Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: jurol

user name
Imię i nazwisko:
jan walczak
Login:
jurol
Kiedy dołączył do portalu:
13.02.2015 17:01
Liczba wpisów na forum:
111
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
169
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2735

Wszystkie komentarze użytkownika

ZSRP: Wycofywanie jabłek na biogaz 10.11.2018 17:40
Marcinie 79 co Ty opowiadasz o Wolnym Rynku!sapard,prow w końcu idiotyczne wycofywanie na banki żywności roztrwoniono miliardy euro które doprowadziły sadownictwo do katastrofy i dalej tak ma być!
ZSRP: Wycofywanie jabłek na biogaz 08.11.2018 16:19
Jak się narobiło bajzlu to trzeba to wszystko uporządkować a nie przerzucać śmieci z kąta w kąt. Od nowego sezonu całkowity zakaz sadzenia nowych sadów i to wszystkich gatunków sadowniczych powiedzmy przez trzy lata Wymiana sadu na nowy przy przeliczeniu hektar karczuję mogę posadzić połowę tego Do tego wprowadzić możliwość odkupienia kwoty na karczowanie Oto zarys planu na ustabilizowanie produkcji jabłek bez politykierstwa i pustych sloganów który powinien być wdrozony zaraz po nałożeniu embarga..
KZGPOIW w odpowiedzi na ceny jabłek 02.09.2018 20:40
Jak patrzę na jablka z ubieglego roku ciągle sa sprzedawane w sieciach handlowych to krew człowieka zalewa że pazernosc tych stowarzyszonych przeszla wszelkie granice.
Polskie jabłka trafią na śmietnik ? 02.09.2018 20:33
Nie dwa lata tylko coś kolo trzydziestu już będzie szanowny Artemido jak rządzący robią nas w wala i nie ma w tym żadnej agitacji politycznej tylko szara rzeczywistość.
Większe kontrole rynku owoców ! 18.07.2018 19:20
Jesli prawdą jest że o planowanej kontroli służby mają obowiązek powiadomić podmiot który chcą skontrolować z wielodniowym wyprzedzeniem to "klękajcie narody" przed takim prawem.
Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] 15.07.2018 20:08
Napiecie między dyskutantami prawie takie jak na giełdach po między sprzedającymi tylko iskierkę rzucić a pożar murowany.Jak wam się wydaje?kto się z tego najbardziej cieszy.
Maliszewski: Bez protestu się nie obejdzie 15.07.2018 20:03
Jest jeszcze jedno wyjście żeby doszło do porozumienia.Lustracja wiekowa!Wyp ....... wszystkich z zarządów tych organizacji co mają więcej jak 45 lat tak aby ci co ich zastąpią nie mieli nic wspólnego z PRL.wcześniej czy później tak się stanie i wtedy odpowiedzialnosc spadnie na tych co na to wszystko muszą zapier .....
Polacy pomogą w rozwoju sadownictwa na Ukrainie 11.07.2018 14:37
"Dajmy im sznur a oni nas na nim powieszą" to trochę przerobiony cytat z myśli wodza rewolucji.Obywateli Ukrainy polskiego pochodzenia to należy wspierać dając im szansę powrotu do ojczyzny a nie czynić z nich parobków na plantacjach surowca dla przetwórni.
Maliszewski: Bez protestu się nie obejdzie 11.07.2018 14:27
Gdybyśmy stanowili jednośc i mieli prawdziwy nie zależny od żadnej opcji politycznej związek branżowy to ceny przemysłu musieliby z nami ustalać na miesiac przed rozpocziem skupu.Ktoś powie nie realne ale czy na pewno?Jesteśmy jedynym poważnym dostawcą jabłek dla przemysłu w Europie i 2 milionów ton surowca nie kupią nigdzie wystarczy wstrzymać dostawy i postawić ultimatum albo dacie te 35 groszy albo czekamy aż do skutku i cena minimalna rosnie powiedzmy o 10 groszy po kazdym tygodniu protestu.
Zapowiadają się wysokie zbiory owoców 06.05.2018 09:21
Zbiory będą przeciętne co znaczy że nadpodaż jest pewna i przeciętne ceny może zagwarantować tylko eksport .Pytanie warte wszystkie pieniądze gdzie to wysłać?
Pamiętajmy o pszczołach ! 03.05.2018 10:32
Właśnie jestem po rozmowie ze znajomym pszczelarzem i dochodzę do wniosku że nie wiadomo jak to z tymi pszczołami jest.Trąbią jak to giną pszczoły a gosć mówi że pszczół jest za dużo i poszczególne pasieki walczą o pożytek dla nich.Kończy się kwitnienie większosci drzew i po przekwitnieniu akacji nie będzie miał pożytku dla swoich pszczoł bo te rosliny miododajne co ma posadzone wokół pasieki obrabiają pszczoły z pasieki UR w Krakowie.Gdzie te hektary motylkowych,gdzie drzewa liściaste przy domach wszędzie tylko rośliny zimo zielone albo pola i trawniki wolne od kwitnących chwastów tak rzecze.
Pamiętajmy o pszczołach ! 29.04.2018 11:24
Artemido i Ty przeciw prawu !Jak nie wolno to nie pisz o legalnej pracy chyba że parobków nie uważasz za ludzi.Dodam jeszcze bo mi się przypomniało że od 22 do szóstej rano jak jadę na pole to tiurma za zakłócanie ciszy bo ptaszki mają okres lęgowy i do tego myśliwy może odstrzelić mi głowę bo zakłócam polowanie.Wszystko o czym piszeę do doświadczyłem na własnej skórze a nie przyśniło mi się po kilku głębszych.
Spłonął obiekt grupy La-Sad w Borzęcinie ! 29.04.2018 08:12
Za pewne byli ubezpieczeni więc tylko bez lamentów proszę.Wszystko się odbuduje ludzie będą mieli robotę a państwo wzrost gospodarczy,tylko składki na ubezpieczenie nam podniosą.
Pamiętajmy o pszczołach ! 29.04.2018 08:07
W dzień nie wolno pryskać bo pszczoły oblatują kwitnące rośliny,w nocy nie wolno bo ustawą zabronione tylko akurat tej sprzeczności w PIORIN nikt nie widzi.A tak w ogóle to ja wyrabiam się z opryskaniem swojego grajdoła w dwie godziny bardzo jestem ciekaw jak to jest w wielkich kompleksach sadowniczych gdzie parobki też zgodnie z prawem pracują od siódmej do piętnastej.
Maliszewski: W sezonie może zabraknąć rąk do pracy 15.04.2018 10:41
Unijna selekcja trwa cały czas a jej główny efekt to gwałtowny wzrost produkcji.
Miejski – Jabłoniowy Sad w Bełchatowie 15.04.2018 10:29
Pół miliona za pół hektara trawnika plus parę dziczków z lasu! Mają gest w tym PGM.
U jerzy45 -ego w sadzie 31.03.2018 17:30
Może tak panowie pochwalcie się ile na te supernowoczesne sady wzięliście eurobrukselki ile kasy wydarliście na rozdawanie owoców i dopiero zacznijcie dokazywać kto jest zacofany a kto nowoczesny.
... w końcu ktoś miał odwagę pokazać jak jest 31.03.2018 17:22
Nic nowego ten pan nie wymyślil po za tym że boli go bardzo konkurencja i nie lojalność członków grupy tak to rozumiem.Na temat jakości i poszukiwanych odmian to akurat prymus niech się nie wypowiada bo chyba tylko taki towar jego grupa oferuje jak sam napomknął.Mają wszystko w swoim ogródku na tip top to co ich obchodzą kłopoty konkurencji przecież to dla nich lepiej.To nie jest odwaga tego pana tylko strach że inni potrafią lepiej radzić sobie na rynku (lepiej w sensie taniej produkować) i byłoby dobrze im dowalić nie koniecznie na uczciwych zasadach.
Sadownicy są w dobrej sytuacji i ... 18.03.2018 11:18
No to dalej "duzi hodowcy"(znowu wielki profesjonalista się wypowiedział) wydawać tą zarobioną kasę bo dostawcy środków produkcji cienko przędą i łakną świeżej gotówki.A i jeszcze z przetwórcami nie zapomnijcie podpisać kontraktów bo też nie mają z czego żyć.
Sadownik o sadownictwie 18.03.2018 10:59
Lukas 23 trafił w samo sedno.Wszyscy lamentują jak to ta żywnosć jest zchemizowana ,bawią się w certyfikaty,promują jakość a tak na prawdę liczy się kasa i to nie tylko dla producenta ale przede wszystkim cała otoczka musi się nachapać od dostawców środków produkcji po handlowców .A laboratoria wykrywają ledwie niewielką czesć przekroczeń norm najczęściej wtedy gdy działają na zlecenie konkurencji bo to jest wojna o rynek a nie działalnosć non profit.
Owoce i soki z polskich sadów na stacjach PKN Orlen 04.03.2018 11:17
Jak to mówią "biznes nie znosi prózni" więc zapewne mini centra handlowe przy stacjach benzynowych będą wyrastać jak grzyby po deszczu.Co do glębokiej troski wszystkich poza samymi pracownikami handlu o ich los to jest w niej tyle hipokryzji ile u pewnej nacji narodowej która od tysiąca lat kolonizowała polską ziemię i zawsze dbała i dba o nas żebyśmy nie zbłądzili w świecie.
Szymony: uszkodzenia pomrozowe jabłoni 04.03.2018 11:05
To co juz widać to świeże spękania kory na pniach sznity na dwa centymetry głównie na gruszkach i czereśniach,młode czereśnie wierzchołki pędów brązowe i suche strzelają jak zapałka .Jak to się dalej rozwinie trudno teraz wyrokowac.Maksymalnie miałem na dwóch metrach -19
Szymony: uszkodzenia pomrozowe jabłoni 26.02.2018 11:43
Ludowe przyslowie mówi że "Marcowy mróz rozsadzi nawet stuletniego dęba" Sytuacja robi się nie ciekawa tam gdzie spadnie ponizej minus 20 straty są pewne.Co do malowania to było to robić na początku stycznia gdy drzewa zaczynały się rozhartowywać na skutek gwałtownego ocieplenia teraz to już za późno.Jak u mnie polecą pestkowe to tym razem będzie koniec mojej kariery w sadownictwie,byłby to już czwarty rok bez zbiorów .
Potrzebujemy 500 tysięcy cudzoziemców rocznie 18.02.2018 11:03
A co z kwotą wolną od podatku?Jak bylem na bezrobociu na początku lat 90 to można było dorobic w miesiącu kilkaset złotych (tak po przeliczeniu) bez deklarowania tej kwoty i nie traciło się uprawnien,tak samo rolnik mógł wykonywać usługi u sąsiadow do określonej kwoty bez opodatkowania.Co się z tym teraz stało? A imigrantów zarobkowych trzeba przyjmowac tylko na cywilizowanych zasadach to Polska powinna decydowac kogo chcemy przyjąć a przybysze po uwiarygodnieniu swojego pochodzenia powinni zadeklarowac poszanowanie naszego prawa i obyczajów.
Jakie jabłka kupujemy! 04.02.2018 16:03
Pomyliłem inspekcje powinno być PIH
Jakie jabłka kupujemy! 04.02.2018 15:49
Najlepsze to te "świeżo zebrane i dzisiaj dostarczone na ryneczek ....." oraz te "zawsze w niskiej cenie" kpią sobie w żywe oczy z klientów.Jest PIP SANEPID tylko kto musi do nich zadzwonić żeby ruszyli D.... ze stołków to nie na nasze możliwości .Na otarcie łez jest jedna pocieszająca rzecz że jak takie poobijane i pocięte pazurami to ktoś to jednak kupuje w przeciwieństwie do tych cudnych zafoliowanych i pokrytych kurzem.
Zimowe cięcie jabłoni - Robert Binkiewicz 26.01.2018 17:37
Tylko pozazdroscić takiego sadu gruszowego jak ten.Wzrost wegetatywny tak anemiczny że w ogóle nie trzeba tego ciąć.U mnie na pigwie baty po metrze długości a kaukaska to niema gdzie sekatora wetknąć tak kilkanaście minut żeby obciąć jedno drzewo.
Pokaz cięcia jabłoni, sad Pana Wiesława Mazura 21.01.2018 11:21
Dobre! nawet bardzo dobre!Hektar sadu tnie gość w godzinę i jakby nie było mówi to ktoś co jest elytą sadownictwa.Obowiązkowo proszę odwiedzić to gospodarstwo za rok i przejść się po tych samych kwaterach przed cięciem .
Konieczne jest przywrócenie handlu z Rosją 10.01.2018 17:11
Tak trochę ironicznie napiszę .Handel z Rosją kwitnie cały czas tylko że my sadownicy g .... z tego mamy.Wszyscy wielcy tego świata nauczyli się chronić swój rynek rolny embargo nałożyły jak tutaj można wyczytać Indie,Algieria po prostu każdy broni swego.My mamy eurokołchoz i najpierw w nim powinniśmy sprzedawać na równoprawnych zasadach bo chyba po to żeśmy do niego wstępowali.
USA: popyt na ekologiczne jabłka wciąż wzrasta 03.01.2018 16:05
Znowu jakieś kuriozum.cyt."Powód jest prosty,popyt na tak produkowane jabłka i gruszki jest większa podaż"
ARiMR: 200,4 mln zł na inwestycje w targowiska 03.01.2018 15:56
w jednym miejscu cyt."operacje mogą być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tysięcy mieszkańców" ale niżej "priorytetowo będą traktowane ............... operacje realizowane w miejscowościach o większej liczbie liczbie mieszkańców"
KE: Prognoza rozwoju unijnego rynku jabłek do 2030 roku 22.12.2017 15:47
Szanowni dyskutanci a co my mamy w tej UE do powiedzenia?Jesteśmy w eurokołhozie postrzegani jako żebrak i mamy do wyboru albo chwalić pod niebiosa łaskawców albo wypie........Celowo użyłem tego słowa bo ktoś (ogarnięty megalomania)tutaj bredzi o wyjściu Polski z UE.My nie wystąpimy z eurokołhozu tylko oni nas wyrzucą jak wycisną co się da i w czasie oraz na warunkach jakie podyktują..
Przyszłość odmiany Red Jonaprince 22.12.2017 15:36
Do kryteriów kolor (jak mniemam czerwony), smak należy dodać jeszcze wielkość owoców czynnik determinujący popyt i cenę.Nie jako na własne życzenie pogrzebaliśmy odmiany drobnowocowe wmawiając klientom że " prawdziwe" jabłko to takie powyżej 8 centymetrów.Przy tak postawionym wyzwaniu lider jest jeden Red Jonaprince.
Chińczycy przejmą polskiego lidera w produkcji koncentratu jabłkowego ? 19.12.2017 13:03
W PR I nadali że transakcja została zawarta.Jakby na to nie patrzeć idą ciekawe czasy.
Putin: polskie jabłka i tak trafiają do Rosji 16.12.2017 10:29
Są sprawy w których jak się nie ma nic sensownego do powiedzenia to najlepiej jest milczeć.
Sadownicy zapłacą więcej za prąd !? 14.12.2017 16:50
Może to co napiszę rozjasni temat.Powód podwyżek prądu jest jeden unijna dyrektywa o ograniczeniu emisji CO2 i narzucanie krajom członkowskim obowiązku pozyskania energi z OZE oczywiście władza dorzuci swoje do tego bo jest okazja.Kuriozalną rzeczą w tym ekologicznym myśleniu jest to że Polska nie ma jak zsynchronizować dostaw energi z OZE z energią z węgla.Powód jest prosty prąd z OZE to jedna wielka niewiadoma jest go w nadmiarze albo za chwilę nie ma wcale w związku z tym elektrownie węglowe muszą cały czas trzymać kotły zapasowe pod parą żeby tą dziurę móc załatać a że rozruch takiej elektrowni trwa kilkanaście godzin no to palą węgiel cały czas a para uchodzi w przyslowiowy gwizdek.A finalnie my jako odbiorcy za to zaplacimy.
GUS: Powierzchnia upraw sadowniczych w 2016 roku 14.12.2017 16:36
Z powyższych danych wynika jeden wniosek.Za gwaltowny wzrost produkcji odpowiadają duże gospodarstwa i chociażby liczba gospodarstw spadla radykalnie do pięciu tysięcy to i tak będzie nadprodukcja bo wystraczy żeby te wysokospecjalistyczne molochy (minimum sad 20 hektarow)produkowały po tysiąc ton na gospodarstwo i dalej będzie to samo.
ZSRP: Kiedy ,,wycofamy owoce" ? 10.12.2017 10:14
Do tych wszystkich co to nie potrafią żyć bez unijnej darmochy na wycofanie owoców.Wielu z nas nie ma co wycofywać a sytuacja na rynku jaka jest każdy widzi.Dajcie sobie więc na wstrzymanie bo w wielu innych dziedzinach ogrodnictwa sytuacja jest dramatyczna i pieniądze jak nawet w końcu się znajdą to powinny iść na wycofanie warzyw ,bo tak powinna nakazywać ludzka przyzwoitosć.
Rosyjskie soki z jabłek sprowadzane do Polski !? 05.12.2017 18:47
Kontrabanda na granicy UE strzeżonej przez kraj prawa i sprawiedliwosci!Tutaj trzeba popatrzeć przymrużając oko na te sensacje GW .
Polskie jabłka przetrwały rosyjskie tsunami ? 05.12.2017 18:40
Jak na ekonomistow to te informacje są dęte widać że pisane przez ludzi którzy wiarygodność zostawili za drzwiami wchodząc do redakcji.Jak wyeksportowaliśmy milion ton jabłek to Białoruś,Niemcy,Kazachstan i Rumunia sprowadzili w sumie niecałe siedemset tysięcy ton a kto kupił resztę bagatela trzysta tysięcy ton.Pewnie kosmici albo czarna dziura to wessała.
Zakaz handlu nie dla rolno-spożywczych rynków hurtowych ! 26.11.2017 18:43
W dni ustawowo wolne od pracy jaśniej już chyba się nie da Panie Inkwizytorze
Red Jonaprince czyli Idared naszych czasów 26.11.2017 16:58
Jedno jabłko czerwone i jedno na cele kuchenne na połce sklepowej oto świetlana przyszlość sadownictwa będą jeszcze na nich naklejki że te to są spod Łysej Góry a tamte z Pokucia co daje tą wielką" różnicę".Tak się już stalo z większością produktow rolnych więc trzeba iść z duchem czasu.
Zakaz handlu nie dla rolno-spożywczych rynków hurtowych ! 26.11.2017 16:48
Wolny nieprzymuszony wybór czy pracować w dni ustawowe dla wszystkich pracujących tylko tyle i aż tyle.Zamiast tego mamy wielka wojnę wyzyskiwaczy i inkwizytorów.
Ceny jabłek wyhamowały ? 10.11.2017 17:26
Znowu jakiś prezes dewiant GP płacze że jabłka są za drogie.To weź człowieku i sprzedaj taniej tego jeszcze nikt nie zabrania!.No jak tak będziemy budować przyszlość sadownictwa to zalamanie nerwowe pewne.
Glifosat: Po raz kolejny przegrywa nauka 10.11.2017 17:14
Z tego co można usłyszeć w mediach to zakaz stosowania glifosatu w UE zawziecie forsują Francja i Włochy na co więc liczą rolnicy tych dwóch potentatów na rynku rolnym wspólnoty,może na ichniejsze piećset plus dla każdego kto zaniecha produkcji?Dziwne to wszystko ze najsilniejsze lobby zawodowe eurokołchozu złożyło broń.W samym głosowaniu Polska wstrzymala się od głosu i to też bardzo ciekawe podejscie do tematu.
„Specumowy” dla pracowników pomagających w zbiorach 31.10.2017 17:22
Partia rządząca preferuje rolników co nic nie produkują a takich to jest i może milion plus rodzinka na 500 plus to da kilka milionów głosów.A ci co próbują cos wyprodukować i sprzedać to może jest ich 200 tysiecy z tego ogrodników połowa .Ogrodnicy muszą się ratować siłą najemną do pracy a mają czasy" tak wspaniałe jak nigdy dotąd" to niech sprawiedliwie płacą podatki a głosować to mogą na kogo tylko chcą,ot i cała filozofia.Nasza rola w tej politycznej grze nie liczy się i dlatego zarówno opozycja jak i władza mają nas gdzieś.
Czy sadownicy mają następców ? 29.10.2017 11:07
Zależy od tego jak interpretuje się pojecie rolnik.Bo jeśli każdy kto mieszka na wsi i jest z ustawy płatnikiem KRUS to tak takich będzie przybywać ,ale jak ktoś żyje tylko z tego co urodzi ziemia to sytuacja jest katastrofalna. Wedlug oficjalnych danych GUS 60 procent mieszkańców wsi nie ma nic wspolnego z rolnictwem nawet ogródka warzywnego nie posiadają.Pewnie o takich "rolnikach" mysli europosel Wojciechowski.
KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców 25.10.2017 11:17
Tak tak jak jablka z sadu doszły do przyzwoitych cen(o niskich plonach ani słowa) to trąbią że mamy najlepszy czas w historii sadownictwa.Jak KSJ podrożał o 120 procent to przetwórniom grozi bankructwo (ciekawe co zrobili z zapasami z zeszłego roku). Zapomniałem dodać panią Nosecką do tej listy.Jerzy i Ty jesteś z nimi bój się potomnych i historii!
Pracownicy z Wietnamu wybawieniem dla sadowników ? 22.10.2017 17:24
Taki pśtyczek dla tych co to tak troszcza sie żeby nie zabraklo ludzi do roboty w polu.Paluszkiem po mapie tak trochę powyżej Ughrainy jest kraj z tanią sila robocza sprawnie rządzony przez Łukaszenkę .
KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców 22.10.2017 17:17
Alfy i omegi polskiego sadownictwa Groele,Gantnerowie, ............ .Jestem tutaj dziesięć lat i jedno co jest niezmienne i niezniszczalne nieważne kto rządzi ,prezesuje,protestuje to Groele,Gantnerowie ............ itd itp.Komu to nie odpowiada to pozostaje emigracja albo zbojowanie.
1 2 3
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram