Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Profil użytkownika: zdzich

user name
Imię i nazwisko:
Zdzisław Malinowski
Login:
zdzich
Kiedy dołączył do portalu:
16.11.2014 16:01
Liczba wpisów na forum:
13
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
12
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3970

Wszystkie komentarze użytkownika

Tanie jabłka przemysłowe 20.08.2017 08:27
Dla porządku i niezorientowanym dodam, że firmy zwykle raz w roku realizują wypłaty dywidend dla swoich akcjonariuszy. Jeśli firma nie ma zysku to nie wypłaca dywidendy. Wartość akcji też się zmienia. Może okazać się, że kupując w styczniu akcję za np. 100, w grudniu ta sama akcja warta jest 150 - ale może być też warta tylko 50.
Tanie jabłka przemysłowe 20.08.2017 08:10
Czytaj pan ze zrozumieniem. Nigdzie nie sugerowałem, że akcje powstają przez kupowanie i że akcje posiadają część przedsiębiorstwa. Pan natomiast wcześniej napisał, że " Dywidenda to pozbawienie części kapitału przedsiębiorstwa". Dalej pisze pan, że "dywidenda to wypłata części lub całości zysku dla akcjonariuszy". Napisałem, że akcjonariusz kupuje akcje dla uzyskania dywidendy(może mieć też inne cele. ale nie o tym mówimy). Natomiast firma sprzedaje akcje. Po co to robi? Czy sprzedaje akcje aby się obciążać wypłatą dywidendy i w ten sposób pozbawiać się części kapitału? Nie - firma w ten sposób(przez sprzedaż akcji) zdobywa pieniądze na dalszy rozwój lub działalność. Chcąc mnie zachęcić do kupna akcji oferuje mi zyski większe niż bank. Mam nadzieję, że wystarczająco jasno i krótko dla zaczadzonego "dobrą zmianą".
Tanie jabłka przemysłowe 19.08.2017 23:27
Panie VincentVega spieszę panu wyjaśnić, że dywidenda to nie jest "pozbawienie części kapitału przedsiębiorstwa". Dywidenda to podział części zysku przedsiębiorstwa wśród akcjonariuszy.Po to właśnie kupuje się akcje. Inną właściwością posiadania akcji jest fakt posiadania poprzez akcje odpowiedniej części danego przedsiębiorstwa. Realizowanie dywidend nie jest więc drenowaniem firmy. I to by było na tyle. Może pan nie odpowiadać bo ja wobec pańskiej ekonomicznej ignorancji zakończyłem dyskusję. Zdzich.
Tanie jabłka przemysłowe 19.08.2017 20:30
Dotyczy tekstu z 17.08.2017 08:24 Dawno się tu nie udzielałem bo nie chciało mi się, jak mawia klasyk, mówić "oczywistą oczywistość". Jednak tu przedstawię kilka faktów zaczerpniętych z oficjalnych źródeł. Mamy 400 spółek skarbu państwa. W 2012 roku wpłaciły do budżetu tytułem dywident 6 mld zł. W tamtym roku 2,1 mld zł. W tym roku spodziewanych jest 1,9 mld zł a mamy terz hossę narynku. Za 83% tej kwoty odpowiada PGNiG, PZU, PKN Orlen i perła w koronie - KGHM, ale tylko 64 mln zł i to z kapitału zapasowego bo w tamtym roku poniosła straty w wys. 4,4 mld zł. W 2012 wpłaciła 1,7mld zł. TV po "złdziejskich" PO i PSL miała na koncie 174mln zł. Właśnie wzięła 800 mln zł kredytu. Na utrzymanie dróg w tym roku braknie 1,3 mld zł. Na okręty podwodne i morskie helikoptery "ostrzyły" sobie zęby muzea, ale nic z tego. Posłużyły 40 lat to posłużą dalej. Obronę powietrzną mamy skuteczną do 6 km - a dalej? Przypominam, że mamy obecnie rakiety powietrze-ziemia o zasięgu 370 km z opcją przeddłużenia zasięgu do ponad 1000 km. Potencjalny wróg też pewnie ma(bez "pewnie"). Premier Szydło mówiła, że pieniądze są tylko trzeba nie kraść. To jak jest, brakuje pieniędzy czy kradną? Proponuję panie VincentVega więcej pracować głową a mniej rękami i nogami. Z poważaniem Zdzich.
Nowe zmiany i funkcje w portalu sadownictwo.com.pl 14.01.2015 11:17
Dlaczego ktoś dał Kamczatowi minusa za pomoc chrabąszczowi??? Melolontha - dałem Ci "pomógł" w wątku "zwalczanie chwastów - drzewa owocowe" . Jak chcesz mieć do kolekcji "bzdura" to napisz jakąś bzdurę a z przyjemnością ją odpowiednio oznaczę ;) . Admin pisał, że "pomógł, bzdura" może dać moderator danego działu i tak jest i to działa. Nie wiem jak inni moderatorzy, ale ja staram się wyróżniać posty pomocne i jedną bzdurę też oznaczyłem. Myślę, że to ułatwia czytanie i wyszukiwanie informacji i ostrzega przed złymi informacjami a ograniczenie liczby osób mogących wyróżniać posty zapobiega dezinformacji poprzez nieodpowiedzialne czy złośliwe działania.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 09.01.2015 23:45
W jakim dyktacie? My tu mamy reżim demokratyczny. :) Świetnie te wabiki wyglądają w akcji.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 08.01.2015 21:27
Powiadasz "nie uszczeli". Znaczy - nie ustrzeli czy nie obsika ??? :) .
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 08.01.2015 21:23
Kamczat - oczywiście na konto moderatorów ;) Melolontha - jesteśmy nad wyraz popularni. Nawet admin nas nie przebija choć cieszy się dużymi względami użytkowników. Pozdrawiam :)
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 08.01.2015 20:32
Spacja też się liczy jako znak.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 08.01.2015 20:23
Mam coraz więcej fanów - ale widzę, że ostro mnie gonisz ;)
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 31.12.2014 15:35
Jak zniknie możliwość pisania na "starym" portalu to nowa wersja szybko się zapełni. Nie ma się co martwić małą ilością nowych tematów i komentarzy. Natomiast nadal nie działa - np. tutaj - poprawianie pisowni. Co z informacją o ilości zalogowanych użytkowników ? Czy będzie możliwość dodania do swego komentarza stałej stopki z pozdrowieniem czy innym krótkim tekstem, jak w "starej" wersji ?
1
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram