Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: Jancyk

user name
Imię i nazwisko:
Zbigniew Ka
Login:
Jancyk
Kiedy dołączył do portalu:
13.12.2013 21:51
Liczba wpisów na forum:
97
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
111
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3534

Wszystkie komentarze użytkownika

Przetwórnie przechytrzyły, 50gr nie jest ceną adekwatną do ilości jabłka! 13.10.2019 19:40
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na jak wysokim miejscu jesteśmy wedle międzynarodowej agencji rejtingowej. Tam są tęgie głowy z ekonomii. Oni potrafią wszystko przewidzieć zanim ty pomyślisz.
Noc w alejce z jabłkami w Poznaniu 10.10.2019 21:00
Witam. Ja obawiam się że chrabąszcza już nie ma na tym świecie. Obym się mylił. Albo dopadła go jakaś ciężka choroba, bo to nie możliwe żeby tak aktywny tak długo zamilkł. Może ktoś z was go bliżej zna, blisko mieszka to wie więcej.
1 LIPCA - Dzień Owoców i Dzień Polskiej Borówki 02.07.2019 21:05
Co ty z tą nieprzyzwoitością posłów . Przecież w mediach powiedzieli że to Angielscy europosłowie konserwatywni wyrazili swój sprzeciw dyktatowi unii i w czasie ody tak się zachowali. Po drugie Timermans wypowiadał się na temat krajów wyszechradzkich jak Putin, straszył karami, to mu teraz UTARLI GEMBE , nie bedzie w tym towarzystwie mówił w kto w którym kraju ma mieszkać itd. (uchodźcy ) albo jaki ma być trybunał, a w jego kraju nie ma wcale trybunału. albo czy 500 + jest szkodliwe, a w jego kraju jest większe i jest cacy.. Tym szkodliwym wrogim gadaniem nie zdobędzie tego stanowiska i straci co miesiąc 50 tys na nasze. A musi mu wystarczyć duża kasa ale dużo mniejsza.
Rosja przedłuża embargo 26.06.2019 09:37
Rząd , żaden rząd nigdy nie ograniczał nikomu możliwości produkcji jeśli ta produkcja jest legalna. Chciałeś chyba napisać " możliwości zbytu". A co do produkcji to mam pretensję że za dużo pomaga w dawaniu pieniędzy za pośrednictwem UE w dawaniu pieniędzy na drzewka, słupy itd.
Rosja przedłuża embargo 25.06.2019 19:40
To nie dobra wiadomośc, ale to ma i dobre strony, że ludzie sami się zaduszą z towarem, i nie będzie powiększania nasadzeń. Było 700 tys ton za komuny, potem 2 mln. mało. Było 3 mln. teraz 5, bedzie okazja przemyśleć.Bez embarga byloby i 10 ml. Troche to potrzebne.
Polska chce dłuższych sankcji wobec Rosji 20.06.2019 17:49
Ależ jak nie skazali :: ! Wpiszcie sobie " Skazani za udział w mafii Vatowskiej ", co chwila odkrywają całe grupy, - http://www./informacje/kielce-33-osoby-skazane-oszustwa-podatku-vat/, https://niezalezna.pl/263841-mocny-cios-cbsp-w-mafie-vat-owskie-czesc-zatrzymanych-moze-spedzic-za-kratami-nawet-25-lat http://gazetaolsztynska.pl/379832,Wyrok-w-sprawie-mafii-paliwowej-Predator-skazany-na-10-lat.html To były linki z opisem.
Polska chce dłuższych sankcji wobec Rosji 20.06.2019 16:00
Widać że na tym portalu to jedna lewica, nie mylić z tą dawną, bo po przemalowaniu dba o interesy tylko bogatych, lub oligarchów po komunie. Jedni PZPR rozkradli Polskę dając ochłapy robotnikom, a drudzy po przemalowaniu stworzyli luki w prawie by wyprowadzić setki miljardów za pomocą vatu. Śmiech mnie bierze jak wpuścili na pierwsze miejsca Milera i jego kolegów, a o tyle co zajeli tamci miejsc w parlamencie komuniści, DOKŁADNIE o tyle samo miejsc dostali sami mniej niż w poprzedniej kadencji. Sprzedali własną kapote, myśląc że przyciągną tamtych wyborców. Wyniki wyborów są jednoznaczne. Wieś poszła za PISem a większe miasta za opozycją, bo ludzie mają pamięć i nie dadzą nabrać się na obietnice które istnieją tylko do wyborów PO, PSL. Bez pokrycia. Czyli głupoty. Mądry Polak nie bedzie zadawał się z diabłem, choćby on miał najszlachetniejszy cel.
Polska chce dłuższych sankcji wobec Rosji 19.06.2019 11:43
Widzisz..... ? Jak ci nasi są tacy źli, to idź pocałuj Putina w dupe, lub jego namiestników, a nuż może tobie samemu pozwoli powiedzmy 100 t. Choć byś nie wiem jak rozmawiał to nie rozbijesz zabetonowanego mózgu. Jest tyle innych krajów Portugalia, Chiszpanja, itd. co są daleko i nie mają PISu i mają to samo. Przecież mogą tylko dla swojego kraju wynegocjować kontyngent powiedzmy 500 tys. ton. I co ? Zobaczycie że będzie coraz gorzej, bo ten carowi marzy się odtworzenie dawnego ZSRR. A on nie ma innej możliwości jak zająć te tereny. I ma gdzieś ten handel, bo zwykłemu ruskowi wystarczy kromka chleba, i flaszka samogonu, se nie krzywduje.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r. [temperatury powietrza] 09.05.2019 19:49
Naoglądaliście się tego TVN i tak opowiadacie bzdury TVN. Jak z tego 500 + można zrezygnować z pracy u kogoś to spróbujcie żyć za 500 zł. mc. Jesteście zaślepieni kłamstwami . Cały czas bezrobocie spada, ku waszemu utrapieniu, i zobaczcie statystyki przed 500 +, i po 500+. ---- NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO BEZROBOCIE a jeszcze spadło. Powinno wzrosnąć. A jak wam tak szkoda to róbcie dzieci żeby mieć te 500. Nikt z was nie był bezrobotnym , i nie wie co znaczyło po transformacji pracować za 5 zł h bo byliscie syci, ślizgaliście sie na ich dupie ! Wyzyskiem. Bo było bezrobocie. Raj dla was. A ci ludzie najbardziej ucierpieli proces transformacji . Balcerowicz brutalnymi reformami, się przyczynił do tego że bardzo spadła liczba urodzeń, a skutek : za 25 lat nie ma ludzi do roboty, i biadolicie że 500+. Roboty jest w brud. I teraz tym ludziom, lub ich dzieciom trzeba te krzywdę po części zrekompensować. Zaznaczam ... to tylko moja opińja, moje przemyślenia, nie rządu. Opozycja tak krzyczała że bedzie u nas Grecja, jest kilka lat i co ?? Deficyt jeszcze zmalał bardzo. A wystarczyło przypilnować złodziei w krawatach. Wiadomo że teraz największą krzywdę mają cwaniaki, kombinatorzy.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r. [temperatury powietrza] 08.05.2019 20:41
Wykład Prof. KAROLA Modzelewskiego z perspektywy 25 lecia.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r. [temperatury powietrza] 08.05.2019 20:31
Każdy wie że PO to jest siostra Unii Wolności, a już cel polityczny jest identyczny . Po co tu się tyle rozpisywać. Dlaczego nie trzymamy się spraw wsi, a jako największe nieszczęście liberalne partie uczyniły, to wysprzedały Niemcom zakłady przetwórcze. Zlikwidowali konkurencje przez to i powstał monopol. Teraz jeszcze opozycja zaprzyjaźniła się z członkami PZPR. Szydzi z kościoła. A jest napisane w nowym testamęcie ... " Ktokolwiek zechce zniszczyć kościół tego zniszczy Bóg ". Palikot cudował, i co.... ??? Opozycja skręca na lewo, że ja już nie widzę różnicy między lewicą a PO, i dużo ludzi też. Ludzie nie chcą neoliberałów i pogłębiających nierówności społecznych, chcą zrównoważonego rozwoju. Posłuchajcie sobie wykładów prof. Witolda Modzelewskiego na temat ekonomii, w necie, albo tego innego Modzelewskiego ( zapomniałem imienia ) niedawno zmarłego jak Solidarność odeszła od swoich idei z jakich powstała.
Śmiertelny wypadek w powiecie rawskim – zginą kierowca ciągnika 03.05.2019 12:18
Waldus. Jak by wszyscy tak myśleli jak ty to cała wieś była by tak zacofana i nigdy nie bylo by na żadnej wsi drogi bo każdy by chciał pieniądze. To jest zacofanie, a nie komunizm. Człowieku !! Jak tak wszystko liczysz to tobie gmina powinna naliczyć zajebisty podatek za korzystanie z gminnej drogi , bo musi dopłacać żebyś przejechał tymi i innymi drogami. Może tak kiedyś być. A także podatek katastralny żeby za wszystko ci płacić.
Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach zagrożony ! 13.04.2019 21:23
Smutną prawdą jest że nikt z nas nie skorzysta z tej wiedzy jak nie zapłaci 1200 zł za ích komunikaty. To bardzo drogo. Więc po co państwo płaci tyle pieniędzy?
CBA sprawdzi interwencyjny skup jabłek ? 26.02.2019 18:16
PSL po wejściu w tą szeroką koalicję tylko sie upaprze paskudną ideologją i straci poparcie. Członek PSL wokalista zespołu Bajer Ful pisze tak: ""Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców."" Taka smutna prawda.
Ten rok pokazał, niezależnie od plonu sadownicy przywiozą jabłko zawsze! 24.02.2019 19:31
W każdej gminie są gospodarstwa które nie biorą żadnych dopłat, żadnych funduszy unijnych, dosłownie nic. A to dla tego że wierzą że przyjdą czasy kiedy to gospodarz będzie wywłaszczony z tego co posiada bo kiedyś ktoś im przedstawi rachunek ile wzioł funduszy i ten kto dawał,,,,, stanie się współwłaścicielem jego bogactwa. Są i bogate gospodarstwa wykształcone sadownicy. To nie sa zacofani biedacy. Wiem że to dla was śmieszne ale nie zawsze własność jest bezwzględna. W Holandii ojciec nigdy nie może podarować gospodarstwo synowi, tylko musi przedstawić dowody że mu go odsprzedał . Jest to idiotyczne.
Ten rok pokazał, niezależnie od plonu sadownicy przywiozą jabłko zawsze! 24.02.2019 18:26
To dlatego Lenin tępił bogatych ludzi, bo zabierali dobrobyt biedniejszym. Przyjdą jeszcze czasy kiedy to i w demokracji zrobią z krwiopijcami porządek, bo w przypadku tych Niemców to nie jest żadna konkurencja, tylko dyktat ich monopolu.
Pomoc przyznaje się .... do zakładania sadów lub plantacji !? 02.02.2019 20:40
Co za bajki opowiadasz.. Od 2004 roku karmią nas marketingiem, że jak coś braknie to działa na ludzi jak naganiacz, zachęca do kupowania ile się da, a cały czas są takie same pieniądze na rozwój, tylko ludzie są uwiązani zobowiązaniami, zbierają za każdą cene, ano bo kredyt. Tak jest w stanach przed sylwestrem że ludzie tratują się na wyprzedażach AGD, na końcu roku, bo już nigdy takiej okazji ma nie być, tylko że i tak jest to co roku. To na co każdy kraj płaci ogromne pieniądze jako "skladka". Po to żeby je potem wydobyć, a wydobędzie jak będzie posłuszny komisarzom. A żeby być posłusznym trzeba najpierw zgodzić się na dobre interesy Niemiec Francji, Włoch. Na końcu są interesy innych. Przykład : pakiet klimatyczny można bylo nie podpisywać, nic by sie nie stało, to sami wiecie kto podpisał, Teraz drogo to bedzie kosztowało nasz kraj, a cała Ameryka, Rosja, Chiny mają to gdzieś czystość klimatu. Rura na dnie Bałtyku jest po to żeby zabezpieczyć interesy zachodu, mają gdzieś że PO podpisała pakiet klimatyczny. I tak traktują nas jak pachołków. Zobaczycie że w UE zawsze bedą pieniądze na inwestycje. A ludzie się uwiążą , a małe gospodarstwa zawsze będą bo sie nie zadłużają, i nie grozi komornik.Na razie to tylko znikneły gospodarstwa alkoholików, to nie jest zasługa restrukturyzacji, z pozostałymi bedzie trudniej.
Pomoc przyznaje się .... do zakładania sadów lub plantacji !? 02.02.2019 17:38
Na sąsiednim portalu ktoś napisał że " dążymy do 10 miljonów ton i jabłek po 10 gr. brawo !! " a dalej piszą żeby- ekipy podniosły cenę za cięcie sadów bo państwo płaci za drzewka i sadownicy mają kasę, jak nie to niech sami sobie tną. Jedno i drugie jest nieuniknione. Obiektywnie to zmierza do katastrofy, i drogiej siły roboczej. Szkółkarze i przetwórcy zacierają ręce na kasę.
Koniec glifosatu w Czechach 12.12.2018 18:39
A jak po cichu producenci zbóż pryskają żyto, pszenice, żeby szybciej uschło do kombajnowania, i potem z takiego rakotwórczego zboża jemy pieczywo ... Bo nigdzie nie pisze że to zabronione, a co nie jest zabronione jest dozwolone. Powinny być olbrzymie kary finansowe za takie coś.
Podwyżki cen energii przełożą się na wzrost cen jabłek 23.11.2018 18:51
Pakiet klimatyczny podpisała tamta ekipa, a szczególnie Kopacz. Liberałowie w zasadzie zawsze godzą się na wszystko, co chcą Niemcy i Francja, i teraz wszyscy za to zapłacą przy prądzie. Swoją drogą pan Piechociński strzelił z tą ceną 80 gr. Chyba nie wie ile sadownik dostaje za większość odmian jabłek. Są i takie po 30 gr od 7 cm. Na razy jakoś mi się wydaje że PSL jest coraz mniej wiejska, a z takich korzeni wyrosła.
Młodzi dla Sadownictwa: Mamy deklarację kierownictwa firmy Döhler 06.08.2018 14:13
Każdy wie że Leppera mogły zabić służby specjalne, które mają przebiegly system działania. Podobnie jak zginoł szef NIK- u w latach 90 tych, bo ujawnił afere FOZ. Wpiszcie w joutube : " GRY TAJNYCH SŁUŻB – ODC. 22 – MICHAŁ FALZMANN ZGINĄŁ BO UJAWNIŁ AFERĘ FOZZ ". I wszyscy jego wspólpracownicy też zgineli w niewyjaśnionych okolicznościach. A to dla tego że w sądach do dziś siedzą niektórzy sędziowie z komuny. Ci co sie obłowili mieli kase na uniknięcie kary. Ta władza wyłapuje takich szkodników, to jest krzyk że wprowadza szkodliwe prawo. Jest szkodliwe ale dla przestępców.
Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] 15.07.2018 20:16
lutek- ziemia od wiśni się nie zakwasza jeśli sama spadnie, bo owoce przed opadem robią się słodkie, te kwasy samoczynnie przekształcają sie w cukry. W mojej okolicy bardzo dużo tych wiekszych sadów jest nie tknięte.
Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] 15.07.2018 20:09
Olisz. A kto sprzedał najwięcej? Przecież to Unja Wolnosci sprzedała rekordowo dużo. Jaka to była prawica jak wielu tych głównych dowódców wyszło z PZPR i sie przemalowało na prawice. Dobra.. Bez sensu ten spór polityczny. Więc pytam wszystkich, skończyliscie jakieś szkoły, czy można prywatnego wlaściciela zmusić do podniesienia ceny ??? Czy ktokolwiek, np. Tramp zmusił kiedykolwiek przedsiębiorców do czegokolwiek ? W dyktaturze to ma miejsce ale w Unii zaraz będzie krzyk zachodu, trybunały, i inne cuda. Więc konkrety: jak chcecie zmusić Niemca ? Ja też bym bardzo chciał wyższą cene, ale prawo jest okrutne.
Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] 15.07.2018 15:32
Ale jak teraz uratowali przed upadkiem wiele dużych, jak : Poczta Polska, Lot , górnictwo i wiele innych dopiero jak rządzą. Chcą oczyścić naród z ludzi komuny, tak jak zabiera sie prawo jazdy za promile zanim ten ktoś kiedyś kogoś zabije.
Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] 15.07.2018 15:25
W czasie zadów Porozumienia Centrum Kaczynskiego pomysly były miażdżone przez otoczenie zdrajców narodu, pełno było wybielonych komunistów nawet w samej prawicy. Nie lubie się rozpisywać, ale każdy wie że Wałęsa był " bolkiem " miał duże wzgędy u Kiszczaka, dla tego go nie zabili, tak jak Popiełuszkę . Aleeee... wygląda na to że po cichu ustalił, ludziom którzy zrujnowali kraj że przy okrągłym stole jako przywódca Solidarności zapewni ludziom w różny sposób powiązanym z komuną miękkie lądowanie, i to mu sie udało. Liczył że to co on donosił sie ukryje, a nawet jak był prezydentem to pobierał akta z archiwum i oddawał z powyrywanymi kartkami bo były o jego donosach. Ha ha. Ale Kaczyńscy się na miękkie lądowanie nie chciał zgodzić ZOSTALI WROGAMI .Nie mieli większosci przy okrągłym stole.
Protest sadowników w Warszawie [13 lipca 2018 r.] 15.07.2018 11:51
Czemu wy wszystko zwalacie na Pis . A jak kiedyś nie było Pisu i wiśnia była po 50 gr. były protesty . Nie było nigdy partii żeby zadowoliła wszystkich ludzi. Przecież to ten były członek PZPR - Leszek Balcerowicz , zlikwidował swoim planem Polską gospodarkę, wprowadzając że kto WTEDY nie miał pieniędzy,, niech zginie !! Te przetwórnie mógł kupić nawet sam djabeł, aby tylko powiódł sie plan Balcerowicza, prywatyzacja. A Wałęsa nic nie zrobił , nie pomyślał że wtedy Polacy byli biedniejsi od Niemców, i nie są w stanie konkurować z Masonami. Więc jak Niemiec miał więcej pieniędzy to wykupił prawie wszystkie przetwórnie, stali się monopolistami , i teraz to tylko możemy ich cmoknąć w dupe. Wtedy rządziła Unja Wolności w której było dużo żydków, godzili się dosłownie, na wszystko, podkreślam " to co zachód sobie życzy " . I jak dzisiaj popatrze na PO to jest siostra byłej Unii Wolności, też nigdy nie słyszałem żeby bronili Polskich interesów, tylko zawsze tlumaczą że trzeba wszystko robić co ta unja każe bo jesteśmy w unii. Przypomina mi to jak kiedyś PZPR godziła się na wszystko co każe Związek Radziecki, bo bez ich " zginiemy " , i tak zrujnowali kraj. Powtarzam,,, jak właścicielem przetwórni jest Niemiec, to ma gdzieś ile Polakowi zaplaci , a przyczyny tego napisałem wyżej.
Nie wydano zezwolenia na pracę sezonową ! 07.02.2018 20:37
Bo to są Polacy. A nie jak w opozycji, jak włączyć telewizor, to polowa to zamieszana w same przekręty, i ciągle wychodzi na jaw, ile w tej opozycji jest przestępców. I pomyśleć że ludzie na nich glosowali. Może ci co czekają na BEZKRÓLEWIE , przebierają nogami żeby rządziła PO. A za granicą u Niemców , te rządy pokrzyżowały im plany, bo uważam że PO nie rządziła, tylko była rządzona przez Niemców. Jak Czarnecki powiedział prawdę, to musieli nie demokratycznie, po Putinowsku, wydać zarządzenie, że glosy wstrzymujące się, byly jak na / NIE /. Widać jak tam jest " dyktatorska demokracja ". Tak na prawdę to lewica, przebrana, jak anioł z czarna dupą.
Zakaz handlu nie dla rolno-spożywczych rynków hurtowych ! 25.11.2017 19:09
Praca w niedziele jest grzechem. 1000 lat nikt tego nie podważał, i nikomu nie było potrzeba robić w niedziele i było dobrze. A kto chodzi do kościoła to i po robocie w markecie poszedł. To nie przynosi nikomu szkód. Nawet jak leje deszcz też ludzie chodzą. A to są ludzie, którzy wiedzą że pieniadze i mamona, powodują że ludzie są zaślepieni, i dla tych ludzi Bogiem jest pieniądż. I że nie ma Boga. A 100 lat temu cud w Fatimie widziało 70 tys. ludzi ale tylko wierzących. Wielu jest takich że zamiast do kościoła poszło by do sex szopu, ale zawsze trzeba być tolerancyjnym. A jak da księdzu blaszaka, to zawsze coś kiedyś wyremontuje, a nikt nie zubożeje. Nawet na zarcie dla psa wydaje więcej.
Kontrole straży granicznej w gospodarstwach 29.10.2017 10:47
Trzeba żyć w zgodzie i starać się żyć w zgodzie Z SĄSIADAMI.... Wiadomo że na każdej wsi jest przynajmniej jeden ... HAM.. który nie ustąpi nawet pół metra swojego pola na budowę publicznej drogi.Itd. Jego to z czasem będzie więcej kosztowało niż by ustąpił, bo z czasem kiedyś znajdzie się ktoś kto go podpieprzy, o cokolwiek. Znam taki przypadek i ogromne koszty z tym związane. Ale mimo to jest Bardzo Ważne żeby starać się czasem coś pomóc sąsiadom, na spokojnie rozmawiać, i rozwiązywać pojawiające się problemy, ja czasem też zacisne usta jak ten bilans korzyści i strat się nie zgadza, ale w zgodzie można spać spokojnie, i inni mogą spać spokojnie, a wcześniej czy później każdy nagina prawo, i są całe wsie że od zawsze nikt nikogo nie podpiepszył. Są nielegalne budynki, nielegalne handle itd. I tak powinno być dla spokoju i dobra wszystkich.
Kontrole straży granicznej w gospodarstwach 25.10.2017 19:25
Co by nie było, to myślicie ze wszystko wszystko wina polityków. Na miljon Ukraińców w moim otoczeniu conajmniej połowa pracuje nie legalnie. Jak skontrolowali kilku gospodarzy, i złapali kilku to jest pestka w skali rzeczywistej ilości nielegalnych. Popytajcie Polaków jak pracują na zachodzie, prawie każdy widział kontrole jak potrafią zaskoczyć. To jest ich praca, tak jak w Policji, komendant mówi : " jedźcie na drogi, i kur...a,, bez 10-ciu mandatów mi nie wracać"!!! To oni jadą i zatrzymują każdego chłopa rowerzystę i każą dmuchać. A dużo jest takich co wczoraj pili i już jest co pisać. Każdy z nich musi się rozliczać " czym się wykazał, i ten co najbardziej dostaje awans, a to i pensja większa itd. Tak samo w straży. A to do kogo jadą to jak sąsiad podkabluje sąsiada anonimowo to muszą, bo komendant odbiera telefon. Znam przypadek jak sąsiad sypnoł dużą kasą za pole, na które było więcej chętnych, nie długo miał kontrole Straży Granicznej. Jak zapłacił kare to sypnoł pozostałych bogatszych sasiadów, i dzisiaj wszyscy na tej wsi nie ryzykują. To tylko jeden przykład, a i podłych, zawistnych, sąsiadów nie brakuje.
Kontrole straży granicznej w gospodarstwach 25.10.2017 07:42
Hetman tobie sie marzy zeby była tamta władza i raj dla złodziei, i czyścicieli kamiennic, bo prawdopodobnie sam taki jesteś. I tamten minister rolnictwa żeby pozwolił sprzedać Polskę i ziemię zachodnim farmerom, a Polak był u nich parobkiem.
Nowy podatek - 300 zł/mies. za pracownika sezonowego ! 23.09.2017 10:17
Sympatyczny- nie można myśleć że embargo to wina Pis-u. Takie myślenie to jest z poziomu piaskownicy. Przecież to za Platformy powstało embargo. Też nie mówię że to tylko wina platformy. Ale ZROZUMCIE !! Jest tyle innych krajów co nie ma takich partii i też mają embargo. Putina boli że, nie ma pod swoją ręką pozostałych krajów. On marzy o powrocie Związku Radzieckiego i choćby go po dupie całowali jego interesuje tylko imperjum. Sami mu płacimy za rope gaz, a on wszystko przeznacza na zakup czolgów, i uzbrojenia. Po za tym i tak pomimo embarga Rosjanie zjedli wszystkiego Polskiego Idareda. Piszecie obraźliwe słowa na mnie, ale ja nie chce nic złego dla ludzi uczciwych.
Nowy podatek - 300 zł/mies. za pracownika sezonowego ! 21.09.2017 21:40
Chcesz danych którymi operują organy ścigania i politycy PIS-u. Wpisz w wyszukiwarkę " Niewygodne info.pl " i przejrzyj więcej niż tylko 1 artykuł. Tam jest wielka prawda która była przewidywana kilka lat wcześniej a teraz się sprawdza. Dla mnie to jedyna Polska i niezależna od wpłat biznesu strona, nikt nigdy nie oskarżył autorów o pisanie bzdur. Tamta władza tylko cieła i cieła wydatki i NIGDY BUDŻET NIE BYŁ Z TAKĄ NADWYŻKĄ. Nie umieli rządzić i ciągle brakowało, bo na 40 afer szła kasa. Dlaczego teraz ci nie kradną, bo są ci którzy dotrzymują słowa względem tego co obiecywali.
Nowy podatek - 300 zł/mies. za pracownika sezonowego ! 21.09.2017 09:22
Kaktus- to co piszesz jest konsekwencją tego że przez tyle lat tamtej władzy za pomocą " karuzeli vatowskich" władza przymykała oko jak wyprowadzano, wyłudzano 200 miljardów złotych z budżetu państwa, i osłabianiu ekonomicznemu Polaków, wzmacnianiu przez to zagranicy.
Nowy podatek - 300 zł/mies. za pracownika sezonowego ! 20.09.2017 10:53
Arabja Saudyjska też jest muzłumańska i jakoś nie przejmuje się tymi ludźmi choć jest taka bogata. Przecież tam jest pokój. A Platforma klęczy przed zachodem, i praktycznie godzi się na wszystko jak dawniejsi towarzysze przed Breżniewem. Tylko do czego to doprowadziło to płaciliśmy latami. Niech będzie sojusz ale nie za wszelką cene.
Nowy podatek - 300 zł/mies. za pracownika sezonowego ! 20.09.2017 10:41
Hetman tamci rozkradali Polske, na nic nie było pieniędzy, masz klapki na oczach, jak nie widzisz wzrostu gospodarczego. Jeszcze kilka lat i ogołocili by budżet i nawieźli by tych nierobów, i trzeba by na nich zapi... ać, karmić, ich a oni by czasem coś wysadzili w powietrze. Tobie PODOBA SIĘ CIĄGŁY STAN WYJĄTKOWY WE FRANCJI ?? !! Chcesz tego samego co tam, kiedy gwałcą, chciałbyś żeby zgwałcili ci kogoś z rodziny? Porobili getta, wszystko muszą zamykać na klucz, do tej pory na zachodzie tego nie było.
Chiny nie wzięły naszych jabłek 04.06.2017 16:13
Ten wywóz jabłek do Chin, to jest podobnie jak " wożenie drzewa do lasu". Oni tam mają miljony ton swojego. Ta Unijna demokracja i praworządność jaką pisze Jaceo 1 mi kojarzy się ze zmuszaniem totalitarnym innych krajów do przyjmowania uchodźców. Konsekwencją tego jest tam wojna na ulicach. Ciągłe patrole uzbrojonych ludzi. I to na siłę chcą żeby i u nas tak było. Łukaszenka ani Putin mają prostą recepte na nich i nikt się do nich nie pcha. Nie żyją w strachu. Ale prawdą jest że kto ma " zbyt miękie serce musi mieć twardszą dupe". Dopuki ich nie będą wywozić tam skąd przybyli to będą ich nękać z byle powodu. Mi ta uńja się nie podoba, bo faworyzuje wielkich biznesmenów a gnębi zwyklych ludzi.Wszystkiego jest nadmiar tylko nie pieniędzy.
Przymrozki 9/10 maj 2017r. 14.05.2017 08:21
Jacenty pier.. farmazony bez pokrycia. Jak 500+ promuje nieróbstwo jak obecni tak rządzą że wystarcza na to 500+. I przy tym BEZROBOCIE JEST NAJNIŻSZE W CHISTORJI I!!!. We wszystkich krajach jest takie coś i przez to pchają się tam murzyni, do nas za bardzo nie chcą. PO jak rządziła to ciągle kombinowała z tą wolnością i skutek był taki że korzystali z niej PRZESTĘPCY. Ile było afer bo każdy chciał zdążyć się nachapać cwaniactwem i korzystaniem z prawa do celów przestępczych. Chociażby ta afera reprywatyzacyjna w warszawie i kilkadziesiąt innych. Teraz się to skończyło to boli. A przy tym są pieniądze nie tylko dla bogatych którzy dostają czasem ogromne dotacje, niby z UE ale do tej Unii ale one też są z pieniędzy Polskich podatników. A w rzeczywistości ci zwykli konsumenci płacą największy podatek Vat i nic nie mogą odliczyć.
Sadownicy wstrzymują zbiory wiśni ! 25.07.2016 21:03
Znam kogoś kto już dawno wyrwał kawał sadu wiśniowego a poszedł w borówke , widze że pomimo pracochłonnego zbioru nieźle sobie radzi.
Wysokie stawki za wodę uderzą w branżę owocową 19.07.2016 20:55
Oby się ta uńja jak najszybciej rozpadła. Tym podatkiem od wody mamy konkurować z Azją i Ameryką gdzie takich podatków nie ma. Zaraz wprowadzą PODATEK KATASTRALNY i znajdą na to argument. To co niby nam dają jedną ręką to drugą ręką wyciągną.
Czy dotacje na zakładanie sadów powinny być ograniczone ? 14.07.2016 21:08
Wszystko powinno zacząć się od grup i tych dużych sadów. Grup. Bo małe sadki mają zawsze starsze jeszcze rzadko sadzone drzewa z których jakość nie zasypuje rynku bo i tak większość idzie na przemysl , nie mają nawodnienia więc i wielkość i jakość jest gorsza.
IV transza tymczasowego wsparcia dla producentów 13.07.2016 10:39
Dziwi mnie że UE jeszcze nic nie dała na budowe kościolów. Jako że pierwsi jej założyciele mieli intencje chrześćjańskie , i ich mottem działania było prawo zgodne z moralnością kościooła, tylko później nabrało się urzędników lewicowych, i to podeptali. Może wtedy gdyby tak było jak na początku nie było by takiej nadprodukcji i CENA JABŁEK BYŁA BY WYŻSZA.
Czy rynek chiński zastąpi rynek rosyjski ? 22.06.2016 21:53
Po takim zabiegu robi się "pustynia" . Niszczą się pożyteczne owady i za rok i kilka lat nie można sobie poradzić z przędziorkami, pordzewiaczami, i mszycami . W rzeczywistości w następnych latach ochrona więcej kosztuje.
Czy rynek chiński zastąpi rynek rosyjski ? 22.06.2016 21:37
Już widze jak nasze jabka idą do chin. Ludzie pryskają różnymi świństwami. Dzisiaj wieczorem nie idzie wyjść z domu bo tak śmierdzi doglebowym Dursbanem. Walą na drzewa i jak będą pozostałości to chińczycy mogą zamknąć eksport. Tak jak boją się naszej wieprzowiny z powodu pomoru. Dpuki nie będzie indywidualnej kontroli, to będą jabłka z trucizną po której zdycha wszystko i kłopoty z tym związane. Także dla tych co umieją podejmować mądre decyzje podczas ochrony.
KRIR: Propozycja wycofywania owoców z rynku 18.06.2016 08:06
Jak będą wybory do europarlamentu to i ty chodź, zbieraj podpisy.Oni się żywią z pieniędzy unijnych. A co do Wojciechowskiego to uważam że to jest człowiek który jak żaden prawnik pomógl bezpłatnie wielu ludziom . I chce dobrze dla wszystkich a nie tylko dla bogatszych. Bo sam pochodzi z biedniejszej rodziny.
Zmiany w ochronie roślin coraz bliżej ! 30.03.2016 20:58
Zobaczcie oprzyrządowanie w sortowniach i zobaczcie co z tego zostało wyprodukowane u nas, i czy pieniądze za to wyprodukowanie zostały w Polsce czy poszły do ich kieszeni.
Zmiany w ochronie roślin coraz bliżej ! 30.03.2016 20:51
Tak- tylko że oprócz dopłat bezpośrednich dają dopłaty np. na ciągniki i inne cele, żeby ta ich wyższość tehnologiczna pozwoliła żeby nasze pieniądze za te np. ciągniki poszły do starej unji. Ta konkurencja wyparła nas np. z produkcji trzody. Produkujemy ich tyle co za Gomułki. Jeszcze troche a zaczną dyktować cene. Bo nikt takiej " konkurencji " nie wygra, jesli do tej pory cały czas przegrywa. Jak posadzicie drzewo w lesie żeby konkurowało z tymi wyższymi prędzej uschnie jak doczeka się życiodajnego światła. Tak samo będzie z gospodarką. I może przejmą za długi nie jedną grupe i sortownie wpierw tworząc takie przepisy które to ułatwią.
Jak bardzo embargo uderzyło w Polskę 20.03.2016 14:48
Ja jestem zdziwiony ilością ustaw jakie zrobiła obecna ekipa rządowa. Ta kobyła co zdechła to jest szczegół . Prawdziwy Polak wie w czyich rękach powinna być Polska ziemia . Każdy wie kiedy dziecko powinno być w pierwszej klasie, to rodzic powinien decydować a nie statystyki. Jest wiele innych dobrych rzeczy np. 500+ po których pieniądze pozostaną w krajau. Tym nie nakarmi się zachodni kapitał i dlatego Martin Szhultz tak grzmi . Chodzi o to że swoimi wysokimi pieniędzmi nie zdobędą przy tej ekipie strategicznych gałęzi gospodarki co im sie marzy. Nie zawsze ten kto ma pieniądze ma wszystko.
Środowisko sadownicze proponuje 29.02.2016 18:25
Dzięki dekosta , nikt nie odważy się powiedzieć że zachód dba wyłącznie o swoje. Dużo ludzi jest zaślepionych propagandą tych funduszy unijnych nie uwzględniających naszej wpłaty. Jak zachód ciągnoł rure po dnie Bałtyku miał gdzieś inne kraje i ich strategiczne interesy. Nie wymieniam innych przykładów braku solidarności unijnej.
Chłodnie pełne jabłek a ceny coraz niższe ! 23.02.2016 18:42
PS. Dodam jeszcze że te obecne kary i restrykcje są po wielokroć robiące człowiekowi więcej szkody niż szkoda uczyniona przez człowieka . A jeśli chodzi o dziki to powinny być ich fermy bo tam gdzie ich nie ma nic nie szkodzi przyrodzie ani czowiekowi. Jeśli ktoś ma inne zdanie to proponuje żeby w centrum ubogacił przyrode puszczając szczury, i węże bo to też zwierzęta ktore pojawiły się przed człowiekiem .
1 2
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram