Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosimex_Metalosate
2018_Agrofesh

Stanowisko ZSRP w sprawie niskich cen skupu owoców miękkich

Prezentujemy stanowisko Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej oraz uczestników zebrania plantatorów owoców miękkich z dnia 2018-06-13 w sprawie drastycznego spadku cen skupu malin i kolejnych gatunków owoców miękkich do przetwórstwa.

1. W związku z drastycznym spadkiem cen malin, agrestu, porzeczek oraz niepewną sytuacją wiśni stanowczo protestujemy wobec zaistniałej sytuacji. Proponowane ceny są rażąco niskie w stosunku do kosztów produkcji.

Wzywamy producentów do przerwania i nie podejmowania zbioru w/w gatunków od 18 czerwca 2018 roku do odwołania ! (…)

 

Ceny malin są za niskie, dużo poniżej kosztów ! [czytaj wpis] >>>REKLAMA
2018_Syngenta_Geoxe_1
2018_Agrosimex_Imidian/Pomax
2018_Syngenta_Affirm_1

Tagi:

ceny, malina, zsrp

komentarze (27):

dodaj komentarz
Guzik
Guzik 14.06.2018 13:48 Nikt nie da tyle, ile politycy obiecają, ale mimo to trzymam kciuki !
Co do polityki państwa:
Zamiast latać po plantacjach i sprawdzać legalność pracowników (których i tak brakuje) odpowiednie instytucje powinny zająć się przemytem płodów rolnych, śor, nawozów, handlem na giełdach itd.
Wszystkie organizacje rolnicze powinny dogadać się i zrobić wreszcie porządną rozpierduchę w francuskim stylu bo inaczej znowu będą niby protesty o których nikt nic nie będzie wiedział.

Pozdrawiam.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 14.06.2018 16:45 Dokładnie tak...Pytam się jeszcze gdzie są i w jaki sposób obowiązują umowy pomiędzy producentem a podmiotem skupującym? Stworzyliście ustawę "wydmuszkę" która ciemnemu ludowi owszem dobrze sie sprzedała ,ale może sprawdzcie sobie kochani rządzący jak to działa w praktyce! W prezydenckim referendum jest pytanie "Czy jest pan/pani za ochroną Polskiego rolnictwa " ?Cisną mi się pewne słowa na usta ,ale wolę ich nie wypowiadać...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 14.06.2018 20:17 Ciekawe jakby szybko rosły plusy gdybyś wypowiedział? Pan prezydent powinien zapytać; czy chcesz być; młody, zdrowy i bogaty - jeżeli byłoby potwierdzenie - zapisać w konstytucji.
jerzy45
jerzy45 17.06.2018 13:50 @artemida... Po tych minusach można tylko powiedzieć jedno. Sympatycy tego "po" prezydenta chcą rychłej śmierci i to w męczarniach, a pochowani w tekturowych urnach... Smutne...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Spartan300
Spartan300 17.06.2018 02:07 Kiedy kilka lat temu, na łamach naszego szacownego forum, proponowałem likwidację połowy naszych plantacji czyli każdy z nas, w czasie jednej zimy umniejsza swój areał upraw wieloletnich o 50%, posypały się na mnie gromy. W takim razie ponawiam dziś pytanie, kto i jakich środków zrealizuje i sfinansuje teraz produkcję i zbiór w/w owoców ? Czy koniecznie trzeba było czekać na katastrofę?
jerzy45
jerzy45 17.06.2018 13:47 Zaskoczę Cię @Spartanie 300...Ja zlikwidowałem prawie 2 ha sadu. Obecnie obmyślam, co zlikwidować - Cortlanda, Lobo, Goldena ... Mam starego Szampiona na nieznanej podkładce, który pochodzi z początku lat 80, gdzie jedno oczko kosztowało 500 złotych (starych...) i mógłbym go pyknąć. Jednak corocznie rodzi piękne jabłka o pięknej gładkiej, wybarwionej skórce...Ja mam dylemat, co wykarczować nie z powodu tego, że opłacalność jest taka, jak widać, ale dlatego, że nie ma kto pracować. To, co zostało w zimie pościnane z drzew do wykarczowania nadal stoi w sadzie, bo nie ma kto tego powyciągać... Możecie się śmiać, bo to lubicie, gdy komuś wiatr w oczy wieje, ale ja już postanowiłem. Mam jedno życie, mam jeszcze trochę zdrowia i nie będę pracował, by stworzyć miejsca pracy dla Ukraińców, tych z Bangladeszu, czy Wietnamu. Jutro jadę na ryby, ale we wtorek sam będę musiał powyciągać pniaki...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 17.06.2018 06:24 Nowy minister ante portas... sfinansuje.
artemida
artemida 17.06.2018 17:52 Widzę, że brak wiary że nowy sfinansuje...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 17.06.2018 20:52 W mojej okolicy jest taka duża firma...pracuje w nierdzewce. Brakuje pracowników. Ponoć do Polski zmierza już tabun pracowników z Bangladeszu... Śmieszne ? Nie. To są muzułmanie, a ponoć polskie społeczeństwo nie chce imigrantów. Jednak jeśli tyczy się to zbioru jabłek, czy malin, to "oni" są pożądani i cenni bez względu na wiarę... To taka hipokryzja, dwulicowość. I tak polski rynek pracy bez względu, czy to miasto, czy wieś bez nich się nie obędzie. Generalnie Europa bez imigrantów, ale pod liczebną kontrolą bez nich przestanie funkcjonować.
SlawekS
SlawekS 18.06.2018 06:48 Jerzy, nie powtarzaj tych głupot, które chcą nam wmówić niektóre media. Nie chcemy przyjąć imigrantów socjalnych, którzy nie chcą pracować, tylko brać zasiłki. Nikt nie odrzuca pomocy dla matek z dziećmi z Syrii, tylko ich w tej grupie prawie nie ma!!!. Merkel wywołała problem, to niech teraz go sama rozwiąże. Próbowała załatwić dopływ siły roboczej do niemieckiej gospodarki, a gdy okazało się, że ten tabun młodych mężczyzn nie nadaje się lub nie ma ochoty pracować, to takie zgniłe jajko próbuje się nam podrzucić ubierając je w ideały pomocy "uchodźcom". Żeby poznać ten problem, trzeba porozmawiać ze zwykłymi Niemcami, którzy mierzą się z nim codziennie. Oni wystawiają im wspaniałą "laurkę". Przyjęliśmy setki tysięcy ukraińców, w mojej miejscowości jest cała klasa zawodowa ukraińskiej młodzieży, która szkoli się grzecznie do pracy. Mimo, że co roku wiszą flagi w stylu "Wołyń - Pamiętamy", nikt ich nie atakuje. Ot taki przykład tej szeroko głoszonej przez niemieckie media polskiej nietolerancji, ksenofobii i rasizmu.
artemida
artemida 18.06.2018 07:47 Prezydent Gdańska zadeklarował przyjęcie DZIESIĘCIU chorych dzieci z Syrii ... i nie uzyskał zgody. Czy TE dzieci też stanowiły zagrożenie naszej Najjaśniejszej???
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:27 Z Twej wypowiedzi wynika jasno, że oglądamy inne telewizje. Mieszasz pojęcia, a tym samym stajesz się malutkim kłamczuszkiem... Myśmy - Polska nie przyjmowała żadnych Ukraińców, jako uchodźców, czy imigrantów. Oni nawet przed żadną wojną nie uciekali. Ukraińcy zjawili się w Polsce, jako pracownicy najemni, za określoną kwotę. Taki jest fakt. Po kiego wciągasz Merkel w tą dyskusję ? Piszesz, że próbowała załatwić dopływ siły roboczej do niemieckiej gospodarki... Możliwe. Jednak jest jeszcze aspekt humanitarny tej sprawy. To, że w wielu wypadkach propaganda pisowska tak montowała materiał filmowy, by nie było widać kobiet i dzieci, to było oczywiste. Jednak porównywanie uchodźców, którzy uciekali z Syrii, Iraku, czy Kurdystanu przed śmiercią, a tymi czarnymi, którzy pchają się z Afryki jest manipulacją i Ty w to brniesz starając się manipulować faktami. Moja Matka była w czasie II wojny wysiedlona do powiatu Krasnystaw do miejscowości Żylin. Przyjęła ją Pani Tekla. Miała do czynienia w 1943-44 roku do czynienia z Ukraińcami. Co więcej drogi SławkuS moja Teściowa pochodziła z terenów Wołynia i tylko dzięki pomocy Ukraińców i Niemców część jej rodziny udało się ocalić życie. Większość jednak została zamordowana. Opisywałem, jak jej dziadek trafił na Wołyń. Dostał folwark 100 ha od Piłsudskiego za wojnę z bolszewikami. Chcesz manipulować słowem, to opisuj to swoimi słowami, a nie cytuj słowo w słowo skrajnie prawicowych mediów...
SlawekS
SlawekS 18.06.2018 12:37 Jerzy, swój komentarz oparłem o własny wywiad i obserwacje - byłem w Niemczech niejednokrotnie, rozmawiałem z ludźmi, którzy żyją po sąsiedzku z tymi "uchodźcami". Jesteś idealnym przykładem, jak media potrafią manipulować ludem i wyrabiać w nim "właściwy" światopogląd. Miałem nie wdawać się w te bezsensowne dyskusje, bo przyjmujesz do wiadomości jedynie "fakty" ogłaszane przez właściwą telewizję. Ale nie zgadzam się, abyś powtarzał te kłamstwa, której starają się przylepić Polakom niektóre media. Na jakiej podstawie przypinasz nam łatkę niechęci do imigrantów? Szczególnie w sytuacji, gdy tyle rodaków żyje na emigracji.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 18.06.2018 09:05 Pewnie te DZIESIĘCIU chorych dzieci ma już spory zarost dwudziestoparolatka ,,, to pro niemieckie bydle pozwoliło też na wyremontowanym budynku w Gdańsku widniał niemiecki napis ,,,Postamt a nie jak powinno Poczta.Jak Artemida po meczu ,,,smutek ? pewnie gdybyś Ty sędziował byłoby z 5 -0 dla Niemiec .
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:32 Pewnie jeszcze ten polski internauta o niemieckim (germańskim...) imieniu dobrze nie odgarował po wczorajszym i przedwczorajszym dniu... Człowiek , który używa niemieckiego nicku jest negatywnie nastawiony do Niemców... Śmiech i to pusty...
Alfred40
Alfred40 18.06.2018 11:24 Jerzy ..zrobiłem to dla zmyłki ,,, Ponieważ wszystko co niemieckie to całujesz po du.... e więc liczyłem że mnie też cmokniesz !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lukasz7604
lukasz7604 18.06.2018 09:08 Administrator znowu dołożył minusów. Sławek miał 8 plusów i jeden minus, a tu nagle -20..A Jerzy krzyczy wolne media

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 18.06.2018 09:26 artemida ,idź lepiej na marsz KOD-u co by rozprostować kości i dotlenić szare komórki.Ty naprawdę wierzyłeś w dobre intencje tego prezydenta?Nie wierzę...zbyt inteligentny jesteś
artemida
artemida 18.06.2018 10:23 Alfredzie czterdziesty, gdybym sędziował Niemcy przegraliby... tak jak przegrali, czyli zasłużenie, ku mojej uciesze jako, że arogantów czasem dopada zasłużone manto. Po drugie jeżeli wyśmiewasz chore dzieci to... czas abyś sam się zaczął leczyć. DZIECI to dzieci!!!
Green - gdybym poszedł na marsz kodu to może byśmy się spotkali bo, jak sądzę, mamy dość zbieżna ocenę PANA PrezydĘta
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:35 "Ty naprawdę wierzyłeś w dobre intencje tego prezydenta?" @Green25.. szacunek. Piękne słowa. Miód na me umęczone serce.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 18.06.2018 10:33 Może nie do precyzowałem swą wypowiedź ale akurat w tym momencie miałem na myśli prezydenta Gdańska
jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:43 Oooo. to temu drugiemu dałbym z liścia w twarz...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.06.2018 10:42 Chciałbym się tu podzielić smutną wiadomością. Mógłbym gdzie indziej, ale nie wiem gdzie. Życie zapewne pójdzie swoimi ścieżkami, a chociaż krótka wzmianka w sieci pozostanie. W wieku 68 lat odszedł ojciec jednego z uczestników tego portalu. Czy zmarły bywał tu, tego nie wiem. Jedno wiem. Był fajnym kumplem, oblatany w świecie i zarazem człowiekiem, który chciał żyć pełnią życia. Lubił narty... Teraz będzie mógł szusować bez ograniczeń na niebiańskich stokach. Mikołaju. Żal i smutek ścisnął nie tylko moje serce. Mikołaju -będziemy pamiętać. Rodzinie składam kondolencje.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kaktus
kaktus 18.06.2018 11:15 Panowie obecnie komentarze to zbiór obelg rozdawanych pomiędzy siebie oraz dyskusje o wszystkim i o niczym, może tak starali byście się w tych komentarzach nawiązywać do tematu?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 19.06.2018 10:42 Panie @kaktus... Witamy w gronie tych, co piszą o niczym, rozdajemy obelgi na prawo i lewo, zachowujemy się niczym "baby" przy kościelnym płocie... A może kolega kaktus napisałby coś merytorycznego na dany temat, a nie sam chciałby czerpać pełnymi garściami..! Czekamy.
Obelg nie zauważyłem...a by coś pisać na powyższy temat, to już po pierwszym komentarzu @Guzika i @Greena25 należałoby zamknąć wątek.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

lpjakobczyk
lpjakobczyk 22.06.2018 14:28 teraz będziemy strajkować jak są zbiory podwyżka cen jak wywalczymy w ogóle coś , wejdzie w życie za 2-3-4 tygodznie a wtedy już nie będzie porzeczki agrestu i innych ola....ć to
artemida
artemida 23.06.2018 07:21 Były "samorządowiec rolniczy" czyli szef Izb Rolniczych został ministrem Rolnictwa... Może dostrzeże problemy? Poprzedni, geodeta, myślał jak wybudować płot aby odgrodzić chore dziki białoruskie/ukraińskie od naszych, polskich chorych dzików. Po dłuuuuuuuugiej drzemce doszedł do wniosku że ta fucha go przerosła... i musiał chcieć odejść.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Bellis® 38 WG - najlepszy sposób na gorzkie problemy przechowalnicze

Bellis® 38 WG to nowoczesny preparat grzybobójczy w formie granul o działaniu systemicznym...

MSZ wycofuje się z dotowania zakładania plantacji malin na Ukrainie

W wyniku interwencji m.in. NSZZ RI „Solidarność” Ministerstwo Spraw Zagranicznych...

ZSRP: Spotkanie w Ministerstwie - umowa kontraktacyjna

Minister Ardanowski, publicznie spytał się sadowników: „co my chcemy kiedy przemysł...

Maliszewski: W tym sezonie jest szansa na racjonalne ceny

Nie powinniśmy ulegać panice, jak jesienią 2014 roku po wprowadzeniu embarga. Wcale w...

Ceny jabłek przemysłowych idą w górę ?

Jak na początek sezonu, stawki nienajgorsze. Pytanie jaki będzie ciąg dalszy. Ceny jabłek...

Maliszewski: Embargo w handlu z Rosją jest szkodliwe dla producentów jabłek

"Nie bójmy się głośno mówić o tym, że zakaz w handlu owocami z Rosją jest niemal dla...

Najnowsze ogłoszenia

Sprzedam Kompletny Zestaw Chłodniczy

21.08.2018 21:52 autor: damian115

Baterie trakcyjne 24, 48 80 V

21.08.2018 18:11 autor: gosiak500

wypożyczę skrzyniopalety

21.08.2018 10:18 autor: dudus

Sprzedam 2ha jabłek. 0.50 gr

20.08.2018 13:17 autor: kolczyk24

Sprzedam Lobo,Mutsu

20.08.2018 11:21 autor: Andrzej18

Adams Apple

19.08.2018 16:10 autor: pgorzynski40

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Embargo już niestraszne...
Baca wraca z Afryki i dziennikarz pyta go: -...
Embargo już niestraszne...
i juz mam wyzej 2 minusy :) po reakcji na moj...
Sprzedam 2ha jabłek. 0.50 gr
To skupiarze juz swoj towar sprzedaja ,...
Embargo już niestraszne...
Rany Boskie! Dobrze że portalu sadowniczego...
Embargo już niestraszne...
no jak to kto ? Gierek budował a Artemida...
Embargo już niestraszne...
Cholercia! Jeszcze wypada napisać kto...
Embargo już niestraszne...
Artemido tak to właśnie tacy jak Ty i inni...
ZSRP: Spotkanie w...
Ale ja Ciebie rozumiem. Żeby wszyscy razem,...
Embargo już niestraszne...
powinieneś chodzić w ręczniku na łubie...
Embargo już niestraszne...
artemido brak mi słów na twoją głupotę ...
Embargo już niestraszne...
OK. No cóż może jestem staroświecki ale...
Embargo już niestraszne...
masz racje zgubiłem d i p ale w necie i...
Embargo już niestraszne...
Nie wiem czy szczerze, z tyloma błędami to...
Embargo już niestraszne...
Duzo Zrowia Ci Artemido Zyczę.pozdrawiam
Embargo już niestraszne...
W mieszaniu prawd, półprawd i głupot...
Embargo już niestraszne...
Nie ma na co czekać trzeba działać !. Mój...
ZSRP: Spotkanie w...
Łukasz napisał dramatycznie brzmiące...
Embargo już niestraszne...
Jak widzę, wszyscy się z Tobą zgadzają...
ZSRP: Spotkanie w...
chodzi o to żeby wszyscy sadownicy w kraju...
ZSRP: Spotkanie w...
Piszecie firmy eksportowe bedą zanizac ceny...
ZSRP: Spotkanie w...
Piszecie firmy eksportowe ale tych firm...
ZSRP: Spotkanie w...
popieram Lukasa23 ZAMIAST APELOWAĆ O...
ZSRP: Spotkanie w...
O co tobie chodzi? Ja protestowałem przez 4...
ZSRP: Spotkanie w...
cena spadów nie dość ze niska 20gr , to...
Embargo już niestraszne...
Widzę, że poparcie jakieś takie bez...
Embargo już niestraszne...
kolejny artykuł który nie poprawi i tak...
Embargo już niestraszne...
Ciągle pojawia się sprawa utylizacji,...
Embargo już niestraszne...
Rozumiem, że się zgłaszasz... Brawo......
Embargo już niestraszne...
Popieram pod warunkiem że Ty artemido...
ZSRP: Spotkanie w...
>natomiast firma z Nieledwi płaciła 35 gr...
Embargo już niestraszne...
uprawiam 50 truskawki przemysłowej.Chcę dla...
Embargo już niestraszne...
Dla mnie to krótka piłka. Dlaczego...
Embargo już niestraszne...
No nie wiem czy tak może wszystko napisać ?...
Embargo już niestraszne...
Jeżeli jako rolnicy chcemy coś osiągnąć...
Maliszewski: W tym sezonie...
Tak, będzie dla wszystkich, po równo...
Maliszewski: W tym sezonie...
Nie będzie bo niema takiej możliwości...
Embargo już niestraszne...
Przyznam, że jak zostałem bezrobotnym to...
Embargo już niestraszne...
Mam pomysł który zapewne zaakceptują...
Embargo już niestraszne...
Bo widzisz artemida propaganda tak otumaniła...
Embargo już niestraszne...
To dla sadowników dobrze czy źle że było...
Embargo już niestraszne...
Oj Jacenty, ja widzę zasadnicze różnice...
Embargo już niestraszne...
Musisz wiedzieć że taki rejon jak rejon...
Embargo już niestraszne...
Wpiszcie sobie w jutubie " Spotkanie w...
Embargo już niestraszne...
Ale chyba wiek zgonów do wieku emerytalnego...
ZSRP: Spotkanie w...
na proteście w warszawie były przekazane...
W tym roku zbiory jabłek...
i po to będą obowiązkowe umowy...
W tym roku zbiory jabłek...
Przed żniwami prognozowali rekordowe zbiory...
Embargo już niestraszne...
Święte słowa p. J82. ale dominuje...
Maliszewski: Embargo w...
Jeśli kochana unia płaci za wycofanie...
Embargo już niestraszne...
Co ma wiek zgonów do partii politycznej?...
Embargo już niestraszne...
Jak pisze Alfred 40 Wielki "Pomysłów jest w...
Embargo już niestraszne...
Dokładnie tak jest jaceo niektórzy fachowcy...
Embargo już niestraszne...
nie on wie z pedałenu
Embargo już niestraszne...
jacenty przejdź się po cmentarzach .....
Embargo już niestraszne...
Wiek emerytalny musi być podwyższony, z...
Embargo już niestraszne...
Każdy kij ma dwa końce, dla pracodawców...
Embargo już niestraszne...
Jak czytam tych naszych portalowych...
Embargo już niestraszne...
A skąd wiesz? Z TVP?
Embargo już niestraszne...
Artemida. Wiem kto do tej pory rządził 3...
Embargo już niestraszne...
Rafale skąd się wziąłeś w kraju nad...
Embargo już niestraszne...
Jak PSL z PO dojdzie do władzy to nie ma -...
Embargo już niestraszne...
Sam jesteś pacholkiem ZSL. Podobał ci się...
Embargo już niestraszne...
Stawki za pracę godzinowa dyktuje ekonomia....
Embargo już niestraszne...
Sympatyczny 18.08.2018 07:38 Na onecie też...
Embargo już niestraszne...
Na onecie też był, nie broń PiS bo za...
Maliszewski: Embargo w...
A takie embargo mają Niemcy i Austria bawią...
Embargo już niestraszne...
zanim cos napiszesz zadaj troche trudu sobie...
Embargo już niestraszne...
To są auta czekające na legalizację w...
Ministerstwo rolnictwa...
Bo nic innego nie masz do powiedzenia i tylko...
Ministerstwo rolnictwa...
Odpowiem Ci -decosta- równie durnowato -...
ZSRP: Spotkanie w...
I tak będzie gdy (nie daj boże) wejdą w...
Ministerstwo rolnictwa...
Podaj konkretnie przyklad w jaki sposób...
Maliszewski: W tym sezonie...
czy w tym roku będzie bezpłatna dystrybucja...
Ministerstwo rolnictwa...
Jeden już zginął, nazywał się Didiuszko....
Embargo już niestraszne...
panowie , moze by tak skonczyc z jabłkiem i...
Ministerstwo rolnictwa...
Może nie na temat ale napiszę.... W...
Ministerstwo rolnictwa...
jesli juz tak bardzo sie boicie polityków i...
Ministerstwo rolnictwa...
handel w biznesie ma być dozwolony(tak...
Ministerstwo rolnictwa...
nie przejmuj sie .. politycy nam krzywdy nie...
Ministerstwo rolnictwa...
Jak to sobie wyobrażacie że giełdy...
Embargo już niestraszne...
Propaganda PiS nie zna granic, jak to...
Embargo już niestraszne...
To wszystko piszą pachołki PiS którzy...
Embargo już niestraszne...
nie czytałem tych bredni ale tytuł...
Embargo już niestraszne...
Portal może napisać WSZYSTKO ZA CO MU...
Zakład przetwórczy z...
Adwokacie - do dzieła... szukaj wśród 100...
Embargo już niestraszne...
Wątpię czy tam zadziała powiedzenie...
Embargo już niestraszne...
To jest tekst dla ludzi z miasta żeby...
Embargo już niestraszne...
To po co tam wchodzisz? Przecież te portale...
Embargo już niestraszne...
Powyzszy artykuł ukazał sie w głównym...
Zakład przetwórczy z...
Przez kilka miesięcy w grójeckim Urzędzie...
Zakład przetwórczy z...
Wszystko pomieszałeś.Od początku roku przy...
Zakład przetwórczy z...
Nawet najcięższe argumenty TU przedstawione...
Ciągnik sadowniczy John...
Nie za wysoka cena za 130 kupi netto kupi...
Zakład przetwórczy z...
"Ogólnie wszystkie koncepcje, począwszy od...
Ministerstwo rolnictwa...
Puki co gdybamy. Może pojawią się zapisy...
Embargo już niestraszne...
Piechociński zrobił dość długą kurendę...
Zakład przetwórczy z...
Przykład kolejny z dnia dzisiejszego:...
Zakład przetwórczy z...
Ja nie neguje władzy, tylko głupotę. Podam...
Zakład przetwórczy z...
A nie przyszło Ci do głowy że; KTOŚ MUSI...
Zakład przetwórczy z...
Jaceo na prezydenta! Albo prezesa.
Embargo już niestraszne...
takie bzdety propagandowo-polityczne to mozna...
Ministerstwo rolnictwa...
ale wychodzi na to ,że jak nie podpiszę,to...
Ministerstwo rolnictwa...
pilsner13 -taka umowe -z wylacznoscia to raz...
Embargo już niestraszne...
Powyższy artykuł oprawić w złote ramki i...
Ministerstwo rolnictwa...
Ty i kupujący podpisaliście umowę...
Ministerstwo rolnictwa...
Kontrakty mają plusy i minusy. Duzo zależy...
Zakład przetwórczy z...
podbiłem swój post tutaj - bo tam na cene...
Zakład przetwórczy z...
Jedyna metoda to ograniczenie podaży...
Zakład przetwórczy z...
DO KONCA WRZESNIA NIE SPRZEDAWAC PRZEMYSLU...
Ministerstwo rolnictwa...
Jeszcze raz powtarzam że nikogo do niczego...
Ministerstwo rolnictwa...
Jeśli za stabilność uważasz to że w...
Ministerstwo rolnictwa...
Ale pan Ardanowski zapowiedział wprowadzenie...
Ministerstwo rolnictwa...
umowy pomogą uporządkować rynek zerknijcie...
Ministerstwo rolnictwa...
Jeśli sądzisz ,że zmusisz przetwórców do...
Ministerstwo rolnictwa...
Chyba jednak nie są aż tak bardzo w ich...
Ministerstwo rolnictwa...
W umowach kontraktacyjnych kiedyś był taki...
Ministerstwo rolnictwa...
Co to za gdybanie gdy nikt nie widział tej...
Ministerstwo rolnictwa...
No bo rząd i związkowcy widząc ,że w...
Ministerstwo rolnictwa...
Ale przetwórnia będzie miała kary umowne i...
Ministerstwo rolnictwa...
Czyli optujecie panowie za takim...
Ministerstwo rolnictwa...
Zawieram w marcu umowę kontraktacyjną na...
Maliszewski: Embargo w...
zgadza się.Jedyna droga ,to jak najwięcej...
Maliszewski: Embargo w...
informacja była i jest tylko trzeba...
Maliszewski: Embargo w...
a co do przekazywania na banki to najglupsza...
Maliszewski: Embargo w...
Unia co roku zmniejszała ilosc bezplatnej...
Maliszewski: Embargo w...
co z postulatami przekazanymi ministrowi na...
Maliszewski: Embargo w...
czyli jednak rząd -państwo coś tam może...
Niech minister wskaże...
Teraz w sadownictwie nie będzie się...
Maliszewski: Embargo w...
Jak to nie będzie? Wycofanie z rynku to...
Maliszewski: Embargo w...
Alfred40, gdybyś miał choć miejsce na...
Maliszewski: Embargo w...
Kilka dni temu było info. że juz nie...
Maliszewski: Embargo w...
Marcin pozwól historykom ocenić kim był...
Maliszewski: Embargo w...
czy w tym roku będzie można utylizować...
Niech minister wskaże...
Zebrało Ci się na sentymenty KORTEZO? Jest...
Niech minister wskaże...
I tak sobie myślę, gdzie były lata, gdzie...
Niech minister wskaże...
I najwyraźniej z każdym rokiem może być...
Maliszewski: Embargo w...
Rozczaruję Cię p. Zielony25... Nic nie wiem...
Maliszewski: Embargo w...
Tak późno doszedłeś do wniosku że się z...
Maliszewski: Embargo w...
Nie będę się z Tobą kopał bo z koniem...
Maliszewski: Embargo w...
Mówisz o tych którzy zarządzili...
Maliszewski: Embargo w...
No cóż niektórzy są na tyle mali i...
Maliszewski: Embargo w...
Marcin 79 ma racje, przeciez L W to byl...
Maliszewski: Embargo w...
Historia pisze o Wałęsie i pisać nadal...
Maliszewski: Embargo w...
Ze Smoleńska nie rób sobie "podśmiechujek"...
Maliszewski: Embargo w...
Jeszcze historia pisze o Wałęsie ale, jak...
Ministerstwo rolnictwa...
U nas do tej pory mogłeś [ podpisać umowę...
Ministerstwo rolnictwa...
Dlaczrg "moich Ukraińców"? Nie ja jeden ich...
Maliszewski: Embargo w...
Znowu przeinaczasz fakty :( :( :) Wałęsa...
Ministerstwo rolnictwa...
Problem w tym,że u nas mają być...
Maliszewski: Embargo w...
Wszystkiemu winien Lech Wałęsa, po cholerę...
instagram