Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_Delfin_solo_bialy
2019_BASF_Sercadis

Stanowisko ZSRP w sprawie niskich cen skupu owoców miękkich

Prezentujemy stanowisko Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej oraz uczestników zebrania plantatorów owoców miękkich z dnia 2018-06-13 w sprawie drastycznego spadku cen skupu malin i kolejnych gatunków owoców miękkich do przetwórstwa.

1. W związku z drastycznym spadkiem cen malin, agrestu, porzeczek oraz niepewną sytuacją wiśni stanowczo protestujemy wobec zaistniałej sytuacji. Proponowane ceny są rażąco niskie w stosunku do kosztów produkcji.

Wzywamy producentów do przerwania i nie podejmowania zbioru w/w gatunków od 18 czerwca 2018 roku do odwołania ! (…)

 

Ceny malin są za niskie, dużo poniżej kosztów ! [czytaj wpis] >>>REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Topas

2019_Kubota_serwis

2019_Syngeta_Scorpion

Tagi:

ceny, malina, zsrp

komentarze (27):

dodaj komentarz
Guzik
Guzik 14.06.2018 13:48 Nikt nie da tyle, ile politycy obiecają, ale mimo to trzymam kciuki !
Co do polityki państwa:
Zamiast latać po plantacjach i sprawdzać legalność pracowników (których i tak brakuje) odpowiednie instytucje powinny zająć się przemytem płodów rolnych, śor, nawozów, handlem na giełdach itd.
Wszystkie organizacje rolnicze powinny dogadać się i zrobić wreszcie porządną rozpierduchę w francuskim stylu bo inaczej znowu będą niby protesty o których nikt nic nie będzie wiedział.

Pozdrawiam.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 14.06.2018 16:45 Dokładnie tak...Pytam się jeszcze gdzie są i w jaki sposób obowiązują umowy pomiędzy producentem a podmiotem skupującym? Stworzyliście ustawę "wydmuszkę" która ciemnemu ludowi owszem dobrze sie sprzedała ,ale może sprawdzcie sobie kochani rządzący jak to działa w praktyce! W prezydenckim referendum jest pytanie "Czy jest pan/pani za ochroną Polskiego rolnictwa " ?Cisną mi się pewne słowa na usta ,ale wolę ich nie wypowiadać...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 14.06.2018 20:17 Ciekawe jakby szybko rosły plusy gdybyś wypowiedział? Pan prezydent powinien zapytać; czy chcesz być; młody, zdrowy i bogaty - jeżeli byłoby potwierdzenie - zapisać w konstytucji.
jerzy45
jerzy45 17.06.2018 13:50 @artemida... Po tych minusach można tylko powiedzieć jedno. Sympatycy tego "po" prezydenta chcą rychłej śmierci i to w męczarniach, a pochowani w tekturowych urnach... Smutne...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Spartan300
Spartan300 17.06.2018 02:07 Kiedy kilka lat temu, na łamach naszego szacownego forum, proponowałem likwidację połowy naszych plantacji czyli każdy z nas, w czasie jednej zimy umniejsza swój areał upraw wieloletnich o 50%, posypały się na mnie gromy. W takim razie ponawiam dziś pytanie, kto i jakich środków zrealizuje i sfinansuje teraz produkcję i zbiór w/w owoców ? Czy koniecznie trzeba było czekać na katastrofę?
jerzy45
jerzy45 17.06.2018 13:47 Zaskoczę Cię @Spartanie 300...Ja zlikwidowałem prawie 2 ha sadu. Obecnie obmyślam, co zlikwidować - Cortlanda, Lobo, Goldena ... Mam starego Szampiona na nieznanej podkładce, który pochodzi z początku lat 80, gdzie jedno oczko kosztowało 500 złotych (starych...) i mógłbym go pyknąć. Jednak corocznie rodzi piękne jabłka o pięknej gładkiej, wybarwionej skórce...Ja mam dylemat, co wykarczować nie z powodu tego, że opłacalność jest taka, jak widać, ale dlatego, że nie ma kto pracować. To, co zostało w zimie pościnane z drzew do wykarczowania nadal stoi w sadzie, bo nie ma kto tego powyciągać... Możecie się śmiać, bo to lubicie, gdy komuś wiatr w oczy wieje, ale ja już postanowiłem. Mam jedno życie, mam jeszcze trochę zdrowia i nie będę pracował, by stworzyć miejsca pracy dla Ukraińców, tych z Bangladeszu, czy Wietnamu. Jutro jadę na ryby, ale we wtorek sam będę musiał powyciągać pniaki...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 17.06.2018 06:24 Nowy minister ante portas... sfinansuje.
artemida
artemida 17.06.2018 17:52 Widzę, że brak wiary że nowy sfinansuje...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 17.06.2018 20:52 W mojej okolicy jest taka duża firma...pracuje w nierdzewce. Brakuje pracowników. Ponoć do Polski zmierza już tabun pracowników z Bangladeszu... Śmieszne ? Nie. To są muzułmanie, a ponoć polskie społeczeństwo nie chce imigrantów. Jednak jeśli tyczy się to zbioru jabłek, czy malin, to "oni" są pożądani i cenni bez względu na wiarę... To taka hipokryzja, dwulicowość. I tak polski rynek pracy bez względu, czy to miasto, czy wieś bez nich się nie obędzie. Generalnie Europa bez imigrantów, ale pod liczebną kontrolą bez nich przestanie funkcjonować.
SlawekS
SlawekS 18.06.2018 06:48 Jerzy, nie powtarzaj tych głupot, które chcą nam wmówić niektóre media. Nie chcemy przyjąć imigrantów socjalnych, którzy nie chcą pracować, tylko brać zasiłki. Nikt nie odrzuca pomocy dla matek z dziećmi z Syrii, tylko ich w tej grupie prawie nie ma!!!. Merkel wywołała problem, to niech teraz go sama rozwiąże. Próbowała załatwić dopływ siły roboczej do niemieckiej gospodarki, a gdy okazało się, że ten tabun młodych mężczyzn nie nadaje się lub nie ma ochoty pracować, to takie zgniłe jajko próbuje się nam podrzucić ubierając je w ideały pomocy "uchodźcom". Żeby poznać ten problem, trzeba porozmawiać ze zwykłymi Niemcami, którzy mierzą się z nim codziennie. Oni wystawiają im wspaniałą "laurkę". Przyjęliśmy setki tysięcy ukraińców, w mojej miejscowości jest cała klasa zawodowa ukraińskiej młodzieży, która szkoli się grzecznie do pracy. Mimo, że co roku wiszą flagi w stylu "Wołyń - Pamiętamy", nikt ich nie atakuje. Ot taki przykład tej szeroko głoszonej przez niemieckie media polskiej nietolerancji, ksenofobii i rasizmu.
artemida
artemida 18.06.2018 07:47 Prezydent Gdańska zadeklarował przyjęcie DZIESIĘCIU chorych dzieci z Syrii ... i nie uzyskał zgody. Czy TE dzieci też stanowiły zagrożenie naszej Najjaśniejszej???
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:27 Z Twej wypowiedzi wynika jasno, że oglądamy inne telewizje. Mieszasz pojęcia, a tym samym stajesz się malutkim kłamczuszkiem... Myśmy - Polska nie przyjmowała żadnych Ukraińców, jako uchodźców, czy imigrantów. Oni nawet przed żadną wojną nie uciekali. Ukraińcy zjawili się w Polsce, jako pracownicy najemni, za określoną kwotę. Taki jest fakt. Po kiego wciągasz Merkel w tą dyskusję ? Piszesz, że próbowała załatwić dopływ siły roboczej do niemieckiej gospodarki... Możliwe. Jednak jest jeszcze aspekt humanitarny tej sprawy. To, że w wielu wypadkach propaganda pisowska tak montowała materiał filmowy, by nie było widać kobiet i dzieci, to było oczywiste. Jednak porównywanie uchodźców, którzy uciekali z Syrii, Iraku, czy Kurdystanu przed śmiercią, a tymi czarnymi, którzy pchają się z Afryki jest manipulacją i Ty w to brniesz starając się manipulować faktami. Moja Matka była w czasie II wojny wysiedlona do powiatu Krasnystaw do miejscowości Żylin. Przyjęła ją Pani Tekla. Miała do czynienia w 1943-44 roku do czynienia z Ukraińcami. Co więcej drogi SławkuS moja Teściowa pochodziła z terenów Wołynia i tylko dzięki pomocy Ukraińców i Niemców część jej rodziny udało się ocalić życie. Większość jednak została zamordowana. Opisywałem, jak jej dziadek trafił na Wołyń. Dostał folwark 100 ha od Piłsudskiego za wojnę z bolszewikami. Chcesz manipulować słowem, to opisuj to swoimi słowami, a nie cytuj słowo w słowo skrajnie prawicowych mediów...
SlawekS
SlawekS 18.06.2018 12:37 Jerzy, swój komentarz oparłem o własny wywiad i obserwacje - byłem w Niemczech niejednokrotnie, rozmawiałem z ludźmi, którzy żyją po sąsiedzku z tymi "uchodźcami". Jesteś idealnym przykładem, jak media potrafią manipulować ludem i wyrabiać w nim "właściwy" światopogląd. Miałem nie wdawać się w te bezsensowne dyskusje, bo przyjmujesz do wiadomości jedynie "fakty" ogłaszane przez właściwą telewizję. Ale nie zgadzam się, abyś powtarzał te kłamstwa, której starają się przylepić Polakom niektóre media. Na jakiej podstawie przypinasz nam łatkę niechęci do imigrantów? Szczególnie w sytuacji, gdy tyle rodaków żyje na emigracji.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 18.06.2018 09:05 Pewnie te DZIESIĘCIU chorych dzieci ma już spory zarost dwudziestoparolatka ,,, to pro niemieckie bydle pozwoliło też na wyremontowanym budynku w Gdańsku widniał niemiecki napis ,,,Postamt a nie jak powinno Poczta.Jak Artemida po meczu ,,,smutek ? pewnie gdybyś Ty sędziował byłoby z 5 -0 dla Niemiec .
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:32 Pewnie jeszcze ten polski internauta o niemieckim (germańskim...) imieniu dobrze nie odgarował po wczorajszym i przedwczorajszym dniu... Człowiek , który używa niemieckiego nicku jest negatywnie nastawiony do Niemców... Śmiech i to pusty...
Alfred40
Alfred40 18.06.2018 11:24 Jerzy ..zrobiłem to dla zmyłki ,,, Ponieważ wszystko co niemieckie to całujesz po du.... e więc liczyłem że mnie też cmokniesz !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lukasz7604
lukasz7604 18.06.2018 09:08 Administrator znowu dołożył minusów. Sławek miał 8 plusów i jeden minus, a tu nagle -20..A Jerzy krzyczy wolne media

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 18.06.2018 09:26 artemida ,idź lepiej na marsz KOD-u co by rozprostować kości i dotlenić szare komórki.Ty naprawdę wierzyłeś w dobre intencje tego prezydenta?Nie wierzę...zbyt inteligentny jesteś
artemida
artemida 18.06.2018 10:23 Alfredzie czterdziesty, gdybym sędziował Niemcy przegraliby... tak jak przegrali, czyli zasłużenie, ku mojej uciesze jako, że arogantów czasem dopada zasłużone manto. Po drugie jeżeli wyśmiewasz chore dzieci to... czas abyś sam się zaczął leczyć. DZIECI to dzieci!!!
Green - gdybym poszedł na marsz kodu to może byśmy się spotkali bo, jak sądzę, mamy dość zbieżna ocenę PANA PrezydĘta
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:35 "Ty naprawdę wierzyłeś w dobre intencje tego prezydenta?" @Green25.. szacunek. Piękne słowa. Miód na me umęczone serce.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 18.06.2018 10:33 Może nie do precyzowałem swą wypowiedź ale akurat w tym momencie miałem na myśli prezydenta Gdańska
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:43 Oooo. to temu drugiemu dałbym z liścia w twarz...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:42 Chciałbym się tu podzielić smutną wiadomością. Mógłbym gdzie indziej, ale nie wiem gdzie. Życie zapewne pójdzie swoimi ścieżkami, a chociaż krótka wzmianka w sieci pozostanie. W wieku 68 lat odszedł ojciec jednego z uczestników tego portalu. Czy zmarły bywał tu, tego nie wiem. Jedno wiem. Był fajnym kumplem, oblatany w świecie i zarazem człowiekiem, który chciał żyć pełnią życia. Lubił narty... Teraz będzie mógł szusować bez ograniczeń na niebiańskich stokach. Mikołaju. Żal i smutek ścisnął nie tylko moje serce. Mikołaju -będziemy pamiętać. Rodzinie składam kondolencje.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kaktus
kaktus 18.06.2018 11:15 Panowie obecnie komentarze to zbiór obelg rozdawanych pomiędzy siebie oraz dyskusje o wszystkim i o niczym, może tak starali byście się w tych komentarzach nawiązywać do tematu?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 19.06.2018 10:42 Panie @kaktus... Witamy w gronie tych, co piszą o niczym, rozdajemy obelgi na prawo i lewo, zachowujemy się niczym "baby" przy kościelnym płocie... A może kolega kaktus napisałby coś merytorycznego na dany temat, a nie sam chciałby czerpać pełnymi garściami..! Czekamy.
Obelg nie zauważyłem...a by coś pisać na powyższy temat, to już po pierwszym komentarzu @Guzika i @Greena25 należałoby zamknąć wątek.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lpjakobczyk
lpjakobczyk 22.06.2018 14:28 teraz będziemy strajkować jak są zbiory podwyżka cen jak wywalczymy w ogóle coś , wejdzie w życie za 2-3-4 tygodznie a wtedy już nie będzie porzeczki agrestu i innych ola....ć to
artemida
artemida 23.06.2018 07:21 Były "samorządowiec rolniczy" czyli szef Izb Rolniczych został ministrem Rolnictwa... Może dostrzeże problemy? Poprzedni, geodeta, myślał jak wybudować płot aby odgrodzić chore dziki białoruskie/ukraińskie od naszych, polskich chorych dzików. Po dłuuuuuuuugiej drzemce doszedł do wniosku że ta fucha go przerosła... i musiał chcieć odejść.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

System ostrzegał sadowników, a teraz nie działa

Internetowy system, który ostrzegał sadowników przed inwazją szkodników upraw, został...

Jak pomóc jabłoniom w utrzymaniu zawiązków?

Właśnie teraz nadszedł czas na trzeci zabieg preparatem Regalis® Plus 10 WG, mówi Tomasz...

Szara pleśń zbiera żniwo !

Po suszy i przymrozkach od razu przyszły deszcze i ocieplenie, a wraz z nimi atak szarej...

Prognoza zbiorów owoców wg. Związku Sadowników RP

Szacowanie tegorocznych zbiorów owoców jest co chwila weryfikowane. Jeszcze kilka dni temu...

ZSRP: Wniosek o podjęcie rozmów z Rosją na temat uchylenia embarga

Związek Sadowników RP reprezentował Witold Piekarniak, który zwrócił się z wnioskiem o...

ZSRP: uruchomienie mechanizmów pomocowych po przymrozkach

W związku z przymrozkami, które dotknęły niemalże wszystkie gatunki owocowe Związek...

Najnowsze ogłoszenia

Kołki paliki

25.05.2019 15:36 autor: Karol100

Sprzedaż gospodarstwa sadowniczego

24.05.2019 09:24 autor: Gospsadownicze

tuz przedni do c 360

23.05.2019 21:40 autor: kliw60

Belka herbicydowa BHz 4-duszowa dwustronna

22.05.2019 10:47 autor: Jacek1070

Kosiarka sadownicza Maschio-gaspardo Jolly 180

22.05.2019 10:42 autor: Jacek1070

Kosiarka sadownicza Perfect T-155

22.05.2019 10:34 autor: Jacek1070

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Bezradność tego...
Zrozum,że zbiór buraków,tonie to samo co...
Bezradność tego...
Zrozum,że zbiór buraków,tonie to samo co...
Bezradność tego...
A ty pilzner cały czas swoje. Mnie tez do...
Bezradność tego...
Ale jaceo1 i inni podobni -mam wrażenie-są...
Bezradność tego...
No i może być taka sytuacja,że w danym...
Bezradność tego...
Marszczerano,nikt Ci kontraktować nie...
Zmowy cenowe to już...
Fragii poniżej 20 t/ha nawet w roku...
Bezradność tego...
"Wymiana poglądów" Pewien bęcwalski...
Bezradność tego...
Nawiedzony to jesteś ty pilsner, bo jeszcze...
Kołki paliki
Może jakieś zdjęcia co to jest?
Zmowy cenowe to już...
Może Fragii nie będzie tak źle i sprzedasz...
Bezradność tego...
jaceo1,wyjąłeś mi to z ust.Dla mnie,Ty i...
Bezradność tego...
Jeśli działania ministerstwa rolnictwa...
Bezradność tego...
Z tą merytoryczna dyskusją , w debacie...
Bezradność tego...
Jaka debata publiczna??? Debatować, NA DANY...
Bezradność tego...
Wracając do tematu. Brałem udział w...
Bezradność tego...
Sadownikow-internautow Jacek to potrafi...
Bezradność tego...
Skoro, jaceo jesteś na takim świeczniku że...
Bezradność tego...
Nie odnosząc się do meritum ,fraza"...
Bezradność tego...
jaceo i tak powinna wyglądać merytoryczna...
Prognoza zbiorów owoców...
CO za glupi luj dal Ci tyle minusów ? :(
Zmowy cenowe to już...
a ja słyszałem że przymierzają się do 15...
ARiMR: Ruszają kolejne...
Rolnictwo wraz z zmieniającymi się...
Prognoza zbiorów owoców...
"szacowanie zbiorów jest co chwila...
Prognoza zbiorów owoców...
Porzeczka czerwona traci zawiązki na...
Zmowy cenowe to już...
Tak jak pisał Kortezo oni nadal nas mają...
Zmowy cenowe to już...
Nareszcie jakaś zmiana. Tyle lat...
Po pracowników sięgniemy...
A weź się dogadaj!
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Za chciało nam się cen minimalnych to...
Bezradność tego...
Po spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w...
Zmowy cenowe to już...
...cenzura...cenzura...cenzura...im w...
Umowy kontraktacyjne i ceny...
Ja tylko ironizowałem z pomysłu ZSRP który...
Umowy kontraktacyjne i ceny...
Bardzo trudno przewidzieć jak się ma duże...
Zbiory jabłek nie...
W mojej okolicy kiedyś sady nie marzły, gdy...
Zmowy cenowe to już...
To są koncerny bez żadnej empatii, czy...
Zmowy cenowe to już...
Moim zdaniem to takie KROKODYLE ŁZY. Wiedzą...
Zbiory jabłek nie...
Sądzę, że nie można przyjmować...
Zbiory jabłek nie...
Nie zamartwiajmy się o to co będzie za 100...
Zbiory jabłek nie...
Kolego Artemida, nie ma sensu analizować...
Zbiory jabłek nie...
I to jest sedno Artemido. W Polsce olbrzymia...
Zbiory jabłek nie...
A może by tak przeanalizować całokształt...
Zbiory jabłek nie...
Jest rok nieurodzaju pogoda od początku...
Zbiory jabłek nie...
Tej pani się nie dziwie ale temu panu tak ,...
Zbiory jabłek nie...
Nie ma sensu pryskać kwater gdzie prawie nie...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
"Ceny na skupach będą zależały o zbiorów...
Zbiory jabłek nie...
Nie tylko u Pana Marka Czarnockiego mróz...
Eskimos wypłacił zaległe...
Wszystkie skupy dostały kasę? Bo u nas nie...
Zbiory jabłek nie...
Jaka "klęska urodzaju" ??? W ub. roku był...
Zbiory jabłek nie...
Trzeba wyjść poza swoje podwórko, bo ani...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Czereśnie, śliwy, wiśnia ładnie kwitły,...
Zbiory jabłek nie...
Straty są gorsze niż 2017r, obecnie wahania...
Umowy kontraktacyjne i ceny...
Ten punkt 5 to jakieś nieporozumienie! Co to...
Ceny truskawek spadają !
Dzięki. Kiedyś szukałem to nie mogłem...
Ceny truskawek spadają !
"Zjazdowa ceny" w google i masz na tacy.
Ceny truskawek spadają !
Wiecie może jak bezpłatnie można zobaczyć...
Bezradność tego...
Dawać mogą i po kilka mln tylko niech...
Czereśnie już są po...
Zapytam co z tego ma sadownik że jest wysoka...
Bezradność tego...
W jednej kwestii masz racje. ten rząd na...
Bezradność tego...
Erko- a jak innym dawali po 500 tys. na...
Bezradność tego...
Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W...
Bezradność tego...
Minister mówił żeby wstrzymać chociaż na...
Bezradność tego...
A mnie, widząc jak działa nasza władza,...
Bezradność tego...
Znam dużo sadowników co nie widzieli morza,...
Bezradność tego...
minusują ci co stali w kolejce po 8...
Bezradność tego...
Nie tylko oczekuj, wnoś coś od siebie, inni...
Bezradność tego...
Odpowiedź jest krótka - nie sztuka...
Bezradność tego...
sadownikom proponuje DUZO SADZIC !!!! gdzie...
Bezradność tego...
to forum jest POlityczne, zdecydowanie....
Bezradność tego...
A co miał PSL zrobić? Po pierwszym embargu...
Bezradność tego...
Embargo to jest nalozone na cala unie i ani...
Bezradność tego...
Przepraszam bardzo, nie mieszając związku,...
Bezradność tego...
Spytałem przedstawiciela Dolnośląskiej...
Bezradność tego...
Minister załatwił, minister winien...
Bezradność tego...
Jak można wstawić jabłka do firmy która...
Bezradność tego...
Takiego ćwoka jak Ardanowski to dawno nie...
Bezradność tego...
Ja się pytam, JAKI PROCENT SADOWNIKÓW JEST...
Bezradność tego...
Co do Sz.P. Maliszewskiego to się zgodze,...
Chaos w skupach i brak...
Jak ja się cieszę, że mam taką...
Chaos w skupach i brak...
jak to było....."Robie interesy z...
Chaos w skupach i brak...
Espumie w odpowiedzi, bez pośrednika; Po...
Eskimos wypłacił zaległe...
Wybory tuż tuż, więc trzeba sypnąć...
Chaos w skupach i brak...
Ten "cholding" to tylko został stworzony, po...
Chaos w skupach i brak...
spytaj artemidy dlaczego go PSL nie...
Chaos w skupach i brak...
No cóż p Alfredzie który po raz chyba...
Chaos w skupach i brak...
Jest "czarne na białym" że PIS obiecał....
Chaos w skupach i brak...
Odbiegliśmy Drodzy Panowie od tematu...
Będą nas prosić o jabłka!
Powiem tak: tego kwiatu jest pól swiatu....
Chaos w skupach i brak...
dla artemidy budowa CPK to kosmos jak pisze...
Chaos w skupach i brak...
Sen Artemidy ,,, Obym w następnych wyborach...
Chaos w skupach i brak...
Być może polecą, zapytaj tych nauczycieli,...
Chaos w skupach i brak...
Masz rację; trzeba mieć marzenia, Żeromski...
Chaos w skupach i brak...
Artemida, miałem nie wdawać się z Tobą w...
Chaos w skupach i brak...
Chyba ma... Mami się lud pracujący wizjami...
Chaos w skupach i brak...
spełnil sie, za dużo sie napatrzyłem...
Chaos w skupach i brak...
Z przykrością podpisuje się pod tym iż...
Chaos w skupach i brak...
**po 8 gr rzecz jasna miało być
Chaos w skupach i brak...
a kolejka traktorów z trzema paletami...
Chaos w skupach i brak...
trzeba było nie wozić po 8 gr i nie spać...
Chaos w skupach i brak...
Sen sadownika; Oby nie wymarzło,...
Chaos w skupach i brak...
Czy ktoś coś wie o Holdingu Spożywczym?...
Chaos w skupach i brak...
Szanowny panie Piwnik a co z grupą Owoc...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Zgadza sie porzeczka ładnie kwitła kwiatu...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Coś jak w anegdocie o Napoleonie w Moskwie;...
Chaos w skupach i brak...
Panie Marcinie Piwniku jest to polityka...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
K----e to w oczy plujesz a ona mówi, że...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Poniżej mail do p. Groele....
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
U mnie w okolicy będzie klęska...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
A może tę wypowiedź skwitować...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Nie bardzo jest sens dyskutować. Jeśli...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Wypowiedzi całego kupsu należy z...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Po pierwsze przymrozki to...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Pani Groele jesteś kłamczuchą... Pierwsze...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Myślę że pieniądze się jednak znajdą,...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Tak, tak... jak co roku zakłady przetwórcze...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
aż sie nie chce komentowac....zbiory...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Co to za Gorele i kto jej płaci?
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Gdyby PiS naprawdę chciało, to wiek by...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ty ciągle z tymi minusami- plusami ,,ta...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Chciałem kupić obiecany POLSKI samochód...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Artemida chcesz elektryczne samochód to...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ciekawy jestem jak się liczy bezrobocie...
ZSRP: uruchomienie...
Weź Ty sie zastanów co piszesz kolego....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Do Jerzego 45. Kto podniosł rolnikom wiek...
ZSRP: uruchomienie...
Jak w większości lat dusimy się od...
ZSRP: uruchomienie...
Żebyście się nie zdziwili . Każdy...
ZSRP: uruchomienie...
Poczekajmy...bez nerwów.
ZSRP: uruchomienie...
Pani Barbara próbuje zaklinać...
ZSRP: uruchomienie...
Dlaczego ktoś ma wam dobrze robić ? Niech...
ZSRP: uruchomienie...
Proste p. simpson, proste p.G25, Nawiążę...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Dobrze, że w tym roku mamy wybory ......
ZSRP: uruchomienie...
Nie ma co kruszyć kopii w kwestii...
ZSRP: uruchomienie...
zgadza sie.rolnictwo zapewnia żywnosc w...
ZSRP: uruchomienie...
Ponadto nie zapominajmy że sady jabłoniowe...
ZSRP: uruchomienie...
Żeby była jasność nigdy nie brałem...
ZSRP: uruchomienie...
przede wszystkim nie kozacze bo i po co? mnie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Zapomniałem o jabłkach można podpisywać...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Dlaczego nie mówi się w mediach że w...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Są tajne przedsięwzięcia, takie jak...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Witam patrząc na ten przymrozek i na...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
patrze na radar a tu w poniedziałek od nowa...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Moda definicja według PWN "sposób ubierania...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Kto nie dostał jeszcze pieniędzy? Ja.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Z natury jestem przekorny dlatego powtarzam...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jancyk - Bardzo inteligentnie prawisz, nawet...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Zobaczył byś jak spada bezrobocie jakby...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Wiadomo, że "nikt ale to absolutnie nikt nie...
ZSRP: uruchomienie...
Problemem nie jest wsparcie jakiekolwiek w...
Coraz mniej Ukraińców...
Podpisywać,podpisywać i jeszcze raz...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Naoglądaliście się tego TVN i tak...
instagram