Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_sobienie_jeziory

Profil użytkownika: Jacekk

user name
Imię i nazwisko:
Jacek .
Login:
Jacekk
Kiedy dołączył do portalu:
29.12.2006 21:11
Liczba wpisów na forum:
43
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
14
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2084

Wszystkie komentarze użytkownika

Landini Rex 4 - pierwsza jazda 02.01.2018 22:27
Wszyscy nastawieni są anty do kosiarki z przodu. Ja u siebie mam i bardzo chwalę, Wjeżdżam co drugi rządek.
Sadownicy czynni podatnicy VAT 27.11.2015 09:05
Nic się kupy nie trzyma z tym Vatem. Jak oddawaliśmy jabłka to nie było wiadomo ile za nie dostaniemy. Więc nie było kwoty od jakiej ten vat miał być odprowadzony. Ten Vat to kopanie leżącego. UE pomaga a własny kraj nawet z tego chce coś zabrać. Zacznijmy od tego skąd wzięło się embargo. Zabawa w ciuciubabke również w tym roku.
VAT za jabłka skończy się w sądzie? 12.11.2015 13:27
Też byłem w US. Identyczną odpowiedź uzyskałem.
Podatek od wycofanych owoców z rynku - Ministerstwo Finansów 01.11.2015 22:34
Brutto z ilo procentowym vatem? Ryczałtowcy mają inne stawki.
800 złotych pomocy na hektar sadów i krzewów owocowych 26.08.2015 00:43
Obowiązek ubezpieczenia co najmniej połowy upraw od jednego ryzyka dotyczy wszystkich rolników i zapisany jest w ustawie. To i tak dobrze, że chociaż połowę dadzą. Uważam to za sprawiedliwe.
Apel do producentów czarnej porzeczki 12.07.2015 09:33
Prawie każdy. Niektórzy solidarnie nie zbierają. Tylko jest ich za mało.
Apel do producentów czarnej porzeczki 11.07.2015 09:40
Chciałem poruszyć temat braku kontroli towaru na linii producent-odbiorca. Idzie wszystko. Cena wymusza stosowanie niedozwolonych środków celem obniżenia kosztów produkcji. Duża część towaru nie powinna być przetworzona. Czas się tym zająć. Przetwórcy nie są fair dlaczego ja mam być. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich przetwórni. W chłodniach jest trochę lepiej w tym temacie. Ci chętniej współpracują z producentem bezpośrednio, zależy im na jakości. Nie da się produkować zdrowo i tanio. P.S. z tym obornikiem przesadziłem, jest droższy od porzeczki więc byłoby to nieuzasadnione ekonomicznie. Priorytet na dzisiaj- nie zbierać popieram
Apel do producentów czarnej porzeczki 10.07.2015 12:44
Oddając towar przez pośrednika, który wysyła dziennie kilka samochodów dosypujmy śmieci, obornika, wrzućmy opakowania po środkach. Odpowiedzialność żadna. Trochę będą musieli się napracować żeby zarobić na naszym towarze. Mieliby przestoje na produkcji. Część musieliby utylizować. Wtedy sami przyjdą do producenta żeby mieć pewność skąd i co to za towar. Na*rać w skrzynie bezcenne;-) ale to dopiero po protestach. Teraz relaks przed sezonem.
Apel do producentów czarnej porzeczki 09.07.2015 19:03
Proszę przetwórców - obniżcie cenę bo ludzie biją się o opakowania.
Fruit Logistics: nie odpuścić odległych rynków sprzedaży 04.04.2015 13:00
Dochodzi koszt gazowania oraz amortyzacja chłodni i urządzeń chłodniczych. Licząc wszystko dokładnie wg. mnie będzie to do 15 gr. Więc w tym sezonie opłaciło się przechowywać.
Trzecia transza pomocy dla producentów owoców i warzyw 16.02.2015 19:02
W Lublinie też bez problemów w miłej atmosferze
Trzecia transza pomocy dla producentów owoców i warzyw 11.02.2015 11:04
Od dwóch miesięcy nie słyszałem o protestach sadowników. Na ostatnim proteście w Annopolu było jasno powiedziane-protest co dwa tygodnie do skutku. Wszystko się rozeszło po kościach. Kilku wójtów zdobyło trochę głosów w wyborach za działanie na rzecz sadowników. Protest na rondzie w Mszczonowie miał trwać kilka dni a upadł po jednym. Związek sadowników RP nie może się postawić bo przecież na swoich się nie krzyczy. Mechanizm wycofania owoców od początku był jednym wielkim haosem. W skrócie podsumowując -bardzo źle dzieję się w naszej branży. Kolejny rok jest dla większości hazardem. Sporo gospodarstw zacznie od środków ochrony i nawozów na kredyt. Jak rok się powtórzy będzie to krach sadownictwa w Polsce. Zostaną tylko wielozawodowcy, którzy sad mają jako dodatkowe źródło dochodu oraz bardzo silni z zapasem gotówki na kilka lat. Zobowiązania ARIMR będą nierealne do wykonania. Zaczną się zwroty dotacji. Mam nadzieje że jednak wszystko się ustabilizuje a ten sezon nauczy nas wszystkich nieco ostrożniejszego obchodzenia się z gotówką.
1
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram