.11.2015 20:28 To skoro my płacimy podatek VAT 5% to banki żywność tak samo mi powinny taki podatek oddać. Bo wszystko idzie w netto.!! Dla tych którzy jeszcze nie widzą.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Oskar17
Oskar17 03.11.2015 20:28 To skoro my płacimy podatek VAT 5% to banki żywność tak samo mi powinny taki podatek oddać. Bo wszystko idzie w netto.!! Dla tych którzy jeszcze nie widzą.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Maurycy11
Maurycy11 03.11.2015 20:28 Kolego kacprzak każdy jest oburzony nie tym że musi zapłacić tylko tym że podczas składania powiadomień oraz wniosków o płatność arr oraz krajowa informacja podatkowa twierdziła że nie trzeba odprowadzać żadnego vatu każdy jakoś zainwestował te pieniądze a tu nagle po pól roku zmienili zdanie i żądają od nas kasy

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ligol20
ligol20 03.11.2015 21:15 Ja nie widze sensu tych waszych dyskusji tutaj... Bo ten da tyle a ja nie dam, a ja nie składałem a sąsiad to pewnie wszystko da... Ludzie to jest po to żeby wycofać z rynku 300tys ton nie wazne od kogo, ważne że dzięki temu cena pójdzie w góre jak w zeszłym roku, bo będzie mniej jabłek na eksport...
decosta
decosta 04.11.2015 18:30 Na wiosnę byli tacy, że jednym tirem wycofał 100 ton a może i więcej. Natomiast później sprzedał na eksport resztę i cena defakto była przy dobrych układach średnio nawet 3 zł odliczajac koszty uboczne, każdy wie o co chodzi.
Także czy banki tak bardzo uzdrowia sytuacjie, to zobaczymy na koniec sezonu, oby było tak jak ligol 20 piszę.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

piotrekr
piotrekr 04.11.2015 09:37 ligol pierwszy raz chyba się z Tobą zgadzam, takie już niestety mamy podejście do życia, jeżeli jeden dostnie 10tyś to się cieszy ale jak się dowie że sąsiad dostał 15tyś to już jest wk......y, już sie z tych 10tyś nie cieszy, ot nasza narodowa mentalność. Sąsiad kupuje ciągnik to i drugi też musi mieć ciągnik choć mu kolejny nie jest potrzebny.
kargol
kargol 04.11.2015 12:41 Tylko w POlsce jeden dostaje 300 000 a drugi zero
ligol20
ligol20 04.11.2015 17:42 Nikt tu nie dostaje... Oni dadzą na darmową dystrybucje, ty jak nie dasz to sprzedasz, a może nawet po lepszych cenach? I co wtedy?
kargol
kargol 04.11.2015 20:46 Ligol przekręt był z klęskowym i podobny z charytatywnym. Znam kilka osób co 20 ton jabłek sprzedali za 100ton albo ludzi co na Bronkach dokupili jabłko bo swojego im nie starczało. Powinno być po równo dla wszystkich a nie kto pierwszy ten lepszy

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Oskar17
Oskar17 04.11.2015 22:01 Jest sprawiedliwie.! U nas zazdrośni na nas że wysyłamy ale jak się pytam czemu nie składali ,, Bo im się nie chce z papierami latać,, Równo jest, każdy dostał do ha pow 9 t. Mądrzy Ci co poskładali wnioski na tych co nie składali, wykorzystali pulę i można zarobić na zakupie i oddania na dystrybucję.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Oskar17
Oskar17 04.11.2015 22:01 Jest sprawiedliwie.! U nas zazdrośni na nas że wysyłamy ale jak się pytam czemu nie składali ,, Bo im się nie chce z papierami latać,, Równo jest, każdy dostał do ha pow 9 t. Mądrzy Ci co poskładali wnioski na tych co nie składali, wykorzystali pulę i można zarobić na zakupie i oddania na dystrybucję.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

szymke
szymke 05.11.2015 23:06 Może ktoś odpowie konkretnie czy składając suszowe można brać udział w bezpłatnej dystrybucji bo mam sprzeczne info
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 05.11.2015 23:28 Mozna.
grhist
grhist 06.11.2015 04:41 Na podstawie czego tak twierdzisz, mi powiedział kierownik z biura zajmującego się wycofaniem w ARR, że na tą chwile nie można, bo to jest podwójne dofinansowniae z pomocy de minimis i dopuki ministesrtwo nie zmieni rozporządzenia to nie bedzie można, powiedział to w dniu składania wniosków
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 06.11.2015 08:48 Bo mi powiedzieli w Arr ze mozna.
grhist
grhist 06.11.2015 09:08 w którym ARR ci tak powiedzieli? dzwoniłem do centrali to jak przełączali mnie do niby kompetentnej osoby to nikt tam nie odbiera
szymke
szymke 06.11.2015 12:46 mi udało się dodzwonić i powiedziano mi że można brać udział mimo suszowego ale prawidłowo powinniśmy odliczyć te straty ale że średnia z gospodarstwa jest 30600 a w rzeczywistości większa 50-60t można próbować na cały limit. Pytam czy nie będzie problemów a oni mówią że okaże się to w praktyce.
sadownikasdfqwert
sadownikasdfqwert 06.11.2015 19:47 Dzisiaj dostalem odp. mailem na kilka pytan . O to odpowiedz na suszowe:

Znowelizowane przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2014 r, wdrażające mechanizm kryzysowy UE, ustanowiony rozporządzeniem delegowanym Komisji (UE) nr 2015/1369 z dnia 7 sierpnia 2015 r. zmieniające rozporządzenie delegowane (UE) nr 1031/2014 ustanawiające dalsze tymczasowe nadzwyczajne środki wsparcia producentów niektórych owoców i warzyw (Dz. Urz. L 211 z 8.8.2015 s. 17) na podstawie którego Agencja Rynku Rolnego przyjmowała powiadomienia w zakresie operacji wycofania z rynku owoców i warzyw na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie, nie wykluczają możliwości uzyskania pomocy w ramach tego mechanizmu w związku z udziałem danego beneficjenta w innych mechanizmach wsparcia.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Argon
Argon 06.11.2015 04:56 przy sprawdzaniu wnioskow pracownicy agencji sie pytali skladajacych-czy skladali wniosek dot.suszy, jesli tak to czy odjeli % strat suszowych z tonazu skladanego, nie mowili nic odnosnie ze nie mozna skladac wniosku.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grhist
grhist 06.11.2015 06:02 ci co sprawdzali to generalnie nie mieli kompleksowej wiedzy na ten temat i jak coś nie wiedzieli to odysłali piętro niżej, do ludzi którzy zajmują się wycofaniem w praktyce no i kontrolami, i tam mi to powiedzieli, mówię o ARR mazowieckim

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

decosta
decosta 06.11.2015 11:31 Jeżeli się składa na suszę, to trzeba być świadomym, że nie można z każdej strony brać kasę, bo to nie logiczne. Ja słyszałem, że będzie coś odjete od hektara.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

MRiRW: Budżet na rolnictwo zapowiada się optymistycznie

Budżet na rolnictwo zapowiada się optymistycznie – zapowiedział minister rolnictwa i...

Dofinansowanie do nawadniania – będą uproszczenia ?

W ubiegłym roku po dofinansowanie do nawadniania zgłosiło się 700 gospodarstw. W tym...

Harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014–2020

Poniżej prezentujemy aktualny harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW...

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister, który odważył się powiedzieć...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Te duże gospodarstwa są jak duże fermy,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ja uważam że tych dużych ferm nie powinno...
Organizacje sadowników –...
Indolencja działaczy w branży sadowniczej...
Ile w Polsce potrzebne jest...
a wszystko po to by Ukraina rosła w siłę a...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Zapomniałem o wiodącej tezie - ile Polsce...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ardanowskiego nie cenię. Dużo gada, bredzi,...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Widać że dla niektórych na pierwszym...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Tak porównać zapotrzebowanie na moc i te...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jaki Minister, taki poziom.
Ile w Polsce potrzebne jest...
"Piękny" żarcik o ministrze.Masz poczucie...
Ile w Polsce potrzebne jest...
jaceo,pan minister nie jest z mojej bajki,ale...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ale co ,że niby jabłek deserowych...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister jest tak mądry i wszechwiedzący,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Oj jaceo, jaceo... jeszcze świętujesz?...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Wrecie jest minister który powiedział...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W dokumentach źródłowych dotyczących...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Odnosząc sie do wystapienia trzeba przyznać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Tak, tak, pochwaliłem sukces 7 organizacji...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Dwa światy, w Polsce konferencje , pokazy...
Udany sezon polskich superowoców
Wiatr histErii wieje wszędzie nawet na...
MRiRW: Budżet na rolnictwo...
A na wypłatę środków za klęski za...
Udany sezon polskich superowoców
Pogratulować inicjatywy, pogratulować...
W 2020 r. trzynasta...
*, no bez przesady psiajucha!
W 2020 r. trzynasta...
Draństwo straszne szanowny Panie...
W 2020 r. trzynasta...
Już wysłane do samego zorro
W 2020 r. trzynasta...
,,Ja nie siądę do Twojej łodzi i nie...
W 2020 r. trzynasta...
No to załóż sobie konto anonimowe,a nie...
W 2020 r. trzynasta...
Nie zamierzam zakładać żadnego konta na...
W 2020 r. trzynasta...
to sam wyślij, w czym masz problem, w necie...
W 2020 r. trzynasta...
Wiesz kolego wyżej cokolwiek o wymiarze...
W 2020 r. trzynasta...
przecież to samo napisałem wyżej.....o...
W 2020 r. trzynasta...
Ona jako sędzina TK, tak samo zresztą jak...
W 2020 r. trzynasta...
Co mnie obchodzi jakaś lista stworzona przez...
W 2020 r. trzynasta...
to Jerzy ma chyba jakąś awersje do żydów,...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz Espuma, Twoja awersja do ŻYDÓW jest...
W 2020 r. trzynasta...
piszesz jakieś banialuki o worku cementu w...
W 2020 r. trzynasta...
Jurku w mojej rodzinie żydów nie ma. Na...
W 2020 r. trzynasta...
Jeden z popularniejszych aktorów p.J....
W 2020 r. trzynasta...
Proponuję tym co mają FB czy w inny sposub...
W 2020 r. trzynasta...
Kto pił wódkę ? Pewnie wszyscy...I Lech...
W 2020 r. trzynasta...
Ktoś powie, że za komuny to kradli. Jeśli...
W 2020 r. trzynasta...
Ale dyskusja mnie ominęła. Wszystkiego...
Odpowiedź Ministra...
embargo zostało nałozone za rządów PO...
Odpowiedź Ministra...
Na merytorykę raczej nie masz co liczyć "my...
Odpowiedź Ministra...
To forum jest i zawsze było bardziej...
Odpowiedź Ministra...
Skoro jesteśmy tacy tępi i beznadziejni to...
Odpowiedź Ministra...
Może skończmy o Owsiaku ... Mam pytanie czy...
Odpowiedź Ministra...
Barakuda - to że tyle zebrali to nie znacy...
Odpowiedź Ministra...
Dlatego wyżej napisałem, 27 finał, zebrano...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żaden telewizyjny...
Odpowiedź Ministra...
Bedę miał chwile to poczytam, ale ten art...
Odpowiedź Ministra...
co ty masz z tymi gumowcami? masz jakiś...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żadne koszty...
Odpowiedź Ministra...
Czy ktoś kto ma mozg, może myśleć ze...
Odpowiedź Ministra...
o Piotrowicza ci chodzi czy o kogo?
Odpowiedź Ministra...
Espuma daj spokój to tak jakbyś gadał z...
Odpowiedź Ministra...
wrzuciłeś jeden z drugim 5 zl do puszki i...
Odpowiedź Ministra...
Każdy, logicznie myślący, po dłuższej...
Odpowiedź Ministra...
Napiszę tak odpierdol się od Jurka pisowski...
Odpowiedź Ministra...
Owsiak ma przecież obrany cel zbiórki, wiec...
Odpowiedź Ministra...
Sądzę, że ma, bo jeżeli Minister Zdrowia...
Odpowiedź Ministra...
Prawda jest taka że Owsiak i jego rodzina...
Odpowiedź Ministra...
chłopie ja nic nie pisałem ani o...
Odpowiedź Ministra...
Dziś jest dziwna sytuacja, ,kto nie płaci...
Odpowiedź Ministra...
Rząd winien zajmować się całokształtem...
Odpowiedź Ministra...
a co ma WOSP do jablek ? nudzi ci sie chyba i...
Zbiornik 10.000 i 27.000 litrów
Jaka cena i w jakim stanie są?
Odpowiedź Ministra...
Skoro odpowiedź Ministra to ciekawy jestem...
Zakupię używany kombajn...
Witam Mam do sprzedania kombajn Joanna 3 z...
Odpowiedź Ministra...
Sprawdź s97 ile Ukraina exportuje pszenicy,...
Odpowiedź Ministra...
Oprócz tych czynników wcześniej...
W 2020 r. trzynasta...
Nie pamiętam aby mi ktoś dupę ściskał....
W 2020 r. trzynasta...
Artemida,w kluczowym momencie trzeba bylo...
W 2020 r. trzynasta...
takie były czasy. Jak ktoś miał kontakty,...
Australia: Spłonęły sady
Niech podziękują pseudo ekologom ... i...
W 2020 r. trzynasta...
Może kontrowersyjnie ale trochę w temacie....
Australia: Spłonęły sady
...i misie koala też :(:( Hetmanie widać...
Australia: Spłonęły sady
Za to co napisałeś powinieneś się......
Australia: Spłonęły sady
Szkoda że tak mało się sadów spaliło
W 2020 r. trzynasta...
A co mieli zrobić Niemcy po zakończeniu...
W 2020 r. trzynasta...
Nie było mnie chyba rok i dalej to samo ....
W 2020 r. trzynasta...
ZAP S.A. od czasów "dobrej zmiany" są...
W 2020 r. trzynasta...
skad znasz przypadki 30 losowań ? skąd masz...
W 2020 r. trzynasta...
Jak można mieć inne zdanie na temat...
W 2020 r. trzynasta...
Marnie kolego wytłumaczyłeś, kopiujesz...
W 2020 r. trzynasta...
ale ludzie widzą tylko TVPis, jak była...
W 2020 r. trzynasta...
Espuma- prawdziwe fakty napisałeś. A co do...
W 2020 r. trzynasta...
nikt nie siedzi bo posłowie PO razem z...
W 2020 r. trzynasta...
wkradł się błąd *Pis przez lata zrobił...
W 2020 r. trzynasta...
Kogo z PO skazali za ta afery? ja wypisałem...
W 2020 r. trzynasta...
głosujesz na konfederacje i co to daje jak...
W 2020 r. trzynasta...
Jesteś kolego trochę zabawny, tzn ja tak to...
W 2020 r. trzynasta...
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu...
W 2020 r. trzynasta...
To głosuj na poprzedników, jak lepiej...
W 2020 r. trzynasta...
Większa część społeczeństwa jest innego...
W 2020 r. trzynasta...
Większość tego rzad zrobił przed wyborami...
W 2020 r. trzynasta...
Jak bym miał obstawiać ,to jesteś chyba...
W 2020 r. trzynasta...
20. Ograniczył możliwość zaliczania do...
W 2020 r. trzynasta...
Kazdy widzi i pisze ze Pis przynajmniej coś...
W 2020 r. trzynasta...
Dokładnie nawet mając inne poglądy można...
W 2020 r. trzynasta...
Muszę pogratulować wszystkim stroną dość...
W 2020 r. trzynasta...
Co kogo interesuje właściciel w roku 2016,...
W 2020 r. trzynasta...
CO SIE Z WAMI DZIEJE!!! Plujecie na siebie....
W 2020 r. trzynasta...
To Ty szukasz jadu i dalej go podsycasz , bo...
W 2020 r. trzynasta...
Rozumiem, że qmaty życzył aby to co...
W 2020 r. trzynasta...
Najpierw : ,,Poco tyle jadu", a potem...
W 2020 r. trzynasta...
Koledzy , jako sadownicy mamy wspólne...
W 2020 r. trzynasta...
Wystarczyło zabrać mafiom vatowskim, a nie...
W 2020 r. trzynasta...
Żadna władza nic nie daje jedynie dzieli to...
W 2020 r. trzynasta...
Artemida, jak można cofnąć przywilej,...
W 2020 r. trzynasta...
proszę. Walczyć nie zamierzam z moim...
Budowa zbiorników wodnych...
Klasyczna informacja w stylu "wiem że dalej...
W 2020 r. trzynasta...
Trzecia wojna światowa wisi na włosku to i...
W 2020 r. trzynasta...
A czemu nie komentujesz tego co się dziś...
W 2020 r. trzynasta...
aaa dziwi cie. Ale sprzedanie po 89r kilku...
W 2020 r. trzynasta...
Dziwi mnie ta chęć do rozliczania...
W 2020 r. trzynasta...
16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+...
W 2020 r. trzynasta...
Miłość do Pisu, jest taka sama jak...
W 2020 r. trzynasta...
Bo miłość do PiSu jest ślepa
W 2020 r. trzynasta...
Gdzie ty żyjesz jak nie widzisz dodatkowych...
W 2020 r. trzynasta...
aha jako ciekawostka odnośnie mediów, skoro...
W 2020 r. trzynasta...
opłaty to podnoszą samorządy tam gdzie PO...
W 2020 r. trzynasta...
Absolutnie nie popieram żadnej z poprzednich...
W 2020 r. trzynasta...
Żałosne jak ludzie potrafią być...
W 2020 r. trzynasta...
Uzurpować to sobie można ale kto by Cie...
W 2020 r. trzynasta...
Przykro mi ale nie uzurpuję sobie być...
W 2020 r. trzynasta...
nie tak dawno pisałeś że rząd nic nie...
W 2020 r. trzynasta...
Słowo guru ma wiele znaczeń - choćby...
W 2020 r. trzynasta...
Zauważyłem że Artemida to swoisty Guru i...
W 2020 r. trzynasta...
Tak tylko każda władza " bierze " co uważa...
W 2020 r. trzynasta...
Czyli nie chcesz aby coś dawali ale masz...
W 2020 r. trzynasta...
A jest amnezja...
W 2020 r. trzynasta...
to że rząd nie ma własnych pieniedzy to...
W 2020 r. trzynasta...
Artemida to typowy objaw amnezji wstecznej.
W 2020 r. trzynasta...
Espuma zacny - żaden rząd nie ma własnych...
W 2020 r. trzynasta...
nie chcesz dyskutować bo nie masz w ręku...
W 2020 r. trzynasta...
Kargul z Pawlakiem też byli wiecznie...
W 2020 r. trzynasta...
Nie będę wdawał się w partyjną...
W 2020 r. trzynasta...
i wreszcie jest sprawiedliwie. Dlaczego ktoś...
W 2020 r. trzynasta...
Czyli co z tego wynika,że PiS dołożył...
W 2020 r. trzynasta...
To jak 4/5 WSZYSTKICH polityków. :) PSL jest...
W 2020 r. trzynasta...
A teraz PiS zabierze z OFE 160 mld,ale...
W 2020 r. trzynasta...
Nie sposób przejść obojętnie czytając...
W 2020 r. trzynasta...
nie przeszkadzało mu to iść z nimi w...
W 2020 r. trzynasta...
Powiem dosadniej PSL to taka polityczna Ku..a...
W 2020 r. trzynasta...
co sąsiad dostaje 500+ a ty nie i cie boli ?...
W 2020 r. trzynasta...
PSL to zorganizowana grupa przestępcza...
instagram