Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Profil użytkownika: tomaszk123

user name
Imię i nazwisko:
tomasz kwiecień
Login:
tomaszk123
Kiedy dołączył do portalu:
25.12.2006 14:13
Liczba wpisów na forum:
89
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
13
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
3
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3493

Wszystkie komentarze użytkownika

MTAS / FruitPRO 2018 16.02.2018 06:43
MTAS i TSW organizują dwie różne firmy, dlatego dwa różne terminy i lokalizację. Tak jak pisze Zbyszek 124 najlepiej było w Gromadzie. Tegoroczny MTAS to porażka, pod względem lokalizacji, terminu i wystawców.
Agrola Ribes na testach MLS 21.11.2016 16:11
,,Widać iż sadownikom z MLS bardzo podoba się linia opryskiwaczy marki Agrola" Od kiedy to opryskiwacz ma się ,,podobać"....????? Co ma wygląd do skuteczności?
Opryskiwacz Radoń pierwszy egzemplarz sprzedany 20.09.2016 10:24
artykuł źródłowy z przed 4 lat... po 4 latach pierwszy egzemplarz sprzedany. jak mnie pamięć nie myli to chyba Sag-Rol z Sandomierza go sprzedawał i produkował. zastanawiałem się jakiś czas temu czemu ta firma tak podupadła......
pH cieczy roboczej,a ochrona roślin 11.02.2016 12:42
w poprzednich dwóch edycjach/wersjach tego forum poruszaliśmy tematy związane ze zwiększaniem skuteczności działania śor. jak i różnego rodzaju mieszanek. jednym z nich (a jest ich wiele) jest zakwaszanie wody używanej do oprysków, pisanie przez stałych bywalców że to nowość trochę mnie śmieszy, większość obecnych członków tego forum nie pamięta na pewno pierwszej edycji tego portalu, ale pamięta poprzednią w wersję w której dość obszernie o tym dyskutowaliśmy. od lat używam różnych środków ,,wzmacniających" działanie śor . jeśli ktoś korzysta z prasy branżowej i jeździ na spotkania sadownicze powinien o takich rzeczach wiedzieć - dla mnie są to podstawy skutecznej ochrony.
New Holland czy John Deere – kto będzie liderem 02.12.2015 17:13
,,Jeśli posiadają Państwo kilka różnych marek ciągników sadowniczych proszę zaznaczyć TYLKO jedną z której jesteście najbardziej zadowoleni..."- różnych ciągników używam do różnych prac, z kazdego z posiadanych jestem zadowolony, a z że są różnych marek to już nie moja wina... chociaż zeby można było zaznaczyć dwie marki - a tak chyba zrezygnuje z głosowania.
Sadownicy czynni podatnicy VAT 29.11.2015 22:52
tak jak pisze kol. Nicram96 przed US odpowiada podatnik a nie biuro rachunkowe. jerzy45 - 150zł za prowadzenie ksiegowości rolnikowi gdzie jest limit faktur to bardzo dużo - ja odliczam każdą kwotę VAT - toż to moje pieniądze. użyczyć maszyny mozemy kazdemu - byle nie przyjmować z tego tytułu korzyści majątkowych - nikt nam tego nie zabroni. w prawie podatkowym pojecia - użyczenia wyporzyczenia, wynajęcia itp - mają duże różnice i radze uwazać podczas kontroli na to co sie mówi.
Rośnie liczba upadających grup 25.11.2015 13:08
piotrekr - w tym artykule nie ma nigdzie mowy o grupie Jabłuszko, dlaczego wiec akurat ją podajesz za przykład.....? jeśli znasz historię tej grupy i jej prezesa(nie ze słyszenia) - to troszkę mnie dziwi że akurat ją wybrałeś za przykład. wg. mnie jest to skrajność i nie należy wrzucać wszystkich upadających grup akurat do worka z tą grupą - powiedz ile grup upadło w ten sposób??? nie wiem z jakiego rejonu jesteś i nie wiem czy wiesz, ale najwięcej grup zagrozonych upadłością jest w woj. mazowieckim i tam powstało najwiecej grup nastawionych tylko i wyłącznie na dojenie kasy z uni (tzw.grup rodzinnych 5 osobowych). też jestem członkiem grupy i od początku byłem za ich tworzeniem, a ,,ekonomi grup" i form prawnych nie musisz mi tłumaczyć, tak samo ja firmy z innych branż działają i upadają tak samo jest tu. grupy doją sadowników - jak co nie którzy piszą - a pośrednicy nie doją??? chyba jeszcze bardziej.... i nie dają nic wzamian.
Rośnie liczba upadających grup 24.11.2015 07:23
Ktoś coś napisał - zero konkretów przedstawionych przez autora tego artykułu - i zaczyna się dyskusja ,: A ja zapytam, czemu autor nie podał: 1. ile grup upadło?, 2. jakie są to grupy: tzw.rodzinne(5 członków) czy może duże 50,70,100członków, 3. czy są to grupy z branży owocowej czy też warzywnej, 4. jaka forma prawna, itp. Dwa lata temu upadła jedna, rok temu dwie - toż to ,,lawina upadłości", wzrost o 100%...... Jak się domyslam obaj przedmówcy są w grupach i mają duże doświadczenie praktyczne w tym temacie.....????? a może to tylko teoretyczne - coś gdzieś słyszałem i teraz powtarzam........??????
VAT za jabłka skończy się w sądzie? 11.11.2015 10:19
żadnej, jeśli złożysz ,,czynny żal". jedynie co to zapłacisz ustawowe odsetki + kwotę należnego zobowiązania VAT. ciekawi mnie na jakiej podstawie US ma Was karać za nie zapłacony VAT???? jak to sprawdzi??? no chyba że każdy z Was napisze na siebie donos do US....
Podatek od wycofanych owoców z rynku - Ministerstwo Finansów 01.11.2015 12:10
po co siłować się tu słownie i snuć różne teorie spiskowe....??? kwestia VAT-u powinna być określona najpóżniej w trakcie naboru wniosków, a nie wałkowana parę miesięcy po zakończonym programie. teraz ściągać VAT? - a po co? program wsparcia określony jest na dwa lata - nie lepiej poczekać i wtedy zażądać rozliczenia VAT-u(czyli podkoniec 2016r) wraz z odsetkami...???? w naszym kraju jest to możliwe tym bardziej że nowy rząd bedzie potrzebował duuuużżżoo pieniążków. (jestem bezpartyjny--tak na wszelki wypadek żeby ktoś mi nie wypominał stronniczości)
Dlaczego tak mało sadowników ubezpiecza uprawy? 31.10.2015 19:40
Demix na tym forum jest 90% producentów przemysłu.... wystarczy wejść w temat: ,,Cena jabłek przemysłowych" i porównać ilość wpisów tam do ilości wpisów w tematach ,,export" czy też ,,cena jabłek deserowych"...
Dlaczego tak mało sadowników ubezpiecza uprawy? 30.10.2015 18:32
piotrekr jabłko od 6,5+ to już ,,gruz,,???? w tym momencie można sprzedać więcej takiego jabłka niż jabłka powyżej 7,5+ a pieniądze takie same..
1 2
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram