Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Sadownicy zagłuszyli wystąpienie premiera w Kraśniku

W Kraśniku (woj. lubelskie) odsłonięty został pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. W uroczystości brał udział premier Mateusz Morawiecki. Przemówienie szefa rządu zagłuszył protest sadowników. Sadownicy w piątek protestowali w stolicy [Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] – czytaj wpis >>>]. W niedzielę chcieli zwrócić uwagę na trudną sytuację producentów podczas wizyty szefa rządu.

Uroczystości zakłócali zgromadzeni licznie wokół barierek okalających miejsce uroczystości protestujący rolnicy, głównie producenci owoców. Trzymali ze sobą transparenty:

"Protest malinowy. Tak dalej być nie może. Ceny płacone za skupowane maliny to 50 proc. poniesionych kosztów. Żądamy rekompensat", "Wy ludziom nie musicie dawać, tylko przestańcie im zabierać", "Żądamy ograniczenia importu owoców z zagranicy", "Za naszą pracę chcemy godnej zapłaty", "Niszczycie polskie rolnictwo".

Okrzyki i dźwięk syren, które mieli ze sobą protestujący rolnicy zagłuszały m.in. wystąpienie premiera.W trakcie swojego wystąpienia Morawiecki odniósł się też do protestujących. Wskazał, że Lech Kaczyński jako prezes NIK w 1993 r. opublikował pierwszą listę w historii III RP "67 grabieżczych prywatyzacji". - Do dzisiaj ta lista powinna być listą hańby dla władców III RP - ocenił.

Właśnie tamte grabieżcze prywatyzacje doprowadziły do tego, że firmy przetwórstwa rolnego zostały wyprzedane w obce ręce i obcy kapitał - tłumaczył. Dodał, że ten obcy kapitał, który kontroluje dziś na przykład przetwórstwo owoców, "powoduje, że my dzisiaj jesteśmy w zupełnie innym położeniu".
Lech Kaczyński to właśnie idea państwa silnego, takiego, które mogłoby działać na rzecz również rolników. Ale wyprzedane przedsiębiorstwa przez władców III RP dzisiaj niezwykle nam to utrudniają – mówił. Utrudniają, ale nie uniemożliwiają i my się oczywiście tym również zajmiemy - zaznaczył Morawiecki.
REKLAMA

komentarze (49):

dodaj komentarz
ultracyd
ultracyd 16.07.2018 10:08 Brawo Kraśniczanie!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dziabaczka
Dziabaczka 16.07.2018 11:51 "Wskazał, że Lech Kaczyński jako prezes NIK w 1993 r. opublikował pierwszą listę w historii III RP "67 grabieżczych prywatyzacji". - Do dzisiaj ta lista powinna być listą hańby dla władców III RP - ocenił."
No dobra... Przecież ci ludzie którzy są obecnie przy władzy przez te wszystkie lata, albo przewijali się przez obozy rządzące w ten czy inny sposób, albo BYLI u władzy jako partia rządząca... Więc czyja to tak naprawdę hańba? CAŁEGO tego CHLEWU który nazywa się SEJM i "ludzi" którzy myślą jak tylko dopchać się do koryta. Jak zdyskredytować tych którzy rządzili przedtem i utrzymać się przy korycie.
Zamiast usiąść razem, ponad podziałami, ponad partiami i przygotować strategię na następne 20 lat którą będą realizować kolejne ekipy rządzące mimo że mogą być z różnych opcji to co u nas się robi? Doraźne działania "aby do wyborów" a jeśli nawet wprowadza się rozwiązania kompleksowe to następna ekipa i tak je rozniesie - bo przecież nie mogą dopuścić do ogłoszenia sukcesu poprzedników...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 16.07.2018 13:24 Jak by dalej rządziła tamta ekipa to wyprzedali rozkradli by już wszystko. A potem płacz że wszystko jest za grosze.
bobo3333
bobo3333 16.07.2018 13:48 kolego kostek czytaj te ostatnie słowa tego bolesława krzywousteg o wypzedaży.... a tu masz odpowiedż z sadownictwo.com.pl. oto link https://www.sadownictwo.com.pl/sir-chinczycy-kupili-firme-appol
Lukas23
Lukas23 16.07.2018 21:36 ApPol Sp.z o.o.
Niniejszym informujemy, iż z dniem 11.06.2018 Appol Sp. z o. o. i Appol Bis Sp. z o. o. stał się częścią firmy Zhonglu Fruit Juice Co. Ltd- jednego z największych producentów koncentratu jabłkowego na świecie.
Green25
Green25 16.07.2018 22:39 Mam pytanie dlaczego tyle dislike-ów dostał Lukas23?. Za to że obwieścił wam całkiem nie nową już wiadomość ,aczkolwiek jak najbardziej prawdziwą? Tak , Appol jest już chińską firmą .
artemida
artemida 19.07.2018 19:54 No widzisz Kostku siódmy; CI CO GRZMIĄ NA POPRZEDNIKÓW - TU I TERAZ SPRZEDALI APPOL Kitajcom. Ale się równo wypięli na tych którym obiecali pomagać, oczywiście głośno współczując.
Green25
Green25 19.07.2018 21:34 Tu przyznam Ci rację...artemida...Jak to się ma do rzekomej repolonizacji kiedy "Chincyki" przejmują olbrzymi zakład?. Alternatywy na lepszy rząd dla nas też niestety nie widzę {może KUKIZ15) , reszta ...czyli PSL i PO to jest towarzystwo którego nie chciał bym zdecydowanie widzieć w tym chlewie zwanym sejmem .
SlawekS
SlawekS 20.07.2018 06:37 To wysłuchiwanie jak zagraniczne firmy nas wykorzystują robi się już nudne. Przecież od dawien dawna wiadomo, że żaden zagraniczniak nie wyd*ma tak Polaka, jak drugi Polak. Na czele wielu tych firm są polscy prezesi, którzy chcąc się wykazać przed właścicielem i zarobić lepszą premię, tną koszty ile im tylko durny chłop na to pozwoli. Dopóki towar będzie odstawiany poniżej kosztów zbioru (nawet nie kosztów produkcji), to dlaczego mają podnosić cenę skoro realizują plan skupu? A jeszcze jedno...apel sadowników świętokrzyskiego powstał w Samborcu, gdzie przetwórnia raptem 2 lata temu została sprzedana w ręce ukraińskie nie przez kogo innego, jak przez samych udziałowców sadowników.... Teraz domagać się repolonizacji?...Sadownicy nie mieli ochoty na inwestowanie w jej rozwój, gdyż z punktu pojedynczego zakładu nie istnieli na rynku koncentratu, stając się często poddostawcą większych firm. Masowe przetwórstwo to rynek globalny, który pokroili między siebie właściciele o większej skali produkcji niż jeden zakład.
artemida
artemida 20.07.2018 07:04 Święte słowa, święte słowa p. Slawek...
Panie Green... Kukiz nie będzie miał czasu zajmować się sadownikami jako że jego sztandarowym tematem, ostatnio, stało się jak odwieść Polaków od OBOWIĄZKOWEGO SZCZEPIENIA DZIECI. Po drodze Ci z taką "firmą"? Mamy "chore rolnictwo/sadownictwo" teraz grozi nam że będziemy mieli więcej chorych dzieci/ludzi...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sandm
sandm 16.07.2018 21:20 Rolnicy trzeba iść na wybory i skończyć rządy PIS jesteśmy wielką siłą.
KARHU1
KARHU1 19.07.2018 18:58 No, dobry pomysł i niech naszym krajem rządzą Kod-owcy i reszta popapranców nierobów sponsorowanych przez bóg wie kogo.Jakoś do strajku sadowników się nie dołączają bo tu nic nie ugraja .A po drugie chłop to patriota ,co jest im obce!
Green25
Green25 19.07.2018 19:16 Sytuacja jest na tyle dramatyczna że niemoc rządzących dla mnie będzie abcencją w wyborach.Jestem już tak zdesperowany że jest krótka piłka...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Green25
Green25 16.07.2018 21:50 Jestem za...ogólnie to teraz mam to w d....e kto będzie rządził bo polityka w naszym kraju to jedne wielkie "łajno" .Jestem zdegustowany i zrezygnowany niech wracają sobie "ci od zegarków" Mam to w gdzieś .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

rafal123
rafal123 16.07.2018 23:13 Zabrać 500 plus a pieniądze dac rolnikom na nowe nasadzenia i sprzęty z unii.
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 28.07.2018 23:03 To program minumum. Ja bym był za tym ,żeby te pieniądze dać po prostu rolnikom .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sew1979
sew1979 16.07.2018 23:59 Działania UE dać na nasadzenia itp. a potem kupować za grosze.
Green25
Green25 17.07.2018 00:09 Mam jeszcze bardziej pesymistyczny scenariusz....Wydoją nas ile wlezie i pójdą dalej na wschód zbierać plon z zasianego ziarenka ...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 17.07.2018 07:41 Rafał - ja jestem za tym żeby zlikwidować wszelkie Prowy i dofinansowania bo to podwaja produkcję i prowadzi do katastrofy ceny. A nawet jak Morawiecki coś pomoże to ludzie nasadzą jeszcze więcej i znowu będzie problem. On nie jest czarodziejem , trzeźwo: żaden premier nie nakupi w swoje kieszenie, ani nie podniesie ceny dekretem, bo Polsce się nie da. Piszecie jak małe dzieci, fantazją. Po co było tyle sadzić.
artemida
artemida 17.07.2018 09:37 W trakcie spotkania z pszczelarzami prezes Doln. Izby Rolniczej powiedział do prezesów organizacji pszczelarskich DŚ; STAN WASZYCH PASIEK I PSZCZÓŁ JEST LEPSZY OD STANU WASZYCH ORGANIZACJI PSZCZELARSKICH. I to bym odniósł również do SADOWNICTWA.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 20.07.2018 13:58 Cały pic obecnej władzy polega między innymi, by zohydzić Polakom to, co w demokratycznych wyborach jest najważniejsze - udział !! Mało ważne jest na kogo głosujesz, ale frekwencja. PiS właśnie boi się frekwencji, bo poprzednie wybory wygrał ( !! ) przy poparciu ledwo 19 % uprawnionych do głosowania. To partyjny beton, moher ma być gwarancją ich sukcesu. Dlatego jeśli popatrzycie na statystyki i ujrzycie, że ponad 800 000 osób porzuciło pracę i siedzi w domu, bo ma 500+, ma zasiłki itd., to nie dziwcie się, że przyjdą zginać kark rwiąc truskawki, czy wiśnie. To ten prawie milion ludzi także nie pójdzie na wybory, bo im jest dobrze, i nie pójdą, by nie podnosić frekwencji, bo nie muszą. To Wy, Ty, Ona, On...ja jesteśmy tymi, co tych nierobów utrzymuje. Pis wydusi ile się z nas da...!
decosta
decosta 21.07.2018 14:16 Caly pic polega na tym, że jak będą wybory to zagłosuj za PO i resztę zostaw ludowi ,bo on też ma prawo do głosowania i kto będzie miał większość ten powinien rządzić!!!
Winiarek
Winiarek 21.07.2018 18:31 To wy nie wiecie że biorą się za bezrobotnych i tych co po cichu robili w sadach. Kto odmawia przyjęcia ich oferty pracy określają całkowicie i nie ma ubezpieczenia. I ci nie robią w sadach tylko Muszą tam co im każą.
endriu1
endriu1 22.07.2018 08:35 Nie chcę wchodzić w dyskusje polityczne - bo jest to forum sadownicze- ale czy mógłbyś podać źródło informacji o tym, że 800 tys. osób porzuciło pracę w wyniku 500+? A masz może dane - mogą być z tego samego źródła - ilu sadowników pobiera 500+?
endriu1
endriu1 23.07.2018 20:50 Widział ktoś Jerzego? Jeszcze szuka tych statystyk?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 20.07.2018 19:45 idac tym tokiem myslenia to na PO glosowalo 10 proc spoleczenstwa a na psl 2 proc uprawnionych ,to nie powinni byc w sejmie bo nie przekroczyli progu.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 20.07.2018 19:47 A ci co nie chodza na wybory to i tak nie pojda bo wola w tym czasie grilowac i nikt ich nie zmusi. Chyba ze wprowadzic kary za niechodzenie jak w prl kazdy sie bał to chodził
artemida
artemida 20.07.2018 20:22 M8787 - pamiętasz ze karano? Ja parokrotnie nie byłem i NIKT mnie nie karał. Po co pisać dyrdymały?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 20.07.2018 22:07 Jerzy i artemida ,,artemida i jerzy dwa dziadki terroryzujące portal ...Ja już nie będę pisał jakie to wasze PO i pSL beznadziejni !! bo tak jak świni pluć w ryj a mówi że deszcz pada !! Domagacie się od rządu by coś zrobił ...ale do chu...a co ? Wasze głąby nic nie zrobili a teraz chcecie cudu??Chcecie coś od rządu !!! Ja apeluje do ADMINA ,,, by jedna osoba mogła pod czyimś postem wstawić tylko jednego plusa lub minusa !!!! Skoro Admin nie może zrobić tak prostej rzeczy w ustawieniach !! To niech nie pozwala na zbyt wiele swoim dwóm Buszmenom !!!! Chcecie cudu ?? wyrwijcie trochę sadów i będzie ok...
artemida
artemida 21.07.2018 07:04 Nie wiem jak Jerzy ale ja czuję się jakoś dziwnie w roli TERRORYSTY... na portalu. Widzę, że A40 nieco odpoczął, nabrał siły i ruszył z epitetami. No widzisz, policzyłem na TEJ stronie; mam 50 plusów i 24 minusy. To chyba dobry wynik, chyba są tacy którzy utożsamiają się z moim zdaniem.
Tobie A40 życzę abyś został dziadkiem, w mojej kondycji dożył moich lat ... a może, w międzyczasie że Twoja "dzika" nienawiść do INNYCH zostanie stonowana. Zapewniam Cię że Buszmen też człowiek, czasem nawet z poczuciem humoru...
artemida
artemida 21.07.2018 09:05 Odpowiem krótko - a kto ma wiedzieć ? Oczywiście RZĄD!!! CHCIELI RZĄDZIĆ - RZĄDZĄ -a jak to wygląda "każdy widzi" jak zapisano w starej encyklopedii. Ten sam wódz opchnął Ukraińcom Stocznię Gdańską a teraz... ją ODKUPIŁ. Uciecha dwa razy ...Był polski APIPOL - będzie chiński, uciechy nie widzę.
Był nadmiar upraw winorośli/winnic we Francji - i go nie ma. Tam RZĄD przyjął strategię i ją realizuje. Na San Escobar było podobnie...
artemida
artemida 21.07.2018 18:07 Nie wiem czy to iż francuski rząd poradził sobie z nadmiarem winnic, czy to że w Polsce NIKT NIE WYCHODZI Z ŻADNA koncepcja NAPRAWY jest przyczyna ujemnej oceny mojego wpisu. Rządzić - to rozwiązywać problemy...
KARHU1
KARHU1 22.07.2018 08:48 Nawet na sadowniczym portalu pełno troli ,co za świat!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 20.07.2018 22:11 Przynajmniej straszono ze np nie bedzie przydzialu na cos. ludzie sie bali i chodzili a ze niektorzy nie glosowali tylko wrzucali do urny puste koperty to inna sprawa, ale na liscie od frekfencji byli.
artemida
artemida 21.07.2018 11:31 Na pustych kopertach to chyba(?) najlepiej wyszedł, w zamierzchłych czasach, Piotr Szczepanik śpiewając o nich...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Kostek7
Kostek7 21.07.2018 08:52 Jerzy piszesz bzdury!! Spróbuj ty przeżyć miesiąc za 500 zł. i jeszcze utrzymać dziecko. Jeden poseł z twojej partji PO , próbował sam przeżyć na urlopie. Poddał się jak rozbolał go ząb. Wywiad był kiedyś w telewizji. On wtedy nie miał dziecka. Ja nie znam nikogo komu starczyło 500 zł.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 21.07.2018 09:11 artemida jak sobie nastawiałeś plusów to masz !!Co do mojego odpoczęcia ,,,,ja wchodzę tu jak mam czas nie jestem emerytem jak Ty...Dziadkiem wiadomo kiedyś zostanę jak dożyje..nie jestem też z partii PO czy z Kodu by mieć dziką nienawiść jak Niesiołowski ,czy Scheuring Wielgus ....Atak z pytaniem który którego wozi w bagażniku swojego auta ,,jerzy artemide czy na odwrót ??...bo to u Was w modzie .Pozdrawiam Sadowników i życzę miłego odpoczynku .
artemida
artemida 21.07.2018 09:43 Widać, że masz fanów skoro Cię tak potraktowali... Ja, stwierdzam z całą odpowiedzialności że NIE POTRAFIĘ tego zrobić. Czemu merytorycznie nie odniesiesz się do tego co piszę tylko usiłujesz obrażać... Obrazić byłego sędziego piłkarskiego? Trudna sztuka, ucz się od senatora Koguta, ten to potrafił,/ posłanka Pawłowicz mu do Pięty nie dorasta/ cała Polska podziwiała... Pierwsza Liga. To, w Twoim wydaniu to BEEEEEEE klasa. "Nie potrafisz, nie pchaj się na afisz" - stare mądre powiedzenie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KARHU1
KARHU1 22.07.2018 09:21 Artemida ty jesteś sadownikiem? bo często odwiedzam ten portal i bardziej wyglądasz mi na agronoma z czasów PRL.Kiedyś byłem na szkoleniu z ochrony roślin i musiałem jeszcze takiego fachowca pouczać kilka razy.
artemida
artemida 22.07.2018 09:56 Przez 40 lat byłem sadownikiem a teraz wyleguję się pod palmami na San Escobar. W czasie kiedy się nudzę zaglądam na portal i się wymądrzam. Masz coś przeciwko temu? Jeżeli w jakiejś sprawie masz odmienne zdanie to napisz, sądzę że nie tylko JA będę zainteresowany ale i inni TU czytający bo jak widzę krytyki /w tym pod moim adresem/ dużo, merytorycznych wypowiedzi niewiele...
jacenty82
jacenty82 22.07.2018 12:54 KARTHU1 - dużo jest specjalistów od ochrony roślin, którzy ukończyli szkolenia, wymądrzają się, ale pryskanie zaczynają od 9, kończą o 16. A jak ktoś zwróci uwagę, to wtedy można go powyzywać KOD-owcem i lewakiem.Ukończyć szkolenie nie oznacza robić to zgodnie ze sztuką. Wracając do tematu - w Polsce za dużo osób zajmuje się rolnictwem, niskie ceny to jest właśnie pokłosie tej sytuacji. Nie pasuje cena, nie wstawiajmy, bezrobocia nie ma w naszym kraju, zawsze można iść na posadę.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KARHU1
KARHU1 22.07.2018 20:14 jacenty82- zgadzam się z tobą odnośnie czasu wykonywania zabiegu wykonywania zabiegu w dzień i to przez ludzi posiadających obowiazkowe szkolenia.Posiadam choć niewielką ,ale własną pasiekę i nie raz zwracałem uwagę kolegom po fachu.A odnośnie pójścia na posadę to myślę ,że większość tych mniejszych sadowników pracuje,albo dorabia sezonowo za granicą ,aby dalej ciągnąć ten biznes!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

ferus07
ferus07 23.07.2018 22:35 a tu taka konferencja w białej podlaskiej https://bp24.pl/tylko-u-nas-burzliwa-dyskusja-na-konferencji-pis-prezentuje-program-dla-rolnictwa/

obejrzycie najciekawiej jest po 19 minucie
kaktus
kaktus 24.07.2018 21:18 Prawda jest taka, że gdyby rządziła PO to protesty rolników były by masowe, ale rządzi PiS i protestować nie ma komu. PiS ma w kieszeni polską wieś. Patrząc na dzisiejszą sytuację rolnictwa zachodzę w głowę czym sobie zaskarbili takie poparcie? Przecież to jest irracjonalne.
SlawekS
SlawekS 25.07.2018 06:47 Irracjonalne? Piszesz tak, jakby wieś miała jakąś logiczną alternatywę, podczas gdy przy urnie wyborczej patrząc na dostępne opcje można sobie jedynie zaśpiewać "ale to już było...".
artemida
artemida 25.07.2018 08:49 "ale to już było"... Owszem było ale inaczej... jak było? A no choćby nie było EMBARGA. Sytuacja diametralnie się zmieniła; plony wzrosną rynki zbytu skurczyły. Ubiegły rok, czyli NIEBIOSA załatwiły że problem przycichł a minister, swoim zwyczajem, przespał. Dziś nie ma prostego rozwiązania na już... Nowy minister kupuje sobie czas a kłopoty zwali na poprzedników. Poniekąd racja, pozorne ruchy nic/niewiele dadzą ale będzie usprawiedliwienie -próbowaliśmy.
Rolnictwo jest zbyt dużą gałęzią gospodarki, i niemożliwą do szybkiej restrukturyzacji i dlatego winien być OPRACOWANY ŚREDNIO... I DŁUGOLETNI PROGRAM DZIAŁANIA. TAKIEGO PROGRAMU NIE DA SIĘ OPRACOWAĆ W CICHOŚCI GABINETÓW. Perspektywa opracowania takiego programu ponad podziałami, przy obecnej wzajemnej niechęci a często wręcz, wciąż podsycanej nienawiści jawi się jak na pustyni fata mrugana.
A kto dostanie przez to po dupie? No powiedzmy po kieszeni...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

SlawekS
SlawekS 25.07.2018 10:31 Przeceniasz znaczenie rolnictwa dla gospodarki, w czasach gdy wszystko da się kupić za granicą, jest w zasadzie "balastem", który ciąży we wszystkich statystykach. Udział rolnictwa w PKB to 2.6%, może i nie tak mało, ale jeżeli uwzględni się liczbę osób zaangażowanych w jego wypracowanie, to nie ma czym się chwalić... Z punktu widzenia gospodarki, bardziej opłacalne byłoby wchłonięcie sporej liczby rolników przez przemysł (myślę, że przy tegorocznych cenach owoców dla sporej części rolników byłoby to także lepsze wyjście, gwarantujący lepszy dochód za przepracowaną rbh :-/). Dla przykładu - wartość rocznego eksportu koncentratu jabłkowego to jakieś 300-400 mln EUR w zależności od sezonu, w zasadzie to prawie wartość całej produkcji, bo eksportujemy ponad 90%. Biorąc przemysł dla porównania - to raptem 1 duża lub dwie mniejsze fabryki zatrudniające 3-4 tys osób...A ile osób (Polaków) pracuje w sadach, żeby wypracować te same pieniądze? To może się udać jedynie w jednym wariancie - gdy cała zgraja taniej imigranckiej siły roboczej, nie będącej obciążeniem dla systemu, pracuje na krajowego rolnika. Czy nie wygląda to tak aktualnie na zachodzie europy?
artemida
artemida 25.07.2018 11:08 Prawie się z Tobą Slawek zgadzam choć jest trochę niuansów które nas różnią. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę to iż TAK WYGLĄDA SYTUACJA NA DZIEŃ DZISIEJSZY!!! Oczywiście w wielu krajach rolnictwo to margines ale u nas z tego żyje ok. 10% ludzi. Należy dążyć do jego restrukturyzacji i modernizacji i znowu ale... dziś nie ma dla tego tematu KLIMATU POLITYCZNEGO /inny się nie liczy/. Czytaj wpisy większości - nie ma merytorycznych wniosków, większość to stare porachunki z oglądaniem się kto w czym zawinił w dodatku bez rzetelnej wiedzy. CO Z RATOWANIA ZWIĘDŁYCH RÓŻ GDY PŁONĄ LASY... Niestety wielu z tych róż, i tymi różami żyje... nie patrząc z czego "chleb jedzą"...
Spartan300
Spartan300 28.07.2018 21:50 1. Jeszcze 100 lat temu na na naszej planecie żyło około 2 mld ludzi dzisiaj około 8 mld, do 2043 r. 9 mld, myślę że będą jeść coraz więcej. 2. Zastanówmy się o ile spadłby nasz PKB gdyby podrożała żywność wskutek zaprzestania krajowej produkcji, ile z tych ,,dochodowych fabryk " zamnkneliby i czym prędzej przenieśli do tańszych krajów zachodni inwestorzy ?, o ile mniej rat na wszystko mógłby brać przeciętny pan Xisiński ? 3. Możliwości eksportowe w zakresie żywności tzw. biednych krajów też są ograniczone,np: rząd Argentyny wprowadził limity eksportowe na wołowinę mimo iż przynosiła duże dochody ( udział rolnictwa w PKB Argentyny rósł), rolnicy zaczeli więcej zarabiać w wyniku zwiększania hodowli bydła, rząd wprowadzając ograniczenia w tym zakresie sprowadził zapaść na tym rynku obniżając po kilku latach ceny całej żywności ( udział procentowy w PKB rolnictwa spadł) na ulicach miast wylegli rolnicy żaląc się na beznadziejne ceny skupu owoców i warzyw i na złodziejskie marże pośredników. W Polsce tymczasem zakazano uboju rytualnego, po kilku latach dochody rolników spadły, a producenci owoców i warzyw a ulicach miast wylegli żaląc się na beznadziejne ceny skupu owoców i warzyw i na złodziejskie marże pośredników. Różne kraje, systemy gospodarcze ale rolników celowo spycha się do narożnika nie pozwalając im na zwiększenie udziału w PKB.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Jabłka przemysłowe przy obecnych cenach

Maciej C na swoim kanale YouTuba pokazuje jego rozwiązanie na problem jabłek przemysłowych,...

Eskimos: rozpoczęcie akcji zagospodarowania jabłek

Informujemy że Eskimos S.A. zakończył wszystkie przygotowania do rozpoczęcia akcji...

Historia Jabłek Grójeckich dla najmłodszych !

Nie każdy wie, że historia jabłek grójeckich rozpoczęła się już przeszło 500 lat...

Drugi duży wysyp długo owocujących truskawek

Ciepły i słoneczny październik sprzyja plantatorom długo owocujących odmian truskawek i...

Wielki chaos w punktach skupu !

W samych punktach skupu, które mają podpisać umowę z firmą, panuje chaos. Osoby, które...

Na rynkach hurtowych królują jabłka – w jakiej cenie ?

Na rynkach hurtowych jesień w pełni. Wśród owoców królują teraz jabłka. Jak informuje...

Najnowsze ogłoszenia

TOYOTA BT

16.10.2018 09:18 autor: mariusz3008

Zbiór jabłek

15.10.2018 21:37 autor: Robert123qwe

beczkowóz 7000 l FTS z pompą śrubową typ 150

15.10.2018 17:28 autor: booxa

Nowe wysuszone skrzyniopalety SPRZEDAM

14.10.2018 10:05 autor: ALEXOZI

Sprzedam skrzyniopalety

13.10.2018 20:26 autor: waldus

Sprzedam Ślęza 1000

13.10.2018 16:13 autor: kamillo1982

2018_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Jabłka przemysłowe przy...
Tia i pewnie pokazali, że mocznik z Puław,...
Jabłka przemysłowe przy...
Widziałem ostatnio podobną ukrytą reklamę...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ależ pilsnerze, nikt oprócz Ciebie...
Sprzedam skrzyniopalety
Dam 50 zł transportcpo twojej stronie..a i...
Jabłka przemysłowe przy...
Prawda boli, do tego jeszcze dodatkowy zakup...
Skup interwencyjny jabłek -...
Też coś dodam do tej trafnej refleksji:...
Jabłka przemysłowe przy...
Mam nadzieję tylko, że to nie kryptoreklama...
Jabłka przemysłowe przy...
Mnie nie stać na taki wypas (glebogryzarki...
Jabłka przemysłowe przy...
Sadownicy by się posluchali... Dobre,...
Jabłka przemysłowe przy...
Skończ Waść, wstydu oszczędź, nie wiesz...
Skup interwencyjny jabłek -...
a ja z innej beczki jest jesień -piękna...
Jabłka przemysłowe przy...
wszyscy sadownicy powinni tak zrobić ,może...
Wielki chaos w punktach skupu !
Tak sie robi porządki panie Ministrze...
Jabłka przemysłowe przy...
Tak trzymać .. Honor jest najważniejszy! ja...
Historia Jabłek Grójeckich...
A o prof. Pieniążku coś będzie w tym...
Skup interwencyjny jabłek -...
oprocentowanie od euro/dolarów w tym roku...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ile lat trwa WYGASZANIE produkcji...
Jabłka przemysłowe przy...
Ja kosiarka zrobiłem od razu koszenie na...
Jabłka przemysłowe przy...
Ładnie to wyszło, tak równo. Ja...
Jabłka przemysłowe przy...
Sporo paliwka pójdzie... :o
Jabłka przemysłowe przy...
Ja dziś zrobilem to samo. Dobrze ze są...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ja, smakosz pilsnera urquella,wiem jedno,że...
Skup interwencyjny jabłek -...
Przy jednym tyskim czy pilsnerze problemu...
Sprzedam skrzyniopalety
Sadownicy to teraz taka elita jak ten pan z...
Wielki chaos w punktach skupu !
Żeby przemyśleć to trzeba mieć...
Sprzedam skrzyniopalety
bierz i nie pier...l jak takie tanie......
Wielki chaos w punktach skupu !
Chyba ktoś miał pomysł nie przemyślał i...
Skup interwencyjny jabłek -...
No tak.Ci co mieli wykarczować po tym...
Sprzedam skrzyniopalety
Kogoś chyba popierdlilo za jabłka 300 kg...
Sprzedam skrzyniopalety
Ja też sprzedam skrzyniopalety nowe...
Nowe wysuszone...
Ja też sprzedam skrzyniopalety nowe...
Skup interwencyjny jabłek -...
Chyba czas na wnioski z tego co się dzieje w...
Skup interwencyjny jabłek -...
ciekawe ile za utylizacje sobie Eskimos jak...
Skup interwencyjny jabłek -...
Rząd chciał zabezpieczyć tych co w...
Skup interwencyjny jabłek -...
iI później rząd będzie gadał jaki to...
Skup interwencyjny jabłek -...
Do Jerzego45 który przykładów szuka chodź...
Sprzedam skrzyniopalety
pomysłowy żart pokazuje ile jest warta...
Sprzedam skrzyniopalety
Ktoś sprzedaje skrzynie z...
Sprzedam skrzyniopalety
Dobrze czytaj ze zrozumieniem !!!
Sprzedam skrzyniopalety
250 zł? dobry zart
Polska powinna być...
Abukk - na "tłumacza" w minrolu... albo...
Polska powinna być...
Gdy pracę dobiegną końca, to się okaże...
Polska powinna być...
No niby rząd chciał, ale wyszło jak...
Polska powinna być...
*prorozwojowym? To nie tak się robi, że...
Polska powinna być...
Szanowny Panie Ministrze nazwa calvados...
Polska powinna być...
To kto ma rację? adwokat czy minister...
Polska powinna być...
Poza tym za wielu jabłek odpowiednich do...
Interwencyjny skup jabłek
Czytam wasze komentarze i widzę ze nic nie...
Wzrost eksportu tureckich...
naturalna selekcja
Wzrost eksportu tureckich...
Masz rację, wschód to przyszłość -...
Wzrost eksportu tureckich...
PiS jak krowa, im więcej ryczy, tym mniej...
Skup interwencyjny jabłek -...
Już chyba każdy widzi, że zrobiono z nas...
Skup interwencyjny jabłek -...
powiedz to głośno. Jabłko przemysłowe to...
Skup interwencyjny jabłek -...
Eskimos może olać odbiór i nie płacić...
Skup interwencyjny jabłek -...
jakie to polskie :) wymog stosowania sor...
Skup interwencyjny jabłek -...
Kolego wszystko będzie weryfikowane z danymi...
Ardanowski: Przetwórnie...
Czyżby chwile refleksji...po okresie euforii?
Skup interwencyjny jabłek -...
A swoją drogą to te umowy są nogami...
Skup interwencyjny jabłek -...
6. Załączniki do niniejszej Umowy...
Skup interwencyjny jabłek -...
Jakiego skupu? Żadnego skupu nie będzie, bo...
Skup interwencyjny jabłek -...
Pewnie się zdenerwowali po opublikowaniu...
Skup interwencyjny jabłek -...
No, na białym koniu. Dobrze że nie na...
Skup interwencyjny jabłek -...
Z tego co widać na liście to już kilka...
Ardanowski: Przetwórnie...
,,Broda mędrcem nie czyni".
Skup interwencyjny jabłek -...
Oczywiście zgadzam się z Tobą! Rządzącym...
Skup interwencyjny jabłek -...
Pszemku słuchałeś "pszemówienia" premiera...
Skup interwencyjny jabłek -...
Kara umowna plus odszkodowanie na zasadach...
Skup interwencyjny jabłek -...
tutaj zgadzam się z kaktusem... przetwórcy...
Skup interwencyjny jabłek -...
Należało uruchomić program utylizacji 0,5...
Skup interwencyjny jabłek -...
Żyjemy w tak dziwnym kraju, że cenami...
Skup interwencyjny jabłek -...
pitu pitu! Cała Polska się zgadała, żeby...
Ardanowski: Przetwórnie...
PARTIE POLITYCZNE BĘDĄ ZAWSZE.... To co one...
Skup interwencyjny jabłek -...
Jerzy45 tak szczerze to mi to wszystko lata i...
Ardanowski: Przetwórnie...
mógłbym tak odpisać ---dopóki będziemy...
Ardanowski: Przetwórnie...
Jan Krzysztof Ardanowski W lutym 2018...
Ardanowski: Przetwórnie...
Winnym podziękowaliście w wyborach...
Ardanowski: Przetwórnie...
Dopóty będziemy mieli takich ,,mundrych"...
Ardanowski: Przetwórnie...
W rozumieniu potocznym anarchia to pojęcie...
Wzrost eksportu tureckich...
"W polityce zagranicznej nasze pole...
Wzrost eksportu tureckich...
Pis fanatycy biedy......
Skup interwencyjny jabłek -...
Zdajesz sobie sprawę @Lukas23 i zapewne...
Skup interwencyjny jabłek -...
Masz rację @Marcin79 ... Półprawda też...
Skup interwencyjny jabłek -...
Jerzy podajesz półprawdy firma Attpol byla...
Skup interwencyjny jabłek -...
ludzie nie rozumiecie tego calego...
Ardanowski: Przetwórnie...
Jerzy nie pitol :) oczekujesz od ministra co...
Ardanowski: Przetwórnie...
"Gdyby wybory miały coś zmienić, to dawno...
Wzrost eksportu tureckich...
Można? Można! Tylko Ardanowskiemu się nie...
Ardanowski: Przetwórnie...
Problem jest tylko taki, że wszyscy oni...
Skup interwencyjny jabłek -...
Ja nie rzucam żadnymi faktami, cytuję...
Skup interwencyjny jabłek -...
jeśli rzucasz pewnymi "faktami", które to...
Ardanowski: Przetwórnie...
Ja lubię prowadzić dysputę bez owijania w...
Skup interwencyjny jabłek -...
Nie ma ceny bo PSL zakłady posprzedawało -...
Skup interwencyjny jabłek -...
Wielu ma pogląd,. że wszyscy sadownicy, bez...
Komunikat sadowniczy -...
kazdy powinien mocno przeanaliziwac zasadnosc...
Skup interwencyjny jabłek -...
Juz nie bierze ? CZY JESZCZE NIE BIERZE ? bo...
Skup interwencyjny jabłek -...
Czyżby pierwszy sadownik PiS, Pan radny...
Komunikat sadowniczy -...
'Musimy pamiętać, że jeszcze kilka bardzo...
Skup interwencyjny jabłek -...
Elizówka (Lubsad) już nie bierze, do...
Skup interwencyjny jabłek -...
W sandomierskim są obecnie 3, a nie 4...
Polska powinna być...
Pić nikt nie chce, bo nikt nie produkuje...
Polska powinna być...
Temat wraca co roku, jesienią, od lat......
Skup interwencyjny jabłek -...
Jedno jest pewne, 25 gr nie uratuje naszych...
Ardanowski: Przetwórnie...
No jak by się rząd zgodził to by nie było...
Ardanowski: Przetwórnie...
czy firma Eskimos jest w KUPS ? nie jest i...
Ardanowski: Przetwórnie...
Firma ESKIMOS S.A dotychczas zajmowała się...
Ardanowski: Przetwórnie...
Z informacji internetowych wynika, że nie...
Skup interwencyjny jabłek -...
– Jabłka przemysłowe przyjmujemy na...
Skup interwencyjny jabłek -...
"W umowie rolnik znajdzie cenę - 25 groszy...
Skup interwencyjny jabłek -...
W zakładach grupy producenckiej Lubsad w...
Ardanowski: Przetwórnie...
Mam pytanie-po ile firma Eskimos płaciła za...
Sadownicy rozdają jabłka...
A ja jestem takiego zdania, że taka osoba...
Ardanowski: Rozpoczyna się...
Jeżeli nic się nie zmieni, to silne lobby...
Skup interwencyjny jabłek -...
Przedwyborczy bełkok osiągnął już takie...
Skup interwencyjny jabłek -...
Tona jabłek zajmuje jakieś 2m3, 80 tys. ton...
Sadownicy rozdają jabłka...
Może takie działania uświadomią...
Skup interwencyjny jabłek -...
Brawo Adminie za wspaniałą ilustracje...
Skup interwencyjny jabłek -...
Spokojnie...sami doskonale wiecie że jest to...
Sadownicy rozdają jabłka...
Nie popieram. Koszty poniesione. Rozdawanie...
Skup interwencyjny jabłek -...
Cytując klasyka: Ot i nastał koniec na...
Skup interwencyjny jabłek -...
widzisz jaceo1 , Twoją wadą jest ze za...
Skup interwencyjny jabłek -...
A ja bez Kozery powiem, że dwa skupy...
Pół miliona ton jabłek...
Ja zajmuje sie rwaniem przemysl lezy sobie...
Skup interwencyjny jabłek -...
sezon na jabłka przemysłowe trwa na dobre...
Skup interwencyjny jabłek -...
chodzi o 80 ton dziennie ale dla redachtorow...
Skup interwencyjny jabłek -...
'' Oba skupy w ciągu doby są w stanie...
Pół miliona ton jabłek...
kojocina, a kto Ci kaze podpisywać umowę...
Skup interwencyjny jabłek -...
80tys ton a limit 500tys. Więc będą...
Skup interwencyjny jabłek -...
80 tyś ton na dobe tydzień i po jabłkach ...
Pół miliona ton jabłek...
Podpiszesz umowę i dostaniesz termin 20...
Pół miliona ton jabłek...
Od dziś wybranych punktach skupu rolnicy...
Pół miliona ton jabłek...
Eskimosie (akcje od piątku z 30 gr na 41...
Pół miliona ton jabłek...
Tak ale już biorą nie podam szczegółów...
Pół miliona ton jabłek...
Uprzejmie informujemy, iż z przyczyn...
Pół miliona ton jabłek...
Przecież to oficjalne info, że w pn już...
Pół miliona ton jabłek...
Najgorsze jest jak ktoś jest niewiarygodny....
Pół miliona ton jabłek...
Jest po 13 , listy nie ma. Już na wstępie...
Pół miliona ton jabłek...
Jak oceniacie cały ten skup? plus: dobra...
Sadownicy rozdają jabłka...
Brawo! Świetny pomysł na akcje...
Pół miliona ton jabłek...
A te przepisy to żywcem przepisane z...
Pół miliona ton jabłek...
Wlasnie dla tego ze jest nadprodukcja... i...
Pół miliona ton jabłek...
i pogrążaniem polskiego sadownictwa, a w...
W Lidlu jabłka z Chile i...
Mi wydaje się dziwne co politycy mają do...
Pół miliona ton jabłek...
A co do powiedzenia ma prezes Zwiazku...
Pół miliona ton jabłek...
Poprzednia pula PROW była w czasach przed...
Pół miliona ton jabłek...
Chodziło mi o nabory z poprzedniego okresu....
Pół miliona ton jabłek...
Ja twierdzę, że na dopłaty do karczowania...
Pół miliona ton jabłek...
Trochę się mylisz. Cóż z tego, że można...
Pół miliona ton jabłek...
Wyraziłem swojego czasu opinie,że potrzeba...
instagram