Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Stanowisko ZSRP w sprawie niskich cen skupu owoców miękkich

Prezentujemy stanowisko Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej oraz uczestników zebrania plantatorów owoców miękkich z dnia 2018-06-13 w sprawie drastycznego spadku cen skupu malin i kolejnych gatunków owoców miękkich do przetwórstwa.

1. W związku z drastycznym spadkiem cen malin, agrestu, porzeczek oraz niepewną sytuacją wiśni stanowczo protestujemy wobec zaistniałej sytuacji. Proponowane ceny są rażąco niskie w stosunku do kosztów produkcji.

Wzywamy producentów do przerwania i nie podejmowania zbioru w/w gatunków od 18 czerwca 2018 roku do odwołania ! (…)

 

Ceny malin są za niskie, dużo poniżej kosztów ! [czytaj wpis] >>>REKLAMA

Tagi:

ceny, malina, zsrp

komentarze (27):

dodaj komentarz
Guzik
Guzik 14.06.2018 13:48 Nikt nie da tyle, ile politycy obiecają, ale mimo to trzymam kciuki !
Co do polityki państwa:
Zamiast latać po plantacjach i sprawdzać legalność pracowników (których i tak brakuje) odpowiednie instytucje powinny zająć się przemytem płodów rolnych, śor, nawozów, handlem na giełdach itd.
Wszystkie organizacje rolnicze powinny dogadać się i zrobić wreszcie porządną rozpierduchę w francuskim stylu bo inaczej znowu będą niby protesty o których nikt nic nie będzie wiedział.

Pozdrawiam.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 14.06.2018 16:45 Dokładnie tak...Pytam się jeszcze gdzie są i w jaki sposób obowiązują umowy pomiędzy producentem a podmiotem skupującym? Stworzyliście ustawę "wydmuszkę" która ciemnemu ludowi owszem dobrze sie sprzedała ,ale może sprawdzcie sobie kochani rządzący jak to działa w praktyce! W prezydenckim referendum jest pytanie "Czy jest pan/pani za ochroną Polskiego rolnictwa " ?Cisną mi się pewne słowa na usta ,ale wolę ich nie wypowiadać...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 14.06.2018 20:17 Ciekawe jakby szybko rosły plusy gdybyś wypowiedział? Pan prezydent powinien zapytać; czy chcesz być; młody, zdrowy i bogaty - jeżeli byłoby potwierdzenie - zapisać w konstytucji.
jerzy45
jerzy45 17.06.2018 13:50 @artemida... Po tych minusach można tylko powiedzieć jedno. Sympatycy tego "po" prezydenta chcą rychłej śmierci i to w męczarniach, a pochowani w tekturowych urnach... Smutne...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Spartan300
Spartan300 17.06.2018 02:07 Kiedy kilka lat temu, na łamach naszego szacownego forum, proponowałem likwidację połowy naszych plantacji czyli każdy z nas, w czasie jednej zimy umniejsza swój areał upraw wieloletnich o 50%, posypały się na mnie gromy. W takim razie ponawiam dziś pytanie, kto i jakich środków zrealizuje i sfinansuje teraz produkcję i zbiór w/w owoców ? Czy koniecznie trzeba było czekać na katastrofę?
jerzy45
jerzy45 17.06.2018 13:47 Zaskoczę Cię @Spartanie 300...Ja zlikwidowałem prawie 2 ha sadu. Obecnie obmyślam, co zlikwidować - Cortlanda, Lobo, Goldena ... Mam starego Szampiona na nieznanej podkładce, który pochodzi z początku lat 80, gdzie jedno oczko kosztowało 500 złotych (starych...) i mógłbym go pyknąć. Jednak corocznie rodzi piękne jabłka o pięknej gładkiej, wybarwionej skórce...Ja mam dylemat, co wykarczować nie z powodu tego, że opłacalność jest taka, jak widać, ale dlatego, że nie ma kto pracować. To, co zostało w zimie pościnane z drzew do wykarczowania nadal stoi w sadzie, bo nie ma kto tego powyciągać... Możecie się śmiać, bo to lubicie, gdy komuś wiatr w oczy wieje, ale ja już postanowiłem. Mam jedno życie, mam jeszcze trochę zdrowia i nie będę pracował, by stworzyć miejsca pracy dla Ukraińców, tych z Bangladeszu, czy Wietnamu. Jutro jadę na ryby, ale we wtorek sam będę musiał powyciągać pniaki...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 17.06.2018 06:24 Nowy minister ante portas... sfinansuje.
artemida
artemida 17.06.2018 17:52 Widzę, że brak wiary że nowy sfinansuje...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 17.06.2018 20:52 W mojej okolicy jest taka duża firma...pracuje w nierdzewce. Brakuje pracowników. Ponoć do Polski zmierza już tabun pracowników z Bangladeszu... Śmieszne ? Nie. To są muzułmanie, a ponoć polskie społeczeństwo nie chce imigrantów. Jednak jeśli tyczy się to zbioru jabłek, czy malin, to "oni" są pożądani i cenni bez względu na wiarę... To taka hipokryzja, dwulicowość. I tak polski rynek pracy bez względu, czy to miasto, czy wieś bez nich się nie obędzie. Generalnie Europa bez imigrantów, ale pod liczebną kontrolą bez nich przestanie funkcjonować.
SlawekS
SlawekS 18.06.2018 06:48 Jerzy, nie powtarzaj tych głupot, które chcą nam wmówić niektóre media. Nie chcemy przyjąć imigrantów socjalnych, którzy nie chcą pracować, tylko brać zasiłki. Nikt nie odrzuca pomocy dla matek z dziećmi z Syrii, tylko ich w tej grupie prawie nie ma!!!. Merkel wywołała problem, to niech teraz go sama rozwiąże. Próbowała załatwić dopływ siły roboczej do niemieckiej gospodarki, a gdy okazało się, że ten tabun młodych mężczyzn nie nadaje się lub nie ma ochoty pracować, to takie zgniłe jajko próbuje się nam podrzucić ubierając je w ideały pomocy "uchodźcom". Żeby poznać ten problem, trzeba porozmawiać ze zwykłymi Niemcami, którzy mierzą się z nim codziennie. Oni wystawiają im wspaniałą "laurkę". Przyjęliśmy setki tysięcy ukraińców, w mojej miejscowości jest cała klasa zawodowa ukraińskiej młodzieży, która szkoli się grzecznie do pracy. Mimo, że co roku wiszą flagi w stylu "Wołyń - Pamiętamy", nikt ich nie atakuje. Ot taki przykład tej szeroko głoszonej przez niemieckie media polskiej nietolerancji, ksenofobii i rasizmu.
artemida
artemida 18.06.2018 07:47 Prezydent Gdańska zadeklarował przyjęcie DZIESIĘCIU chorych dzieci z Syrii ... i nie uzyskał zgody. Czy TE dzieci też stanowiły zagrożenie naszej Najjaśniejszej???
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:27 Z Twej wypowiedzi wynika jasno, że oglądamy inne telewizje. Mieszasz pojęcia, a tym samym stajesz się malutkim kłamczuszkiem... Myśmy - Polska nie przyjmowała żadnych Ukraińców, jako uchodźców, czy imigrantów. Oni nawet przed żadną wojną nie uciekali. Ukraińcy zjawili się w Polsce, jako pracownicy najemni, za określoną kwotę. Taki jest fakt. Po kiego wciągasz Merkel w tą dyskusję ? Piszesz, że próbowała załatwić dopływ siły roboczej do niemieckiej gospodarki... Możliwe. Jednak jest jeszcze aspekt humanitarny tej sprawy. To, że w wielu wypadkach propaganda pisowska tak montowała materiał filmowy, by nie było widać kobiet i dzieci, to było oczywiste. Jednak porównywanie uchodźców, którzy uciekali z Syrii, Iraku, czy Kurdystanu przed śmiercią, a tymi czarnymi, którzy pchają się z Afryki jest manipulacją i Ty w to brniesz starając się manipulować faktami. Moja Matka była w czasie II wojny wysiedlona do powiatu Krasnystaw do miejscowości Żylin. Przyjęła ją Pani Tekla. Miała do czynienia w 1943-44 roku do czynienia z Ukraińcami. Co więcej drogi SławkuS moja Teściowa pochodziła z terenów Wołynia i tylko dzięki pomocy Ukraińców i Niemców część jej rodziny udało się ocalić życie. Większość jednak została zamordowana. Opisywałem, jak jej dziadek trafił na Wołyń. Dostał folwark 100 ha od Piłsudskiego za wojnę z bolszewikami. Chcesz manipulować słowem, to opisuj to swoimi słowami, a nie cytuj słowo w słowo skrajnie prawicowych mediów...
SlawekS
SlawekS 18.06.2018 12:37 Jerzy, swój komentarz oparłem o własny wywiad i obserwacje - byłem w Niemczech niejednokrotnie, rozmawiałem z ludźmi, którzy żyją po sąsiedzku z tymi "uchodźcami". Jesteś idealnym przykładem, jak media potrafią manipulować ludem i wyrabiać w nim "właściwy" światopogląd. Miałem nie wdawać się w te bezsensowne dyskusje, bo przyjmujesz do wiadomości jedynie "fakty" ogłaszane przez właściwą telewizję. Ale nie zgadzam się, abyś powtarzał te kłamstwa, której starają się przylepić Polakom niektóre media. Na jakiej podstawie przypinasz nam łatkę niechęci do imigrantów? Szczególnie w sytuacji, gdy tyle rodaków żyje na emigracji.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 18.06.2018 09:05 Pewnie te DZIESIĘCIU chorych dzieci ma już spory zarost dwudziestoparolatka ,,, to pro niemieckie bydle pozwoliło też na wyremontowanym budynku w Gdańsku widniał niemiecki napis ,,,Postamt a nie jak powinno Poczta.Jak Artemida po meczu ,,,smutek ? pewnie gdybyś Ty sędziował byłoby z 5 -0 dla Niemiec .
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:32 Pewnie jeszcze ten polski internauta o niemieckim (germańskim...) imieniu dobrze nie odgarował po wczorajszym i przedwczorajszym dniu... Człowiek , który używa niemieckiego nicku jest negatywnie nastawiony do Niemców... Śmiech i to pusty...
Alfred40
Alfred40 18.06.2018 11:24 Jerzy ..zrobiłem to dla zmyłki ,,, Ponieważ wszystko co niemieckie to całujesz po du.... e więc liczyłem że mnie też cmokniesz !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lukasz7604
lukasz7604 18.06.2018 09:08 Administrator znowu dołożył minusów. Sławek miał 8 plusów i jeden minus, a tu nagle -20..A Jerzy krzyczy wolne media

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 18.06.2018 09:26 artemida ,idź lepiej na marsz KOD-u co by rozprostować kości i dotlenić szare komórki.Ty naprawdę wierzyłeś w dobre intencje tego prezydenta?Nie wierzę...zbyt inteligentny jesteś
artemida
artemida 18.06.2018 10:23 Alfredzie czterdziesty, gdybym sędziował Niemcy przegraliby... tak jak przegrali, czyli zasłużenie, ku mojej uciesze jako, że arogantów czasem dopada zasłużone manto. Po drugie jeżeli wyśmiewasz chore dzieci to... czas abyś sam się zaczął leczyć. DZIECI to dzieci!!!
Green - gdybym poszedł na marsz kodu to może byśmy się spotkali bo, jak sądzę, mamy dość zbieżna ocenę PANA PrezydĘta
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:35 "Ty naprawdę wierzyłeś w dobre intencje tego prezydenta?" @Green25.. szacunek. Piękne słowa. Miód na me umęczone serce.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 18.06.2018 10:33 Może nie do precyzowałem swą wypowiedź ale akurat w tym momencie miałem na myśli prezydenta Gdańska
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:43 Oooo. to temu drugiemu dałbym z liścia w twarz...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:42 Chciałbym się tu podzielić smutną wiadomością. Mógłbym gdzie indziej, ale nie wiem gdzie. Życie zapewne pójdzie swoimi ścieżkami, a chociaż krótka wzmianka w sieci pozostanie. W wieku 68 lat odszedł ojciec jednego z uczestników tego portalu. Czy zmarły bywał tu, tego nie wiem. Jedno wiem. Był fajnym kumplem, oblatany w świecie i zarazem człowiekiem, który chciał żyć pełnią życia. Lubił narty... Teraz będzie mógł szusować bez ograniczeń na niebiańskich stokach. Mikołaju. Żal i smutek ścisnął nie tylko moje serce. Mikołaju -będziemy pamiętać. Rodzinie składam kondolencje.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kaktus
kaktus 18.06.2018 11:15 Panowie obecnie komentarze to zbiór obelg rozdawanych pomiędzy siebie oraz dyskusje o wszystkim i o niczym, może tak starali byście się w tych komentarzach nawiązywać do tematu?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 19.06.2018 10:42 Panie @kaktus... Witamy w gronie tych, co piszą o niczym, rozdajemy obelgi na prawo i lewo, zachowujemy się niczym "baby" przy kościelnym płocie... A może kolega kaktus napisałby coś merytorycznego na dany temat, a nie sam chciałby czerpać pełnymi garściami..! Czekamy.
Obelg nie zauważyłem...a by coś pisać na powyższy temat, to już po pierwszym komentarzu @Guzika i @Greena25 należałoby zamknąć wątek.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lpjakobczyk
lpjakobczyk 22.06.2018 14:28 teraz będziemy strajkować jak są zbiory podwyżka cen jak wywalczymy w ogóle coś , wejdzie w życie za 2-3-4 tygodznie a wtedy już nie będzie porzeczki agrestu i innych ola....ć to
artemida
artemida 23.06.2018 07:21 Były "samorządowiec rolniczy" czyli szef Izb Rolniczych został ministrem Rolnictwa... Może dostrzeże problemy? Poprzedni, geodeta, myślał jak wybudować płot aby odgrodzić chore dziki białoruskie/ukraińskie od naszych, polskich chorych dzików. Po dłuuuuuuuugiej drzemce doszedł do wniosku że ta fucha go przerosła... i musiał chcieć odejść.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Limity wielkości dostaw jabłek do skupów

Ze względu na dużą ilość jabłek na rynku wprowadzono limity wielkości dostaw. Każdy...

Punkty skupu jabłek mają obawy co do wypłacalności spółki Eskimos

Coraz więcej emocji wzbudza program stabilizacji cen jabłek wprowadzony przez ministra...

Ukraińskie jabłka w Indiach

Ukraina coraz silniejsza w eksporcie produktów rolnych również do Indii. Jak podaje The...

Czas na nasze jabłka w Egipcie

Już od ponad roku w Algierii i Egipcie realizowana jest przez Związek Sadowników RP...

ZSRP apeluje o zwiększenie sprzedaży polskich owoców w marketach !

W tym bardzo trudnym dla sadowników momencie oferujemy Wam owoce tu w Polsce. Dobrej...

ZSRP: Istnieją szanse na podniesienie cen jabłek dla przetwórstwa

Jak informuje ZSRP wtorkowa (18.09) akcja protestacyjna pokazała, że istnieją szanse na...

Najnowsze ogłoszenia

Glebogryzarka pokoronowa kupie

17.10.2018 15:27 autor: nastaly

sprzedam opryskiwacz Wulkan 1500l

17.10.2018 10:57 autor: adam8500

sprzedam rolki

17.10.2018 10:47 autor: adam8500

Sprzedam skrzyniopalety

17.10.2018 09:09 autor: WarzywaGruszkiRabarbar

Renault Mascott

16.10.2018 22:41 autor: HAHAHA

Pracownicy

16.10.2018 20:40 autor: kaktus5

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Skup interwencyjny jabłek -...
Nie wiem po co ta inwigilacja mojej osoby? Ja...
Skup interwencyjny jabłek -...
Na pewno nie na Ciebie drogi Artemido ! a...
Skup interwencyjny jabłek -...
Masz rację jacenty i piszesz na czasie choć...
Skup interwencyjny jabłek -...
Kontraktacje jeżeli mają być niech będą...
Jabłka przemysłowe przy...
będą pojawiać się teraz ukryte reklamy,...
Skup interwencyjny jabłek -...
skup interwencyjny jest to pierwszy ruch...
Punkty skupu jabłek mają...
I tak będzie w przypadku obowiązkowych...
Skup interwencyjny jabłek -...
Widzisz Wania, już w Biblii napisano o...
Skup interwencyjny jabłek -...
Prosty przyklad kto byl na spotkaniu Jurgiela...
Skup interwencyjny jabłek -...
Dokładnie PSL to cwaniaki po umaczane w...
Ukraińskie jabłka w Indiach
Polacy tak się rozpędzili w przeganianiu...
Ardanowski: Przetwórnie...
Wszystko wina ludzi którzy oddają towar za...
Skup interwencyjny jabłek -...
cóż Ryba psuje się od Głowy :((( niestety...
Eskimos: rozpoczęcie akcji...
A gdyby tak zabraklo ludzi to moze by 1/3...
Ukraińskie jabłka w Indiach
Przecież najpierw my zgapiliśmy z...
Eskimos: rozpoczęcie akcji...
To czas na drugi wierszyk, trochę...
Eskimos: rozpoczęcie akcji...
Pierdu, pierdu będzie wiosna. Wiosna, lato,...
Skup interwencyjny jabłek -...
gwoździem do trumny będzie zainstalowanie...
Skup interwencyjny jabłek -...
Zatrudnienie obcokrajowców nastepna...
Skup interwencyjny jabłek -...
Przykład odbudowywania polskiego przemysłu...
Skup interwencyjny jabłek -...
2015 - limit na bank żywnosci - ok 10 ha -...
Skup interwencyjny jabłek -...
bobo3333-Twój nick chyba nie jest...
Zdziczałe sady w Bieszczadach
Niedługo cały kraj będzie pełen...
Ukraińskie jabłka w Indiach
Uczniowie przerośli nauczycieli...
Skup interwencyjny jabłek -...
A wie ktoś co oznaczają te niebieskie czy...
Skup interwencyjny jabłek -...
bobo3333 , jedyna rozsadna odpowiedź na Twoj...
Skup interwencyjny jabłek -...
dodam nosze okulary , a ta pani to coś...
Skup interwencyjny jabłek -...
Co masz do Pań, że tak podkreślasz "ta...
Skup interwencyjny jabłek -...
Kolego żadnego skupu NIE będzie!!!!!!!!!!...
Jabłka przemysłowe przy...
Jeszcze rok i Ciebie też złamią, jak nie...
Jabłka przemysłowe przy...
c00rneL , to samo mialem napisac kasy zadnej...
Jabłka przemysłowe przy...
Tia i pewnie pokazali, że mocznik z Puław,...
Jabłka przemysłowe przy...
Widziałem ostatnio podobną ukrytą reklamę...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ależ pilsnerze, nikt oprócz Ciebie...
Sprzedam skrzyniopalety
Dam 50 zł transportcpo twojej stronie..a i...
Jabłka przemysłowe przy...
Prawda boli, do tego jeszcze dodatkowy zakup...
Skup interwencyjny jabłek -...
Też coś dodam do tej trafnej refleksji:...
Jabłka przemysłowe przy...
Mam nadzieję tylko, że to nie kryptoreklama...
Jabłka przemysłowe przy...
Mnie nie stać na taki wypas (glebogryzarki...
Jabłka przemysłowe przy...
Sadownicy by się posluchali... Dobre,...
Jabłka przemysłowe przy...
Skończ Waść, wstydu oszczędź, nie wiesz...
Skup interwencyjny jabłek -...
a ja z innej beczki jest jesień -piękna...
Jabłka przemysłowe przy...
wszyscy sadownicy powinni tak zrobić ,może...
Wielki chaos w punktach skupu !
Tak sie robi porządki panie Ministrze...
Jabłka przemysłowe przy...
Tak trzymać .. Honor jest najważniejszy! ja...
Historia Jabłek Grójeckich...
A o prof. Pieniążku coś będzie w tym...
Skup interwencyjny jabłek -...
oprocentowanie od euro/dolarów w tym roku...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ile lat trwa WYGASZANIE produkcji...
Jabłka przemysłowe przy...
Ja kosiarka zrobiłem od razu koszenie na...
Jabłka przemysłowe przy...
Ładnie to wyszło, tak równo. Ja...
Jabłka przemysłowe przy...
Sporo paliwka pójdzie... :o
Jabłka przemysłowe przy...
Ja dziś zrobilem to samo. Dobrze ze są...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ja, smakosz pilsnera urquella,wiem jedno,że...
Skup interwencyjny jabłek -...
Przy jednym tyskim czy pilsnerze problemu...
Sprzedam skrzyniopalety
Sadownicy to teraz taka elita jak ten pan z...
Wielki chaos w punktach skupu !
Żeby przemyśleć to trzeba mieć...
Sprzedam skrzyniopalety
bierz i nie pier...l jak takie tanie......
Wielki chaos w punktach skupu !
Chyba ktoś miał pomysł nie przemyślał i...
Skup interwencyjny jabłek -...
No tak.Ci co mieli wykarczować po tym...
Sprzedam skrzyniopalety
Kogoś chyba popierdlilo za jabłka 300 kg...
Sprzedam skrzyniopalety
Ja też sprzedam skrzyniopalety nowe...
Nowe wysuszone...
Ja też sprzedam skrzyniopalety nowe...
Skup interwencyjny jabłek -...
Chyba czas na wnioski z tego co się dzieje w...
Skup interwencyjny jabłek -...
ciekawe ile za utylizacje sobie Eskimos jak...
Skup interwencyjny jabłek -...
Rząd chciał zabezpieczyć tych co w...
Skup interwencyjny jabłek -...
iI później rząd będzie gadał jaki to...
Skup interwencyjny jabłek -...
Do Jerzego45 który przykładów szuka chodź...
Sprzedam skrzyniopalety
pomysłowy żart pokazuje ile jest warta...
Sprzedam skrzyniopalety
Ktoś sprzedaje skrzynie z...
Sprzedam skrzyniopalety
Dobrze czytaj ze zrozumieniem !!!
Sprzedam skrzyniopalety
250 zł? dobry zart
Polska powinna być...
Abukk - na "tłumacza" w minrolu... albo...
Polska powinna być...
Gdy pracę dobiegną końca, to się okaże...
Polska powinna być...
No niby rząd chciał, ale wyszło jak...
Polska powinna być...
*prorozwojowym? To nie tak się robi, że...
Polska powinna być...
Szanowny Panie Ministrze nazwa calvados...
Polska powinna być...
To kto ma rację? adwokat czy minister...
Polska powinna być...
Poza tym za wielu jabłek odpowiednich do...
Interwencyjny skup jabłek
Czytam wasze komentarze i widzę ze nic nie...
Wzrost eksportu tureckich...
naturalna selekcja
Wzrost eksportu tureckich...
Masz rację, wschód to przyszłość -...
Wzrost eksportu tureckich...
PiS jak krowa, im więcej ryczy, tym mniej...
Skup interwencyjny jabłek -...
Już chyba każdy widzi, że zrobiono z nas...
Skup interwencyjny jabłek -...
powiedz to głośno. Jabłko przemysłowe to...
Skup interwencyjny jabłek -...
Eskimos może olać odbiór i nie płacić...
Skup interwencyjny jabłek -...
jakie to polskie :) wymog stosowania sor...
Skup interwencyjny jabłek -...
Kolego wszystko będzie weryfikowane z danymi...
Ardanowski: Przetwórnie...
Czyżby chwile refleksji...po okresie euforii?
Skup interwencyjny jabłek -...
A swoją drogą to te umowy są nogami...
Skup interwencyjny jabłek -...
6. Załączniki do niniejszej Umowy...
Skup interwencyjny jabłek -...
Jakiego skupu? Żadnego skupu nie będzie, bo...
Skup interwencyjny jabłek -...
Pewnie się zdenerwowali po opublikowaniu...
Skup interwencyjny jabłek -...
No, na białym koniu. Dobrze że nie na...
Skup interwencyjny jabłek -...
Z tego co widać na liście to już kilka...
Ardanowski: Przetwórnie...
,,Broda mędrcem nie czyni".
Skup interwencyjny jabłek -...
Oczywiście zgadzam się z Tobą! Rządzącym...
Skup interwencyjny jabłek -...
Pszemku słuchałeś "pszemówienia" premiera...
Skup interwencyjny jabłek -...
Kara umowna plus odszkodowanie na zasadach...
Skup interwencyjny jabłek -...
tutaj zgadzam się z kaktusem... przetwórcy...
Skup interwencyjny jabłek -...
Należało uruchomić program utylizacji 0,5...
Skup interwencyjny jabłek -...
Żyjemy w tak dziwnym kraju, że cenami...
Skup interwencyjny jabłek -...
pitu pitu! Cała Polska się zgadała, żeby...
Ardanowski: Przetwórnie...
PARTIE POLITYCZNE BĘDĄ ZAWSZE.... To co one...
Skup interwencyjny jabłek -...
Jerzy45 tak szczerze to mi to wszystko lata i...
Ardanowski: Przetwórnie...
mógłbym tak odpisać ---dopóki będziemy...
Ardanowski: Przetwórnie...
Jan Krzysztof Ardanowski W lutym 2018...
Ardanowski: Przetwórnie...
Winnym podziękowaliście w wyborach...
Ardanowski: Przetwórnie...
Dopóty będziemy mieli takich ,,mundrych"...
Ardanowski: Przetwórnie...
W rozumieniu potocznym anarchia to pojęcie...
Wzrost eksportu tureckich...
"W polityce zagranicznej nasze pole...
Wzrost eksportu tureckich...
Pis fanatycy biedy......
Skup interwencyjny jabłek -...
Zdajesz sobie sprawę @Lukas23 i zapewne...
Skup interwencyjny jabłek -...
Masz rację @Marcin79 ... Półprawda też...
Skup interwencyjny jabłek -...
Jerzy podajesz półprawdy firma Attpol byla...
Skup interwencyjny jabłek -...
ludzie nie rozumiecie tego calego...
Ardanowski: Przetwórnie...
Jerzy nie pitol :) oczekujesz od ministra co...
Ardanowski: Przetwórnie...
"Gdyby wybory miały coś zmienić, to dawno...
Wzrost eksportu tureckich...
Można? Można! Tylko Ardanowskiemu się nie...
Ardanowski: Przetwórnie...
Problem jest tylko taki, że wszyscy oni...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ja nie rzucam żadnymi faktami, cytuję...
Skup interwencyjny jabłek -...
jeśli rzucasz pewnymi "faktami", które to...
Ardanowski: Przetwórnie...
Ja lubię prowadzić dysputę bez owijania w...
Skup interwencyjny jabłek -...
Nie ma ceny bo PSL zakłady posprzedawało -...
Skup interwencyjny jabłek -...
Wielu ma pogląd,. że wszyscy sadownicy, bez...
Komunikat sadowniczy -...
kazdy powinien mocno przeanaliziwac zasadnosc...
Skup interwencyjny jabłek -...
Juz nie bierze ? CZY JESZCZE NIE BIERZE ? bo...
Skup interwencyjny jabłek -...
Czyżby pierwszy sadownik PiS, Pan radny...
Komunikat sadowniczy -...
'Musimy pamiętać, że jeszcze kilka bardzo...
Skup interwencyjny jabłek -...
Elizówka (Lubsad) już nie bierze, do...
Skup interwencyjny jabłek -...
W sandomierskim są obecnie 3, a nie 4...
Polska powinna być...
Pić nikt nie chce, bo nikt nie produkuje...
Polska powinna być...
Temat wraca co roku, jesienią, od lat......
Skup interwencyjny jabłek -...
Jedno jest pewne, 25 gr nie uratuje naszych...
Ardanowski: Przetwórnie...
No jak by się rząd zgodził to by nie było...
Ardanowski: Przetwórnie...
czy firma Eskimos jest w KUPS ? nie jest i...
Ardanowski: Przetwórnie...
Firma ESKIMOS S.A dotychczas zajmowała się...
Ardanowski: Przetwórnie...
Z informacji internetowych wynika, że nie...
Skup interwencyjny jabłek -...
– Jabłka przemysłowe przyjmujemy na...
Skup interwencyjny jabłek -...
"W umowie rolnik znajdzie cenę - 25 groszy...
Skup interwencyjny jabłek -...
W zakładach grupy producenckiej Lubsad w...
Ardanowski: Przetwórnie...
Mam pytanie-po ile firma Eskimos płaciła za...
Sadownicy rozdają jabłka...
A ja jestem takiego zdania, że taka osoba...
Ardanowski: Rozpoczyna się...
Jeżeli nic się nie zmieni, to silne lobby...
Skup interwencyjny jabłek -...
Przedwyborczy bełkok osiągnął już takie...
Skup interwencyjny jabłek -...
Tona jabłek zajmuje jakieś 2m3, 80 tys. ton...
Sadownicy rozdają jabłka...
Może takie działania uświadomią...
Skup interwencyjny jabłek -...
Brawo Adminie za wspaniałą ilustracje...
Skup interwencyjny jabłek -...
Spokojnie...sami doskonale wiecie że jest to...
instagram

Advertisement