Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_czerwinsk
2020_Captan_80_WG

Odpowiedź Ministra Rolnictwa w sprawie importu jabłek z Ukrainy

Jak informuje ZSRP w ciągu ostatniego sezonu wielokrotnie pojawiały się informacje o masowo zwiększającym się imporcie z Ukrainy świeżych jabłek, ale także innych owoców i ich przetworów. Takie zjawisko ma bardzo niekorzystny wpływ zarówno finansowy jak i medialny na całą branżę sadowniczą. Polska od wielu lat jest liderem w produkcji i eksporcie jabłek, truskawek, borówek czy czarnej porzeczki. Import tych produktów jest dla nas bardzo szkodliwy, dlatego państwo polskie powinno chronić nasz rodzimy rynek przed napływem importu towarów. Produkty ukraińskie takimi właśnie są, ponieważ Ukraina należy do grupy tzw. krajów trzecich w których nie obowiązują wszystkie normy narzucone na kraje należące do Unii Europejskiej. Ukraińscy sadownicy nie mają obowiązku stosowania praktyk integrowanej ochrony roślin w takim zakresie jak polscy, która jest gwarantem produkcji bezpiecznej żywności.

Dwa lata temu Unia Europejska przy akceptacji Rządu RP zniosła większość ograniczeń importowych. Dlatego wysłaliśmy do Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismo z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:

  • czy i w jaki sposób Polska kontroluje import i dokonuje sprawdzenia stosowanych środków chemicznych w towarach importowanych z Ukrainy?
  • jakie działania ma zamiar podjąć polski Rząd w związku ze zwiększającym się i niekontrowanym importem owoców i ich przetworów z Ukrainy?
  • czy polski Rząd przewiduje możliwość pokrycia kosztów prowadzenia badań laboratoryjnych importowanych produktów z Ukrainy?
  • czy Polska zamierza wystąpić o zmianę warunków handlu pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą w zakresie owoców i ich przetworów?


Poniżej prezentujemy odpowiedź, Ministra Rolnictwa na pytania ZSRP:

(...) Należy zwrócić uwagę, że Polska jest dużym eksporterem jabłek, a ilości świeżych jabłek wywożone z Ukrainy do Polski stanowią niewielki odsetek ilości sprzedawanych na eksport. W 2018 r. nastąpił wzrost importu jabłek (CS 0808 10) z Ukrainy – z 54 ton w 2017 r. do 514 ton, należy jednak zwrócić uwagę, że w tym okresie wyeksportowano z Polski ponad 800 tys. ton jabłek. Import jabłek stanowił zatem w 2018 r. 0,06% ilości wywożonych (…).
 


REKLAMA
2020_Pronutiva

komentarze (28):

dodaj komentarz
szampion97
szampion97 08.01.2020 17:15 Oprócz tych czynników wcześniej wymienionych, jest jeszcze jedna istotna rzecz którą mają Ukraincy. Ci co nieco znają się na gleboznawstwie dobrze o tym wiedzą. Gdyby na Ukrainie był dobry gospodarz to kraj ten mógłby być spichlerzem europejskim. Póki co, cieszmy się jeszcze że go nie ma. Pozdrawiam!
artemida
artemida 10.01.2020 17:29 Sprawdź s97 ile Ukraina exportuje pszenicy, kukurydzy, miodu, drobiu to się przekonasz że Oni już SĄ... poważnym graczem. Niestety dla Najjaśniejszej to coraz gorzej...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jarkoski
Jarkoski 10.01.2020 18:19 https://www.rp.pl/Handel/190619499-Polska-wyprzedzila-Rosje-w-imporcie-produkcji-z-Ukrainy.html

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 12.01.2020 09:01 Skoro odpowiedź Ministra to ciekawy jestem który MINISTER RZĄDU RZECZPOSPOLITEJ zareaguje na grę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na razie nie zauważyłem. Z całego establishmentu, jak na razie to tylko Prezydent RP. Może to dobry przykład....
Espuma
Espuma 12.01.2020 13:31 a co ma WOSP do jablek ? nudzi ci sie chyba i chcesz wywolać znowu przepychankę........żaden minister nie ma obowiązku "reagować" na WOSP (nie bardzo wiem jak ma reagować) ale ok.....
artemida
artemida 12.01.2020 14:22 Rząd winien zajmować się całokształtem spraw jakie dzieją się w kraju. W czasie posiedzeń Rady Ministrów wszyscy ministrowie podejmują decyzje w IMIENIU RZĄDU Rzeczpospolitej.
Pan Prezydent wszystkich Polaków /a więc i mój/ wsparł Orkiestrę, masz mu to za złe?
Espuma
Espuma 12.01.2020 16:04 chłopie ja nic nie pisałem ani o prezydencie ani o to że mam coś komuś za złe. Sam wrzuciłem stówę do puszki. Nie manipuluj i nie prowokuj, nie dam sie wciągnąć w kolejną kłótnię o Owsiaka :) Chce ktoś wspierać - wspiera, nie chce to nie wspiera. Za złe to ja moge mieć Owsiakowi że sie miesza w polityke, nie wiem po co. Zbiera co rok więcej, w tym roku padnie pewnie kolejny rekord, wiec niech sie zajmie tym co robi od lat i tyle. Wielu przebąkuje o pokojowej nagrodzie Nobla dla niego, a na Woodstocku tak pluł jadem że sie mu mokro pod nogami zrobiło a młodzież tego musiała słuchać. . Co mu to dało ? Ma jakiś interes aby rządzili inni nić obecnie ? tyle ode mnie w temacie orkiestry.
artemida
artemida 12.01.2020 18:54 Sądzę, że ma, bo jeżeli Minister Zdrowia nie zająknie się w sprawie wsparcia lub współpracy w sprawie zagospodarowania tych 150 mln które Owsiakowi uzbierają to co? To jest normalne?
Co do tego plucia? Syn był i nóg nie umoczył... A czy można być zadowolonym jeżeli rządzący tyle kłód rzucają pod nogi, to co ma się cieszyć. Jak trzeba korzystać z Niemieckich strażaków bo naszym NIE WOLNO OBSTAWIAĆ imprezy? A to że więźniom nie wolno dawać swojej twórczości na licytację to co? Wsparcie resocjalizacji ?
Espuma
Espuma 12.01.2020 19:57 Owsiak ma przecież obrany cel zbiórki, wiec chyba wie na co zbiera,Czy pytał ministra przed zbiórką co jest potrzebne dla służby zdrowia to już jego sprawa. Minister jak sie wychyli to sie zacznie skowyt że "Owsiak uzbierał" a pisowski minister mu chce kase zabrać. Do tej pory WOSP wspólpracowała chyba z dyrektorami szpitali, chyba wiedzą jakiego sprzętu im brakuje. Albo żona powinna wiedzieć, pobiera 13 tys pensji z WOSP pełniąc funkcję dyrektora ds medycznych. Takie kłody ma pod nogi ze co rok to rekord kwoty. W latach 2012-2015 było to ok 50 milionów, rok temu 175 mln, czyli trzy razy tyle. Teraz ludzi stać wrzucić 20 zł zamiast 5.............Teraz chodzi pod pachę z wzorami dobrodusznosci z PO z których to czasów wyparowało 250 miliardów zł, albo wywalano rodziny z warszawskich kamienic. Ciekawe ile sprzętu by kupił za te 250 mld...........

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 12.01.2020 15:40 Dziś jest dziwna sytuacja, ,kto nie płaci na Orkiestrę Owsiaka ten jest zły ,,czy to urząd miasta, który nie opłaca scen , całej oprawy imprez masowych czy np ja który od dwóch lat nie kupuje serduszek Orkiestry jestem tym złym ! czy minister który nie chce się udzielać ,,Czy to jakiś przymus ?...Jest 365/6 dni w roku w których należy pomagać i wielu z nas pomaga ,,bez naklejek i wstawiania się na fb że pomagam ! Szanuje też czyjś(Wasz) pogląd chcą płacić na Orkiestrę niech płacą ich czy( Wasze) pieniądze ...
Espuma
Espuma 12.01.2020 16:15 Prawda jest taka że Owsiak i jego rodzina kręcą lody na WOSP takie że sie ludziom nie śniło. Poczytajcie o firmie Złoty Melon. Sam wrzucam bo wiem że kupują sprzęt i nie "kradną" z puszek, ale mam też świadomość że on tego nie robi za darmo. Pieniądze liczą kilka miesięcy a sprzęt kupują jesienią. Policzcie sam procent od np 160 mln zł........w rozliczeniach też są miliony wydawane na jakieś dziwne usługi, jak ktoś w nim widzi Mesjasza to gratuluje naiwności.
wania1234
wania1234 13.01.2020 10:48 Czy ktoś kto ma mozg, może myśleć ze akcja, tak medialna i na skale światowa może być zorganizowana za darmo? 27 finał to koszt rozdysponowania ofiar 1 378 tys zl, koszty organizacyjne 2 910 tys zl, wiec rozwiń kolego te miliony na dziwne usługi? WOSP jest krytykowany przez obecna władzę bo jest dużą konkurencja dla kościelnego Caritasu a każdy kto miał z nimi styczność choćby przy bezpłatnej dystrybucji to wie jakie tam się wałki dzieją
Espuma
Espuma 13.01.2020 11:04 nie chodziło mi o żadne koszty organizacyjne. Dotrzyj do bilansu kosztów jest w internecie. Przez 10 lat poszło 90 mln zł na "usługi obce"
wania1234
wania1234 13.01.2020 12:55 Bedę miał chwile to poczytam, ale ten art na TVP info widziałem, samo źródło jest dla mnie bardzo mało wiarygodne bo wiem jak oni manipulują, a dwa nie widzę tam konkretów, sa tam opisane powiązania rodzinne i spółkowe Owsiaka i WOSPu, ale już w przypadku samych spółek kwoty padają dużo niższe niż 90 mln zl a dwa jak się kogoś oskarża to trzeba udowodnić ze pieniądze sprzeniewierzył a tam nic takiego nie widzę, bo to z pracuje z nim rodzina i dostaje za coś tam pieniądze to dla mnie nic złego, co innego jak by dostawali pieniądze za nic
Espuma
Espuma 13.01.2020 13:16 nie chodziło mi o żaden telewizyjny artykuł. Sprawozdania i rozliczenia są w internecie. No właśnie chodzi o to "za coś tam". Osobiscie jak wrzucam to bym chciał wiedzieć za co ile i komu oni płacą. Bo chciałbym aby ta kasa szła na sprzęt a nie do prywatnej kiesy.
wania1234
wania1234 13.01.2020 13:28 Dlatego wyżej napisałem, 27 finał, zebrano 175 mln zl, koszty tj koszt organizacji i rozdysponowania to 4,2 mln zl, uważam z taki koszty przy tej kwocie, trochę ponad 2% jest dla każdego do zaakceptowania

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Baracuda
Baracuda 12.01.2020 22:54 Napiszę tak odpierdol się od Jurka pisowski trolu wspieram gościa od pierwszego finału jakie lody o czym piszesz! W każdym szpitalu widać masę sprzętu z serduszkami! Zobacz jak ludzie na was zjebów z PiSu regulują w 2015 było 50 baniek a w 2019 175 to dzięki np. Pięcie i jego podobnym!
artemida
artemida 13.01.2020 07:19 Każdy, logicznie myślący, po dłuższej analizie zapewne spostrzeże różnicę'
110 mln WYDAŁA na ... no właśnie nie bardzo wiadomo na co bo o jakiejś promocji Polski to nawet na San Escobar nie słyszeli
170 mln ZEBRALI "Owsiakowie" i wydali na wsparcie zdrowia w Najjaśniejszej. Poza tym miliony rodaków miały prawdziwe święto a w 100 krajach AUTENTYCZNIE coś dowiedzieli się o Polsce.
To jest miara różnicy między dwoma Fundacjami.
Espuma
Espuma 13.01.2020 08:25 wrzuciłeś jeden z drugim 5 zl do puszki i myślicie że macie moralne prawo obrażac drugiego i oceniać kto jest dobry a kto nie ? też wrzuciłem jak pisałem stówę bo inicjatywa jest ok. A mam prawo mieć swoje zdanie i tyle. Nudzi sie wam to założyć gumowce i na pole. Najwiekszy "mentor" tego forum nie mógł wytrzymać nowego tygodnia bez wytarcia sobie dupy rządem to sobie WOSP wykorzystał. I można klepać posty w temacie o jablkach 3 dni. Z wami to jest tak jak z tymi co co niedziela do kościoła chodzą, wrzuci 2 złote na tace i myśli że do nieba trafi, a jak wyjdzie z koscioła to sąsiadom życzy wszytskiego najgorszego..........
Rybak94
Rybak94 13.01.2020 13:38 Barakuda - to że tyle zebrali to nie znacy żeby tyle zmarnować. Kazda złotówka jest potrzebna.
cichon40
cichon40 13.01.2020 16:15 Skoro jesteśmy tacy tępi i beznadziejni to po co wchodzisz na to forum i dyskutujesz z tymi prostakami o jabłkach to Ty też niewiele się wypowiadasz
Rybak94
Rybak94 13.01.2020 17:37 To forum jest i zawsze było bardziej polityczne niż merytoryczne. Policz posty merytoryczne, a się przekonasz że polityczne. A co by tu nie napisał to i tak jak komisja europejska zezwala na wielotysięczne kontyngenty, to można ich cmoknąć w d**e. I tak ta unia sama siebie niszczy.
Baracuda
Baracuda 13.01.2020 18:30 Na merytorykę raczej nie masz co liczyć "my Polacy smutni tacy katolicy i pijacy, romantycy i żołnierze..." każdy sobie rzekę skrobie!
Niestety nawet gdybyś bardzo chciał to od polityki nie można uciec, wpycha się z buciorami na tę naszą wieś spokojną!
Rosyjskie embargo bez wątpienia jest to kwestia polityczna, która toczy się przez naszą branże jak tornado!
Niech każdy sobie sam odpowie czy przez ostatnie 4,5 roku łatwiej jest mu prowadzić gospodarstwo czy wcześniej przez "długie 8 lat rządów..."
Obserwując moją okolicę i ilość osób, które zostały zmuszone do podjęcia pracy, przez sytuację domowych finansów to raczej tego dobrobytu tak spektakularnie ogłaszanego przez propagandę nie widzę!
Espuma
Espuma 13.01.2020 19:30 embargo zostało nałozone za rządów PO PSL. Po drugie w czym ci rząd coś utrudnia ? w czym miałeś łatwiej kiedyś ? pisz konkrety a nie ogólniki. Moze dokup ziemi i dosadz drzewek to ułatwisz wszystkim prowadzenie gospodarstw. . Bo rosnących nasadzeń większość udaje że nie widzi. Ja tam nie znam nikogo kto ma głowę do sadu aby musiał iść na etat. Chyba ze ktoś ma 3 hektary i nie ma zaplecza i liczy że jakimś cudem bedzie co rok po 2 złote. Otóż nie będzie. Swoją drogą słysze że w mieście to sie leży i jest lekko i przyjemnie a do jabłek sie co rok dokłada wiec jak ktoś został "zmuszony" iść do pracy to chyba gorzej sobie nie zrobił....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 13.01.2020 08:44 Espuma daj spokój to tak jakbyś gadał z tymi starymi ubekami z pod sądu .. Szkoda nerwów ...
wania1234
wania1234 13.01.2020 10:34 o Piotrowicza ci chodzi czy o kogo?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Baracuda
Baracuda 13.01.2020 12:48 co ty masz z tymi gumowcami? masz jakiś fetysz czy coś? są sadownicy co do sadu zakładają np. buty trekkingowe z goretexem! dałeś 100 to pięknie jesteś bohaterem dnia, jeśli ci nie pasuje forma działania tej fundacji to przeznacz te środki na bardzo transparentną fundację „Lux Veritatis” Tylko jest taki problem, że na WOŚP kto nie ma ochoty nie musi dawać a na tę drugą wszyscy muszą, nawet jeśli nie mają bardzo wyraźnie takiego życzenia!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 13.01.2020 15:12 Może skończmy o Owsiaku ... Mam pytanie czy będzie coś na portalu sadowniczym o Romanie Jagielińskim i jego 184 ha sadu która właśnie jest licytowana ? Przypomne Roman Jagieliński Polskie Stronnictwo Ludowe ,wice prezes rady ministrów ,minister i wiceminister rolnictwa ,pełnił funkcje sędziego trybunału stanu stary kolega Kwaśniewskiego .... teraz pytanie jak to się stało że dorobił się takiego majątku ,,,z tego co się co mi wiadomo to nie jedyny obszar ziemski będący w posiadaniu ,,,jego mościa z PSL

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

KRIR chce złagodzenia restrykcyjnych przepisów dot. zbiorników retencyjnych

Niezbędne jest złagodzenie zbyt restrykcyjnych przepisów dotyczących zbiorników...

Włochy: Grad zniszczył kwitnące brzoskwinie, morele i śliwy !

W ostatnich dniach burze gradowe i silne wiatry we Włoszech spowodowały zniszczenia w wielu...

Waloryzacja świadczeń wypłacanych przez KRUS od dnia 1 marca 2020 r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 marca 2020 r. kwoty...

ZSRP: Sadownicy muszą mieć zagwarantowaną cenę minimalną

Od wielu miesięcy trwają prace nad wprowadzeniem w życie tzw. umowy kontraktacyjnej, która...

Maliszewski: Opłata cukrowa - kolejny cios w sadowników

Propozycja wprowadzenia opłaty cukrowej zaproponowana przez Rząd spowoduje objęcie...

ZSRP popiera protest rolników z Francji i Niemiec

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o masowych rolniczych protestach w niektórych...

Najnowsze ogłoszenia

Wygarniacz gałęzi Lisicki

26.02.2020 14:07 autor: burza1987

Kupię maszyny

26.02.2020 10:13 autor: Sadpol123

Kupię skrzyniopalety

23.02.2020 21:30 autor: kaktus5

Brona aktywna 190cm z wałem pakera Maschio

23.02.2020 20:34 autor: burza1987

skrzyniopalety

23.02.2020 18:07 autor: gogler

Opryskiwacz tifone vento 1500

23.02.2020 17:38 autor: kasia

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

kosiarko-rozdrabiacz
kosiarko-rozdrabniacz,uzywany 2 sezony -cena...
Na całe szczęście dziecko...
Jesteś producentem czy konsumentem?
Na całe szczęście dziecko...
Wole te ordzewiałe, niewybarwione i...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Jakby emocje związane z tym tematem...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Czy decyzja o wzroście sen wpłynie na...
KRIR: Problemy rolników z...
Ale brednie. Śpiewke o kredytach i o...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Ta wielka akcja eurokratów rzekomej walki o...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Trochę masz rację, że często w napoju...
ZSRP: Sadownicy muszą mieć...
Może gdybyśmy operowali na wolnym rynku a...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Cenę kształtuje świat, popyt, oraz podaż....
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Witam. No cóż, podatek jest podatkiem i...
Robot do cięcia drzew w sadzie
A ja po staropolsku, /do cięcia/ "najlepsza...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Z tego co wiem ,to projekt zakłada,że z...
Podłączone do internetu...
Większość podziwia Einsteina za jego...
ZSRP: Sadownicy muszą mieć...
Albo wolny rynek i wolne ceny jak były od...
ZSRP: Sadownicy muszą mieć...
A jakby tak wprowadzić obowiązkowe umowy...
Maliszewski: Opłata cukrowa...
Co mnie dziwi... Tego artykułu jeszcze nikt...
EPA: Glifosat nie stwarza...
No i po klopocie GLIFOSAT W MIARĘ BEZPIECZNY...
Robot do cięcia drzew w sadzie
Akcja jak w horrorze ...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Podejrzewam że deweloper szukał działki....
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Jak sądzę, będzie ciekawie... Spór się...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
W Agrobiznesie pokazywali jak jakiegoś...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Odbiegając od tematu, dziękuję za minusy...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Najgorzej jak przyjedzie taki z Pan z miasta...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Szkoda popadać w panikę sam mam kwatery...
Zmieniające się...
"Zielony dobrostan" na hektarowej działce...
Jabłko YELLO® rusza na...
Wychodowali w Japoni (chyba) a kasę robią...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Plan to może i miał sens gdyby powstał...
Deweloper w sąsiedztwie sadów
Każda gmina powinna mieć uzgodniony i...
KOWR przejął produkty i...
Kogoś to dziwi? Tak miało być.
KOWR przejął produkty i...
Dziwne ,w TVP INFO nic nie mówili.Pewnie w...
Współpraca na rzecz...
Pierwszych dwanaście instytucji, wspartych...
Pada, ale…aby nie było...
W wiosce jest staw około 0.7ha. Niemcy...
Ministerialna opłata...
Na San Escobar Latynosi/Metysi/Kreole/Murzyni...
Pada, ale…aby nie było...
Pamiętam takie zastawki na cieku...
Rosja: Zniszczono polskie jabłka
O co chodzi? Czyż, w ramach reperkusji nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
sadownik powinien otrzymywać pieniądze za...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jakie przepisy znowu chcecie wprowadzać ?...
Pada, ale…aby nie było...
A wystarczy co 100m postawić małą...
Pada, ale…aby nie było...
Pamiętacie rok 2017? Wyjątkowo mokry. W...
Sadownik bez jabłek, bez...
jak nie wprowadzone zostaną przepisy ze...
Sadownik bez jabłek, bez...
Też oglądam, kogo widzisz w roli magnatów...
Sadownik bez jabłek, bez...
Po obejrzeniu róznych materiałów na yt...
Sadownik bez jabłek, bez...
Brawo ty! Wytrzymaj miesiąc bez kur-wizji a...
Współpraca na rzecz...
Przyklasnąć inicjatywie... długo bić...
Nie na każdy sprzęt...
Za poprzedniego ustroju to urzędnik...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wlasnie wziolem przyklad i poogladalem na yt...
Sadownik bez jabłek, bez...
To dlaczego we Francji ma poparcie tak małe...
Sadownik bez jabłek, bez...
Czy należy zawsze popierać bezkrytycznie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja cieszę się że z Francją się...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie ma jak wysłuchać mądrego wystąpienia...
Sadownik bez jabłek, bez...
A WIDZIAŁEŚ nie głosujących?
Sadownik bez jabłek, bez...
A widziałes wegierskich posłów glosujacych...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja moge sobie pisac bul czy ból czy brexit i...
Sadownik bez jabłek, bez...
A i na koniec Homo sapiens to po polskiemu...
Sadownik bez jabłek, bez...
Myślę że już dwuwyrazowe hasła to da...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ale w Twojej wysoce merytorycznej wykładni...
Sadownik bez jabłek, bez...
Widzę że następny intelekt objawiony....
Sadownik bez jabłek, bez...
Erko - jak by ludzie w rozwoju,...
Instytut Staszica: Nowy...
Mi się marzy,że wszystkie restauracje...
Instytut Staszica: Nowy...
I znowu topórna propaganda instytutu...
Sadownik bez jabłek, bez...
Piszę że tego kraju nie stać na głupie i...
Sadownik bez jabłek, bez...
Adrian to bardzo zdolny kabareciarz, Górski...
Sadownik bez jabłek, bez...
Może rozważ taką ewentualność, że...
Sadownik bez jabłek, bez...
Powstał za złej, obrzydliwej władzy, ale...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ależ to całkiem normalne że jak szef mówi...
Sadownik bez jabłek, bez...
Artemida - ja, jako absolwent wydziału...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie wiem, czy znają angielski, ale tobie...
Sadownik bez jabłek, bez...
ku*wa chłopie raz piszesz że mamy skansen,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Tylko że te zakupy mają tylko i wyłącznie...
Sadownik bez jabłek, bez...
A system Patriot ? wyrzutnie rakietowe Himars...
Sadownik bez jabłek, bez...
Czy ten twój idol z Żoliborza nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wypominac wpadki slowne itd to mozemy sobie...
Sadownik bez jabłek, bez...
A o kim angielskie tabloidy pisały ze pacan?...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jak trzeba mierć zryte lub ile dostawać...
Sadownik bez jabłek, bez...
Z ostatniego dowcipu Pana Prezydenta Dudy o...
Sadownik bez jabłek, bez...
A składanie wieńców dla BRYGADY...
Sadownik bez jabłek, bez...
A Obamie o zonie co gadał zeby sprawdzac...
Sadownik bez jabłek, bez...
żenujący to był Komorowski pisząc bul...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wojsko swego czasu Pan Tusk juz zlikwidował...
Sadownik bez jabłek, bez...
A co do dudy to przynajmniej zna jezyk obcy a...
Sadownik bez jabłek, bez...
Przeciez jak by nie Po nie bylo by tej...
Sadownik bez jabłek, bez...
taki chętny do słuchania jesteś Espuma to...
Sadownik bez jabłek, bez...
taaa i trzymać wiecznie morde w kuble i sie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Popatrzcie na kolegę waszego guru co trzesie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Niedlugo byly juz o tym artykuly w gazetach...
Sadownik bez jabłek, bez...
przecież Getback powstał w 2012r, kto wtedy...
Sadownik bez jabłek, bez...
Powielając twój tok rozumowania to...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jeśli się uważa że podpisane wcześniej...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nikt nie mówi o źadnym wychodzeniu z UE,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jakbyś kolego trochę "liznął"...
Sadownik bez jabłek, bez...
https://www.youtube.com/watch?v=bSiMKiaulNQ...
Sadownik bez jabłek, bez...
W świetle powyższych cyfr nasuwa się...
Sadownik bez jabłek, bez...
erko - tak wszystko ten " ciemny lud kupuje?...
Sadownik bez jabłek, bez...
Pomimo to 89% nie chce wyjścia z Unii...
Sadownik bez jabłek, bez...
A bedac w uni w normalnym roku urodzajnym...
Sadownik bez jabłek, bez...
Kantar Group /największy w Polsce badacz...
Sadownik bez jabłek, bez...
Już mówię co by było po wyjściu z UE z...
Sadownik bez jabłek, bez...
Tez widziałem ten sondaz co ludzie sami na...
Sadownik bez jabłek, bez...
Odnośnie powyższego : po wyjściu z unii...
Sadownik bez jabłek, bez...
Na Interii jest niżej ciekawy artykuł " Czy...
Sadownik bez jabłek, bez...
tak do ciebie. Bezsilność to ty pokazałeś...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie wiem czy to do mnie... Ale jak Ci tylu...
Sadownik bez jabłek, bez...
taki byłeś pewny siebie i cos sie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Coś nie słychać aby Zjednoczone K....
Sadownik bez jabłek, bez...
masz nie męcz sie i nie szukaj, porównaj z...
Sadownik bez jabłek, bez...
h*j mnie obchodzą twoje plusy. Może sobie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Skoro "jak zwykle manipuluję" to kto mi daje...
Sadownik bez jabłek, bez...
14,70 to jest BRUTTO a nie na ręke to raz,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Oj z tymi cytatami, nie zacytuję dokładnie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Korki od szampana w wielkiej brytani...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jak to przecież jesteś taki prawy i...
Sadownik bez jabłek, bez...
nie odczuwasz wzrostu cen prądu, paliw,...
Sadownik bez jabłek, bez...
przecież o to chodziło aby sterować...
Sadownik bez jabłek, bez...
Anglia dzis wychodzi z ue, nawet w rmfemie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Z jednej strony piszesz że jest dobrze...
Sadownik bez jabłek, bez...
chłopie ty masz jakąś fobie na punkcie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Podatek gruntowy nie jest jakiś dotkliwy,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ostatnie wybory pis wygrał dzięki wsi, a w...
Rezygnacja z pestycydów...
Mało prawdopodobne a właściwie niemożliwe...
Sadownik bez jabłek, bez...
Dawno, dawno temu Mussoliniego wybrali...
Sadownik bez jabłek, bez...
Każdą władze wybierają ludzie.. Twoje...
Rezygnacja z pestycydów...
Jest udowodnione,że statystycznie procentowa...
Rezygnacja z pestycydów...
... rezygnacja z pestycydów zwiększy szanse...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jest drobna różnica, Neuman gadał, a jakie...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wiem dla ciebie i tobie podobnych...
Sadownik bez jabłek, bez...
Taśmy Nojmana słyszałem mówił " dopóki...
Sadownik bez jabłek, bez...
Barakuda- naoglądałeś się TVN u, który...
Sadownik bez jabłek, bez...
firmy exportowe nie sprzedają jabłek bez...
Sadownik bez jabłek, bez...
Marki podałeś bardzo dobry przykład na...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja proponuję obejrzenie filmu "" Dług " jak...
Sadownik bez jabłek, bez...
Jest przysłowie jak się nie ma miedzi to...
Sadownik bez jabłek, bez...
Może to co napiszę będzie B A R D Z O...
Sadownik bez jabłek, bez...
Panowie w gospodarce tzw. "wolnorynkowej" te...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wystarczy mignac i juz widac ja nie big...
Sadownik bez jabłek, bez...
Dobry pomysł ale nie możliwy. Bo firmy nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
to nie pierwszy oszukany sadownik , firm co...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja sobie wyobrażam że i adwokat by nie...
Sadownik bez jabłek, bez...
A skąd wiesz, że Ciebie prokurator...
Sadownik bez jabłek, bez...
masz babko placek chlop dał towar jabłka i...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ponoć to nie pierwszy przypadek braku...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ja mam taką radę dla tych co szukają...
Sadownik bez jabłek, bez...
Wniosek jest prosty. Jak teraz sądy są...
Sadownik bez jabłek, bez...
Nie wiem o jakich programach w TVN mówisz bo...
Sadownik bez jabłek, bez...
przyczepiliscie sie tego tvp niczym...
Sadownik bez jabłek, bez...
Widać, że TVP PIS na prawdę "pierze"...
Sadownik bez jabłek, bez...
A można i tak Prokuratura – urząd...
instagram