Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-t_jasieniec

Niemieccy sadownicy będą mieli problemy ze sprzedażą

Niemieccy sadownicy będą mieli problemy ze sprzedażą

Niemieccy sadownicy będą mieli poważne problemy ze sprzedażą, i to już w perspektywie dwóch lat — straszy nie byle kto, bo BayWa, grupa handlowa z Monachium, o rocznych obrotach na poziomie 15 mld EUR. Trudniący się m.in. sprzedażą owoców koncern oficjalnie zażądał od niemieckich polityków od gospodarki i rolnictwa, by zabrali się do roboty i zaczęli negocjować porozumienia handlowe z krajami azjatyckimi.

Polscy politycy pokazali, że takie umowy można wynegocjować w zaledwie rok, a nie kilka lat. Niemieccy powinni wyciągnąć z tego naukę — mówi Klaus Josef Lutz, prezes BayWa w kontekście ogłoszonego niedawno otwarcia wietnamskiego rynku na polskie jabłka.

komentarze (24):

dodaj komentarz
cielmus
cielmus 22.10.2015 22:17 Tylko, że u nas jak na razie dużo się tylko o tym mówi a na ceny się to nie przełożyło , u naszych zachodnich sąsiadów jabłka prosto z sadu skupowane były po 0,40 eurocentów a u nas po 0,20 z tendencją spadkową. Jest jeszcze jedno ale.......może by było i dobrze gdy by nas pośrednicy i grupy nie okradali......

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kamczat
kamczat 22.10.2015 22:28 Wydaje mi się, że artykuł nie tyle nawiązuje do kłopotów niemieckich sadowników (?), co ma ukazać w tymże czasie (wiadomo jakim) sukces polskich polityków.
Melolontha
Melolontha 22.10.2015 23:02 Kiedy Niemcy odpowiednio obniżą cenę za swoje jabłka to je od nich odkupimy i wyślemy do Wietnamu... I będzie to rodzaj rewanżu za to, że wysyłają kupowany w Polsce koncentrat jabłkowy do Ameryki, jako swój... Pozdrawiam !
kamczat
kamczat 22.10.2015 23:22 Ja myślę, że oni są w stanie obniżyć cenę za swoje jabło na tyle ( a przynajmniej grać na zniżkę), ażeby jednocześnie zbić mocno cenę jabłka w Polsce, a co za tym idzie kupić to jabłko tanio i przerobić na koncentrat, który sprzedadzą drogo do Ameryki.

Ciekawe przypomnienie https://www.youtube.com/watch?v=wtw0ov0nHD0
Melolontha
Melolontha 22.10.2015 23:47 Pytałem kiedyś pewnego znajomego który prawie cały czas siedzi w Niemczech, jak z tamtej perspektywy wygląda to co dzieje się w Polsce... I co powinniśmy robić, gdy widzimy różne takie tam... Uśmiechnął się i powiedział że powinniśmy siedzieć cicho...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Nicram96
Nicram96 23.10.2015 08:31 Brawo politycy
Nicram96
Nicram96 23.10.2015 11:11 a to juz jest nie moderowanie a manbipulacja
bo mod wycial czesc posta i zostawil to co mu pasuje zmieniajac znaczenie calosci
a bylo cos w rodzaju " zagłosuje na psl jak postradam zmysły "
i sprytny mod usunął "postradam zmysly " a reszta zostawił

:) :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Nicram96
Nicram96 23.10.2015 08:39 ZAGŁOSUJĘ NA PSL bo mi jabłka sprzedali !!!!!!!!!
a najlepiej to zagłosuje na PSL I na PO bo oni razem nas uszczęśliwiali przez ostanie 8 lat ???

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 23.10.2015 21:58 Na kogo głosować ?? Każdy ma swój rozum i powinien się tego trzymać. To, że w ubiegłym sezonie pozbyliśmy się jabłek z chłodni, a nie wyrzuciliśmy na wysypiska, za które trzeba by zapłacić jest zasługą polityków !! I pewnie tych z PO i PSL-u, bo na czele ministerstw stoi nie lubiany przez wielu Sawicki. Ale to już polska specjalność...narzekać, gnoić, zazdrościć, drwić, przeklinać...Jednak wielu nie zauważa, że tzw. polityk" jest od tego, jak ta część ciała, do której używamy papieru toaletowego. To jest ich zakres obowiązków i sądząc po tym, co "robi" się za Odrą, robili to skutecznie i szybko...! Tak. Należy bereciki choć na moment zdjąć z głów, bo bardzo wiele nowych rynków "otworzyli" dla polskiego jabłka. Putin może czasami z zazdrością spoglądać na to, że jednak my zarabiamy, a on traci... Polityka akurat w tej kwestii - kwestii eksportu jabłek okazała się skuteczna i brawo im za to...!!
Melolontha
Melolontha 23.10.2015 22:23 Temat POLITYCY to temat dość drażliwy, zwłaszcza tuż przed wyborami... I z pewnością w tym że otwierają się dla naszych jabłek nowe rynki jest również ich udział...Ale dziwi mnie trochę, jak mało wiemy, kto personalnie przyczynił się i do czego... Bo niech mnie ktoś zabije, ale naprawdę nie przypominam sobie takich newsów w przekaziorach, że oto minister X przebywa w Iranie, gdzie pertraktuje... Albo dyrektor Y poleciał do Algierii / Arabii, Kuwejtu, Indii etc /, aby przeprowadzić rozmowy... I brak takich informacji powodował, że i ja / przyznaję / poszturchiwałem tu kiedyś premiera Pawlaka, że ...mógł by w końcu ruszyć te swoje 4 litery i gdzieś pojechać w świat z naszą sadowniczą ofertą, a on nic... A może to jest tak, że nie podaje się takich informacji do publicznej wiadomości bo takie pertraktacje lubią dyskrecję ?...A może to tylko ja jakoś nie odnotowałem że takie wyjazdy i takie pertraktacje były ?... I może szkoda, że w trakcie kampanii przed wyborami nie dowiedzieliśmy się, kto się dla polskich sadowników najbardziej wysilał ?...Pozdrawiam !
artemida
artemida 24.10.2015 14:51 Widocznie w trakcie podawania informacji politycznych oglądasz seriale... Wszędzie latał Piechociński, ostatnia wizyta to był - Iran /po dogadaniu się z Amerykanami w/s zniesienia embarga dla Iranu/ . Algeria była pierwsza...
Melolontha
Melolontha 24.10.2015 18:35 Nie oglądam seriali, nawet tego z Sulejmanem...Ale jeśli było tak jak piszesz, to sprawa była zbyt słabo / moim zdaniem / nagłaśniana...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Pawel1
Pawel1 23.10.2015 22:30 Zakładając ze to prawda że tyle rynków otworzono w tylko jeden rok to jakim sukcesem by było otwarcie tych rynków w innym roku niż 2014 -ty kiedy jeszcze szlo do Rosji. Przed 2014 tez mielismy duzy potencjał plonów. Nie sądze że nam polskim sadownikom ktokolwiek zazdrosci zarobków a juz napewno nie Putin :-)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 23.10.2015 23:36 O Putinie Pawle1 napisałem z przekąsem. By polski sadownik był zadowolony ze swych dochodów - z zysku, to jabłko powinno kosztować ok. 1,8 - 2,0 pln/kg. Wówczas moglibyśmy powiedzieć, że nareszcie możemy dogonić świat pod względem techniki, technologii ... poziomu życia. Zapewne wielu powie, że opływają w dobrobycie...ale niewielu. Niestety dla niedowiarków trzeba powiedzieć prawdę. Tylko do tego, że zastały otwarte nowe rynki zbytu przyczyniły się rozmowy poza obiektywami kamer... Podobnie, jak przy produkcji parówek. W tym wypadku politycy wywiązali się z zadania. Jednak pamiętajmy o tym, że słowo "minister" jest z nadania politycznego i sam minister nie wiele może. Ma jednak od tego cały sztab ludzi w przeróżnych rangach... I to pewnie jest ich zasługa...szare myszki. Laury zbiera minister. I w tym wypadku Melolontho nie chodzi o tego, czy innego polityka... To jest zasługa całego Rządu, bo by dana inicjatywa została na Radzie Ministrów przyklepana, to musi być jednomyślność !!
jerzy45
jerzy45 23.10.2015 23:44 A mi tam niemieckich sadowników i tej branży nie żal...Istnieje takie słowo, jak konkurencja i nie można im wybaczyć tego, że przez lata nie doceniali polskiej gospodarki, tylko ją żyłowali. Nie wspomnę II wojny światowej... Jednak mogli wzorem Skody zainwestować i w polską motoryzację, mogli wspomóc uratować polskie stocznie...Jednak nie !! Woleli by upadły, a ich dominowały. W pobliskim zakładzie produkują dla nich okna i drzwi okrętowe i inną armaturę. Dlatego niech Niemcy poczują, co to dominacja i konkurencja...Nie żal mi Niemieckiego sadownika i otoczki, bo sądzili, że taki stam rzeczy będzie trwał wiecznie, a obraz w TV będzie wyglądał tak - jeden koń, jeden dyszel, jeden wóz na żelaznych kołach...Niech się przekonają na własnej skórze, co to nie docenianie przeciwnika i nadmierna wiara w niemiecką gospodarkę...Nie żal mi niemieckich sadowników... Dlaczego ? Bo gdy Niemcy przyjeżdżali do naszych gospodarstw, to najczęściej w ich kącikach ust pojawiał się szyderczy uśmieszek...Nie żal mi ich...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

24.10.2015 14:31 Wszyscy się martwią o niemieckich sadowników, są tacy biedni. U nas jest wspaniałe, kolejna grupa upadła (Jabłuszko), poszkodowanych wielu, ale co tam..

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 25.10.2015 12:12 Pracowałem kiedyś i Niemca który jak sam mawiał, najbardziej ze wszystkich zajęć lubiał...kobiety, wino i śpiew...I powiedział, że nie wyklucza, że kiedyś to oni będą przyjeżdżać do Polski " na roboty " po to, żeby zarabiać przy cięciu i zbiorach jabłek... Czyżby jego wizja miała się sprawdzić ?... To jest możliwe, bo już kilka lat temu miałem informację, że ten sadownik z okolic Frankfurtu nad Menem, zbankrutował...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

darek
darek 25.10.2015 15:35 problem polega że niemiecki sadownik dostaje za jabłko 0, 35EUR a w sklepie to samo jabłko kosztuje ponad 1,5 EUR i większości ci co zawierzyli grupom cienko przędą i u nas na siłe chce się do tego doprowadzić

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 26.10.2015 12:37 Co tam Niemieccy, teraz Polscy, po zmianie zienawidzonego ministra, będą pytali ila kosztuje ratusz w regionie aby go kupić. Na razie nie widzę entuzjastycznych wpisów ale sądzę jak się dowiedzą kto obejmie tekę /lub fotel/ ruszy lawina wpisów...Tylko czekać, kto pierwszy?
Melolontha
Melolontha 26.10.2015 12:53 Widzę że chyba w portalu w dalszym ciągu trwa cisza wyborcza... To może ja... Poinformuję o tym co mówiłem do wszystkich moich, pokojowo nastawionych znajomych...A mówiłem, że jak ci " nowi " będą teraz żle rządzić, będę pierwszym , który rzuci kamieniem... Aż jedna pani zaczepiła mnie słowami...Pan ?... Taki pokojowo nastawiony człowiek straszy że będzie rzucał kamieniami ?... Odpowiedziałem, że to tylko taka przerzutka / chyba przenośnia ... / poetycka i że ja na rzucanie kamieniami jestem już za stary, bo po takim rzucie trzeba szybko uciekać, a tu nogi już nie te... A tym moim " kamieniem " będzie jakby co, kartka wyborcza przy następnych wyborach...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 26.10.2015 20:30 A dlaczego taka wizja świata nie może dotknąć polskiego sadownictwa ? Przecież te niemieckie sady - upadające sady, czyli właściciele mają szansę zaistnienia na niemieckim rynku pracy ? Czy przeciętny Szkop jest lepszym człowiekiem niż Polak ?? Podejrzewam nawet, że gdy za takim sadownikiem stał bank, to taki gość za dużo nie potrafił sam zrobić... Musiał go ten bank popychać...A my ? Proszę bardzo... na zagrodzie równy wojewodzie. Jeszcze kilka lat Polska będzie atrakcyjnym rynkiem pracy !! A tak. Tylko by nie okazało się za rok przy ustalaniu budżetu, że RP już jest bankrutem al,a Grecja... Jeśli w kwestii rolnictwa będzie, jak za czasów Leppera, to biada Nam wszystkim rolnikom... Zabiorą nam dopłaty, będziemy płacić ZUS i dołożą na podatek katastralny... Większość z Nas tego nie przetrzyma. Mówicie - nie grozi ?? Gdzieś pieniędzy będą szukać !! Zabiorą emerytom ? Obym się mylił...Dług publiczny dopiero teraz nabierze swego znaczenia... W tym momencie, obecnie nie jest on jeszcze taki straszny... Zatrudnię bauera w moim gospodarstwie - podaj dalej...
Melolontha
Melolontha 27.10.2015 06:45 I tu możesz jerzy mieć problem... A broń Boże nie rób u siebie takiego zbankrutowanego bauera kierownikiem... Ten " mój " o którym pisałem że zbankrutował, do popsutej sprężarki gotów był sciągnąć helikopterem ekipę naprawczą z odległości 300 km... A nasz Stachu odkręcił 4 śruby , dogiął jakieś widełki i sprężarka znów pracowała jak nowa...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zbyszek124
Zbyszek124 27.10.2015 08:59 I tak pewne większości jabłek będzie przyjęta przez banki od grup producentów.. Oni maja swoich ludzi którzy są od takich spraw. Przypomnę ze 1 grupa może oddać do banku 20tys ton jabłek.
ligol20
ligol20 27.10.2015 11:54 Najlepiej uprawiać takie czarnowidztwo...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Aby pestycyd tanio kupić? – sadowniku pamiętaj, możesz stracić wiele razy!

Trwa właśnie czas intensywnych przygotowań do prac polowych oraz sezon zakupów środków...

Ardanowski: Przyszłością jest rolnictwo, które nie niszczy przyrody

Nasz kraj jest przekonany, że przyszłością jest rolnictwo, które nie niszczy przyrody....

TSW z roku na rok się rozrasta !

Podczas, XI edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa przewidziane  jest , że pobijemy...

Podsumowanie Sadowniczego Forum Ekonomicznego - TSW 2020

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa - TSW 2020 - W ramach TSW w środę 14 stycznia miało...

Nie każdy chce się przyznać ile jeszcze ma jabłek

Ten sezon na naszym rynku jabłek nie przypomina żadnych poprzednich. Towaru jest...

Cen nawozów w 4 kwartale 2019r. Gdzie było najdrożej ?

Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie...

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

W 2020 r. trzynasta...
Baracuda powiedz w takim razie na kogo...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz drogi wyborco pis-fu, w przypadku...
W 2020 r. trzynasta...
PiS popełnia błędy mniejsze lub większe...
W 2020 r. trzynasta...
cichon40 a ja wolę być grubasem niż...
KUPS: Opłata cukrowa –...
czyli jak nie ma następców i dla nie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
W moim przypadku staram się wyłącznie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Ja podałem tylko na zimno prawdziwą...
KUPS: Opłata cukrowa –...
jaceo,"pewny zbyt w jakiejś perspektywie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Czemu tu się dziwić? Oni zwyczajnie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Minister powinien przygotować także akty...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Niech sobie KUPS fałszywie gęby sadownikami...
Robot do zbioru malin –...
Jeszcze jak byłem 10 kg młodszy już były...
Robot do zbioru malin –...
Jak maszyna dziala przyspieszycja 100x...
Robot do zbioru malin –...
Wiecie co jest w tym najlepsze? Są kraje...
Robot do zbioru malin –...
Aby się opłacało te maliny musiałyby być...
Robot do zbioru malin –...
Wow. Nagranie ma 27sekund a robot w w tym...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak się siedzi wysoko to można podziwiać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W tej Uni to tak jak na tym forum i...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak może być wielo milionowe...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Sam na siebie mówił ,to on odpowiada za...
Wyższa płaca minimalna nie...
Ja to bym się spodziewał raczej takiego...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Cytując klasyka "mądrego to miło...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister, który odważył się powiedzieć...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Te duże gospodarstwa są jak duże fermy,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ja uważam że tych dużych ferm nie powinno...
Organizacje sadowników –...
Indolencja działaczy w branży sadowniczej...
Ile w Polsce potrzebne jest...
a wszystko po to by Ukraina rosła w siłę a...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Zapomniałem o wiodącej tezie - ile Polsce...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ardanowskiego nie cenię. Dużo gada, bredzi,...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Widać że dla niektórych na pierwszym...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Tak porównać zapotrzebowanie na moc i te...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jaki Minister, taki poziom.
Ile w Polsce potrzebne jest...
"Piękny" żarcik o ministrze.Masz poczucie...
Ile w Polsce potrzebne jest...
jaceo,pan minister nie jest z mojej bajki,ale...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ale co ,że niby jabłek deserowych...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister jest tak mądry i wszechwiedzący,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Oj jaceo, jaceo... jeszcze świętujesz?...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Wrecie jest minister który powiedział...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W dokumentach źródłowych dotyczących...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Odnosząc sie do wystapienia trzeba przyznać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Tak, tak, pochwaliłem sukces 7 organizacji...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Dwa światy, w Polsce konferencje , pokazy...
Udany sezon polskich superowoców
Wiatr histErii wieje wszędzie nawet na...
MRiRW: Budżet na rolnictwo...
A na wypłatę środków za klęski za...
Udany sezon polskich superowoców
Pogratulować inicjatywy, pogratulować...
W 2020 r. trzynasta...
*, no bez przesady psiajucha!
W 2020 r. trzynasta...
Draństwo straszne szanowny Panie...
W 2020 r. trzynasta...
Już wysłane do samego zorro
W 2020 r. trzynasta...
,,Ja nie siądę do Twojej łodzi i nie...
W 2020 r. trzynasta...
No to załóż sobie konto anonimowe,a nie...
W 2020 r. trzynasta...
Nie zamierzam zakładać żadnego konta na...
W 2020 r. trzynasta...
to sam wyślij, w czym masz problem, w necie...
W 2020 r. trzynasta...
Wiesz kolego wyżej cokolwiek o wymiarze...
W 2020 r. trzynasta...
przecież to samo napisałem wyżej.....o...
W 2020 r. trzynasta...
Ona jako sędzina TK, tak samo zresztą jak...
W 2020 r. trzynasta...
Co mnie obchodzi jakaś lista stworzona przez...
W 2020 r. trzynasta...
to Jerzy ma chyba jakąś awersje do żydów,...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz Espuma, Twoja awersja do ŻYDÓW jest...
W 2020 r. trzynasta...
piszesz jakieś banialuki o worku cementu w...
W 2020 r. trzynasta...
Jurku w mojej rodzinie żydów nie ma. Na...
W 2020 r. trzynasta...
Jeden z popularniejszych aktorów p.J....
W 2020 r. trzynasta...
Proponuję tym co mają FB czy w inny sposub...
W 2020 r. trzynasta...
Kto pił wódkę ? Pewnie wszyscy...I Lech...
W 2020 r. trzynasta...
Ktoś powie, że za komuny to kradli. Jeśli...
W 2020 r. trzynasta...
Ale dyskusja mnie ominęła. Wszystkiego...
Odpowiedź Ministra...
embargo zostało nałozone za rządów PO...
Odpowiedź Ministra...
Na merytorykę raczej nie masz co liczyć "my...
Odpowiedź Ministra...
To forum jest i zawsze było bardziej...
Odpowiedź Ministra...
Skoro jesteśmy tacy tępi i beznadziejni to...
Odpowiedź Ministra...
Może skończmy o Owsiaku ... Mam pytanie czy...
Odpowiedź Ministra...
Barakuda - to że tyle zebrali to nie znacy...
Odpowiedź Ministra...
Dlatego wyżej napisałem, 27 finał, zebrano...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żaden telewizyjny...
Odpowiedź Ministra...
Bedę miał chwile to poczytam, ale ten art...
Odpowiedź Ministra...
co ty masz z tymi gumowcami? masz jakiś...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żadne koszty...
Odpowiedź Ministra...
Czy ktoś kto ma mozg, może myśleć ze...
Odpowiedź Ministra...
o Piotrowicza ci chodzi czy o kogo?
Odpowiedź Ministra...
Espuma daj spokój to tak jakbyś gadał z...
Odpowiedź Ministra...
wrzuciłeś jeden z drugim 5 zl do puszki i...
Odpowiedź Ministra...
Każdy, logicznie myślący, po dłuższej...
Odpowiedź Ministra...
Napiszę tak odpierdol się od Jurka pisowski...
Odpowiedź Ministra...
Owsiak ma przecież obrany cel zbiórki, wiec...
Odpowiedź Ministra...
Sądzę, że ma, bo jeżeli Minister Zdrowia...
Odpowiedź Ministra...
Prawda jest taka że Owsiak i jego rodzina...
Odpowiedź Ministra...
chłopie ja nic nie pisałem ani o...
Odpowiedź Ministra...
Dziś jest dziwna sytuacja, ,kto nie płaci...
Odpowiedź Ministra...
Rząd winien zajmować się całokształtem...
Odpowiedź Ministra...
a co ma WOSP do jablek ? nudzi ci sie chyba i...
Zbiornik 10.000 i 27.000 litrów
Jaka cena i w jakim stanie są?
Odpowiedź Ministra...
Skoro odpowiedź Ministra to ciekawy jestem...
Zakupię używany kombajn...
Witam Mam do sprzedania kombajn Joanna 3 z...
Odpowiedź Ministra...
Sprawdź s97 ile Ukraina exportuje pszenicy,...
Odpowiedź Ministra...
Oprócz tych czynników wcześniej...
W 2020 r. trzynasta...
Nie pamiętam aby mi ktoś dupę ściskał....
W 2020 r. trzynasta...
Artemida,w kluczowym momencie trzeba bylo...
W 2020 r. trzynasta...
takie były czasy. Jak ktoś miał kontakty,...
Australia: Spłonęły sady
Niech podziękują pseudo ekologom ... i...
W 2020 r. trzynasta...
Może kontrowersyjnie ale trochę w temacie....
Australia: Spłonęły sady
...i misie koala też :(:( Hetmanie widać...
Australia: Spłonęły sady
Za to co napisałeś powinieneś się......
Australia: Spłonęły sady
Szkoda że tak mało się sadów spaliło
W 2020 r. trzynasta...
A co mieli zrobić Niemcy po zakończeniu...
W 2020 r. trzynasta...
Nie było mnie chyba rok i dalej to samo ....
W 2020 r. trzynasta...
ZAP S.A. od czasów "dobrej zmiany" są...
W 2020 r. trzynasta...
skad znasz przypadki 30 losowań ? skąd masz...
W 2020 r. trzynasta...
Jak można mieć inne zdanie na temat...
W 2020 r. trzynasta...
Marnie kolego wytłumaczyłeś, kopiujesz...
W 2020 r. trzynasta...
ale ludzie widzą tylko TVPis, jak była...
W 2020 r. trzynasta...
Espuma- prawdziwe fakty napisałeś. A co do...
W 2020 r. trzynasta...
nikt nie siedzi bo posłowie PO razem z...
W 2020 r. trzynasta...
wkradł się błąd *Pis przez lata zrobił...
W 2020 r. trzynasta...
Kogo z PO skazali za ta afery? ja wypisałem...
W 2020 r. trzynasta...
głosujesz na konfederacje i co to daje jak...
W 2020 r. trzynasta...
Jesteś kolego trochę zabawny, tzn ja tak to...
W 2020 r. trzynasta...
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu...
W 2020 r. trzynasta...
To głosuj na poprzedników, jak lepiej...
W 2020 r. trzynasta...
Większa część społeczeństwa jest innego...
W 2020 r. trzynasta...
Większość tego rzad zrobił przed wyborami...
W 2020 r. trzynasta...
Jak bym miał obstawiać ,to jesteś chyba...
W 2020 r. trzynasta...
20. Ograniczył możliwość zaliczania do...
W 2020 r. trzynasta...
Kazdy widzi i pisze ze Pis przynajmniej coś...
W 2020 r. trzynasta...
Dokładnie nawet mając inne poglądy można...
W 2020 r. trzynasta...
Muszę pogratulować wszystkim stroną dość...
W 2020 r. trzynasta...
Co kogo interesuje właściciel w roku 2016,...
W 2020 r. trzynasta...
CO SIE Z WAMI DZIEJE!!! Plujecie na siebie....
W 2020 r. trzynasta...
To Ty szukasz jadu i dalej go podsycasz , bo...
W 2020 r. trzynasta...
Rozumiem, że qmaty życzył aby to co...
W 2020 r. trzynasta...
Najpierw : ,,Poco tyle jadu", a potem...
W 2020 r. trzynasta...
Koledzy , jako sadownicy mamy wspólne...
W 2020 r. trzynasta...
Wystarczyło zabrać mafiom vatowskim, a nie...
W 2020 r. trzynasta...
Żadna władza nic nie daje jedynie dzieli to...
W 2020 r. trzynasta...
Artemida, jak można cofnąć przywilej,...
W 2020 r. trzynasta...
proszę. Walczyć nie zamierzam z moim...
Budowa zbiorników wodnych...
Klasyczna informacja w stylu "wiem że dalej...
W 2020 r. trzynasta...
Trzecia wojna światowa wisi na włosku to i...
W 2020 r. trzynasta...
A czemu nie komentujesz tego co się dziś...
W 2020 r. trzynasta...
aaa dziwi cie. Ale sprzedanie po 89r kilku...
W 2020 r. trzynasta...
Dziwi mnie ta chęć do rozliczania...
W 2020 r. trzynasta...
16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+...
W 2020 r. trzynasta...
Miłość do Pisu, jest taka sama jak...
W 2020 r. trzynasta...
Bo miłość do PiSu jest ślepa
W 2020 r. trzynasta...
Gdzie ty żyjesz jak nie widzisz dodatkowych...
W 2020 r. trzynasta...
aha jako ciekawostka odnośnie mediów, skoro...
W 2020 r. trzynasta...
opłaty to podnoszą samorządy tam gdzie PO...
W 2020 r. trzynasta...
Absolutnie nie popieram żadnej z poprzednich...
W 2020 r. trzynasta...
Żałosne jak ludzie potrafią być...
W 2020 r. trzynasta...
Uzurpować to sobie można ale kto by Cie...
instagram