Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jabłka wróciły... sadownicy nic nie robią...

Jabłka wróciły... sadownicy nic nie robią...

Na obcych papierach (...), na wariackich papierach (...), fortel (...), nie pytaj, nie opowiadaj (...), i wiele jeszcze innych określeń od wczoraj pojawia się w mediach jako informacja o eksporcie naszych jabłek do Rosji.

Poziom eksportu podobny ilości z roku 2013 r, (...) sadownicy nie znaleźli nowych rynków zbytu (...) taki obraz przedstawia się w mediach naszego sadownictwa i sadowników...

Po trzech latach okazuje się, że mimo animozji politycznych handel się odrodził. Do poziomów niemal sprzed aneksji ukraińskiego półwyspu. Polakom co prawda nie udało się znaleźć nowych rynków. Jednak zarówno nasi eksporterzy, jak i rosyjscy odbiorcy zaakceptowali pewną fikcję: każdy wie, że jabłka na „białoruskich papierach” są polskie. Handel po prostu wyprzedził politykę.

komentarze (20):

dodaj komentarz
celesta
celesta 15.03.2017 10:47 Normalnie nóż się w kieszeni otwiera jak to się czyta.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

wandalin
wandalin 15.03.2017 10:55 sadownicy nic nie robią...? z czym sadownicy nic nie robią ? sadownicy nie znaleźli nowych rynków zbytu... no po prostu lenie pie...one nic nie robią i nawet nowych rynków se nie znalazły, ręce opadają

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jaceo1
jaceo1 15.03.2017 11:12 Okazuje się, że źródłem tak ,,wiarygodnej informacji". jest Polska Agencja Prasowa. Tego typu ,,wrzutki " pojawiają się tam nieprzypadkowo i przede wszystkim wtedy, gdy komuś zależy by mocno nagłośnić, szczególnie w mediach innych krajów, daną informację. Moim zdaniem wiąże się to z ogłoszeniem i dyskusją o kształcie nowego rozdania pomocy unijnej w związku z embargiem. W tym momencie najwięcej zależy od władz krajowych, które aktualnie odnoszą się do zaproponowanych przez Komisję Europejską rozwiązań w projektach rozporządzeń. Komuś bardzo zależy na tym by pomoc ta została ograniczona lub zupełnie jej nie było. Ja stawiam na lobby przetwórcze, ponieważ propozycje zawierają między innymi dość znaczne zwiększenie stawki na utylizację w biogazowniach czy niezbieranie. Nasi dobroczyńcy niestety poczuli smród we własnych gaciach.
Turysta
Turysta 19.03.2017 11:49 Kolego Jaceo , chyba przez jakiś czas oglądasz tylko jedynie słuszne media i robisz to bez refleksji.Czas dotacji unijnych dobiega końca doprowadzili do tego nasi genialni rządzący .Nie mamy żadnych szans na wynegocjowanie czegokolwiek skoro władze pokazały że wszystkich mamy w "- - - - - " .Kto ma zagłosować za wnioskiem dla nas korzystnym , skoro wszystkich obrażamy i na wszystkich się obrażamy ???A w nowej perspektywie finansowej , po roku 2020 , dostaniemy na rolnictwo prawdopodobnie zero i warto się do tego przyzwyczajać.
Uczestnictwo w jakiejś grupie to nie tylko profity ale także stosowanie się do jej reguł , oczywiście możemy "olewać " wszystkich , ale musimy się liczyć z prostymi konsekwencjami takich działań.
I to tyle , dziękuję zwolennikom jedynie słusznej partii , powrót PRL-u coraz bliżej .
jaceo1
jaceo1 19.03.2017 12:24 Nie oceniaj kolego, gdy nie znasz ani osoby ani jej poglądów. A tak dla radykałów i jednej i drugiej strony, którym zdaje się że świat obraca się wyłącznie wokół nich i wszyscy tyko ich słuchają taka może mało znacząca dla nich informacja: Oprócz grupy idiotów , którzy ku uciesze i codziennym aplauzie jeszcze bardziej ogłupionej gawiedzi, okłada się coraz bardziej po pustych łbach, istnieje grupa ludzi o różnych poglądach która jednak współpracuje ze sobą, również na forum unijnym i która w głębokim poważaniu ma to polityczne rykowisko.
Turysta
Turysta 19.03.2017 15:52 Nie znam Twych poglądów i o nich nie napisałem nawet słowem.Natomiast Twoje przekonanie o zwiększaniu możliwej pomocy z UE świadczy albo o mega optymizmie albo o wierze w obowiązujący przekaz w wymienionych przeze mnie mediach ~~..." Polacy nic się nie stało , Polacy nic się nie stało" ... itp na melodię stadionową . A działo się i stało się dużo złego , czym innym jest spór z jednym czy innym państwem a czym innym pokazanie środkowego palca wszystkim.Nie wiem kto wg Ciebie jest w "grupie idiotów" kto w grupie osób współpracujących, ale obie grupy nie żyją w oderwaniu jedna od drugiej i zależne są od siebie wzajemnie.
A co do artykułów , to jest część sadowników tu na forum którym się wydaje że żyjemy na innych planetach i władze Rosji nie wiedzą skąd się biorą jabłka w ich sklepach , dowiadują się dopiero od dziennikarzy ... ha ha ha (podobnie miłościwie nam panujący mówią o donosicielach Polakach , bo przecież otaczają ich idioci którzy gdyby nie donosiciele wiedzieli by że u nas rozwój demokratycznych struktur jest w apogeum).O eksporcie decydują "czynniki pomniejsze".Embargo, nagle pozbawiło ich sporych dochodów , trzeba było trochę czasu aby rzecz odblokować i czerpać jeszcze większe zyski .Natomiast złem takich artykułów jest możliwa irytacja czynników rządzących i silniejsze oddziaływanie na " czynniki pomniejsze " i z tego punktu widzenia takie pisanie to przejaw głupoty(dobrego nie przyniesie to nic a złego może narobić )
VincentVega
VincentVega 19.03.2017 16:57 Turysto - gdzie się tylko da pokazujesz jak bardzo jesteś na nie dla pis... W sumie "lata mnie to" ale wiedz, że nie pisujesz na forum Onetu ani innym politykierskim tylko na forum branżowym - SADOWNICTWO. Nie wpuszczaj więc politykierskiego smrodu i skup się na tym, dlaczego się tu zarejestrowałeś.
Turysta
Turysta 19.03.2017 17:58 Vincent , nie trafiłem na Twój równie krytyczny wpis , pod setkami postów lżących poprzednią władzę.A po drugie zachowanie Twego rządu w UE ma i będzie miało bardzo konkretny negatywny wpływ na relacje UE- Polska w szczególności na dopływ środków , ale także inne regulacje prawne , a te będą dotykać wszystkich sadowników , może Was zwolenników - nie ( nie wiem ) , ale nas przeciwników na pewno tak .I jest to moim zdaniem jak najbardziej na temat.
VincentVega
VincentVega 19.03.2017 19:30 Turysto, powiedziałem co sądzę o agitacji politycznej a może raczej o "łże politik" jaką uprawiasz na forum sadowniczym i nie mam zamiaru wdawać się w politykierskie pyskówki. Jeśli czujesz taką potrzebę to trudno - pozostaje mieć tylko nadzieję, że administracja forum zareaguje. Ja wolę tematy sadownicze.
jacenty82
jacenty82 19.03.2017 20:39 Vincent - czy tego chcemy czy nie nasze interesy zależą od polityki i nie chodzi tu już o same dotacje, ale zwykłe nie przeszkadzanie w robieniu czegoś. Jeżeli sytuacja polityczna jest niepewna to zniechęca to do pracy i rozwoju. Nie można oddzielić polityki od produkcji towarów, które muszą być eksportowane.
Turysta
Turysta 19.03.2017 21:27 No cóż Vincent , nie będę się kopał z koniem .Dziękuję za rzetelną i obiektywną ocenę mojej tu obecności .Może zapytania merytoryczne z mego PW będę słał do ciebie obiektywny człowieku.
Amen.
VincentVega
VincentVega 19.03.2017 21:30 jacenty82 - doskonale wiem, że jest tak jak mówisz jednak nie chodzi o to by swoje polityczne przekonania przenosić na forum sadownicze. Jeden jest za pisem, drugi za kodem- obaj sadownicy ale nastawieni do siebie wrogo - mimo, że jadą na tym samym wózku. Czy o to chodzi by skłócać? Wyobraź sobie, że teraz będę potrzebował rady na jakiś temat a odpowiedź będzie znał ktoś, kto sprzecza się ze mną o politykę... Jak myśłisz - pomoże??? Możliwe ale raczej nie pomoże bo polityka między nami stoi. Dlatego należy UNIKAĆ jej na forum branżowym - i o to postuluję do m.in. turysty.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

VincentVega
VincentVega 15.03.2017 12:43 Tzw. dziennikarze to najwięksi szkodnicy! Najważniejszy jest dla nich ich własny interes a interesy tych, dla których piszą są tylko przykrywką. Ich poziom hipokryzji nie różni się od tego jaki charakteryzuje polityków. Gdy chodzi o eksport jabłek za wszelką cenę muszą to nagłaśniać by mieć temat na czołówkę czy nie czołówkę. Muszą o tym ględzić wszędzie gdzie się da bo to temat a temat to kasiora do kieszeni. Gdy chodziło o ograniczenia w sejmie dla nich albo o zabranie kosztów uzyskania przychodów wtedy wielki lament podnosili, wielkie larum i płacz. Gdzieś mają to, że inni muszą znosić ograniczenia bo nie mogą tego wykrzyczeć ale dziennikarze? Aby zaszkodzić ciężko pracującym ludziom. Szkodniki i tyle.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

josu20
josu20 15.03.2017 13:47 dosyć że cena nędzna to jeszcze takie dzięcioły rozpisują się na lewo i prawo... milczenie złotem !!!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Spartan300
Spartan300 19.03.2017 10:53 Od sierpnia 2014 r. do września 2017 r. minie ( bo jeszcze nie minęło ) zaledwie 3 lata, więc nawet gdyby, sadownik natychmiast po zbiorach 2014 wykarczował swój sad i nie czekał rok czy dwa lata na materiał szkółkarski w postaci poszukiwanych na rynkach zachodnich czy arabskich drzewek odmian jednokolorowych i posiadał na tą całą operację środki finansowe plus na pielęgnację sadu i miał za co te trzy lata przeżyć, to dopiero jesienią 2017 r. mógłby rozpocząć pierwsze nieśmiałe próby wejścia na nowe rynki zbytu. A tak na marginesie przydałoby się aby związek sadowników prowadził szkolenia z zakresu podstaw produkcji sadowniczej dla dziennikarzy gospodarczych, ponieważ brak podstawowej wiedzy prowadzi do kuriozalnych w swej treści komunikatów prasowych docierających do społeczeństwa.
Turysta
Turysta 19.03.2017 18:02 Rzeczowa i konkretna wypowiedź , niestety na edukację dziennikarzy bym nie liczył...A swoja drogą ciekawe czy są w Polsce konkretne nasadzenia złożone powiedzmy wyłącznie z Gali lub innego czerwonego .Powiedzmy 15ha Gali ? ile takich sadów jest w skali kraju 1? , 10 ? 100 ? ???

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

MAT88
MAT88 19.03.2017 21:49 Zobaczycie w następnym sezonie 2017/2018 czy na odmiany Gala, Prince oraz Golden bedzie takie zejście jak w obecnym???Ogromny popyt na te odmiany winika poprostu z niskich zbiorów w Europie Zachodniej(Austria,Niemcy itp) oraz państwach wschodnich takich jak Słowenia czy Serbia gdzie są duzo niższe zbiory spowodowane anomaliami wiosennymi.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Runner11
Runner11 19.03.2017 22:43 W tym roku nie ma i idared zobaczymy jak za rok obrodzi idared po ile będzie? może i nawet po 50gr

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sylwek100
sylwek100 21.03.2017 09:41 Wczoraj jadąc autem, słuchałem rmf, a tu wiadomość: rosyjskie media donoszą, że Białoruski prezydent handluje polskimi jabłkami sprzedając je jako białoruskiej produkcji.Mało tego. Padło dokładnie takie samo zdanie jak w artykule" Poziom exportu podobny do tego z 2013 roku"Wynika z tego, że ktoś, gdzieś zaczyna bruździć, pytanie tylko KTO.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kobra8502
kobra8502 03.04.2017 17:38 A prawda jest taka, że bez rosyjskiego rynku ciężko nam będzie towary sprzedawać. Bo to był rynek bez dna...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Polacy coraz bardziej dumni z polskiej żywności

Ponad 2/3 Polaków deklaruje, iż jest gotowych zapłacić więcej za rodzimą żywność...

Polscy eksporterzy nadmiernie zawyżają ceny jabłek ?

Jak informuje freshplaza.com wyższe ceny jabłek w Polsce można łatwo wytłumaczyć,...

Susza, grad, przymrozki – termin składania wniosków wydłużony

Do 15 listopada 2019 r. zostaje wydłużony termin składania wniosków o udzielenie pomocy w...

Komunikat sadowniczy - 18.10.2019 - Robert Binkiewicz, Agrosimex

Zapraszamy do obejrzenia pozbiorczego komunikatu sadowniczego. Doradca analizuje problemy...

Motocyklista uderzył w przyczepkę z jabłkami

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do której doszło wczoraj w...

Bronisze: Mimo dużej podaży ceny jabłek nadal wysokie

Jak informuje bronisze.com.pl mimo dużej podaży utrzymują się wysokie ceny jabłek....

2019_Yara_domyslny
2019_Yara_po_kwitnieniu

Najnowsze komentarze

Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
Towar jest tani bo koszty transportu...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
proszę, proszę... To już nawet...
Sadowniku oddaj opakowania...
Znam kogoś kto podpalił trawę na polu , i...
ŚIR ws. zbyt niskich cen...
Świętokrzyska Izba Rolnicza to jedyna Izba...
Sadownicy zapłacą więcej...
"Dobra zmiana" w natarciu! Ciekawie o ile...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Tegoroczne ceny pomimo słabych zbiorów są...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Bardzo ciekawe dlaczego tak duży wzrost cen...
Sadowniku oddaj opakowania...
Ja mam swój worek taki duży, bo takie...
Jabłka bez folii
@Abukk - masz racje, tytuł poprawiony....
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kraj nigdy nie upadnie bo to obywatele...
Jabłka bez folii
SWOJĄ DROGĄ ADMINIE NIE POWINNO BYĆ...
Jabłka bez folii
Ciekawy jestem ile średnio uniwersalka...
Jabłka bez folii
Podoba dla mnie się :-) Ciekawe tylko jaką...
Przetwórnie przechytrzyły,...
to ty powtarzasz ciągłe slogany że kraj...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
Spłonęła grupa...
To żadna sensacja. Kiedyś w czasie zaborów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Gdy wczoraj napisałem trzem "tenorom"...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kto wygra wybory, to drugorzędna sprawa....
Spłonęła grupa...
Jabłka w chłodni tez spłonęły?
Spłonęła grupa...
Szkoda obiektu.
Spłonęła grupa...
Ta co nie płaci już skrzynie wysprzedawali,...
Spłonęła grupa...
To była normalna firma czy kolejna co...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy różnica ze Atkinsonem jest taka ,,,on...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja Alfredzie40 jestem bardzo ukontentowany i...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Partyjnym fanatykiem nie nazwałem Ciebie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
przypomniało ci sie o problemach sadownictwa...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Zaplątałeś się SławkuS. Nie jesteś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Alfredzie40... Gdybyś tylko chciał, a może...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Minusy? Mam się przejmować jakimś...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy ,,weź chłopie się opanuj ,dzieckiem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Chciałbym jeszcze napisać o śp. Andrzeju...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Możesz SlawkuS opisywać rzeczywistość,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Pewnie Chrabąszcz ma się dobrze, ale...
Cenę jabłek wyregulował...
Coś o sukcesie...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przychodzi taki czas, że zaczyna cię to...
Cenę jabłek wyregulował...
Mam wrażenie, że osoba redagująca ten...
Noc w alejce z jabłkami w...
Witam. Ja obawiam się że chrabąszcza już...
Noc w alejce z jabłkami w...
Przepraszam za błędy, ale mam dysleksje,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Jerzy45. Gdzie byłeś jak Cie nie było?...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Raczej Ciebie drażni wyprostowanie faktów,...
Noc w alejce z jabłkami w...
Powoli odchodzę od sadownictwa w liczbie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ty SławkuS zawsze masz wytłumaczenie na...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Jako, że temat suszy jest istotny dla mojego...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O proszę, Jerzy jak zawsze trzymasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Sam sobie odpowiem na swój komentarz, bo...
Przetwórnie przechytrzyły,...
...decosta... Zanim nadejdzie ten wiekopomny...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Miałem kiedyś kupca ,który na temat...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja się tak koledzy spytam - co zrobiła...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Co do ścinania drzew leśnych : nie wiem czy...
Pomoc suszowa: To nie jest...
To, co napisałem o opadach podtrzymuję i...
Pomoc suszowa: To nie jest...
Ja jestem w sumie dobrym obserwatorem pogody...
Noc w alejce z jabłkami w...
W tekście jest taka teza, że sadownik,...
Pomoc suszowa: To nie jest...
w gminie Błędów też jeszcze nie ma...
Pomoc suszowa: To nie jest...
W Lubelskiej gminie wWilków nie na...
Maszt do ciągnika mcsm inne...
Witam a może maszt od Bułgarka EV 602 3,30...
Goszczyn: Informacja dla...
Gdzie taki huragan był, gdzie taki sad na...
Polska nadal największym...
Czemu służy tego typu artykuł ,a raczej...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Zgadza się, ale jeśli po wsadzeniu odrazu...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Sadowniq - a ja z tobą się nie zgodze. Jak...
Wapno z KA
Witam posiadam do wynajęcia młynek -...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Z tą odpowiednią agrotechniką cięcia to...
Noce i poranki przyniosą...
Jeśli to powietrze jest z północy to... w...
Polska nadal największym...
Embargo miało pozbawić nas sadowników...
Polska nadal największym...
Takie informacje o drogach nie powinny być...
Polska nadal największym...
Brawo , Guzik na posła ...
Są środki na kredyty...
Co to za odmiana na zdjęciu ??? i jak...
kopie suchy przemysl
Tutaj nie ogłoszeniami a ceną trzeba...
Polska nadal największym...
Zamieszczam mój wpis z 2017r. - ja prosty...
Polska nadal największym...
Nie ma ceny nie ma wysokiej jakości proste...
Isomate CLS czy warto było ?
Kortezo ma racje ja tez pryskalem na zwojki...
Isomate CLS czy warto było ?
OK, i życzmy sobie cen podobnych w...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje już drugi raz dziś :) No ale jak...
Isomate CLS czy warto było ?
Ja chętnie bym inwestował w nowe nowinki...
Isomate CLS czy warto było ?
Super, no to tylko życzyć abyś kolejny rok...
Isomate CLS czy warto było ?
Nie wiedziałem, przyszły rok może być...
Isomate CLS czy warto było ?
Masz racje, ale czy wiedziałeś już pod...
Isomate CLS czy warto było ?
U mnie w kwaterze 6ha nie było objawów...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A ja zeszłym roku pozbierałem, niestety,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Święte słowa w mojej okolicy też...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Ja również nie zbierałem w ubiegłym roku,...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Takich ludzi brakuje w tej branży za dużo...
Czas na MiniKiwi!
@Marcin79, ile sekund na to ZATWIERDZENIE...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Przetwórnie przechytrzyły w tym roku a w...
Czas na MiniKiwi!
Tak jest ALE ...... nie od razu - MUSIAŁ...
Czas na MiniKiwi!
Twój komentarz jest również pod news-em o...
Kupię skrzyniopalety
Zależy nowa czy używana. Proszę o zdjęcie...
Czas na MiniKiwi!
ps tutaj przynajmniej można pisać to co sie...
Odmiana Muna w opinii sadownika
każdy kupi raz , spróbuje i koniec ... po...
Czas na MiniKiwi!
Juz na jagodzie kamczackiej ludzie zrobili...
Odmiana Muna w opinii sadownika
Mnie ta odmiana nie smakuje, a raczej jest...
Kupię skrzyniopalety
Jaką cene oferujesz?
25 września rusza nabór...
W wodach polskich nie musisz nic zgłaszać,...
25 września rusza nabór...
Ps. Odnośnie powyższego. Mam na myśli...
25 września rusza nabór...
A ci co mają poniżej 30 m. to czy grożą...
25 września rusza nabór...
Oczywiście studnie powyżej 30m
25 września rusza nabór...
Zbyszek czy te kary i "samowole" dotyczyły...
25 września rusza nabór...
Pobieranie wody bez zezwolenie wodo prawnego...
25 września rusza nabór...
Koszt wszystkich pozwoleń kosztuje ok 10 tys...
11 mln długu spółki...
Agencja wstrzymala 600 tys. a dlug 11mln...
Złodzieje okradający...
kajdanki mordercy policja założyła to był...
Złodzieje okradający...
sa tacy co nie mają nic i wolą posiedzieć...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Lepiej bedzie-rozmowa hieny z prawie...
Złodzieje okradający...
Jak ktoś nie ma ubezpieczenia OC , a...
Złodzieje okradający...
a skąd on ci weźmie 100 tys. Lekarstwem...
Złodzieje okradający...
A co to jest 5 lat ? Powinna być mara...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Rozmowa z nimi ,to tak jak prosić złodzieja...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
W ubiegłym roku zarobili na kilka lat i...
Rozmowy: Sadownicy - Przetwórcy
Rozmowa Polikarpa ze śmiercią ...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Przecież zartowalem
Deutz-Fahr TTV 5090 -...
Dwie rzeczy w tych ciągnikach mi się nie...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Przy cenie 60 gry przemysłu to za 3-4 lata...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
I dlatego trzeba wprowadzić cenę minimalną...
25 września rusza nabór...
W pewnych warunkach da się to ugryźć bez...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Bo cena przemysłu od zawsze ustawiala cenę...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
bo 30 % produkuje przemysł a nie deser....
25 września rusza nabór...
No tak a ile go to pozwolenie kosztowało? W...
Maliszewski: Nie ulegajmy panice!
Czemu dbamy o cene jabłka przemysłowego...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Legalne zatrudnienie nie jest przecież...
Ukraińcy zbierali na czarno...
i znów "dobro" zwyciężyło!
25 września rusza nabór...
-nie można na dzierżawionym -trzeba...
Ile kosztuje przygotowanie...
Przepraszam że post pod postem ale... Z...
Ile kosztuje przygotowanie...
Moim zdaniem pokazane wyliczenia są próbą...
Ile kosztuje przygotowanie...
Jeszcze do tych kosztów trzeba dodać 10gr...
Ile kosztuje przygotowanie...
Tytuł artykułu powinien brzmieć: Ile...
Ile kosztuje przygotowanie...
Prezesi rozgrzeszają siebie jeszcze przed...
Ile kosztuje przygotowanie...
Sadownik też ponosi koszty,( podatki,...
Ile kosztuje przygotowanie...
To oczywiste,że w deserze,tak samo jak w...
Ile kosztuje przygotowanie...
Znam miejsca gdzie grupa prawie upada,...
Ile kosztuje przygotowanie...
Pytanie; do kogo skierowany jest powyższy...
Ukraińcy zbierali na czarno...
Jaka odmiana tych czarnych malin?
Maliszewski: Ceny...
Konsument płaci, ale oni wtedy tyle nie...
Maliszewski: Ceny...
Że są ludzie w tym kraju co uważają,że...
Maliszewski: Ceny...
To że przetwórcy tak chcą długoterminowo...
Maliszewski: Ceny...
baracuda,dlatego żeby przetwórcy mieli w...
Maliszewski: Ceny...
Zastanawiające jest dlaczego pan Maliszewski...
Zbiór jabłek
W zeszłym roku prawie wszyscy płacili...
Maliszewski: Ceny...
Ja już się boję otworzyć lodówkę,bo...
Konfrontacja sportów Gali !
Te podobnie odmiany mają i zalety przy...
Ceny jabłek szokują...
Forest jesteście geniuszem! jak szybko...
Ceny jabłek szokują...
"szew" heheh coś pisałeś chyba o...
Ceny jabłek szokują...
za to twoje tryskają czystą merytoryką! Ja...
instagram