Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Profil użytkownika: Robert

user name
Imię i nazwisko:
Robert Grzelak
Login:
Robert
Kiedy dołączył do portalu:
18.11.2007 22:03
Liczba wpisów na forum:
23
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
16
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2184

Wszystkie komentarze użytkownika

Na Dolnym Śląsku jabłka zostały na drzewach 24.10.2018 19:18
Zawsze widziałem jak po tobie jadą ... myślałem nie mają racji. Chłopie ... Ty zaparkowałeś w dziewiętnastym wieku. Nie interesują mnie żadne opcje polityczne, ale RAZEM sprzedaliście zakłady przetwórcze, a teraz skamlesz, że zapaść w sadownictwie ? Paranoja. Ktoś, kto ma cysternę z sokiem owocowym lub paliwem sprzedaje do niej wężyk z nalewakiem obcemu człowiekowi ? A wiesz, kto to jest RAZEM ? Wszystkie sprzedawczyki polityczne PZPR PSL SLD KLD PC SDKPiL SKL i wszystkie inne kurwy, co były przy korycie od lat bardzo wielu. Dziwię się, ,że mając tyle lat tego nie zauważyłeś. Byłeś jakimś tam kierownikiem PGR-u którego byt poruszał się w oparach jakiegoś absurdu ekonomicznego. Wtedy to nawet lód Eskimos by od was kupił. łatwo było ? pewnie ... walczyliście z problemami, który sami sobie stwarzaliście. Poczytaj Parkinsona, może coś doleci. Proszę Cię tylko o jedno, nie zabieraj głosu człeku marny, jak sam brałeś w tym udział. Tobie kurwa nie wolno, pomimo, że znasz się trochę na jabłkach. Przepraszam za atak Ad Personam, ale nie wytrzymałem.
Eksport jabłek do Chin eksperymentem ? 21.08.2016 12:54
tak mi się przypomniał skecz Laskowika z panią Pelagią ... mistrz zmiany ... no to się trochę inaczej pisze powiedział Zenek ,,, sama pisałam odpowiedział B.Smoleń . Co do merytorycznej strony : nie wierzę, że "gruby gracz" wycofał się z powodu tysiąca złotych, być może jest coś, o czym nie wiemy, albo nie wiadomo o co chodzi - czyli jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ......., albo o d.p. Skojarzyło mi się jak kiedyś jakaś kapelka discopolowa zawitała do Chin, ale ich wymóg był taki, że mają to co śpiewają mają zaśpiweać po chińsku ... dało sie zrobić ... jakoś tam fonetycznie, bez znajomości mandaryńskiego, ale się dało. Tym co skłoniło "artystów discopolowych" był fakt, że na próbę wezmą 60 milonów płyt z ich utworami. "Gruby gracz" zrozumie o czym piszę, a mały pożałuje tysiaka. pozdrawiam niedzielnie Robert
Jeszcze nie zacząłem sprzedaży jabłek... 07.04.2016 22:04
Słyszałem historie ludzi z południa polski, którzy produkują na lokalny rynek i mają wielki kłopot ze sprzedażą towaru. Zaznaczam - słyszałem-.Jest mi daleko od południa polski, ale na moim lokalnym rynku jest to samo. Fajni klienci, spore hurtownie biorące spore ilości towaru są w tej chwili nieobecne na tzw.giełdzie. Przyczyna - rozdawnictwo. Koledzy z Sandomierza są oburzeni na kolegów z rejonu grójeckiego i być może odwrotnie za to, że nie mogą sprzedać swoich jabłek na swoim terenie. To nie jest wina tych ludzi. To jest chory system. Widze posty ludzi postępujących uczciwie oddających towar na tzw. Banki Żywności - oburzjących się jednocześnie na innych, zarzucających im nieuczciwość. Pewnie za ciekawe wobec obecnej sytuacji pieniądze. Tylko krew mnie zalewa, jak słyszę, że za "załatwienie" limitu jest 20 groszy i za przyjęcie towaru do punktu kolejne 40 groszy. Najlepsze jest to, że jadą tylko papiery, a jabłka najlepiej jakby nie jechały i nie robiły nikomu kłopotów. Cash -Flow ... taki obcobrzmiący termin obrazujący całą sytuację. Czy na serio dla wszystkich piszących w tym temacie obcy jest to temat ? Czy tylko ja widzę diabła wszędzie. Z moich jabłonek zostawiłem sobie po dwa rzędy z kilku odmian. Dla znajomych i po to żeby pogadać z dawnymi odbiorcami. Patrzę już na to z boku i przyznam, że czasami trochę lepiej widać - bez emocji. Komory stoją puste, jest opcja szybkiego wynajęcia pod banany i cytrusy, ale kontrahenci troszkę muszą urealnić stawki za wynajem.
Jabłka w geście przyjaźni 03.11.2015 03:21
Cudny frachtowiec ... jak ktoś nie widział go na żywo - niech już żałuje. Jest dłuższy niż niejeden rządek w sadzie ;-) Skrzynka jabłek ... no cóż - dobrze, że w ogóle. Tam służy ze stu chłopa, a oficerowie biorą zawsze po dwie sztuki. Empire w skrzynce jest około 93 sztuk zatem trochę mało. Pan Andrzej mógł zgiąć się bardziej - nie umniejszając jego wysiłku. Moje zdanie jest takie - jak coś już robisz, to zrób to porządnie i z klasą. i jeszcze do redaktorka : popraw pisownie nazwy tego PIĘKNEGO ŻAGLOWCA.
Ustalmy cenę za jabłko przemysłowe 21.09.2015 07:46
Wspomnę jeszcze o obostrzeniach zakładanej pomocy : powierzchnia zakładu przetwórczego zgłaszana do pomocy De Minimis nie mogła by być wykorzystywana w trzech ostatnich latach do przetwarzania wiśni ani czarnej porzeczki, a w przypadku przetwarzania w/w gatunków przez dany zakład przetwórczy zostaje zobowiązany - do wpłaty na właśnie utworzony Fundusz Rekompensacyjny kwoty 169 euro od każdej tony przetworzonych owoców, z którego to będą wypłacane uzupełnienia ceny w przypadku niższych cen skupowych i tak odpowiednio dla porzeczki poniżej 1,90 i wiśni poniżej 2,00. Niemieckie zakłady również mogą się starać o kwotę wyższą o 50 %, ale to już pozostawałoby w gestii funuszy austryjackich. / za Adiego/ ;-)
Ustalmy cenę za jabłko przemysłowe 21.09.2015 05:51
Ja bym zaproponował - z uwagi na bardzo niekorzystną sytuację na rynkach owocowych - z wielkim żalem i nadzieją na poprawę sytuacji w następnych latach cenę 1 zł loco podwórko gospodarza i 1,2 zł w magazynie przetwórni. Dla przetwórni, które muszą znosić takie trudne chwile - sadownicy już poprosili ministrów rolnictwa i finansów o zajęcie się jakże nieprzyjemną sytuacją i wysubsydiowanie ze środków UE przyznanych dla naszego kraju oraz ze środków przyznanych Austrii - pomocy dla każdego podmiotu przetwarzającego jabłko przemysłowego w wysokości 69 złotych za każdy metr kwadratowy powierzchni zakładu oraz 10 zł za jednego zatrudnionego pracownika na pałny etat. Pomoc oczywiście musi być zgodna z zasadami De Minimis i nie może przekroczyć wartości 15 tysięcy euro w ciągu trzech lat. Od przyznanych kwot należy jednak odprowadzić podatek CIT, a w przypadku braku osobowości prawnej - podatek PIT. Kwot pomocowych nie można łączyć z kwotami uzyskanymi od rządu Austrii oraz tymi z powodu suszy w zakładach przetwórczych. Kwintesencja tematu.
Ustalmy cenę za jabłko przemysłowe 17.09.2015 21:52
Rynek zbóż jest dużo większy, niż nam się wydaje. Dlatego też jest bardziej stabilny. Na tym rynku nie ma tak, że Austroniemcy wykupują prawie wszystkie przetwórnie w danym kraju i robią sobie przewałki. Weżmy np. rzepak ... jest zapotrzebowanie światowe na olej, na śrutę paszową ... są notowania tzw, Matiff /Paryska giełda surowcowa/ tam też są spekulanci, ale trzeba by mieć ze dwie duże bańki baksów żeby tym wahnąć. Mozna bardzo pięknie zabezpieczyć sobie ceną sprzedaży swojego wyprodukowanego towaru poprzez tzw. transakcje terminowe, bądź też opcyjne. W dużym uproszczeniu : chcesz za jabłko przemysłowe 50 gr, ok wykonujesz operacje na rynku surowcowym przy minimalnych kosztach i zawsze dostajesz te swoje założone 50 gr. Mała uwaga jednak, jak jest 90 gr to dostajesz 50 gr, ale jak jest 11 gr to też dostajesz 50 gr. Tak się sprawy mają z rzepakiem. podałem jako przykład. Ku pokrzepieniu serc sadowniczych.
Ustalmy cenę za jabłko przemysłowe 17.09.2015 21:34
Zły czas na negocjacje cen i propozycje umów kontraktacyjnych, jak sadownicy wk... zniesmaczeni powiem cenami przemysłu z lat ubiegłych. Zemsta powinna być długa i dotkliwa. Pomysł sam w sobie jest dobry. Tylko czy pszetfurca podpisujący umowę na odbiór przemysłu powiedzmy po 40 groszy na pięć lat, nie przeprowadzi upadłości w roku niekorzystnej dla niego ceny skupowej i nie odrodzi się pod inną nazwą ? I co ma wtedy sadownik ? Okaże się, że znalazł się w tzw. czarnej d.... Firma na żonę, lub babcię - żadnych zobowiązań ... jak prawnik sprawnie to zrobi ... to parę groszy i po sprawie. Sadownik natomiast sadu pod pachę nie weźmie i nie spierd .... nie ucieknie w siną dal czy też nie przepisze na siostrę męża brata szwagra.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 11.01.2015 23:02
Widzicie panowie i panie ... nie tak łatwo jest kogoś obrazić. Nie wystarczy puścić bąka, żeby śmierdziało. Panie Stulejman .........................
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 11.01.2015 22:45
Ni jak pomóc inaczej nie mogę, poza życzeniem naprawde Dobrego Życia.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 11.01.2015 22:19
pomolog - widzisz, ja wysiadam z sadownictwa, więc teraz rozmawiam o czymś na czym się znam /trochę/ ale mam juz kilka wiosen,więc życie trochę też. Myslę, że marcin69 nie chciał Cię urazić podobnie jak i ja.Palnij sobie wycieczkę do Jordanii, do Betlejem - nawet jak jesteś ateistą - tak na tydzień - warto zobaczyć - koszta niewielkie, a pamięć pozostanie. Forum traktuj luźniej, bo ludzie są generalnie idiotami./nie dotyczy sadowników/ Jak ktoś ma inne zdanie, tzn. że nie nim nie jest - to powinien to udowodnić - na piśmie ;-) Uśmiechaj się, życie jest takie krótkie. Pozdrawiam. Robert.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 11.01.2015 21:28
@pomolog szanuję Twój merytoryczny wkład w budowę tego forum, tego portalu i to szczerze. Nie sądze też, że Marcin zarabia krocie poświęcając dużo swojego czasu na ogarnięcie tego całego bałaganu. Serwery, domeny, czas to wszsytko kosztuje. Nie wiem jakie są stawki za jakieś tam kliknięcia, promuje jakieś tam stacje pogodowe, kilka reklam - ale do cholery ktoś to musi zrobić poświęcając swój prywatny czas. Nie sądze, żeby coś z tego zostawało w portfelu, a to jest dla naszego dobra, jak i też spełnieniem czyjegoś pragnienia czy pasji. Jeśli myślisz, że taki żart jest jakimś żalem do kogoś o kasę to raczej grubo się mylisz. Pisze tu wielu mądrych, bądź mniej mądrych ludzi, mają często bardzo wiele doświadczeń - lubią pisać dużo, bądź tylko czytają- jeden np. o zwalczaniu wierzbownicy gruczołowatej wie prawie wszystko i choć lubi sobie pogadać to da się to znieść. Inny członek naszej społeczności potrafi szybko się obrazić za byle co. Takie jest życie, każdy jest inny. Z poczuciem humoru też tak jest. Tak jak z prawdą i z d.upą - każdy ma swoją. Ja nie lubię przemocy, więc chciałbym żeby wszyscy byli pozytywnie nastawieni do życia, a sarkazm - nawet duży - nie ma śmieszyć - ma byc dokładnie tym czym jest.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 11.01.2015 14:14
@Marcin69 celna odpowiedź co do możliwości wejścia za 100. Nawet jeżeli był to duży sarkazm to i tak gratuluję. Moim zdaniem to fajnie jak za każdy plus czy minus trzeba by było wysłać smsa za powiedzmy 3,69+vat. Chlapanie ozorem na lewo i prawo nigdy do niczego dobrego nie doprowadziło. Uzbieraną kasę można byłoby przepić, bądź kupić jakiś fajny opryskiwacz dla wylosowanego uczestnika. Pamiętajcie jak coś jest za darmo to znaczy, że tego nie ma, bądź zostało zapłacone przez Was już co najmniej dwukrotnie. kol. @jancyk nie napinaj się - trochę luzu - moim zdaniem to był niezły żart.
WAŻNE dla użytkowników portalu sadownictwo.com.pl 09.01.2015 08:11
Witam serdecznie w nowej odsłonie portalu. Moje skromne zdanie jest takie : jak ktoś poprzestawia regały w sklepie do którego często chodzę i wszystko niby jest - tylko leży gdzieś tam sobie indziej, to po krótkim poszukiwaniu tego co potrzebuję - pytam o pomoc kręcących się tam pracowników - po czym już nigdy do tego sklepu nie wracam. Nie po to wysilałem swe "szare szeregi i zwoje" - zapamiętując położenie różnych rzeczy, żeby teraz uczyć się tego od nowa. Tu sytuacja jest trochę inna. Nie kojarzę tak dobrze wyposażonego sklepu jak ten - więc jestem niejako na niego skazany ;-). Chcąc się czegoś dowiedzieć, czy poczytać ciekawe komentarze ciekawych ludzi - będę musiał się trochę pomęczyć i odnaleźć to czego szukam. Tak naprawdę to gimnastyka kilku "klepek", które jeszcze posiadam parkietu mi chyba nie poderwie. Trzymam kciuki za nasz portal - za Admina, żeby wytrzymał i za dobrych ludzi, którzy tak naprawdę tworzą ten portal swą obecnością i wspaniałymi niekiedy komentarzami. Dobrego nowego roku życzę nam wszystkim.
1
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram