Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_01_17_IKS_Malicki

Stanowisko ZSRP w sprawie niskich cen skupu owoców miękkich

Prezentujemy stanowisko Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej oraz uczestników zebrania plantatorów owoców miękkich z dnia 2018-06-13 w sprawie drastycznego spadku cen skupu malin i kolejnych gatunków owoców miękkich do przetwórstwa.

1. W związku z drastycznym spadkiem cen malin, agrestu, porzeczek oraz niepewną sytuacją wiśni stanowczo protestujemy wobec zaistniałej sytuacji. Proponowane ceny są rażąco niskie w stosunku do kosztów produkcji.

Wzywamy producentów do przerwania i nie podejmowania zbioru w/w gatunków od 18 czerwca 2018 roku do odwołania ! (…)

 

Ceny malin są za niskie, dużo poniżej kosztów ! [czytaj wpis] >>>REKLAMA
2019_Captan_2019_news
2019_SSS
2018_Plantpress_prenumerta_art

Tagi:

ceny, malina, zsrp

komentarze (27):

dodaj komentarz
Guzik
Guzik 14.06.2018 13:48 Nikt nie da tyle, ile politycy obiecają, ale mimo to trzymam kciuki !
Co do polityki państwa:
Zamiast latać po plantacjach i sprawdzać legalność pracowników (których i tak brakuje) odpowiednie instytucje powinny zająć się przemytem płodów rolnych, śor, nawozów, handlem na giełdach itd.
Wszystkie organizacje rolnicze powinny dogadać się i zrobić wreszcie porządną rozpierduchę w francuskim stylu bo inaczej znowu będą niby protesty o których nikt nic nie będzie wiedział.

Pozdrawiam.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 14.06.2018 16:45 Dokładnie tak...Pytam się jeszcze gdzie są i w jaki sposób obowiązują umowy pomiędzy producentem a podmiotem skupującym? Stworzyliście ustawę "wydmuszkę" która ciemnemu ludowi owszem dobrze sie sprzedała ,ale może sprawdzcie sobie kochani rządzący jak to działa w praktyce! W prezydenckim referendum jest pytanie "Czy jest pan/pani za ochroną Polskiego rolnictwa " ?Cisną mi się pewne słowa na usta ,ale wolę ich nie wypowiadać...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 14.06.2018 20:17 Ciekawe jakby szybko rosły plusy gdybyś wypowiedział? Pan prezydent powinien zapytać; czy chcesz być; młody, zdrowy i bogaty - jeżeli byłoby potwierdzenie - zapisać w konstytucji.
jerzy45
jerzy45 17.06.2018 13:50 @artemida... Po tych minusach można tylko powiedzieć jedno. Sympatycy tego "po" prezydenta chcą rychłej śmierci i to w męczarniach, a pochowani w tekturowych urnach... Smutne...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Spartan300
Spartan300 17.06.2018 02:07 Kiedy kilka lat temu, na łamach naszego szacownego forum, proponowałem likwidację połowy naszych plantacji czyli każdy z nas, w czasie jednej zimy umniejsza swój areał upraw wieloletnich o 50%, posypały się na mnie gromy. W takim razie ponawiam dziś pytanie, kto i jakich środków zrealizuje i sfinansuje teraz produkcję i zbiór w/w owoców ? Czy koniecznie trzeba było czekać na katastrofę?
jerzy45
jerzy45 17.06.2018 13:47 Zaskoczę Cię @Spartanie 300...Ja zlikwidowałem prawie 2 ha sadu. Obecnie obmyślam, co zlikwidować - Cortlanda, Lobo, Goldena ... Mam starego Szampiona na nieznanej podkładce, który pochodzi z początku lat 80, gdzie jedno oczko kosztowało 500 złotych (starych...) i mógłbym go pyknąć. Jednak corocznie rodzi piękne jabłka o pięknej gładkiej, wybarwionej skórce...Ja mam dylemat, co wykarczować nie z powodu tego, że opłacalność jest taka, jak widać, ale dlatego, że nie ma kto pracować. To, co zostało w zimie pościnane z drzew do wykarczowania nadal stoi w sadzie, bo nie ma kto tego powyciągać... Możecie się śmiać, bo to lubicie, gdy komuś wiatr w oczy wieje, ale ja już postanowiłem. Mam jedno życie, mam jeszcze trochę zdrowia i nie będę pracował, by stworzyć miejsca pracy dla Ukraińców, tych z Bangladeszu, czy Wietnamu. Jutro jadę na ryby, ale we wtorek sam będę musiał powyciągać pniaki...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 17.06.2018 06:24 Nowy minister ante portas... sfinansuje.
artemida
artemida 17.06.2018 17:52 Widzę, że brak wiary że nowy sfinansuje...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 17.06.2018 20:52 W mojej okolicy jest taka duża firma...pracuje w nierdzewce. Brakuje pracowników. Ponoć do Polski zmierza już tabun pracowników z Bangladeszu... Śmieszne ? Nie. To są muzułmanie, a ponoć polskie społeczeństwo nie chce imigrantów. Jednak jeśli tyczy się to zbioru jabłek, czy malin, to "oni" są pożądani i cenni bez względu na wiarę... To taka hipokryzja, dwulicowość. I tak polski rynek pracy bez względu, czy to miasto, czy wieś bez nich się nie obędzie. Generalnie Europa bez imigrantów, ale pod liczebną kontrolą bez nich przestanie funkcjonować.
SlawekS
SlawekS 18.06.2018 06:48 Jerzy, nie powtarzaj tych głupot, które chcą nam wmówić niektóre media. Nie chcemy przyjąć imigrantów socjalnych, którzy nie chcą pracować, tylko brać zasiłki. Nikt nie odrzuca pomocy dla matek z dziećmi z Syrii, tylko ich w tej grupie prawie nie ma!!!. Merkel wywołała problem, to niech teraz go sama rozwiąże. Próbowała załatwić dopływ siły roboczej do niemieckiej gospodarki, a gdy okazało się, że ten tabun młodych mężczyzn nie nadaje się lub nie ma ochoty pracować, to takie zgniłe jajko próbuje się nam podrzucić ubierając je w ideały pomocy "uchodźcom". Żeby poznać ten problem, trzeba porozmawiać ze zwykłymi Niemcami, którzy mierzą się z nim codziennie. Oni wystawiają im wspaniałą "laurkę". Przyjęliśmy setki tysięcy ukraińców, w mojej miejscowości jest cała klasa zawodowa ukraińskiej młodzieży, która szkoli się grzecznie do pracy. Mimo, że co roku wiszą flagi w stylu "Wołyń - Pamiętamy", nikt ich nie atakuje. Ot taki przykład tej szeroko głoszonej przez niemieckie media polskiej nietolerancji, ksenofobii i rasizmu.
artemida
artemida 18.06.2018 07:47 Prezydent Gdańska zadeklarował przyjęcie DZIESIĘCIU chorych dzieci z Syrii ... i nie uzyskał zgody. Czy TE dzieci też stanowiły zagrożenie naszej Najjaśniejszej???
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:27 Z Twej wypowiedzi wynika jasno, że oglądamy inne telewizje. Mieszasz pojęcia, a tym samym stajesz się malutkim kłamczuszkiem... Myśmy - Polska nie przyjmowała żadnych Ukraińców, jako uchodźców, czy imigrantów. Oni nawet przed żadną wojną nie uciekali. Ukraińcy zjawili się w Polsce, jako pracownicy najemni, za określoną kwotę. Taki jest fakt. Po kiego wciągasz Merkel w tą dyskusję ? Piszesz, że próbowała załatwić dopływ siły roboczej do niemieckiej gospodarki... Możliwe. Jednak jest jeszcze aspekt humanitarny tej sprawy. To, że w wielu wypadkach propaganda pisowska tak montowała materiał filmowy, by nie było widać kobiet i dzieci, to było oczywiste. Jednak porównywanie uchodźców, którzy uciekali z Syrii, Iraku, czy Kurdystanu przed śmiercią, a tymi czarnymi, którzy pchają się z Afryki jest manipulacją i Ty w to brniesz starając się manipulować faktami. Moja Matka była w czasie II wojny wysiedlona do powiatu Krasnystaw do miejscowości Żylin. Przyjęła ją Pani Tekla. Miała do czynienia w 1943-44 roku do czynienia z Ukraińcami. Co więcej drogi SławkuS moja Teściowa pochodziła z terenów Wołynia i tylko dzięki pomocy Ukraińców i Niemców część jej rodziny udało się ocalić życie. Większość jednak została zamordowana. Opisywałem, jak jej dziadek trafił na Wołyń. Dostał folwark 100 ha od Piłsudskiego za wojnę z bolszewikami. Chcesz manipulować słowem, to opisuj to swoimi słowami, a nie cytuj słowo w słowo skrajnie prawicowych mediów...
SlawekS
SlawekS 18.06.2018 12:37 Jerzy, swój komentarz oparłem o własny wywiad i obserwacje - byłem w Niemczech niejednokrotnie, rozmawiałem z ludźmi, którzy żyją po sąsiedzku z tymi "uchodźcami". Jesteś idealnym przykładem, jak media potrafią manipulować ludem i wyrabiać w nim "właściwy" światopogląd. Miałem nie wdawać się w te bezsensowne dyskusje, bo przyjmujesz do wiadomości jedynie "fakty" ogłaszane przez właściwą telewizję. Ale nie zgadzam się, abyś powtarzał te kłamstwa, której starają się przylepić Polakom niektóre media. Na jakiej podstawie przypinasz nam łatkę niechęci do imigrantów? Szczególnie w sytuacji, gdy tyle rodaków żyje na emigracji.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 18.06.2018 09:05 Pewnie te DZIESIĘCIU chorych dzieci ma już spory zarost dwudziestoparolatka ,,, to pro niemieckie bydle pozwoliło też na wyremontowanym budynku w Gdańsku widniał niemiecki napis ,,,Postamt a nie jak powinno Poczta.Jak Artemida po meczu ,,,smutek ? pewnie gdybyś Ty sędziował byłoby z 5 -0 dla Niemiec .
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:32 Pewnie jeszcze ten polski internauta o niemieckim (germańskim...) imieniu dobrze nie odgarował po wczorajszym i przedwczorajszym dniu... Człowiek , który używa niemieckiego nicku jest negatywnie nastawiony do Niemców... Śmiech i to pusty...
Alfred40
Alfred40 18.06.2018 11:24 Jerzy ..zrobiłem to dla zmyłki ,,, Ponieważ wszystko co niemieckie to całujesz po du.... e więc liczyłem że mnie też cmokniesz !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lukasz7604
lukasz7604 18.06.2018 09:08 Administrator znowu dołożył minusów. Sławek miał 8 plusów i jeden minus, a tu nagle -20..A Jerzy krzyczy wolne media

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 18.06.2018 09:26 artemida ,idź lepiej na marsz KOD-u co by rozprostować kości i dotlenić szare komórki.Ty naprawdę wierzyłeś w dobre intencje tego prezydenta?Nie wierzę...zbyt inteligentny jesteś
artemida
artemida 18.06.2018 10:23 Alfredzie czterdziesty, gdybym sędziował Niemcy przegraliby... tak jak przegrali, czyli zasłużenie, ku mojej uciesze jako, że arogantów czasem dopada zasłużone manto. Po drugie jeżeli wyśmiewasz chore dzieci to... czas abyś sam się zaczął leczyć. DZIECI to dzieci!!!
Green - gdybym poszedł na marsz kodu to może byśmy się spotkali bo, jak sądzę, mamy dość zbieżna ocenę PANA PrezydĘta
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:35 "Ty naprawdę wierzyłeś w dobre intencje tego prezydenta?" @Green25.. szacunek. Piękne słowa. Miód na me umęczone serce.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 18.06.2018 10:33 Może nie do precyzowałem swą wypowiedź ale akurat w tym momencie miałem na myśli prezydenta Gdańska
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:43 Oooo. to temu drugiemu dałbym z liścia w twarz...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:42 Chciałbym się tu podzielić smutną wiadomością. Mógłbym gdzie indziej, ale nie wiem gdzie. Życie zapewne pójdzie swoimi ścieżkami, a chociaż krótka wzmianka w sieci pozostanie. W wieku 68 lat odszedł ojciec jednego z uczestników tego portalu. Czy zmarły bywał tu, tego nie wiem. Jedno wiem. Był fajnym kumplem, oblatany w świecie i zarazem człowiekiem, który chciał żyć pełnią życia. Lubił narty... Teraz będzie mógł szusować bez ograniczeń na niebiańskich stokach. Mikołaju. Żal i smutek ścisnął nie tylko moje serce. Mikołaju -będziemy pamiętać. Rodzinie składam kondolencje.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kaktus
kaktus 18.06.2018 11:15 Panowie obecnie komentarze to zbiór obelg rozdawanych pomiędzy siebie oraz dyskusje o wszystkim i o niczym, może tak starali byście się w tych komentarzach nawiązywać do tematu?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 19.06.2018 10:42 Panie @kaktus... Witamy w gronie tych, co piszą o niczym, rozdajemy obelgi na prawo i lewo, zachowujemy się niczym "baby" przy kościelnym płocie... A może kolega kaktus napisałby coś merytorycznego na dany temat, a nie sam chciałby czerpać pełnymi garściami..! Czekamy.
Obelg nie zauważyłem...a by coś pisać na powyższy temat, to już po pierwszym komentarzu @Guzika i @Greena25 należałoby zamknąć wątek.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lpjakobczyk
lpjakobczyk 22.06.2018 14:28 teraz będziemy strajkować jak są zbiory podwyżka cen jak wywalczymy w ogóle coś , wejdzie w życie za 2-3-4 tygodznie a wtedy już nie będzie porzeczki agrestu i innych ola....ć to
artemida
artemida 23.06.2018 07:21 Były "samorządowiec rolniczy" czyli szef Izb Rolniczych został ministrem Rolnictwa... Może dostrzeże problemy? Poprzedni, geodeta, myślał jak wybudować płot aby odgrodzić chore dziki białoruskie/ukraińskie od naszych, polskich chorych dzików. Po dłuuuuuuuugiej drzemce doszedł do wniosku że ta fucha go przerosła... i musiał chcieć odejść.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Ożywienie w eksporcie polskich jabłek do Chin ?

Do tej pory wysłaliśmy kilkadziesiąt kontenerów z jabłkami, spodziewamy się, że liczba...

Informacja dla podmiotów eksportujących jabłka do Chin i Wietnamu

Na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o ochronie roślin oraz...

Mróz zdziesiątkuje hiszpańskie sady brzoskwiniowe ?

Mróz zaskoczył hiszpańską prowincję Murcia. Temperatury w ostatnich dniach spadły tam...

Czy Egipt zastąpi Rosję?

Tak chłonnego rynku, jakim była Rosja nie uda się zastąpić. Jednak wiele wskazuje na to,...

Jaka będzie dalsza część tego sezonu w sadownictwie?!

Co robić ze zgromadzonymi jabłkami w chłodniach ? (…) Faza wyczekiwania… wyczekiwania...

ZSRP: stanowisko w sprawie podwyżka VATu

W związku ze zmianą ustawy o podatku od towarów i usług, Związek Sadowników RP zwrócił...

Najnowsze ogłoszenia

Rura grubościenna 27cm średnica/8m

17.01.2019 08:54 autor: kkkkkk9

Ursus 3502

14.01.2019 20:18 autor: Kari23

3 osoby z Ukrainy szukają pracy

14.01.2019 17:04 autor: karolina1989

Obciążniki New Holland T4N/V/F 25 kg - 4 szt.

14.01.2019 11:56 autor: destrider

Redło do borówki

13.01.2019 21:48 autor: OM4x4

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Podsumowanie TSW 2019
Carlos Ruiz Zafón Fermín [Ludzie] Są...
Podsumowanie TSW 2019
Oczywiście nie ma nienawiści jeżeli uznam...
Podsumowanie TSW 2019
Jaką w moim poście widzisz nienawiść ?i...
Podsumowanie TSW 2019
Dodam, że jabłka kupuję, niestety część...
Podsumowanie TSW 2019
Młodszym adeptom sztuki sadowniczej chce...
Podsumowanie TSW 2019
Bezinteresowna nienawiść, którą tu o...
Podsumowanie TSW 2019
Jak już coś to trokar ,może na sobie...
Podsumowanie TSW 2019
Widzę, ze masz nieco wiedzy z dziedziny...
Podsumowanie TSW 2019
Teraz tak na poważniej i postaram się...
Podsumowanie TSW 2019
Jak to jak? Kwestia przyzwyczajenia! Zobaczą...
Podsumowanie TSW 2019
Nie wiem jak mój wpis można ocenić plusem...
Podsumowanie TSW 2019
Byłem na TSW kilka lat z rzędu. Co prawda...
Podsumowanie TSW 2019
Co miał ten wpis wspolnego z...
Podsumowanie TSW 2019
Jeszcze jakby sadownicy długopis dostali to...
Podsumowanie TSW 2019
To co ten bydlak ,zrkbił w Gdańsku to się...
Podsumowanie TSW 2019
Gala oprócz MUst sadzić wszędzie i ile...
Podsumowanie TSW 2019
Na sali sadowniczej tsw było może w...
Podsumowanie TSW 2019
Ludzi przyjechało faktycznie dużo, ale na...
Podsumowanie TSW 2019
Kto pokusi się o komentarz tematu;...
Podsumowanie TSW 2019
Co raz gorsze te targi..
Jaka będzie dalsza część...
przestańmy traktować przetwórnie jak...
Jaka będzie dalsza część...
Co rozumiesz pod pojęciem "ostrożnie...
Kupię konny opryskiwacz Huragan
proszę o kontakt poprzez email
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
Niestety na moje górki raczej bym nie...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
Tak na chłopski rozum do mnie bardziej...
Jaka będzie dalsza część...
SlawekS,no ale kupowały i dalej...
Jaka będzie dalsza część...
Nie ma alternatywa dla wolnego rynku przy...
Jaka będzie dalsza część...
Pilsner...Sytuacja opisana przez Ciebie...
Jaka będzie dalsza część...
marasp,weź pod uwagę,że w marcu firmy...
Jaka będzie dalsza część...
Widzę że wyszedłeś z jakąś...
Jaka będzie dalsza część...
Kontraktacja są potrzebne, ale nie mogą...
Jaka będzie dalsza część...
Chociaż bardzo się różnimy to tu pilsner...
Jaka będzie dalsza część...
ok. Może i jestem gównianym gospodarzem(bo...
Jaka będzie dalsza część...
No to kontraktuj jak najszybciej.Nikt Ci tego...
Jaka będzie dalsza część...
W dobrym gospodarstwie i w porządnie...
Jaka będzie dalsza część...
I najważniejsze: czy macie wiarygodne firmy...
Jaka będzie dalsza część...
Mam pytanie do tych rolników którzy...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
Jak można oceniać coś nie posiadając tego...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
Ale tu ludzie kit wciskają .... Sąsiad ma...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
Ja chronię dwoma urządzeniami 7 ha ....
Jaka będzie dalsza część...
Pan Maliszewski był dla niekwestionowanym...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
Oczywiście nie chcę powiedzieć że Pan...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
Też właśnie o tych przypadkach pożarów...
Jaka będzie dalsza część...
Bełkot? Inni na razie /chyba/ mają wodę w...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
Jak zie nie chce kupić od producenta i chce...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
A czyjej produkcji maszyna spaliła się...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
ja mam i jestem zadowolony .Zna też parę...
Jaka będzie dalsza część...
Jak zwykle bełkot polityka i przewidywania,...
KE zmusi Polskę do...
Ja jestem za tym żeby obok nicka była...
KE zmusi Polskę do...
Padł chyba jeszcze jeden rekord; ilości...
KE zmusi Polskę do...
No i padł rekord - 74 minusów po jednym...
KE zmusi Polskę do...
Gdyby to było tylko moje zdanie, odnośnie...
KE zmusi Polskę do...
No tak unia nad nami czuwa ,,,chyba czuwa by...
Maszyna na przymrozki FARGOLA IV
Sprawdzał to urządzenie ktoś w sadzie u...
KE zmusi Polskę do...
Po tym jak rząd zajmował się sadownictwem,...
KE zmusi Polskę do...
Wierzysz w to? Nawet nie ma śladu po hucznym...
KE zmusi Polskę do...
Do tego wszystkiego KE chce nam zabronić...
Jaka będzie dalsza część...
I to ostatnie zdanie pana posła, bardzo...
KE zmusi Polskę do...
Dla ciekawych, komentarz do ostatniej...
KE zmusi Polskę do...
A jak byście zawnioskowali o powołanie...
KE zmusi Polskę do...
Uderz w stół ,a nożyce się odezwa..
KE zmusi Polskę do...
Znowu podstęp, trzeba powołać komisję...
KE zmusi Polskę do...
Zastanawiałem się czy wśród sadowników...
KE zmusi Polskę do...
A po co zabierać głos? Napiszesz coś co...
KE zmusi Polskę do...
Niezwykle absorbująca dyskusja ,ktoś może...
KE zmusi Polskę do...
Jedno nazwisko kojarzę, drugiego nie. To że...
KE zmusi Polskę do...
jacenty82,dla Ciebie autorytety to zapewne...
KE zmusi Polskę do...
bełkotem jest to co pilsner proponował...
KE zmusi Polskę do...
Kto "udostępnia jakieś bełkoty"? Ja? Jan z...
KE zmusi Polskę do...
Zamiast "się się", powinno być "się nie",...
KE zmusi Polskę do...
Uwierz mi że się się znam, ale staram się...
KE zmusi Polskę do...
Aby było całkiem poważnie i na temat tego...
KE zmusi Polskę do...
jacenty82,politykom się wydaje,ale Ty za to...
Ceny energii elektrycznej w...
Przypominam portal sadowniczy czyli?...
Zapasy jabłek w UE -...
Przeciez prof Makosz juz robi statystyki tam...
KE zmusi Polskę do...
Masz rację j82, mister Chrzanowski myślał...
KE zmusi Polskę do...
Bo wiesz politykom wydaje się że znają...
KE zmusi Polskę do...
Albo "globalne ocieplenie w jedną minutę"
KE zmusi Polskę do...
Albo "globalne ocieplenie w jedną minutę"
KE zmusi Polskę do...
Wpiszcie w joutube" " Jane Clod Junkers...
KE zmusi Polskę do...
Brawo Marcin, brawo pilzner. Liczy się...
Zapasy jabłek w UE -...
Wynika z tego że w listopadzie sprzedalismy...
KE zmusi Polskę do...
Marcin8787,dobrze piszesz,ale mam nieodparte...
Ceny energii elektrycznej w...
Oj Jerzy, Jerzy, Jerzy. Nie rób z siebie...
KE zmusi Polskę do...
A co do pana komisarza to nie jest o jeden...
KE zmusi Polskę do...
Kradzież prądu, to kradzież jak każda...
KE zmusi Polskę do...
Zobacz sobie wyroki za nielegalne ścięcie...
KE zmusi Polskę do...
Jerzy masz rację z tą " chorobą...
KE zmusi Polskę do...
Jerzy,widzę,że wierzysz KE jak kiedyś...
Ceny energii elektrycznej w...
To bla, bla, bla odniosło się w tym...
Ceny energii elektrycznej w...
Przeczytałem z uwagą wszystkie...
KE zmusi Polskę do...
Marcin8787 ... I tak i nie. L. Kaczyński...
KE zmusi Polskę do...
Kostek7... Widzę, że jesteś bystrym...
KE zmusi Polskę do...
Zobaczcie kiedy jak ten jeden, stary komisarz...
KE zmusi Polskę do...
Wstepujac do UE jednak utacilismy wolnosc.
Ceny energii elektrycznej w...
A prezes Grupy Azoty swojej asystentce płaci...
Ceny energii elektrycznej w...
pilsner - w życiu nie zawsze należy...
Ceny energii elektrycznej w...
Uprawnienia do emisji co2 nie będą...
Ceny energii elektrycznej w...
Co do tej beczki to dodam informację z TV...
Ceny energii elektrycznej w...
@renifer może z racji nicka słyszałeś o...
Ceny energii elektrycznej w...
Trochę z innej beczki, bardzo ładne ujęcie...
Ceny energii elektrycznej w...
Chinczyki , Amerykanie, Rosjanie nic nie...
Ceny energii elektrycznej w...
Unja będzie się przyglądać dofinansowaniu...
Ceny energii elektrycznej w...
Nie chcę tutaj za bardzo spamować...
Ceny energii elektrycznej w...
Znalazłem coś odnośnie 2016 roku, jak...
Ceny energii elektrycznej w...
A co ma za znaczeni przeszłość, zobacz co...
Ceny energii elektrycznej w...
Z tej rubryki to wynika, że cały świat...
Ceny energii elektrycznej w...
W wikipedii znalazłem coś takiego....
Ceny energii elektrycznej w...
Dziękuję szampion za uwagę. To jedna...
Ceny energii elektrycznej w...
Wania1234 nie jestem ale mam coś dla Ciebie...
Ceny energii elektrycznej w...
Nie dość że oddychamy, to jeszcze zdarza...
Ceny energii elektrycznej w...
Jeszcze chciałbym się odnieść do...
Ceny energii elektrycznej w...
Witam. Nie jestem ekspertem ale wtrącę...
Nowe przepisy dotyczące...
To co dostaniesz w zwrocie za paliwo...
Nowe przepisy dotyczące...
Już 1 stycznia dojna zmiana dołożyła 8...
Nowe przepisy dotyczące...
Tym bardziej że według analityków widmo...
Perspektywy wzrostu eksportu...
Przeczytaj jeszcze raz artykuł bo chyba źle...
Perspektywy wzrostu eksportu...
To są perspektywy wzrostu koncentratu...
Nowe przepisy dotyczące...
Sęk w tym, że jakoś cicho było w naszym...
Nowe przepisy dotyczące...
Czy komuś wystarczy 100 L na hektar sadu?...
Ceny energii elektrycznej w...
Co do eskimosa. Kto miał zarobić zarobił....
Ceny energii elektrycznej w...
Jaki mają skład spaliny z suchego drewna a...
Ceny energii elektrycznej w...
Sady pobierają CO2, ale na kilkanaście lat,...
Ceny energii elektrycznej w...
Oczywiście że cena energii od dziś...
Ceny energii elektrycznej w...
Co do energii to chyba wszyscy rozsądni...
Ceny energii elektrycznej w...
Są ludzie którzy obliczyli ile dwutlenku...
Zakupie paleciak elektryczny.
Zadzwoń pod ten nr. 509 098 224. ma Linde.
Ceny energii elektrycznej w...
Dziękuje temu co w ciągu trzech minut...
Ceny energii elektrycznej w...
W PGE już przychodzą dużo wyższe...
Ceny energii elektrycznej w...
wania'' dlaczego Polska importuje węgiel z...
Ceny energii elektrycznej w...
`jurol gdzie CI zdrożało ubezpieczenie w...
Ceny energii elektrycznej w...
Pilsnerze zacny /mocny/; masz rację w twoich...
Ceny energii elektrycznej w...
Z CO2 jest problem i będzie problem, tego...
Ceny energii elektrycznej w...
dzieci w sobotę do szkoły oczywiście
Ceny energii elektrycznej w...
Alfred - teraz rząd dba o dobro narodowe...
Ceny energii elektrycznej w...
Dokładnie, tyle wyborcy tej partii raczej na...
Ceny energii elektrycznej w...
taa sprowadzany z Rosji.... kraje w unii...
Ceny energii elektrycznej w...
Oj artemida,rozumujesz jak leming.Elektrownie...
Ceny energii elektrycznej w...
Jak ktoś chce rządzić to bierze wszystko,...
Ceny energii elektrycznej w...
ok. ale problem podwyżki prądu zaczął...
Ceny energii elektrycznej w...
Napisałem, że jedna i druga czyli...
Ceny energii elektrycznej w...
artemida,dla Ciebie te limity co2,handel nimi...
Ceny energii elektrycznej w...
Prąd podrożał a rząd jedynie obniżył...
Kleffmann: Mospilan 20 SP...
Nie działa, bo on nie jest na zwójki tylko...
Ceny energii elektrycznej w...
Dwa cytaty idealnie pasujące do partii...
Ceny energii elektrycznej w...
Niby nie na temat...ale może jednak : ,,Był...
Ceny energii elektrycznej w...
Paradoksem było to że rząd nie dbał o...
Ceny energii elektrycznej w...
Ot i paradoks, i w energetyce i w...
Ceny energii elektrycznej w...
Mam teorię spiskową. A czy to przypadkiem...
instagram

Advertisement