Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2020_INFO_KARTA
2020_Captan_80_WG

Polska chce dłuższych sankcji wobec Rosji

Polska chce, by sankcje wobec Rosji za agresję na Ukrainę były przedłużane nie o 6, ale o 12 miesięcy - mówił w poniedziałek (17.06) szef MSZ Jacek Czaputowicz, który Luksemburgu brał udział w spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych.

Sprawa nie była omawiana podczas posiedzenia unijnej Rady ds. Zagranicznych, jednak szef polskiej dyplomacji powiedział o niej, relacjonując wizytę na Ukrainie, którą złożył wraz z minister spraw zagranicznych Szwecji Margot Wallstroem. Dalsze dyskusje w tej sprawie mają być prowadzone na niższym szczeblu.

Była okazja, żeby o tym powiedzieć (...). To wymaga dalszych prac. Te prace będą prowadzone. Naszym zdaniem to byłoby właściwe rozwiązanie, natomiast jaka będzie ostateczna decyzja, zobaczymy - powiedział Czaputowicz.

Czaputowicz podkreślał, że gdyby wprowadzono proponowane przez Polskę rozwiązanie, wówczas Unia Europejska nie wracałaby co pół roku do dylematu co zrobić z Rosją. Jak argumentował, nie widać zmiany postępowania Kremla wobec Ukrainy, dlatego warto, by UE odpowiednio zareagowała.Szef polskiego MSZ poinformował Radę o swojej niedawnej wizycie w Kijowie, którą odbył wspólnie z minister spraw zagranicznych Szwecji Margot Wallström. Podkreślił konieczność kontynuacji wsparcia UE dla aspiracji europejskich Ukrainy. Zwrócił również uwagę na agresywną politykę Rosji wobec Ukrainy i potrzebę adekwatnej reakcji UE.

W tym duchu zaproponował przedłużenie obowiązujących sankcji sektorowych o kolejne 12 miesięcy oraz wpisanie na listę sankcji indywidualnych osób odpowiedzialnych za tzw. paszportyzację.


REKLAMA
2020_Pronutiva

komentarze (61):

dodaj komentarz
simpson
simpson 18.06.2019 18:25 To nie Polska chce tylko Jacek Czaputowicz.Nie wiem czy gdyby zrobić referendum to nawet część osób z miasta było by za zniesienie sankcji

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 18.06.2019 21:02 Dwa tygodnie temu w Budapeszcie na spotkaniu dotyczącym rynku owoców Grupy Wyszehradzkiej, Przewodniczący Parlamentu Węgierskiego pytał wprost: Dlaczego Polska, kraj najbardziej dotknięty embargiem, składa jako pierwszy wniosek w Radzie Europy o przedłużenie sankcji wobec Rosji? No właśnie , pytał mnie o to Węgier. A dlaczego u nas nikt nie zadaje tego pytania? Dlaczego my mieszkańcy wsi nie zadajemy go tym , którzy decydują o naszej przyszłości? Dlaczego nasze być, albo nie być zależy od ludzi, których utopijne idee mają się nijak do rzeczywistości? Dlaczego realne problemy wsi i ich przyczyny przysłaniają nam problemy wydumane albo drugoplanowe, ordynowane nam przez pokrzykujących zwykłych chłopskich głupków, którym ktoś powiedział, albo im samym się zdaje , że są trybunami ludowymi i jedynie słusznym sumieniem wsi. Smutne to...
artemida
artemida 19.06.2019 06:44 Jaceo, widzę że jesteś pesymistą, uważasz że nie może być gorzej... Optymista powie że może...
Zaczyna się KAMPANIA WYBORCZA... tym razem dość przejrzysta /moim zdaniem/, brutalna, pełna kłamstw i obiecanek. Wyciąga się wszystko - Smoleńsk, gejów, sutanny, PZPR, narodowców... Im kto bardziej podsyca nienawiść do rodaka tym większy patriota... To samo tyczy sąsiadów zza Buga i zza Odry... No i hasła - nie wprost - zadłużymy się i damy/kupimy głosy jako że jeżeli ktoś liczy że pieniądze urosną na polu to, jak widać może być susza... No a po suszy oddamy władzę - niech się inni martwią.
artemida
artemida 19.06.2019 07:59 No i ta młocka vatem... Władza trzyma dzierżysko, gązba już gorąca a bijak coraz cieńszy. Trwa to prawie cztery lata i CO? A no widzę że same plewy lecą, wiatr je roznosi - gdzie ziarno w postaci spraw sądowych, gdzie oskarżeni, gdzie odebrane majątki przestępców, gdzie wyroki?
jacenty82
jacenty82 19.06.2019 08:16 jaceo - smutne jest to że ideologia zakłóca logiczne myślenie. Jednak na horyzoncie nic lepszego nie widać, oby nie było gorzej.
SlawekS
SlawekS 19.06.2019 08:29 Kolejne dwa wpisy Artemidy nic nie wnoszące do tematu...Przeczytaj wpis Jaceo1 jeszcze raz i skończ aspirować do miana "chłopskiego głupka" pokroju tego, który na spotkaniu z Morawieckim w Sandomierzu pokrzykiwał, że polska wieś jest niszczona poprzez "naukę języka obcego w szkołach", wszystko po to, aby "nasze dzieci mogły jechać pracować na zachodzie". Taki oto przekaz później trafił do relacji telewizyjnych z protestu, bo akurat ten krzykacz był najgłośniejszy w tłumie. W tym samym czasie wiele spraw dotyczących sadowników przeszło bez walki. Wzorem powinien być KUPS, który lobbuje swoje interesy na szeroką skalę. O naszych problemach mało kto wie, poza tym, że się "wiecznie nie opłaca".
Espuma
Espuma 19.06.2019 09:22 artemida masa ludzi siedzi w aresztach za Vat (nawet z miej okolicy pewien "biznesmen") a po drugie o wiezięniu to SĄD decyduje a nie politycy. Nadzwyczajna kasta ludzi która za kradzież roweru skazuje na rok wiezienia bez zawiasów a milionera złodzieja na rok w zawieszeniu. Już rozumiesz ? a co do gejów i sutann to akurat TVN podpala ludzi cały czas. Niestety z kościołem jeszcze nikt nie wygrał, a za gejami też ludzie nie staną murem którzy mówią Że głosujacy na Pis to "stare ku*wy". Także rzucają kulami w płot a Pis robi swoje. Jesienią będa mieli ponad 50 %
Green25
Green25 19.06.2019 13:35 @Espuma
Wszystko OK. tylko co stoi na przeszkodzie aby ten rząd utrzymywał jako takie kontakty z Rosją. Przecież nie musimy się kochać , ,ale obecnie to wszystko działa wręcz komicznie . My kupujemy od nich co rok góry węgla (niektórzy twierdzą że pochodzi z terenów okupowanej wschodniej Ukrainy) a oni na swym podwórku nie chcą widzieć nawet ogryzka ze znaczkiem PL. Nie sądzisz że dziwacznie to wszystko wygląda?
Espuma
Espuma 19.06.2019 18:53 a co ma Vat do Rosji bo przechodzisz z jednego tematu do drugiego. Dlaczego nikt nie pamięta (albo nie chce pamietać) że embargo wprowadzono za rządów Po- PSL bo Sikorski machal szabelką przed nosem Rosjan ? o tym jakoś nikt nie wspomina. Ja nie jestem zwolennikiem kłócenia sie z sąsiadami zwłaszcza z Rosją ale fakt jest taki że oni to mają nas głęboko gdzieś i jakby mogli to by Polskę zbombardowali i zaorali. Jak Putina przekonać aby laskawie zaczeli brać nasze owoce - nie wiem. Być może mam za krótki intelekt. Rosja nigdy nie była naszym sprzymierzeńcem i nie bedzie. Czy to sie komuś podoba czy nie.
jacenty82
jacenty82 19.06.2019 21:59 Espuma - przypomnij sobie kto rozgrzewał do boju Ukraińców na Majdanie. Z tym VAT-em to zdecydowana większość ludzi ma coś na sumieniu. Jedź na Bronisze, kup skrzynkę jabłek i ciekawe czy dostaniesz fakturę lub paragon. To że na jesieni będą mieli 50% to w to nie wątpię, nawet już trzymam za to kciuki, niech ciągną dalej tą swoją politykę i zobaczymy co z tego wyjdzie. W gospodarce tak jak w gospodarstwie głupie decyzje przynoszą swoje skutki dopiero po kilku latach, a delikatna zapaść gospodarcza może pobudzi trochę ludzi, bo to co teraz się dzieje to jest masakra. Tak jeszcze tak nie było w dziejach ludzkości. Masa ludzi nie szanuje pracy, nie pracuje, ma co zjeść, co wypić, ludzie są zblazowani, rozkapryszeni. Nie pamiętają co było 60 czy 70 lat temu.
Espuma
Espuma 20.06.2019 08:50 chodziło mi o mafie co wyprowadzały po 100 mln zł a nie o babke z targu handlująca warzywami. Jak na razie kraj nie upadł a po 2 latach miała być zapaść, bezrobocie 5 %, spólki państwowe notują rekordowe zyski ( w tym LOT który miał być sprzedany bo przynosił straty). A to chyba za czasów Tuska zabrano z OFE 150 mld zł aby łatać dziure bo był nadmierny deficyt. Teraz przynajmniej wiadomo że tak kasa idzie do rodzin a nie do złodziei. A kto co z tym zrobi i czy bedzie pracował to już jego sprawa. Raczej za 500 zł nie wyżyje nie pracując.....również jestem ciekaw co przyniosą następne lata, Ja akurat należe do tych co trzymają kciuki aby było jak jest albo i lepiej niż aby pieprzła gospodarka bo to sie sporo ludzi w tym kraju modli....do tęczowej Matki Boskiej
artemida
artemida 20.06.2019 09:12 Espuma - może ten biznesmen siedzi niewinny? Masz rację G 25 - my z prawosławnymi nie mamy się kochać ale handlować na równoprawnych zasadach a nie my bierzemy węgiel a nie możemy sprzedać jabłek.
Espuma
Espuma 20.06.2019 10:29 no to jest taka rozmowa.....Vat vat nikt nie siedzi bla bla. Jak sie okazuje że siedzą to a może nie słusznie ? wątpie aby kogoś wsadzili do aresztu bez dowodów. Wystarczy prosta kontrola skarbówki. Tu nie ma żadnego dochodzenia na miare Sherlocka Holmesa i Watsona. napisz maila do Władimira i sie go zapytaj czemu nie chce naszych jablek. Może mu nie smakują ?
kiedyś jakiś kretyn wymyślił akcje "jedz jabłka na złość Putinowi"....opłacało mu sie robić na złość ?
artemida
artemida 20.06.2019 10:34 j82 - to co piszesz, czyli budować na gruzach, ten scenariusz przerabiany był w Rzeczypospolitej PO stanie wojennym.
Grecy brali, brali bo dawali a teraz emerytury spadły im o 40%. Rozumiem że takie stanowisko mogą prezentować obywatele RP urodzeni "przed wojną". Im młodsi tym bardziej winni być ostrożni w formułowaniu oczekiwań od tego jak ma być rządzony kraj.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 18.06.2019 21:37 Może nasze służby specjalne donoszą o czymś co nigdy się nie dowiemy? Putin się zbroi , jego myśliwce ciągle naruszają przestrzeń powietrzną krajów bałtyckich, Szwecji, jest to opisane. To zmusza do podejmowania decyzji które mają osłabić wielki kraj. A że zakładnikiem są interesy handlowe, to przykre, ale oni tam kierują się inną racją stanu. Wystarczy że kiedy zestrzelą jakiś samolot, lub Ruski wtargnie i wtedy go zestrzelą, i może byt pretekst do wojny. I przez to to wszystko.
Green25
Green25 19.06.2019 11:33 Nie sądzę...wydarzenie w Smoleńsku (katastrofa/zamach ,niech każdy wybierze sobie według własnego uznania odpowiednią wersję) zamroziło całkowicie wszelkie kontakty zarówno gospodarcze jak i dyplomatyczne.Naczelnik państwa obrał kurs całkowicie "anty" i myślę że kieruje się w dużej mierze prywatną niechęcią.No cuż...nie ma co ukrywać sadownicy na tym stanie rzeczy bardzo cierpią i jak ktoś uważa inaczej to jest mało doinformowany mówiąc delikatnie.To jest wielka polityka,jacyś tam sadownicy nie brani są pod uwagę.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

radekklimat
radekklimat 19.06.2019 07:09 Takie zagrywki sa antypolskie, z rosja powinnismy handlowac bo zachod nigdy nas nie powazal i to sie nie zmieni, z reszta ruskich tez kazdy zawsze mial w dupie ale to oni w naszej czesci swiata sa.najsilniejszym panstwem
advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 19.06.2019 12:11 Ekhm. Najsilniejszym?;). Miltarnie ,moze.... Ekonomicznie to karzeł . Ekonomicznie najsilnijsze są Niemcy i kropka.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

borowik90
borowik90 19.06.2019 09:06 Patologiczna sytuacja. Lud ociemniały, taka prawda. Wszyscy narzekamy, głównie w internetowych odmętach, a wybieramy sobie by rządzili nami same kanalie, zdrajcy, alkoholicy, kapusie itp itd. Podstawą jest to, że władza jest dla ludu i ma słuchać głosu ludu. Jest dokładnie na odwrót, państwo Orwellowskie. Większość z nas ma powyżej uszu tej pseudo wojenki z Rosją. Chcemy z nią normalnych stosunków, normalnego partnerstwa handlowego. A takie stado baranów sobie rocznych sankcji życzy. To nam fundują. To polscy politycy zabiegali usilnie w UE o to by zwiększyć bezcłowe kontyngenty na ukraińskie towary. Wchodzenie w dupę Ukrainie staje się już obrzydliwe, poniżają nas na każdym kroku... No cóż chocholi taniec trwa!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jancyk
Jancyk 19.06.2019 11:43 Widzisz..... ? Jak ci nasi są tacy źli, to idź pocałuj Putina w dupe, lub jego namiestników, a nuż może tobie samemu pozwoli powiedzmy 100 t. Choć byś nie wiem jak rozmawiał to nie rozbijesz zabetonowanego mózgu. Jest tyle innych krajów Portugalia, Chiszpanja, itd. co są daleko i nie mają PISu i mają to samo. Przecież mogą tylko dla swojego kraju wynegocjować kontyngent powiedzmy 500 tys. ton. I co ? Zobaczycie że będzie coraz gorzej, bo ten carowi marzy się odtworzenie dawnego ZSRR. A on nie ma innej możliwości jak zająć te tereny. I ma gdzieś ten handel, bo zwykłemu ruskowi wystarczy kromka chleba, i flaszka samogonu, se nie krzywduje.
borowik90
borowik90 19.06.2019 14:07 Ty piłeś coś może na tym słońcu, że Ci do główki uderzyło??? Zejdź do cienia, chyba, że nadajesz z Kijowa. Jest grupa państw w UE która chce złagodzenia bądź zniesienia sankcji. Już miał dawno zająć Ukrainę i coś wam to straszenie nie wychodzi. Powiedz lepiej co się marzy USA, co się marzy Zachodowi, Izraelowi? Ile rządów już obalili za pomocą swoich agencji, ile państw rozwalili i zaprowadzili w nich chaos, ile prochów przerzucają z Bliskiego Wchodu, ile bomb "omyłkowo" zrzucili na cywili (w tym ze zubożonym uranem pod naszymi nosami)...wymieniać można bez końca. Brednie Waść wypisujesz. PS. nie mam jabłek i nigdy nie miałem

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

zlosliwiec
zlosliwiec 20.06.2019 12:16 Co toza sankcje .... ze my im nie sprzedajemy czego mamy za duzo ? Sankcje były by wtedy gdyby unia nie kupowala np wegla ropy gazu to może by ich dotkneło .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jancyk
Jancyk 20.06.2019 16:00 Widać że na tym portalu to jedna lewica, nie mylić z tą dawną, bo po przemalowaniu dba o interesy tylko bogatych, lub oligarchów po komunie. Jedni PZPR rozkradli Polskę dając ochłapy robotnikom, a drudzy po przemalowaniu stworzyli luki w prawie by wyprowadzić setki miljardów za pomocą vatu. Śmiech mnie bierze jak wpuścili na pierwsze miejsca Milera i jego kolegów, a o tyle co zajeli tamci miejsc w parlamencie komuniści, DOKŁADNIE o tyle samo miejsc dostali sami mniej niż w poprzedniej kadencji. Sprzedali własną kapote, myśląc że przyciągną tamtych wyborców.
Wyniki wyborów są jednoznaczne. Wieś poszła za PISem a większe miasta za opozycją, bo ludzie mają pamięć i nie dadzą nabrać się na obietnice które istnieją tylko do wyborów PO, PSL. Bez pokrycia. Czyli głupoty. Mądry Polak nie bedzie zadawał się z diabłem, choćby on miał najszlachetniejszy cel.
artemida
artemida 20.06.2019 16:52 Nie wiem czy oglądałeś przesłuchanie premiera Tuska ale prezentowany był wykres strat na VAT -ie. W ciągu 8 lat poprzedników 250 mld czyli ok 30 rocznie, W ciągu 3 lat /po naprawie Rzeczypospolitej ok. 100 mld czyli rocznie ok. 30 mld. Czyli nic nowego pod słońcem... Poza tym w ciągu prawie czterech lat nikogo(?) nie skazano!!! Kto chroni TAMTYCH naciągaczy???
michu
michu 21.06.2019 00:07 Na takie wywody byłego premiera pasuje powiedzenie, skoro było tak dobrze to dlaczego było tak źle.
artemida
artemida 21.06.2019 07:45 Na to jest bardzo AKTUALNA odpowiedź równie przewrotna jak Twoja; skoro jest tak dobrze to dlaczego wciąż jest źle. Na dowód tego w ostatnich dniach już DRUGI wiceminister d/s VAT-u odszedł z rządu a powinien dostać nagrodę która by "mu się należała".
Jak widzę, wciąż wymienia się uszczelki a przecieki jak były tak są.
michu
michu 21.06.2019 12:51 Ja sugeruję się tym co widzę i słyszę od ludzi. Media mówią to co im każą. Jedni widzą same ochy i achy, drudzy twierdzą że to wszystko bujda. W wypadku tych drugich to co najbardziej boli,to to że bardzo by chcieli żeby ich czarny scenariusz się sprawdził ! Coś niebywałego ! Wg zasady nie żeby było lepiej,tylko by sąsiad miał mniej. W sadownictwie często mamy kontakt z ludźmi mniej zasobnymi. Widzę i słyszę , że powodzi się im lepiej. Co więcej widzę u nich mobilizację, marzenia a wbrew sugestiom większe dochody nie idą na alkohol. Bo kraj jest silny nie elitami tylko bogactwem obywateli. I paradoksalnie mogę na tym stracić, bo chętnych do pracy mniej. Ale trzeba mieć świadomość, przynajmniej taką ja mam , że to właściwa droga.
A co do przecieków i uszczelnień. Hmm. Były i będą, byleby na jednej rurze. Bo do tej pory ta rura miała wiele dzikich przyłączy.
wania1234
wania1234 22.06.2019 07:03 Mamy najwyższe w historii spożycie alkoholu na mieszkańca, wiec zdecydowanie ludziom żyje się lepiej i wyższe dochody nie idą na alkohol :) Masz racje kolego kraj jest silny bogactwem obywateli, większość moich znajomych oprócz sadowników prowadzi działalności, wśród moich znajomych upadły 4 male sklepy z powodu wolnych niedziel, każdy z nich narzeka na działanie skarbówki która na sile szuka błędów, jakiś pomyłek bo pracownicy dostają za znalezienie czegoś takiego premie, bogactwa obywateli nie tworzy się tworząc nowe obciążenie podatkowe i dawajac im socjal, tylko robiąc coś zupełnie odwrotnego, teraz jest koniunktura w gospodarce, nasz kraj ma szanse nadgonić przepaść gospodarcza miedzy nami a zachodem, niestety wszystko to jest zaprzepaszczane przez ten rząd, do tego państwo dalej jest w zastraszającym tempie zadłużane
artemida
artemida 22.06.2019 07:20 Czyli - michu - popierasz scenariusz który przerabiali mieszkańcy Hellady /i padli / a później Grecji i popłynęli. Dla nich darmowa ryba była ważniejsza od wędki... dzięki której mieliby ryby. Zważ jedno, to co część społeczeństwa dostaje to czysty kredyt który trzeba będzie spłacać. Czasy tow. Gierka nie są tak odległe aby nie pamiętać że jego /stosunkowo niewielki kredyt/ dopiero niedawno spłacono. Ja chyba tego nie doczekam ale nasze dzieci /jak mawia mój znajomy wikary/ będą przecierać oczy ile im narosło w jednym miejscu a ile ubyło /w emeryturach/. Deficyt rośnie, inflacja rośnie, inwestycji nie przybywa, nauczycieli ubywa, kolejki w służbie zdrowia coraz dłuższe, wrogowie na Wschodzie i na Zachodzie... wg Ciebie... "to właściwa droga". Nie gratuluję, czytam to z troską o byt moich potomków.
SlawekS
SlawekS 22.06.2019 07:51 Artemida, sam to wywnioskowałeś czy mówili w telewizji? Tak czysto statystycznie patrząc na liczby:
1. Deficyt rośnie i rośnie - i nadal nie przekroczył dopuszczalnego progu.
2. Inflacja rośnie - a mimo to nadal jest poniżej zakładanego celu.
3. Inwestycji nie przybywa - a mimo to inwestycje są aktualnie jednym z filarów wzrostu PKB.
4. Nauczycieli ubywa - a mimo to jest ich nadal za dużo i bez znajomości mają problem ze znalezieniem etatu w szkole.
Nigdy nikt nie wskazał jasno ile tak naprawdę 500+ itp. kosztują budżet, znamy kwoty brutto. Spora ich część, 25-50% wróci jednak do budżetu w postaci różnych podatków. Skoro budżet miał się zawalić po ich wprowadzeniu, a jednak tak się nie stało, to można się domyślać, że jednak ten transfer powrotny jest spory.
Uważajcie o co prosicie, a nuż jakaś władza zacznie naprawiać Wasz problem zmieniając 500+ w ulgę w podatku dochodowym i celem ujednolicenia opodatkowania społeczeństwa wprowadzi taki podatek w rolnictwie....
artemida
artemida 22.06.2019 07:59 Między nami jest jedna różnica - Sławku - Ty swoje przemyślenia prezentujesz w oparciu o przemówienia ja o statystyki a to jest różnica jak między koniem a koniakiem.
SlawekS
SlawekS 22.06.2019 08:22 Które statystyki :D GUSu, NBP, agencji ratingowych? A przepraszam, zapomniałem - statystyki TVNu. Akurat ja wyznaję politykę opartą na liczbach. Jeżeli masz inne liczby dla punktów 1-3, to je pokaż. Ale idę o zakład, że nawet nie znasz zalecanego rocznego progu zadłużenia w UE, celu inflacyjnego, czy składowych aktualnego wzrostu... Ucinając spekulacje, liczby te dostępne są też np. na onet.pl czy wp.pl, które są skrycie antyrządowe, TVP nie jest ich jedynym dysponentem.
Espuma
Espuma 22.06.2019 09:44 jakoś za czasów Tuska nie było 500+ (ten program boli tych co nie dostają, a jak sasiad ma trójke dzieci to już wogóle najlepiej jakby go okradli) a musieli zabrać 150 mld z OFE i podnieść wiek emerytalny aby nie wejść w strefe nadmiernego deficytu. Co ciekawe dług zmniejszył sie o 130 mld, a 20 mld wyparowało. Co powiesz artemida że kryzys był 8 lat ? nie rośmieszaj mnie. Raz piszesz że kraj sie zadłuża i kraj padnie za chwile piszesz że tego nie dożyjesz. Chyba nie wybierasz sie na tamten świat tak prędko ? Jakoś 4 lata mineły i nic nie upadło.
artemida
artemida 22.06.2019 11:49 Rasputinowi / nie raz Putinowi/ zamachowcy podali w winie śmiertelną dawkę trucizny "A MIMO TO" przeżył.
Kraj to nie jeden człowiek i od paru nie trafionych decyzji się nie przekręci ale jak pokazuje przykład Grecji gdzie sporo lat rządził współrodak Papandreu można tego oczekiwać, jako że pieniądze "na drzewie nie rosną", jak myślą niektórzy...
Espuma
Espuma 22.06.2019 15:00 Grecja zbankrutowala bo właśnie nie radzila sobie ze ściąganiem podatków, a pracownicy dostawali premie za mycie rąk 400 eur miesiecznie i za nie spóznianie sie do roboty 600 eur, a na emeryture przechodzili w wieku 53 lat. To tak z grubsza. U nas ludzie tyrają jak woły prawie do samej starości. Bez zbędnych premii i dodatków. To co teraz idzie do rodzin kiedyś szło do złodziei i dobrze o tym wiesz
artemida
artemida 22.06.2019 15:38 Gdzie ci złodzieje co mnie okradali z mojej nędznej emerytury??? Falenta to chyba nie z tej firm co nie płaciły bo został skazany za słuchanie tego co nie powinien, choć majątek miał że ho, ho... Za byłym posłem Burym smród się ciągnie od 7 lat choć nie za VAT, podobnie senator Kogut... Toż tu chodzi o MILIARDY NIE MILIONY...
Espuma
Espuma 22.06.2019 16:16 Masz niżej linki do zatrzymań. I jeszcze ci moge ze 30 takich podesłać gdzie są rozbijane cale grupy kradnące nie milion a 50 milionów albo 100. Ale w TVNie i Wyborczej cisza na ten temat to skąd możesz wiedzieć o zatrzymaniach....lepiej pieprzyć na okragło o teczowych wyznawcach z durszlakiem na łbie co wierzą że światem rządzi potwór z makaronu i że ich ktoś "prześladuje"
wania1234
wania1234 22.06.2019 23:58 kolego Espuma, masz poczytaj bo ewidentnie nie wiesz co doprowadziło do kryzysu w Grecji https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_zad%C5%82u%C5%BCenia_w_Grecji
cichon40
cichon40 23.06.2019 09:18 Espuma z jednym co napisałeś mogę się z Tobą zgodzić to,że u nas ludzie tyrają jak woły do samej starości,a nawet i nie rzadko na starość i to się nie zmieni nawet z ich tymi wszystkimi plusami

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 20.06.2019 17:04 nie skazano bo kasta sędziów ich broni. Ale poczekajmy do jesieni, potem pani Gersdorf wyruszy na emeryturke i program CELA+ ruszy. Będą spieprzac do Izraela i Moskwy tak jak Czarnecki w bagażniku. Skończy sie mafia która rozkradła ten kraj przez 25 lat robiąc z ludzi parobków

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jancyk
Jancyk 20.06.2019 17:49 Ależ jak nie skazali :: ! Wpiszcie sobie " Skazani za udział w mafii Vatowskiej ", co chwila odkrywają całe grupy, - http://www./informacje/kielce-33-osoby-skazane-oszustwa-podatku-vat/,
https://niezalezna.pl/263841-mocny-cios-cbsp-w-mafie-vat-owskie-czesc-zatrzymanych-moze-spedzic-za-kratami-nawet-25-lat
http://gazetaolsztynska.pl/379832,Wyrok-w-sprawie-mafii-paliwowej-Predator-skazany-na-10-lat.html
To były linki z opisem.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 22.06.2019 16:35 Właśnie. Mnie też to dziwi że TVN nigdy nie pokazuje informacji o przestępstwach gospodarczych , a pokazuje wszystkie najokrutniejsze zbrodnie, jak to matka zabiła swoje dziecko itd. Znaczy że chce żeby ludzie kradli , albo jest za tymi co pustoszą budżet. Ale wtedy trzeba podnosić podatki, albo chociaż ich nie obniżać, taka jest prawda.
Espuma
Espuma 22.06.2019 16:37 bo to jedna mafia. Pochanke z TVNu to córka księgowej złodziejskiego FOZZ. Tam jest połowa żydów i potomków Rosjan z pozmienianymi nazwiskami na Polskie
janekr
janekr 22.06.2019 23:17 nawet na forum ta pieprzona propaganda dotarla.pies was j.....ł trolle jedne. mamy w dupie tvn a jeszcze bardziej tvpis

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 22.06.2019 17:14 Czytam i... oczom nie wierze...hmm
decosta
decosta 22.06.2019 17:29 Ja też nie wierze ,że do tej pory nie jest rozliczona dawna władza a co ciekawe nawet niektórzy dostali się do europarlamentu w nagrodę .To co my wiemy to jest tylko malutki procent tego kto dogadał się w 1989 przy okrągłym stole tak ,żeby komuchy mogli spokojnie sobie żyć i brać do nie dawna emerytury nawet po 20 tyś a zwykły szary zjadacz chleba za 800/1000 zł .
artemida
artemida 23.06.2019 09:16 Decosta, czy znasz kraj gdzie poprzednicy zostali rozliczeni choćby to byli najwięksi zbrodniarze. Trochę interesowałem się tematyką - ja nie znalazłem. Ot, jakieś pozorowane, szybko umarzane/zapominane kary. Generał Patton kiedy zajął Bawarię pozostawił prawie cały hitlerowski rząd landu. Na krytykę odpowiedział - tak, byli rządem faszystowskim ale TO SĄ FACHOWCY. I tak to się kręci na całym świecie...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

advocatusdiaboli
advocatusdiaboli 23.06.2019 04:22 Patrząc jak sprawnie Rosja i Amerykanie dogadali się w sprawie Mołdawii ,(następna Gruzja a wcześniej Armenia) los Ukrainy jest raczej przesądzony. A kto wie czy nie Białorusi. Dla nas to dobra informacja o tyle ,że nie dzielą się nami ,natomiast dla sadowników idą cieżkie czasy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 24.06.2019 18:02 Polityka idzie dlatego ze poprzez nie rozliczenie tych komuchów po 90 roku doprowadziło do tego co mamy, z powrotem do koryta sie dostali i europarlamentu kacyki rozne, Wszystko poszło w obce łapy niemieckie, przetwornie robia co chca.. Ale coz mozna było zrobic z takim prezydentem wtedy jakiego mielismy w 90roku.Juz chyba Stan Tyminski byłby wtedy lepszy.
Green25
Green25 24.06.2019 21:07 Zastanawia mnie jedno...tyle minusów wyłapał Marcin8787 ale tak między bogiem a prawdą sporo prawdy napisał...no może poza tym tajemniczym Stanem Tymińskim który pojawił się znikąd a uzyskał całkiem przyzwoity wynik...Ówczesny pan prezydent był faktycznie marionetką w rękach komunistów który zasiadał urząd fasadowy tylko po to aby nie było niepokoi społecznych .To co się działo w latach 90-tych to największa grabież tzw. nowej wolnej RP.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 24.06.2019 21:40 Mnie też zastanawia, czemu po wpisie Marcina ludzie chcą " komuchów". Widać marzy im się komuna i bieda, bo wtedy jest prawie bezpłatna siła robocza. Ale wtedy też ludzie nic nie kupują.
Espuma
Espuma 25.06.2019 08:13 były grupy ludzi którym wtedy było dobrze i podorabiali się ogromnych majątków. Tyle w temacie

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Abukk
Abukk 24.06.2019 22:37 Sądząc po Twoim nicku zapewne i Ty (jak i zresztą ja) urodziłeś się już w wolnej Polsce, więc skąd masz wiedzieć jak naprawdę było, jak żyło się badylarzom i sadownikom. Wiem jedno, majątek jaki wypracowali za komuny moi przodkowie naprawdę ciężko jest wypracować dziś, zwłaszcza jeśli nie ma się głowy i odpowiedniej moralności do kręcenia lodów na ARiMR
Espuma
Espuma 25.06.2019 08:12 a jaki był zbiór jablek wtedy a jaki jest dziś ? jest chyba "drobna" różnica w ilości.......
Abukk
Abukk 25.06.2019 08:55 No właśnie, bo dziś ludzie kupują rzeczy których nie potrzebują, za pieniądze których nie mają. Tzn zwiększają lub co gorsza rozpoczynają produkcję na kredyt / dotacje. To jest chytry plan tych z góry, albo ich głupota, ale przypuszczam że raczej plan UE jak zrobić z nas ich wyrobników. P. S Ludzi na całym świecie i w Polsce też przybyło, a tak pewnie z miliard...
Abukk
Abukk 25.06.2019 09:09 Koło się zamyka i wychodzi w czym jest problem, nie koniecznie w wielkości produkcji, ale w zdolności do jej exportu. Zdolności nam jednak wybitnie brakuje. Rządzący nam nie pomagają, można odnieść wrażenie że wręcz utrudniają. Jak żyć?
SlawekS
SlawekS 25.06.2019 09:38 Za to sadownicy sami sobie też wybitnie pomagają w poprawie zdolności eksportowych - widać to po tym jaki materiał szkółkarski znikał z targowisk dzięki promocyjnym cenom (idaredy, jonagoldy, szampiony, glostery). Produkując odmiany, które świata nie zawojowały poza rynkiem wschodnim, ciężko myśleć o nowych szansach. Jak się popatrzy kto eksportuje na świecie, gdzie to robi i jaki ma asortyment, to nasze zdolności konkurencji są praktycznie żadne....
Abukk
Abukk 25.06.2019 10:48 To może jest jednak jakieś pole do działania Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach? Cóż, lepiej zamknąć...
SlawekS
SlawekS 25.06.2019 11:57 Instytuty mogłyby się zająć choćby rzetelnymi badaniami środków na użytek nas sadowników, żeby zweryfikować ich "cud" działanie na plony. Aktualnie ciężko mieć do nich zaufanie, przy tak bliskiej "współpracy" z firmami chemicznymi. Poza tym, popieram pomysł centralizacji badań. Nie widzę sensu, żeby płacić za dublowanie badań w różnych ośrodkach, często w regionach kompletnie oderwanych od sadownictwa np. na pomorzu...
artemida
artemida 25.06.2019 17:50 Diagnozę w sprawie eksportu postawiłeś SlawekS /chyba trafną?/... czas na wnioski.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 25.06.2019 22:14 Doradcy z instytutu tez głupot nawymyslali swego czasu, np namawianie na pryskanie w bloku discusem załatwiło na zawsze chyba dobra grupe chemiczna. za to to ktos powinien odpowiedziec karnie. A co do badan to zgadza sie ze firmy reklamuja i tyle, prosty przykład z giberlina jako cud na mróz.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Pracownicy do zbiorów owoców, pomożecie ?

Na zakończenie dzisiejszej Konferencji malinowej organizowane przez firmę Agrosimex jeden z...

UOKiK: Kontrole żywności - nowa jakość

Od 1 lipca nastąpi fuzja kontroli jakości żywności w jednej wyspecjalizowanej instytucji...

Nadal zagraża nam susza - "Raport Stop suszy! 2020"

Choć po ostatnich opadach wilgotność gleby w wielu regionach Polski poprawiła się, nadal...

UE nie dba wystarczająco o rolnictwo ?

Copa i Cogeca przyjęły do wiadomości i przeanalizowały wniosek w sprawie przyszłych...

Całkowita klapa eksportu jabłek do Chin

Całkowita klapa eksportu jabłek do Chin. Wg GUS polskim hitem eksportowym do Chin są:...

Jabłka w kształcie serca

Valery Podolsky to doświadczony inżynier i biznesmen, który zaprojektował i opatentował...

Najnowsze ogłoszenia

Kupię skrzyniopalety

23.02.2020 21:30 autor: kaktus5

Brona aktywna 190cm z wałem pakera Maschio

23.02.2020 20:34 autor: burza1987

skrzyniopalety

23.02.2020 18:07 autor: gogler

Opryskiwacz tifone vento 1500

23.02.2020 17:38 autor: kasia

słupki betonowe 2,80

23.02.2020 16:21 autor: kwiesz

opryskiwacz agrola optimum

23.02.2020 16:17 autor: kwiesz

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

kosiarko-rozdrabiacz
kosiarko-rozdrabniacz,uzywany 2 sezony -cena...
Na całe szczęście dziecko...
Jesteś producentem czy konsumentem?
Na całe szczęście dziecko...
Wole te ordzewiałe, niewybarwione i...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Jakby emocje związane z tym tematem...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Czy decyzja o wzroście sen wpłynie na...
KRIR: Problemy rolników z...
Ale brednie. Śpiewke o kredytach i o...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Ta wielka akcja eurokratów rzekomej walki o...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Trochę masz rację, że często w napoju...
ZSRP: Sadownicy muszą mieć...
Może gdybyśmy operowali na wolnym rynku a...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Cenę kształtuje świat, popyt, oraz podaż....
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Witam. No cóż, podatek jest podatkiem i...
Robot do cięcia drzew w sadzie
A ja po staropolsku, /do cięcia/ "najlepsza...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Z tego co wiem ,to projekt zakłada,że z...
Podłączone do internetu...
Większość podziwia Einsteina za jego...
ZSRP: Sadownicy muszą mieć...
Albo wolny rynek i wolne ceny jak były od...
ZSRP: Sadownicy muszą mieć...
A jakby tak wprowadzić obowiązkowe umowy...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Co mnie dziwi... Tego artykułu jeszcze nikt...
EPA: Glifosat nie stwarza...
No i po klopocie GLIFOSAT W MIARĘ BEZPIECZNY...
Robot do cięcia drzew w sadzie
Akcja jak w horrorze ...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Podejrzewam że deweloper szukał działki....
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Jak sądzę, będzie ciekawie... Spór się...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
W Agrobiznesie pokazywali jak jakiegoś...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Odbiegając od tematu, dziękuję za minusy...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Najgorzej jak przyjedzie taki z Pan z miasta...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Szkoda popadać w panikę sam mam kwatery...
Zmieniające się...
"Zielony dobrostan" na hektarowej działce...
Jabłko YELLO® rusza na...
Wychodowali w Japoni (chyba) a kasę robią...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Plan to może i miał sens gdyby powstał...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Każda gmina powinna mieć uzgodniony i...
KOWR przejął produkty i...
Kogoś to dziwi? Tak miało być.
KOWR przejął produkty i...
Dziwne ,w TVP INFO nic nie mówili.Pewnie w...
Współpraca na rzecz...
Pierwszych dwanaście instytucji, wspartych...
Pada, ale…aby nie było...
W wiosce jest staw około 0.7ha. Niemcy...
Ministerialna opłata...
Na San Escobar Latynosi/Metysi/Kreole/Murzyni...
Pada, ale…aby nie było...
Pamiętam takie zastawki na cieku...
Rosja: Zniszczono polskie jabłka
O co chodzi? Czyż, w ramach reperkusji nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
sadownik powinien otrzymywać pieniądze za...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jakie przepisy znowu chcecie wprowadzać ?...
Pada, ale…aby nie było...
A wystarczy co 100m postawić małą...
Pada, ale…aby nie było...
Pamiętacie rok 2017? Wyjątkowo mokry. W...
Sadownik bez jabłek, bez...
jak nie wprowadzone zostaną przepisy ze...
Sadownik bez jabłek, bez...
Też oglądam, kogo widzisz w roli magnatów...
Sadownik bez jabłek, bez...
Po obejrzeniu róznych materiałów na yt...
Sadownik bez jabłek, bez...
Brawo ty! Wytrzymaj miesiąc bez kur-wizji a...
Współpraca na rzecz...
Przyklasnąć inicjatywie... długo bić...
Nie na każdy sprzęt...
Za poprzedniego ustroju to urzędnik...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wlasnie wziolem przyklad i poogladalem na yt...
Sadownik bez jabłek, bez...
To dlaczego we Francji ma poparcie tak małe...
Sadownik bez jabłek, bez...
Czy należy zawsze popierać bezkrytycznie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja cieszę się że z Francją się...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie ma jak wysłuchać mądrego wystąpienia...
Sadownik bez jabłek, bez...
A WIDZIAŁEŚ nie głosujących?
Sadownik bez jabłek, bez...
A widziałes wegierskich posłów glosujacych...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja moge sobie pisac bul czy ból czy brexit i...
Sadownik bez jabłek, bez...
A i na koniec Homo sapiens to po polskiemu...
Sadownik bez jabłek, bez...
Myślę że już dwuwyrazowe hasła to da...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ale w Twojej wysoce merytorycznej wykładni...
Sadownik bez jabłek, bez...
Widzę że następny intelekt objawiony....
Sadownik bez jabłek, bez...
Erko - jak by ludzie w rozwoju,...
Instytut Staszica: Nowy...
Mi się marzy,że wszystkie restauracje...
Instytut Staszica: Nowy...
I znowu topórna propaganda instytutu...
Sadownik bez jabłek, bez...
Piszę że tego kraju nie stać na głupie i...
Sadownik bez jabłek, bez...
Adrian to bardzo zdolny kabareciarz, Górski...
Sadownik bez jabłek, bez...
Może rozważ taką ewentualność, że...
Sadownik bez jabłek, bez...
Powstał za złej, obrzydliwej władzy, ale...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ależ to całkiem normalne że jak szef mówi...
Sadownik bez jabłek, bez...
Artemida - ja, jako absolwent wydziału...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie wiem, czy znają angielski, ale tobie...
Sadownik bez jabłek, bez...
ku*wa chłopie raz piszesz że mamy skansen,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Tylko że te zakupy mają tylko i wyłącznie...
Sadownik bez jabłek, bez...
A system Patriot ? wyrzutnie rakietowe Himars...
Sadownik bez jabłek, bez...
Czy ten twój idol z Żoliborza nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wypominac wpadki slowne itd to mozemy sobie...
Sadownik bez jabłek, bez...
A o kim angielskie tabloidy pisały ze pacan?...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jak trzeba mierć zryte lub ile dostawać...
Sadownik bez jabłek, bez...
Z ostatniego dowcipu Pana Prezydenta Dudy o...
Sadownik bez jabłek, bez...
A składanie wieńców dla BRYGADY...
Sadownik bez jabłek, bez...
A Obamie o zonie co gadał zeby sprawdzac...
Sadownik bez jabłek, bez...
żenujący to był Komorowski pisząc bul...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wojsko swego czasu Pan Tusk juz zlikwidował...
Sadownik bez jabłek, bez...
A co do dudy to przynajmniej zna jezyk obcy a...
Sadownik bez jabłek, bez...
Przeciez jak by nie Po nie bylo by tej...
Sadownik bez jabłek, bez...
taki chętny do słuchania jesteś Espuma to...
Sadownik bez jabłek, bez...
taaa i trzymać wiecznie morde w kuble i sie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Popatrzcie na kolegę waszego guru co trzesie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Niedlugo byly juz o tym artykuly w gazetach...
Sadownik bez jabłek, bez...
przecież Getback powstał w 2012r, kto wtedy...
Sadownik bez jabłek, bez...
Powielając twój tok rozumowania to...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jeśli się uważa że podpisane wcześniej...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nikt nie mówi o źadnym wychodzeniu z UE,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jakbyś kolego trochę "liznął"...
Sadownik bez jabłek, bez...
https://www.youtube.com/watch?v=bSiMKiaulNQ...
Sadownik bez jabłek, bez...
W świetle powyższych cyfr nasuwa się...
Sadownik bez jabłek, bez...
erko - tak wszystko ten " ciemny lud kupuje?...
Sadownik bez jabłek, bez...
Pomimo to 89% nie chce wyjścia z Unii...
Sadownik bez jabłek, bez...
A bedac w uni w normalnym roku urodzajnym...
Sadownik bez jabłek, bez...
Kantar Group /największy w Polsce badacz...
Sadownik bez jabłek, bez...
Już mówię co by było po wyjściu z UE z...
Sadownik bez jabłek, bez...
Tez widziałem ten sondaz co ludzie sami na...
Sadownik bez jabłek, bez...
Odnośnie powyższego : po wyjściu z unii...
Sadownik bez jabłek, bez...
Na Interii jest niżej ciekawy artykuł " Czy...
Sadownik bez jabłek, bez...
tak do ciebie. Bezsilność to ty pokazałeś...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie wiem czy to do mnie... Ale jak Ci tylu...
Sadownik bez jabłek, bez...
taki byłeś pewny siebie i cos sie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Coś nie słychać aby Zjednoczone K....
Sadownik bez jabłek, bez...
masz nie męcz sie i nie szukaj, porównaj z...
Sadownik bez jabłek, bez...
h*j mnie obchodzą twoje plusy. Może sobie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Skoro "jak zwykle manipuluję" to kto mi daje...
Sadownik bez jabłek, bez...
14,70 to jest BRUTTO a nie na ręke to raz,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Oj z tymi cytatami, nie zacytuję dokładnie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Korki od szampana w wielkiej brytani...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jak to przecież jesteś taki prawy i...
Sadownik bez jabłek, bez...
nie odczuwasz wzrostu cen prądu, paliw,...
Sadownik bez jabłek, bez...
przecież o to chodziło aby sterować...
Sadownik bez jabłek, bez...
Anglia dzis wychodzi z ue, nawet w rmfemie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Z jednej strony piszesz że jest dobrze...
Sadownik bez jabłek, bez...
chłopie ty masz jakąś fobie na punkcie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Podatek gruntowy nie jest jakiś dotkliwy,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ostatnie wybory pis wygrał dzięki wsi, a w...
Rezygnacja z pestycydów...
Mało prawdopodobne a właściwie niemożliwe...
Sadownik bez jabłek, bez...
Dawno, dawno temu Mussoliniego wybrali...
Sadownik bez jabłek, bez...
Każdą władze wybierają ludzie.. Twoje...
Rezygnacja z pestycydów...
Jest udowodnione,że statystycznie procentowa...
Rezygnacja z pestycydów...
... rezygnacja z pestycydów zwiększy szanse...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jest drobna różnica, Neuman gadał, a jakie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wiem dla ciebie i tobie podobnych...
Sadownik bez jabłek, bez...
Taśmy Nojmana słyszałem mówił " dopóki...
Sadownik bez jabłek, bez...
Barakuda- naoglądałeś się TVN u, który...
Sadownik bez jabłek, bez...
firmy exportowe nie sprzedają jabłek bez...
Sadownik bez jabłek, bez...
Marki podałeś bardzo dobry przykład na...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja proponuję obejrzenie filmu "" Dług " jak...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jest przysłowie jak się nie ma miedzi to...
Sadownik bez jabłek, bez...
Może to co napiszę będzie B A R D Z O...
Sadownik bez jabłek, bez...
Panowie w gospodarce tzw. "wolnorynkowej" te...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wystarczy mignac i juz widac ja nie big...
Sadownik bez jabłek, bez...
Dobry pomysł ale nie możliwy. Bo firmy nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
to nie pierwszy oszukany sadownik , firm co...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja sobie wyobrażam że i adwokat by nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
A skąd wiesz, że Ciebie prokurator...
Sadownik bez jabłek, bez...
masz babko placek chlop dał towar jabłka i...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ponoć to nie pierwszy przypadek braku...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja mam taką radę dla tych co szukają...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wniosek jest prosty. Jak teraz sądy są...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie wiem o jakich programach w TVN mówisz bo...
Sadownik bez jabłek, bez...
przyczepiliscie sie tego tvp niczym...
Sadownik bez jabłek, bez...
Widać, że TVP PIS na prawdę "pierze"...
Sadownik bez jabłek, bez...
A można i tak Prokuratura – urząd...
instagram