Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew

Sadownicy zagłuszyli wystąpienie premiera w Kraśniku

W Kraśniku (woj. lubelskie) odsłonięty został pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. W uroczystości brał udział premier Mateusz Morawiecki. Przemówienie szefa rządu zagłuszył protest sadowników. Sadownicy w piątek protestowali w stolicy [Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] – czytaj wpis >>>]. W niedzielę chcieli zwrócić uwagę na trudną sytuację producentów podczas wizyty szefa rządu.

Uroczystości zakłócali zgromadzeni licznie wokół barierek okalających miejsce uroczystości protestujący rolnicy, głównie producenci owoców. Trzymali ze sobą transparenty:

"Protest malinowy. Tak dalej być nie może. Ceny płacone za skupowane maliny to 50 proc. poniesionych kosztów. Żądamy rekompensat", "Wy ludziom nie musicie dawać, tylko przestańcie im zabierać", "Żądamy ograniczenia importu owoców z zagranicy", "Za naszą pracę chcemy godnej zapłaty", "Niszczycie polskie rolnictwo".

Okrzyki i dźwięk syren, które mieli ze sobą protestujący rolnicy zagłuszały m.in. wystąpienie premiera.



W trakcie swojego wystąpienia Morawiecki odniósł się też do protestujących. Wskazał, że Lech Kaczyński jako prezes NIK w 1993 r. opublikował pierwszą listę w historii III RP "67 grabieżczych prywatyzacji". - Do dzisiaj ta lista powinna być listą hańby dla władców III RP - ocenił.

Właśnie tamte grabieżcze prywatyzacje doprowadziły do tego, że firmy przetwórstwa rolnego zostały wyprzedane w obce ręce i obcy kapitał - tłumaczył. Dodał, że ten obcy kapitał, który kontroluje dziś na przykład przetwórstwo owoców, "powoduje, że my dzisiaj jesteśmy w zupełnie innym położeniu".
Lech Kaczyński to właśnie idea państwa silnego, takiego, które mogłoby działać na rzecz również rolników. Ale wyprzedane przedsiębiorstwa przez władców III RP dzisiaj niezwykle nam to utrudniają – mówił. Utrudniają, ale nie uniemożliwiają i my się oczywiście tym również zajmiemy - zaznaczył Morawiecki.




REKLAMA

komentarze (49):

dodaj komentarz
ultracyd
ultracyd 16.07.2018 10:08 Brawo Kraśniczanie!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dziabaczka
Dziabaczka 16.07.2018 11:51 "Wskazał, że Lech Kaczyński jako prezes NIK w 1993 r. opublikował pierwszą listę w historii III RP "67 grabieżczych prywatyzacji". - Do dzisiaj ta lista powinna być listą hańby dla władców III RP - ocenił."
No dobra... Przecież ci ludzie którzy są obecnie przy władzy przez te wszystkie lata, albo przewijali się przez obozy rządzące w ten czy inny sposób, albo BYLI u władzy jako partia rządząca... Więc czyja to tak naprawdę hańba? CAŁEGO tego CHLEWU który nazywa się SEJM i "ludzi" którzy myślą jak tylko dopchać się do koryta. Jak zdyskredytować tych którzy rządzili przedtem i utrzymać się przy korycie.
Zamiast usiąść razem, ponad podziałami, ponad partiami i przygotować strategię na następne 20 lat którą będą realizować kolejne ekipy rządzące mimo że mogą być z różnych opcji to co u nas się robi? Doraźne działania "aby do wyborów" a jeśli nawet wprowadza się rozwiązania kompleksowe to następna ekipa i tak je rozniesie - bo przecież nie mogą dopuścić do ogłoszenia sukcesu poprzedników...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 16.07.2018 13:24 Jak by dalej rządziła tamta ekipa to wyprzedali rozkradli by już wszystko. A potem płacz że wszystko jest za grosze.
bobo3333
bobo3333 16.07.2018 13:48 kolego kostek czytaj te ostatnie słowa tego bolesława krzywousteg o wypzedaży.... a tu masz odpowiedż z sadownictwo.com.pl. oto link https://www.sadownictwo.com.pl/sir-chinczycy-kupili-firme-appol
Lukas23
Lukas23 16.07.2018 21:36 ApPol Sp.z o.o.
Niniejszym informujemy, iż z dniem 11.06.2018 Appol Sp. z o. o. i Appol Bis Sp. z o. o. stał się częścią firmy Zhonglu Fruit Juice Co. Ltd- jednego z największych producentów koncentratu jabłkowego na świecie.
Green25
Green25 16.07.2018 22:39 Mam pytanie dlaczego tyle dislike-ów dostał Lukas23?. Za to że obwieścił wam całkiem nie nową już wiadomość ,aczkolwiek jak najbardziej prawdziwą? Tak , Appol jest już chińską firmą .
artemida
artemida 19.07.2018 19:54 No widzisz Kostku siódmy; CI CO GRZMIĄ NA POPRZEDNIKÓW - TU I TERAZ SPRZEDALI APPOL Kitajcom. Ale się równo wypięli na tych którym obiecali pomagać, oczywiście głośno współczując.
Green25
Green25 19.07.2018 21:34 Tu przyznam Ci rację...artemida...Jak to się ma do rzekomej repolonizacji kiedy "Chincyki" przejmują olbrzymi zakład?. Alternatywy na lepszy rząd dla nas też niestety nie widzę {może KUKIZ15) , reszta ...czyli PSL i PO to jest towarzystwo którego nie chciał bym zdecydowanie widzieć w tym chlewie zwanym sejmem .
SlawekS
SlawekS 20.07.2018 06:37 To wysłuchiwanie jak zagraniczne firmy nas wykorzystują robi się już nudne. Przecież od dawien dawna wiadomo, że żaden zagraniczniak nie wyd*ma tak Polaka, jak drugi Polak. Na czele wielu tych firm są polscy prezesi, którzy chcąc się wykazać przed właścicielem i zarobić lepszą premię, tną koszty ile im tylko durny chłop na to pozwoli. Dopóki towar będzie odstawiany poniżej kosztów zbioru (nawet nie kosztów produkcji), to dlaczego mają podnosić cenę skoro realizują plan skupu? A jeszcze jedno...apel sadowników świętokrzyskiego powstał w Samborcu, gdzie przetwórnia raptem 2 lata temu została sprzedana w ręce ukraińskie nie przez kogo innego, jak przez samych udziałowców sadowników.... Teraz domagać się repolonizacji?...Sadownicy nie mieli ochoty na inwestowanie w jej rozwój, gdyż z punktu pojedynczego zakładu nie istnieli na rynku koncentratu, stając się często poddostawcą większych firm. Masowe przetwórstwo to rynek globalny, który pokroili między siebie właściciele o większej skali produkcji niż jeden zakład.
artemida
artemida 20.07.2018 07:04 Święte słowa, święte słowa p. Slawek...
Panie Green... Kukiz nie będzie miał czasu zajmować się sadownikami jako że jego sztandarowym tematem, ostatnio, stało się jak odwieść Polaków od OBOWIĄZKOWEGO SZCZEPIENIA DZIECI. Po drodze Ci z taką "firmą"? Mamy "chore rolnictwo/sadownictwo" teraz grozi nam że będziemy mieli więcej chorych dzieci/ludzi...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sandm
sandm 16.07.2018 21:20 Rolnicy trzeba iść na wybory i skończyć rządy PIS jesteśmy wielką siłą.
KARHU1
KARHU1 19.07.2018 18:58 No, dobry pomysł i niech naszym krajem rządzą Kod-owcy i reszta popapranców nierobów sponsorowanych przez bóg wie kogo.Jakoś do strajku sadowników się nie dołączają bo tu nic nie ugraja .A po drugie chłop to patriota ,co jest im obce!
Green25
Green25 19.07.2018 19:16 Sytuacja jest na tyle dramatyczna że niemoc rządzących dla mnie będzie abcencją w wyborach.Jestem już tak zdesperowany że jest krótka piłka...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 16.07.2018 21:50 Jestem za...ogólnie to teraz mam to w d....e kto będzie rządził bo polityka w naszym kraju to jedne wielkie "łajno" .Jestem zdegustowany i zrezygnowany niech wracają sobie "ci od zegarków" Mam to w gdzieś .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

rafal123
rafal123 16.07.2018 23:13 Zabrać 500 plus a pieniądze dac rolnikom na nowe nasadzenia i sprzęty z unii.
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 28.07.2018 23:03 To program minumum. Ja bym był za tym ,żeby te pieniądze dać po prostu rolnikom .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sew1979
sew1979 16.07.2018 23:59 Działania UE dać na nasadzenia itp. a potem kupować za grosze.
Green25
Green25 17.07.2018 00:09 Mam jeszcze bardziej pesymistyczny scenariusz....Wydoją nas ile wlezie i pójdą dalej na wschód zbierać plon z zasianego ziarenka ...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 17.07.2018 07:41 Rafał - ja jestem za tym żeby zlikwidować wszelkie Prowy i dofinansowania bo to podwaja produkcję i prowadzi do katastrofy ceny. A nawet jak Morawiecki coś pomoże to ludzie nasadzą jeszcze więcej i znowu będzie problem. On nie jest czarodziejem , trzeźwo: żaden premier nie nakupi w swoje kieszenie, ani nie podniesie ceny dekretem, bo Polsce się nie da. Piszecie jak małe dzieci, fantazją. Po co było tyle sadzić.
artemida
artemida 17.07.2018 09:37 W trakcie spotkania z pszczelarzami prezes Doln. Izby Rolniczej powiedział do prezesów organizacji pszczelarskich DŚ; STAN WASZYCH PASIEK I PSZCZÓŁ JEST LEPSZY OD STANU WASZYCH ORGANIZACJI PSZCZELARSKICH. I to bym odniósł również do SADOWNICTWA.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 20.07.2018 13:58 Cały pic obecnej władzy polega między innymi, by zohydzić Polakom to, co w demokratycznych wyborach jest najważniejsze - udział !! Mało ważne jest na kogo głosujesz, ale frekwencja. PiS właśnie boi się frekwencji, bo poprzednie wybory wygrał ( !! ) przy poparciu ledwo 19 % uprawnionych do głosowania. To partyjny beton, moher ma być gwarancją ich sukcesu. Dlatego jeśli popatrzycie na statystyki i ujrzycie, że ponad 800 000 osób porzuciło pracę i siedzi w domu, bo ma 500+, ma zasiłki itd., to nie dziwcie się, że przyjdą zginać kark rwiąc truskawki, czy wiśnie. To ten prawie milion ludzi także nie pójdzie na wybory, bo im jest dobrze, i nie pójdą, by nie podnosić frekwencji, bo nie muszą. To Wy, Ty, Ona, On...ja jesteśmy tymi, co tych nierobów utrzymuje. Pis wydusi ile się z nas da...!
decosta
decosta 21.07.2018 14:16 Caly pic polega na tym, że jak będą wybory to zagłosuj za PO i resztę zostaw ludowi ,bo on też ma prawo do głosowania i kto będzie miał większość ten powinien rządzić!!!
Winiarek
Winiarek 21.07.2018 18:31 To wy nie wiecie że biorą się za bezrobotnych i tych co po cichu robili w sadach. Kto odmawia przyjęcia ich oferty pracy określają całkowicie i nie ma ubezpieczenia. I ci nie robią w sadach tylko Muszą tam co im każą.
endriu1
endriu1 22.07.2018 08:35 Nie chcę wchodzić w dyskusje polityczne - bo jest to forum sadownicze- ale czy mógłbyś podać źródło informacji o tym, że 800 tys. osób porzuciło pracę w wyniku 500+? A masz może dane - mogą być z tego samego źródła - ilu sadowników pobiera 500+?
endriu1
endriu1 23.07.2018 20:50 Widział ktoś Jerzego? Jeszcze szuka tych statystyk?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 20.07.2018 19:45 idac tym tokiem myslenia to na PO glosowalo 10 proc spoleczenstwa a na psl 2 proc uprawnionych ,to nie powinni byc w sejmie bo nie przekroczyli progu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 20.07.2018 19:47 A ci co nie chodza na wybory to i tak nie pojda bo wola w tym czasie grilowac i nikt ich nie zmusi. Chyba ze wprowadzic kary za niechodzenie jak w prl kazdy sie bał to chodził
artemida
artemida 20.07.2018 20:22 M8787 - pamiętasz ze karano? Ja parokrotnie nie byłem i NIKT mnie nie karał. Po co pisać dyrdymały?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 20.07.2018 22:07 Jerzy i artemida ,,artemida i jerzy dwa dziadki terroryzujące portal ...Ja już nie będę pisał jakie to wasze PO i pSL beznadziejni !! bo tak jak świni pluć w ryj a mówi że deszcz pada !! Domagacie się od rządu by coś zrobił ...ale do chu...a co ? Wasze głąby nic nie zrobili a teraz chcecie cudu??Chcecie coś od rządu !!! Ja apeluje do ADMINA ,,, by jedna osoba mogła pod czyimś postem wstawić tylko jednego plusa lub minusa !!!! Skoro Admin nie może zrobić tak prostej rzeczy w ustawieniach !! To niech nie pozwala na zbyt wiele swoim dwóm Buszmenom !!!! Chcecie cudu ?? wyrwijcie trochę sadów i będzie ok...
artemida
artemida 21.07.2018 07:04 Nie wiem jak Jerzy ale ja czuję się jakoś dziwnie w roli TERRORYSTY... na portalu. Widzę, że A40 nieco odpoczął, nabrał siły i ruszył z epitetami. No widzisz, policzyłem na TEJ stronie; mam 50 plusów i 24 minusy. To chyba dobry wynik, chyba są tacy którzy utożsamiają się z moim zdaniem.
Tobie A40 życzę abyś został dziadkiem, w mojej kondycji dożył moich lat ... a może, w międzyczasie że Twoja "dzika" nienawiść do INNYCH zostanie stonowana. Zapewniam Cię że Buszmen też człowiek, czasem nawet z poczuciem humoru...
artemida
artemida 21.07.2018 09:05 Odpowiem krótko - a kto ma wiedzieć ? Oczywiście RZĄD!!! CHCIELI RZĄDZIĆ - RZĄDZĄ -a jak to wygląda "każdy widzi" jak zapisano w starej encyklopedii. Ten sam wódz opchnął Ukraińcom Stocznię Gdańską a teraz... ją ODKUPIŁ. Uciecha dwa razy ...Był polski APIPOL - będzie chiński, uciechy nie widzę.
Był nadmiar upraw winorośli/winnic we Francji - i go nie ma. Tam RZĄD przyjął strategię i ją realizuje. Na San Escobar było podobnie...
artemida
artemida 21.07.2018 18:07 Nie wiem czy to iż francuski rząd poradził sobie z nadmiarem winnic, czy to że w Polsce NIKT NIE WYCHODZI Z ŻADNA koncepcja NAPRAWY jest przyczyna ujemnej oceny mojego wpisu. Rządzić - to rozwiązywać problemy...
KARHU1
KARHU1 22.07.2018 08:48 Nawet na sadowniczym portalu pełno troli ,co za świat!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 20.07.2018 22:11 Przynajmniej straszono ze np nie bedzie przydzialu na cos. ludzie sie bali i chodzili a ze niektorzy nie glosowali tylko wrzucali do urny puste koperty to inna sprawa, ale na liscie od frekfencji byli.
artemida
artemida 21.07.2018 11:31 Na pustych kopertach to chyba(?) najlepiej wyszedł, w zamierzchłych czasach, Piotr Szczepanik śpiewając o nich...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 21.07.2018 08:52 Jerzy piszesz bzdury!! Spróbuj ty przeżyć miesiąc za 500 zł. i jeszcze utrzymać dziecko. Jeden poseł z twojej partji PO , próbował sam przeżyć na urlopie. Poddał się jak rozbolał go ząb. Wywiad był kiedyś w telewizji. On wtedy nie miał dziecka. Ja nie znam nikogo komu starczyło 500 zł.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 21.07.2018 09:11 artemida jak sobie nastawiałeś plusów to masz !!Co do mojego odpoczęcia ,,,,ja wchodzę tu jak mam czas nie jestem emerytem jak Ty...Dziadkiem wiadomo kiedyś zostanę jak dożyje..nie jestem też z partii PO czy z Kodu by mieć dziką nienawiść jak Niesiołowski ,czy Scheuring Wielgus ....Atak z pytaniem który którego wozi w bagażniku swojego auta ,,jerzy artemide czy na odwrót ??...bo to u Was w modzie .Pozdrawiam Sadowników i życzę miłego odpoczynku .
artemida
artemida 21.07.2018 09:43 Widać, że masz fanów skoro Cię tak potraktowali... Ja, stwierdzam z całą odpowiedzialności że NIE POTRAFIĘ tego zrobić. Czemu merytorycznie nie odniesiesz się do tego co piszę tylko usiłujesz obrażać... Obrazić byłego sędziego piłkarskiego? Trudna sztuka, ucz się od senatora Koguta, ten to potrafił,/ posłanka Pawłowicz mu do Pięty nie dorasta/ cała Polska podziwiała... Pierwsza Liga. To, w Twoim wydaniu to BEEEEEEE klasa. "Nie potrafisz, nie pchaj się na afisz" - stare mądre powiedzenie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KARHU1
KARHU1 22.07.2018 09:21 Artemida ty jesteś sadownikiem? bo często odwiedzam ten portal i bardziej wyglądasz mi na agronoma z czasów PRL.Kiedyś byłem na szkoleniu z ochrony roślin i musiałem jeszcze takiego fachowca pouczać kilka razy.
artemida
artemida 22.07.2018 09:56 Przez 40 lat byłem sadownikiem a teraz wyleguję się pod palmami na San Escobar. W czasie kiedy się nudzę zaglądam na portal i się wymądrzam. Masz coś przeciwko temu? Jeżeli w jakiejś sprawie masz odmienne zdanie to napisz, sądzę że nie tylko JA będę zainteresowany ale i inni TU czytający bo jak widzę krytyki /w tym pod moim adresem/ dużo, merytorycznych wypowiedzi niewiele...
jacenty82
jacenty82 22.07.2018 12:54 KARTHU1 - dużo jest specjalistów od ochrony roślin, którzy ukończyli szkolenia, wymądrzają się, ale pryskanie zaczynają od 9, kończą o 16. A jak ktoś zwróci uwagę, to wtedy można go powyzywać KOD-owcem i lewakiem.Ukończyć szkolenie nie oznacza robić to zgodnie ze sztuką. Wracając do tematu - w Polsce za dużo osób zajmuje się rolnictwem, niskie ceny to jest właśnie pokłosie tej sytuacji. Nie pasuje cena, nie wstawiajmy, bezrobocia nie ma w naszym kraju, zawsze można iść na posadę.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KARHU1
KARHU1 22.07.2018 20:14 jacenty82- zgadzam się z tobą odnośnie czasu wykonywania zabiegu wykonywania zabiegu w dzień i to przez ludzi posiadających obowiazkowe szkolenia.Posiadam choć niewielką ,ale własną pasiekę i nie raz zwracałem uwagę kolegom po fachu.A odnośnie pójścia na posadę to myślę ,że większość tych mniejszych sadowników pracuje,albo dorabia sezonowo za granicą ,aby dalej ciągnąć ten biznes!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ferus07
ferus07 23.07.2018 22:35 a tu taka konferencja w białej podlaskiej https://bp24.pl/tylko-u-nas-burzliwa-dyskusja-na-konferencji-pis-prezentuje-program-dla-rolnictwa/

obejrzycie najciekawiej jest po 19 minucie
kaktus
kaktus 24.07.2018 21:18 Prawda jest taka, że gdyby rządziła PO to protesty rolników były by masowe, ale rządzi PiS i protestować nie ma komu. PiS ma w kieszeni polską wieś. Patrząc na dzisiejszą sytuację rolnictwa zachodzę w głowę czym sobie zaskarbili takie poparcie? Przecież to jest irracjonalne.
SlawekS
SlawekS 25.07.2018 06:47 Irracjonalne? Piszesz tak, jakby wieś miała jakąś logiczną alternatywę, podczas gdy przy urnie wyborczej patrząc na dostępne opcje można sobie jedynie zaśpiewać "ale to już było...".
artemida
artemida 25.07.2018 08:49 "ale to już było"... Owszem było ale inaczej... jak było? A no choćby nie było EMBARGA. Sytuacja diametralnie się zmieniła; plony wzrosną rynki zbytu skurczyły. Ubiegły rok, czyli NIEBIOSA załatwiły że problem przycichł a minister, swoim zwyczajem, przespał. Dziś nie ma prostego rozwiązania na już... Nowy minister kupuje sobie czas a kłopoty zwali na poprzedników. Poniekąd racja, pozorne ruchy nic/niewiele dadzą ale będzie usprawiedliwienie -próbowaliśmy.
Rolnictwo jest zbyt dużą gałęzią gospodarki, i niemożliwą do szybkiej restrukturyzacji i dlatego winien być OPRACOWANY ŚREDNIO... I DŁUGOLETNI PROGRAM DZIAŁANIA. TAKIEGO PROGRAMU NIE DA SIĘ OPRACOWAĆ W CICHOŚCI GABINETÓW. Perspektywa opracowania takiego programu ponad podziałami, przy obecnej wzajemnej niechęci a często wręcz, wciąż podsycanej nienawiści jawi się jak na pustyni fata mrugana.
A kto dostanie przez to po dupie? No powiedzmy po kieszeni...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

SlawekS
SlawekS 25.07.2018 10:31 Przeceniasz znaczenie rolnictwa dla gospodarki, w czasach gdy wszystko da się kupić za granicą, jest w zasadzie "balastem", który ciąży we wszystkich statystykach. Udział rolnictwa w PKB to 2.6%, może i nie tak mało, ale jeżeli uwzględni się liczbę osób zaangażowanych w jego wypracowanie, to nie ma czym się chwalić... Z punktu widzenia gospodarki, bardziej opłacalne byłoby wchłonięcie sporej liczby rolników przez przemysł (myślę, że przy tegorocznych cenach owoców dla sporej części rolników byłoby to także lepsze wyjście, gwarantujący lepszy dochód za przepracowaną rbh :-/). Dla przykładu - wartość rocznego eksportu koncentratu jabłkowego to jakieś 300-400 mln EUR w zależności od sezonu, w zasadzie to prawie wartość całej produkcji, bo eksportujemy ponad 90%. Biorąc przemysł dla porównania - to raptem 1 duża lub dwie mniejsze fabryki zatrudniające 3-4 tys osób...A ile osób (Polaków) pracuje w sadach, żeby wypracować te same pieniądze? To może się udać jedynie w jednym wariancie - gdy cała zgraja taniej imigranckiej siły roboczej, nie będącej obciążeniem dla systemu, pracuje na krajowego rolnika. Czy nie wygląda to tak aktualnie na zachodzie europy?
artemida
artemida 25.07.2018 11:08 Prawie się z Tobą Slawek zgadzam choć jest trochę niuansów które nas różnią. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę to iż TAK WYGLĄDA SYTUACJA NA DZIEŃ DZISIEJSZY!!! Oczywiście w wielu krajach rolnictwo to margines ale u nas z tego żyje ok. 10% ludzi. Należy dążyć do jego restrukturyzacji i modernizacji i znowu ale... dziś nie ma dla tego tematu KLIMATU POLITYCZNEGO /inny się nie liczy/. Czytaj wpisy większości - nie ma merytorycznych wniosków, większość to stare porachunki z oglądaniem się kto w czym zawinił w dodatku bez rzetelnej wiedzy. CO Z RATOWANIA ZWIĘDŁYCH RÓŻ GDY PŁONĄ LASY... Niestety wielu z tych róż, i tymi różami żyje... nie patrząc z czego "chleb jedzą"...
Spartan300
Spartan300 28.07.2018 21:50 1. Jeszcze 100 lat temu na na naszej planecie żyło około 2 mld ludzi dzisiaj około 8 mld, do 2043 r. 9 mld, myślę że będą jeść coraz więcej. 2. Zastanówmy się o ile spadłby nasz PKB gdyby podrożała żywność wskutek zaprzestania krajowej produkcji, ile z tych ,,dochodowych fabryk " zamnkneliby i czym prędzej przenieśli do tańszych krajów zachodni inwestorzy ?, o ile mniej rat na wszystko mógłby brać przeciętny pan Xisiński ? 3. Możliwości eksportowe w zakresie żywności tzw. biednych krajów też są ograniczone,np: rząd Argentyny wprowadził limity eksportowe na wołowinę mimo iż przynosiła duże dochody ( udział rolnictwa w PKB Argentyny rósł), rolnicy zaczeli więcej zarabiać w wyniku zwiększania hodowli bydła, rząd wprowadzając ograniczenia w tym zakresie sprowadził zapaść na tym rynku obniżając po kilku latach ceny całej żywności ( udział procentowy w PKB rolnictwa spadł) na ulicach miast wylegli rolnicy żaląc się na beznadziejne ceny skupu owoców i warzyw i na złodziejskie marże pośredników. W Polsce tymczasem zakazano uboju rytualnego, po kilku latach dochody rolników spadły, a producenci owoców i warzyw a ulicach miast wylegli żaląc się na beznadziejne ceny skupu owoców i warzyw i na złodziejskie marże pośredników. Różne kraje, systemy gospodarcze ale rolników celowo spycha się do narożnika nie pozwalając im na zwiększenie udziału w PKB.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Polska musi poprawić swój wizerunek na Ukrainie

Pracownicy z Ukrainy zapytani o opinie o Polsce w ich ojczyźnie w większości odpowiadają,...

Co po Bluecrop-ie ? czyli odmianowe trendy

Wzorem ubiegłych lata firma Agrosimex zorganizowała Kongres Borówkowych podczas którego...

Poznajcie parszywą dwunastkę oraz bezpieczną piętnastkę

Temat chwytliwy, temat znany ale temat, który powraca średnio co pół roku na pierwsze...

PE pracuje nad przepisami o ponownym wykorzystaniu wody w rolnictwie

Nowe prawo ma na celu propagowanie wykorzystania oczyszczonych ścieków do nawadniania w...

Cofnięte liczniki – policjanci kontrolują ciągniki rolnicze !

Od 1 stycznia 2020 roku nastąpiły zmiany w rozporządzeniu dotyczącym kontroli ruchu...

Czy mobilna aplikacja ARiMR ułatwi życie sadownikom ?

Za pomocą aplikacji, rolnik będzie miał możliwość wysyłania do ARiMR zdjęć swoich...

Najnowsze ogłoszenia

Agrola turbo, przystawka.

26.01.2020 16:09 autor: pinoczet

Kupię ślęze

26.01.2020 13:54 autor: Sadpol123

Agrola Optimum 1500L Sprzedam

26.01.2020 11:51 autor: Brooklyn

Sprzedam Siedlisko w Przybyszewie

21.01.2020 15:30 autor: kkkkkk9

Sadzarka do drzewek malin

20.01.2020 20:20 autor: OM4x4

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

W 2020 r. trzynasta...
Ale ja tak własnie napisałem, nie oceniam...
W 2020 r. trzynasta...
,,,że będzie latał "ku chwale ojczyzny"......
W 2020 r. trzynasta...
Nigdy się nie dowiemy jakie będą skutki...
W 2020 r. trzynasta...
Wania - wyniki takiej transakcji będą znane...
Kolejna rewolucja jagodowa -...
Tym razem nie byłem,bo mam już dość...
W 2020 r. trzynasta...
I procent od tej sumy komuś się dostanie....
W 2020 r. trzynasta...
Zarzucono mi tutaj, że nie ma co żyć...
Kolejna rewolucja jagodowa -...
A co ze wzrostem produkcji na ukrainie i...
Stanowisko Instytutu...
A ja jestem ciekaw, czy ten Instytut Staszica...
W 2020 r. trzynasta...
Ps Odnośnie powyższego te czyny nie mają...
W 2020 r. trzynasta...
Drodzy panowie. W izbie dyscyplinarnej...
W 2020 r. trzynasta...
Nie trzeba być ekspertem żeby swoją opinie...
W 2020 r. trzynasta...
Condor to dość duży przewoznik, w...
W 2020 r. trzynasta...
Ci co wykupili akcje Getbeku już...
W 2020 r. trzynasta...
Pożyjemy zobaczymy ,mam nadziej że Admin...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Świat według KUPS - po wprowadzeniu opłaty...
W 2020 r. trzynasta...
"Po co nam ten miś? NIK nie wie i dlatego...
W 2020 r. trzynasta...
Coś jak z przekopem półwyspu......
W 2020 r. trzynasta...
ja wiem czy Niemieckie linie? właścicielem...
W 2020 r. trzynasta...
Uwielbiam takie piekiełko ,,,psy szczekają...
W 2020 r. trzynasta...
Coraz bardziej jestem przeświadczony że...
W 2020 r. trzynasta...
Może zacznę od końca, przemysłu poniżej...
Nie każdy chce się...
,,Nie każdy chce się przyznać" W takim...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Osobiście bardzo nie lubię kiedy sadownicy...
W 2020 r. trzynasta...
Jaki ty zaślepiony. A jak Niemcy mają...
W 2020 r. trzynasta...
Niestety nie mogę powiedzieć, że głosuję...
W 2020 r. trzynasta...
Baracuda powiedz w takim razie na kogo...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz drogi wyborco pis-fu, w przypadku...
W 2020 r. trzynasta...
PiS popełnia błędy mniejsze lub większe...
W 2020 r. trzynasta...
cichon40 a ja wolę być grubasem niż...
KUPS: Opłata cukrowa –...
czyli jak nie ma następców i dla nie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
W moim przypadku staram się wyłącznie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Ja podałem tylko na zimno prawdziwą...
KUPS: Opłata cukrowa –...
jaceo,"pewny zbyt w jakiejś perspektywie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Czemu tu się dziwić? Oni zwyczajnie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Minister powinien przygotować także akty...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Niech sobie KUPS fałszywie gęby sadownikami...
Robot do zbioru malin –...
Jeszcze jak byłem 10 kg młodszy już były...
Robot do zbioru malin –...
Jak maszyna dziala przyspieszycja 100x...
Robot do zbioru malin –...
Wiecie co jest w tym najlepsze? Są kraje...
Robot do zbioru malin –...
Aby się opłacało te maliny musiałyby być...
Robot do zbioru malin –...
Wow. Nagranie ma 27sekund a robot w w tym...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak się siedzi wysoko to można podziwiać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W tej Uni to tak jak na tym forum i...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak może być wielo milionowe...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Sam na siebie mówił ,to on odpowiada za...
Wyższa płaca minimalna nie...
Ja to bym się spodziewał raczej takiego...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Cytując klasyka "mądrego to miło...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister, który odważył się powiedzieć...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Te duże gospodarstwa są jak duże fermy,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ja uważam że tych dużych ferm nie powinno...
Organizacje sadowników –...
Indolencja działaczy w branży sadowniczej...
Ile w Polsce potrzebne jest...
a wszystko po to by Ukraina rosła w siłę a...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Zapomniałem o wiodącej tezie - ile Polsce...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ardanowskiego nie cenię. Dużo gada, bredzi,...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Widać że dla niektórych na pierwszym...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Tak porównać zapotrzebowanie na moc i te...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jaki Minister, taki poziom.
Ile w Polsce potrzebne jest...
"Piękny" żarcik o ministrze.Masz poczucie...
Ile w Polsce potrzebne jest...
jaceo,pan minister nie jest z mojej bajki,ale...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ale co ,że niby jabłek deserowych...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister jest tak mądry i wszechwiedzący,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Oj jaceo, jaceo... jeszcze świętujesz?...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Wrecie jest minister który powiedział...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W dokumentach źródłowych dotyczących...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Odnosząc sie do wystapienia trzeba przyznać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Tak, tak, pochwaliłem sukces 7 organizacji...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Dwa światy, w Polsce konferencje , pokazy...
Udany sezon polskich superowoców
Wiatr histErii wieje wszędzie nawet na...
MRiRW: Budżet na rolnictwo...
A na wypłatę środków za klęski za...
Udany sezon polskich superowoców
Pogratulować inicjatywy, pogratulować...
W 2020 r. trzynasta...
*, no bez przesady psiajucha!
W 2020 r. trzynasta...
Draństwo straszne szanowny Panie...
W 2020 r. trzynasta...
Już wysłane do samego zorro
W 2020 r. trzynasta...
,,Ja nie siądę do Twojej łodzi i nie...
W 2020 r. trzynasta...
No to załóż sobie konto anonimowe,a nie...
W 2020 r. trzynasta...
Nie zamierzam zakładać żadnego konta na...
W 2020 r. trzynasta...
to sam wyślij, w czym masz problem, w necie...
W 2020 r. trzynasta...
Wiesz kolego wyżej cokolwiek o wymiarze...
W 2020 r. trzynasta...
przecież to samo napisałem wyżej.....o...
W 2020 r. trzynasta...
Ona jako sędzina TK, tak samo zresztą jak...
W 2020 r. trzynasta...
Co mnie obchodzi jakaś lista stworzona przez...
W 2020 r. trzynasta...
to Jerzy ma chyba jakąś awersje do żydów,...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz Espuma, Twoja awersja do ŻYDÓW jest...
W 2020 r. trzynasta...
piszesz jakieś banialuki o worku cementu w...
W 2020 r. trzynasta...
Jurku w mojej rodzinie żydów nie ma. Na...
W 2020 r. trzynasta...
Jeden z popularniejszych aktorów p.J....
W 2020 r. trzynasta...
Proponuję tym co mają FB czy w inny sposub...
W 2020 r. trzynasta...
Kto pił wódkę ? Pewnie wszyscy...I Lech...
W 2020 r. trzynasta...
Ktoś powie, że za komuny to kradli. Jeśli...
W 2020 r. trzynasta...
Ale dyskusja mnie ominęła. Wszystkiego...
Odpowiedź Ministra...
embargo zostało nałozone za rządów PO...
Odpowiedź Ministra...
Na merytorykę raczej nie masz co liczyć "my...
Odpowiedź Ministra...
To forum jest i zawsze było bardziej...
Odpowiedź Ministra...
Skoro jesteśmy tacy tępi i beznadziejni to...
Odpowiedź Ministra...
Może skończmy o Owsiaku ... Mam pytanie czy...
Odpowiedź Ministra...
Barakuda - to że tyle zebrali to nie znacy...
Odpowiedź Ministra...
Dlatego wyżej napisałem, 27 finał, zebrano...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żaden telewizyjny...
Odpowiedź Ministra...
Bedę miał chwile to poczytam, ale ten art...
Odpowiedź Ministra...
co ty masz z tymi gumowcami? masz jakiś...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żadne koszty...
Odpowiedź Ministra...
Czy ktoś kto ma mozg, może myśleć ze...
Odpowiedź Ministra...
o Piotrowicza ci chodzi czy o kogo?
Odpowiedź Ministra...
Espuma daj spokój to tak jakbyś gadał z...
Odpowiedź Ministra...
wrzuciłeś jeden z drugim 5 zl do puszki i...
Odpowiedź Ministra...
Każdy, logicznie myślący, po dłuższej...
Odpowiedź Ministra...
Napiszę tak odpierdol się od Jurka pisowski...
Odpowiedź Ministra...
Owsiak ma przecież obrany cel zbiórki, wiec...
Odpowiedź Ministra...
Sądzę, że ma, bo jeżeli Minister Zdrowia...
Odpowiedź Ministra...
Prawda jest taka że Owsiak i jego rodzina...
Odpowiedź Ministra...
chłopie ja nic nie pisałem ani o...
Odpowiedź Ministra...
Dziś jest dziwna sytuacja, ,kto nie płaci...
Odpowiedź Ministra...
Rząd winien zajmować się całokształtem...
Odpowiedź Ministra...
a co ma WOSP do jablek ? nudzi ci sie chyba i...
Zbiornik 10.000 i 27.000 litrów
Jaka cena i w jakim stanie są?
Odpowiedź Ministra...
Skoro odpowiedź Ministra to ciekawy jestem...
Zakupię używany kombajn...
Witam Mam do sprzedania kombajn Joanna 3 z...
Odpowiedź Ministra...
Sprawdź s97 ile Ukraina exportuje pszenicy,...
Odpowiedź Ministra...
Oprócz tych czynników wcześniej...
W 2020 r. trzynasta...
Nie pamiętam aby mi ktoś dupę ściskał....
W 2020 r. trzynasta...
Artemida,w kluczowym momencie trzeba bylo...
W 2020 r. trzynasta...
takie były czasy. Jak ktoś miał kontakty,...
Australia: Spłonęły sady
Niech podziękują pseudo ekologom ... i...
W 2020 r. trzynasta...
Może kontrowersyjnie ale trochę w temacie....
Australia: Spłonęły sady
...i misie koala też :(:( Hetmanie widać...
Australia: Spłonęły sady
Za to co napisałeś powinieneś się......
Australia: Spłonęły sady
Szkoda że tak mało się sadów spaliło
W 2020 r. trzynasta...
A co mieli zrobić Niemcy po zakończeniu...
W 2020 r. trzynasta...
Nie było mnie chyba rok i dalej to samo ....
W 2020 r. trzynasta...
ZAP S.A. od czasów "dobrej zmiany" są...
W 2020 r. trzynasta...
skad znasz przypadki 30 losowań ? skąd masz...
W 2020 r. trzynasta...
Jak można mieć inne zdanie na temat...
W 2020 r. trzynasta...
Marnie kolego wytłumaczyłeś, kopiujesz...
W 2020 r. trzynasta...
ale ludzie widzą tylko TVPis, jak była...
W 2020 r. trzynasta...
Espuma- prawdziwe fakty napisałeś. A co do...
W 2020 r. trzynasta...
nikt nie siedzi bo posłowie PO razem z...
W 2020 r. trzynasta...
wkradł się błąd *Pis przez lata zrobił...
W 2020 r. trzynasta...
Kogo z PO skazali za ta afery? ja wypisałem...
W 2020 r. trzynasta...
głosujesz na konfederacje i co to daje jak...
W 2020 r. trzynasta...
Jesteś kolego trochę zabawny, tzn ja tak to...
W 2020 r. trzynasta...
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu...
W 2020 r. trzynasta...
To głosuj na poprzedników, jak lepiej...
W 2020 r. trzynasta...
Większa część społeczeństwa jest innego...
W 2020 r. trzynasta...
Większość tego rzad zrobił przed wyborami...
W 2020 r. trzynasta...
Jak bym miał obstawiać ,to jesteś chyba...
W 2020 r. trzynasta...
20. Ograniczył możliwość zaliczania do...
W 2020 r. trzynasta...
Kazdy widzi i pisze ze Pis przynajmniej coś...
instagram