Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2020_INFO_KARTA
2020_Captan_80_WG

Koronawirus: Apel ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego

Każdy z nas jest odpowiedzialny za ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa, dotyczy to także rolników.

Apeluję do rolników, aby wnioski o płatności bezpośrednie składali elektronicznie. Proszę o korzystanie z wydłużonych terminów składania oświadczeń i nie przychodzenie do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przypominam, że jeżeli nic się nie zmieniło w uprawach wystarczy złożenie oświadczenia. Nie ma zatem potrzeby, by w ciągu najbliższych dwóch tygodni przychodzić do biur agencji.

Apeluję, aby unikać niepotrzebnego narażania siebie i innych.

Walka z koronawirusem wymaga przestrzegania niezbędnych zaleceń służb sanitarnych oraz odpowiedzialności każdego z nas. Ta odpowiedzialność polega między innymi na unikaniu niepotrzebnych zgromadzeń ludzi oraz na ograniczeniu kontaktów do niezbędnego minimum.

Dlatego też apeluję o rozważenie zasadności odwiedzania targów, wystaw czy podobnych skupisk ludzkich.


REKLAMA
Switch 950x150

2020_Pronutiva

PORS 2020

komentarze (76):

dodaj komentarz
Winiarek
Winiarek 12.03.2020 20:55 Jako sadownicy musimy zrozumieć, że nie pieniądze a zdrowie jest ważniejsze, i trzeba unikać skupisk ludzi, bo po wykryciu może udusić, a nawet jak łagodnie minie , to cały dom przymusowa kwarantanna. A wtedy kto opryska? I cały sad przez jeden niewykonany zabieg zagrzybieją liście, a z liści jabłka, i straty będą ogromne. Najgorsze jest że można być nosicielem, pozarażać wszystkich wcale o tym nie wiedząc, uśmiercić kogoś bliskiego.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Spartan300
Spartan300 13.03.2020 11:51 Pełne poparcie dla przedmówcy.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 13.03.2020 22:08 Ja bym jednak poszedł w innym kierunku. Czy tzw. państwo PiS zrekompensuje nam straty, jakie poniesiemy w związku z wirusem ? Ja dużą część sprzedaję jabłek na lokalnym rynku, na targowisku, dla handlarzy na tychże targowiskach, rynkach itp. Pozamykano je. W związku z tym - co planuje rząd dla tych firm jednoosobowych, którzy sprzedają na tych rynkach, targowiskach ? To jest ich jedyne źródło dochodu ! Płacą podatki, płacą ubezpieczenia, płacą ZUS... W Polsce z takiej pracy utrzymują się dziesiątki tysięcy drobnych przedsiębiorców...
Odpowiedź na pewno będzie taka, jak Lichockiej dla chorych na raka. Tzw. państwo PiS jest już trupem...Kasy nie ma, rozdana, wydojona, przeżarta... wszak, to sami swoi...Po roku nawet jeszcze nie wypłacili za suszę...
Marcin21
Marcin21 16.03.2020 20:10 Weź się za inna robotę jak sobie nie radzisz i nie wyciagaj ręki tylko po kasę. Suszowe deszczowe dopłaty. Niedługo się będziesz domagał stałej miesięcznej pensji dla rolnika. A która partia Ci tego nie da będzie zła

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 14.03.2020 06:27 Znowu pragniesz polityki. Temat jest inny. Na krzywdzie ludzkiej nie robi się polityki, bo choroby nie wybierają partii tylko każdego człowieka. Mogą wyrządzić więcej szkód niż jakakolwiek władza.
jerzy45
jerzy45 15.03.2020 22:28 A, Duda co w tym momencie robi ? Wszyscy kandydaci zawiesili kampanię i nie poruszają się po kraju. Jemu wirus zapewne spadł z nieba i ma to gdzieś, że za nim może ciągnąć się smród zarazków...może i on jest już zarażony.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

marcin000
marcin000 14.03.2020 18:19 jerzy45,guzik mnie obchodzą twoje straty, może kiedyś je odrobisz i nie sraj wszędzie polityką. NAJWAŻNIEJSZE jest zdrowie, jak trafisz do piachu nigdy strat nie odrobisz. Proś świętych, w których wierzysz aby wszyscy byli zdrowi.
jerzy45
jerzy45 15.03.2020 22:39 Odpiszę i Tobie marcinie000 i zarazem Winiarkowi. Tak zdrowie jest najważniejsze ! Jednak co z tego, że je zachowasz, jak zdechniesz z głodu ! Czy komornik, czy windykator będzie się Was pytał o zdrowie ? Nie. Dziś nie wiemy, jak będzie się ta epidemia rozwijała. Zapewne największa fala będzie w okolicach Wielkiej Nocy. Niestety, to, co robi rząd jest czymś takim, by zdławić wirusa, ale zdławić i zabić gospodarkę ! Kto jeszcze sobie tego nie uzmysłowił, to błądzi, nie w obłokach. Inną sprawą jest przebieg pogody. Nie wiem, jak to będzie i czy do kwitnienia jedna noc nie załatwi wszystkiego. Tak - zdrowie jest najważniejsze, ale dzieciakom trzeba dać jeść, ubrać je... Ja w tym sezonie miałem 100 % strat !! Na szczęście są w tym kraju tzw. frajerzy, co to sprzedają jabłka po 1,20-1,40 za kilogram, gdzie ja kasuję po 44 złocisze. Tak trzymać ! Tak zdrowie jest najważniejsze. Tylko pamiętajcie o takim eksperymencie (dawno temu), gdzie jeden rolnik chciał oduczyć konia jedzenia. Prawie mu się to udało, ale ostatniego dnia zdechł.
Tak - zdrowie i życie są najważniejsze. Ale zarazem rolą Państwa, czyli de facto polityków jest to, by racjonalnie rządzić i dzielić. PiS już na początku roku budżetowego jest na minusie. Brak jakiejkolwiek rezerwy. A co zrobią z 32 miliardami złotych ? Kto to wie. Najprawdopodobniej - my rolnicy gówn* z tego dostaniemy !
Espuma
Espuma 16.03.2020 09:28 Miałeś 100 % strat a zdanie nizej piszesz że handlujesz po 44 złocisze. Chłopie ty sam nie wiesz co ty piszesz. Jak taki hajs bierzesz to czego skamlesz o pieniądze ? z jakiej racji ? co mają powiedzieć biura turystyczne, restauracje i kluby ? im też chcesz coś zwracać ? czy moze pootwierać wszystko niech sie zarazi połowa kraju i wtedy nie bedziesz mial komu sprzedać tych swoich jabłek po 44 złocisze chyba że bedziesz prowadzil handel obwozny po szpitalach. Wyskakujesz przed każdymi wyborami jak dżin z butelki i siejesz ferment, zamartwiajac sie z czego ktoś zrobi opłaty. Eksport idzie dobrze, ludzie normalnie handlują i biorą kase (dla ciebie to frajerzy tak ? ) martw sie o siebie a nie o frajerów w takim razie. Byznesmenie za dyche.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 15.03.2020 22:25 Wielokrotnie, gdy pojawiam się tu na portalu, to każdy mówi, że poruszam politykę. I ciągle powtarzam - nie masz nic do powiedzenia, nie pisz, ale nie mów zarazem, że np. Ardanowski, to nie polityk. I nie mów jeden z drugim, że Nasze życie nie jest powiązane z polityką ! Czy tzw. suszowe nie jest politycznym tematem ? Czy już politycy Wam wypłacili ? Ktoś tu pisze, że pieniądze nie są najważniejsze. Tak, dla nas nie, bo to politycy rozkradają i rozdają swoim. Zdaję sobie sprawę, że wielu nie potrzebuje pieniędzy i ma zapasy żywności. Tylko czym zapłacicie KRUS, czy ZUS, ubezpieczenia, OC, czym zapłacicie za środki, energię, a co z podatkami ? Pewnie nie polityk Morawiecki, Kaczyński, czy Duda wspaniałomyślnie wam odpuszczą. Nasze życie, nasza działalność jest uzależniona WYŁĄCZNIE od polityków. Od gwoździ, od sznurka, skończywszy na przeróżnych dotacjach itd. Jeśli ktoś sądzi, że jest inaczej, to napiszę tak - idiota. Akurat nie mam nikogo na myśli. Niech każdy w swoim sumieniu zda sobie sprawę z przymusu pod dyktando polityki... Jest na świecie jeden kraj wolny od polityki...to San Escobar.
Marcin21
Marcin21 16.03.2020 20:12 Sprzedajesz jabłka po 44zł/kg i jeszcze po suszowe ręce wyciągasz? Tylko skąd masz te jabłka skoro piszesz ze miałeś straty 100%

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

pilsner13
pilsner13 16.03.2020 07:52 Ja tam się z Tobą zgadzam,Jerzy.Skoro zdrowie jest najważniejsze,jak piszą inni.to dlaczego stosujemy chemię w rolnictwie,trując siebie(podczas pracy) i innych, którzy konsumują owoce?
artemida
artemida 16.03.2020 08:37 ...bo takie są czasy że "chemia" jednocześnie i truje i leczy, a jednocześnie zapewnia dostatek żywności przynajmniej dla większości ludzi na Ziemi. Ma ktoś pomysł aby było inaczej???

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 16.03.2020 09:28 Tak unia europejska ma, wycofuje glifosat i mamy lac wrzaca wode na chwasty. ogolnie to myslałem ze Zachod jest madrzejszy ale patrzac co robi Anglia np ze nic nie pozamykane tlumy ludzi i twierdza ze zaraza 80 proc spoleczenstwa to szok.Francja leja sie na nic nie patrza.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 16.03.2020 09:30 A Duda jak by nie jezdził to obsrance z po by powiedzieli ze sie boi co to za przywodca co sra w gacie, Sam Jerzy bys tak pisał wiec i tak zle i tak, niewiem za co ty ich tak nienawidzisz, Tylko Po i Po i przydupasy z zsl przepraszam psl.
artemida
artemida 16.03.2020 10:25 Był jeden taki odważny co kazał lądować we mgle....
Espuma
Espuma 16.03.2020 10:43 taa a ty byłeś na pokladzie i słyszałeś jego słowa.....
artemida
artemida 16.03.2020 10:57 Urlich von Jungingen był wśród swoich rycerzy pod Grunwaldem, Jagiełło stał na wzgórzu i dowodził...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Marcin8787
Marcin8787 16.03.2020 09:34 A co do rekompesat Włochy np zrekompesuja jako kraj starej Ue i lepiej niby rozwiniety? Hiszpania? Polska i tak niezle postepuje Jak by Platfusy rzadzili to by juz 10000 tys bylo zarazonych.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

marcin000
marcin000 16.03.2020 12:16 jerzy45 Z Tobą politycznie to jeszcze nikt nie wygrał, ja też nie mam zamiaru. Gwarantuję Ci, że z głodu raczej nie umrzesz, a jak nabrałeś i boisz się komornika to trzeba było myśleć wcześniej, że może być rok nieurodzaju albo inne zdarzenia losowe (jak np choroba). Teraz nieważne kto rządzi, ważne żeby się rządzącym udało jak najlepiej uchronić nas przed epidemią. Tak jak wyżej Ci kolega napisał, zwykle przed wyborami masz największe problemy. Uważaj jak bierzesz kasę to dobrze myj ręce i dbaj o Najbliższych.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 16.03.2020 13:37 Jerzy 45 co byś to nie wystękał to i tak będzie tak jak jest. Wiesz o tym.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 16.03.2020 14:37 Jest dużo ludzi którzy całe życie tyrają i tak się niczego nie dorobią pomimo szczerych chęci i straty sił.
Chętnych na PROW nie brakuje. Czyli stać na wiele.
Miałem sąsiada który jak sobie popił to sam do siebie gadał. Przynosiło mu to ulgę. Jak nie ma rozmówcy to mówił argumenty przeciwnej strony, i sam na nie odpowiadał. A o żonie to pretensje z całego życia.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

waldus
waldus 16.03.2020 21:27 Nie wiem czy zmiesci wam się w główkach że ten wirus bedzie dłużej niż wy na ziemi, już nie zniknie . Za 2, 3 tygodnie bedzie i za rok również. Wiekszość z nas go przezyje tak jak grype każdy miał kiedys. Ciekwe kto na panice zarobi i gdzie sie podziewa nasz naczelnik państwa?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 16.03.2020 21:59 Zaczynają się sprawdzać przepowiednie " baby Wangi " na 2020 r. Że świat pogrąży się w wielkim kryzysie. Jest jeszcze że Tramp zapadnie na nieznaną chorobę, a za rok będzie zamach na Putina. Nie piszę czy udany. Wydają się to jak głupoty, ale dużo się sprawdziło. Np kiedyś atak bronią chemiczną nie podaje gdzie. Itd. To z przymrużeniem oka. Ale to z prezydentem Ameryki to mało prawdopodobne według mnie, przy tym rozwoju cywilizacji i bogactwie USA.
artemida
artemida 17.03.2020 06:47 ...mało prawdopodobne... a jednak możliwe jak pokazał coronavirus... U nas już minister i szef Sił Bezbronnych już się załapali...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 16.03.2020 22:46 Sprzedaję nie po 44, ale po 4 zł. - błąd. Od kogo kupuję jabłka ? Niektórym nie chce się czytać całości, więc powtarzam - od tzw. frajerów ! @marcinie000 - Nie chce mi się sprawdzać, od kiedy tu jesteś, ale gdybyś był tu kilka lat, to byś wiedział - nie mam żadnych kredytów, żadnych zaległości, żadnych długów. Może z wyjątkiem mojej zacnej Żony, która do tego doprowadziła. Tym samym mógłbym inwestować, brać nowe maszyny...Tylko po co ? By tyrać i nic z tego nie mieć ? W ciągu 12 nie miałem trzech zbiorów - zniszczył mróz. I zawsze wychodziłem z tego zwycięsko, bo wśród polskich sadowników są tacy, co to kasy nie liczą ! Ja liczę i dochodzę do wniosku, że ze względu na swój wiek i stan zdrowi, to mi się nie tyle, co opłaca, ale nie chce. Nawet miałem myśl, by nie rozpoczynać sezonu i odpuścić opryski. Jednak poprzednia noc może dać nadzieję, że wymarznie tam, gdzie ma wymarznąć, a u mnie nie. Klient, konsument przyzwyczaił się do ceny np. Lobo za 6 zł. Szarej Renety za 7-8 zł. Szampion 5, a takie podlejsze np. jonagoldowate po 4 zł. I ku zapewne waszemu zdziwieniu taka Gala, to jabłko gardzone przez konsumenta. Ani Royal, ani Must, ani zwykła Gala, czy Schinga to zwykły szmelc. Sadzić więcej...więcej na przemysł. Ty @ Rybak94 jesteś miodem na me skołatane serce. Dlaczego ? Bo mam taki sam pogląd !
jerzy45
jerzy45 16.03.2020 23:01 @Marcin8787...Nie w tym rzecz, że ja kogoś nie nawidzę. Ten rząd jest li tylko do rozdawnictwa kasy i do wyrwania, jak największej dla swych kolesi, dla swoich. Nie czytasz internetu ? Nie dostrzegłeś jeszcze Banasia, Get Banku, wież Kaczyńskiego, kopert, czy ciągłych zmian na stanowiskach prezesów spółek państwowych ? To jest dojenie kraju ! A może zauważyłeś, że dopiero od dzisiaj rzekomo otwarto szpitale zakaźne, przerobione np, z kardiologi, Moja Pani kardiolog przyjmowała w Poznaniu właśnie na Szwajcarskiej. Strach pomyśleć, co z tymi zawałowcami, tych po udarach...brak słów. Czy Ty pozwoliłbyś sobie na taką gospodarkę, na takie zarządzanie swym gospodarstwem, jak to robi PiS ? Morawiecki, Duda ?
Podaj mi chociaż 5 przykładów, które mają sens z perspektywy zdrowia polaków, czy bezpieczeństwa żywnościowego kraju, czy nawet bezpieczeństwa militarnego ? Tylko nie pisz o 500+, czy 0 13 emeryturze. To jest zadłużanie kraju ! Ile już mamy długu ?
Łudzisz się, że rządzącym się uda ? To spoczywa na służbie zdrowia, a nie na Dudzie, czy na Morawieckim ! Może się zdarzyć tak, że niedługo pozamykają miasta i wprowadzą zakaz poruszania się, jak w stanie wojennym. Czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że wiele polskich przedsiębiorców, rolników, szewców, ...można wymieniać ich długo - splajtuje, zbankrutuje !! Rząd NRF zabezpieczył na czarną godzinę 550 miliardów euro. Jest ich ok. 80 milionów. Czyli polski rząd powinien zabezpieczyć ok. 270 miliardów euro na czarną godzinę, by zapobiec gospodarczej katastrofie ! Sądzisz, że mają taką kasę ? Polski rząd, to bankrut, tylko jeszcze o tym do końca nie zdaje sobie sprawy...!! Będziemy bankrutować po kolei, bo rząd się wyżywi sam, a my przy tym stole zdechniemy z głodu... Teraz jest czas na miskę ryżu...
SlawekS
SlawekS 17.03.2020 06:52 Skończ Waść, wstydu sobie oszczędź...
KORTEZO
KORTEZO 18.03.2020 18:36 Jerzy, mój ojciec powiedział, że mam dobrze bo dostałem 2*500+ a on nigdy nic nie dostał od państwa jak byłem dzieckiem...Mam świadomość, że jest to zadłużenie Polski jak i inne programy, a za jakiś czas te 500 może dużo mniej być warte, ale jaki jest szansa, że inna władza zostawiła by te 500 i więcej dla siebie i jeszcze większe zadłużenie Polakom moim dzieciom... ?
Moim zdaniem nie ma co narzekać, dzięki programom wygrali wybory, ale i Polacy są szczęśliwszy i świadomość że władza ma ich w d******....
KORTEZO
KORTEZO 18.03.2020 18:46 ...świadomość że władza NIE ma ich w d******....
decosta
decosta 18.03.2020 21:09 Jerzy 45 masz prawo pisać co chcesz , masz wybór jakie media oglądać ( tvn )na szczęście natomiast każdy ma prawo głosu i w ostatnich wyborach naród poparł ekipę na drugą kadencje. Dlatego spokojnie czekaj aż będzie zmiana na początku Prezydenta a później rządu i na pewno już tylko z tego powodu będziesz szczęśliwy . Nie warto z Tobą wchodzić w szczegóły ,bo zawsze masz racje, Tak jak profesor Grodzki Marszałek Senatu .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 17.03.2020 05:42 Ile to już latpowtarzacie że będzie u nas Grecja. Jak na razie to jest wspaniały rozwój. Nie muszą sięgać po pieniądze z funduszu emerytalnych jak tamci. Jesteśmy uratowani przed bankructwem jak LOT. Za tamtej władzy był do likwidacji, a za tej świetnie sobie poradził. I cała gospodarka.
artemida
artemida 17.03.2020 07:21 LOT lata bo dostał wsparcie z podatków, jakby tego nie było to by popłynął jak ten prom co miał już pływać a lata gdzieś w wirtualnym świecie bo tabliczkę znamionową ukradli ze stępki.
Ot i znamię czasu, minister Szumowski GODZI SIĘ NA WSPÓŁPRACĘ z OWSIAKIEM, wrogiem publicznym współcześnie rządzących. Dzięki OWSIAKOWI mamy 2x więcej respiratorów niż Anglicy czy Włosi. Oczywiście to się przekuje na odpowiedni wydźwięk propagandowy w TVP za DWA MILIARDY KTÓRE NA TO ZOSTAŁY UKIERUNKOWANE. A społeczeństwo? Społeczeństwo zobaczyło - środkowy palec pani posełki...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 17.03.2020 06:03 Zawsze upadek, lub złe rządzenie poprzedzone jest wysoką inflacja a tu mimo wysokich cen jabłek i warzyw inflacja nie wiele wyższa. A susza i przymrozki namieszały w poprzednich latach.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

cichon40
cichon40 17.03.2020 07:12 To że mamy pandemię to oczywiście nie wina rządu,ale widzieli jak się wirus rozprzestrzeniania i nie reagowali na to 2mld na swoją propagandową tv ,a respiratorów to jest tyle co od Owsiaka ,którego też zrobili złodziejem .Ostatnio planowany zakup 280 limuzyn dopiero teraz zrozumieli że się można bez z nich obejść i wiele innych wydatków które były nie potrzebne a służba zdrowia była lekceważona Mamy jeszcze niewiele zachorowań a oni już nie dają rady co będzie dalej to strach pomyśleć i w tedy jak ludzie przestaną pracować zakłady staną to zobaczymy jak sobie poradzą z budżetem w tedy może zrozumiecie że do dzięki ludziom pracującym był rozwój a nie rządowi.Inflacja to jest dużo wyższa niż podaje to GUS a niedługo będzie jeszcze wyższa Ale nie to teraz najważniejsze tylko żeby być zdrowym bo jak zachowujemy to nikt nam nie pomoże i to od nas zależy czy to świństwo będzie się dalej roznosić.
artemida
artemida 17.03.2020 08:01 Podaje się, że inflacja wynosi 4-5%. Wg moich obliczeń wydatki moje /emeryta/ wzrosły o ok. 20%. Do wyliczeń zapewne zostały wzięte samochody, lokomotywy i być może paliwo które dzięki wojnom nie bardzo drożeje...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 17.03.2020 08:07 Rzecz w tym że wydatki zawsze rosły za każdej władzy. Tylko dochody nie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

KORTEZO
KORTEZO 18.03.2020 18:43 Ostatnio to chyba przez tą pandemie to wiele produktów zdrożało min 10% i to jest kwestia ten tydzień a początek zeszłego
jerzy45
jerzy45 18.03.2020 23:03 Przykład dał ORLEN i jego produkt do odkażania. 95 zł. za 5 l. ! Kupując za taką kwotę litr spirytusu, to można zrobić ok. 2,5 l mocnej wódy, która ma kopa !! Co do jego skuteczności mam obawy, czy to nie jest kant. Ufam tylko spirytusowi 96 %. Z prostego przelicznika łatwo uzyskać zamierzone stężenie - ja ufam takiemu - 65 % .
Ty @artemido wierzysz temu rządowi, który mówi na początku roku o inflacji ? Dowiemy się na koniec roku jeśli powiedzą prawdę, albo jeśli dożyjemy.
Z mowy Glapińskiego wysnułem taki wniosek - mając szmalu w bród ta władza może wszystko zrobić, wszystko kupić, wykupić... Tylko te cholerne maski, te kombinezony, gogle, maski...Chińczycy robią. I tu muszę zakląć ! Orzesz kurw* - by zapewnić ochronę zdrowia, to czekamy na Chińczyków, ponoć możemy wyżywić się sami, ale wówczas duża część rolników musi zbankrutować. co do obrony militarnej przed wrogiem, to na kogo liczymy...Na Chiny ? Obłęd...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 18.03.2020 22:32 Zawsze sądziłem, że Ty @decosta jesteś bardziej rozgarnięty politycznie. Ty jednak jesteś opanowany wirusem, który zwie się "dobra zmiana" Obojętnie, czy będą Tobie, czy innym pluć prosto w twarz, nie istotne, czy Ciebie i innych będą kopać w dupę, a nawet będą Tobą gardzić i Ci okłamywać, ...Ty zawsze stwierdzisz, że to nasi ! Można i tak. Można nie dostrzegać dojenia kraju, ba można nie dostrzegać kłamstwa, pogardy i obł€dy połączonej z hipokryzją. Można. Nie dostrzegasz, że dzisiaj w dobie zagrożenia zdrowia i życia Polaków, naszych matek, ojców, dzieci, żon....itd. PiS-owska władza kłamie i nie jest szczera ? Rzekomo mamy coś ok. 280 zarażonych. W tej grupie są szarzy obywatele, lekarze, sędziowie, pielęgniarki, są zarażeni z Lasów Państwowych i z KRS-u. Są zarażeni posłowie i senatorowie, nawet ministrowie...I Ty wierzysz, że jest OK - mieli pecha ! Zauważ, że to nie jest hermetyczne środowisko. Wierzysz ? Kłamali, okłamywali i minister zdrowia zdecydował, że wyniki zakażonych mają zostać odesłane wyżej...Czyli laboratoria nie mogą podawać liczby zakażonych... Dlaczego ? Odpowiedz sobie sam - by okłamywać społeczeństwo ! Godzisz się na to ? Proszę bardzo. Słuchaj, oglądaj, co chcesz, ale za chwilę możesz stracić i dostęp do internetu...
Nie odwołuj się do Narodu ( tak jest poprawnie...), bo niewielka część społeczeństwa uprawnionego do głosowania oddała głosy na tą formację. Judasz Gowin już szykuje się do odejścia...
jerzy45
jerzy45 18.03.2020 22:52 Jest wielu nieuków, meneli, żuli, co to potrafią skrytykować profesora z każdej dziedziny. Ty zapewne jesteś także ekspertem z dziedziny chirurgi klatki piersiowej. Marszałek Grodzki doktoryzował się z tematu "Ocena wpływu całkowitego wycięcia opłucnej ściennej na czynność wentylacyjną z powodu nawrotowej odmy samoistnej" Zapewne mógłbyś godzinami opowiadać, co i jak.
@KORTEZO...Gratuluję licznej rodziny. Ilu potomków spłodziłeś ? Ja chciałem mieś 3-4 dzieciaków. Mam tylko jedną córkę i dwoje wnucząt :)
Nie tylko Twój ojciec nie miał takiej pomocy. Mój ojciec z czwórką rodzeństwa w styczniu 1945 roku zostali sierotami. Hitlerowcy zamordowali mych dziadków za pomoc żołnierzom - spadochroniarzom WP. Ojciec miał 14 lat, najmłodszy 2,5. Byli na wygnaniu. Jak wrócili, to zastali tylko rozkradziony, zrabowany majątek. Kto rabował ? To, co i na Wołyniu było, w Jedwabnem... sąsiedzi. Ja jeszcze pamiętam biedę, z której Rodzice musieli się wygrzebać. Mieli i świni i krowy i kury nioski, ale głównie, to sadownictwo postawiło na nogi gospodarstwo. Ojciec to wykorzystał. Ja niestety powoli wygaszam, bo nie chcę, by moi potomkowie babrali się w tym całym porąbanym rynku owoców. Porąbany ? Tak.
Czy słuchaliście tego od miski ryżu, i Dudę ? Faktycznie - micha ryżu dla każdego, ale nie dla rolników !! Ja prowadzę sprzedaż bezpośrednią, kto mi zwróci straty, jakie ponoszę w związku z wirusem ?
Rozmawiałem z moją Panią poseł, która słuchała Morawieckiego dokładnie. Ja całości nie widziałem. Pani poseł postara się sprawdzić w KPRM, czy coś jest o rolnikach...
Konkluzja jest taka...Byliście kopani, jesteście, będziecie... Ciekawi mnie jedno - jak będzie wyglądał sezon, gdy trzeba będzie zacząć zrywać jabłka... A może w ogóle nie podejmować ochrony ?? Ciągle mam dylemat... A jak zachoruję - ja, żona, wnuki, córka, zięć...A jak zemrę ?
Espuma
Espuma 19.03.2020 08:50 Masz zarejestrowaną działalność i płacisz podatek dochodowy skoro handlujesz ? wyciagasz łape po kase a masz uregulowaną działalność ? pomoc jest DLA PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ. Plucie ? nikt inny jak Sawicki zwyzywał sadowników od frajerów w momencie jak połowa ledwo ciągneła jak przemysł był w katastrofalnej cenie. Tak im pomógł. A czy zachorujesz czy zemrzesz to już chyba nie jest zalezne od tego czy rządzi Pis czy PO. Jak tak to rozdawnictwo ale samemu to byś oblizał pare groszy od tego nie dobrego rządu nie. Ujmij sie honorem i nie bierz nic, pisałeś że trzepiesz kase na frajerach to chyba jesteś zamożny

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 19.03.2020 06:27 Jerzy... nawet jak by ten rząd spełnił wszystkie twoje życzenia to też byś był niezadowolony. Wychwalasz Grodzkiego jakie miał sukcesy, a jest oskarżony o kilkadziesiat łapówek. Twój styl to płać albo zdychaj. Więc przestań pierdolić swoje monologi, bo coraz mniej ludzi tu zagląda. Bo głupoty piszesz, bo naoglądałes się głupot.
artemida
artemida 19.03.2020 06:56 Rybaku zacny, nie spiesz się z wyrokami!!! Komenda przez podłe oskarżenie i podobne dowody ... Były poseł Bury od OŚMIU lat jest oskarżany i ...wciąż nie ma AKTU OSKARŻENIA bo prokuratura nie może znaleźć dowodów.
Rybak94
Rybak94 19.03.2020 08:08 Twoje myślenie to jest : jak było zabójstwo a nie udowodniono nikomu, to nie jest źle. Ta babka z Warszawskiej kamienicy Brzeska sama się zabiła, a potem sama się podpalila.
Espuma
Espuma 19.03.2020 08:42 niestety było gorzej - sekcja wykazała że zostala spalona żywcem......
jerzy45
jerzy45 19.03.2020 22:32 Stary druhu @artemido. W tym kraju wielu już było, co to gorącą głowę posiadali. Najczęściej padali ofiarą swej zapalczywości, czy głupoty. Jeśli dobrze rozumuję, ten Rybak94 ma jakieś 26 lat. Ale to czysto teoretyczne obliczenie, taki strzał. A nawet gdyby tak było, to nie wąchał ani prochu, ani koła nie wymyślił, ba sądzi może, że Ziemia jest płaska. Jeśli trafiłem z liczbą klat, to można się spytać - kolego co ty wiesz, skoro biegałeś w pieluchach !!
Można opowiadać bajki, bajeczki, ale głupoty nie można zdzierżyć, z głupotą należy walczyć, bo ona jest gorsza od korony.
Jednak trzeba przyznać Rybakowi94. Jego bystry umysł dostrzegł to, co grozi Nam, co grozi polskiej gospodarce...Ta maksyma w skrócie głosi taką tezę - my wam pomożemy w miarę możliwości przeżyć wirusa, ale potem zdychajcie z głodu...
Dobrotliwy rząd. To szydera z rządu, czy diagnoza.
Szkoda, że nie ma z nami Melolontha (Melolontha) melolontha. On miał cięte pióro. Nie to, co my.
Jeśli żyjesz, jeśli czytasz, to pozdrawiam...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 19.03.2020 06:44 Jestem przeciwnikiem płacenia 200 miljardów zł, gospodarce, tylko wysłania wszystkich pracowników zmuszenia, na urlopy bezpłatne. Jak była świńska grypa jakoś nikt się nie przejoł. Ten rząd ma za dużo dobroci. To może utopić kraj w kłopotach. Bo to ogromna suma.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 19.03.2020 22:17 Niejaki @Rybak z tego, co pisze do złudzenia przypomina kremlowskich trolli, co to maj siać wiatr. Do tego jest nie doinformowany, nie douczony, plącze fakty z utopią, a nawet dotyka s-f. I tyle o nim.
Z tego, co obserwujemy dzisiaj mam pytanie, do tych wszystkich, co piszą, że uprawiam politykę. Otóż moi drodzy, dopóki nie przekonacie się na własnej skórze, to w politykę nie wierzycie. Wierzycie Rydzykowi (jako przykład ) w to co mówi, ale Boga nikt nie dotknął, nikt nie widział. On też nie, ale na kasę już łasy. Czy teraz, jak politycy, bo rząd, to politycy zastosowali restrykcje i wprowadzili obostrzenia, to nadal uważacie, że to nie polityka Was dotyka, tylko ja ją uprawiam.
Zapewne zauważyliście, że Morawiecki nie wspomniał o pomocy rolnikom. Owszem na 14 dni ktoś, kto jest chory (!!!) ale nie poddany kwarantannie (!!!) dostanie kasę w wysokości 15 zł za dobę. Szydera, czy nie zrozumienie tematu ? Przecież statystycznie wirusa leczy się ok. 21 dni ! Tak, czy siak cała ta pisowska menażeria od dawna ma polską wieś w dupi* ! To, co potrafi, to kupowanie głosów za nie swoje pieniądze.
Duda, czy Mateusz mówią, o jakiejś tarczy. Ponoć 212 miliardów złotych. Ile tak na prawdę będzie tej kasy ? Ok. 7,5 mld. na służbę zdrowia, ok. 70 mld. na ochronę miejsc pracy, na jakąś formę zapomogi. A co z resztą ? To już czysto populistyczny zabieg, który ma pokazać, ile dajemy. Otóż rząd nie dołoży do tego prawie złotówki. Odroczenie spłaty pożyczki, odsunięcie w czasie ZUS-u, czynszu, zapłaty np. za energię. Wreszcie kredyty, które dadzą banki, a nie rząd ! PiS, to specjaliści od demagogi i prania mózgów, od ogłupiania i wmawiania, jak to jest dobrze...A jak jest ? Widać.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 19.03.2020 22:42 @Espuma...Ja jednak sądziłem, że jesteś rolnikiem i wiesz, co to oznacza. Piszesz o zarejestrowanej działalności i o płaceniu podatków... Jestem zdruzgotany takim myśleniem i szerzeniem zwykłego kłamstwa. My jako rolnicy prowadzimy działalność i płacimy podatki ! Takim podatkiem jest podatek rolny, którym jesteśmy obłożeni i musimy go pod groźbą kary zapłacić. Dobrze, że zostaje w gminie i część jest odpisana na rzecz danego sołectwa. Sądziłem, że takie elementarne zasady prowadzenia naszych gospodarstw, to tak, jak Pacierz. Jednak podcinając gałąź na której siedzimy uważasz, że obojętnie kto rządzi, to może rolnikami pomiatać, okradać ich, oszukiwać, nie płacić lekceważyć...itp. Brawo za takie myślenie...
Jednak co uderza w takim podejściu do tematu ? Otóż określając się, jako działkowiec pokazałeś kim jesteś... Nie komentuj takiej dyskusji, bo z punktu widzenia rolnika, jesteś tylko użytkownikiem paru arów ziemi. Można więc spytać słowami Franza Maurera - Co Ty kurw* wiesz o uprawie wielkotowarowej. Mogę się mylić, ale fakty, jaki podajesz o samym sobie są w sprzeczności z interesem rolników...
Pa, pa.
artemida
artemida 20.03.2020 06:59 Staram się pisać krótko aby pozostawić czytającemu czas na refleksję, często taka jest... Gdzieś się pogubili ci którzy doszukiwali się moich porażek w wyborach i to że wciąż wspieram PSL /który miał zniknąć z mapy kraju/. Być może zrozumieli że błądzą. Palec posełki Lichockiej może uświadomił im jak została potraktowana służba DLA zdrowia w porównaniu do służby DLA propagandy. W czasie kiedy trzeba więcej siedzieć na dupie może warto nad tym pomyśleć i zweryfikować "PUNKT WIDZENIA" na sprawy swoje, przyziemne... bez patrzenia jak żyją ELYTY z pieniędzy podatników.
Co do częstego "odcinania się od polityki" i krytyki że o niej ktoś TU PISZE... Napiszę krótko; POLITYKA JEST JAK POGODA, ZAWSZE JAKAŚ JEST i zależnie od niej trzeba się stosownie ubrać. Oczywiście można kąpać się w przeręblu ale ... to nie dla wszystkich.
Espuma
Espuma 20.03.2020 08:51 ja nie jestem żaden działkowiec, uprawiałem kiedyś 15 ha ale nie jestem już czynnym sadownikiem bo mi zdrowie nie pozwala. Kto cie okradł ? kto cie oszukał ? pisz konkrety a nie jakieś wywody wyssane z palca. Sadownicy normalnie sprzedają jablka na export, a że jest epidemia i ci zamknęli bazarek no cóz......aczkolwiek ostatnio widzialem w TV jak ludzie handlowali na bazarze w mieście wiec może miejscówe zmień. Uprawiasz wielkotowarowo i chcesz mi powiedzieć że takie ilosci sprzedajesz na bazarku z busa ? to ile miesiecznie ton jesteś w stanie sprzedać ? bredzisz takie dyrdymały że żal czytać. Już ci powiedzialem kto nazwał sadownika frajerem, ty zresztą zrobileś to samo.Ale do ciebie nic nie trafia żyjesz w swoim anty pisowskim świecie gdzie wszystko jest zle i tyle. Tak sie martwisz o los kolegów z branży a pare postów wyżej piszesz że są frajerami. Frajerem to ty teraz jesteś, ktoś kto ma łady towar wrzuca na tira wózkiem po 1,70 i ma gdzieś stanie na targu. Rozumiem że chciałbyś aby w kraju rządzilo PO, to posłuchaj sobie taśm w knajpie jak szydzili z Polaków, albo "Państwo Polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje". Na obiady z Kulczykiem bo kupował za pół darmo autostrady i polskie firmy. Tego ślepcu to udajesz że nie widzisz. PSL....jaki PSL, to jest stary ZSL tacy sami komunisci jak PO i SLD oni mają tyle z wsią wspólnego co ja z baletem
artemida
artemida 20.03.2020 09:19 Zatrzymałeś się w czasie Panie Espuma; czołowi działacze to byli ZSL- owcy ot choćby sędzia Wociechowski, Pęk, Kuźmiuk... TO DZIŚ ELYTY Prawa i Sprawiedliwości. Rozumiem fachowcy z doświadczeniem z ZSL-u jak i paru którzy są dziś PSL-u.
Komuniści? Szef Kosiniak- Kamysz, urodził się o... no mniejsza z tym, znajdziesz jak zechcesz w internecie....
Nie wiem kto popełnił większy nietakt czy Sawicki nazywając frajerami tych którzy nie chcieli brać wsparcia /co prawda niewielkiego/ czy PIS wybierając na sędziego byłego prokuratora PRL- u.
Rozważ to w swoim patriotycznym sumieniu i napisz, chętnie przeczytam, jak sądzę nie tylko ja...
Espuma
Espuma 20.03.2020 11:01 jakbym miał patrzeć kto popełnil jaki nietakt to byśmy sie tu musieli przekomarzać do Wielkanocy. Chcesz mi powiedzieć że w Pisie są byli ZSLowcy a PSL nie ma ? to o czym dyskutować ........moze jeszcze Cimoszewicz Belka Miller Rosati tuzy komuny też z list Pis startowali ? ja nie twierdze że w pisie nie ma komunistów, ale to opozycja jest zwiazana z komuną wcale tego nie kryjąc zresztą, broniąc sbeckich emeryturek. "25 lat mieliśmy układ a Pis nam to niszczy" jak to mawiała jedna pani z KODu........takze te swoje bajki opowiadaj chłopom ze wsi, a nie mi, przeczytałem w życiu ze 150 książek i mam swoją wiedzę na temat historii Polski dość dobrą. A przy urnie głosuje na mniejsze zło. PO nie robiło dl ludzi nic, pensje gówniane,waloryzacja emerytur 5 zł na rok, bezrobocie 14 % teraz jest 5 %, 2,5 mln ludzi musiało wyjechać myć gary w Anglii, lekarze kształcili sie za nasze podatki a potem wyfruwali za granice, i to są fakty z którymi nie dyskutuj. Ale ciebie co to obchodzi że ktoś zarabiał 5 zł na godz na śmieciówce, jak podałem argument ukradzenia Polakom 150 mld z OFE to stwierdziłeś że cie to nie obchodzi bo to nie twoja kasa.......to jak cie Polacy nie obchodzą to po h*j sie polityką interesujesz wogóle

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Rybak94
Rybak94 20.03.2020 09:44 Rozwlekłych monologów nikt nie czyta. Ja też.
Jedno jest pewne, tamta władza NIE umiała rzadzić i nie miała pieniędzy. Proste. Wyborca sam ocenił. Tylko bogatym żyło się dobrze. A reszte to jeden " byk", nazwał bydłem, na protestach kodu. Że " dla ku**y, ma więcej szacunku. Wierzący wie gdzie jest więcej moralności, więcej pobożności, a gdzie więcej djabła. Proste.
artemida
artemida 20.03.2020 10:12 To widać, że nie czytasz, wiesz swoje i basta. Oczywiście zawsze "bogatym żyło się dobrze" z tym się zgadzam, i chyba nie tylko ja...
Ale gdybyś trochę poczytał... żyło by Ci się łatwiej...miałbyś szerszy kontekst postrzegania jak wygląda Polska i świat.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 20.03.2020 11:07 Widzisz Rybak Artemida radzi czytać, trzeba było poczytać o wyłudzaniu vatu jak PO rządziło zalożyć ze trzy firmy krzak i teraz by ci sie dobrze żyło. Bo bogatemu wolno nakraść a biednemu nie wolno godnie żyć. To jest stara zasada komuchów. My mamy mieć a reszta to plebs. Jak to mawiała Bieńkowska za 6 tyś zł to pracuje idiota. mam jeszcze nadzieje że dożyje czasów jak ta psuedo elita złodziejska bedzia łapana na lotniskach z biletem do Izraela w zebach jak jeden nasz milioner i jeden po drugim będzie w pierdlu
artemida
artemida 20.03.2020 12:00 Widzę, espuma że dobrze Ci wychodzi cytować pół zdania dla udowodnienia tego co Ci pasuje. Bieńkowska powiedziała że trzeba być idiotą aby NA STANOWISKU VICEMINISTRA PRACOWAĆ ZA 5000 ZŁ. Ile dzisiaj zarabia vice? A ile im się należało, czyli to co mieli oddać i nie oddali? Nie ma jak to unieść się honorem obiecać i ... nie oddać. Tak postąpiła prawie cała Rada Ministrów z p. premier na czele.
cichon40
cichon40 20.03.2020 12:22 Nie dyskutuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.
artemida
artemida 20.03.2020 13:09 Nie pokona...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 20.03.2020 12:50 Bieńkowska i Wojtunik rozmawiali również o sytuacji w górnictwie. - "Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w dupie miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło" - mówiła Bieńkowska. Tylko idiota nie chce przyjąć do swojego pustego łba faktów. Pytanie jaie profity sie mialo za tamtej władzy skoro sie ich broni z taką zapalczywością.
artemida
artemida 20.03.2020 13:07 Owszem, profity - trochę na śmieciówce, później na zasiłku dla bezrobotnych i przeszedłem na emeryturę...
Nie wiem u kogo większe dudnienie WE ŁBIE skoro z takim zapałem bronisz tych którzy przekazali DWA MILIARDY NA TELEWIZJĘ której już dziś niewielu ogląda a korona wirus już był "u bram" . A dlaczego nie ogląda? Może wiesz? Za poprzedników TVP wychodziła na ZERO!!! Nie jakieś 100 -200 mln. DWA M I L I A R D Y ....
Espuma
Espuma 20.03.2020 13:37 ku*wa człowieku a kto finansował TVP jak PO rządziło ? Tusk zlikwidował abonament, skad telewizja miala pieniądze ? mało tego pompowali kase w TVN w Wyborczą i inne media i dobrze o tym wiesz. TVP ma dobrą oglądalność, w sieci są wykresy oglądalności, plasuje sie zaraz za Polsatem nie wiele tracąc. Mnie gówno obchodzą jakieś 2 mld, 250 mld zostało ukradzione z samego vatu i dobrze było. PO mogło pomarzyć aby dać takie pieniadze na telewizje bo ich nie było na nic stać, tak genialny mieli budżet. Na śmieciówce ? na zasiłku ? pisałeś że nauczycielem byłeś.....lepiej sie żyło na tej śmieciówce niż teraz ? co to za państwo w którym inteligentny człowiek jest na zasiłku ? i masz jeszcze honor bronić ludzi którzy sie z takich na zasiłku śmieją nawet i do teraz mówiąc że śmierdzący plebs jedzie z dziećmi nad morze i halasują........ Mówisz że cie nie pokonam ? :) Wymień 3 punkty programu PO które naprawią to co na tą chwilę jest złe. Tylko konkretnie.
artemida
artemida 20.03.2020 16:59 Prawie 35 lat przepracowałem jako sadownik w PGR- ach. Później często pożyczałem aby przeżyć i jak widać przeżyłem... Znajdź kogoś z PO niech Ci wyłuszczy program, ja na to nie mam ochoty ani mnie nikt nie upoważnił. Gdzie są obozy pracy dla tych co TYLE ROZKRADLI Przecież wszystko jest w rękach/prokuraturach tych którzy praworządnie i prawomocnie rozliczają przestępców. Czy nie lepiej napisać że było 500 miliardów?
Espuma
Espuma 20.03.2020 17:21 no widzisz jak trzeba pisać konkrety to już nie masz ochoty. Chcesz aby Pis nie rządzil to będzie rządziło PO, proste pytanie o program dla Polski, gospodarki i obywateli. Jak Pis wszystko robi zle to krótkie pytanie jak PO chce to wszystko naprawić. Uciekasz od tematu i tyle. Bedziesz głosował na złość a reszte masz w dupie może przyjść do władzy byle kto byle nie Pis, to są wasze poglądy i "troska" o kraj. Wszystko jest w rekach sądów a nie prokuratorów, za wyludzanie Vatu masa osób została zatrzymana. A o pierdlu decyduje sąd. Dzis czytałem że prekursor wyłudzania na wnuczka ps Hoss wyszedł z wiezienia po ....2 latach (wyrok 7 lat). Wiecej go szukali niż siedział To jest kpina z ludzi ale już nie długo kończy sie posadka pani Gersdorf i wtedy sie zacznie popłoch. Sam Graś prawa ręka Tuska mówi na nagraniu że Vat to jest lepszy biznes jak narkotyki. Nie dziw sie że ludzie głosują na Pis jak prawa ręka premiera mówi takie rzeczy i sie śmieje

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 20.03.2020 14:46 @artemido...Już tak jest, że wystarczy świadomie sprowokować kogoś, by się otworzył. Otóż @Espuma właśnie tak zrobił. Niby o sobie pisze - działkowiec, a teraz, że miał 15 ha. Więc gdzieś kłamie. Tak, to wychodzi szydło z worka. Powiem nawet więcej. Pan Espuma podważa porządek społeczno-gospodarczy, a nawet samą Konstytucję, gdy zarzuca rolnikom, że nie prowadzą działalności... To, co kradniemy? A kto Espumo paci VAT? A kto płaci inne świadczenia na rzecz Państwa, samorządu lokalnego ? Jestem VAT-owcem i doskonale orientuję się ile kasy wyciska się z rolnictwa na rzecz Państwa.
Przyznając się do tego, że przeczytałeś tylko ( !!!...) 150 książek, to cienki jesteś ! Ja przeczytałem tysiące. Pozdrawiam.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Espuma
Espuma 20.03.2020 15:25 gdzie ja napisałem że jestem działkowcem ? jak handlujesz na bazarze to wystawiasz paragon ? VAT a podatek dochodowy to dwie różne rzeczy. A ile państwo daje rolnikom na inwestycje ? 50 % zwrotu do maszyn do drzewek itp ? sąsiad zadowolony nakupił drzewek i sprzętu za 300 tys a 150 tys mu państwo zwróci. Kto ma takie przywileje oprócz rolnika ? Tysiace przeczytałęś popatrz ciekawe skad miałeś czas prowadząc "wielkotowarowe" gospodarstwo na czytanie tysięcy książek. Widzisz znam jednego pijaczka, który włada trzema językami biegle, a zadania z matematyki potrafi rozwiązywać na poziomie maturalnym. W życiu przeczytał 50 książek a nie tysiace a wiedze ma ogromną. Czemu zostal pijaczkiem ? twierdzi że tak wyszło........

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 20.03.2020 20:15 Zajrzałem tu, trochę poczytałem Waszych komentarzy i pewnie długo nie zajrzę powtórnie. Zamiast tracić czas na takie ,,dyskusję" wolę sobie popracować w sadzie. Trzeba robić to co się umie i lubi, wtedy człowiek zapomina o problemach i nie wyładowuje swojej frustracji na innych. Ja wolę kochać ludzi, póki na to czas.
jerzy45
jerzy45 20.03.2020 21:44 A jakie oświetlenie stosujesz, bo to jaceo1 bardzo istotne. Wszak po godzinie 20 jest ciemno. :)
Pominę Espumnę, bo gość się poddenerwował, a wirus na takich z osłabioną odpornością czeka. Biedny Ardanowski...Siedzi w domu, a lata swoje ma. Nie zazdroszczę. Wielu Polaków tego nie przeżyje dlatego musisz jednak pofolgować. Znasz powiedzenie - robota szuka głupich ? Jakoś zapewnienia naszej władzy mnie nie przekonują, że wszystko mają pod kontrolą. Teraz wychodzi, że to właśnie rząd jest tym źródłem epidemii. To, co napisałeś - zapomnieć o problemach jest bardzo niebezpieczne. Chwila zapomnienia - właśnie, nierozważne spotkanie i już go masz.
Wirusy potrzebują swego żywiciela, by się namnażać. Nie ufam więc politykom, któr4zy ględzą co dzień coś innego, a szczególnie Duda i Morawiecki. Zadam Tobie takie osobiste pytanie - czy pójdziesz 10 maja do urn, gdy w około epidemia ? Jesteś odważny i niczym Stefek Burczymucha niczego się nie boisz ? W około stany wyjątkowe np. Finlandia, Portugalia, Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Szwajcaria...a tu jedni bawią się w wybory. Pójdziesz głosować ? Nie istotne na kogo. Istotne, czy zagłosujesz...
Cały ten apel Ardanowskiego z przed kilku dni staje się obecnie groteską, kabaretem, teatrem kukiełkowym...
Espuma
Espuma 21.03.2020 08:12 jestem młodszy od ciebie a wirus podobno najbardziej atakuje takich 60+ wiec martw sie o siebie :) chyba że zagryzasz czosnek popijasz bimbrem jak prawilny chłop i myślisz że cie nie wezmie. Czy pójde na wybory ? nie iem co bedzie jutro a mnie pytasz o 10 maja.....

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 20.03.2020 21:30 Nie rozumiem ludzi, którzy albo mają wyprane mózgi , albo najzwyczajniej pływają gdzieś w obłokach absurdu. Myląc pojęcia, nie znając przepisów, ustaw...itd. chcą udowodnić, czego udowodnić się nie da!
@Espuma. Wielokrotnie ścierałem się z Adminem, by sadownictwo.com.pl było po zmianie zielonego koloru na czerwony, tak, jak dziś wygląda FB. Ale to portal Admina, Jego biznes. (Pozdrawiam). Wracając do Ciebie Espuma, przy rejestracji wskazałeś, że jesteś działkowcem. Idąc więc Twoim tokiem myślenia, to zarzucasz mnie i wielu sadownikom w Polsce, że dla Ciebie istnieje sadownictwo, by eksportować. Rynek krajowy, polski konsument dla Ciebie się nie liczył, nie liczy. A ja kolego produkuję owoce wyłącznie dla polskiego konsumenta i oferuję mu wiele odmian - ok. 15, by zaspokoić jego gusta. Ubliżasz wielu polskim sadownikom i producentom, którzy dla maksymalizacji zysków sprzedają bezpośrednio konsumentowi, omijając pośredników. Jeśli dziennie sprzedaję straganiarzom, sklepikarzom, pośrednikom ok. 2 ton jabłek, to dla Ciebie to pryszcz ?
Powiadasz, żem pijaczek, bo z nim mnie porównujesz. Brawo taktu i bystrości umysłu. Ja kolego w czasie komuny pochłaniałem literaturę szkolną obowiązkową, a także w wolnych chwilach inne literackie dzieł. Tak się wówczas składało, że była tylko TVP i nic więcej. Aha. Notorycznie słuchałem co poniedziałek o 21;00 "60 minut na godzinę". Czegoż ja nie przeczytałem... Praktycznie całą dostępną literaturę w bibliotece szkolnej i gminnej.
Nie palę od 1993 r. Alkoholu w ustach nie miałem od ponad 20 lat. Nie piję i już. Niedawno zginął pod kołami jeden ze znajomych, który studiował na tej samej uczelni... To był w sumie mądry gość. Ale się rozpił, bo baby nie miał !
Espuma
Espuma 21.03.2020 08:18 do nikogo cie nie porównywałem. Tak mi sie przypomniało po prostu. Nie zawsze ilość jest równa jakości. To ty ubliżasz sadownikom nazywając ich frajerami pare postów wyżej. Z mojej strony nie padła żadna inwektywa takze nie manipuluj. Zdrowia życze

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Winiarek
Winiarek 21.03.2020 05:21 Proszę ADMINISTRATORA o usunięcie postów nie związanych z tematem, albo przestrzegamy regulaminu albo to forum polityczne. Coś ostatnio za dużo tej wolności na tym portalu..
artemida
artemida 21.03.2020 08:44 Po tak płomiennie/zaciekle/zajadłej i wielowątkowej dyskusji czas na moment refleksji;
Jasiu w odpowiedzi na pytanie nauczycielki o szkodliwości picia i palenia odpowiedział; Kto pije i pali ten nie ma robali.
jerzy45
jerzy45 21.03.2020 13:43 Gdybym to ja był Adminem, to w pierwszej kolejności usunąłbym Twój wpis @Winiarku. Dlaczego ? Bo nawet jeśli się kłócimy, czy spieramy politycznie, gospodarkę widzimy własnymi oczyma, czy mamy własne zdanie ww związku z tematem wiodącym, to sorry Winiarek - Twój post tylko zaśmieca portal. Tyle kolego dobrego o Tobie.
Jeśli @Espuma ma swój punkt widzenia, to ja to szanuję, jeśli @artemida pisze na jakiś temat, to ja to lubię i wiem, że jest zgodna z moim myśleniem. Jeśli jednak ktoś, bez względu kto będzie wciskał kit, kłamał, czy siał niesprawdzone rzeczy, to trzeba reagować.
To, że Ardanowski apeluje, to już wiemy i wiemy dlaczego. Jeszcze strach nie padł na społeczeństwo, ale padnie. Porównując, to, co widzimy za oknem z tym, co gadają w tzw. telewizji publicznej nie ma się nijak do tego, co podpowiada zdrowemu człowiekowi rozum. Dzisiaj przez internet można już wiele załatwić. Tak, ale nie wszyscy mają dostęp do sieci, do PC-tów, a i komórki trzeba umieć obsługiwać i także mieć dostęp - wykupić dostęp do sieci. Czy Ardanowskim sobie zdaje sprawę, że duża część tych, co mieszkają poza miastem żyje w tzw. białych plamach ? Jak oni mają to wykonać skoro nie ma zasięgu ?
Łatwo sugerować rozwiązania i wymagać. Może więc należy zaprzestać corocznym obracaniem makulatury i tym samym oszczędzać polskie lasy. Co roku dostaję grubą kopertę z mapami, papierami itd. A może należy posłużyć się li tylko oświadczeniem beneficjenta, że w jego gospodarstwie nic się nie zmieniło i złożony podpis jest gwarancją prawdy. No bo do cholery - co się zmienia np. w sadzie jabłoniowym w wieku np. 10-0 lat ??
jerzy45
jerzy45 21.03.2020 13:50 Ucięło końcówkę. np. w sadzie jabłoniowym w wieku np. 10-25 lat, albo na kośnej łące, która pamięta Bismarka, albo na plantacji malin, czy porzeczki ? Może jestem za głupi, ale nie rozumiem dlaczego gryzipiórki wymyślają takie idiotyczne podejście do rolnictwa w postaci corocznych sprawozdań do ARiMR... Czy nie należałoby pomyśleć o tym, że zboże np. owies, czy pszenica, to zawsze zboże,... Idiotyzm goni idiotyzm, a politycy mają wówczas raj i wolną rękę, by gnębić polskich rolników, którzy z racji wieku niekiedy nie są w stanie sprostać żądaniom...I tyle.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Kolejne wytyczne dotyczące możliwości podjęcia pracy przez Ukraińców

W odpowiedzi na nasze pismo skierowane do Minister Pracy i Polityki Społecznej otrzymaliśmy...

Satelitarny monitoring suszy – od kiedy w Polsce ?

W związku z pismem KRIR w sprawie satelitarnego systemu monitoringu suszy, Ministerstwo...

Komunikat sadowniczy - 7.04.2020 - Robert Binkiewicz, Agrosimex

Zapraszamy do obejrzenia komunikatu sadowniczego z dnia 7.04.2020r. Doradca przedstawia...

Copa-Cogeca: Wpływ koronawirusa na rynek owoców

W tym trudnym czasie rolnicy i ich spółdzielnie dokładają wszelkich starań, by każdego...

Zbiorniki na paliwo o pojemności do 5 m3 bez decyzji

W odpowiedzi na pismo KRIR w sprawie wniosku Wielkopolskiej Izby Rolniczej o zmianę Prawo...

Przetargi na sprzedaż i dzierżawę ziemi przez Internet ?

Uprzejmie informujemy, że w trosce o zdrowie naszych interesantów, trwają prace nad...

Najnowsze ogłoszenia

dzwi przechowalnicze

07.04.2020 18:27 autor: jastin235

Rozwijak drutu sadowniczego

05.04.2020 21:17 autor: burza1987

Kosiarka Perfect 230cm na przedni TUZ jak nowa

05.04.2020 16:22 autor: vitoma

Agrola optimum 1500

05.04.2020 16:08 autor: kwiesz

Maszt na tył traktora

04.04.2020 20:14 autor: dobi54

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Wymiatacz Ditta-Seria
Proszę o kilka zdjęć na adres...
Co dla sadownika z "tarczy...
Oż kurde ! Ale popapraliście ten temat........
Co dla sadownika z "tarczy...
W mojej rodzinie tez są "rachunki krzywd" to...
Co dla sadownika z "tarczy...
Nie mam ochoty ci sie tłumaczyć kim ja...
Co dla sadownika z "tarczy...
Poza tym za takie coś można iść siedzieć...
Co dla sadownika z "tarczy...
Spójrz na sondaże. Pis nie musi...
Co dla sadownika z "tarczy...
Espuma kim Ty jesteś że tak nienawidzisz...
Co dla sadownika z "tarczy...
aa o przodkach coś było.....polecam...
Co dla sadownika z "tarczy...
"nie ważne kto głosuje - ważne kto głosy...
Co dla sadownika z "tarczy...
Poczta zatrudnia 25 000 listonoszy a tamten...
Co dla sadownika z "tarczy...
Tym wpisem zaprezentowałeś się jak Szwejk...
Co dla sadownika z "tarczy...
Lewackie bzdury polityczne .W mojej gminie...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ja staram się w krótkich zajawkach...
Co dla sadownika z "tarczy...
Brawo, wygląda na to że cały dzień...
Co dla sadownika z "tarczy...
Z mojej rodziny zmarł już jeden członek....
Co dla sadownika z "tarczy...
Gdzie dzisiaj można się zarazić...W czasie...
Co dla sadownika z "tarczy...
Mija miesiąc po tzw. pacjencie "0". I co...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ja Ciebie @artemido nie rozumiem, dlaczego...
Co dla sadownika z "tarczy...
Żeby nie stracić, powinno apelować do TVN...
Co dla sadownika z "tarczy...
Przeanalizowano wiele tematów powyżej,...
Co dla sadownika z "tarczy...
Poda ktoś jakieś wiarygodne dane /nie...
Co dla sadownika z "tarczy...
akurat konfiskata mienia to za czasów Pis...
Co dla sadownika z "tarczy...
Gersdorf nie orzeka. Skazanych ok. 100. koń...
Co dla sadownika z "tarczy...
jest masa zatrzymań za wyłudzenia Vat, ale...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ja mam zabetonowane jedno pytanie; GDZIE SĄ...
Co dla sadownika z "tarczy...
dla ciebie wszystko co nie wygodne to jest...
Co dla sadownika z "tarczy...
Artemida - Obejrzyj sobie w joytybe " Prof...
Co dla sadownika z "tarczy...
600 cystern dziennie to 8 000 000 ton rocznie...
Co dla sadownika z "tarczy...
chyba kpisz. Wpływy do budżetu tylko nie do...
Co dla sadownika z "tarczy...
Te zakłady o których tak z tęsknotą ich...
Co dla sadownika z "tarczy...
jest pewna różnica miedzy 2 mld na...
Co dla sadownika z "tarczy...
Czy dwa miliardy nie warte aby o nich...
Co dla sadownika z "tarczy...
ten dalej uprawia swoją demagogie i...
PROW 2014-2020: Modernizacja...
Tylko ciekawe czy bedzie z czego spłacać...
Co dla sadownika z "tarczy...
Będąc "marszałkiem biedniejszych ludzi"(?)...
Grójeccy sadownicy ruszyli...
Kurcze. Jakie ładne czyste zadbane sprzęty....
Temperatura powietrza -...
Pomyłka. Miało być w innym temacie.
Temperatura powietrza -...
Kurcze jakie ładne czyste, zadbane,...
Co dla sadownika z "tarczy...
znajdz swój post z 24,03 z godz 12 15 jak...
Co dla sadownika z "tarczy...
W kwestii światopoglądowej to kto...
Co dla sadownika z "tarczy...
Czy Ty @simpson uważasz, że akurat, to co...
Co dla sadownika z "tarczy...
To, że są tu tzw. nawiedzeni, to wiem od...
Co dla sadownika z "tarczy...
Tak czytam i widzę @artemido, że zostałeś...
Wiercenie otworów pod słupy
Witam. Ile otworów i jaka miejscowość...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ale dlaczego?ja nie mam prawa oceniać tych...
Co dla sadownika z "tarczy...
@Simpson pełna zgoda ,że masz prawo w nic...
Co dla sadownika z "tarczy...
ja tez szanuje wole innych .i nie mam nic do...
Co dla sadownika z "tarczy...
Simpson - to wolna twoja wola. Ale jak byli...
Ceny paliw spadają w...
Gdzie takie ceny dziś jechałem do warszawy...
Co dla sadownika z "tarczy...
A rób jak chcesz. Twoja wolna wola....
Akcja #oprysk - zajmijcie...
Godna podziwu akcja że strony sadowników....
Oszczędzajmy siły,...
A gdzie są doradcy sadowniczy !!tylko...
Akcja #oprysk - zajmijcie...
To chyba normalne ludziom nikt jeszcze nie...
Co dla sadownika z "tarczy...
A pomyślałeś ze ktoś np. Ja nie ma nic...
Co dla sadownika z "tarczy...
Komunikat mówił ile dostanie... Chyba za...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ty nie wiesz ile i za co dostała. Prawem...
Co dla sadownika z "tarczy...
No cóż, Morawiecki często zachowuje się...
Co dla sadownika z "tarczy...
Hortex to symbol złodziejstwa i malwersacji...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ostatnią firmę, o dużej wartości, ważną...
Co dla sadownika z "tarczy...
Nie wypisuj kto ma kupić !tylko kto KUPIŁ...
Co dla sadownika z "tarczy...
Jerzy Starak właściciel Polpharmy ma kupić...
Uwaga użytkownicy - sadownicy !
Wystarczy maska przy traktorze.
Uwaga użytkownicy - sadownicy !
A trzeba mieć maskę aby oglądać?
Co dla sadownika z "tarczy...
Bardzo dużo piłkarzy i dużych firm...
Uwaga użytkownicy - sadownicy !
Dobre , PRIMA APRILIS
Problemy z zawarciem...
Od gradobicia stawki podnieśli , Biała...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ja nie mówię kto jest na listach PO ale o...
Co dla sadownika z "tarczy...
a Cimoszewicz nr 1 na warszawskiej liście PO...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ja napisałem JAK ZAGŁOSOWAŁO kilkanaście...
Co dla sadownika z "tarczy...
to jak szanujesz komunistów u władzy...
Co dla sadownika z "tarczy...
Bo tak LUDZIE ZAGŁOSOWALI... i tak było......
Barbarzyństwo ekonomiczne:...
Czy się oplaca czy nie z koncentratu to...
Co dla sadownika z "tarczy...
a ja usiłuje rozgryść dwie kwestie. Jak to...
Po ostatniej fali...
Czyzby to bylo prima a prylis?
Po ostatniej fali...
A po nocy z 31.3 na 1.4 czereśnie i śliwy...
Co dla sadownika z "tarczy...
Proponuje obejrzeć na youtube ( A ja proszę...
Co dla sadownika z "tarczy...
Lojalka nie napisana została przez Wałęsę...
Problemy z zawarciem...
Jakim trzeba być dzieciakiem by myśleć,że...
Co dla sadownika z "tarczy...
Zgadzam się że prezydent Wałęsa do dziś...
Co dla sadownika z "tarczy...
Też uważam, że każdy powinien tyle...
Co dla sadownika z "tarczy...
Jak w tych czasach niedziela, czy Boże...
Co dla sadownika z "tarczy...
Wiem że to kara Boża, ludzie być może...
Co dla sadownika z "tarczy...
Popieram @borowik 90. Jednak myślę że...
Co dla sadownika z "tarczy...
Wszystkim dla których "bolek" to .......
Co dla sadownika z "tarczy...
Witam. Moim skromnym zdaniem ciągle zbyt...
SADOWNICZA TARCZA...
Nie przesadzajmy z tymy wymogami czy...
Co dla sadownika z "tarczy...
A teraz juz nic nikt nie zmieni bo cały...
Barbarzyństwo ekonomiczne:...
Obstawiam ze z 80 proc sadownikow bylo by za...
SADOWNICZA TARCZA...
A obowiązkowe umowy kontraktacyjne i zakaz...
Barbarzyństwo ekonomiczne:...
Czy Pan Sławomir Izdebski wystosował ten...
Barbarzyństwo ekonomiczne:...
Do pana Sławomira Izdebskiego, dlaczego nie...
Co dla sadownika z "tarczy...
Wałęsa takim był prezydentem jak judasz...
Co dla sadownika z "tarczy...
Mam pytanie do Jerzego 45. Durnia mamy za...
Co dla sadownika z "tarczy...
A podaj przykład w ktorym kosciele sa...
Owoce będą drogie jak...
Cena może za owoce być i wysoka ale co z...
Barbarzyństwo ekonomiczne:...
Przeciez jest nadrodukcja to dobrze jak by...
Co dla sadownika z "tarczy...
Szwedzi pod Jasną Górą też byli pewni...
Co dla sadownika z "tarczy...
Straszno robi się na świecie, Tramp...
Burlat, Kordia, Staccato,...
Widać zielone slupki tez w czereśniach
Co dla sadownika z "tarczy...
Jerzy,punkt widzenia na ograniczenia...
Co dla sadownika z "tarczy...
Nie odpisujecie mu, niech pisze sam do...
Co dla sadownika z "tarczy...
Winiarek apeluje...a kto Twoim zdaniem...
Co dla sadownika z "tarczy...
Tak już od dawien dawna jest, że jeśli...
Burlat, Kordia, Staccato,...
Ja tam widzę czarne słupki w każdej z...
28 odmian jabłoni w jednym...
Powiem tak. Jeśli chodzi o porównanie...
Co dla sadownika z "tarczy...
Cała Unia to jedna wielka machina...
Owoce będą drogie jak...
Co tu komentować . Artykuł napisany na...
Ewakuacja Ukraińców –...
Masz rację, niech się teraz nażrą tych...
Nie zbierają truskawek, nie...
Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że i...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ja ci powiem że tu nie chodzi o pomoc tylko...
System zbiórki PSOR...
Witam, a co z opakowaniami ze srodków...
28 odmian jabłoni w jednym...
Tak jestem zainteresowany i zawsze z...
Co dla sadownika z "tarczy...
Bardzo proszę ! Proponuję zamknąć ten...
Co dla sadownika z "tarczy...
może powinien spytać moderatora co za The...
Co dla sadownika z "tarczy...
Jak widać po nagłym wysypie minusów Tobie...
Co dla sadownika z "tarczy...
Dotychczas też nigdy państwo nikomu nie...
Co dla sadownika z "tarczy...
(wtedy i dziś każdy ma jeden głos ) JEST...
Co dla sadownika z "tarczy...
Złożyć gratulacje za machinacje...
Co dla sadownika z "tarczy...
Artemida a jeśli dostaję się 100 minusów...
Co dla sadownika z "tarczy...
O Mamo! Agenci Tarczy nas uratowali, kapitan...
Co dla sadownika z "tarczy...
Wtedy i dziś każdy ma jeden głos....
28 odmian jabłoni w jednym...
W 2019 roku zebraliśmy już pierwsze jabłka...
28 odmian jabłoni w jednym...
Interesuje mnie Gala Dark Baron
Co dla sadownika z "tarczy...
Dostał tyle minusów ile mu wstawiłeś...
Owoce będą drogie jak...
Nikt nie komentuje..... przeczytali i...
Co dla sadownika z "tarczy...
Stare powiedzenie mówi; jeżeli trzy kolejne...
Co dla sadownika z "tarczy...
Zwykła grypa zlekceważona też ma...
Rekordowo niskie ceny paliw !
Przy tej cenie surowca w 2003 roku to cena ON...
Co dla sadownika z "tarczy...
Ten kovid 19 ma taką nazwę bo był już w...
Rekordowo niskie ceny paliw !
Powoli zaczyna się histeria i to nie ze...
Wymiatacz Ditta-Seria
Proszę o zdjęcia na rabin10@op.pl
Co dla sadownika z "tarczy...
Skoro się nie mówi to skąd to wiesz? Skąd...
Co dla sadownika z "tarczy...
20 % ludzi w Chinach którzy przeszli...
Co dla sadownika z "tarczy...
Jerzy,to nie wirus spowodował,że w Stanach...
Co dla sadownika z "tarczy...
Jerzy,dzięki za komplement.W Polsce w ciągu...
Co dla sadownika z "tarczy...
Modlić się można nikomu to nie...
Co dla sadownika z "tarczy...
Mój sp. dziadek jak jeszcze żył opowiadał...
Co dla sadownika z "tarczy...
Taki Pilsner13 mówi, że wirus nie jest...
Co dla sadownika z "tarczy...
Wielką radość sprawia mi wejście na...
Wrócą przymrozki i spadnie...
Myślałem o zabiegu miedzią w sobotę po...
Ewakuacja Ukraińców –...
Bardzo dobrze. Może ludzie sobie przemyśla...
Co dla sadownika z "tarczy...
Widzisz jerzy myślałem że jesteś trochę...
Co dla sadownika z "tarczy...
Tarcza , tarczą ale czy dostaliście już to...
Co dla sadownika z "tarczy...
A nie pomyślałeś ośle że oprócz...
Co dla sadownika z "tarczy...
Jak miłościwie z łaski i premiera...
Co dla sadownika z "tarczy...
A że minister zamknięty w kwarantannie to...
Co dla sadownika z "tarczy...
Widzę ,że oglądasz i czytasz tylko...
Co dla sadownika z "tarczy...
W dniu wczorajszym w sejmie były konsultacje...
instagram