Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Toper
2019_BASF_Bellis

Święto owoców na Targu Śniadaniowym na Mokotowie

Z okazji 1 LIPCA - Dnia Owoców i Dnia Polskiej Borówki plantatorzy i producenci owocowych przetworów zapraszają na Targ Śniadaniowy na Mokotowie. Niedziela 30 czerwca, od 10:00 do 17:00. W programie prezentacje owoców jagodowych, degustacje oraz uroczyste otwarcie sezonu zbiorów borówki dokonane przez najmłodszego z grona polskich plantatorów. Event rozpocznie zespół Dizzy Boyz Brass Band i przebój „Bo jak nie my to kto?”

Owoce to naturalne źródło błonnika, kwasów organicznych, bomba witamin i substancji mineralnych. Na postrzeganie owoców coraz większy wpływ ma zawartość antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki. Jedząc owoce bogate w przeciwutleniacze możemy chronić organizm przed starzeniem, zaburzeniami układu krążenia, chorobą wieńcową, nadciśnieniem, cukrzycą i otyłością. Świadomość, że są częścią recepty na zdrowie i samopoczucie nie przekłada się jednak na ich codzienną konsumpcję. Jednym z pomysłów na zmianę sytuacji jest kampania „Czas na polskie superowoce!” – promująca codzienne spożycie filiżanki owoców jagodowych i szeroka mobilizacja środowiska producentów. Święto 1 LIPCA honorowym patronatem objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Główny Inspektor Sanitarny, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz JM Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.


Dzień Owoców obchodzony jest 1 LIPCA na całym świecie. Przełom czerwca i lipca to odpowiednia data by promować zdrowe odżywianie oraz rolę owoców w codziennej diecie. Lato to czas największego bogactwa natury. To jedyny czas w roku, kiedy dostępne są wszystkie popularne gatunki jagodowe – obok borówki, truskawki, maliny, porzeczki czy jagoda kamczacka, w której produkcji też jesteśmy już światowym liderem. Latem mamy największą szansę na wprowadzenie do swojej diety mnóstwa świeżych owoców i warzyw, które trafiają do sklepów prosto z naszych polskich plantacji. Pamiętajmy, że według najnowszych zaleceń żywieniowych powinny one stanowić połowę naszej diety. Lato to czas kiedy najłatwiej kształtować dobre nawyki żywieniowe.

Czas największego bogactwa owoców


Trwa szczyt sezonu truskawkowego, w pierwszej połowie czerwca pojawiły się jagody kamczackie, w drugiej pierwsze tegoroczne maliny. Na początku lipca Polska rozpoczyna zbiory borówki oraz czarnej porzeczki, na horyzoncie widać aronie, świetnie zapowiadają się też tegoroczne polskie zbiory mini-kiwi.

Owoce sezonowe tworzą tzw. jagodową sztafetę. Od majowych truskawek, po jesienne odmiany malin, codziennie możemy cieszyć się świeżymi owocami jagodowymi krajowej produkcji. Pół roku to jest czas, w którym można skutecznie budować nawyk codziennej konsumpcji. Tych nawyków bardzo nam brakuje.

Jemy mało owoców, choć jesteśmy ich produkcyjną potęgą. Eksportujemy na najbardziej wymagające rynki na 4 kontynentach. Niskie krajowe spożycie owoców to jedna z podstawowych naszych wad żywieniowych. Tym większy jest potencjał tego święta – warto byśmy tego dnia zaobserwowali jak mało owoców konsumujemy

mówi Witold Boguta, Prezes Zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Jako społeczeństwo nie mamy żadnego praktycznie nawyku konsumpcji owoców – ani rano, ani na tzw. drugie śniadanie, dziecięce lunch box’y najczęściej mają kształt kromki białego pieczywa. Owocami nie kończymy obiadu, hasło deser też nie kojarzy się nam z owocami. Nie mamy owoców na podwieczorek itd. Efektem jest sumaryczna niska konsumpcja. Przed nami socjologiczne wręcz wyzwanie. Bez refleksji i dużej interdyscyplinarnej mobilizacji, bardzo trudno nam będzie osiągnąć wymierne sukcesy – dodaje Witold Boguta.

 

Czas na polskie superowoce!


Trwa sezon na polskie superowoce. Superowoce to obok borówki, czarna porzeczka, truskawka, malina, aronia, mini-kiwi, jagoda kamczacka - owoce wyjątkowo bogate w składniki szczególnie korzystne dla naszego zdrowia i urody. Pojęcia superfruits czy superowoców są bardzo atrakcyjne. Warto tak postrzegać krajową produkcję. Od lat większość owoców jagodowych trafia na eksport i to właśnie jako Polish Super Fruits (#PolishSuperFruits).

Uroczyste obchody w niedzielę 30 czerwca w Warszawie


Zapraszamy na spotkanie miłośników owoców z ich producentami. Obchody święta polskich owoców odbędą się na Targu Śniadaniowym na Mokotowie, w niedzielę 30 czerwca, od godziny 10:00 do 17:00. To jedno z popularniejszych miejsc zakupów i celebracji posiłków na bazie świeżych produktów.

Wśród atrakcji prezentacje walorów polskich owoców jagodowych, możliwość zdegustowana pierwszych tegorocznych borówek, czerwonych i czarnych porzeczek, zakupu szerokiej palety przetworów bogatych w antocyjany owoców jagodowych. Wśród atrakcji konfitury borówkowe, konfitury i nektary z czarnej porzeczki, soki z aronii, dżemy i konfitury z minikiwi, soki i smoothie z minikiwi w różnych wariantach smakowych. Jagodowe lody. Przetwory z jagody kamczackiej, w tym sok BIOHASKAP® Vitality, zdobywca Best New Product Award BIOFACH 2019 w Norymberdze, na największych na świecie targach produktów ekologicznych.

100 konkurentów z całego świata, nasz tłoczony na zimno sok z owoców jagody kamczackiej, lekko słodki, o bardzo intensywnym ciemno-rubinowym kolorze - pokonał wszystkich!

– mówi z dumą Małgorzata Jaszyk wiceprezes Nutracevit.

Superowoce również przetworzone mogą pozostać bogatym źródłem przeciwutleniaczy, o ile zostaną one utrwalone we właściwy sposób, o czym świadczy zachowana charakterystyczna czerwona lub fioletowa barwa.

Obchody Dnia Polskiej Borówki i uroczystość rozpoczęcia borówkowego sezonu 2019


1 LIPCA to także Dzień Polskiej Borówki. Sezon borówkowy tradycyjnie otworzy degustacja dokonana przez najmłodsze dziecko w borówkowej branży. Będzie nim 15-miesięczny Krzysztof Kramarz, syn plantatorów z miejscowości Janolin w gminie Rawa Mazowiecka (woj. Łódzkie). Rozpoczynający się sezon będzie pierwszym w jego życiu. O przywilej otwarcia sezonu rywalizował w czerwcu aż z 5 rówieśnikami z całej Polski. Rekordowa była liczba uczestników (w 2017 - 2 dzieci, 2018 - 4, 2019 - 6). W finale znaleźli się również Jaśmina Janelt, Laura Krupińska, Oskar Piwowarczyk, Tymoteusz Biel i Leon Górniak. Rekordowy jest też szacowany na ponad 100 tys. osób zasięg informacji na temat internetowego głosowania. To efekt zaangażowana plantatorów i setek udostępnień informacji o głosowaniu w mediach społecznościowych.

Całej naszej społeczności życzymy jak największych zbiorów i łaskawej pogody, aby szczęśliwie zebrać plony. Wszystkim rodzicom życzymy dużo cierpliwości. Dzieci nadają sens naszemu istnieniu i naszej pracy. Wszystkich życzymy aby rosła świadomość korzyści płynących z jedzenia borówki i aby ludzie zrozumieli jak ważne jest kupowanie produktów pochodzących z Polski

- życzą Agnieszki i Kamila Kramarz, plantatorzy borówki z miejscowości Janolin w gminie Rawa Mazowiecka. Ich syn Krzysztof zwyciężył w wyborach dziecka, które degustacją pierwszych borówek zainauguruje sezon 2019.

W programie występy zespołu Dizzy Boyz Brass Band z charyzmatycznym wokalem Daniela „Wolnego” Moszczyńskiego, w tym przebój zapowiadany jako symboliczny - „Bo jak nie my to kto?” (ok. godziny 11:00). Dzień Owoców i Dzień Polskiej Borówki honorowym patronatem objęli Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jarosław Jan Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego, prof. dr hab. Wiesław Bielawski - Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz dr hab. Dorota Konopacka, prof. IO - p.o. Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Geoxe

2019_Arysta_Plantivax_news_lato

2019_Osadkowski

komentarze (2):

dodaj komentarz
artemida
artemida 29.06.2019 12:22 Takich imprez potrzeba by było więcej ale... KTO MA BYĆ ORGANIZATOREM? To powinno być JAKOŚ organizacyjnie powiązane dla różnych gatunków tych mniej popularnych, niszowych.
artemida
artemida 30.06.2019 17:18 Jestem zbudowany tym że kilku mnie wsparło ale ... nikt tego wsparcia nie poparł konkretnymi propozycjami. A może szukać go u kandydujących do Izb Rolniczych. Wybory za parę tygodni...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Produkcja malin na progu opłacalności !

Trwają zbiory późnych malin. Plony, są ograniczone z powodu pogody, a koszty wciąż...

Minister będzie publikować listy zakładów importujących surowce spożywcze

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią będzie publikował...

Susza ustąpiła w uprawach truskawek i drzew owocowych ?

W dziesiątym okresie raportowania tj. od 21 czerwca do 20 sierpnia 2019 roku, stwierdzamy...

MRiRW: Mamy najlepszą żywność na świecie

Polska żywność jest naszym dobrem narodowym. Chlubimy się nią, będąc słusznie...

Integracja plantatorów ułatwia edukacje konsumentów

Świadomy klient jest inwestycją dla każdej grupy producentów. Ważnym zadaniem...

Polska największym producentem aronii na świecie

Rozpoczynają się zbiory aronii. Kolejny polski superowoc wchodzi w pełnię owocowania. Po...

Najnowsze ogłoszenia

Zlecę wykarczowanie 2.5 he sadu

25.08.2019 14:09 autor: sadownik80

Drzwi chłodnicze gazoszczelne

24.08.2019 12:28 autor: M4rian

Zatrudnie do zbioru jabłek

24.08.2019 06:19 autor: polisz34

Świder mcms warka

22.08.2019 00:05 autor: pawel35140

Sprzedam jabłka

21.08.2019 20:15 autor: waldus

Kupię Ursusa C-360 lub C-355

21.08.2019 10:20 autor: Sadpol123

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Maliszewski: Sadownicy chcą...
Pilsner , w sądownictwie jest huj....o a...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
A dlaczego nie masz pretensji do eksporterów...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
W komunizmie który chce budować pan...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Może być kiedyś taka sytuacja z...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
W moim przypadku nawet tygodniowy strajk,to...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Raczej to była forma pokazania innym że bez...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Klucz to będziesz miał gdy będą(nie daj...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Może możesz sobie na to pozwolić,bo masz...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
A co do gnojenia przemysłu to...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Pilsner czy ja pisałem żeby w tym roku...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Nie wiem czemu rząd próbuje na się...
ZSRP: Postulaty do Ministra...
I w taki piękny sposob pan Maliszeeski i...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
To jeszcze zaproponuj klucz przydziału tych...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Po co narobić się i połowę...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Skoro zdecydowaliśmy się na produkcję...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Pilsner - przecież można połowę...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Roman,jesteś (chyba) z 1970 rocznika,a...
Słońce zniszczyło jabłka...
W Polsce też gdzie niegdzieś są takie...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Trzeba zacząć rozmowy w tym roku bo w...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Ardamowski chce wprowadzić ustawę z...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Strategicznie planować na kilka lat do...
Maliszewski: Sadownicy chcą...
Gwarancja ceny TAK, umowy nie!!! Wysyłałem...
Polacy nie chcą pracować w...
nie będe sie bawil w obrońce ukraińców bo...
Pomoc suszowa: O co mogą...
Bardzo mocno rozbuchany jest ostatnio temat...
Polacy nie chcą pracować w...
Jeszcze kilka lat jak Ukraina się wzbogaci...
ZSRP wystąpił do Premiera...
tak piotrek,sadzić,sadzić i jeszcze raz...
ZSRP wystąpił do Premiera...
nic dodać, nic ująć. Jeszcze kilka lat...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Dedykuję wszystkim ,,wyznawcom":...
ZSRP wystąpił do Premiera...
idą z Kukizem pod pache to może dojdą :) z...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Espuma,będą brali,bo jak w nowym rozdaniu...
ZSRP wystąpił do Premiera...
nie pisałem że rząd ma na wszystko to raz,...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Wszystkie pomoce ale te unijne kończą się...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Espuma,ale co ty za problem robisz skoro...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Poddziałanie 5.2 Inwestycje odtwarzające...
ZSRP wystąpił do Premiera...
to ty zrozum że takie pomoce w długoletnim...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Najpierw postaraj się zrozumieć co ktoś...
ZSRP wystąpił do Premiera...
i co za pieniążki od państwa nakupisz...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Zawsze byłem przeciwnikiem takich doraźnych...
ZSRP wystąpił do Premiera...
A kto kazał sądzić w za stoiskach...
ZSRP wystąpił do Premiera...
30 ha to położyły wiatry w 100 % a do tego...
ZSRP wystąpił do Premiera...
Czy 30ha to tak dużo Abu prosić premiera.....
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Zboczeńcy chcą żeby było ich więcej, ale...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Teraz to jakis zmasowany atak tych z lgbt, co...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
i tu sie zgadzamy, niech każdy sobie zyje...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
To dobrze ze skonczył technikum chociaz bo...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Czyli jednak miałem rację, jesteś...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
@sadjabłkowy. Pytanie nr 1 i nr 2. Tylko...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
Bez sensu że można zaznaczyć tylko jeden...
Dziś (13.08) ostatni dzień...
A od nowego roku ceny za prąd wzrosną o...
ME ws. konieczności...
Co stoi na przeszkodzie żeby założyć...
ME ws. konieczności...
Ten rok zapłacimy za energię jeszcze...
Embargo powinno zostać...
Embargo. każdy polski sadownik psioczy i...
Burmistrz Szydłowa...
A wszyscy mieli pretensje do pana...
Burmistrz Szydłowa...
Gdy napisałem tutaj na portalu, że mi...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Błąd... Chodziło o Marka Kuchcińskiego.
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
jaceo1. "Teraz ku*** my ! " Pewnie wielu nie...
Polska nie jest konkurentem...
Zastanawiam się w jakim celu kopiuje się tu...
Embargo powinno zostać...
Wcześniej czy później powrócimy do...
Embargo powinno zostać...
Zbyszek po 0.4 zł to Ameryka z drzewa , a po...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
To coś w rodzaju ,możesz kupić dowolnego...
Embargo powinno zostać...
Ciekawa analiza sytuacji w rolnictwie:...
Embargo powinno zostać...
A tu będziesz im sprzedawał Idareda po...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
@michu, tak tylko jedną odpowiedź można...
ANKIETA: Ochrona przed zbiorem
W ankiecie można wybrać tylko jeden...
Burmistrz Szydłowa...
Taa,ubezpieczenie od wszelkich ryzyk......
Burmistrz Szydłowa...
Sławku,ależ ZSRP na to by odbiorca nie...
Burmistrz Szydłowa...
Jaceo1, tylko co po tym ubezpieczeniu? W...
Burmistrz Szydłowa...
Co do szacowania, to z doświadczenia tych...
Burmistrz Szydłowa...
Brawo za trafną ocenę. Proszę podziel się...
Burmistrz Szydłowa...
Akurat ubezpieczenie od gradu w porównaniu...
Embargo powinno zostać...
To kto kupuje jabłko w tirach z ruskimi...
Burmistrz Szydłowa...
Pytanie- Dlaczego nikt nie walczy o...
Embargo powinno zostać...
Rosja zdejmie embargo a założy ograniczenia...
Embargo powinno zostać...
Embargo to tylko rolnicy mają ma owoce i...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Wosp dobra inicjatywa ale nie to wykonanie....
Embargo powinno zostać...
Czyżby po całorocznym p.... o...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Kto, wstawia minusy? ,,ten który nie...
Embargo powinno zostać...
Jestem i byłem na tak ,embargo przyniosło...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jurku założe sie o flaszkę że tej...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
A gdzie na świecie jest inaczej? Tak...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jeździł może i pociągiem, zamienił BMW...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Gdzie te czasy, kiedy Premier Mazowiecki z...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
ENEA - "Do grup taryfowych, o których mowa w...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jerzy ..po czym stwierdziłeś że wszystko...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Wytłumacz mi szanowny SławkuS, dlaczego nie...
Satelity w służbie...
Arimr wezwał mnie bym wyjaśnił dlaczego...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
baracuda pewnie trzymasz kciuki żeby kasa...
Słodkie ceny kwaśnych...
I co... opłaca się kupić nawet za tyle....
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Baracuda, marnie wygląda ta metafora, nic...
Sadownicy muszą złożyć...
Kontrola kontrola kontrola, co za kraj, ż......
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
słyszałeś hasło dobra zmiana, skromność...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
A czy ja napisałem, że się jemu nie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jak mamy sie czepiac to były marszałek...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
zanim cokolwiek zaczniesz tłumaczyć to sie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Marcinku chyba niestety tej afery to Ty nie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Klasyka socjotechniki: wywołaj problem,niech...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Odpowiedź jest banalna, gdyż bez przerwy...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jakby nie patrzeć, przysługuje im...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Przypuszczam, że wszystko da się...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jerzy, jeżeli już rozliczasz ludzkie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Ciekawi mnie kto tak minusuje na tym portalu,...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jak Marszałek latał by nie z rodzina a...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
,,Mozliwe ze były naduzycia władzy...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
a czemu nie spytasz Jerzego i innych "gwiazd"...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Usprawiedliwiać obecną władzę tym,że...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Ze smutkiem czytam, gdy fakty, którym nie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Espuma ile dostajesz kasy od fermy trolli za...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
bo ludzie żyją dniem dzisiejszym i nie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Jerzy wpisz sobie " Klimatyczny szczyt...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Wątku samolotowego miałem nie komentować,...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
A skąd zakład energetyczny w czasach RODO...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
do pażdziernika wytrzymaj. Schetyna zostanie...
Maliszewski: Czy wygraliśmy...
Robienie społeczeństwa w przysłowiowego...
GUS: Wstępny szacunek...
sarkastycznie -ja miałem połowę więcej- 2...
GUS: Wstępny szacunek...
nie wszystkie, ale część pewnie tak
GUS: Wstępny szacunek...
To nie sa zaniedbane sady tylko sady...
GUS: Wstępny szacunek...
Z tymi zaniedbanymi sadami to masz rację....
GUS: Wstępny szacunek...
Niech sie wypowie ten kto w rejonie grojecko...
GUS: Wstępny szacunek...
Wisni jak sie jezdziło po okolicy wydawało...
GUS: Wstępny szacunek...
A co ma owocówka do prognoz zbiorów?...
Eskimos nie spłacił...
100 baniek podatników utopione ale...
GUS: Wstępny szacunek...
Orzech,, dodam jeszcze problemy z owocówką...
Eskimos nie spłacił...
Myślisz o Biedroniu ?? No! on to może co...
GUS: Wstępny szacunek...
Widzimy po ilości wiśni jak te szacunki...
Eskimos nie spłacił...
Oj się następca Prezydenta Dudy za takich...
Sadownicy są objęci...
Dlaczego jest ta informacja podawana po...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
która ustawa uchwalona w nocy jest dobra ,a...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
A w cenie kapusty i pietruszki wliczone jest...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Brawo PIS, dalej dawać górnikom, kopać...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Jeden wielki błąd za , który Psl może...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Cale szczęście, że Ty jesteś za Psl to...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
propaganda jak zawsze. robią z ludzi...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Stara zasada cyników politycznych; stwórz...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Akurat w temacie cen prądu mało trafny...
GUS: Wstępny szacunek...
U mnie maliny letniej będzie 30% tego co...
GUS: Wstępny szacunek...
Jeżeli chodzi o jabłka to też ten GUS nie...
GUS: Wstępny szacunek...
No żarty urzędasów z GUSu się trzymają....
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
Nie rozumiem ludzi stojących w takich...
ZSRP: Zamieszanie ws. cen...
I tak jakieś 60 % sadowników z grójeckiego...
50 mln euro dla rolników -...
Biznesmeni dostaną kaskę żebyśmy my nie...
Czy sadownicy doczekają...
A może łatwiej wyliczyć co się udało...
50 mln euro dla rolników -...
Eskimos to dopiero zarobił !!!!! Zarząd...
Czy sadownicy zapłacą...
Kostek poczytaj to naprawdę nie boli. A...
Rosja nadal wątpi w...
Bo Rosja ma swoich ludzi co czytają co w...
Czy sadownicy zapłacą...
Bzdura. Nie podpisywali zgody na płacenie...
Czy sadownicy zapłacą...
To chyba Lech Kaczyński zaczął z tym...
Czy sadownicy zapłacą...
Gdyby Kopaczowa nie podpisała pakietu...
Czy sadownicy zapłacą...
Jeżeli mamy prąd z PGE, to na ich stronie...
Czy sadownicy zapłacą...
Nie zapomnij że to jest będzie pomoc de...
instagram