Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_nextpro
2019_Faban_po_kw

Maliszewski: Nie ma żadnej nadprodukcji

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski skorzystał z zaproszenia wójta Marka Mikołajewskiego i przyjechał do Błędowa 10 października.

Jak informuje jablonka.info Minister swoje przemówienia rozpoczął od tematu nadprodukcji jabłek i ściśle związanymi z tym niskimi cenami i problemami ze zbyciem owoców.

Produkcja jest w tej chwili wielka. Pojawia się pytanie: czy nie można było tego przewidzieć? A gdzie jest samoregulacja branży?

Głos na spotkaniu zabrał również Mirosław Maliszewski, poseł PSL i prezes Związku Sadowników RP.

Przyjeżdżali do nas już różni mędrcy, byli ministrami, eurodeputowanymi, premierami. Pouczali nas, co mamy robić. Mówili, że produkujemy za dużo, że produkujemy źle. Pan, niestety, poszedł tą samą drogą

powiedział do Ardanowskiego Maliszewski.

Nie jest winą tych ludzi, że wyprodukowali w tym roku 4,5 mln ton jabłek. Bo co mieli robić? Od tego są...

przemawiał. Prezes Związku część swojego przemówienia poświęcił kwestii rosyjskiego embarga na polskie owoce.

Cóż złego robiliśmy, że sprzedawaliśmy do Rosji 1,2 mln ton jabłek? To jest rynek największego na świecie importera jabłek. To był rynek, który płacił dobre pieniądze. Pod ten rynek rozwijaliśmy produkcję i zakładaliśmy nowe sady

– podkreślał Maliszewski i stwierdził:

Nie ma żadnej nadprodukcji. Trzeba się tylko przeciwstawić tym, którzy nas okradają. Nie można dopuścić, żeby zmowa cenowa dalej funkcjonowała. Rynek może uratować sprzedaż jabłek deserowych na eksport i zapanowanie nad rynkiem koncentratu.

Uzpełnienie:

Maliszewski zaznaczył również, że mieszkańcy nie mogą się skontaktować ani z firmą Eskimos, ani z wytypowanymi punktami skupu, które mają dla niej kupować jabłka przemysłowe.

Jak podaje jablonka.info sporo do powiedzenia na spotkaniu mieli także sami sadownicy. 

Jak stwierdził Wiesław Czerwiński radny powiatu grójeckiego, skupy które biorą udział w programie interwencyjnego skupu jabłek, mogą być szantażowane przez największe przetwórnie. 


Wiesław Czerwiński podał przykład swojego znajomego, przedstawiciela jednej z grup producenckich.

W momencie, gdy ukazała się lista podmiotów, które będą skupować jabłka w ramach interwencyjnego skupu owoców, mój znajomy (który był wpisany na listę – red.), otrzymał SMS-a z przetwórni, żeby nie przywoził jabłek z jakichś przyczyn. Natomiast jego siostra, która na liście nie była, dostała SMS-a, że może jabłka przywieźć. O czym to świadczy? O tym, że jest potężna gra psychologiczna przetwórców przeciwko tym, którzy dostarczają towar – mówił.

 

Rynek może uratować przeznaczenia jabłek deserowych na eksport, rynek może uratować zapanowanie nad rynkiem koncentratu, a nie te niszowe produkty (…). Ten program w obecnym kształcie to nie jest dla sadowników żadna pomoc (…).Przypomnijmy:

    • Jak poinformował zgromadzonych sadowników minister jedynie firma Eskimos powiedziała: Nic od państwa nie chcemy, nie chcemy ani grosza dopłaty. Chcemy jedynie gwarancję kredytową (...). Znalazłem sposób zgodny z prawem, zgodny z logiką, zgodny z przepisami UE. Firma Eskimos będzie skupować jabłka po 25 groszy, pieniądze znajdą się w ciągu 7 dni na kontach sadowników (...). [czytaj wpis: Eskimos: Ustalono warunki i termin podpisania umów kredytowych na realizację skupu jabłek >>>]


REKLAMA
2019_BASF

2019_Syngenta_Topas

2019_Kubota_serwis

2019_Syngeta_Scorpion

komentarze (67):

dodaj komentarz
jonatansad
jonatansad 18.10.2018 14:58 na jabłku przemysłowym już w tym roku sadownicy nie zarobią ,cena 10 gr to żadna cena po sprzedaniu tony jabłek to nawet nie kupimy 20 litrowego karnistra oleju napędowego ,nawet nie kupimy 100kg nawozu , a sadownicy zbierają i jeszcze czekają w kolejkach , a najgorsze jest to ze jak nie wzrośnie cena spadów to nie wzrośnie cena jabłek exportowych, już teraz niektóre firmy exportowe chcą kupować jabłka exportowe po 30gr ,panie prezesie może trzeba zaapelować do sadowników żeby nie zbierali spadów ,może pan jako prezes związku wystosował by taki apel to sadownicy by się opamiętali i przestali by zbierać ,może trzeba apelować co dziennie żeby sadownicy zrozumieli żeby nie zbierać ,może trzeba porozklejać po wsiach plakaty żeby wszyscy sadownicy wiedzieli ze jest taka akcja protestacyjna ,jak zakłady nie kupili by przez kilka dni ani kila spadów to na pewno podniosły by cene , a wtedy to i firmy exportowe musiały by podnieść cene ,sadownicy nie zbierając spadów mogą tylko zyskać ,na pewno nic nie stracą ,pnie prezesie może warto by spróbować wystosować taki apel żeby nie zbierać
dragon
dragon 18.10.2018 15:22 jonatansad bądź realistą. Apele to były dobre w szkole, a do tych baranów co jadą jak na rzeź za 8 gr to chyba byś musiał zacząć strzelać żeby przestali wozić.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Roman197002
Roman197002 18.10.2018 19:54 Dosłownie Dragon , ale barany mają potomków i dalej będzie to samo . Trzeba by jak Hitler z żydami postepowac , do pieca i gazowac cale rodziny he he he he .
artemida
artemida 18.10.2018 20:06 Czy zastanowiłeś się co piszesz? Za takie wypowiedzi możesz iść SIEDZIEĆ.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Roman197002
Roman197002 18.10.2018 20:17 Trudno to będę siedział i kwiczal jak za komuny he he he
To co już nie można sobie zażartowac w tej wolnej Polsce . Ale ty artemida sztywny jesteś i wszystko zaraz na poważnie bierzesz , kolka polkles czy co .
artemida
artemida 18.10.2018 20:33 To nie żarty - to przestępstwo! JEDEN Z MOICH PRZODKÓW, CHOĆ NIE BYŁ ŻYDEM przeszedł prze komin krematorium. Nie wiem kim są ci co ci dali plusy? Zresztą nie chcę wiedzieć... choć się nie spodziewałem że można podeprzeć plusem taką wypowiedź. Gdzie admin?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jonatansad
jonatansad 18.10.2018 20:18 jak przemysł nie wzrośnie to export będzie po 30gr , z zakładami możemy walczyć tylko w jeden sposób ,trzeba odciąć ich od taniego surowca ,czyli trzeba przestać zbierać i sprzedawać spady w tej cenie ,ta cena to nie pokrywa kosztów zbioru ,po co to zbirać ,zbiory jabłek już się kończą ,ale jeszcze jak by teraz wszyscy sadownicy, powtarzam wszyscy sadownicy przestali by zbierać to zakłady na pewno podniosły by cene i wtedy firmy exportowe też musiały by podnieść cene ,teraz trzeba tylko przekonać sadowników żeby nie zbierali i chyba tylko związek sadowników może to zrobić ,trzeba apelowa ,tłumaczyć ,przekonywać sadowników żeby się opamiętali i zostawili spady pod drzewami

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Roman197002
Roman197002 18.10.2018 20:41 Jonatansad jak to zrobic przetumaczyc chlopom żeby nie zbierali , ja jak jednemu powiedziałem że po co zbierać za 0.1 zł to on na to że 0.1 zł to też jakiś piniadz . Tak jak pisałem wcześniej nawet kalachem nie przetlumaczysz drugiemu żeby nie sypal przez np. tydzień . Taka średniowieczna ciemnota panuje na wsi w 21 wieku .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Roman197002
Roman197002 18.10.2018 20:46 Jakie przestępstwo , mamy wolność słowa .Chyba że przespalem parę stuleci . Ale widzę że i z Ciebie niezły zartownis , z tą ucieczką przez komin to dowaliles do pieca lepiej ode mnie . He he he he he
artemida
artemida 19.10.2018 07:41 Za rozpowszechnianie treści faszystowskich lub komunistycznych paragrafy przewidują do trzech lat więzienia. Wypowiadasz się publicznie, wyjątkowo podle o ludziach a jeżeli ktoś cię wspiera to jest taki sam. Jesteś nie ciemnotą XXI wieku, a ze swoimi poglądami nieszczęściem XXI wieku, kto cię tak wychował, skąd te faszystowskie poglądy?
I jeszcze o co chodzi? O to że nie możesz sprzedać spadów w cenie jaką byś sobie życzył.
Roman197002
Roman197002 19.10.2018 10:28 Jakie faszystowskie poglądy człowieku o czym Ty piszesz gdzie tu faszyzm . A spady to mnie kole piura latają , mogą zgnic bo ja nie będę komuś pieniędzy darmo dawał.
Ot to nastała dyktatura artemidy , ale cóż przeżyło sie komunę to i artemide może się przeżyje w zesłaniu na Sybir .
artemida
artemida 19.10.2018 15:44 To Ty kałachem chciałbyś odganiać ludzi aby nie zbierali. Artemida nie grozi, artemida upomina by nie KPIĆ Z NAWOŁYWANIA DO PALENIA ludzi, bo to nie jest godne współczesnego człowieka, współczesnego Polaka. Nie wiem ilu jest o poglądach podobnych do Twoich ale niestety są, dają ci plusy. Aż strach, że dożyłem takich czasów kiedy ktoś bezkarnie demonstruje podobne poglądy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Roman197002
Roman197002 18.10.2018 20:49 Ja ze dałem plusa . No dobra i ja podepre cie plusem

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 19.10.2018 08:18 Artemido ,,przesłałem wpis Romana( Trzeba by jak Hitler z żydami postepowac , do pieca i gazowac cale rodziny he he he he ). koledze który jest prawnikiem ...i tu akurat przestępstwa nie ma ! nie ma tu przejawów rasistowskich czy poglądów antysemickich czy wzywanie do nienawiści na tle rasowym .Natomiast wpis całkowicie nie na miejscu ,godny zbanowania na ochłoniecie .Artemido jeśli będziemy wsadzać ludzi za ,dwa głupie słowa do więzienia to co zrobić z tymi złodziejami ? oszustami ? np Owoc Sandomierski tam doszło do milionowych przekrętów i nikt nie siedzi !!
artemida
artemida 19.10.2018 09:11 Posadzić jednych i drugich za przewiny jakich dokonali zgodnie z Kodeksem Karnym. Od tego są sądy...
Prawnik może mieć swoje zdanie... co nie znaczy że zgodne z prawem czy zasadami współżycia społecznego w państwie demokratycznym.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Mateusz29
Mateusz29 19.10.2018 10:36 Artemida czy Ty wiesz ze rasizm a faszyzm to co innego. Ja jestem za ustrojem faszystowskim to jest coś w stylu nacjonalizmu jak by w Polsce taki ustrój panował to przetwornie były by Polskie a nie niemieckie i była by cena tak to mamy euro gender wszystko jest unijne i ceny nie ma. Faszyzm a nazim czy rasizm to dwie różne sprawy. Jest demokracja i możemy mieć poglądy jakie chcemy. W obliczu dzisiejszych zamachów to bycie rasista to chyba normalne przecież chyba nie potrzebujemy tu Jeszce uchodźców i brudasow.
artemida
artemida 19.10.2018 12:30 Ani chybi, że te filozoficzne wypociny są po własnoręcznie zrobionym jabolu.
Byłeś w Oświęcimiu, mam na myśli obóz ZAGŁADY Auschwitz?
Alfred40
Alfred40 19.10.2018 12:48 Ach Artemido ,,,aleś upierdliwy jak ta pani Teresa 47lat wytrzymała z Tobą...Szczęście że masz prawie same wnuczki do tego uzdolnione i wojny nie będzie .....wnuczka B,,,ka powinna Cie floretem w tyłek ukłuć ,,byłbyś mniej zgryźliwy .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 19.10.2018 11:42 Artemido ?? czy wierzysz w sądy ?? no może powoli teraz Tak, ale do tej pory kto ukradł np. 10 milionów mógł spać spokojnie bo 10-30% z grabieży pójdzie na wyciszenie ,,,co może, dostać zawiasy?? Tak jak jeden wójt z Sandomierskiego z ramienia Psl był sądzony i skazany potem odwoływał się ,następnie chorował nie stawiał się na rozprawy aż uległo przedawnieniu, wiem bo akurat ode mnie wyłudził 1500zł 18 lat temu .Co do rasizmu ,,,dziś to chore pojecie -mówią do czarnego (ty czarnuchu jest rasizmem a ty białasie już nie )Można opluwać krzyż i Biblię i nie jest się rasistą ale koran i Gwiazdę Dawida już tak..Jeśli idąc w marszu niepodległości z Polską flagą jestem uważany za rasistę to niech nim będę w chorym unijnym niewolnictwie .
Green25
Green25 19.10.2018 12:03 Powiadasz alfredzie że Pan Leszek do rady powiatu miasta Lubin startuje...trzymam kciuki aby wygrał :) Będzie miał się gdzie realiziwać
artemida
artemida 19.10.2018 12:47 Grajmy va bank. Startuję ale nie wejdę... też jak w banku. Jestem emerytem, nie sprawowałem i nie sprawuję żadnej funkcji administracyjnej ani innej z której miałbym choć na browara.
A teraz inaczej proponuję prześledzić na portalu Polanka jakie inicjatywy i jakie są ich efekty tylko że jako PSL-owiec mogłem z innym PSL-owcem zrobić dla dolnośląskiego pszczelarstwa. W międzyczasie za moje "partyjniactwo" wylano pomyj na moją łysinę może więcej niż tutaj.
Wczoraj przeczytałem brawo dolnoślązacy - ja TO zacząłem 3 lata temu... i tego NIKT MI NIE ODBIERZE!
wania1234
wania1234 19.10.2018 13:24 Teraz za to kto ma znajomości w Pisie może spać spokojnie, zabije kogoś samochodem na pasach, nie ma przestępstwa...
wania1234
wania1234 19.10.2018 13:29 ot taka reforma, która wg prezesa już się dokonała, czyli nic się nie zmieniło, tylko kto inny jest bezkarny, dobra zmiana, a dla zwykłego człowieka nie zmieniło się nic, może jedynie na gorsze bo zwiększyła się jeszcze przewlekłość postępowania
artemida
artemida 20.10.2018 08:44 Patrzę na wklejone mi minusy i zastanawiam się ZA CO? Może ktoś... a zresztą po co...
Dla mnie satysfakcją jest to iż wielu pszczelarzy z którymi się spotykam mówią krótko; dziękuję. Zapewniam, że jedno dziękuję przebija 100 minusów.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin79
Marcin79 20.10.2018 12:10 Artemido , a ja zycze Ci powodzenia w wyborach
i choć tutaj czesto ścieramy sie w wypowiedziach
bo różnimy sie w poglądach i sympatiach politycznych
TO JA GENERALNIE DZIELE LUDZI NA MĄDRYCH I GŁUPICH
a nie np. ze wzgledu na klucz partyjny lub inne jakieś debilne parytety :(

Uważam ze u władzy w 100% powinni byc ludzie mądrzy i uczciwi
i dlatego uważam za jesteś osoba odpowiednią , godną tego zeby być wybranym do samorządu

I choć sam nie wierzysz w sukces ?! ( pewnie przez ułomną demokracje , szef partyjny inaczej "po swojemu " ułożył listę )
to życzę Ci powodzenia i dużo sił gdybyś został wybrany

bo sam swego czasu "bylem wybrany " i już mi się więcej nie chce "szarpać z ludźmi dla ich dobra "

pozdrawiam
artemida
artemida 20.10.2018 12:27 To nie czasy Lincolna w USA, kiedy to jako kandydat na prezydenta zafundował beczkę piwa i... wygrał. Teraz chętni do władzy, jak widzę, wydają dziesiątki tysięcy. Nie ta półka... A działanie społeczne... to w genach po przodkach.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sadownik999
sadownik999 21.10.2018 13:33 cena za przemysł jest bardzo niska ,dlaczego związek sadowników nie próbuje temu przeciwdziałać ,dlaczego zarząd związku z prezesem nic nie robią ,do ilu groszy ma spaść cena przemysłu żeby związek sadowników zareagował ,jak prezes związku wraz z całym zarządem sadownikom nie pomogą to nikt już nam nie pomorze , tylko będą nas wykorzystywać jak w tym roku zakłady przetwórcze ,
wania1234
wania1234 21.10.2018 16:35 należysz do związku? po za tym bezmózgi co stoją w kolejkach całymi dniami po 7-8gr by kogoś posłuchali

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sadownik999
sadownik999 21.10.2018 17:12 jeszcze nie jest za późno żeby zorganizować skuteczną akcje protestacyjną , kiedyś były blokady dróg ,ale niestety nic nie dały ,wyjazdy do warszawy też nic nie zmieniły ,cena jak niska była tak niska jest , blokady zakładów też nic nie dały , z zakładami przetwórczymi możemy walczyć tylko w jeden sposób ,trzeba żeby wszyscy sadownicy zaprzestali zbierania i sprzedaży spadów tylko jest jeden problem jak przekonać wszystkich sadowników żeby przestali zbierać ,jakich argumentów użyć żeby zrozumieli ze zbierając spady nic nie zarabiają ,a tylko tracą ,bo cena exportu jest niska ,a jak zdrożał by przemysł to i export by był droższy .Prezes związku wraz z całym zarządem powinien jeszcze spróbować wystosować apel do wszystkich sadowników żeby nie zbierali spadów w tak niskiej cenie , a może teraz sadownicy by się posłuchali

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin79
Marcin79 21.10.2018 19:26 sadownik999 , wiesz ze trzeba zrobic ale nie wiesz jak ,
czyli tak jak my wszyscy
a prawda jest taka ze nic nie możemy zrobić i żaden apel nie poskutkuje
ja myślałem ze 15 groszy to "granica bólu i głupoty " ale widzę ze chłop wszystko zniesie i nie ma żadnych granic


Abukk
Abukk 21.10.2018 21:14 Ja szykowałem się do pierwszego sypnięcia przy cenie 18gr. Już jechałem na skup, ale gdy zobaczyłem cenę 16 groszy zrobiłem nawrót i od tego czasu mnie nie widzieli. Za to ja widziałem tabuny ludu ciągnące za sobą swój majątek i oddające go dobrowolnie, Niemcom, Rosjanom, Ukraińców oraz Chińczyków. Polacy dobry naród, tylko ludzie Kurwy Józef Piłsudski (cytat z głowy więc może to być parafraza)
Abukk
Abukk 21.10.2018 22:23 Prawda jest taka, że żeby coś się zmieniło, to musi się mentalność Chłopska odmienić. Wiadomo, starych drzew się nie przesadza, ale i czym za młodu skorupka przesiąknie... więc niestety czeka nas prawdopodobnie kilkupokoleniowa męka dopóki mentalności nasza nie zbliży się ku zachodniej. Skończcię z tym nawolywaniem do protestów, bo przez najbliższe lata, 2% będzie protestować, a w tym czasie 98% będzie handlować, byle szybciej, więcej, taniej.
artemida
artemida 22.10.2018 07:27 Już kiedyś przytaczałem ukraińskie: tutaj modlitwa nie pomoże, tu trzeba gnoju dać. Na razie wciąż dominuje modlitwa...
Bez RESTRUKTURYZACJI BRANŻY /czynnika sprawczego/ nie pójdzie KU LEPSZEMU.
Od prawie trzech lat ostrzegałem, pokazywałem błędy... ale byłem "czarną owcą" portalu. No i można, w ramach zemsty /za prawdę/ zafundować trochę minusów...
Abukk
Abukk 22.10.2018 22:21 Może jest tak, że ta restrukturyzacja właśnie się zaczęła, a czynnikiem sprawczym jest cena?
artemida
artemida 23.10.2018 07:01 Oczywiście p.Abukk. Zaczęła się "RESTRUKTURYZACJA" ale w NAJGORSZY, JAKI JEST MOŻLIWY, SPOSÓB. Cóż, nie pierwszy raz brak porozumienia powoduje że WSZYSCY tracą. No, prawie wszyscy... W TEJ metodzie nie ma ZMIŁUJ SIĘ... ot proste prawo rynkowe, słaby wypada. Pozostaje "wspomnień czar"...
artemida
artemida 23.10.2018 17:08 Do teraz sadownicy OCZEKIWALI ZMIAN nic w tym temacie nie robiąc. Teraz samoistna restrukturyzacja przyszła do nich...
Abukk
Abukk 23.10.2018 21:11 Może Pan przypomnieć swoje zalecenia/pomysły dotyczące restrukturyzacji sadownictwa. Nie, nie czepiam się. Ostrzegał Pan, pokazywał błędy, proszę przypomnieć czego to dotyczyło, może komuś się przyda.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KARHU1
KARHU1 22.10.2018 20:47 Moim zdaniem jest H.. nie nadprodukcja,ciekawe że, we wszystkim?Te upokarzające ceny to nic innego jak kara dla wsi za poparcie pewnej partii.Bo któż zasiada w radach nadzorczych zakładów przetwórczych jak nie ludzie z nadania poprzednich rządzacych.A że tej partii nie idzie najgorzej rządzenie krajem sprawia ,jest obawa oddalającego się koryta.Będąc za granicami naszego kraju widzę ,ze export naszych jabłek jest hamowany ,czyżby grupy celowo to czyniły?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

bobo3333
bobo3333 22.10.2018 22:28 Dobrze że Bozia dała naszą Ropę tym Arabom bo mielibyśmy ogromną nadprodukcje.
Co chodzi o Grupy to daje ciekawy link zobacz ceny!!! https://www.service2fruit.com/?lang=de_DE

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin79
Marcin79 23.10.2018 09:33 Co do ropy , to co maja powiedzieć Żydzi ?
jesli Bozia 40 lat ich prowadzała po pustyni i w koncu zaprowadziła
W TAKIE MIEJSCE NA BLISKIM WSCHODZIE GDZIE AKURAT NIE MA ROPY :(
artemida
artemida 23.10.2018 11:57 Wszystko zależy od gospodarza, Wenezuela ma ropę i głód...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 23.10.2018 12:26 Potrzebny snieg i zima sroga zeby wagi na skupach zamarzły...
artemida
artemida 23.10.2018 12:51 I co to da?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Legionista12345
Legionista12345 23.10.2018 12:34 Po wyboracz juz widac nie wzieli zadnego duzego miasta...przypominam lata 2005-7 kak rzadzili tez byla dupa..
wania1234
wania1234 23.10.2018 14:23 Ale wieś znowu Pis wybrała, ciekaw jestem co takiego dobrego przez te 3 lata zrobili? Kwestie związane z zatrudnianiem cudzoziemców? Podatek od wody? Pomoc Ukrainie w zakładaniu sadów, zgoda na ruch bezwizowych w całej UE? Podwyższenie wieku emerytalnego dla rolników? ASF? a może aktualny Eskimos
SlawekS
SlawekS 23.10.2018 17:29 Możesz wyjaśnić jak pomagamy zakładać te sady na Ukrainie? Większy udział mają w tym polskie firmy i szkółki, niż Polska jako państwo. A głosy zdobyli, bo widocznie wieś to nie tylko sadownictwo...Podatek od wody, ruch bezwizowy - jak to rozwiązać? Mamy z UE wystąpić? Dopisz do listy jeszcze większe ceny prądu od 2019r, taki kolejny prezent od eko-UE.
rafal123
rafal123 24.10.2018 06:40 Dania nie pisz głupot. Wiek emerytalny podniósł PSL. Tylko Klopotek był przeciw. Kulczyk z Grasiem mówią o tym że to dwie najgorsze reformy w powojennej Polsce. Podziękuj Kosiniakowi
SlawekS
SlawekS 24.10.2018 12:42 Zamiast płakać nad rozlanym mlekiem, to nasze lobby sadownicze powinno właśnie naciskać na wzrost limitu zużycia ON w gospodarstwach sadowniczych przy zwrocie akcyzy. Jakoś hodowcy bydła potrafią dobrze naciskać i prawdopodobnie dostaną ekstra przydział. Jak wypada zużycie ON na 1ha sadu w porównaniu np. z uprawą zbóż każdy z nas wie, bliżej nam 300l/ha niż tych proponowanych 100.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KARHU1
KARHU1 23.10.2018 18:54 Kochani, my jako Polacy mamy być żródłem taniej siły roboczej w sadach starej unii ,a nie konkurencją która wyrasta na bardzo zatłoczonym rynku po wprowadzeniu embarga przez Putina.Nasz los jest przesądzony oni przygotowywali się do takiej sytuacji przez lata przejmując nasze zakłady przetwórcze jak i handel w całej eu i w Polsce również!Embargo w kogo najbardziej uderza ciekawe?Jakoś Niemcy robią interesy gazowe z Rosją i jest ok.W sieci LIDL rosyjskie borówki pomidory ,a polskich brak o jabłkach nie wspomnę , oczywiście nie w Polsce.
artemida
artemida 23.10.2018 19:35 Nasza patriotyczna postawa nie pozwala ... itd. A może - pomimo nadzwyczajnych wysiłków /nawet nagród które się należały/ niewiele dało się zrobić...
Alfred40
Alfred40 23.10.2018 21:02 No jak jasnie panie Leszku ?? udało się dostać do rady powiatu ,Lubin??
artemida
artemida 24.10.2018 07:31 Skoro tak inwigilowałeś /bezprawnie / moją osobę to i na to pytanie znajdziesz odpowiedź.
Odpowiem nie wprost;
Polskie Stronnictwo Ludowe okazało się partią o NAJWYŻSZYM POPARCIU W POLSKIM SPOŁECZEŃSTWIE!
Już to udowadniam; PiS ze swoimi przystawkami /TRZY PARTIE/ UZYSKAŁO 33 PROCENT głosów czyli na jedną partię wypada 11 % Koalicja Obywatelska /trzy partie/ 27% czyli 9% na jedną partię! PSL -samo 13,6% czyli najwięcej.
To nie demagogia nawiedzonych, to matematyka.
pszemek
pszemek 24.10.2018 07:40 Taaa, matematyka po chu... Jak idę z psem to idzie 6 nóg, a że jest nas 2 to mamy po 3 nogi!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 24.10.2018 08:02 panie Leszku ,,,bezprawnie ?? więc podaj mnie do sądu ! ja tylko z ciekawości zapytałem ,po co te nerwy ??Chciałem Ci złożyć gratulacje !!
Alfred40
Alfred40 24.10.2018 08:09 co do wyborów ,,,Sandomierskie wygrało Psl tuż przed Pis ..Gratuluje! To tak jest tylu tu ludzi deklarowało że poniżej 12/13 groszy nie zbierze przemysłu a jednak po 8 groszy zbierają ... Widocznie lubią być bzykani w tyłek !! Ja nie zebrałem nadal ani kilograma jabłek .Tak jak nie wiem po co Ci ludzie zbierają tak jak nie mam pojęcia po co głosowali na psl ..
artemida
artemida 24.10.2018 08:25 Gratuluj Polskiemu Stronnictwu Ludowemu dobrego wyniku który uzyskał pomimo wściekłej propagandy przede wszystkim premiera który MUSIAŁ przeprosić za kłamstwa. Mógł w tym czasie zająć się sprawą jabłek.
Jak oceniasz słowa v-ce marszałek Sejmu p. Mazurek; PSL WINNO BYĆ WYELIMINOWANE Z ŻYCIA PUBLICZNEGO! W podobnym tonie wypowiadali się faszyści i Lenin.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 24.10.2018 11:11 Artemido ja też Gratuluje ! Psl chciałbym by był i był partią chłopska, dbającą o nasze interesy ,,,nie niemieckie czy ukraińskie ! Co do słów polityków to sie nie wypowiadaj ,,,bo nie pis mówił żeby dobić watahę i masę faszystowskich powiedzeń .Ja naście lat temu też głosowałem też na Psl nawet w przedostatnich wyborach na wójta z Pslu .Może w Twoich stronach Psl jest ok u mnie niestety już Nie! Atak na marginesie Artemido ? dostałeś się do rady czy nie ?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Alfred40
Alfred40 24.10.2018 11:15 Własnie sprawdziłem ,,,mandat możesz mieć !! ale za przekroczenie szybkości .Próbuj dalej ! za 20 lat pewnie Ci się uda .
artemida
artemida 24.10.2018 11:34 Lecz się z obsesji...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

grisza1988
grisza1988 24.10.2018 12:33 Zobaczymy jak przedsiębiorstwa skupujące jabłka rozliczą się urzędem skarbowym, bo czytałem właśnie że jest przygotowywana duża operacja na wyłudzanie podatku vat. Ciekawy jak taki duży przychód sie rozpisze jak GUS wypości ile średnio płaciło się na zakładach przetwórczych i trzeba będzie rozliczać faktury
artemida
artemida 24.10.2018 18:44 Zostaw to skarbówce...
Alfred40
Alfred40 24.10.2018 19:07 Odezwał się typowy obrońca uciśnionych przetwórni !
grisza1988
grisza1988 24.10.2018 23:06 zobaczycie że to tąpnie za to zwyczajne zaniżanie cen będą mieć problemy nie dziś to za rok jeśli nie to mają 5 lat

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin79
Marcin79 24.10.2018 17:18 To ja tez gratuluje PSLowcom sukcesu w wyborach
i czekam az w powiatach w których rządzi PSL szybko zostanie rozwiązany problem tanich jabłek

CHŁOPAKI Z PSL DO ROBOTY

:) :)
artemida
artemida 24.10.2018 17:52 W powiatach - problem jabłek?. Powiat Grójecki to jeden wielki sad, w paru innych trochę mniej - nie wiem kto tam wygrał wybory? Zapewniam że w ponad 300 powiatach nie ma problemu jabłek - co tam rozwiązywać?. Ten problem należy rozwiązywać w skali KRAJU, przez RZĄD.
Marcin79
Marcin79 24.10.2018 21:26 czyli co ? nic nie mozna zrobic w powiatach w sprawie jabłek ??
a choćby namówić chłopów zeby nie sypali za darmo , pomoc w organizowaniu sie - w powiatach
w gminach umorzyć podatki ...
czekam na szybkie decyzje i intensywne działania

bo jak sie wymaga od innych to trzeba samemu świecić przykładem
artemida
artemida 25.10.2018 11:23 Śledząc dyskusję na portalu sadownictwo to wątpię by sadownicy dopuścili do władzy PSL w typowo sadowniczych powiatach. Zgodnie z Twoja sugestią niech się władze powiatowe martwią... a może się niech się cieszą że się wykażą skoro rząd nie potrafi.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Używane ciągniki sadownicze i ładowarki teleskopowe

"AGROTOP" Sp. z o. o. ul. Grójecka 27C, 05-530 Góra Kalwaria

Ceny truskawek spadają !

Jak informuje koordynator targowiska Goławin dziś (20,05) odnotowano spadek cen truskawek. O...

Gradobicia – ostrzeżenia pogodowe (20-21.05)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia...

Za nami deszczowy tydzień. Gdzie odnotowano największe opady ?

W ubiegłym tygodniu pogoda była bardzo dynamiczna. Przez nasz kraj przeszły gwałtowne...

Zaplanuj ochronę jabłek przed ordzawieniami

Coraz większe oczekiwania krajowych i zagranicznych konsumentów są czynnikiem, który...

Bezradność tego (sadowników) środowiska !

Zła struktura odmianowa polskich sadów Bezradność tego (sadowników) środowiska My...

2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Ceny truskawek spadają !
Wiecie może jak bezpłatnie można zobaczyć...
Bezradność tego...
Dawać mogą i po kilka mln tylko niech...
Czereśnie już są po...
Zapytam co z tego ma sadownik że jest wysoka...
Bezradność tego...
W jednej kwestii masz racje. ten rząd na...
Bezradność tego...
Erko- a jak innym dawali po 500 tys. na...
Bezradność tego...
Zabronić nie może ale ograniczyć tak. W...
Bezradność tego...
Minister mówił żeby wstrzymać chociaż na...
Bezradność tego...
A mnie, widząc jak działa nasza władza,...
Bezradność tego...
Znam dużo sadowników co nie widzieli morza,...
Bezradność tego...
minusują ci co stali w kolejce po 8...
Bezradność tego...
Nie tylko oczekuj, wnoś coś od siebie, inni...
Bezradność tego...
Odpowiedź jest krótka - nie sztuka...
Bezradność tego...
sadownikom proponuje DUZO SADZIC !!!! gdzie...
Bezradność tego...
to forum jest POlityczne, zdecydowanie....
Bezradność tego...
A co miał PSL zrobić? Po pierwszym embargu...
Bezradność tego...
Embargo to jest nalozone na cala unie i ani...
Bezradność tego...
Przepraszam bardzo, nie mieszając związku,...
Bezradność tego...
Spytałem przedstawiciela Dolnośląskiej...
Bezradność tego...
Minister załatwił, minister winien...
Bezradność tego...
Jak można wstawić jabłka do firmy która...
Bezradność tego...
Takiego ćwoka jak Ardanowski to dawno nie...
Bezradność tego...
Ja się pytam, JAKI PROCENT SADOWNIKÓW JEST...
Bezradność tego...
Co do Sz.P. Maliszewskiego to się zgodze,...
Chaos w skupach i brak...
Jak ja się cieszę, że mam taką...
Chaos w skupach i brak...
jak to było....."Robie interesy z...
Chaos w skupach i brak...
Espumie w odpowiedzi, bez pośrednika; Po...
Eskimos wypłacił zaległe...
Wybory tuż tuż, więc trzeba sypnąć...
Chaos w skupach i brak...
Ten "cholding" to tylko został stworzony, po...
Chaos w skupach i brak...
spytaj artemidy dlaczego go PSL nie...
Chaos w skupach i brak...
No cóż p Alfredzie który po raz chyba...
Chaos w skupach i brak...
Jest "czarne na białym" że PIS obiecał....
Chaos w skupach i brak...
Odbiegliśmy Drodzy Panowie od tematu...
Będą nas prosić o jabłka!
Powiem tak: tego kwiatu jest pól swiatu....
Chaos w skupach i brak...
dla artemidy budowa CPK to kosmos jak pisze...
Chaos w skupach i brak...
Sen Artemidy ,,, Obym w następnych wyborach...
Chaos w skupach i brak...
Być może polecą, zapytaj tych nauczycieli,...
Chaos w skupach i brak...
Masz rację; trzeba mieć marzenia, Żeromski...
Chaos w skupach i brak...
Artemida, miałem nie wdawać się z Tobą w...
Chaos w skupach i brak...
Chyba ma... Mami się lud pracujący wizjami...
Chaos w skupach i brak...
spełnil sie, za dużo sie napatrzyłem...
Chaos w skupach i brak...
Z przykrością podpisuje się pod tym iż...
Chaos w skupach i brak...
**po 8 gr rzecz jasna miało być
Chaos w skupach i brak...
a kolejka traktorów z trzema paletami...
Chaos w skupach i brak...
trzeba było nie wozić po 8 gr i nie spać...
Chaos w skupach i brak...
Sen sadownika; Oby nie wymarzło,...
Chaos w skupach i brak...
Czy ktoś coś wie o Holdingu Spożywczym?...
Chaos w skupach i brak...
Szanowny panie Piwnik a co z grupą Owoc...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Zgadza sie porzeczka ładnie kwitła kwiatu...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Coś jak w anegdocie o Napoleonie w Moskwie;...
Chaos w skupach i brak...
Panie Marcinie Piwniku jest to polityka...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
K----e to w oczy plujesz a ona mówi, że...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Poniżej mail do p. Groele....
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
U mnie w okolicy będzie klęska...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
A może tę wypowiedź skwitować...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Nie bardzo jest sens dyskutować. Jeśli...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Wypowiedzi całego kupsu należy z...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Po pierwsze przymrozki to...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Pani Groele jesteś kłamczuchą... Pierwsze...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Myślę że pieniądze się jednak znajdą,...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Tak, tak... jak co roku zakłady przetwórcze...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
aż sie nie chce komentowac....zbiory...
Nie będzie klęski nieurodzaju?!
Co to za Gorele i kto jej płaci?
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Gdyby PiS naprawdę chciało, to wiek by...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ty ciągle z tymi minusami- plusami ,,ta...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Chciałem kupić obiecany POLSKI samochód...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Artemida chcesz elektryczne samochód to...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ciekawy jestem jak się liczy bezrobocie...
ZSRP: uruchomienie...
Weź Ty sie zastanów co piszesz kolego....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Do Jerzego 45. Kto podniosł rolnikom wiek...
ZSRP: uruchomienie...
Jak w większości lat dusimy się od...
ZSRP: uruchomienie...
Żebyście się nie zdziwili . Każdy...
ZSRP: uruchomienie...
Poczekajmy...bez nerwów.
ZSRP: uruchomienie...
Pani Barbara próbuje zaklinać...
ZSRP: uruchomienie...
Dlaczego ktoś ma wam dobrze robić ? Niech...
ZSRP: uruchomienie...
Proste p. simpson, proste p.G25, Nawiążę...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Dobrze, że w tym roku mamy wybory ......
ZSRP: uruchomienie...
Nie ma co kruszyć kopii w kwestii...
ZSRP: uruchomienie...
zgadza sie.rolnictwo zapewnia żywnosc w...
ZSRP: uruchomienie...
Ponadto nie zapominajmy że sady jabłoniowe...
ZSRP: uruchomienie...
Żeby była jasność nigdy nie brałem...
ZSRP: uruchomienie...
przede wszystkim nie kozacze bo i po co? mnie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Zapomniałem o jabłkach można podpisywać...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Dlaczego nie mówi się w mediach że w...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Są tajne przedsięwzięcia, takie jak...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Witam patrząc na ten przymrozek i na...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
patrze na radar a tu w poniedziałek od nowa...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Moda definicja według PWN "sposób ubierania...
Eskimos nadal nie wypłacił...
Kto nie dostał jeszcze pieniędzy? Ja.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Z natury jestem przekorny dlatego powtarzam...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jancyk - Bardzo inteligentnie prawisz, nawet...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Zobaczył byś jak spada bezrobocie jakby...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Wiadomo, że "nikt ale to absolutnie nikt nie...
ZSRP: uruchomienie...
Problemem nie jest wsparcie jakiekolwiek w...
Coraz mniej Ukraińców...
Podpisywać,podpisywać i jeszcze raz...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Naoglądaliście się tego TVN i tak...
ZSRP: uruchomienie...
Troche masz racje ale jesli zmniejszymy...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jerzy 45 piszesz, że poradzisz sobie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Chcieliśmy mrozu to maamy. Szkoda że on nie...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Powiat Łosice, Mazowieckie.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Witam. Na początek wyrazu współczucia dla...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
@Jancyk - Masz rację opozycja skręca na...
ZSRP: uruchomienie...
moze własnie dobrze zeby rozwoj sadownictwa...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
To jak tak ci przeszkadza to zrób sobie...
Czesi przegrywają z...
My sami ze sobą przegrywamy...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ale problem polega na tym, że większość...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Ale prawdą jest , że najbardziej zwalczaną...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
nie znasz mnie i nie wiesz co robię aby...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
U mnie 2 ostatnie noce dopełniły dzieła....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
ma kolegę wykładowcę politologii, który...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
A ja już pracuje w swoim wyuczonym zawodzie...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
jak przyjada teczowe peadały ze srilanki to...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
aha i pisząc komentarze na forum świat...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
a wierzysz pani Pochanke z TVNu córce...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
ale wy jako sadownicy to skamlecie żeby...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Z natury jestem przekorny i nie mogę...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Szkoda zdrowia -daj spokój.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
po prostu krew mnie zalewa, że wśród...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Biblisto a czy instytucjonalny kk ma coś...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Że też wam się tak chce ujadać jedni na...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
a kim jest towarzysz Staszek Piotrowicz?...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Niestety z powodu dualizmu politycznego pod...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
W jakim rejonie kolego tak wymroziło Ci te...
Tony zniszczonych jabłek...
U nas podwórka zostały połączone, płot...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
U mnie też pozamiatane. Śliwka czarna,...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Brawo dla ciebie. Dużo dziennikarzy TVN jest...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Pryskałem dwa lata temu frostguardem czy jak...
Tony zniszczonych jabłek...
Rosjanie potrafią dbać o swoich...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
szczyt bezczelności........OFE ukradli ? a...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Wykład Prof. KAROLA Modzelewskiego z...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Każdy wie że PO to jest siostra Unii...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Gwoli informacji o rządzeniu z tylnego...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Patrzcie jaka fala hejtu została skierowana...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Po złe, Pis zły, na kogo masz zamiar oddać...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
sam na to wpadłeś czy dostałeś z centrali...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
tobie pewnie bardzie pasowała TVLis...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Do szanownego SlawekS-a jeśli nie chcesz...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Kaczyński: Ślązacy to ukryta opcja...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Espuma - a sadownik VAT-u to nie płaci? Za...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
jerzy45 - ten ów Jaroslaw o którym ci sie...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Po rozmowach z sąsiadami było - 4 , śliwki...
Przymrozek - 7/8.05 2019 r....
Są różnice względem tej listy temperatur....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Oj,jak dobrze ,że ZSRP nie wprowadził nam w...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
jacenty a Ty czym jedziesz ? Nasr...j na...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Gmina Wilków Lubelskie -2 o godzinie 4 ,...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Okolice Jasieńca godzina 03:33 od - 0,7 do -...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
okolice Warki, u mnie jest już 0 na...
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
I niech ma swoje poglądy, takie jego prawo....
Przymrozek - 5/6.05 2019 r....
Jacenty, źle interpretujesz mój tekst. Jest...
KZGPOiW: Fakty i mity na...
Ten mierny artykuł sugeruje, że złodziej...
instagram